Středa 24 červen 2020
Fotbalový fanoušek v Anglii přeletěl nad stadionem s nápisem “White lives matter Burnley”. Klub mu doživotně zakáže vstup na fotbal a ještě ho vyšetřuje policie   
Pridal tk Středa 24 červen 2020 - 08:30:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Při pondělním utkání anglické premier league (hlavní britská fotbalová klubová soutěž) týmů Manchester CIty versus FC Burnley přeletěl nad stadionem malý letoun s nápisem “White lives matter – Burnley” (na bílých životech záleží – Burnley). Přelet banneru zorganizoval fanoušek Burnley Jake Happle.

Před zápasem, který se hrál bez diváků, přitom naopak oba týmy včetně trenérů , masérů a kustodů poklekly a vyjádřily tak podporu masovým násilným nepokojům, které jsou zaměřeny proti bělochům po celém západním světě.

Akce jednoho z fanoušků Burnley vyvolala zděšení celého týmu, funkcionářů a mainstreamových medií. Klub okamžitě celou akci odsoudil a prý fanouškovi doživotně zakáže přístup na fotbal. Podle klubu tento slogan “na bílých životech záleží” je hluboce rasistický. Klub také vyzval fanouška k omluvě. Happle ale vzkázal doslova, “I’d like to take this time to apologise .. TO ABSOLUTELY F ** NOBODY! (Rád bych se tentokrát omluvil – kurva vůbec nikomu). Fanoušek upozornil, že když barevní imigranti zabijí bělocha, tak nikdo ani nepípne a media to také nezajímá.

Pozadu v odsouzení činu věrného fanouška nezůstali ani hráči klubu. Prý byli incidentem hluboce rozrušeni, znepokojeni a pobouřeni. Vůbec prý nemohli myslet na hru...

Incident začala vyšetřovat britská policie, prý se jedná o “rasistický akt namířený proti černošskému rasistickému hnutí Black lives matter”.

Firma, která provozuje podobné reklamní lety, také raději přerušila jejich nabízení.

Za připomínku stojí snad jen to, že klub Burnley v zápase dostal nakládačku 0:5 a mě se chce jen říct, dobře jim tak!

Jaké ponaučení si z toho vzít? Z celého toho antibělošského hnutí je potřeba vinit hlavně ty, kteří neomarxismus vymysleli, finančně podporovali a vnutili ostatním národům. To nebyli Angličané, Němci, ani Francouzi…

Do protibělošské kampaně se zapojili i černí hráči pražské Sparty. Ca na to sparťanští Ultras?


Bruncllík
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak hnutí LGBT ovlivňuje prezidentské volby v Polsku   
Pridal tk Středa 24 červen 2020 - 05:03:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
28. června se mají v Polsku konat prezidentské volby a současný prezident Andrzej Duda chce být znovu zvolen na druhé funkční období jako kandidát z vládnoucí strany „Právo a spravedlnost“. (PiS). Průzkumy však ukazují, že Duda s jistotou vstupuje do druhého kola, ale může v něm prohrát. Mezi voliči je mnoho těch, kteří ještě nemají jasného kandidáta.

Kdyby se vládnoucí kruhy neobávaly výsledku voleb, nespěchaly by s jejich konáním v podmínkách koronavirové epidemie a předseda PiS Jarosław Kaczyński by nevyhrožoval Polákům, že v případě porážky Dudy hrozí straně „vážná politická, sociální a morální krize“.

Současný polský prezident se tak dostává do situace, kdy bude muset vyložit na stůl všechny karty. Jednou z nich je jeho postoj k rodině. V Polsku je to stále ostrá politická otázka.

Z polské společnosti stále nevymizela tradice katolicismu. Poláci jsou celkově dost konzervativní a s opatrností (řekněme spíše s nevraživostí) se staví k tomu, co se děje v Evropě, kde ochrana práv menšin (úchylů) někdy doslova běsní. Lídři strany Právo a spravedlnost nejednou ukázali, že jejich politika chrání rodinu a podporuje porodnost. V minulém roce polská vláda rozhodla o vyplácení 500 zlotých měsíčně (110-120 eur) pro každé dítě.

