Úterý 11 srpen 2020
Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení   
Pridal tk Úterý 11 srpen 2020 - 19:54:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Včera, to je v pondělí ráno, jsem se probudil do hrozivé skutečnosti. Mail, zaslaný všem obyvatelům zdejšího obvodu mi sděloval, že během předcházející noci z neděle na pondělí, došlo na nejvýznamnější chicagské třídě, nazvané Velkolepá míle (Magnificent Mile), a patřící do našeho obvodu, k masovému rabování maloobchodních prodejen. Je to nová Kristalll Nacht (Křišťálová noc), třída je zaplněna roztříštěným sklem po celé své délce, ale nejen tam, stopy násilí lze vidět i v jiných částech města, stálo v mailu, na který jsem zíral s myšlenkou, že tedy to neblahé, co se v našich městech, včetně Chicaga, odehrálo před několika týdny a bylo tak děsivé, že to vyhlíželo jako něco, co se už nemůže opakovat, našlo v našem městě své pokračování už v předcházející noci.

Oblékl jsem se a šel jsem se na místo podívat. A tak jsem, tak říkajíc z prvé ruky viděl následky předcházejícího nočního šílení. Připomínalo to obraz surrealistického malíře, něco, co jsem nikoli jen za půlstoletí svého života v Chicagu, ale v celé svém životě nikdy neviděl. Celou obchodní oblast zahrnující nejen Velkolepou míli, ale i blízkou Michiganskou třídu (Michigan Avenue), blokovaly policejní kordony a pro provoz veškerých vozidel byla oblast uzavřena. Uvnitř ní jsem pak viděl spousty nákladních automobilů, ze kterých právě vystupovali dělníci, aby obchody před dalšími možnými útoky vandalů chránili, a až kam jsem dohlédl, zaplnily Michiganskou třídu policejní vozy, jejichž posádky byly zřejmě rozhodnuty zůstat na místě, dokud se situace na místě neuklidní.

List Chicago Tribune k události napsal: Stovky rabujících vzaly Velkolepou míli i další části vnitřní části Chicaga útokem, rozbíjely výkladní skříně obchodů, braly z nich všechno,co se dalo unést, a na jednom místě rozpoutaly střelbu s policisty. Podle policejního náčelníka D. Browna byl značný počet vandalů vzat do vazby a 13 policistů bylo v potyčkách s nimi zraněno.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Zdroj: google-P.C.Roberts: Stephen Lendman desribes What it is like Living in a democrat City

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZakázaný článek: Vakcína Sputnik V pro globální spolupráci proti pandemii   
Pridal tk Úterý 11 srpen 2020 - 18:13:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tento názorový článek, který vypráví příběh o vytvoření ruské vakcíny proti covidu-19 a zdůrazňuje ochotu Ruska spolupracovat s mezinárodní komunitou, byl odmítnut všemi předními západními médii.

My se jej proto rozhodli zveřejnit takový, jaký je, abychom sdíleli naše názory s mezinárodním publikem a zrušili blokádu pozitivních informací o vakcíně. Věříme, že tyto informace jsou rozhodující pro mezinárodní úsilí v boji proti největší výzvě na světě, a chtěli bychom, aby čtenáři sami rozhodli, proč byl tento článek odmítnut.

Tento článek mohou publikovat všechna média, pokud zjistí, že je užitečné představit čtenářům historii a některá fakta o první registrované vakcíně proti covidu-19 na světě. RDIF také spustila webovou stránku www.sputnikvaccine.com, která poskytuje přesné a aktuální informace o vakcíně.

Úspěch Ruska ve vývoji vakcíny proti covidu-19 má kořeny v historii

Nastal „Sputnikův okamžik“. Ruská vakcína Sputnik V byla uvedena na trh a stala se první registrovanou vakcínou proti covidu-19 na světě a vyvolala vzpomínky na šokový start sovětského satelitu z roku 1957, který otevřel prostor pro průzkum. Tato nová éra vedla nejen k závodu, ale také k mnoha snahám o spolupráci, včetně společné mise Apollo-Sojuz USA a Sovětského svazu.

Vakcína proti novému typu koronaviru je světovou prioritou číslo jedna a mnoho zemí, organizací a společností tvrdí, že jsou blízko k vývoji vakcíny. Do konce tohoto roku mohou mít některé jiné země své vlastní vakcíny. Je důležité, aby politické překážky nebránily tomu, aby se nejlepší dostupné technologie využívaly ve prospěch všech lidí, a to před nejzávažnější výzvou v posledních desetiletích.

Bohužel místo zkoumání vědeckých důkazů prověřené ruskou platformou adenovirové vektorové vakcíny někteří mezinárodní politici a média dávali přednost politice a pokusům podkopat důvěryhodnost ruské vakcíny. Domníváme se, že takový přístup je kontraproduktivní a vyzýváme k politickému „příměří“ očkovacích látek vzhledem k pandemii covidu-19.

Ve světě není všeobecně známo, že Rusko je po staletí jedním z globálních lídrů ve výzkumu vakcín. Ruská carevna Kateřina Veliká byla příkladem v roce 1768, kdy se jako první v zemi nechala očkovat proti neštovicím, 30 let před zavedením vakcíny ve Spojených státech.

V roce 1892 pozoroval ruský vědec Dmitrij Ivanovskij neobvyklý účinek při studiu tabákových listů infikovaných mozaikou. Listy zůstaly infekční i poté, co vědec bakterie odfiltroval. Přestože to bylo ještě téměř půl století předtím, než byl první virus pozorovatelný mikroskopem, jeho výzkum založil novou vědu zvanou virologie.

Od objevu Ivanovského je Rusko jedním z globálních lídrů v oblasti virologie a výzkumu vakcín, objevily se zde desítky talentovaných vědců, například výzkumník Nikolaj Gamaleja, který studoval v laboratoři francouzského biologa Louise Pasteura v Paříži a otevřel druhou světovou vakcinační stanici proti vzteklině v Rusku v roce 1886.

