Pátek 26 červen 2020
Satanisté uspořádali pochody za “jednu světovou vládu”. Podoba s globalisty čistě “náhodná”?   
Pridal tk Pátek 26 červen 2020 - 06:37:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Satanisté v USA uspořádali o víkendu ve 22 amerických městech pochody za jednu světovou vládu. “Učedníci lucifera” (tak si sami říkají) při pochodech požadovali “naplnění proroctví a ustavení jedné světové vlády”. V některých městech se dokonce měli pokusit vztyčit sochy satana.

Je zajímavé, že jejich požadavky se shodují s požadavky globálních elit. Ty (globální elity) v rámci boje proti “pandemii koronaviru” rovněž často požadovali utvoření jedné světové vlády, která by prý mnohem efektivněji řešila problémy lidstva. To bude ale jistě pouze náhoda….

Satanisté jsou kult, který se hlásí k tzv. padlým andělům, kteří odmítli sloužit bohu. Bývají označováni také často jako luciferiáni, satanova synagoga, či ďáblovo služebníci. Jejich odnož působí i v ČR, kde mimo jiné podporují LGBT++P hnutí, čí potraty.

Sára S. NYC, USA
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBabiš zradil, média cenzurují a EU právě teď domlouvá revoluční Lisabonskou smlouvu 2.0   
Pridal tk Pátek 26 červen 2020 - 06:33:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Teď, když mohl Babiš použít právo Veta a celou unijní Zelenou revoluci potopit – stejně jako to měl udělat Topolánek, když se hlasovalo o Lisabonské smlouvě – je Babiš odmítl využít.

Když se jej poslanci výslovně ptali, zda vetuje alespoň zavedení Euro-daní vybíraných přímo EU, odmítl odpovědět.

A nakonec veto skutečně nevyužil.

Ten samý den, kdy bylo zahájeno hlasování o „Lisabonu 2.0“, Europarlament odhlasoval rezoluci, že Babiš, rozkrádá unijní dotace a měl by buď odstoupit nebo o ně přijít. Náhoda?

Dekarbonizační revolucionáři a Europarlament, potěšeně konstatovali, že „nikdo nezpochybnil architekturu“, tzn. podstatu plánu – překročení Rubikonu a zavedení prvních prvků fiskální a daňové unie, a odhlasování toho, že se budeme miliardami podílet na Zelené dekarbonizační revoluci a sami ze svých peněz si budeme dotovat zničení svého průmyslu i svobod.

Že máme být čistými plátci vlastní destrukce, a že nám EU bude ukládat své vlastní daně na CO2, který vypustíme.

Jednání v Europarlamentu ještě neskončila – čas je do konce června nebo dokonce července. Ale musí se začít velmi hlasitě mluvit o podvodu, že z údajného „záchranného balíčku“ má na záchranu ekonomiky jít jen 1/4 a zbytek má jít na Zelenou revoluci.

A vyvinout silný tlak na vládu.

Zdroj: http://dfens-cz.com/babis-zradil-media-cenzuruji-a-eu-prave-...
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKosovský řezník z UÇK a prezident samozvaného Kosova Hashim Thaçi byl obžalován mezinárodním tribunálem v Haagu z válečných zločinů ...   
Pridal tk Pátek 26 červen 2020 - 06:23:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kosovský řezník z UÇK a prezident samozvaného Kosova Hashim Thaçi byl obžalován mezinárodním tribunálem v Haagu z válečných zločinů a ve Washingtonu se začínají děsit, co všechno před americkými volbami vyplave na povrch na americké neocony a jejich kšefty s lidskými orgány na Balkáně! Americký mocenský úchop nad Evropskou unií mohutně povolil, američtí poskoci a marionety už v Evropě nemají ochranu! Všechno je to zásluhou Donalda Trumpa a jeho oslabování americké moci nad Evropou, shodují se pozorovatelé! Obchodní válka USA s Evropou je poslední kapkou, tribunál v Haagu proto dostal zelenou!

Prokurátor zvláštního tribunálu pro Kosovo v Haagu včera oficiálně obvinil prezidenta samozvané Republiky Kosovo Hashima Thaçiho ze spáchání válečných zločinů a zločinů proti lidskosti. Obviněno bylo dalších 10 vrcholových předáků kosovské nejvyšší politické scény. Hashim Thaçi už v bleskové reakci oznámil, že se v sobotu ve Washingtonu nezúčastní konzultací se srbským prezidentem Aleksandarem Vučičem. Jenže, představte si, co se stalo.

Thaçimu se donesla zpráva o jeho obvinění zrovna ve chvíli, kdy v soukromém letadle kosovské vlády mířil do USA právě na zmíněnou chystanou schůzkou se srbským prezidentem a nařídil okamžitě obrátit letadlo a vrátit se do Kosova. Současně informoval amerického zprostředkovatele Richarda Grenella, že se nezúčastní plánované sobotní konzultace s Vučičem věnované obnovení rozhovorů o normalizaci vztahů mezi Srbskem a Kosovem. Grenell následně sdělil, že schůzka se přesto uskuteční, a to s účastí kosovského premiéra Avdullaha Hotiho. Podle pozorovatelů má Hashim Thaçi celkem logické obavy, že by již o víkendu mohl být na něj vydán ze strany soudu v Haagu mezinárodní zatykač, takže by mohl být v USA zatčen.

Hashim Thaçi v letech 1998 až 1999 působil jako velitel Kosovské osvobozenecké armády (UÇK) a podle obvinění a svědectví má na svědomí masakry se stovkami obětí, především z řad kosovských Srbů. Od samotného počátku jeho politické éry měl Hashim Thaçi nevídanou a neslýchanou podporu ze strany amerických neoconů na Balkáně, má velmi úzké vazby s bývalou americkou ministryní zahraničí Clintonovy vlády a českou rodačkou Madeleine Albright, která v Kosovu vydělala pohádkové jmění skrze svoji investiční společnost Albright Capital.

Skrze společnost získala 75% podíl v privatizaci kosovské telekomunikační společnosti K-Telekom. Na území Kosova se rovněž nachází největší americká vojenská základna na světě mimo území Spojených států, základna Bondsteel. Podle dodnes utajených materiálů není jasné, na jak dlouho je základna v zemi zasmluvněna, podle zdrojů by měla smlouva být podepsána na “standardní” dobu 99 let, tedy do 31. prosince 2098. Základna koncepčně vychází z konce Studené války a má roli týlové operační a logistické základny na Balkánu s cílem vytvoření dominance proti Srbsku jako spojenci Moskvy č. 1 v celém regionu.