Avšak jedna věc je praktikování podpory porodnosti bez kritiky propagandy LGBT a druhou věcí je otevřený politický útok na apologii zvrácenosti. Takový útok je výzvou pro dnešní Evropu, kde se homosexuální „manželství“ politiků a jejich demonstrativní účast na přehlídkách gayů stalo známkou „civilizovanosti“. K tomu Duda prohlásil, že manželství je nedotknutelný svazek muže a ženy a propaganda „práv LGBT“ je mnohem destruktivnější ideologie než byl bolševismus (čistě polské přirovnání).

Polský prezident okamžitě přidal svou zemi na konec seznamu států Evropské unie, seřazených podle Indexu práv LGBT. Reakce liberálních sdělovacích prostředků na sebe nenechala dlouho čekat. Duda na to odpověděl, že jeho slova vytrhli z kontextu v rámci špinavého politického boje a že je skutečně „pro rozmanitost a rovnost“, ale vnucovat většině pod lživou záminkou tolerance názor menšiny nemá cenu. Je to jako házet máslo do ohně. Je podivuhodné, kde se v polském premiérovi vzala taková smělost?

Na jednu stranu jeden z hlavních Dudových oponentů, liberální starosta Varšavy Rafał Trzaskowski z „Občanské platformy“ dal hnutí LGBT tolik slibů (například sexuální vzdělání dětí ve školách), že je zde rozhodně nutné zaujmout opačné stanovisko. Na druhou stranu, neriskuje polský prezident, když víme, že Evropská unie poskytuje Polákům miliardovou finanční pomoc a teď se zrovna projednává nový dlouhodobý rozpočet Evropské unie? Ale v PiS, jak to vypadá, jsou toho názoru, že Brusel „potrestat“ Polsko nemůže, Evropská unie jako centrum moci zeslábla.

Polské vládnoucí kruhy, spojené se stranou Kaczyńského, daly dávno vědět, že se ve vnější politice neorientují na Evropu, ale na USA. Potvrzuje to i vojenská spolupráce Poláků s Amerikou, nákup amerického zkapalněného zemního plynu, který je dražší než plyn z ruského plynovodu a další skutečnosti. To znamená: dělej to jako USA, dělej to jako Donald Trump!

A Andrzej Duda to tak dělá.

Ten, který prohlásil „Amerika nade vše“ se řídí principem „Polsko nade vše“ a neohlíží se na Evropu s její tolerantností, která i Trumpovi a dalším osobám v jeho blízkosti, jemně řečeno, není po chuti. Na příklad viceprezident USA Michael Pence je konzervativní evangelík, který nenávidí gaye a který si myslí, že homosexualita je neslučitelná s vojenskou službou. Generální prokurátor USA William Barr nedávno prohlásil, že v Americe je náboženství v obklíčení, dochází k jeho organizovanému rozkladu a že nepřátelé náboženství z řad „progresistů“ mobilizují síly sdělovacích prostředků, pop-kultury, zábavného průmyslu a vzdělávacích zařízení pro podlomení tradičního náboženského vyznání Američanů a na něm závislých hodnot.

A Duda, opakuji, dělá všechno jako Trump, ale současně si nechává prostor pro ústup ujišťováním, že věří v toleranci: „ Věřím v toleranci ve všech směrech, proto, prosím, přestaňte šířit fake news“, napsal polský prezident na svém Twitteru, když reagoval na kritiku po jeho slovech o „neobolševistické“ ideologii LGBT.

Diskuze o tom, co je rodina a kdo je člověk, se stala v Polsku elementem politické konjunktury. V tomto smyslu taková diskuze ztrácí význam. Současný polský prezident, který promluvil o své víře v „toleranci“ (v medicíně se jedná o návyk organismu na drogy a jedy), přiznal, že osobnosti z LGBT nejen, že ovlivňují politický boj v jeho zemi, ale v mnohém také určují hlavní linie tohoto boje.

