Sobota 22 srpen 2020
Německý biolog kritizoval adopci dětí homosexuály. Soud mu napařil trest za “nenávist”   
Pridal tk Sobota 22 srpen 2020 - 07:26:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německý evoluční biolog Ulrich Kutschera kritizoval v roce 2017 ve veřejném rozhovoru adopci dětí stejno-pohlavními páry. Podle jeho názoru je přidělování dětí do rodin dvou homosexuálů, nebo leseb státem prosazovaná pedofilie a vážné zneužívání dětí. Vědec doplnil, že i po milionech let evolučního vývoje je nejsilnější pouto právě mezi dítětem a biologickou matko/rodinou, kdo vědomě tuto přírodní zákonitost naruší, dopouští se porušování lidských práv dítěte.

V normálním světe by se na to pohlíželo jako na svobodné vyjádření názoru. To ale neplatí v (liberální) demokracii. Tam jsou povoleny jen oficiální názory na LGBT++P otázku.

Proto si hned nebohého vědce podalo místní státní zastupitelství v Kasselu a obvinilo ho “z nenávisti”. Ve spolupráci s místním soudem v Kasselu byl biolog Kutschera odsouzen podmíněnému trestu 60 dnů a pokutě. Soud ale milostivě vědce neodsoudil za “porušení identity homosexuálů”, ale uvedl, že jeho názory jsou “mimo oficiální diskurz”. To znamená mimo oficiální názor na uvedenou problematiku! Kdo a jak bude ten oficiální názor určovat bohužel již soudce vysvětlit nedokázal. Ale není to nic nového i náš právní řád zná trestný čin “popírání holocaustu” (autoři poslanci ODS Benda a Payne), kdy není dovoleno veřejně vyjádřit jiný (než oficiálně prezentovaný) názor na (židovský) holocaust. Aktuálně se státní zastupitelství v Praze snaží tento status vyvolené menšiny rozšířit i na LGBT osoby. Na Praze 1 bude probíhat soud s mladým mužem, který spálil duhovou vlajku a jeden z vážných skutků má být “pohrdání LGBT komunitou” a “homofobie”.

V liberální demokracie jsou si sice všichni rovni, ale někteří jsou si rovnější. Romány G. Orwella “Zvířecí farma” a “1984” by měl číst každý, kdo chce porozumět současné situaci. Třeba si z toho dokáže vyvodit, jaké síly za podobnými pokusy na omezování svobody a nastolení jejich další totality skutečně stojí.

-student práv-
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Německu zavedou povinné venčení psa dvakrát za den   
Pridal tk Sobota 22 srpen 2020 - 07:22:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německá ministrynině zemědělství Julia Klöckner (CDU) předloží do Bundestagu (německý parlament) zákon, který nařizuje majitelům psů venčit jejich miláčky 2 krát za den nejméně 1 hodinu! Podle ministryně není pes hračka a podle vědeckých “studií” vyžaduje dostatek pohybu každý den. Dále nebude dovoleno nechávat psa celý den samotného doma. Vynucování zákona prý bude na místních úřadech.

V Německu je aktuálně asi 9,4 milionu psů. Má to německá vláda opravdu zajímavé priority. Spíš to vypadá na další pokus, jak zbavit etnické Němce další radosti ze života – společnosti psa. Pes je pro muslimy nečisté zvíře a muslim ho smí držet pouze na práci (třeba hlídač stád). V západní Evropě se buduje islámský chalífát na plný plyn a tak je třeba připravit půdu pro nové obyvatelstvo.

Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKreml ve čtvrtek v noci povolal do Omsku německé lékaře, leader ruské opozice Alexej Navalný je v kómatu, někdo mu podal látku nebo drogu s prudkou manifestací hypoglykemie...   
Pridal tk Sobota 22 srpen 2020 - 07:10:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kreml ve čtvrtek v noci povolal do Omsku německé lékaře, leader ruské opozice Alexej Navalný je v kómatu, někdo mu podal látku nebo drogu s prudkou manifestací hypoglykemie, která navozuje buněčnou smrt a selhávání mitochondrií v buňkách! Ruští řadoví lékaři v Omsku něco takového v životě neviděli, umělé zvyšování hladiny cukru v těle Navalného nefunguje, organismus likviduje v jeho těle veškerý krevní cukr! Stopy vedou k americké CIA a k vývoji nevystopovatelných bojových drog z 80. let minulého století! Co by propuklo v Rusku, kdyby Navalný zemřel zrovna v době běloruské krize?

Situace okolo běloruské krize začíná nabírat neuvěřitelné obrátky. Jistě si pamatujete, co jsem říkal v nedávném pořadu na Svobodném vysílači CS, že v Minsku se ve skutečnosti v těchto dnech bojuje o Moskvu a o Vladimira Putina. A přesně to se nyní potvrzuje. Ruský opoziční předák Alexej Navalný je totiž v kritickém stavu a pokud zemře, jeho smrt padne na hlavu Kremlu a v Rusku vypuknou demonstrace, dojde přesně k okopírování majdanizačních procesů z Běloruska. K čemu tedy došlo? Opoziční předák Navalný totiž ve čtvrtek letěl z Tomsku do Moskvy a udělalo se mu v letadle tak špatně, že zkolaboval a pilot nouzově přistál v Omsku. Okamžitě začaly manévry a Moskva začala zjišťovat, co se to vlastně děje. Navalný je od té doby v kómatu.

