Pondělí 03 srpen 2020
Do Itálie připlouvá nejméně 11 000 uprchlíků týdně. Italská vláda žádá jejich přerozdělení do dalších zemí EU   
Pridal tk Pondělí 03 srpen 2020 - 10:27:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Globálními elitami řízená a organizovaná masová imigrace se plně vrátila po koronavirovém utlumení do své aktivní fáze. Lodě neziskovek pendlují nepřetržitě ve Středozemním moři a vozí tisíce uprchlíků do Itálie a Španělska. Jen v Itálii bylo minulý týden zaregistrováno nejméně 11 000 nových uprchlíků, mnoho z nich navíc pozitivních na koronavirus.

Podle italského ministra zahraničí Luigiho Di Maioa je prý potřeba, aby si uprchlíky přerozdělily ostatní členské země EU, včetně ČR! Italská vláda je nyní zcela protimigrantsky nastavená a připlouvání imigrantů na lodích neziskovek de facto nijak nebrání. Naopak imigraci otevřeně podporuje.

Uprchlíci jsou zatím do ČR dopravováni neoficiálně, protože oficiálně “česká” vláda jejich přijetí odmítá. Stačí se ale projít jakýmkoliv větším městem ČR a každý vidí, že skutečnost je úplně jiná než šíří oficiální propaganda. Zničení tradičních evropských bílých národů je v plném proudu a globální finanční elity si zatím mohou mnout ruce. Vždyť s výjimkou Maďarska a Polska se jim nikdo neodvážil postavit.

KPI
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecké sociální demokracie SPD s konečnou platností vyloučila kritika islamizace země Thilo Sarrazina   
Pridal tk Pondělí 03 srpen 2020 - 10:14:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německá sociální demokracie SPD se “konečně” zbavila kritika islamizace ze svých řad T. Sarrazina. Rozhodčí soud strany v pátek vydal prohlášení, že SPD postupovala správně a vyloučení Sarrazina tím vstoupilo v platnost. Německá sociální demokracie je tedy ideově zcela čistá a může dál pokračovat v podpoře masové imigrace a islamizace Německa. Na své bývalé voliče, pracující Němce, již nebude brát žádný zřetel. Jejími (dočasnými) voliči jsou dnes hlavně na dávkách závislí imigranti. Proto nemohla trpět ve svých řadách kritika islamizace!

T. Sarrazin se do povědomí evropské veřejnosti zapsal svojí knihou “Německo se samo ničí” (Deutschland schafft sich ab) z roku 2010. V roce 2018 publikoval dokonce knihu pod názvem “Nepřátelské převzetí” (Feindliche Übernahme). Obě knihy se staly bestsellerem v řadě zemí.

Sociální demokracie po celé Evropě jsou na tom stejně. Podpora masové imigrace, LGBT agendy a protinárodních myšlenek. Stačí se podívat na českou ČSSD, tu dnes reprezentují islamofil J. Hamáček, J. Dienstbier a feministka Marksová. S českými voliči a národem nemá tahle tradiční strana již vůbec nic společného.

KPI
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKolaps americké republiky? Sněmovna státu New Jersey schválila zákon, který umožní nelegálním migrantům provozovat odborné a licencované profese...   
Pridal tk Pondělí 03 srpen 2020 - 09:52:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kolaps americké republiky? Sněmovna státu New Jersey schválila zákon, který umožní nelegálním migrantům provozovat odborné a licencované profese jako jsou daňoví poradci, účetní, lékaři, zdravotní sestry, lékárníci a další vázané profese! Koncem loňského roku New Jersey uzákonilo vydávání řidičských průkazů pro nelegální migranty, nyní budou moci provozovat i vlastní odborné profese! Nový zákon vezme práci stovkám tisíců Američanů, protože laciné migrační síle nebudou schopni konkurovat! Rozpad americké unie se nezadržitelně blíží, jednotlivě státy přestávají respektovat federální vládu!

Česká a pravděpodobně ani evropská média nebudou informovat o tom, k čemu došlo před několika dny v americkém státě New Jersey, protože to nemá charakter, který by přitahoval mediální pozornost na USA, na rozdíl od demonstrací a protestů BLM v amerických liberálních městech pod správou Demokratické strany. Ovšem událost je to naprosto zásadní a klíčová, která může zajímat i české občany, pokud zvažují, že výhledově emigrují z České republiky a hledají možnosti, kde se usadit s nejmenším počtem byrokratických překážek, i když taková emigrace by byla výhodná pouze tehdy, pokud se jedná o emigraci ekonomickou a nikoliv hodnotovou, kdy někdo emigruje např. kvůli útisku tradiční rodiny, prohlubování multikulti procesů na úkor křesťanské kultury apod. Pokud však někdo zvažuje emigraci bez průtahů, nevadí mu sluníčková politika, LGBT a ani nárůst kriminality, má nyní možnost a otevřené dveře do země migrantům zaslíbené, do New Jersey.

Sněmovna státu New Jersey, tedy státní parlament tohoto amerického státu, schválil v pátek zákon, který umožňuje nelegálním migrantům provozovat na území New Jersey licencované profese, které vyžadují odborné znalosti, a nejedná se tedy o tzv. volné živnosti, které odbornou způsobilost nevyžadují. Podle nového zákona si tak budou moci nelegální migranti zažádat o profesní licenci, za splnění požadavků a podmínek, jaké musí splňovat běžní Američané.

Otázka legálního pobytu nebo legálního vstupu do USA nebude při podání žádosti vůbec posuzována. Ano, je to naprostá genocida americké střední třídy, je to likvidace americké tradiční rodiny, protože zákonodárci státu New Jersey tím právě zahájili likvidaci kvalifikovaných pracovních míst, které dosud byly obsazovány jen Američany a legálními pracovníky z ciziny. Vloni v prosinci New Jersey uzákonilo vydávání řidičských průkazů nelegálům, nyní po zhruba půl roce už je tu tedy druhý legalizační zákon pro migranty.

Nelegální migranti jako lékaři, lékárnicí, právníci a advokáti… to je obraz Das neue Amerika

Nově tedy budou moci odborné profese jako je lékař nebo lékárník, daňový poradce nebo zdravotní sestra, provádět nelegální migranti, kteří se dostali na území USA nelegální cestou, obvykle přes jižní hranici s Mexikem. Důsledek takového zákona bude naprosto zjevný, dojde ke kolapsu a zhroucení ekonomiky v oblasti odborných profesí, protože kliniky a ordinace soukromých nelegálních migrantů v rolích lékařů, zdravotních sester, ale i kanceláře právních poradců, postupně vytlačí americké konkurenty. Přesně k tomu došlo v oboru amerického stavebnictví, ale i v oblasti amerického zemědělství, průmyslu a především služeb, kde v USA provozovny nelegálních přistěhovalců vytlačují americké restaurace, prádelny, autoopravny atd. Tato likvidace americké střední
třídy má děsivá pravidla.

Pokud chce Američan vystudovat lékařství v USA, musí si vzít mamutí půjčku, která v případě studia medicíny odpovídá částce 1 milionu dolarů na pokrytí studijních poplatků za semestry, i když třeba některé prestižní lékařské školy stojí v USA i dvakrát tolik. Čerstvý absolvent potom splácí půjčku zhruba 10 let, když se mu daří v profesi, pokud se mu nedaří, tak splácí i 30 let. Americký lékař tak dosud toto vše splácel, protože až dosud mezi americkými lékaři neexistovala invaze nelegálních migrantů s lékařským diplomem.

