Úterý 23 červen 2020
Amerika ničí historické nepřátele   
Pridal tk Úterý 23 červen 2020 - 03:51:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Festival politického a historického šílenství, který zaplavil USA, se vůbec nemíní zastavit, což znamená, že proces demolice pomníků pokračuje - s plnou podporou části americké politické elity a mainstreamových médií.

Jak se dalo čekat, pod horkou ruku „pokojných protestujících“ se dostávají nejen pomníky významných osobností Konfederovaných států amerických z doby občanské války, ale i hrdinové, kteří úspěšně bojovali proti jižním secesionistům. Nejsou brány v úvahu žádné historické zásluhy - a nyní je už mezi oběťmi mánie boření pomníků i monument Ulyssese Granta - osmnáctého prezidenta USA. Britské noviny The Guardian uvádějí:

„V pátek večer v San Franciscu demonstranti zničili a zdemolovali pomníky bílých mužů, kteří zotročovali černochy a domorodé obyvatele, mezi nimi i pomník Ulyssese S. Granta, 18. prezidenta, který během občanské války vedl armády Unie s cílem porážky otrokářské Konfederace.“

Shozeny z podstavců a zneuctěny byly i pomníky katolického světce a misionáře Junípera Serry a autora slov americké hymny („The Star-Spangled Banner“) Francise Scotta Keye. Je pozoruhodné, že prezident Grant byl ve skutečnosti zaníceným protivníkem americké Konfederace, rozhodujícím způsobem přispěl k vítězství Severu v občanské válce, organizoval (už ve funkci prezidenta) nejtvrdší perzekuci členů Ku-klux-klanu, a dokonce použil armádu k fyzické likvidaci jeho zástupců na americkém Jihu. Navzdory tomu všemu byl jeho pomník zbořen, protože měl jednoho osobního otroka (kterého dostal darem a měl ho necelý rok před občanskou válkou). Podle moderních amerických standardů je to neodpustitelné.

Je však třeba upozornit ještě na jednu skutečnost: hlavní pevnost a mozkové centrum americké liberální elity, Yaleskou univerzitu, nezaložil „náhodný vlastník jednoho otroka“, ale skutečný obchodník s otroky - Elihu Yale. Z nějakého důvodu však protestující proti Trumpovi a rasismu neútočí na kampus a nepálí budovy tohoto symbolu americké otrokářské minulosti. Britský The Guardian jsou noviny se zřejmými historickými vazbami na obchod s otroky, ale levicoví aktivisté se nechystají požadovat změnu názvu, pokání za minulost a už vůbec ne jejich zrušení. Zkrátka, ukazuje se, že obvinění z rasismu nebo z „historické viny v obchodování s otroky, rasismu a kolonialismu“ jsou adresována pouze těm politikům, historickým osobám, společnostem nebo organizacím, které jsou nyní alespoň trochu spojeny s konzervativními silami – ať už v USA či v Evropě.

Nabízí se závěr, že protesty „proti rasismu“ a „proti policejní brutalitě“ nebo dokonce „za sociální spravedlnost“ ve Spojených státech nejsou ničím jiným než formou intritilitního politického boje používajícího technologie „barevných revolucí“. Může to vypadat jako konspirologická teorie, ale mluví se o tom i v americkém informačním poli. Navíc odborník, který před osmi lety předpovídal začátek masových hnutí a politických nepokojů ve Spojených státech v roce 2020, nyní v rozhovoru s americkými médii vysvětluje, že se jedná o konflikt uvnitř elit a že to bude trvat velmi dlouhou dobu - a dále bude jen hůře.

Časopis Vice nedávno připomněl Petra Valentinoviče Turčina, profesora Connecticutské univerzity, odborníka na matematické modelování sociokulturní dynamiky, který se narodil v Čeljabinsku a který v roce 2012 vysvětlil americkým novinářům, že „arabské jaro“ (vnímané médii s nadšením) je životní maličkost a dětská zábava ve srovnání s tím, co začne v USA probíhat v roce 2020.

Přišel rok 2020, Amerika je v plamenech a novináři si uvědomili, že profesor nebyl blázen, ale prorok.