Kosovský řezník měl více jak 20 let imunitu a ochranu amerických sil v Evropě před soudním stíháním. Po vyhlášení obchodní války Evropě je s ochranou pro-amerických lokajů v Evropě konec

Kosovo je dodnes samozvanou republikou, kterou uznalo 97 ze 193 zemí OSN, tedy přibližně polovina zemí světa, z nichž většina má ale podivný společný jmenovatel. Jejich zahraniční politiky jsou všechny plně pod kontrolou amerických neoconů a líbají americkým páníčkům botky. Mapa to krásně dokresluje. Kosovo bylo odtrženo od Srbska a v roce 2008 přijalo deklaraci nezávislosti za mohutné podpory amerického ministerstva zahraničí, které lobovalo za samostatnost Kosovo u svých vazalů nejen v Evropě, ale po celém světě.

Hlavní rolí Kosova bylo pro Američany vytvoření loutkového státu s loutkovým vedením země, které bude složené z bývalých předáků UÇK. Samotný Hashim Thaçi dostal přezdívku “Kosovský řezník”, protože nezávislé zprávy z dob války o Kosovo popisovaly strašlivé scény, co prováděly jednotky UÇK pod jeho velením. Po obsazených územích Kosova pod kontrolou UÇK jezdily dodávky, které v obsazených vesnicích sloužily jako mobilní odběrová centra lidských orgánů, které se potom narychlo převážely k pašerákům a obchodníkům s lidskými orgány do celého světa.

Zatímco při běžných masakrech jsou oběti stříleny do masových hrobů, Hashim Thaçi nechávala oběti dusit igelitovými taškami, aby nedošlo k poškození tkání vytipovaných srbských zajatců určených pro odběry orgánů. Z prodeje orgánů na černém trhu byla UÇK financována dlouhou dobu, prakticky ještě dříve, než se Thaçi dostal k velení nad UÇK. Tady je třeba si uvědomit jednu důležitou věc, že pro financování osvobozeneckých armád jsou potřeba obrovské peníze, a ty se dají získat jedině prodejem drog, drahokamů, diamantů, zlata či něčeho podobně vzácného, co osvobozenecká armáda má k dispozici na svém území, které kontroluje.

Typickým příkladem jsou bojůvky v Africe, které financují své armády z těžby nerostů, drahokamů a zejména diamantů. Jenže v Kosovu nic takového není a veškerý obchod s drogami na Balkánu kontrolovala už koncem 90. let albánská mafie, která s činností UÇK v Kosovu neměla mnoho společného, kromě toho, že dodávala kokain i do samotného Kosova, ale Kosovo bylo hlavně tranzitní zemí a albánská mafie podle informací platila UÇK za tranzit drog z Albánie přes Kosovo dále do Evropy. To byl jeden druh příjmů pro UÇK.

Hashim Thaçi si udělal jméno na obchodu s lidskými orgány a krví od zabitých srbských zajatců z řad vojáků i civilistů

Jenže druhým zdrojem bylo něco mnohem dražšího a cennějšího. Byl to obchod s orgány. A toto nemohl Hashim Thaçi a jeho UÇK organizovat sám, protože k tomu potřeboval bohaté partnery v nejbohatších západních a také arabských zemích. Potřeba orgánů pro transplantace je enormní a legální cesta pro obyčejné pacienty je otázkou mnoha let, kdy se najde vhodný dárce, rozuměj, kdy zemře vhodný člověk, pokud se tedy nejedná o duplicitní orgán jako je třeba ledvina, kdy člověk může žít i s jednou a druhou daruje (anebo prodá).

A právě v letech 1998 až 1999 se začala objevovat hlášení a obvinění, že UÇK zabíjí srbské zajatce a rozřezává je doslova na náhradní díly. UÇK neměla k dispozici žádné laboratoře, nedokázala určovat shodu a vhodnost jednotlivých dárců, protože musí jít nejen o stejnou krevní skupinu dárce a příjemce, ale musí souhlasit téměř 20 dalších biologických znaků, pokud nesouhlasí, vzrůstá riziko vzniku autoimunitní reakce na implantovaný orgán v těle příjemce a tělo jej odmítne a začne jej zabíjet pomoci imunitního systému.

A tak došlo k tomu, že vytipovaní srbští zajatci byli po desítkách rozřezáváni na jednotlivé orgány a posílány do zahraničí, aby až tam jejich obchodní partneři udělali testy a našli si vhodné odběratele na trhu. Byla to nevýslovná a neuvěřitelná jatka a právě zde zjevně doopravdy vznikla Thaçiho přezdívka Kosovský řezník. Vraždění se týkalo nejen dospělých Srbů, ale především srbských dětí a jejich orgánů a podle všeho i jejich krve, se kterou se v USA čile obchoduje na černém trhu, což odhalují uniklé emaily v kauze Pizza Gate. Transfúze s dětskou krví pro potřeby zestárlých osob jsou známou léčebnou a omlazující metodou na černém trhu, kterou využívají široké vrstvy nejvyšších elit na této planetě.

Proč tribunál v Haagu se nesměl přes 20 let Hashima Thaçiho ani dotknout?

Proto Kosovo se stalo zlatým dolem pro tyto elity a právě proto bylo prosazeno, aby Kosovo dostalo status samostatnosti a do čela aby usedl právě Kosovský řezník. Jenže, peklo zamrzlo a něco se stalo. Tribunál v Haagu se zpožděním více jak 20 let udeřil a stalo se ještě něco. Hashim Thaçi pochopil, že právě ztratil ochranou ruku amerických neoconů. Američané ho zradili, přestali ho chránit. A protože Hashim Thaçi není idiot, okamžitě obrátil letadlo a vrátil se do Kosova, protože mu došlo, že Američané už od něho dávají ruce pryč a mohlo by to být mnohem horší, mohl by být během několika dnů nebo i hodin zatčen v cizině. Doma mu to nehrozí. Zatím.

Musíme si nejprve vyjasnit, k čemu došlo v první řadě. Mezinárodní tribunál v Haagu je trapným pokusem na mezinárodní spravedlnost v podání globalčiků. Přestože v systému řízení by se mohlo zdát, že tribunál je samostatný a samonosný, není to pravda. Soud v Haagu je totiž všechno možné, jenom ne soud. Je to totiž politický nástroj a orgán Evropské unie a potažmo Bruselu.

