Úterý 04 srpen 2020
Uprchlíci začali přejíždět auty místní chodce. Francie, Švédsko. Terorismus to ale prý není   
Pridal tk Úterý 04 srpen 2020 - 08:55:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jistě zcela náhodou zaplavila Západní Evropu vlna vražd (nebo pokusů o ně) místních bělochů auty. Auto vždy (opět náhodou) řídí muslimský uprchlík.

Například ve francouzském Lyonu přejel Youcef T. zdravotní sestru Axelle Dorier (23), která byla na procházce se psem. Podle jeho obhájkyně to nebyla vražda, ale drobná nehoda.

Ve Švédsku ve městě Borlänge “taxikář” (30) dokonce vjel do skupiny chodců s cílem zabít jednu mladou ženu. Policie jeho původ sice nesdělila a ještě dodala, že uprchlík “ztratil kontrolu nad vozidlem”, ale místní mají jasno.

To je jen krátký výčet náhodný přejetí místních bělochů uprchlíkem z posledních dnů. Nic se ale neděje, media to nezajímá a jak by pravil “přední český novinář” L. Palata “vraždil automobil”.

KPI
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCo ukazují fakta - 0,044% nemocných, 0,0036% resp. 0,156% zemřelých   
Pridal tk Úterý 04 srpen 2020 - 08:26:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Uvedená oficiální fakta vykreslují celý Covid jako velký podvod, kdy cílem bude něco jiného, než je prostému lidu prezentováno. Jinými slovy - pomocí strachu z nás dělají hlupáky a budoucí nevolníky.

Vezmu to stručně - na stránkách ministerstva zdravotnictví jsou aktuální údaje o stavu "epidemie" Covid-19. K datu 1.8.2020 (17.30) statistika uvádí: úmrtí na koronavirus = 382, aktuálně nemocných = 4.674, vyléčených = 11.584. Stránky obsahují i "vysvětlení základních pojmů", kde zjistíte, že součtem výše uvedených kategorií dostaneme celkové potvrzené případy, což se rovná číslu 16.640. A právě toto poslední číslo se většinou uvádí v souvislosti s "epidemií" Covid-19. Je to ukázková manipulace, protože obsahuje i vyléčené pacienty, nikoliv jen aktuálně nemocné.

Poslední údaj o počtu obyvatel najdete na stránkách ČSÚ, kde se dočtete, že ... "Česká republika měla k 31. březnu 2020 10 694 364 obyvatel."

A nyní kupecké počty:

"Epidemie" Covid-19 je prezentována jako celostátní záležitost, proto pro základní orientaci vztáhneme počet aktuálně nemocných k počtu obyvatel. Výsledkem je, že "epidemie" aktivně dopadá na 0,044% obyvatel. Matematika je neúprosná, proto vztažení aktuálně nemocných v kraji, okresech, obcích k jejich počtu přinese obdobné výsledky - pokud někde vyšší procento, pak musí být oblast s nižším procentem.

Zemřelé můžeme vztahovat k několika hodnotám:

- k počtu obyvatel - pak na následky "celostátní epidemie" zemřelo 0,0036% obyvatel

- k počtu nakažených (pozitivně testovaných) - pak fakta dokládají úmrtnost 0,156%

Tolik oficiální fakta. Domnívám se, že nepotřebují komentář. Celá "pandemie Covid-19" není o nemoci, ale zjevně o něčem jiném.

Dle mého, novodobí lepšodruzi mají nejvyšší čas zřídit ministerstvo pravdy a zahájit nahrazování nežádoucích faktů tak, aby nová "poopravená fakta" odpovídala zadání. Jako uvědomělý a pokrokový euroobčan přikládám krátký seznam, kde unikají nesprávná fakta ..

