Čtvrtek 18 červen 2020
Dopis primátoru hl. města Prahy Hřibovi   
Pridal tk Čtvrtek 18 červen 2020 - 19:08:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pane primátore Hřibe, přečetl jsem si Vaši úvahu a vyjádření ve věci podpory měst Evropskou unií. Za jistých okolností bych byl ochoten s Vámi snad i souhlasit, pokud byste své názory nespecifikoval ve smyslu nevěrohodného tvrzení, že města mohou dokázat to, co si národní státy nemohou dovolit. Lživě, naprosto nekorektně tvrdíte, že Vám vláda sebrala peníze, aby prý uhasila problémy, které uzavřením ekonomiky (v důsledku pandemie Covid-19) sama způsobila. Nevím kde berete to odvahu tvrdit, že Praze (jak jsem pochopil) vláda sebrala peníze údajně na řešení problémů, které způsobila uzavřením ekonomiky. Víte vůbec o čem mluvíte, pane doktore? Zdůrazňuji pane doktore, protože jako doktor snad rozumíte medicíně, ale určitě ne ekonomice a politice všeobecně, což jste již mnohokrát prokázal.

Ve svém vyjádření upřednostňujete postavení měst s tím, že co prý není schopna udělat „národní“ (!) vláda, to jsou schopny realizovat města. Jen k tomu potřebujete maličkost a tím jsou peníze, které Vám prý může poskytnout Evropská unie. Jaké máte důkazy o tom, že vám „národní“ brání v potřebách měst? Bylo tomu také vloni, předloni a dříve, když rozupočet nebyl ovlivněnn pandemií Covid-19? Využíváte situace, abyste pomlouval vládu v době, kdy má vážné starosti se stabiliazací společnosti, když opadla hlavní vlna pandemie. Zdá se, že se vyžíváte vy lžích a neserioznostech, protože ta naše „národní“ vláda, která Vám neposkytla potřebné finance, ale také proto, že cílem EU je právě snaha eliminovat vliv, neřku-li samotnou existenci „národních“ států, potažmo jejich „národních“ vlád. Proto také hrajete na strunu s nadějí, že se EU zalíbíte tím, když jí budete řiťolezecky chválit její politiku, kam mj. patří také její snaha o vybudování silné EU v čele s Německem a Francií (když už ze hry vypadla Velká Británie).

Česká, podle Vás „národní“ vláda Vám, resp. městům vč. Prahy, žádné peníze „nesebrala“ z nějakého rozmaru nebo, jak tvrdíte, pro řešení problémů, které sama způsobila. Nebo tím chcete naznačit, že vláda v souvislosti s pandemií Covid-19 provedla nesprávné rozhodnutí a „uzavřením ekonomiky“ tak způsobila ekonomické problémy? Jak jsem již výše podotkl, možná jste dobrý lékař, ale naprostý diletant v politice a ekonomice. V této souvislosti si nemohu odpustit připomenout staré české přísloví: „Ševče drž se svého kopyta!“ (což platilo a platí zvláště v našem, tedy i Vašem Baťovském kraji, Valašsku). Vy sice nejste švec, ale vystudovaný medik, tak se prosím seberte a běžte dělat to, co jste se naučil, vrátit to, co do Vás stát investoval a co byste také měl, jako svou životní profesi dělat a nes*at se do politiky i když chápu, že takové peníze (a jisté možnosti) jako řadový lékař asi mít nebudete. O to víc je žádoucí, abyste šel od válu, protože děláte vše hlavně jen pro peníze. Nebo se mýlím?

Víte pane Hřibe, už to Vaše volání po finanční pomoci EU městům, které podle Vás jsou jediné schopny naplnit či realizovat potřeby měst tak trochu, ne-li hodně, zavání nejen populismem, ale také nekalými úmysly. Je totiž dostatek důkazů, že kde vládnou nebo jsou na vládnutí účastni „politici“ Pirátů (nějak mě neposlouchají prsty, když mám napsat „politici“ od Pirátů), se vyskytuje celá řada ekonomických problémů, přesněji trestuhodné nehospodárné politiky, včetně výdajů pro účely, které jsou v rozporu nejen s pravidly a morálkou, ale i zákonem. Docela dobře si dovedu představit, jak byste hospodařil(i) s penězi z EU, jak byste si nejen Vy, ale celá ta vaše parta Pirátů počínala sebevědomě, když by vám EU skočila na špek a dotovala vaše bohulibé (!) představy a záměry.

Myslím, že si až moc fandíte pane Hřibe když tvrdíte, že ve V/4 máte unikátní příležitost když tvrdíte, že lidé ve všech čtyřech hlavních městech si prý zvolili představitele, kteří jsou progresivní, prodemokratičtí a také zastávají liberální principy. Už chybí jen čestní, charakterní a poctiví! Rozhodně si však nemyslím, že zrovna představitelé Pirátů (včetně Vás) jste takovými lidmi. Zvláště, když jste neopomenul lživě připomenout, že v tomto paktu se čtyři starostové vymezili proti „populismu“ vlád ve Visegrádské čtyřce. Znovu se ptám pane Hřibe, jestli víte o čem mluvíte? Nebo si snad myslíte, že Vaše řeči nejsou „populismus“? Vaše rádoby „dobromyslné“ úmysly jsou ¨totiž mnohonásobně populističtější, než jak tvrdíte o vládách Visegrádské čtyřky.

