Úterý 23 červen 2020
Macron promluvil o incidentu, který dokazuje „smrt mozku“ NATO   
Pridal tk Úterý 23 červen 2020 - 11:54:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Incident mezi tureckými a francouzskými fregatami je důkazem „smrti mozku“ NATO, prohlásil francouzský prezident Emmanuel Macron a označil tento incident za nepřípustný.

Jak dříve oznámila televizní stanice France 24, 10. června se francouzská fregata u pobřeží Libye pokusila přiblížit k turecké lodi, jejíž posádka byla podezírána z pašování zbraní. Podle tvrzení Paříže v tomto okamžiku tři jiné turecké válečné lodě namířily na fregatu zbraně a odmítly splnit požadavek prohlídky lodě.

Francie to považovala za agresivní chování. Turecko ze své strany obvinění zamítlo a prohlásilo, že francouzští vojáci vykonávali nebezpečné manévry a že turecké lodě použily radary nikoli k zaměřování zbraní, ale ke sledování fregaty.

Macronovo prohlášení o NATO

V minulém roce francouzský prezident prohlásil, že aliance úplně ztratila koordinaci v rámci vojensko-politického bloku. Podobnou situaci označil Macron za „smrt mozku“ NATO.

Tento výrok vyvolal bouřlivou reakci předáků členských zemí aliance. Prezident USA Donald Trump označil slova francouzského lídra za „projev neúcty“. Generální tajemník aliance Jens Stoltenberg s jeho slovy také nesouhlasil a zdůraznil, že je NATO schopna domlouvání.

Tehdejší slovenský ministr zahraničních věcí Miroslav Lajčák také nesouhlasil s názorem francouzského prezidenta na stav NATO a domnívá se, že aliance je stále zárukou bezpečnosti.

Turecký prezident Recep Erdogan Macronovi dokonce poradil, aby kvůli těmto slovům „zkontroloval vlastní mozek“. Po tomto prohlášení byl turecký velvyslanec předvolán na francouzské ministerstvo zahraničí.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CMpM
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPrezident Spojených států Donald Trump zrušil projekt Billa Gatese známý jako „ID2020“ a učinil následující   
Pridal tk Úterý 23 červen 2020 - 11:45:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Donald Trump prohlásil, že vakcíny jsou DOBROVOLNÉ a nikoli povinné, ctím armádu, která ověřuje jejich čistotu a distribuje je.

Snížil prostředky Světové zdravotnické organizaci (WHO) a požaduje důkladné vyšetřování jeho operací.

Zrušil demokratický zákon navrhovaný HR6666 , známý jako Covid-19 TRACE Act (Testing, Reaching and Contact Every ), který byl základem diagnostiky a následného zákona Billa Gatese (stejný jako byl zrušen).

Zrušen projekt Billa Gatese známý jako „ID2020

Otevřel zpravodajskou platformu, aby stejná populace mohla odsoudit cenzuru, která se na ni vztahuje, na Facebooku, Twitteru a YouTube. Výsledek zazněl, protože v krátké době byl přeplněn stížnostmi, a tak Trump získal důkazy, které potřeboval, aby podnikl kroky proti cenzuře.

Zastavení testování/spouštění 5G v celé zemi

Vydal výkonný příkaz k opětovnému otevření obchodní a pracovní činnosti ve všech státech USA do té míry, že guvernéři, kteří odmítnou, budou trestně stíháni.

Provedl rozkaz, aby Bílý dům převzal odpovědnost za všechny elektrické sítě, které zahrnují: internetové servery, přenosové systémy a elektronické systémy (červená vlajka).

Prohlášení „základní služby“ pro bohoslužby. Někteří starostové pokutují lidi za to, že chodili do kostela.

Zatleskal Austrálii a 116 zemím, že trvají na přísném vyšetřování Číny za šíření údajného „COVID-19“, navzdory různým hrozbám Číny za odmítnutí kritických vývozů. POZNÁMKA: ID2020 je název projektu, který navrhuje digitální identifikaci prakticky každého na planetě. Výraz „digitální identifikace“ znamená vložení mikročipu do lidského těla, který obsahuje všechny osobní údaje každého občana.

