Středa 26 srpen 2020
V Německu mají 68 000 případů ženské obřízky. Od roku 2017 jde o nárůst o 44%   
Pridal tk Středa 26 srpen 2020 - 08:18:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle německé ministryně pro rodinu Franzisky Giffey (sociální demokracie SPD) je v současné době v Německu 68 000 případů ženské obřízky. Jde o nárůst o úctyhodných 44 procent v porovnání s rokem 2017! Podle ministryně je důvodem masová imigrace “syrských válečných uprchlíků” z Nigérie, Somálska, Eritree, Indonésie a Egypta, kde je tento muslimských zvyk mrzačení ženských genitálií často praktikován. Dalších 15 000 dívek je tímto zákrokem ohroženo přímo v Německu, kde je sice ženská obřízka oficiálně zakázána, ale v imigrantských komunitách se běžně praktikuje a úřady to trpí. Podle ministryně je prý hlavní, že se zvýšilo povědomí o této barbarské tradici muslimských imigrantů.

Podle opozice je “zvýšení povědomí” obětem ženské obřízky málo platné a vláda proti potírání podobného barbarismu nic nedělá. Jenže vláda dělat ani nechce. Muslimské imigranty líčí jako výlupky všech ctností a jejich kulturu jako obohacení, tak těžko může proti té obohacující kultuře zasahovat, že?! To je stejné, jako když se u nás doma stále bojuje proti drogám a přitom každý ví, že si je mládež může koupit v každé muslimské kebabárně, nebo vietnamské večerce. Jenže zasáhnout proti podobným podnikům by byl přece rasismus a xenofobie. Tak se raději nedělá nic.

Ženská obřízka je na vzestupe ve všech zemích západní Evropy s vysokým podílem muslimských imigrantů.

Milan v Německu
Česká vě
c
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMinulou neděli v Minsku demonstrovalo 100 000 lidí a západní média křičí, že desetimilionové Bělorusko chce změnu režimu!   
Pridal tk Středa 26 srpen 2020 - 08:11:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Minulou neděli v Minsku demonstrovalo 100 000 lidí a západní média křičí, že desetimilionové Bělorusko chce změnu režimu! V Praze v červnu 2019 demonstrovalo na Letné 300 000 chvilkařů a západní média křičela, že Česko chce změnu režimu! A jaký je jediný rozdíl? No přece v tom, že v roce 2019 Lukašenkova vláda neschválila intervenční fond na podporu české opozice a práce českých opozičních médií a novinářů v ČR proti demokraticky zvolenému premiérovi! Jaroslav Foldyna to řekl českým poslancům na plnou hubu a nikdo ve sněmovně ani nepípl! Pravdu znají všichni, ale proti instrukcím z Washingtonu je zákaz protestovat!

Všichni určitě sledujete situaci v Bělorusku a každý den vám česká mainstreamová média v čele s Českou televizí přináší informace o tom, jak celé Bělorusko se vzbouřilo proti Alexanderu Lukašenkovi a kolik lidí nesouhlasí s běloruským režimem. Bělorusko prý chce změnu a běloruský prezident se drží u moci silou a brání běloruským občanům v demokratizaci běloruské společnosti. Tyto zprávy a informace jsou ovšem západními médii pokřivovány takovým způsobem, že bychom si měli udělat jedno zásadní srovnání. Když se totiž v západních médiích mluví o tom, že Bělorusko chce změnu, není to pravda. Změnu v Bělorusku, které má zhruba stejně obyvatel jako Česká republika, chce pouze malá a zanedbatelná část běloruské, avšak o to více hlučné, nespokojené a ze západu podporované populace. Změnu režimu nechce Bělorusko, ale skupina neziskových a občansko-právních organizací, které jsou financovány a řízeny ze západu. Nejprve tedy holá fakta.
Minulou neděli proběhla v centru Minsku velká a mohutná demonstrace. Západní média spočítala, že protestu se odhadem zúčastnilo něco přes 100 000 Bělorusů, což je v matematickém přepočtu pouhé 1% běloruské populace. Jak je tedy možné, že západní a rovněž česká média tvrdí, že Bělorusko chce změnu? Copak 1% populace v Bělorusku reprezentuje Bělorusko jako celek, nebo zastupuje celých zhruba 10 milionů Bělorusů? V žádných dalších městech v Bělorusku už žádné podobné demonstrace nebyly, pouze v Grodnu na západě země se sešlo asi 2 000 demonstrantů a to bylo všechno.

Vloni v červnu přišlo na Letnou 3x více demonstrantů proti Babišovi, než kolik jich přišlo minulou neděli protestovat v Minsku proti Lukašenkovi! Co to má znamenat?

Když tedy Česká televize tvrdí, že Bělorusko protestuje a chce změnu, tak početně nám tady něco opravdu hapruje. Pokud by se v Minsku sešly dva miliony demonstrujících, představovaly by tedy 20% běloruské populace, potom ani tehdy by nebylo možné tvrdit, že Bělorusko jako celek chce změnu, protože by to znamenalo jen jediné, že jedna pětina Bělorusů chce změnu, ale 80% Bělorusů žádnou změnu nechce. To jsou fakta! Takže, jak je možné, že na základě účasti něco přes 100 000 lidí vydávají západní média stanoviska, že Bělorusko jako země chce změnu? Jenže, Bělorusko zdaleka není jedinou zemí, kde 1% populace prý reprezentuje celý národ. Nejlepším druhým příkladem je totiž Česká republika.

Vloni v červnu nezisková organizace Milion chvilek svolala na pražskou Letnou mohutnou demonstraci, na kterou se dostavilo 3x více lidí než minulou neděli v Minsku. Dne 23. 6. 2019 přišlo na Letnou podle informací českých mobilních operátorů a pozorovatelů necelých 300 000 lidí a tato demonstrace tak reprezentovala 3% české populace. Přestože účast na Letné byla 3x vyšší než v Minsku, česká vláda nepadla a Andrej Babiš se demonstracím vysmál. Celá věc vyšuměla a ukázalo se, že Milion chvilek narazil na tzv. akční zenit občanské angažovanosti. Více než 300 000 lidí se totiž od té doby sehnat nepodařilo. Západní média vloni rovněž psala, že Česko chce změnu a novou vládu, jenže i tehdy to byla lež, protože 3% české populace nereprezentují Českou republiku a českou populaci. Těch 300 000 lidí totiž reprezentuje nátlakovou organizaci, kterou Milion chvilek ve skutečnosti je od samého počátku.

Když se protestovalo vloni v Praze, běloruská ambasáda rozhodně nerozdávala českým novinářům peníze na podporu novinařiny proti českému premiérovi

Jak sami vidíte, dvě naprosto stejné situace, obrovské demonstrace proti vládním establishmentům svých zemí, stejné zástupné výroky liberálních a veřejnoprávních médiích o tom, že občané dané země chtějí změnu, ale v obou případech to nebyla a není pravda, protože bez ohledu na to, jestli do hlavního města té které země dostanete 1 nebo 3% lidí, tak to zkrátka nehraje roli, protože se jedná o malou skupinu nespokojené, ale o to více militantně naladěné společnosti. Obě dvě země mají prakticky stejný počet obyvatel, obě dvě země jsou slovanské, obě dvě země byly součástí tzv. Východního bloku a obě země měly centrálně řízené ekonomiky. Stejně jako byl demokraticky zvolen Andrej Babiš v ČR a opozice proti němu stejně útočí, tak stejně tak demokraticky byl zvolen i Alexander Lukašenko, a rovněž i proti němu tamní opozice demonstruje, i když do ulic a na náměstí Minsku se jim daří dostávat 3x méně demonstrantů, než se to dařilo Milionovým chvilkařům v Praze. Jenže, jeden zásadní a brutální rozdíl mezi Běloruskem a ČR opravdu najdeme.

Když totiž v ČR probíhaly tyto mohutné demonstrace proti premiérovi Andreji Babišovi, tak běloruské vláda do vnitřních záležitostí v ČR nezasahovala. Nedošlo k tomu, že by běloruský ministr zahraničí jako největší debil začal vypouštět do médií velkohubé bláboly, že běloruská vláda schválí jeho návrh na zřízení intervenčního fondu s penězi na podporu činnosti opozičních médií a serverů v ČR, na podporu opozičních novinářů v ČR, a že tyto peníze z fondu bude v Praze rozdělovat zástupcům českých organizací občanské společnosti běloruské velvyslanectví. K ničemu takovému se Bělorusko tehdy minulý rok nerozhodlo a do protestů proti Andreji Babišovi se nevměšovalo. Jenže, to se rozhodně nedá říct o české vládě, která se naopak velice intenzivně vměšuje do současných protestů v Minsku proti Alexanderu Lukašenkovi.

