Čtvrtek 25 červen 2020
Luboš Xaver Veselý publikoval plat generálního ředitele ČT. Budete koukat!   
Pridal tk Čtvrtek 25 červen 2020 - 18:49:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Moderátor a nově radní České televize Luboš Xaver Veselý na svých sociálních sítích publikoval výši platu generálního ředitele České televize Petra Dvořáka. Takový plat prý nemají ani někteří ministři. Na přetřes přišla i jeho roční odměna.

Luboš Veselý na Facebooku zveřejnil své vyjádření, proč ještě s několika dalšími na hlasování Rady České televize usiloval o nulovou odměnu pro jejího ředitele Petra Dvořáka.

„Vedlo mě k tomu především hospodaření České televize, které je sice na jednu stranu (nebo-li účetně) vyrovnané, na druhou stranu však jen díky tomu, že se projídají peníze z fondu ČT ušetřené za minulého vedení. Velmi intenzivně jsem studoval podklady a je to bohužel tak, že ČT sice ještě nějakou dobu s tímto chováním vydrží, ale na úkor příštího vedení. A budoucí generální ředitel pak převezme rezervní fond veřejnoprávní televize téměř prázdný,“ uvedl moderátor.

Následně zveřejnil informace o platu generálního ředitele ČT, který je podle názoru Veselého dostatečně vysoký i bez odměny.

„Navíc jsme v době, kdy se země připravuje na ekonomickou krizi, podniky šetří a manažeři soukromých firem si dříve pravidelné odměny odpouští tak nějak automaticky. V ČT byla přesto na stole myšlenka udělit generálnímu řediteli 100% bonus (2,4 miliony Kč); přitom jeho pravidelný plat činí 240 tisíc Kč měsíčně, tolik neberou ani někteří ministři... To považuji, i vzhledem k současné situaci, za dostatečnou odměnu za jeho práci,“ napsal radní ČT, jenž následně dodal, že pro schválení nulové odměny pro generálního ředitele nenašel dostatečnou podporu mezi kolegy.

„Malý úspěch se však přesto dostavil, ostatní radní odhlasovali odměnu ve výši 66,6%, (tedy 1,6 milionu Kč),“ řekl s tím, že i tyto peníze by se podle jeho názoru mohli použít účelněji, například na opravu infrastruktury na Kavčích horách.

Platy v České televizi

Okolo výše platů v České televizi se dlouhodobě vedou na české politické scéně tahanice. Přední funkcionáři ČT v minulosti prohlásili, že národ není připraven na to, aby znal výši platů zaměstnanců České televize, včetně výše platů nejkontroverznějších televizních osobností.

Kritici kontrují slovy o tom, že se nejedná o soukromou instituci, nýbrž o veřejnoprávní instituci a její hospodaření, včetně platů, by proto mělo být věcí veřejnou.


Zdroj: https://sptnkne.ws/CNGK
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHospodaření muslimských firem v ČR v číslech. Hluboké ztráty, minimální/žádné mzdy – přesto zde jejich muslimští majitelé mohou v klidu žít   
Pridal tk Čtvrtek 25 červen 2020 - 04:49:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V oficiálních mediích a od mainstreamových politiků neustále slyším, že imigranti jsou přínosem pro naší ekonomiku. Prý budou mladí imigranti jednou Čechům vydělávat na důchod. Proto zde mají právo nejenom žít, ale i přivádět si sem další příbuzné.

Proto jsem se podíval na dva náhodně vybrané muslimské podniky. Jeden v místě mého bydliště na Praze 7 – obchod, který provozuje firma A.point s.r.o. a pak druhý Kings Kebab, který provozuje firma Selina Praha s.r.o na Praze 2, kde pracuji.

Na Praze 7 na Ortenově náměstí je muslimský obchod, který provozuje výše uvedená firma A.point. Tu spoluvlastní ALI SHOUKAT (60) žijící v Praze a MAQBOOL AHMED TARIQ (55) žijící v Pákistánské islámské republice. Ve firmě pracuje několik dalších zaměstnanců a těší se minimálnímu zájmu nakupujících, ačkoliv je to v multikulturní čtvrti, které vládne proimigrantský starosta Čižinský.

Firma za svojí dosavadní éru vykázala několika milionovou ztrátu, platí oficiálně zaměstnancům minimální mzdy, ale přesto ani po 10 letech nekrachuje a v klidu bez zájmu kontrolních úřadů existuje. Stejně tak dostávají její majitelé povolení k pobytu v ČR se všemi výhodami! Odkaz na oficiální informace ze serveru www.justice.cz je zde:

https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=532379&typ=PLATNY

Rok Hospodářský výsledek tis. Kč

2006 65
2007 11
2008 49
2009 -1026
2010 -581
2011 37
2012 20
2013 61
2014 -1773
Celkem -3137

Hospodaření firmy A.point vlastněné Pákistánci

Odkud přišel Ali Hukmouza? Také z Pákistánu jako majitelé firmy?
Dalším pozoruhodným podnikem je firma SELINA PRAHA, která nově otevřela kebabárnu na Francouzské ulici v Praze 2.