Sovětský svaz pokračoval v podpoře výzkumu virů a vakcín. Každý, kdo se narodil po 2. světové válce, dostal povinná očkování proti dětské obrně, tuberkulóze a záškrtu. V ojedinělém příkladu spolupráce v období studené války v roce 1955jeli tři přední sovětští virologové do Spojených států, aby nabídli možnosti testování v Sovětském svazu americké vakcíny proti dětské obrně, což je smrtící nemoc, která si vyžádala miliony životů. Pokud bychom pak byli schopni spolupracovat, můžeme a musíme to udělat znovu hned teď.

Desetiletí úsilí ruských a sovětských vědců vedlo k vytvoření vynikající výzkumné infrastruktury, jako je Národní centrum epidemiologie a mikrobiologie Nikolaje Gamaleja. Tato infrastruktura sahá od jedné z nejbohatších „virových knihoven“ na světě, vytvořených jedinečnou technikou uchování, až po experimentální šlechtitelská střediska. Jsme hrdí na toto dědictví, které nám umožnilo vytvořit první schválenou vakcínu proti covidu-19 na světě. Již jsme obdrželi mezinárodní žádosti na miliardu dávek naší vakcíny a dosáhli jsme mezinárodních dohod na výrobu 500 milionů dávek ročně s úmyslem jejich navýšení.

Skutečné tajemství

Mnoho západních médií a politiků dnes zpochybňuje rychlost vývoje vakcíny proti koronaviru v Rusku, což vyvolává pochybnosti o její účinnosti a pravosti. Tajemství této rychlosti je ruská odbornost ve výzkumu vakcín. Od osmdesátých let vedlo Gamalejavo centrum úsilí o vývoj technologické platformy využívající adenoviry, které se nacházejí v lidských adenoidech a normálně přenášejí nachlazení, jako „vektory“ nebo vehikula, které mohou indukovat genetický materiál z jiného viru do buňky. Gen z adenoviru, který způsobuje infekci, je odstraněn, zatímco je vložen gen s kódem proteinu z jiného viru. Tento vložený prvek je malý, nepředstavuje hrozbu pro virus a je bezpečný pro tělo, ale stále pomáhá imunitnímu systému reagovat a produkovat protilátky, které nás chrání před infekcí.

Technologická platforma vektorů založených na adenoviru usnadňuje a zrychluje vytváření nových vakcín úpravou počátečního nosného vektoru genetickým materiálem z nových objevujících se virů. Takové vakcíny vyvolávají silnou reakci lidského těla na vytvoření imunity, zatímco celkový proces modifikace vektorů a pilotní výroba trvá jen několik měsíců.

Lidské adenoviry jsou považovány za jedny z nejsnadnějších připravitelných tímto způsobem, a proto se staly velmi populární jako vektory. Od začátku pandemie covidu-19 museli všichni ruští vědci extrahovat kódující gen z nového koronaviru a implantovat jej do známého adenovirového vektoru k dodání do lidské buňky. Rozhodli se použít tuto již osvědčenou a dostupnou technologii místo toho, aby šli na nezmapované území.

Nejnovější studie rovněž ukazují, že k vytvoření dlouhodobé imunity jsou zapotřebí dvě dávky vakcíny. Od roku 2015 ruští vědci pracují na přístupu dvou vektorů, a proto je ve vakcíně proti covidu-19 třeba použít dva typy adenovirových vektorů, Ad5 a Ad26. Tímto způsobem klamou tělo, které si vyvinulo imunitu proti prvnímu typu vektoru, a zesilují účinek vakcíny druhou dávku pomocí jiného vektoru. Je to jako dva vlaky, které se snaží dopravit důležitý náklad do pevnosti lidského těla, která potřebuje dodávku, aby mohla začít produkovat protilátky. Potřebujete druhý vlak, abyste se ujistili, že náklad dorazí na místo určení. Druhý vlak by se měl lišit od prvního, který již byl napaden imunitním systémem těla a je mu již známý. Takže zatímco jiní výrobci vakcín mají pouze jeden vlak, my máme dva.

Díky přístupu dvou vektorů Gamalejavo centrum také vyvinulo a zaregistrovalo vakcínu proti horečce Ebola. Tato vakcína byla v posledních několika letech použita u několika tisíc lidí a vytvořila ověřenou platformu vakcíny, která byla použita na vakcínu proti covidu-19. V letech 2017–2018 dostalo injekci gamalejovy vakcíny přibližně 2 000 lidí v Guineji a Gamalejavo centrum má mezinárodní patent na vakcínu proti Ebole.

Přístup dvou vektorů

Gamalejavo centrum použilo adenovirové vektory k vývoji vakcín proti influenzy ptáků a proti blízkovýchodnímu respiračnímu syndromu (MERS). Obě vakcíny jsou v současné době v pokročilých stádiích klinických zkoušek. Tyto úspěchy ukazují, že ruské laboratoře neztrácely čas v posledních několika desetiletích, zatímco mezinárodní farmaceutický průmysl často podceňoval důležitost výzkumu nových vakcín při absenci globálních zdravotních hrozeb před pandemií koronaviru.

V našich stopách následují další země, které vyvíjejí vakcíny založené na adenovirových vektorech. Oxfordská univerzita používá adenovirus od opice, která nebyla na rozdíl od lidských adenovirů použita ve schválené vakcíně. Americká společnost Johnson & Johnson používá adenovirus Ad26 a čínská CanSino adenovirus Ad5, což jsou stejné vektory, které používá Gamalejavo centrum, ale ještě musí ovládnout přístup dvou vektorů. Obě společnosti již dostaly od svých vlád velké objednávky vakcín.

Použití dvou vektorů je jedinečná technologie vyvinutá vědci Gamalejova centra, která odlišuje ruskou vakcínu od jiných vakcín založených na adenovirových vektorech vyvíjených po celém světě. Vakcíny založené na adenovirových vektorech mají také jasné výhody oproti jiným technologiím, jako jsou mRNA vakcíny.