V médiích bylo o tomto tématu řečeno málo, ale projekt ID2020 dosáhl velmi pokročilého stádia. Oficiální web naznačuje, že ID2020 je typ partnerství veřejného a soukromého sektoru, do kterého jsou zapojeny OSN, WHO, mezinárodní vlády a její zakládající členové, kteří jsou také jeho nejaktivnějšími sponzory. Kdo jsou zakládajícími členy a dárci? Mezi zakládající členy patří významná jména jako „Microsoft“ (od Billa Gatese), „GAVI“ (globální aliance pro vakcíny a imunizaci, zájem o podporu používání vakcín po celém světě) a rodina Rockefellerů.

V administraci ID2020 najdeme představitele již známých doprovázejících organizací v každém hnutí, které dává mocenským elitám vnucení Nového světového řádu: JP Morgan, Banco Santander, USB banka, Deutsche Bank, IBM, Rockefellerova nadace, Microsoft … ( Byl jsem velmi překvapen tím, že jsem Goldmana Sachse na seznamu nenašel, a to mě překvapilo) OBVIOUSLY ID2020 je prezentován pozitivním způsobem, aby ho všichni mohli přijmout: jako „přínos pro občany“, „něco, co náš život ve všech aspektech (zejména nejzákladnějších) postrádá zlepšení“.

Na první stránce projektu si můžeme přečíst:

Identita je životně důležitá pro politické, ekonomické a sociální příležitosti. Identifikační systémy jsou však archaické a nejisté, neexistuje dostatečná ochrana soukromí a pro více než miliardu lidí jsou nepřístupný…

Značku v podobě mistrovského díla, přímo od SATANA odmítněte. Druhá možnost nebude!

Pamatujte, že sdílením tohoto článku zaléváte semínko pravdy. Stále máte svobodnou vůli, tak ji využijte.

Zdroj: https://www.qapel.cz/prezident-spojenych-statu-donald-trump-zrusil-projekt-billa-gatese-znamy-jako-id2020-a-ucinil-nasledujici/?fbclid=IwAR3lwh07nQ7kT2bgvTTZgcD59xSO92TKyUJt0m99F9V0b1BWoVbEwVpL8_0

https://childtraffickingorgans.blogspot.com/2020/06/the-president-of-united-states-donald.html
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDopady marasmu v oblasti školství a vzdělávání na občanskou společnost   
Pridal tk Úterý 23 červen 2020 - 11:36:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
České školství plné zbytečné inkluze, byrokracie, šikany, vymývání mozků ve jménu současné pochybné neoliberální demokracie. České školství, kde je skutečná vzdělanost jen naškodu, proto klesáme, klesáme. Ani Cermat a MŠMT nepomůžou, jen to stojí...

České školství plné zbytečné inkluze, byrokracie, šikany, vymývání mozků ve jménu současné pochybné neoliberální demokracie. České školství, kde je skutečná vzdělanost jen naškodu, proto klesáme, klesáme. Ani Cermat a MŠMT nepomůžou, jen to stojí zbytečné peníze.

Ten, kdo je příznivcem současného pro-západního režimu, má to v dnešním vzdělávacím systému mnohem lehčí než lidé poctiví ve studiu. Vítězí sex, prostituce na akademických půdách, korupce, koupené falešné diplomy, neboť panuje ve společnosti dlouhodobé heslo, že výuční list, řemeslo, smrdí - je tedy neatraktivní!

A tak pokračuje mašinerie všemožných úpadků ve jménu Evropské unie, jež razí do školských systémů členských zemí jen prozápadní neomarxismus, genderismus, sexismus a multikulturalismus, který dávno již nefunguje, jen přidělává vážné společenské problémy v rámci mezilidských vztahů.

Důkazem jsou četné no-go zóny, rezignace policie i spravedlnosti, vyšší a vyšší počet obětí trestných činů atd. Takovou nebezpečnou Evropskou unii nechci, raději z ní ihned vystoupit.

Současní učitelé bohužel působí jako pouzí pěšáci politiky inkluze, šikany, byrokracie, vymývání mozků. Současné vzdělávání se podobá spíš prázdninám, vždyť se dnešní garnituře hodí nevzdělaní lidé do montoven, dále je nevzdělanost vyzdvihována do výšin, a tak nám vznikají gangy, mafie, bezdomovci, narkomani, žháři, násilníci, hromadné exekuce.

Zároveň roste počet odsouzených ve věznicích. A tak plánované "dohody" o výši trestů vůbec nepomůžou - jen zahltí správní i soudní systém, který se nadále bude smát obětem trestných činností, což je úplná katastrofa.