V Česku protestují proti premiérovi 3% populace, ale premiér odmítá odstoupit. V Bělorusku protestuje 1% populace, ale běloruský prezident musí podle české vlády odstoupit? WTF?

Český ministr zahraničí Tomáš Petříček prosadil ve vládě zřízení intervenčního fondu ve výši 10 milionů korun na podporu běloruských opozičních médií, novinářů a serverů, přičemž peníze má podle plánu v Minsku rozdělovat a rozdávat česká ambasáda. A to na základě tvrzení, že v Bělorusku chtějí lidé změnu, přičemž tu změnu v Minsku požaduje 3x méně demonstrantů než vloni v Praze na Letné. To je gól, že? A dámy a pánové, to je znovu příklad dalšího macatého chucpe, pěkně vypaseného.

Takže, když na Letné proti Babišovi demonstruje 300 000 lidí, tak to není žádná revoluce, není to žádný převrat, je to vnitřní záležitost ČR a jsou to protesty malé skupiny nespokojenců, kterým Andrej Babiš vadí. Jenže, když v Minsku vyjde do ulic pouhých 100 000 lidí, česká vláda v čele s folklórním ministrem zahraničí hned zřizuje intervenční fond na podporu protestů proti běloruské vládě a hned se aktivně angažuje do podpory protestů těch 100 000 Bělorusů proti Lukašenkově vládě. To je hezká licoměrnost a pokrytectví, že?

Jakmile do Prahy dorazily noty z USA, česká vláda se chová k Bělorusku jako spolek naprostých diletantů

Příčinou těchto procesů v Praze jsou samozřejmě noty, které přivezl do Prahy bývalý šéf CIA a dnešní ministr zahraničí USA Mike Pompeo. Notičky dostal nejenom Andrej Babiš, ale dostal je i Tomáš Petříček, to je zcela zjevné a nepochybné. Jeho pondělní výroky, že česká ambasáda v Minsku bude rozdávat peníze běloruské opozici, už odvysílala včera večer i běloruská státní televize a věcí se začne zabývat běloruská vláda a zřejmě i běloruské tajné služby. Už minulý týden to nejlépe v poslanecké sněmovně zhodnotil poslanec Jaroslav Foldyna, že česká vláda mlčí, když policie v Paříži střílí gumovými projektily do protestujících v rámci protestů Žlutých vest. Video máte v úvodu tohoto článku.

Ovšem, když se v Minsku sejdou demonstranti, kteří nereprezentují celou běloruskou populaci, tak česká vláda už se angažuje a intervenuje do vnitřních záležitostí Běloruska. Tady se ukazuje, že když dva dělají totéž, není to totéž. Když v Praze volá po odstoupení Andreje Babiše skoro 300 000 lidí, je to skupina nespokojenců, kteří nevyhráli volby a chtějí svrhávat premiéra z ulice. Když se ale v Minsku sejde 100 000 lidí, je to podle české vlády hned povstání běloruského lidu jako celku a česká vláda hned posílá demonstrujícím a opozici peníze. Řeknu vám, že z chování české vlády je mi opravdu na zvracení.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa Češích se otestuje vakcína proti koronaviru   
Pridal tk Středa 26 srpen 2020 - 07:59:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
"Na Češích se otestuje vakcína proti koronaviru," hlásá titulek článku na iDnes a článek pokračuje:

V závodě Praha Vaccines patřícímu americké společnosti Novavax, se vyvíjí kandidátská vakcína proti nemoci covid-19. Výrobnu navštívil premiér Andrej Babiš společně s vládním zmocněncem Romanem Prymulou. Vakcína má od října postoupit do další fáze testování, kterého se zúčastní asi tři stovky Čechů. Firma chce nedaleko Prahy vyrobit miliardu dávek.
_____________

Tak to je prima, hned se cítím líp. Normálně trvá BigPharma uvedení vakcíny na trh 7-20 let. Ale soudruzi to dokázali zkrátit na tři měsíce. To překonává i ty největší údernické týmy z období budování socialismu. A jsem moc rád, že to té strašné nemoci teď pořádně nandáme. A samozřejmě očekávám, že Babiš, Prymula, Červený Svetr, Maďar a Vojtěch půjdou příkladem a nechají se očkovat mezi prvními. Moc by se mě dotklo, kdyby to neudělali.

P.S. Dávám této zprávě klasifikaci "krimi", protože to, co ta banda zločinců dělá, je Mengele na steroidech.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/vezkratce/17242/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBerlínské ústupky turecké agresi souvisí s plány Německa stát se největším energetickým uzlem v EU   
Pridal tk Středa 26 srpen 2020 - 07:55:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V době, kdy se Evropská unie extrémně rychle zmobilizovala a odsoudila opětovné znovuzvolení Alexandra Lukašenka prezidentem, a připravuje sankční balíček proti Bělorusku, nezájem a ústupky ohledně turecké agrese vůči členským státům - Řecku a Kypru - se nijak nezmenšují. Mnozí se podivují nad tím, proč se EU tak snadno zmobilizovala a odsoudila Bělorusko, které není členem EU, ale zůstává lhostejná vůči vlastním členům, kteří čelí nepřátelství zemí, jež nejsou členy EU. Jde o případ Turecka, které léta narušuje kyperský námořní prostor a je na pokraji války s Řeckem.

EU si v Řecku získala pověst německé „Čtvrté říše“. Je to stejná rétorika, jakou používají euroskeptici v celé Evropě. Renomovaný historik a novinář Simon Heffer publikoval v novinách Daily Mail článek o tom, co mnoho Evropanů pociťovalo během ekonomické krize v předchozích letech:

„Jsme svědky […] ekonomické kolonizace Evropy, která probíhá ve vší tichosti ze strany Německa. Kdysi by k tomu bylo zapotřebí invazní vojenské síly, která by svrhla vedení nějakého evropského národa. Dnes toho lze dosáhnout prostým ekonomickým tlakem.“ Heffer pokračuje tím, že „vzestup Čtvrté říše“ pramení z Německa, které „využívá finanční krizi k dobytí Evropy“, protože její politika „by z Evropy v podstatě učinila německou říši“.

Německo a Turecko jsou obrovské země, Německo má 83 milionů obyvatel, Turecko 82 milionů. Vzhledem k tomu, že oba státy mají velkou populaci, mají velkou energetickou poptávku, ale jejich vlastní zásoby plynu a ropy nestojí za řeč. Zcela se spoléhají na vnější zdroje, které musí uspokojit jejich energetické požadavky. Německo-turecké spojenectví, které je silné již stovky let, je založeno právě na tomto základě.

V rámci industrializace Evropy, která začala po roce 1800, se Německá konfederace a Rakousko-Uhersko snažily dohánět Brity a Francouze, jelikož nevlastnili kolonie, jako jejich protějšky. Jejich potřeba levných zdrojů pocházela spíše z Osmanské (turecké) říše, která v té době stále ovládala velké pásy země na Balkánu, Středním východě a v severní Africe. Rozsáhlá Osmanská říše hraničila přímo s Rakousko-Uherskem, což znamenalo, že mezi německými státy a bohatstvím Středního východu nebyla žádná překážka, to vše bez vlivu Ruska, Británie nebo Francie. To se však změnilo, když Řecko dosáhlo s pomocí Rusů, Britů a Francouzů v roce 1822 nezávislosti na Osmanské říši. Byla vyhlášena Helénská republika, první země, která kdy dosáhla nezávislosti na Osmanské říši. Němci financovali Osmany, vyzbrojovali je a poskytovali jim výcvik, přesto nezabránili vzniku nezávislého Řecka. Přístup Německa k osmanským zdrojům byl ohrožen, a během dalšího století Srbové a Bulhaři také dosáhli nezávislosti, což zcela ohrozilo přístup Německa k osmanským zdrojům, protože mezi těmito dvěma entitami byly budovány proruské/britské státečky.

Nicméně německo-turecké spojenectví pokračovalo i po první světové válce, kdy v roce 1923 vznikla Turecká republika, která nahradila Osmanskou říši. Aliance pokračovala dokonce i s nacistickým Německem, kdy Turecko podepsalo 18. června 1941 smlouvu o přátelství. Po válce se miliony Turků přestěhovaly do západního Německa, aby zaplnily pracovní mezeru, a dnes představují asi 5% populace, což je obrovské množství, které stačí k tomu, aby ovlivnilo německou politiku a veřejné mínění.