Prospektivní mRNA vakcíny, které se podrobují klinickým zkouškám ve Spojených státech a dalších zemích, nepoužívají vektory pro dodání a představují molekulu RNA s kódem proteinu koronaviru zabaleným v lipidové membráně. Tato technologie je slibná, ale její vedlejší účinky, zejména vliv na plodnost, nebyly dosud podrobně prozkoumány. Žádná vakcína mRNA dosud neobdržela regulační schválení. Věříme, že v celosvětovém závodě na očkování v boji proti koronaviru budou vítězem adenovirové vektorové vakcíny, ale i v této kategorii má vakcína Gamaleja výhodu.

Čelíme skepticismu

Ruská vakcína je nyní připravena a zaregistrována. První dvě fáze klinických zkoušek skončily a jejich výsledky budou zveřejněny tento měsíc v souladu s mezinárodními požadavky. Tyto dokumenty budou obsahovat podrobné informace o vakcíně, včetně přesných hladin protilátek uvedených v několika testech třetích stran, jakož i proprietárního testu Gamaleja, který stanoví nejúčinnější protilátky proti nárůstu koronaviru. Ukážou také, že všichni účastníci klinických zkoušek si vyvinuli 100% imunitu vůči covidu-19.

Studie na zlatých křečcích, zvířatech, která obvykle umírají na covid-19, prokázaly 100% ochranu a nepřítomnost poškození plic poté, co dostali smrtící infekční dávku. Po registraci provedeme mezinárodní klinické zkoušky ve třech dalších zemích. Očekává se, že hromadná výroba vakcíny bude zahájena do září a již nyní vidíme silný celosvětový zájem o vakcínu.

Skepticismus mezi mezinárodními médii a politiky se objevil právě v době, kdy Rusko oznámilo své plány na hromadnou výrobu vakcíny proti covidu-19. Když jsem mluvil se západními médii, mnozí odmítli zahrnout do svých příběhů klíčová fakta o ruském výzkumu této vakcíny. Tento skepticismus vnímáme jako pokus o podkopání našeho úsilí vyvinout funkční vakcínu, která zastaví pandemii a pomůže znovu otevřít globální ekonomiku.

Není to poprvé, kdy Rusko čelí mezinárodní nedůvěře ve své vedoucí postavení ve vědě, když politika stojí v cestě vědeckým průlomům a ohrožuje veřejné zdraví. Během vypuknutí dětské obrny v Japonsku v 50. letech minulého století šly japonské matky, jejíchž děti umíraly na obrnu, demonstrovat proti své vlastní vládě, která z politických důvodů zakázala dovoz sovětské vakcíny proti této nemoci. Demonstrantky dosáhly svého cíle a zákaz byl zrušen. Zachránily tak životy více než 20 milionů japonských dětí.

Dnešní politika opět stojí v cestě ruské technologii, která může zachránit životy po celém světě. Rusko je otevřené mezinárodní spolupráci v boji proti této a budoucí pandemii. Podle slov sovětského delegáta na mezinárodní konferenci o vakcínách proti dětské obrně ve Washingtonu v roce 1960, který v reakci na otázky publika o bezpečnosti vakcíny řekl, že my v Rusku „milujeme naše děti a zajímáme se o jejich blaho stejně jako lidé ve Spojených státech nebo jakákoli jiné části“. Po těchto slovech získala sovětská delegace ovace od publika a pokračovala společná práce na vakcínách. Nyní musíme myslet na pohodu a prosperitu budoucích generací. Všechny země na světě musí nechat politiku stranou a soustředit se na nalezení lepších řešení a technologií na ochranu životů a obnovení hospodářské činnosti. Naše nadace již vytvořila výrobní partnerství v pěti zemích pro společnou výrobu ruské vakcíny. Možná díky tomuto partnerství v boji proti covidu-19 v určitém okamžiku budeme moci přehodnotit a odstranit politicky motivovaná omezení mezinárodních vztahů, která jsou zastaralá a představují překážku koordinovanému úsilí na řešení globálních problémů.

Kirill Dmitriev
je generálním ředitelem Ruského fondu přímých investic, státního investičního fondu se správou 50 miliard dolarů

Zdroj: https://sptnkne.ws/DrVU
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNEDĚLNÍK ADAMA B. BARTOŠE (II.): UŽ ANI PREZIDENT SI NEMŮŽE BÝT JISTÝ   
Pridal tk Úterý 11 srpen 2020 - 07:39:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Navážu na minulý text, který se týkal médií, sociálních sítí a potažmo svobody, či spíše nesvobody, slova. Jako novinář jsem kdysi psal o věcech, o kterých se jiní báli psát. Mně to nějaký čas procházelo, než jsem vstoupil do politického kolbiště, na ulice a než jsme začali organizovat Tábory lidu, které někomu evidentně hodně vadily.

Rozběhlo se trestní stíhání za mé výroky na náměstích, na facebooku a v knihách, které jsem napsal nebo jen vydal. Výsledkem byla kromě několikaletého soudního martýria i tříletá podmínka, která mi skončila letos v březnu. Poznal jsem, že Systém má své obranné mechanismy a ty, co mu jsou nepohodlní, dokáže lehce vyřadit ze hry. Mohl bych se na to vše vykašlat, ale jaksi mi to nejde a ani nechci – cítím povinnost bojovat za náš národ, protože mi v žilách koluje krev, díky níž jsem tohoto národa součástí a cítím vůči němu závazky a odpovědnost.

Přesto jsem si i ještě poměrně nedávno bláhově myslel, že kdybych se snad dostal nějakým zázrakem do parlamentu, tam že je snad poslední útočiště, kde – alespoň na půdě Sněmovny – můžete svobodně hovořit, aniž by vás zavřeli. Alespoň v historii to tak bývávalo. Dnes se tomu říká poslanecká imunita. Ale pak mi začalo docházet, že tak snadné to není.

