Sobota 08 srpen 2020
LGBT aktivisté v Polsku útočí otevřeně proti křesťanským symbolům. To je ta jejich “duhová tolerance”?   
Pridal tk Sobota 08 srpen 2020 - 06:11:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
LGBT aktivisté v Polsku začali agresivně útočit proti křesťanským symbolům. Nejprve zneuctili sochu Krista spasitele v centru Varšavy, když jí obalili duhovou vlajkou a nasadili jí masku Antifa a sochu ještě poškodili. Následně poškodili a zneuctili několik dalších křesťanských soch po celém městě. O několik dnů později se pokusili vyvěsit duhovou vlajku a další LGBT symboly na vchod do kostela Svatého kříže kousek od místní univerzity. Zde došlo k potyčce s místními občany, kteří vlajku strhli a hodili na zem.

Agresivní aktivity LGBT odsoudil i polský předseda vlády Mateusz Morawiecki, podle kterého podobné chování nebude v Polsku tolerováno. Dovedete si představit podobnou reakci “české” vlády? V katolickém Polsku je agresivní LGBT hnutí vnímáno velmi negativně, protože jeho útok na církev a polský národ a kulturu připomíná Polákům nacistickou okupaci.

Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJan Vítek: Trump vs. Biden, prašť jako uhoď   
Pridal tk Sobota 08 srpen 2020 - 05:51:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jít dnes k volbám je jako jít do restaurace, kde vám předloží menu dlouhé jako rukáv, ale v každém jídle základní poživatinou je hovězí; rozdíl spočívá pouze v omáčce a příloze.

Ve Spojených státech pravice a levice jsou bezvýznamné pojmy. Republikáni a Demokraté představují rub a líc stejné mince, kterou je síla a moc korporací. Představa, že lze uskutečnit podstatnou společenskou změnu pomocí voleb je zbožné přání.

Ať již řídily Bílý dům nebo legislativu, obě strany doma soustavně ochuzovaly většinu Američanů a v cizině vedly dobyvačné války, neboť v tom spočívá smysl a podstata amerického kapitalismu a jeho imperialistické rozpínavosti. Žádná z obou stran nepopřela, tím méně se zřekla tohoto základního poslání.

Nejlepším dokladem je válečný rozpočet, který oslíci stejně jako sloni poslušně každým rokem odkývají a navyšují. Takže postupně narostl do stratosférické výše 936 miliard dolarů přiklepnutých na období od 1. září 2020 do 31. srpna 2021. I kdyby americká vláda stáhla během příštích pěti let vojska z válečných zón a Pentagon zavřel všech 900 plus základen roztroušených po světě, válečné výdaje budou pokračovat a vzrostou o 808 miliard dolarů, čímž celkový účet v roce 2O25 dosáhne 6.7 bilionů dolarů. Hlavním důvodem jsou úroky. Jedna vláda za druhou, demokratické jako republikánské, se neodvážily hodit ty stohy dolarů za válčení na současníky, protože by je smetlo volební tsunami. A tak prodávaly dlouhodobé státní dluhopisy na finančních trzích, čímž ulevily břímě současníků, ale zatížily jejich děti a nejspíše i vnuky. Externí dluh USA už činí víc jak 24 bilionů dolarů.

Za celou dobu své existence Spojené státy prožily pouze jednadvacet kalendářních let v míru. Zvolte si kterýkoli rok od jejich vzniku (1776) a z devadesáti jedna procent je jisté, že během něho Američané někde válčili. V posledních sedmnácti letech republikánští a demokratičtí zákonodárci vydali na války víc než 6 bilionů dolarů. Průměrný americký poplatník přispěl na jejich úhradu výdajů slušnou sumou ve výši 23.386 dolarů. Pro představu tolik zhruba činí roční výdělek prodavače ve Wallmarktu.

