Úterý 18 srpen 2020
Lukašenko opět mluvil s Putinem   
Pridal tk Úterý 18 srpen 2020 - 19:11:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Od víkendu se jedná již o třetí telefonát obou státníků.

Ruský prezident Vladimir Putin sdělil Lukašenkovi podrobnosti o svých telefonátech s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Předmětem těchto rozhovorů byla situace v Bělorusku.

Dříve si Putin a Lukašenko volali 15. a 16. srpna.

„Prezident Ruska promluvil o svých vyjednáváních s kancléřkou Německa Angelou Merkelovou a prezidentem Francie Macronem, která se týkala situace v Bělorusku,“ stojí v tiskové zprávě úřadu běloruského prezidenta.

S evropskými lídry Putin mluvil dříve v úterý. Během telefonátů ruská hlava státu vyzdvihla, že zasahování do vnitřních záležitostí Běloruska zvenčí je nepřípustné. Byla rovněž vyjádřena naděje o brzkém vyřešení situace v zemi.

Putin a Lukašenko během minulého rozhovoru dne 16. srpna potvrdili, že jsou připraveni společně reagovat na vnější hrozby.

„Hlavy států důkladně diskutovaly o všech otázkách. Vedoucí představitelé obou zemí přitom znovu potvrdili, že v případě zhoršení situace z hlediska vnějších hrozeb budou společně reagovat, a to v souladu s ustanoveními Smlouvy o kolektivní bezpečnosti,“ citovala tiskovou službu běloruské hlavy státu agentura BelTA.

„Pokračovala diskuse o situaci v Bělorusku, která nastala po prezidentských volbách, včetně zohlednění tlaku vyvíjeného na republiku zvenčí. Ruská strana znovu potvrdila svou připravenost poskytnout nezbytnou pomoc při řešení problémů na základě principů Smlouvy o založení Svazu Ruska a Běloruska, a, pokud to bude nutné, i pomocí Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti,“ stálo v oznámení Kremlu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DvYx

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBěloruská vojska na západních hranicích byla uvedena do plné bojové pohotovosti   
Pridal tk Úterý 18 srpen 2020 - 19:03:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko řekl, že Bělorusko uvedlo vojska na západní hranici země do plné bojové pohotovosti. Podle jeho názoru existuje koordinované vnější ohrožení Běloruska.

„Reagovali jsme na to a nasadili bojové jednotky naší armády na našich západních hranicích, přivedli jsme je do plné bojové pohotovosti. Ministr obrany mi oznámil, že toto všechno bylo provedeno a příslušné jednotky jsou nyní připraveny splnit své závazky," uvedl Lukašenko na schůzce Rady bezpečnosti země.

Jak poznamenal Lukašenko, „nedávno se objevila prohlášení představitelů západních států, včetně vůdců některých států, kteří nevědí, kde vůbec je Bělorusko“.

Minulou sobotu Lukašenko nařídil přesun výsadkářské brigády z Vitebsku do Grozdna v souvislosti s napjatou situací na západních hranicích. Při vystoupení v Centru strategického řízení Ministerstva obrany Běloruska Lukašenko především vyjádřil znepokojenost se cvičeními NATO v Polsku a Litvě.

V neděli běloruské ministerstvo obrany informovalo o vojenských cvičeních, která probíhají od 17. do 20. srpna u hranic s Litvou. V rámci cvičení se jednotlivé útvary běloruské armády budou věnovat otázkám posílení ochrany státních hranic na západě země.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DvYb

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBěloruský tanec   
Pridal tk Úterý 18 srpen 2020 - 17:55:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kdo si troufá ponořit se hlouběji do dění v Bělorusku měl by si před startem uvědomit něco z historie a kultury této země. Lidové tance a písně, jejichž vznik ovlivnila i roční období a původní hlavní činnost obyvatel – zemědělství, jsou nedílnou součástí lidského vědomí i této malé země. V létě se obyčejně tancovalo téměř každý den. Tancem a zpěvem se vyjadřovala vděčnost a radost z úrody, květů a přírody a uctíval se Bůh teplého období, Kupala. Dnes je tomu v demokratických a vyspělých společnostech s vděkem a radostí zcela jinak.

Výjimku představuje Lyavonika. Tato běloruská píseň tvoří základ stejnojmenného tance. Jeho půvab a krása spočívají v harmonii a dialogu mezi Lyavonikou a Lyavonem. Tanec je dynamický, impulzivní a jednoduchý. Druhý, neméně oblíbený tanec se nazývá Kryzhachok. Název je odvozen od formy kříže a přechodů pohybů křížem. Nevím, jak je tomu dnes s uvedenými tanci ve městech. Na venkově se ale stále tančí. To stačí k získání odstupu od politického dění. Kdo potřebuje více, má možnost shlédnout a poslechnout si několik minut Khoroshki, www.khoroshki.by. Tento Běloruský státní akademický choreografický a hudební ansámbl nabízí od roku 1974 svým více než 10 dílným programem radost v mnoha zemích světa, bez ohledu na tradici, politiku a jazyk. 60 tanečníků a tanečnic, 18 instrumentalistů a 4 vokalisté dokáží více, než současní politici, diplomati, finanční a hospodářští oligarchové. Jejich moderní běloruský tanec je mnohem složitější než tradiční a nebude se mnohým líbit nejenom kvůli nedostatečné harmonii, dialogu a zahraniční režii. Co tím mám na mysli?

