Čtvrtek 27 srpen 2020
Video z incidentu s ruskými a americkými vojáky v Sýrii   
Pridal tk Čtvrtek 27 srpen 2020 - 13:43:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Incident mezi americkými a ruskými vojáky na severovýchodě Sýrie, při němž bylo zraněno několik Američanů, se dostal na video. Video je zveřejněno na kanálu RusVesna na YouTubu.

Na záběrech je zachycena americká a ruská vojenská technika.

Mluvčí americké Národní bezpečnostní rady již dříve obvinil ruskou armádu, že porušila pravidla pro předcházení konfliktům v Sýrii. Uvedl, že ruský vůz narazil do obrněného vozu koalice. Při incidentu bylo zraněno několik členů posádky. Později náčelník Generálního štábu ruských ozbrojených sil Valerij Gerasimov prohlásil, že Rusko předem varovalo mezinárodní koalici o průjezdu ruské kolony. Američtí vojáci se navíc sami pokusili ruskou hlídku zablokovat.

„V rozporu s existujícími dohodami američtí vojáci provedli pokus o zablokování ruské hlídky. Vojenská policie ozbrojených sil Ruské federace na to zareagovala tak, že byly podniknuty nezbytné kroky k zabránění incidentu a k dalšímu plnění zadaného úkolu,“ uvádí se ve zprávě ruského ministerstva obrany.


Zdroj: https://sptnkne.ws/D2V9
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč se zatím neobjevila parlamentní “korona” skeptická strana? Mají strach? Nebo je to řízená opozice?   
Pridal tk Čtvrtek 27 srpen 2020 - 08:57:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
U nás nyní probíhá další vlna údajné pandemie koronaviru. Opět se lidem nasazují roušky, omezuje život a to vše za více méně souhlasu všech parlamentních stran. Přitom je již zřejmé, že realita je zcela odlišná od korona hrůzy líčené vládou a oficiálními medii. Přitom nemalá část veřejnosti v tom má celkem jasno. Oni nezpochybňují, že existuje koronavirus, ale jeho nebezpečí není zdaleka takové, jak líčí oficiální establishment. Je proto otázkou, proč se žádná z parlamentních stran opozice neprofiluje koronavirus skeptická strana?

Argumentů a odborníků podporující podobné názory by bylo jistě dost. Stejně tak by bylo snadné kritizovat podivné vládní “odborníky” jako Prymula (bral obří úplatky od farmaceutických firem prostřednictvím nastrčené firmy své dcery), nebo Maďar (pracuje pro největšího distributora očkovacích vakcín). jenže nic takového nevidíme ani neslyšíme od SPD, nebo Trikolory (Demoblok a Piráti nejsou skutečná opozice, ale divadlo pro voliče ve hře zvané “liberální demokracie”).

Nabízí se několik možných vysvětlení.

1) Opoziční strany nemají odborné kádry, které by mohly podobná stanoviska a kampaně organizovat a komunikovat.

2) O žádnou skutečnou opozici se nejedná. Parlamentní opozice je řízená globálními finančními elitami a je to jen divadlo pro voliče. To je patrné u demo bloku, jak je to ale třeba u SPD a Trikolory?

3) Opozice se bojí. Uvědomují si sílu a možnosti těch, kteří celou tuhle “plandemii” rozpoutali a mají úplně normálně lidsky strach.

4) Bojí se útoku oficiálních medií a vlády, že jsou “nezodpovědní” a “riskují” životy voličů.

5) Kombinace výše uvedeného.

Čtenář si jistě dokáže udělat svůj úsudek a nepotřebuje rady Cempera, Jandy, Kalibové, či Kartouse, co a jak si má myslet.

Fiškus
Česká věcSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVíce než milion důchodců v bývalé NDR má po 40 letech práce menší příjem než uprchlíci   
Pridal tk Čtvrtek 27 srpen 2020 - 08:51:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Více než 1 milion důchodců v bývalé NDR má měsíční příjem pod 1000 EUR. Z toho si musí platit bydlení, jídlo, energie, poplatky u lékaře, doplatky za léky, telefon, TV poplatky, dopravu atd. Přitom všichni pracovali více než 40 let svého aktivního života.

To nikdy nepracující uprchlík si vedle nich žije jako pán. Bydlení, jídlo, lékaře a léky má zcela zdarma. K tomu oficiálně dostane dalších několik set EUR jako “kapesné”. Zde bych rád vyvrátil oficiální lži establishmentu. Podle zákona sice má uprchlík nárok “pouze” na 178 EUR. K tomu si uprchlík sáhne na dalších 145 EUR jako příspěvek na telefon, internet a dopravu. K tomu si může ještě žádat o další příspěvky a tak se minimálně dostane na 424 EUR. To je polovina přijmu oněch celý život pracujících bílých Němců! Jenže podle medií a politického establishmentu je to tak správně. S bílým Němcem se již v Německu nepočítá, tak proč mu dávat nějaký důchod?!

