Úterý 25 srpen 2020
Davy boháčů opustily město New York a s nimi odešly i jejich daně. Starostovi je to fuk   
Pridal tk Úterý 25 srpen 2020 - 08:42:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nejbohatší lidé v celém New Yorku (NYC) opustili město a přestěhovali se do svých rezidencí v Hamptonu, v Hudson Valley, nebo v Connecticut. Je to důsledek dramatického nárůstu kriminality a obecného chaosu v celém městě. Rozpočty policie jsou navíc nadále snižovány v rámci kampaně Black lives matter.

Došlo rovněž k omezení rozpočtu na další sociální služby jako úklid ulic a odvoz odpadků a tak se ve městě začínají množit krysy a raccooni.

Prestižní čtvrti jako Upper East Side, West Village, SoHo, nebo Brooklyn Heights zaznamenaly až 40ti procentní odliv populace. S bohatými lidmi ale odešly i jejich vysoké daně. V celém NYC platí 0,5 procent populace celých 40 procent daní a ty jsou nyní pryč.

To sice vyděsilo guvernéra státu New York Andrewa Cuomoa, ale neomarxistického starostu Billa de Blasia. Prý se nic neděje a vše je ok. Přeměna dříve “hlavní město světa” na africký slum se mu asi zamlouvá. Good bye big apple!

Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecké ministerstvo zahraničí si najalo nového poradce. Původ neuhádnete   
Pridal tk Úterý 25 srpen 2020 - 08:39:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německé ministerstvo zahraničí si najalo jako poradce Nurhan Soykan, místopředsedkyni Centrální rady muslimů v Německu. Soykan je původem z Turecka a netají se sympatie k turecko-nacionalistické skupině “šedí vlci”.

Co bude tahle muslimka, která okázale demonstruje svojí neloajalitu k německému státu a národu (který ji živí), radit německému ministrovi zahraničí? V zájmu Německa a německého obyvatelstva to jistě nebude.

Je to další z mnoha procesů, kdy jsou do řídicích struktur západních zemí instalováni otevření nepřátelé západních národů a kultury z řad imigrantů. Tento proces již trvá desítky let, ale nyní dochází k novému fenoménu, kdy místo místních fanatiků z řad nejrůznějších “vyvolených” menšin a extremistických stran dochází přímo k instalaci cizinců. Je to další z kroků k nastolení evropského chalífátu. Podobné procesy začínáme pomalu vidět i u nás. zatím jsou zde pouze instalováni protičeští fanatici jako Dienstbier, Marxová, Hřib, Freud atd., kteří začínají horovat pro “zapojení” nečeských menšin.

Milan z Německa
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeská vláda na popud ministra zahraničí Tomáše Petříčka schválila intervenční fond na podporu propagandy v Bělorusku...   
Pridal tk Úterý 25 srpen 2020 - 08:31:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Česká vláda na popud ministra zahraničí Tomáše Petříčka schválila intervenční fond na podporu propagandy v Bělorusku ve výši 10 milionů korun, většina peněz půjde do rukou opozičních médií a serverů v Bělorusku, které přebírají západní zpravodajství a píší proti Lukašenkově vládě a proti Rusku! Tomáš Petříček si přitom stěžuje v dnešním rozhovoru pro Babišův server, že Rusko se prý snaží ovlivňovat veřejné mínění, a to nejen v ČR! Peníze z fondu prý bude rozdělovat česká ambasáda v Minsku, jenže to může ohrozit české diplomaty, české občany a jejich rodiny v Bělorusku!

Česká vláda nadále pokračuje v politice vměšování se do vnitřních záležitostí Běloruské republiky. Právě dnes v pondělí česká vláda schválila na popud ministra zahraničí Tomáše Petříčka návrh na zřízení státního intervenčního fondu ve výši 10 milionů korun, který bude sloužit k podpoře běloruské opozice a především k podpoře běloruských novinářů a opozičních médií a serverů, aby mohli pokračovat v práci a v přinášení informací ze západu a jejich předkládání Bělorusům v jejich rodném jazyce.

Jedná se o klasický intervenční fond zaměřený na financování placené propagandy v Bělorusku, která má útočit proti prezidentu Lukašenkovi a také proti Rusku. Je to další krok české vlády, který potvrzuje agresivní vměšování Strakovy akademie do vnitřních záležitostí Minsku a je to otevřená finanční podpora běloruským opozičním novinám a serverům, které prostě nemají podporu běloruského lidu, který by dobrovolně tato média platil, takže potřebují finanční dotace a podporu ze zahraničí, ze zemí Evropské unie a z USA.

Jenže, pokud chcete vědět, jak vypadá ono pověstné macaté chucpe, tedy nehorázná drzost, tak přesně jedno takové chucpe dnes vyrobil právě zmíněný český ministr zahraničí. Tomáš Petříček totiž dnes v pondělí současně s usnesením vlády o zřízení intervenčního fondu pro Bělorusko poskytl Babišovu serveru iDnes.cz exkluzivní rozhovor, kde si stěžuje na to, že Rusko ovlivňuje v ČR a obecně v EU veřejné mínění. No, to je gól!