Tato dlouhá historie stojí v pozadí toho, že Německo dodnes ustupuje turecké agresi proti Řecku a Kypru, a to i přes to, že tyto dva státy jsou členy EU. Matthias Warnig, generální ředitel projektu Severní proud 2, k tomu řekl, že Německo se stane hlavním energetickým uzlem Evropy, jakmile bude dokončen plynovod, spojující „největší světové zásoby plynu v severním Rusku se spotřebiteli v Evropě“. Německo zůstává neoblomné, navzdory sankčním hrozbám ze strany USA kvůli dokončení tohoto projektu.

Německý ministr zahraničí Heiko Maas během své nedávné pracovní návštěvy v Moskvě na společné tiskové konferenci s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem uvedl toto:

„Sankce mezi partnery jsou samozřejmě chybnou cestou. Konec konců, odkud čerpáme naši energii, je naším svrchovaným rozhodnutím. Žádná země nemá právo předpisovat evropskou energetickou politiku prostřednictvím hrozeb. To se nepodaří.“

Tím, že Německo před několika dny vetovalo odsouzení EU proti turecké agresi vůči Řecku a Kypru, napomáhá tím Berlín konfliktu mezi Tureckem a Řeckem. Pro Němce by byl takový konflikt prospěšný, protože by ukončil projekt plynovodu EastMed mezi Izraelem, Kyprem a Řeckem, který USA upřednostňují. Německo by tak zůstalo jediným energetickým uzlem Evropy. Turci, kteří mají obrovskou energetickou poptávku, vyvolávají provokace proti Řecku a Kypru v naději, že buď dojde k vojenskému konfliktu, nebo donutí Řeky a Kypřany, aby se vzdali některých svrchovaných práv na kontinentální šelfy, čímž by Turecko získalo přístup k bohatým ložiskům plynu a ropy v Egejském moři a ve východním Středomoří. Ústupková politika Německa vůči Turecku je oboustranně prospěšná pro obě země, neboť má zajistit jejich energetické zájmy.

Je fakt, že Rusko si všímá nezájmu Washingtonu a Berlína ohledně zmírnění hrozby války mezi Řeckem a Tureckem, přičemž Moskva se dokonce nabídla, že bude dělat v této krizi prostředníka, pokud o to Athény a Ankara požádají. Nicméně nikdo se touto nabídkou Ruska nezabýval, Turecko zůstává izolované ve svých požadavcích, není schopné si zajistit přímou podporu Německa, ale přinejmenším Německo mlčí a je netečné. Řecko a Kypr zase spoléhají na Francii a další regionální státy, že se pokusí zajistit jejich zájmy. I přes to, že Berlín je neústupný, pokud jde o neposkytnutí podpory jiným členským státům EU, které čelí nepřátelství zemí, jež nejsou členy EU, zaručuje jim to, že to může posloužit jejich vlastním zájmům. To názorně ukazuje, že Německo chápe EU jako nenásilný mechanismus kontroly nad velkou částí kontinentu, a že skutečná evropská solidarita neexistuje.

Paul Antonopoulos

Berlin’s Appeasement to Turkish Aggression Linked to Germany’s Plans to Become the Biggest Energy Hub in EU vyšel 19.8.2020 na Global Research. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/08/8415-berlinske-ustupky-turecke-agresi-souvisi-s-plany-nemecka-stat-se-nejvetsim-energetickym-uzlem-v-eu.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKAPITALISMUS? SOCIALISMUS? KOMUNISMUS? JEDNOTLIVĚ NIC Z TOHO NEMÁ BUDOUCNOST!   
Pridal tk Středa 26 srpen 2020 - 07:48:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Realizovat vývoj mocenskopolitického uspořádání společnosti s využitím prvků z různých společenských systémů je prakticky nemožné v rámci jednoho státu.

Vývoj ve všech oblastech života lidstva bezprostředně souvisí s jeho politickým uspořádáním. K tomu je nezbytné poznamenat, že vývoj mocenskopolitického uspořádání lidstva v rámci celé planety již mnoho let stagnuje. Odpověď na otázku „Proč vývoj mocenskopolitického uspořádání lidstva stagnuje?" není jednoduchá.

Odpověď na uvedenou otázku vyplývá z programů politických stran ve všech státech světa. Většina programů politických stran oslovuje určitou větší či menší skupinu občanů příslušného státu nebo soustátí, kterým slibuje takové změny zákonů, které zlepší podmínky existence příslušníků této skupiny občanů, a to téměř vždy na úkor všech ostatních občanů. V zahraniční politice je to podobné. Politické strany slibují obvykle občanům takové postupy vlád, které budou příznivé ovlivňovat životní podmínky oslovovaných skupin občanů, případně i životní podmínky všech občanů příslušného státu nebo soustátí, a to opět téměř vždy na úkor občanů v dotčených státech nebo soustátích.

Ve většině vyspělých států světa lze rozdělit politické strany na strany levicové a pravicové. Podstatu tohoto dělení lze snadno vysvětlit pomocí tzv. mocenskopolitické pyramidy, která znázorňuje rozvrstvení společnosti podle míry mocenskopolitického vlivu jednotlivých občanů. Ostrá a vysoká mocenskopolitická pyramida je charakteristická pro diktatury. Zaoblená a nízká mocenskopolitická pyramida odpovídá demokraticky řízeným státům. Levicově orientované politické strany se převážně zaměřují na oslovování občanů, patřících do spodní poloviny mocenskopolitické pyramidy. Pravicově orientované politické strany se zaměřují především na oslovování občanů v horní polovině mocenskopolitické pyramidy.

Zaměření levicových i pravicových stran zůstává již mnoho desítek let bez podstatných změn. Politických stran, které berou v úvahu současný stav vývoje vědy a techniky a stagnující žalostný stav globálních mocenskopolitických struktur, je málo a mají nepatrný vliv. Politické strany, které mají v programu nastolení pokrokového mocenskopolitického uspořádání lidstva v rámci celé planety, prakticky neexistují.

V současnosti se odehrává boj s nedohlednými důsledky na celosvětové úrovni. Nejde o nic menšího než o budoucnost lidstva. V sázce je přežití lidstva po případné světové jaderné válce, ničení životního prostředí v důsledku globálního oteplování a řešení mnoha dalších závažných globálních problémů.

Každý, kdo věří v demokracii, by měl pochopit celou šíři a závažnost této výzvy.

Hrstka miliardářů čím dál rychleji bohatne a ovládá čím dál více světového bohatství. V současné době už vlastní jedno procento nejbohatších lidí planety téměř 90 procent z celkového bohatství světa.

Vzhledem k uvedeným skutečnostem je důležité si uvědomit, kdo a jak v současnosti ovládá lidstvo. Skuteční skrytí vládci lidstva ovlivňují média tak, aby si lidé neuvědomovali v jak nespravedlivém a nesvobodném světě žijí. Jejich hlavní cíl, který je realizován prostřednictvím médií, je zaměstnat mysl lidí (čímkoliv) natolik ,aby neměli čas dopídit se pravdy o tom kdo a jak ovládá lidstvo ke svému prospěchu.

Jinak řečeno: Velká část toho, co zveřejňují média především o mezinárodní politice, zejména humbuk kolem probíhajících voleb, vedených válek a pod., má v podstatě jenom jeden účel, a to odvádět pozornost od existence skutečných skrytých vládců lidstva, kterými jsou lidé s největšími majetky, tzv. „lidé velkých peněz".

Lidé velkých peněz vše plánují a řídí tak, aby se upevňovala jejich moc a zvyšovaly jejich zisky, přičemž je těmto mocipánům úplně jedno kolik lidí přitom zemře ve válkách a kolik se přitom zničí materiálních hodnot. Lidé velkých peněz ovlivňují lidstvo tak, aby se zachovaly poměry v nichž bude přetrvávat jejich privilegované postavení, které jim umožňuje v neomezené míře užívat všechno co lidstvo vytvoří a svět poskytuje. Tito lidé především dbají na to, aby se v celém světě zachovával stávající globální finanční systém.