V dnešní době totiž můžete být klidně i prezident republiky, a přesto vás budou vláčet médii za extrémismus, všemožní hutkové a jiní samozvanci a ztroskotanci vám budou vyhrožovat likvidací ve svých ubohých folkových popěvcích, poslanci ODS budou na Faceboooku vyzývat k vašemu podřezání – zkrátka ani pozice prezidenta republiky nezaručuje, že můžete svobodně pronášet svůj názor. Nebo můžete, ale následky si jisti být přesto nemůžete.

Dobře, o tom, že bych chtěl být prezidentem republiky, abych rozdával svá moudra, jsem stejně ani na chvíli neuvažoval. Ale uvědomil jsem si, že tu svobodu, říkat svůj názor, nemáme téměř nikdo – ani obyčejný občan, ale dokonce ani hlava státu. Mají ji pouze neziskovky a jejich fanatičtí představitelé, politici Demobloku, aktivisté, havlisté, neomarxisté a různí jiné -isté. Těm je dovoleno mluvit, náš nesouhlasný názor je pak označen za extrémismus.

Možná trpím určitou utkvělou představou, že potřebuji říkat své názory veřejnosti, jakoby je snad někdo chtěl slyšet. Ale to teď není podstatné. I kdyby je veřejnost slyšet nechtěla, měl bych mít právo je hlásat a veřejnost si už sama vybere, zda jim nastraží uši, nebo si uši zacpe. Jenomže dnes tu svobodu hlásat, co chceme, nemáme. Chápu, že většina veřejnosti nemá potřebu sdělovat své názory na ulicích z nějakého pódia. Ale i tato většina veřejnosti chce své názory říkat – alespoň v hospodě nebo na sociálních sítích. Jenže ve chvíli, kdy vás z hospody vyženou, jednou kvůli kouření, podruhé kvůli Covidu, si už nemůžete zanadávat ani v té pověstné hospodě.

A od jisté doby už ani na facebooku. Nejprve vás za vaše názory začali blokovat a vypínat, ze začátku na den, pak na tři, pak na týden a teď už vás dokonce mažou kompletně, úplně vás na facebooku vaporizují, bez vysvětlení a na základě těch nejnevinnějších prohlášení. V tom horším případě vás Hamáček skrze svou ideopolicii odsoudí za předsudečnou nenávist a vyfasujete podmínku a peněžitou pokutu. Takže jsme na tom všichni stejně – Bartoš, který by rád hlásal veřejně své názory na ulicích, ale i Franta, co chce své názory říci u piva nebo Ivana, co je chce sdílet na sociální síti. A dokonce i prezident, jehož ani váha jeho funkce nedokáže ochránit před lynčováním havlistické úderky.

No dobrá, pomysleli byste si, být prezidentem malé země v srdci Evropy, to ještě nic neznamená. Jó, to kdybych byl prezidentem velké země, která se těší značnému respektu (i Respektu), pak by to třeba šlo. Mluvit otevřeně. Možná si to myslel i Donald Trump, když byl inaugurován. Brzy ale zjistil, že média drží v rukou nepřítel a že je lepší ho ignorovat, než s ním bojovat. Mnoha z nás připadalo vtipné a chytré, že začal komunikovat pouze přes sociální sítě.

Jenže ani ten nejmocnější prezident údajně nejmocnější země světa nejenže si nemůže říkat, co chce, ale on nemůže říkat ani to, co bychom všichni považovali za neutrální výrok, rozhodně prostý veškerého údajného extrémismu, za který jsem zvyklí být mazáni tady v České republice. Před několika týdny totiž začaly globalistické sociální sítě mazat i Trumpa. Například za to, když napsal, že z pozice své funkce povolá armádu do měst, kde Antifa pod záminkou BLM rabovala obchody, strhávala pomníky či napadala ty, co se opovážili vyslovit s jejím počínáním nesouhlas. No to je ovšem na pováženou. Tedy už ani americký prezident nemá svobodu slova?

Co tedy potom Bartoš, i kdyby nakrásně byl v parlamentu? A co tedy Ivana Blokovaná, která chce na sociální síti s něčím vyjádřit nespokojenost? A co tedy Franta Novák, který názor ani nemůže vyjádřit, protože sociální síť nemá a nechce mít, ale chce svůj názor říci alespoň přátelům v hospodě u piva, ale hospoda je zavřená, protože vláda řekla, že se v nich šíří Covid a že všichni musíme být doma? A aby to bylo ještě pikantnější a naše ponížení ještě větší, všem nám vnutili ústenku, náhubek, roubík, abychom se s nikým nejen nesetkávali, ale s nikým se nebavili (pozor, dva metry), nenavštěvovali se, neříkali si své názory, pouze potupně dýchali zpět svůj vydýchaný CO2 a tupě zírali na vládní tiskovku nebo nějakou telenovelu (nevidím v tom rozdíl). Kde je naše svoboda slova?

Možná to teď vyznívá defétisticky – že když už ani Trump nemůže, že pak je tedy vše marné a že nefalšovanou svobodu slova mít nikdy nebudeme. To jsem ale naznačit nechtěl, ba naopak. Chtěl jsem nás povzbudit, že přesto přese všechno má právě proto smysl o svobodu projevu usilovat.

Někdo řekne, že svobody slova se nenají. Že chleba levnější nebude a že on potřebuje práci, odpovídající mzdu, zkrátka sociální jistoty a tuto vnucenou nesvobodu mít a šířit svůj vlastní názor bere jen jako jedno z mnoha zel, která ho v tomto životě potkala. Jenže nemylme se – pokud si necháme vnutit to, že své názory nesmíme říkat, nebudeme mít ani práci, ani odpovídající mzdu, ani sociální jistoty a ani ten chleba. Nebudeme mít ani právo na život. Neomarxisté nás za naše neopatrné výroky vyhodí z práce, zavřou do vězení nebo skončíme s kulkou od Antify v hlavě.

