Sobota 15 srpen 2020
Židovským organizacím se nelíbí nový americký velvyslanec v Německu. Muslimské uprchlíky nazval “invazí” a odmítl “věčný holocaust”   
Pridal tk Sobota 15 srpen 2020 - 06:49:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezident Trump nominoval na post amerického velvyslance v Německu Douglase Macgregora. Macgregor je vyznamenaný válečný veterán a má hodnost plukovníka. To rozzuřilo židovské organizace v USA i jinde ve světě.

V roce 2018 se rozhovoru pro media Macgregor vyjádřil o muslimských imigrantech v Německu jako o invazistech a vetřelcích (a muslimy má zkušenosti z řady válečných misí). Proto by prý měli Američané postavit na hranicích s Mexikem zeď a ilegální imigranty případně i střílet.

To by židovské organizace ještě asi překously. Ale jeho vyjádření k německé historie bylo na ně již příliš. Podle Macgregora je prý dementní, když německá generace za generací se musí kát za 13 let německé historie a ignorovat 1500 let Německa.

Podle B’nai B’rith International je to antisemita. Podle American Jewish Committee by ho zase měl ministr zahraničí M. Pompeo jeho nominaci odvolat. Podle Anti-Defamation League’s CEO, Jonathana Greenblatta je to prý bigotní ignorant.

Zpochybňovat ústřední téma židovského holocaustu (a neomarxismu) v americké zahraniční politice je podle židovských organizací nepřípustná hrůza. Němci současnosti přece mají trpět a platit za 75+ staré události navždy. Mají si proto nechat zničit zemi a národ uměle vytvořenou imigrací “uprchlíků”. Čtenáři je také dobré připomenout, že Německo platí od roku 1948 státu Izrael každý rok miliardy dolarů jako “kompenzaci za holocaust”, stejně jako izraelským firmám předává zdarma know-how v řadě oblastí vědy a výzkumu (vojenství, lékařství, strojírenství atd.).

Co na tom, že nikdo ze současných Němců nezkřivil Židům ani vlásek na hlavě?

Joe Kolach,
Texas, USA
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBerlín chtěl přijmout další uprchlíky. Spolková vláda mu to poprvé nedovolila, plánuje je poslat k nám?   
Pridal tk Sobota 15 srpen 2020 - 06:44:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Berlín chtěl přijmout další 300 uprchlíků z Řecka, ale spolkový ministr vnitra to poprvé od roku 2015 nedovolil aniž pořádně vysvětlil důvod. Je to mimořádný úkaz, který se děje v době německého předsednictví EU. Německá spolková vláda prohlásila, že jejím hlavním cílem je “spravedlivé přerozdělení” uprchlíků do všech členských zemí. Středoevropské země uprchlíky oficiálně odmítají, ačkoliv například do ČR uprchlíci tajně přicházejí. O tom se lze přesvědčit v kterémkoliv větším českém městě, kde se objevily v posledních několika letech podivné černá individua, která nejsou ani studenti, ani turisté a trvale u nás žijí. Je tedy cílem německé spolkové vlády uprchlíky zatím držet v Řecku a pak je rovnou “přerozdělit” k nám?

V Berlíně vládne koalice sociální demokracie, zelených a komunistů ideově to odpovídá současné koalici v Praze. Berlín se v posledních letech otevřeně zasazuje za maximální přísun barevných imigrantů, podporuje LGBT agendu a ekologickou hysterii. Proto si také politické vedení Berlína na rozhodnutí spolkového ministra vnitra trpce stěžuje. Prý je potřeba jednat a přivézt do Berlína další “uprchlíky v nouzi”, také se prý jedná o rasismus. Jejich globální pán si možná všimne jejich snahy a odmění je za snahu o zničení vlastní země a národa.

Milan v Německu
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMají v Bělorusku jiné obušky?   
Pridal tk Sobota 15 srpen 2020 - 06:25:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bělorusko a tamní situaci moc nesleduji. Co ovšem sleduji a zajídá se mi čím dál více, je farizejství a dvojí metr "demokratického Západu".

Napřed - co se týče Běloruska, tak si myslím, že státní uspořádání si musí Bělorusové zařídit nebo vybojovat sami, nám do toho nic není. Co mě však neustále fascinuje je, že po všem co vychází najevo o ukrajinském "Majdanu", francouzských "žlutých vestách" katalánském referendu a jiných, mají elity stále drzost vyřvávat do světa něco o dodržování demokracie a podpoře "boje za svobodu".

Z toho, jak se chovají lze usoudit jediné - své vlastní voliče mají za naprosté dementy, kterým je možno nabulíkovat cokoliv, protože na voličích vůbec nezáleží. Přitom je to prosté - každý režim, každá vládnoucí kasta udělá cokoliv, aby si pojistila a udržela své místo u žlabu. Merkelová je u nejvyššího žlabu 15 let a škody Evropě nadělala rozhodně víc jak Lukašenko, který je u nejvyššího korýtka ve svém státě 26 let. To je jen ukázka, že každý se drží co to dá ...

Měl bych malou rekapitulaci. Diktátor a arcilotr Putin dovolí svým poddaným hlasovat v referendu o změnách Ústavy RF (změn bylo přes 200). Uzurpátor moci Lukašenko pořádá volby ... Dobrá, mnozí řeknou, že obojí je jen takové divadlo, aby se neřeklo. Připusťme to, ale pak je legitimní otázka, proč alespoň stejné zdání demokracie nedovolí "západní hlídači demokracie a svobody" občanům Katalánska nebo nám Čechům a Moravanům? Jaký je rozdíl mezi nespokojeností se situací občanů v Bělorusku a ve Francii? Mají nárok na formování svého státu jen Bělorusové a Katalánci nebo my tady v Česku už nikoliv?