Vůbec se mi nelíbí chování nepřizpůsobivých, právě u nich je nevzdělanost státem tolerována, aby dělali ještě slušnému a vzdělanému českému obyvatelstvu jenom problémy! Je to rovněž na politickou objednávku Evropské unie, která často hlasuje proti České republice! Ať si okolní národy rovnou sáhnou do svědomí!

Historie se tedy opakuje, ale v jiných barvách. Bohužel je dětmi a mládeží v České republice i Evropské unii dosti manipulováno ve jménu marasmu. "Bezmocní" učitelé se v tom "vyžívají," rezignují, vždyť se jim zvýšil plat za politiku "nicnedělání," inkluzi a přebytečné "blbosti" ve jménu "důležité" byrokracie!

Zato ostatní pracující v jiných oborech to mají mnohem těžší. Taková je společenská nespravedlnost na adresu České republiky z dílny velkého bratra Evropské unie (Evropského parlamentu, Evropské komise a zbytečných rádoby neziskových organizací).

Současné školství je totální marasmus - chudáci děti a mládež slušných rodin, jimž ještě záleží na vzdělávání, budoucnosti rodinné i českého národa. Proto školství vyžaduje skutečnou reformu ve jménu poctivého vzdělávání, aby bylo skutečnou devizou v mezilidských vztazích i prosperitě českého národa.

Václav Kovalčík, Zlín

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump vymyslel nový název pro koronavirus a znovu urazil Čínu   
Pridal tk Úterý 23 červen 2020 - 04:45:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump použil nový termín pro pandemii koronaviru a znovu urazil Čínu. V pasáži o covid-19 se Trump odvolal na bojové umění kung-fu, píše The Guardian.

Během předvolební schůzky se svými příznivci ve městě Tulsa (stát Oklahoma) Trump koronavirus nového typu přirovnal ke kung-fu a vymyslel pro něj nový název kung-flu (pozn. anglicky chřipka).

„Tato nemoc má největší počet názvů v dějinách. Mohu uvést kung-flu a ještě asi 19 dalších. Mnozí tomu říkají prostě virus. Mnozí říkají chřipka. V čem je rozdíl? Máme na 19-20 různých verzí názvu koronavirus,“ řekl.

Dříve Trump nejednou označil covid-19 za „čínský virus“ nebo „wuchanský virus“, což vyvolalo pobouření četných skupin ochránců lidských práv, kteří říkají, že podobná řeč může vyvolat vlny rasismu a násilí vůči Američanům asijského původu. Prezident USA hájil své definice týkající se spojení viru s Čínou. V projevu na březnovém každodenním brífinku speciální skupiny pro koronavirus řekl, že nejsou rasistické: „Je (virus) z Číny. Chci být přesný.“

Peking byl nejednou podroben ve Washingtonu ostré kritice. V březnu obvinil Trump Čínu z opožděného informování světového společenství o epidemii koronaviru. Podle jeho slov by bylo lepší, kdyby se o tom vlády ostatních zemí dozvěděly o několik měsíců dříve.

Zdroj: The Guardian, Sputniknews

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon3/4 europoslanců si myslí, že jejich prací je brečet nad mrtvým zfetovaným negrem recidivistou v USA   
Pridal tk Úterý 23 červen 2020 - 04:28:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
To byl vtip, nezbláznili se. Ve skutečnosti jim nezáleží na domorodých Evropanech, chtějí naše sousedství zaplavit cizími rasami, čím tmavší, tím lepší, chtějí abychom se před exoty plazili po břiše, a ti aby nás nakonec pohltili do globalizované žlutohnědé míchanice. Nevolené a popularitě se vyhýbající globální elity na oplátku nebudou europoslancům házet klacky pod nohy při jejich poslancování a při příští kandidatuře. V tom jsou europoslanci stejní, jako někteří guvernéři a starostové v USA, co nechali spořádané, mírumilovné občany na milost a nemilost černošské a Antifácké sběři, vyhecované k zuřivosti tradičními televizemi a novinami.

V pátek 493 europoslanců hlasovalo pro rezoluci, že na životech černých záleží (Black Lives Matter), a zároveň odsoudili bělošské nadřazování se (to je politicky korektní nálepka všem bělošským názorům a snahám udržet si svůj životní ráz a nevítat tmavé přistěhovalectví). V rezoluci také stojí, že rasová diskriminace a obtěžování kvůli rase jsou běžné v celé EU, a pár dalších věcí. 104 europoslanců hlasovalo proti rezoluci, a zdrželo se 67.