Lékaři v Omsku celý čtvrteční večer prováděli testy, odebírali vzorky a Navalného stav se stal kritickým natolik, že Kreml krátce před půlnocí volal do Berlína a požádal, aby německá vláda poslala do Omsku letadlo s lékaři z berlínské fakultní nemocnice se specializaci na gastroenterologii a internisty. V pátek ráno letadlo z Německa přistálo v Omsku a bylo připraveno Navalného převézt do Berlína. Jenže stav Navalného se dramaticky zhoršil, opozičnímu předákovi začaly podle posledních zpráv selhávat ledviny, játra, slezina a situace je kritická.

Alexej Navalný je v kritickém stavu a v kómatu, propukla u něho záhadná a akutní hypoglykemie, ruští lékaři si neví rady, Kreml povolal na pomoc letadlo s experty z Berlína

Podle moskevského rádia Echo Moskvy se lékařům podařilo diagnostikovat obecnou příčinu bezvědomí Navalného, tou je totiž akutní hypoglykemie, tedy extrémně nízká úroveň krevního cukru v těle. K takovým stavům dochází např. po brutálním předávkování inzulinem, ale rovněž i po konzumaci některých rekreačních drog, při předávkování drogami. Jenže, lékaři u Navalného v krvi žádné drogy nenašli, nenašli tam ani stopy po inzulinu, nenarazili ani na žádné jedy a toxické látky v krvi, prostě nic.

Toto všechno ruští lékaři věděli už včera večer. Podle Echo Moskvy se tak pokusili Navalnému dodat krevní cukr, glukózu a očekávali rychlé zlepšení stavu. Jenže, co se začalo dít půl minuty poté, to v životě ruští lékaři neviděli. Po aplikaci glukózy začal krevní cukr Navalnému klesat ještě rychleji, jeho tělo z nepochopitelných důvodů požírá veškerý krevní cukr ještě předtím, než se dostane do buněk, kde je glukóza nezbytná pro fungování hlavního motoru buňky, mitochondrie, která je de facto srdcem každé buňky. Bez glukózy nastává selhávání mitochondrií a přichází buněčná smrt.

Podle ruských novinářů tak v podstatě v nemocnici v Omsku vypukla panika a ředitel nemocnice volal v půl jedenácté večer do Moskvy, do Kremlu se informace dostala o půl hodiny později. Po zhodnocení situace bylo rozhodnuto, že do Omsku budou pozváni němečtí odborníci na gastroenterologii a internisté, přičemž bylo rozhodnuto, že Berlín bude požádán, aby vyslal letadlo a došlo tak k převozu Navalného do Berlína.

Jenže, dnes ráno, když letadlo z Berlína do Omsku dorazilo, Navalného stav se kriticky zhoršil, začaly mu selhávat orgány. Alexej Navalný v Tomsku něco vypil nebo snědl, co u něho vyvolalo nejen prudkou hypoglykemii, ale i absolutní rozvrat organismu, který si nedokáže udržet normální hladinu cukru v krvi. Nemyslete si, že ruští lékaři jsou nějací amatéři, že neumí vyřešit jednoduchou hypoglykémii a podat pacientovi cukr. Toto chování organismu totiž odpovídá bojové látce, kterou v 80. letech vyvíjela americká CIA.

Léky na diabetes lze použít v kombinaci s některými chemikáliemi jako zbraně na likvidace protivníků, aniž by to vypadalo jako vražda

Americká zpravodajská služba prováděla testy s tzv. SGLT2 inhibitory, které zabraňují spotřebovávání glukózy v buňkách a namísto toho je glukóza odváděna do ledvin a do moči. Dlouhodobější používání SGLT2 inhibitorů k léčení diabetu může vést k selhávání právě těch ledvin. A podle Echo Moskvy začaly Navalnému v pátek ráno selhávat ledviny, ale i další důležité orgány v těle. Americká CIA s těmito SGLT2 inhibitory experimentovala, protože se jedná o látku, kterou lze zabít člověka, ale lékaři nebudou schopni najít cizí zavinění.

Jediné co najdou, je extrémní hypoglykemie a stav organismu, který odmítá absorbovat glukózu v buňkách a namísto toho končí veškerá glukóza v ledvinách, které to nezvládají a začínají selhávat. O těchto bojových drogách hovořil Edward Snowden v souvislosti s činností amerických tajných služeb na Blízkém Východě v 80. letech minulého století, když se potřebovali zbavit nepohodlného politika nebo nějaké osoby, kterou nelze “terminovat” běžným způsobem a musí to vypadat jako smrt ze zdravotních důvodů.

Zkuste se zamyslet, kdo by tak mohl dnes a v těchto dnech mít zájem na likvidaci Navalného způsobem, aby to vypadalo, že byl otráven? Co by se stalo, kdyby Navalný zemřel? V Rusku by vypukly obrovské demonstrace a přestože stav Navalného se podle posledních informaci stabilizoval a může být letecky převezen do Berlína, i když je stále v kómatu, tak do ulic ruských měst už vyšli demonstranti a tzv. hlídky demokracie, které varují Kreml, že pokud by se něco Navalnému stalo a zemřel by, vypuknou v Rusku demonstrace jako po smrti Borise Němcova.