Aktuálně se můžeme dočíst, jak strašně řežou demonstranty v Minsku a v dalších běloruských městech. A opět se ptám, řežou je více nebo méně než ve Francii "žluté vesty" nebo důchodce a ženy nebezpečně vyzbrojené hlasovacími lístky ve Španělsku, resp. Katalánsku? Dojde na porovnávání počtu politických vězňů ve Španělsku a Bělorusku? Když se objevila nespokojená část Francouzů se situací ve své vlasti a demonstracemi projevovali nespokojenost s vládnoucí elitou, tak dostávali každý den řádně po tlamě. Všichni "echt demokraté" stáhli ocas mezi nohy a blekotali něco o tom, že to je vnitřní záležitost Francie. To samé v případě katalánského referenda. Kdyby nechal řezat Lukašenko své demonstranty stejně jako důchodce a ženy španělský režim v Katalánsku, tak by to snad byl důvod i pro humanitární preventivní jaderný úder na podporu svobody a demokracie. A najednou úžasná starost o situaci v Bělorusku ...

Přitom je to úplně stejné. Jakýkoliv projev nespokojenosti je i stejně potlačen. O situaci je pouze jinak referováno. Nehraje roli, kdo je zrovna u vesla. Každý se ho drží zuby nehty. Projev lidu je krajně nežádoucí jak v Bělorusku, Francii, Katalánsku, Česku nebo kdekoliv jinde. Nesouhlasné myšlení bývá z hlav vymláceno tam i tady, rozdíl v tom není.

V případě Běloruska nás ovšem může humor brzo přejít. Jedná se o stát blízký Rusku, kdy vyvolat "Majdan" může mít překvapivé reakce z jeho strany. Všichni exportéři svobody a demokracie mají orgie, ale ve skutečnosti jde o vykolíkování nového prostoru pro zábor a následné ekonomické vydrancování za současného přiblížení se hranicím RF s jeho nerostnými zdroji. Podívejte se na Ukrajinu v jakém je stavu. Pokud v Bělorusku najdou někoho, kdo stejně jako Havel zruší konkurující výrobu, pak této osobě zcela nepochybně bude Kongres USA opět aplaudovat vestoje. USA je chcípající kobyla, která kolem sebe nebezpečně kope. Tu zakazuje Evropě odebírat levnější ruský plyn, tu odebírat výrobky Huawei, tuhle požaduje výpalné 2% z každého rozpočtu formou nákupu US zbraní ... vše asi v rámci podpory volného trhu a volné soutěže. Technika a lidi na všechna cvičení k "zadržování Ruska" má jednosměrný jízdní řád a dnes je RF obklíčena základnami a cvičeními NATO jak zajíc v panské oboře, přičemž vše se zdůvodňuje "agresivním" přibližováním ruských hranic k táboru míru a svobody. Táboru, který války mírumilovně zahajuje jak na běžícím páse. Největším problémem je, že USA pro svou ekonomickou záchranu nutně potřebují vyvolat velký vojenský konflikt, tady hledejte "starost" o demokracii a svobodu v Bělorusku.

Je to hra na život a na smrt s bezpáteřními psychopaty, kteří ovšem mají prst na tlačítku jaderného Armagedonu. Hirošima a Nagasaki dosvědčují, že nemají zábrany před použitím jaderných zbraní proti civilistům pokud dojde na prosazování jejich požadavků. Tohle by si měli uvědomit všichni ti "užiteční idioti", kteří bez rozmyslu podporují export "svobody a demokracie" do Běloruska.

David Dvořák

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/08/8405-maji-v-belorusku-jine-obusky.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPan redaktor Nevyhoštěný z Aktuálně.cz neověřuje informace a šíří nenávist   
Pridal tk Sobota 15 srpen 2020 - 06:16:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Novinář: Nežil jsem nadarmo, jen co nenávisti se mi podařilo vyvolat (Karel Čapek, Bajky a podpovídky). Zatímco ČTK dělá „public relations“, tedy propagandu jednomu z kandidátů do Senátu za peníze daňových poplatníků (Fejk), Aktuálně.cz jde dál, šíří rovnou hanopisy. Mám tím konkrétně na mysli článek redaktora Jana Horáka z 11. 8. 2020, ve kterém sype trus na Petra Žantovského, kandidáta v senátních volbách. Jde totiž o kandidáta SPD.

S šířením lží zaměřených proti nějaké osobě mám bohaté osobní zkušenosti zejména z doby, kdy jsem byl ministrem. Cílem je poškodit, na pravdivosti nezáleží. Nevyplatí se trávit léta u soudu, aby se vám v době, v níž si lži už sotva kdo pamatuje, nějaký darebák musel omluvit (možná). Autor článku byl asi nalezen podobným inzerátem, který dala do Národní politiky v roce 1912 Strana mírného pokroku v mezích zákona: „Najme se mravný hoch ku hanobení protikandidátů“ (Jaroslav Hašek).

V případě Petra Žantovského Aktuálně.cz píší o „neetičnosti a jeho konfliktu zájmů“, jak soudí „někteří experti“, a běžný málo pozorný čtenář si ani nevšimne, že žádný konflikt zájmů nenastal. Prostor pro stanovisko v článku dostává nepochybně nezávislá poslankyně za ODS Miroslava Němcová. Ta projevila svoji pověstnou bystrost konstatováním: "Pokud tu probíhá kandidatura pod hlavičkou SPD, tak k tomu neumím říct nic víc, než že z mého pohledu je to střet zájmů." Tím se zesměšnil i autor článku Jan Horák, neboť se mu tak podařilo prokázat, že pokud by Žantovský nekandidoval za SPD, o střet zájmů by nešlo.

