Pátek 07 srpen 2020
POLITICA PER TUTTI aneb Politika pro každého   
Pridal tk Pátek 07 srpen 2020 - 15:37:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve čtvrtek dopoledne 6. srpna předal předseda SPD Tomio Okamura s poslancem Jaroslavem Foldynou na italském velvyslanectví v Praze dopis na podporu senátora Mattea Saviniho, který byl vydán senátem Itálie k trestnímu stíhání. Skupina českých občanů, mezi nimiž byl i poslanec Jiří Kobza, doprovodila autory dopisu před budovu velvyslanectví v Nerudově ulici. Ohlášené setkání trvalo necelou půlhodinu a čeští politici byli italskými diplomaty ujištěni, že předsedkyni senátu Itálie bude jejich dopis oficiálně odeslán.

Dopis, s jehož textem občany shromážděné před budovou ambasády Jaroslav Foldyna seznámil, je napsán přátelským tónem uznávajícím hned v úvodu, že Itálie patřila ke kolébce evropské kultury. Nicméně v závěru pisatelé naléhavě oslovují předsedkyni italského senátu, aby všemi dostupnými prostředky zabránila trestnímu stíhání Mattea Salviniho. „Dovolujeme si vyjádřit své hluboké znepokojení nad rozhodnutím italských orgánů soudně stíhat pana Mattea Salviniho ...Máme za to, že kdo se snaží chránit evropskou hranici před vstupem osob, u nichž nás všechny dosavadní zkušenosti nutí předpokládat, že nehodlají akceptovat evropské zvyklosti a kulturu, nemá být trestán, ale oceněn.“

Setkání s italskými diplomaty se účastnila i Monika Pilloni, autorka petice na podporu Salviniho, která je stále dostupná na internetu. Jeden z přítomných novinářů se mě při čekání na sluncem rozpálené ulici před velvyslanectvím ptal, zda věřím tomu, že tato a podobné akce mají smysl, když italský senát už o vydání Salviniho rozhodl. Odpověděla jsem, že soudnímu jednání zřejmě předáním dopisu ani peticí nezabráníme, ale musíme veřejně zdůraznit to, že se v Itálii schyluje k politickému procesu a obrátit k němu pozornost doslova celé Evropy.

Nedávno jsme si v naší republice připomínali politické procesy z přelomu padesátých let a na některých budovách lze dosud vidět obrovské plakáty s tváří Milady Horákové. Nestačí však jen houfně a v šiku odsuzovat křivdy a zločiny někdejšího režimu a hlásat krédo, že nikdy nezapomeneme a nedovolíme to ani našim dětem. Takový postoj dnes nevyžaduje odvahu. Zato mlčet ke křivdám současným je naopak zbabělé. To, že se dějí v Itálii, se přece týká i nás českých občanů. Neboť soudní proces vedený proti politikovi, který jednal podle rozumu a svědomí (a podle platné italské ústavy) se stane precedentem. Bude-li Matteo Salvini odsouzen, otevře se v evropské legislativě skulina k dalším obdobným procesům. Lidé odkázaní pouze na zpravodajství mainstreamu si toho ani nevšimnou. A pak budou svým dětem a vnukům tvrdit, že neměli dost času shánět informace a posuzovat jejich věrohodnost. A že od toho si platí politiky, aby se zorientovali a jednali. Matteo Salvini se zorientoval a jednal podle programu své strany a z pozice ministra vnitra. A teď mu za to vzal senát imunitu. Hrozí mu až 15 let vězení.

Stále slýcháme omšelé téze o sjednocené Evropě. Možná ke svému skutečnému sjednocení Evropané potřebují nového mučedníka. Možná jsme zacyklení v koloběhu lhostejnosti a houfně se řídíme heslem – užij si dne, dokud to jde. Dlouho to ale nepůjde.

Předání dopisu a shromažďování podpisů pod petici může lhostejným připadat jako marná snaha stavět se do cesty tzv. vyšším záměrům. Vždycky je ale mravnější postavit se do cesty jako ježek, než se nechat přejet jako had.

Lenka Procházková
7. 8. 2020
Nová republika


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPostupimská policie řeší sérii několika znásilnění. Hledá muže “jižanského vzezření”   
Pridal tk Pátek 07 srpen 2020 - 09:39:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Série znásilnění několika mladých žen aktuálně řeší postupimská policie. Nejprve byla v sobotu znásilněna a zbita mladá žena (23) kousek o čerpací stanice na kraji města. O stejný čin se pokusil jistý muž tentýž večer v případě mladé studentky (22). té se naštěstí podařilo násilníkovi vytrhnout a utéct.

Za poslední měsíc je to již několikátá podobná událost z města, které má 178 tisíc obyvatel a leží nedaleko od Berlína. Policie nyní pátrá po pachatelích. Podle popisu napadených žen se jedná o muže “jižanského vzezření”, kteří mluví neznámým jazykem. To znamená, že se jedná opět o uprchlíky muslimského vyznání – pravděpodobně Araby.

Podle úřadů a oficiálních medií je ale situace s kriminalitou uprchlíků “pod kontrolou”. Jen by to měl někdo vysvětlit těm znásilněným ženám, které mají trauma na celý život!

Milan v Německu
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSkandál a hrozba nejen pro Slováky? Evropská unie podepsala s farmaceutickým kolosem AstraZeneca smlouvu na 400 milionů dávek vakcíny proti Covid-19...   
Pridal tk Pátek 07 srpen 2020 - 09:31:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Skandál a hrozba nejen pro Slováky? Evropská unie podepsala s farmaceutickým kolosem AstraZeneca smlouvu na 400 milionů dávek vakcíny proti Covid-19, ale před několika dny AstraZeneca oznámila, že má většinu smluv chráněných indemnitou! Občané zemí EU tak nebudou smět firmu žalovat za vedlejší účinky, nemoci, trvalá postižení a úmrtí způsobená novou vakcínou proti Covid-19, která bude distribuována koncem tohoto roku do 27 zemí EU a bude se s ní očkovat 400 milionů obyvatel celé EU! Skoro každý! Slovenský epidemiolog už dokonce nadhodil myšlenku, že kdo se nenechá očkovat, bude nezaměstnaný!

