Úterý 30 červen 2020
AMERICKÉ STOLETÍ?   
Pridal tk Úterý 30 červen 2020 - 14:51:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Novodobá historie

Když se v roce 1991 rozpadl Sovětský Svaz, tak se zdálo, že liberální demokracie západního světa se staly vítězi dlouhodobého zápasu dvou ekonomických systémů, a že tento jejich způsob života je jediný možný a vede k němu hlavní dálnice historie.

Elity v USA získaly definitivní vítězný pocit a začaly se podle toho i chovat. Symbolem těchto úvah z počátku 90. let minulého století se stal Francis Fukuyama s knihou ,,Konec dějin a poslední člověk“. Přesně reflektoval dobovou náladu v USA. Dalším příznakem tohoto pocitu vítězství se stala slova prezidenta G. Bushe „ kdo není s námi, je proti nám „ , ale i pozdější vyjádření prezidenta Obamy z roku 2015 – „ zkroutíme ruce za záda zemím, které budou dělat něco jiného, než chceme my„.

Jak demokratické, že?

Představte si, že by něco takového řekl Putin – všemocný, vševládný, temný a zlý (dle terminologie deep state a našich kavárníků). V krátkosti jen připomenu, že právě od počátku 90. let minulého století se začalo bezostyšné a bezbřehé drancování celého „Východu“, které například u nás ještě ani zdaleka neskončilo a za současných podmínek ani skončit nemůže.

Pro připomínku: za každou 1Kč, kterou z EU dostaneme, odevzdáváme ve formě dividend, převodů, peněz a cenných papírů, znalostí a umu a na reexportech více jak 5Kč.

První trhliny v Pax Americana

Prvním, kdo se vzbouřil proti unilaterální diktatuře světa, bylo po vpádu Gruzie do Jižní Osetie přesně 8.8.2008 Rusko, jež se proti této agresi tvrdě vymezilo; pro historiky bych poznamenal, že Osetinské knížectví coby křesťanské, mající hrůzu z Turecka a jeho vyhlazovacích způsobů, samo a dobrovolně vstoupilo do Carského Ruska – na věčné časy…. a potom z téhož důvodu i Gruzie, tato území nebyla dobyta!

Vše další: Krym, Donbas, Sýrie, ale hlavně i samostatné etablování Čínské ekonomiky a politiky, bylo odstartováno rokem 2008. Ale také možná, a je to to hlavní, tím, že padla v USA banka Lehman Brothers a finanční a hypoteční firmy Bear Sterns, Fannie Mae, Freddie Mac a rozpoutala se všeobecná krize, jež zatřásla americkým finančním systémem do základů. Když krize vrcholila v březnu 2009, tak hlavní americký burzovní index zastavil svůj propad na čísle 666, na čísle šelmy, dnes tam to číslo neuvidíte, je posunuté výš, ale tehdy jsem byl u toho a nevěřil vlastním očím…..co nám to kdo vzkazoval…

Uplynulo deset let a ekonomika USA stojí na podivných základech a víc jak 50 % její velikosti tvoří přeprodej různých cenných papírů a jejich automobilový, letecký průmysl a také třeba těžba ropy a plynu z břidlic má fundamentální problémy. Firma Apple ztrácí své pozice ve světě; a tak bychom mohli pokračovat dlouho, např. jejich farmáři díky prozíravé politice pana Trumpa ztratili obří odbytiště zemědělských produktů (sója, obiloviny, vepřové a hovězí maso) v Číně!

Nezaměstnanost v USA

7 z 10 dospělých Američanů není schopno ušetřit ani 1000 dolarů ročně a náhlý výdaj víc jak 400 dolarů je žene do další půjčky. Studentské půjčky dosáhly velikosti 1,6 bilionu dolarů a značná část jich nikdy nebude splacena, celkový občanský dluh je víc jak 20 bilionů dolarů.

S tím úzce souvisí nezaměstnanost, jež dosáhla 42 milionů lidí bez práce ze 152 milionů práceschopného obyvatelstva. Dále 44 milionů lidí nemá zdravotní pojištění a 38 milionů má jen částečné pojištění, kdežto víc jak 50 milionů ilegálních přistěhovalců a jejích dětí, nemá vůbec žádné smysluplné sociální zabezpečení…American Dream!

Zadlužování USA

V minulých letech se Spojené Státy zadlužovaly přibližně jedním bilionem dolarů ročně, leč poslední dobou se toto zadlužování v USA velice zrychlilo. 23 bilionů dosáhly oproti předchozímu bilionu za 8 měsíců a to v listopadu 2019, 24 bilionů nabraly ve zrychlené formě k 9.4.2020, 2.5.2020 to již bylo 25 bilionů a 11.6.2020 pokořily dluh ve výši 26 bilionů.

A to vše ve chvíli, kdy jejich roční HDP kleslo pod 20 bilionů. A jeho další pád v průběhu letošního roku se ještě očekává. Zdá se, že časem tyto dluhy budou sekat rychlostí co bilion, to týden, ale dokud bude dolar světovou rezervní měnou, za kterou si budou moci cokoliv a kdekoliv koupit, tak toto tištění měny z tenkého vzduchu nebude mít na USA fatální vliv.

A to proto, že za tuto rezervní měnu není na celé planetě zatím vidět zřetelná náhrada. Je tu snad jedna věc a ta se nazývá „barbarský relikt“ nebo-li zlato, které je v posledních letech mohutně nakupováno ruskou i čínskou centrální bankou a vlastně všemi rozumnými státy světa (Německo,Kazachstán, atd.)

Dokonce se i uvažuje o jeho nákupu naší ČNB. Pamatuji dobu, kdy 1 unce zlata (1 oz) stávala 35 dolarů a nikdo to nekupoval. A nyní je nad 1750 dolary a mizí z trhu. Zde bych připomněl pana Tošovského a jeho neslavný prodej 56 tun našeho zlata za cenu 350 – 370 dolarů (1 oz), přičemž většinu tohoto zlata představovaly sběratelsky velice cenné svatováclavské mince.

Americké století je u konce

Žijeme v začátku období, kdy dochází k vyhnívání celosvětové finanční bažiny. Nemyslím si, že dojde k náhlému zhroucení, ale je jisté, že ve finančnictví bude za pár let všechno úplně jinak. Rozhodně to nebude dobře pro spořivé občany.

Stačí připomenout, že motor Evropy – Německo, se chce historicky zadlužit, jako kdyby tištění peněz a dluhy mohly něco vyřešit a něco udělat s 69% propadem prodejů nových aut v Německu. A o našem nápadu s půlbilionovým dluhem se snad netřeba ani bavit.

V roce 2008 nebyla jen válka v Osetii, ale také jak bylo řečeno, padla banka Lehman Brothers a od té doby se problémy ve světové ekonomice jen nakupily a znásobily. A tak se zdá, že americké století odeznívá do nenávratna už také proto, že v USA se de facto vede levicová a rasová válka ve městech a země je fatálně rozdělena podle politické linie.

Nemysleme si, že to bude krátký proces, toto vyhnívání bude dlouhé a my těmto problémům budeme lépe čelit, pokud budeme stát mimo NATO a EU.
---------------------------------
Volte Národní demokracii v koalici s Rozumnými.