Milan v Německu
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAlexej Navalný se prý stal obětí útoku nervově paralytickou látkou, nejpravděpodobněji bojovou sloučeninou VX v kapalné nebo práškové substanci!   
Pridal tk Čtvrtek 27 srpen 2020 - 08:30:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Alexej Navalný se prý stal obětí útoku nervově paralytickou látkou, nejpravděpodobněji bojovou sloučeninou VX v kapalné nebo práškové substanci! Berlínská nemocnice nic nechce upřesnit, ale svědci z letadla tvrdí, že Ruský opozičník si chtěl v kabince na toaletě něco šňupnout. Okamžitě začal řvát bolestí kvůli křečím a vypotácel se z kabinky se zkřiveným obličejem, zkřiveným nosem a ohnutými ústy! Typický projev obličejových křečí po zásahu látkou VX! Už je jasné, proč mu doktoři dali při převozu na obličej roušku až přes oči!

Berlínská univerzitní klinika Charité v pondělí oznámila, že v těle Alexeje Navalného zjistila inhibici a blokádu receptorů acetylcholinosterázy (AChE), což je hlavní mechanismus činnosti nervově-paralytických látek, ale rovněž i většiny insekticidů proti hmyzu. Lékařům se nepodařilo zjistit příčinu této blokády svalových receptorů, ale podle ruských serverů alternativy berlínská nemocnice něco tají. A stejně tak i něco tají Kreml a nemocnice v Omsku.

Pokud se němečtí lékaři nemýlí, potom to znamená, že Alexej Navalný byl vystaven účinkům nervově-paralytické látky, a to přímým kontaktem. Jenže, na ruských webech se začaly objevovat i další informace a svědecké výpovědi pasažérů z letadla, ve kterém z Tomsku do Moskvy letěl Alexej Navalný. V našem minulém článku na Aeronetu jsme přinesli informace o některých podivnostech, které tehdy před pár dny nedávaly smysl. Jenže, spolu s novými informacemi se dnes situace změnila.

Svědci z letadla tvrdí, že viděli Alexeje Navalného odcházet na toaletu v letadle a na lidi, okolo kterých procházel, se usmíval, protože ho poznávali. Nebylo mu špatně, vypadal úplně normálně. Za necelou minutu ovšem začal z kabinky obrovský řev, doslova nelidský, bylo to agonické naříkání. Alexej Navalný otevřel dveře toalety a vypotácel se ze zkřiveným obličejem v oblasti nosu, horního rtu a úst v neuvěřitelně děsivé grimase, držel se za obličej, za tvář a neskutečným způsobem řval.

Po zhruba 3 minutách řvaní a naříkání najednou ztichl a upadl do bezvědomí. Jeho obličej zůstal zkroucený v děsivé grimase. Nos měl neuvěřitelně oteklý a nafouknutý jako bambuli a zkřivený směrem do strany, horní ret byl nateklý a celá ústa posunutá a zkřivená s patrným otokem. Když Navalného při nouzovém přistání v Omsku nakládali na letišti do sanitky, unikla jediná fotografie Navalného obličeje a při jejím prozkoumání opravdu spaříme, že Navalného obličej je pokroucen, je opuchnutý a ústa vytažená až k nosu a pokroucená.

Navalný v letadle křičel bolestí a z toalety vypadl se zkřiveným obličejem, držel se rukama za tvář

Podle těchto informací svědků z letadla a podle této fotografie je jasné, k čemu došlo. Alexej Navalný si chtěl v kabince na toaletě v letadle něco šňupnout, pravděpodobně koks, který prý Navalný konzumuje jako rekreační drogu, což o Navalném je v Rusku známé, protože v minulosti byl prý závislý na drogách, jak uvádí článek v The New York Times. Lidé okolo Navalného to však odmítají, že Alexej nic nebere. Jenže, pravda je taková, že Navalnému v letadle nebylo vůbec nic, a to ani hodinu poté, co na letišti v Tomsku pil čaj. Mezi pitím čaje a kolapsem na palubě letadla uběhlo podle ruských médií 78 minut, přibližně, tzn. hodina a čtvrt.

Naprostá většina mainstreamových médií drze a sprostě lže svým čtenářům, protože z nich dělá naprosté a tupé idioty, kteří mají naprosto nulovou inteligenci. Pokud by Alexej Navalný měl v čaji na letišti v Tomsku nasypanou nervově-paralytickou látku, sesypal by se za obrovského řevu a v křečích už v restauraci, a to jen několik pár vteřin po vypití prvního loknutí kontaminovaného čaje. Nervově-paralytická látka nemá žádnou odloženou účinnost nebo gradientní nástup, NPL účinkuje ve zlomku vteřiny po vdechnutí nebo polknutí.