Takže dopoledne česká vláda na Petříčkův podnět schválí intervenční fond, který bude posílat peníze běloruským internetovým serverům, které píšou proti Alexanderu Lukašenkovi a proti Rusku, a odpoledne vyjde Petříčkovi na iDnesu rozhovor, kde ovšem tutéž činnost ostře kritizuje na Rusku, které prý ovlivňuje veřejné mínění v ČR a v zemích EU. A to přitom ještě ani není pravda, protože Rusko nikomu nic neposílá. Kdyby ten rozhovor alespoň vyšel jiný den, aby to nebylo tak okaté a nemlátilo to do očí, ale tohle prostě je neuvěřitelné chucpe. Oni už si ani před voliči v ČR nedávají na tyto detaily pozor, protože mají občany za tupé stádo, kterému vůbec nic nedojde.

Česká vláda si zahrává s ohněm, vystavila české občany a diplomaty v Bělorusku hrozbě

Rusko přitom v ČR nikoho neovlivňuje, názory a mínění v ČR je utvářeno veřejností, která si sdílí informace mezi sebou a nepotřebuje k tomu ani českou vládu, ani veřejnoprávní média, ani Evropskou unii, ani neziskový sektor. Lidé si utváří názor za pomoci národní a vlastenecké alternativy, která má těsnou vazbu s vlastními občany a potažmo čtenáři, posluchači a diváky. Proto skutečné vlastenecké projekty nepotřebují žádné intervenční fondy z ciziny, protože se mohou spolehnout na podporu vlastních občanů. Jenže v Bělorusku to zjevně možné není, protože tamní opoziční média mají podporu u běloruských obyvatel prakticky nulovou. Žádný skutečně běloruský vlastenecký server by nikdy nepřebíral informace a zpravodajství ze Západu od sionistických agentur na výrobu fiktivní reality v Evropě a ve světe.

Podle Petříčka dojde k rozdělení peněz z intervenčního fondu za pomoci české ambasády v Minsku, která peníze přerozdělí ve spolupráci s organizacemi občanské společnosti v Bělorusku. Dovoluji si tvrdit, že k tomuto ovšem rozhodně nedojde, protože běloruské úřady nedovolí, aby česká ambasáda v Minsku financovala v Bělorusku organizace podílející se na pokusu o státní převrat. Naopak, výsledkem může být uzavření české ambasády v Minsku a vyhoštění diplomatů. A to ještě v tom lepším případě.

Alexander Lukašenko v neděli na běloruské televizi mluvil právě o tomto, že nedovolí, aby ambasády západních zemí v Minsku podněcovaly protistátní činnost, a že se nebude zdráhat uzavírat velvyslanectví těch západních zemí, u kterých běloruská tajná služba zjistí, že přerozdělují peníze účastníkům nepokojů. Proto je mi záhadou, že se česká vláda rozhodla, že peníze z intervenčního fondu bude rozdělovat ambasáda ČR v Minsku. Je to záminka Petříčkova resortu, jak ukončit diplomatické styky s Běloruskem a nechat si Lukašenkem uzavřít českou ambasádu v Minsku právě touto mediálně zjevnou provokací?

Peníze z intervenčního fondu bude prý v Minsku rozdělovat česká ambasáda, jenže Lukašenko v televizi prohlásil, že to nikdy nepřipustí a lid se proti vměšování ambasád do dění v zemi musí bránit

Jediný způsob, jak by to fungovalo s těmi penězi, by asi byl model tzv. igelitek, kdy si zástupce opozice přijde v Minsku na českou ambasádu s taškou, ve které si potom odnese americké dolary, které v Bělorusku fungují jako paralelní měna, i když nelegálně a neoficiálně. Směnu za běloruský rubl potom provádí různí spekulanti napojení na státní banky v zemi, které tento zdroj valut tiše vítají a profitují z toho. Vzhledem k tomu, že většinu západních ambasád v Minsku dnes hlídá běloruská tajná služba a může zadržet kohokoliv, kdo opustí dveře české ambasády, nepřipadá tato varianta asi v úvahu. Pravděpodobnější bude, že se někdo z českých diplomatů s penězi vypráví do terénu a někde v restauraci v Minsku, v kavárně, předá kontaktovi z občanské organizace peníze.

Tohle ovšem bude platit jen za předpokladu, že zaměstnanci české ambasády v Minsku nejsou sledování běloruskou tajnou službou, což je vysoce pravděpodobné, zejména po dnešním dnu, kdy česká vláda vytroubila takto veřejně do světa, že založila intervenční fond na podporu západní propagandy v Bělorusku. Dovedu si představit, že tímto krokem vláda ohrozila bezpečnost českých diplomatů v Minsku a pokud se jim něco stane, česká vláda je bude mít na svědomí.

Docela by mně zajímalo, jak se Tomáš Petříček srovná s tím, že kvůli své agendě ohrožuje český diplomatický sbor v Minsku, který by měl v době nepokojů v hostitelské zemi zůstat maximálně neutrální a maximálně v poloze nezúčastněné země. Dovedete si jistě představit, jakou svodku dnes dostane na stůl Alexander Lukašenko z českého tisku, že česká vláda schválila intervenční fond pro běloruské povstalce a demonstranty a peníze jim budou rozdávat čeští diplomaté z ambasády v Minsku.

