Čtvrtek 13 srpen 2020
Keith Griffith: Město New York – Nechť odpočívá v pokoji   
Pridal tk Čtvrtek 13 srpen 2020 - 20:51:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zemře město New York? Vedoucí představitelé byznysu upozorňují na sestupnou spirálu činnosti obchodních řetězců a společností jako jsou JC Penney, Neiman Marcus, Le Pain Quotidien a Podzemní dráha (Subway), které nepřestávají uzavírat své pobočky v Manhattanu poté, co břídilské vypořádání se s pandemií mělo za následek masový odchod lidi i podniků všeho druhu z města.

-Vedoucí představitelé byznysu varují, že město New York čelí krizi historických rozměrů.
-Uzavírání obchodů a podniků společně se vzrůstající zločinností vyvolaly masový odchod
obyvatel z New Yorku.
-Mnoho maloobchodních řetězců pokračuje v uzavírání svých odboček na Manhattanu.
-Seznam pracovních příležitostí v New Yorku ve srovnání se stejným obdobím předcházejícího roku klesl o 36 procent.
-Mnozí z těch, kteří město opustili, říkají, že se už do New Yorku nikdy nevrátí, takže je obava, že zotavení města může trvat roky.

Současný odchod obyvatel i živností z New Yorku vede některé pozorovatele k názoru, že úpadek, který město postihl, může přetrvávat i do dalších desetiletí.

„Neexistuje jediný důvod pro provozování byznysu v New Yorku“, řekl v rozhovoru pro list New York Times M.Weinstein, ředitel restaurací firmy Ark, vlastnící Bryant Park Grill and Cafe a 19 dalších restaurací v Manhattanu. „Po krutém zavírání živností a strmě stoupající křivce násilných činů už v New Yorku žádnou další restauraci neotevřeme“

Z webu Mail Online přeložil Lubomír Man

Text k obrázku vagónu newyorské Podzemní dráhy:

Prázdný vagón Podzemní dráhy (Subway) v New Yorku. Město, které dříve nikdy nespalo, připomíná dnes město duchů. Subway např. končí svůj provoz v jednu hodinu po půlnoci.

Ve zdroji jsou další překvapující fotografie

Zdroj: google- P.C.Roberts: New York City R.I.P.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUprchlík se pokusil unést anglickou dívenku (11), její otec mu dal nakládačku. Přijela policie a koho zatkla?   
Pridal tk Čtvrtek 13 srpen 2020 - 08:32:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Uprchlík středního věku si vyhlédl mladou anglickou dívenku (11) a rozhodl se jí unést. Asi jí chtěl používat ke svým perverzním sexuálním hrátkám. V dnešní Anglii by to nebylo nic nového, o skandálech v Rotherhamu, Birminghamu, Bathu, Leicestru a dalších městech, kde řádí beztrestně gangy muslimů odvlékající bílé dívky, jste asi již slyšeli.

Překvapivá byla ale reakce otce, ten okamžitě přispěchal dceři na pomoc a uprchlík dostal pěknou nakládačku, kde mu ještě otec při ranách pěstí spílal “zkurvený pedofile” (fucking nonce).

Video v článku zde:

https://summit.news/2020/08/10/uk-video-shows-father-beating-up-migrant-who-tried-to-kidnap-his-11-year-old-daughter/

Překvapený uprchlík se pak zmateně plácal po okolí. Přijela police a podle údajů místních zatkla otce, který bránil svojí nezletilou dceru…. Přece jen dát do huby uprchlíkovi a ještě pedofilovi vydá hned za dva ideozločiny. Rasismus a nenávist vůči sexuálním menšinám a z toho kouká v dnešní Anglii pěkná polízanice.

A. Fišer
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolské úřady obvinily 48 LGBT aktivistů za napadení policie a rušení veřejného pořádku. Transsexuál Margot už sedí “v chládku”   
Pridal tk Čtvrtek 13 srpen 2020 - 08:16:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V sousedním Polsku se normální Poláci aktivně zapojují do obrany tradiční rodiny. V zemi vznikají spontánní pro rodinné aktivity, města vyhlašují “LGBT free zóny” a vedení země a místní katolická církev je podporují.

To vyvolalo agresivní reakci LGBT++P aktivistů, kteří jsou vesměs řízeni a placeni ze zahraničí, které navíc podporují nadnárodní korporace a “polští” liberální politici (obdoba českého demo bloku + Piráti a Zelení. První primátor Prahy, který poskytl záštitu pochodu Prague pride byl z ODS!).

LGBT aktivisté začaly vandalizovat křesťanské symboly a budovy a napadat pro rodinné aktivisty. Nedávno se tak stalo ve Varšavě, kde skupina agresivních LGBt++P aktivistů zdemolovala dodávku pro rodinného hnutí a způsobila jim škodu převyšující 1500 EUR (asi 40 000 kč). V čele agresivní skupiny LGBt násilníků stál jistý muž, který se ale považuje za ženu a nechává si říkat “Margot” (video je ke shlédnutí v zde v článku a Margot je ten muž v brýlích).

Policie a státní zastupitelstvo ale Margot obvinilo z napadení a ničení majetku a nyní mu hrozí až 5 let vězení. Protože se soud obával jeho útěku do zahraničí, tak ho hned odsoudil ke 2 měsícům vězení. To vyvolalo další vlnu LGBT násilí. Když hlídka policie přijela Margot zatknout a odvézt do vězení, tak jí obklopil agresivní “duhový” dav a policie musela ustoupit. Proto přijela policie řádně posílená následující den a Margot zatkla za použití donucovacích prostředků. V tu chvíli se na policie vrhl rozvášněný LGBT++P dav a začal policisty napadat, skákat a lehat si jim na auto, kde byl držen Margot. Vše za skandování “zkurvení policajti” a “můžete nás zatknou, ale na naše místa nastoupí další” (čtenáři asi poznají slogan z mírového hnutí M. Ghandího). Jenže stala se pro LGBt aktivisty nečekaná věc. Policie je začala rozhánět a zatýkat a legitimovat a Margot odvezla po ukončení rvaček do vězení
Následně policie obvinila 48 aktivistů z rušení veřejného pořádku a 5 navíc z napadení policie, za což je mnohem přísnější trest. To vše za hlasité podpory běžných Poláků (video ze zatýkání je zde: https://rmx.news/article/article/poland-48-lgbt-activists-charged-for-warsaw-riots-and-attacking-police a je milé vidět, že se zatýkání Margot účastnila řada fešných polských policistek a slyšet názory kolemjdoucích Poláků typu: “ať je všechny zavřou” apod.).