Podobně se vyjádřil i předseda Rady ČTK David Soukup. Ten se podle článku obává, že SPD „by mohla z funkce radního“ Žantovského těžit: „…že by třeba ČTK informovala o mítincích té strany“. Je zvláštní, že předseda Rady ČTK neví, že člen Rady nemůže nijak donutit ČTK aby o něčem informovala, nebo naopak zarytě mlčela – třeba o mítincích SPD.

O Žantovském je v citovaném článku uvedeno, že: „Platí za příznivce alternativních a dezinformačních webů.“ Je to oblíbená směs pravdy a lži. Žantovský je příznivcem alternativních webů, protože každý má mít možnost se veřejně vyjádřit. Je to občanské právo. Příznivce dezinformačních webů Žantovský naopak určitě není. Ani dezinformačního Aktuálně.cz.

Autor článku například uvádí: „Žantovský je spoluzakladatelem Asociace nezávislých médií, jež spojuje osobnosti alternativní a dezinformační scény, která každoročně rozdává "Krameriovy ceny za nezávislou žurnalistiku". Asociace oceňuje i novináře a počiny alternativní i dezinformační povahy. Kvůli povaze cen si odmítla v roce 2018 převzít uznání rodina zavražděného slovenského novináře Jána Kuciaka.“ Pro jistotu neuvádí ani jeden příklad oceněného novináře a jeho počinu „desinformační povahy“. Takovou povahu má naopak tvrzení o odmítnutí rodiny Jána Kuciaka. Petr Žantovský jasně doložil souhlas rodiny a skutečnost, že za oceněného cenu převzal velvyslanec SR Peter Weiss.

Přesto si za těmito dezinformacemi zástupce šéfredaktora Aktuálně.cz Jan Nevyhoštěný „stojí“. Názorová pevnost není vždy předností. Zvláště navzdory faktům.

Ivan David
Nová republika


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEvropská unie schválila směrnici, že budou muset minimálně na dva měsíce nastoupit na rodičovskou místo své partnerky otcové dětí   
Pridal tk Sobota 15 srpen 2020 - 06:12:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
To je nehorázné. Evropská unie schválila směrnici, že nejpozději za dva roky mají čeští zákonodárci zajistit, že rodičovskou dovolenou bude minimálně po dobu dvou měsíců čerpat taky druhý rodič. Nově budou muset minimálně na dva měsíce nastoupit na rodičovskou místo své partnerky otcové dětí. Pokud by to neudělali, mohla by se jim zkrátit doba čerpání rodičovského příspěvku. Co je Bruselu do toho, jak se spolu manželé či partneři domluví? Podle nás mají právo rodiče se domluvit sami, a ne, aby jim Evropská unie něco nařizovala! Co je Bruselu do toho, jak tuto věc upravuje Česká republika? Brusel se vměšuje už skoro do všeho. Hnutí SPD odmítá diktát Bruselu! EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z ní vystoupíme, tím lépe!

„Aby typicky otcové, kteří vydělávají víc, chtěli dva měsíce strávit se svým malým dítětem,“ vysvětluje Olga Richterová z Pirátů, místopředsedkyně Výboru pro sociální politiku. O věci informoval radiozurnal.rozhlas.cz.

Podle hnutí SPD zaprvé nemá Brusel právo nám cokoli nařizovat, své zákony si máme určovat sami. Zadruhé sami rodiče se přece mohou dohodnout a víme, že existují páry, kde si rodičovskou vzal otec. Ale celá věc má být na dohodě v rodině, a ne na základě diktátu Bruselu!

EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z ní vystoupíme, tím lépe!

Autor: Radim Fiala |

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNĚMECKÁ NEBO EVROPSKÁ UNIE?   
Pridal tk Sobota 15 srpen 2020 - 06:09:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Myšlenka integrace evropských států je ve své podstatě správná. Ale to, co se v Evropské unii děje po tzv. Lisabonské smlouvě, je velice tristní a v nemalé míře to ovlivnilo realizaci Brexitu. Když jsem shlédl záznam z vystoupení německého ministra zahraničních věcí Heiko Maase v německém parlamentu, nechtěl jsem uvěřit vlastnímu sluchu, neboť to byla děsivá slova o násilném přerozdělování migrantů do zemí určených Německem. Pan ministr to chce uskutečnit navzdor logickému odporu v těchto zemích a bez uvážení jejich ekonomických a dalších možností. Jeho proslov mi připomněl známou historickou německou nadutost a nadřazenost, kterou svého času Německo uplatňovalo v celé Evropě. Jedná se snad o návrat k těmto praktikám?

Vzpomenuté prohlášení nelze brát jen jako nějaký banální výrok, protože bylo vysloveno vysokým představitelem Německa v době jejího předsednictví EU. Panu ministrovi bych si dovolil doporučit, aby si vyhrožování nechal jen na doma a nevnášel tento negativní styl a zlozvyk do mezinárodních vztahů. Navíc jeho výroky lze chápat jako nehorázný německý diktát.

Pan ministr si evidentně plete pojmy a dojmy, když upírá svrchovaným zemím právo na to, aby si tyto země samy rozhodovaly o tom, koho k sobě přijmou a koho ne. Žádná země na světě nemá za povinnost přijímat migranty, kteří navíc bývají nositeli bezpečnostních a dalších rizik. Dopad důsledků této tolerované migrace lze vidět v mnohých evropských zemích. Pan ministr také asi nemá správné informace. V ČR žije a pracuje velké množství občanů jiného než českého původu, kteří se dokázali bezproblémově integrovat do české společnosti. Příkladem jsou Ukrajinci, Slováci, Rusové, Bulhaři, Američané, Němci, ale i Vietnamci, kteří přišli ze zcela odlišného kulturního prostředí a další. Takže ČR se neuzavírá přílivu cizinců, ale rozhoduje si o tom sama, politicky korektně, rozumně a svébytně. A máme jen ty nejhorší zkušenosti z podřizování se cizímu diktátu, ať z východu nebo ze západu. Navíc imigranti, kteří mají problém s integrací do nové společnosti nebo se dokonce nechtějí integrovat a respektovat systém země, kam přišli dobrovolně a nikým nezvaní, nemají v těchto zemích co pohledávat. Pro každého politika má být prioritou chránit zájmy své země a jejich občanů, a to i v případě, že to nebude v souladu s mainstreamovou ideologií. To není nacionalismus, ale politická a právní odpovědnost. Abychom si uvědomili, jakou úroveň migrantů k nám západní Evropa chce diktátem přeposlat, uvádím několik následujících příkladů.