Autorem je člen Národní demokracie a kandidát do Senátu ČR, MVDr. Miroslav Šafář

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZločiny, Brzezinski a my   
Pridal tk Úterý 30 červen 2020 - 14:44:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zbigniew Brzezinski tu není už tři roky. »Myšlenkovým tankistou« – antikomunismu a »americké výlučnosti« – byl skoro 70 let. Statí, nazvanou Ke globální přestavbě. Strategická vize, však nahlédl i do černého svědomí režimu, jemuž upsal duši. V magazínu The American Interest vyšla krátce před jeho smrtí.

Je o tom, že »éra globální nadvlády Spojených států končí«. A co podniknout, aby Amerika šéfovala aspoň »přestavbě světové mocenské architektury«. Citoval z ní i M. Balabán (Právo, 13. 6.). Projděme se ji podrobněji.

Ve třetím světě, varuje tu Brzezinski, se proti Západu obrací dědictví jeho krutostí. »Kolonizátorů a sil, prahnoucích po obohacení« a »znovu a znovu se dopouštějících masakrů«.

»Hromadného vraždění kolonizovaných národů měrou, srovnatelnou s nacistickými zločiny z let druhé světové války«. Za »cenu statisíců či milionů obětí«. A proto i dnešní »žízni po pomstě« (»nejen na Středním východě«).

Kdo proti kapitalismu není jen napůl, zná jeho pracky od krve i bez cizí nápovědy. Brzezinski uvádí »jen pár příkladů«. Španělskou invazi, jejíž vinou se »populace Aztécké říše na území dnešního Mexika scvrkla z 25 na jediný milion«.

»Devadesát procent původního obyvatelstva Severní Ameriky, zahynuvšího už za pět let poté, co přišlo do styku s evropskými osídlenci.« Dalších »sto tisíc jich pobily války a násilné přesídlování v 19. století«. Británie zase »vyvraždila milion civilních obyvatel v letech 1857–1867«. Z »pomsty za indické povstání z roku 1857«. Opium, které pěstovala v Indii a vozila do Číny, tam »vedlo k milionům předčasných úmrtí« – a nemenším obětem za obou opiových válek.

»V Kongu, državě belgického krále Leopolda II., bylo povražděno na 10 až 15 milionů lidí jen v letech 1890 až 1910.« »Holandští okupanti pozabíjeli v letech 1835 až 1840 na 300 tisíc civilistů v Indonésii.« Francie »za 15 let koloniální války v letech 1830–1845« – »na 1,5 milionu Alžířanů, téměř celou polovinu populace«. Itálie v Libyi v letech 1927–1934 – až »půl milionu obyvatel Kyrenaiky v koncentračních táborech«…

Veletoky krve má na hrbu i politika, jíž nabízel moudra sám »myšlenkový tankista«. Tady už se kroutí jako had. Obětí obou agresí proti Vietnamu připouští »jeden až tři miliony«. Zdroje, jež nemlží, jich v Indočíně připisují na čtyři miliony jen US Army. Jejích afghánských obětí uvádí Brzezinski 26 tisíc – a iráckých 165 tisíc. Je jich přes milion. Dokládají to i seriózní americké prameny. Po půl milionu iráckých dětí, zemřelých už následkem dřívějších »sankcí«. Ty prý »určitě stály za to«, nechala se přeci slyšet Madeleine Albrightová. Havel by si ji po sobě přál na Hradě.

V jednom se – stává se to zřídka – s Brzezinským shodneme: »Oč víc ty krutosti šokují, tím víc je Západ nechává upadnout v zapomnění.« Ty největší páchá na oltář antikomunismu. Od Hitlera až po dnešní teroristické grázly. Bez »liberálních« protektorů by si ani neškrtli. Obludné je i konto svatoušků »demokracie a lidských práv«. Ten trestní rejstřík už nesmí ležet ladem.

Neprohrát s inkvizicí lze jen s oporou v něm. Jedině pak se můžeme stát nadějí pro ty, po kom se povozí krize, nevídaná už skoro sto let. A získat je pro řešení v zájmu demokratické většiny – a ne zazobanců a dravců, pasoucích po ještě větší kořisti.

Josef SKÁLA

Zdroj: http://www.halonoviny.cz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNebezpečné druhé pololetí 2020   
Pridal tk Úterý 30 červen 2020 - 14:32:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rovnost a rovnoprávnost

30. červen představuje důležitý den v historii německé rovnosti a rovnoprávnosti od roku 1949. 12 února 2019 byl zveřejněn zákon ve Sbírce zákonů spolkové země Brandenburg, který vstoupí v platnost 30. června 2020. Zmiňuji se o zákonu, protože jeho projednávání bylo podobně složité jako o zákonu z roku 1918/1919. Zákon dal volební právo ženám, od roku 1948/49 umožňuje zvolení žen do Parlamentu. Dnes nutí nový zákon k rozhodnutí ty, kteří se chtějí dostat do Parlamentu a neví, do které skupiny 13 genderů patří. Musí se totiž rozhodnout, zda budou kandidovat jako muž nebo žena. Rozhodovat o žalobě AfD bude 15. července 2020 Zemský ústavní soud ve Výmaru. V žalobě AfD tvrdí, že zákon rozdělí lid. Jaké by nepadlo rozhodnutí ve Výmaru, poslední slovo v SRN bude mít Spolkový ústavní soud v Karlsruhe. Osobně očekávám pokračování bitvy u ESD pro lidská práva se všemi možnými následky i pro ČR.

Zmiňuji se o problému s paritou žen a mužů, protože ta dnes daleko přesahuje rámec politických institucí. Požadavky na paritu se uhnízdily i v podnikatelské sféře a v mezinárodních institucích, včetně EK. Připomínám co vyplynulo z první výroční zprávy Komise o rovnosti mužů a žen pro jarní zasedání Evropské rady z roku 2004: Ve většině oblastí politik se projevuje výrazné rozlišování mezi muži a ženami, že nerovnost žen a mužů představuje mnohostranný jev, který je nutné řešit prostřednictvím uceleného souboru politických opatření, a že pro splnění cílů stanovených v Lisabonské strategii je zapotřebí zvýšeného úsilí. Tak všeobecně formuluje a (ne) řeší EK téměř všechny problémy.

Příklady otázek vyplývajících z rovnoprávnosti

Nebudu čtenáře zatěžovat komplexním pohledem na situaci parity žen a mužů v ČR, především v kontextu 13 minoritních genderů. Ty se hlásí pravidelně o slovo. Aby jejich hlasivky neonemocněly, dostávají miliony korun a euro na podporu a pracují ve stínu dění ve světě. Nabízím ale několik otázek, se kterými se s pravděpodobností hraničící s jistotou dříve nebo později setkají i české politické strany: 1) Co je důležitější: Rovnost nebo svoboda politických stran, která obsahuje seznam kandidátů? 2) Je rovnost důležitější než svobodná demokratická vůle? 3) Jaké kulturně politické změny jsou potřeba, aby se nerovnost v politické reprezentaci na státní, regionální a komunální úrovni zmenšovala, v ideálním případě nevyskytovala? 4) Jaká je právní situace mezi paritou a přímým mandátem?