Vladimír Kudryavcev

Как ЛГБТ-сообщество влияет на выборы президента Польши vyšel 20.6.2020 na fondsk.ru. Překlad v Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/06/8352-jak-hnuti-lgbt-ovlivnuje-prezidentske-volby-v-polsku.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTo je neskutečné. Česko má v rezervách necelou devítinu ze 70 tun zlata, které získalo po zániku Československa v lednu 1993   
Pridal tk Středa 24 červen 2020 - 04:58:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
To je neskutečné. Česko má v rezervách necelou devítinu ze 70 tun zlata, které získalo po zániku Československa v lednu 1993. Vyplývá to z tzv. zlatého indexu, který vytvořili analytici společnosti Zlato, jednoho z největších prodejců investičního zlata u nás. Hodnota indexu od vzniku samostatné ČR klesla v dubnu 2020 na 11,2 procenta původního stavu. Hnutí SPD podporuje, aby Česká republika zvyšovala své zlaté rezervy, protože ty mají na rozdíl o ničím nekrytých peněz či valut hodnotu samy o sobě. Hnutí SPD říká, že je lepší, když jsme nezávislí a když nemusíme být závislí na papírcích, které tiskne americká či unijní centrální banka.

O věci informovala ČTK. ČNB měla ke vzniku republiky před 27 lety v držení 70 tun zlata v devizových rezervách, které nově vzniklé ČR připadly na základě rozdělení federace. Bylo to více než dva a čtvrt milionu troyských uncí zlata. Na konci loňského roku ale bylo v zásobách ČNB už jen něco málo přes čtvrt milionu uncí, jak vyplývá z údajů centrální banky.
Za letošní únor a březen v porovnání s koncem roku 2019 ubylo z devizových rezerv 5000 troyských uncí zlata, tedy v přepočtu 155,5 kilogramu.

Kdo buduje svou státnost, nakupuje zlaté zásoby. Maďarsko v letech 2018 a 2019 nakoupilo 31,5 tuny zlata. Polská centrální banka pak za poslední dva roky do svých devizových rezerv pořídila 125,7 tuny zlata.

Slovenské 31,7 tuny zlata představují 22 procent devizových rezerv, polských 228,6 tun zlata více než devět procent a nově pořízené 31,5 tuny zlata Maďarskou centrální bankou vytvářejí šest procent jejich devizových rezerv.

Zatímco Česko se za posledních pět let zbavilo více než tří tun zlata a nekoupilo ani unci, sousední Rakousko má v sejfech centrální banky uloženo 280 tun zlata, které tvoří 55 procent devizových rezerv. Ještě lépe je na tom Německo, které má v zásobách 3366,5 tuny zlata, což je 74 procent rezerv.

Německo je ve světovém žebříčku WGC, pokud jde o množství zlata drženého centrálními bankami, hned na druhém místě po Spojených státech. Ty mají uskladněno 8133,5 tuny zlata, které tvoří přes 78 procent devizových rezerv USA. Zlaté rezervy Ruska za poslední desetiletí stouply více než čtyřnásobně, protože země se snaží rozšířit své rezervy mimo dolarová aktiva.

Ekonom Lukáš Kovanda upozornil, jak nám kvůli nevýhodným prodejům mizí náš zlatý poklad. „Tím, že Česko prodávalo koncem 90. let zlato v nejméně vhodnou dobu, se připravilo třeba o zhruba 200 kilometrů dálnic,“ znázornil Kovanda, co všechno jsme ztratili. Jde o částku zhruba 30 miliard korun! Zásoby zlata České republiky se od roku 2000 ztenčily o více než 4,5 tuny a nyní máme jen asi 8,8 tuny!

I maďarská národní banka před časem oznámila, že desetinásobně zvýšila své zlaté rezervy na 31,5 tuny. Podíl zlata na devizových rezervách ČNB je menší než jedno procento, v případě Maďarska to jsou nyní 4,4 procenta.

Zbavování se zlata,navíc v době krize, lze podle nás považovat za neuvěřitelné, protože papírové peníze nejsou ničím kryté a virtuální peníze na účtech nejsou kryté ani papírky, které se nazývají peníze. Je to výprodej národního bohatství pod cenou. V případě hyperinflace, ekonomické krize či války nemáme žádnou pojistku. Za tento skandální výprodej našeho zlatého pokladu a ztrátu odhadované hodnoty 30 miliard by podle nás měl někdo nést odpovědnost.