Asi jako první by měla být zaměřena pozornost na zdroje, kde neinformovaný občan, svým neuvědomělým hledáním informací, může najít nesprávná a závadná fakta rozvracející hodnoty EU týkající se definice epidemie. Práce všech pokrokových lepšodruhů je mařena, pokud existují zdroje tvrdící, že např. o epidemii chřipky se jedná, pokud nemocných je 1.600 až 1.800 případů na 100.000 obyvatel, např. zde. Podle tohoto výpočtu by celostátní pandemie nastala, kdyby byl překročen epidemický práh cca 160.000 - 180.000 aktuálně nemocných (a ne 4.674). V tomto bodě se rovněž naskytá otázka, zda by nějaká nezisková organizace neměla dostat dotaci na téma : "Koncentrace a školení osob nespoléhající na servis ČT a neuvědoměle hledající informace samostatně". Připomínám prozatím neopravenou historii, z které víme, že největší zkušenosti s koncentrací osob mají Němci, kdy postačí aktivní menšina, přičemž zbytek "se dívá jinam".

Dále bude nejspíše potřeba zjistit a medializovat skutečnou údajnou "odbornost" lékařů s evidentně evropsky nesprávným myšlením a uvést jejich pomýlené názory na pravou míru. Není přece možné, aby občan-laik narazil na vyjádření, že rouška je v podstatě Petriho miska přímo před obličejem nebo na doporučení o potřebě se nechat imunizovat. Ovšem jako absolutně nepřijatelné a nejvíce podrývající EU hodnoty a politické úsilí našich vůdců jsou články "odborníků" o nějakém levném a dostupném léku na Covid-19 nebo články "odborníků" o neexistující pandemii.

Pokud je zapotřebí pro další budování rozvinuté EU společnosti přijít na přelomu roku s vakcínou proti Covid -19, pak by bylo velmi záhodno vyhledat a správně poopravit všechny články o tom, jaký časový průběh má vývoj vakcíny. Spořádaný občan nemůže přeci být konfrontován s časovou osou, kde je v letech uváděno období pro testování na zvířatech (od myší až po opice), potom na nějakých postupně se zvětšujících skupinách dobrovolníků .. atd. Domnívám se, že pokud je třeba normální desetiletý vývoj stihnout během 1 roku, pak časovou jednotku "rok" v článcích může paušálně nahradit jednotka "měsíc", v některých případech pak "týden". Včasným poupravením článků je třeba vyrazit zbraň z rukou všech rozvracečů a Putinových nohsledů, kteří by mohli poukázat na nemožnost vývoje neškodné vakcíny v tak krátkém čase.

Novodobí lepšodruzi, práce s nápravou nesprávných faktů a názorů je až nad hlavu. V seznamu neuvádím takové drobnosti, jako dostupnost článků o tom, že se někde lidé už proti novým restrikcím bouří nebo, že muslimové v Evropě karanténu ostentativně nedodržovali a přesto jejich řady smrtka s Covidovou kosou nenavštěvovala více než obvykle. Rovněž by neměly být dostupné spekulace, že byly i šarže testů, které byly Covidem infikovány. Nebo taková Mudr Peková ... je to milá holka, ale ona už ... a jiní .... třeba takový prezident Tanzánie a Covid zjištěný v ovoci ... Zkrátka, politické práce je více než dost. Když se minule nepodařilo vytesat socialistického člověka, nikde není napsáno, že nepůjde dnes vychovat uvědomělého euroobčana.

Pro všechny ostatní nesoudruhy, kteří si ještě pamatují metody minulých soudruhů mám vzkaz - je pouze na nás, co si necháme líbit. Naše praktická minulá zkušenost znamená, že víme, co bude následovat, známe jejich ideologické zbraně a mechanismus použití. Bude-li většina mlčet, bude salámovou metodou docházet k ořezávání všech našich práv. Pokud se někdo chlácholí, že dnes přišel "na řadu" ten "hajzl soused", pak by si dotyčný měl uvědomit, že zítra bude "na řadě" on sám. To je jistota, protože cílem těch amorálních zbabělců nahoře je podřídit si a vysávat všechny bez rozdílu. Mějme na paměti, že slovo je mocná zbraň - ne nadarmo nejstarší kniha uvádí, že na začátku bylo slovo...