Pro informaci uvádím, že v žádném německém Parlamentu nebylo od roku 1919 dosaženo rovnosti zástupců ženského a mužského pohlaví. V roce 1983 podíl žen v Parlamentu dosáhl 8,7%. Podíl žen se zvyšuje od roku 1987 po zavedení vnitrostranických kvót u strany Zelených a SPD. Po sjednocení Německa se podíl žen vyšplhal v roce 2013 na 36,6%, aby již v roce 2017 se mohl opět snížit na úroveň 30,7%. To odpovídá úrovni roku 1998. Co se týče politických stran, nejmenší podíl žen vykazuje AfD (11,7 %), největší podíl vykazuje strana Zelených (58%). Připomínám, že zákony o rovnosti zástupců ve volbách, včetně evropských jsou již přijaty v Belgii, Francii, Řecku, Irsku, Polsku, Portugalsku a Slovinsku. EK si nenechá ujít šanci na otevření problému v rámci plánovaných jednání o novém uspořádání EU a bude zcela jistě požadovat problematiku rovnosti žen a mužů ukotvit.

Parita v mezinárodních organizacích

Dnes máme ve významných mezinárodních organizacích, spoluurčujících náš osud (IMF, ECB, EK apod.) ženy uvedené do vrcholových funkcí většinou nedemokraticky zvolených mužů. Kromě toho existuje minimálně 62 mezinárodních organizací bojujících za práva žen s pomocí peněz daňových poplatníků všech genderových skupin, konferencí a papíru. Ženy ve vrcholových funkcích se ale dostávají do křesla většinově bez skutečné pomoci uvedených organizací. V daném případě mám na mysli SRN a kancléřku Angelu Merkel a EK s její bývalou podřízenou, Ursulu von der Leyen. Pro obě dámy nabízí doba od 1. července 2020 nebývalé možnosti, částečně i osudového charakteru. Co mám na mysli?

Před několika dny kancléřka Merkel vyzvala elity EU připravit se na dobu a život, ve kterém již USA nebudou světovým hegemonem. Po ukončení druhé světové války, jejíž příčiny, průběh, ukončení a následky veřejně právní média nepojednávají a tím vyzývají zájemce o historii si hledat pravdy jinde a myslet si své. Uvedený postup se obratem hodnotí jako dezinformace a fake news v Západní Evropě. Ta si přivykla věřit mýtu o největší vojenské a hospodářské síle USA. Ve skutečnosti byla a dnes se potvrzuje, že síla hospodářství USA celá desetiletí pokulhává za vojenskou silou. Ke zviditelnění pokulhávání napomohl rok 1991, rozpad SSSR a nově vzniklý neřešitelný paradox: Čím větší trh a větší kupní síla obyvatel, tím dražší jsou produkty. Paradox přestavuje vysokou cenu pro USA. Tu již dnes USA nemohou platit. Proto musíme akceptovat politiku America First, obchodní válku USA s ČLR, včetně na prahu stojící s EU, oslabené pandemií strachu z mutujícího koronaviru.

Český občan nebo cizinec žijící v ČR pochopí lépe, co mám na mysli zmínkou o paradoxu, když zajde do obchodního centra na nákup potravin a srovná si ceny za stejné produkty s cenami v zahraničí. Výsledkem srovnání budou emoce, zlost a otázky typu: Jak je to možné? Odpověď je jednoduchá: Výrobce nemá na konečnou cenu žádný vliv. Ceny určují prodávající obchodní řetězce. Ty mají v ČR unikátní monopol. Ten spočívá v cca 80% kontrole trhu s maržemi od 25 do 100 a více procent, možností účtování tzv. zadních marží a víře nekritických konzumentů v mýtus o nikde neprověřené zákonitosti o nabídce a poptávce, a neviditelné, vše regulující ruce trhu. Protože nic podobného neexistuje, dochází k válkám.

Každou válku, včetně obchodní vždy doprovází měnové a finanční změny. Nehledě na dočasně ne zcela konkurenční vědecký potenciál ČLR a Indie v porovnání s USA, potažmo i RF, měny ČLR a Indie se octly v první řadě boje s rezervní měnou, USD. Ruský rubl napomáhá ze čtvrté pozice kvůli hospodářskému systému v RF a finančním elitám. Ty neví, komu a kam patří. Kromě toho se již dnes RF nachází v předdveří prezidentských voleb (2024). Předpokládané a na věčné časy zadlužené EU s euro nebude hrát v měnové a finanční válce rozhodující roli. Nelze totiž vyloučit, že majoritní část miliard a bilionů Euro (v Evropě se používá dlouhý systém s násobkem milion, to znamená, že bilion je milion milionů atd.) nepůjde do investic, kde by to dělalo smysl, ale na podporu a údržbu neudržitelného hospodářského systému. Ten by měl být v zájmu občanů EU ukončen řízeným bankrotem v čele s paní von der Leyen v roli černého Petra. Pro takovou roli je predisponovaná.

V boji s šéfkou ECB, mající oficiální status orgánu EU (Francouzka, Christine Lagarde) a šéfkou MMF (Bulharka, Kristalina Georgievová) Ursula von der Leyen nemůže vyhrát. Přestože kancléřka v odcházení a režisérka německého předsednictví EU (od 1. července 2020) Angela Merkel se bude snažit jí držet na uzdě a pomáhat brzdit plný vstup EU do vysoce toxického prostředí tzv. hybridní války (smart, soft a hard). Ta využívá i klasické války z minulosti. Proto nelze vyloučit, že se vytvoří nová dvojice párů - USA a Indie, ČLR a RF. EK se bude zcela určitě zabývat touto pravděpodobností, ale bez konkrétního výsledku. Proto bude kancléřka jednat v zájmu SRN a podle pravidla: košile je blíže než kabát.

Idealismus, pragmatismus, realismus a fakta

Každý zkušený politik a analytik ví, že se nacházíme v extrémně nestabilní situaci a jak nebezpečné je, když se do mezinárodní politiky vloudí a usadí idealismus, který zamění realismus a pragmatismus. Tak se tomu stalo za desetiletí existence EU ve stínu hegemona USA. Protože přišla doba faktů a krájení chleba lze očekávat, že kancléřka Merkel začne s úklidem v EU, abychom konečně uviděli fakta. Hlavní část úklidu se bude snažit ukončit ke konci předsednictví a včas před svým odchodem z aktivní do stínové politiky, nebo dokonce do důchodu. K úspěšnému úklidu využije černého Petra v osobě paní Ursuly von der Leyen. Mnozí v ČR se nebudou stačit divit, co se bude dít, pokud budou pravdivě informování. Předpokládám, že se v ČR oslabí proamerický postoj z následujících hlavních důvodů:

1) Kdo by nebyl zvolen prezidentem USA, strategické chyby zahraniční politiky ČR budou na základě rostoucí nejistoty a okrajovosti ještě více ukazovat poškozené, kousnutí neschopné, ale o to více jedovaté zuby ČR vůči východu (RF a ČLR).