Tu vlastní podle všeho Turci MEHMET ÇALI (60) z Prahy a AHMED CENGIZ YILDIRIM (75 a oficiálně žije ve Vídni). Tato firma zatím zveřejnila hospodářské výsledky pouze do roku 2012, ale i ty jsou zajímavé. Firma je dlouhodobě ve ztrátě a neplatí žádné zaměstnance! Odkaz na výsledky hospodaření je zde:

https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-osoba.vysledky?subjektId=451092&typ=PLATNY

Rok Hospodářský výsledek tis. Kč
2003 -54
2004 -41
2005 0
2006 0
2007 0
2008 0
2009 0
2010 1
2011 12
2012 2
Celkem -80

Hospodaření firmy SELINA PRAHA vlastněné Turky

Je patrné, že podobné muslimské firmy žádný přínos pro naší zemi nemají. Otázkou je, proč je tady české úřady vůbec trpí?! Jaký přínos pro naší zemi má muslimský podnikatel, jehož firma je více než 10 let ve ztrátě a neplatí žádné daně? Ať se vrátí zpět do Pákistánu, nebo Turecka. Horší na tom je, že se “české” politické elity dokonce podobné podnikatele do naší země lákají.

Další otázkou je, kdo podobné firmy ve skutečnosti financuje. Martin Konvička to kdysi nazval financované pronikání muslimů na cizí území a podle něj jsou podobné firmy financované islámskými nadacemi z Kuvajtu. Saudské Arábie, či Kataru. Tedy našich “spojenců”.

Jan M.
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA v bouři   
Pridal tk Čtvrtek 25 červen 2020 - 04:43:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Před 14 dny nařídila demokratická primátorka Seattlu Durkanová policii, aby vyklidila svou budovu ve východním okrsku a umožnila tak demonstrantům Black Lives Matter (BLM) a Antify vytvoření autonomní svobodné zóny bez policie CHAZ, později přejmenované na CHOP.

Ještě před 14 dny tvrdila tato politička Demokratické strany, že Seattle s autonomní zónou bez policistů CHAZ/CHOP možná čeká „léto plné lásky“.

Po 14 dnech, ve kterých se CHOP během nocí měnila na zónu rabování, znásilnění, loupeží a dalších trestných činů, oznámila tatáž primátorka, že CHOP bude v blízké budoucnosti vyklizena a policie se do východního okrsku vrátí.

Jenže mezitím stál tento šílený experiment život místního 19letého černošského rapera a další dva muži byli postřeleni.

Není to příliš vysoká cena za volební kampaň Demokratické strany?

Protože hysterie kolem smrti černošského zločince Floyda - s poklekáváním policistů a představitelů Demokratické strany před barevným obyvatelstvem, s bouráním soch, s vyhazováním profesorů z univerzit a novinářů a bloggerů z práce, pokud jejich názory nesouzní s BLM - nic jiného není.

Nejmenovaný americký profesor (ve výborném Kechlibarově článku) tvrdí, že pokud přispějete na hnutí BLM, nepřímo tím financujete letošní prezidentskou kampaň Joea Bidena.

Protože všechny dary BLM jsou okamžitě přesměrovány na charitu ActBlue, což je organizace, jejímž primárním cílem je financovat volební kampaně kandidátů za Demokratickou stranu.

Pokud se podíváme, kdo financuje ActBlue a související organizace ActBlue Charities, ActBlue Civics a ActBlue (PAC), narazíme na neziskovku Tides Foundation (Tides Nexus).

Mezi lety 2001 – 2018 poskytla tato neziskovka liberálním levicovým organizacím včetně ActBlue granty v hodnotě 2.206.342.999 USD.

Mezi jejími sponzory najdeme ta samá jména jako u Black Lives Matter:

Fordovu nadaci, Rockefeller Brothers Fund, Rockefeller Foundation, David Rockefeller Fund, Sorosovu Open Society Foundation, Sorosovu Foundation to Promote Open Society , nadaci Sorosova třetího dítěte, Jonathana Sorose a dále na příklad Carnegie Corporation of New York, Charles Engelhard Foundation, David and Lucile Packard Foundation, Environmental Defense Fund, Google Foundation, Levi Strauss Foundation, Joshua Mailman Foundation, Naomi and Nehemiah Cohen Foundation, Silicon Valley Community Foundation a další a další.

V sobotu 20. 6. 2020 ve 2:30 hod. ráno byl v CHOP zastřelen 19letý místní černošský raper, Lorenzo Anderson.

Další 33letý muž byl při střelbě zraněn a je v kritickém stavu v nemocnici Harborview Medical Center.

Policisté, kteří se pokoušeli k obětem dostat, byli zastaveni násilným davem. Sanitka odmítla do CHOP vjet Tvrdila, že její personál není vycvičený pro násilné situace a v oblasti je stále aktivní střelec.

Nakonec byli oba muži do nemocnice zavezeni samotnými demonstranty.

O necelých 48 hodin později - v neděli 21. 6. 2020 kolem 22. hodiny - dostali policisté další hlášení o střelbě v CHOP. Postřelen byl tentokrát 17letý mladík.