Nehorší je proto zůstat potichu.

Na závěr dodávám - je nepochybné, že pro některé může být průběh Covidu-19 těžký až fatální. To nikdo nezpochybňuje, nicméně jsem přesvědčen a fakta myšlenku podporují, že je cíleně a masově vyvoláván strach, kdy konečným cílem nebude péče o zdraví občanů.

David Dvořák

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/08/8392-co-ukazuji-fakta-0044-nemocnych-00036-resp-0156-zemrelych.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVyvěsme červené vlajky!   
Pridal tk Úterý 04 srpen 2020 - 08:20:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V debatě o Covidu-19 jsou dvě věci považovány za dané : tolik očekávaná vakcína nebude stříbrná kulka, která virus zabije, a nebude tak bezpečná, aby nemohla způsobit vedlejší škody na lidském zdraví.
V tisku se objevila řada znepokojujících zpráv o tom, že výrobci ve spěchu, aby byly první, zkracují nebo dokonce šidí klinické zkoušky. A nyní k těmto obavám se přidala snaha velkých farmaceutických společností vyhnout se veškeré odpovědnosti za vedlejší zdraví škodlivé následky očkování.
Ruud Dobber, jeden z ředitelů AstraZeneca, druhé největší britské farmaceutické společnosti, prozradil tiskové agentuře Reuters, že jeho firma obdržela 30. června od státu ochranu před jakýmkoli trestním stíháním, když její vakcína poškodí nějakým způsobem lidské zdraví.
„Je to výjimečná situace, kdy naše společnost nemůže vzít na sebe žádné riziko, jestliže se třeba za čtyři roky ukáže, že naše vakcína má vedlejší účinky,“ vysvětlil Dobber. „Ve smlouvách, které máme připraveny, žádáme osvobození od odškodění. Pro většinu zemí je přijatelné vzít riziko na svá bedra, protože je to v jejich zájmu.“

Reuters hlásí, že odpovědnost za vadné výrobky byla jedním z hlavních bodů při jednáních o nákupu vakcín od Pfizera, Sanofi a Johnson&Johnson, aniž uvádí kdo dojednal co a s kým.

Ve Spojených státech je osvobození od odpovědnosti a beztrestnost zaručena střechovým zákonem o veřejné a nouzové připravenosti (PREP Act), pod nějž spadají také očkovací látky.

PREP je příkladem par excellence prvního přikázání neoliberální doktríny - všechen zisk koncernům, všechno riziko společnosti.

Skutečnost, že AstraZeneka a další velcí výrobci si vymiňují trestní ochranu ukazuje, jak malou důvěry mají farmaceutické elity v připravované vakcíny.

Ironie spočívá v tom, že nám nabízejí cinknutou imunitu a sami pro sebe požadují imunitu opravdovou.

Vyvěsme červené vlajky. Ty největší nad sídlem vlády, ministerstva zdravotnictví a pro dobrou míru také parlamentu. Ať všem připomínají, že uzavřít smlouvu o nákupu narychlo uvařených vakcín bez klausule, že při závažném selhání očkovací látky nese hmotnou a trestní odpovědnost výrobce, je zločin spáchaný na vlastním národu.

Jan Vítek
Český novinář žijící v Ženevě ve Švýcarsk
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJ.B.Pollak: Výzva policie v Minneapolis: Kriminálníkům se raději poddejte   
Pridal tk Úterý 04 srpen 2020 - 08:15:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vedení policie amerického města Minneapolis se k obyvatelům obrátilo s touto výzvou: „Buďte připraveni vzdát se svých mobilních telefonů a peněženek, jestliže je na vás budou lupiči vyžadovat. Nehádejte se s nimi a v klidu se jejich požadavkům poddejte“.