Novodobou historii samostatného Běloruska od Bělověžské dohody o ukončení existence SSSR a stvoření Společenství nezávislých států podepsané 8. prosince 1991 na vládní lovecké chatě Viskuli na běloruské straně pralesu tvoří čtyři skutečnosti: 1) Běloruská republika (BR) je členem unijního státu RF – BR. 2) BR je historicky strategickým partnerem RF v oblasti politické, vojenské a hospodářské. 3) BR se nachází na geopolitickém bojišti USA-EU proti RF a ČLR. 4) BR je sídlem dvou aktivních projektů: 1) možná největší investice ČLR v Evropě mj. do hypermoderní výroby aminokyselin (Park Velký kámen, welcome©industrialpark.by) a 2) Belarus High Technology Park (BHTP, info©park.by).

Zmiňuji se pouze o čtyřech skutečnostech, protože jsou dostatečné k formulaci hlavních představitelných následků současné krize v Bělorusku a důvodů pro premiéra Babiše, galského prezidenta Macrona, EK a podobné pokrytecky konající mlčet a (po) učit se.

Zmiňuji se podrobněji o Běloruském analogu amerického Silicon Valley, protože na jeho struktuře, vedení a úspěchu by se mohl český premiér – nehledě jak úspěšným podnikatelem se jeví, mnoho naučit a poučit, aby nemusel jenom snít. Export produktů BHTP dosáhl v roce 2019 více než 2 miliardy USD. Nehledě na daňovou exteritorialitu BHTP přinesl více daní do státního rozpočtu BR než sektory vedené ministerstvy průmyslu, zemědělství apod. V BHTP pracuje 818 světových ICT společností! Není proto divu, že premiérův přítel Michael Pompeo se nechal po návštěvě BHTP na svém Twitter slyšet: Inspired by what I saw at Hi-Tech Park Belarus. A great example of how Belarus can seize its extraordinary growth

potential by embracing forward-looking economic policies and smart regulation. It’s clear how impactful American investment can foster prosperity across the globe.

Premiérův přítel Mike hospodařil s pravdou a neřekl, že hlavním důvodem jeho nedávné návštěvy v BR nebyl jenom BHTP, ale i prověrka aktivit ČLR v Bělorusku. ČLR se neangažuje v BR kvůli politice či osobnosti prezidenta Lukašenko, ale kvůli bezpečnosti BR a možnosti zmírňovat následky obchodní a technologické války USA s ČLR. Bezpečnost BR je garantovaná RF а politicky podpořena dohodou z 2. dubna 1996 o Svazovém státu Ruska a Běloruska, neoficiálně známého jako Svaz Ruska a Běloruska nebo Unie Ruska a Běloruska.

Kromě uvedeného stojí za zmínku bez doplňujícího vysvětlení, že BHTP má skutečně úspěch. Ten se mohl dostavit až po té, co byl v roce 2017 (2.března) zbaven funkce direktora Valery Tsepkalo (1965). Tento doktor mezinárodního práva, politik a podnikatel, ex-velvyslanec BR v USA, zakalený v Ázerbájdžánu a Gruzii je mj. členem Strategic Council of the United Nations Global Alliance for ICT and Development a expertem v oblasti informační bezpečnosti. V roce 1994 podporoval kandidaturu Lukašenko, 8. 5. 2020 ho zradil svoji kandidaturou na prezidenta. Od té doby doma nespí. O aktivitách, dění a financování staro-nového informačního fenoménu, sítí a TV proti legitimní vládě BR západní média neinformují. Bezpečností složky BR a RF také dávají přednost mlčení a čekají, až dozraje čas. Autor příspěvku nemá žádný důvod ukazovat cestu k pramenům finanční podpory.

Běloruský tanec kolem horké kaše představuje výsledek dlouhodobé západní politiky, efektivního používání soft power, vývoje nových ICT a metod revolucí a čtyř zásadních chyb prezidenta Lukašenko: 1) Prezident Lukašenko zcela evidentně neobstál při zkoušce v politickém managementu v době světového transformačního procesu. Současně dokázal, že nelze řídit stát jako firmu nebo kolchoz a neuvědomil si, že dnes být trvale na scéně vede k frustraci u občanů, kteří nechtějí vidět dnem a nocí děda vševěda. Proto nepřekvapuje, že obyčejní lidé říkají: mám ho dost. 2) Prezident Lukašenko nevyužil možnosti k silné informační politice. Nevyužil ani krizovou situaci s pandemií strachu z mutujícího covid-19 ve svůj prospěch a prospěch BR: Co tím mám na mysli? BR je jedním ze tří států na světě (společně s Kanadou a Brunej), který má (podle OSN, SZO a dalších) 100% zdravotní zabezpečení svých obyvatel, nejnižší úmrtnost matek a dětí a nejnižší kriminalitu v Evropě. Nevyužil úspěch zmíněného BHTP a projektu Velkým kámen. 3) Prezident Lukašenko nedokázal integrovat politická a hospodářsko – finanční rozhodnutí. Spoléhal se na politické dohody s prezidentem Putinem. Zcela ignoroval rozdíl v kvalitě prezidentů a přenechal realizaci úmluv vládě spojené s oligarchy (státního kapitalistického) energetického sektoru. Výsledkem během volební kampaně byla mj. nutnost zatknout ředitele banky a současně kandidáta na prezidenta a cca 15 dalších spolupracovníků dříve, než začnou mizet kompromitující materiály nebo dojde k odchodu podezřelých do zahraničí. 4) Prezident Lukašenko nezvládl profesionálně organizovat vnitřní nástupnickou politiku. Dnes mohu tvrdit, že synové prezidenta Lukašenko to nebudou mít jednoduché. Osud vnuka ex-prezidenta Nazarbajeva v Londýně, jeho otce ve Vídeňské věznici a dalších z rodiny nabízí jim lekci. To i ve spojení se zahraniční politikou RF. V ní nemůže jít o osoby a osobnosti, ale o stát a státní zájem. V daném případě RF musí mít zájem pouze na udržení BR jako takové.