A síla a moc tohoto soudu je jen tak velká nebo malá, jak velká nebo malá je moc Evropské unie v dané chvíli a v daném okamžiku v procesech globálního řízení v Evropě. Jinými slovy, k obžalobě Hashima Thaçiho a jeho dalších 10 pobočníků by nikdy a ani ve snu nedošlo v době, kdy u moci v USA byl Barack Obama, nebo před ním Geroge W. Bush, nebo před ním Bill Clinton atd. A zeptáte se, proč? Byli to přece různí američtí prezidenti ze dvou různých politických stran, jak demokraté, tak republikáni. Proč tedy obě strany kryly Hashima Thaçiho?

Haagský tribunál není soud, ale je to politický orgán Evropské unie s justiční pravomocí

Odpověď na to je zcela jednoduchá: Protože obě dvě politické americké strany v kongresu, přestože naoko a jako stály a stojí proti sobě, tak jely a jedou ve skutečnosti tutéž a jednu společnou a stejnou agendu globalizace. Jenže pozor, z jejich pohledu je globalizace myšlena z pohledu amerických zájmů, tedy globalizace světa na americký způsob Pax Americana, tedy Svět podle Ameriky. A jakkoliv to zní nelogicky a nepochopitelně, velice a velice dlouho to fungovalo a Světoví sionisté, tedy tvůrci NWO, rozuměj Dům Sion, s tím byli spokojeni, protože jim to vyhovovalo v rámci jejich světového plánování.

Americké elity v obou politických stranách v USA totiž dlouhé dekády a dekády páchaly zločiny a genocidu proti svému vlastnímu americkému lidu, přesně podle plánů a instrukcí Domu Sion a tedy světových globalistů. Nebyl důvod Ameriku rozbíjet a rozvracet ji zvenčí, protože ona se rozvracela sama zevnitř a za pomoci obou dvou politických stran, které jsou u moci v USA. Dlouhé a dlouhé dekády američtí prezidenti, ať už republikánští, nebo demokratičtí, jeden jako druhý, všichni nasunovali do USA globalizaci a cizí zboží a procesy, zatímco z USA odcházela pracovní místa, odcházely továrny, odcházely podniky, Amerika ztrácela střední třídu, přes otevřené a děravé hranice proudily miliony a miliony migrantů a levné pracovní síly do USA, která překreslovala demografii nejprve ulic, potom celých čtvrtí, až postupně celých měst.

Američtí občané hlasovali celé dekády pro ekonomickou a finanční globalizaci Pax Americana, aby nakonec zjistili, že hlasovali pro světovou globalizaci pod vedením Domu Sion s cílem rozbití a rozkladu USA

Jinými slovy, po celou tuto dobu si Amerika tupě a naivně myslela, že buduje a jede proces Pax Americana, ale ve skutečnosti Amerika budovala tu nejděsivější a nejtvrdší podobu světové globalizace, tedy té celosvětové, kterou řídí Dům Sion. V roce 2016 si to uvědomili nejen Britové při hlasování o Brexitu, ale i Američané při prezidentských volbách, že něco je sakra špatně. Lidé zjistili, že globalizace jim bere nejen práci, ale dokonce i bezpečnost na ulicích. Zjistili, že jim bere i svobodu slova, svobodu projevu.

Najednou zjistili, že tu globalizaci už nechtějí. Jenže, v roce 2016 již bylo pozdě. Ve chvíli, kdy ve vašem nákupním vozíku je většina zboží z ciziny, kdy většina bank vyvádí zisky globálním matkám, kdy totéž dělají supermarkety, kdy děti vychází ze škol indoktrinované k tomu, aby nenáviděly vlastní rasu a klaněly se černochům, tak v takovém okamžiku je pozdě. Jenže, v USA nebylo pozdě na to, aby s tím někdo nezačal něco dělat. A tím někdo byl Donald Trump, cizí element v systému americké moci.

Pokud se zamyslíme nad tím, proč obě dvě politické strany v USA Donalda Trumpa prakticky nesnáší, tak to není kvůli tomu, že je miliardář a realitní magnát. To je to poslední, co by jim vadilo, peníze totiž v USA elitám nikdy nevadily a nevadí. Tím hlavním důvodem je totiž to, co Donald Trump ztělesňuje, tedy povstání americké nižší třídy, která do roku 2016 falešnou vizi Pax Americana podporovala a spolu s ní podporovala tzv. outsourcing výroby v zahraničí, což je eufemistický název pro situaci, kdy továrna se rozebere na šroubky, naloží na lodě a převeze z USA do Asie. Tam se v Číně nebo ve Vietnamu složí dohromady a zaměstnají se v ní Číňané.

Američanům došlo až v roce 2016 u voleb, kam americké elity Demokratů a Republikánů dovedly USA po více jak 70 letech po válce

Američané v USA jsou bez práce a americká centra kdysi slavného průmyslu se mění v města duchů, viz. Detroit. Obyčejným Američanům to trvalo více než 70 let od války, než nabyli konceptuální gramotnosti a zjistili, co se to proboha okolo nich děje. Aby zjistili, že jsou celé dekády terčem autogenocidy na úrovni sociální bezpečnosti. Jejich vlády, prezidenti, obě politické strany, jim likvidovali zemi, pracovní místa, otevírají hranice importu chudé pracovní síly, destabilizují budoucnost země. A protože jim došlo, co se děje, zvolili Donalda Trumpa. Provedli tak vzpouru proti Domu Sion a jejich plánu na destrukci USA pomocí globalizačních procesů, které v USA bez odporu obyvatelstva prováděli celé dekády.

Donald Trump začal omezovat americkou participaci ve všech oblastech globalizace, zrušil účast USA na Pařížském klimatickém protokolu, útočil na OSN, nedávno USA oznámily, že ukončují financování WHO, Donald Trump oznámil stahování a přesunování amerických vojáků z Německa, Pentagon ve zděšení alespoň protlačil, že část vojáků se alespoň přesune do Polska, ale destrukční činnost, kterou Donald Trump provádí v konceptu americké globalizace Pax Americana, ve skutečnosti vadí i světovým globalistům, tedy Domu Sion, i když zdánlivě by měl být spokojený, že se USA hroutí.

Domu Sion totiž vadí něco úplně jiného, protože pro Dům Sion je v USA už jinak skoro hotovo, což ukazují demonstrace, hořící ulice, americké státy pod kontrolou demokratů, které podporují hořící ulice a Antifu, rozpad policejních sborů, totální kontrola globalistů nad sociálními sítěmi na internetu, takže v USA mají světoví sionisté prakticky hotovo. V čem jim ale vadí Donald Trump, to je Izrael! Donald Trump je totiž budovatelem 3. Chrámu, je to halachista č. 1 na světě, je to ochránce Jeruzaléma a Izraele. A to je problém. To je pro Dům Sion sakra velký problém!