Do stavu klinické smrti se dostal a později zemřel 58letý Philippe Monquillote francouzský řidič autobusu z Bayonne jen proto, že vyžadoval u čtyřech černošských cestujících mít nasazenou roušku a platné jízdenky. Zůstala po něm manželka a tři dcery. Policie útočníky zatkla, ale utajovala jejich totožnost několik dní, protože se jednalo o migranty. Přitom tento čtyřlístek měl za sebou už i jinou trestnou činnost. Policie nakonec částečně zveřejnila jejich jména: Mohammed C., Mohammed A., Moussa B. a Sélim Z. Všichni útočníci jsou imigranti. Navíc jeden z nich se ve Francii zdržoval zcela ilegálně. Za vraždu jim hrozí až 30 let vězení. Věk útočníků je 22 až 30 let a všichni jsou muslimové. K útoku na řidiče se posléze přiznali. Ale málokdo z Francouzů věří tomu, že nakonec dostanou vysoké tresty, protože je ve Francii zvykem dávat migrantům nízké tresty nebo svádět jejich odpovědnost za zločin na psychickou nemoc, a tak jim umožnit vyhnout se vězení. A pokud je přece uvězní, pak se propouští předčasně za tzv. „dobré chování“. Je to ukázka neuvěřitelně nezodpovědného přístupu k problémům s migranty. Pravdou je, že vězení muslima nepředělá. Naopak z vězení vyjde s ještě větší nenávistí vůči neislámské společnosti. V městě Bayonne žije asi 50 000 obyvatel, leží u hranic se Španělskem a s migranty mají své dlouhodobé problémy podobně jako i jinde, kde žije větší koncentrace migrantů, kteří velmi často vytváří vlastní sociální substruktury s malou nebo žádnou ochotou se integrovat. Ve Francii v současné době počet těchto bestiálních útoků ze strany migrantů narůstá.

Jiným případem, který výrazně rezonoval v Česku, je 29letý černošský imigrant z Afriky Abdallah Ibrahim Dialla, který neúspěšně žádal o azyl v Německu. Nebyl mu udělen a přesto se mohl i nadále nekontrolovatelně pohybovat po EU v rámci nesmyslného a společensky nebezpečného režimu tzv. „Institutu strpění cizinců“. Do Čech přicestoval ilegálně hned poté, co ho v Německu propustili z drážďanského vězení. Tento imigrant neměl u sebe žádné doklady totožnosti. Tvrzení, že někteří Češi též znásilňují, je v této souvislosti zcela irelevantní, neboť to není důvod k tomu, abychom do naší země nekontrolovaně přijímali imigranty z Afriky či odjinud, kteří se nemíní integrovat, ctít demokratické zákony a hodnoty naší země, jsou pracovně nepoužitelní a jediné, co lze od nich očekávat, je kriminální činnost a zvyšování bezpečnostních a dalších rizik a v případě muslimů i snahu o islamizaci. Máme dostatek vlastních darebáků a nepotřebujeme k nám importovat další, ještě mnohem horší.

Za znásilnění nezletilé šestnáctileté dívky dostal neuvěřitelně nízký trest, jen dva roky vězení a nařízenou ústavní léčbu, protože je údajně schizofrenik. Vyžádány byly dva znalecké posudky. V jednom se tvrdí, že jeho ovládací a rozpoznávací schopnosti v době spáchání skutku byly vymizelé. Druhý posudek z Bohnic se však s prvním neshoduje právě na míře zachování ovládacích a rozpoznávacích schopností v tom, že při jeho nemoci u něho zůstalo alespoň základní povědomí a že se neznásilňuje a nekrade. Nelze také vyloučit, že údajný psychický stav mohl pachatel na doporučení svých ochránců i simulovat.

Zkušenosti jasně ukazují, že s nárůstem počtů nesourodých migrantů narůstají ve společnosti problémy v soužití s nimi i kriminalita. Dokonce i v tradičně přátelském Švédsku přibývají násilnosti s použitím střelných zbraní a výbušnin. Například takovou problémovou čtvrtí v Malmö je Rosengård, neboť právě zde bydlí migranti. Proto policie v Malmö vytvořila zvláštní útvar pro boj s jejich zvyšující se agresivitou a kriminalitou.

A tyto migranty, povětšinou s násilnou povahou a pracovně téměř nepoužitelné, chce Německo z pozice své síly přesunout k nám a do dalších zemí V4, které si stále ještě zachovaly rozumný přístup k imigrantům a pečlivě zvažují, koho na své území vpustí nebo nevpustí. Tyto země nejsou apriori proti cizím přistěhovalcům, ale z bezpečnostních a dalších rizikových důvodů nechtějí vpustit migranty, o kterých se v podstatě nic neví, kteří se nemíní integrovat do společnosti ani do pracovního procesu, kteří nerespektují demokratický a hodnotový systém naší společnosti, neboť se jedná o příslušníky zcela nekompatibilní kultury často vyznávající násilí. Po pravdě řečeno muslim se ani nemůže plně integrovat do demokratické společnosti, neboť by přestal být pravověrným muslimem. To plyne ze vzájemné hodnotové a ideologické nekompatibility totalitního islámského systému s demokracií. Muslim netouží po demokracii, ale požaduje pořádek ve jménu islámu.