Lukašenko chodí po Minsku s Kalašnikovem a v neprůstřelné taktické vestě, ale český Petříček chce po českých diplomatech v Minsku, aby v zemi rozdávali peníze tamní opozici!

Uvědomuje si vůbec český ministr zahraničí, že v Bělorusku, kde prezident Alexander Lukašenko chodí v neprůstřelné vestě s Kalašnikovem v ruce, může prostě někomu rupnout v hlavě a může zaútočit na někoho z českého velvyslanectví za to, že česká vláda financuje opozici a její média, která se snaží o svržení vlády této hostitelské země? Předání peněz opozici bude v Bělorusku posuzováno jako financování nepřátelského uskupení a nepřátelský akt cizí země. Kdo ochrání české diplomaty, zaměstnance ambasády a jejich rodiny v Minsku? Znovu tady vidíte v přímém přenosu, co se stane, když u moci jsou v ČR marionety, které nejedou politiku pro občany, ale pouze noty a instrukce od Mikea Pompea.

A oni potom mají ještě tu drzost stěžovat si v médiích, že Rusko má prý tu drzost ovlivňovat v cizích zemích veřejné mínění, když oni sami ve Strakově akademii dělají rok co rok to samé, rok co rok sypou na státních dotacích jako je Člověk v tísni a další stovky milionů korun, které potom konči právě v těchto různých občanských společnostech všude po světě tam, kde je zrovna potřeba destabilizovat vládu a provést barevnou revoluci. A jako by to nestačilo, tak ještě mimo toho teď schválí intervenční fond pro běloruské opoziční servery. Já bych české vládě dal jednu dobrou radu: Když někde hoří, neposílejte tam další kanystry s olejem, daleko s nimi totiž nedojdete! Riskujete nejen diplomatický oheň na střeše české ambasády v Minsku, ale i bezpečnost a zdraví českých občanů v celém Bělorusku, kteří tam žijí a pracují.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMigranti získají v Německu 1.200,- Eur/měsíc za nic   
Pridal tk Úterý 25 srpen 2020 - 08:21:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německo: Nepodmíněný základní příjem vypadá na papíře velice pěkně. Jenže praxe např. Finsku ukazuje, že to v reálné společnosti lidí prostě nefunguje. A ještě v kombinaci s migrací to vytvoří skupiny lidí, kteří nebudou ochotni ani schopni něco pro společnost vytvořit. A budou mít spoustu volného času třeba na různé "obohacování" ostatních a budování no-go zón.

Pokud to není placeno státem, ale nějakými fondy, tak ten, kdo to financuje, ví moc dobře, jak to skončí.

A teď si vemte naše lidi, kolik lidí u nás si vydělá 3.1270,-Kč a více?

Zdroj: http://www.zvedavec.org/vezkratce/17237/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeská republika posílá běloruským aktivistům deset milionů z našich peněz   
Pridal tk Úterý 25 srpen 2020 - 08:16:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zpráva z tisku: Vláda vyčlenila 10 milionů na pomoc Bělorusům snažícím se o pád diktátora.

Ale, ale. Tak jestli tomu dobře rozumím, tak naše vláda bude penězi svých daňových poplatníků financovat další barevnou revoluci v cizí zemi, se kterou nemáme ani společnou hranici, ani důležité smlouvy či závazky. Tamní barevná revolue má za cíl svrhnout oficiálního prezidenta, jenž v posledních volbách dostal 80 % hlasů, a dosadit na jeho místa pro-západní loutku, která by umožnila vyrabovat nerostné a jiné bohatství a přiblížit NATO ještě blíže hranicím Ruska.

Bělorusko není členem Evropské unie, ani kandidátem na členství. Jde o suverénní stát. Pro obranu Ruska je ovšem Bělorusko důležitý strategický stát jak svou polohou, tak rozlohou a historií. Rusku tedy rozhodně není jedno, kdo tam vládne.

Když španělská vláda vsadila do vězení regulérně zvolené katalánské politiky, jejichž jediným proviněním bylo to, že žádali referendum o odtržení Katalánska, kolik peněz poslala česká vláda rodinám zavřených politiků? Nula. Zero.

Když ve Francii bouřilo hnutí Žluté vesty proti vládě a požadovalo odstoupení Macrona (který mimochodem v prvním kole voleb v dubnu 2017 získal pouhých 24,01 % hlasů), kolik peněz poslala česká vláda na pomoc Žlutým vestám? Nula. Zero.

Když turecký prezident Erdogan v roce 2016 provedl po nezdařeném vojenském puči rozsáhlé čistky v armádě, policii, justici, státní správě a ve školství, zavřel 1043 škol, 1229 spolků a nadací, 19 odborových svazů, 15 univerzit a 35 nemocnic, když nechal vyhodit 160 tisíc lidí z práce a 50 tisíc nechal zavřít, kolik poslala česká vláda na pomoc obětem? Nula. Zero.

Když britská policie vyvlekla v poutech Juliana Assangeho z ekvadorského velvyslanectví, kde se pět let skrýval, a vsadila ho bez obvinění do vězení, když proti němu vedou extradiční řízení a americká vláda se ho chystá obvinit z desítek zločinů a zavřít na desítky let, ne-li doživotně za to, že zveřejnil zvěrstva páchaná americkými vojáky v Iráku, kolik peněz poslala česká vláda na jeho obhajobu? Nula. Zero.