FOTO: Zcela zřetelně vidíte opuchlý, nateklý a zdeformovaný obličej Alexeje Navalného
Účinek je pomalejší pouze v případě, že oběť se kontaminuje přes pokožku, tzn. dotekem na kontaminovaný povrch. Potom dochází k difúzi a proniknutí látky pokožkou, křeče a zhroucení přichází se zpožděním zhruba 10 až 15 minut. Křeče postihují nejprve tu část těla, která byla vystavena kontaktu NPL. Pokud je to ruka, začnou se projevovat úporné křeče, které postupně pokračují do zbytku těla, jak se toxin šíří v krvi. Alexej Navalný, který se vypotácel z kabinky v letadle, měl zkřivený nos a ústa, přičemž toto znetvoření bylo způsobeno velice bolestivými obličejovými křečemi.

A ty jsou typickým projevem obětí, které jsou vystaveny účinkům bojového nervově-paralytického plynu VX, který byl poprvé vyroben a syntetizován bývalým nacistickým výzkumníkem závodu IG Farben Gerhardem Schraderem, který po válce pracoval na výzkumu chemických zbraní v britské laboratoři v Porton Down, přesně v té laboratoři, která vyrobila Novichok pro Sergeje Skripala a jeho dceru ve zpravodajské hře proti Rusku. To je poznatek ruské FSB, že Novichok byl vyroben právě v Porton Down. Lidé vystavení plynu VX však umírají strašnou smrtí.

Bojová látka VX způsobuje permanentní kontrakci svalů, křeče a nakonec paralýzu, která vzniká nejdříve v místě prvotního kontaktu s bojovou látkou

Plyn po prvním nádechu nejprve způsobuje “Joker” efekt, zkřivení obličeje obětí, protože okamžitě dochází k obrovským křečím obličejových svalů, dochází k vykloubení čelistí v ústech, ke zlomení kostí v nosu, protože obličejové svaly v křečí znetvořují obličej oběti. Pacienti, kteří přežili plynný útok VX popisují, že je to tak neskutečná a agonická bolest, že máte pocit, že vám někdo dal hlavu do svěráku a začal potom svěrák utahovat ze všech stran. Většina lidí bolest nevydrží ani minutu a upadnou do bezvědomí, ve kterém nakonec i zemřou. Látka VX se může vyrábět ve 3 skupenstvích, v plynné, kapalné a pevné podobě.

Pokud jde o pevnou podobu, jedná se o prášek, resp. o směs křídy a samotné sloučeniny VX, která se dobře váže s křídou, ale stejně tak lze použít i gely a také jíl. A právě VX v podobě křídového prášku je vysoce pravděpodobná varianta a vysvětlení, k čemu vlastně došlo. Alexej Navalný si chtěl na záchodě šňupnout koks, ale místo toho mu někdo na černém trhu prodal křídový prášek smíchaný s bojovou látkou VX. K čemu došlo po šňupnutí a natáhnutí prášku do nosu, to si jistě dovedete představit.

Nejprve si vysvětlíme, jak látka VX funguje. Lidské svaly fungují tak, že nervový neuron vyšle chemickou informaci v podobně acetylcholinu (ACh) do svalové buňky. Jakmile se tam acetylcholin dostane, svalová buňka zahájí kontrakci a stažení svalu. Jakmile je sval stažený, dojde k nastartování procesu acetylcholinosterázy (AChE), která acetylcholin neutralizuje a rozloží na cholin a acetylovou kyselinu. Tím dojde k uvolnění a relaxaci svalu. Látka VX způsobuje inhibici a blokádu acetylcholinosterázy, takže ve svalové buňce se hromadí další a další acetylcholin, který se nerozkládá a neustále stahuje a stahuje sval.

Tím vzniká mohutná a neovladatelná křeč, která postupně vede k odumření svalových buněk, svaly přestanou fungovat, vzniká paralýza a člověk se udusí, protože k procesu dýchaní jsou potřeba svaly a správná funkčnost acetylcholinosterázy. Jakmile tedy Alexej Navalný na záchodku v letadle do nosu natáhl prášek kontaminovaný látkou VX, došlo během dvou až tří sekund k nastartování nekontrolovaných křečí v obličeji, což potom vysvětluje ten jeho nelidský řev a držení se rukama za obličej, když se vypotácel z kabinky a padl na podlahu.

Najednou už je jasné, proč lékaři dali Navalnému na obličej roušku, která zakrývala i jeho oči, a proč na letiště Tegel přijeli i berlínští hasiči

Tímto se nám vysvětluje jedna záhada, na kterou jsme upozorňovali. Alexej Navalný byl totiž do Německa převážen s rouškou na obličeji, a to i přesto, že je to totální nesmysl a bizár, když je přece v kómatu. Ta rouška totiž neměla ochránit někoho před viry, ale měla zakrýt zkřivený a pokroucený obličej Alexeje Navalného. A rovněž se tím vysvětluje, proč byl minulou sobotu Navalný do Německa převážen v biohazard boxu. Je to logické, protože němečtí lékaři byli ruskými kolegy diskrétně upozorněni, že Alexej Navalný se stal obětí nervově-paralytické látky, a proto je potřeba pro něj přiletět s biohazard boxem. A vysvětluje se tím i přítomnost hasičů v koloně, která doprovázela sanitku. Berlínští hasiči zřejmě zajišťovali dekontaminaci oblečení Alexeje Navalného.