V současné době probíhá na naší planetě rozvoj vědy a techniky velmi nerovnoměrně. V nejvyspělejších státech světa se věda a technika rozvíjí nevídaným tempem. V zaostalých zemích světa se věda a technika prakticky nerozvíjí. Globálně lze konstatovat, že dosažená úroveň rychle se vyvíjejících výrobních prostředků a poznání je v příkrém rozporu se stagnujícím vývojem globálních mocenskopolitických struktur. Důsledkem toho je, že prognostici předvídají budoucnost lidstva podobně jako meteorologové počasí. Jediné, co je možné poměrně dobře plánovat a na co je lidstvo dobře připraveno, jsou války.

Cvičení armád, výzkum a vývoj nových zbraní, zvyšování výdajů na zbrojení a pod. ve své podstatě směřují proti žádoucímu směru vývoje mocenskopolitického uspořádání lidstva. V současnosti si už stále více lidí uvědomuje, že stávající mocenskopolitické uspořádání lidstva je nespravedlivé.

Z hlediska žádoucího vývoje mocenskopolitického uspořádání lidstva je projekt EU krok správným směrem. Díky existenci EU nevznikla mezi státy EU žádná válka. Je načase uvažovat o realizaci projektu globálního superstátu, který zabrání vzniku války na celém světě. Jedna možná cesta vzniku Globální federace všech států světa je uvedena v článku:

OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA

http://miloslav7.blogspot.cz/2018/04/otevreny-dopis-politickym-stranam-ve.html

Nastolení Globální federace lze zrealizovat například tak, že si všechny pokrokové politické strany ve všech státech světa přidají do svých politických programů záměr popsaný v uvedeném otevřeném dopisu, načež tyto strany ve vzájemné spolupráci globálně zrealizují své politické programy.

V případě, že se vám jeví v otevřeném dopisu popisovaný politický vývoj lidstva nereálný, potom vám doporučuji seznámit se s TEORIÍ VŠEVÝVOJE:

https://miloslav7.blogspot.com/2014/07/teorie-vsevyvoje-posledni-definitivni.html

což je v podstatě univerzální návod na kreativní řešení libovolně zvoleného problému.

Otevřený dopis politickým stranám ve všech státech světa byl poslán politickým stranám a hnutím v ČR. Reakce KSČM na tento otevřený dopis je uvedena v článku:

ODPOVĚĎ KSČM NA OTEVŘENÝ DOPIS POLITICKÝM STRANÁM VE VŠECH STÁTECH SVĚTA:

http://miloslav7.blogspot.com/2018/08/odpoved-kscm-na-otevreny-dopis.html .

Politickým stranám a sdělovacím prostředkům ve světe nebyl zatím zmíněný otevřený dopis poslán.

Ing. Miloslav Dědek

Pozn.: Hledám spolupracovníky, kteří mi pomohou s psaním, překladem a posíláním článků. Konkrétně u zmíněného otevřeného dopisu je má představa o spolupráci následující: Spolupracovník přepíše „Otevřený dopis politickým stranám ve všech státech světa" tak, aby byl v souladu i s jeho názorem. Předtím než začne dopis překládat mně dopis pošle. Dohodneme se na jeho definitivním znění tak, abychom ho mohli oba podepsat. Můj mejl: m.dedek123©seznam.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLidé protestují proti vládním opatřením   
Pridal tk Středa 26 srpen 2020 - 07:40:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tisková zpráva

Praha, 25. srpna 2020

Dne 17. srpna 2020 vyhlásil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch společně s hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou nová pravidla nošení roušek platná od 1. září 2020.

V následujících dnech byla povinnost různě upřesňována a pozměňována.

Kvůli velké nevoli občanů byla povinnost nosit roušky nakonec zmírněna. Ale to nestačí – občané vyráží do ulic.

„Snad každý vidí, jaká to je smutná komedie. Nevíme, zda se smát, nebo brečet. Dosud jsme byli svědky pouze restrikcí, náhlých změn životních jistot, odebírání našich práv a svobod. A vláda očividně hodlá pokračovat, a to si už nemůžeme nechat líbit,“ říká organizátor demonstrace v Praze a Plzni Ivan Sochor

Nový, dosud neznámý druh koronaviru se objevil koncem roku 2019. Postupně se rozšířil do celého světa a každý stát k jeho potlačení a ochraně zdraví svých občanů volil jinou strategii. Byli jsme svědky mírných zásahů do životů lidí, až po radikální omezení pohybu, vzdělání, zaměstnání, péče o zdraví. V České republice byla takřka z hodiny na hodinu zavedena plošná karanténa, kdy lidé měli povoleno vyjít ze svých domovů jen ve striktně vymezených situacích. K tomu přibyla další omezení, a to zejména nemožnost podnikat či dostat kvalitní zdravotní péči. I když občané tehdy nevěděli, do jaké situace se ráno probudí, podvolili se odebrání svých práv a svobod, aby pomohli v boji proti koronaviru. Protože se nevědělo, co vše může napáchat.

Po tři čtvrtě roce existují spousty statistik a studií nejen o samotné nemoci, ale také o dopadu různých omezení. Svět odborníků se dle všeho rozdělil na dva tábory – vládní a nevládní odborníci. Zatímco ti vládní si za zavřenými dveřmi vymýšlejí různé restrikce, ti nevládní se proti nim ohrazují a nabízejí jiná možná řešení, která tolik neovlivní život občanů a ekonomiku státu.

„Není možné, aby obyvatelstvo bylo manipulováno a podléhalo politické vůli. Odmítáme, aby bez jakékoliv diskuze byla omezována lidská práva a svobody. Lidé žijí kvůli opatřením Vlády ČR v trvalé nejistotě, zvyšuje se nezaměstnanost, prohlubuje se státní dluh. Současná vláda situaci
absolutně nezvládá, tak se snaží zalepit nám pusu sliby a seniory penězi,“ zlobí se organizátor.

Na protestních akcích vystoupí odborníci, ale i obyčejní lidé, kteří promluví o tom, jak jim vládní opatření zasáhla do života.

Demonstrací chceme vrátit původní význam slovům jako svoboda a demokracie.

• Chceme jasnou definici epidemie Covid-19. Kolik nemocných na 100 000 obyvatel musí být,
aby byla vyhlášena epidemie.
• Chceme, aby pozitivní lidé nebyli směšováni s opravdu nemocnými.
• Chceme, aby média o situaci informovala objektivně a přestala obyvatelstvo děsit.
• Chceme před jakýmkoliv opatřením odbornou a veřejnou diskuzi.
• Chceme, aby každé opatření vydané vládou bylo zdůvodněné.
• Chceme ukončení legislativní nouze – není možné vydávat zákony tak důležité pro lid v
takto zrychlených řízeních.
• Chceme znát složení odborných komisí a zápisy z nich.
• Chceme mít možnost odmítnout vakcinaci, v žádném případě nesmí být v povinném, ani
vymáhacím režimu, a to pro žádnou skupinu lidí.
• Požadujeme vytvoření přehledu státních výdajů a příjmů od vyhlášení karantény dodnes.
Chceme znát konkrétní položky, které stát financoval, a naopak jak vydělával, a to v porovnání s předchozími lety. Zajímá nás, proč byl vytvořen takový schodek a proč je dál prohlubován.

• Vyzýváme Vládu ČR k převzetí odpovědnosti za veškeré škody, které napáchala v rámci boje proti nemoci covid-19. Chceme, aby o životech lidí rozhodovali kompetentní lidé na základě skutečných dat, ne podle momentální politické atmosféry, jak se kdo vyspí, případně kdo má lepší lobbing.

Každý z nás má moc a sílu bojovat za svobodu a smysluplné řešení koronavirové krize. Přidejte se proto k demonstraci ve vašem nebo nejbližším městě!

Zde je seznam akcí, které se plánují po celé ČR:

PRAHA 30. 8. 2020 15 17:00
https://www.facebook.com/events/680951709201999/

PLZEŇ 31. 8. 2020 od 17:00
https://www.facebook.com/events/770892660405092/

OSTRAVA 31. 8. 2020 17 18:30
https://www.facebook.com/events/222151892526346/

TEPLICE 31. 8. 2020 od 17:00, nám. Svobody

Přehledně vše na jednom místě
https://www.krteckovic.cz/l/odpor/…

Kontakt

Ivan Sochor – 606 211 526
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak vypadá situace v boji hlavního proudu medií s medii alternativními?   
Pridal tk Středa 26 srpen 2020 - 07:36:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V roce 2008 napsal Dan Kučera o mediích:

„Výsledkem globalizace (centralizace) médií je tzv. mediální totalita s verzí jediné možné pravdy poplatné vládnoucím elitám (což ale nemusí automaticky znamenat elity politické).