Dovedete si představit, že by podobně jednala “česká” vláda a justice? Já ne. Zde naopak LGBT++P aktivisté za dohledu policie ČR zneuctili v rámci Prague pride památník českých hrdinů na pražském Klárově.

V Polsku následovala “spontánní” vlna demonstrací na podporu LGBT komunity. Jako obvykle s anglickými nápisy, aby zahraniční pán mohl kontrolovat plnění zadaných úkolů. Stejně tak podporu LGBT vyjádřila liberálně demokratická opozice a neziskovky.

Celý incident jistě vyvolá řadu protestů v západní Evropě a ze strany EU byrokracie. Ale nebude jim to nic platné. Poláci si v téhle věci od nikoho rozkazovat nenechají a národ stojí za svojí vlasteneckou vládou. Polští vládní představitelé se o LGBt hnutí vyjadřují velmi negativně a označují ho za totalitu horší než komunismus.

Česká věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Lublinský trojúhelník“ způsobí mnoho problémů v rusko-běloruských vztazích   
Pridal tk Čtvrtek 13 srpen 2020 - 07:56:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ambice Polska obnovit svůj dlouho ztracený status velmoci v Evropě získaly nový impuls poté, co Poláci společně s Litvou a Ukrajinou vytvořili tzv. „lublinský trojúhelník“, jehož cílem je de facto oživit polsko-litevské společenství coby jádro varšavské Iniciativy Trojmoří. To způsobí mnoho problémů Rusku ve východní Evropě, zejména pokud jde o strategické partnerství s Běloruskem, nevyzpytatelným spojencem, který byl po celá staletí součástí polské říše.

„Bitva o Bělorusko“

V poslední době se ukázalo, že Bělorusko je nejnovější fronta v nové studené válce, v níž mezi sebou soupeří Rusko a Západ, kterou jsem detailně analyzoval v článku „Bělorusko poslouchá USA na slovo - obviňuje Rusko z nepokojů, způsobených barevnou revolucí“. Dva týdny poté, co byla analýza publikována, Minsk zatkl 33 Rusů, o nichž tvrdil, že jsou součástí tajné operace na destabilizaci bývalé Sovětské republiky před prezidentskými volbami, které se konají příští týden. I když tuto konkrétní provokaci nebylo možné předvídat, samotný fakt, že se něco takového stane, se dal očekávat, vezmeme-li v úvahu obecný trend nepřátelství Běloruska vůči Rusku, což jsem rozpracoval ve svých článcích, neboť tuto problematiku pozorně sleduji přes polovinu dekády.

Iniciativa Trojmoří

Není téměř pochyb o tom, že Lukašenko vyhraje volby a bude znovu zvolen. Je tedy velmi pravděpodobné, že nejnovější provokace bude využita jako záminka, „věrohodná pro veřejnost“, která povede k urychlení jeho prozápadního obratu následně po volbách. Navíc k tomu nedojde v žádném geopolitickém vakuu, neboť Polsko učinilo velký pokrok v rámci zvýšení své atraktivnosti pro Bělorusko tím, že se v posledních letech prezentovalo jako důvěryhodná protiváha vůči Rusku, podporovaná Američany. To se děje především prostřednictvím „Iniciativy Trojmoří“, která by měla navazovat na projekt „Mezimoří“ (Intermarium), který prosazoval po 1. světové válce vedoucí představitel Pilsudski. Iniciativa se odkazuje na jeho cíl vytvořit síť spojeneckých států mezi Německem a tehdejším SSSR, přičemž geostrategický celek by byl větší, než součet jejich částí, a v Evropě by se vytvořil nový mocenský pól, vedený Poláky.

Současný projekt „Intermarium“ (Mezimoří)

USA podporují tuto Iniciativu Trojmoří, protože tento projekt považují za perfektní proamerický „klín“, vsazený mezi těmito dvěma velmocemi, zejména s ohledem na jejich nedávné sblížení v souvislosti s energetickým projektem Severní proud 2. Mnoho menších a středně velkých států, nacházejících se mezi nimi ve středoevropském a východoevropském prostoru, má na základě historie určité podezření ohledně záměrů Německa a Ruska, proto nutí vlády svých zemí, aby přirozeně vyhledávaly „vyvažovací“ sílu ze zahraničí. Společnost těchto zemí je podmíněna historicky, a také dominantní kontrolou Spojených států nad mainstreamovým zpravodajstvím, vedoucím tyto země k uznání, že Amerika převzala tuto roli kvůli sobě, neboť tyto země jsou vedeny v tom směru, aby věřily, že je v jejich společném zájmu, aby USA zastávaly tuto roli. Za poslední měsíc došlo ke třem vzájemně propojeným událostem, které zvýšily atraktivnost Iniciativy Trojmoří pro Bělorusko v současném konkurenčním kontextu.

Tři kroky směrem k Iniciativě Trojmoří

Za prvé, prezident Duda - jeden z nejvěrnějšíchTrumpových spojenců na světě a hrdý polský nacionalista - těsně vyhrál své znovuzvolení, výsledek byl extrémně těsný, což jsem analyzoval v článku „Budoucnost Polska je zářivá, ale záře zeslabuje“. Tím bylo zajištěno, že vládnoucí eurorealisté budou pokračovat ve svých plánech ohledně Iniciativy Trojmoří, podporované Spojenými státy, místo toho, aby je „kompromitovali“ a zavděčili se Německu, jak by to pravděpodobně učinila „opozice“, ovládaná Berlínem. Za druhé, Polsko zřídilo tzv. platformu „lublinského trojúhelníku“ pro regionální spolupráci společně s Litvou a Ukrajinou, která de facto usiluje o oživení polsko-litevského společenství coby jádra Iniciativy Trojmoří. Není náhodou, že Bělorusko diskutovalo o „regionálních iniciativách“ s Polskem několik dnů po založení. Nakonec se Trump zavázal nasadit do Polska dalších 1000 vojáků.

Celkově je zřejmé, že ambice Polska obnovit dlouho ztracený status velmoci, dostaly nový impuls právě v době, kdy Bělorusko hledá způsob, jak „uvést do rovnováhy“ Rusko. Ve druhém funkčním období bude prezident Duda pravděpodobně svědkem toho, že jeho konzervativně nacionalistická strana napne regionální svaly země, o čemž svědčí zřízení lublinského trojúhelníku, který je symbolicky pojmenován po Lublinské unii z roku 1569, která vytvořila polsko-litevské společenství.