A protestovala vůbec proti jasnému porušení jeho lidských práv? Ne, ani nešpitla. Dívala se jinam.

Ale když se Sorosjugend a bandy profesionálních aktivistů financovaných bankstery a deep state snaží svrhnout oficiálního prezidenta suverénního státu jen proto, že je vlastenec a nehraje podle západních not (= nenechá si rozkrást zemi jako to provedli s Ukrajinou), tak česká patolízalská vláda penězi, které nemá a musí si je půjčit (sic!) financuje tamní protistátní puč.

Co je českým politikům do toho, co se děje v Bělorusku? Lidská práva, jo? A proč mlčeli, když „spřátelení politikové“ dělali zvěrstva deset krát horší, porušovali lidská práva, zavírali lidi, ničili jejich kariéry? Proč se dívali jinam?

Jako třešnička na dortu zní skutečnost, že tatáž vláda jen několik měsíců zpátky zaťala obrovskou mega-sekeru do státního rozpočtu, prošustrovala 500 miliard, které v pokladně nebyly a musely se tedy půjčit, a které teď budou splácet vnuci našich vnuků, a to jen proto, aby zmírnila následky krize kolem koronaviru, uměle vyvolané touž vládou. Lukašenko to neudělal, zemi nezadlužil, ekonomiku nezničil a počet jejich mrtvých je podobný jako v zemích s drastickými omezeními. Možná to je další důvod, pro který mu nemohou přijít na jméno. Nehrál podle oficiálně nadiktovaných not a dokázal, že to jde. A co víc, naznačil, že celý slavný koronavirus je podvod. To se neodpouští. Pravda, totéž udělali Švédové (se stejným výsledkem), ale na Švédy si netroufneme. Navíc Švédové jinak úspěšně naplňují Kalergiho plán, pracují na likvidaci vlastní identity a zániku svého národa, tak je nechme v klidu vymizet.

Je mi z pokrytectví, dvojího metru, patolízalství, lokajství české vlády fakt na blití. Je jasně vidět, že deep state, ať už si pod tím představíte cokoliv, má u nás hluboce a pevně zapuštěné kořeny.

Vladimír Stwora

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/08/8414-ceska-republika-posila-beloruskym-aktivistum-deset-milionu-z-nasich-penez.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČím dál tím víc vyděšených Modrých strak   
Pridal tk Úterý 25 srpen 2020 - 08:10:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
O tom, že je už nějaký ten pátek permanentně vyděšena tak strašně rádoby cokoliv velkého ve státě Mirka Němcová, nechvalně známá svojím stračím zobáním po cizím majetku (nejlépe státním), proslulou to již vlastností ODS, strany Modrých strak, ví snad každý, kdo sleduje, třena i jen z povzdáli, naší domácí politiku a její aktéry. Ale, jak je vidět i slyšet, těch vyděšenců z ODS je čím dál, tím víc.

Ono se ani není čemu moc divit, přístupů k volně ležícímu zobu pro ně ubývá úměrně s délkou času, který už nevládnou, ale také s jejich "oblibou" ve společnosti, u voličstva. Což dokládají různými agenturami zjištěné výsledky volebních preferencí. Pravda, vynechá-li se agentura CVVM, pořád ještě přisátá k financím státu skrze bohatě krmený Sociologický ústav Akademie věd ČR, řízená paní Tabery, manželkou jednoho z nejvíce nenávistného k státu, vládě, premiérovi a prezidentovu republiky, novináře. Toho, co ve své patologické nenávisti k této naší krásné zemi, by nejradši viděl na Hradě šílenou Merkelovou, co se ve velké míře snaží likvidovat Evropu jako takovou, nesmyslnou podporou a podněcováním migračními tsunami z Afriky a Arábie. Prostě Erik Tabery, vulgární a jakékoliv etiky, slušnosti prostý presstitut z Bakalovy stáje Respektu.

Ale zpět k Modrým strakám, dlouhé roky vesele a s chutí zobajících ze státního, veřejného, bez jakýchkoliv zábran a skrupulí. Než je zastavily, teda jenom ty nejsilnější a nejviditelnější jedince ve vládě, výsledky mimořádných voleb, protože už to dál s nimi opravdu, ale opravdu nešlo, ty jejich hejna bylo nutné rozprášit a vyhnat, zobali až doslova kradli přespříliš. Že více - méně potajmu, v menších houfech i jednotlivě, zobali přes míru i dál na různých úrovních státní správy, se čas od času "provalí" ještě i teď. Viz aféry v Brně, ROP Severozápad, ale i jiné kauzy zlodějen Modrých strak. Ke kterým se, jak jinak, jejich dnešní eunuchoidní, směšný až svým politickým malomocenstvím, po zásluze vysmívaný Petřík Fialů, nějakým záhadným řízením profesor, nehlásí. O to víc se ale hlásí, až musí mít strnulou ručičku už, na místo premiéra, na tu svojí vysněnou sesličku ve Strakovce, tu nejvyšší, jak jinak.