Následky nevyrovnané zahraniční a hospodářské politiky, včetně idealizace EU a asymetrického spojence USA se již projevují: A) Huawei začal budovat obrovské výzkumné centrum ve Velké Británii. B) ČR umocnila ztrátu reálné šance na spolupráci s ČLR v investiční oblasti s pomocí konání vlády a MZV ve spojení s výstředním chováním předsedy Senátu PČR a nesmyslném opakování o suverenitě ČR. C) Ruská federace s prezidentem Putinem i bez něho nebude v představitelné budoucnosti uzavírat s ČR žádné dohody o prolongaci smluv, spolupráci, dodávkách či podobném. Nevylučuji, že prezident Zeman si je vědom uvedeného, a proto odřekl účast na přehlídce v Moskvě 24. června s odkazem na pandemii strachu z mutujícího koronaviru. D) Pandemie zviditelnila skutečnost dokazující, že ani kritická situace ve většině států světa neumožňuje dnes ani zítra mít naději na globální spolupráci ve vědě, výzkumu a politice. Naopak: Pandemie, její další vlny a nedávné varování MZ, že vakcína (proti chřipce) bude k dispozici jenom pro cca 10 % obyvatel a sdělení Bill Gates, že problém není vakcína ale neochota lidí se nechat očkovat, přesvědčivě indikují zneužití pandemie s cílem snížení odporu občanů k očkování a čipování, v konečném výsledku totálnímu odstranění důstojnosti.

2) Na úrovni EU se bude ČR muset přeorientovat na SRN minimálně z hospodářských, migračních a politických důvodů. Jediné co EU dosáhla je formální, sociálně nespravedlivý vnitřní trh. Důkaz nabízí předem uvedený paradox s cenami. EU nedosáhla a nedosáhne mírovými prostředky politické jednoty v EU a nebude si vědět rady, až se SRN v době post Merkelové rozhodne neplatit EU (ještě bez věčného dluhu) v takové míře, jako je tomu dnes.

3) Na úrovni bilaterálních vztahů ČR - SRN jako příklad, se musí očekávat znovuotevření tří citlivých výzev nejenom pro ČR: Trianonská mírová smlouva (1920), Pakt Piłsudski-Hitler, plným názvem Prohlášení mezi Německem a Polskem o nepoužití násilí (1934) a třídílné Benešovy dekrety (1940-1944, 1943-1945 vydány v Londýně a období duben – říjen 1945 vycházející z návrhů uvedených v Košickém vládním programu). Novému uspořádání v Evropě napomáhá mj. EP - Usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy z 19. září 2019, následná iniciativa prezidenta Putina týkající se setkání členů RB OSN a další.

EU a Turecko

EU bude vyvíjet snahu vykoupit si čas u Turecka. To disponuje migračním potenciálem (3,6 milionů uprchlíků plus) oslabujícím EU. Ta včetně snah V4 není v současném stavu a nebude ani v představitelné budoucnosti schopná uzavřít patřičnou a závaznou smlouvu s Tureckem. To se nachází pod tlakem USA, RF a Iránu, a dává přednost pragmatice a vlivu peněz, před idealizmem EK. Ta se tváří jako realista a pragmatista. Ve skutečnosti je však žonglérem a slouhou, pokrytecky zrazující principy, které oficiálně prosazuje. To jasně dokazuje řeckou vládou popíraný nezákonný push-back migrantů, který připomíná vládě Řecka, tím i EK, OSN – komisariát UNHCR představený svojí mluvčí Styliani Nanou.

Protože ticho kolem migrace umožnil částečně virus, měli bychom počítat s tím, že se jedná o ticho před bouří. Většině českých politiků, vychovaných v politické korektnosti, a tedy bez vlastního názoru a myšlení, se nabízí v předvolební a předsjezdové době krátká návštěva u jižního souseda, Rakouska. Tam se mohou objednat na konzultaci u migračního specialisty Gerald Knause, šéfa European Stability Initiative. Ten významně přispěl k dohodě s Tureckem v roce 2016. Předpokládám, že rád potvrdí, že různé zájmy 27 členských států EU nelze sjednotit, že pasivita Bruselu je nezodpovědná, protože akceptuje narušování vlastního (EU) práva a zákonů, a že EU neřeší nic na vlastním nefungujícím azylovém mechanismu.

USA – EU – ČLR – RF

Přidám li k uvedenému plánovaná jednání EK (EU) s ČLR nabízí se komplexní obraz ve stínu USA. Ty, nehledě na obrovské množství vnitřních problémů, včetně rizika občanské války, rozdělení a dluhu, vedou aktivní zahraniční politiku na všech důležitých frontách s ČLR, RF a EU. Proto by se EK a všechny vlády členský států měly okamžitě zřeknout snahy hledat nové ideje. Ne proto, že stejně nerealizují, to co je možné, ale proto, že v době přežívání ve velmi nestabilním světě – a jenom tak lze charakterizovat dobu post-koronavirovou v kontextu uvedených procesů a dalších sfér, je nezbytné zabývat se výlučně fakty. Přežití není možné s opakováním chyb, pokrytectvím a ignorováním faktů či dokonce vědomou lží.

Podobně nelze ignorovat skutečnost, že ČLR pracuje na alternativní politice k prezidentu Trump, tj. představitelné politice Joseph Robinette „Joe“ Biden, Jr. (1942). Jeho případnou politiku si lze pouze představit na základě dlouholeté kritiky programu Národní raketové obrany, postoje k sociálním otázkám, včetně rasových a etnických v kontextu současného přepisování dějin. Biden řekl květnu 2020: Jestli máte problém rozhodnout se, zda volit mne nebo Trumpa, pak nejste černoch. Na výrok dostal odpověď od poradkyně prezidenta Trumpa Katrin Piersonové: On si opravdu myslí, že on, 77letý běloch, má diktovat černochům, jak se mají chovat. A také od černošského senátora za Republikánskou stranu Tim Scotta (Jižní Karolína): Něco tak arogantního a blahosklonného jsem už dlouho neslyšel. Říká 1,3 milionu amerických černochů, že nejsou černoši? Kdo si sakra myslí, že je?

Co se týče případné zahraniční politiky Bidena, je potřeba si uvědomit, že Biden v roce 1999 podpořil nálety NATO na Srbsko, v říjnu 2014 obvinil Turecko, Saúdskou Arábii a Spojené arabské emiráty, že v boji proti syrské vládě podporovaly teroristické organizace. Za obvinění Turecka se musel omluvit prezidentu Erdoğanovi. Ne jako poslední budou Bidena doprovázet ziskuchtivé rodinné aktivity na Ukrajině a jeho dlouhodobý problém: nevhodné dotýkání se cizích žen a dětí. Nebudu se proto divit, kdyby Biden, zvaný také Creepy Joe, se brzo po případném vítězství musel rozloučit s Bílým domem nejenom kvůli věku, Ukrajině a nevhodnému chování. V žádném případě nebude v Černínském paláci důvod k radosti.

Jestliže se Biden jeví potenciálně výhodnějším partnerem pro ČLR než současný prezident USA, který neumožní podepsání obchodní dohody, který ale umožnil zákon proti funkcionářům KS ČLR a má jasný plán na neutralizaci čínské měny, abych jmenoval tři z mnoha ostatních, to pro Ruskou federaci se jeví výhodnějším partnerem prezident Trump.