Vysláním 1 000 dalších amerických vojáků do Polska a zároveň stažením 12000 vojáků z Německa byl vyslán silný signál, že USA považují Varšavu za důležitějšího partnera pro své cíle v Evropě ve 21. století, než Berlín, což v současnosti zesiluje celkový význam Běloruska, protože je na periferii Iniciativy Trojmoří, podporované Spojenými státy, a které bývalo součástí polské říše.

Je ve hře běloruská dohoda CEPA?

Pokud přijmeme skutečnost, že lublinský trojúhelník je jádrem Iniciativy Trojmoří, a že jeho cílem je oživit polskou sféru vlivu na země bývalého společenství a poté rozšířit svůj dosah na celou střední a východní oblast v plném souladu s americkými geostrategickými cíli vzhledem k Rusku, poté z toho přirozeně vyplývá, že Bělorusko by bylo perfektní případovou studií pro dokázání životaschopnosti těchto plánů. Polsko-americké spojenectví chce po volbách „ukrást“ tuto bývalou sovětskou republiku z ruské sféry vlivu tím, že ji bude pobízet k uzavření tzv. „Komplexní a rozšířené dohody o partnerství“ (CEPA) s Evropskou unií. Je to stejné, jako když Arménie, partnerský člen Euroasijské unie, ratifikovala CEPA před několika lety, přestože věděla, že to pravděpodobně vyprovokuje Rusko k zavedení krizových omezení na ochranu ekonomiky, a že vytvoří další „klín“, který bude možné využít.

Zničení Euroasijské unie

Mezi Ruskem a Běloruskem prakticky neexistuje žádná hranice, a to z důvodu společného členství ve „svazovém státě“, takže Moskva by byla nucena chránit své společnosti a firmy před tím, aby nebyly zaplaveny zbožím z EU, které by se do země dostalo přes Minsk prostřednictvím potenciální dohody CEPA. Tento scénář nikdy nenastal s Arménií, protože tato malá vnitrozemská země nesousedí s žádnými členy EU, nehledě na největší ekonomiky ve střední a východní Evropě, Polsku. Avšak Bělorusko je v úplně jiné situaci. Tato strategie je zřejmě založena na tom, aby Lukašenko komplexně posílil vztahy své země se Západem, především ty ekonomické, a s Polskem, podporovaným USA, coby primárním partnerem Běloruska v tomto směru, což by přimělo Rusko reagovat podle eskalačního žebříčku, který by se pravděpodobně stupňoval. To by pak mohlo posloužit Bělorusku jako záminka - buď opustit Euroasijskou unii na základě vlastních výsad, nebo by Rusko de facto pozastavilo členství.

Z hlediska Běloruska to je velmi riskantní strategie, protože by způsobila nesmírné těžkosti lidem, jejichž živobytí je do značné míry spojeno s Ruskem, ať už přímo či nepřímo. Lukašenko by však mohl usilovat o krizovou ekonomickou pomoc ze Západu souběžně s urychlením privatizace ekonomiky, a o zajištění lepšího přístupu na trhy EU prostřednictvím potenciální dohody CEPA, a celkově tak zmírnit některé následky. Přesto by to byl velmi pravděpodobně otřes pro běloruskou ekonomiku, podobný tomu, co zažilo Rusko v 90. letech, i když je cílem vlády učinit vše, co je v jejich silách, aby zajistili, že to nebude zdaleka tak bolestivé, ani příliš dlouhé. Opět je třeba říci, že je to velmi riskantní krok, a že neexistuje žádný objektivní důvod, proč by to Bělorusko mělo udělat. Je to pouze Lukašenkovo ​​osobní rozhodnutí.

Zprávy o informační válce

V případě, že Lukašenko uskuteční tento dramatický obrat, bude se pravděpodobně snažit objasnit to lidu na základě vysvětlení, že Rusko nejen že „zneužívalo“ své krajany tím, že „je nepovažovalo za sobě rovné“ a „vyvíjelo na ně nátlak“, aby „obětovali svou suverenitu“ kvůli zachování „Ruskem vedeného svazového státu“, ale aktivně se snažilo „vměšovat“ do jejich vnitřních záležitostí prostřednictvím falešných zpráv - skandálu s žoldáky - za cenu rizika, že se z Běloruska stane „jeden velký Donbas“. Tato negativní verze by mohla kontrastovat s „pozitivní“ zprávou, která se vytváří o Polsku. Podle ní má Polsko „politickou vůli postavit se Rusku“ - a to „způsobem, který je užitečný a má smysl“ - což z něj činí „vhodného partnera“ pro Bělorusko, protože sdílejí stejné, celkové strategické zájmy, a také mají společnou historii i se svými dvěma dalšími sousedy v rámci lublinského trojúhelníku - Litvou a Ukrajinou.

Černohorský model

Bělorusové, kteří aktivně vystupují proti vládnímu proamerickému/protipolskému obratu proti Rusku pokojnými protesty a/nebo veřejně projevují nesouhlas jinými prostředky, jako jsou sociální média, apod., by dost dobře mohli být obviněni z toho, že jsou „agenti Ruska/GRU“, a mohlo by být s nimi naloženo tím nejtvrdším možným způsobem. Vůbec by nezáleželo na tom, že tato obvinění nejsou pravdivá, protože pro Lukašenka je důležité pouze to, aby hrál s „ruskou kartou“ v ruce, čímž by „legitimizoval“ nedemokratické tvrdé zákroky proti opozičníkům. Tytéž západní země, které si nyní Lukašenka předcházejí, ho jednou hanebně zesměšňovaly jako „posledního diktátora Evropy“. Stejně tak, jako přijaly podobně diktátorského prezidenta Černé Hory Milo Đukanoviće, který také zinscenoval protiruské provokace, tak budou akceptovat i jeho, až se začne řídit stejným modelem.