Tuto“preventivní radu“ rozšiřuje minneapoliská policie prostřednictvím místní televizní sítě ABC a své výzvě dodává, že město čelí zvýšené vlně loupeží všeho druhu, včetně loupeží aut. A to zvláště ve třetím okrsku, což je oblast, ve které byl George Floyd zavražděn policejní hlídkou a kde protestanti vyplenili sídlo policie.

Pollakovu zprávu nám s titulkem: „Demokraté spláchli osobní bezpečnost, zákon a pořádek do záchodové mísy“ poslal P.C.Roberts.

Překlad: Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč je důležitá politika více azimutů   
Pridal tk Úterý 04 srpen 2020 - 07:56:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Politiku „více azimutů“ hájil prezident Zeman často ve svých projevech. Odvolával se na to, že podobnou politiku razil francouzský prezident Charles de Gaulle. „Razil politiku všech azimutů, což neznamenalo nic jiného než to, že při zachování všech spojeneckých závazků je zapotřebí udržovat přátelské a zejména ekonomické styky prakticky se všemi zeměmi. Minimálně se všemi velkými zeměmi.“

Změna pravidel

Pro Evropu ve 20. století byla stanovena pravidla po I. světové válce na mírové konferenci ve Versailles v roce 1919, po II. světové válce se pravidla v Evropě dodržovala na základě konference v Jaltě v roce 1944, pravidla byla lehce upravena na konferenci v Helsinkách v roce 1978.

Sjednocením Německa a rozpadem SSSR přestala platit Jalta, rozpadem Jugoslávie a Československa přestaly platit zbytky Versailles, vyhlášením nezávislosti Kosova přestala platit i pravidla z Helsinek (neměnnost hranic v Evropě silou), následovala krátká válka Gruzie s Ruskem o Jižní Osetii a nakonec anexe Krymu Ruskem.

V současné době to vypadá, že platí právo silnějšího. Proto se mi jeví jako velice zajímavý nedávný návrh Michaila Gorbačova, aby se u kulatého stolu sešly USA, Rusko a EU a projednaly, co dál. Nějaká pravidla by měla býti stanovena. Eskalace napětí totiž může vést i k náhodnému vyvolání velkého konfliktu.

Euroatlantické demokracie, včetně Japonska, v průběhu dvacátého století a na samém počátku 21. století kontrolovaly pětasedmdesát procent světového bohatství. Nyní, poprvé v moderní době, tyto demokracie představují již méně než polovinu světového bohatství, asi osmačtyřicet procent, a tento podíl se neustále snižuje. Ani ne proto, že by se náš růst snižoval, i když EU vyvolává zvláštní obavy a Japonsko ještě více.

V USA se ekonomika poměrně stabilizovala na úrovni 20 až 23 % světového HDP. Společně s ostatními se ovšem jedná o sestupný trend. A sestupný díky pandemii opravdu je.

Podle MMF, SB a Goldman Sachs dojde k zásadním změnám v nejbližší době. Čína bude největší ekonomikou světa do roku 2027, ne-li dříve. Dnešní „rozvíjející se“ země BRICS dosáhnou ekonomické úrovně G7 do roku 2032.

Tyto projekce naznačují, že v průběhu desetiletí budeme žít ve světě se třemi světovými měnami – USD, euro a jüan. Kyvadlo světového vývoje je v pohybu na opačnou stranu a rozdílné projekce se shodují v tom, že tento vývoj je nevyhnutelný a nezvratitelný.

Takže budeme muset co nejdříve zahájit dialog s nově vznikajícími mocnostmi o pravidlech, kterými se budeme řídit v 21. století...

Státy BRICSu tvoří přibližně 26,6 % územní plochy všech zemí a žije v nich 42,2 % obyvatelstva planety. V r. 2010 jejich celkový HDP činil 18,48 bilionů USD. Hospodářsky nejsilnější (v přepočtu na obyvatele) je zatím Rusko, v absolutních číslech ale vede Čína, jež je vůbec považována za nejsilnějšího člena skupiny. Právě překvapivé přizvání Jižní Afriky (v prosinci 2010) – když by více vyhovovaly Turecko, Indonésie, Mexiko či Jižní Korea – je dílem především Číny, která si chce utvrdit svůj sílící vliv v Africe.