Dokud američtí prezidenti budovali globalizaci a nepomáhali Izraeli, bylo všechno v pořádku. Potom přišel Trump, začal rozbíjet globální obchodní dohody, pomáhat Izraeli, a začal jekot a řev

Abyste pochopili, plán Domu Sion s Izraelem byl prostý, než přišel Donald Trump. Světový sionistický kagantát, tedy Dům Sion a obecně světové globální společenství, mělo Izrael izolovat, vyčlenit, vyobcovat, sankcionovat, oslabit jej a nakonec umožnit, aby na něj bylo zaútočeno nepřáteli a došlo tak k naplnění proroctví Talmudu o Velkém holokaustu, o zničení Izraele a o tom, že Bůh sestoupí na úpatí Chrámové hory a náhradou za zničenou zemi a smrt Židů udělí všem přeživším synům Davidova národa vládu a vlastnictví na celou Zemí.

Jak totiž víte z mých knih, Židé jsou vyvoleným národem, kteří mají roli správců na této planetě, ale nikoliv vlastníků. Koncept Talmudu spočívá v proroctví, že Židé nejprve musí projít utrpením a ztrátou vlastní země, aby se mohli stát vládci a majiteli nad planetou jako takovou. Tento prastarý koncept je jádrem světové globalizace jako procesního nástroje Domu Sion. Jenže, Donald Trump se zjevil do tohoto plánu jako jeho kazisvět, který může tento plán úplně zhatit, nebo případně oddálit.

Donald Trump není totiž jediným ochráncem Jeruzaléma, tím je i ruský prezident Vladimir Putin a rovněž i Miloš Zeman jako český prezident. A kdokoliv začne narušovat plány Domu Sion, které má s Izraelem, stane se nepřítelem č. 1. A přesně to je ten důvod těch nekonečných útoků na Donalda Trumpa. Celou dobu 4 let na něj útočil americký kongres, ale nejen ze strany Demokratů, ale i Republikánů. Globalisty vlastněná média hystericky a nepřetržitě jedou kanonádu celé 4 roky, včetně globalisty vlastněných médií v Evropě, včetně ČR.

Útočí na něj americké soudy, které mu ruší jeden exekutivní příkaz za druhým. Sociální sítě mu mažou naprosto korektní statusy a tweety. Celý globalistický kolos tak manifestuje mohutnou a obrovskou alergickou autoimunitní reakci na Donalda Trumpa, který likviduje obchodní globalistické dohody USA, který rozehrál obchodní válku s Čínou a v posledních týdnech už je jasné, že zuří i obchodní války s Evropskou unií. A tím se dostáváme k jádru toho, k čemu došlo včera nad Atlantikem.

Kosovský prezident otočil letadlo na cestě do USA, protože pochopil, že již nemá ochranu Američanů před soudy. Bůhví, co by se mu stalo v USA, a proto se vrátil do Kosova

Hashim Thaçi pochopil, že američtí partneři ho již v Evropě nemohou chránit, a pozor, zřejmě ho nebudou chránit už ani doma v USA. Tady pozor, musíme si uvědomit, že to není neochota, že by už američtí neoconi nechtěli, ale je to kvůli tomu, že už nemají páky a moc v Evropě na to, aby mohli Hashima Thaçiho nadále chránit. Způsobil to Donald Trump, který rozehrál obchodní válku s Evropskou unií, zaútočil na globalistické cíle nejen v USA, ale především v Izraeli svoji podporou Jeruzalému, a proto došlo v Bruselu k signálu, že Evropa začne jít po partnerech amerických neoconů v Evropě.

Když Amerika neposlouchá globalisty a americký Kongres nedokáže Donalda Trumpa dostatečně eliminovat, tak globalisté v Evropě zkrátka spustí odvetu a začnou jít po lidech jako je Hashim Thaçi, tedy kamarád Madeleine Albright a mnoha dalších amerických politiků. Až dosud to nebylo dovoleno, protože američtí demokraté i republikáni měli snahu Donalda Trumpa izolovat, omezovat, soudně stíhat za spolupráci s Rusy, dokonce ocenili i pokus o Trumpův impeachment, ale nic z toho nedopadlo.

A tak přišlo na řadu řízení na 6. prioritě v USA, vyvolání mohutných občanských nepokojů, protestů, povstání, vyhlašování revolucí, autonomních zón atd. Všechno ostatní selhalo. A selhali hlavně Demokraté a Republikáni v očích Domu Sion. Nedokázali neutralizovat Trumpa a jeho hnutí MAGA. Proto Američané už v Evropě nemají tu moc, kterou měli donedávna. A výsledkem je, že z Bruselu přišel do Haagu signál, že může sáhnout v Kosovu na amerického chráněnce Hashima Thaçiho a jeho 10 pobočníků. Z pohledu Domu Sion jsme tak svědky odpisu USA a jejich partnerů v Evropě. A pozor, to něco i předpovídá. Mohli s tím totiž počkat, až bude po prezidentských volbách v USA v listopadu. Jenže, globalčiky nepočkali, protože tuší, že není důvod čekat, protože ví, jak volby dopadnou. Stejně jako v roce 2016.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C. Roberts: Protiamerické univerzity jsou větším nebezpečím než Putin a Čína   
Pridal tk Pátek 26 červen 2020 - 06:10:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tak zní úvod dopisu černošského amerického profesora Univerzity Kalifornie v Berkeley. Píše, že tato univerzita už neslouží zájmu vědění a vzdělanosti, ale stala se slouhou Demokratické strany a hnutí Na životech černých občanů záleží. Píše dále, že tato univerzita si osvojila potlačovací režim, který likviduje skutečnou různorodost a svobodnou debatu ze svých poslucháren a pracovišť nemilosrdně vyhnal.

V závěru svého dopisu profesor kritizuje vedoucí činitele univerzity a zvlášť její katedru historie za velebení George Floyda, zpustlíka a na drogách závislého násilníka, který „ubližoval ženám a zvlášť pak černým ženám. Avšak společným úsilím Univerzity Kalifornie v Berkeley, korporativní Ameriky, většinových mainstreamových médií a vůbec současných elit USA se Floyd stal kulturním hrdinou položeným do zlaté rakve a na jeho (urozenou) rodinu se snáší déšť darů a chvály. Společensky jsou Američané nuceni poklekat před tímto neurvalým myzoginem a celé jedné generaci černých mužů se přikazuje, aby se s tímto absolutně nejhorším typem naší rasy ztotožnila. Je mi hanba za naší katedru a je mi též hanba před vámi všemi. Možná se mnou souhlasíte, ale máte strach, stejně jak jej mám teď i já, z trestu, který mě možná za napsání pravdy v tomto dopisu obsažené čeká. Je obtížné poklekat, když víte, co to znamená, a musíte poklekávat proto, abyste si udrželi své zaměstnání“.