A je to tady, dámy a pánové. Přesně tak, jak jsme na Aeronetu varovali již na jaře tohoto roku a mainstreamová média tvrdila, že šíříme hoaxy, tak přesně k naplnění těchto hrozeb nyní došlo. Opět se potvrzuje, že rozdíl mezi konspirací a realitou je jenom pár měsíců. V celé EU se totiž nejen schyluje k téměř mandatornímu a celoplošnému očkování, ale podle všeho to vypadá, že farmaceutické společnosti si vůbec nejsou jisté tím, co vlastně vakcíny udělají a jaké budou mít vedlejší účinky, a proto přijímají dopředu opatření. A jaká? No, z toho vás asi doslova trefí. Protože se farmaceutické firmy obávají žalob, tak už dopředu se tyto společnosti pojišťují proti budoucím žalobám, a to takovým způsobem, aby vůbec k žádným žalobám nedošlo a nebyly připuštěny a povoleny.

Naprosto bez povšimnutí totiž proběhla událost, která je doslova rozsvíceným výstražným majákem, který by měl fungovat jako požární alarm a měl by konečně probudit veřejnost, aby ostře a kategoricky odmítla myšlenky na tzv. kondicionální očkování, ke kterým se schyluje v drtivé většině zemí EU a jednotliví epidemiologové už dopředu vypouští balónky, aby zjistili, jak velký odpor ve společnosti to vyvolá. Takže, k čemu došlo?

AstraZeneca v půlce června podepsala s EU smlouvu na dodávku 400 milionů vakcín pro 27 zemí EU, ale potom oznámila, že má papír na ochranu před žalobami za zodpovědnost za vedlejší účinky

Agentura Reuters přinesla před týdnem dne 30. července 2020 výbušnou a znepokojivou tiskovou zprávu , že britsko-švédský farmaceutický kolos AstraZeneca má legální indemnitu a ochranu před případnými žalobami kvůli možným vedlejším účinkům vakcíny na Covid-19, kterou společnost AstraZeneca uvede na trh na podzim. Evropská unie totiž dne 14. června 2020 skrze konsorcium Inclusive Vaccines Alliance (IVA) podepsala s touto farmaceutickou společností mamutí kontrakt na dodávku 400 milionů vakcín, tedy pro všechny občany členských zemí EU. V rozhovoru Reuters je citován zástupce AstraZeneca, proč firma požaduje indemnitu od většiny zemí, kam bude na podzim dodávat vakcínu na Covid-19:

“Je to unikátní situace, kdy my jako společnost prostě nemůžeme riskovat, pokud za čtyři roky bude vakcína vykazovat vedlejší účinky,” řekl Ruud Dobber, člen výkonného týmu AstraZeneca, společnosti Reuters.

“Ve smlouvách, které máme uzavřeny, požadujeme indemnitu. Pro většinu zemí je přijatelné podstoupit toto riziko a nést jej na svých bedrech, protože je to v jejich národním zájmu,“ uvedl a dodal, že AstraZeneca a regulátoři považují bezpečnost a snášenlivost vakcíny za nejvyšší prioritu.


Celá Evropská unie má sice podle údajů 445 milionů obyvatel, ale pozor, do tohoto čísla nejsou započteni jen občané členských států EU. Do počtu obyvatel EU patří i cizinci, migranti a obyvatelé zámořských teritorií evropských zemí pod správou bývalých koloniálních mocností, např. Francouzská Guyana v Jižní Americe nebo holandská Aruba v Karibiku, atd. A podle všeho se nebudou vakcinovat kojenci, batolata a ani předškolní děti, otazník visí nad dětmi školního věku a také nad seniory nad 70 let, kde vakcíny vzhledem ke stáří seniorů již neposkytují očekávaný efekt. Jinými slovy, smlouva EU na nákup 400 milionů vakcín na Covid-19 sedí naprosto přesně na všechny obyvatele EU, bez ohledu na to, jestli jde o občany, migranty, cizince ze 3. zemí s trvalými nebo dočasnými pobyty atd.

Globalisté určili, že 400 milionů Evropanů musí být stůj co stůj naočkováno vakcínou od firmy AstraZeneca, právě proto jsou soukromé kliniky a laboratoře v tomto procesu nežádoucí

Nejprve si to musíme zanalyzovat a s chladnou hlavou rozebrat, co to vlastně znamená. Před 2 týdny odhlasovala EU mamutí balík 750 miliard EU jako ozdravný finanční balík pro všech 27 zemí EU na restartování evropské ekonomiky. V tomto balíku jsou samozřejmě peníze i na vakcíny. To je prostě fakt č. 1 a je to jasné.

Fakt č. 2 je skutečnost, že Evropská unie již 14. června podepsala za celou EU kontrakt s firmou AstraZeneca na dodávku 400 milionů dávek vakcín pro 27 zemí EU, což implicitně znamená, že nákup vakcín již proběhl, byl proveden centrálně na úrovni Bruselu a vakcíny budou do jednotlivých zemí EU distribuovány od jediného výrobce, tedy od AstraZeneca. Fakt č. 3 je skutečnost, že český premiér Andrej Babiš v posledních dnech silně tlačí na to, aby v ČR vznikly státní testovací laboratoře, protože nechce, aby z Covidu-19 a z testování profitovaly soukromé laboratoře.

