Neděle 16 srpen 2020
Andrej Babiš vyzval EU k podpoře státního převratu v Bělorusku podle modelu z Československa v roce 1989, běloruský prezident na to zareagoval hrozbou aktivace článku smlouvy o kolektivní bezpečnosti   
Pridal tk Neděle 16 srpen 2020 - 18:33:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Andrej Babiš vyzval EU k podpoře státního převratu v Bělorusku podle modelu z Československa v roce 1989, běloruský prezident na to zareagoval hrozbou aktivace článku smlouvy o kolektivní bezpečnosti s Ruskou federací, Vladimir Putin potvrdil, že vyšle ruskou armádu do Běloruska po přijetí žádosti z Minsku! Na polské straně hranice se formují a hromadí tanky a vojska NATO v rámci cvičení Defender 2020, ale jako cvičení to nevypadá, běloruská vojenská rozvědka má obavy, že by mohlo dojít k pozvání vojsk do Běloruska ze strany běloruské opozice, kterou by předtím Brusel uznal za legitimní vládu v čele se samozvanou prezidentkou! Stejný model jako ve Venezuele nebo v Libyi!

Situace v Bělorusku a také v České republice po odletu amerického ministra zahraničí Mikea Pompea naprosto neuvěřitelně eskaluje do jednoho z největších bezpečnostních konfliktů v Evropě od II. sv. války a v čele tohoto nebezpečného procesu stojí český premiér Andrej Babiš. To není vtip, to je stanovisko a posouzení běloruské vlády ze včerejšího večera, po kterém dnes následovala již druhá telefonická konference mezi běloruským prezidentem Alexanderem Lukašenkem a ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Ve vstřícném a přátelském rozhovoru slíbil Vladimir Putin svůj závazek naplnit znění obou bilaterálních bezpečnostních smluv mezi Ruskem a Běloruskem, ve kterých se Moskva zavazuje k vojenské pomoci Minsku v případě ohrožení běloruské bezpečnosti zvenku. Jedná se o Smlouvu o vytvoření Svazového státu a o smlouvu s názvem Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti. A co je důležité, oba dva prezidenti se podle ruské tiskové agentury TASS shodli na tom, že současné protesty v Bělorusku jsou agresí řízenou ze zahraničí, a to skrze prostředníky v Evropě, kteří zastupují americkou zahraniční politiku. Několikrát v telefonickém rozhovoru, podle našich zdrojů, mezi oběma prezidenty zaznělo i jméno českého premiéra Andreje Babiše jako jednoho z čelních “emisarů” USA v této agresi, a rovněž jméno Mikea Pompea.

Vladimir Putin slíbil Alexanderu Lukašenkovi, že Moskva rozmístí na území Běloruské republiky zatím neupřesněné oddíly vojsk Ruské federace poté, co Moskva obdrží písemnou žádost o vojenskou pomoc od běloruského prezidenta Alexandera Lukašenka. Jak ovšem upozornil běloruský prezident, k tomu by došlo až ve chvíli, kdy ohrožení vnitřní bezpečnosti Běloruska by dosáhlo takové bezpečnostní krize, kdy by hrozil rozpad státní moci v důsledku působení cizích mocností, jejich tajných služeb a organizací, které řídí ze zahraničí protesty v běloruských ulicích.

Největší hrozba je v této chvíli spatřována na západní hranici Běloruska s Polskem. V Polsku a v Litvě totiž probíhají přípravy a nasunování amerických a dalších aliančních vojáků na běloruské hranici pod záminkou zmenšeného cvičení NATO pod názvem Defender 2020, což je zmenšená varianta mamutího a původně plánovaného cvičení Defender Europe 2020, které bylo nakonec zrušeno kvůli koronavirové krizi. Toto menší cvičení Defender 2020 zahrnuje pouze území Polska a Litvy.

Na polské straně hranice se hromadí tanky a letadla NATO, je to příprava na vznik paralelní běloruské vlády pod vedením poražené kandidátky na prezidentku, která uprchla do Litvy pod ochranu NATO

Jak ovšem zjistila běloruská vojenská rozvědka, toto původně deklarované logistické cvičení NATO, které mělo testovat rychlost přesunu amerických vojsk z USA do Evropy a zpátky, se ve skutečnosti změnilo na něco úplně jiného. Podle běloruské rozvědky cvičení Defender 2020 vůbec neodpovídá nácviku transportů a rychlosti přesunů vojsk, ale dochází k masivnímu nasunování a shromažďování vojenské techniky NATO na vybraných místech v těsné blízkosti běloruské hranice, pozorovatelé hlásí práci vojenské výkopové techniky.