Úmrtí zatýkaného je ve třistamilionových Spojených státech, prolezlých černošskými gangy a ilegálními imigranty, prakticky každodenní událost, a hlavně je mimo veškerou pravomoc Evropského parlamentu.

Povzbuzení drancující sběře, které všichni politici v USA ustupují, nechávají ji řádit, a velké firmy jí slibují mnohamilionové dárky, je od europoslanců, slabým slovem, nošení dříví do lesa (ale spíš něco horšího). Slovní kličky, že podporují “mírumilovné protesty”, jsou v dané situaci právě jen slovní kličky.

Rezoluce nemá právní závaznost, její význam je symbolický, a davy lidí nezkoumají slovíčka v 11 stránkové rezoluci. Symbolické vyznění je jednoduše “jsme na straně BLM, a uvítáme, když se protesty BLM přelijí i do Evropy”.

Při hlasování (je na straně 336) dělali České republice čest jen europoslanci Hynek Blaško a Ivan David, ti hlasovali proti (všichni 2 europoslanci zvolení za SPD), o něco méně jí dělali čest Alexandr Vondra a Veronika Vrecionová, ti se zdrželi (2 ze 3 europoslanců zvolených za ODS).

Všichni zbylí, marxisti tradiční i novější, bezcharakterní chamtivci, blbci i zbabělci hlasovali pro přijetí vrcholně symbolické rezoluce, podsouvajíc nám bílým vinu vůči všem ostatním rasám, a věčné omlouvání se jim, odškodňování jich a ustupování jim. Jmenovitě: Dlabajová, Gregorová, Hlaváček, Charanzová, Knotek, Kolaja, Konečná, Kovařík, Maxová, Niedermayer, Peksa, Polčák, Pospíšil, Šojdrová, Tošenovský, Zahradil, Zdechovský. To je přes 4/5 českých europoslanců, ještě horší poměr, než EU celkově!

Česká věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPepsi zruší 131 let starou značku palačinek a sirupů, je rasistická. Černoši jsou ale proti   
Pridal tk Úterý 23 červen 2020 - 04:21:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nadnárodní korporace Pepsico plánuje zkušení 131 tradiční značky Aunt Jemima (teta Jemina). Pod touto značnou se prodávají palačinky a sirupy. Jenže na obalu je usměvavá černoška (teta Jamima), která při současné rasové hysterii je prý nepřijatelná.

Vedení společnosti Quaker Oats (vlastní ji Pepsico) již oznámilo, že značka je založena na rasových stereotypech a bude ještě letos zrušena. Co je za rasový problém, když je na obalu tvář usměvavé černošky, která je podle spotřebitelů garancí kvality, již firma neobjasnila. Značka bude ještě letos zrušena a nahrazena jinou.

Komické je, že příbuzní oné černošky se proti rozhodnutí firmy bouří. Jejich příbuzná si tak mohla v roce 1925 slušně vydělávat jako “prezentérka” firma byla na svojí práci hrdá stejně jako její černí sousedé a přátelé. To je potvrzuje, že o práva černochů vůbec nejde.

Podobné politicko korektní šílenství zachvátilo celý západní svět včetně sousedního Německa, kde musel výrobce přejmenovat dokonce i čokoládu zvanou Afrika.

Tohle je ten západ, kam chtějí “české” elity patřit?

KPI
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSvět není jen černobílý   
Pridal tk Úterý 23 červen 2020 - 04:16:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Celosvětový boj proti rasismu se pomalu ale jistě se mění v multikulturní revoluci a anarchii. Padají nejen sochy, ale také editoři, kteří se pro jednou rozhodli dělat novinařinu místo aktivismu. První obětí "svobody tisku" se stal James Bennet, editor názorové sekce New York Times. Ponechal prostor republikánskému senátorovi Tomu Cottonovi, který ve svém komentáři napsal, že jedinou věcí, která obnoví pořádek v ulicích je použití síly. Editor dostal za svůj objektivní přístup výpověď.