Připomenu Vám Vaše slova, pane primátore Hřibe : „Náš hlavní cíl je zajistit bezpečí našich občanů, na to potřebujeme adekvátní zdroje. Teď je nemáme, naše vláda nám nebyla schopna pomoci. To byl skutečně černý den pro starosty v naší zemi“. Opravdu bych rád věděl, jak chcete či jak konkrétně můžete našim občanům zajistit bezpečí? Chcete snad budovat kryty, střílny, zajistit občanům zbraně? To jistě ne, ale domnívám se, že pokud chcete zajišťovat obecnou bezpečnost našim občanům, pak je nutné tuto záležitost kordinovat s vládou a ne dělat partyzánskou politiku na vlastní pěst, jenom abyste se ukázali, že chcete pro občany něco udělat. To snad není populismus?

Paradoxní na tom všem je když (zřejmě nerad) říkáte „Vláda nakonec svůj názor změnila a místním samosprávám poskytla finanční prostředky“. Takže o jakém „černém dnu“ to vlastně mluvíte, pane Hřibe? Vždyť se jen snažíte naši „národní“ vládu pošpinit, abyste nakonec musel přiznat, že je to úplně jinak! Je přece naprosto logické, že vláda může rozdělit jen tolik peněz, kolik navzdory enormnímu navýšení deficitu státního rozpočtu, může rozdat. Potřební nejsou jenom Praha a česká města, ale celá naše ekonomika, celá společnost se všemi svými neodmyslitelnými součástmi a že jich je!

Pane Hřibe, přestaňte lhát, dělat dusno a obviňovat vládu za něco, co nezavinila. Nebo si myslíte, že Vy jako lékař byste to řešil jinak a lépe? No možná jako lékař byste mohl mít na věc třeba jiný názor, ale názor je jedna věc a neznámá skutečnost druhá. Přiznám se, že ani mě se všechno to opatření, které bylo v rámci pandemie zavedeno nelíbí, přesto jsem přesvědčen, že vláda, bez patřičných zkušeností a znalostí s problematikou pandemie Covidu-19 všechno co činila, činila v rámci svého nejlepšího vědomí a svědomí a reálné odpovědnosti.

Pane Zdeňku Hřibe, jste mladý, ale politicky nezkušený člověk. Chcete-li být nějak občanům Česka skutečně prospěšný a užitečný, zabouchněte za sebou dveře své primátorské kanceláře a vraťte se odkud jste přišel, tj. do lékařského prostředí. Funkce primátora hlavního města České republiky je pro Vás zcela evidentně nestravitelné sousto. Přiznejte si upřímně, že na to nemáte a budete-li dělat svou původní lékařskou profesi, uděláte tím pro občany daleko víc, než Vašim neblahým účinkováním na pražské radnici. Mnoho občanů (i ti ze Slavičína) Vám za to bude mnohem víc vděčných, než za to Vaše hodně problematické a nekorektní primátorování. V opačném případě platí slova Cicera: „Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore!“. Jistě není nutné Vám to překládat.

Z Valašsko-slovácko-hanáckého pomezí Vás zdraví

Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVýborný článek, lze s ním plně souhlasit...   
Pridal tk Čtvrtek 18 červen 2020 - 10:19:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Výborný článek, lze s ním plně souhlasit. Ale na nenávisti ke "všemu ruskému" mají hlavní podíl trvale propagandisticky působící blbí novináři typu Mitrofanova a Steigerwalda a vymyté mozky naší proamericky naočkované mládeže...(i jejich už zblblých rodičů, těch, co plní akce zrzavého Mináře...)
_________________

Nějakou dobu jsem uvažoval, zda se mám také vyjádřit k odstranění sochy maršála Koněva a dalším idiociím, které provádí vedení Prahy, respektive Prahy 6. Ale vzhledem k tomu, že jsem rodilý Bubenečák a Dejvičák, jsem se nakonec rozhodl, že ano. I když z Prahy jsem se odstěhoval před více jak třiceti lety. Přesto se mne dění v mém rodném městě stále dotýká. A kladu si otázky, kde se v lidech bere tolik nenávisti proti Rusům? Generace, které Rusy na vlastní kůži zažily a měly jich v roce 1990 plné zuby, neprojevují zdaleka tolik agresivity, jako generace, které o Rusech prakticky nic nevědí a které v roce 1990 buďto ještě nebyly na světě nebo čůraly do plenek nebo chodily na nočník. Zatímco moje a starší generace se s tímto velkým národem už dávno smířily, generace mladší dostávají při vyslovení slova Rusko doslova hysterické záchvaty. A přitom by to logicky přece mělo být naopak.