Těžká technika hloubí okopy pro americké tanky, dochází k pozičním zákopovým pracím, zakopávají tanky do země, polní houfnice, protipěchotní raketomety, bagry pracují ve dne i v noci, vůbec to nevypadá na transportní a logistické cvičení, ale jako výstavba frontové linie a opěrného týlu před zahájením pozemní invaze do Běloruska. Naše redakce Aeronetu dnes ráno získala z Minsku od našeho ruského kolegy a novináře unikátní informace o zákulisní situaci v běloruských bezpečnostních službách.

Podle těchto informací získala běloruská rozvědka ve spolupráci s jednou nejmenovanou zahraniční tajnou službou důvěryhodnou informaci, že uvnitř NATO existuje plán americké administrativy na implementaci modelu změny politického režimu v Bělorusku na bázi zkušeností z Libye a Venezuely. Podle tohoto plánu má dojít v nejbližších dnech a hodinách k politickému procesu v EU, v jehož čele, naprosto neuvěřitelně, stojí český premiér Andrej Babiš.

Ten se v této věci maximálně angažuje po právě skončené bleskové návštěvě amerického ministra zahraničí Mikea Pompea v Praze. Podle tohoto plánu v nejbližších dnech bude v Evropské unii vytvořena iniciativa, na jejímž konci bude usnesení Evropské komise a posléze i Evropského parlamentu, že legitimním prezidentem Běloruské republiky je Svetlana Tichanovskaja, běloruská kandidátka na prezidentku, která po volbách uprchla ze země a momentálně se nachází pod ochranou stráže Severoatlantické aliance ve Vilniusu v hotelu Marriott v centru města. NATO uzavřelo v hotelu celé jedno patro pro tuto běloruskou kandidátku.

Běloruský prezident Alexander Lukašenko se zděsil z toho, co mu sdělila běloruská vojenská rozvědka: Evropská unie a NATO mají v plánu na západě Běloruska zřídit paralelní loutkovou vládu jako v Libyi a jako ve Venezuele

V tom okamžiku by z pohledu mezinárodního práva došlo k opakování situace z Libye, kde zahraniční intervence v roce 2011 vedla ke vzniku dvou vlád, jedné v Tripolisu a druhé v Benghází. A stejně tak by došlo k opakování modelu Venezuely, kde úplně stejně funguje dvojvládí a celkem 2 různí prezidenti. Jedním z nich je legitimně zvolený Nicolas Maduro, druhým je Juan Guaido, kterého oficiálně uznaly Spojené státy americké za legitimního prezidenta, a následně poté i všechny vazalské státy USA v Evropě. Jenže, ve Venezuele nastal jeden zásadní problém, a to právě s logistikou amerických vojsk pro invazi do Venezuely.

Původní plán byl takový, že Juan Guaido pozve do Venezuely americká vojska, jenže z tohoto plánu sešlo ve chvíli, kdy Rusko do Venezuely vyslalo ruské vojáky a také žoldnéře ze skupiny Wagner, kteří byli nasazeni na ochranu Caracasu a všech opěrných bodů venezuelské vlády pod kontrolou Nicolase Madura. Vyslání americké armády do Venezuely by tak vedlo k vojenskému střetu s Ruskou federací. A právě proto k vyslání amerických vojsk nakonec nedošlo, a namísto toho se Bílý dům obrátil na americkou žoldáckou agenturu z Floridy, která měla provést atentát na Nicolase Madura. Operace skončila naprostým fiaskem a američtí žoldáci byli na hranicích Venezuely pochytání.

Úplně stejná situace se nyní rýsuje v Bělorusku. Podle našeho zdroje běloruská vojenská rozvědka disponuje důvěryhodnými informacemi, že Svetlana Tichanovskaja bude v nejbližších dnech nebo dokonce hodinách označena vysokými představiteli EU za legitimní prezidentku Běloruska, která následně sestaví svoji vlastní vládu, která se následně přemístí do západního Běloruska, kde vznikne centrum nové běloruské vlády, která bude uznávána Evropskou unií a Spojenými státy.