Vládnoucí politická elita zemí, která nesmyslně a bez jakéhokoliv omezení vpouští migranty na svá území, způsobila nejenom nárůst kriminality, ale i řadu dalších problémů v soužití, a to také mimo „no go zóny“. Dnes tyto země žádají od těch, kteří tuto nebezpečnou situaci nepřipustili, aby byli s nimi solidární. Ale solidarita s těmito zeměmi, které si tuto situaci přivodily samy, je synonymem pro hloupost. A já doufám, že naší politici nepřipustí, aby se z nás stali hlupáci, kteří budou akceptovat chybnou azylovou politiku a další nesystémové eurounijní rozhodovací procesy. Tato nesmyslná politika neřeší problémy v zemích, ze kterých migranti přichází, ale pouze zamořuje EU cizorodými migranty a umožňuje přesouvat bídu a další problémy z jejich zemí do Evropy.

Vládnoucí elita nechápe, že zákonitosti nelineárních dynamických systémů jsou neúprosné a že každý nárůst nelinearity vede vždy k nepředvídatelnému vývoji a k destabilizaci. A lidská společnost patří k vysoce nelineárním dynamickým systémům. Migrační krize není jen důsledkem válečné vřavy, jak nás o tom přesvědčují mainstreamová média, ale jedná se o nový proces spojený s narůstajícími a neřešenými problémy v rozvojových zemích, v bývalých koloniích. Počet ekonomických migrantů je veliký a bude se stále zvyšovat. Podle Mezinárodní organizace práce (ILO) až 40% mladých lidí buď nemá práci vůbec, nebo nemají možnost se vymanit z chudoby.

Podle údajů této organizace chce z Afriky emigrovat do Evropy asi 120 milionů Afričanů. Dle odhadu žilo v EU v roce 2014 asi 507 milionů lidí. Takový nárůst migrantů EU nemůže prakticky zvládnout. To by pro Evropu byla fatální katastrofa. Navíc se v drtivé většině jedná o migranty pracovně nepoužitelné a mnozí z nich ani pracovat nechtějí, protože přichází jen zneužívat sociální systém bohatých evropských zemí. To ve svém důsledku znamená enormní nárůst nezaměstnanosti, sociálních, kriminálních, bezpečnostních, zdravotních a dalších rizik. V důsledku obrovské tradiční plodnosti afrických či islámských žen se tato migrační hrozba umocňuje a v případě, že nedojde k systémovému a optimálnímu řešení, pak se systém EU zákonitě začne měnit v nestabilní.

Autor: František Krincvaj

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin navrhuje uspořádání on-line setkání vedoucích představitelů členských států Rady bezpečnosti OSN   
Pridal tk Sobota 15 srpen 2020 - 06:06:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko navrhuje uspořádat on-line setkání hlav států – stálých členů Rady bezpečnosti OSN za účasti vedoucích představitelů Německa a Íránu, aby se zabránilo zhoršení situace při diskusi o íránské otázce, řekl ruský prezident Vladimir Putin.

„Navrhujeme v blízké době uspořádat setkání hlav států – stálých členů Rady bezpečnosti OSN za účasti vedoucích představitelů Německa a Íránu, a to v on-line formátu. Cílem je zmapovat kroky, které zabrání konfrontaci a zhoršení situace v Radě bezpečnosti OSN. Je důležité poskytnout kolektivní podporu pokračujícímu provádění rezoluce Rady bezpečnosti OSN č. 2231, která vytvořila mezinárodní právní rámec pro realizaci Společného komplexního akčního plánu (JCPOA),“ uvedl Putin v prohlášení, které bylo v pátek zveřejněno na webové stránce Kremlu.

Dříve americký ministr zahraničí Mike Pompeo prohlásil, že USA připravily návrh rezoluce Rady bezpečnosti OSN o prodloužení zbrojního embarga proti Íránu. Dokument by měl být brzy posouzen.

Oficiální zástupce íránského ministerstva zahraničí Abbas Mousavi zase uvedl, že návrh rezoluce Spojených států o zbrojním embargu vůči Teheránu je hrozbou pro Radu bezpečnosti OSN.

„Tento projekt je spíše hrozbou pro Radu bezpečnosti OSN, nikoli pro Írán. Tím, že USA Radu bezpečnosti zneužívají jako nástroj, ji chtějí oslabit, odstranit nebo si ji podmanit. Je nutné být ostražitý,“ řekl Mousavi během pondělního briefingu.

Dotyčný rovněž vyjádřil naději, že USA v otázce zbrojního embarga neuspějí.

Írán a „šest“ mezinárodních vyjednavačů dosáhli v červenci roku 2015 dohody o vyřešení dlouhodobého problému íránského atomu. Měsíce jednání vyvrcholily přijetím Společného komplexního akčního plánu (JCPOA), jehož realizace má zcela odstranit z Íránu hospodářské a finanční sankce, které dříve uvalily Rada bezpečnosti OSN, Spojené státy a Evropská unie. Dohoda mimo jiné stanovila, že Írán bude zbrojního embarga zbaven do pěti let, přičemž dodávky zbraní budou možné i dříve, ale pouze se souhlasem Rady bezpečnosti OSN.

Dohoda však ve své původní podobě nepřežila ani tři roky: v květnu roku 2018 Spojené státy oznámily jednostranné odstoupení od dohody a obnovení sankcí proti Teheránu. Avšak vzhledem k tomu, že od dohody formálně odstoupily pouze Spojené státy, musí ostatní členové strany dodržovat podmínku zrušení zbrojního embarga.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DtUw
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponWashington označil čínské Konfuciánské instituty jako 'zahraniční mise'   
Pridal tk Sobota 15 srpen 2020 - 05:54:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Washington ve čtvrtek označil středisko, které řídí čínské Konfuciánské instituty ve Spojených státech, za „zahraniční misi“, což je poslední známka zhoršujících se vztahů mezi oběma zeměmi.