Příznivci Navalného mají jasno a obviňují ruskou FSB z atentátu na Navalného, že ho chtěli zabít nějakým jedem, na ruských médiích se začínají svolávat lidé k demonstracím. Je to dokonale načasované a naplánované, zrovna když se v Bělorusku podařilo alespoň trochu stabilizovat situaci a utlumit protesty, okamžitě dochází v Rusku k útoku na život Alexeje Navalného, taková náhoda, že?

Komu by prospěla náhlá smrt ruského opozičního politika v době běloruské krize? Navalného manželka poslala Macronovi dopis adresovaný Putinovi. Je to provokace, zní z Kremlu

Ne, nic není náhoda. Smrt Navalného by se náramně hodila západním mocnostem a jejich tajným službám. Bylo by totiž velice výhodné obětovat Navalného jako loutku a odkráglovat ho právě teď, ale takovým způsobem, aby z jeho smrti byl naopak zcela očividně podezřelý Kreml, což by následně vyvolalo v Rusku mohutné demonstrace. Kreml se úzkostlivě brání jakémukoliv tvrdšímu zásahu proti Navalnému, protože v Rusku oslovuje obrovskou základnu mladých voličů a rovněž těch Rusů, kteří mají až možná moc blízko k západním hodnotám života. Demonstrace za Navalného by totiž musely být potlačeny, pokud by se v nich objevilo násilí. A můžete si vsadit, že násilí je přesně to, které by se v demonstracích objevilo, protože cílem by bylo vyprovokovat pořádkové síly k brutálnímu zásahu. A každý takový zásah může jako jiskra přeskočit do dalších ruských měst.

Představte si, že manželka Navalného, Julia, poslala francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi dopis s žádostí, aby ho přeposlal Vladimiru Putinovi, ve kterém žádá ruského prezidenta o vydání manžela Alexeje do péče německých lékařů, a aby Putin povolil transport a převoz do Berlína. Celé to bylo dopředu připravené jako divadlo, protože Julia Navalná poslala Macronovi dopis v době, kdy už stálo v Omsku na letišti německé letadlo, které přivezlo německé lékaře a ti mají zajistit Navalného transport do Berlína v okamžiku, kdy se stabilizuje. Kreml se před pár minutami ohradil proti dopisu Navalného manželky, protože to byl právě Kreml, který včera večer dojednal přílet německých lékařů do Omsku a byla to žádost Kremlu na Berlín, aby Navalný podstoupil léčení v Berlíně. Takže, Julia se de facto snaží vlámat do otevřených dveří, jenže proč to dělá?

Navalný ani netuší, že jeho chlebodárci ze západu se ho s největší pravděpodobností právě pokusili “vytěžit” a jako mrtvola by odvedl pro západ skvělou práci

Ano, je to součást plánu na vykreslení příběhu, kdy Kreml se ve světle a ve strachu z přenesení protestů z Minsku do Moskvy rozhodl náhle a rychle Navalného zbavit a tajná služba FBS ho otrávila nějakou látkou, která u něho vyvolala prudkou hypoglykemii. Ten příběh ochotně a pohotově převzala už všechna západní média, včetně ruské opozice a v ruských ulicích se objevují první demonstranti. Opravdu je někdo tak tupý, že by věřil, že Kreml takto teatrálně a amatérsky zaútočí na Navalného, který nejen, že nezemřel, ale ještě navíc honem rychle pro něho volají letadlo a zdravotní experty z Berlína?

Kdepak, smrt Navalného může vyhovovat jen západním mocnostem, protože by tím došlo k vypuknutí demonstrací v Rusku, a o to přesně sionistům jde v první řadě. Navalný ani netuší, jaké má štěstí, že mu Kreml zavolal německé lékaře a letadlo, protože možná netuší, že jeho chlebodárci ze západu se ho právě pokusili oddělat a mediálně vytěžit, protože jako mrtvola by Navalný posloužil nejlépe.

Ukázalo se totiž v minulosti, že jak živý opozičník nemá šanci vyvolat velké protesty v Rusku, ale jako mrtvola mediálně vyrobená a vykreslená západem by mohl Rusko opravdu nebezpečně destabilizovat. Sami vidíte, že nosatí vůbec neztrácí čas a jakmile se otřásá Minsk, na nic nečekají a už se pokouší destabilizovat i Moskvu a ruské ulice obětováním své věrné loutky. A věřím, že Navalný je tak tupý, že i když to přežije, tak mu to vůbec pořád nedojde.

Záznam pátečního pořadu na SVCS


-VK- Šéfredaktor AE News Zdroj: https://aeronet.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZločiny komunismu   
Pridal tk Sobota 22 srpen 2020 - 06:56:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Navíc komunismus ještě nikdy nikde nebyl a zločiny páchali pouze konkrétní lidé v jeho jménu a jakoby zájmu. Stejně tak, jako zločiny – a to mnohem více, v daleko větším měřítku a daleko horší – páchali určití lidé ve jménu Božím či v zájmu katolické církve či feudalismu, kolonialismu, nacismu, rasismu a dosud páchají mj. v zájmu imperialismu nebo ve jménu islámu.

Zřejmě má pravdu rakouský spisovatel Stefan Zweig (1881-1942): „Násilníci se ode vždy pokoušejí ozdobit své násilnosti nějakým náboženským nebo světonázorovým ideálem; jenže krev pošpiní každou ideu, násilí sníží každou myšlenku“.