Že se mu směje už celá republika, Fialovi Jáchcibýtpremiérovi, s pečlivě naondulovanou patkou, je zřejmě nad jeho rozpoznávací schopnosti směšného až ubohého narcise s očividným komplexem malosti i ducha. Nic z toho mu ale nebrání setrvale kvičet, jak současná vláda dělá všechno špatně bla bla bla, jak ON by to dělal lépe, jen ho, probůh, pusťte do té Strakovky konečně už, protože ON to dokáže. Co, už ODS, strana Modrých strak, dokázala a všichni jsme na to pořádně doplatili.

Tristní je na tom všem to, že ten neschopa ňoumovitý není v tom sám, že podobných Jáchcibýtů ... je v té profláklé straně víc a čas od času krákají své jediné pravdy, postupně s přitvrzující rétorikou snaživých zoufalců. Ať už jde o Mirku Jáchcibýtprezidentku, anebo třeba i arogantního Skopečka, který je mistrem nad mistry v lhací disciplíně, servítek si neberoucího, o nějaké politické kultuře a kultivovanosti nemluvě - https://www.parlamentnilisty.cz/…/Topolankuv-megasvindl-Hav…

S bezmocnou sice, ale o to větší, směšnou poťouchlostí, se snaží být tihle Jáchcibýti i vtipní někdy, ale vždy to zůstane jenom u té hloupé trapnosti. Jako třeba ten Petříkův Jáchbýtův nápad s milionem - https://www.parlamentnilisty.cz/…/A-my-dame-každému-milion-…. Oni už rozdávali, desítky, stovky milionů, miliardy - ale sobě, klukům a děvčatům, s kterými byli v partě, s kterými mluvili. A ten jánabráchizmus, hlavně ale ta možnost namáčet si pařáty ve státní kase bez kontroly a se schopností korumpovat každého, kdo by jim byl schopen něco kritického k tomu kompetentně říct, seknout je po těch pařátech, to jim dnes tak strašně moc chybí. A chtěli by ke korytům, ke krmelcům zase, opět, znovu. Nedaří se ale, a z toho jsou postupně vyděšeni víc a víc.

Je jen na nás, občanech, voličích, aby se k tomu již nedostali a znovu jim už tady nekvetla pšenka klientelizmu, korupce, kamarádčofstva, tunelování, aby jejich konkubíny už neřídili vojenské rozvědky a vlastně stát a nám všem se nevysmívali všichni společně. I když jsou i dnes malinko vysmátí, jak z toho všeho vyšli bez trestů zásluhou našeho "spravedlivého" soudnictví, justice.

Volme srdcem, ale hlavně s rozumem, nezapomínejme.

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi


Zdroj: Vaše věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPůl Běloruska za 52 milionů eur   
Pridal tk Úterý 25 srpen 2020 - 08:03:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V neděli zveřejnila část prozápadní běloruské opozice „svůj“ program. Pokud by uspěli v opakovaných volbách, chtějí v zemi provést totální privatizaci ekonomiky, neprodyšně uzavřít hranici s Ruskem a zakázat používání ruštiny. Prozápadní část opozice má podle odhadů podporu asi 10% obyvatel. Je to ta „parta“, které EU podle rozhodnutí Evropské rady posílá na jejich činnost 52 milionů eur. Přispívá jim i český státní rozpočet 40 miliony korun z kapitoly Ministerstvo zahraničních věcí.

Politický program „západniků“ byl zveřejněn ve formě vylepených letáků. Většina textu byla dvojjazyčná – v běloruštině i ruštině. Ve verzi psané rusky však byla vynechána pasáž o privatizaci. Více než 80% občanů Běloruska mluví rusky, ale nikoli bělorusky. Připomíná to situaci v Irsku, kde jsou úředními jazyky angličtina – jazyk bývalých okupantů, jimž ale hovoří většin národa - a irština, coby původní řeč keltské většiny, kterou však dnes ovládají jen vlastenečtí „fajnšmekři.“

Během dneška už text kompletně přeložili stoupenci proruské opozice. Těch je mezi opozičníky naprostá většina. Z dvojí hry „západniků“ udělali pořádný skandál a už mobilizují občany do budoucího politického střetu. Jde o hodně. O více než polovinu podniků v zemi. A také o to, aby Bělorusko nedopadlo jako Ukrajina. Tedy naprostým ekonomickým rozvratem, který nastal po podpisu Asociační dohody EU-Ukrajina, která byly podmíněna zrušením společného trhu s Ruskem.

V Bělorusku je 60% podniků ve státním vlastnictví. Současný prezident Alexandr Lukašenko se v roce 1994 dostal k moci s programem zastavení divoké privatizace, která do té doby i v Bělorusku, stejně jako v Rusku, probíhala podle západních not. Pro většinu podniků se po nějaké době nutnosti dotování ze státního rozpočtu podařilo najít smysluplnou výrobní náplň. Pomohla jim zejména konsolidace ruského hospodářství, k níž došlo po nástupu prezidenta Vladimíra Putina. Strojírenské výrobky z devítimilionového Běloruska našly dobré uplatnění na stopadesátimilionovém společném trhu Euroasijské ekonomické unie.