Když policisté přijeli na okraj CHOP a domlouvali se s hasiči, jak do CHOP bezpečně vejít, dostali zprávu, že mezitím již někdo odvezl postřeleného autem do nemocnice.

Zraněného 17letého mladíka v nemocnici ošetřili a propustili ho. Odmítl s policisty hovořit.

Policie oba případy vyšetřuje, ale dosud nikoho nezatkla.

V pondělí 22. 6. 2020 oznámila primátorka Durkanová na tiskové konferenci, že městští úředníci spolu s komunitou CHOP pracují na tom, aby byla CHOP do dvou týdnů vyklizena. Dále informovala, že se policie do východního okrsku vrátí, aby mohla přiměřeně reagovat na tísňová volání 911.

„Policie se do východního okrsku vrátí,“ prohlásila, „Uděláme to v nejbližší době pokojným způsobem.“

Aby průšvih se selháním CHOP a s krví na rukou demokratů nebyl tak očividný, množí se různé spekulace. Na příklad, že Lorenza zavraždil někdo, kdo s ním měl nevyřízené účty, ale nikoli demonstranti z CHOP.

Další levicoví aktivisté rychle rozšířili fámu, že Lorenza zavraždili bílí rasisté.

Geov Parrish z liberálního rádia KODX Seattle na Facebooku napsal:

„Očití svědci ohlásili, že viděli pickup s několika bílými muži, kteří stříleli z dlouhých zbraní. Bílí muži stříleli a mrtvý je Afroameričan. Údajně. Je toho ještě hodně, co nevíme. ...

Toto je přímý výsledek hysterie kolem Antify a dalších věcí, kterou rozšiřuje pravicová bažina sociálních médií, posílená Donaldem Trumpem, Fox News a dalšími neofašistickými platformami. Jsou součástí tohoto problému a místní rádia, jako jsou KIRO Radio a KOMO News, jsou také součástí tohoto problému.“

Není jasné, odkud přesně tyto zprávy pocházejí, ale radní Seattlu, Kshama Sawant, ze Socialistické Alternativy se toho rychle chytila. Přispěchala s prohlášením, že jisté indicie naznačují, že Lorenza zavraždili pravicoví extrémisté.

Později však již byla o mnoho opatrnější.

Seattle Times, které se na to městské rady zeptaly, napsaly:

„V neděli její (Sawant) úřad v samostatném prohlášení uvedl, že dřívější komentáře byly založeny na „zprávách ze sociálních médií“ a že prohlášení bylo „podmíněné“, zatímco se čeká na další potvrzení podrobnosti.“

Vzhledem k tomu, že policie není schopna provádět tradiční vyšetřování a demonstranti z CHOP zjevně nespolupracují, neví se toho s jistotou mnoho.

Svědek, který byl v CHOP na místě střelby, která zabila Lorenza, napsal na svém Facebooku Live:

„Tady se to zahřívá. Viděl jsem, jak bratr vytáhl [cenzurováno] 12 palcovou [cenzurováno] čepel.“

Vinu za potyčku přičetl alkoholu: „Příliš hustě pařili.“

O chvíli později začali lidé utíkat. V okamžiku, kdy se ptal, co se děje, bylo vypáleno nejméně šest výstřelů.

Následující video prý ukazuje potyčku, která v CHOP proběhla těsně před střelbou.

VIDEO ZDE: https://twitter.com/ACAB_CHAZ/status/1274781933998796800

Může to být náhoda, ale může to být také příčina střelby.

Komentář z 22 hod. pod videem tvrdí, že poté, co padly výstřely, napadla ozbrojená stráž CHAZ/CHOP člověka, který potyčku natáčel, ukradla dotyčnému mobil a pokusila se zničit záznam, protože si neuvědomila, že vysílal živě.

Bylo by ideální, kdyby policie dostala povolení celou věc řádně prošetřit. Nejspíše se však pravdu nikdy nedozvíme. Pro demokraty se jedná o výbušnou záležitost, která by mohla ovlivnit výsledek nadcházejících voleb.

Maru

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/06/8354-usa-v-bouri.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSekera v rozpočtu   
Pridal tk Čtvrtek 25 červen 2020 - 04:30:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zdroje z minulosti jsme rozkradli, současné projídáme a budoucí vytunelujeme

Vláda se aktuálně snaží o prosazení sekyry 500 miliard. K tomu je naprosto vypovídající článek na idnes - že kultuře byla přiklepnuta celá 1 miliarda. Jako vojín Kotas mám dotaz - a kde máte těch zbylých 499 mld?