Naše opoziční hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) prosazuje obnovu naší suverenity a vytvoření našich vlastních českých zlatých rezerv. Abychom se znovu stali sebevědomým zdravým prosperujícím státem nezávislým na diktátu ze zahraničí.

Radim Fiala

Zdroj: https://www.ceskenoviny.cz/…/cr-ma-jen-necelou-devi…/1894890

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeská ústava odmítá diskriminaci bělochu. Budou neziskovky požadovat její zrušení?   
Pridal tk Středa 24 červen 2020 - 04:50:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Před mnoha lety jsem se jako voják ocitl ve válce a viděl umírat lidi násilnou smrtí. Nejspíš právě proto mám úctu k právu všech lidí na život, pokud možno v zemi svých předků, v bezpečí, s dostatkem potravin a pod ochranou svého státu.

Nejspíš právě proto jsem ochoten se bít za právo všech lidí na vzdělání, za právo mít za poctivou práci poctivé peníze a moci si za ně koupit věci, které jsou potřeba k slušnému životu. A také za právo na svobodu projevu, svobodu vyznání, nebo právo nebýt jakkoliv postihován za svou sexuální orientaci Která ale neobtěžuje a neomezuje svobodu ostatních.

Jako člověk, vychovaný v tradičních hodnotách křesťanské civilizace, jsem nekompromisním zastáncem práva všech žen, především matek, a samozřejmě dětí na nejvyšší stupeň ochrany a úcty jak ze strany jejich mužských partnerů, tak ze strany státu. Děti mají právo na šťastné dětství, mají právo vyrůstat v harmonickém rodinném prostředí, mají právo na vzdělání a především na bezpečí.

Stejná práva a úcta podle mého názoru patří i starým lidem, kteří mají již většinu života za sebou, ale věnovali ho aktivně své rodině, naší společnosti a ostatním lidem, s nimiž sdíleli náš společný životní prostor. A také lidem, kteří v důsledku zranění nebo nemoci nemohou žít plnohodnotný život zdravých lidí.

Myslím, že přesně toto měli na mysli zákonodárci, když psali Ústavu ČR a Listinu základních práv a svobod. Měli na mysli svobodu nás, občanů ČR (neboť právě pro nás jsou, jak plyne už ze samotné preambule Ústavy, tyto dva dokumenty primárně určeny) žít v právním státě, vědět, že před zákonem máme stejná práva a povinnosti jako ostatní, že máme svobodu podnikat i svobodu zkrachovat, že máme rovnost v příležitostech, ale i rovnost v možnosti neuspět. Každý, kdo by chtěl tyto obecné svobody a práva porušovat, zaslouží si odpovídající trest.

Opravdu pečlivě jsem oba dokumenty studoval. Na rozdíl od mnoha poslanců i ministrů českých vlád, z nichž mnozí je podle mých zkušeností dokonce ani nečetli. Nejspíš proto si nedovedu vysvětlit informaci, kterou jsem se dnes dozvěděl v jednom z článků na serveru Seznam.cz, zabývajícím se zákazem genderových studií v Rumunsku. Podle jeho autora upozorňují neziskové organizace na zhoršující se stavu práv homosexuálů, transsexuálů a dalších menšin ve střední a východní Evropě.

Nedovedu si to ani vysvětlit, ani k tomu nedokážu zaujmout jakékoliv stanovisko. Ze dvou prostých důvodů. Za prvé, nemám nejmenší tušení, jaká práva mají ony neziskovky na mysli, a za druhé vůbec netuším, jak by se taková informace mohla týkat ČR.

V již zmíněných dvou pilířích právního řádu ČR jsem totiž nenarazil na jediný odstaveček, který by jakkoliv zvýhodňoval nebo znevýhodňoval jakoukoliv náboženskou, sexuální nebo politickou skupinu před jinými, nebo který by jakékoliv libovolné skupině lidí dával právo výhody před jinými skupinami. A to se týká i naprosté většiny z více než dvou miliónů (!) platných zákonů ČR.