Všimněte si, že Berlín i Moskva nic nekomentují a jediné, co Moskva chce, aby to Navalný hlavně v pořádku přežil, protože jeho smrt by vyvolala v Rusku obrovské demonstrace. Jenže, není divu, že německá i ruská média tají informace okolo celé události, protože vina za nervově-paralytický útok by padla na Kreml. A samotný Alexej Navalný den před svojí cestou letadlem pro média řekl, že jeho smrt by Putinovi nepomohla.

Skutečnost je však taková, že Alexej Navalný šlápl na nohu někomu z ruských oligarchů, případně někomu z okolí ruské mafie, která se postarala o to, aby si Navalný u svého dealera koupil trochu jiný balíček koksu než obvykle. A Kreml samozřejmě není tupý a je jasné, že nechce v podstatě odhalit, že nekontroluje situaci na ruském černém trhu s drogami, kde mafie má přístup v podstatě ke všemu, nejen k drogám, ale i k nervově-paralytickým jedům. Kdyby totiž Kreml řekl, že šlo o nervově-paralytický útok mafie, potom by nedošlo k očištění Kremlu, že na tom nemá podíl, ale naopak by média začala Kreml grilovat kvůli tomu, že ruská vláda nemá pod kontrolou ruskou mafii a vývoj nervově paralytických látek na černém trhu. A to by byl sakra obrovský průser pro Moskvu. Takže, jaké bylo přijato opatření?

Letadlo pro Navalného zaplatil syn ruského židovského oligarchy, jehož neziskovku nechal v roce 2015 Vladimir Putin umístit na seznam cizích agentů. Chucpe na tupé goyim?

Kreml seznámil Němce se situací, k čemu došlo. Úkolem č. 1 je zachránit Navalného, takže Němci pošlou do Omsku letadlo vybavené biohazard boxem a pokusí se v Berlíně Navalného zachránit. Ruské úřady narychlo v noci ze čtvrtka na pátek minulý týden vydávají letecká povolení, lékařská povolení pro převoz, všechno probíhá v noci ve spolupráci s Berlínem. Letadlo z Německa prý zaplatil ruský miliardář a oligarcha Boris Zimin , syn Dmitrije Zimina, ruského židovského filantropa. Najednou je jasné, že letadlo neplatil ani Berlín, ani Moskva, ale syn židovského oligarchy žijící v USA. To je chucpátko, že?

Takže naoko to vypadá, že oligarchové, kteří jsou na černé listině v Rusku a žijí v USA, jsou nepřátelé Kremlu, ovšem když dojde k útoku a k ohrožení života Alexeje Navalného, tak dojde k nevídané scéně, doslova ke sci-fi: Kreml volá na pomoc Berlín a letadlo platí syn ruského židovského oligarchy, jehož nadaci v Rusku před lety Putin dal na seznam zahraničních agentů v Rusku.

Dmitrij Zimin totiž v Rusku provozoval Dynasty Foundation, která podporovala nadané děti na fyziku, matematiku, mladé vědce a talenty, aby ruské děti nemusely odcházet za studiem do ciziny, ale mohly dostat špičkové vzdělání v Rusku. V roce 2015 však Vladimir Putin přikázal nadaci umístit na seznam zahraničních agentů a v témže roce Dmitrij Zimin provoz nadace v Rusku ukončil. Dmitrij Zimin proto založil novou nadaci Zimin Foundation, a ta spolupracuje s Moskevskou nezávislou univerzitou.

Alexej Navalný je pro Moskvu nepostradatelnou figurou spolupracující řízené opozice, proto musí být za každou cenu zachráněn ve spolupráci s Berlínem i s oligarchou žijícím v USA

Pokud vám z toho jde hlava kolem a nerozumíte, co to má znamenat, potom asi neposloucháte pravidelně mé páteční pořady na SVCS. Kauza Navalný je totiž učebnicovou ukázkou situace, kdy naoko židé a Židé stojící proti sobě, najednou potají spolupracují a snaží se zachránit život své loutce, na kterou zaútočil někdo ze strany ruské a zdůrazňuji gójské mafie. Najednou Moskva zachraňuje Navalného ve spolupráci s Berlínem a letadlo platí ruský oligarcha žijící v USA, jehož neziskovku Vladimir Putin v roce 2015 posadil na seznam zahraničních agentů. To nevymyslíš! Najednou jsou všichni přátelé, všichni spolupracují, obrovský aparát v Kremlu v noci ze čtvrtka na pátek schvaluje všechna povolení pro lékaře i pro letadlo z Berlína, které zaplatí oligarcha na černé listině Kremlu.