Závěrečné myšlenky

„Bitva o Bělorusko“ nevypadá dobře pro Rusko, jelikož se zdá, že Lukašenko se již rozhodl odvrátit se od bratrského souseda svého lidu ve prospěch toho, kdo je po staletí okupoval. Necítil by se přitom tak pohodlně, kdyby nebyl v nedávné době zřízen lublinský trojúhelník, který slouží jako integrační jádro Iniciativy Trojmoří (v jejímž čele stojí Polsko, za podpory USA), prezentované jako spolehlivý prostředek pro Bělorusko, který „vybalancuje“ ruskou Euroasijskou unii. Stejně jako u všech rozhodujících obratů v dějinách, i Bělorusko bude muset zažít velký zpětný náraz, pokud uskuteční tento obrat někdy po volbách, které se konají příští týden, a nebude se jen snažit stavět do špatného světla svého tradičního ruského patrona vůči potenciálnímu polskému patronovi kvůli prospěchářským zájmům. Janukovyč se domníval, že může udělat to samé, přesto to pro něj vůbec nedopadlo dobře.

Andrew Korybko

Poland’s “Lublin Triangle” Will Create Lots of Trouble for
Russia-Belarus Relations vyšel 3.8.2020 na Global Research. Překlad Zvědavec.


Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/08/8403-lublinsky-trojuhelnik-zpusobi-mnoho-problemu-v-rusko-beloruskych-vztazich.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŘecko se snaží vyhnout opakování Mnichova 1938   
Pridal tk Čtvrtek 13 srpen 2020 - 07:41:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Řecké vládě se minulý týden podařilo uzavřít s Egyptem dohodu o vymezení námořní hranic. Včetně rozdělení výhradních ekonomických zón kolem řeckých ostrovů a podmořského šelfu vybíhajícího na jedné straně z Egypta a na druhé straně z řeckých ostrovů. Velkou nelibost se sjednáním této smlouvy vyjádřilo nikoli překvapivě Turecko, jemuž obě země vzkázaly, že pro něj ve východním Středomoří už není místo. Dnes se proti smlouvě postavila i německá kancléřka Angela Merkelová. Šéfka spolkové vlády země, která nyní předsedá Evropské radě, podle řeckého webu ethnos.gr prohlásila, že Německo bude usilovat o návrat situace před řecko-egyptskou dohodu.

Povrchní pozorovatel by po shlédnutí mapy mohl snadno dojít k závěru, že jde o zrcadlový protitah vůči dohodě mezi Tureckem a džihádistickými milicemi sdruženými ve vládě národní shody (GNA), jejímž jménem na mezinárodní scéně hovoří samozvaný premiér Faís al-Sarrádž. Ve smlouvě Erdogan – Sarrádž si Turecko a Libye rozparcelovaly Egejské moře a jeho dno v pásu mezi Tureckem a libyjský poloostrovem Kyrenaika.

Když pomineme fakt, že Kyrenaiku, stejně jako většinu Libye neovládají Sarrádžovi džihádisté, ale Libyjská národní armáda (LNA), jíž velí polní maršál Chalífa Haftar, spočívá zásadní rozdíl především v tom, že Turci a GNA si ve smlouvě slíbili rozdělit moře i s řeckými ostrovy, které jsou v tomto pásu. Takové dělení moře a dna je v rozporu s Úmluvou OSN o mořském právu. Podle ní mají Řekové kolem svých ostrovů vlastní pobřežní vody a výhradní ekonomické zóny. Mezi Tureckem a Egyptem se nachází řecké ostrovy – což je součást Řecka, čím spolu Turecko a Libye na moři nesousedí. Tudíž nemají právo si dělit moře ani jeho dno.

Podle mezinárodního práva spolu naopak na moři sousedí Egypt a Řecko. I když obě země nemají žádnou pevninskou společnou hranici. Mezi některými řeckými ostrovy a Egyptským pobřežím, respektive ostrovy pod jeho správou, už není žádá pevnina ani ostrov jiné země. Řecko a Egypt si tedy podle Úmluvy mohou společně dohodnout námořní hranice. Smlouva o jejich vymezení je velkým úspěchem řecké diplomacie. Jde v krátké době již o druhou smlouvy tohoto typu. Na jaře podobnou smlouvu Řecko uzavřelo s Itálií.

Vypadá to, jako by si řecký premiér Kyriakos Mitsotakis prostudoval historii bývalého Československa a zvláště momenty kolem jeho zániku na přelomu let 1938 a 1939. A snažil se vyvarovat chyb, které se naší zemi staly osudné před 2. světovou válkou. Naše první republika „nedojela“ jen na německou rozpínavost a zradu západních mocností, na než spoléhala, ale i na fakt, že si ve svém sousedství nedokázala vybudovat protiněmecký blok. Kromě Rumunska mělo Československo územní spory se všemi svými sousedy. V takové situaci není možné postavit obrannou alianci proti společnému nepříteli.

Řecká vláda se zřejmě rozhodla si před osudovým střetem s Tureckem pojistit záda všude, kde je to možné. Nyní mu problémy v týlu činí Albánie, která se proti němu spojila s Tureckem. Na ostatních hranicích se řecké vládě podařilo vyjednat dohody, které z jeho sousedů činí spojence proti Turecké expanzi.

Řecko dnes v reakci na opětovné vplutí turecké průzkumné lodi Oruc Reis do svých teritoriálních vod sice požádalo o svolání mimořádného zasedání Rady ministrů zahraničí EU. Vláda v Athénách však zřejmě již dávno nespoléhá na to, že by EU, kterou momentálně vede Německo, Řecku výrazněji pomohla. Slova vysokého představitele EU pro zahraniční a bezpečnostní politiku Josepa Borrella o tom, že EU potřebuje udržet dobré vztahy s Tureckem, říkají jasně, že Brusel je ochoten ustupovat Erdoganovi až do posledního Řeka.

Podobně k ničemu se v řecko-turecké krizi ukazuje být NATO, jehož mluvčí Jens Stoltenberg se snaží dosáhnout jen toho, aby se do řešení situace nezamíchalo Rusko. Nebo aby Turecko nepřešlo na stranu Ruska. K žádostem o pomoc z Řecka je bruselská centrála Aliance hluchá. Řekové správně pochopili, že jestli se mají početně silnějšímu Turecku ubránit potřebují spojenectví zemí, které jsou tureckou expanzí ohroženy. Nic nespojuje lidi i země lépe něž společný nepřítel. A zvláště v situaci, kdy ty země spolu nemají žádné spory.