Jak může skončit běloruský tanec kolem horké kaše?

Za předpokladu, že EU a USA kromě slov a možná určité formy sankcí nebudou intervenovat do současného dění z důvodu pudu sebezáchovy, poučení z podpory Kyjevského mejdanu, nevyřešených vztahů Řecko – Turecko, Madrid – Barcelona a EU – V4, neuzavřeného procesu zadlužení EU a probíhající prezidentské volební kampaně v USA, naivní demonstranti a jejich samozvaní vůdci běloruského lidu bez praktické životní zkušenosti, kteří se dostali do objetí mýtů o svobodě a sociální spravedlnosti se rozejdou do svých domovů s instrukcemi. Budou dále konat ve stínu pod zvýšenou kontrolou bezpečnostních orgánů. To nevylučuje provokace a důležitou sakrální oběť. Bez ní se revoluce neobejdou.

Z vnitropolitického hlediska se prezidentovi Lukašenko nabízí minimálně tři možnosti, chce - li se dožít přirozené smrti. 1) Urychleně připravit a organizovat referendum o nové ústavě BR a odejít z úřadu. 2) Nechat se „zatknout“ skupinou generálů, kteří po zatknutí prohlásí připojení BR k Ruské federaci. 3) Odstoupit dříve, než bude opravdu zatčen nebo se stane sakrální obětí provokace či plánu.

Ze zahraničně politického hlediska Ruská federace a ČLR budou muset modifikovat svoji zahraniční politiku. Týká se to především informační komponenty, srovnávání historických faktů, používání soft a smart power, kde bude potřeba i hard power a využívání ICT.

Z vnitropolitického hlediska RF bude zcela jistě Kreml analyzovat další pokus ruských médií zatáhnout ČLR do dění v BR s cílem působit na oslabení vztahu RF – ČLR. Kombinace prozápadních ruských medií, nových ICT a metod revolucí a stále ještě ne zcela zkrocená finančně průmyslová oligarchie RF může totiž způsobit nepříjemnosti i prezidentu Putinovi.

Předpokládám ale, že Bělorusko se nestane dalším zamrzlým konfliktem, protože prezident Putin koná doposud a co se týče strategických rozhodnutí správně a v zájmu RF. Proto předpokládám, že běloruská opozice, která si neuvědomuje, že ve věcech strategického významu rozhodují osoby a spolky, které neprocházejí žádnými volbami a její identifikovatelní podporovatelé v EU a USA nebudou mít co slavit. Alibistická formulace českého premiéra – Někdo za Evropu musí Putinovi říct…se mu pravděpodobně brzo vymstí.

Ze stranicko politického hlediska evropské levice se nabízí možnost připomenout si, že žádná současná tzv. stabilní státní moc v kapitalistickém systému negarantuje sociální a právní spravedlnost, bezpečí a možnost vývoje společnosti. Pouze několika individuí. Proto se nabízí příležitost formulovat nově reálné cíle protikapitalistického hnutí a jeho zahraniční podpory.

V Bělorusku se podobně jako na Kubě zachovaly vysoká úroveň vzdělání a odpor většiny obyvatel k privatizaci a liberalizaci ekonomiky. Stát kontroluje cca 70 % ekonomiky, zbývající část je ovládána soukromým sektorem. Bělorusko se svoji centrálně řízenou ekonomikou, širokou zemědělskou základnou dovolující potravinovou soběstačnost a omezenými tržními principy (v neoliberálním pojetí), klade velký důraz na sociální politiku. To se projevuje formou státní podpory cen komunální energie, některých potravin, MHD či telekomunikačních poplatků. Kdo potřebuje vědět více, může si dohledat data na: https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/bo.html, a také: EUROPE :: BELARUS. Central Intelligence Agency [cit. 2020-01-15] a Labor force, total - Belarus. World Bank [cit. 2020-01-08]. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
17 / 18. 08. 2020

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSpoluzakladatel Greenpeace “žádná klimatická katastrofa neexistuje, je to celé lež!”   
Pridal tk Úterý 18 srpen 2020 - 08:34:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dr. Patrick Moore je bývalým spoluzakladatelem ekologického hnutí Greenpeace. V pořadu Power Hour Alexe Epsteina se vyjádřil k současné hysterii kolem údajné ekologické katastrofy. Podle jeho slov žádná ekologická katastrofa neexistuje a celé je to lež.

Dr. Moore se rovněž vyjádřil k původu hnutí Greenpeace, kdy šlo primárně o zabránění jadernému konfliktu a cílem bylo jaderné odzbrojení. Potom bylo hnutí “uneseno” ekologickými fanatiky. Podle Dr. Moora by lidstvo dokázalo přežít i za výrazně vyšších teplot a současný stav není nic dramatického. Je potěšující slyšet ve všeobecné hysterii i podobné hlasy rozumu. Celé video si můžete pustit zde:https://climatechangedispatch.com/greenpeace-cofounder-there-is-no-climate-catastrophe-its-a-lie/

KPI
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmečtí studenti musí povinně přispívat penězi Antifě. Všichni se diví, ale tak to funguje již dlouho   
Pridal tk Úterý 18 srpen 2020 - 08:29:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Studenti univerzity v Kolíně nad Rýnem jsou velmi nemile překvapeni. Ukázalo se, že studentská organizace ASTA (Allgemeinen Studierendenausschuß) přispívá z jejich peněz 8 500 EUR místní Antifě. Přitom všichni místní studenti musí každý rok povinně přispět Astě každý semestr 205,95 EUR. O přidělení peněz Antifě rozhoduje “studentský parlament”, který je ovládán radikálními levicovými organizacemi a tak není divu, že Antifa dostane své peníze, stejně jako radikální ekologické, imigrantské a LGBT++P spolky. V praxi to znamená, že vlastenecky a křesťansky orientovaný student ze svých peněz sponzoruje transsexuály a vítače.