V souvislosti s tím se nabízí otázka: Jsou tedy svaté bible, různá učení a církve nebo říše, jako byla například Svatá říše římská, opravdu svaté? Nebo je vytvořili lidé a je pravdivý názor francouzského básníka Ch. P. Baudelaira (1821-1867), že „Velmi dobře lze zakládat slavné říše na zločinu a ušlechtilá náboženství na podvodu“?

Svaté, tj. respektovány, by měly být i zákony jednotlivých zemí a národů včetně mezinárodního práva. Tedy smluvně či obecně přijaté normy morálky, chování a spolužití lidí. A přesto jsou mnohými lidmi a některými vládami dodnes svévolně porušovány. Potvrzuje se tak poněkud drsná pravda jednoho z klasiků komunistického učení V. I. Lenina (1870-1924), že „Dekrety …. jsou na hovno, všechno je v lidech!“

A nemá snad pravdu rakousko-britský filozof Karl Raimund Popper (1902-1994), že „Dějiny mocenské politiky nejsou ničím jiným než dějinami mezinárodního zločinu a zhoubného, moru podobného vyvražďování… Těmto dějinám je vyučováno ve školách a mnozí z největších zločinců jsou prezentováni jako hrdinové“?

V Česku, a nejen v něm, se po pádu železné opony neustále skloňují zločiny komunismu spáchané zvláště v 50. letech minulého století. Záměrně se přitom zamlčuje, že k těmto zhůvěřilostem, nikoli komunismu, ale tuhého stalinismu, začalo docházet až po rozpoutání tzv. Mccarthismu koncem 40. let v USA. tj. po podobně nevybíravém honu na levicově smýšlející lidi a na lidi sympatizující s Ruskem.

Oběťmi místy až zuřivého antikomunismu v USA byly i takové osobnosti jako Leonard Bernstein, Bertolt Brecht, Luis Buñuel, Charlie Chaplin, Albert Einstein, Lion Feuchtwanger, Allen Ginsberg, Heinrich Mann, Thomas Mann, Arthur Miller, Robert Oppenheimer, Orson Welles nebo náš Jiří Voskovec, který tam byl – jako i jiní - určitý čas ve vězení.

Během mccarthismu, mezi lety 1946 až 1956, byli popraveni manželé Rosenbergovi a podle oficiálních amerických údajů nejméně 11 500 úředníků bylo propuštěno či odvoláno, přibližně 300 osob se vyskytlo na černých listinách Hollywoodu, několik desítek osob zvolilo exil, 67 cizinců bylo deportováno, 145 osob bylo zatčeno za komunistickou činnost, desítky lidí byly odsouzeny za urážku Kongresu nebo křivé svědectví, FBI prověřila 2,3 milionů federálních úředníků a o 40 tisících z nich vedla záznam, FBI také prověřila spisy 13,5 milionů pracujících. Celkově několik milionů osob bylo podezříváno z komunismu a byly o nich vedeny složky.

Pro mnoho vyslýchaných znamenalo již pouhé podezření ztrátu zaměstnání a konec profesní kariéry.

Senátor Joseph McCarthy se během počínající studené války v americké politice stal hlavním představitelem amerického antikomunismu. Proslavil se tvrzeními o velkém počtu komunistů, špionů a přívrženců Sovětského svazu v americké federální vládě i jinde. Jeho taktika a neschopnost svá tvrzení prokázat nakonec vedla k udělení důtky od amerického senátu a k senátorovu politickému úpadku.

K podobným jevům pak – pouze v opačném gardu - docházelo i u nás, a také v jiných zemích v zájmové sféře SSSR. Tady byli naopak pronásledováni lidé s antikomunistickým smýšlením a sympatiemi k USA a Západu a docházelo i k odsouzeníhodnému věznění a popravám. I zde později došlo k přísnému odsouzení těchto činů, a pokud to bylo a je možné i k jejich nápravě. Nejen důtkou jako v USA...

Nemalé máslo na „svaté“ hlavě má také katolická církev – vždyť i její vysocí hodnostáři v minulosti upalovali „čarodějnice“ - ostatně i našeho Jana Husa, pálili „kacířské knihy“, spolu s některými jinými církvemi podporovali koloniální výboje, během nichž byly povražděny statisíce lidí, žehnali křížovým výpravám včetně Drang nach Osten hitlerovského Německa s milionovými oběťmi na životech…

Velehoru másla na hlavě pak mají velké bankovní domy a finanční oligarchové, kteří někdy možná z donucení mocnáři, ale mnohdy i velmi aktivně v zájmu dosažení co největšího zisku a množení kapitálu, tyto zločiny včetně válek podporovali a často i provokovali. A leckteří si ve stínu mnuli a někteří dosud spokojeně mnou ruce a nevadí jim, že jsou rovněž krvavé. A jejich občasná charita jim ruce neumyje….