Tak si to shrneme - data o té strašné a šílené pandemii vykreslují zcela jiný obrázek, než nám servíruje mainstream. Za všechny jeden článek odborného asistenta na Katedře statistiky a pravděpodobnosti Vysoké školy ekonomické v Praze. Můžete i narazit na srovnání celkové úmrtnosti za sledované období r. 2019 a stejné 2020 - a hádejte, kdy je skutečná úmrtnost větší? V době, kdy o pandemii nebylo vidu ani slechu nebo když, podle mainstreamu, smrtka s covidovou kosu řádila jak černá ruka? Zajímavé na celé věci je, že všem ten covid přišel tak nějak vhod a tak nějak akorát včas

A protože za vším je třeba hledat peníze až v první řadě, tak se na to zlehka podívejme. Mainstream na nás tlačí covid zleva, covid zprava, pak změna - pomoc zdola, pomoc shora. Článků o tom, jak dobrotivý stát všemožně pomáhá je na výběr. Jaké je ovšem skutečnost?

Strážce státní kasy navrhuje zaseknout sekyru do futer 500 miliard hluboko. Když to čtu, tak mě napadá jediné - zdroje vytvořené nenáviděnými bolševiky jsou rozkradené, tady už není co brát. Stát i před covidem byl zadlužen až po uši, což neznamená nic jiného než, že jsme úspěšně projedli i to co mělo být na zítřek. Takže projezeno. A co zbývá? No přece budoucnost, kterou máme přenechat našim potomkům. Vše dále naznačuje, že tohle současníci už neprojí, ale bude to řádně a podle demokratických pravidel vytunelováno.

Důkaz? Třeba zde, k 18.5.2020 bylo té nejpočetnější postižené skupině (tj. těm nejmenším a nejvíce ohroženým) vyplaceno necelých neuvěřitelných 22 miliard. Když k tomu dáme tu 1 miliardu "na kulturu", pak jsme na nějakých 23 miliardách. Proč nikoho nezajímá kam jde zbytek? Proč ti, co to celé zaplatí, tj. opět ti dole, neřvou a neprotestují? Že by neměli čas, protože se jim předhazují nesmysly jako BLM, LGBT nebo poslední hit - problém nosnic v klecích?

Takže vážení, co to budeme nakonec celé platit. Vše ukazuje na to, že poté, co předhodili pár drobečků lidem, se chystají mega tunely ve prospěch velkých. Ono to totiž vypadá tak, že naprostá většina půjde na tzv. bankovní záruky. A rozhodně to nebude tak, že to budou záruky za hypotéky těch, kdo díky covidu přijdou nebo přišli o příjem. Nebo že by to měly být záruky za ty malinké úvěry pomyslných soustružníků a švadlen? Řekl bych, že ee. Neplatiči hypoték nanejvýš o svoji nemovitost podle práva přijdou, úvěrovaní živnostníci skončí v doživotní exekuci, ale co ti chudáci bankeři? ... a korporace? ... dyť by si nemohli vyplatit bonusy jako třeba takové chudé ohrožené BMW (ti mají za normální přijmout státní covid pomoc a obratem si vyplatit dividendy, prostě fakt ohrožení chudáci). Jak tedy přijdou k tomu, že se jim sníží příjmy, ti majetní? Něco mi říká, že ty záruky jsou jenom pro velké a scénář bude jako za hypotéční krize. Tehdá to fungovalo tak,. že majitel nemovitosti o svůj dům přišel, majitelem se stala banka, které nakonec obdržela tučný "záchranný" balíček USD .... a protože tím měli splaceny poskytnuté úvěry, tak si mohli hezky vyplatit bonusy za řádné (rozuměj nakonec ziskové) vedení firmy. No neberte to. Kapitalismus, když se daří a státní pomoc, když se nedaří. Dyť to je skvělé, až na to, že se tomu odborně říká privatizace zisků a socializace ztrát, neodborně se to pak označuje jako velká prasárna.

Dobu, kdy tady byly jen velké firmy (a žádná drobotina) jsem už zažil - a stálo to za prd. Sice jsme provozovali v praxi malý zázrak, protože nic nebylo, ale přesto všichni všechno sehnali ... ale ... zkrátka jen velké firmy jsou špatně. Bohužel se mílovými kroky a s budovatelskou písní na rtech blížíme do stejného postavení.

Závěrem - ti nenávidění bolševici, ti neumětelové a ekonomičtí imbecilové .... tak ti končili, když republika byla potravinově soběstačná, bytová otázka z většiny vyřešená s tím, že se při převzetí nepodepisoval dluh na celý život, ale dekret o převzetí, naše strojírenství ve světě něco znamenalo, stejně tak jako naše zbrojní výroba. A dalo by se pokračovat - třeba tím, že úředníků bylo násobně méně a státní dluh byl minimální. Ano bylo to, co se označuje jako vnitřní zadlužení, ale při pohledu, jak se s tím naložilo, to je na samostatný článek. Výstižně to vyjadřuje věta, kterou jsem zaslechl jednou u oběda - "... tenkrát byly jogurty dva, dnes jich máme nejmíň dvacet, ale žrát se nedá ani jeden". Do důchodu se chodilo v 60. a ženám se za každé narozené dítě odečítaly 2 roky. Pravda, slyšeli jsme, že tento systém je neudržitelný. Dnes se jde v cca 64, ženy mají rovnoprávnou věkovou hranici a ne nesmyslný dvouletý odečet za každého nového občana - a pozor!! ... opět slyšíme, že je to neudržitelné. Holt, neuvěřitelný pokrok. Zkrátka, za toho špatného neumětelského vedení jsme se uživili sami a vyprodukovali vše potřebné. K tomu jsme ještě dost rozdali v podstatě zadarmo "spřáteleným režimům". Vše, co tyto statky generovalo bylo již rozkradeno, o nějaké soběstačnosti si můžeme nechat tak leda zdát stejně jako o nezadluženém Česku a teď s vážnou tváří záchranáře se chystáme vybrabčit i budoucí zdroje ve prospěch hrstky vyvolených. Sorry jako, ale bolševik musí koukat, jak tele na nový vrata, jak se dá "hospodařit" za jásotu těch platících.