Je to logické, protože soukromé laboratoře nejsou vázány k odběru vakcín z Bruselu, které hromadně Evropská unie nakoupila od firmy AstraZeneca. A protože kontrakt se musí naplnit, těch 400 milionů vakcín se musí upotřebit, tak proto není dovoleno, aby soukromé laboratoře si jen tak mírnix týrnix nakupovaly testy a vakcíny na volném trhu od jiných farmaceutických společností, které konkurují firmě AstraZeneca.

Naprosto logicky to do sebe zapadá. A protože ty vakcíny budou distribuovány na národní úrovni, bude se o distribuci starat firma, kterou bude potřeba vybrat ve výběrovém řízení. Ty vakcíny do zemí EU nebude rozvážet paní Ursula von der Leyen osobně, to budou mít na starosti dodavatelé vybraní na základě tendrů v jednotlivých zemích EU. Takže, je naprosto jasné, že ty vakcíny se musí protočit přes státní zakázky, přes státní laboratoře a přes státní pojišťovny naproti tomu balíku 750 miliard EUR z úvěru EU.

Mandatorní očkování prosadit nepůjde, ale podle všeho se schyluje ke kondicionálnímu očkování, které bude podmiňovat benefity a práva, jako třeba právo na cestování MHD nebo podpis pracovní smlouvy

A faktem č. 4 je už naprosto jasně odhalený plán národních vlád a jejich epidemiologů k prosazení povinného očkování v populaci. Tady si to ale musíme vysvětlit, abychom věděli, jak to chtějí na nás narafičit, abychom to spolkli. Nepůjde totiž o celoplošně-mandatorní očkování v tom starém a typickém smyslu, že se vezme seznam občanů, všichni se povinně naočkují, a kdo se nedostaví k očkování, toho zavřou. Takhle to fungovat nebude.

Ve skutečnosti totiž nepůjde o mandatorní očkování, ale o očkování kondicionální. Co to je? Kondicionální očkování znamená očkování, které je sice dobrovolné, ale jeho podstoupení podmiňuje (kondicializuje) právo občana k nějakému právu, protože bez očkování toto právo bude prachsprostě občanovi odepřeno. Upozorňoval jsem přesně na toto už na jaře tohoto roku na Svobodném vysílači CS a v mých článcích, že přesně toto podmíněné očkování bude použito. A světe, div se, na Slovensku už o tom uvažují otevřeně. K čemu došlo?

Slovenský epidemiolog Pavol Jarčuška, který je poradcem v týmu slovenského premiéra pro zvládání koronavirové krize, uvedl včera pro slovenská média informaci, že vakcína proti Covid-19 bude již tento rok, a že podle jeho názoru by bylo nejlepší nařídit povinné očkování pro všechny Slováky. Do redakce nás na to upozornilo hned několik slovenských čtenářů. Jenže, to by prý bylo proti lidským právům a de facto si povzdychl, že to prostě nejde takto natvrdo nařídit, ale místo toho přišel přesně s tím, o čem jsem psal a hovořil již na jaře.

Pavol Jarčuška uvedl, že lidé, kteří se nenechají očkovat, by si museli při cestě do zahraničí dělat natrvalo testy na Covid-19, což není jasné, jak by to fungovalo, pokud by nebyly na hranicích znovu kontroly, ale kromě toho by to mohlo fungovat i tak, že neočkovaný člověk by nemohl jít na stadion na fotbalový zápas, pokud by se neprokázal potvrzením o očkování. A jedním dechem Pavol Jarčuška dodal, že očkování na Covid-19 může být i podmínkou pro přijetí do zaměstnání. A je to!

Smlouva EU na 400 milionů vakcín de facto zavazuje 27 zemí EU k jejich použití a napíchání do obyvatelstva, to je prostě holá matematika, naprostá realita. Oni teď pouze řeší způsob, jak to udělat, aby to nebylo v rozporu s Listinou práv a svobod
Pamatujete si, jak jsem přesně před tímto varoval na jaře tohoto roku tady na Aeronetu? No vidíte, uběhlo pár měsíců a už to slyšíte natvrdo od slovenského epidemiologa. Musíte si uvědomit, že tady to není už žádná legrace. Když totiž Evropská unie podepsala smlouvu v polovině června na odběr 400 milionů vakcín proti Covid-19 od AstraZeneca, tak prostě neexistuje v plánu nic jiného, než že těch 400 milionů vakcín bude upotřebeno a vyčerpáno, tím je to prostě dané.

A lidé se budou prokazovat elektronickými Covid pasy v mobilu, jako je tento vlevo na obrázku od české firmy BigBoard poté, co jej uvedla v ČR na trh. Více v článku zde: https://www.e15.cz/byznys/technologie-a-media/bigboard-spousti-aplikaci-covidpass-1371145 A Roman Prymula je z toho prý nadšený, bez této či podobné aplikace vás brzy nepustí ani na nákup do supermarketu.

Trvanlivost těch vakcín je limitní, ty se nekupují k uskladnění na X let pro strýčka příhodu, ale nakupují se pro akutní a okamžitou spotřebu, protože skladováním rapidně klesá účinnost vakcín a kromě toho i bezpečnost. Takže, co to znamená? No, to znamená jedinou věc, že teď se budou hledat cesty, jak všechny obyvatele EU naočkovat a jak je k tomu donutit, tak tvrdě donutit, jak to bude možné, ale aby to bylo pořád ještě legální a nebylo to v rozporu s lidskými právy. O nic jiného se teď už nehraje.

A když si uvědomíte, že AstraZeneca má indemnitu, tedy ochranu před žalobami, tak je jasné, že kromě toho, že ty vakcíny se budou aplikovat kondicionálně, to znamená pod pohrůžkou, že bez očkování člověk přijde o práci, tak se nám před očima rozehrává děsivý obraz situace, kdy např. u očkovaného člověka vypukne leukémie, nebo dojde k akutnímu rozvoji onemocnění ledvin, ale vy nebudete moci výrobce vakcíny žalovat. Maximálně tak zažalujete EU, takže daňové poplatníky v EU, takže sami sebe. Evropská unie udělila firmě AstraZeneca indemnitu, bez toho by totiž AstraZeneca tolik vakcín EU nedodala.