Ruská federace a změny ve staré ústavě

Trump jako opravdový rušitel nefungujících struktur USA, NATO a EU, která se mimo jiné nikdy nedočká vlastní armády, což by mělo být široké veřejnosti sděleno a vysvětleno, je ochotný stáhnout USA vojska z větších vojenských angažmá v zahraničí. Tím by jako znovuzvolený prezident mohl dovolit RF a Putinovi: 1) Pokračovat v posílení nacionalizace elit. 2) Neopakovat chyby USA. 3) Koncentrovat se na zesilující boj proti prezidentu Putinovi v období 2021 – 2024, tj. do prezidentských voleb. Boj byl jasně popsán a vyhlášen Centrem strategických studií před cca 5 roky. Jednu z prvních vlaštovek boje představuje mnou dnes neprověřená informace o agitační kampani americké právní společnosti GOLDSTEIN LAW CHANCE & J. Kampaň se zaměřuje na odmítnutí změn ústavy RF. Ruský občan, který dokáže, že hlasoval proti přijetí změn, má obdržet 218 USD, součinnost při žádosti o migraci z RF do USA a účast v programu Green Day. Je zcela jedno, zda se jedná o pravdu, fake nwes, vydírání nebo pokus získat osobní údaje a počet nespokojených ruských občanů se současným vedením RF. Sama skutečnost objevení se v mediálním prostoru informace a názvu právní společnosti s následným šířením v ruských médiích dokazuje snahu anonymní strany prověřit zákon o tajné volbě a kvalitu práce mediální páté kolony v RF.

V závěru příspěvku opakuji známou skutečnost: Osobnost prezidenta Putina představuje pro Západ neočekávanou překážku na cestě k staletí sněnému a desetiletí připravovanému porobení Ruska. Politicky korektně lze porobení nazvat vlití do, či spojení se s tzv. evropským proudem pod vedením USA. Zmiňuji se o Putinovi i proto, že tzv. pro-kremelská média RF působící v zahraničí (s redakční politikou orientovanou na západní ratingové agentury) a redakčně obsazená většinově věrnými Západu, se od samotného začátku zdráhala informovat o změnách ústavy RF. Ani RSKV v Praze a veřejně právní média ČR neinformují o probíhajícím hlasování o přijetí změn ústavy RF nehledě na skutečnost, že se jedná o důležité změny ústavy s dlouhodobými vnitro a zahraničně politickými dopady, včetně právních. Výsledky hlasování o změnách v ústavě RF se dovíme 1. července 2020.

Situace v době změn ústavy RF

V podstatě se hlasuje o právu začít moci měnit okupační systém na suverénní. Nebude se hlasovat o výměně staré a přežité ústavy za novou a duchem doby požadovanou. I tak budeme muset žít dlouho se změnami staré ústavy a následky změn i my zde v Evropě. Při nejmenším do doby, kdy se ruští občané rozhodnou nahradit v nouzi zavedenou ústavu diktovanou USA novou, vlastní. Ta bude, dojde li k výměně ústavy, s pravděpodobností hraničící s jistotou, definovat Ruskou federaci jako civilizační jednotku. Rusko jako civilizační jednotka je zcela něco jiného než století trvající chápání Ruska Západem. Taková změna nedovolí pokračovat v současném typu chování Západu vůči prezidentovi a Ruské federaci.

Do té doby bude prezident budovat plnohodnotnou suverenitu RF a snažit se ji zabezpečit. Jako bývalý rozvědčík a člen vedení tajné služby ví velice dobře z dokumentů o pokrytectví, lsti a zájmech nepřátel Ruska. Ví také, kdo z domácích vždy zradil Rusko. O možnostech a prostředcích k dosažení a nedosažení cílů nepřátel RF, nemluvě. Prezident má k dispozici řadu podobně zkušených a myslících spolupracovníků, integrovaných do struktury moci. Tato malá skupina se může spoléhat na podporu cca 2 milionů občanů, tj. cca 2% voličů.

Proti malému počtu oddaných suverenitě RF stojí velký počet členů finanční a podnikatelské oligarchie a zkorumpovaných úředníků. Ti byli svého času instalováni do klíčových pozic ruskými oligarchy s pomocí Američanů a Britů. Jimi organizované pasy, nemovitosti, úvěry a další, včetně držení rodin v zahraničí jako rukojmí, dovolují i dnes ovlivňovat především hospodářskou politiku RF. Pro osobní a rodinný život úředníků a manažerů představuje plnohodnotná suverenita RF životu nebezpečnou katastrofu. Podobně hodnotí suverenitu RF i formálně svobodná, ve skutečnosti okupační média založená v 90 létech minulého století a část z 98 % voličů, vědomě stojící proti plnohodnotné suverenitě RF. Zbytek z 98 % představují voliči lhostejní, neochotní nebo neschopní nastudovat si okupační články ruské ústavy a porozumět jejich obsahu a následkům. Nebudu podrobněji popisovat tuto skupinu. Zmiňuji ale skutečnost, že ničení Ruska mělo v minulosti kořeny doma, že Rusko nebylo poraženo pouze vnější silou a že snášení památníků v Rusku není nic nového a nemá výlučně západní autorství. Prostý občan RF to všechno ví.

Proto není divu, že obdivuje Žukova, Stalina, Gagarina a Putina. Není divu, že finanční a hospodářská oligarchie s vlastní mnohatisícovou armádou (více než 1 milion členů tzv. ochrany zabezpečující osobní a rodinný život a chod podniků) představuje i v době hlasování o změnách ústavy riziko. Především proto, že řízení RF ze zahraničí nebylo zcela zrušeno. Proto a ve spojení s posuzováním Dumy, návrhy a námitky předsedkyně centrální volební komise a dalších vlivných hráčů na poli moci stále hrozí to, před čím Putin varoval v dávném roce 2007 použitím slova kirdyk. Slovo označuje mimo jiné, podle osobní zkušenosti z působení v Kyrgyzstánu špatný konec všeho. Protože Putin musí lavírovat a plavat mezi žraloky, aby zabezpečil existenci ruského národa, pravoslaví a slovanství, udržení znovu získané suverenity a s ohledem na zvyšující se nestabilitu ve světě situace ve světě, rozhodl se ke změně několika článků staré ústavy (například 15. p.4 a 13.p.2) a rozhodl o volebním dni během týdne a současně ho vyhlásil volným placeným dnem. Původní termín hlasování (22. dubna) musel být zrušen kvůli vyhlášení samo-izolace Světovou zdravotní organizací. Ta komfortně sedí v Moskvě a ví mnohem více, než si jeden může představit. Proto mohla sdělit lidu nehledě na pochybnosti části vědecké komunity: Do obchodu můžete, do hlasovací místnosti ne. Proto došlo k přenosu hlasování na celý týden: den po přehlídce, od 25. června mohou občané hlasovat do 1. července. Co bude následovat po zveřejnění výsledku?