No nevím, v 89 měla asi spousta lidí jinou představu o lepším vedení státu.

David Dvořák

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/06/8353-sekera-v-rozpoctu.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKolik času zbývá do středomořské války?   
Pridal tk Čtvrtek 25 červen 2020 - 04:25:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po telefonátu mezi tureckým prezidentem Recepem Erdoganem a US prezidentem Donaldem Trumpem zaútočila turecká armáda a její pomocné džihádistické sbory na třech frontách. Turecké stíhačky F-16 bombardovaly široký pás země. Od cílů v Kurdistátnu, který vyhlásil nezávislost v roce 2017, přes oblasti v Iráku až po město Kámišlí v kurdské oblasti Rojava na severu Sýrie. Turecká armáda rovněž podle agentury Al-Hadath ostřelovala raketami pozice Syrské arabské armády (SAA) u města Saraqib na hranicích syrské provincie Idlíb.

Podle řeckého serveru pronews.gr včera došlo i k bojům západně od libyjského města Sirte, které je bránou ke druhým největším ložiskům ropy v zemi. Město před 2 týdny v bleskovém útoku dobyla turecká armáda s podporou džihádistů z vlády národní dohody (GNA). O několik dnů později Turky a džihádisty z města vyhnal protiútok Libyjské národní armády (LNA), které velí polní maršál Chalífa Haftar. Nyní se obě strany ostřelují ve vzdálenosti asi 90 km západně od města.

Egyptský ministr zahraničí Sameh Shoukry včera podle libanonské agentury oznámil, že egyptská armáda byla opět uvedena do stavu plné bojové pohotovosti. „Sirte je červená čára, přes kterou Egypt nenechá tureckou armádu přejít. Pokud teroristé z GNA s podporou turecké armády vstoupí do Sirte egyptská armáda vstoupí do Libye a pomůže LNA teroristy vyhnat“, řekl egyptský ministr v rozhovoru pro Al-Masdar.

Podle řeckého webu pronews.gr se na západě od Sirte hromadí turecká vojenská technika. Další tanky, děla a bojové vrtulníky na frontu přiváží lodě vypravené z Turecka. Embargo OSN zakazující vývoz zbraní do Libye už nesabotují jen turecké lodě. Včera na pozice před Sirte dorazily obrněné transportéry, které do západní části Libye, ovládané džihádsity samozvaného „premiéra“ Faíze Sarrádže, přivezla nákladní loď plující pod vlajkou Tanzánie. Tento konvoj se o víkendu pokusila prohledat francouzská fregata. Od záměru ji „odradilo“ zamíření protilodních raket z tureckých fregat, které náklad zbraní doprovázely.

Ostatní lodě pod vlajkou EU, které v rámci operace IRINI předstírají „vynucování“ embarga na vývoz zbraní do Libye, francouzskou loď ponechaly na pospas turecké přesile. Po tomto incidentu francouzský prezident Emmanduel Macron v rozhovoru pro agenturu Reruters uvedl, že střet mezi tureckými vojenskými plavidly a francouzskou fregatou potvrzuje jeho názor, že NATO je ve stavu mozkové smrti. V rozhovoru dále uvedl, že „Turecko hraje v Libyi velmi nebezpečnou hru“. Režim prezidenta Recepa Erdogana odpověděl pozatýkáním řady opozičních aktivistů, kteří byli obviněni ze špionáže pro Francii.

Dílčí zprávy naznačují, že v jižním a východním středomoří se schyluje k velkému mezinárodnímu konfliktu. Francie včera do oblasti vyslala další vojenské lodě. Připravuje rovněž opětovné vyslání letadlové lodi Charles de Gaulle, která se před časem musela vrátit do přístavu kvůli vypuknutí epidemie COVID-19 na palubě.

Podle Al-Masdar včera do Středozemního moře skrz turecké úžiny Borspor a Daradanely propluly ponorky 4. samostatné podmořské brigády ruského námořnictva. Na hladině konvoj označovala ponorka Rostov na Donu, o níž je známo, že byla nedáno přezbrojena k nesení nejmodernějších raket Kalibr. Včera ještě nebylo jasné kam ruské ponorky plují. Libanonská agentura tipovala buď Libyi nebo Sýrii. V článku bylo připomenuto, že ruská armáda rakety Kalibr již v minulosti nasadila na podporu SAA, která je věrná prezidentu Bašáru Asadovi. Syrská vládní vojska právě finišují přípravy na dobytí provincie Idlíb, kterou s tureckou podporou ovládají džihádisté z Islámského státu.