Kruh se uzavírá, genocida národů skrze jehly injekčních stříkaček je tady, kdy sice nikdo vás nebude násilím nutit k očkování, ale ve skutečnosti opatření spojená s očkováním vás k očkování donutí, protože jinak přijdete o zaměstnání. Nebudete moci cestovat vlaky, autobusy, letadly, nebudete moci chodit na stadiony, na úřady, nebudete moci studovat střední a vysoké školy atd. Otázka tedy je, jestli občané už jsou natolik tupí, že si nechají vyhrožovat svými epidemiology, že přijdou bez očkování o práci, když jen před několika dny farmaceutická firma AstraZeneca dostala od Evropské unie legální ochranu před žalobami evropských občanů na vedlejší účinky a těžká postižení po aplikaci jejich vakcíny na Covid-19, která začne být na podzim tohoto roku distribuována do všech 27 zemí EU.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHistorii píšou vítězové   
Pridal tk Pátek 07 srpen 2020 - 09:06:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hirošima 6.srpna 1945 8:16 – desítky tisíc nevinných civilistů uviděli poprvé a naposledy na nebi záblesk jasnější než tisíc sluncí. Někteří se vypařili okamžitě, jiní pomaleji uhořeli a někteří umírali ještě pomaleji na ozáření.

Dovedete si představit ty orgie, kdyby první atomovou bombu použila Stalinova Rudá armáda, resp. tehdejší Sovětský svaz? Jako první by nám bylo vysvětleno, že tehdejší Sovětský svaz je vlastně dnešní Rusko, které se má ještě plazit a teprve poté, až svůj hřích odčiní odevzdáním nerostného bohatství, může pokleknout a požádat o odpuštění.

Problém ale je, že tento masakr civilistů provedly USA - aktuálně stále náš vzor. Mainstream mlčí, protože připomínka této události se tak nějak nehodí, je politicky nežádoucí, stejně jako svého času připomínka osvobození západní části naší země americkou armádou. Někteří namítnou, že Japonsko válku vyvolalo a s následky muselo počítat. K tomuto argumentu jen následující - US Army měla i druhou možnost, jak ukončit válku ... pozemní invazi, kdy by proti sobě stáli vojáci. Použití atomové bomby nad městem s civilisty bezesporu konec války urychlilo, ovšem nápadně to připomíná vyvraždění nezúčastněných rukojmí, aby byly kladené požadavky splněny.

Úprava nežádoucí historie a potlačení diskuze je průvodním znakem totalitního zřízení. Byla nežádoucí diskuze o podílu Západu na ukončení 2. svět. války nebo vedoucí úloze strany, nedej Bože o srpnové okupaci. Dnes jsou nežádoucí jiné diskuze, kdy použití první atomové bomby je jen jednou z nich. V rámci poopravování historie už dnes taky víme, že ti Němci nebyli až tak špatní, že za protektorátu měli Češi větší míru samostatnosti než v Rakousku-Uhersku, že válku nezačalo Německo přepadením Polska, Osvětim byla osvobozena US Army, vlastně ee ... nebyla nikým osvobozena, protože Němci sami ustoupili ... a samozřejmě Praha se osvobodila taky vlastně sama. K poslednímu bodu sice zatím chybí vysvětlení, proč se tedy neosvobodila sama dříve, např. už v r. 1944, ale k tomu snad dojdeme. Kola totalitního vymývání mozků jsou roztočena naplno, je to bezedná studna podlých nápadů a křiváren.

Směřujeme plnou parou a s EU úsměvem na rtech tam, kde jsme již jednou byli - do nesvobody. Jakákoliv náprava může a musí začít pouze objektivním přiznáním faktů - a to i nepohodlných. Už jsme v době, kdy je politicky nežádoucí i připomenutí nevinných civilních obětí. Sympatie tímto postojem nemůžeme nezískat u nikoho, protože jsou proti vyššímu principu mravnímu.

David Dvořák

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/08/8396-historii-pisou-vitezove.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJsou Američané vyvolený národ   
Pridal tk Pátek 07 srpen 2020 - 08:59:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jsou snad Američané vyvolený národ, který může všechno, co se jim zlíbí, a ostatní ho mají poslouchat? Jsou snad USA nějaký samozvaný Bůh, jemuž je dovoleno vše včetně porušování morálních zásad či mezinárodního práva, a ostatní jsou „volové“, kteří mohou jen to, co jim USA povolí?

„Já jsem krásný, já jsem silný, já jsem moudrý, já jsem dobrý. A já jsem to všechno objevil!“ napsal před lety polský satirik Stanislaw Jerzy Lec (1909-1966). Zdá se, že takové sebestředné iluzi a možná i psychóze i nadále podléhají i někteří vlivní lidé ve velké a dříve obdivované Americe.

Tento obdiv ale v poslední době stále rychleji opadá a slábne i dominance USA ve světě. Nic na tom nezmění ani nadcházející turné ministra zahraničí Mika Pompea po Evropě.

Anglický spisovatel Gilbert Keith Chesterton (1874-1936) napsal: Římané nemilovali Řím, protože byl velký. Byl velký, protože ho milovali.“ A díky až příliš sebestředné a často i amorální politice dnes přestávají milovat USA i mnozí Američané a obdivovat je i národy jiné.

Zdá se, že v honbě za jakousi světovládou, maximálním zbrojením a ziskem, kamuflovaným jakoby zájmy USA, nese vinu za postupující ztrátu americké důvěryhodnosti a její neoblíbenost především tzv. Deep State, který si zvláště po 11. září 2001 uzurpoval moc v USA. Už zjevně až bezostyšně se snaží podvádět, lhát, kroutit ruce neposlušným, rozpoutávat násilí a vyvolávat války. To že jsou skutečné zájmy amerického lidu, kterými se establisment stále ohání?