Většina těchto migrantů studovala na státních lékařských fakultách v zemích Střední a Jižní Ameriky, ale rovněž i v Indii a obecně v Asii. Úroveň zdravotních znalostí je přitom mezinárodně srovnatelná, takže neplatí zde ona sprostá přímá úměra, že čím více pruhů, tím více Adidas, ale v podstatě platí, že americký lékař za obrovskou sumu zhruba 1 milionu dolarů z úvěru získá podobné vzdělání, jako lékař vystudovaný zadarmo na Kubě. Anebo jako lékař vystudovaný zadarmo v ČR, anebo na Slovensku.

Indukce masivní chudoby do páteře americké střední třídy, která byla vůči nelegální migraci dosud imunní

Jakmile si v New Jersey začnou nelegálové uvědomovat, k čemu došlo, dojde k nevídanému jevu. Do USA totiž začnou proudit a nelegálně migrovat i ti, kteří by jinak do USA neodešli, protože až dosud jim to připadalo velmi složité po byrokratické stránce, byl problém získat zelenou kartu, byl problém sehnat zaměstnavatele, byl problém s povolením pro rodinné příslušníky. Jenže, v tomto okamžiku je to celé už v úplně jiné rovině.

Od této chvíle se New Jersey stane magnetem pro lékaře a jejich rodiny v Latinské Americe, protože nebudou muset složitě řešit víza a zelené karty a potom čekat dlouhé roky, prostě odletí do USA jako turisté, vzhledem k tomu, že prokáží, že jsou lékaři, nebudou mít s vízy problém, přiletí do USA a už zůstanou, zakotví v New Jersey a po vypršení turistického víza se z nich stanou nelegálové. Přesně k tomuto to povede, a tito lidé ani nebudou muset platit převaděčům na mexické hranici, protože do USA prostě přiletí legálně běžným leteckým spojem na turistická víza.

Jakmile si nelegální migrant otevře vlastní praxi, začne vytlačovat amerického lékaře od vedle, který má vysoké ceny svých služeb, protože musí splácet vysoké školné. Nelegální migrant otevře praxi, za své zákroky si bude účtovat lidové ceny, podle svého mustru z Latinské Ameriky, američtí pacienti budou chodit jen k němu, protože si nebudou moci dovolit drahého amerického lékaře od naproti. A nemyslete si, že k takovému lékaři z Latinské Ameriky budou chodit jen Hispánci nebe Portorikánci v USA.

Naopak, nejvíce pacientů bude z řad amerických vojenských veteránů, z řad amerických důchodců, z řad nízkopříjmových skupin. Někdo si možná řekne, že to je dobře, protože ceny ve zdravotnictví jsou v USA šílené. Jenže, toto povede postupně k tomu, čemu se říká indukce chudoby. Tento proces je velice dobře známý ekonomům na vysokých školách, ale veřejnosti to obvykle tak snadno nedochází. Jedná se totiž o tuto zásadní věc:

Američana stojí lékařské vzdělání cca. 1 milion dolarů a splácí to 10 až 30 let. Lékaře z řad nelegálních migrantů nestálo vzdělání v domovské zemi ani peso

V USA je poptávka po nemovitostech tažena především ze strany americké střední třídy, tedy právě z řad takových lidí, jako jsou lékaři, právníci, lékárníci, daňoví poradci, advokáti, právníci, prostě obecně řečeno odborné profese. K vystudování takových oborů jsou v USA potřeba obrovské peníze, obvykle ve formě studentských půjček, ale i ve formě kolaterálních záruk rodinnými domy jejich rodičů apod.

Díky tomu byl dlouhodobě počet těchto odborných lidí v USA regulován a nikdo si nedovolil jít pod cenu ve své odborné praxi, protože všichni měli úvěry a tudíž vysoké ceny za služby vedly k vysokým mzdám a ty automaticky vedly k nákupu velkých nemovitostí, ze kterých potom profitovaly jak stavební společnosti, tak ale zejména opět banky, které těmto lidem na nákup těchto domů poskytly hypotéky, protože tito lidé vydělávají vysoké platy a budou je vydělávat i za 10 nebo 30 let, věděly banky, takže ekonomika byla nastavena na tom, že práce odborných profesí byla v USA vždy velmi drahá, a díky tomu mohla v 50. letech v USA vzniknout střední třída.

Jenže tohle, co nyní provedla Demokraty ovládaná sněmovna parlamentu v New Jersey, to povede ke kolapsu americké střední třídy. Tito Američané postupně ztratí své platy a své příjmy, protože budou muset konkurovat nelegálním migrantům v oboru, anebo jinak prostě skončí. Noví studenti budou mít problém sehnat studentské půjčky, protože banky už budou v režimu poplachu a budou vědět, že vůbec není jisté, že vystudovaný lékař nebo právník bude mít za pět let vysoce příjmovou práci, nebude totiž vůbec jisté, že nějakou práci bude mít.

Tím pádem nebude moci táhnout poptávku po velkých a drahých nemovitostech v USA, což povede k propadu hypoték a k úpadku amerických bank, které už neprodají své hypotéky. Důsledkem tak bude tvrdá indukce chudoby do hlavní páteře americké ekonomiky, kterou je obrat peněz ve službách a trh s nemovitostmi. A to povede automatiky k výslednému jevu, k propadu amerického dolaru. A to je přesně to, o co usilují globalisté. Pád amerického dolaru bude spojený s pádem amerického systému moci Pax Americana.

Do Evropy míří stovky tisíc Ukrajinců, mají za úkol provést to samé s pracovními místy, co provádí migranti v New Jersey

Stejný proces dorazí i do Evropy spolu s tím, jak Brusel má v plánu udělit několik stovek tisíc pracovních víz Ukrajincům. Ten proces na indukci chudoby do již tak zchudlé ČR bude naprosto likvidační, ale nebude tak viditelný jako v USA, protože v ČR odborné profese berou naprosté almužny ve srovnání třeba s Německem, což je proces, kterým je definovaná česká protektorátní republika po roce 1989, kdy český průmysl slouží německé ekonomice jako laciná montovna asijského střihu rovnou za humny.

Ovšem nasunutí stovek tisíc Ukrajinců do Evropy povede k poklesu mezd nejen v oblasti neodborných profesí jako je stavebnictví, ale i profesí odborných jako jsou lékaři, zdravotní sestry, právníci, advokáti atd. Česká pracovní síla totiž je už příliš drahá, takže nasunutím Ukrajinců se sleduje pokles nejen mezd v neodborných profesích, ale i platů v odborných odvětvích.

Kdykoliv je někde nastartován proces, že něco má zlevnit, nebo že něco má být zadarmo, je toho možné dosáhnout pokaždé jen zchudnutím obyvatelstva jako celku, neboť aby to “něco” mohlo být za lacino nebo zadarmo, musí za to celá společnost zaplatit buď tím, že se zvednou daně, anebo za cenu toho, že dojde k indukci chudoby ve společnosti a k poklesu reálných mezd. Vzniklý rozdíl aktiv se poté vezme od občanů a použije na realizaci onoho laciného zdravotnictví, školství zdarma atd. V této chvíli se už jasně ukazuje, že vůbec už nezáleží na tom, kdo bude americkým prezidentem, protože Donald Trump ten proces zastavit nedokáže a Joe Biden procesu bránit nebude.