Běloruské podniky se úspěšně účastní i ruských zbrojních zakázek. Exportně nejúspěšnější protiletadlové systémy na světě S 300 míří mimo Ruskou federaci na podvozcích z Běloruska. Kromě toho však na hospodářské spolupráci se zeměmi bývalého SSSR, kterou inspirovalo a organizuje Rusko, Bělorusové vydělávají i nákupem surovin – zejména ropy a plynu - za výhodnější než světové ceny.

Tohle všechno by chtěli „západnici“ financovaní z Bruselu zničit. Za „pár drobných“ by podle not z Bruselu měly být běloruské podniky rozprodány západním firmám. Nebo zlikvidovány. Po odpojení od společného trhu s Ruskem a dalšími postsovětskými republikami by je čekaly velmi těžké časy. Zde je nutné připomenout, že většina postsovětského asijského trhu rozhodně nejsou žádné „žebrácké státy“. Na tomto území se těží téměř celá Mendělejevova tabulka prvků. Některé z těchto středoasijských států mají na to, aby do svých nemocnic lákaly na lukrativní platy západní lékaře, aby ty jejich učili nejnovějším léčebným postupům. A rádi tam jezdí nejen čeští, ale i němečtí a američtí špičkoví experti.

Pro objektivitu bych chtěl dodat, že v Bělorusku se samozřejmě objevily obavy i z "divoké privatizace" ruskými oligarchy. Ti mají z dob Jelcina bohaté zkušenosti. A někteří i taková pěkná jména, jako třeba bankéř jménem Wekslberg... Bělorusko zkrátka stojí na křižovatce. Jedno je jisté - cesta směr Majdan a ukrajinizace je ta nejhorší možná.

Ivan David
Nová republika

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuský tisk: V roce 1942 napadla SSSR hitlerovská Evropská unie!   
Pridal tk Úterý 25 srpen 2020 - 07:54:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Proč mnoho západních zemí dnes chce přepsat historii druhé světové války? Protože si pamatují, na které straně bojovaly, uvedl ruský portál „news-fancy.com“.

Himmler a SS "Galicia"

18. srpna 2020 - 04:20


Ve stejném příkopu s nacisty

Týden před 22. červnem 1941 ve svém deníku napsal Hitlerův ministr propagandy Goebbels: „Útok na Rusko bude nejsilnější ze všech dějin, jaké kdy historie zažila.“

A tady je důvod znovu se zamyslet a pochopit, koho naši dědové a otcové ve skutečnosti porazili, uvedl portál.

Fráze „Vítězství sovětského lidu nad nacistickým Německem“ je, přesně řečeno, nepřesná. V roce 1941 byl SSSR napaden nejen Německem, ale také všemi jeho evropskými spolupachateli. Chcete-li hitlerova Evropská unie. Pouze 5 evropských zemí se tehdy oficiálně nezúčastnilo kampaně na východě: Švédsko, Švýcarsko, Portugalsko, Turecko a Španělsko (s velkou rezervou, protože španělská dobrovolnická „Modrá divize“ bojovala s Rudou armádou, ale v roce 1943 byl mnohokrát poražena – a poté rozpuštěna). A zbytek Evropy hnal své hordy či techniku ve společné formaci s Führerem.

Po vítězství v roce 1945 a do pohřbu Sovětského svazu jsme byli nějak „v rozpacích“ připomenout evropským státům, že tisíce jejich občanů bojovaly na Hitlerově straně nebo dodávaly Wehrmachtu zbraně a chléb. Kladl se „vděčný důraz“ na jednotky odporu vůči fašistům působícím v těchto zemích, uvedl ruský tisk.

Podívejme se však stále do očí historické pravdy a pokusme se zjistit, kdo bojoval proti SSSR ve stejném příkopu s Hitlerem a co Evropa dodala jeho armádě v době útoku na SSSR 22. června 1941.

Evropské „národní divize SS“

Na straně Hitlera bojovalo také 22 „národních divizí SS“. Celkem v nich působilo 522 tisíc dobrovolníků. Měly by být uvedeny alespoň za účelem posouzení zeměpisné polohy Hitlerovy Evropské unie:

- Albánie: 21. horská divize SS "Skanderbeg";

- Belgie: 27. dobrovolnická granátová divize SS „Langemark“, 28. dobrovolnická divize SS tankových granátníků „Valonsko“, vlámská legie SS;

- Bulharsko: bulharská protitanková brigáda;

- Maďarsko: 17. sbor SS, 25. divize SS granátníků "Hunyadi", 26. divize SS granátníků, 33. divize kavalérie SS;

- Dánsko: 11. dobrovolnická divize SS tankových granátníků "Nordland", 34. dobrovolnická divize granátníků "Landstorm Nederland", SS Svobodný korpus "Danmark", SS dobrovolnický korpus "Schalburg";

- Itálie: 29. divize SS granátníků "Italia";

- Nizozemsko: 11. dobrovolnická divize tankových granátníků SS „Nordland“, 23. dobrovolnická motorizovaná divize SS „Nederland“, 34. dobrovolnická granátnická divize „Landstorm Nederland“, vlámská legie SS;

- Norsko: norský SS Legion, norský SS Ski Jaegers Battalion, norský SS Legion, 11. dobrovolnická divize tankových granátníků "Nordland";

- Polsko: SS dobrovolnická legie;

- Rumunsko: 103. tankový SS-bojový pluk, SS regiment granátníků;