Přitom už čínský filozof, zakladatel taoismu Lao‘C (6.-5.stol. před Kristem) napsal: „Zbraně jsou nástroje, které nosí pohromu, ne nástroje ušlechtilého“ a „Koho těší prolévání krve, není způsobilý, aby mu svěřili vládu nad světem“.

A protože se dnes v mainstreamu většinou prezentují mnohdy nepříliš vzdělaní politici, zbrojnoši (zvláště z NATO) či různí dobře zaplacení politologové a novináři, připomeňme si i několik jiných názorů:

Anglický satirik Mackenzie Crook (1971) - „Dinosauři vyhynuli proto, že se jejich trup stal příliš velkým a těžce vyzbrojeným, aby jej mohla řídit tak malá hlava. Každá říše půjde cestou dinosaurů, stane-li se s ní totéž“.

Nebo významný americký politik Henry Kissinger (1923) - „Žádná společnost nikdy neměla sílu, žádný vůdce odolnost a žádná víra energii nutnou k tomu, aby své zákony prosadila trvale na celém světě. Univerzální moc se prokázala jako nedosažitelná...“. A jak by dodal španělský filozof Baltasar Gracián (1601-1658) - „Nežije se podle jediného hlasu, ani jediného mravu, ani jedné doby.“

Že by se tedy o poctivější mezinárodní spolupráci a sdílení geopolitické moci s Ruskem i jinými velkými hráči na Kissingerovu radu snažil i dosti kontroverzní prezident Donal Trump? A proto Deep State za pomoci Demokratické strany vede tak zuřivou válku proti jeho znovuzvolení?

Že by v jádru pragmatický byznysmen D. Trump chtěl přestat být „bohem“ a za voly považuje zejména ty, kdo se všemi prostředky brání změnit Ameriku, aby začala být opět milována a obdivována jako dřív pokud je to ještě možné?

Anebo celý ten nynější předvolební guláš v USA je jen další perfidní divadlo pro naivní voliče a zahraniční veřejnost s cílem vybrat prezidenta, který bude pro ně stravitelnější a zachovat přitom systém a politiku Ameriky stejné jak dlouho se dá? A obdiv k Americe je bohům v pozadí šumafuk – hlavně že lidé doma a někde i v zahraničí před nimi budou i dál stát v pozoru a budou je poslouchat?

Jiří Vaško
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKozel zahradníkem? Socialisté řeší extrémizmus v silových složkách   
Pridal tk Pátek 07 srpen 2020 - 03:19:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V multikulturní společnosti musí silové složky namnoze čelit kvazi-bojovým situacím s neméně dobře vycvičenými imigrantskými diverzanty. Nejen „pomáhat a chránit“. Žádné slečinky. Chcete pak ale od takto bojovými situacemi zakalených chlapů slyšet nějaké růžové sluníčkářské názory? Logicky – neuslyšíte. A tomu se teď v Německu diví.

Vychází na povrch, že příslušníci úderných složek mají úderné názory a rezolutní politickou orientaci. Citlivky je obviňují až z extrémizmu. A v poslední době jsou už konkrétní – z protiimigrantského extrémizmu, tj. nevoli k řádění imigrantů. Avšak aby toho nebylo málo – v Německu jsme už v multikulturní společnosti – do silových složek pronikl ještě druhý extrémizmus – imigrantský radikální islámizmus. Situace je natolik vážná, že v Německu byl minulý měsíc z obou těchto důvodů rozpuštěn specnaz – speciální jednotka KSK.

V řadách výkonné policie vypadá situace nejinak, a tak považte, co socialisté ve spolkové zemi Berlíně zavádějí. Jedenáctibodový program na předcházení pravicového (nikoli dnes ještě extrémnějšího levicového) extrémizmu, krom špehování policistů kontrarozvědkou zavádí v Policii důvěrníka pro extrémizmus, kterému mají policisté své kolegy a kamarády anonymně bonzovat. Jednotky, kdy si chlapi musí důvěřovat… Oslabení, demoralizace a rozklad výkonných policejních jednotek je nabíledni. Z tvrdých chlapů nadělat růžový žužu. Podpis: socialisti (SPD).

Doufejme, že to policejní odbory tak nenechají. Společnost se přece jen potřebuje bránit.

Zdroj: https://www.faz.net/aktuell/politik/inland/ein-plan-gegen-rechtsextremismus-in-der-berliner-polizei-16891647.html
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZaplatil žebrajícímu imigrantovi jídlo, ten na něj s nožem   
Pridal tk Pátek 07 srpen 2020 - 03:16:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zželelo se mu žebrajícího imigranta a zaplatil mu v bufetu jídlo. Když se 36-letý velkorysý Švýcar s imigrantem rozloučil a sedl na své kolo, ten to tak nenechal, a vytasil nůž a pronásledoval svého dárce, a naštěstí ho jen lehce zranil. V neděli nad ránem basilejská policie pachatele zatkla – 22-letého tureckého imigranta.

Imigranti si sem za ty prachy a riziko rozhodně nepřišli pro almužnu. To je ponižuje. Vnímají jako ponižující, když "nevěrec" je v lepším postavení, a nota bene odhaluje jejich nahotu tím, že jim činí milost. Když už něco – tak slušnej bakšiš v hotových penězích, jinak si můžete ošklivě naběhnout.