Zde tedy máme čestného a inteligentního amerického profesora prestižní státní Univerzity Kalifornie v Berkeley, který dobře rozumí tomu, že úpadek sebejistoty bílých Američanů zničil vědeckou úroveň a respekt pro pravdu. A který též dobře rozumí tomu, že tahle situace je hrozbou i pro něj, pro Američany bílé i černé, pro celou naši multikulturní společnost, pro Spojené státy a pro západní civilizaci vůbec. A je nešťastný z toho, že tento svůj názor nemůže z existenčních důvodů vyjádřit jinak než anonymně.

Zde je předmětný dopis: https://www.rt.com/op-ed/491889-anonymous-uc-berkeley-professor-blm/

Přečtěte si jej a čtěte jej znovu a znovu. Pak pochopíte, co Saker míní, když říká, že USA vstoupily do posledního stádia svého úpadku. A jestliže chcete získat ještě přesnější obraz budoucnosti, začtěte se do knihy Tábor svatých autora Jeana Raspaila, jestliže její exemplář ještě někde seženete. Ta kniha byla totiž z knihkupectví stažena a její distribuce zastavena.

Překlad: Lubomír Man

Zdroj: P.C.roberts: the Anti-American Universities are much greater Threat to us than Putin and China.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMiliardář a globalista George Soros má dlouhé pazoury a vliv uplatňuje i v České republice. Má vazby hlavně na sluníčkářské politiky a sluníčkářská média   
Pridal tk Pátek 26 červen 2020 - 06:06:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Miliardář a globalista George Soros má dlouhé pazoury a vliv uplatňuje i v České republice. Má vazby hlavně na sluníčkářské politiky a sluníčkářská média a činnost zde vyvíjí jeho nadace Open Society. Vazbu lze vystopovat u médií Zdeňka Bakaly či u Pirátů a TOP 09.

Daniela Drtinová z Bakalova DVTV byla mezi lety 2014 až 2019 členkou správní rady Sorosova Open Society Fund Praha. Připomeňme například, že Nadace Open Society Fund (OSF) udělila Novinářské ceny za rok 2018, kdy v nominacích byly hojně zastoupené i články redakcí z vydavatelství Economia a některé z nich si dokonce odnesly ocenění ve svých kategoriích... Ruka ruku myje.

V oblasti psané žurnalistiky byly na nejlepší rozhovor nominovány tři ženy. Tereza Engelová z webu Hlidacipes.cz za rozhovor s mužem, který vyrůstal pod vládou Talibanu a varoval před tím, aby čeští vojáci opouštěli Afghánistán. Dále Radka Smejkalová z webu Interview (nyní působí v Denníku N) za rozhovor „S nadšením se necháme ukamenovat“ a Kateřina Šafaříková z Respektu za rozhovor s francouzským spisovatelem Philippem Lanconem, který zázrakem přežil vystřílení redakce Charlie Hebdo. Právě tento rozhovor redaktorky Respektu byl Sorosovou nadací vyhlášen jako nejlepší.

Ivana Svobodová z Respektu byla nominována se svou „výpravou za lidmi, kteří na sítích šíří nenávist,“ nazvanou „To dítě utopit!“. V ní například pronásledovala oceňovaného hasiče ze Šumavy za internetový komentář, ve kterém k výzvě k utopení dítěte v diskusi připsal „jako krysy“.

Kategorie „Nejlepší komentář“ je pak výlučnou záležitostí karlínského newsroomu Bakalova vydavatelství Economia. Nominováni byli David Klimeš z týdeníku Ekonom, Martin Novák z Hospodářských novin a Martin Uhlíř, píšící tamtéž pro Respekt. Vítězem se nakonec stal David Klimeš. Není přitom zřejmé, za jaké komentáře ocenění dostal. V roce 2018 psal například o Babišově migrační cestě do pekel, nebo o tom, jak běžíme „Vstříc ruským Dukovanům“.

Východní Evropa podle Karla Schwarzenberga stále potřebuje lidi, jako je George Soros. A pokud se jí jich nebude dostávat, mohla by se opět vrátit do časů, kdy jí vládl autoritatismus. Schwarzenberg, který se se Sorosem zná tři desítky let, to sdělil v rozhovoru pro zpravodajskou agenturu Bloomberg. „Bez Sorose a jeho vlivu by východní Evropa byla výrazně chudší a zaseklá v komunistickém způsobu myšlení,“ citoval Schwarzenberga Bloomberg.

Piráti mají zase vazby na Sorosův Open Society Fund přes poslance Pirátů Mikuláše Ferjenčíka, který díky nadaci Open Society Fund, kterou založil George Soros, studoval dva roky ve Velké Británii. Ferjenčík pracoval i pro Rekonstrukci státu rovněž financovanou Open Society Fund George Sorose.

Připomeňme také, že Piráti nominovaly do Rady ČTK Josefa Šlerku, což je člověk napojený na sorosovské globalisty. Šlerka podporuje globalistickou a neomarxistickou agendu a spolupracoval i s Open Society Fund George Sorose. A Ivan Bartoš hovořil o spolupráci s Ústavem nezávislé žurnalistiky, který je rovněž placen OSF...

V ČR Sorosův Open Society Fund například financuje projekt Hlídací pes či organizaci Člověk v tísni nebo Transparency International.

V letech 2014–2016 zaslalo Ministerstvo financí ČR Nadaci Open Society 176 701 398 Kč.

Open Society Fund podpořil kupříkladu projekty gender studies Jiřiny Šiklové. Další projekty jsou například S tebou ne aneb Prevence násilí na ženách v sexbyznysu, Gender v inovacích – inovace v klastrech, Prevence homofobie a šikany mladých LGBT osob, Systémová změna v diskriminačním zobrazování žen a mužů v reklamě, Technika a ICT – Cherchez la femme!, Podpora odbourávání genderové segregace v Plzeňském kraji, Rovnost 2.0 – romské dívky a chlapci v českých školách, Rovné příležitosti žen migrantek, Pozor na rozdíly v odměňování žen a mužů!, Zlepšování antidiskriminační a sociální legislativy ve prospěch znevýhodněných žen, Neúplatné ženy?, Genderová dimenze korupce, Audiovizuální produkce v podpoře genderové rovnosti nejen ve školství, Muži proti násilí na ženách a dětech: sdílení dobré praxe v Norsku a v ČR a další.