Moje sousedka se mi přiznala, že se po roce 1968 zapřísahala, že do smrti už nepromluví rusky. A nyní si znalosti ruštiny opět obnovuje. V Olomouci, kde mám svoji rodinu a která byla posádkovým městem, se říkávalo: „Lepší jeden Pershing na zahradě než dva Rusové v kuchyni.“ (vysvětlení pro některé pražské zastupitele a starosty, kteří projevují pozoruhodnou neznalost dějin: Pershing byl americký generál, po němž byly nazvány jaderné rakety rozmístěné v Evropě). A přitom nikdo z mojí rodiny nějakým antagonismem vůči Rusům netrpí. Alespoň o tom nevím. Ale zpět k mojí osobě. Zažil jsem jako kluk v roce 1968 okupaci, dobře si pamatuji střelbu ze samopalů kdesi od Stromovky, na vlastní oči jsem viděl čerstvě rozstřílené Národní muzeum, s tátou jsme kráčeli kolem ruských tanků…

Ve škole nám Rusy cpali horem a dolem. Až jsme si z toho dělali srandu. Ale přesto přese všechno jsme tak nějak vnímali, že naše země se napila krví spousty dobrých chlapů a že ten Koněv na náměstí Interbrigády tam stojí jako pocta všem, kterým velel a kteří na našem území padli (námět pro starostu pana Koláře: interbrigadisté bojovali ve španělské občanské válce na straně republikánů, kteří byli podporováni Ruskem a Stalinem; chtělo by to asi nějaké přejmenování). Měli jsme plné zuby propagandy, že Plzeň a západní Čechy vlastně neosvobodil vůbec nikdo, nebo to byla Rudá armáda převlečená do amerických uniforem (ano, i takovým absurditám jsme bývali vystaveni).

Jenže čas oponou trhnul, člověku přibyly roky a najednou zjistil, že všechno je jinak a že snahy přepisovat dějiny jsou stále silnější. Co je na tom ale varující, že když jsem se o tom s někým mladým bavil a použil při tom své chatrné historické vědomosti, dočkal jsem se zhruba této odpovědi: „No, o tom já nic nevím, takhle jsem o tom nepřemýšlel, mě dějepis nebaví.“ Ale navzdory tomu z něj bude ten největší rusobijec.

Skutečnost, jak nastupující generace v sobě spojují absenci letitých zkušeností, nezájem o historická fakta a podléhání novodobé propagandě, je alarmující. Vlastním velice zajímavou knihu od Milana Syručka: Máme se bát Ruska? Je to velice poučné čtení, které mimochodem obsahuje rčení, že Rusko lze buďto milovat, nebo nenávidět, ale pochopit je nelze. Mě tam však mimo jiné zaujal příběh jednoho ruského kamaráda pana Syručka, který byl redaktorem. Měl všechny důvody sovětský režim nemilovat. Rodiče mu NKVD zatkla a už je nikdy neviděl, příbuzní se ho báli ujmout, aby se nedostali do problémů.

Nakonec se o něj postarala sestra, která vstoupila do armády, jako zdravotnice. Takže tento budoucí redaktor prošel celou frontou až ke konečnému vítězství. Jak jsem již řekl, neměl žádný důvod režim milovat. Jenže milovat režim a milovat rodnou zemi jsou dvě úplně odlišné věci. Proto také vždycky na 9. května se tito tzv. frontovici shromáždili v redakci, připnuli si svá válečná vyznamenání a společně slzeli do sklenic naplněných vodkou… A kdo do dnešních dnů nebyl schopen pochopit, co to pro Rusy, Ukrajince a další bývalé vojáky Rudé armády znamená, je, řečeno spolu s klasikem, momentálně zaostalý. Oni si totiž po 22. červnu 1941 s hrůzou uvědomili, že čelí naprosté vyhlazovací válce. Že vůbec nejde o režim, že vůbec nejde o ideologii, ale že jde o jejich blízké, drahé. Že jde o jejich města, městečka a vesnice.

Je přece znám výrok: ‚Rusko je veliké, ale ustoupit není kam, za námi je Moskva!‘ A o tom to přece je! Mnozí z mojí generace vnímali, že pokud by bylo Československo napadeno, nebudou bránit Husáka, Biľaka, nebudou bránit komunisty. Ale budou bránit Prahu, České Budějovice, Kolín, Olomouc, Brno, Ostravu, Rataje nad Sázavou, Ořechov, Tišnov, Vystrkov, Humpolec… Prostě místa, kde se narodili, kde mají své rodiny a přátele, na kterých jim záleží a kterým hrozí zánik. Proto s velkým uspokojením vnímám, že i dnes by chlapi mojí generace v případě potřeby vzali do ruky kvér a šli do toho. Protože Čechy, Morava a Slezsko za to stojí. I kdybychom vzhledem k našemu věku měli hlídat třeba sklad onucí. Ale šli bychom. A toto si pánové Kolář, Hřib a ostatní vůbec nejsou ochotni připustit. Protože je to přesně typ lidí, který, když se něco mele, první zalézá. A první vylézá, když nebezpečí pominulo a rozdělují se posty. Stále si kladu otázku, zda by byla odstraněna socha maršála Koněva, sejmuta pamětní deska ze Staroměstské radnice, kterou tam vděční Pražané umístili v roce 1946, přejmenováno náměstí Pod kaštany a další excesy, kdyby současné Rusko pokračovalo ve směru, kterým kráčelo v devadesátých letech za Jelcinovy éry? A sám si odpovídám, že nikoliv. Můžete prezidentovi Putinovi vyčítat co chcete, ale udělal dvě věci, které současné nepřátelství vyvolaly.