Ve Středomoří proti sobě fakticky stojí dvě vojenská uskupení. K paktu proti turecké expanzi se včera oficiálně připojila i Sýrie. Asadův ministr zahraničních věcí Walid al-Muallem včera na konferenci Ligy arabských zemí (LAS) veřejně potvrdil přistoupení k protiturecké koalici. Alianci proti turecké agresi uzavřely Řecko, Kypr, Francie, Egypt a Spojené arabské emiráty. Do spolku se započítá i Haftarova LNA. Minulý týden se k paktu připojil i Izrael.

Turecko ve válce proti LNA – a tudíž i v ambicích odebrat Řecku ostrovy ve středomoří - podpořilo vedení NATO. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg minulý týden prohlásil, že NATO podporuje Sarrádžovu vládu, která je fakticky tureckým protektorátem. Sarrádž s tureckým prezidentem Erdoganem podepsal smlouvu o rozdělení ložisek ropy a zemního plynu v podmořském pásu mezi Haftarem ovládanou částí Libye a Tureckem. V tomto pásu je řada obydlených řeckých ostrovů.

Situace uvnitř NATO je z velké části nejasná. Po telefonátu mezi Erdoganem a Trumpem turecký prezident vyhlásil, že se se svým protějškem dohodl na „budoucí spolupráci v Libyi“. Trump prý měl Turecku přislíbil podporu v podpoře Sarrádžovy vlády. Zatím není jasné v jaké podobě. Tedy zda se US Army zapojí do bojů proti Haftarově LNA, nebo jestli se spokojí s logistickou a zbrojní podporou jako Německo.

Náš západní soused je podle kurdského novináře působícího v SRN Jana Jessena největším dodavatelem zbraní Turecku. A to již třetím rokem po sobě. Turecko ze zároveň největším odběratelem německých zbraní. A to dlouhodobě. Zde stojí za to připomenout, že německá kancléřka Angela Merkelová projevila zájem o Sarrádžovu nabídku na udělení koncesí na těžbu ropy a plynu. Premiér džihádistické vlády nabízel libyjské koncese i italskému premiérovi Giuseppe Contemu, který je však odmítl. Ve stejné oblasti již italská firma ENI má spolu s francouzským TOTALem platnou licenci na těžbu od řecké vlády. Jde totiž o mořské dno kolem ostrovů, které jsou součástí Řecka.

Znalci oblasti se dost často shodují v názoru, že po skončení letní turistické sezóny, kterou chtějí využít k získání peněz obě strany, hrozí vypuknutí velké středomořské války.

Ivan David
Nová republika

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNejoblíbenějším jménem pro novorozence bylo vloni v Berlíně jméno Mohamed   
Pridal tk Čtvrtek 25 červen 2020 - 04:21:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jak informoval server https://jungefreiheit.de/, nejoblíbenějším jménem pro novorozence bylo vloni v Berlíně jméno Mohamed. Mohamed vítězí i v Brémách a třeba ve spolkové zemi Hesensko se umístil na 3. místě. Dobře se mu daří v i Sársku, nebo Hamburku. Celé to ilustruje postupující a zrychlující islamizaci Německa a západní Evropy. My ale islám v naší krásné zemi nechceme!

Hnutí SPD nechce, abychom dopadli stejně jako islamizovaná západní Evropa, kde se mnohdy lidé bojí vyjít na ulici, aby je nepobodali či nezavraždili imigranti. Odmítáme masovou imigraci a požadujeme možnost kontroly našich hranic, aby se sem nemohli dostat nelegální imigranti a teroristi.

Hnutí SPD předložilo už i návrhy zákonů na zákaz nenávistné islámské ideologie a zákaz islámského zahalování, což nám bohužel Babišova vláda a další strany ve sněmovně blokují. Chráníme naši vlast, chráníme české občany, chráníme Vaše rodiny, Vaše děti, Vaše přátele a Váš majetek.

Autor: Radim Fiala

Zdroj: https://jungefreiheit.de/…/mohammed-beliebtester-vorname-i…/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSpousta Francouzů teď říká, že problémem je proti-bělošský rasismus   
Pridal tk Čtvrtek 25 červen 2020 - 04:19:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tento týden zveřejněný průzkum ukazuje, že 47 procent francouzské veřejnosti je po několika protestech – Na černých životech záleží (BLM) – přesvědčeno o „proti-bílém“ rasismu.

Průzkum vedený firmou Ifop ukázal, že daleko menší část veřejnosti 36 procent si myslí, že proti-bílý rasismus neexistuje, kdy dalších 17 procent říká, že na tuto věc nemají žádný názor.

Po smrti George Floyda ve Spojených státech a po tamních následných protestech a bouřích zažila Francie vlastní dávku demonstrací – Na černých životech záleží – proti údajným případům policejní brutality.