V odpovědi na otázku novináře z Vice, kdy profesor a jeho kolegové dospěli k takovému hodnocení, Turčin sdělil, že se jedná o jakýsi „kumulativní“ závěr a faktory, které byly základem této prognózy, se projevovaly již dlouhou dobu:

„Strukturální trendy, které přispívají k nestabilitě - snižování životní úrovně, zvyšování konkurence uvnitř elity a konflikty - se ve skutečnosti ubírají nesprávným směrem přibližně od roku 1980, takže do roku 2010 jsme s kolegy sledovali tyto trendy již tři desetiletí ... Kromě toho neexistovaly žádné známky toho, že by naše politické elity byly připraveny přijmout příslušná opatření ke zvrácení příslušných trendů. Tyto znaky chybí dosud... Zvolení Trumpa je velmi dobrým příkladem politického podnikatele, který řídí masovou nespokojenost, což potvrzuje mnoho historických příkladů ... Z hlediska naší teorie začal Trump jako zklamaný uchazeč o připojení k elitě, který se snažil převést své bohatství do politické moci. Nakonec se mu to podařilo v důsledku obrovské nespokojenosti se zavedenými elitami v roce 2016, což vedlo k ještě větší polarizaci a konfliktům uvnitř elity, než jsme viděli do roku 2016.“

Profesor také upozorňuje na skutečnost, že konflikty uvnitř elity, k nimž dochází za podmínek objektivního poklesu životní úrovně (a dokonce i délky života) a také zvyšující se sociální nerovnosti, obvykle trvají poměrně dlouhou dobu: od pěti do 15 let. Spojené státy navíc nyní prožívají okamžik, v němž se protínají krizové body hned dvou historických cyklů: jeden dlouhodobější a druhý - „50letý“ evoluční cyklus, který je charakteristický právě pro americkou společnost.

Právě na základě toho, že křižovatka začíná v roce 2020, profesor učinil apokalyptickou předpověď před osmi lety. Turčin zdůraznil, že nemá radost z tak rozsáhlého vyplnění své předpovědi, ale je nucen konstatovat, že těžké časy vážné politické nestability budou ve Spojených státech trvat ještě dost dlouho. V rozhovoru pro časopis The Times (a Turčin je nyní mezi americkými médii velmi vyhledávaný) profesor uvedl: „Jako vědec se cítím rehabilitovaný, ale na druhé straně jsem Američan a budu muset žít v těchto těžkých dobách“.

Na tomto pozadí můžeme za symbolickou událost považovat průzkum vlivné americké sociologické služby Rasmussen, která konstatuje, že „34 procent pravděpodobných voličů ve Spojených státech (tj. politicky aktivních občanů - pozn. red.) se domnívá, že Spojené státy prožijí druhou občanskou válku“.

To jsou dost vysoká čísla.

Vzhledem k tomu, že v amerických ulicích se již opakovaně střetávají tváří v tvář ozbrojení představitelé skutečně nenávistných segmentů americké společnosti a národní elity se zabývají masovou dehumanizací svých politických odpůrců a jejich řadových příznivců, může se stát, že předpověď profesora Turčina vyděšeného vlastním matematickým modelem a obavy třetiny amerických respondentů se v nadcházejících letech skutečně splní.

Ivan Danilov

Zdroj: https://sptnkne.ws/CMfg
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHistorik prozradil, co chtěl Hitler navrhnout Anglii před válkou s SSSR   
Pridal tk Úterý 23 červen 2020 - 03:47:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německo chtělo před útokem na SSSR v roce 1941 prostřednictvím náměstka Adolfa Hitlera v nacistické straně, Rudolfa Hesse, nabídnout Velké Británii řadu podmínek další mírové poválečné spolupráce. V rozhovoru pro novináře to uvedl historik speciálních služeb, doktor filosofie Vladimir Makarov.

Dne 10. května 1941 vykonal Hess samostatně let z Německa do Velké Británie. Dokumenty o této události jsou považovány za jednu z hlavních záhad druhé světové války a dodnes nebyly plně odtajněny Londýnem. Avšak odborníci se shodují v tom, že Hess chtěl přesvědčit Brity, aby uzavřeli mír s Německem před jeho útokem na SSSR. V roce 1946 byl Hess odsouzen při Norimberském procesu k doživotí, které si odpykával v berlínské věznici Špandava. Zemřel 17. srpna 1987 ve věku 93 let.

Makarov citoval výňatky z výpovědi bývalého osobního pobočníka Hesse, Karla-Heinze Pintsche. Podle historika Hess na začátku března 1941 ukončil práci na tezích, které měly vytvořit základ budoucích německo-britských jednání.

Obsah těchto návrhů podle Pintsche spočíval v následujícím: Německo se vzdá nároků na své bývalé kolonie v Africe, je ochotno dobrovolně snížit počet svých vojenských lodí a uznat nadvládu Velké Británie na moři. Německo nemá zájem o porážku Velké Británie a je ochotno jí poskytnout plnou podporu v zachování jejího postavení jako světové velmoci a pomoc v odvrácení poválečné světové ekonomické krize.