Všechno to platí syn ruského oligarchy a uniklé informace z ruské alternativy najednou vysvětlují, proč Navalný musel mít obličej zakrytý rouškou, aby nebylo nic vidět. Dobře si pamatujte z tohoto učebnicového příkladu, že když se mezi sebou řežou ž a Ž o světovou vládu, je to jejich boj. Když se ale někdo mezi ně přimotá a zaútočí proti jejich chráněnci, kterým Alexej Navalný je už dlouhá léta v Rusku a slouží jako řízená opozice, tak najednou ž a Ž mezi sebou spolupracují, a to tak rychle, že se všechno stihne za jednu noc. Pamatujte si, že kdyby Navalný nebyl pro Moskvu tak životně důležitý, nikdy by se mu takové péče nedostalo! A to, že to nechápou mainstreamoví novináři, to pouze ukazuje na dnešní zoufalý stav obecné žurnalistiky. Neschopnost analyzovat věci, které leží člověku přímo před očima, to je ta konceptuální slepota.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPeníze. Jsme víc, máme-li jich víc?   
Pridal tk Čtvrtek 27 srpen 2020 - 08:06:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Někteří lidé si to myslí, jsou o tom dokonce přesvědčeni. Zejména mladí nezkušení lidé se pod vlivem reklamy a uměle vyvolaných módních trendů předhánějí, kdo bude mít lepší či větší telefon nebo počítač, televizor, automobil, kdo jezdí na lepší dovolenou. Dokonce i děti se tím rády chlubí, některé těší, že jim kamarádi závidí a mnohým je jedno, jak k těmto věcem přicházejí. Nijak je netrápí, zda to není například uskrovňováním rodičů nebo prarodičů, kteří je mají rádi a chtějí jim udělat radost.

Netýká se to ovšem jen mladých lidí, ale i různých podnikatelů či zbohatlíků, kteří k majetku přišli či přicházejí ne vždy poctivým způsobem. I u nich je hon za majetkem a různými výhodami často provázen nezdravým egoismem a poklesem morálky, často i korupcí, ubýváním empatie a slušného chování mezi lidmi.

Není to samozřejmě jen problém Česka. Potvrzuje to varování nikaragujského básníka Ernesta Cardenala (1925-2000): „Faleš bohatství spočívá v tom, že zaměňujeme to, co máme, s tím, co jsme. Myslíme si, že jsme víc, máme-li víc. Koupíme si luxusní auto a zdá se nám, že je to další úd našeho těla. Když je lidé obdivují, máme pocit, že obdivují nás. Díváme se na věci, které máme, jako na část sebe sama“.

U nás na tento problém již před mnoha lety upozornil mj. jeden z významných a dnes bohužel opomíjených filozofů Karel Kosík (1926-2003): „Dnešní kapitalismus není jen výkonný motor, chrlící nepřehlednou pestrost zboží, artefaktů, informací, požitků; je také, v určitém smyslu především, producentem prázdnoty a sterilnosti. Na jedné straně profity a komfort, na druhé straně ubožáctví ducha a duše, rub a líc jedné mince. Vyprázdněnost, nuda, drogy, porno, přisprostlost patří k sobě, pocházejí z jednoho zdroje“.

Nemalou úlohu v tomto směru, a to značně negativní, hrají televize, bulvární tisk, reklamy a internet, umožňující i anonymní sprosté pomluvy a výpady i vůči slušným lidem. Jsou to rovněž sociální sítě, jako je Facebook, využívané zejména mladými lidmi, kteří se na něm chlubí, někdy i cizím peřím, a zveřejňují co je právě napadne. Sprostotě se nevyhýbají ani texty písní nebo soudobé divadelní hry. Příklady prostě táhnou. Nebo je to pokřivené pojetí svobody slova či nějaká epidemie?

Mnohdy hrubě a sprostě se v poslední době nejen k sobě chovají i politici. Výmluvným příkladem je mj. starosta Řeporyjí, neslavně slavný politik ODS Pavel Novotný. Nelze ovšem vyloučit, že se tak chová na něčí objednávku a svými provokacemi má poškodit ODS, hájící především zájmy majetných lidí, a proměnit ji ve stranu odpuzující voliče, tj. ve stranu nevolitelnou.

Své polínko či spíše kládu přidaly do honby za majetkem nedávnými restitucemi i naše církve, zejména katolická. Pod falešným heslem „co bylo ukradeno, musí být vráceno“ souhlasily a podílely se na realizaci vysoce spekulativního projektu z dílny Miloslava Kalouska, KDU-ČSL a některých dalších politických subjektů. A protože zejména katolické církvi podle doložených faktů většina restituovaného majetku v historii nepatřila a pouze ho spravovala, tímto nemorálním a v podstatě zločinným projektem, přestože byl schválen v parlamentu, naopak ona tento majetek ukradla státu, a tedy českým občanům.