Průzkum Ifop odhalil, že zatímco 42 procent veřejnosti říká, že „chtějí podpořit“ demonstrace proti policejnímu násilí, tak 46 procent říká, že policii věří. Jen dvě procenta řekla, že u nich policie vyvolává „obavy“, kdy pouhých sedm procent říká, že k policii pociťují „nevraživost“, hlásí L’Express.

Výsledky rovněž odhalily značný rozestup v názorech na policii mezi různými věkovými skupinami, kdy starší lidé policistům věří více než mladší lidé.

Téma proti-bílého rasismu se objevilo minulý týden během protestů BLM, kdy aktivisté z mládežnické skupiny proti masové migraci Generace identity rozvinuli transparent při proti-protestech k demonstraci BLM se slovy: „Spravedlnost pro oběti proti-bělošských zločinů.“

Video této identariánské akce nahrané na sociální média zjevně ukazuje členy demonstrace BLM, jak na ty mládežnické aktivisty řvou nadávky „špinaví Židé.“

Spolu s vírou v proti-bílý rasismus kolem čtvrtiny Francouzů také věří v teorii „Velké náhrady,“ se kterou přišel francouzský spisovatel Renaud Camus, který tvrdí, že masové migrace se používá k náhradě rodilých Evropanů z různých důvodů, jako je ekonomický růst.

THOMAS SAMSON/AFP via Getty Images
CHRIS TOMLINSON

www.reformy.cz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump využil na vytvoření hypersonických zbraní zákon používaný za války či v nouzových situacích   
Pridal tk Čtvrtek 25 červen 2020 - 04:16:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump přikázal použít zákon o obranné výrobě, který se využívá v podmínkách války či nouzových situacích pro rychlou realizaci programu v oblasti hypersonických a kosmických technologií. Informuje o tom tisková služba Bílého domu.

„Tímto určuji v souladu s §303 (a) odst. 5 zákona, že průmyslová základna pro výrobu ultravysokých a vysokoteplotních kompozic pro hypersonické, strategické raketové a kosmické nosné systémy je důležitá pro národní obranu. Bez opatření prezidenta v souladu s článkem 303 zákona nelze rozumně očekávat, že průmysl Spojených států bude schopen adekvátně a včas zajistit výrobu ultravysokých a vysokoteplotních kompozic pro hypersonické, strategické raketové a kosmické nosné systémy,“ uvádí se ve vyjádření hlavy státu.

Podle jeho slov jsou nákupy, povinnosti při zadávání nákupů či další činnosti v souladu s uvedeným článkem 303 zákona „ekonomicky nejefektivnější, nejvýhodnější a praktickou alternativní metodou uspokojení potřeby těchto nejdůležitějších technologií“.

Zaostávání za Ruskem a Čínou

Dříve v Pentagonu přiznali zaostávání za Ruskem a Čínou v oblasti výroby hypersonických zbraní. Ruští experti odhadli dané zpoždění asi na pět let. V lednu se k tomuto tématu vyjádřil například místopředseda Sjednoceného výboru náčelníků štábů OS USA generál John Hyten. Podle něj byly USA světovým lídrem ve vývoji hypersonických zbraní, projekty však nebyly úspěšné, a teď budou nutná léta, aby došlo k obnovení ztracené pozice.

„V oblasti hypersonických zbraní nyní vážně soutěžíme s řadou konkurentů ve světě. Byli jsme lídry před deseti lety. Měli jsme dva programy a dva prototypy… Nefungovaly moc dobře. Co jsme udělali poté, co tyto projekty zkrachovaly? Zahájili jsme mnohaleté zkoumání příčin neúspěchů, a pak jsme tyto programy zrušili,“ řekl Hyten ve svém projevu v Centru pro mezinárodní strategické výzkumy ve Washingtonu.

Uznal, že kvůli zastavení práce „bude trvat roky, než se obnoví“, a vyzval k urychlení tohoto procesu, k čemuž podle jeho slov zatím nedochází.

V lednu tohoto roku administrativa Bílého domu požádala Kongres, aby přidělil 3,2 miliardy dolarů na vývoj hypersonických zbraní pro fiskální rok 2021, což je téměř o 500 milionů dolarů více ve srovnání s rokem 2020. Rozpočet konkrétně podporuje intenzivnější testování.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CNmb
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínské ministerstvo obrany odhalilo, kdo je zodpovědný za incident v Ladaku   
Pridal tk Čtvrtek 25 červen 2020 - 04:13:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Odpovědnost za incident v Ladaku leží výhradně na indické straně, která úmyslně porušila dohodu. Indie musí potrestat odpovědné osoby a zabránit podobným incidentům v budoucnu, řekl mluvčí čínského ministerstva obrany Wu Čchien na briefingu ve středu.

Wu Čchien řekl, že od dubna tohoto roku indické pohraniční síly začaly jednostranně stavět různé objekty v údolí řeky Galvan a Čína opakovaně proti těmto akcím protestovala.

Uvádí se, že 6. května indičtí pohraničníci překročili linii aktuální kontroly a vstoupili na území Čínské lidové republiky, aby vytvořili zátarasy, čímž vytvořili i překážky pro běžné hlídky čínských pohraničníků a pokusili se jednostranně změnit status hraniční kontroly.