Bohužel se ukázalo, že “nové” je jen to studentské rozhořčení. Antifa tyhle peníze kasíruje již pěknou řádku let.

Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSvětlana Tichanovská šlápla na brzdu, neprohlásila se prezidentkou, ale nabídla, že se stane dočasnou “vůdkyní” lidu na cestě k novým volbám!   
Pridal tk Úterý 18 srpen 2020 - 08:26:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Světlana Tichanovská šlápla na brzdu, neprohlásila se prezidentkou, ale nabídla, že se stane dočasnou “vůdkyní” lidu na cestě k novým volbám! Její improvizované vystoupení na YouTube v hotelu Marriott ve Vilniusu bylo divné, studio neobsahovalo žádné běloruské státní symboly, ani vlajky nebo nápisy, a bylo potvrzením, že EU i NATO dostaly strach, že Moskva opravdu pošle do Běloruska armádu, pokud se Tichanovská prohlásí z exilu v zahraničí za prezidentku! Alexander Lukašenko po konzultaci s Kremlem oznámil, že nové volby mohou být po referendu o nové běloruské ústavě. Ta by měla zvýšit věkovou hranici pro kandidaturu na prezidenta ze 35 let věku na rovných 50 let!

Hrozba běloruské vlády a prezidenta Alexandera Lukašenka, že aktivuje článek Smlouvy o kolektivní obraně s Ruskou federací a dojde k rozmístění ruských vojsk v Bělorusku, podle všeho zabrala a zafungovala. Zatímco ještě v neděli polská média informovala, že se Světlana Tichanovská ze svého exilu v litevském Vilniusu prohlásí za prezidentku Běloruska, tak v pondělí ráno bylo už všechno jinak. A přestože to západní média odmítají uznat a analyzovat, západ utrpěl mohutnou a masivní diplomatickou porážku, což vyústilo v pondělí ráno k bizarnímu vystoupení Světlany Tichanovské na YouTube. Improvizované studio zřízené v jednom z pokojů v americkém hotelu Marriott v centru Vilniusu bylo totiž naprosto holé a bílé.

Světlana Tichanovská zasedla za šedý řečnický pultík, měla na saku připnutý studiový mikrofon, ale její podporovatelé a diváci si ihned v naprostém šoku všimli, že něco není v pořádku. Světlana Tichanovská totiž seděla v nasvíceném studiu, které neobsahovalo žádnou dekoraci v podobě běloruských státních symbolů. Ve studiu nebyla ani běloruská státní vlajka, ani bílo-červená a historická běloruská vlajka, nikde nebyl státní znak Běloruska, ani vlaječka na stole, a ani Světlana Tichanovská neměla na saku žádný odznáček a státní symbol, prostě vůbec nic.

Podle ruských komentátorů a analytiků je jasno, kolik udeřilo. Světlana Tichanovská nezískala od západu podporu a souhlas k tomu, aby se prohlásila za legitimní vítězku a prezidentku Běloruska. Souhlas totiž na poslední chvíli z Bruselu nepřišel, přestože se očekávalo, že se tak stane. Hrozby Kremlu tak jednoznačně zabraly a Brusel se stáhl a zakázal Světlaně Tichanovské, aby se prohlásila za prezidentku Běloruska. A právě kvůli tomu chyběly v jejím studiu naprosto všechny běloruské státní symboly.

Tichanovská pronesla v úplně prázdném studiu bez vlajek projev, kde nabídla roli vůdce lidu do nových voleb, ale jinak nic, o prezidentství ani slovo

„Jsem připravena na sebe převzít odpovědnost a stát se v této době národní vůdkyní, aby se země uklidnila a získala normální rytmus,“ sdělila divákům . „Chci se obrátit na lidi v uniformě… Musíte vědět, že vás vždy přijmeme, když budou vaše úmysly čisté a pokání upřímné,“ uvedla v prohlášení pro západní tisk. Tichanovská rovněž prohlásila, že „jednou z důležitých věcí, kterou nesmíme ztratit, je nezávislost Běloruska.“ „Je to konstanta, kterou nesmíme ztratit za žádných okolností,“ zdůraznila pro své fanoušky.

Kromě její nabídky, že se stane vůdkyní lidu do předčasných voleb a nabídka na amnestii pro policisty a vojáky, kteří se přidají na její stranu revoluce, neobsahovalo její prohlášení nic, na základě čehož by hrozilo, že Moskva naplní svůj slib a vyšle do Běloruska svoji armádu. Její pondělní vystoupení na YouTube je zklamáním hlavně pro neziskový sektor a v Londýně nebudou spokojeni. Začnou dokonce o Tichanovské pochybovat, jestli je opravdu schopná svoji roli ustát. Velice reálně hrozí, že skončí jako Juan Guaido ve Venezuele, který nemá už naprosto žádný vliv, kromě skupiny svých věrných, protože i západ již od něj dal ruce pryč.