Jednotlivé státy americké unie a už dokonce i města si začala dělat vlastní politiku nezávislou na federální vládě, státy přijímají zákony na legalizaci cizinců, kteří do USA přišli nelegálně a nově budou vytlačovat z pracovních pozic a trhu americkou a zdůrazňuji bílou střední třídu, což povede k mohutné indukci chudoby, která už nepůjde zamaskovat ani dlouhodobě zdařilým maskováním v podobě kreditních karet Američanů, které prodloužily od 70. let minulého století Američanům jejich iluzi o tom, že Americký sen 50. let minulého století nekončí. Ve chvíli, kdy už i amerického doktora nebo právníka nahradí nelegální migrant, tak s Americkým snem je definitivně konec. Rozpad americké unie nebude pěkná podívaná, uvidíme další Velkou revoluci, uvidíme občanskou válku a uvidíme i nástup nových vůdců, kteří pohřbí americkou republiku.

-VK-Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa západní frontě chaos   
Pridal tk Pondělí 03 srpen 2020 - 09:38:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Proč se západní civilizace dostala do takových konců, které pozorujeme, proč nakonec pohrdá svými podstatnými výdobytky a snáší nedůstojné sebemrskačství?

Proč se ze svobody se stala svévole a nezodpovědnost a rovnost nabrala na sebe podobu nepřirozené antropologické rovnosti. Míru svobody a rovnosti kdysi udržoval morální řád vztahující se k určitému kolektivu národnímu a státnímu. Jakmile byla zpochybněna hodnota státu, národa a rodiny, jakmile se začalo hledat, mnohdy za každou cenu, selhání národa a státu, když rodina se stala nepodstatnou, začalo to mít, možná původně nezamýšlené důsledky. Morální řád se neměl k čemu vztahovat (morální řád se vztahuje ke kolektivu a určuje vztahy uvnitř něj).


Dnešní problém spočívá, jako vždy, v nějakém omylu, v nějaké nedomyšlenosti. V případě komunistické ideologie se omylně předpokládalo, že lidé budou nadšeně pracovat pro režim s osobním nasazením, protože budou prý pracovat pro sebe, v dnešním případě znehodnocení státních a rodných kolektivů se spoléhá, že morální řád bude uznáván, aniž by se vnímalo, proč existuje a čemu slouží. Tento omyl se mstí stejně jako omyly komunistů.

Pokud se stává kolektiv nedůležitý, společenská morální pravidla se stávají zbytečnými. Svoboda a rovnost, původně kolektivní ideály doprovázející občanství s demokratickým státem existenčně spojené, se staly ideologickými vizemi vztahujícími se pouze k jednotlivci. Svoboda a rovnost už neslouží kolektivu, ale kolektiv je povinen sloužit jim v zájmu jednotlivce, jakéhosi nového člověka, který je „sám sebou“. První chaotický rozpor současného levicového progresivismu je tedy prohlášení státu jako služky, která ovšem je likvidována a ztrácí veškerou úctu a tím i funkčnost.

Pozitivističtí a liberální filozofové – Popper, Meyer, Mill, ale i neomarxisté Husserl, Habermas, Patočka atd. - se předháněli v ideálech vytvářejících „osamoceného jednotlivce“, kterému vzali jeho rodné kolektivy a prohlásili je za „konstrukt“. A to proto, že omezují jeho svobodu. Neuvážili, co to znamená v praxi, když se tyto kolektivy zruší. Konzervativci neměli argumenty, které by proti této zhoubě postavili, pokud se zastávali národa, státu a rodiny, byli obvykle vykázáni jako nacionalisté a xenofobové.

Pomýlená rovnost a cesta k myšlenkovému chaosu

Levicové chápání světa vzniklo ze selhání pravice. Pravice nedokázala reagovat na násilné rasistické projevy, selhávala v řešení materiálních rozdílů a chudoby. Humanistický aktivismus se uchýlil do rukou levice. Původně se čekalo na úspěchy sovětského bloku, podle kterého by se věci řešily. Šokem se staly zprávy o zločinech komunistů a pokračující neschopnost komunistických států nějak řešit lidská práva, demokracii a příznivý hospodářský vývoj. Totalitní komunisté, počínaje Stalinem, se odloučili od marxismu a uznali rodné kolektivy a stát, protože poznali, že bez těchto kolektivů a přirozené sounáležitosti k nim nelze existovat. Stalin obnovil stát a vlastenectví a tím zachránil komunistický režim a komunistické státy před zánikem. Pouze nebylo jasné, jak postupovat dál, totalita nedovolovala vývoj. Vládnoucí kamarila měla obavy ze změn. Zakonzervoval se jakýsi nefunkční kompromis.

Západní levici pomalu docházelo, že blahobyt je tvořen tržní ekonomikou. Tržní ekonomika ovšem vytváří nerovnost jako neodmyslitelnou součást systému. Rovnost ekonomická byla tedy levicí zavržena, boháči byli vzati na milost, zatímco rovnost ras, rovnost muže a ženy, rovnost kultur, rovnost sexů a vůbec rovnost všeho se vším vypadala jako neškodná. Levici zachvátila posedlost rovností. Ideály neomarxistů už ve svých základech obsahovaly chaos. Všichni lidé si měli být naprosto rovni, ale obrovská nerovnost v materiálním statusu jako by nebyla vnímána a bylo odmítáno ji kritizovat.

Relativizace hodnot, ponižování hodnotného a vyvyšování nehodnotného je metoda, kterou se dosahuje rovnost, hlavní levicová vize, cíl levicového aktivizmu. Nerovnost je ovšem přirozená, zatímco rovnost ve výsledku neodpovídá přirozenosti a proto vnáší do občanských vztahů chaos. Jakýkoliv čin přinášející rovnost ve výsledku vyžaduje postavit se proti přirozené evoluci a to nelze jinak než iluzí prohlášenou za idól a prosazenou diktátem.

Přirozený vývoj vytvořil určité útvary, jako je rodina, národ, stát, ve kterých je základem vztahů pocit sounáležitosti. Po jednotlivcích se vyžadovala nějaká úcta a určité dobrovolné sebeobětování v zájmu těchto útvarů, bez kterého nemohou existovat. Západní levicoví relativisté neuznávají úctu ke kolektivům, pro ně existuje úcta pouze k jednotlivci.

Levicový pochod institucemi pravice sledovala jako neškodnou šarádu, protože se nedotýkala zisků, nebránila postupujícímu blahobytu a navíc s nimi víceméně souhlasila v jejich omezování státu a v teoriích otevřeného světa. Proto také byla Popperova teorie „otevřené společnosti“ přijímána oběma směry souhlasně.
Evropská civilizace vyprodukovala svobodu a rovnost na vysoké úrovni. Rovnost se však stala velkým problémem, protože antropologická rovnost neexistuje. Původní liberální rovnost znamenala rovnost přístupů ke člověku, tzn. rovnost vztahů a rovnost příležitostí.