A totiž, že zabránil rozpadu Ruské federace, který byl tehdy na spadnutí. A že zabránil přístupu mezinárodních korporací k ruskému nerostnému bohatství. To od té doby se datuje současné nepřátelství. Dokud bylo Rusko na kolenou, byl to ten nejlepší kamarád, a všechny sochy a desky by zůstaly na svých místech.

Jenže Rusko na kolenou nezůstalo, a to je těžký problém, protože tímto svým postojem hodilo vidle do plánů mnohým. Takže nyní může za veškerou bídu světa. Někdy mám pocit, že to Putin nechal upálit Jana Husa a Rusové se podíleli na porážce českých stavů v bitvě na Bílé hoře. Nehledě k tomu, že Čapek ze Sán byl v bitvě u Lipan zcela jistě placen ruskou tajnou službou. Proto se teď rojí všichni ti rusobijci, kteří mají spoustu odvahy. Protože to s sebou nenese žádné riziko. Já osobně však všechny tyto akce vnímám, jako hrubé znevážení památky těch, kteří tady bojovali a umírali. A myslím, že pan Kolář by rozhodně neměl odvahu říct mi do očí, že jsem spodina a lůza. Jinak by také mohl skončit v kotrmelcích u bubenečského hřbitova, kam je to od místa sochy maršála Koněva celkem kousek a navíc z kopce. A na závěr bych chtěl všem těmto bouračům a sundavačům posloužit jedněmi verši:

„Noc čtvrtá byla ze všech nejdelší, to volali, že hoří Pražský hrad. Však časně zrána ruka obhroublá mně padla do mých. Jak se jmenoval ten rudý voják, už jsem zapomněl, však jeho ruku držím dodneška. Noc pátá poté byla bílým dnem.“

Tato slova napsal o pražském povstání jeden člověk. Byl to bezpochyby ruský troll a Putinův agent. Jmenoval se Jaroslav Seifert a v roce 1984 obdržel Nobelovu cenu za literaturu. Pokud tedy někteří pánové z pražských radnic vůbec vědí, co to je. Podle jejich výrazů bych však vsadil na to, že jejich IQ stěží stačí na to, aby reagovali na světlo.

Rudolf Silver Jagla

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmeriku pustoší děti elit   
Pridal tk Čtvrtek 18 červen 2020 - 04:48:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V očích veřejnosti převládá názor, že právě probíhající nepokoje v USA vyvolali především občané z nižších vrstev amerického obyvatelstva – černošští chudáci, kteří nesouhlasí s diskriminací. Teď se ukazuje, že je to pravda pouze z části. V předních řadách výtržníků najdeme také zlatou mládež, bohaté děti patřící k americké elitě. Co tyto lidi vedlo k protestům?

Rozsáhlé nepokoje v New Yorku, které otřásly světem, se staly ukázkou toho, jak se kultovní megapolis v okamžiku změnilo v hořící enklávu třetího světa. A k ničemu takovému nemuselo vůbec dojít. Ještě na konci května newyorský guvernér Cuomo navrhl starostovi města Billu de Blasio nasadit v New Yorku vojsko. Avšak po zuřivé diskuzi starosta kategoricky odmítl něco takového udělat.

Výsledek je znám. Protestující občané útočili na policii, blokovali mosty, devastovali obchody a pustili se do rabování. Policie se rozhodla vyčkávat a vést mírová jednání nebo snad dokonce pokleknout na kolena před výtržníky. Proč tedy Bill de Blasio, který riskoval, že ho guvernér zbaví funkce, odmítl ve městě nasadit vojenské složky? Protože mezi protestujícími byla také jeho vlastní dcera Chiara de Blasio.

Černá kariéra

Bill de Blasio, prominentní člen Demokratické strany, potomek Američanů, pracujících ve státní správě, v tajné službě, v propagandě a žurnalistice, se seznámil se svou nastávající manželkou v r. 1991. Chirlane McCray byla černošskou aktivistkou a stejně jako on pracovala v kanceláři tehdejšího newyorského starosty. Hlavním úspěchem 36leté McCray bylo tehdy vydání eseje s názvem „Jsem lesbička!“ Přivydělávala si speechwrittingem.

Později McCray řekla o svém manželovi: „Vždycky chtěl být zvolen do vysokého postu.“ Ale ambicím politika bránil fakt, že se cítil být až moc bílý. Vysoký, urostlý, vysportovaný de Blasio dokonce vypadal jako typický WASP (bílý protestant anglosaského původu). S tímto „nedostatkem“ však začal bojovat.