Běloruský prezident Alexander Lukašenko dnes znovu telefonicky hovořil s Vladimirem Putinem a podle všeho Lukašenko dostal nové noty, protože přišel se zajímavým posunem ve svých postojích. Překvapivě totiž prohlásil, že nové prezidentské, ale i parlamentní a komunální volby se mohou klidně konat, ale až poté, co bude v referendu schválena nová běloruská Ústava, o které Alexander Lukašenko mluvil již několik měsíců před volbami. Není to tudíž nic nového, ale média na západě zatím mlčí a neinformují, čeho by se nová ústava měla týkat, a proč Alexander Lukašenko podmiňuje nové volby příjetím této nové ústavy v referendu.

Jak se podařilo zjistit naší redakci přímo od našeho kolegy a ruského reportéra v Minsku, který situaci v zemi zná velmi důvěrně, nová běloruská ústava by měla změnit zákonný limit pro věk kandidáta, který se rozhodne kandidovat na prezidenta. V současné podobě běloruské ústavy z roku 2000 může kandidovat osoba, která je bezúhonná, narodila se v Bělorusku a její věk v den voleb dosáhl věku 35 let. Podle navrhované nové ústavy by se však věková hranice měla zvednout o celých 15 let, a to až na hranici 50 let věku.

Lukašenko připustí nové volby až po referendu o nové ústavě. Ta by značně zvýšila minimální věk kandidáta ze 35 na 50 let jako v Itálii, ale vyloučila by i kandidáty se vzděláním na zahraničních školách

V mnoha zemích světa a Evropské unie je věková hranice pro kandidaturu na prezidenta rovných 40 let věku, v Číně je to 45 let, a třeba v Itálii je to právě zmíněných 50 let minimálního věku, aby člověk mohl na prezidenta kandidovat. Alexander Lukašenko se několikrát nechal slyšet, že mladí lidé okolo 35 let nejsou v rolích kádrů, protože mají obvykle pouze vzdělání, ale nikoliv ještě životní zkušenosti a politickou praxi, aby mohli být kádry. Podle Lukašenka je proto nezbytné ústavu změnit, aby do prezidentské funkce v Bělorusku, které je zemí s prezidentským systémem podobně jako v Rusku nebo v USA, kandidovaly pouze věkově vyzrálé osoby ve věku 50 let a vyšším. Pokud by tato úprava ústavy prošla, Světlana Tichanovská by automaticky vypadla ze hry, protože teprve v září tohoto roku dosáhne věku 38 let. Jenže, to není jediná změna v chystané běloruské ústavě.

Podle této nové ústavy by nesměl kandidovat nikdo, kdo studoval v zahraničí. Kandidát by musel prokázat, že veškeré vzdělání získal pouze na běloruských středních a vysokých školách. Tato podmínka by automaticky diskvalifikovala prakticky 99% všech opozičních kandidátů v Bělorusku, protože drtivá většina jich studovala na západních školách. Lukašenko to na jaře tohoto roku vysvětloval tím, že v tom je naprostá logika.

Školy v cizině vzdělávají a vychovávají své studenty ke svým cizím hodnotám v oné cizině. Harvard těžko vychová běloruského studenta k ochraně a lásce k vlasti, ale naopak ho vychová k tomu, aby student přijal západní a neoliberální teze. Právě proto chce Lukašenko do novely ústavy doplnit tuto podmínku, že kandidát na prezidenta nikdy nestudoval v zahraničí. Taková podmínka ovšem určitě vyvolá odpor u běloruské opozice, která je v podstatě promořena lidmi vystudovanými na západě.

Podle nové ústavy by byli vyloučeni i kandidáti s napojením na peníze a fondy ze zahraničí čerpané v posledních 15 letech

A neposlední změnou v nové ústavě by mělo být finanční a organizační spojení kandidáta na prezidenta se zahraničními podniky, organizacemi, fondy a neziskovými společnostmi. Podle našich informací by na prezidenta nesměl kandidovat nikdo, kdo v posledních 15 letech pracoval, scházel se, spolupracoval nebo vedl styky se zahraničními subjekty na úrovni zaměstnanecké, poradenské, podnikatelské, politické nebo neziskové. Styky kandidáta by zpětně prověřovala běloruská tajná služba a běloruská kontrarozvědka.

Tento proces by vyfiltroval všechny podezřelé kandidáty, kteří by mohli být sponzorováni, instruováni, motivováni, nebo ovlivňováni ze zahraničí. V podstatě se dá říct, že po přijetí této nové ústavy by mohl kandidovat v podstatě opět jenom Alexander Lukašenko, který i v dobách SSSR vystudoval školy jenom uvnitř Běloruska, a potom by mohla kandidovat hrstka lidí ve věku nad 50 let, kteří se narodili okolo roku 1970 a dříve. Prezidentem by se tak mohl stát jen někdo z kádrů vychovaných v bývalém sovětském školství v dobách Běloruské sovětské socialistické republiky (BSSR).

Znovu se tak ukazuje, že ať je Alexander Lukašenko jakýkoliv, je to kádr a otec své země, který má mohutné konceptuální ukotvení a tato krize mu bude lekcí a poučením, že pokud podá ruku západu, pokud ukáže slabost, vstřícnost vůči Bruselu, tak ten samý Brusel mu zapálí ulice Minsku, poštve proti němu vlastní lid, a bez mrknutí oka mu zakroutí krkem stejně, jako zakroutili západní partneři krkem Muamaru Kaddáfímu v Libyi, když se chtěl kamarádit se západem, jako zakroutili Saddámu Husseinovi krkem, když jim nejprve posloužil ve válce proti Íránu, jako chtěli oddělat Bašára Assada, když se začal příliš sbližovat se západem.