Nerovnost je přirozená. Žena statisticky nikdy nedosáhne výkonů mužů v jejich doméně a muž nikdy nebude rodit a kojit dítě. Černoši obvykle statisticky neuspějí ve společnosti, kterou vymysleli bílí, i když mnozí ano. Homosexuálové neplodí děti, a proto je mít prostě nemohou. Mezi kulturami jsou přirozené rozdíly, některá je vyspělá a jiná středověká nebo primitivní. Kultury mají rozdílná pravidla života mnohdy vzájemně neslučitelná, provokující přirozenou agresivitu ve smíšené společnosti a prosazování „svého“.

Ideály chaosu

A tu přichází současné aktivistické pojetí marxistické rovnosti všech lidí ve výsledku. Toto pojetí tedy nutně vede k obnově rasismu a seskupování lidí do skupin, na které se musí pohlížet odlišně. To je rozdíl od liberální rovnosti, která skupiny rušila a vyžadovala jednotný přístup pro všechny. Podle marxistické rovnosti ve výsledku by homosexuálové měli mít sňatky a děti jako heterosexuálové (jinak je to diskriminace). Ženy by měly mít statisticky rovné platy v mužské doméně jako muži a chovat se jako muži (po mužích se ovšem porody chtít nemohou, což vnáší do požadavku rovnosti zmatek, proto se o porodech nemluví a nejlépe, aby vůbec nebyly). Černoši musí vydělávat statisticky stejně jako běloši a mít statisticky shodný počet zločinců (proto se na zločiny černochů začíná hledět jinak než na bělošské zločiny). Kultury by měly zůstat samy sebou a tolerovat se ve smíšené společnosti měst, což je naprostý nesmysl, protože v daném místě mohou zcela přirozeně platit jen jedna pravidla. Marxistická rovnost ve výsledku vyžaduje tedy rozdílnost v přístupu. Rovnost v přístupu se ruší a postupuje se podle toho, ke které antropologické skupině člověk náleží. Černochům je tedy zapotřebí zvýšit jejich příležitosti oproti bělochům. Lidé se začínají rozeznávat podle barvy kůže, rasismus se vrací a otevírají se staré Pandořiny skříňky. Ženy mají dostat podle Istanbulské úmluvy vyšší práva než muži, prý aby se řešilo domácí násilí (které podle této zvrácené teorie dělají jen a jen muži). To je nastolení neuvěřitelného chaosu pravidel.

Dá se předpokládat, že tento chaos nastal tzv. globalizací, oslabením státních útvarů a ztrátou pravomocí zvolené reprezentace a přenesení moci na globální velkokapitál s neznámými vlastníky. Podle chování této globální aristokracie se dá předpokládat velký vliv muslimů, židů a transnacionálních aktérů, kteří chtějí samozřejmě západní civilizaci jako otevřenou a beznárodní, a mají hrůzu z národních států. Otevřený svět slouží především jim.

Sklouznutí k „me too“ a k BLM upozorňuje na vítězství „ideologie rovnosti skupin (tzv. menšin) ve výsledku“ nade vším jiným. Ne jen nad selským rozumem, ale i nad všemi hodnotami jako je rovnost příležitostí, demokracie, stát a jeho morální řád, spravedlnost, občanská rovnost. Tento potřeštěný vývoj je možný, protože zanikla morální pravidla a ta zanikla proto, že zanikla úcta k rodným kolektivům, k rodině, národu, státu. Vymkla se všem pravidlům a dostává se do opačného extrému. Rovnost popírá sama sebe, dostává se do nerovnosti, do diskriminace skupin, roste do neuvěřitelného chaosu myšlenkového, ve kterém už opravdu existuje pouze právo silnějšího.

Závěr:

Když ideologie neodpovídá přirozenému vývoji, když obsahuje neřešitelné iluze, je otevřena cesta k totalitě. Pravda musí být potlačena, svoboda slova omezena, protože selhání iluzí se nesmi kritizovat. Musí se hledat nepřítel i tam kde není. Musí se vést „boj s nepřítelem“ vnitřním i vnějším. Vnějším nepřítelem jsou jiné civilizace, které by se mohly stát vzorem odlišného života, od těch je potřeba se oddělit (třeba různými provokacemi si je znepřátelit, aby byly likvidovány obchody a přátelské styky) a stále je pomlouvat (proboha jenom ne styky mladých lidí na univerzitní úrovni s Čínou, oni by poznali, že jim doma lžou). Vnitřním nepřítelem jsou údajní agenti těchto vnějších nepřátel a nositelé nepřípustných myšlenek, především kolektivistických, jako je nacionalismus, xenofobie apod., za což se bude považovat téměř vše, aby byl každý vinen a musel se kát (sebemrskat).

Na těle umírající západní civilizace, která ničením národních kolektivů a jejich tradičních řádů ničí sama sebe, se připravují k hostině hyeny nových ideologií. Evropská unie místo aby bránila svoje tradice, se snaží svoji novou beznárodní podobu vymodelovat z levicových vizí. Na umírajícím těle se připravuje mršinu ovládnout islám, který zakotvil ve čtvrtích evropských měst, černošská paralelní kultura v USA se snaží získat výhody a nevidí, že si podřezává větev, na které sedí.

Ekologické výzvy mohou úspěšně řešit jen přesvědčení lidé v rámci národních kolektivů, vlastenci, kteří jsou si vědomi nutnosti zachování přírody, ale i svého národa a tím i celé civilizace, ochotni k sebenegaci a sebeobětování, vědomi si, že budují budoucnost svých dětí.

Hyeny budou tvrdit, že k vyřešení ekologických problémů musí být totalita nějaké levicové kamarily vládnoucí podle chaotických, nejasných, sebezničujících příkazů vylučující jakoukoliv jinou vůli než jejich. Taková totalita bude ve svém výsledku mnohem horší než komunistická, především proto, že bude chaotická, lze očekávat poměry jako v SSSR v době Stalinova Velkého teroru, když už opravdu neplatí nic než jen vůle „velkého vůdce“.

Konzervativci by v obraně západní civilizace měli vyjít z tradičních ideálů z předtotalitní doby a použít metody Nadčasového humanismu. To je především odmítnutí pýchy rozumu. Uvědomění si, že lidská konstruktivní rozhodnutí jsou nedokonalá, nelze se řídit ideologiemi, pouze nějakými plány zahrnujícími zkušenost, a vizemi respektujícími realitu. Podpora přirozenosti by měla spočívat v úctě k přirozeným útvarům – rodině, národu, státu a jejich tradičnímu řádu. Nová pravidla musí být přirozená a demokratická, musí rozhodovat vůle lidu, vůle většiny. Vládnout musí lid, nikoliv kapitál nebo kamarila nějaké menšiny. Je zapotřebí prosazovat ideály zachování základních atributů života přírody i lidského rodu. Zachování zdravého lidského pokolení dostatečně početného, aby dokázalo vzdorovat jednak přemnoženým a nepřirozeně se množícím etnikům, jednak nepřízním fyzického prostředí. Zachování přírodního prostředí. Zachování není ideologie, je to přirozený princip platící v celé přírodě.