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo ve svém prohlášení označil Centrum čínských Konfuciánských institutů v USA (CIUS Center) za „entitu, která prosazuje pekingskou globální propagandu a zhoubný vliv kampaní v USA a učeben K-12“.

Cílem Konfuciánských institutů, které byly zřízeny v roce 2004 v USA, je popularizace čínského jazyka a kultury na školách a univerzitách po celém světě. Podle oficiálních údajů existuje ve Spojených státech 110 Konfuciánských institutů a více než 500 Konfuciánských učeben.

Trumpova administrativa obvinila Centrum CIUS z podporování názorů Komunistické strany Číny.

Ve zprávě z roku 2019 vyšetřovatelé Senátu USA obvinili Konfuciánské instituty z toho, že jednají jako zbraň propagandy čínské vlády, a naléhali na americkou vládu, aby je zastavila.

Konfuciánské instituty i čínská vláda však tato obvinění popřely.

Čínské ministerstvo zahraničí popsalo tuto zprávu jako „nepodložené obvinění“, přičemž „politizace“ Konfuciánských institutů je „typické myšlení studené války“.

Instituty jsou zřízeny společně s místními školami v USA na základě vzájemného respektu, přátelských konzultací, rovnosti a vzájemných výhod a každodenní provoz a správa těchto ústavů je legální, legitimní, otevřená a transparentní. Uvedlo to čínské ministerstvo zahraničí.

Konfuciánské instituty hrály aktivní roli při podpoře výměn mezi lidmi a kulturami a uspokojily potřebu Američanů učit se čínský jazyk a kulturu.

V červnu americké ministerstvo zahraničí oznámilo, že budou další čtyři čínská média považována za „zahraniční ambasády“ po rozhodnutí z února označit pět čínských médií za „agentury Komunistické strany Číny“.

Peking přiznal, že vztahy mezi oběma zeměmi jsou na nejnižší úrovni od roku 1979.

V nedávném rozhovoru člen čínské Státní rady a ministr zahraničí Wang Yi uvedl, že čínsko-americké vztahy čelí „nejzávažnějším“ výzvám od jejich navázání a jejich výměna a spolupráce v mnoha oblastech byla „vážně narušena“.

Wang uvedl, že hlavní příčinou je, že někteří američtí politici využívají svou moc k tomu, aby Čínu očerňovali pomocí výmluv. „Chtějí „oživit McCarthismus“ a pokusit se podkopat vztahy a vyvolat nepřátelství a nakonec tyto dvě země vtáhnout do konfliktu a konfrontace,“ uvedl čínský ministr zahraničí Wang Yi.

Wang také vyjádřil ochotu vyřešit rozdíly a konflikty prostřednictvím dialogu a dalších mechanismů. "Všechna témata mohou být předložena k diskusi."

Ministr zahraničních věcí rovněž navrhl oběma stranám, aby v rámci úsilí o správu dvoustranných vztahů sestavily tři seznamy, konkrétně spolupráci, dialog a otázky.

"Naše poselství je zcela jasné: Vyzýváme USA, aby přestaly jednat s arogancí a předsudky, ale rovnoprávně s námi zahájily konstruktivní dialog."Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDvě tváře USA v očích bývalého korespondenta rezidenta OSN   
Pridal tk Sobota 15 srpen 2020 - 05:52:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Když se Spojené státy opakovaně vzdávají multilateralismu, odstupují od mezinárodních závazků a odpovědnosti, neustále se zapojují do ideologické konfrontace a opakovaně obviňují zahraniční faktory za své domácí selhání, takzvaná „Amerika na prvním místě“ čelí pouze větší opozici a „velikost“, po které touží, se jen zmenšuje.

Peking, 13. srpna (Xinhua) - Připomínám si ty divné dny zpět v březnu, kdy jsem byl jako reportér Xinhua, který roky pracoval v New Yorku, náhle nucen vrátit se domů po americkém nařízení omezujícím počet čínských novinářů. Cítil jsem, že všechno, co se stalo, je příliš dramatické na to, aby to byla pravda.

"Datum ukončení"

2. března administrativa prezidenta USA Donalda Trumpa nařídila čtyřem čínským mediálním organizacím, aby snížily počet svých zaměstnanců pracujících ve Spojených státech. Od 13. března bylo povoleno zaměstnávat ve Spojených státech celkem 100 čínských státních příslušníků, což je asi o 40 procent méně, a znamená to, že asi 60 čínských novinářů muselo opustit zemi.

Oznámení přišlo, když jsem se chystal zúčastnit tiskové konference pořádané čínskou misí v OSN (OSN).

Vzhledem k tomu, že v březnu převzala Čína předsednictví Rady bezpečnosti OSN, čínský stálý zástupce v OSN Zhang Jun informoval tisk o měsíčním pracovním programu.

Dokázal jsem zůstat klidný, navzdory de facto příkazu k vyhoštění, a pečlivě jsem zaznamenal schůzku, protože jsem věděl, že můj termín v kanceláři Xinhua v OSN může náhle skončit.

Na briefingu 2. března Zhang oznámil, že rada během čínského předsednictví uspořádá debatu o multilateralismu. Návrh připomínal to, co Spojené státy udělaly, aby se s multilaterálním táborem za posledních pár let, kdy jsem podával zprávy o příbězích OSN, rozešly.

Jako stálý člen Rady bezpečnosti se však Spojené státy, které se vzpírají hodnotám hlavního proudu, střetly s mnoha zeměmi, mimo jiné v otázkách, jako je izraelsko-palestinský konflikt, změna klimatu a íránská jaderná dohoda.