Ukazuje se, že mnohokrát odsouzený mccarthismus nezemřel. Má se opět čile k životu a v rámci geopolitického boje opět sílí. Podobným zuřivým antikomunistou a rusofobem jako McCarthy byl v posledních letech nedávno zemřelý americký senátor John McCain, nazývaný někdy pro svou zuřivost biblickým bratrovražedným jménem Kain. Jsou to i mnozí jiní politici v USA a Velké Británii, ale i v Polsku, Estonsku, Litvě, Lotyšsku a dalších zemích. A někteří novodobí McCarthyové se, bohužel, vyskytují i u nás – například neslavně známá „Evropská hodnota“ Jakub Janda, „aktuálně“ tovaryš megazloděje Bakaly Martin Fendrych nebo věčný „lovec agentů KGB“ Petr Cibulka….

Jistě si jsou i oni sami vědomi, že jimi zatracovaný komunismus již není a nikdy nebude jako byl socialismus sovětského typu a Rusko už dávno není Sovětský svaz. I dnes jsou jejich útoky často cíleně překroucené, spektakulární a nelze je skutečně věrohodně doložit, stejně jako tomu bylo u McCarthyho.

Zdá se tedy, že tyto zločiny páchají ani ne tak společenské systémy, jako jejich mnohdy psychopatičtí představitelé a aktivisté (jak ukazují i nedávno odhalené zločiny v Kosovu).

A po řadě bolestných poučení by se již neměly opakovat. Přesto některé systémy – zejména kapitalismus, neokolonialismus či náboženský fanatismus dodnes umožňují a podporují jejich recidivu, někdy ji i násobí. Je zajímavé, že komunismus již mezi těmito recidivisty není, i když je neustále stavěn „na hanbu“.

A pokud někdo odsuzuje „komunistickou“ Čínu, jak to činí Česká televize či jiná média, zapomíná, že tam není komunismus, ale tvrdý státní kapitalismus pouze pod oficiálním vedením Komunistické strany Číny. A geopolitický souboj mezi USA a Čínou není bojem mezi kapitalismem a komunismem, ale mezi dvěma větvemi kapitalismu – tzv. liberální a státní.

Potvrzuje se tak letitá pravda a zkušenost, že největší neštěstí přichází na lidstvo skrze trojí – nečestné, často bezskrupulózní vzdělance, tj. i politiky, fanatické vyznavače víry a hloupý lid, který jim na jejich egoistické zájmy a nenávistné předsudky „skáče“.

A pokud jde o rusofobii a novou studenou a možná i jinou chystanou válku Západu proti Rusku, stojí za to si připomenout historický výrok ruského cara Petra Velikého (1672-1725) – „Švédové nás budou dlouho porážet, ale nakonec nás naučí nad nimi vítězit“. Přesvědčili se o tom i ve své době všemocní francouzský císař Napoleon, německý Reichsführer Hitler … že by se o tom chtěl přesvědčit někdo další?

Jiří Vaško

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOrbán: Nastal čas suverenity středoevropských národů!   
Pridal tk Sobota 22 srpen 2020 - 06:52:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
U příležitosti státního svátku Maďarska – Dne nezávislosti a svátku prvního křesťanského krále, sv. Štěpána, přišel premiér Viktor Orbán s pregnantním projevem, kterým se obrátil nejen ke svému národu, ale i k národům celé středovýchodní Evropy.

V současném historickém okamžiku upadajícího Západu, který ve své rezignaci a odvrácení se od křesťanských hodnot zabředá do experimentování a iluzí s duhovými rodinami, bezbožného universa, imigrační politiky a dokořán otevřené společnosti, a není už v našich očích nijak kýženým, je nyní jedinečná příležitost pro středoevropské národy semknout se v suverénní společenství od Baltu až po Balkán.

Nezávislému společenství suverénních států semknutému pod vlajkovou lodí Polska, založenému na osvobozující síle křesťanství, křesťanských hodnotách a mravním řádu, společenství, kterému nebudou cizáci diktovat své pořádky a sklízet jeho požitky a výdobytky vytvořené umným duchem a dělnou prací zdejších národů.

Život v tomto prostoru středovýchodní Evropy musí být utvářen jejími národy, a nikoli ze Západu či Východu, jak o to v minulosti usilovali Osmani, Habsburkové, Němci či Sověti, uvedl mezi mnohým jiným maďarský premiér.

Evropa může být zachráněna jen návratem ke křesťanství. Maďarsko především, Bůh nad všemi námi. Do toho, Maďarsko!, zakončil Viktor (Orbán).

Zdroje: kormany.hu - dailynewshungary.com - hungarytoday.hu - wpolityce.pl

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŘecko se snaží vyhnout opakování Mnichova 1938 a zoufalé hledá pomoc u Egypta   
Pridal tk Sobota 22 srpen 2020 - 06:44:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Řecké vládě se minulý týden podařilo uzavřít s Egyptem dohodu o vymezení námořní hranic. Včetně rozdělení výhradních ekonomických zón kolem řeckých ostrovů a podmořského šelfu vybíhajícího na jedné straně z Egypta a na druhé straně z řeckých ostrovů. Velkou nelibost se sjednáním této smlouvy vyjádřilo nikoli překvapivě Turecko, jemuž obě země vzkázaly, že pro něj ve východním Středomoří už není místo. Dnes se proti smlouvě postavila i německá kancléřka Angela Merkelová. Šéfka spolkové vlády země, která nyní předsedá Evropské radě, podle řeckého webu ethnos.gr prohásila, že Německo bude usilovat o návrat situace před řecko-egyptskou dohodu.