- Srbsko: srbský dobrovolnický sbor SS;

- Lotyšsko: lotyšští legionáři, lotyšská dobrovolnická legie SS, 6. sbor SS, 15. divize granátníků SS, 19. divize granátníků SS;

- Estonsko: 20. divize SS granátníků;

- Finsko: finský dobrovolnický prapor SS, 11. dobrovolnická tanková divize SS a divize granátníků „Nordland“;

- Francie: 28. dobrovolnická divize SS tankových granátníků "Walllonien", 33. divize SS granátníků "Charlemagne", legie "Bezen Perrot";

- Chorvatsko: 9. horský sbor SS, 13. horská divize SS "Khanjar", 23. horská divize SS "Kama";

- Československo: SS Svatováclavská dobrovolnická legie (nebyla na frontě nasazena), /samozřejmě Slovenský stát se na agresi podílel také poz. IK/

- Galicia: 14. divize SS granátníci "Galicia" (1. ukrajinská).

A také: Skandinávská divize 5. tankové divize SS „Viking“ (Nizozemsko, Dánsko, Belgie, Norsko), balkánská 7. dobrovolnická horská divize „Prince Eugen“ (Maďarsko, Rumunsko, Srbsko), 4. horská střelecká divize, divize SS "Karstjager" (Srbsko, Maďarsko, Slovinsko, Galicie, Itálie, Ukrajinci, Španělsko), 36. divize SS granátníků "Dirlewanger" (najímající převážně vojenské zločince z různých evropských zemí).

Seznam uvádí pouze největší evropské spolupachatele Hitlera. Ale bylo jich mnoho. Byli sice menší, ale společně také způsobili Rudé armádě velké škody. Vezměte si například Norsko a Dánsko. Z Norů a Dánů byla vytvořena divize Nordland o síle téměř 15 000 mužů, která se účastnila bitev proti naší armádě poblíž Leningradu i poblíž Berlína (mimochodem byla poražena), dodal ruský portál.

Zdroj: https://www.prvnizpravy.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Tuhle část moc nezdůrazňujeme.” Klaus ml. poukázal na důsledky invaze 1968, na které Češi neradi vzpomínají   
Pridal tk Úterý 25 srpen 2020 - 07:40:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Český poslanec Václav Klaus mladší promluvil o podstatě událostí, které doprovázely invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968. Podle jeho názoru samotná akce v srpnu 1968 byla důsledkem politického souboje uvnitř komunistického táboru, kde určitou roli sehráli místní zrádci. Zdůraznil rovněž úlohu českých silových složek.

Ve svém facebookovém příspěvku předseda Trikolóry Václav Klaus ml. podotýká, že invaze vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968 a následné potlačení pražského jara se mimo jiné dají vnímat jako důsledek souboje mezi komunisty, kde řada zrádců ve vedení strany pozvala cizí armádu za účelem upevnění svých vlastních mocenských pozic. Klaus ml. rovněž zdůrazňuje, že tito kolaboranti nebyli potrestaní ani po roce 1989.

Vojska Varšavské smlouvy měla zásadní úlohu v událostech, které se odehrávaly v roce 1968, zatímco v následujících letech opěrným bodem tehdejšího režimu v Československu byly místní organizace a silové jednotky.

„Tu každodenní práci tady ale pak dělali dvacet let naši domácí lidé. Cizí armáda byla zalezlá někde za Lysou nad Labem a moc se neukazovala, celých dvacet let,” říká český politik.
Podle Klause mladšího za zmínku stojí i události ze srpna 1969, když bylo zaznamenáno drsné potlačení protivládních protestů.

„Teror v srpnu 1969 a brutální potlačení demonstrací občanů dělali čeští milicionáři a policejní jednotky. Tuhle část začátku normalizace v srpnu moc nezdůrazňujeme,” zdůraznil šéf Trikolóry.

Dohoda dvou velmocí

Podle názoru bezpečnostního analytika Jana Schneidera by v případě, kdy by sovětské vojenské jednotky dostaly povolení zůstat na území Československa i po vojenských cvičeních Varšavské smlouvy, k násilné invazi v roce 1968 by možná ani nikdy nedošlo. Rozmístění sovětských vojsk v Československu mělo totiž být součástí vyrovnání taktických pozic mezi NATO a Východním blokem.

„Jak vyplynulo ze sovětsko-amerických jednání v Glassboro 1967 – zřejmě šlo o vyrovnání taktických pozic obou vojenských bloků, které bylo podmínkou dalších strategických rozhovorů o jaderném odzbrojení, které pak probíhaly bez ohledu na rozhořčení kvůli okupaci Československa a byly zakončeny smlouvou SALT I v roce 1972. To rozhořčení se spíše týkalo způsobu provedení, nikoliv samotného faktu. Ten byl zřejmě domluven,“ tvrdí expert.

