Úterý 16 červen 2020
Mohamedova matka prostitutka? Muslimské historické knihy promlouvají v unikátním životopise   
Pridal tk Úterý 16 červen 2020 - 04:33:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Politický nekorektní životopis aneb účtování s Mohamedem - tuto knihu by si měl přečíst každý. Její autor nám nabízí totiž nevšední pohled na muslimské historické zdroje, které popisuji nejen chování samotného zakladatele islámu Mohameda, ale také okolnosti jeho narození a původu.

Kdo například ví, že jeho matka byla nejspíše profesionální prostitutka? A to vše popisuji historické prameny, je možné se pak divit tomu, že muslimové se snaží zničit veškeré nepohodlné historické artefakty a knihy? A autorem této stěžejní knihy není nikdo jiný než bývaly muslim Hamed Abdel-Samad, který umí perfektně arabsky a měl možnost se s muslimskými prameny seznámit a to i s těmi, které ani většina muslimů nezná ...

Knihu si můžete zakoupit za výhodnou cenu u našeho kolegy v e-shopu zde:

https://www.eurabia.cz/Articles/44161-mohamedova-matka-prostitutka-muslimske-historicke-knihy-promlouvaji-v-unikatnim-zivotopise.aspx

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLibyjští odpůrci islámských teroristů, podporovaných Tureckem a EU, hledají pomoc u Izraele   
Pridal tk Úterý 16 červen 2020 - 04:29:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nevídané věci se nyní dějí na Blízkém východě. Izrael navštívil emisar velitele Libyjské národní armády (LNA) maršála Chalífy Haftara. A na jen tak ledajaký. Jej jím místopředseda dočasné vlády té části (většiny území) Libye, kterou ovládá Haftarova armáda, Abdullah Salam al-Badri. Zvláštní na této cestě jsou hned 2 věci. Libye a Izrael mezi sebou nemají žádné diplomatické vztahy. V dobách bývalého prezidenta Muammara Kaddáfího Libye vždy v izraelsko-palestinském konfliktu podporovala Palestince. Nyní vysoký civilní představitel Libye z pověření nejvyššího vojenského velitele jedná s Izraelem o vojenské pomoci proti turecké invazi do Libye.

Při jednání s izraelskou vládou pronesl pozoruhodné věty, které si neodpustím citovat: „Máme společný zájem: Erdogan je terorista. Oba jsme na stejné straně, bylo by hloupé to ignorovat.“, řekl al-Badrí při jednání, která se uskutečnila v Jeruzalémě. V různých webech specializovaných na vojenství se podle libanonské agentury Al-Masdar už v minulosti objevovaly zprávy podle nichž měly izraelské zbrojní firmy tajně dodávat zbraně Haftarově armádě. Některé z nich hovořily i o údajné pomoci izraelských vojenských instruktorů s výcvikem Haftarových vojáků.

Zbrojní dodávky nejsou to jediné, kvůli čemu al-Badrí letěl na historickou návštěvu Izraele. Jednalo se i o zapojení Izraele do Fóra pro zemní plyn ve východním Středomoří. Jde o dohodu o námořní spolupráci mezi Řeckem, Kyprem, Egyptem a Libanonem, jejímž cílem je zabránit Turecku, aby se zmocnilo podmořských ložisek, které podle mezinárodního práva patří účastnickým zemím.

Vyslání al-Badrího ukazuje na velkou důležitost, kterou Haftarova strana zapojení Izraele do Fóra přisuzuje. Západ doposud Haftarovu skupinu diplomaticky neuznává. Jako o legální vládě západní média často hovoří o „vládě národní shody“ (GNA), jejímž jménem mluví Faís a-Sarrádž. Přestože nikdy neprošel volbami a premiérem se prohlásil sám v exilu v Tunisu.

V rámci organizace zemí těžících a vyvážejících ropu je naopak za zástupce Libye považována prozatímní vláda, jejímž místopředsedou je al-Badrí (na obrázku). Při jednání jej ostatní berou za „sobě rovného“.