Nedokážu si to vysvětlit. Možná by měli být zástupci oněch neziskových organizací konkrétnější a otevřeně tepat nešvary, které brání sexuálním menšinám žít v bezpečném státě a užívat si přiměřeně všech práv řádného občana, daných nám zákony, Ústavou a Listinou ČR. Držím jim v tomto úsilí palce.

Autor: Jaroslav Štefec

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Sýrii odrazili další letecký útok. Neobešlo se to bez obětí   
Pridal tk Středa 24 červen 2020 - 04:47:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Syrské systémy protivzdušné obrany odrazily letecký útok, jemuž byly vystaveny provincie Suvajda a Dajr-az-Zaur. Informovala o tom státní agentura SANA.

Podle představitelů vládních sil byli v důsledku útoku zabiti dva vojáci. Další čtyři byli zraněni.

Uvádí se, že nepřátelské objekty dorazily ze strany Palmýry a vystřelily několik raket na pozice syrských vojsk.
Izraelská armáda, která pravidelně útočí na území Arabské republiky, odmítla tyto informace komentovat.

Agentura v předvečer také oznámila letecký útok na oblast Jebla, která leží 15 kilometrů od ruské letecké základny Hmímím. Útoky byly provedeny militanty pomocí bezpilotních letadel, z nichž dvě byla sestřelena.

V Centru pro usmíření znepřátelených stran upozornili, že zranění v důsledku tohoto útoku nejsou. Samotná letecká základna nadále funguje v obvyklém režimu.

Zdroj: SANA
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Zatmění rozumu“. Turecko odpovědělo na Macronova slova o „mozkové smrti NATO“   
Pridal tk Středa 24 červen 2020 - 04:45:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecké ministerstvo zahraničí reagovalo na prohlášení francouzského prezidenta Emanuela Macrona o „mozkové smrti“ NATO v souvislosti s incidentem mezi fregatami těchto dvou zemí a kritikou tureckých aktivit v Libyi.

Den předtím francouzský prezident Emmanuel Macron řekl, že incident mezi fregatami Turecka a Francie u pobřeží Libye je ukázkou „mozkové smrti“ NATO. Francouzský vůdce také tvrdě kritizoval turecké akce v Libyi a označil je za „nebezpečnou hru“.

„To, že Macron nazval ,nebezpečnou hrou‘ podporu ze strany naší země legitimní libyjské vlády na její žádost a v rámci rozhodnutí OSN, lze vysvětlit pouze zatměním rozumu,“ uvádí se v prohlášení tiskového mluvčího tureckého ministerstva zahraničí Hami Aksoye.

Připomněl, že maršál Chalífa Haftar, kterého podporuje Francie, odmítl podepsat dohodu o zastavení střelby. „Francie proto sama hraje v Libyi nebezpečnou hru a je zodpovědná za její ponoření do chaosu,“ prohlásil Aksoy.

„Přestože se Macron snaží tuto skutečnost skrýt neopodstatněnými obviněními na adresu naší země, libyjský lid nikdy nezapomene na škody způsobené Francií ... Bez pobřeží ve východním Středomoří se Francie chová jako pobřežní země, ale je načase, aby pochopila, že nemá právo rozhodovat o regionálních otázkách. Stanovisko Francie, která ignoruje turecká zákonná práva v regionu, ještě více prohlubuje napětí ve východním Středomoří,“ řekl Aksoy.

Napadl Macronovo tvrzení o „mozkové smrti NATO“ a prohlásil, že aliance prokázala svou funkčnost i během epidemie koronaviru.

Dříve Francie obvinila turecké vojáky z agresivního chování ve Středomoří, když se Francouzi pokusili zkontrolovat nákladní loď směřující do Libye pod ochranou tureckého námořnictva. Turecko obvinění odmítlo s tím, že francouzská loď prováděla nebezpečné manévry.