Zdroj: https://www.mattinonline.ch/it/article/45200/offre-da-mangiare-a-un-uomo-affamato-viene-aggredito-con-un-arma-da-taglio

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAntivirový lék vyléčil covid-19 za tři dny místo sedmi. Český vakcinolog líčí, co brání jeho uznání   
Pridal tk Pátek 07 srpen 2020 - 03:13:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Účinný lék a vakcínu proti covidu-19 usilovně vyvíjí farmaceutické společnosti od začátku pandemie. V ČR v lednu 2021 by se měla začít vyrábět americká vakcína. Proč česká vláda zatím čeká s rezervací kapacit pro očkování od Američanů a jaký známý lék zatím není široce využíván, pověděl novinářům epidemiolog prof. MUDr. Jiří Beran, CSc.

Vedoucí centra očkování a cestovní medicíny v Hradci Králové profesor Beran v nedávném rozhovoru pro Forbes upozornil na dlouholetou existenci léku, který se používá pro léčbu virů a navzdory svému efektivnímu účinku proti covidu-19 zatím nebyl oficiálně nasazen. Dle jeho slov žádný z téměř 40 farmaceutických výrobců nehodlá investovat dva až tři miliony eur do nové studie věnované účinkům na covid-19.

Zajímalo nás, co by bylo potřeba udělat pro případnou registraci této látky jako léčby proti koronaviru. Dle jeho slov je nutné především potvrdit jeho účinnost u osob, které jsou PSR pozitivní pro covid. Vysvětlil nám, jak přišel do styku se zmíněným přípravkem.

Zkouška na vlastní kůži. Působení léku na imunitní systém

„Setkal jsem se s tím lékem poprvé přibližně před pěti lety, kdy mě oslovila jistá mezinárodní společnost, která provádí klientské hodnocení pro jednoho z výrobců, společnost Ewopharma sídlící ve Švýcarsku. Oslovili mě, jestli bych pracoval jako jedno z 22 center v České republice a na Slovensku, které by ten lék aplikovalo oproti placebu pro léčení lidem s jakoukoliv akutní respirační virovou infekcí. Souhlasil jsem, zařadili jsme tehdy 20 osob,“ uvedl epidemiolog. Beran se podílel na vyhodnocení těchto výsledků a zjistil, že to účinek má, zvláště u osob mladších 50 let a u osob bez chronického onemocnění.

O efektivitě Isoprinosinu se epidemiolog přesvědčil na sobě a na svém synovi, když si lék předepsal. Epidemiolog žije půl roku z roku v jihovýchodní Asii, kde dle jeho slov je poměrně vysoké riziko nakažení horečkou dengue. Právě toho využil k vlastnímu testování jeho účinku.

„Tento preparát působí na jakoukoliv infekci, vč. horečky dengue. Měl jsem ho jako pohotovostní lék. Když jsem potom onemocněl, řekl jsem si, že ho použiji. U syna to začínalo horečkou a u mě silnou bolestí hlavy a zánětem spojivek. Dával jsem si ho tři dny místo standardních sedmi a u mého mladšího syna jsem to použil v poloviční dávce, protože má jen 30 kg. Mělo to u nás opravdu krátký průběh, jenom 3 dny. Jsem to přisuzoval tomuto léku,“ vyprávěl Sputniku profesor. Navíc lék příznivě zapůsobil na dvacet lidí z domova seniorů v olomoucké Litovli.

Profesor dále vysvětlil imunitní reakci na covid, z čehož mu vyplynulo, že lék je účinný v prvních dvou liniích obrany. Zmínil, že když začal tento lék používat v roce 2015, již tehdy zjistil, že účinek má. Zásadnější studie dle jeho slov proběhly v roce 2016 a 2019 na univerzitách ve Velké Británii, kdy se ukázalo, že lék velmi dobře zvyšuje první linie obrany. Efekt vzniká mezi bílými krvinkami, takzvanými NK (natural killers) buňkami. „Tyto buňky chodí jako policajti po těle a kontrolují, zda další buňky jsou infikovány virem nebo ne. Pokud zjistí, že jsou infikovány (virus dělá značky na vrchu buňky), přijdou k té buňce, navrtají v ní dírku, napustí do ní enzym a zničí ji jedem,“ vysvětlil epidemiolog a dodal: „V prvním výzkumu ve Velké Británii se zjistilo, že když ten lék podáte, tak už za 90 min se vám zvyšuje počet NK buněk a za 5 dnů ten počet je dvojnásobný. Lék významně ovlivňuje i druhou linii obrany. Je specifická takzvanými cytotoxickými T-lymfocyty. Isoprinosine tuto větev imunitní odpovědi velmi významně posiluje.“

Americká vakcína české výroby. Bude ji rezervovat česká vláda?

Vakcínu proti současnému koronaviru postupně začali vyvíjet v Číně, Velké Británii, Rusku a dalších státech po celém světě. Zatímco vývoj účinné vakcíny celosvětově pokračuje, Česká republika se brzy stane jedním z jejích výrobních středisek. V červenci epidemiolog Roman Prymula podrobněji promluvil o výrobě vakcíny NVX-CoV2373 od americké společnost Novavax, jejíž testování a výroba se zřejmě rozjede od ledna.

V rozhovoru pro Lidové noviny Prymula řekl, že ve stejném závodě před mnoha lety vyráběla společnost Baxter lék proti pandemické chřipce. Jako stát ale ČR tehdy nezaplatila žádnou rezervaci a společnost chtěla celý objem své produkce z České republiky odvézt. Kvůli tomu se rozbouřila, zda to nelze ve prospěch státu zabavit. Ptali jsme se profesora Berana, zda by se stejný příběh mohl odehrát teď.