Poslanci SPD nedávno navrhli zákon, aby neziskové organizace směly dostávat peníze ze zahraničí výhradně bezhotovostně. Částky převyšující 5000 eur (zhruba 127 500 korun) by musely vést na zvláštním účtu, který umožňuje veřejnou kontrolu (Toto opatření se netýká členských příspěvků.). Byl by tak zřejmý dárce peněz. Cílem tohoto návrhu je, aby všechny příjmy nad tuto částku musely být vedeny na transparentních účtech. Je legitimní, aby veřejnost znala původ prostředků, které organizace získávají od zahraničních dárců.

Úprava primárně nesměřuje na zájmové organizace, které jsou založeny výhradně na členském principu a které jsou v českém neziskovém sektoru nejpočetnější (např. myslivecká jednota, Sokol, zájmoví sběratelé a další), z nichž některé mohou mít také zahraniční členy.

Hnutí SPD podporuje neziskové organizace, které pomáhají našim potřebným lidem, ale dlouhodobě vyzýváme k ukončení dotování takzvaných „politických neziskovek“ z veřejných peněz, a zejména těch, které jsou napojeny na finančníka a neomarxistického globalistu George Sorose a které podporují nelegální migranty.

Autor: Radim Fiala
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBrusel vytočen: Neziskovky v Maďarsku musí zveřejňovat politické financování ze zahraničí   
Pridal tk Pátek 26 červen 2020 - 06:03:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Každý Maďar bude vědět o každém forintu poslaném ze zahraničí s politickým účelem, protože na to má právo“, prohlásil premiér Viktor Orbán. A právě takováto transparentnost najednou pije Bruselu krev. Každá neziskovka v Maďarsku totiž bude mít povinnost zveřejnit každou finanční podporu ze zahraničí převyšující 1500€. Navíc, takové neziskovky musí na svých propagačních a publikačních materiálech uvést, že je financována ze zahraničí.

Není možné, aby parlamentní subjekty provozující politickou činnost podléhaly přísnějším pravidlům než subjekty občanské provozující politickou činnost v nemenší míře, zdůvodnil transparentní opatření premiér Orbán. A to je transparentnost, kterou chce Evropská komise za pomoci Soudu EU radši nuceně znetransparentnit...

Zdroj: https://wpolityce.pl/swiat/505401-orban-po-wyroku-tsue-ngo-musza-byc-transparentne

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKrycí název pro nové přerozdělování imigrantů: „Flexibilní solidarita“   
Pridal tk Pátek 26 červen 2020 - 05:57:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vítačsko-imigrantská veličina v Evropě – Německo chce během svého nadcházejícího předsednictví zavést nový koncept na přerozdělování imigrantů.

Ten má krycí název „Flexibilní solidarita“, a spolkový ministr vnitra Horst Seehofer se už v předpolí německého předsednictví včera na toto téma azylové reformy setkal s rakouským protějškem Karlem Nehammerem.

Východoevropské země se asi mají na co těšit…

Zdroj: https://www.krone.at/2178992

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuský lék pro léčbu koronaviru Areplivir byl schválen ministerstvem zdravotnictví   
Pridal tk Pátek 26 červen 2020 - 05:55:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský lék s názvem Areplivir společnosti Promomed, který je obdobou japonského léku Favipiraviru a který se používá na léčbu nové koronavirové infekce, byl schválen ruským ministerstvem zdravotnictví. Odpovídající informace jsou publikovány na webu státního registru léčivých přípravků.

„Obchodní název léku je Areplivir. Mezinárodní nepatentované, skupinové či chemické označení je Favipiravir. Jedná se o potahované tablety. Datum státní registrace je 23. června roku 2020,“ uvádí se na webových stránkách.

Uvádí se, že lék lze používat pouze v nemocničním prostředí. Na konci května akademik Dmitrij Puškar, který odpovídá za implementaci protokolu o výzkumu léku v Rusku, oznámil, že schéma léčby Areplivirem již rozpracovali.
Předklinický výzkum léku na zvířatech ukázal, že lék působí přímo na virus a za pět až šest dní jej zničí, upřesnil Puškar.

Vypuknutí pandemie koronaviru

Úřady ČLR 31. prosince 2019 informovaly Světovou zdravotnickou organizaci o případech neznámé pneumonie ve Wu-chanu v centrální části země (provincie Chu-pej). Odborníci zjistili původce choroby – nový typ koronaviru. WHO uznala epidemii za mimořádnou situaci mezinárodního významu a dala chorobě oficiální označení covid-19. Dne 11. března pak generální ředitel WHO informoval o vyhlášení pandemie covidu-19.

Podle posledních údajů se na celém světě nakazilo přes 9,4 milionu lidí. Zotavilo se 4,7 milionu a nemoci podlehlo 483 tisíc lidí.

Covid-19 v Česku

Co se týká situace v České republice, pak momentálně je v zemi 2 836 aktivních případů. Celkově bylo potvrzeno 10 830 případů. Na nemoc zemřelo v Česku 345 osob, které byly nakaženy covidem-19. Aktuálně je v zemi 131 hospitalizovaných lidí v souvislosti s koronavirem. Celkově bylo provedeno přes 532 tisíc testů. První případ nákazy koronavirem se v Česku objevil 1. března.

V této souvislosti také zmiňme, že od pondělí došlo k dalšímu rozvolňování opatření. Nově se koupaliště, zoologické zahrady, památky či muzea opět vracejí do běžného provozu. Doposud zde platil limit 10 m2 na osobu a povinné odstupy mezi lidmi. Hromadných akcí se může účastnit až tisíc lidí. Na stadiony a veletrhy může zavítat 5 tisíc osob. Lidé ale musí být v oddělených sektorech. Na Karvinsku a Frýdecko-Místecku budou ovšem i nadále platit restriktivní opatření.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CNN9
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTicho před bouří? Kim Čong-un ještě ukáže, čeho je schopný, míní expert   
Pridal tk Pátek 26 červen 2020 - 05:39:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Skutečnost, že se KLDR vzdala vojenských aktivit, kterými Pchjongjang více než týden vyhrožoval Soulu, byla pro mnohé nečekaná. Severní Korea není země, která neplní své hrozby.