„Čínské pohraniční jednotky byly nuceny přijmout nezbytná opatření a posílit reakci na místě a kontrolu v pohraniční oblasti,“ řekl mluvčí.

Poznamenal také, že na setkání zástupců vojenského velení obou zemí se dne 6. června podařilo dosáhnout dohody o opatřeních ke snížení napětí v pohraničí. Wu Čchien poznamenal, že indická strana se zavázala, že nepřekročí ústí řeky Galvan kvůli hlídkování a stavění objektů. Spolu s tím se strany dohodly, že zahájí vzájemné stažení vojsk v Ladaku.

„Dne 15. června však indické pohraniční jednotky otevřeně porušily bilaterální konsensus a opět překročily hranici aktuální kontroly za účelem provokace,“ připomněl Wu Čchien.
Kromě toho zdůraznil, že „k incidentu došlo pouze kvůli porušování dohod a jednostranné provokaci ze strany Indie“.

Dodal, že k incidentu došlo na území, které je pod kontrolou Číny po vzájemné dohodě, „odpovědnost tak leží zcela na indické straně“.

„Čína požaduje, aby Indie přísně potrestala odpovědné osoby, zajistila přísnou kontrolu jednotek v blízkosti linie aktuální kontroly, aby se takové incidenty už neopakovaly,“ řekl.
K incidentu mezi čínskými a indickými vojáky došlo večer 15. června v Ladaku. Podle čínských vojáků porušili indičtí vojáci své povinnosti a opět nezákonně překročili takzvanou linii aktuální kontroly (Line of Actual Control), úmyslně provedli provokační útok, což vedlo k prudkému střetu, který si vyžádal jak raněné, tak i mrtvé.

Indické ministerstvo uvedlo, že ke střetu došlo v důsledku pokusu čínské strany jednostranně změnit konsenzus ohledně dodržování linie aktuální kontroly v údolí řeky Galvan.

Mezi Čínou a Indií probíhá dlouhodobý územní spor o vlastnictví horské oblasti v severním Kašmíru a také téměř 60 tisíc kilometrů čtverečních v severovýchodním státě Arunáčalpradéš. Linie aktuální kontroly se nachází v regionu Ladak. V letech 1993 a 1996 podepsaly Čína a Indie mírové dohody ve sporných oblastech.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CNqy
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSpojené státy uvalily sankce proti pěti kapitánům íránských tankerů. „Provinili se“ dodávkami paliva pro Venezuelu   
Pridal tk Čtvrtek 25 červen 2020 - 04:09:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy uvalily sankce vůči kapitánům pěti íránských tankerů, kteří dovezli do Venezuely palivo. Informoval o tom ve středu ministr zahraničí USA Mike Pompeo.

„USA uvalily sankce vůči pěti íránským kapitánům, kteří dodali do Venezuely kolem 1,5 milionu barelů paliva a podpořili tak nelegitimní Madurův režim,“ uvedl Pompeo.

Podle amerického ministra venezuelská vláda nedistribuuje palivo spravedlivě, ale účastní se korupčních schémat. V této souvislosti Pompeo znovu zdůraznil ochotu Bílého domu podporovat vůdce venezuelské opozice Juana Guaidóa.

Připomeňme, že Írán přednedávnem odeslal do Venezuely pět tankerů s palivem a vybavením, a to na pozadí rizika nových sankcí ze strany USA a zpráv o údajném plánu amerického námořnictva zadržet lodě. V Teheránu přitom podotkli, že jsou připraveni dodat více paliva, jestli o to venezuelské úřady požádají.

„Írán praktikuje svá práva volného obchodu s Venezuelou a my jsme připraveni vyslat více lodí, pokud Caracas bude požadovat další dodávky z Íránu,“ uvedl mluvčí íránského ministerstva zahraničí Abbas Mousavi.

Tvrdé sankce vůči Venezuele začaly Spojené státy uplatňovat ještě v roce 2018, kdy neuznaly výsledky demokratických voleb a znovuzvolení Nicoláse Madura na post venezuelského prezidenta. Nátlaku tak čelila venezuelská ropná společnost PDVSA – americká aktiva společnosti byla zamražena.

Za legitimního lídra Venezuely USA uznávají opozičního politika Juana Guaidóa, který se prohlásil za prozatímního prezidenta. Americkou pozici podporuje několik států, včetně řady latinskoamerických a evropských. Stranu Madura však zastávají Čína, Rusko, Turecko, Vietnam a několik dalších.

Ze své strany Írán také čelí sankcím, které Washington znovu zavedl v roce 2018 poté, co jednostranně odstoupil od tzv. jaderné dohody. Od té doby napětí ve vztazích obou zemí rostlo a prudce se zostřilo poté, co USA zlikvidovaly na území Iráku íránského generála Kásima Sulejmáního. V odvetné reakci Teherán podnikl raketové ostřelování základny Ejn al-Asad na západě Iráku, kde byli rozmístěni američtí vojáci.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CNqw
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2037 sec,0.0470 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,508kB