Proto považuji za mistrovský tah jarní ustavení Paktu proti turecké rozpínavosti ve Středozemním moři, jehož jsou kromě Řecka a Kypru členy též Francie, Egypt, Sýrie, Izrael a v přidruženém postavení Haftarova armáda v Libyi. Kromě Francie jsou to všechno země, které by Erdogan chtěl obsadit v rámci svého plánu obnovy Osmanské říše – Turecka od Vídně po Čínu a od Kavkazu po Saharu. Vyhlásil jej veřejně před 3 lety na sjezdu teroristické organizace Šedí vlci. Stejně jako Hitler zveřejnil svůj záměr obsadit Evropu ve spise Mein Kapmf. Tehdy si představitelé velmocí mysleli, že se Hitler chvástá, a že je to jen slib domácímu publiku, který nebude plnit. A byla z toho 2. světová válka. Mitsotakis ví, že Erdoganovi nejde jen o plyn pod dnem moře, ale že chce zničit a okupovat nejen celé Řecko.

I Francie má ve východním Středomoří své zájmy. V oblastech kolem řeckých ostrovů a Kypru, kde turecké lodi kradou ropu a plyn má koupené těžební licence francouzskou-italské konsorcium TOTAL-ENI. Itálie zmožená COVID-19 se zatím v tomto sporu drží zpět. Její premiér Giuseppe Conte však jednoznačně odmítl nabídku mluvčího džihádistů Sarrádže na koupi libyjských licencí na těžbu ropy a plynu u řeckých ostrovů. Na rozdíl od německé kancléřky Angely Merkelové, které o ně projevila zájem pro německé firmy. V Itálii se však situace může změnit po nadcházejících volbách. Lze čekat, že pokud vyhraje strana Lega, která je s českou SPD v Evropském parlamentu ve stejné frakci Identita a demokracie (ID), a pokud se premiérem stane Matteo Salvini, italské námořnictvo uzavře moře mezi Itálií a Libyí. A možná nejen před nelegálními přistěhovalci, které do EU posílají na člunech Sarrdážovi džihádisté, ale i před konvoji se zbraněmi a municí, které v rozporu s rezolucí Rady bezpečnosti OSN o zákazu vývozu zbraní do Libye džihádistům ve velkém vozí turecká armáda.

Ivan David
Nová republika


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPokus o Majdan v Bělorusku...   
Pridal tk Čtvrtek 13 srpen 2020 - 07:37:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pokus o Majdan v Bělorusku: Filmové štáby mají napilno. Vyjde převrat? Lukašenko rozdrtil ve volbách opozici. Revolucionáři vycvičení v ČR. Dojde jako v Kyjevě i na ostřelovače? V cizí režii jako obvykle

Václav Danda komentuje dění po prezidentských volbách v Minsku a vidí už ani nezastírané paralely s pučem "západních demokracií" na Ukrajině.

Do nedělních prezidentských voleb v Bělorusku vkládali globalisté velké naděje. Ne, že by si mysleli, že by mohla narychlo vybraná Sorosova loutka paní Cichanouská porazit prezidenta Alexandra Lukašenka. Tak naivní nejsou, ale volby jsou i tak skvělou příležitostí, jak rozdmýchat uhasínající plamínek revolty tamních "liberálů", na kterém západní tajné služby spolu s neziskovým sektorem pracují již přes dvacet let.

Drtivé vítězství Alexandra Lukašenka, který získal 80 procent hlasů bylo protikandidátkou pochopitelně prohlášeno za zfalšované - a známé nacvičené a dobře honorované představení pro západní publikum mohlo začít. Aktivisté napojení na západní penězovody, vyškolení a vycvičení pouliční revolucionáři společně s facebookovou mládeží, která touží po vzrušení tak jako všude na světě, začali od prvních okamžiků po vyhlášení výsledků napadat bezpečnostní složky podle scénáře, který se osvědčil nejen na Ukrajině.

Klapka, jedeme...

Běloruské tajné služby byly však na rozdíl od těch ukrajinských zjevně dobře informovány o přípravách na převrat; navíc opakovaný vtip už není vtipem. Vůdci opozice, často vyškolení i v České republice (o čemž svědčí různé programy Člověka v tísni, které se na přípravě běloruských kádrů dlouhodobě podílejí), dokázaly vytvořit zablokováním dopravy zdání lidových protestů. To jsou nezbytné kulisy pro to, aby mohly západní filmové štáby přinést tolik očekávané záběry z „bojových linií“ v Minsku. I přes tuto urputnou snahu, je ale každému jasné, že Bělorusko není Ukrajina.

Kyjevský Majdan, který jsme v režii západních tajných služeb a sorosových aktivistů měli možnost sledovat před šesti lety na Ukrajině, totiž mohl být úspěšný jen za předpokladu, že se ve státní správě najde dostatek zrádců, kteří se nechají uplatit ve prospěch pučistů. Ti se rekrutovali z mnohostranně podporované opozice a z „bojových jednotek“ Banderovců připravovaných několik let v Pobaltí.

Také do Minsku dorazilo mnoho profesionálních revolucionářů z Pobaltí a z Kyjeva a s nimi potulný Sorosův cirkus aktivistů a blogerů, zprostředkovávající společně se západními médií barevnou revoluci v přímém přenosu. Nechybí srdceryvné scény osamělých „bojovníků za svobodu“ potřísněných krví, klečích před policisty s ochrannými štíty v rukou. Dívky vkládající ozbrojencům za štíty květy a podobné předem zaranžované dojemné scénky určené pro televizní štáby a sociální sítě.

Hra s ohněm

Ve skutečnosti se nejedená o nic jiného než o zoufalou snahu rozvrátit spojenectví mezi Běloruskem a Ruskem a pomocí zinscenovaného převratu nastolit západní loutkovou vládu v Minsku, tak jak se to podařilo před šesti lety v Kyjevě. Strategická poloha Běloruska by v případě ovládnutí této země Západem (a NATO) znamenala samozřejmě vážnou hrozbu pro Rusko.

V poslední době začal Lukašenko pošilhávat po možnosti stát se mostem mezi Moskvou a Západem s tím, že by z této pozice mohlo získat Bělorusko především hospodářský prospěch. Putin ho několikrát upozornil, že si hraje s ohněm. Že ukrajinský případ prezidenta Janukovyče by ho měl varovat. Že když globalistům z Bruselu a Washingtonu podá prst, vezmou mu nejen celou ruku, ale nakonec mu půjde o život.

Dnešní snaha o státní převrat v Bělorusku zdaleka ještě neskončila, jistě se dočkáme ještě mnohých osvědčených kousků, jako jsou násilné útoky na policii, či mrtvých demonstrantů (jednoho Martina Šmída už ostatně mají). Nezáleží na tom, že podle zpráv z Minsku to byl najatý provokatér, kterému v rukou vybuchl granát, který chtěl hodit na policisty. Přibývá však zraněných policistů a včera byla zaznamenána i střelba na policejní jednotky.