Západní svět se dostal do situace, že dominantní média mohou lhát a u veřejnosti jim to překvapivě projde. Čím to je? Je to pasivita, apatie a lenost lidí nebo strach z poznání, že svět není takový, jaký by měl být?

Paradoxně naopak u alternativních zpravodajských webů čtenáři nedůvěřivě vyžadují zveřejňování zdrojů svých informací. Nedůvěra lidí v alternativní informace je přímo úměrná jejich vlastnímu strachu z poznání, že svět tvořený médii je jen iluze, za kterou číhá jen morální bahno hamižných elit a krvavý boj o ovládnutí světa.

Ovšem není všem dnům konec a návštěvnost alternativních webů se naštěstí stále zvyšuje.

Hledání pravdy vyžaduje kladení otázek. Klást otázky znamená myslet a jak známo, myšlení bolí. Pravdou je, že mnozí lidé nechtějí myslet, lidé chtějí pohodlný život. Plné obchody i peněženku - televizi, která nenudí – dovolenou, na kterou se nezapomíná atd. atd.

Naštěstí je však stále dost lidí, kteří se nespokojí s mediální masáží hlavního proudu, pravdu hledají a tak se vzpírají osudu onoho konzumního stáda, které se spokojí s jednoduchým vysvětlením na téma - dění tohoto světa.“

Běžný vzorný konzument si neklade otázku zda tomu tak skutečně je. Hlavnímu proudu medií bezmezně věří. Přece to bylo v novinách a říkali to i v televizi tak to musí být pravda...
Bohužel nemusí.

Přímočará pravda se v hlavních mediálních proudech jaksi nenosí. Pravdu je zde nejprve potřeba zamlčet. Když už to z jakýchkoli důvodů opravdu nelze, musí se na podání pravdy zapracovat, trošičku ji ohnout, překroutit, prostě si s ní pohrát, aby se nejevila tím čím skutečně je.

Bohužel, někdy je to ohýbání poněkud do očí bijící a tak lidem, kterým byl do vínku dán dar zvědavosti, pátrají po pravdě v alternativních zdrojích.

Komentování posledních amerických prezidentských voleb, bylo neskonalou blamáží médií hlavního proudu.

Cenzurovat a lhát se dá pouze do určité míry. Po překročení jisté hranice je cenzura zasnoubená se lží naprosto kontraproduktivní.

Paul Craig Roberts, byl duchovním otcem hospodářských reforem za vlády Ronalda Reagana. Dnes vede Institut pro politickou ekonomiku v USA. Roberts je kritikem Federálního rezervního systému a centrálního bankovnictví obecně. Všímá si rovněž potlačování vlivu alternativních - svobodných médií v USA.

Je autorem výroku: „Země bez poctivých médií nemá budoucnost.“
Roberts píše: „Už nějaký čas upozorňuji na to, že namísto médií, na která naši Otcové zakladatelé spoléhali jako na něco, co má naši společnost chránit, mají dnes Spojené státy ministerstvo propagandy, jehož jediným smyslem a účelem je naši společnost zničit.“

https://www.czechfreepress.cz/amerika/p-c-roberts-zeme-bez-poctivych-medii-nema-budoucnost.html

Jiří Ovčáček si této skutečnosti rovněž všiml: "Normální Američané nám ukázali, že lze porazit mocenský konglomerát prolhaných médií a nabubřelých pseudoelit."

Europoslanec Ing. Jan Zahradil ODS, napsal na facebook: „Jestli někde opět naprosto selhala média (nejen ta veřejnoprávní), tak je to ve zpravodajsko-analytickém pokrytí nepokojů v USA.

Slyšíme kontinuálně pouze jednu hlasitou stranu - tu antitrumpovskou, reprezentovanou hlavním mediálním proudem, nevládními organizacemi, lidskoprávními aktivisty, akademickými experty z univerzit, hollywoodskými celebritami, liberálními politiky z velkých měst.

To je ale jen jedna půlka Ameriky. Ta druhá, zdánlivě mlčící, promluví na podzim ve volbách. Pak se zas mohou všichni divit.

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Zahradil-ODS-Media-selhala-Uvidime-na-podzim-pri-volbach-626467

Petr Hájek si dávno všiml příčin neúspěchu hlavního proudu médií. „Chronická nemoc jim nedovolí prostou diagnózu příčiny jejich deprese: Svět je totiž jinde, než si přejí. Pokud by pohlédli do nejednoznačné tváře reality, kterou mají popisovat, analyzovat či komentovat – ale nikoli vytvářet, pak by pochopili...“

Emil Kalabus

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKorporátní myšlenková policie   
Pridal tk Středa 26 srpen 2020 - 07:31:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve Švédsku již desítky let sílí politická korektnost. Selhání švédské imigrační politiky má mnoho negativních důsledků, které ve svých článcích popisuje Gatestone Institute, a které byly po dlouhou dobu tabu.

Ve Švédsku je silně zakořeněna myšlenka, že svoboda slova není základním lidským právem, které je třeba za každou cenu hájit.

Rozhlasová hvězda a komentátor zápasů NBA Grant Napear byl propuštěn ze své rozhlasové show v rádiu KHTK a rezignoval na svoji roli televizního komentátora zápasů týmu Sacramento Kings poté, co 1. června 2020 v reakci na protesty hnutí Black Lives Matter (BLM) na Twitteru napsal: "Na všech životech záleží... na každém!"

Mladý datový analytik David Shor a člen Demokratické strany byl vyhozen z výzkumné společnosti Civis Analytics poté, co publikoval na Twitteru studii o tom, že nenásilné protesty jsou ve volbách účinnější, než násilné protesty.

Korporátní kontrola myšlení pracuje přesčas a na 110 % a to je teprve začátek.

Novinář a redaktor jednoho z největších švédských regionálních deníků Sydsvenskan Mats Skogkär byl nedávno přesunut z pozice redaktora na administrativní pozici za tento tweet:

"Když vidíte to téměř sexuální vzrušení levice nad nepokoji ve Spojených státech, nad rabováním, nad požáry a násilím, začínáte lépe chápat její touhu vytvořit i tady podobné podmínky s velkou... segregovanou podtřídou migrantů."

"Tento tweet byl přes čáru," napsal šéfredaktor deníku Sydsvenskan Jonas Kanje, když na Twitteru viděl reakci, kterou tento tweet vyvolal. To je názor, který deník Sydsvenskan nemůže nikdy podporovat. Od toho se distancuji."

Podle švédského vydavatelství Bonnier, které deník Sydsvenskan vlastní, však: "Bonnier hájí svobodu projevu... v našich médiích by měla být slyšet rozmanitost hlasů a názorů."

O necelý týden později byl propuštěn Sören Åkeby - poradce managementu švédského fotbalového týmu ÖFK - za sdílení příspěvku na Facebooku "přímo porušujícího hodnoty ÖFK". Åkeby sdílel tento příspěvek:

"Další Švéd zavražděný příslušníkem jiné rasy!... [Chlapec] byl ubodán, když se pokusil pomoci švédské dívce, kterou znásilňovali Somálci... Nestůjte a nepřihlížejte nečinně tomu, jak jsou naši lidé vražděni, znásilňováni a ponižováni.
Organizujte se a braňte se této invazi cizinců. Jsme ve válce!"

"Četl jsem to příliš rychle a jen jsem to sdílel," omluvil se Åkeby.

"Určitě takto nesmýšlím... trénoval jsem zahraniční hráče víceméně celý život... Přišlo mi to tak strašné... rozhodně nejsem rasista. Beru to zpět. Když je to interpretováno tímto způsobem, okamžitě odstraním příspěvky. Nemyslel jsem to tak."

Švédský umělec a spisovatel Alexander Bard byl vyhozen ze švédské televizní stanice Channel 4 za tento tweet:

"Pokud chtějí 'černé životy', aby na nich záleželo, pak ať si 'černé životy' dají do kupy svůj podělaný život, tvrdě studují, chodí do práce a vydělávají peníze místo toho, aby byly závislé na sociálních dávkách, ať přestanou lhát, vypadnou z vězení a stanou se hrdiny místo toho, aby ze sebe dělaly oběti, které jsou světu k smíchu. A na tom záleží!"

Bardův příspěvek na Twitteru byl nahlášen švédským úřadům jako "podněcování k nenávisti".