Vlastimil Podracký

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/08/8391-na-zapadni-fronte-chaos.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPo antisemitismu máme anticikanismus...   
Pridal tk Pondělí 03 srpen 2020 - 09:27:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Projevy anticikanismu zesilují. Jsou v celé Evropě na dennodenním pořádku,“ řekl před přibližně stovkou účastníků Čeněk Růžička z Výboru pro odškodnění romského holocaustu. Politiky vyzval k tomu, aby tyto projevy odsuzovali stejně jako antisemitismus. „Doposud se tak neděje,“ dodal při příležitosti Památného dne romského holocaustu, kdy lidé v Evropě vzpomínají na Romy zavražděné během druhé světové války.
______
Máme se na co těšit...

Co je ovšem pikantní na celé věci, je otázka původce tohoto holocaustu a tudíž i původce tohoto odškodnění (jde o cikány, takže jde samozřejmě o prachy, to kolem je divadýlko). Pokud je mi známo, tak transporty cikánů organizovala německá okupační správa a likvidaci cikánů organizovala německá SS v rámci vyhlazovacích táborů. Může mi tedy někdo vysvětlit, proč se tento vyčůraný cikán obrací s nataženou rukou do rozpočtu ČR a proč se vůbec tato bizarnost řeší v rámci rozpočtu ČR?

A jen pro doplnění. Teta mojí babičky zahynula v Buchenwaldu a otce mojí babičky zastřelilo gestapo. Přesto - nikdy by mě nenapadlo kvůli tomu zakládat Výbor a ždímat prachy - navíc od oběti, byť se cikán umně snaží (a proto je tak protěžován) tento fakt relativizovat.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/vezkratce/17205/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponK útoku na Petra Bendu a praktikám Deníku N   
Pridal tk Pondělí 03 srpen 2020 - 09:13:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Deník N zveřejnil celostránkový článek „Mít nácka na kandidátce je nepřijatelné“, ve kterém se pokouší dehonestovat Petra Bendu, severočeského podnikatele a politicky činného člověka. Pozornost si vysloužil díky tomu, že figuruje jako bezpartijní na čtvrtém místě kandidátky sestavené ústeckou sociální demokracií. Benda na text reagoval replikou, kterou ovšem Deník N odmítl zveřejnit. Je to zajisté ukázka přístupu toho listu, který na internetu má připsánu charakteristiku „rozumět lépe světu“. Jde nám ale o svět, kterému můžeme rozumět jen na základě Deníkem N manipulovaných a dokonce vylhaných informací?

Deník N – pravda – raději nezveřejňuje prodejnost listu, což někdy vede ke štiplavému hodnocení, že ho kupuje Karel, Mirek, Pavel a ještě několik dalších. Nad jeho pomlouvačnou praxi, která tolik připomíná předlistopadové Rudé právo, ale není jen tak možné mávnout rukou. Vždyť příležitostně je v některých kauzách a pseudokauzách dále citován jinými sdělovacími prostředky. Příklad textu „Mít nácka na kandidátce je nepřijatelné“ ukazuje ovšem na jasnou nedůvěryhodnost Deníku N a vyvolává pochybnosti o důvěryhodnosti dalších článků. Příznačné zřejmě je i odmítnutí možnosti reagovat na zveřejněné lži. Osočený Petr Benda by se jistě mohl nápravy a satisfakce domáhat soudní cestou, ale víme, jak dlouho se takové soudy táhnou. A Deníku N zjevně nejde o pravdu, ale dokonce možná ani ne o samotného Bendu. Nejde snad o snahu poškodit ústeckou kandidátku sociální demokracie a dát možnost k útokům na vedení sociální demokracie. Někteří - zejména ti neúspěšní, kteří sami ví, že účast jejich kandidátek v podzimních krajských volbách nebude festivalem úspěchu – se již ozvali. Deník N by názor, že je součástí účelových snah o diskreditaci Petra Bendy a sociální demokracie mohl vyvrátit zveřejněním pravdy, např. zveřejněním rozhovoru s nepravdivě napadaným kandidátem. Snad v tomto případě není pravda tím posledním, o co jde.


K čemu je dobrá skandalizace?

Musím reagovat na článek v pátečním Deníku N pod názvem „Mít nácka na kandidátce je nepřijatelné“. Už tento název evokuje, jaký je názor obou autorek článku, který nemůžu charakterizovat jinak než jako předpojatý.

Člověk ve svém životě dělá chyby. A tak i mou chybou bylo, že jsem se před lety ocitl ve volbách na kandidátce DSSS. Když si přečtu článek v Deníku N, na nějž reaguji, musím konstatovat, že někteří funkcionáři ČSSD využívají celou záležitost k frontálnímu útoku na předsedu ČSSD Hamáčka, což dva měsíce před volbami nepovažuji za rozumné. Jsou to shodou okolností největší měrou právě lidé, kteří svou nedávnou činností v rámci Sobotkova vedení přivedli ČSSD do dnešní neradostné situace (Zaorálek a Chovanec). Podobně dlouhodobě miniaturizuje volební pozici ČSSD v Praze také její šéf pražské ČSSD Pavlík. Podle relevantních průzkumů je totiž ČSSD v Praze v průzkumech na 1%... Je proto dobře, že v letošním roce není podrobena volbám do pražského zastupitelstva. Chci připomenout oběma dámám, autorkám článku, že jsem byl v letech 2005 – (leden) 2011 předsedou krajské organizace ČSSD, která tehdy dosahovala vynikajících a v celostranickém měřítku vysoce nadprůměrných výsledků. Ve volbách do sněmovny 2006 to bylo v kraji přes 35%. Ve volbách do krajského zastupitelstva Ústeckého kraje v roce 2008 2008 to bylo přes 32%. A ve volbách do sněmovny 2010 to bylo 25%. Na podzim roku 2011 vyhrála ČSSD v kraji komunální volby. Byl jsem tedy u toho, kdy ČSSD v Ústeckém kraji vlastně vyhrála rozhodující typy voleb. Po většinu tohoto období byl lídrem v kraji za ČSSD Jiří Paroubek.To dámy jaksi opomenuly úplně.

Bylo pro mě příjemným překvapením, když za mnou před pár týdny přišla celá řada starých známých sociálních demokratů, z nichž se za léta vzájemné spolupráce stali mí přátelé a oslovili mě, zda bych jim pomohl v případě, že by sestavili kandidátku sociální demokracii v Ústeckém kraji. S tím, že podle průzkumu má ČSSD v kraji necelých 2,9% preferencí. A že současné vedení kraje nehodlá kandidátku, kterou sestavilo s minimálním zastoupením členů ČSSD v první desítce kandidátů (byli to jen dva – Klika a Andrt) projednat na krajské konferenci. Tam by tato kandidátka byla členy, delegáty konference, nejspíš odmítnuta. Dnešní krokodýlí slzy Andrta a spol. o údajně nedemokratické proceduře použité vedením strany proto vnímám jako výsměch demokracii. Samozřejmě, že jsem na nabídku spolupráce odpověděl pozitivně a projevil jsem ochotu kandidovat na této kandidátce za hnutí Pro Sport.

Členové ČSSD v kraji ode mě očekávají, že budu při zajištění voleb plnit stejnou funkci jako v letech 2006 – 2010. Tedy zajištění organizační stránky a samozřejmě co nejefektivnější využití peněz, které budou k dispozici na kampaň.