A tato nová a samozvaná vláda požádá Evropskou unii o bezpečnostní garance, které následně poskytnou vojska NATO připravená na hranicích s Běloruskem v Polsku. Alexander Lukašenko po obdržení těchto informací od své rozvědky se zděsil a nařídil urychlené přesunutí paragánů, resp. výsadkářů do města Grodno, které se nachází pouhých 5 km od polských hranic. Právě v tomto městě by podle běloruské tajné služby měla vzniknout opoziční a západem uznaná běloruská vláda v čele se samozvanou prezidentkou Svetlanou Tichanovskojou. V podstatě by vzniklo takové běloruské Benghází.

V centru organizace a podněcování státního převratu v Bělorusku je český premiér, a to jen pár dní po návštěvě Mikea Pompea v Praze

Situace ovšem eskaluje i v České republice, když Andrej Babiš v neděli v pořadu OVM na České televizi naprosto šokujícím způsobem jako premiér jedné ze 27 zemí EU a také NATO v živém přenosu vyzval Evropskou unii, aby se nebála podpořit státní převrat v Bělorusku podle modelu Listopadu 1989 v Československu. Šokující výrok okamžitě převzala a odvysílala běloruská televize, v této chvíli kvůli tomuto výroku zasedá v Minsku bezpečnostní rada státu a Alexander Lukašenko zvažuje, že na základě této agrese Evropské unie, jejíž členové a premiéři vyzývají k provádění revolucí a státních převratů v Bělorusku, aktivuje článek Smlouvy o kolektivní bezpečnosti s Ruskou federací a požádá Moskvu o vojenskou pomoc, kterou mu včera a znovu i dnes při telefonickém rozhovoru přislíbil Vladimir Putin.

„V Bělorusku se nesmí stát to, co u nás v roce 1968. Evropská unie musí být akční. Musí Bělorusy povzbudit, aby se nebáli realizovat sametovou revoluci model listopad 1989. Proto se v tom angažuju, a proto v tom také V4 s pobaltskými zeměmi musí hrát svoji roli. Víc v hlášení,“ uvedl Babiš v OVM na České televizi a více prý uvede na svém video blogu Čau lidi. Česká republika se tak skrze premiéra Andreje Babiše stává úderným nástrojem amerického ministerstva zahraničí a otevřeně útočí proti svrchovanosti Běloruské republiky natolik bezprecedentním způsobem, až se z toho tají dech. Václav Havel tak se svým humanitárním bombardováním Srbska byl v porovnání s Babišem vlastně jenom amatér.

Návštěva Mikea Pompea v ČR počátkem týdne tak udělala z Andreje Babiše doslova největšího bojovníka za lidská práva v cizích zemích, až by Mikuláš Minář z toho musel hanbou zavřít své milionové “chvilky” a najednou to vypadá, jako kdyby to byla hlavní priorita české vlády, aby v Bělorusku proběhla další Sametová revoluce, i když jde o revoluci “barevnou” a stejně jako ta sametová v roce 1989 je řízena ze zahraničí. Pouze se změnily řídící světové strany. Doufám, že teď už všichni chápete, co je to americká proxy-politika v praxi.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLGBT aktivisté opět napadli ve Varšavě pro rodinné hnutí. Polské ministerstvo vnitra nazývá LGBT aktivisty “chuligáni” a předá je soudu   
Pridal tk Neděle 16 srpen 2020 - 07:06:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Polsku v posledních dnech a týdnech provedli LGBT++P aktivisté řadu útoků proti pro rodinným aktivistům, církevním symbolům a památkám. To vše za podpory “liberálně-demokratické” opozice Občanská platforma (obdoba českých ODS, TOP 09, Piráti, Stan, KDU apod.) Jedná se velmi pravděpodobně ze zahraničí placenou a organizovanou snahu vyhrotit konflikt v polské společnosti a oslabit tak pro polsky nastavenou vládu a prezidenta.

Minulý pátek aktivista LGBT++P například posprejoval dodávku pro rodinného hnutí neznámou látkou. Pro rodinné hnutí nápisy na dodávce protestuje proti pedofilní agendě OSN. Podle OSN by se již malé děti měly učit masturbovat a učit mít zájem o sex se stejným pohlavím. Na dodávce pro bylo napsáno “ne pedofilii, ne dětské masturbaci”. To jsou jistě závažná LGBT++P témata, která je nutno řešit agresivním útokem. Přece i pedofilové mají podle “západních elit” právo na plnohodnotný sexuální život, že?!