Zasít rozkol

To vše ukazuje, že sorosovská komanda, která mají většinu násilných střetů na svědomí, půjdou osvědčenou cestou útoků na bezpečnostní složky a budou čekat na jejich tvrdou reakci - tak jako v Kyjevě. Pokud by se nepodařilo policisty a armádu vyprovokovat k razantnějším zásahům, jsou v záloze vždy připravení ostřelovači, jako jsme toho byli svědky v Kyjevě.

Ostatně odchod poražené protikandidátky Svjatlany Cichanouské, která ve volbách dramaticky propadla, do litevského exilu, svědčí o tom, že příslušné centrály mají v úmyslu hrát běloruskou kartu dlouhodobě, a jak ukázaly minulý týden v Bejrútu, bude se hrát v této postkoronavirové době už bez rukavic a na ostří nože. Jistě není náhoda, že právě Lukašenko pařil k nejdéle odolávajícím státníkům, kteří odmítli hrát koronavirovou kartu podle globálních not a celou akci Covid 19 dlouho okázale ignoroval.

Akce Minsk byla dlouhodobě připravována, ale s velkou pravděpodobností nepřinese kýžené plody v podobě pádu vlády tak jako na Ukrajině. Spíše půjde o to zasít do země rozkol - a tuto dračí setbu pomocí sociálních sítí a západních penězovodů živit. Nadšené reakce ČT srovnávající dění v Minsku se sametovou revolucí a s kyjevským Majdanem, jsou typické, příznačné a příslovečné.

Geopolitické karty na letošní podzim jsou v každém případě rozdány dosti divoce.

Autor: Václav Danda

(Na snímku: fronta před volební místností v Minsku)

Zdroj: https://www.protiproud.cz/politika/5265-pokus-o-majdan-v-belorusku-filmove-staby-maji-napilno-vyjde-prevrat-lukasenko-rozdrtil-ve-volbach-opozici-revolucionari-vycviceni-v-cr-dojde-jako-v-kyjeve-i-na-ostrelovace-v-cizi-rezii-jako-obvykle.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNedělník Adama B. Bartoše (III.): Výroční zpráva o anticovidismu   
Pridal tk Čtvrtek 13 srpen 2020 - 07:27:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
I v tomto svém textu chci poukázat na absurdnost dnešní doby a budu se i v něm točit kolem médií, sociálních sítí a svobody slova, o které jsme si v předchozích dílech řekli, že ji vlastně nemáme. Liberální demokracie svobodu slova nezaručuje (zaručuje ji jen pro liberály), pro ostatní (tj. pro neliberály) liberální demokracie zaručuje sankce za projevené názory. Ale protože to zatím vadí jen pár lidem, nic s tím neděláme. Abychom s tím něco dělat začali, začal jsem i já psát pravidelné texty, ve kterých chci být žalobcem nesvobodného systému, ve kterém žijeme.

Byl jsem před lety odsouzen za údajné „činy proti lidskosti“. Pokud byste si pod tím představili, že jsem někoho vraždil, čtvrtil, porcoval, upaloval, „genocidoval“ apod. (v Četnících z Luhačovic (díl nazvaný Bestie) dokonce říkali, že Adam Bartoš mele Židy do konzerv a prodává je na černém trhu, ovšem že ne Ivan, ale Adam), pak vězte, že jsem jen psal a říkal své názory, ve vší slušnosti a počestnosti. Možná jsem někdy použil expresivnější výraz, ale nikoho jsem k ničemu nevybízel ani nevyzýval, jen jsem měl jiný názor. Paní státní zástupkyně mi řekla, že když mám takové názory, jaké mám, mít je sice mohu, ale nemohu je veřejně prezentovat. Myslím, že to byl od paní státní zástupkyně nepěkný, politicky nekorektní výrok, protože Orwell nám připomíná, že ideozločin je už to, když si něco „špatného“ myslíte. Už jen to špatné myšlení se trestá. Lidé jako Bartoš by neměli vůbec žít, myslí si někteří. Já si myslím, že lidé jako Bartoš (ovšem, že Adam B., ne ta antifácká smažka Ivan) by měli být v parlamentu, i když v minulém textu jsme si řekli, že vlastně ani v parlamentu bych nesměl mít své názory a příliš by mi nepomohlo ani to, kdybych byl prezident – třebas i Spojených států amerických. Twitter by mne mazal, Facebook by mne blokoval. Jako Trumpa.

Možná bych si tedy své názory podle paní státní zástupkyně mohl – být poslanec či prezident – jen myslet, ale i zde by nějaký pokrokovější soudruh paní soudružce její zastaralé myšlení (ideovou úchylku) vyvrátil. Protože pokud jste Bartoš Ivan, můžete mít sebenenávistnější antifácké názory, ale to samozřejmě nevadí – soudruh strýček Soroš to jistí a pro vás se rýsuje pozice příštího premiéra (alespoň tak si Ivan pomýšlí). Pokud jste Bartoš Adam, jste doživotní antisemita a extrémista, ideozločinec, který by vůbec neměl běhat po světě. Řekneš, že na všech životech záleží a dostaneš kulku do hlavy, protože přece platí jen to, že na černých životech záleží. V USA, ale i v Německu, Antifa své odpůrce fyzicky napadá, střílí. To jen v České republice zatím Antifa „pouze“ hulí, squatuje, těží bitkoiny na poslaneckých počítačích nebo momentálně spoluřídí Sněmovnu. V Německu ale mrzačí lidi, zapaluje auta, napadá ideové oponenty, bije je, demoluje jim majetek. Německý Ivan tam mlátí německého Adama za to, že si vůbec dovolil vyjít demonstrovat za práva Němců.

Dobře, řekl by někdo. Adam to přehnal. Ve svých textech mluvil o lidech a skupinách a náboženských skupinách a to se přece nesmí, všichni jsme lidé (jak říká pan Kalus, neplést s Klausem) a vůči lidem nesmíte nic špatného říkat, všichni jsme si přece rovní (i když záleží jen na černých životech a na bílých nezáleží, to dostaneš v lepším případě padáka, v horším kulku od Ivanova amerického soudruha).