Washington s pochybnými politikami a skutky ztrácí podporu na celém světě a několikrát ho pokáraly různé orgány OSN.

4. května roku 2018 Spojené státy přesunuly své izraelské velvyslanectví do Jeruzaléma poté, co se Washington rozešel s desetiletími americké politiky a uznal Jeruzalém jako hlavní město Izraele v roce 2017, což vyvolalo intenzivní mezinárodní kritiku ze strany OSN.

Koncem roku 2017 Valné shromáždění OSN drtivě přijalo rezoluci, v níž prohlašuje, že jakákoli rozhodnutí, která by změnila status Jeruzaléma, jsou „neplatná“.

Valné shromáždění každoročně v posledních třech desetiletích obnovovalo dlouhodobou výzvu k ukončení hospodářského, obchodního a finančního embarga USA vůči Kubě, které bylo poprvé uvaleno v roce 1960.

Slogan „Amerika na prvním místě“ nemá místo u kulatého stolu o multilateralismu, zatímco Trumpova administrativa nutí ostatní, „buď se vám to bude líbit, nebo to budete muset přijmout“, a mezitím hrozí stažením z mnohostranných mechanismů.

Například v posledních letech Washington odstoupil od Pařížské dohody, UNESCO, Rady OSN pro lidská práva a Globální dohody o migraci.

Vzhledem k tomu, že se nepodařilo vyřešit zdravotní krizi COVID-19, pokusila se Trumpova administrativa také přenést vinu na Světovou zdravotnickou organizaci a stáhla Spojené státy z tohoto orgánu OSN.

Francouzská kolegyně, zpravodajka OSN, přišla do naší kanceláře, aby nám vyjádřila svou podporu, když se dozvěděla o příkazu zaměřeném na čínské novináře.

Není americký řád ironií pro svobodu tisku zakotvenou v Ústavě USA, řekla. Navrhla také, aby čínští novináři hledali pomoc od jednotky pro akreditaci a styky sdělovacích prostředků OSN a asociace korespondentů OSN.

Avšak vzhledem k zneužívání moci v USA se OSN pokusila komunikovat, ale málokdy se jí podařilo přesvědčit strýčka Sama, aby změnil své problematické politiky.

Podle dohody mezi OSN a Spojenými státy americkými o sídle OSN, která vstoupila v platnost v roce 1947, jsou Spojené státy obecně povinny umožnit zahraničním diplomatům přístup do OSN. Washington nicméně opakovaně porušil svou mezinárodní odpovědnost a závazky a víza pro diplomaty vázané na OSN používal jako vyjednávací žetony a dokonce i zbraně pouze pro své vlastní politické výpočty.

Americká vláda již znemožnila členům několika zahraničních delegací, včetně delegací z Ruska a Íránu, aby se zúčastnili 74. zasedání Valného shromáždění OSN. Rovněž omezila činnost všech členů stálé mise Kuby u OSN.

Návrat domů

Později jsem se dozvěděl, že Xinhua zápasila s americkým ministerstvem zahraničí, protože z právního hlediska, zatímco sídlo OSN se nachází ve Spojených státech, čínští státní příslušníci pracující v kanceláři OSN nehlásí americké zprávy a Spojené státy nemají nárok nás deportovat.

Bílý dům však tvrdil, že personální omezení platí pro všechny čínské státní příslušníky pracující ve Spojených státech pro zasažené čínské mediální výstupy. Ještě dráždivější bylo, že Washington požadoval, aby postižení zaměstnanci opustili zemi bez ohledu na obtíže a zdravotní rizika, vyplývající z cestování uprostřed pandemie COVID-19.

Pod tlakem termínu odjezdu jsem požádal své kolegy, aby mi pomohli koupit těžko dostupné letenky, protože mnoho dopravců omezilo lety uprostřed zuřící pandemie. Od svých přátel se mi také podařilo získat několik masek N95, které na trhu již nebyly přístupné.

Po 13hodinovém letu a 12 hodin po přistání jsem vyplnil zdravotní průzkum, prošel imigrační kontrolou a byl umístěn do karanténního hotelu v Pekingu, úplně vyčerpaný.

Byl jsem zařazen do prioritní skupiny pro test nukleových kyselin, protože některý cestující ve stejném letadle byl diagnostikován s COVID-19. Také jsem podstoupil důkladnou prohlídku později v nemocnici Xiaotangshan kvůli mému nepříjemnému pocitu v krku. Naštěstí byl test COVID-19 negativní.

Když si vzpomenu na několik posledních let, vzpomínám si, že americká vláda neustále eskalovala své potlačování čínských médií, od nucené registrace jako „zahraniční agent“ po řízení jako „zahraniční mise“, od odmítnutí udělit víza více než 20 čínským novinářům až po vyhoštění čínských novinářů ze Spojených států.

Poté, co jsem se vrátil do Číny, Spojené státy pokračovaly ve zpřísňování podmínek. V květnu Spojené státy oznámily, že zkrátí dobu pobytu pracovních víz všech čínských novinářů ve Spojených státech na 90 dní, což mezi nimi vyvolá velkou nejistotu.

V posledním půl roce po návratu do Číny se často ohlížím za svými dny v New Yorku. Spojené státy považuji za zemi rozporů s mnoha různými tvářemi. V New Yorku jsem viděl rozmanitou a inkluzivní americkou společnost, v OSN jsem viděl tvrdohlavý národ vzdorující multilateralismu, který vždy uvrhuje sankce na kohokoli, koho považuje za nepříjemného.