Povrchní pozorovatel by po shlédnutí mapy mohl snadno dojít k závěru, že jde o zrcadlový protitah vůči dohodě mezi Tureckem a džihádistickými milicemi sdruženými ve vládě národní shody (GNA), jejímž jménem na mezinárodní scéně hovoří samozvaný premiér Faís al-Sarrádž. Ve smlouvě Erdogan – Sarrádž si Turecko a Libye rozparcelovaly Egejské moře a jeho dno v pásu mezi Tureckem a libyjský poloostrovem Kyrenaika.

Když pomineme fakt, že Kyrenaiku, stejně jako většinu Libye neovládají Sarrádžovi džihádisté, ale Libyjská národní armáda (LNA), jíž velí polní maršál Chalífa Haftar, spočívá zásadní rozdíl především v tom, že Turci a GNA si ve smlouvě slíbili rozdělit moře i s řeckými ostrovy, které jsou v tomto pásu. Takové dělení moře a dna je v rozporu s Úmluvou OSN o mořském právu. Podle ní mají Řekové kolem svých ostrovů vlastní pobřežní vody a výhradní ekonomické zóny. Mezi Tureckem a Egyptem se nachází řecké ostrovy – což je součást Řecka, čím spolu Turecko a Libye na moři nesousedí. Tudíž nemají právo si dělit moře ani jeho dno.

Podle mezinárodního práva spolu naopak na moři sousedí Egypt a Řecko. I když obě země nemají žádnou pevninskou společnou hranici. Mezi některými řeckými ostrovy a Egyptským pobřežím, respektive ostrovy pod jeho správou, už není žádá pevnina ani ostrov jiné země. Řecko a Egypt si tedy podle Úmluvy mohou společně dohodnout námořní hranice. Smlouva o jejich vymezení je velkým úspěchem řecké diplomacie. Jde v krátké době již o druhou smlouvy tohoto typu. Na jaře podobnou smlouvu Řecko uzavřelo s Itálií.

Vypadá to, jako by si řecký premiér Kyriakos Mitsotakis prostudoval historii bývalého Československa a zvláště momenty kolem jeho zániku na přelomu let 1938 a 1939. A snažil se vyvarovat chyb, které se naší zemi staly osudné před 2. světovou válkou. Naše první republika „nedojela“ jen na německou rozpínavost a zradu západních mocností, na než spoléhala, ale i na fakt, že si ve svém sousedství nedokázala vybudovat protiněmecký blok. Kromě Rumunska mělo Československo územní spory se všemi svými sousedy. V takové situaci není možné postavit obrannou alianci proti společnému nepříteli.

Řecká vláda se zřejmě rozhodla si před osudovým střetem s Tureckem pojistit záda všude, kde je to možné. Nyní mu problémy v týlu činí Albánie, která se proti němu spojila s Tureckem. Na ostatních hranicích se řecké vládě podařilo vyjednat dohody, které z jeho sousedů činí spojence proti Turecké expanzi.

Řecko dnes v reakci na opětovné vplutí turecké průzkumné lodi Oruc Reis do svých teritoriálních vod sice požádalo o svolání mimořádného zasedání Rady ministrů zahraničí EU. Vláda v Athénách však zřejmě již dávno nespoléhá na to, že by EU, kterou momentálně vede Německo, Řecku výrazněji pomohla. Slova vysokého představitele EU pro zahraniční a bezpečnostní politiku Josepa Borrella o tom, že EU potřebuje udržet dobré vztahy s Tureckem, říkají jasně, že Brusel je ochoten ustupovat Erdoganovi až do posledního Řeka.

Podobně k ničemu se v řecko-turecké krizi ukazuje být NATO, jehož mluvčí Jens Stoltenberg se snaží dosáhnout jen toho, aby se do řešení situace nezamíchalo Rusko. Nebo aby Turecko nepřešlo na stratu Ruska. K žádostem o pomoc z Řecka je bruselská centrála Aliance hluchá. Řekové správně pochopili, že jestli se mají početně silnějšímu Turecku ubránit potřebují spojenectví zemí, které jsou tureckou expanzí ohroženy. Nic nespojuje lidi i země lépe něž společný nepřítel. A zvláště v situaci, kdy ty země spolu nemají žádné spory.

Proto považuji za mistrovský tah jarní ustavení Paktu proti turecké rozpínavosti ve Středozemním moři, jehož jsou kromě Řecka a Kypru členy též Francie, Egypt, Sýrie, Izrael a v přidruženém postavení Haftarova armáda v Libyi. Kromě Francie jsou to všechno země, které by Erdogan chtěl obsadit v rámci svého plánu obnovy Osmanské říše – Turecka od Vídně po Čínu a od Kavkazu po Saharu. Vyhlásil jej veřejně před 3 lety na sjezdu teroristické organizace Šedí vlci. Stejně jako Hitler zveřejnil svůj záměr obsadit Evropu ve spise Mein Kapmf. Tehdy si představitelé velmocí mysleli, že se Hitler chvástá, a že je to jen slib domácímu publiku, který nebude plnit. A byla z toho 2. světová válka. Mitsotakis ví, že Erdoganovi nejde jen o plyn pod dnem moře, ale že chce zničit a okupovat nejen celé Řecko.