Proto jsem považoval za důležité se ozvat. Jsou před námi krajské volby, ale důležitější volby budou za rok. Jako předseda Národní demokracie vás už nyní žádám o podporu ve volbách v roce 2021 a o váš hlas pro kandidátku Rozumných, na které najdete nejen kandidátky Národní demokracie a Rozumných, ale i dalších národoveckých stran, jako je Aliance národních sil, republikánů apod. Potřebujeme vytvořit silný volební (a voličský) blok, který bude alternativou nejen ke zkorumpovaným zavedeným politickým stranám, ale i alternativou k SPD, která hlasy alternativních voličů zradila. O tom, proč touto alternativou nemůže být ani Trikolóra a nebo něco, co se rodí kolem Daniela Landy (protože se to rodí více než kolem Landy spíše kolem Karla Janečka), o tom zase v některém z mých příštích textů.

A.B.Bartoš
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecká Antifa plánuje ozbrojené útoky a atentáty na policii a politické oponenty, varují německé bezpečnostní složky   
Pridal tk Úterý 11 srpen 2020 - 04:26:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle Spolkového kriminalistického úřadu (Bundesskriminalamt) a Úřadu na ochranu ústavy (německá tajná služba – Bundesamt für Verfassungsschutz) plánují členové německého levicového spolku Antifa násilné útoky proti policii, opozičním politikům a názorovým oponentům,

Podle německých úřadů prodělali členové Antifa řadu “školení a výcviku” v zahraničí, třeba u kurdských milicí YPG a účastnili se bojů v Sýrii. V rámci zahraničních výcviků se učili používat vojenské zbraně, plánovat přepadení, odpalovat výbušniny a další teroristický výcvik.

V minulosti již Antifa provedla řadu útoků proti opozičním politikům z AfD, kdy několikrát došlo k velmi vážným zraněním a oběť útok přežila jen náhodou. Časté jsou rovněž útoky členů Antifa ve spojení s gangy “uprchlíků” proti policie. Opakovaně také došlo k žhářským útokům na majetek stavebních firem, policie a názorových a politických oponentů. Problém ale je, že podobné řádění bojůvek Antifa by nikdy nemohlo v Německu probíhat, pokud by nemělo krytí od politického establishmentu a části bezpečnostních složek. Je normální, že policie téměř nikdy útočníky na opoziční politiky AfD nedopadla? Asi těžko.

Jak si proto vysvětlit tohle varování? Jedná se snad o nový kurz německého establishmentu? To je velmi nepravděpodobné. Spíš je to varování znepokojené veřejnosti. Německý goj se totiž začíná po letech vykořisťování a trápení najednou vzpouzet. Koronavirus byl (po masové imigraci) další těžkou ranou a běžný Němec 21. století (od dětství formátovaný obviňováním z rasismus, antisemitismu, xenofobie s vnucovaným pocitem viny za všechny hřích světa – holocaustem počínaje) začíná chápat, že jde o přežití německého národa a jeho samotného.

Takže se nejspíš jedná o varování typu, “neodvažujte se politicky organizovat a vzpouzet, nebo vás zabije Antifa”! Budu pro čtenáře serveru www.ceskavec.com dál sitiaci sledovat a o všem včas informovat.

Milan v Německu
Česká věcSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠpanělská policie hledá 34 COVID19 pozitivních uprchlíků. Utekli z karanténního tábora   
Pridal tk Úterý 11 srpen 2020 - 04:23:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Španělská policie zoufale hledá 34 uprchlíků, kteří utekli z karanténního tábora na jihu země. Všichni byli totiž diagnostikováni pozitivně na COVID19. Mezi veřejností panují obavy, že uprchlíci roznesou nákazu mezi své soukmenovce v imigrantských čtvrtích a země bude opět uvalena do ekonomicky zničující karantény.

Za poslední týden přicestovalo do země oficiálně nejméně 435 uprchlíků, které sem láká nová španělská vláda. Ta je otevřeně pro imigrantská a proti národní. Jako ostatně všechny současné západní vlády.

KPI
Česká věcSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBěloruská tajná služba zachytila telefonické hovory z České republiky, které měly organizovat protesty v běloruských ulicích po zvolení Alexandera Lukašenka!   
Pridal tk Úterý 11 srpen 2020 - 04:04:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Běloruská tajná služba zachytila telefonické hovory z České republiky, které měly organizovat protesty v běloruských ulicích po zvolení Alexandera Lukašenka! Podle zdrojů běloruské tiskové agentury BelTA mělo jít o zaměstnance “státního média” a pracovníky české mezinárodní neziskové organizace bez uvedení konkrétních jmen nebo názvů! Vedou stopy k českým veřejnoprávním médiím a k Člověku v tísni? V Bělorusku se schyluje k Majdanu, na ulicích v Minsku vyrůstají barikády, ale běloruský prezident varuje, že nepokoje v zemi organizují síly nejen ze Západu, ale i z Moskvy!

Bělorusko se má stát další zastávkou globálního cirkusu George Sorose za asistence amerických neoconů, kteří spatřují v Bělorusku další platformu pro obkličování Ruska. Ukrajina totiž nestačila, nyní je snaha přesunout i Bělorusko na stranu západu a postavit do jeho čela nové vedení, které se obrátí proti Moskvě se stejnou vervou a nenávistí jako současná loutková vláda v Kyjevě. Alexander Lukašenko byl o víkendu v lidovém hlasování drtivou většinou hlasů zvolen po šesté běloruským prezidentem a jakmile byly výsledky ohlášeny, spustilo se peklo v ulicích Minsku. Tisíce lidí byly svolány mobilními telefony do ulic, organizátoři rozdělují ulice a úkoly demonstrujícím pomocí esemesek, protože internet přestal fungovat. Drtivou většinou protestujících představuje mládež, videa a fotografie ukazují, že jde převážně o mladé lidi ve věku do 30 let.

Moskva si nemůže dovolit ztratit spojenectví s Běloruskem, nemůže připustit, aby se Bělorusko majdanizovalo a stalo se vůči Rusku nepřátelským stejně, jako k tomu došlo v roce 2014 po pádu vlády Viktora Janukovyče. Pokud by Moskva dovolila pád Minsku, přivodilo by to pád i Vladimira Putina. Ruská generalita totiž považuje Bělorusko za součást obranné ruské doktríny pro pozemní přeskupování skupin armád v případě obrany Ruské federace.