Pro začátek změnil příjmení po svém otci Warrenu Williamovi, který spáchal sebevraždu, na příjmení italské po matce. To mu okamžitě přineslo výhodu u potomků newyorských Italů. Černoška, k tomu feministka, demokratka a lesbička by ještě více mohla vylepšit jeho image pro Demokratickou stranu a barevné voliče. V r. 1994 se de Blasio s Chirlane McCray oženil. Během manželství se jim narodil syn Dante a dcera Chiara. Nicméně McCray se věnovala kariéře a podle svého přiznání byla špatnou matkou. Zatímco děti s tmavou pletí se aktivně účastnily všech otcových předvolebních kampaní.

V r. 2013 si jeho syn nechal upravit účes v afro stylu a pózoval pro reklamní plakáty. 18letá dcera v bezpočtu rozhovorů vyprávěla o své závislosti na alkoholu a drogách a jak se z ní vyléčila. Fotografie šťastné mezirasové rodiny, mávající duhovými vlajkami na gay přehlídce, pomohly Billu de Blasio stát se starostou New Yorku.

Důvod k hrdosti

Děti starosty vystudovaly nejprestižnější americké univerzity, fotily se pro módní časopisy a přitom demonstrovaly své radikálně levicové přesvědčení. Dante na příklad v minulém roce vydal sloupek v časopise USA Today. „Naučili nás bát se těch, kteří nás mají ochraňovat,“ vyjádřil svůj strach z policie.

Čím tedy policisté vylekali mladého člověka z bohaté privilegované rodiny? Policejní auto pomalu projíždělo kolem bloku, kudy šel Dante. Docela vážně muže vyděsilo, vyvolalo v něm duševní bolest a připomnělo mu utrpení svých černošských bratrů. Právě v té době Bill de Blasio aktivně bojoval o hlasy u barevných voličů v předvolebním klání na post prezidenta USA. Hlavním bodem Blasiovy rétoriky se stal odpor proti zvůli policie. Například v New Yorku bojuje proti metodě „ stop-and-frisk“, kterou aktivně používají policisté u podezřelých osob.

Chiara de Blasio uvádí myšlenky svého otce do praxe. Na konci května vyšla do ulic společně s výtržníky, kteří na příslušníky policie házeli cihly a zapalovali auta a začala se s policisty potýkat naživo.

„Jak potom může newyorská policie zachránit město před nepokoji anarchistů, jestliže mezi nimi je někde v popředí dcera samotného starosty?“, touto otázkou se na Twitteru zabývají stoupenci NYPD. Nyní je jasné, proč nechtěl ve městě nasadit vojenskou sílu“.

Když Chiaru propustili na svobodu, Bill de Blasio prohlásil podle typického zvyku amerických rodičů, že je hrdý na svou dceru.

Smetánka

Případ Chiary není ničím výjimečným. Samozřejmě, že Marxe nikdo nezrušil a nynější protesty na Západě jsou způsobeny především katastrofickým stavem ekonomiky. Avšak mítinků a akcí se účastní neúměrný počet zlaté mládeže, tj. lidé, kteří by se teoreticky měli nejvíce třást za zachování současného pořádku a tatínkova kapitálu.

Na protestní akci Black Lives Matter přichází britská aristokratka, příbuzná princezny Diany Cara Delevingne, Zoë Kravitz, dcera a vnučka vlivných osobností šoubyznysu, Paris, dcera Michaela Jacksona a dědička jeho milionů. Tyto dívky jsou považovány za modelky a herečky, ale v podstatě představují staré peníze, na nichž je postavena moc Západu.

Působivý je také počet bílých límečků a absolventů prestižních univerzit mezi protestujícími. V noci na 30. května se během protestů v Brooklynu dvě dívky pokoušely rozdávat protestujícím „Molotovovy koktejly“ a začaly je házet na policii. Když je policisté identifikovali, ukázalo se, že se nejedná o odpadlíky, ale o smetánku newyorské elity.

Ukázalo se, že 32letý Colinford Mattis je absolventem Princetonu a zaměstnancem advokátní firmy Pryor Cashman. Jeho parťačka, 31letá Urooj Rahman, pracuje v New Yorku jako advokátka. Zaručila se za ně jejich kolegyně z Washingtonu, která v době Obamova prezidenství pracovala na ministerstvu zahraničí a ministerstvu obrany.

Nejagresivnějším článkem protestujících se staly jednotky antify, prezident Trump je dokonce označil za teroristickou organizaci. Existuje populární názor, že antifa své řady obsazuje nižšími nevzdělanými barevnými „gopniky“ (ruský termín pro muže, kteří obývají předměstí měst a často pochází z rodin s nižším vzděláním a příjmy). Ale podle nezávislého newyorského novináře Davida Marcuse, který provedl výzkum aktivity těchto uskupení, tomu tak není.