I Francie má ve východním Středomoří své zájmy. V oblastech kolem řeckých ostrovů a Kypru, kde turecké lodi kradou ropu a plyn má koupené těžební licence francouzskou-italské konsorcium TOTAL-ENI. Itálie zmožená COVID-19 se zatím v tomto sporu drží zpět. Její premiér Giuseppe Conte však jednoznačně odmítl nabídku mluvčího džihádistů Sarrádže na koupi libyjských licencí na těžbu ropy a plynu u řeckých ostrovů. Na rozdíl od německé kancléřky Angely Merkelové, které o ně projevila zájem pro německé firmy. V Itálii se však situace může změnit po nadcházejících volbách. Lze čekat, že pokud vyhraje strana Lega, která je s českou SPD v Evropském parlamentu ve stejné frakci Identita a demokracie (ID), a pokud se premiérem stane Matteo Salvini, že italské námořnictvo uzavře moře mezi Itálií a Libyí. A možná nejen před nelegálními přistěhovalci, které do EU posílají na člunech Sarrdážovi džihádisté, ale i před konvoji se zbraněmi a municí, které v rozporu s rezolucí Rady bezpečnosti OSN o zákazu vývozu zbraní do Libye džihádistům ve velkém vozí turecká armáda.

Autor: Ivan David

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLetadlo s Navalným na palubě odletí dnes ráno   
Pridal tk Sobota 22 srpen 2020 - 06:39:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Lékaři Omské pohotovostní nemocnice, kde je hospitalizován Alexej Navalnyj, jsou připraveni transportovat Navalného na letiště, avšak na žádost německého zdravotnického týmu je let odložen až na sobotní ráno. Novináře o tom informovalo omské ministerstvo zdravotnictví.

Dnes odpoledne informoval Anatolij Kaliničenko, náměstek hlavního lékaře Omské pohotovostní nemocnice č.1, že ošetřující lékaři povolili transport Navalného na léčbu do zahraničí. Do Omsku tak přiletěl tým německých specialistů a společně jeho stav konzultovali. Podle lékařů není Navalnyj momentálně v ohrožení života.

„Lékaři Omské pohotovostní nemocnice č. 1 informují o tom, že jsou připraveni transportovat pacienta na letiště. Na žádost německého lékařského týmu bude však let odložen na ráno 22. srpna. Vysvětluje se to požadavky odborové organizace německých dopravců, kteří upravují pracovní podmínky leteckého personálu,“ uvedli.

V ministerstvu dodali, že si po dlouhém letu musí piloti odpočinout.

Navalnou varovali před možným zhoršením stavu

Manželka Alexeje Navalného, Julia Navalná, podepsala prohlášení s žádostí o přepravu jejího manžela, ve kterém uvedla, že byla omským ministerstvem zdravotnictví upozorněna na možné zhoršení stavu Navalného během letu.

„Julia Borisovna Navalná podepsala prohlášení požadující přepravu jejího manžela, ve kterém uvedla, že byla upozorněna na možné zhoršení jeho stavu během letu. Zástupce německého zdravotnického týmu podepsal dokument o odpovědnosti za život pacienta po jeho převozu na palubu letadla,“ uvádí se v prohlášení.

Alexej Navalnyj byl hospitalizován do Omské pohotovostní nemocnice č. 1 ve čtvrtek ráno poté, co se mu během letu z Tomsku do Moskvy udělalo špatně. Jeho mluvčí informovala o podezření na toxickou otravu a naznačovala úmyslné otrávení politika. Zatím se objevily informace, že Navalnyj je v kómatu a je napojen na ventilátor.

V pátek omští lékaři sdělili, že stav pacienta je „nestabilní a vážný”. Možnost otravy je stále na seznamu příčin stavu aktivisty, ale hlavní pracovní diagnózou je metabolická porucha spojená s prudkým poklesem úrovně cukru v krvi.

Provedené testy nezjistily v organizmu Navalného látky, o kterých se spekulovalo, že byly použity k jeho otrávení. Testy však stále probíhají. V pátek do Omsku dorazilo letadlo s německými lékaři, kterým byl také povolen přístup k pacientovi.

Kdo je Alexej Navalnyj

Alexej Navalnyj je ruský opoziční aktivista, který opakovaně pořádal nepovolené akce a demonstrace. Jeho Fond boje s korupcí byl ruským ministerstvem spravedlnosti zařazen na seznam zahraničních agentů, tedy organizací, které jsou financovány ze zahraničí a usilují o změnu státní politiky. V červenci Navalnyj informoval o zrušení organizace kvůli několikamilionové pokutě a změně právnické osoby.

V prosinci 2016 aktivista oznámil svůj záměr kandidovat na prezidentské křeslo ve volbách roku 2018, ale Ústřední volební komise RF mu to zakázala kvůli jeho předchozím odsouzením. V roce 2017 byl Navalnyj podmíněně odsouzen za zpronevěru v případě Kirovles. Dříve byl v roce 2014 spolu se svým bratrem Olegem odsouzen za rozkradení prostředků společnosti Iv Roše Vostok. Alexej dostal podmíněný trest, jeho bratr však musel na 3,5 let do kolonie.