Lukašenko dostal tvrdou životní lekci o tom, že sezení na dvou židlích vede ke katastrofě. S bratříčkováním Minsku s EU je podle ruských pozorovatelů konec, Moskva je absolutní vítěz

A je to stejné, jako když chtěli zakroutit krkem Viktoru Janukovyčovi na Ukrajině, když se začal moc kamarádit s EU a chtěl podepsat Asociační dohodu s EU, ale na poslední chvíli cuknul a tím naštval mocné v Bruselu a ve Washingtonu. Alexander Lukašenko také v posledních letech si myslel, že může sedět na dvou židlích, mít dobré vztahy s Moskvou a rovněž se přátelit s Domem Sion v Bruselu. Takové chucpe! Ten nosatý dům z Bruselu mu právě zapaluje ohně v běloruských ulicích a ten dav cítí krev a chce krev Lukašenka. Tohle ponaučení, pokud to Lukašenko ustojí, už nikdy nezapomene. Kdykoliv podáš ruku nosatým procesům z Bruselu, z Londýna, nebo zpoza louže Atlantiku, pokaždé riskuješ, že ti uřežou hlavu a hned potom rozkradou majetek tvého národa v divoké privatizaci tak rychle, že naivní a tupí goyim nestačí v Bělorusku říct ani popel.

Nebýt Kremlu a Vladimira Putina a jeho slibu vojenské obrany Minsku, tahle 37-letá podpindos paní v americkém hotelu ve Vilniusu by již dnes měla v Marriottu oficiální vlajku Běloruska a cedulku velvyslanectví a prozatímní vlády. Pouze ruská vojenská moc tomuto zabránila a Tichanovská tak se strnulým a zklamaným výrazem v prázdném studiu bez státních symbolů natočila ploché a nicneříkající video. A takto se dělá politika v roce 2020. Na Dům Sion platí jenom hrubá síla, tanky, jaderné odstrašení a moc ruské armády. Tak daleko jsme v Evropě došli.

A Andrej Babiš bude opět litovat svého špatného logického úsudku, že se pustil do hry na straně Domu Sion, přestože složil slib halachy v Jeruzalémě a přijal čepec. Zajímavé, že jeho dozorující kádr Miloš Zeman mu v tom šílenství proti Bělorusku nezabránil. Jenže, prezidentův zdravotní stav už není tak ideální, aby stíhal brzdit chybná rozhodnutí politického a konceptuálního eléva ze zemědělského podniku, který byl počátkem minulého týdne poctěn návštěvou bývalého šéfa CIA a dnešního ministra zahraničí USA. Babiš tak provedl tah proti halachistům a to nebude pěkné ta odveta, která od nich proti němu za to brzy přijde. Bože, takové chucpe! No, ale jak říká Pjakin, éto… atd.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPovinné náhubky opět od září   
Pridal tk Úterý 18 srpen 2020 - 08:13:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Naše vláda dostala vzkaz od kovidu-19. Do 31.srpna prý dá ještě pokoj, ale počínaje půlnocí na 1. září na nás zaklekne. Bude na lidi číhat v uzavřených prostorách a v hromadné dopravě. Ven z tramvaje nevystoupí, to udělá asi až další měsíc, ale v té tramvaji si zgustne na každém, kdo nebude mít náhubek. Tak ta naše vrchnost moudře rozhodla, že ty náhubky v té tramvaji a všude, kde se obecně špatně dýchá, mít budeme.

Co na tom, že od března za posledních par měsíců ten virus zmutoval a jestli předtím se projevoval jako rýmička, tak teď už nemá ani na to. Sichr je sichr. Tak lidi na kolena! A nasadit náhubky! Vaši politikové vás miluji a dělají to pro vás.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/vezkratce/17228/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStanovisko premiéra je zasahování do vnitrostátních záležitostí Běloruska!   
Pridal tk Úterý 18 srpen 2020 - 07:57:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
ANS zásadně nesouhlasí s politickým provokativním prohlášením předsedy ANO Andreje Babiše, ani se stanoviskem předsedy Trikolory Václava Klause ml. vůči situaci v Bělorusku.

Ostře se proti takovým stanoviskům ohrazujeme. Jedná se o nepřípustné zasahování do vnitrostátních záležitostí Běloruska.

Je naprosto zřejmé, že současné protesty v Bělorusku jsou agresí řízenou ze zahraničí, a to skrze prostředníky v Evropě a konkrétně i skrze Českou republiku, jejíž vládní a někteří senátorští představitelé se propůjčili k ponižující a velmi nebezpečné roli poskoků zahraniční politiky USA. Přispívají tak ke snahám vytvořit v Evropě ohnisko nestability a k přípravě situace, kdy by mohla zasáhnout vojska NATO.

Jakýkoliv útok na Bělorusko je de facto útokem na Rusko. A takovouto nebezpečnou politikou naší stávající "elity" ANS zásadně odmítá.

PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D., předsedkyně ANS
JUDr. Karel Hais, 1. místopředseda ANS

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMr. Pompeo pěje chválu na naši loajalitu s politikou USA, nicméně ke spokojenosti má ještě daleko   
Pridal tk Úterý 18 srpen 2020 - 07:54:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo se velmi uspokojivě vyjádřil k submisivní politice a spolupráci ČR vůči USA a také NATO. Tolik chvály najednou, že se některým našim některým politikům dmuly prsa k prasknutí. S našimi představiteli Pompeo vedl řadu rozhovorů na velmi závažná témata hlavně s cílem donutit naše politky k souhlasu s politikou USA a jejich cílů. Lze se však oprávněně domnívat, že snahy Mr. Pompea došly pochopení jen u pravicových, prozápadně silně orientovaných politiků v čele s řiťolezcem Vystrčilem. Je také otázka, jakých informací z návštěvy Mr. Pompea se dostane veřejnosti, protože o objektivní a pravdivé informovanosti, se nám občanům oficiálně dostává jen poskrovnu, pokud vůbec.