Jenže řidič dodávky se začal bránit a na místo rychle dorazila polská policie a agresora a jeho kumpány zatkla a budou předáni soudu. Celý incident odsoudil náměstek ministra vnitra Sebastian Kaleta. ten LGBT aktivisty nazval “chuligáni” a prohlásil, že podobné jednání nebudou polské úřady tolerovat! Polská vláda stojí jednoznačně na straně normální rodiny a proti agresivním LGBT++P násilníkům rázně zakročuje.

Dovedete si něco podobného představit v České Republice? Tady vláda otevřeně LGBT++P agendu podporuje, stejné příkazy má proto i policie. Zatýkáni a souzeni jsou u nás naopak odpůrci LGBt++P agendy za “nenávist, homofobii a pohrdání LGBT komunitou”.

LGBT++P má podporu i české “liberálně demokratické opozice” v čele s ODS, TOP 09, KDU a Piráty.

Jestli to náhodou nebude tím, že je mezi nimi řada osob, které na prosazování podobné agendy mají osobní zájem?!

Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecké křesťanské církve se radují z uprchlíků, “zvládli jsme to bezvadně”   
Pridal tk Neděle 16 srpen 2020 - 06:59:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předáci obou hlavních německých křesťanských církví se radují z uprchlíků a imigrantské vlny. Podle předáka evangelíků Heinrich Bedford-Strohma, je to prý obrovský úspěch. Navíc prý je nyní polovina uprchlíků bud zaměstnaná, nebo se vzdělává. Katolický kardinál R. Marx k tomu dodal, že za vysokou kriminalitu nemohou uprchlíci, ale pravicové živly.

Církve dokonce provozují ve Středozemním moři vlastní loď, která uprchlíky vozí z Afriky do Evropy.

Překvapivě běžní Němci podobné názory nesdílí. Policejní statistiky také ukazují zcela jiný obrázek, než tvrdí katolický prelát Marx.

Německé církve se otevřeně postavily proti svým věřícím a národům a propagují otevřeně islamizaci Německa a nahrazení původního obyvatelstva barevnými imigranty. K. Marx by měl ze svého jmenovce ( a podle některých i příbuzného) R. Marxe určitě radost.

Milan v Německu
Česká věcSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNení nad to, když se měří všem stejně   
Pridal tk Neděle 16 srpen 2020 - 06:55:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Včera se sešla Rada ministrů zahraničí Evropské unie. Svolalo ji Řecko, které požadovalo vyhlášení sankcí vůči Turecku – za jeho ilegální aktivity v Egejském moři.

Mluvilo se ovšem především o vyhlášení sankcí vůči Bělorusku. To je samozřejmě daleko větší ohrožení evropských hodnot než pirátské akce Turecka.

Sankce vůči Turecku schváleny nebyly. Kromě Německa, což se očekávalo, je zablokovaly i další státy. Podle tureckého právníka Musy Cömerta, přítomného jednáním, to byly i Itálie, Španělsko, Malta, Maďarsko a Bulharsko. Oficiálně je další jednání odloženo na „pozdní srpen“. Předtím se mají k jednání sejít mimochodem i německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron.

Co donutilo zmíněné státy hlasovat proti sankcím, je jasné u Německa a dalo se to očekávat. Bulharsko má s Tureckem, stejně jako další balkánské státy, dohodu o hospodářské spolupráci. Maďarsko se hlásí k turkickým tradicím a má s Tureckem rovněž velmi přátelské vztahy. Co vedlo ostatní státy, aby se postavily proti Řecku, se časem ukáže, nejspíš to bude nějaké „drobné vydírání“. Všechno diplomatické úsilí především Německa se bude soustředit na to, dostat Řecko a Turecko k jednacímu stolu. Nutnost tohoto dialogu mimochodem zdůrazňuje i francouzský prezident.

Řekové se vesměs ptají: O čem se ale bude jednat? O tom, že Řecko má postoupit polovinu ostrovů v Egejském moři Turecku?

Mezinárodní právo o výsostných vodách mluví jasně. Jakékoli aktivity tureckých těžebních lidí a jejich doprovodných válečných fregat ve Středozemí jsou ilegální. Je to tedy až příliš jednoduché na to, aby bylo o čem jednat. Turecko se má stáhnout, a pokud chce ropu, má si koupit licence.