V případě slabé volební účasti a slabé podpory změn ústavy očekávám, že nepřátelé RF využijí všechny možnosti na provokace proti státu s využitím mimo jiné světové hospodářské krize, nestability ve světě a možnosti oligarchie propouštět zaměstnance, organizovat teroristické akce a poukazovat na nebezpečí usurpace moci prezidentem Putinem. V případě podpory změn ústavy na úrovni 90 – 100 milionů občanů západně orientovaní demokraté a neoliberálové budou muset žádat Kreml o termín s cílem dohody podmínek o kapitulaci.

Oba výsledky hlasování o změnách ústavy RF a v příspěvku uvedené skutečnosti a příklady indikují míru nebezpečí druhého pololetí 2020. Z nebezpečí jednoznačně vyplývá, že nelze praktikovat idealismus a pragmatismus v politice, ale že existuje životní potřeba zpomalit proces změn tak, abychom mohli proces kontrolovat, řídit a přizpůsobit se rychle novým podmínkám v době přežívání. V ní není čas na stěžování, snění a sebeklam. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
29.6.2020


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRadnice v americkém Minneapolis rozpustila policii. Radní si ale okamžitě najali soukromou ochranku za městské peníze   
Pridal tk Úterý 30 červen 2020 - 04:37:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Radnice v americkém městě Minneapolis se jednohlasně rozhodla na rozpuštění místní policie. Její činnost prý převezmou komunitní a sociální pracovníci. Kdo bude řešit případnou kriminalitu a násilí, radní bohužel veřejně nesdělili. Jenže jich se zrušení policie a očekávaný nárůst kriminality totiž moc netýká

Nyní vyšlo najevo, že nejméně 3 z radních si okamžitě najali soukromou ochranku pro sebe a svojí rodinu. Platit ji ale bude městská kasa, tak rozhodla městská rada. Tak moc jim leží na srdci osud obyvatel jejich města, že je nechají na pospas kriminálním gangům a zločincům. Sami ale budou v bezpečí. Nepřipomíná to čtenářům pražské Hřiby, Koláře, Čižinské a jim podobné pokrytce z liberálně demokratických stran a hnutí?

Sára S., NYC, USA
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVětšina Evropanů si prý přeje přijímat další uprchlíky. Další podivný “výzkum” “pokrokových sil”   
Pridal tk Úterý 30 červen 2020 - 04:32:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
K světovému dni uprchlíků (20. června) zveřejnila agentura IPSOS velký výzkum, který se ptal respondentů ve 26 zemích světa na jejich názory na imigraci.

Nejvíce si prý přejí uprchlíky lidé v zemích, kde panuje velká imigrantská kriminalita jako Švédsko (81%), Španělsko (79%), Holandsko (80%), Velká Británie (78%), nebo Německo (76%)! Dokonce i v zemích otevřeně protiimigrantských jako Polsko a Maďarsko si podle výzkumu přeje většina obyvatel další přijímání uprchlíků. Madarsko 57% a Polsko 67%. Je trochu divné, že si tam většina obyvatel volí otevřeně protiimigrantské vlády, ale to výzkumníkům z Isposu těžkou hlavu nedělá. Nebo se většina obyvatel v Západní Evropě bojí vyjádřit své skutečné názory?

Stejně tak si prý většina Evropanů přeje přijímání dalších uprchlíků, ačkoliv současně většina z nich si myslí, že to jsou pouze ekonomičtí imigranti a přijeli za štědrým sociálním systémem. Další paradox, že?!

Čtenář možná namítne, že vše záleží na formulaci otázek a bude mít pravdu. Jisté ale je, že se s podobně divnými výzkumy v poslední době “roztrhl pytel”. Jednou je prý 1/5 všech obyvatel sexuálně deviantní, jindy si přejí imigranty, nebo si prý většina Čechů přeje zvýšení koncesionářských poplatků. Koho se tazatelé vlastně ptají? Zaměstnanců proimigantských neziskovek? Kdo asi tyhle výzkumy financuje?

Výzkumník
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRozval státních financí - přichystejte si peněženky   
Pridal tk Úterý 30 červen 2020 - 04:29:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nejzajímavější je, že ti hlídací psi demokracie ... nic. Ani štěknutí. Bohužel to celé bude muset někdo zaplatit - a Agrofert, korporace nebo banky to, bohužel s největší pravděpodobností, nebudou. Tyto firmy inkasují, nikoliv platí.

Na idnes vyšel článek s úderným nadpisem "Astronomická suma: Schillerová potřebuje na financování dluhu 730 miliard". Není to ovšem ani slaboučké zaštěkání mopslíka hlídajícího demokracii, protože je v duchu, že se vlastně až tak moc neděje, že to je vlastně "v suchu", že vlastně už bylo i hůř. Tak se na to podívejme selským rozumem.

Vedle uvedeného zdroje na idnes pak základní údaje o státním rozpočtu najdete zde. Pro hrubý rozbor uvádím pouhé tři údaje zaokrouhleně v miliardách.

- státní příjmy v r. 2019 = 1.465
- předpokládané celkové zadlužení v r. 2020 = 2.120
- obsluha dluhu v r. 2020 = 731

A nyní nekorektní poznámky burana. Napřed hezky korektně od nejméně špatné zprávy v tomto průseru. ČR by mohla na konci roku dlužit o cca 50% více, než činí všechny její příjmy za r. 2019. Ve skutečnosti to ale bude více, protože ... koronavir. Můžete se např. dočíst, že výpadek vlajkové lodi našeho průmyslu (automotive) dosahuje 80% a zcela jistě to nebude výpadek jen tohoto odvětví. Zkrátka, příjmy 2020 mohou být klidně i jen lehce nad 1.100 [mld], což by znamenalo, že napůjčováno bychom měli zhruba tolik, kolik činí dva celé roční příjmy ČR. Údaj strašný, ale zmírnit zlověstnost informace může informace o délce splácení. Pokud by ale byla splatnost např. 1 rok nebo 2, můžeme s naprostým klidem už teď vyhlásit bankrot. Skladbu splatnosti nechť najde někdo jiný.

Ovšem co je nefalšovaně naprostá ekonomická katastrofa, je údaj o obsluze státního dluhu. Z údaje totiž vyplývá, že pokud by byly zachovány příjmy r. 2019 (jako že nebudou, budou nepochybně nižší), pak zhruba každá druhá koruna vybraná státem od nás jde na "obsluhu státního dluhu". A nyní pozor! Něco mi říká, že termín "obsluha státního dluhu" neznamená snížení dluhu, ale jen vyplacení úroků. A jen dopředu říkám, že pokud hodlá někdo začít operovat vztažením k HDP, pak nechť se nejdříve podívá, jak se vlastně takové HDP počítá, přesněji, jak se s ním kouzlí, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Půjčky se nesplácí z výkazů HDP, ale reálně vybraných daní a poplatků.

Co z výše uvedeného vyplývá? Třeba to, že jsme nefalšovaným krmelcem Evropy. Naši lidé nejen že platí nemalé peníze do zahraničí formou dividend, ale k tomu každou druhou korunu odevzdanou na daních a poplatcích platíme jako "provizi", že si elity na rozkrádání státního rozpočtu půjčily. A pokud je nerozkradly, pak jsem zřejmě přehlédl nově postavené sídliště, přehrady, dálnice, metro, fabriky ...