Ve Švédsku již desítky let sílí politická korektnost. Selhání švédské imigrační politiky má mnoho negativních důsledků, jak píše Gatestone Institute tady, tady, tady a tady. Informace o těchto negativech byly po dlouhou dobu tabu a ti, kdo tuto politiku kritizovali, byli - slovy lídra Umírněné strany Ulfa Kristerssona - odporní a zpátečničtí. Švédské zákony o nenávistných projevech postihují navíc lidi, kteří se odvážili na sociálních sítích kritizovat švédskou migrační politiku a její důsledky. Tito lidé jsou odsuzováni a pokutováni za "podněcování k nenávisti".

Ve Švédsku je silně zakořeněna myšlenka, že svoboda slova není základním lidským právem, které je třeba za každou cenu hájit. Ta myšlenka je zakořeněna tak hluboko, že v roce 2018 byl zakladatel soukromé organizace "Näthatsgranskaren" ("Vyšetřovatel nenávisti" – web pro vyhledávání nenávistných projevů) Tomas Åberg dokonce jedním z největších švédských deníků - deníkem Aftonbladet - nominován na prestižní cenu "Švédský hrdina". Nominace přišla poté, co Åbergova organizace v roce 2017 nahlásila policii nejméně 750 švédských občanů za "nenávistný projev na internetu". Åbergova organizace je velkoryse financována ze státního rozpočtu, což je dalším odrazem mizivé hodnoty, kterou svoboda projevu ve Švédsku má.

Až do nedávna lidé ve Spojených státech považovali svobodu slova za nedotknutelnou svobodu. Ačkoliv svoboda projevu není v amerických univerzitních kampusech už roky oceňovaná, tak se stále zdálo, že si jí většina Američanů cení. Nyní to vypadá, že toto hodnocení již obecně neplatí, přinejmenším ne v korporátní Americe.

Nepokoje v USA po zabití George Floyda, nebo přesněji debata o nepokojích, odhalila ohromující rozsah, v jakém je korporátní Amerika ochotná a schopná účinně umlčet debatu, která neodpovídá současnému ortodoxnímu myšlenkovému proudu.

Jen během dvou týdnů se korporátní Amerika zbavila následujících lidí kvůli jejich "zločinnému myšlení":

Rozhlasová hvězda a komentátor zápasů NBA Grant Napear byl propuštěn ze své rozhlasové show v rádiu KHTK a rezignoval na svoji roli televizního komentátora zápasů týmu Sacramento Kings poté, co 1. června 2020 v reakci na protesty hnutí Black Lives Matter (BLM) na Twitteru napsal: "Na všech životech záleží... na každém!"

Bonneville International Corporation (což je mateřská společnost rozhlasové stanice KHTK) v prohlášení uvedla, že Napearovy komentáře "neodrážejí názory a hodnoty" společnosti a že načasování jeho tweetu bylo "zvláště necitlivé".

Jak Napearovi napsal jeden uživatel Twitteru: "Slogan 'Na všech životech záleží' (All lives matter) je reakce rasistů, když se jich někdo zeptá na BLM." Napear se omluvil. "Nejsem tak vzdělaný ve věci BLM, jak jsem si myslel" řekl Napear deníku Sacramento Bee. "Když jsem řekl, že "na všech životech záleží", tak jsem netušil, že je to v rozporu s tím, o co se BLM snaží."

Federální rezervní banka Chicago ukončila smlouvu s profesorem ekonomie Chicagské univerzity Haraldem Uhligem poté, co napsal tweet, ve kterém kritizoval snahy hnutí Black Lives Matter omezit financování americké policie:

"Škoda, ale hnutí #blacklivesmatter se prostřednictvím své základní organizace @Blklivesmatter právě samo střelilo do nohy, když podporuje snahu omezit financování policie (#defundthepolice)': Jistěěěě. Věděli, že tato snaha je předem odsouzena k zániku..."

Ukončení smlouvy s profesorem Uhligem "je výsledkem našeho stanoviska, že jeho názory nejsou slučitelné s hodnotami Federální rezervní banky Chicago a naším závazkem rozmanitosti, rovnosti a inkluze," uvedla banka. K ukončení smlouvy došlo, přestože se Uhlig za svůj tweet omluvil. Profesor Uhlig byl také odvolán z funkce editora měsíčníku Journal of Political Economy Chicagské univerzity. K odvolání došlo na naléhání několika profesorů, kteří uvedli, že Uhlig "trivializuje hnutí Black Lives Matter."

Editor názorové sekce deníku New York Times James Bennett byl nucen rezignovat ze své pozice poté, co zveřejnil článek senátora Toma Cottona nazvaný "Pošlete na ně armádu". Článek tvrdil, že americká armáda by měla být povolána jako záloha, pokud policie nedokáže zvládnout aktuální nepokoje. Bennettova rezignace přišla poté, co více než 800 zaměstnanců NYT podepsalo dopis protestující proti zveřejnění Cottonova komentáře, a mnozí prohlašovali, že jeho článek "ohrozil zaměstnance NYT černé pleti." Bennett se za článek omluvil a řekl, že neměl být zveřejněn. Deník New York Times také uvedl, že ve své názorové sekci provede změny.

Mladý datový analytik David Shor a člen Demokratické strany byl vyhozen z výzkumné společnosti Civis Analytics poté, co publikoval na Twitteru studii o tom, že nenásilné protesty jsou ve volbách účinnější než násilné protesty. Zmínil práci profesora Princetonské univerzity Omara Wasowa, že násilné protesty odvádějí Demokratické straně voliče.

Na Twitteru se na Shora snesla lavina odporu. Shore byl obviněn z rasismu a "anti-černošství". Podle časopisu New York Magazine "si někteří zaměstnanci a klienti společnosti Civis Analytics stěžovali, že Shorův tweet ohrozil jejich osobní bezpečnost."

"Lituji, že jsem začal tuto konverzaci a v budoucnu budu mnohem opatrnější," omlouval se Shor – avšak bezvýsledně. Jeden z uživatelů Twitteru jménem Trujillo Wesler oslovil na Twitteru generálního ředitele Civis Analytics Dana Wagnera. "Vyřiďte si to s ním." Tak málo stačilo k tomu, aby byl Shor vyhozen z práce.

Srbský fotbalista Aleksandar Katai byl také vyhozen z týmu Los Angeles Galaxy. Ne kvůli tomu, co řekl nebo napsal sám, ale kvůli příspěvkům jeho manželky na sociálních sítích. Příspěvky na Instagramu, které postovala jeho manželka Tea Katai, podle deníku Guardian, "ukazovaly policejní SUV, které se pokoušelo projet protestujícími v New Yorku. Titulek v srbštině zněl: "Ma pobij govna bre!" (Zabijte ty sračky!) Na druhé fotografii je černoška odnášející si z rabovaného obchodu dvě krabice s botami Nike a nápis 'Black Nikes Matter'." (Fotky zde)
Fanoušci Los Angeles Galaxy okamžitě požadovali Kataiho propuštění. Aleksandar Katai na Instagramu zveřejnil zprávu, ve které se omluvil "za bolest, kterou tyto příspěvky způsobily komunitě LA Galaxy a všem lidem spojeným v boji proti rasismu."

Dodal: "Byla to chyba mé rodiny a já jsem za ni plně zodpovědný. Zajistím, abychom já i moje rodina... poslouchali a podporovali černou komunitu."

Viceprezident a výkonný redaktor vydavatelství The Philadelphia Inquirer Stan Wischnowski rezignoval poté, co se na něj snesla zpětná reakce na článek s názvem "Buildings Matter, too" (Na budovách také záleží). Přestože se noviny za vydání tohoto článku téměř okamžitě omluvily, zaměstnanci a veřejnost požadovali více. Podle vydavatelky novin Lisy Hughes:

"Využijeme tohoto okamžiku k přehodnocení organizační struktury a postupů naší redakce, k posouzení našich potřeb, a k hledání zkušeného vedoucího uvnitř i vně našich novin, který bude ztělesňovat naše hodnoty, přijme naši sdílenou strategii a bude rozumět rozmanitosti komunit, kterým sloužíme."

Ve Spojených státech je oficiálně zakotvena nejrozsáhlejší svoboda projevu díky Prvnímu dodatku Ústavy:

"Kongres nesmí vydávat zákony zavádějící nějaké náboženství nebo zákony, které by zakazovaly svobodné vyznávání nějakého náboženství; právě tak nesmí vydávat zákony omezující svobodu slova nebo tisku, právo lidu pokojně se shromažďovat a právo podávat státním orgánům žádosti o nápravu křivd."