Na to je ovšem Erdogan, tento „vládce východního Středomoří“ příliš velký pán. A má příliš velkou podporu EU.

To je jednoduchý klíč ke všem těm vyhlášením o „nutnosti udržet dialog s Tureckem.“

Mezitím mluvčí turecké vlády Omer Celik tweetoval, že Turecko „nepostoupí nikomu ani část své modré vlasti“, kterou je míněno východní Středomoří.

Řekové, jak sami konstatují, se nacházejí mezi Scyllou – tedy tureckými nároky – a Charybdou – tedy oslabenou ekonomikou a slabou turistickou sezónou díky koronakrizi. Server sl.press.gr se ptá, jak dlouho bude oslabená země odolávat soustředěnému tlaku Turecka a jeho hlavního spojence Německa.

Z více zdrojů se dozvídáme, že vyjednávání mezi Řeckem a Tureckem má „začít od nuly“. Kde je ta nula? V roce 1826, před vyhlášením nezávislosti Řecka na Osmanské říši? Před smlouvou z Lausanne, která spolu se smlouvami po 2. světové válce Řecku ostrova v Egejském moři přiřkla? Před memorandem Turecka a „oficiální“ vlády v Libyi o rozdělení řeckých ostrovů? Nebo před smlouvu Řecka a Egypta o exkluzivní ekonomické zóně? Vzhledem k tomu, že posledně jmenovaná smlouva prý „rozezlila Německo“, tipuji tu poslední. Na konci srpna už by mělo být Řecko dostatečně „zpracováno“, aby postoupilo Turecku část svých ostrovů? Nebo o co při této podivné hře jde? O čem bude dialog vydíraného s vyděračem?

Není divu, že Řecko po nevstřícném přístupu ministrů zahraničních věcí k jeho požadavkům odmítlo souhlasit se sankcemi proti Bělorusku. Lukašenko NENÍ větší ohrožení Evropy než Erdogan. Pokrytectví EU touto snahou – potrestat jednu zemi za volby a druhou „statečně“ chránit před jakoukoli újmou, která by mohla poškodit zájmy koncernů a zbrojařských fabrik, dosáhlo svého vrcholu.

Jako jedna z mála zemí se vůči politice EU vůči Turecku vyslovilo Rakousko, a to ústy svého ministra zahraničí Schallenberga. Ten Turecko ostře kritizoval. Podle něj by měla Evropská unie kvůli situaci ve Středomoří přehodnotit svůj postoj k Turecku. „Musím říci, že Rakousko je velmi znepokojeno nebezpečnou a alarmující situací, o které si myslíme, že by mohla eskalovat,“ uvedl Schallenberg, „Působení některých států ve východním Středomoří by mohlo vést Evropskou unii k přehodnocení jejích vztahů s Tureckem,“ dodal.

Rakousko ovšem není člen NATO, a proto si může dovolit říci vlastní názor.

Za Řeckem tedy stojí Izrael, jak opakovaně ujišťuje, dále Spojené arabské emiráty, dále Egypt a také Haftarova Libyjská národní armáda, kterou ale EU neuznává. Evropa až na výjimky háže zemi, které vděčí za svou vlastní civilizaci, přes palubu. Nikdo nechce konflikt s Tureckem, který by mohl bolet a ohrozit ekonomické zájmy, což by se projevilo nepřízní sponzorů v příští volební kampani.

Dáme Erdoganovi jen pár řeckých ostrovů, pak možná kousek pevniny, pár italských ostrovů, kousek Balkánu, a tím „zachráníme mír“. To je politika špiček EU. Stejná, vždycky tváří v tvář skutečnému agresorovi stejná.

Ivan David
Nová republika

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNelze narušit, co není   
Pridal tk Neděle 16 srpen 2020 - 06:53:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Sdělovací prostředky v celém západním světě nekriticky přejímají tiskové zprávy amerických špionážních agentur a komentátoři je rozžvýkané předkládají čtenářům—a to je se vydává za žurnalismus v době, kdy Bůh je mrtev a vše jde do kelu.

Teď určily hlavní linii zpravodajství a rozumování o amerických presidentských volbách, podle níž Rusko si přeje a dělá vše proto, aby zvítězil Donald Trump, zatímco Čína a Irán fandí Bidenovi a tlačí mu, kde a jak můžou.