Politiku více azimutů můžeme samozřejmě odmítat a dnes skutečně srdnatě odmítáme. Boříme sochy sovětských osvoboditelů, přejmenováváme ulice, stavíme pomníky vlasovcům. Tímto počínáním ničíme vazby, které exprezident Václav Klaus a nynější prezident ČR Miloš Zeman s oběma velmocemi navázali.

Jak Rusko, tak Čína k nám měli historicky vytvořený silný vztah. Pan Petr Hájek tuto pravdu zmínil ve své poslední knize. U Ruska je to pochopitelné, jde o slovanský superstát, na nějž se odvolávají již obrozenci při snaze o obnovení českého státu. U Číny pak je to zcela unikátní: mnoho lidí, kteří jsou dnes na významných místech, u nás v dobách socialismu studovalo a vytvořilo si k nám pevné vazby.

Čínský prezident na počest svého českého protějšku uspořádal státní večeři. Ani to není zcela běžné.

Představitelé Západních států se předhánějí v tom, kdo bude s Čínou a Ruskem obchodovat ve velkém, jen naše Pátá kolona se snaží o vypnutí vztahů s Ruskem a Čínou zrovna v době, kdy „vypnutí ekonomiky“, kvůli korona-krizi, přineslo ČR obrovské ekonomické ztráty.

Je to pátá kolona, která systematicky narušuje Zemanovu politiku všech azimutů a narušuje ekonomickou spolupráci s významnými mocnostmi.

Přitom by stačilo hájit politiku „více azimutů“. Například Německo společně s Ruskem dokončují projekt plynovodu Nord Stream 2 a to i přes sankce USA. Možná i na nás vyjde levnější plyn místo drahého zkapalněného plynu, který měl být přepravován po moři z USA.

Jak jsem napsal, Německo s Ruskem dokončují projekt Nord Stream 2 a to přes sankce USA. Víme, že desítky západních států se připojí k čínské globální iniciativě nové Hedvábné stezky.

Ovšem pokud naše pátá kolona bude jako doposud úspěšně rozvracet vztahy s velmocemi, které mají přímý vliv na světové dění, pak opět zůstaneme v oné malé pro- bruselské ohrádce a budeme trpělivě čekat na dotace, které nikdy nebudeme schopni splatit my ani naše děti, vnučky ani vnuci. Zato budeme onou malou probruselskou montovničkou, šikovných českých lidiček, které sice každý potřebuje, ale za jejíž služby nemusí sahat hluboko do vlastní kapsy pro peníze.

Emil Kalabus
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMuslimové v Německu požadují kalifát!   
Pridal tk Úterý 04 srpen 2020 - 07:33:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
"Musíme z Německa udělat kalifát! Muslimové v Německu se netají tím, že jejich cílem je Spojený evropský kalifát. 10 milionů německých muslimů (12,5% německého obyvatelstva požadují vládu islámu a šariátské zákony a obyčeje jako je to v jiných "normálních" zemích jejich původu.

Tak to je pro Němce konečná! Vzhledem k agresivitě islámu alespoň již nebudou blbnout s neomarxizmem, protože islamisté jim teď ukáží co jsou zač.


Zdroj: https://lesobservateurs.ch/2020/08/03/musulmans-a-francfort-nous-devons-faire-de-lallemagne-un-califat-islamique/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOpravdu musí čeští vojáci být součásti francouzské okupace Afriky?   
Pridal tk Úterý 04 srpen 2020 - 04:34:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Armáda ČR: "Čeští vojáci v Bamaku podpořili školu, kterou založila Češka. Chtějí tak civilními aktivitami vyvážit intenzivní vojenské česko-malijské vztahy. Čeští vojáci předali malijským školákům školní potřeby od dětí ze Základní školy Zdeňky Braunerové z Roztok u Prahy." Tolik propagandistické oddělení MO.