Ivan David
Autor je europoslanc za hnutí SPD

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOvčáček o protestech Black Lives Matter: Dalším terčem nenávisti bude křesťanství   
Pridal tk Úterý 16 červen 2020 - 04:26:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Celým světem poslední týdny otřásají protesty, které odstartovala smrt černocha George Floyda, který zemřel kvůli zásahu policisty. Poslední demonstrace, která proběhla v Paříži, však byla poněkud vyhrocená. Toho si všiml i hradní mluvčí Jiří Ovčáček, jenž celou věc patřičně okomentoval na svém účtu na Facebooku.

Vypadá to, že původní myšlenka boje za práva černošských občanů se na některých místech mění. Jako důkaz může posloužit včerejší demonstrace v hlavním městě Francie, kde podporovatelé hnutí Black Lives Matter a odpůrci rasismu kritizovali chování Izraele vůči palestinskému obyvatelstvu. Podle informací dokonce někteří účastníci akce na své protivníky pokřikovali, že jsou „špinaví Židé“.

Situace se měla vyhrotit poté, co část demonstrantů naštval transparent s nápisem „Spravedlnost pro oběti protibělošského rasismu“. Ten byl umístěn na jedné z budov a byl vnímán jako narážka na protesty hnutí Black Lives Matter, při nichž lidé žádají spravedlnost pro oběti protičernošského rasismu. To podle portálu i24NEWS mnohé vytočilo tak, že začali pokřikovat hesla o Izraeli jako „laboratoři policejního násilí“ a „špinavých Židech“.

Celé situaci nepomohlo ani to, že policisté zprvu neumožnili davu vydat se na pochod k náměstí Opery. Už tehdy, přibližně po třech hodinách shromáždění, se totiž začaly objevovat násilnosti.

Výše zmíněná antisemitská hesla však policii neunikla, a tak na sociálních sítích oznámila, že se případ bude řešit.

Reakce Ovčáčka

Tento incident si nenechal ujít ani mluvčí českého prezidenta. Jiří Ovčáček na svém profilu uvedl, co si o tom všem myslí.

„Antisemitismus a nenávist k Izraeli bezesporu patří do arzenálu „moderní levice“. Nová totalita, vůči které uplatňujeme trestuhodnou politiku appeasementu, je stejně nebezpečná jako ty v historii. Dalším terčem nenávisti bude křesťanství,“ napsal Ovčáček na Facebooku.

Dalším, kdo tyto výroky protestujících odsoudil, byla Organizace CRIF, která zastřešuje další židovská sdružení ve Francii.

„Nelze bojovat proti rasismu, který by přímo nebo nepřímo toleroval antisemitismus ve svých řadách,“ oznámila.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CGgw

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKlaus mladší o protestech a utlačování černochů: Nejde o žádné rasové nepokoje, ale o ty levičácké   
Pridal tk Úterý 16 červen 2020 - 04:22:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Šéf Trikolóry a poslanec Václav Klaus mladší se vyjádřil k neutuchajícím protestům, které nyní probíhají ve Spojených státech. Ty vyvolala smrt černocha George Floyda, kterého při jednom ze zákroků udusil pracovník policie. Co si o celé věci myslí?

Hned v úvodu svého komentáře bývalý člen ODS naznačuje, že jsou Spojené státy americké rozdělenou zemí a štěpí se mimo jiné na rasové otázce. Napsal, že když byl mladík, reagovala často propagandistická část tehdejšího (komunistického) režimu na porovnání nějakých neporovnatelných výrobků, nebo i na brutální omezování svobody u nás tím, že „… ale v USA zase utlačují černochy“. A podle jeho slov se zase tak moc v USA nezměnilo.

Například dodal, že rozhodně žádná změna nenastala v tom, kdo nejvíc rasové neshody rozviřuje a využívá pro politické cíle – tedy extrémní levice.

„Máloco na světě je černobílé, protože přiznejme si otevřeně – Amerika je rasově rozdělená země, kde segregace a rasismus byly oficiální doktrínou až do šedesátých let minulého století,“ podotýká.
Uvádí také příklad ze života, kdy byl asi před patnácti lety v USA na přednášce paní, která byla první černošské dítě navštěvující (pod ochranou federálních seržantů) normální školu v jednom z jižanských států, tedy nikoli školu pro černochy. „Přednáška a fotky byly silné – fanatický dav protestující proti malé holčičce s aktovkou, kde nechyběli místní duchovní s kříži a hesly, že segregace je od boha. No nic, dav je vždy stejný,“ podotkl.