Vliv, který by tato nesvatá trojice mohla mít na americké voliče a veřejné mínění je pouze zlomek každodenního vlivu amerických medií, které jsou v rukou miliardářů, a které vedou barnumskou kampaň za jedno, či druhého kandidáta. Pár zahraničních pokusů prostřednictvím internetu nic nezmění.

Ale nejhloupější na tvrzení, že cizí mocnosti rušivě zasahují do americké demokracie, je si myslet, že Amerika má nějakou demokracii k narušování. Ze všech západních demokracií

integrita voleb ve Spojených státech je na zcela posledním místě ze dvou důvodů. Za prvé, veřejné mínění je neustále manipulováno plutokraty, kterým jde o to, udržet status quo, jenž je činí bohatými a mocnými. Za druhé, obvykle vítězí kandidát spojený pupeční šňůrou peněz s vládnoucí oligarchií. Zatím Donald Trump dostal na volební kampaň od příznivců a velkých korporací 72.816.660 dolarů. Joe Biden má ve své válečné kase 136.458, 241 dolarů.

Volební pokyn zpravodajců prozrazuje, že očekávají těsné vítězství jednoho z kandidátů, které druhá strana bude popírat všemi způsoby včetně záškodnictví cizích mocností.

Rozpolcení země a chaos už dospěly tak daleko, že volby krizi nevyřeší a naopak ji prohloubí. V nehorším krize vstoupí do nového stádia – zneuznání výsledku voleb poraženou stranou. Amerika se octne bez prezidenta s autoritou s autoritou.

Jan Vítek

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBabiš vypálil všem havlistům rybník   
Pridal tk Neděle 16 srpen 2020 - 06:50:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V dnešním rozhovoru pro Lidové noviny se Andrej Babiš postavil do pozice rozhodného a radikálního bojovníka za lidská práva, momentálně v Bělorusku a chce být hybatelem barevné revoluce v Minsku podle vzoru listopadu 1989.

Tím ovšem vypálil všem havlistům rybník, protože už nemají co nabídnout. Všechno je přece tak jasné a zřetelné. Stačí se spojit přes telekonferenci a rozhodnout, že Lukašenko končí. Už se spojil s předsedou ER i s předsedkyní EK. A to by bylo, aby nebylo.

Na dotaz, co by na to řeklo Rusko, odpověděl suverénně, že na Rusku vůbec nezáleží. Stačí, aby Evropská unie dala najevo že za Běloruskem bude stát a vše půjde jako po másle. Dýchá z toho klid a jak říkají rádi Američané leaderchip. Takovými detaily, že Ukrajina je dnes zcela rozvrácená a visí EU jako závaží bez zřetelné naděje na změnu k lepšímu se správný Američan při organizování barevky nezabývá.

Že pro jakékoliv rozhodnutí v Evropské radě potřebuje jednomyslnost a určitě pár států by takovou blbost nezkously je detail. Minimálně Orbán, který přijel podpořit Lukašenka v červnu do Minska zcela určitě ne. Konečně, proč se zabývat Orbánem, za ním velký Pompeo nejel.

Neznám duševní pochody, které Babiše vedly k této originální myšlence. Jedním skutečně může být fakt, že chce naší prozápadní pravici vzít vítr z plachet. Ale možná, že si dokonce myslí, že takhle to správně v západním světě funguje. Vzorem mu mohou být USA. Vzpomeňme si jak před rokem a půl Trump rozhodl, že Západ odmítne uznávat jako venezuelského prezidenta Nicoláse Maduru a začne uznávat Juana Guaida. Babiš byl jedním z prvních, který i u nás prosadil tuto změnu. Geniální. Velká část Západu ihned uznala Guaida, ale jinak Maduro i nadále vládne a v OSN je stále uznáván jako hlava státu. Guaido se pak potácí od jedné emigrace ke druhé jako Bludný Holanďan. Vtipné.

Chce Babiš prosadit stejné řešení a na místo Lukašenka uznat prezidentkou tu ženskou, která utekla do Litvy? No řeknu Vám, máme premiéra s otevřenou hlavou. To by málokdo vymyslel. Lukašenko bude v Bělorusku vládnout a ta ženská bude ze zahraničí vysílat signály a projevy. To ovšem taky bude všechno.