V případě agrese ze západu je totiž Bělorusko předmostím týlové obrany Moskvy. Pokud by došlo k pádu Lukašenkovy vády a k instalaci liberální pro-evropské soldatesky, nepřítel by se dostal na dostřel Moskvy obyčejnými raketami krátkého doletu, protože od hranic Běloruska do Moskvy je to pouhých zhruba 250 km. Alexander Lukašenko si ale za situaci může sám. Začal totiž sedět na dvou židlích a nedávno prohlásil, že chce mít vřelé vztahy nejen s Moskvou, ale i s Evropskou unií, Bruselem a dokonce i s USA. Bože, takové chucpe! Takové macaté a vypasené!

Přestaňte lhát, že to nejsou žoldáci pro destabilizaci Běloruska, vzkázal Lukašenko Rusům

Před volbami dokonce Lukašenko obvinil Kreml, že do Běloruska byli vysláni ruští žoldáci, kteří měli destabilizovat Bělorusko a vyprovokovat nepokoje. Běloruský prezident možná opravdu neslyší trávu růst a jeho obavy možná mají reálný základ. Situace je opravdu vážná. Destabilizace Běloruska vyhovuje těm silám v Rusku a v Kremlu, které chtějí odchod běloruského vůdce, který se nebezpečně sbližuje s EU, a to znamená s Domem Sion. Po 7 letech se v Bělorusku hraje ta samá hra, jaká se hrála o Ukrajinu. A může se stát, že Moskva a tím pádem ruští Židé znovu prohrají.

Před ruskými generály, ale ani před občany, by to Vladimir Putin už neustál. V případě Ukrajiny se ztráta spojenectví s Kyjevem dala kompenzovat tzv. vyřešením Krymské otázky. Toto řešení bylo přijato, bylo s chirurgickou přesností provedeno a návrat Krymu k Rusku zcela zahladil mega-průser ztráty spojenectví Ukrajiny, na které se už dnes rozmisťují potají americké zbraně. Jenže ztrátu Běloruska by už Vladimir Putin ničím v očích ruských voličů a generálů kompenzovat nedokázal.

Dalším problémem je nová Gerasimova vojenská a obranná doktrína, která designuje prostor Běloruska a Ukrajiny jako manévrovací prostory pro přeskupování křídel ruské skupiny armád severního a jižního okruhu v rámci rozvinutí obranných postavení před pozemním postupem nepřítele. Gerasimova nová doktrína z roku 2019 ztrátu Ukrajiny modifikovala do plánů a část obranných vojsk a jižní voj ruských obranných sil bude veden přes jihovýchod Ukrajiny, tedy přes Doněckou a Luhanskou lidovou republiku a také z Krymu. Severní voj zůstal beze změny s plánem rozvinutí obrany proti Pobaltským zemím v týlu ze západu, kde se očekává severní křídlo útoku NATO z polského území.

Ztráta spojenectví Běloruska by ohrozila obrannou doktrínu a bezpečnost Ruské federace

Pokud by Moskva přišla i o spojenectví s Běloruskem, tak by Gerasimova obranná doktrína v tom okamžiku spadla pod stůl, protože Moskva by zůstala odkrytá a bez možnosti rozvinutí dostatečně hluboké obrany. Muselo by dojít nejen k mohutnému posílení linie obrany na ose Minsk – Smolensk – Moskva na hranici s Běloruskem, ale muselo by se úplně překopat celé rozmístění západní obrany Ruské federace spolu se změnou časových harmonogramů pro přesuny vojsk, které v Gerasimově doktríně počítají s tím, že nepřítel bude muset nejprve zdolat obranné linie Běloruska a Ukrajiny, což zabere čas a dá tím pádem prostor pro přesuny ruské obrany z týlu na frontu. Se ztrátou Běloruska tato časová okna prostě zmizí a výsledkem bude, že ruská armáda by musela natrvalo držet v pohotovosti minimálně o půl milionu mužů ve zbrani více než v této chvíli. Na to ruská ekonomika nemá prostředky.

Destabilizace Minsku je tak naprosté šílenství a opravdu můžete Lukašenkovi věřit, že si nevymýšlí. Minulý týden Lukašenko obvinil Moskvu, že poslala do Běloruska žoldáky na vyprovokování demonstrací proti Lukašenkovi. Je to dosud největší roztržka mezi Minskem a Moskvou za celou éru Putinovy vlády. Někdo v Kremlu nebo v jeho okolí se opravdu snaží Lukašenka odstranit v Minsku od moci, ale pokud ten někdo k tomu bude přistupovat tak tupě jako v roce 2013 v Kyjevě, tak to bude další průser.

Moskvě se v roce 2013 nelíbilo jednání Viktora Janukovyče s Evropskou unií o tzv. Asociační dohodě, takže nakonec Moskva neudělala nic a v podstatě protesty na Majdanu některým lidem v Moskvě vyhovovaly, protože si někdo tupě myslel, že místo Janukovče, který se moc lísá a sbližuje s Bruselem, přijde někdo více proruský místo něho. To byla opravdu tupost, protože místo Janukovyče přišli poskoci amerických neoconů. A pokud padne Lukašenko v Minsku, přijdou místo něho neoconi a poskoci i do Minsku.

Demonstrace v Minsku organizují lidé České republiky, Polska a Velké Británie, ale i žoldáci z Ruska, které prý vyslal někdo z okolí Kremlu

Je to stejná situace, vůdce Běloruska se chce sbližovat s EU, nabízí otevřenou náruč Bruselu, v Moskvě se to jarmulkám nelíbí a najednou vypukají demonstrace v Bělorusku, které prý organizuje jak Moskva, tak i Západ. Chápete, čeho jste svědky? Je to válka mezi židy a Židy. Zase a znovu to máte před očima v přímém přenosu. Alexander Lukašenko je otec svého lidu, i když podle všeho 50% Žid po neznámém otci, chce mít dobré vztahy s Moskvou (ruskými Židy) i s Bruselem (se sionisty, tedy s židy). A právě na to možná dojede, to se oběma stranám židů opravdu nelíbí. A tak obě strany podněcují v Bělorusku nepokoje. To je šok, že? To je pecka do hlavy! A je tu někdo tak tupý, že by se ptal, proč proti tomu Vladimir Putin nezasáhne? Doufám, že tu nikdo takový ze čtenářů není.