Deník Philadephia Inquirer otiskl článek "I na domech záleží", což byla reakce jisté architektky na ničení domů a památek při protirasistických demonstracích. Hlavní editor poté odstoupil ze své funkce a list zveřejnil článek "Omlouváme se našim čtenářům a zaměstnancům" Nikdo nesmí větu „na černých životech záleží“ jakkoliv parafrázovat ani používat v jiných souvislostech, než je dáno. Tímto se hnutí Black Lives Matter stalo nedotknutelným a nekritizovatelným. Dokonce i poznámka, že přece na všech životech záleží, je považována za rasistickou.

V následující fázi se k protestům proti rasismu připojili aktivisté z celého světa. Snad jsou tyto protesty zaměřeny proti KAŽDÉMU projevu rasismu. Nemusím to jistě dále rozvádět. Jde o to, aby bylo všem měřeno stejným metrem a nikoliv kilometrem.

V souvislosti s vlnou protestů se také provádí revize filmové tvorby. Těžko říct, zda má své oprávnění, nebo je jen podbízením se současné náladě ve společnosti. Na indexu "nedoporučovaných" filmů se nejprve ocitl film z roku 1939 Jih proti Severu. O pár dní později se na internetových stránkách amerického týdeníku Variety (časopis se zabývá filmem, divadlem a hudbou) objevil seznam deseti problematických filmů. Mimo jiné je na něm uveden film Forest Gump, který je údajně nepřátelský k různým aktivistům, snímek Pravdivé lži s Arnoldem Schwarzeneggerem, jenž prý zobrazuje arabské postavy jako fanatiky a teroristy (ó bože, jaká nespravedlnost!), West Side Story zase ukazuje, že Portoričané jsou gangsteři. Vadí také filmy Stopaři s Johnem Waynem, Drsný Harry s Clintem Eastwoodem, Holiday Inn, Než jsem tě poznala a další.

Jestli filmové čistky půjdou tímto tempem dál, mnoho filmů, které by nemusely být opatřeny výstražnými štítky, nám nezůstane. Obávám se, aby někdo ve své neskonalé moudrosti nepřišel s nápadem problematické scény překrývat vysvětlujícími agitačními titulky, které by se obměňovaly podle společenského vývoje. Odtud je už jen krok k různým uměleckým zákazům, schvalovacím procesům a nedoporučením.

Co přijde na řadu potom? Literární klasici?

Prozatím se multikulturní revoluce zaměřila na sochy. Na severu Francie poškodili sochu bývalého prezidenta a válečného hrdiny Charlese de Gaulla. Bustu posprejovali oranžovou barvou a na podstavec napsali „otrokář”.

V Budapešti na sochu Winstona Churchilla nastříkali nápis NAZI. Nacista. Tady už hloupost novodobých reformátorů snad dosáhla svého vrcholu. Ale to si myslím vždycky, jenže oni pak přijdou a překonají se.

Někdy dochází k absurdním situacím: Ve Filadelfii byla pomalována socha Mathiasse Baldwina, bojovníka proti otroctví. Baldwin byl členem ústavní úmluvy z roku 1837 v Pensylvánii a prosazoval hlasovací práva pro černošské občany státu.

Demonstranti se snažili sochu svrhnout, ale to se jim, ani při jejich oslnivé inteligenci, nepodařilo.

„Jsme svědky absurdního ničení pomníků, páchaného slaboduchými jedinci, kteří ani neznají svou historii,“ uvedl Joe Walsh, jeden ze členů spolku starajícího se o park před filadelfskou radnicí, kde se pomník nachází.

V normálních době by tato forma "protestu" byla označena za vandalismus. V naší době je nám vnucováno, že ničení musíme chápat jako hrdinský spravedlivý hněv.

Vše je ale relativní. Svět není černobílý ve smyslu jeho zjednodušeného vnímání. Podívejme se do nedávné minulosti.

Známý a lehce provokativní americko izraelský spisovatel Tuvia Tenenbom popisuje v knize "Všechny jejich lži", jak se v šedesátých letech odehrávaly pouliční bouře v Detroitu. Černoši zapalovali a drancovali město, což způsobilo "bilý útěk".

Tenenbom píše: "Historici se neshodli, co se tady v té době stalo, někteří termín ´bílý útěk´ odmítají. Jak ty nepokoje začaly? Martin Luther King měl ten svůj slavnýprojev právě tady. Dříve než v D.C. Nejprve si o vyzkoušel v Detroitu. Po projevu ´Mám sen´, který sledovalo dvěstě tisíc lidí, to šlo ráz na ráz. Ulice Detroitu hořely, ´kavkazoidní´ obyvatelé opustili své domy a z Detroitu prchli. Takže tu máme jiný příběh: ne ten o trpících černých, který slýcháme obvykle, nýbrž o bouřících se černých a trpících bílých.“

Minulost nezměníme likvidací kulturního a uměleckého dědictví, ať už je jakékoliv.