Stala se tak katolická církev, která se i tím zpronevěřila učení Ježíše Krista, větší, váženější a obdivovanější? Nebo ji „zlaté tele“ nabídnuté některými politiky zaslepilo zrak a lidé ji spíše ještě víc odsuzují a připomínají si památná slova Jana Husa: „Tak jako hejno krkavců snesli se na tuto zemi, aby vyklovali každé zrnko zlata a stříbra. Nemají slitování. Jejich srdce zjedovatěla touhou po bohatství. Se vším kupčí, všechno prodávají. Chceš pokřtít dítě? Zaplať! Chceš loupit a vraždit? Zaplať a bude ti odpuštěno. Ale pak, kdyby sám ďábel zaplatil, vstoupil by na nebesa? A za peníze takto vydřené z chudého lidu koně krásné chovají, čeleď nepotřebnou drží, v kostky hrají a na své kuběny drahé věší, zatímco Kristus chodil bos a neměl, kde by hlavu složil.“

I za tato „kacířská“ slova byl Jan Hus upálen. Vzala si z nich zvláště katolická církev poučení? Zdá se, že ani v nejmenším a svým okázalým chováním činí pravý opak.

„Násobili jme naše majetky, ale snížili naše hodnoty. Mluvíme příliš dlouho, milujeme zřídka a nenávidíme často. Naučili jsme se jak vydělávat na živobytí, ale ne na život. Přidali jsme roky životu, nikoli život rokům,“ napsal před lety americký komik G. D. Carlin (1937-2008).

Stojí proto za to se zamyslet a pracovat a užívat života tak, abychom se vyhnuli situaci, kdy „čím více člověk věcí má, tím větším je těch věcí otrokem“.

A čas od času si připomenout i slova českého zpěváka Michala Hrůzy (1971): „Věřím, že společnost znovu dosáhne rovnováhy a uvědomí si, že materiální bohatství nemusí být zárukou vnitřního štěstí. Jsou totiž lidé, kteří mají hluboko do kapsy a stejně jsou šťastní, i takoví, co vlastní spoustu majetku, a přesto šťastní nejsou.“

Jiří Vaško

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRachot kolem pár korun českým důchodcům: Miliardy americkým zbrojovkám? Jasně! Běloruským pučistům? Ovšem! Našim mámám, tátům, bábám, dědům? Fuj! Konec starých časů. Ostatně soudím…   
Pridal tk Čtvrtek 27 srpen 2020 - 08:02:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
PETR HÁJEK není překvapen pokrytectvím politiků a médií kritizujících „rouškovné“ - pro seniory, protože zná zákonitosti dopravy na Titaniku

K Zemi se blíží asteroid. Takový kus skály, co sviští vesmírem. Je zhruba poloviční možnost, že naši planetu začátkem listopadu zasáhne. Shodou okolností den v klíčovém okamžiku západní civilizace – před americkými prezidentskými volbami. Host z vesmíru sice není tak velký, aby přivodil rovnou pozemskou zkázu, ale jistý „vzkaz z nebes“ to určitě je. Řacha to určitě bude pořádná. Nejspíš si jí však ani nevšimneme, protože prožíváme zrovna jiný rachot, který žádné nebeské těleso nepřehluší:

Babiš chce dát důchodcům pět až šest tisíc navíc! No viděli jste někdy něco tak amorálního? Takhle si kupovat voliče! Státní rozpočet to vyjde na 14, možná i 15 miliard korun! Proč tohle dávat bábám a dědkům, kteří už nic neprodukují? Petr Fiala (to je ten charismatický politolog v čele ODS po Petru Nečasovi odstraněném pučem prokurátorů Ištvana a Bradáčové za přispění plukovníka Šlachty) to komentoval vtipně jako vždy: My zase slíbíme každému občanovi milión.

A již jsou v mainstreamových médiích ohlasy pokrokových důchodců: Mně Babiš nic dávat nemusí, a pokud mi to dá, hned všechno pošlu Miliónu chvilek! Pepa Středula (to je ten odborář, co by chtěl být prezidentem) to naopak vítá:

„Podpořili jsme mimořádnou dávku pro důchodce. Když srovnáme 500 korun denní sazbu, která se dávala jedné skupině v době koronakrize, teď se kritizuje, že někdo chce dát 500 korun jiné skupině měsíčně. Seniorky a senioři takový příspěvek potřebují a vyplacení dávky by navíc podpořilo spotřebu a pomohlo ekonomice.“

Zaplať, ševče!

Mediální ekonomové a různí komentátoři se teď předhánějí v propočtech. Buď, aby dokázali, jakou zkázou je ten Babiš pro „národní hospodářství“. Nebo naopak dokazují, že to gesto vůči seniorům ve skutečnosti navrhují socialisté (to je ta spravedlivá strana, co v součinnosti s Nejvyšším soudem nemusí platit své dluhy), a Babiš jim to téma jen zase krade. A všichni společně pak horují pro vyšší daně (které chce naopak ten zločinec v premiérském křesle zrušením „superhrubé mzdy“ rovněž snížit), ber, kde ber:

Tu od bank – což by bylo báječné, ale neproveditelné, protože skutečná politická moc je v rukou jejich tajemných majitelů. Tu vysokým zdaněním majitelů bytů, domků, chat a dalších nemovitostí – což by bylo nemravné, ale zase snadno proveditelné, protože moc politickému lidu nenáleží (kromě několika bezcenných formálních slov v ústavě).