Současně Navanyj čelí obviněním z pomluvy 93letého veterána 2. světové války. Důvodem je přísná kritika, kterou aktivista veřejně zareagoval na video ohledně změn v Ústavě RF, kde veterán vystoupil.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Dyd2

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína pohrozila USA odvetnými opatřeními v případě dalších provokací v asijsko-pacifickém regionu   
Pridal tk Sobota 22 srpen 2020 - 06:23:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína rázně vystupuje proti plánům Spojených států amerických na rozmístění raket středního a krátkého doletu v zemích asijsko-pacifického regionu, které vysvětlují údajnými hrozbami ze strany Číny. Informuje se o tom v prohlášení mluvčího čínského ministerstva zahraničí Čao Li-ťiena.

„Čínská strana je silně proti rozmístění raket středního a krátkého doletu ze strany USA, vyjadřuje extrémní nespokojenost spojenou s neustálým tlakem americké strany na sousední země Číny a s otevřenou provokací před prahem Číny,“ uvádí se v prohlášení.

Čína přijme odvetná opatření, pakliže budou Spojené státy pokračovat ve svých provokativních akcích v asijsko-pacifickém regionu.

„Čínská strana naléhavě žádá Spojené státy, aby se chovaly odpovědně, usilovaly o udržení mezinárodního a regionálního míru a stability, nikoli naopak. Pokud budou Spojené státy trvat na svém, a to bez ohledu na názory ostatních, přijme čínská strana nezbytná opatření pro ochranu svých bezpečnostních zájmů.“

Připomeňme, že dříve zvláštní zástupce USA pro kontrolu zbraní Marshall Billingslea prohlásil v rozhovoru s japonskou publikací Nikkei, že Spojené státy plánují prodiskutovat s řadou asijských zemí způsoby zvýšení opatření pro ochranu spojenců v souvislosti s rostoucími hrozbami ze strany Číny. Nevyloučil ani možnost rozmístit rakety středního a krátkého doletu.

V tomto rozhovoru též konstatoval, že USA zvažují variantu „dvou kroků“ při uzavření s Ruskem nové dohody o strategických útočných zbraních. Řekl, že vzhledem k tomu, že se Peking nehodlá zúčastnit třístranných
jednání, může Washington nejdříve zahájit přípravu nového rámce jednání s Moskvou a teprve potom usilovat o jednání tří stran.

„Zvýšení arzenálu Číny může v budoucnu v různé míře ohrozit bezpečnost Ruska. Spolupráce s Čínou v odzbrojení je ve společném zájmu Ruska i USA,“ citují noviny amerického zvláštního zástupce.

Billingslea připomněl, že prezident Donald Trump považuje za možnou prolongaci smlouvy START III „v případě dodržování podmínek“. Nevylučuje rovněž, že se Washington pokusí pomocí dialogu s Ruskem vyvinout určitý nátlak na Čínu.

„Dvoustranná jednání by byla velmi moudrým způsobem,“ dodal Billingslea.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DxP8


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA nemají kvalifikaci žádat Radu bezpečnosti o obnovení sankcí vůči Íránu   
Pridal tk Sobota 22 srpen 2020 - 06:16:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V reakci na americký dopis Radě bezpečnosti OSN, v němž USA požadují obnovení sankcí vůči Íránu, mluvčí čínského ministerstva zahraničí Zhao Lijian (Čao Li-ťien) dne 21. srpna na pravidelné tiskové konferenci uvedl, že Spojené státy jednostranně odstoupily od komplexní dohody o íránském jaderném problému, vzdaly se svého práva být účastníkem komplexní dohody a nemají žádnou kvalifikaci pro požadování zahájení mechanismu „rychlé obnovy sankcí“.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Nevycházejte z domu, nejste-li těžce ozbrojeni   
Pridal tk Sobota 22 srpen 2020 - 06:12:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Toto vás čeká, budete-li volit demokraty. Lidé jsou biti, okrádáni a posílání do nemocnic – a policisté nikde v dohledu. K dokreslení situace přikládám text Chrise Menahana z webu Regenade Tribune i doprovodná videa poznámky svědků události, která se před pár dny odehrála v centru města Portland.

Video zobrazuje členy hnutí Na životech černých záleží (Black lives Matter – BLM), kteří právě trestají jistého bělocha a jeho manželku za to, že zastavili auto a chtěli pomoci muži, výtržníky právě šacovaného s úmyslem ho okrást. Zatímco řidiči auta se za tento jeho čin dostává nakládačky, vykrádají další členové hnutí BLM řidičovo auto.

Video zachycuje i moment, kdy jeden z útočníků kope napadeného a na zemi ležícího muže zezadu do hlavy, kterýžto čin je policejně kategorizován jako pokus o vraždu. Po svém výprasku se řidiči auta podařilo dostat se zpět do auta, rozjel ho a narazil do stromu, načež byl výtržníky z auta vytažen, zbit znovu a zakrvácen a v bezvědomí zanechán na ulici.

http://www.renegadetribune.com/portland-rioter-knocks-man-out-with-vicious-kick-to-the-head/?doing_wp_cron=1597785975.0272099971771240234375


P.C.Roberts: Slyšte Trumpa, on vám sděluje pravdu

On je jediným, který má odvahu postavit se establismentu, který je každou částečkou svého těla ďáblem, jdoucím proti vám, jak Trump správně říká.

Máte možnost zvolit Trumpa, nebo establisment. Trump je naší poslední nadějí. Jestliže bude poražen, nebude už nikdy nikdo, kdo by establishment vyzval na souboj.

Překlad: Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1940 sec,0.0449 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,582kB