Ale nehledě na další letáky severokorejských přeběhlíků, jejichž činnost byla právě příčinou nynějšího vyhrocení, přijal Kim Čong-un rozhodnutí o odložení plánu Generálního štábu na soustředění vojsk u hranic.

Motivy vedení KLDR nejsou zatím jasné a experti se v názorech rozcházejí. Někteří říkají, že Kim Čong-un nakonec uvěřil upřímné snaze Soulu zakázat šíření letáků, které je zjevným porušením dohod mezi oběma korejskými státy.

Jiní ale říkají, že se Severní Korea mohla prostě neodvážit k přímé konfrontaci, poněvadž viděla, že Jih bude klást urputný odpor. Třetí se domnívají, že krize ve vztazích obou států byla způsobena bojem různých parlamentních frakcí o loajalitu Kim Čong-una, který prý nevěděl, co má dělat po ztroskotání summitu s USA v Hanoji. Další experti mají za to, že to všechno mohla být inscenace za účelem zastrašení Jihu, ve které měla hrát hlavní úlohu sestra severokorejského vůdce Kim Jo-čong, a samotný Kim měl zahrát roli moudrého a rozvážného vůdce, který všechny usmíří.

Profesor z Ústavu Dálného východu při univerzitě Kyung Nam Kim Dong-yup ale má za to, že poslední verze je málo pravděpodobná, poněvadž pokyny ohledně vyhození do povětří budovy Kanceláře pro styk mezi korejskými státy, přemístění vojáků na hranici a organizace mítinků odsuzujících aktivity Soulu nemohly být v severokorejském politickém režimu dány bez odsouhlasení s nejvyšším vedoucím činitelem. Přesvědčivější je podle jeho názoru pokus o vysvětlení náhlého zrušení plánů přáním uvidět reakci a další aktivity Jižní Koreje, která ujišťovala, že hodlá rozhodně odstranit všechny problémy v nejkratším termínu. Nedá se ale vyloučit, že změna zahraničněpolitického kurzu Pchjongjangu byla vyvolána také vnitřními příčinami.

„V situaci, kdy Pchjongjang prosazuje ‚čelní průlom´ s důrazem na ekonomiku, kvůli čemuž dokonce posílá na stavby vojáky, může být příliš velké mezinárodní napětí a další krize hodnoceny jako negativní faktor. Aby byla zajištěna účast severokorejských obyvatel v této kampani ‚čelního průlomu´ v ekonomice, mají být vnější ‚průlomy´ upraveny podle úrovně a rychlosti,“ řekl profesor.

Pchjongjang mohl rovněž potřebovat přestávku, aby našel vážnější důvod pro válečné akce. Po explozi v Kanceláři pro styky mezi korejskými státy a velkých agitačních kampaních proti Jižní Koreji nestačí pouhá prohlášení o odložení plánů pro vysvětlení svým občanům, proč byli zmobilizováni. Proto, když se jihokorejská vláda nechopí této šance a nezačne rychle plnit své sliby, bude to signál pro KLDR, že lekce nebyla akceptována a že ukázkový trest je prostě životně potřebný.

Nedá se kromě toho zapomínat na to, že kromě odložení válečných akcí byly na předběžném zasedání Ústřední vojenské komise také projednány „hlavní projekty vojenské politiky, referáty a usnesení, jež mají být posouzeny na 5. zasedání Ústředního výboru Korejské strany práce 7. volebního období, a také různá usnesení týkající se státních opatření na další posílení armády“. Zvlášť se mluví o účasti náměstka předsedy komise Ri Pyong-chol, který má ve straně na starosti vojenský průmysl.

„Nehledě na odložení plánu vojenských aktivit proti Jihu představeného generálním štábem, byly ostatní body pořadu jednání velmi pravděpodobně schváleny. Byly mezi nimi zřejmě také otázky vývoje nových zbraní za účelem modernizace vojenského potenciálu a také demonstrace nové strategické zbraně, o které se již mluvilo na plenárním zasedání strany loni v prosinci. V závislosti na termínu pátého zasedání Ústředního výboru může Severní Korea předvést různou povahu válečných akcí. Proto může být nynější pozastavení aktivit proti Jižní Koreji spojeno naopak s přípravami na vypuštění balistických raket anebo s demonstrací nových strategických zbraní, tedy válečnými akcemi proti USA. Je to ten nejhorší scénář,“ míní Kim Dong-yup.

Nepopírá ostatně ani pozitivní variantu, která znamená, že změna postoje Pchjongjangu souvisí s tajnými kontakty Jižní Koreje za účelem nepřipuštění zhoršení situace. Jenže Sever až do včerejšího dne prohlašoval, že se Soulem nemá o čem mluvit, a dokonce porušil diplomatickou etiku a promluvil o tajném návrhu administrativy prezidenta Muna ohledně jednání, který byl ale rozhodně odmítnut. To vše vzbuzuje pochybnosti ohledně možnosti obnovení dialogu v nynější situaci.

„Očekávám, že Severní Korea nyní úplně zruší vztahy s Jihem a bude hledat způsoby zachování svého režimu a dalšího rozvoje díky rozšíření humanitární výměny a ekonomické spolupráce s Čínou a Ruskem. Proto je v nejbližší době nevyhnutelné zhoršení vztahů mezi korejskými státy nehledě na reakci jihokorejské vlády,“ řekl ředitel oddělení severokorejských problémů Ústavu Sejong Cheong Seong-Changa.

Podle jeho názoru byla denuklearizace Korejského poloostrova klíčová priorita politiky Soulu vůči KLDR, původně téměř nesplnitelná. A kvůli ztroskotání jednání mezi USA a Severní Koreou v roce 2019 se tento cíl stává stále méně realistický. Když budeme uvažovat přísně racionálně, musí se jihokorejská vláda již dnes zamyslet nad změnou priorit a připravovat plán posílení sil jaderného zdržování. Ale i když zůstanou cíle stejné, pak je třeba se nejdřív dohodnout s USA o samotné koncepci denuklearizace a jejích způsobech, a pak svolat čtyřstranná jednání USA, Číny, Jižní a Severní Koreji na nejvyšší a pracovní úrovni a dosáhnout dohody ohledně denuklearizace, mírové koexistence a zmírnění sankcí proti Severní Koreji.

„Zůstane-li stejná situace jako dnes, kdy jihokorejská vláda nemá ani příslušný orgán, ani nepodniká organizované úsilí k prosazení denuklearizace Korejského poloostrova, bude jaderný a raketový potenciál KLDR stále růst a denuklearizace již nebude definitivně možná,“ domnívá se Cheong.