Spravedlnost (nejen sociální) má prostě v liberální demokracii vypadat takhle: Našetřili jste si „krvavě“ na domek, chatu, chalupu, byt (na nějž možná ještě dvacet let budete platit hypotéku)? Tož zaplať, ševče (viz Pyšná princezna) za to, že NĚCO máš! Pracovali jste celý život jako mourovatí, a byli jste rádi, že taktak vyjdete od výplaty k výplatě, z významné části vašeho platu jste přispívali na důchody svým i cizím maminkám, babičkám, otcům a dědům (takzvaný průběžný důchodový systém) a ve stáří si lámete hlavu, jak dát dohromady korunky na byt a stravu? To je přece správné, na vás už nezáleží, takže kdo by vám chtěl přidat, je zločinec, populista a zloděj.

Bezpříkladná drzost

Vlna odporu proti úvahám o jednorázovém vládním příspěvku důchodcům, která se zvedla především ve stranách „demobloku“, je čiré pokrytectví a bezpříkladná drzost. Zdaleka nejde jen o to, že naši spoluobčané 65+ jsou nejohroženější skupinou, pokud jde o zdravotní rizika spojená s koronavirem. Ti, kteří nyní tak bouří proti zhruba 14 miliardám, na které celé to „gesto“ přijde, většinou nic nenamítali (či naopak velmi podporovali) astronomickou „sekeru“, kterou Brusel zasekne pro každou členskou zemi EU. Značná část z toho půjde jižnímu křídlu unie, které (kromě jiného) potřebuje vyřešit důchody, s našimi nesrovnatelné.

To je ale prý rovněž v pořádku. To je projev „mezinárodní solidarity“. Ucpávka, aby se unie rovnou nerozpadla, protože Italové jsou stále více naladěni odejít z eurozóny – což by fakticky znamenalo konec projektu EU. A protože italští důchodci patří (jako ve většině ostatních zemí) k voličům, kteří svého volebního práva využívají nejvýrazněji – snad že z minulosti stále ještě věří, že volby mohou něco změnit – míří (i naše) peníze právě k nim. Kdyby italský stát dal najevo, že na jejich důchody už nemá, „seniorská revoluce“ by mohla hodit vidle do posledního pokusu, jak udržet velkoněmecký evropský projekt při životě dalších několik let. Ať to stojí, co to stojí.

Když naproti tomu Babišova vláda chce naplnit vládní program – počítá se zvýšením průměrného důchodu na 15 000 korun – vybuchne vlna odporu. O peníze ale přitom ve skutečnosti vůbec nejde. Nejvíce jsou rozlíceni ti, kdo v době svého vládního angažmá „upláceli“ jiné skupiny voličů. Ty „své“. Specificky ODS, TOP 09 a lidovci. Jistěže „rouškovným“ pro důchodce Andrej Babiš současně posiluje své šance na další volební vítězství v tomto a v příštím roce. Plní totiž, co slíbil. Proč totéž neudělala ODS, TOP 09 či lidovci, když byli ve vládě?

Konec starých časů

Za starých časů (jak neuvěřitelně vzdálené jsou doby před koronavirovým „přeformátováním“ světa), kdy peníze ještě něco znamenaly, to bylo jiné. Dnes se ale ocitáme v situaci, že „zdroje jsou“ (viz jistý premiér Špidla) vskutku fakticky neomezené. Je to tím, že reálné peníze již fakticky skončily. Běží naplno pouze rotačky a počítačové „entery“, které je fiktivně vyrábějí. A protože s takovými penězi možno zacházet jako v pohádce – právě tak s nimi jednají.

Typicky „zelený deal“, kterým chce Brusel vyhodit z okna (do kapes soukromých bank a globálních firem) bilióny (v přepočtu na koruny), aby „poručil větru, dešti“, jak si přeje navedená a pomatená Gréta. Tuhle se s ní sešla kancléřka Merkelová – a náramně si rozuměly. Jak by ne. A to nejde jen o pár stovek euro pro německé důchodce (i když o ně také), jejichž příjmy jsou s těmi našimi nesouměřitelné. Jde o jinačí „korona-příspěvky“:

Do konce července se sešlo na kancléřství již 69 606 žádostí o státní příspěvek na nákup elektromobilu. Ano, slyšíte dobře. Prémii na nákup elektromobilu Berlín od července do konce roku 2021 navýšil pro Němce z 3000 až na 6000 eur (přes 160 tisíc korun každému!). Další až 3000 eur (80 470 korun) navrch Němcům přispěje ještě výrobce (kterého vláda předtím sanovala).