Lidé, se kterými jsem se nerozešel při svém odchodu z ČSSD v dobrém, již v této straně nejsou. Není to nic hezkého, ale musím konstatovat, že se všichni moji hlavní političtí odpůrci dostali po roce 2010 do rozporu se zákonem.

Pokud se dnes někdo pokouší napadat mou morální integritu, tak chci veřejně sdělit, že jsem od roku 2011 prověřen NBÚ na prověrku se stupněm důvěrné a od roku 2018 na stupeň tajné. Znamená to, že NBÚ daleko do minulosti, ale i v současnosti sleduje jednak vývoj mých financí a také vztahů a kontaktů ve společnosti. Kdyby mě NBÚ považoval za radikála či dokonce extrémistu, bezpečnostní prověrku bych nezískal.

Na závěr chci dodat ještě jednu věc. Své angažmá v DSSS hodnotím jako politickou i lidskou chybu. Jsem zvyklý se z chyb poučit. Otevřeně řečeno, pokud se dnes pohoršuje např. L. Zaorálek nad tímto mým prohřeškem z minulosti tak jaksi účelově zapomíná na to, že v roce 2016 jako člen Sobotkova vedení strany souhlasil s tím, aby ČSSD spolupracovala v krajské radě Ústeckého kraje s Okamurovou SPD. Já se pana Zaorálka ptám: „Existuje nějaký významný rozdíl mezi SPD a dělnickou stranou?“. Obě tyto strany jsou xenofobní a silně protievropské, což je nepochybně v rozporu s programem ČSSD. A spolupráce SPD a Klikovy a Andrtovy ústecké skupiny, trvá téměř čtyři roky...

Petr Benda

Poznámka redakce IK:

Petru Bendovi držíme palce a hlavně ať se nenechá odradit od pofiderního bulváru, jako je právě kontroverzní DENÍK N, který je novinářská žumpa a nevětší šiřitel dezinformací v České republice.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDoufejme, že Trump zvítězí   
Pridal tk Pondělí 03 srpen 2020 - 08:04:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Donald Trump je miláčkem nejen amerických médií. Pokud chcete být dobrým novinářem, měli byste mít v portfoliu minimálně jeden pořádně nenávistný článek, jinak stojíte za starou bačkoru. My si o takových „novinářích“ myslíme své a Trumpa považujeme za nejlepšího politika v USA. Poté, co Biden zcela nepokrytě vyjádřil svoje sympatie k islámu, nemáme nejmenší pochybnost, že sympatizujeme s tím správným prezidentem USA.

Joe Biden promlouval letos v červenci na summitu „Million Muslim Votes“ ke svým voličům. Zaznělo zde mnoho velmi „zajímavého“, ovšem ne překvapujícího. Psalo se hlavně o tom, že Biden vyjádřil přání, aby se na školách dostatečně učilo o islámu, jakožto o velkém náboženství. Nezapomněl vyjádřit svoji nevraživost vůči Trumpovi a připomněl jeho zákazy směřující k islámu. Biden muslimům sdělil, že letošní volby jsou nejvýznamnější v celé americké historii. Potvrdil jim, že on nedovolí, aby byla americká společnost plná islamofobů a nenávisti vůči mírumilovnému náboženství, které nemá nikdy a s ničím nic společného. Biden muslimům přislíbil, že se postará o to, aby se jejich názory staly součástí našich životů. Stíhání „hate crimes“ proti islámu se podle Bidena má stát běžným koloritem života v USA. Biden zkrátka mezi ostatní muslimské řečníky onoho pamětihodného summitu zapadl jak ulitý. Děsivé, že?

Biden servilně děkoval těm, kteří ho pozvali – vlivné muslimské politické platformě EMGAGE. Že nevíte, o co jde? Zjistěte si to, ale garantujeme vám, že to nebude pěkné čtení. Mimo jiné proto, že tato skupina bývá spojována s Muslimským bratrstvem. Ano, s tou teroristickou organizaci. Má to ale kandidát na amerického prezidenta milé kamarády, co?

Koronavirová aférka se před americkými volbami celkem hodí. Destabilizace společnosti, strach a obavy z budoucnosti, to je to, co islám potřebuje. Vyděšení a slabí lidé snadno padají do jeho tenat. Člověk proto nemusí být zvláště velkým konspirátorem, aby mu bylo jasné, proč se z viru, který ani nic neumí, stala taková obří celosvětové drama. Muslimové jsou zkrátka ochotni zaplatit za svoje vítězství jakoukoli cenu. Zničení ekonomiky a uvržení lidí do chudoby, zničení jejich zdraví a nadějí? Pche, to za to klidně stojí.

V situaci, kdy Francie potvrdila, že islám prostoupil celý její systém, je nezlomné přátelství mezi Bidenem a islámem více než alarmující. Jestliže se USA stanou muslimským státem, bude to obrovská hrozba pro celý svět. Islám nemá jiný cíl než ovládnout vše, co ovládnout může. Přeje si, aby byli ze všech lidí muslimové a neuznává žádnou pluralitu, neuznává lidská práva a nemá slitování s káfiry. Vše, co vám kdy napovídal o tom, že se právě takto chovat nebude, je čistá lež pronesená v rámci džihádu. Pro každého člověka, který touží žít svobodně a volně, by měl být Biden tím nejtěžším protivníkem. Je naší odpovědností vší silou, kterou máme, bojovat proti tomu, aby se islám dostal do politiky a do řízení státu. Nebuďte lhostejní, jde o budoucnost vás a vašich dětí. Přemýšlejte, co jim odpovíte, až se jednou zeptají, proč jste to nechali být.

Doufejme, že Donald Trump opět prokáže, že je tím nejlepším pistolníkem a že dokáže porazit islámského kandidáta Bidena. My dva mu každopádně držíme palce a přejeme pevné nervy a zdraví. Ustát to, co se na něj dnes a denně valí, není vůbec snadné. Přitom bojuje za nás za všechny.

Vendula a David Zahumenští

Zdroj: http://blog.aktualne.cz/blogy/david-zahumensky.php?itemid=37412
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuské ministerstvo zdravotnictví zakazuje Wi-Fi a chytré telefony pro dálkové studium   
Pridal tk Pondělí 03 srpen 2020 - 08:00:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruské ministerstvo zdravotnictví stanovilo nová pravidla ochrany zdraví a bezpečnosti, která zakazují Wi-Fi a chytré telefony pro dálkové studium.

