Pondělí 22 červen 2020
Novým návrhem zákonu se Washington pokouší podkopat mír a stabilitu Sin-ťiangu i střední Asie   
Pridal tk Pondělí 22 červen 2020 - 04:48:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy nedávno schválily takzvaný „návrh Zákona o lidských právech Ujgurů 2020", ve kterém bezohledně diskreditovaly situaci lidských práv v čínské Ujgurské autonomní oblasti Xinjiang (Sin-ťiang) a politiku čínské vlády o řízení Xinjiangu. Návrh vzbudil silné rozhořčení všech Číňanů, a také byl odsouzen mezinárodním společenstvím.

Na portálu ruského listu RGRU byl vydán článek s názvem „Novým návrhem zákonu se Washington pokouší podkopat mír a stabilitu Sin-ťiangu i střední Asie". Autor článku z pohledu středoasijských zemí a s velkým počtem faktů odhalil zlověstné záměry Washingtonu, tedy hrubě zasahovat do čínských vnitřních záležitostí a úmyslně vyvolat rozpory mezi Čínou a středoasijskými sousedy.

17. července místního času schválily Spojené státy takzvaný „návrh Zákona o lidských právech Ujgurů 2020". Tento zákon týkající se Sin-ťiangu je ve skutečnosti hrubým zásahem Washingtonu do vnitřních záležitostí Číny a je zlomyslným zneuctěním a narušením prosperity, stability, harmonie a jednoty Sin-ťiangu. Stojí za zmínku, že zmíněný zákon konkrétně zmiňuje přeshraniční etnické menšiny mezi Čínou a sousedními zeměmi, jako jsou kazašské a kirgizské národnosti, a má v úmyslu podkopat vztahy mezi Čínou a sousedními zeměmi a poškodit solidaritu mezi různými národy.

Země střední Asie jsou dobrými sousedy a partnery Číny. Kazachstán, Kyrgyzstán a Tádžikistán nejenom mají s Čínou společnou hranici dlouhou více než 3 000 kilometrů, a také žijí v obou zemích velké množství přeshraničních etnických skupin. Jak v historii, tak v současnosti jsou úzce propojeny.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0991 sec,0.0339 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,219kB