Pan profesor potvrdil, že v českém závodu bude probíhat kultivace na tkáňových kulturách a doplnění, adjustace vakcín by se měla provádět v Německu. „To, že určitý proces proběhne v ČR, ještě neznamená, že tady se bude definitivní produkt vyrábět. Tanky s vakcínou potom odvezou, tam se to rozplení a začne se to adjustovat do jednotlivých sčítaček s jehlou, které budou předplněné,“ vysvětlil odborník.
Česká vláda dle dostupných informací zatím nerezervovala vakcínu od americké společnosti. Dle slov profesora Berana to znamená, že zatím vyčkává, aby obdržela ten produkt dřív od někoho, kdo bude mít prokázaný dobrý účinek. „Vypadá to, že britská vakcína by mohla mít zahájenou první fázi v JARu a Jižní Americe. Říkají, že vakcínu v podstatě mají. Otázka je, jaké studie proběhly, co rozkryly. Samozřejmě Číňané jsou velmi daleko s očkovací látkou. Ministerstvo to nechce unáhlit, ale především vědět, že jistá varianta je lepší, protože má pouze jednu dávku. Jiná varianta je levnější, ale měly by se dát dvě dávky. Neviděl bych to jako špatný krok,“ argumentoval svůj názor epidemiolog.

Nákup vakcíny v EU

Česká vláda nyní vyhlíží varianty pro nákup vakcíny. Koncem července například ministr zdravotnictví Adam Vojtěch uvedl, že již jednal se společnostmi AstraZeneka a Pfizer, které vyvíjí vakcínu.

První mu potvrdila, že Česká republika obdrží jistý počet dávek dle počtu obyvatel. Finální slovo o nákupu a distribuci vakcíny má na základě dohody Evropská unie jako celek. Vojtěch k tomu poznamenal: „Česká republika je v tomto směru malý hráč a velké nadnárodní firmy budou preferovat komunikaci s jedním subjektem.“

ČR vede vlastní výzkum na výrobu vakcíny. Nicméně finální výsledky zatím v nejbližším dohledu nejsou. Sputnik se u profesora Berana zajímal, jak dlouho tento proces včetně přípravy testování a licencí může trvat.

„Na tom začali pracovat, ale do dnešního dne nebylo zatím nic prezentováno, ani publikováno. Myslím si, že je to běh na dlouhou trať. Neproběhla zatím fáze 1, fáze 2, natož fáze 3 vlastního klinického hodnocení. Myslím si, že jsou ještě na úrovni laboratorní přípravy této vakcíny. Není finální produkt v dávkové hierarchii, aby se vědělo, že to obsahuje takové množství antigenů nebo menší množství antigenů. Nemyslím si, že v tuto chvíli je to otázka 6 - 8 měsíců. Je to spíše otázka jednoho až dvou let. Musíte také zohledňovat výrobní kapacity. Ty my nemáme žádné jako ČR,“ konstatoval odborník.

V pokračování rozhovoru projednáme s Jiřím Beranem druhou možnou vlnu epidemie, nové kroky vlády zaměřené na testování a možnou podobu vakcíny, včetně počtu jejích dávek.

Tatjana Naronskaja

Zdroj: https://sptnkne.ws/DptM
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDůsledky Pompeova programu „čistá síť“ proti Číně   
Pridal tk Pátek 07 srpen 2020 - 03:07:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poznámka redaktora: James Rae, profesor na Kalifornské státní univerzitě v Sacramentu, byl Fulbrightovým učencem na Pekingské univerzitě zahraničních studií v letech 2017 až 2018. Článek odráží jen autorovy názory.

Vzhledem k tomu, že naděje prezidenta Trumpa na znovuzvolení vypadají stále ponuřeji, jeho tým pro zahraniční politiku doufá, že se do konce listopadu proběhne téma „Čína jako obětní beránek“.

Ve snaze eskalovat demonstraci domnělé komunistické hrozby ze studené války, americký ministr zahraničí Mike Pompeo přednesl čtyři projevy, aby odsoudil Čínu z ideologických důvodů - špionáž, hospodářská soutěž a strategické ambice. Řekl to v Knihovně prezidenta Richarda Nixona, kde se snažil vrátit zpět veškerý pokrok dosažený v čínsko-amerických vztazích za poslední půlstoletí.

Tam Pompeo vysvětlil, že byl vzděláván v armádě, aby věděl, že „komunisté téměř vždy lžou“, že „čínské společnosti nemusejí usilovat o zisky“ a že čínští studenti pomáhají „rozšířit čínskou říši“. Tyto demagogické výroky jsou odpojeny od reality a zdá se, že jsou vyjmuty z příručky McCarthyho éry o démonizaci Sovětského svazu prostřednictvím zjednodušeného vystrašování.

Pompeo nás samozřejmě ujišťuje, že „Číňané byli stvořeni k Božímu obrazu“, slepě ignorující kulturní aroganci připisování své osobní víry ostatním a směšně věřící tomu, že tak uklidní rostoucí rozhořčení uvnitř samotné Číny ohledně americkou války proti čínskému rozvoji.

Interpretoval tuto poznámku, apolitickou a neslušnou, jako je tomu v případě špičkového amerického diplomata, s komplexnějším pokusem oddělit americké a čínské technologické sektory novým oznámením stupňující se agendy nazvané „čistá síť“. Cílem této agendy je vyvinout diplomatický tlak na jiné země a nadnárodní společnosti, aby se odtrhly od nedůvěryhodných zdrojů.

Kdo jsou tito nedůvěryhodní, tj. „špinaví“ lidé a společnosti? Proč, Číňané, samozřejmě. Konkrétně tedy žádné čínské telekomunikační sítě, žádné čínské aplikace na mobilních telefonech, žádné aplikace Huawei na žádných telefonech, žádné ukládání informací v cloudu Alibaba, Baidu nebo Tencent a ochrana světových podmořských kabelových vedení pro přístup na internet z Číny.

Při jasné hře na rasistické trofeje této administrativy známé démonizací Číny jako necivilizované a nehygienické země a s neúspěšným úsilím o zavedení označení „čínský virus“ nebo „wuhaský virus“ pro COVID-19, je nyní Čína vyhořena z "čistého"klubu.