Zmínil také to, že v mnoha amerických městech existují místa, kam je bělochům doporučeno raději nechodit. Když byl totiž v Baltimoru, kde Afroameričané tvoří okolo 70 % obyvatel, tak jako první obdržel mapku, kam by ve městě neměl chodit. Situaci srovnal s Českem a dodal, že u nás zatím taková místa neexistují a doufá, že ani existovat nebudou.

Zdůraznil, že v USA se počty nebělošských občanů označují pojmem „diversity“ a sledují se ve školách a v částech měst a vedení podniků a tak. Myslí si tedy, že to, že ve většině českých měst nemáme žádnou „diversity“, není nic, nad čím bychom museli bědovat a snažit se to napravovat.

Klaus se mimo jiné zmínil také o tom, že ve Spojených státech je poměrně silná kriminalita, která je rozhodně jiná než u nás. Odlišná je však i kultura vězeňství, stejně jako tresty. Proto dodal, že v Česku nejen rád bydlí, ale i daleko radši mluví s policisty tady u nás než v USA. Tím narážel na mnohdy přehrané a neadekvátní reakce některých amerických policistů.

„Zkrátka je to jiná země, jiná kultura a tak. Nemám proto rád, když nás poučují o lidských právech a dělají jako bychom byli sto let „za“, když zrovna u státního rasismu jsme byli naopak tak 100 let napřed a ve volebním právu žen a toleranci homosexuálů atd. se to moc neliší,“ dodal.

V čem tkví podstata protestů?

Politik se však ve svém příspěvku pokusil přijít na kloub tomu, v čem vlastně tkví podstata současných protestů. A podle jeho slov nejde o žádné rasové nepokoje.

„Tohle všechno je za kulisami, ale v USA (i v Evropě) teď nejde o žádné rasové nepokoje. Jde o levičácké nepokoje! Na Žižkově neponičili sochu Churchilla žádní čeští černoši, byli to čeští levičáci,“ vysvětlil svůj pohled na věc.

Poznamenává, že jsou v současné době napadáni, a to bez ohledu na barvu pleti, obchodníci či spořádaní občané. A také jsou rabovány obchody.

„Velké televize v USA a hlavně v Evropě vědomě ignorují otřesné pouliční scény napadání policistů (Belgie, Anglie a jiné). Politické síly nestojí jednoznačně za policií, ale tak jako jenom potichu. Agresivní dav „má právo protestovat proti policii“. Otřesné! Viděl jsem rozhovor na CNN, kde nenechali rozzlobeného policejního důstojníka (Afroameričana) hájit názor, že „nemáte žádná data o tom, že je policie rasistická … nemůžete tvrdit Vaše smyšlenky a teorie …“, dodal Klaus mladší.

Syn bývalého prezidenta narazil také na to, že se dle něj dnes zkoumá dědičná vina. Při této příležitosti se však ptá, zda snad není cokoli zavánějícího dědičnou vinou – „rasismus jak prase“?

„Ničí se sochy. Včetně velikánů, kteří proti otroctví vystupovali 30 let před jeho zrušením, kdy to ještě chtělo odvahu. Otřesné omluvy, kdy bílé ženy líbají na ulici nohu nějakému týpkovi, co tam namachrovaně postává, a další lidé tam klečí, neboť jsou „vinní“. Jako za co?“ dodal.

Pak Klause napadlo, zda i kníže Schwarzenberg bude v úterý na začátku schůze Sněmovny všem líbat nohu. Ptáte se proč?

„Protože feudalismus a poddanství a robota (včetně drakonických trestů) – to bylo úplně stejné jako otroctví a my žádné větší polnosti a lesy neměli,“ píše politik a dodává: „Tohle se sem žene, celá zvrácená ideologie multikulturalismu, sociálně znevýhodněných skupin, útoků na vše standardní a většinové. A útoků na právo a pořádek pro všechny.“

V závěru pak všechny vyzývá, aby byli proti a bránili normální svět.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CGgu

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČlánek Harvardské lékařské školy je spíš jako zbraň veřejného mínění vůči Pekingu   
Pridal tk Úterý 16 červen 2020 - 04:16:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na akademické platformě DASH Harvardské lékařské školy byl zveřejněn článek nazvaný Analýza dopravy v nemocnicích ve Wuhanu a vyhledávače dat: Raná aktivita ohledně nemoci loni na podzim. Tento článek přilákal velkou pozornost veřejnosti.