V zahraniční politice se obě strany se shodují v klíčové otázce postoje k Číně. Demokraté nemají zásadní výhrady k Trumpovu záměru vytvořit kolem Číny cordon sanitaire a zbrzdit její ekonomickou a politickou expanzi. Na to, že Čína vnímá tuto politiku jinak a kam nezadržitelně vede, stranické elity nehledí. Joe Biden se pouští se do nesmyslných provokací Pekingu, aby přetrumfnul Trumpa a dokázal, že nebude „měkký“ na Čínu. Vžívá se do role nového šerifa v městě, který hrozí Rusku ještě tvrdšími sankcemi, zatímco Trump se bije v prsa a prohlašuje, že nikdo už nemůže být přísnější k Moskvě nežli on. To je laciné pozérství, které by bylo směšné, kdyby neselo vítr, jenž přináší bouři.

V systému dvou stran, který definuje americkou politiku se nic nezmění zejména proto, že tento monopol moci je spojen pupeční šňůrou peněz s vládnoucí oligarchií. Politické příspěvky miliardářů vzrostly z 32 milionů v roce 2010 na 611 milionů v roce 2018. Z toho demokraté dostali 314 milionů a republikáni 278 milionů. To ovšem je kapka vody do bezedné studny. Představu o tom, kolik peněz se v ní utopí nám dávají válečné pokladnice prezidentských kandidátů. Ve chvíli, kdy co toto píši, Donald Trump dostal na volební kampaň od Republikánské strany 342.808.368 dolarů a od velkých i malých dárců 72.816.660 dolarů. Joe Biden není na tom o moc hůř. Strana mu dává 273.717.237 dolarů a příznivci včetně velkých korporací 136.458, 241 dolarů.

Kdo chce porozumět americké politice, musí si zapamatovat, že v ní rozhodují tři věci: peníze, peníze---hm, na tu třetí si nevzpomínám.

Politická elita jak republikánů, tak demokratů nehájí zájmy lidu, protože je zcela ovládána oligarchií. Známý americký ekonom Jeffrey Sachs došel k závěru, že současný politický systém v USA je korporocracie v demokratickém převleku. Prezidentské volby v listopadu mohou změnit loutky na scéně, kterým bude tleskat jiná klaka, ale stranické elity budou dál tlačit Ameriku stejný směrem.

Jan Vítek

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Neřekli nám, čím vším za multikulturalizmus zaplatíme   
Pridal tk Sobota 08 srpen 2020 - 05:46:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Když bílí džentlmenští liberálové, aniž se nás ptali, zda s tím souhlasíme, vkládali do naší společnosti rozmanitost a multikulturalizmus, neřekli nám, co nás to bude stát a jak moc to kvalitu našeho života poníží.

Neřekli nám, že tou cenou bude ztráta veřejné bezpečnosti, práva a pořádku ve společnosti, jak dokazuje příklad z Minneapolisu, kde vedení policie doporučilo občanům „vzdát se svých mobilů a peněženek jestliže je od vás lupiči budou vyžadovat, nehádat či neprat se s nimi a učinit to, co po vás požadují“.

Ve městech a státech kontrolovaných Demokraty poskytli vládnoucí úředníci lupičům a vzbouřencům, kteří vypálili části měst a ukradli všechno, co dokázali unést, beztrestnost, čímž je povzbudili k ještě divočejším zločinům. Policie s určitými omezeními, které jí Demokraté stanovili, nyní veřejnosti sděluje, že její bezpečnot je odvislá od toho, jak ochotně vykoná to, co od ní kriminálníci budou vyžadovat. Jestliže budou chtít klíče od vašeho auta, dejte jim je. Jinak vás mohou zabít.

Když dřentmenští bílí liberálové vkládali do naší společnosti rozmanitost a multikulturalizmus, nejen, že se nás neptali, jestli s tím souhlasíme, ale ani nám nesdělili, co všechno nás to bude stát. A to nejen nás, ale i naši historii. Nu a teď vidíme, že tu historii budeme muset kompletně přepsat. Preferovaní rozmanití příslušníci naší společnosti po nás teď žádají, abychom je vyzvedávali jako ty, kteří byli rasistickými bílými lidmi (kterými jsme téměř my všichni), nespravedlivě poškozováni. Čímž jsme fakticky byli ze dne na den pasováni na rasistické utlačovatele. Kdysi byl tento pohled módní pro liberální univerzity, ale nyní je vtloukán do hlav veřejnosti i školáků skrze Projekt 1919 deníku New York Times.