Mezi členy antify se dostává stále více bílých dívek a chlapců z dobře situovaných rodin s vysokou úrovní vzdělání a blahobytu.

Nic se nepodobá zhroucenému životu v ghettu jejich barevných vrstevníků. Kořeny hnutí Marcus přisuzuje britskému panku 80. let 20. století. Nechvalně proslulá móda nošení masek je vysvětlena tím, že vojáci jednoduše nechtějí svítit svými bílými obličeji v černém davu protestujících.

Celkově je tedy vidět, že myšlenky BLM jako jsou nenávist k policii, černý rasismus, vyžadování od bílých, aby „platili a činili pokání“, již pevně zakořenily do podvědomí moderní vzdělané vrstvy Američanů. Není divu, že zlatá mládež následuje tento trend, to jí diktuje normální stádový instinkt. Proto do ulic vychází také lidé, u kterých by se slušelo, aby se modlili za policisty, kteří zachraňují jejích blahobyt.

Bohatí proti bohatým

Můžeme říci, že občanská válka, organizovaná Demokratickou stranou krátce před prezidentskými volbami v USA, je z velké míry řízená a účast bohatých dětí to jen potvrzuje. Avšak v zemi se 40 miliony nezaměstnaných a půl miliardou hlavní na rukách podobné hry řízeného chaosu mohou vést k totální celonárodní katastrofě.

V mnoha zemích, včetně Ruska, grandiózní historické převraty začínaly tím, že přední představitelé elity a jejich progresivní děti došli k názoru, „že takhle nelze žít“ a podněcovali nepokoj. Nejprve byl řízený, ale brzy přecházel do režimu masového občanského vzdoru, který smetl své podněcovatele i se svojí elitou.

Bohaté děti, které dnes hází kameny po policistech, mají mnoho historických prototypů. Byli to francouzští aristokraté ve 13. století nebo ruští velmoži ve století 20. Všichni rozdmýchávali revoluce a potom přišli o život, ať už na gilotině nebo zastřelením.

Viktoria Nikiforova

Америку уничтожают дети элиты vyšel 15.6.2020 na vz.ru. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/06/8345-ameriku-pustosi-deti-elit.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStřelba z kalašnikovů v Dijonu - asi mezírka v nařízeních EU   
Pridal tk Čtvrtek 18 červen 2020 - 04:45:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jmenovat se Mirka, tak bych byla ZDĚŠENA! Ovšem každý pokrokově smýšlející euroobčan musí být znepokojen. Vždyť je to nehezké, ba přímo ošklivé střílet v ulicích z kalašnikovů. Copak neví, že se může někdo vážně zranit?

Teď, o co jde. O nic menšího, než že v jedné (podle sluníček samozřejmě neexistující) no-go zóně převzali systém práva do svých rukou pouliční gangy. A protože se zjevně nemohli dohodnout, kdo má více práva na své straně, použili jako pádný argument samopal Kalašnikov. Zpráva neuvádí, zda dodrželi alespoň omezení EU co se týká max. počtu nábojů v zásobníku.

Být pokrokový euroobčan, tak si kladu otázku, zda zbožňované vedení v Bruselu neudělalo někde drobnou chybičku ve svých nařízeních. Pokud se nepletu, tak Kalašnikovy jsou zakázány a už vůbec se nesmí používat v nezabezpečených ulicích. V tomto směru jsou nařízení zcela jistě v pořádku. Když jsou tedy zakázaná, pak přeci nejsou dostupné a nemůže se z nich střílet mezi lidmi v Dijonu, to dá rozum. Že by opět Putin? No, prsty má dlouhé, což o to ... a navíc, Kalašnikov je původem z Ruska. Jako pokrokový euroobčan tedy očekávám nějaké sankce. Pak bych taky přivítal nějakou prevenci - myslím, že je nejvyšší čas se podívat na zoubek ustanovení, týkající se pouhému nahlašování vzduchovek, praků a podobných velmi nebezpečných zbraní. V Dijonu se přeci jasně ukazuje, že benevolentní přístup k držení zbraní je obrovská chyba. Nic naplat, bude to chtít zákaz ...

Ovšem jako člověk se selským rozumem si říkám, že s takovým vedením už žádného dalšího nepřítele nepotřebujeme. Jak dlouho je budeme trpět, je pouze jen a jen na nás. Víc není třeba dodávat.

David Dvořák

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/06/8344-strelba-z-kalasnikovu-v-dijonu-asi-mezirka-v-narizenich-eu.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDva Milošové, ale jednoho zvolilo 2,8 milionů a druhého 8144 voličů   
Pridal tk Čtvrtek 18 červen 2020 - 04:42:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Druhý muž státu" podle „ústavního pořádku“ byl zvolen hlasy 8144 voličů, zatímco prezident potřeboval 2,8 miliónů, to se nedá vyjádřit snad ani žádnou anekdotou! " citoval Petr Štěpánek příspěvek jiného čtenáře facebookového profilu Václava Pecku. Štěpánek počítal dál.