Jistá paní soudružka Joudová se před časem někde na rozhlasové pavlači rozhořčovala, že nenávist (myšleno nenávist na těch internetech) je nepřípustná. Jenže nenávist je přirozená lidská vlastnost, stejně jako její opak – láska. Člověk miluje i nenávidí, jsou to nejsilnější lidské emoce, které člověka dělají člověkem. Nemůžete ho předělat, aby jen miloval, to nejde. Nenávidí určité vlastnosti, určité chování, určité názory – třeba takové, že byste měli dostat kulku do hlavy za to, když řeknete, že záleží na všech životech. Nebo vy byste snad takové názory milovali? Vždyť říkat, že na bílých životech nezáleží, je přece nenávist. Nebo není? Jenže taková nenávist asi paní Joudové nevadí. Vy byste si možná mysleli, že když nenávidíte nenávist, že to je vlastně v pořádku, ale neomarxistka Joudová vám asi vysvětlí, že některá nenávist (ta liberálů) je přípustná, ale když ji (tu nenávist liberálů) kritizujete, tak vás zablokuje, napráská, potrestá a odsoudí. Na sociální síti si ani neškrtnete, přestanete existovat, smažou vás. Nejdřív smažou váš profil. A v další fázi vás asi Antifa smaže ze světa kulkou do hlavy.

Jenže doba jde dopředu tak překotně, že dnes už nemůžete nenávidět ani takové „věci“, jako je Covid nebo 5G sítě. Jakmile začnete Covid zlehčovat a dělat si srandu z vládních opatření – máte v bytě zásahové komando. No, to možná přeháním, ale za půl roku klidně. Dnes vás za to zablokujou, někdo vás nabonzuje, „kontroloři faktů“ napíšou, že šíříte „hoax“ a „fejk“ a že Covid je vlastně fajn a bude tu s námi „furt“, ostatně Prymula už řekl, že vakcíny na podzim „budou“, takže se jděte dobrovolně očkovat, než vás naočkujeme násilím, ale hlavně nám ten Covid, prosím, nekritizujte, nesmějte se mu, nebuďte vůči němu nepřátelští, nerozněcujte proti němu nenávist, nehaňte nám, proboha, ten Covid, ten Covid, který tak milujeme, protože jen díky němu vás můžeme více kontrolovat a ještě vás více zadlužit, naočkovat, očipovat – prostě vás před ním „ochránit“.

5G sítě – to samé. Jste proti 5G sítím? V první fázi na vás pustíme wolnery, aby vás zesměšnili ve své wolnerovské (nebo spíše orwelovské) „hodince nenávisti“. Když to nepomůže, všelijací cemperové vás nabonzují tak, že si z toho málem sami ucvrnknou vzrušením, protože jim pak třeba strýček Soroš taky nasype a oni nebudou muset jezdit do rachoty do chemičky. Pak nastoupí Joudová a oznámí, že je třeba na evropské úrovni přijmout opatření, abyste nemohli 5G sítě urážet, protože ty jsou tu jen pro naše dobro (aby byl rychlejší internet, který ale stejně chtějí brzy zakázat, takže vlastně nevím, proč má být rychlejší), a kdo říká opak, dodá paní Joudová, je agent Kremlu. A od Antify zaslouží nejspíše kulku do hlavy, dodávám já.

Pokud si vlastenec myslí, že u Zemana najde zastání, spláče nejspíše nad výdělkem, protože hlava státu se už dopředu nechala slyšet, že toho pána, který nám to všem líčí tu v tmavých (všichni se nakazíme), tu ve světlých (ale nebojte, všechny váš naočkujeme – zachráníme) barvách, a který má tak blízko k farmakolobby, ocení nejvyšším státním vyznamenáním.
Zastání se vám zkrátka nedostane odnikud (jen od Národní demokracie a od Rozumných), takže až vás ve výroční zprávě o stavu anticovidismu označí za anticovidistu, který hanobí vir či jistého Billa G., co to s námi myslí tak dobře, že nás všechny naočkuje a očipuje, nebo až vás označí za anti5G-istu, který si dovolil zpochybnit šlechetný úmysl nadnárodních mobilních korporací a Elona M., co to se svými sedmi tisíci satelity nad našimi hlavami myslí s námi také jen a jen nejlépe, pak vězte, že je na čase vyměnit v parlamentu Ivana za Adama.

Někdo řekne, že jestli 5G vlny budou nebo ne, toho, že se nenají. Že chleba levnější nebude a že on potřebuje práci, odpovídající mzdu, zkrátka sociální jistoty a 5G grilovačky stejně nezastavíme, takže co? Jenže nemylme se – pokud si necháme vnutit COVID-pas, roušky, domácí vězení, zákaz vycházení a Elonův Skynet, nebudeme mít ani práci, ani odpovídající mzdu, ani sociální jistoty a ani ten chleba. Nebudeme mít ani právo na život. 5G nám z hlavy vygriluje mozek ještě dříve, než americká Antifa vystřelí bělošce mozek za to, že řekla, že na všech životech záleží. Hlavně že na té hlavě s ugrilovaným mozkem budeme mít ústenku…

Proto jsem považoval za důležité se ozvat. Jsou před námi krajské volby, ale důležitější volby budou za rok. Jako předseda Národní demokracie vás už nyní žádám o podporu ve volbách v roce 2021 a o váš hlas pro kandidátku Rozumných, na které najdete nejen kandidátky Národní demokracie a Rozumných, ale i dalších národoveckých stran, jako je Aliance národních sil, republikánů apod. Potřebujeme vytvořit silný volební (a voličský) blok, který bude alternativou nejen ke zkorumpovaným zavedeným politickým stranám, ale i alternativou k SPD, která hlasy voličů zradila. O tom, proč touto alternativou nemůže být ani Trikolóra a nebo něco, co se rodí kolem Daniela Landy (protože se to rodí více než kolem Landy spíše kolem Karla Janečka), o tom zase v některém z mých příštích textů.

A.B.Bartoš

Zdroj: https://narodnidemokracie.cz/nedelnik-adama-b-bartose-iii-vyrocni-zprava-o-anticovidismu/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponImigrace je pro Evropany největším nebezpečím   
Pridal tk Čtvrtek 13 srpen 2020 - 07:20:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle dnes zveřejněného průzkumu YouGov pro European University Institute vnímají Evropané jako nejvěší hrozbu pro národní bezpečnost imigraci (21%). Dále následují klimatická změna (17%) a terorizmus (13%).

