Středa 17 červen 2020
18. června se bude konat videokonference na vysoké úrovni o mezinárodní spolupráci v rámci Pásma a stezky   
Pridal tk Středa 17 červen 2020 - 03:57:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Zhao Lijian v úterý řekl, že 18. června se bude konat videokonference na vysoké úrovni o mezinárodní spolupráci v rámci Pásma a stezky. Cílem tohoto setkání je uskutečnit konsenzus z druhého summitu Fóra mezinárodní spolupráce v rámci Pásma a stezky, posílit mezinárodní spolupráci v oblasti boje proti epidemii, provést výměnu zkušeností a koordinovat politiky na obnovení výroby, a podpořit vysoce kvalitní společné budování Pásma a stezky.

Podle zprávy bude videokonferenci předsedat člen Státní rady Číny a čínský ministr zahraničních věcí Wang Yi. Zasedání se zúčastní ministři zahraničí nebo zástupci ministrů z 25 zemí a zástupci OSN a WHO.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponThe New York Times: Čínu nemůže nahradit žádný trh   
Pridal tk Středa 17 červen 2020 - 03:53:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V důsledku epidemie nového koronaviru čelí světové hospodářství a mezinárodní obchod mnoha problémům, někteří lidé dokonce i obhajují argument oddělení od čínské ekonomiky. Americké noviny The New York Times zveřejnily 15. června článek s názvem Chcete se „oddělit" od čínské ekonomiky? Tato tři odvětví vám ukazují, jak je to obtížné. V článku se uvádí, že ekonomická síla Číny je stále poslední nadějí pro zastavení pokračující globální recese, zahraniční podniky se nechtějí oddělit od čínské ekonomiky.

Kvůli vypuknutí epidemie nového koronaviru Čína zastavila nákup humrů z Austrálie, což způsobilo zastavení provozu celkem 234 lodí pro lov humrů na západním pobřeží Austrálie a ovlivnilo to práci více než 2.000 lidí. Předseda australského sdružení pro lov humrů Western Rock Lobster pan Matt Taylor řekl:

„Ceny jsou sice nižší, produkce klesla, ale stále potřebujeme čínský trh, protože uspokojení poptávky na čínském trhu je pro nás možné."

Podle článku sice někteří lidé vyzvali, aby Austrálie dosáhla soběstačnosti a diverzifikace trhu, ale Austrálie neopustila čínský trh a zavádí dotační politiky pro návrat na čínský trh.

Australský rybář v odvětví lovu humrů: Čína je obrovský trh

Kvůli vypuknutí epidemie nového koronaviru Čína zastavila nákup humrů z Austrálie, což způsobilo zastavení provozu celkem 234 lodí pro lov humrů na západním pobřeží Austrálie a ovlivnilo to práci více než 2.000 lidí. Předseda australského sdružení pro lov humrů Western Rock Lobster pan Matt Taylor řekl:

„Ceny jsou sice nižší, produkce klesla, ale stále potřebujeme čínský trh, protože uspokojení poptávky na čínském trhu je pro nás možné."

Podle článku sice někteří lidé vyzvali, aby Austrálie dosáhla soběstačnosti a diverzifikace trhu, ale Austrálie neopustila čínský trh a zavádí dotační politiky pro návrat na čínský trh.

Německý podnik: Žádný trh nemůže nahradit Čínu

Kvůli finanční krizi v roce 2008 čelil německý průmysl vážné recesi, přičemž prudký nárůst čínské ekonomiky a touha Číny po západních technologiích pomohly německým podnikům k rychlé obnově z vážné recese před 10 lety.

Generální ředitel společnosti Osram (světově proslulý výrobce osvětlení) se sídlem v Mnichově v Německu Olaf Berlien řekl:

„V roce 2008 jsme prodávali na dva trhy: Čína a Střední východ." Berlien dodal, že žádný další trh nemůže nahradit Čínu jako motor světového růstu.

Japonský výrobce luxusních toaletních potřeb Toto: Je třeba vydržet až do konce

Společnost Toto je největší výrobce toaletních potřeb v Japonsku. V posledních letech se společnost stává stále více závislou na čínském trhu. V loňském roce směřovala polovina zahraničního prodeje této společnosti do Číny, a společnost otevřela v Číně sedm továren. V letošním lednu a únoru byly v důsledku epidemie montážní linky továren Toto uzavřeny, což mělo za následek zpoždění výroby a ztrátu příjmů, Toto však nikdy neuvažovalo o opuštění Číny. Na jedné straně proto, že Čína je obrovský a rostoucí trh, a na druhé straně společnost věří, že mnoho čínských pracovníků má technické dovednosti, které Toto potřebuje. Mluvčí společnosti Toto Sonoko Abe prohlásil:

„Čína a Japonsko jsou sousedé, navíc Čína má bohaté lidské zdroje." Sonoko Abe dodal, že vedení společnosti se schází každý den, aby diskutovalo o tom, „jak se přizpůsobit současné situaci". Přestože Toto má také továrny v Thajsku a Vietnamu, společnost se tam nepokusila přesunout výrobu.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPrávní předpisy v oblasti národní bezpečnosti jsou zlomový bod pro Hongkong   
Pridal tk Středa 17 červen 2020 - 03:48:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve městě Shenzhen (Šen-čen) se nedávno u příležitosti 30. výročí vyhlášení základního zákona v Hongkongu konal mezinárodní seminář na téma „Trvat na a zdokonalovat politiku „jeden stát, dva systémy". Semináře se zúčastnilo téměř 200 odborníků a učenců z čínské pevniny, Hongkongu, Macaa, Ruska, Velké Británie, Německa, Španělska a Indie. Tito účastníci se všeobecně domnívají, že právní předpisy v oblasti národní bezpečnosti jsou zlomový bod pro Hongkong a představují důležitou záruku pro politiku „jeden stát, dva systémy" v Hongkongu.