Aby se Pchjongjang vrátil k jednáním, musí Soul navrhnout KLDR nikoli drobné symbolické projekty jako povolení individuálních turistických návštěv, ale poskytnout ucelený obraz plánů spolupráce obou korejských států, které by se daly uskutečnit, které by schválilo světové společenství, které by byly zajímavé pro Severní Koreu, míní Cheong. Pouze takový návrh by přispěl k navracení důvěry, posílení vzájemného porozumění a navázání vzájemně výhodných vztahů mezi oběma státy.

„Kim Čong-un již dříve prováděl tvrdou politiku vůči Jihu, i když to nepovažoval za výhodné pro Severní Koreu, náhle přecházel ke zmírnění a pak se znovu vracel k tvrdému kurzu. Proto dnes také existuje šance, že po definitivním zbourání Kesonské průmyslové zóny a celé jihokorejské infrastruktury v turistickém areálu Kymgansan se Sever znovu vrátí k politice usmíření. A Jižní Korea se má již dnes zamyslet nad tím, jak bude obnovovat důvěru, zmirňovat vojenské napětí a navazovat vztahy mezi dvěma korejskými státy,“ zdůraznil expert.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CNU4
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína vyhlásila dolaru válku   
Pridal tk Pátek 26 červen 2020 - 05:33:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína by se měla připravit na možné odpojení od globálního systému plateb SWIFT. Oznámil to místopředseda Výboru pro kontrolu cenných papíru ČLR Fang Sing-chaj. Dalším cílem Pekingu je „internacionalizace jüanu“, tedy nahrazení dolaru vlastní měnou v mezinárodních transakcích.

Nebezpečný systém

K Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications (SWIFT) je připojeno více než 11 tisíc organizací v 200 zemích světa. Od začátku roku již tímto systémem prošly více než čtyři miliardy plateb.

Formálně je SWIFT soukromá společnost, ale protože jsou platby prováděny v dolarech, životně závisí na Federálním rezervním systému USA, a tudíž na amerických úřadech.

„Musíme se připravit na to, že se odpojíme od SWIFTu dříve, a to opravdu, nejen psychologicky,“ uvedl Fang Sing-chaj s tím, že nyní „je Čína zranitelná vůči potenciálním sankcím Washingtonu“.

Bezprostředním důvodem této stížnosti je záměr Washingtonu uvalit sankce na čínské úředníky, kteří se podílejí na porušování práv muslimů v Číně. Odpovídající návrh zákona podepsal Donald Trump 17. června.

O týden dříve republikánští kongresmani předložili 120stránkovou zprávu s názvem „Posílení Ameriky a boj proti globálním hrozbám“, ve které navrhli asi 130 možných opatření vlivu na „skutečné protivníky Spojených států“, tedy Rusko, Čínu a Írán.

Jedno z nich je požádat SWIFT, aby zastavil spolupráci s bankami z nepřátelských zemí. Přičemž v souvislosti s tím republikáni zmínili jen porušení práv muslimského obyvatelstva v Číně. Peking má tudíž všechny důvody k tomu, aby čekal, že za personálními sankcemi přijdou taktéž ty ekonomické. Není divu, že se Číňané rozhodli být krok napřed a vážně se připravit na odpojení od SWIFTu.

Jüan místo dolaru

Existuje však další a mnohem důležitější faktor, a to obavy z perspektivy dolaru. Jak poznamenal Fang Sing-chaj, prudké znehodnocování americké měny je stále pravděpodobnější, což by mohlo mít negativní dopad i na Čínu.

Kuo Šu-čching, předseda Čínské komise pro regulaci bankovnictví a pojišťovnictví, o tom také hovořil. Ve zprávě na bankovním fóru v Šanghaji poznamenal, že Federální rezervní systém USA, „tedy de facto centrální banka světa“, se v poslední době příliš zabýval tiskem peněz.

„Někteří tvrdí: domácí dluh není dluh, skutečný dluh je pouze zahraniční. Ale pro Spojené státy v podstatě i zahraniční dluh není dluh. Fungovalo to tak po celá desetiletí, ale navždy to pokračovat nemůže,“ uvedl.

Podle jeho názoru se pumpování americké ekonomiky dolarem jen změnilo na rekordní růst na akciových trzích, které úplně ztratily kontakt s realitou. „Rozsah chyb je bezprecedentní,“ zdůraznil s tím, že bychom se devalvace měli obávat všichni. A Číňané v tom nejsou sami. Dokonce i v USA se uprostřed ohromné práce tiskařského lisu hovoří o konci éry dolaru jako hlavní světové rezervní měny.

„V roce 2021 by mohl dolar oslabit o 35 %,“ varuje bývalý šéf Morgan Stanley Asia Stephen Roach. Povede to k výraznému snížení domácích úspor a ke zvýšení státního dluhu na pozadí rekordních infuzí ničím nezajištěných peněz do ekonomiky.

Od roku 2008 Federální rezervní fond skutečně vytiskl asi osm bilionů dolarů a letos plánuje přidat dalších pět. Jen těžko se tak povede zabránit oslabení americké měny. Čínu, která investovala více než bilion do vládních dluhopisů USA, ohrožuje devalvace obrovskými ztrátami. Proto chce Peking riziko minimalizovat tím, že prosadí jüan jako alternativu.

„Pokud by naše zahraniční aktiva byla v jüanu, pak by takové obavy nevznikaly. Internacionalizace jüanu nám umožní kompenzovat vnější finanční tlak,“ vysvětlil Fang Sing-chaj.

Alternativa však existuje

Připomeňme, že američtí zákonodárci Rusku hrozí odpojením od SWIFTu od začátku sankční války v roce 2014. V reakci na to vyvinula centrální banka vlastní systém předávání finančních zpráv. K 1. lednu 2020 měl tento systém 391 uživatelů. V roce 2019 poslali účastníci systému asi 12,9 milionu zpráv.

Dříve se v Číně objevil China International Payments System (CIPS). A v loňském roce se na listopadovém summitu BRICS Rusko a Čína dohodly na sjednocení platebních systémů pro mezinárodní platby. Ruský systém předávání finančních zpráv poskytuje platby v rublech a CIPS zase v jüanu. Uživatelé tak nejsou závislí na Spojených státech a SWIFTu. Zároveň nejsou povinni platit v americké měně a oslabují tak její pozici rezervní měny.

Maxim Rubčenko

Zdroj: https://sptnkne.ws/CNMx
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2404 sec,0.0907 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,550kB