Jak vyplývá z informací o programu či tématech rozhovorů Mr. Pompea s našimi politiky, šlo především o taková témata, která lze programově považovat za ta hlavní, resp. nosná. Především to byly otázky kybernetické bezpečnosti, mobilních sítích páté generace (5G) a odpovědi na rostoucí vliv Ruska a Číny ve světě. V neposlední řadě také snaha prosadit primární americkou účast dokončení výstavby atomové elektrárny Dukovany. Všechny tyto tématické okruhy stojí nejen za pozornost, ale současně se také jeví jako velmi problematické a nebezpečné nejen pro občany, ale celý národ České republiky.

Není totiž pochyb o tom, že řada pravicových politiků prokáže příkladnou úroveň řiťolezectví a vlastizrádcovství, když budou oddaně, v hlubokém předklonu loajálně podporovat vše, co Mr. Pompeo bude po politické scéně požadovat. Tedy snad až na výjimky těch politiků, kteří mají ze zásady irelevantní, negativistické postoje a názory na samotného Mr. Pompea (potažmo politiku USA) a jeho misi v ČR. Tu totiž nelze vůbec považovat za misi přátelskou, ale misi, kdy se od našich předních politiků očekává (jistě ne bez „cukříčku“)) naprostá oddanost, poslušnost a (hlavně senátorská) loajalita „demokratické“ politice a také vojenským záměrům a zájmům USA v Evropě, resp. v samotné České republice.

Při velmi zběžném pohledu na zmíněnou tématiku rozhovorů Mr. Pompea si lze vytvořit obraz, který pro velkou část občanů bude či může být těžko stravitelný.

Např. problematika kybernetické bezpečnosti je předkládána jako bezprecedentní obvinění Ruska ze zavedení hybridních tendencí (tzv. hybridní války), zneužívání kybertechniky pro různé účely, které jsou ze strany USA považovány za snahu o likvidaci svobody a demokracie jak v ČR, tak na úrovni EU. Objektivně řečeno, „na každém šprochu, pravdy trochu“, a nelze vyloučit, že Rusko tyto taktiky nepoužívá. Ano, používá, logicky a právem. Rozhodující je, za jakých okolností, jaký mají cíl, smysl a také význam. Všeobecně se totiž tvrdí, že Rusko je subjektem, který za pomoci hybridní války, vedenou kybernetickými prostředky, podrývá svobodu a demokracii v Evropě, vměšuje se údajně do voleb v USA, ale i jiných státech, zatímco USA a jejích satelitní spojenci, jsou dokonalí svatoušci, protože oni, rádoby příkladní demokraté, by se přece v žádném případě nesnížili k podobné aktivitě proti Rusku, potažmo Číně. Že je tomu naopak, o tom se jako vždy účelově mlčí, aby o to více vynikla proradnost Ruska v ohrožování kybernetické bezpečnosti USA, Evropy a států EU, jak to zmínil Pompeo.

Co je však kybernetická bezpečnost? Je to opatření, kterým má být zajištěna bezpečnost všeobecné bezdrátové komunikace, které má s ppřibývajícím technickým pokrokem stále větší možnosti zneužitelnosti, zranitelnosti a napadnutelnosti. Otázka však je, zda potřebné a mezinárodně ukotvené bezpečnostní opatření je uplatňováno stejně objektivě a férově americkou stranou, jako ruskou a čínskou? Nebo v ní mají více práv americké bezpečnostní (spíše mocenské) zájmy na úkor Ruska?

Jde opravdu o nebezpečí, nebo je to jen snaha někoho obvinit, pošpinit jeho obraz, vytvářet kolem něj nepřítelskou atmosféru, obraz uchvaitelského, bezohledného padoucha, který se snaží „všechny ty dobré úmysly“ USA a NATO jen poškozovat, destabilizovat, vytvářet zdroj napětí, na které pak musí „ohrožené“ USA a jejich spojenci „adekvátně“ reagovat? Má si občan ČR vytvořit iluzi, nedej bože přesvědčení, že naši „američtí přátelé“ jsou těmi, kteří jsou (nejen) v oblasti kybernetické bezpečnosti ohrožováni Ruskem? Má si český občan skutečně myslet, že USA, CIA, NATO se z hlediska kybernetické bezpečnosti o Rusko vůbec nezajímají, že snad oni ruskou kybernetickou bezpečnost neohrožuji? Myslí si Mr. Pompeo spolu s některými českými (naivními) politiky, že občané ČR jsou až tak tupí a natvrdlí, že nevidí špinavost a falešnost americké politiky?

S kybernetickou bezpečností jdou, kromě pozitivních efektů také velmi závažnější, nebezpečnější skutečnosti a důsledky. Tím nebezpečím jsou sítě systému 5G, který Mr. Pompeo neopomněl při své návštěvě ČR zmínit. Systém, který se sice jeví jako technicky velmi progresivní záležitost, má oficiálně mj. za cíl zkvalitnit a zdokonalit různá elektronická a průmyslová technická zařízení, jejich funkčnost, rozsah použítí, avšak na druhé stráně jsou negativní následky či důsledky systému 5G technologie tabuizovány což znamená, že vedle pozitivních efektů v případě realizace systému 5G. že ze stejného zdroje vznikají pro lidstvo velmi nebezpečné následky. O co tedy jde?
5G tedy „pátá generace" je vysoce účinná bezdrátová mobilní telekomunikace, která např. slibuje 100x rychlejší bezdrátové připojení k Internetu, vysokou kvalitu funkčnosti mabilních telefonů atd. 5G funguje ve frekvenčních pásmech 600-700 Mhz (což je frekvence bývalé DVT-TV), 3-5 Ghz, 20-100GHz (fraktální antény, fázová pole).