A jinak k těm násilnostem, které Babišovi tak vadí? Až EU požene k odpovědnosti Macrona, že prakticky po celý rok nechal brutálně masakrovat Žluté vesty, až požene k odpovědnosti španělské premiéry, za jejich brutalitu ke Kataláncům, začal bych v této otázce brát Babiše vážněji. Ale to se nestalo ani nestane.

Co nás může uklidnit a číst tyto řádky jako oddechové čtení je fakt, že v zahraniční politice dokonce i ti největší jestřábové ho vážně neberou. Na obranu Babiše jen musím říct, že těch blbečků, kteří uvažují tak prostince jako Babiš je přece jenom více, a omluvím se mu veřejně, kdyby tu pitomost prosadil. Evropská unie je v křeči a oprávněně má pocit, že jí zase tak vážně nikdo geopoliticky nebere.

Zoufalé instituce tak jako zoufalí lidé dělají zoufalé činy…

Jiří Vyvadil

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMáme se bát závislosti na Rusku, tak proč ne i na USA?   
Pridal tk Neděle 16 srpen 2020 - 06:48:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V rétorice velmocí se od Vídeňského kongresu nic nezměnilo. Stále někdo někoho ohrožuje, ale ve skutečnosti jde o důležitý kšeft. Až zůstaneme v této zemi bez bojových vrtulníků a bez státního podniku, který je opravoval, bez jedné jaderné elektrárny, neboť se tam budeme pokoušet za ohromných vícenákladů roubovat technologii, odlišnou od původních bloků a bez domácích výrobců v oboru jaderné energetiky a až bude všechno, včetně našich politiků, prostřednictvím sítě 5G, řídit a kontrolovat Uncle Sam, možná nám konečně dojde, že jsme někde udělali chybu.

A až ty chudáčky, kteří pod tlakem kriminálníků dnes ruší vlastní policii a pomníky státníků nahrazují plastikami aktivistů neurčitého etnika a pohlaví, jednou vystřídají v řízení jejich vlastní země ti Číňané, budeme přesně tam, kde podle Pompea nemáme být.

Autor: Peter Markup

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVe Vídni zasahovala islámská mravnostní policie   
Pridal tk Neděle 16 srpen 2020 - 06:45:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve Vídni a Linci již po několik měsíců zasahovala samozvaná čečenská islámská mravnostní policie. Na veřejnosti, ale v sociálních sítích vyhledávala spoře západně oděné čečenské ženy, nebo ty které si do své blízkosti pustily nečečenské muže, a domluvou, vyhrožováním, ale i pronásledováním a bitím se je snažila opět přimět k mravnosti. Pokud to nepomáhalo šikanovala a trestala i jejich blízké příbuzné.

Spolkový kriminální úřad nyní ve spolupráci se speciální jednotkou Cobra zatkl výkonné členy mravnostního komanda, a obvinil je z donucování, ublížení na zdraví a zločinného spolčení.

Jak vidno, v multikulturní společnosti jde spíše než o nějakou harmonii, o atavistický souboj kultur, která kterou eliminuje, zda zanikne kultura imigrantských "nováků" či původních obyvatel. A čím početně vyrovnanější obě entity jsou, tím ostřejší souboj nastává. To jsme chtěli..?!

Zdroj: https://www.krone.at/2210337

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Organizaci Smlouvy kolektivní bezpečnosti uvedli, v jakém případě může Bělorusko požádat o pomoc   
Pridal tk Neděle 16 srpen 2020 - 06:42:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bělorusko se může obrátit na Organizaci Smlouvy kolektivní bezpečnosti, pokud jeho obraně bude hrozit vnější nebezpečí, oznámil novinářům tiskový mluvčí Organizace Vladimir Zajnetdinov.

„V případě, jestli jeho obraně hrozí vnější nebezpečí, na základě smlouvy o kolektivní bezpečnosti, článku 4, má právo se na Organizaci obrátit,“ řekl při odpovědi na otázku o tom, v jakém případě se může Bělorusko obrátit na Organizaci Smlouvy kolektivní bezpečnosti.

Lukašenko se domluvil s Putinem

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko oznámil, že se s ruským prezidentem Vladimirem Putinem domluvil na pomoci Bělorusku, jakmile požádáme o pomoc při zajištění bezpečnosti.

Nadále Lukašenko ujistil, že se s ruským prezidentem domluvil na pomoci.