„Určitý paradox „síly mandátu“ je opravdu založen odlišností volebního systému. Ale skutečnost, že druhý muž státu podle „ústavního pořádku“ byl zvolen hlasy 8144 voličů, zatímco prezident potřeboval 2,8 miliónů, ta se nedá vyjádřit snad ani žádnou anekdotou! " citoval Václava Pecku z jeho facebookového profilu Petr Štěpánek, aby známý hudebník a komentátor současného dění v porovnávání volebních výsledků obou Milošů pokračoval.

„Tak fajn, buďme k Milošovi Vystrčilovi milosrdní a jeho výsledek znásobme koeficientem 81, což je počet senátních obvodů, čím se dostaneme k výsledku ne za jeden senátní obvod, nýbrž za celou republiku. Je to necelých 660 tisíc. Účelem tohoto postu ale není srovnávat nesrovnatelné, rozuměj výsledky různých druhů voleb, nýbrž nadhodit k zamyšlení otázku, kdo je více povolán k tomu, aby určoval naši zahraniční politiku? " položil řečnickou otázku Petr Štěpánek.

Petr Štěpánek

Zdroj: facebookový profil autora a PrvníZprávy
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponImigranti v Německu vyhlásili šariát a zakazují nevěrcům vstup do "své" čtvrti. Policii vyhrožují smrtí!   
Pridal tk Čtvrtek 18 červen 2020 - 04:31:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po letité pandemii kriminality a potyčkách s policií vyhlásili imigranti v Duisburgu emigrantský brloh - městskou čtvrť Marxloh za "svou" se zavedením islámského práva šaría a zákazem vstupu nevěrců. Policii vyhrožují smrtí.

K dispozici mají prý na 2000 kalašnikovů. Kontrolu nad městskou čtvrtí usurpovali příslušníci spřízněných arabských libanonských klanů.

Policie se přece jen snaží posílenými patrolami demonstrovat státní autoritu, při střetech s se skrumážemi rozlícených imigrantů však zdaleka nemá navrch.

Zdroj: https://www.general-anzeiger-bonn.de/news/politik/deutschland/duisburg-marxloh-wie-clans-die-polizei-bedrohen_aid-51620341

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTak nám odsoudili dalšího českého muslima za terorismus a podporu islámského extremismu   
Pridal tk Čtvrtek 18 červen 2020 - 04:29:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tak nám odsoudili dalšího českého muslima za terorismus. Měl chystat i teroristický útok, ale tam se jeho českým právníkům podařilo přesvědčit soud, že ho nechystal, jen chtěl dělat ohňostroj ...

Jak píše ČT24, tak "Kobulnický ale podle soudu prokazatelně propagoval teroristické organizace. „Velice dobře věděl, jaký význam gesta a symboly, které umístil na facebook, mají,“ uvedl soudce."

Nedávno byl odsouzen i bývalý duchovní pražské mešity Samer Shehadeha za podporu terorismu. Děsivé je, že tito muslimové zde několik let působili a BIS nic neudělala. Teprve policie na upozornění protiislámských aktivistů reagovala a oba zatkla.

Více o českých muslimech, jejich radikalismu a protievropskému smýšlení se můžete dočíst v knize Islám & islamismus v České republice - 3. rozšířené vydání & fotogalerie, a opravdu to stojí za to, je to varovné čtení a bohužel málo Čechů ví, co se tady v muslimské komunitě děje ...

Knihu si můžete (za výhodnou cenu) koupit zde:

http://www.lukaslhotan.cz/Islam-v-Cechach-a-na-Morave/110-Isl%C3%A1m-islamismus-v-%C4%8Cesk%C3%A9-republice-3-roz%C5%A1%C3%AD%C5%99en%C3%A9-vyd%C3%A1n%C3%AD-fotogalerie

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA vypracovaly strategii obrany v kosmu v reakci na „ruskou hrozbu“   
Pridal tk Čtvrtek 18 červen 2020 - 04:23:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americké ministerstvo obrany dokončilo přípravu „Strategie obrany v kosmu“. Ta byla vypracována jako odpověď na „velkou hrozbu“ ze strany Ruska a Číny, informovali v Pentagonu.

„Já bych řekl, že je stále ještě překonáváme (Rusko a Čínu – red.), pro nás ale jednoznačně existuje riziko s ohledem na to, jak oni rozvíjí své (vojenské – red.) možnosti. A to je velmi vážná hrozba,“ prohlásil zástupce Pentagonu při prezentaci strategie.

Zopakovali obvinění na adresu Číny a Ruska ohledně toho, že tyto země údajně plánují umísťovat zbraně v kosmu, nebo instalovat jiné zbraně namířené proti kosmickým silám USA.

Konkrétně se zástupce Pentagonu odkázal na prohlášení resortu z roku 2017, kdy bylo Rusko obviněno z toho, že jeden ze satelitů vypustil reaktivní střelu. Kromě toho byla vzpomenuta slova velitele kosmických sil USA o tom, že Rusko rozvíjí síly rádioelektronického boje pro hlušení amerických satelitů.