Toto, co máte nyní v Minsku a v jeho ulicích před očima, je znovu učebnicová ukázka přetahované, ve které se nosatí přetahuji o Bělorusko dnes stejně, jako se v roce 2013 přetahovali o Ukrajinu. Ty samé procesy. A tak nikoho nepřekvapí, že za sionisty demonstrace v Minsku koordinují Sórošovi přátelé v ČR na telefonu, Rothschildové z Londýna a neoconské podržtašky z Varšavy. Alexander Lukašenko totiž oznámil, že běloruská tajná služba zachytila telefonáty z ČR a pro běloruská média dodal, že to byli lidé ze “státního média” a z české mezinárodní neziskovky, kteří prý instruují běloruské aktivisty, co mají dělat, co mají požadovat v ulicích, že prý mají po Lukašenkovi požadovat předání moci atd.

Lukašenko odhalil situaci, kdy čelí pokusům o Majdan z ulice ze strany západních sil, ale i ze strany Kremlu
V Česku nejsou státní média, to je asi nepochopení běloruských tajných služeb, ale jedná se jistě o veřejnoprávní média, asi to měly běloruské tajné služby na mysli, takže možná šlo o redaktory České televize nebo Českého rozhlasu. A ta mezinárodní česká neziskovka, to nemůže být nikdo jiný než Člověk v tísni, který jako jediná česká neziskovka působí na mezinárodní úrovni a věnuje se politice a lidským právům. Alexander Lukašenko pro TASS uvedl následující informace.

MINSK, 10. srpna / TASS /. Běloruský prezident Alexander Lukašenko v pondělí uvedl, že protesty v neděli večer byly organizovány prostřednictvím telefonních hovorů z Polska, Velké Británie a České republiky.

“Sledovali jsme volání ze zahraničí a jako bývalý zpravodajský důstojník to víte. Hovory přicházely z Polska, Velké Británie a České republiky, aby ovládly, promiňte ten výraz, “ovce”. Nerozumí tomu, co dělají a jsou snadno ovladatelní,“ uvedla agentura BelTA na schůzce s předsedou výkonného sekretariátu CIS Sergejem Lebeděvem, který vedl pozorovatelskou misi CIS v nedělních prezidentských volbách.

Podle Lukašenka se ruští, polští a ukrajinští občané pokusili účastnit masových protestů, které se konaly v Bělorusku.

„Nebudu se zmiňovat o Polsku: už se tam usadili a snaží se tahat za nitky. Nebudu mluvit o Ukrajině: lidé odtamtud přišli. Jsem si jist, že to není státní politika. „Je tu však mnoho„ bláznivých “majdanů, o nichž jsem se již zmínil. Bohužel někteří lidé přišli také z Ruska,“ uvedl Lukašenko, citovala tisková agentura BelTA.

Lukašenko se zavázal zabránit událostem podobným Majdanu a náležitě reagovat na pokusy o rozvrat země.

„Řekl jsem, že se tu nebudou konat žádné události podobné majdanům, bez ohledu na to, jak moc by si to někteří mohli přát. Takže se musí všichni uklidnit,“ řekl Lukašenko.

Hlava státu se zavázala přiměřeně reagovat na pokusy o destabilizaci situace v Bělorusku. „Nenecháme nikoho rozvrátit zemi,“ dodal.


Bělorusko je dalším milníkem na cestě k obkličování Ruska, ale Západ není jediný, který v tom má prsty

Jak tedy vidíte, do Běloruska proudí profesionální demonstranti nejen z Ukrajiny a z Polska, ale dokonce i z Ruska. A když si k tomu připočtete Lukašenkovo varování z počátku minulého týdne, že do země přijeli ruští agenti, aby vyvolali demonstrace a nepokoje proti Lukašenkovi, tak najednou už nemáte před sebou černobílou politiku, kterou si možná někdo pořád maluje v tom smyslu, že tady na jedné straně stojí ti zlí, to jsou ti černí, a na straně druhé stojí ti dobří, to jsou ti bílí. Hurá, pojďme pomáhat těm dobrým bílým? Doufám, že takovéto tupé uvažování kulíšků tady nikdo z našich čtenářů neprovozuje.

Tohle, co vidíte v Bělorusku, je brutální přetahovaná mezi ruskými Chasidy, rozuměje ruskými Židy, a mezi sionisty ze západu. A obě dvě strany používají na odstranění napůl gójského a napůl židovského prezidenta Lukašenka stejnou metodu, profesionální revolucionáře z ulice. To prostě nevymyslíš, pokud jsi kulíšek. Ti na straně ruských Židů přijeli rozvracet Bělorusko už před volbami minulý týden, ti na straně sionistů dostali noty z Londýna od Rothschilda, z Varšavy a z Prahy až po volbách o víkendu. To je síla! To je jediný rozdíl v této přetahované o Bělorusko mezi oběma domy ž a Ž, které jedou stejné karty a stejné nástroje. Jinými slovy, válka mezi ž a Ž má další válčiště, tentokrát o předmostí Moskvy.

-VK-Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNoc protestů po prezidentských volbách v Bělorusku. Jak to bylo?   
Pridal tk Úterý 11 srpen 2020 - 03:44:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukončení prezidentských voleb v Bělorusku, přerostlo v otevřené napětí v ulicích Minska a dalších měst republiky. V důsledku střetů mezi protestujícími a policisty bylo zraněno přes 100 lidí, zadrženy byly tři tisíce demonstrantů. Lukašenko obvinil vnější síly z pokusu destabilizovat zemi.

Následující den po volbách Alexandr Lukašenko prohlásil, že protestní akce jsou uměle řízeny ze zahraničí, a to z České republiky, Polska a Velké Británie.