Libyjský problém

V Libyi pokračuje konfrontace mezi Vládou národní jednoty (VNJ) v čele s Faízem Sarrádžem, která ovládá Tripolis a území na západě země, a Libyjskou národní armádou pod vedením Chalífy Haftara, která se snaží již více než rok získat hlavní město. Obě strany konfliktu prohlašují, že jejich protivníci dostávají pomoc ve formě zbraní a lidských zdrojů zvenčí. Turecko je obviňováno z podpory Sarrádže a VNJ. V posledních týdnech síly VNJ ohlásily významné úspěchy v bitvě o Tripolis a oznámily svůj záměr stavět na úspěchu zavedením kontroly nad městem Syrta a dalšími územími na východ od hlavního města.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CMFZ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts, Paul May: Klasická hudba se ruší   
Pridal tk Středa 24 červen 2020 - 04:37:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
USA: Je klasická hudba „privilegiem“ pro bílé a Asiaty?

V rámci současného všobecného úpadku USA je klasická hudba mnohými kritizována za to, že je až příliš bílá.

Paul May, profesor univerzity v Monrealu k tomu poznamenává:

Klasickou hudbu dnes odsuzují za to, že neodpovídá rozmanitosti americké populace. Jisté jevy, i když ne příliš publikované a spíš nenápadné, prozrazují hluboké přeměny, které se v naší společnosti odehrávají. Jde např. o pokles zájmu o klasickou hudbu dnes už nepřehlénutelný. V konfrontaci s tímto poklesem, který v USA probíhá už léta, je dnes klasická hudba navíc obvińována i z toho, že neladí se stále rostoucí různorodostí americké populace. A to až do takové míry, že se v dlouhodobém horizontu její další přežití stává otázkou ano či ne. Sociologicky pak jedna z hlavních kulturních činností elity země už od času jejího vzniku stojí dnes před doslova existenciálním problémem: Buď se změní nebo zanikne.

Studie Nadace pro umění oznamuje, že počet dospělých, kteří navštěvovali hudební koncerty klesl z 13 procent v roce 1982 na 8,6 procenta v roce 2017. Mezi roky 1982 a 2002 pak počet posluchačů koncertů klasické hudby v kategorii lidí pod 30 let poklesl z 27 procent na 9 procent. Což je doprovázeno poklesem počtu amerických hudebních amatérů. V roce 1992 hlásilo 4,2 procent Američanů, že hraje na nějaký hudební nástroj, ale v roce 2008 takovýchto amatérsky muzicirujících Američanů byla už jen 2 procenta.

Zatímco se země stále pyšní světově proslulými orchestry jako jsou ty z Chicaga či z Los Angeles, zůstává otázkou, jak dlouho si svoji výkonnost za popsaných poměrů udrží. Důvodů dělat si těžkou hlavu je dle hudebních publicistů hned několik: Jde o ekonomický model založený téměř výhradně jen na podpoře z privátních zdrojů, pokles úrovně hudební výchovy na školách a konkurence jiných hudebních forem oblíbených mladší generací.

V konfrontaci s touto situací se klasické hudbě dostává rady, že se k novému vzestupu musí vzepjat sama a vlastní silou.Což je ovšem problém, z nichž největší je ten, že klasická hudba je dnes v USA všeobecně považována za „příliš bílou“. Podle zprávy vydané Ligou amerických orchestrů v r. 2016 představují černoši jen 1,8 procenta a Latinoameričané jen 2,5 procenta amerických orchestrálních umělců. Navíc pak velká většina hudebních děl orchestry hranými jsou díly evropských skladatelů, což se považuje za nedostatečně „inkluzivní“. Deník the San Francisco Chronicle si např.nedávno posteskl, že městský symfonický orchestr bude v příští sezóně hrát téměř výhradně jen díla bělochů.

Příliš bílá a příliš stará a nedržící krok s dobou, to jsou obvinění, jež jsou házená na hlavu klasické hudby v USA a budou sílit v souvislosti s demografickým vývojem v zemi. Úřady odhadují, že etnické minority v USA se stanou v populaci většinou zhruba v polovině tohoto století a 45 procent této nové většiny budou převážně mladí lidé.

Už dnes však časopis New Music USA píše: Klasická hudba je neodmyslitelně rasistická.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Zdroj: P.C.Roberts: Classical Music is being cancelled
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1981 sec,0.0404 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,420kB