Zástupci Pentagonu odmítli hovořit o tom, jaké mají USA vojenské možnosti v současné době, či jaké plánují vytvořit v rámci nové strategie.

„Naše politika a strategie bere ohled na mnoho projektů našich soupeřů pro boj se satelity. Děláme akcent na garancích (plnění) kosmických misí, stabilitě a zadržování agrese proti USA, včetně agrese proti našim kosmickým systémům, systémům našich partnerů a spojenců,“ dodali v Pentagonu.

„Naše bojové možnosti budou bránit naše životní možnosti,“ uvedl a dodal, že Spojené státy vytvářejí své obranné strategie podle dohod o používání kosmu a podle národních zákonodárství.

Kroky NATO

Ministři obrany zemí NATO ve středu také projednali posílení raketového potenciálu Ruské federace a schválili kvůli tomu balíček politických a vojenských opatření, informoval generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

„Projednali rozšíření ruského raketového arsenálu a důsledky pro bezpečnost NATO. (…) V odpovědi na posílení potenciálu Ruska schválili ministři obrany balíček opatření,” prohlásil Stoltenberg.

Generální tajemník rovněž upozornil novináře, že část dotyčných opatření je tajná. Sdělil však, že někteří členové aliance se rozhodly investovat do posílení systému protivzdušné obrany a nákupu bojových letadel páté generace, jako je například stíhačka F-35. Síly aliance mají také údajně více cvičit a posilovat vlastní zpravodajské a konvenční vojenské kapacity.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CHtH
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVe Švédsku vyzvali k odstranění sochy Karla XII. a jejímu nahrazení Gretou Thunbergovou   
Pridal tk Čtvrtek 18 červen 2020 - 04:20:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý starosta švédského města Umeå Jan Björinge vyzval k nahrazení sochy „autokratického vládce“ Karla XII. pomníkem ekologické aktivistky Grety Tunbergové. To by podle něj „podpořilo soudržnost a benevolentní sociální duch“ Švédska.

Björinge v komentáři pro deník Aftonbladet poukázal, že nepokoje ve Spojených státech zhroutily problém soch, které se občas stávají terčem vandalů. Zdůraznil, že sochy byly svrženy davy v průběhu let znovu a znovu, například sochy Lenina, Marxe a Saddáma Husajna. Podle něj se to stalo, protože „odrážely hodnoty utlačovatelů“.

Björinge rovněž obvinil ředitele Švédské rady národního dědictví Larse Amréuse, který dříve napsal:

„Nechci říci, že všechny sochy zůstanou navždy. Ale v naší době je pravděpodobně dost nespravedlnosti, kterou je třeba řešit. Snaha o korekci historie nemusí vždy sloužit tomuto účelu,“ uvedl Amréus o válce proti památkám, které otřásly Evropou.

„Rozumnějším postojem Švédské rady pro národní dědictví a dalších státních institucí, stejně jako místních samosprávných celků, by mělo být osvobození veřejných míst od symbolů zlých skutků a zastaralých hodnot. Místo toho naplňte parky a náměstí věcmi, které podporují soudržnost a benevolentní sociální duch naší země,“ reagoval Björinge.

„Odstraňte Karla XII. a nahraďte ho klimatickou aktivistkou Gretou Thunbergovou nebo alespoň diplomatem Dagem Hammarskjöldem! Oba přispěli k humánnějšímu a udržitelnějšímu světu,“ vyzval Björinge.

Karel XII. je polarizovanou postavou, jelikož přivedl svou zemi na vrchol její imperiální síly, ale také způsobil její pád s jeho nešťastnou invazí do Ruska a severní válkou, která vedla k zániku Švédské říše po jeho smrti. Nicméně v moderní době Karel XII. zůstává ikonickou postavou ve vlasteneckých kruzích.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CHqn


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPeking zvýšil nouzovou reakci z 3. na 2. úroveň   
Pridal tk Čtvrtek 18 červen 2020 - 04:16:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Náměstkyně generálního tajemníka magistrátu Pekingu Chen Bei (Čchen Pej) 16. června večer na pravidelné tiskové konferenci o prevenci a kontrole epidemie COVID-19 oznámila, že magistrát Pekingu od 16. června zvýšil nouzovou reakci z 3. úrovně na 2. úroveň. Zástupce pekingského obchodního úřadu uvedl, že na trzích se zemědělskými produkty v Pekingu se rychle obnovuje dodávka.

Chen Bei řekla, že v posledních dnech byly ohlášeny potvrzené případy COVID-19, které mají souvislost s trhem zemědělských produktů Xinfadi (Sin-fa-ti). Chen Bei dodala, že k nákaze došlo v důsledku mezilidského kontaktu nebo znečištění prostředí. „Tato situace nás opět upozornila a musíme si z ní vzít ponaučení, že riziko epidemie je stále přítomné. Při zavádění prevence a kontroly epidemie do běžného života nelze polevit," řekla Chen Bei.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1448 sec,0.0840 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,444kB