Na základě plné důvěry prostřednictvím článku 23 základního zákona udělila ústřední vláda Číny Zvláštní administrativní oblasti Hongkong část své legislativní pravomoci k zajištění národní bezpečnosti. Avšak za 23 let po návratu Hongkongu do vlasti nebyla tato ústavní odpovědnost provedena a některé politické síly ji stigmatizovaly. Různé nezákonné činy vážně ohrožují bezpečnost životů a majetku obyvatel Hongkongu, vážně narušují podnikatelské prostředí Hongkongu, vážně ovlivňují ústavní pořádek v Hongkongu a představují přímou výzvu pro čínskou národní bezpečnost.

Původním cílem hongkongského základního zákona bylo zajistit jednotu a územní celistvost země a udržet prosperitu a stabilitu Hongkongu. Ti, kdo jsou proti Číně a narušují řád v Hongkongu, však považují zdrženlivost a toleranci ústřední vlády za slabost. Žádný právní stát to nemůže tolerovat.

V reakci na to Deng Zhonghua (Teng Čung-chua), náměstek ředitele úřadu Státní rady pro záležitosti Hongkongu a Macaa, který se zúčastnil semináře, uvedl, že rozhodnutí o hongkongských právních předpisech týkajících se národní bezpečnosti a budoucích příslušných právních předpisů „je nejlepším připomenutím si 30. výročí vyhlášení základního zákona v Hongkongu".

Členka hongkongské legislativní rady Yeliu Shuyi (Jie-liou Šu-i) v rozhovoru s německými sdělovacími prostředky uvedla, že podpora hongkongských právních předpisů v oblasti národní bezpečnosti je legitimním právem Číny na ochranu národní bezpečnosti a zájmů.

Britský profesor právnické fakulty Pekingské technické univerzity Anthony Carty na semináři poukázal na to, že rozhodnutí Číny o přijetí zákona o národní bezpečnosti na národní úrovni je nevyhnutelnou volbou ve skutečné politice s cílem vytvořit spravedlivý, přiměřený a legitimní systém.

Někteří účastníci semináře poukázali na to, že v případě vážného narušení národní bezpečnosti představuje vytvoření právních předpisů v oblasti národní bezpečnosti vývoj a zdokonalení mechanismu „jeden stát, dva systémy".

Různé hongkongské organizace a osobnosti z různých sfér života 24. května spontánně zorganizovali sjednocenou frontu za „podporu právních předpisů v oblasti národní bezpečnosti", která dříve zahájila podpisovou akci na „podporu právních předpisů v oblasti národní bezpečnosti". Během osmi dnů se k akci svými podpisy připojilo téměř 2,93 milionu hongkongských občanů. To ukazuje, že podpora právních předpisů v oblasti národní bezpečnosti se stala hlavním proudem veřejného mínění v Hongkongu.

Právní předpisy v oblasti národní bezpečnosti jsou na pořadu jednání, což vysílá pozitivní signál mezinárodním investorům. Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's poukázala na to, že právní předpisy týkající se národní bezpečnosti v Hongkongu nezmění finanční nezávislost Hongkongu. Spojené státy americké zrušily status zvláštního zacházení v Hongkongu a zavedly na Hongkong vývozní omezení. To bude mít malý dopad, takže hongkongský rating nebude snížen. Noviny The Washington Post se nedávno odvolaly na slova bývalého amerického obchodního vyjednavače Jeffa Munna, který prohlásil, že „opuštění Číny nepřipadá vůbec v úvahu". Velké světové podniky stále hodlají zůstat v Hongkongu a poskytovat služby čínské pevnině, která se stala největším jednotným trhem ve světě.

Předchozí krize se dostává do bodu zlomu. Obyvatelé Hongkongu věří, že vymezení jasné hranice pro násilné narušování pořádku v Hongkongu se stává hlavním proudem veřejného mínění. Čím pevnější je spodní hranice národní bezpečnosti, tím větší je prostor pro politiku „jeden stát, dva systémy". Více jevů ukazuje, že s postupující legislativou právních předpisů v oblasti národní bezpečnosti se sociální řád v Hongkongu postupně obnovuje, právní a podnikatelské prostředí se zlepšuje a pozice Hongkongu jako mezinárodního finančního centra, centra námořní dopravy a obchodního centra se nadále upevňuje a posiluje, což v souladu se zákonem přispěje k fungování a rozvoji podniků na světě.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1210 sec,0.0360 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,274kB