Přišel jsem do kontaktu s mnoha laskavými a přátelskými Newyorčany: údržbář Willis, který mi pomohl umístit pohovku, ale odmítl platbu, recepční Wilmoth, který znal každého obyvatele v mém bytovém domě a nadšeně připomínal všem, aby si vyzvedli balíčky, a Dr. Martin Wolff, který snížil mé lékařské výdaje a trpělivě vysvětlil můj stav.

Mnoho Američanů jsou jako oni: tolerantní, uctiví a nápomocní. Nejsou ani nepřátelští k Číně ani k Číňanům. Nebo spíš mnozí těží z hospodářské globalizace a rozvoje čínsko-amerických vztahů a obchodu. To, na čem jim záleží, je žít lepší život a realizovat svou vlastní hodnotu. Na rozdíl od některých amerických politiků tvrdí, že se nejméně zajímají o tzv. „novou studenou válku“.

Současná americká administrativa vždy vychvalovala takzvanou politiku „Amerika na prvním místě“ a prohlašovala, že „učiní Ameriku opět velkou“. Když se však Spojené státy opakovaně vzdávají multilateralismu, odstupují od mezinárodních závazků a odpovědnosti, neustále se zapojují do ideologické konfrontace a opakovaně obviňují cizí faktory ze svých domácích selhání, takzvaná „Amerika na prvním místě“ čelí pouze větší opozici a ve své touze po “velikosti“ se zmenšuje.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJeště, Šafře, máš v zásobníku vraha   
Pridal tk Sobota 15 srpen 2020 - 05:49:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ježímárija, jsme přece malý národ, tak malý, že většina Američanů o nás ani neví. No a protože jsme malí, tak máme i malé mozky, to je logické. Takže co můžeme, když k nám přijede zahraniční ministr skoro největší země světa? Vyslechnout ho, kývnout a udělat to, co nám řekne. Což se též víceméně stalo, až na to, že jsme tomu ministrovi zatím ještě přímo na dušu neslíbili, že soutěž nesoutěž bude Dukovany dostavovat americký Westinghouse.

To byla chyba, ale jinak to šlo. Skoro všichni naši představitelé, kteří s ministrem jednali nebo třeba jen v jeho blízkosti stáli, se správně přihrbovali a přešlapovali, aby ukázali jak jsou ve srovnání s ním malí a nepatrní a o kolik mají menší mozky než on, ale jednu připomínku bych i tak měl. A to tu, že předseda senátu Vystrčil se hrbil a přešlapoval jaksi až moc. Jako by se každou chvilku chystal vrhnout se ministrovi k nohám s tím, že mu vyleští boty. To nepůsobilo dobře a musíme vědět, že se na nás nedívají jen naši příznivci, ale i naši nepřátelé, kteří chování přes míru, i když je dobré, okamžitě registrují a můžou se nám za ně, když jim k tomu dáme příležitost, třeba i vysmát.

Tolik tedy jen tak povšechně a teď tedy k tomu, proč vůbec tenhle článek píšu.Chci jím totiž plně podpořit nejčerstvější názor šéfredaktora webu Forum 24 Pavla Šafra (Forum 24 14.8), a to o tom, jak celkem uspokojivý průběh ministrovy návštěvy a dobrý dojem z ní nejen narušil, ale přímo zlikvidoval prezident Zeman. Jakoby nevěděl, či jako by si zakázal vědět, že z pohledu amerického amerického ministra nejsme nic víc než prachobyčejný Vidlákov, se stavěl, jako bychom i my měli též jakýsi stát a tím pádem jakoby též on byl jakýmsi politikem či státníkem. Takže se snad jako jediný před americkým ministrem nehrbil ani nepřešlapoval, což by pořád nebylo tak strašné a ministr by to snad po pár frťanech byl ochoten i spolknout, kdyby ovšem nedošlo k vůbec nejskandálnějšímu, co se při ministrově návštěvě mohlo stát. Protože on totiž náš prezident – a teď se raději něčeho chyťte, aby to s vámi nepraštilo - si dovolil položit americkému ministrovi otázku, zda by nestálo za úvahu skončit s nepřátelským postojem mezi USA, Ruskem a Čínou a namísto toho utvořit koalici těchto tří velmocí, které by společně bojovaly proti světovému terorizmu.
„Je to jako by český prezident poradil někomu, komu do domu právě leze zloděj“ píše Šafr, „aby se s tím zlodějem sbratřil a vyrazil s ním v dojemné svornosti lovit potkany“.

Tím zdvojeným zlodějem, který leze do cizího domu, mínil Šafr samozřejmě Rusko a Čínu, a třebaže jde o obraz – a to si přiznejme - dost sporný už toho důvodu, že na vloupávání do cizích domů jsou specialisty spíš Američané než Rusové a Číňané, i tak za něj Šafrovi nadšeně tleskám.

A víte proč? Protože ten obraz probouzí fantazii. A na lidí, kteří moc nepřemýšlejí nebo nemají informace, může dobře zabrat. A o to nám přece jde. Aby zabral. A Šafr je takový machr, že když už ten obraz ruského a čínského zloděje vlamujícího se do amerického domu do českých hlav jednou dostane, vezme jej a utíká s ním ještě o kousek dál. Zkrátka napíše, že „prezident se chová jako agent čínské komunistické strany a nejspíš jejím agentem také je“.A když už je tak v rozmachu ještě dodá: „Před americkým ministrem se tedy Miloš Zeman choval přesně tak, jak se to o něm již léta ví. Ale my bychom se neměli s tou ostudou smířit. Zemanova proradnost a jeho nízká inteligence je i naší ostudou“.

Co říkáte? Ten mu to dal, co? Třeba s tou prezidentovou proradností, co? Nebo s jeho nízkou inteligencí.
Kdepak, není nad Šafra, ten to umí vzít za správný konec. Věřte tomu.
Šafr na Hrad!

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1925 sec,0.0488 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,588kB