Já: Počin paní Bartákové v Mali je bezesporu přínosem pro malijské děti i jejich zemi a rozhodně si zaslouží uznání. Proč tam ale kvůli pár pastelkám posílá Česká republika za těžké peníze celou vojenskou misi? Dříve na podobné akce stačil jeden jediný misionář. Ať pátrám, jak pátrám, neplyne české vojenské působení v této zemi ani z Charty OSN, ani ze Severoatlantické smlouvy, ani z doložky solidarity Lisabonské smlouvy. A už vůbec ne ze zákonů ČR.

Kdo tohle dobrodružství vlastně platí? Pokud je to ČR, jedná se o naprosto neodpustitelné plýtvání penězi nás, daňových poplatníků, na zcela zbytečné vojenské dobrodružství s nulovým přínosem nejen pro obranyschopnost, ale i pro mezinárodní prestiž ČR.

Pokud je to Francie (na jejíž "žádost" jsme v této "misi dobré vůle" angažováni), jsou čeští vojáci v Mali pouhými žoldáky okupační armády (která navíc nemá "požehnání" OSN) a jen zcela zbytečně přitahují k naší zemi pozornost mezinárodních teroristických skupin.

Pokládám si otázku, co vlastně čeští ozbrojenci v Mali dělají? Tedy kromě ozbrojeného dohledu nad bezpečností francouzských uranových a zlatých dolů, předávání pastelek české škole a rozvoji "intenzivních vojenských česko-malijských vztahů", což je pojem, s nímž si nevím rady. Vlastně o jejich skutečném působení oficiálně téměř nic nevíme.

Naprosto jistě ale víme, že díky malijskému dobrodružství se ČR definitivně zařadila mezi účastníky koloniálních výbojů, a ač sama kolonie, ztratila právo se ohánět svým "historickým nekoloniálním statusem" ve sporech o distribuci migrantů z černého kontinentu. Před tváří historie jsme už definitivně kolonizátoři, a EU s námi podle toho může (a nejspíš i bude) zacházet.

Autor: Jaroslav Štefec

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPentagon: USA posílí vojenský kontingent v Polsku   
Pridal tk Úterý 04 srpen 2020 - 04:07:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy zvětší svou vojenskou přítomnost v Polsku. Do země pošlou ještě tisíc vojáků. Informoval o tom americký ministr obrany Mark Esper.

„USA a Polsko ukončily jednání ohledně rozšířené dohody o obranné spolupráci (EDCA)... Dohoda umožní zajistit stálou zvýšenou přítomnost kolem tisíce vojáků,” uvádí se v písemném prohlášení Espera s tím, že dokument přispěje k odstrašování Ruska a posílení NATO.

Šéf Pentagonu rovněž připomněl, že se v Polsku již nachází 4,5 tisíce amerických vojáků.

Úřady Polska dříve navrhovaly Washingtonu, aby na trvalou dobu přemístil do země obrněnou divizi. Varšava také uváděla, že je připravena sama financovat přítomnost amerických vojáků na polském území. Návrh byl nastolen na pozadí rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa stáhnout z Německa 9 500 vojáků. Dle slov jeho polského protějšku Andrzeje Dudy by stahované americké jednotky měly zůstat v Evropě s cílem posílení bezpečnostní architektury regionu.

„Pokud budou přijata rozhodnutí o stažení amerických jednotek z kterékoliv země Evropy, pak naším cílem bude, aby zůstaly v Evropě, aby je Spojené státy nevzaly zpět do země, nebo aby je USA nepřevelely do jiné části světa,“ uváděl polský prezident.

Polské F-35

Připomeňme také, že portál Defence24 dříve informoval o tom, že Polsko se rozhodlo neumísťovat nové stíhačky páté generace F-35 v blízkosti od ruských hranic. Vojenské stroje nakoupené od USA by údajně měly být umístěny na základně ve Šwidwinu kvůli obavám, že ruští vojáci mohou zkoumat jejich radiolokační obraz a infračervené charakteristiky.