Korporátní Amerika obešla První Dodatek Ústavy tím, že postavila sama sebe do role myšlenkové policie vůči svým zaměstnancům a spolupracovníkům, kteří striktně nedodržují "pravidla" současného ortodoxního myšlenkového proudu. Ničením životů a kariér svých zaměstnanců vykonává nemilosrdnou spravedlnost ve stylu Kulturní revoluce.

Nová korporátní myšlenková policie je nemilosrdná. Nepřijímá omluvy, jakkoliv ponížené. Možná že pro ty, kteří stále mají odvahu svobodně vyjádřit své myšlenky, budou mít korporace v budoucnu i "převýchovná" oddělení, jako v Číně a v bývalém Sovětském svazu.

Judith Bergman je komentátorka, právnička, politická analytička a významná spolupracovnice Gatestone Institute.

Zdroj: https://cs.gatestoneinstitute.org/16412/korporatni-myslenkova-policie
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNEDĚLNÍK ADAMA B. BARTOŠE (V.): CHATA A POLITIKA   
Pridal tk Středa 26 srpen 2020 - 07:23:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Šest dní jsem pracoval, sedmý den odpočívám. Prostě to tak vyšlo, není v tom žádný biblický záměr. Chata na konci světa, za námi už jen lesy a lišky tu dávají dobrou noc. Tchán už je stár, a chata, kterou se svou manželkou bezmála čtyřicet let piplal, zarůstá, jak zámek v pohádce o šípkové Růžence. Když se sem jednou za rok v létě dostaneme, je to přesně ten týden, který je třeba, aby to tu trochu prokouklo a člověk mohl s klidným svědomím odpočinout. Bojoval jsem s metrovou trávou, kousek po kousku zkulturňoval zahradu, sekal, stříhal, řezal, vytrhával, odvážel, hrabal. Do toho po večerech dokončoval důležitou práci na počítači. Manželka vysmejčila celou chatu, trochu to v ní přestěhovala, takže i uvnitř to prokouklo a bylo zkulturněno.

Po šesti dnech je tedy (částečně) hotovo, dnes nic nedělám, rozhodl jsem se. Nejvyšší čas, abych na dovolené začal i odpočívat.

A tak po šesti dnech od příjezdu lezu do bazénu, který byl zatím jen doménou dětí. Počasí nám přeje, sluníčko svítí. Uvelebím se na plovacím lehátku s opěrkou a oceňuji, že má i držák na pivo. Čtu si Tušení stínu od Součka. Klid. Ticho. Slunce. Pohoda. Lehátko se na hladině lehce pohupuje, studené pivo chutná, sluníčko hřeje. Mraky mají hezké tvary, nebe je modré a vzduch je zde v horách čistý. Jen ty čáry na nebi mne štvou.

Tohle miluju. Vypnout. Číst si zajímavou knihu, která se čte skoro sama. Kdyby mělo lehátko držák na skleničku vína, bylo by to ještě lepší, ale i to pivo je dobrý. Studený. Orosený. Zavírám Součka i oči, slunce mne přemáhá, vystavím se mu, vypínám, po roce konečně odpočívám, a to totálně.

Dnes jsem nedělal nic, vyřídil jen pár mailů, dostal chuť na francouzské zapékané brambory, tak jsem je rodině připravil a k večeru podnikl s dětmi „expedici“ do ještě neposekaných koutů zahrady, kde představivost nepotřebovala příliš fantazie, abyste v těch koutech viděli prales, džungli či travnaté pláně. Udělali jsme mapu, v příštích dnech zde zakopu „poklad“ a děti ho budou hledat. V čase mezi obědem a expedicí jsem se právě houpal na lehátku v bazénu a lenošil. Tohle bych mohl dělat každý den, říkám si.

Ale některé věci člověku nedají klidu, takže i tady na chatě člověk chtě nechtě řeší politiku.

A ta politika ho pěkně štve a působí rušivě.

Jak se tak houpu na tom lehátku, nemohu neslyšet rádio, které oznamuje, že Adam Vojtěch ohlašuje, že od 1. září budeme zase nosit povinně roušky. Že by byl placenej z Aspenu?, povzdechnu si a řeknu si, že si tím nenechám kazit dovolenou. Čtu si Součka, napiju se piva, pustím Vojtěcha z hlavy. Ne, nebudu se rozčilovat. Stejně to bylo jasné, že to na nás znovu zkusej, od podzima, vždyť nás na to od jara připravujou, že to po prázdninách znovu vypukne (nechají vypuknout). Sluníčko mne přemůže, uklidní, kašlu na koronavirus, říkám si, přijel sis sem odpočinout, tak toho blba neřeš.

A zase mne to příjemně houpe, zase klid a pohoda, napínavej Souček, pivo je ještě pořád studený a orosený. A zase rádio a zase Adam Vojtěch, který blekotá, že tedy roušky nakonec jenom někde, předchozí zpráva je stará jak nějaký artefakt z dalekého Sumeru, o kterém zrovna v Součkovi čtu. Nejen, že nejspíše řízenej z Aspenu, ale ještě navíc blb. Vzpomenu si na film Blbý a blbější, tam taky dva neschopní jeli do Aspenu. Takhle nějak si představuji Vojtěcha, jak si jel pro své první notičky. Pobavení střídá vztek. Představa, že děti jdou v září do školy s rouškou, se mi hrubě nelíbí. Je to všechno podvod, nevěřím tomu, dělají z nás blázny a když do toho zatahují i děti, pění se ve mně krev.

Ne, nenechám se o tu pohodu připravit, přijel jsem sem na dovolenou, šest dní makal a proměňoval prales v obyvatelné místo, dnes je konečně hezky, nebudu politiku řešit. Odpočívám. Vypínám. Nechám se unášet mírným vánkem po bazénu, přivírám oči, slunce pálí, přes víčka maluje barevné obrazce, cvrčci cvrkají, a kupodivu – i když je všední den – klid neruší žádná sekačka, žádný křovinořez ani cirkulárka. Že by všichni zde dnes odpočívali, jako já? Lenošili?

Do ticha se ozve mobil. Na dovolené je mi ten zvuk vyzvánění obzvláště protivný. Ale volá kolega Ivan, snad mi spraví náladu. Navrhoval totiž, že bychom mohli udělat demonstraci proti rouškám. Jsem pro. Řešíme detaily a zabředneme do hovoru o rouškách a o tom, proč ten ministr zdravotnictví tak blbne. Ivan si myslí, že je za tím Maďar. Myšleno ten epidemiolog. I ten je zapojený do farmakolobby, navíc ve skandálním střetu zájmů (viz zde) a snažil se roušky protlačit, protože když jsou roušky, lidi se bojí a když se bojí, může se očkovat. A penízky se sypou. A prý “jsme si před koronavirem žili nad poměry”, nechal se také slyšet Maďar, co o nás tady teď chce rozhodovat, sám spatřen, kterak má na ruce hodinky Breitling za více než 200 tisíc. Takže nevím, kdo si tady žil nad poměry, i když uznávám, že ve farmakolobby asi nosí podobné hodinky všichni. Vláda však naštěstí nejspíše brzy vyhodnotila, že si další bulíky na nos už věšet nenecháme, tak dala zpátečku. Loučíme se s tím, že teď by demonstrace neměla smysl (když vláda dala zpátečku), ale budeme to sledovat. Díky, Ivane, měj se. Odkládám mobil, otevírám knihu, myšlenky přenáším do Sumeru. Teď už se nenechám ničím vyrušit.

Jenomže myšlenky jsou potvory. Byla řeč o Babišovi, tak mi vytane na mysli a zase mne vytáčí. Vzpomenu si, co jsem včera večer četl, po vší té úmorné práci, na internetu (aeronetu) a nestačil se divit. Babiš slibuje Bělorusům „samet“ (spíše by se mělo říci „majdan“), organizuje protistátní puč na evropské úrovni, zkrátka se nepředstavitelným způsobem vměšuje do vnitřní politiky jiného, nezávislého, státu. Na základě not, které dostal od amerických „páníčků“. Chce se mi z toho zvracet. Pohoda se zase rozplývá, jen co na to pomyslím. V duchu ho častuji sprostými slovy. Sám dobře ví, jaký byl Listopad podvod (mluvil o tom na skrytých „šumanovských“ nahrávkách), a bude nám tady vyprávět nějaké rozprávky? Co na něj ti Američané mají, že skáče podle jejich not a strká nos, do čeho mu nic není? Čím je vydíratelný? Zastával jsem se ho proti Milionu chvilek, ale tohle pěkně podělal.