Jako další potvrzení této skutečnosti slouží i slova vlivného amerického diplomata Henryho Kissingera, jenž kdysi uvedl tři důvody, proč se Washington rozhodl nevměšovat se do vnitřní roztržky ve Východním bloku. Prvním bylo to, že se Američané pevně drželi principu vzájemného nevměšování se do cizí sféry vlivu, který vyplýval z Jaltské dohody. Další příčinou se stalo to, že tehdejší americký prezident Lyndon Johnson nechtěl, aby tento konflikt zmařil jednání o jaderných zbraních mezi Moskvou a Washingtonem. Nakonec možný úspěch reformy v Československu by nebyl pozitivním výsledkem nejen pro sovětské vedení, ale i pro americké politiky.

„A za třetí si vůbec nepřáli, aby pražské jaro zvítězilo a prokázalo přednosti socialismu s lidskou tváří. Pro ně bylo naopak podstatné, aby socialismus vůči kapitalismu neprokázal žádné své kvality,“ uvádí Schneider s odkazem na slova Kissingera.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DzBn

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLékařský expert: Atropin předepsaný Navalnému německými lékaři Rusové použili v prvních minutách jeho hospitalizace   
Pridal tk Úterý 25 srpen 2020 - 07:31:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Verzi o otravě Alexeje Navalného ruští lékaři zvažovali, ale žádné stopy nenašli, sdělil novinářům vedoucí oddělení anesteziologie a resuscitace č. 1 Pirogovského centra Boris Teplych.

Podle něj byl atropin, který nyní používají němečtí odborníci, Navalnému podáván už v prvních minutách po hospitalizaci.

„Pro mě zatím nebylo ve zprávě kolegů z Charité zatím nic nového. Mluví o klinických údajích, a nikoliv o samotné látce, kterou jsme ani my, zjevně ani oni, v tuto chvíli nezjistili,“ řekl spolupracovník agentury.

Lékař vyjádřil naději, že stav Navalného se bude nadále zlepšovat.

„Navíc přítomnost takové chemické reakce v těle je možná jak v důsledku použití jiných léků, tak při přirozeném průběhu onemocnění,“ poznamenal.

Dříve v berlínské klinice Charité, kde se nachází šéf Fondu pro boj proti korupci (FBK), uvedli, že Navalnyj byl otráven látkou ze skupiny inhibitorů cholinesterázy. Lékaři zjistili, že je obtížné určit, co přesně pacient pozřel, plánují další testy.
Bloger nyní zůstává v umělém spánku. Jeho stav je hodnocen jako vážný, ale není ohrožen na životě.

Hospitalizace Alexeje Navalného

Ve čtvrtek ráno letadlo, kterým letěl Alexej Navalnyj z Tomska do Moskvy, bylo nuceno přistát v Omsku. Blogerovi se udělalo špatně, po přistání byl naléhavě hospitalizován. Stav pacienta byl hodnocen jako závažný, je v kómatu.

Lékaři v Omsku neodhalili žádné jedy ani stopy jejich přítomnosti v krvi a moči pacienta. Lékaři považují za hlavní dočasnou diagnózu metabolickou poruchu, která způsobila prudký pokles hladiny cukru v krvi.

Po konsiliu ruských a německých lékařů a stabilizaci stavu Navalného bylo dovoleno jeho příbuzným přepravit jej na kliniku v Německu. V sobotu ráno přistál soukromý letoun s Navalným a jeho manželkou Julií v Berlíně.

Konzilium potvrdilo podloženost léčby Navalného, oznámili v Omsku

Němečtí specialisté v Omsku získali údaje všech vyšetření Alexeje Navalného, společné konzilium potvrdilo podloženost léčby, oznámili na Ministerstvu zdravotnictví Omské oblasti.

„Dříve specialisté společnosti sanitárního letectva, kteří do Omsku dorazili kvůli převozu A. Navalného do Berlína, také obdrželi údaje všech diagnostických vyšetření a na společném lékařském konziliu potvrdili podloženost Rusy vybrané taktiky léčby,“ uvádí se ve zprávě ministerstva.

Jak uvedli v regionálním ministerstvu, ruská strana již německým kolegům předala snímky magnetické rezonance a od kliniky Charité obdržela dopis s poděkováním za spolupráci.

Kdo je Alexej Navalnyj

Alexej Navalnyj je ruský opoziční aktivista, který opakovaně pořádal nepovolené akce a demonstrace. Jeho Fond boje s korupci byl ruským ministerstvem spravedlnosti zařazen na seznam zahraničních agentů, tedy organizací, které jsou financovány ze zahraničí a usilují o změnu státní politiky. V červenci Navalnyj informoval o zrušení organizace kvůli několikamilionové pokutě a změně právnické osoby.

V prosinci 2016 aktivista oznámil svůj záměr kandidovat na prezidentské křeslo ve volbách roku 2018, ale Ústřední volební komise RF mu to zakázala kvůli jeho předchozím odsouzením. V roce 2017 byl Navalnyj podmíněně odsouzen za zpronevěru v případě Kirovles. Dříve byl v roce 2014 spolu se svým bratrem Olegem odsouzen za rozkradení prostředků společnosti Iv Roše Vostok. Alexej dostal podmíněný trest, jeho bratr však musel na 3,5 let do kolonie.

Současně Navanyj čelí obviněním z pomluvy 93letého veterána 2. světové války. Důvodem je přísná kritika, kterou aktivista veřejně zareagoval na video ohledně změn v Ústavě Ruska, kde veterán vystoupil.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Dzyt
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1148 sec,0.0412 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,521kB