Příručka „Hygienické standardy a zvláštní požadavky na pomůcky, obsah a způsoby provozu v digitálním vzdělávacím prostředí v oblasti všeobecného vzdělávání“ toť na webových stránkách Ústavu dětské hygieny Ministerstva zdravotnictví, kde se uvádí:

„Pokyny jsou založeny na výsledcích vědeckého výzkumu provedeného v posledních letech, a to i v rámci multicentrických studií k zajištění bezpečných digitálních vzdělávacích technologií pro zdraví dětí pod záštitou Ústavů lékařských věd Ruské akademie věd.“

Nová pravidla pro digitální školství a počítačovou výuku doma zahrnují následující:

– Zákaz Wi-Fi a bezdrátového připojení k internetu pro základní školu.
– Zákaz chytrých telefonů pro účely vzdělávání.
– Doporučení používat pro domácí studium knihy, nikoli počítače.
– Doporučení neumísťovat základové stanice mobilních sítí (věží mobilních telefonů) na školních pozemcích

Zdroj: FB Moniky Cimburkové
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerické sliby byly lži. Vojenská biolaboratoř v Almatě musí být okamžitě uzavřena!   
Pridal tk Pondělí 03 srpen 2020 - 04:33:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ještě na začátku května ministerstvo zahraničí Kazachstánu prohlašovalo, že Centrální referenční laboratoř (CRL), postavená za peníze ministerstva obrany USA v Almatě, je údajně zaměřena na boj proti COVID-19 a významně přispívá na snížení rychlosti šíření onemocnění. Ba co víc, podle vyjádření diplomatů se místní specialisté zabývají zkoumáním koronaviru za účelem zpracování tuzemské vakcíny a výroby PCR testů.
Dvě třetiny kazašských podníků patří zahraničním korporacím.

MZV, vláda i prezident Kazachstánu se tvářili a tváří, že CRL v Almatě je ryze místní rozpočtová organizace, jako i další vědecko-výzkumné ústavy, pracující na základě amerických výzkumných programů a kontraktů, jež mají zajistit epidemiologickou bezpečnost země. Že je to mýtus, jsme se všichni nyní přesvědčili v praxi, ale nikdo z úředníků nechce přiznat, že v průběhu všech těchto měsíců klamali jak Kazachy, tak i své sousedy.

V dubnu prezident Kazachstánu Kasym-Žomart Tokajev odeslal pozdravný dopis kolektivům Národního vědeckého střediska zvláště nebezpečných infekcí M. Ajkimbajeva (NNCOOI) a Národního střediska biotechnologie, kam patří CRL, které vyvíjely testovací systémy pro zjišťování koronaviru COVID-19, odpovídající mezinárodním standardům.

Dokonce poznamenal, že tento úspěch demonstruje vysokou konkurenceschopnost tuzemského biomedicínského odvětví. "Jsem přesvědčen, že vypracované testy pomohou uchovat život a zdraví tisícům Kazachů", je uvedeno ve zdravici hlavy státu vědcům. Samozřejmě, že to bylo podáno jako nebývalý úspěch biologů, kteří uskutečnili opravdový průlom na laboratorním vybavení, dodaném Pentagonem.

V rozhovoru pro noviny Kazachstanskaja Pravda z 15. dubna letošního roku generální ředitel NNCOOI Ajkimbajeva doktor lékařských věd Toktasyn Jerubajev, když poukazoval na čistě občanský charakter svého ústavu, také zmínil nebývalý úspěch pracovníků laboratoře: "Takže CRL našeho vědeckého střediska, když potvrdila svou důležitost a nutnost v systému zajištění biologické bezpečnosti země, se stala jedinou laboratoří v Kazachstánu, která, po přijetí prvního úderu epidemie, se chopila provádění diagnostického výzkumu COVID-19".

Nejen to, veřejně prohlásil, že nebude nedostatek vyvinutých kazašských PCR testů! Na otázku novináře, kdy bude zavedena hromadná výroba tuzemských testovacích systémů, aniž by zapochyboval, odpověděl: "Experimentální série jsou již vyráběny a používají se pro laboratorní potvrzení diagnózy COVID-19. K dnešnímu dni výrobní kapacity CRL NNCOOI MZ RK (MZ RK - Ministerstvo zdravotnictví Republiky Kazachstán, pozn. překl.) umožňují provádět každý den 1 000–2 000 vyšetření. Už v květnu plánujeme zvýšit výrobu testovacích systémů na 50 tisíc kusů měsíčně. Pokud všechno půjde podle plánu, budeme s to zajistit testovací systémy pro všechny podniky, podřízené ministerstvu zdravotnictví a vytvořit strategickou zásobu pro případ hromadného rozšíření infekce na území země".

A na otázku o tom, jaká je cena tuzemských testovacích systémů, doktor lékařských věd bez uzardění poznamenal, že bude desetkrát levnější v porovnání s ruským analogem! Nevěříte? Zde je jeho odpověď novináři: "Definitivní cena bude určena později, až bude zahájena jejich komerční výroba. Dnes můžeme pouze konstatovat, že experimentální tuzemský testovací systém je levnější než analogický ruský přibližně 10x".

Pokud bychom měli věřit doktoru lékařských věd Toktasynu Jerubajevu a novinám Kazachstanskaja Pravda, tak nyní by země měla být zavalena vlastními PCR testy. A jestliže máme věřit kazašským diplomatům, pak vynikající medicínští biologové by už stihli k dnešku vyvinout vakcínu na COVID-19. Ale zdá se, že něco nevyšlo. Nebo ministerský předseda, který nevyslyšel blahopřejné dopisy prezidenta, nevyčlenil prostředky na výrobu zázračných a mimořádně levných tuzemských testů, takže ve výsledku musí úředníci reálné PCR testy nyní nakupovat v zahraničí nebo je dostávat v podobě humanitární pomoci.

Skutečná katastrofa kazašského systému zdravotnictví, kdy v nemocnicích někdy nejsou dokonce základní léky a dokonce teploměry, a u lékáren se tvoří kilometrové fronty, nebo lidé si nemohou dlouhou dobu nechat udělat placené PCR testy, ukázala všem názorně absurdnost a lživost oficiální propagandy, pokoušející se skrýt skutečný charakter americké CRL. Vždyť už je zjevně všem jasné, že žádné testy nevyráběla, a to, že se zabývala tři roky zkoumáním nejrůznějších koronavirových infekcí, očividně však ne kvůli vytvoření vakcíny.

Nejen to, čínští diplomati na začátku července odhalili existenci v zemi tisíce zemřelých na novou ne zcela prozkoumanou atypickou pneumonii. Ve výsledku bylo vedení státu nuceno přiznat tento fakt a spojit statistiku počtu nemocných touto chorobou s "běžným" COVID-19. Dokonce bývalý poradce prezidenta Olžas Chudajbergenov před týdnem prohlásil, že celkový počet nemocných v zemi už dosáhl hranice dvou milionů osob!

"Nyní je oficiální počet nemocných koronavirem 67 tisíc a pneumonií asi 234 tisíc (od 1. ledna do 15. července). Pokud máme vzít čistý přírůstek nemocných pneumonií, tak to bude kolem 163 tisíc. Celkem 67 + 163 = 230 tisíc nemocných koronavirem. A to je minimum. Kdybychom nebrali přírůstek, ale celkový ukazatel, tak to bude nikoli 230 tisíc, ale 301 tisíc nemocných/těch, kteří nemoc prodělali. Přinejmenším těch, které zahrnulo PCR testování, kteří se obrátili sami na nemocnice. Přirozeně, existují ti, kteří prodělali nemoc doma, ale u nich zatím není jasno, jaká čísla máme očekávat. Když vezmeme v úvahu, že na nemocnice se obraceli pouze ti, kteří měli symptomy, ale že 85% stoná bez symptomů, tak nemoc prodělalo nebo jí trpí asi 2 miliony Kazachů. Někde se mohu mýlit, ale důležité je, že nyní Ministerstvo zdravotnictví Kazachstánu zahrnuje do koronaviru všechno, co spadá do jeho kompetence", prohlásil na své stránce na Facebooku Olžas Chudajbergenov, a následující den byl odvolaný.