„A my jsme se s ním (pozn. Vladimirem Putinem) domluvili, že při naší první žádosti nám bude poskytnuta pomoc na zajištění bezpečnosti Běloruské republiky,“ dodal Lukašenko.

Lukašenko upozornil na posílení vojenské složky v Polsku a Litvě, kde se konají cvičení NATO.
Podle běloruského prezidenta „to určitě nemůžeme klidně pozorovat“.

„A když jsem brzy ráno mluvil a poslouchal zprávu náčelníka generálního štábu, všiml jsem si, že naši armádu také znepokojuje tento problém,“ dodal Lukašenko.
Poznamenal, že toto téma se projednávalo i loni, a poté byl vyvinut určitý algoritmus na reakci na takové události.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DuAQ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Polsko a Litva posilují své vojenské složky.“ Lukašenko oznámil dohodu s Putinem o pomoci Bělorusku   
Pridal tk Neděle 16 srpen 2020 - 06:36:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko oznámil, že se s ruským prezidentem Vladimirem Putinem domluvil na pomoci Bělorusku, jakmile požádá o pomoc při zajištění bezpečnosti.

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko o tom informoval dnes na jednání v Centru strategického řízení na Ministerstvu obrany Běloruska. Lukašenko se odvolával na dohody obou zemí v rámci Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti a Svazového státu.

„Pokud jde o vojenskou složku, máme smlouvu s Ruskou federací v rámci Svazového státu a Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti. Právě tyto situace spadají pod tuto smlouvu. Proto jsem dnes měl dlouhý a obsáhlý rozhovor o situaci s prezidentem Ruska. Musím říct, že mě trochu překvapilo to, že je zcela zasvěcen do toho, co se děje,“ poznamenal Lukašenko.

Nadále Lukašenko ujistil, že se s ruským prezidentem domluvil na pomoci.

„A my jsme se s ním (pozn. Vladimirem Putinem) domluvili, že při naší první žádosti nám bude poskytnuta pomoc na zajištění bezpečnosti Běloruské republiky,“ dodal Lukašenko.

Lukašenko upozornil na posílení vojenské složky v Polsku a Litvě, kde se konají cvičení NATO.

„Mě více znepokojuje situace, která se odehrává na území našich sousedních států – Polska a Litvy. Jak víte, konají se tam vojenská cvičení NATO. To by bylo v pořádku, ale dochází k eskalaci a nárůstu ozbrojených složek na těchto územích,“ řekl.

Podle běloruského prezidenta „to určitě nemůžeme klidně pozorovat“.

„A když jsem brzy ráno mluvil a poslouchal zprávu náčelníka generálního štábu, všiml jsem si, že naši armádu také znepokojuje tento problém,“ dodal Lukašenko.

Poznamenal, že toto téma se projednávalo i loni, a poté byl vyvinut určitý algoritmus na reakci na takové události.

Prezidentské volby a situace v Bělorusku

Připomeňme, že 9. srpna v Bělorusku proběhly volby prezidenta. Podle informací Ústřední volební komise v nich zvítězil Alexandr Lukašenko, který řídí zemi už přes 26 let. Lukašenko získal 80,08 % hlasů. Druhé místo získala Světlana Tichanovská s 10,09 %. Opozice však výsledky voleb neuznala.

Evropská unie neuznala výsledky voleb v Bělorusku. Ministři zahraničních věcí 27 členských států EU zopakovali svou výzvu adresovanou běloruským orgánům, aby zastavily „nepřiměřené násilí vůči pokojným demonstrantům“, EU navíc očekává „okamžité propuštění všech nezákonně zadržovaných osob“. Ve společném prohlášení na základě výsledků zasedání rovněž zdůraznili, že mají v úmyslu předložit běloruským orgánům „nabídku podpory EU při navazování a usnadňování dialogu mezi politickými silami, opozicí a společností jako celkem s cílem vyřešit současnou krizi“.

Kvůli prezidentským volbám začaly v zemi velké nepokoje. Demonstranti každý večer vychází do ulic na neschválené protestní akce. Nejsložitější situace je v hlavním městě, kde demonstranti stavějí barikády a odmítají se rozejít, při jejich rozhánění policisté používají vodní děla, slzný plyn, zábleskové granáty a gumové projektily. Jeden člověk zahynul a mnoho lidí bylo hospitalizováno.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Du3t
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2447 sec,0.1130 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,554kB