Obávám se však, že stávající forma boje proti rasismu právě cestu k rasismu vydláždí, a to i u lidí, kterým doposud byly projevy tohoto druhu cizí.

Cestou jediného viníka a jediné oběti bychom se do budoucnosti vydávat neměli.

František Kašpárek

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecko se mění a rozhodně ne k lepšímu – domino efekt?   
Pridal tk Úterý 23 červen 2020 - 04:09:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bádensko-Württemberské zemské hlavní město Stuttgart bylo mnoho desetiletí považováno za výkladní skříň Spolkové republiky Německo. V noci na neděli ukázalo svoji odvrácenou tvář. Po běžné policejní kontrole na přítomnost drog na hlučné párty udělalo asi 500 mladistvých z centra města demoliční zónu. Obchody vyrabované jako v americkém Minneapolisu, dlažební kostky létající na policisty jako při Majdanovém převratu v Kyjevě.

Šéfkomentátor německého deníku Die Welt Torsten Krauel v nedělním článku „Toto násilí nemůžeme přijmout!“, upozorňuje na fakt, že výtržnosti, které se nyní odehrály ve Stuttgartu, nejsou v poslední době v Německu vlastně až tak výjimečné. Autor se ve své úvaze snažil hledat příčiny „nečekaného“ výbuchu násilí, jehož podněcovatele policie ještě vyšetřuje. Krauel při tom ve svém článku klade důležité otázky:

„Byly ve Stuttgartu děti přistěhovalců?“ ptá se Krauel. Vzápětí odpovídá „Ano, určitě stejně jako nedávno v Berlíně-Neuköllnu.“, s přípomínkou nedávných násilností v převážně přistěhovalci obydlené čtvrti.

„Zúčastnili se rabování levicoví extremisté ze skupiny G20 jako v Hamburku v roce 2017?“, ptá se šéfkomentátor. A přináší kladnou odpověď s dovětkem „stejně jako mnoho dalších. Jako v Lipsku.“, čímž odkazuje na podobný nedávný „virvál“ na východě Německa.
Autor připomíná devastace hal a stadionů, nimž došlo po rockových koncertech. Už od padesátých let.

Krauel ve svém textu nevynechal ani vzrůstající násilí kolem sportovních stadionů. „Vyskytují se děti ze znevýhodněného prostředí v pravidelných nepokojích před a po fotbalových zápasech? Ano, a pak i jiní!“, dodal ve svém komentáři. Zdůraznil přitom, že mladistvých fotbalových chuligánů z ekonomicky dobře situovaných rodin není podle policejních statistik zrovna málo. „Mimochodem, jejich bohatí rodiče platí drahé právníky, aby zachránili své syny před trestem.“, uzavírá Krauel popis pestrého složení pachatelů nočního násilí.

Bádensko-Württenbersko patří spolu s Bavorskem mezi nejbohatší německé spolkové země. Utkání fotbalových klubů z obou zemských metropolí – Mnichovského Bayernu a Stuttgartského VfB – provází vždy rozsáhlé policejní manévry. Oba kluby, které jsou mnohaletými rivaly, mnohokrát získaly mistrovský titul v Bundeslize. Vzešly z nich fotbalové legendy jako mnichovský Franz Beckenbauer, jež se svými kolegy pro Německo vybojoval v roce 1974 titul mistrů světa jako kapitán reprezentačního týmu a v roce 1990 jako trenér fotbalové reprezentace, nebo stuttgartský Jürgen Klinsmann – mistr světa z roku 1990, mistr Evropy z roku 1996, jež jako trenér vyvedl národní tým z krize a na domácím šampionátu v roce 2006 jej přivedl k bronzu.

Střety fanouškovských chuligánů obou německých klubových gigantů se však policii pravidelně daří vzorně zvládat.

Německými sdělovacími prostředky jsou víkendové násilnosti prezentovány jako šokující. Ve městě s nejvyšší životní úrovní jej málokdo čekal. Ve zhruba šestisettisícovém městě sídlí nejprestižnější německé automobilky Mercedes Benz a Porsche. Obří továrnu zde má i jeden z největších průmyslových výrobců na světě Bosch. Město je známé i jako veletržní a kongresová metropole. A v jeho širším zázemí má ústředí i světoznámý dodavatel prestižních oděvů Hugo Boss.