Polsko podepsalo kontrakt na nákup 32 letounů F-35 na celkovou sumu 4,5 miliardy dolarů. Podle očekávání země přistoupí k plnohodnotnému používání těchto letadel v roce 2026. První letouny v rámci dohody mají být vyrobeny v roce 2024. Podle plánů mají nové stíhačky nahradit sovětské Mig-29 a Su-22.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Dm7w
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon“Okamžitě zareagujeme.” Rusko varovalo USA před rozmístěním raket v Evropě a Asii   
Pridal tk Úterý 04 srpen 2020 - 04:03:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Moskva okamžitě zareaguje, jestli Spojené státy rozmístí v jakémkoli regionu jaderné či nejaderné rakety, uvádí se v prohlášení ruského ministerstva zahraničí.

Podle ruského diplomatického rezortu kroky Washingtonu dovedly k tomu, že „neexistují žádná omezení ohledně raket středního a krátkého doletu, přitom se hrozby pro všeobecnou bezpečnost mnohokrát zvýšily”.

„Po vypovězení smlouvy (INF či Smlouva o likvidaci raket středního a krátkého doletu, pozn. red.) ve Washingtonu okamžitě zamířili na co nejrychlejší dokončení vývoje raketových zbraní dříve zakázaných podle INF. Byly provedeny jejich terénní testy, které potvrdily odůvodněnost mnohaletých ruských nároků na dodržování smlouvy Washingtonem. Americká strana veřejně oznámila svůj záměr co nejrychleji rozmístit perspektivní raketové zbraně - především v asijsko-tichomořském regionu. Není vyloučeno, že se objeví v Evropě," uvedla ruská diplomacie.

„Je zřejmé, že rozmístění amerických pozemních raket středního a krátkého doletu v různých regionech světa vážně poškodí regionální a globální bezpečnost a zároveň vyvolá nebezpečné nové kolo závodu ve zbrojení. Rusko nemůže ignorovat vznik dalších raketových rizik pro své území, která budou pro nás mít strategický význam. To bude vyžadovat okamžitou reakci, bez ohledu na to, zda budou americké rakety s jadernou či nejadernou výbavou,“ dodala.

Pozastavení platnosti INF

Platnost smlouvy INF byla pozastavena 2. srpna roku 2019. Již na začátku tohoto roku Washington oznámil jednostranné odstoupení od smlouvy a obvinil Rusko z jejího dlouhodobého porušování. Na začátku loňského července zákon o pozastavení plnění smlouvy podepsal ruský prezident Vladimir Putin.

Moskva všechna obvinění z porušení INF popírá a opakovaně uváděla, že dodržuje podmínky smlouvy. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov také uváděl, že obvinění USA jsou neopodstatněná, rovněž poukazoval na to, že Moskva má velmi vážné otázky ohledně plnění smlouvy samotnými Američany.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Dm5w
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína pozastavuje smlouvy o vydávání mezi Hongkongem a Novým Zélandem   
Pridal tk Úterý 04 srpen 2020 - 04:00:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí čínského ministerstva zahraničních věcí Wang Wenbin (Wang Wen-pin) v pondělí oznámil, že čínská vláda rozhodla pozastavit smlouvy o vydávání a justiční pomoci mezi Zvláštní administrativní oblastí Hongkong (HKSAR) a Novým Zélandem.

Nový Zéland 28. července pozastavil podobnou smlouvu s Hongkongem.

Wang Wenbin řekl, že jednání Nového Zélandu politizuje jeho justiční spolupráci s Hongkongem, zasahuje do vnitřních záležitostí Číny, vážně porušuje mezinárodní právo a základní zásady mezinárodních vztahů, poškozuje základ justiční spolupráce mezi Hongkongem a Novým Zélandem a odchyluje se od účelu justiční spolupráce, kterým je zachování spravedlnosti a právního státu.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1622 sec,0.0413 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,533kB