Spojené státy jsou považovány za domov všeho hygienického, čistota následuje za zbožností pro mnoho křesťanů, jako je Pompeo. Ministr Pompeo skutečně vykazuje mírnou chronickou podobnost s panem Cleanem, ikonou dobře udržovaných domů 50. let.

Amerika chce čisté nosiče, čisté obchody, čisté aplikace, čisté mraky a čistý kabel, ne ty špinavé čínské věci. Co by mohlo být nečistější než teenageři, kteří nahrávají nebezpečná taneční videa do aplikace pro krátká videa TikTok od ByteDance?

Stejně jako vykořisťování čínského území v 19. století si Spojené státy přejí uplatňovat svou politiku v extrateritoriálním přístupu k tlaku na neamerické subjekty, aby se podřídily tomuto požadavku, a získaly tak hrstku vlažných souhlasných partnerů.

Pokud se Čína odváží vloupat do soutěže sociálních aplikací o krátkodobé potěšení pro minutovou video zábavu, proč ji nenutit, aby prodala první velkou čínskou aplikaci na americkém trhu americké společnosti, jako je Microsoft . Okamžitě to vyčistí.

Prezident Trump nabídl TikToku své požehnání, pokud bude provozován americkou firmou; která ho hned vyčistí. Můžeme zapomenout, že vláda USA strávila deset let vyšetřováním monopolního operačního systému společnosti Microsoft, než okresní soud v USA vydal rozsudek, který navrhl rozdělení technologického gigantu jako prostředek nápravy.

Můžeme ignorovat neposkvrněně čisté americké technologické společnosti a sociální média, která tak dokonale chrání soukromí, chrání naše osobní údaje před všemi příjemci a zajišťují bezpečnou a zabezpečenou síť před cizím vniknutím; Facebook je milován všemi, ne (ne!).

Americké technické firmy a telekomunikační společnosti jsou všudypřítomné po celé planetě, unáší osobní údaje a spolupracují s americkou vládou z důvodů národní bezpečnosti.

Dokud každá země ohne svou vůli k americkým hegemonickým tlakům a průnikům, vše je v pořádku. Pokud USA zahájí obchodní válku a nyní diplomatickou válku (uzavírající konzuláty) a Čína odpoví, dojde k ohrožení čínských operací, čínských operací a investic společností jako Cisco, Google, Apple a stovky dalších.

Jedná se o hrubé porušení mezinárodních zásad a postupů založených na četných kodexech chování a pravidlech WTO. Je to sebepoškozování a dále to podkopává americkou hospodářskou konkurenceschopnost a obnovu a poškozuje to světovou ekonomiku i čínskou ekonomiku.

Hrubě to zveličuje hrozbu ze strany čínských technologických firem, které skutečně chtějí a musí dosáhnout zisku, a pokopává to skutečné obavy, které panují po celém světě, z potřeby přísnějších pravidel upravujících bezpečnost údajů a soukromí všech technologických a sociálních médií.

Namísto toho Pompeova myšlenka „čisté pevnosti“ Ameriky odráží rasově zabarvený nacionalistický populismus myšlenky „Amerika na prvním místě“ jejího prezidenta a nebude to poslední salva v probíhající kampani na prezidentské volby 2020.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJe třeba usilovat o nápravu vztahů, které jsou na nejnižší úrovni za 50 let   
Pridal tk Pátek 07 srpen 2020 - 03:05:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Peking nechce, aby došlo k vypuknutí studené války mezi Čínou a USA a obě země musí pracovat na opravě vztahů, které jsou pod „bezprecedentním“ napětím, uvedl v úterý čínský velvyslanec ve Spojených státech Cui Tiankai (Cchuej Tchien-kchaj).

Čínský velvyslanec učinil tyto poznámky v reakci na otázky novinářů na Aspenské konferenci o bezpečnosti.

Cui řekl, že vztahy mezi USA a Čínou jsou na nejnižší úrovni za téměř 50 let, od doby, kdy americký prezident Richard Nixon zahájil dialog s Pekingem v roce 1971.

„Jsme ve velmi důležitém okamžiku v našich vztazích,“ řekl čínský velvyslanec. "Nemyslím si, že nová studená válka odpovídá zájmům některé strany," dodal Cui.

"Proč bychom měli nechat historii opakovat, když čelíme tolika novým výzvám?" řekl a odmítl obvinění Spojených států z čínské špionáže z generálního konzulátu v Houstonu, který Washington minulý měsíc uzavřel.

Na otázku týkající se Tik Tok, čínské aplikace pro krátká videa, které americký prezident Donald Trump hrozí od 15. září zakázat prodej jiné společnosti mimo Čínu, Cui uvedl, že neexistuje žádný důkaz, že společnost sdílí informace s čínskou vládou.

"Nemyslím si, že existují důkazy o tom, že by jakákoli společnost poskytla takové informace čínské vládě. Lidé toto obvinění dělají, ale nikdy nepředloží žádné důkazy," tvrdil čínský velvyslanec.

"Hrozba Trumpovy vlády zakázat aplikaci Tik Tok ve Spojených státech je v rozporu s veřejným prohlášením o otevřeném trhu Washingtonu," kritizoval Cui.

"Obviňovat Čínu, že nedává americkým společnostem rovné podmínky, zatímco oni samy popírají čínské společnosti takové rovné podmínky. To je nesmírně nespravedlivé," dodal Cui.

Čínský diplomat řekl, že navzdory současnému napětí existuje prostor pro spolupráci v celé řadě otázek, včetně obchodu, boje proti epidemii COVID-19, změn klimatu, nešíření jaderných zbraní a dalších.

„Obě strany musejí tvrději pracovat, aby překonaly současné potíže, pokusily se rozptýlit podezření, pochybnosti nebo dokonce strach," řekl Cui. „Musíme si do budoucna vybudovat konstruktivní a vzájemně prospěšné vztahy mezi oběma zeměmi," dodal.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2298 sec,0.0630 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,589kB