„Jeden telefonát odhalil, kdo tahá za nitky. Jedna z nich vede do Česka. Dnes už z Česka řídí náš sjednocený štáb, kde, promiňte, sedí tyto ovečky, nerozumí ničemu, co od nich chtějí. Nařídil jsem zveřejnění této informace v médiích, aby viděli, co chtějí. Nadále tlačí a požadují, aby lidi byli hnáni do ulic a vyjednávalo se s vládou o dobrovolném předání pravomocí,“ prohlásil běloruský prezident.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DrBC

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína zruší vízová omezení pro lidí, kteří potřebují přijet do Číny   
Pridal tk Úterý 11 srpen 2020 - 03:35:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Zhao Lijian (Čao Li-ťien) 10. srpna na pravidelné tiskové konferenci řekl, že Čína postupně a řádně obnovuje práci a výrobu a zruší vízová omezení pro všechny druhy lidí, kteří potřebují přijet do Číny.

Čína dříve prohlásila, že přijme nezbytná opatření, aby zajistila návštěvu zahraničních lidí, kteří se zabývají nezbytnými hospodářskými, obchodními, vědeckými a technologickými činnostmi. Zhao Lijian v reakci na příslušná opatření přijatá čínskou stranou k usnadnění žádostí o víza pro cizince, kteří skutečně potřebují přijet do Číny, uvedl:

„Čínská vláda dočasně pozastavila vstup většiny cizinců do Číny s platnými vízy a povoleními k pobytu v době od 28. března, ale zároveň nabízí usnadněné služby pro cizince, kteří se zabývají nezbytnými hospodářskými, obchodními, vědeckými a technologickými činnostmi a přicházejí do Číny pro naléhavé humanitární potřeby. V poslední době, je epidemie v mnoha zemích pod kontrolou a vzrostla poptávka po výměně personálu.“Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKORONAVIRUS: Počet nakažených v USA přesáhl 5 milionů   
Pridal tk Úterý 11 srpen 2020 - 03:32:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Počet potvrzených případů COVID-19 ve Spojených státech překročil hranici pěti milionů, protože v zemi stále dochází k neustálému nárůstu nových infekcí.

V USA zaznamenaly úřady dosud nejvyšší denní bilanci nových případů nákazy koronavirem. Podle Univerzity Johnse Hopkinse se za 24 hodin infekce potvrdila u více než 60.000 lidí, tak celkový počet potvrzených případů COVID-19 ve Spojených státech dosáhl 5.017.150. Velice znepokojivé zprávy přišly i ze států, kde se nyní epidemická situace nejrychleji zhoršuje. Texas i Kalifornie nahlásily více než 10.000 nakažených za jediný den, což je dosud nejvyšší počet, uvedla agentura Reuters.

Podle agentury AP je Texas dalším smutným dokladem toho, jaké dopady má příliš rychlé uvolňování ochranných opatření. Texaský republikánský guvernér Greg Abbott začal s uvolňováním už v květnu, v posledních týdnech však byl nucen změnit kurz a mimo jiné nařídil opětovné uzavření restaurací či povinné nošení roušek.

USA zůstávají pandemií nejhůře zasaženou zemí na světě, přičemž její počet představuje 25,4 % celosvětových infekcí a 22,3 % úmrtí.

Analýza agentury Reuters ukazuje, že novým koronavirem byl zatím infikován jeden z 66 obyvatel v USA.

Když zátěž v USA stále roste, už 100 dní po sobě nebyl na Novém Zélandu nový případ nákazy koronavirem. Oceánie je díky svému úspěchu v boji proti COVID-19 považována za jednu z nejbezpečnějších na světě ohledně kontroly a prevence šíření epidemie nového koronaviru.

Oficiální čísla ukazují, že Nový Zéland hlásil 1.219 infekcí COVID-19, ale pouze 23 zůstává aktivních.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEU nabídne Libanonu další financování po ničivé explozi   
Pridal tk Úterý 11 srpen 2020 - 03:31:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropská unie (EU) v neděli přislíbila 30 milionů eur (35,4 milionu amerických dolarů) na další financování libanonského lidu poté, co minulý úterý zasáhla hlavní město Bejrút zničující exploze.

Slib, který byl učiněn na mezinárodní konferenci o pomoci a podpoře pro Blízký východ, má přispět k řešení okamžitých potřeb osob postižených výbuchem, uvedla Evropská komise v tiskové zprávě.

Tato částka byla nad úvodní pomoci 33 milionů EUR, kterou poskytla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen ve svém telefonickém hovoru ve čtvrtek s libanonským prezidentem Michelem Aúnem.

„V těchto kritických hodinách poskytuje EU útočiště, pohotovostní zdravotní péči, vodu a hygienu a potravinovou pomoc,“ uvedla komisařka EU pro krizové řízení Janez Lenarcic, která v neděli zastupovala Komisi na konferenci.

V Libanonu bylo na místě rozmístěno asi 300 odborníků z EU a jejích členských států, které poskytly pomoc při pátracích a záchranných pracích, chemickém hodnocení a lékařském ošetření.

Mnoho zahraničních pracovníků a řidičů nákladních vozidel je stále nezvěstných a předpokládá se, že patří mezi vysoké ztráty v přístavu v Bejrútu, což komplikuje úsilí o identifikaci obětí, řekl v neděli guvernér provincie Bejrút.

Syrská vláda uvedla, že přibližně 45 z více než 158 lidí, kteří byli při výbuchu potvrzeni, byli syrští státní příslušníci. Sýrie tvoří nejvýznamnější zahraniční pracovní sílu v Libanonu, která pracuje ve stavebnictví, zemědělství a dopravě.

Libanonský ministr životního prostředí a ministr informací rezignovali podle zpráv místních médií. Mnoho libanonských poslanců také podalo rezignaci kvůli explozi.

Předseda Evropské rady Charles Michel v neděli naléhal na nezávislé vyšetřování příčiny této smrtící exploze.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2165 sec,0.0410 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,595kB