Zejména vyšší frekvence mají schopnost překonávat krátké vzdáleností, proto je v souvislosti se zavedením 5G snaha každých 20 až 100 metrů umístit tisíce malých antén, které budou umísťovány na budovách, pouličních lampách, semaforech, ale i na obchodních a sportovní centrech, na veřejných budovách (školy, úřady, hotely atd.) které budou vyzařovat vysokofrekvenční záření podobné mikrovlnné troubě. Z toho důvodu má být na oběžnou dráhu, cca ve výšce 60 km nad Zemí, vypuštěno tisíce satelitních vysilačů (celkem cca 52 tisíc). 5G je či bude nezbytný pro tzv. bezdrátový "Internet věcí", který pak může propojit všechny inteligentní spotřebiče, např. polštář na kterém člověk spí, na kterém může změřit, jak se dotyčný člověk ve spánku cítí a současně bude do něj vysílat nenápadnou, nebezpečnou radiaci.

Systém 5G bude provádět nežádoucí, protiprávní, lidskou svobodu porušující a omezující sběr osobních dat lidí v soukromí jejich domova, notabene bez jejich svolení, přičemž by tato data měly být (rovněž protiprávně, bez jejich svolení) „prodávány“ třetím stranám! Technologie 5G pracuje ve stejném spektru frekvencí jako ADT ( "Active Denial Technology"), což je vojenský zbraňový systém používaný (jistými „demokratickými“ armádami) údajně pro kontrolu davu (lidí). Z uvedeného zcela jednoznačně vyplývá, že nejde vůbec o lživě proklamovanou humánní technologii, ale velmi nebezpečné vojenské zařízení, které má za cíl totální podmanění, ovlivňování a ovládání činnosti a života lidí.

Není tedy od věci občany důrazně varovat před následky systému 5G a vyzvat je k vyjádření zásadního nesouhlasu a bojkotu zavedení tohoto systému v ČR, pokud chceme zachránit naše potomky před totální degradací mysli a života vůbec!

Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBrusel zradil Řeky a povzbudil Turky k opětovnému vrtání - těžební loď Oruc Reis vyplouvá   
Pridal tk Úterý 18 srpen 2020 - 07:43:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Řecké servery i libanonský Al Masdar dnes píší, že turecká těžební loď míří do řeckých výsostných vod, „doprovázená blíže neurčeným počtem válečných lodí“. Po Barbarosu, který vrtá u Kypru, se tedy dala do pohybu další turecká loď s úmyslem krást cizí ropu a plyn.

Evropská unie vyvinula v posledních dnech značné úsilí, aby dostala obě znesvářené strany k jednacímu stolu. Řekové ale oprávněně tvrdí, že není o čem jednat v situaci, kdy Turci ústy svých představitelů neustále opakují, že „není možné, aby řecké vody byly tak blízko u tureckého pobřeží“. Blíží se stoleté výročí smlouvy z Lausanne, uzavřené v roce 1923, která přiřkla ostrovy ve východním Egejském moři Řecku – a Turecko si vynucuje revizi silou.

Erdogan se nepochybně cítí povzbuzen i neustálým ujišťováním ze strany EU a Německa, že Evropská unie musí „udržet dobré vztahy s Tureckem“. Nevyřčená věta zní: „Za každou cenu“. Naposledy tuto větu zopakoval před třemi dny Vysoký představitel EU pro zahraniční a bezpečnostní politiku Josep Borell v rozhovoru s tureckým ministrem zahraničí Mevlutem Cavusoglu. Ten podle svých vlastních slov „cítil podporu EU Turecku“. To bylo v době, kdy Řecko podepsalo s Egyptem dohodu o exkluzivní ekonomické zóně, na což reagovalo Turecko bouřlivým odporem a odvolalo jednání s řeckou vládou, plánovaná na 24. srpna. EU prý na tuto dohodu reagovala neutrálně, podle tureckých zdrojů „znepokojením“.

Dnes zasedala v Řecku rada vlády pro národní bezpečnost a zkonstatovala, že turecká loď Oruc Reis vyjíždí spolu s válečnou fregatou. „Byly prozkoumány způsoby reakce na turecké provokace“, píše web Ethnos. Zdá se tedy, že diplomatický úspěch, za nějž byla chválena kancléřka Merkelová a jímž bylo dočasné zmrazení tureckých aktivit v Egejském moři, neměl dlouhého trvání. Řekové vidí, že jednání s Tureckem nikam nevedou.

Erdogan hraje vabank v situaci, kdy mu klesá ekonomika a lira je na historickém minimu, jak píše Financial Times, a to je 7,2 turecké liry za dolar. Prý se něco musí změnit v turecké monetární politice, píše analytik Paul Mc Namara. S tureckou vládou je ale prý těžké pořízení, dodává. Zostřování konfliktů a ukazování svalů je tedy určeno převážně domácímu publiku. To ale v ničem neubírá situaci na nebezpečnosti. Možná uvidíme v přímém přenosu horký konflikt mezi dvěma státy NATO a mozková smrt této organizace přejde do fáze, kdy je pacienta nutno odpojit od přístrojů.

Ivan David
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1947 sec,0.0405 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,585kB