Celkem 40 obchodů v centru města bylo v sobotu terčem útoku zdivočelé mládeže, část z nich kompletně vyrabována. Policie zatkla 25 útočníků, z nichž bylo 12 s německým pasem a 13 s jinou státní příslušností, konkrétně byli ve zprávách ARD jmenováni Iráčané, Íránci, Somálci a Afghánci.

Tři ze zadržených Němců mají také migrační pozadí. To vše policie zveřejnila.

Policie také vyloučila politické důvody útoků a rabování – vše se stalo v rámci tzv. party scény, kdy se pravidelně schází v centru Stuttgartu mladí lidé z širokého okolí k sobotním party. Nyní však během kontroly na drogy u 17 mladíka došlo k hromadné solidarizaci s dotyčným a masivnímu napadání policistů, nakonec činil dav až 500 lidí, z širokého okolí bylo staženo na sto policistů a až ráno dostali situaci pod kontrolu. To řekl pro ARD náměstek policejního prezidenta Thomas Berger. (Video v komentářích).

„Toto násilí nelze akceptovat“, řekl v neděli večer v televizi ARD ministr vnitra Bádenska- Württemberska Thomas Strobl (CDU), stejně jako starosta Stuttgartu Fritz Kuhn (Bündnis 90/Die Grünen). Strobl dokonce řekl, že to je „výzva pro právní stát“.

Podle nich „neexistuje žádná omluva pro rabování a cílené útoky na policisty. A rozhodně ne pro vzrůstající pomlouvání bezpečnostních sil, které vymáhají zákon a obnovují pořádek“.

Komentátor Weltu Torsten Krauel konstatuje, že v menším měřítku než nyní ve Stuttgartu, bez rabování a cílených útoků na policii nejsou nepokoje bohužel na mnoha zábavných akcích neobvyklé. Pasivita vynucená koronovými omezeními po dobu tří měsíců dnes snižuje inhibiční práh.

„Policisté nejsou mimo kritiku. Ale ideologicky motivované pomluvy a romantizace vypuknutí násilí jako politicky pochopitelné emoce jsou opakem toho, co by se muselo udělat, aby se takovým scénám, jako jsou ty ve Stuttgartu, zabránilo“, končí svůj komentář Krauel.

Nemusíme dlouho pátrat, co je za vypuknutím násilí ve Stuttgartu. Možná je to útlum společenského života během koronakrize, kdy policie hlídkovala v parcích a ulicích, aby se lidé neshromažďovali, možná za to může alkohol a drogy, ale zcela jistě je za tím dominový efekt obviňování policie z brutality a její napadání, rabování a násilí v ulicích, které lze denně vidět v médiích a které se z USA šíří i do Evropy. Různé klečení policistů před davem a „pokání“ za staletí staré hříchy bílého muže, za jejichž součást je policie považována, vede k úpadku její autority.

Zajímavé je, že zatímco opravdu brutální útoky francouzské policie proti tzv. Žlutým vestám, kde byla dokonce úmrtí, o množství zranění nemluvě, či neméně brutální zákroky španělské policie proti tzv. katalánským separatistům byly v médiích víceméně ignorovány či relativizovány jako zásahy proti zdivočelé lůze, k eskalaci útoků na policisty došlo po smrti černého delikventa při zatýkání. Black lives matter – ostatní ne? V sobotu v noci bylo 19 policistů zraněno, z toho jeden těžce.

Německo tak sklízí, co zaselo, a obávám se, že zdaleka není podobným „událostem“ konec. Od neblaze proslulé silvestrovské noci 2015 v Kolíně nad Rýnem, kdy byla policie prokazatelně nabádána k tomu, aby informovala co nejméně a kdy se poprvé začalo bagatelizovat násilí davu, tehdy konkrétně násilí sexuálně frustrovaných migrantů vůči německým ženám a dívkám, čehož jsme od té doby svědky opakovaně, klesá autorita policie naprosto logicky. Dostala náhubek a okolo určitých typů deliktů musí našlapovat velmi opatrně. Dalším faktorem je i německá Antifa, která je establišmentem považovaná za nástroj vůči „krajně pravicové“ AfD. Nemyslím si, že všechny ty útoky na auta, byty a kanceláře činovníků AfD, včetně fyzického násilí, byly řádně vyšetřeny, mnohdy byly částí novinářů dokonce omlouvány tím, že kdo hlásá nenávist, musí počítat s tím, že ji bude sklízet.