Liberální bílí džentlmeni nám neřekli ani to, že se musíme vzdát našich veřejných památníků. A to proto, že většinou připomínají lidi bílé a jde tedy o připomínky bílých pánů, které z tohoto důvodu musí být strženy. A to nikoli k potěše většiny americké populace, ale k potěše menšiny rozmanitých a multikulturních cizinců, přivedených do naší země bílými liberálními džentlmeny proto, aby zničili náš život.

Nyní je náš život tedy zničen a jsme natolik indokrinováni sami proti sobě a natolik nám vymyli mozky a natolik nás obtížili naší vinou, že jsme jak emocionálně tak politicky slabí na to, abychom s tím dokázali něco udělat.

Svět nebude litovat zániku amerického impéria, které bylo více hegemonií než impériem. Ale bílí džentlmenští Američané budou litovat rozpadu své veřejné bezpečnosti, svých příjmů, své sebeúcty a svého vytržení ze své vlastní země, kterou právě v těchto dnech předávají přistěhovaleckým uchvatitelům.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Zdroj: google-P.C.Roberts: We were not told the cost to us of multiculturalism

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA vyhlásily EU válku. Hospodářskou. Pompeo si jede koupit východňáry   
Pridal tk Sobota 08 srpen 2020 - 05:39:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
USA vyhlásily Německu a EU hospodářskou válku, prohlásil zelený německý poslanec Jürgen Trittin. Vměšování do suverenity Německa a EU dosáhlo agresivity, která nemůže zůstat bez odpovědi. Projekt rusko-německého plynovodu Nord Stream 2 musí požívat ochranu před washingtonskými metodami Divokého západu. Stejně tak ministerská předsedkyně spolkové země Mecklenburg-Vorpommerns Manuela Schwesigová má postoj USA za naprosto nepřijatelný a nepřípadný.

O co jde? Američtí senátoři sepsali třístránkový dopis, ve kterém vyhrožují důraznými sankcemi německým společnostem podílejícím se na projektu dostavby rusko-německého plynovodu Nord Stream 2, a zejména společnosti Přístavu Sassnitz-Murakan na Rujáně, který hraje při dostavbě klíčovou roli.

Americký ministr zahraničí Pompeo jede nepochybně do východní Evropy v čele s Polskem posilnit Americké pozice v Evropě, jejíž západní část je s USA ve křížku. Bude ČR stát po boku EU nebo USA? Dochází na lámání chleba…

Zdroj: https://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/klima-energie-und-umwelt/nord-stream-2-schwesig-empoert-ueber-drohung-gegen-hafen-16894385.html
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Čeští elfové jsou podle všeho operací BIS.“ Bývalý Klausův poradce si posvítil na činnost anonymní aktivistické skupiny   
Pridal tk Sobota 08 srpen 2020 - 05:34:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kdo stojí za seznamy dezinformátorů? Podle bývalého poradce někdejšího prezidenta Václava Klause Pavla Hasenkopfa za anonymní skupinou Čeští elfové stojí tajné služby. Dále pohrozil, že chystá podat trestní oznámení.

Takzvaná „kauza advokátka Čírtková“ nabírá nový rozměr. Poté, co se právnička Monika Čírtková veřejně ohradila proti svému zařazení na seznam Českých elfů, začaly se množit otázky nejen ohledně toho, nakolik je činnost anonymních aktivistů oprávněná, ale i kdo za nimi skutečně stojí.

„Čeští elfové jsou podle všeho operací BIS... dělají to, co by stát sám nesměl. Nebo také organizovanou zločineckou skupinou ve smyslu trestního zákoníku. Nebo obojí, protože většina elfů (tolik jich zase není) asi skutečný účel nezná,“ míní bývalý Klausův poradce Hasenkopf.