V této velmi těžké situaci právě Rusko dodalo první humanitární pomoc v podobě 18 tisíc testů, používaných pro zjištění COVID-19, a také 44 tisíce reagentů. V nejbližší době bude odesláno dalších 50 tisíc testů, i když tolik, a dokonce ještě 10 krát levněji, měla vyrábět americko-kazašská CRL v Almatě. Celkově bylo odesláno kazašskému lidu léků, prostředků ochrany a potřebných aparatur v hodnotě víc než 800 milionů tenge, do čehož však není zahrnuta pomoc ruských nekomerčních organizací.

Ze své strany ministerský předseda Askar Mamin poděkoval Rusku za poskytnutou pomoc v boji s COVID-19 - za léky, ochranné prostředky a výsadek tří desítek mediků. "To nejdůležitější je, že jsme získali zkušenosti ruských lékařů, kteří přijeli, pracovali a pracují v různých regionech Kazachstánu", konstatoval premiér Kazachstánu.

Kromě toho si pospíšil požádat svého ruského kolegu o vakcínu proti koronaviru, u níž proběhlo úspěšné testování. "V souvislosti s tím, Michaile Vladimíroviči, počítáme s tím, že, jakmile bude zahájena průmyslová výroba vakcíny, bude mít Kazachstán možnost získat dávky vakcíny pro obyvatelstvo mezi prvními zeměmi. Je to velmi důležité", řekl.

Chce se v souvislosti s tím Askaru Maminovi položit otázku ohledně vlastní "tuctové" vakcíny, vytvořené na vybavení dvojího určení, "darovaném" Pentagonem, nedošla cíle? Kolikpak životů zachránili biologové lékaři, pracující za americké prostředky? Vždyť bylo černé na bílém v tiskové zprávě ministerstva zahraničí Kazachstánu napsáno, že CRL v Almatě "je zaměřena na boj proti COVID-19 a je významným přínosem pro snižování rychlosti šíření onemocnění".

Není tak velké množství nemocných v podobě dvou miliónů osob důsledkem činnosti oné laboratoře, která byla údajně postavena pro mírové účely? A není existence nové neprozkoumané atypické pneumonie záležitostí rukou amerických "přátel", kteří ve skutečnosti řídili a řídí alma-atinskou laboratoř a činnost údajně rozpočtových vědecko-výzkumných ústavů?

Jedno je jasné, že nám celou tu dobu nestydatě lhali, protože žádným zpracováním vakcíny a výrobou 50 tisíc PCR testů měsíčně se velmi nebezpečná vojenská americká laboratoř nezabývala! Oficiální prohlášení úředníků byla pouze přikrytím pro zabezpečení další práce CRL a vojensko-biologických objektů Pentagonu na území Kazachstánu. Nyní se tato lež stává zjevnou pro všechny, ale žádné závěry se z tohoto nedělají.

Taková lehkomyslnost a ledabylý vztah jak k vlastnímu lidu, tak i ke svým nejbližším spojencům a sousedům snižuje síly a může přijít celému Kazachstánu draho. V nynějším okamžiku prudkého zostření vztahů mezi Čínou a USA se země může stát polygonem otevřeného čelení a linií fronty budoucí války. Psal jsem o tom již před několika lety, kdy u někoho z kazašského vedení byly ideje na rozmístění americké vojenské základny v Kaspickém moři.

Ani Říše středu nebo Írán nebudou čekat, kdy na ně bude z území Kazachstánu zasazen biologický úder novým modifikovaným "nábojem" v podobě ještě smrtelnějšího kmenu koronaviru nebo jiné infekce. Pokud Moskva zatím působí diplomatickými metodami domluvy, tak Peking, když mu bude hrozit skutečné nebezpečí, nebude ztrácet čas a zasadí úder na CRL a dalších pět podobných objektů v Kazachstánu.

USA a EU sotva odešlou v takovém případě své armády na ochranu Nur-Sultanu a proto, aby zabezpečily své sliby. Podobná avantýra může právě tímto pro Ak Ordu (prezidentská rezidence v Kazachstánu, pozn. překl.) skončit, když bude dřívější politika zahrávání si s americkými vojáky pokračovat. Jestliže už nyní dvě třetiny ekonomiky patří zahraničním korporacím a republika je de facto rozdělena na sféry vlivu, tak už nikdo nemůže v měnícím se světě poskytnout záruky zachování země jako takové.

V zájmu národa Kazachstánu je nyní nutno bez meškání zavřít tyto objekty a zastavit práci na programech Pentagonu. Je třeba se vzdát tohoto smrtícího neokoloniálního kurzu, jinak nás očekává nevyhnutelná katastrofa!

Ajnur Kurmanov
je vůdce Socialistického hnutí Kazachstánu

Zdroj: news-front.info
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÁzerbájdžánci útočí na Armény i v Západní Evropě   
Pridal tk Pondělí 03 srpen 2020 - 04:29:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pohraniční obce v okrese Tavush na severovýchodě Arménie jsou ostřelovány z Ázerbájdžánu. Víme o sporu o Náhorní Karabach, arménskou enklávu uvnitř Ázerbájdžánu, který opakovaně přerostl ve vojenský konflikt. V současné době je muslimský Ázerbájdžán posílen agresivním chováním Turecka. Víme, že zejména po roce 1915 došlo ze strany Turecka ke genocidě 1 a půl miliónu Arménů na území, které obývali nejméně tři tisíce let, ale které se dostávalo pod nadvládu řady dobyvatelů a nakonec Osmanů a Turků.

Pronásledování vedlo k Arménské diaspoře a dnešní Arménie je jen zlomkem původního území obývaného Armény. Konflikt se sousedním Ázerbájdžánem byl utlumen v době ruského impéria a Sovětského svazu.

15. července tohoto roku se v hlavním městě Baku konalo shromáždění tisíců zfanatizovaných Ázerbájdžánců, zejména mládeže, kteří provolávali protiarménská hesla. Následně se podobná shromáždění konala v řadě evropských měst, kde sídlí početná komunita Ázerbájdžánců (Spojeném království, Belgii, Moldávii). Dochází k potyčkám mezi Ázerbájdžánci a Armény. 24. července v Londýně demonstranti zastavovali auta s arménskými poznávacími značkami, vyvlekli cestující z vozů a způsobili jim vážná zranění. Padesát Ázerbájdžánců bylo zatčeno.

Ramil Safarov, ázebájdžánský poručík, který zavraždil v době míru spícího arménského poručíka Gurgena Margarjana (2004), byl zadržen v Maďarsku a vydán soudu v Ázerbájdžánu a tam osvobozen a oslavován jako hrdin a přijímán příznivě i státními orgány. I prezident Obama tím byl údajně rozhořčen a žádal vysvětlení.
Jsem zvědav, zda tyto projevy xenofobie a nenávisti na etnickém základě budou odsouzeny orgány Evropské unie, nebo budou ignorovány stejně jako podobné chování Turecka a deklarace o lidských právech zůstanou zase jen na papíře.

Ivan David
Nová republika

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2739 sec,0.1004 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,621kB