Tento článek, který ještě nebyl prodiskutován, využívá „velmi zajímavé metody". Autor tohoto článku používá satelitní snímky pro srovnání počtu aut na parkovištích v nemocnicích ve Wuhanu v říjnu roku 2018 a v říjnu roku 2019 a také počet vyhledávání slov „kašel" a „průjem" čínskými internetovými uživateli na webových stránkách baidu.com ve stejném období, a na základě toho došel k závěru, že nový koronavirus se mohl v Číně rozšířit už na podzim roku 2019.

Lze říct, že takový výzkum není velmi přesný, protože počet aut na parkovištích v nemocnicích závisí na mnoha faktorech. Kromě toho satelitní snímky nejsou kontinuální, takže neodráží celou skutečnost v určené době. Ve skutečnosti autor v článku také uznává, že nemůže potvrdit, že nárůst obou počtů souvisí s novým koronavirem.

Americký časopis Foreign Policy 10. června zveřejnil článek s titulem Proč výzkum Harvardské lékařské školy není důvěryhodný. Domnívá se, že ve výzkumu Harvardské lékařské školy je mnoho problémů, jedním z nich je, že zahrnuté statistiky byly pečlivě vyselektovány. Počet vyhledávání slov „kašel" a „průjem" vzrostl totiž už v srpnu loňského roku, ale pokud by epidemie vypukla v loňském srpnu, tak by bylo ve Wuhan víc potvrzených případů.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAustralští odborníci: Austrálii nelze oddělit od čínské ekonomiky   
Pridal tk Úterý 16 červen 2020 - 04:15:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Australští odborníci z think-tanku nedávno uvedli, že oddělení od čínské ekonomiky by nepřineslo Austrálii nic dobrého, navíc celý svět získá hnací sílu z rychlého omezení epidemie nového koronaviru a z rozvoje ekonomiky v Číně.

V poslední době zaznamenaly vztahy mezi Čínou a Austrálií mnoho zvratů. Někteří australští politici a média se domnívají, že Austrálie by neměla ekonomicky příliš spoléhat na Čínu a měla by se od Číny oddělit. K tomu Výzkumný institut pro australsko-čínské vztahy při Technologické univerzitě v Sydney nedávno publikoval výzkumnou zprávu, která citovala australské ministerstvo obchodu, že v uplynulých deseti letech činil roční objem vývozu z Austrálie 180 miliard australských dolarů (asi 13,16 bilionu Kč) a z toho asi 60 % tvořil obchodu s Čínou, proto by obchodní oddělení od Číny „zredukovalo příjmy a pracovní příležitosti Australanů". Jeden z autorů zprávy, vedoucí Výzkumného institutu pro australsko-čínské vztahy při Technologické univerzitě v Sydney James Laurenceson uvedl, že aktivní rozvoj ekonomické výměny s Čínou přispěje ke státním zájmům Austrálie. Dodal, že rozvoj čínské ekonomiky je pro Čínu a celý svět velmi důležitý. Čína v uplynulých více než deseti letech přispívá jednou třetinou k světovému ekonomickému růstu a samozřejmě Austrálie také čerpá z těchto výhod a bude z nich těžit i v budoucnu. Navíc čínské ekonomické statistiky ukazují, že čínská ekonomika se vymaňuje z dopadů epidemie.

Ekonomka paní Jane Golleyová z Australské státní university, která se už 25 let věnuje výzkumu čínské ekonomiky, se domnívá, že australská ekonomika se spoléhala na Čínu, díky čemuž dosáhla zlatého věku minulého rozmachu. Jak se Čína postupně vynořuje z dopadu epidemie, může Austrálie s Čínou nadále hlouběji spolupracovat, aby zajistila svůj hospodářský rozvoj v post-epidemickém období.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2042 sec,0.1005 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,345kB