Média pak žijí především bojem proti krajní pravici. Ne, že by se toto nebezpečí mělo podceňovat.
Ve Stuttgartu došlo k „tavicímu efektu“ násilných choutek všech druhů. Uvidíme, jaké z toho vyvodí důsledky Německo – a celá Evropa, která snad už konečně vidí, že nemusíme opravdu ve všem napodobovat USA.

Ivan David
Nová republika

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurci hodnotí: Číně jde o zdraví jejích lidí, ale EU jde jen o zisk   
Pridal tk Úterý 23 červen 2020 - 04:05:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Četl jsem dnes zajímavý příspěvek tureckého novináře, zamýšlejícího se nad důvody rozdílného přístupu USA a zemí EU na straně jedné, a Číny, RF a Kuby na straně druhé k ochraně zdraví vlastních občanů a k poskytování pomoci jiným zemím, které ji potřebovali. Vyslovil názor, že podstata tohoto naprosto rozdílného přístupu spočívá v tom, že v Číně, na Kubě a také v RF jsou stále hluboce zakořeněny ideje lidskosti a solidarity s ostatními, které byly pevnou součástí dnes zatracované, haněné a do země zadupávané socialistické ideologie.

Nevím, nedokážu to posoudit. Ale jako pamětník se domnívám, že zatímco vláda bývalé ČSSR by za současné situace skutečně primárně řešila ochranu životů a zdraví obyvatelstva, současné vlády ČR a SR rukou společnou a nerozdílnou primárně řeší odškodnění a zachování zisků nadnárodních korporací, které ovládají jejich (naše) země. A že zdraví a životy nás, jejich občanů, jsou jim naprosto ukradené.

Autor: Jaroslav Štefec

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřes 15 tisíc psů jede na smrt. Zvířata zabijí na festival psího masa v Číně   
Pridal tk Úterý 23 červen 2020 - 03:56:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V červnu ve dnech letního slunovratu jsou zabíjeny a snědeny tisíce psů. V těchto dnech v čínském Jü-linu probíhá festival psího masa. Ochránci zvířat z celého světa se snaží ukončit tuto divokou tradici a zachránit co nejvíce k smrti odsouzených zvířat.

Vláda Jü-linu před svátkem zavírá oči. Ale ochránci zvířat z celého světa aktivně bojují za jeho zrušení. Také se k akci připojily světoznámé celebrity, které natočily video výzvu. Mezi nimi jsou američtí herci Matt Damon, Joaquin Phoenix, kanadská a americká herečka, modelka a producentka Pamela Anderson.

Dobrovolníci odváží stovky zachráněných, ale zmrzačených psů do svých zemí. Dávají jim šanci na nový život. Ale je to všechno jen kapkou v moři v porovnaní s měřítkem nelidského zvěrstva.

Lidská krutost

Často místo toho, aby lidé pomáhali svým mazlíčkům, jim přičiňují bolest. Pravidelně zveřejnujeme příběhy z celého světa o zvířatech, která potřebují pomoc a o šťastném konci jejich příběhů.

Dříve jistá fenka byla nalezena v ruském Petrohradě po dvou týdnech, byla nešťastná a vysílená. Nemohla došlápnout na přední tlapku. Zřejmě ji někdo týral. Dobrovolníci ji odvezli na kliniku. Rentgen ukázal, že na ni někdo střílel. Tlapku dávali dohromady celých pět hodin. Teď je maličká na rehabilitaci a s novou tlapkou se učí chodit. Lékaři říkají, že Njuša možná dokonce nebude ani kulhat.


Již dříve dobrovolníci v Rumunsku zachránili psa, který hlasitě kňučel, protože se bál lidí. Bývalí majitelé se k němu chovali krutě a až díky dobrovolnici Monice toto zvíře poprvé poznalo, co je to něha. Byl však zapotřebí nějaký čas, než se pes uklidnil. Kdyby nebylo Moniky, pes by nikdy nepoznal, že je lidem možné věřit. Nakonec mu našli nový domov a teď pes bydlí tak, jak si vždy zasloužil.


Zdroj: https://sptnkne.ws/CMcw
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1978 sec,0.0356 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,497kB