„Stále znovu a znovu kladu otázku, kdo za jejich činnost nese právní odpovědnost, na koho se lze obracet se žádostmi o tiskové opravy podle tiskového zákona, proti komu lze směřovat osobnostní žaloby... zřejmě nezbude než začít podávat trestní oznámení,“ dodává.

Dříve právními kroky proti Českým elfům pohrozila i advokátka Jana Zwyrtek Hamplová, která je přesvědčena, že jejich jednání je protiprávní.

„Nikdo totiž nemá právo bez zákonného zmocnění o nás nic evidovat, vést si o nás a našich názorech jakékoli seznamy, dehonestovat nás svými urážejícími hodnoceními, tedy nikdo si nemůže osobovat právo kádrovat jiné lidi za to, jaké názory publikují a kde je publikují, a osobovat si právo na výklad pravdy, a tvářit se u toho, jak to, co páchají, je v nějakém veřejném zájmu,“ vysvětluje.

Čeští elfové se mezitím brání tím, že se snaží monitorovat témata a narativy, která se objevují v médiích, jež označují jako dezinformační. Pokud je nějaká osoba v těchto médiích zmíněna, tak se automaticky dostává na seznam. Čírtková, jejíž facebookový příspěvek zveřejnil portál ParlamentníListy.cz a tím se dostala na onen seznam, ale požadovala, aby její jméno bylo odstraněno. Elfové, kteří sami sebe nazývají „bojovníky proti cizím dezinformačním kampaním na českém internetu,“ jí ale vyhovět odmítají.

„Je také trochu schizofrenní, když se p. advokátka na jednu stranu aktivně hlásí ke své publikační činnosti na PL (Parlamentní listy, pozn. red.), na druhou stranu se brání uvedení v sekundárním monitoringu, který toto rutinně zaznamenává,“ argumentují.

„Naším cílem je pomoci chránit hodnoty, na kterých stojí náš stát. Přesně ty hodnoty, na kterých stojí Ústava ČR. Nelze ji ovšem bránit tím, že bychom ji porušovali. A proto to neděláme. V informačním prostoru je však zcela nezbytné upozorňovat na trendy a informační hrozby, které jsou součástí tzv. hybridních hrozeb. Skládáme mozaiku z tisíců jednotlivých dílků. Výsledný obraz tak přestává být rozmazaný a je faktem, že právě to může mnoha lidem vadit. Protože to zpřehlední nejen záměry jedněch, ale i chyby v úsudku druhých, kteří se nechali těmi prvými zneužít,“ vyjádřili se dále ke kauze.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Dqfd

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína nesouhlasí s americkým prodejem bezpilotních letounů na Tchaj-wan   
Pridal tk Sobota 08 srpen 2020 - 05:30:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína je rozhodně proti americkému prodeji bezpilotních letadel čínskému tchajwanskému regionu, a naléhá, aby USA plně uznaly škodu, kterou by to mohlo přinést, a zastavily jakýkoli prodej zbraní, uvedlo čínské ministerstvo zahraničí v pátek.

Podle čtvrteční zprávy agentury Reuters jednají USA s regionem Tchaj-wan o prvním prodeji nejméně čtyř vzdušných bezpilotních letounů. Tyto sledovací drony mají dosah 6.000 námořních mil (11.100 kilometrů), zatímco současná flotila dronů ostrovního regionu pokrývá dosah 160 mil.

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Wang Wenbin (Wang Wen-pin) na tiskové konferenci uvedl, že prodej zbraní USA oblasti Tchaj-wanu vážně porušuje zásadu jedné Číny a tři společná prohlášení Číny a Spojených států a narušuje suverenitu Číny a její zájmy.

Mluvčí znovu zdůraznil, že záležitosti Tchaj-wanu jsou součástí hlavních zájmů Číny a Čína neochvějně ochrání svou národní suverenitu a bezpečnost.