Imigrace se nejvíce obávají Řekové, klimatu Poláci a terorizmu Britové a Francouzi. Zajištění bezpečnosti si Evropané slibují spíše od NATO, v EU po této stránce nevkládají prakticky žádné naděje.

Zdroj: https://www.krone.at/2209499

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOvčáček: Pokud nedokážeme pojmenovat zlo, propadneme se do temnoty   
Pridal tk Čtvrtek 13 srpen 2020 - 04:26:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček prohlásil, že Česká republika nesmí podcenit vliv takzvané „Cancel Culture“, která se na Západě snaží vyloučit některé lidi a nepohodlné názory z veřejného prostoru. Podle jeho slov se jedná o totalitní praktiky.

„Je to velmi nebezpečný fenomén. Omezuje prostor svobody slova a má tendenci k zostřování. Od vyloučení z debaty po ztrátu zaměstnání a společenské zavržení. Neváhám označit tyto praktiky za totalitní. Střední Evropa je částečně imunní díky své historické zkušenosti, to ale neznamená, že není tímto fenoménem zasažena,“ prohlásil tiskový mluvčí prezidenta pro portál Flowee na otázku, co si o Cancel culture myslí.

Podle jeho názoru je třeba snaze o umlčování konkrétních lidí čelit a nedovolovat ostrakizaci těch, kdo nesou pro někoho nepříjemné názory.

„Pokud nedokážeme pojmenovat zlo, propadneme se do temnoty. Každá totalita zahajuje své tažení pozvolna, aby postupně paralyzovala své oběti. Nesmíme současnou situaci podceňovat,“ dodal Jiří Ovčáček.

Tato „kultura“ podle jeho slov vzniká v důsledku politické polarizace národa, kdy mlčící většina ve volbách volí lidi, kteří jsou nepřijatelní pro skupinu lidí, již Ovčáček označuje za „městské liberály“.

„Nezapomínejme, že totality vždy rašily ve městech. Ať už šlo o Sankt Petěrburg v roce 1917 nebo Berlín roku 1933,“ dodal pro Flowee tiskový mluvčí prezidenta republiky. Tlak na konkrétní lidi s nepohodlnými názory je v českém prostředí údajně k vidění na některých univerzitách. Ovčáček nicméně odmítl jmenovat konkrétní případy, aby lidi nevystavil vlně nenávisti.

Redaktor portálu zadal Jiřímu Ovčáčkovi otázku, jak můžeme zjistit, že umíme demokraticky debatovat. „V okamžiku, kdy o názoru, se kterým nesouhlasíme, začneme přemýšlet,“ odpověděl prezidentův mluvčí. Podle jeho slov jsou sociální sítě, na nichž probíhá částečně politická debata, příliš primitivní na to, aby dostály složitosti demokratického procesu.

Flowee se rovněž dotázalo, zdali Jiří Ovčáček vidí na české veřejné scéně někoho, kdo by nastoloval směr oficiálního veřejného diskurzu. „Nic takového neexistuje. Máme v čele státu silné osobnosti, které udávají určitý směr, názor. Ale oficiální diskurz, to je právě naopak téma pro totalitu. Cancel culture se o oficiální diskurz snaží a vnucuje ho,“ odpověděl tiskový mluvčí Hradu.

Ovčáček rovněž uvedl, že ho kritika na sociálních sítích, které bývá vystaven, míjí. Podle jeho slov se umí „rozhořčit“ pouze v případech, jako je například popírání holocaustu.

„Pokud někdo popírá holocaust, nepatří do slušné společnosti,“ myslí si prezidentův mluvčí.

Pompeo na Hradě

Během dnešního dne se americký ministr zahraničí Mike Pompeo, který je v současné době na návštěvě České republiky, setkal s prezidentem Milošem Zemanem. Tématem jejich jednání byla ekonomická spolupráce a činnosti v rámci NATO. Tiskový mluvčí Hradu na sociálních sítích informoval, že jednání mezi politiky probíhalo „v přátelské atmosféře“.

​„Tématem byl i boj s terorismem, kdy prezident republiky varoval před neuváženým stažením armádní mise z Afghánistánu. Prezident republiky též ocenil vzájemné ekonomické vztahy. S ministrem zahraničních věcí USA panovala shoda na podpoře volného obchodu. Ministr zahraničních věcí USA zdůraznil zájem prezidenta USA na dalším prohlubování transatlantické vazby. Pokud jde o Rusko a Čínu, prezident republiky při setkání zdůraznil, že jeho politika je vedena pragmaticky ve směru ekonomické diplomacie, nikoliv zájmy jinými,“ stojí na stránkách Hradu o setkání Pompea se Zemanem.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DsRA

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTi, kdo si hrají s ohněm, se spálí, Peking varuje USA   
Pridal tk Čtvrtek 13 srpen 2020 - 04:19:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Peking popřel obvinění USA z toho, že Čína pozdě varovala svět před přenosem COVID-19 z člověka na člověka, nazval toto obvinění „politikou gesta“, a „varoval“, že ti, kdo si hrají s ohněm, se spálí.“

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Zhao Lijian (Čao Li-ťien) to ve středu uvedl na pravidelné tiskové konferenci poté, co byl požádán, aby komentoval vymýšlení ministra zdravotnictví USA Alexe Azara během jeho návštěvy na Tchaj-wanu.

Mluvčí také informoval tchajwanské úřady že „nezávislost Tchaj-wanu“ povede pouze do slepé uličky a pokusy o uznání a podporu „nezávislosti Tchaj-wanu“ jsou odsouzeny k selhání.

V reakci na Azarovo obvinění zdůraznil Zhao úsilí a transparentnost Číny s „velmi jasným“ časovým přehledem v boji proti epidemii.

USA měly pouze jeden potvrzený případ, když byl Wuhan, kdysi epicentrum tohoto viru v Číně, 23. ledna zablokován, ale tento počet překročil 10.000 dne 19. března a 100.000 dne 27. března. Když bylo zablokování Wuhanu 8. března zrušeno, v USA bylo potvrzeno 400.000 případů

USA dnes překročily 5 milionů infekcí a zaznamenaly rekordně více než 164.000 úmrtí. Zhao řekl, že oba součty jsou nejvyšší mezi všemi zeměmi na světě, a poznamenal, že nechápe jak Azar může stále obviňovat Čínu tváří v tvář takovým faktům.

Věnujte nějaký čas řízení domácích záležitostí, než začnete ukazovat prstem na ostatní, poradil mluvčí.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1048 sec,0.0383 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,550kB