Dále je třeba si uvědomit, že částka pro smysluplné využití příjmů z daní a poplatků je silně redukována - aktuálně na 50% a vše nasvědčuje, že bude hůř. Pokud máte příjem 1.400 a bance musíte zaplatit na úrocích 700, pak moc možnosti rozvoje nemáte, spíše je nejvyšší čas se poohlédnout po odborníkovi na řešení dluhové spirály.

Ovšem zcela nejhorší zpráva je ta, kdo to celé zaplatí. Můžete hádat, zda to bude Agrofert v čele ostatních korporací vč. bank nebo ti dole, ke kterým ty peníze ani nedoputovaly ... Už jsem to psal minule - bolševik šel od válu, když republika byla potravinově soběstačná, náš průmysl něco znamenal, úředníků bylo násobně méně a stát byl bez podstatného zadlužení, pokud nepočítám tzv. vnitřní dluh. Po 30 letech jsme se s nadšením probudovali do nefalšovaného postavení nesamostatné, nesvéprávné kolonie určené ke ždímání a to nikoliv s vnitřním dluhem, ale reálným a k tomu astronomickým.

K dosaženému výkonu vedení gratuluji. Splácejte si to ale sami.

David Dvořák

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/06/8360-rozval-statnich-financi-prichystejte-si-penezenky.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponO amerických prezidentech v superlativech   
Pridal tk Úterý 30 červen 2020 - 04:26:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dubový stůl v Oválné kanceláři Bílém domě přitahuje politiky jako hořící petrolejová lampa noční můry, ale podle statistiky je nejrizikovějším pracovištěm v Americe.

„Afroameričan Barack Obama dostal nejhorší džob v celé zemi,“ napsal newyorský satirický časopis ONION po vyhlášení výsledků prezidentských voleb v listopadu 2008. “Ve svém vysoce stresovém, málo placeném postavení bude mít za úkol udělat generálku zhroucené ekonomiky a na národní rovině uspokojovat vrtochy víc jak tři sta milionů Američanů. Navíc tento černý muž bude muset poklidit všechen binec, který za sebou nechali jeho předchůdci.“

V podstatě se tohle dá říci o každém nastupujícím americkém prezidentovi. ONION mohl o Donaldovi Trumpovi v listopadu 2016 navíc napsat, že si občané zvolili nejnevhodnějšího člověka pro dva nejnesplnitelnější úkoly-- skončit všechny americké války ve světě a zlepšit vztahy s Ruskem.

Být americkým presidentem je nejzáviděníhodnější džob. Důvodů je mnoho. Moc je nejsilnější opiát a afrodisiak. Stejně žádoucí je, že prezidentování slouží jako výtah z dolních podlaží bohatství do horních a do dobře zajištěného stáří. Výtah, který začne fungovat záhy po té, co POTUS (President of the United States) opustí Bílý dům.

Barack Obama odešel s dvěma knižními trháky pod paží, které mu doposud vynesly zhruba 40 milionů dolarů. Pronesl padesát projevů a za každý dostal dvě stě tisíc. Honoráře za přednáškovou čilost a za knížky vyzvedávají Baracka a Michel, která také přiložila ruku k dílu, do nejvyšších pater byvších prvních rodin v Americe. Not bad, uvážíme-li, že začínali s jedním milionem.

G.W. Bush měl čtyři miliony při odchodu z Bílého domu, které mu během činorodé penze nabobtnaly na dvacet tři milionů. Zhruba o stejnou částku si penzijní konto vylepšil i jeho syn George.

Ronald Reagan už byl mohovitý herec, když se stal presidentem, protože měl deset milionů v bance. Když umřel v roce 2004 zanechal své ženě Nancy 15.4 milionů. Což je dost pozoruhodné, uvážíme-li, že Reagan onemocněl Alzheimerovou chorobou pět let po odchodu z Bílého domu a po zbytek života nemohl být výdělečně činný.

Nejchudším poválečným prezidentem byl Jimmy Carter, který se octl v podstatě na mizině, když v úřadě skončil. Ale jestliže člověk umí psát až se z něho kouří, může zbohatnout . Carter zatím sepsal šestnáct dobře honorovaných knih a má vystaráno. Každý POTUS za paměti a jiná vyprávění dostává mnohonásobně větší balík peněz nežli nějaký nositel Nobelovy ceny za literaturu.

Ovšem nejnepřekonatelnějšími money makers, výdělečně činnými byvšími obyvateli Bílého domu, jsou Bill a Hillary Clintonovi. Za šestnáct let v důchodu, který činí tři miliony ročně jako u všech prezidentských penzistů, si vypsali a napřednášeli sedmdesát pět milionů dolarů. Jejich výdělečný potenciál je velmi tak vysoký, že do konce života mají šanci nahromadit nejméně čtvrt miliardy dolarů.

Navíc u Clintonových je viditelná pouze příslovečná špička ledovce, jehož dvě třetiny se skrývají v jejich nadaci. O tom kolik obnáší a jak roste kolují legendy. Pomlčme o nich, neboť důkazy chybí. Jisté však je, že všechny nadace mají kostlivce ve skříni.

Donald Trump je nejbohatší americký prezident všech dob. Přišel do Bílého domu s nemovitostním impériem, jehož hodnota se odhaduje na 3.7 miliard dolarů. Nejvyšší úřad v zemi mu těžko otevře přístup ke kšeftům, které už desetkrát či stokrát neviděl. Může z něho být první POTUS, pro kterého výkon nevyššího úřadu v zemi nebude výtahem k většímu majetku a bohatství.

Ale ať, proboha, nikdo prezidentským vysloužilcům nezávidí! Zaslouží si každý cent. Zastávali povolání, které nemilosrdně podrývá duševní a fysické zdraví a v Americe je ze všech nejrizikovější, protože při jeho výkonu dochází k zdaleka největší úmrtnosti. Uvažme tyto skutečnosti:

Podle oficiální statistiky v Americe umírá ročně na pracovišti o něco víc než pět tisíc lidí na každých sto tisíc zaměstnanců. Na první příčce žebříčku pracovní mortality jsou dřevorubci. Když srovnáme počet úmrtí s jejich celkovým počtem, skóre ukazuje 139: 100.000. V Bílém domě činí 8: 45.

William Henry Harrison, Zachary Taylor, Warren G. Harding zemřeli přirozenou smrtí. Už nebyli žádní mladíci, pravda, ale není sporu o tom, že břímě úřadu jejich zdravotnímu stavu nijak neprospívalo.

Abraham Lincoln, James Garfield, William McKinley a John F. Kennedy byli zavražděni. Čtyři muži ze čtyřiceti pěti. Not bad, not bad at all. Zde rovněž je superlativ na místě, neboť i v neutralizaci vůdců, jak se ve slušné společnosti říká politickým zabíječkám, jsou Spojené státy na předním místě.

Jan Vítek
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKurdsko-Turecké boje o Vídeň se stupňují. Ještě nedávno tam žili Rakušané..   
Pridal tk Úterý 30 červen 2020 - 04:18:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kurdsko-turecké boje o území Vídně dále eskalují. A že tam kdysi žili Rakušané, jakoby z hlediska budoucnosti už bylo nezajímavé. Škody a náklady na bezpečnostní opatření jdou do milionů eur. Bývalý policista a dnes bezpečnostní expert lidovců (ÖVP) Karl Mahrer tlumočí zoufalství obyvatel čtvrti Favoriten: "kompletně přšli o svou vlast". "Paralelní společnost zcela vybřežila", charakterizoval situaci dále.