Wang dodal, že Čína je také proti oficiálním kontaktům mezi USA a tchajwanským regionem a Čína přijme rozhodná opatření ohledně protiprávních jednání USA.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSvětové akcie kolísají poté, co Trump zacílil na čínské technologické firmy   
Pridal tk Sobota 08 srpen 2020 - 05:28:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Světové akciové trhy v pátek zakolísaly poté, co americký prezident Donald Trump zvýšil napětí s Pekingem zákazem transakcí USA se dvěma oblíbenými čínskými aplikacemi, WeChat od společnosti Tencent a TikTok od společnosti ByteDance.

Evropské akcie se také snížily, futures Euro Stoxx 50 klesly o 0,3 procenta a futures S & P500 klesly o 0,5 procenta.

Největší index asijsko-pacifických akcií MSCI mimo Japonsko ztratil 1,0 procento a hongkongský Hang Seng klesl o 1,8 procenta. Tencent, druhá největší asijská společnost podle tržní kapitalizace, klesl až o 10,1 procenta.

Index CSI 300 pevninské Číny klesl navzdory silným exportním údajům o 1,9 procenta, zatímco japonský Nikkei poklesl o 0,6 procenta.

Trump vydal výkonné příkazy poté, co jeho administrativa tento týden uvedla, že zintenzivňuje úsilí o vyčištění „nedůvěryhodných“ čínských aplikací z digitálních sítí v USA a nazval TikTok a WeChat „významnými hrozbami“.

Přichází to dny poté, co Spojené státy nařídily Číně, aby uvolnila svůj konzulát v Houstonu.

"Možná by Čína mohla zablokovat Apple nebo Microsoft v Číně. Informační sektor je stále rozdělen do dvou táborů. Mohli bychom vidět jen začátek války v oblasti informačních technologií," řekla Nana Otsuki, hlavní analytička společnosti Monex Securities.

Oznámení ztlumilo jakékoli nadšení z čínských obchodních údajů, které ukazují, že vývoz v červenci vzrostl o 7,2 procenta oproti předchozímu roku, což je nad prognózou ekonomů, která předvídala 0,2% pokles.

Rovněž to zchladilo mírně pozitivní náladu v naději, že tvůrci politik USA dokončí stimul v hodnotě nejméně 1 bilionu amerických dolarů, aby podpořili křehkou ekonomiku země.

Ve čtvrtek na Wall Street získal S&P 500 0,64 procenta a Nasdaq Composite přidal 1 procento, což znamená čtvrtý přímý den rekordních vrcholů.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÚtok Twitteru na čínská média je ze své podstaty ideologický   
Pridal tk Sobota 08 srpen 2020 - 05:27:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poznámka redaktora: Tom Fowdy je britský analytik politických a mezinárodních vztahů a absolvent univerzit v Durhamu a Oxfordu. Píše o tématech týkajících se Číny, KLDR, Británie a USA. Článek odráží jen autorovy názory.

6. srpna společnost Twitter oznámila novou politiku, podle níž „označí“ účty, které považuje za „státem přidružená média“, a poté je přestane doporučovat a zesilovat, takže jejich obsah bude méně pravděpodobný v časových osách lidí.

Tímto označením bylo označeno široké spektrum čínských médií, včetně: Xinhua, The Global Times, CGTN, China Daily a dalších. Každý tweet, který vytvoří, je nyní následován tímto štítkem. Nový status se nevztahuje na prodejny financované a kontrolované americkou vládou za účelem sledování vlastních národních cílů, jako je Hlas Ameriky nebo Rádio Svobodná Asie.

Logika tohoto pohledu ilustruje kritický problém západního politického myšlení, který se týká toho, co představuje „pravdivé“ a „autentické“ zpravodajství, nebo míry toho, co představuje „faktickou žurnalistiku“ a co nikoli. Západ věří, že to, co popisuje jako „nezávislou“ žurnalistiku, je ve skutečnosti bezchybné a ctnostné, a srovnává to rigidně a binárně s tím, co popisuje jako „státní média“ ostatních, což je považováno za falešné, maligní a neautentické.