Spolu s tím chtělo Německo požádat Velkou Británii o navrácení soukromých německých aktiv zmrazených po roce 1918, jež nebyly zahrnuty do reparací. Za tato aktiva by se Velká Británie zavázala dodávat Německu po uzavření míru suroviny. Německo by se věnovalo odvrácení bolševizace Evropy, hrozící z SSSR, a získalo volnou ruku na Východě, což odpovídalo podmínkám Britů nastoleným již na srpnových jednáních v roce 1940 v Ženevě, sdělil Hessův pobočník. Úroveň jednání ale nebyla upřesněna.

„Smysl Hessových výroků spočíval v tom, že celá politika německé vlády byla zaměřena hlavně na přípravy války proti SSSR. Přesně si pamatuji jeho frázi: „Na Západě se tím uvolní síly, které bude možné použít proti Rusku.“,“ citoval Makarov výpověď bývalého Hessova pobočníka.

Přípravu těchto návrhů a Hessův let na britské ostrovy osobně schválil Hitler, poznamenal Makarov. „Jak víme z dějin, Hitler nejednou změnil datum útoku na SSSR kvůli objektivním okolnostem (události v Jugoslávii, Albánii a Řecku). Dne 3. srpna 1939 vyhlásila Velká Británie a Francie válku nacistickému Německu, probíhala „podivná válka“ mezi Velkou Británií a Německem, jehož letectvo bombardovalo britské území, očekávali vstup USA do války na straně spojenců,“ řekl Makarov.

„Po zahájení války na Východě by měl Hitler válčit na dvou frontách (jak tomu bylo skutečně později). V této souvislosti vypadal pokus o navázání separátních jednání celkem logicky. Hitler proto nařídil svému zástupci v nacistické straně, aby připravil půdu pro dohodu s britskou vládou,“ poznamenal historik.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CMcZ

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍrán oznámil, že je připraven zahájit jednání se Saúdskou Arábií. O urovnání konfliktu s USA však přitom vůbec nejde   
Pridal tk Úterý 23 červen 2020 - 03:43:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý ministr obrany Íránské islámské republiky a nynější vojenský poradce nejvyššího vůdce Íránu Hossein Dehgan v rozhovoru pro televizní kanál Al-Jazeera News zdůraznil, že pokud Saúdská Arábie souhlasí, Írán je ochoten bez předběžných podmínek k uspořádání společných mírových jednání.

Dehghan přitom zdůraznil, že to, co se děje v Jemenu, je marný vojenský chaos, za který je primárně zodpovědná právě Saúdská Arábie. Dodal, že Rijád musí uznat svou porážku ve válce v Jemenu a přijmout novou politiku.

Připomeňme, že v Jemenu nyní zuří občanská válka, ve které proti sobě bojují povstalci se skupiny Ansar Alláh (známí rovněž jako Hútíové) a oficiální prezident Jemenu Abd Rabú Mansúr Hádí, kterému pomáhá Saúdská Arábie a další monarchie z Perského zálivu.

Libyjský problém

Hossein Dehgan také upozornil, že Írán podporuje Vládu národní jednoty v Tripolisu, která je uznávaná mezinárodním společenstvím. Obvinění z íránské podpory sil Haftara v Libyi přitom označil za směšné a dodal, že Írán vyzývá všechny strany, aby nalezly politické řešení libyjského problému.

Po svržení a vraždě libyjského předáka Mummara Kaddáfího v roce 2011 Libye fakticky přestala fungovat jako jednotný stát. Nyní je v této zemi dvojvládí.

Na východě zasedá lidem zvolený parlament a na západě, v hlavním městě Tripolisu, sídlí Vláda národní jednoty v čele s Faízem Sarradžem zformovaná za podpory OSN a EU.

Úřady ve východní části země jednají nezávisle na Tripolisu a spolupracují s Libyjskou národní armádou v čele s maršálem Chalífou Haftarem, který od dubna roku 2019 neustává v pokusech o dobytí Tripolisu.

Jednání Íránu s USA

Bývalý ministr obrany Íránu kromě toho zdůraznil, že na rozdíl od Saúdské Arábie jednání Íránu s americkým prezidentem Donaldem Trumpem o raketovém systému a regionální politice nejsou vůbec možná.

„Považujeme ho za zločince, nikoliv za prezidenta,“ prohlásil.
Vojenský poradce nejvyššího vůdce Íránu rovněž dodal, že po jakékoliv americké vojenské akci proti Íránu v Perském zálivu bude následovat rozsáhlá reakce. Agrese ze strany USA tak v žádném případě nezůstane nezodpovězena, tvrdí.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CMfe
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1166 sec,0.0371 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,292kB