Ach jo, zdá se, že se pohody nedočkám ani na chatě. Člověk nemůže nemyslet na to, jak si s našimi životy a zdravím jen tak ledabyle a skandálně pohrávají ti, kteří mají přitom pramalý zájem na tom, jak se nám daří a jde jim jen o to, aby se měli dobře oni sami.

Z vnitřního neklidu, kam mne uvrhlo všechno to přemítání o babiších a hamáčcích, se nějak nemohu dostat. Souček mne kvůli tomu přestal bavit, sluníčko zakryl mrak a dobrá nálada je pryč, když pomyslím na všechny ty prymuly, maďary a další chytrolíny, na všechny ty bývalé ředitele CIA, co Babišovi vozí do Prahy notičky, aby za ně dělal špinavou práci.

V podstatě mi dobrou náladu vrátí zase až politika. Opět zvoní mobil, Hannig volá. To bude taky rozumný, pomyslím si a zvednu to. Tohle byl sice zase politický, ale veskrze pozitivní telefonát. Národní demokracie kandiduje v krajských volbách na kandidátce Rozumných (vyjma Ústeckého kraje), tak řešíme věci s tím spojené. S Petrem Hannigem je radost spolupracovat. Někdy je sice ještě víc puntičkářský než já, ale mám pro to pochopení – oba jsme totiž Kozorohové.

Rozhovor s Hannigem mi po přemítání nad všemi těmi babiši, hamáčky, rouškami a barevnými revolucemi, nad všemi těmi mináři a epidemiology vrátil dobrou náladu. Přiznám se, že na malou chvíli jsem si totiž pomyslel, že život bez politiky by byl lepší, klidnější. Jenomže to je jen iluze. Oni vám klid nedají, pořád vás budou něčím buzerovat, pořád vám budou otravovat život, pořád vám budou brát svobodu. Takže není čas na nějaké velké nicnedělání, lenošení a popíjení piva v bazénu. Vstávám z bazénu a jdu si dělat poznámky, co mne napadlo…

Musíme se vrhnout do práce, protože na podzim nás čeká velký boj. Ne, nemyslím volby, myslím boj o svobodu, abychom nemuseli nosit roušky, nemuseli se nechat očkovat, nebyli šmírováni, čipováni, buzerováni…

Někdo namítne, že vláda se musí poslouchat a že s rouškami nic nesvedeme. A že chleba stejně levnější nebude a že on potřebuje práci, odpovídající mzdu, zkrátka sociální jistoty. Jenže nemylme se – s další vlnou vylhané covidové pandemie si budeme ničit své zdraví dýcháním svého oxidu uhličitého, covidpass nás nepustí nejen do ciziny, ale třeba ani do práce, bez očkování nás vyhodí ze zaměstnání a bez čipu pod kůží si za pár let, až zruší hotovost, nekoupíte už ani rohlík. Buď přijmeme jejich hru a staneme se poslušnými ovčany, nebo z nás udělají psance. Ale ještě je jedna možnost – vzít to do svých rukou a opět donutit vládu, aby u svých bláznivých nápadů dala zpátečku. Když se ozveme včas a razantně, nemusí být naše budoucnost tak chmurná.

A hlavně – za rok můžeme vládu vyměnit. Jsou před námi krajské volby, ale důležitější volby budou příští podzim. Jako předseda Národní demokracie vás už nyní žádám o podporu ve volbách v roce 2021 a o váš hlas pro kandidátku Rozumných, na které najdete nejen kandidátky Národní demokracie a Rozumných, ale i dalších národoveckých stran, jako je Aliance národních sil, republikánů apod. Potřebujeme vytvořit silný volební (a voličský) blok, který bude alternativou nejen ke zkorumpovaným zavedeným politickým stranám, ale i alternativou k SPD, která hlasy voličů zradila, stejně jako k Trikolóře (proč je Trikolóra podvod, o tom zase v některém z mých příštích textů).

A. B. Bartoš
předseda ND

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon"Líbí se vám přivážení fašistů do země?": německé sociální sítě o Navalném   
Pridal tk Středa 26 srpen 2020 - 04:28:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německá blogosféra je plna pobouření ohledně přepravy ruského blogera Alexeje Navalného do elitní berlínské kliniky. Řadoví blogeři si kladou hlavní otázku: "Na čí účet je banket?", když se tisíce nemocných Němců kvůli drahotě medicínských služeb roky nemohou dostat k lékařům. Někteří uživatelé internetu, když zjistili, že Navalný začínal svou kariéru v ultrapravicových "ruských pochodech", se přímo ptají, proč Angela Merkelová na úkor daňových poplatníků přiváží do země fašisty? Redakce německých novin nestačí na svých fórech odstraňovat antimerkelovské komentáře.

Některá hodnocení německých občanů na internetovém fóru listu Die Welt zveřejnila publicistka, předsedkyně představenstva rusko-německé NKO Umění dialogu Natalije Janková.

"Německá čtenářská obec vyjadřuje nespokojenost s tím, že oni, plátci daní, celé měsíce čekají přijetí u lékaře, a Navalného hned a v Charité, kam se prostí Němci nedostanou tak snadno. Ptají se, proč ho s takovou okázalostí Německo přijímá? Je to prezident země nebo papež? Němce velmi zajímá i otázka krytí výdajů speciálu Bundeswehru, lékařů, pobytu v nemocnici, vyšetření, léčení atd . Kdo to všecko zaplatí? A ještě někdo se ptá, jak to bude u Navalného s dvoutýdenní karanténou kvůli koronaviru?", napsala na své stránce na facebooku naše krajanka.

Později v diskusní části Janková upřesnila, že na internetové stránce listu Die Zeit "byly komentáře u článku hromadně odstraněny". Korespondent EADaily doplňuje, že na oficiální stránce Die Zeit na Facebooku němečtí uživatelé aktivně diskutují o temných skvrnách v životopisu Navalného. Konkrétně ten fakt, jak je uvedeno v německojazyčné verzi Wikipedie, "že od roku 2009 do roku 2013 se účastnil ultrapravicových "ruských pochodů". To je pouze příklad slovní přestřelky Němců ohledně Navalného:

"V Německu je dobré to, že je zde všem poskytována lékařská pomoc, dokonce i když jsou podezřelí ze zločinu. Nebo vy to nepovažujete za dobré?"

"Vám se líbí přivážení fašistů do země? V Omsku by byl také ve spolehlivých rukou".

Podle názoru vedoucího Evropského informačního centra pro práva člověka (Rakousko) Garri Moureie se jedná podle nepřímých příznaků o "speciální operaci Německa na stažení svého agenta".

"Za prvé, podívejte se, jací lékaři za Navalným přiletěli. Nejsou to prostí lékaři, stačí se podívat na jejich zevnějšek. Jsou to dvoumetrové skříně se sportovní postavou. Jsou to lékaři Ministerstva obrany Německa a jeho speciálních služeb. Bez slovního balastu, jsou to lidé, pracující pod krytím. Za druhé, v této zemi čekají desítky tisíc lidí na operace, a tisíce nestačí dát dohromady peníze, aby se vyléčili ve "velkém Německu", a umírají. Za třetí, připomenu, co bylo s úředníky SRN, kteří náhodou použili státní vozy. Bylo to svého času i s kancléřem Kohlem, i s prezidentem Gauckem. Ti potom z vlastní kapsy platili obrovské peníze a veřejně se omlouvali. A tady - ticho po pěšině. Zde nějaké soukromé fondy financují léčení Navalného, a přebírá ho speciální letoun Bundesweru. To jsou už totiž peníze německých daňových poplatníků. Ani Červený kříž, ani Lékaři bez hranic se neúčastní této frašky. Je to zjevně speciální operace Německa na stažení svého agenta. Jedinou otázkou je proč? To ukáže čas", komentoval Mourei pro EADaily.

EADaily připomíná, že Alexej Navalný ztratil vědomí 20. srpna v letadle Tomsk -Moskva, načež letoun uskutečnil nouzové přistání v Omsku. Okolí blogera hned začalo šířit verzi o otravě, i když žádná potvrzujicí fakta pro to nejsou. Podle výsledků provedených vyšetření jedy v krvi nebo moči Navalného nebyly zjištěny. Podle posledních informací se bloger stále nachází v kómatu.

Nová republika vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2402 sec,0.0607 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,669kB