Při prosazování této dichotomie anglicky mluvící svět jako celek neuznává myšlenku, že by jeho vlastní média mohla být zaujatá, mít agendu nebo střety zájmů ve svém zpravodajství. „Trh“ je označen jako nejvyšší dobro nad „státem“.

Liberální politické myšlení na Západě věří, že má božský monopol na to, co představuje „pravdu“ a „pravost“. Vychází z odkazu křesťanství, které konstruuje víru jako formu osvícené pravdy, která by měla být kázána ostatním, a zpochybňovat ji je rouhání. Moderní západní teorie se zase vyvinula za předpokladu, že představuje formu osvícení čímž se jeho vlastní hodnoty ontologicky propletou jako zobrazení pravdy samotné, jejíž zpochybňování je považováno za morálně vadné.

Liberální myšlení přitom přímo rozlišuje obhajobu „jednotlivce“ jako jediného zdroje politické a morální „autentičnosti“, za předpokladu, že to vytváří skutečné „politické osvícení“ ignorující roli ekonomických a sociálních jevů v lidském chování.

Tento důraz na individualismus následně zahrnuje to, jak jsou média chápána v západních společnostech. Pravda nebo hodnota daného mediálního výstupu je určována na základě zjednodušené představy o jeho vlastní „provozní nezávislosti“ v jádru přesvědčení vyplývajícího z individualismu, že pokud je zpravodajský kanál v praxi „nezávislý“ (bez ohledu na jeho neformální vazby), jeho obsah bude proto vždy pravdivý, racionální a autentický, nikdy nebude mít vnější program.

Toto je následně porovnáváno na binárních „státních“ médiích: to jsou média, která se nepovažují za „nezávislá“, proto jsou vždy neautentická, protože budou mít vždy „agendu“, a jsou proto „zlověstná“ a „nedůvěryhodná“. To, co tvoří pravdu, je tedy založeno spíše na morální ontologii individualismu než na samotných faktech.

Není divu, že při takovém odhodlání západní neoliberální myšlenky následně vítají volný trh jako něco ctnostného a následně i média, která vznikají v této struktuře. Jak je uvedeno, sociální a ekonomická realita, která zkresluje podávání zpráv a komercializuje je, se ignoruje a místo toho dostáváme binární, že pouze zdroje spojené se „státy“ mohou být nepravdivé nebo zavádějící.

Výsledkem tohoto světa je, že prodejny jako Fox News a Daily Mail jsou vítány jako objektivní a nestranní nositelé pravdy, navzdory šíření neustále zavádějícího obsahu, a státní odbytiště v Číně jsou považována za bez věcných výhod. Nezáleží na tom, co tato odbytiště konkrétně říkají, ale prostě na tom, do které ideologické škatulky Západu spadají.

Twitter s potěšením následně vytlačil tento binární kód a diskriminoval média nikoli svým obsahem, ale čistě na základě chybného západního pojetí toho, co představuje „nestrannost“ a „autentičnost“ a co nikoli. Dezinformace a klamný obsah budou i nadále proudit na platformě neotevřeně a nekontrolovaně jednoduše za předpokladu, že splňují určitá kritéria, zatímco čínské odbytiště bude trestáno, i když budou dodržovat fakta a odůvodněné argumenty.

Proto je toto označení a penalizace určitých mediálních výstupů nespravedlivé a neodůvodněné. Myšlenka, že západní média vycházejí z předpokladu „nezávislosti“, nemůže být nikdy nečestná, neautentická, zavádějící nebo částečná, pokud jde o jejich obsah, záměrně zamlžuje řádné posouzení sociálně-ekonomických sil a úvah, které je pohánějí, a co ve skutečnosti dělají v praxi. Je to ideologicky chybný úsudek, který postrádá větší obraz.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1648 sec,0.0485 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,490kB