Včera bylo v ulicích Vídně zraněno dalších 7 policistů. Ministr vnitra Karl Nehammer slibuje pachatele vypátrat. Kontrarozvědka (Verfassungsschutz) jede na plné obrátky. V ústřední imigrantské čvrti Favoriten panuje výjimečný stav. Zeleno-socialistická vláda se rozhoupává k dalším výjimečným opatřením...

Česká média z nějakého záhadného důvodu o situaci neinformují. "Profesionální novináři" zřejmě pořád přešlapují jak to uchopit, jak to podat... Nevadí. Třeba Vám tak vznikne nárok (hromadnou žalobou) na vratku části poplatků za zfušovaní veřejné služby zpravodajství, které neposkytuje věrný a aktuální obraz skutečného dění.

Zdroj: https://www.oe24.at/oesterreich/chronik/wien/Nehammer-nach-Gewalt-Demos-Taeter-werden-ausgeforscht/435661475
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍránské ministerstvo zahraničí pohrozilo následky v případě prodloužení zbrojního embarga   
Pridal tk Úterý 30 červen 2020 - 04:11:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prodloužení zbrojního embarga proti Íránu bude mít následky, sdělil mluvčí íránského ministerstva zahraničí Abbás al-Músáví.

„Prodloužení zbrojních sankcí (proti Íránu) bude porušením bodů rezoluce Rady bezpečnosti OSN č. 2231 a bude mít nepochybně následky,“ řekl Músáví na brífinku. Dodal, že odpovědnost za to spadá na země, které podpořily prodloužení embarga, jehož termín vyprší na podzim.

Írán a šestka mezinárodních vyjednavačů dosáhly v červenci 2015 dohody o urovnání dlouholetého problému íránského atomu. Mnohaměsíční jednání skončila přijetím společného komplexního akčního plánu, jehož splnění má zrušit všechny ekonomické a finanční sankce zavedené Radou bezpečnosti OSN, USA a EU.

Dohoda obsahuje bod o tom, že zbrojní embargo bude zrušeno během pěti let, že dodávky zbraní jsou možné také dříve, ale pouze s povolením Rady bezpečnosti OSN. Dohoda nevydržela v původním znění ani tři roky, v květnu 2018 USA informovaly o svém jednostranném vystoupení z ní a o obnovení tvrdých sankcí proti Teheránu. Nicméně, poněvadž formálně vystoupily z dohody jenom USA, musí její ostatní účastníci dodržovat podmínku o zbrojním embargu.

Írán chce po Interpolu, aby zadržel Trumpa

V pondělí íránská média informovala, že soudní orgány země chtějí po Interpolu, aby zařadil do seznamu mezinárodního zatykače prezidenta USA Donalda Trumpa za vraždu generála Islámských revolučních gard Kásima Sulejmáního.

„Podařilo se identifikovat 36 lidí, kteří se podíleli na přípravě a zabývali se otázkou atentátu na Kásima Sulejmáního, mezi nimiž jsou politické a vojenské osobnosti Spojených států a dalších zemí," uvedl teheránský prokurátor Alí Mehr.

Tito lidé jsou obviněni z „vraždy“ a „terorismu“ a na prvním místě seznamu je americký prezident Donald Trump.

Podle jeho slov soudní orgány přijaly usnesení o jejich předvedení před soud a vyhlášení červeného statusu prostřednictvím Interpolu, což znamená, že bezpečnostní orgány po celém světě budou spolupracovat při pátrání a zadržení hledaného podezřelého.

Velitel speciálních sil Kuds Kásim Sulejmání byl zabit letos 3. ledna při útoku Spojených států. Spolu se Sulejmáním zahynulo dalších deset lidí včetně důstojníků Íránských revolučních gard a vysoce postavených činitelů šíitské domobrany Iráku.

Washington svůj krok odůvodnil tím, že íránský velitel stál za útoky proti americkým silám v Iráku. Vražda vysoce postaveného generála vyvolala novou vlnu napětí na Blízkém východě.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CRaz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko bude mít brzy ve výzbroji zbrusu nové atomové ponorky   
Pridal tk Úterý 30 červen 2020 - 04:05:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Přední jaderná ponorka modernizovaného projektu 885M (Jaseň-M) Kazaň a první sériová strategická jaderná ponorka zdokonaleného projektu 955A Borej-A budou předány vojenskému loďstvu RF v prosinci 2020, sdělil Sputniku šéf Sjednocené loďařské korporace Alexej Rachmanov.

Původně měla být ponorka předána loďstvu v loňském roce, ale zkoušky zdokonaleného projektu Jaseň byly delší, takže to bylo odloženo na rok 2020.

„Námořníci dostanou ponorku letos v prosinci,“ řekl Rachmanov.

Víceúčelové jaderné ponorky Kazaň, Novosibirsk, Krasnojarsk a Archangelsk, které jsou stavěny podle zdokonaleného projektu Jaseň-M, mají výtlak 13,8 tisíce tun, ponor 520 metrů, posádka čítá 64 členů, autonomní provoz dosahuje 100 dní, rychlost pod vodou činí 31 uzlů.

Ponorky mají ve výzbroji miny, torpéda 533 mm, rakety s plochou dráhou letu Kalibr a Onyx.

Modernizovaný projekt se liší od základního radioelektronickými zbraněmi, zdokonaleným zařízením a materiály, které dodávají ruští výrobci. Ponorka má být vyzbrojena hypersonickým raketovým systémem Cirkon.

Nová ponorka Kňaz Oleg

První sériová strategická jaderná ponorka zdokonaleného projektu 955A Borej-A, Kňaz Oleg, má být předána vojenskému loďstvu v prosinci 2020, sdělil Sputniku Rachmanov.

V Severodvinském podniku Sevmaš byl včera podepsán dokument o přejímce loďstvem přední ponorky tohoto projektu Kňaz Vladimir.

„Pátý Borej, Kňaz Oleg, má být předán loďstvu letos, myslím, že v prosinci,“ řekl Rachmanov. „Kňaz Oleg bude první sériová ponorka projektu 955A, Borej-A, jaderných ponorek čtvrté generace. Od ponorek projektu 955 se liší obtokem trupu, menší hlučností a lepším ovládáním. Ponorka je vybavena mezikontinentálními balistickými střelami Bulava a moderními minovými a torpédovými zbraněmi.

Celkem má být pro ruské vojenské loďstvo postaveno deset ponorek třídy Borej projektů 955 a 955A.

Přední ponorku projektu 955 Jurij Dolgorukij má Severní loďstvo ve výzbroji od roku 2013. Dvě další, Alexandr Něvskij a Vladimir Monomach byly zařazeny do Tichomořského loďstva v roce 2014.

Atomová ponorka Kňaz Vladimir byla předána vojenskému loďstvu 29. května. Kňaz Oleg je v závěrečné fázi výstavby.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CRaw
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1981 sec,0.0394 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,571kB