Nejlevnější model elektrického automobilu vychází na 21 800 eur (571 923 korun). U elektromobilů s cenou do 40 tisíc eur přitom kupec dostane právě nejvyšší možný příspěvek – ve výší 6000 od státu a 3000 od výrobce. Celkem tedy 9000 eur, což u nejlevnějšího modelu představuje více než 41 procent ceny absurdního auta. Jen tak. Aby se vyrábělo a prodávalo něco, co vůbec není potřeba, na co nejsou ani kapacity dobíjecích stanic ani elektráren – jež se ovšem současně „pokrokově“ ruší.

A německý spolkový sněm minulý týden současně schválil takzvanou základní penzi pro 1,3 milionu nejchudších důchodců a důchodkyň. Ročně toto opatření stát vyjde na 1,3 miliardy eur (34,7 miliardy korun). Na plný příspěvek mohou dosáhnout důchodci, jejichž důchod činí maximálně 1250 eur (33 350 korun) u jednotlivců a 1950 eur (52 tisíc korun) u párů. Že jste to z České televize či rozhlasu neslyšeli? Čímpak asi to?

Ostatně soudím…

Pokrytectví našich bojovníků za „udržitelný státní rozpočet“ nabralo kritikou „rouškovného“ pro důchodce opět další rozměr. Je to uboze průhledné. Antibabišovci vědí, že nemají politicky co nabídnout, neboť jejich svázání s Bruselem je již totální. A Babiš pluje celou koronakrizí jak na dělovém člunu a nemusí ani střílet. Děravé pramice „demobloku“ se už jen v jeho vlnobití naklánějí k potopení. Bohužel nikde nevidět lodě „občanské společnosti“ – takzvaných neziskovek – které za pomoci Turecka mezitím od lybijských břehů dál dovážejí tisíce ilegálních migrantů do Evropy. Jejich „kapesné“ není s našimi důchody srovnatelné.

To ale naše liberální demokraty nezajímá. Topíce se tleskají vládě, když rozhodne posílat desítky miliónů na podporu běloruských majdanistů (přesto, že do vnitřních záležitostí Běloruska se přece vůbec nemícháme). Volají sláva, když vláda rozhodne posílat desítky miliard americkým zbrojovkám na staré vrtulníky a další „prošlé“ zbraně, které by kromě protektorátních nevolníků už nikdo s rozumem v hlavě nekoupil. Ale ječí odporem a hrůzou, když tatáž vláda chce dát pár korun na přilepšenou důchodcům, kterým toho tolik všichni dlužíme.

Peníze už nic neznamenají. Jde pouze o fiktivní nástroj, kterým se má na hladině udržet Titanik dávno skončeného projektu „evropské integrace“ pod německou nadvládou. Němci to už pochopili a začínají se připravovat na nejhorší. „Demoblok“ zatím (skrze své „veřejnoprávní“ či Bakalovy a Křetínského hlásné mediální trouby) z nás dělá trouby. Babiš alespoň připravuje důchodcům malé nafukovací vesty (stejně s nimi daleko nedoplavou). Ani on na bruselské záchranné čluny nesáhne. Ty jsou určeny jiným.

Je nejvyšší čas spustit na vodu obnovené státní suverenity ty naše vlastní – a co nejrychleji EU opustit. Zda nás zasáhne asteroid – dříve či později se to stejně přihodit musí – ovlivnit nemůžeme. To, zda nám „panstvo“ dovolí mít v rukou alespoň záchranný pás – referendum o vystoupení z unie – ovlivnit můžeme. Volit jen ty, kteří to mají v programu.

Ostatně soudím, že czexit je jediným tématem, které má pro naši budoucnost reálný význam. Právě tak, jako pro většinu důchodců alespoň malý příspěvek na přežití.

Autor: Petr Hájek

Zdroj: https://www.protiproud.cz/politika/5289-rachot-kolem-par-korun-ceskym-duchodcum-miliardy-americkym-zbrojovkam-jasne-beloruskym-pucistum-ovsem-nasim-mamam-tatum-babam-dedum-fuj-konec-starych-casu-ostatne-soudim.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUž se stalo   
Pridal tk Čtvrtek 27 srpen 2020 - 07:54:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Andrej Babiš chce řídit stát jako firmu. Dones omílané klišé jeho politických začátků. Klišé po všech stránkách, protože nemá žádnou vypovídací hodnotu. Z Andrejových následných komentářů nikdy nevyplynulo nic konkrétního, jak by to mělo fungovat. Myslím, že o to také nikdy nešlo. Bylo to jen klasická marketingová fráze, která měla poukázat na to, že stát je těžkopádný, pomalý a naopak soukromý byznys je mnohem pružnější a druhý nejbohatší oligarcha naší země právě tuto pružnost přenese do politiky. Nikdy za tím nebylo nic víc a vlastně ani nemohlo.

Na druhou stranu, šlo o frázi přinejmenším dvojsečnou. Od první minuty byla používána proti Babišovi a různé moudré a pomazané hlavy na základě svých vývodů dokazovaly, proč se stát jako firma řídit nedá. Kdykoliv se Babiš projevil autoritativně (nebo autoritářsky), okamžitě mu omlátili o hlavu, že takhle to může mít u sebe v koncernu, ale ne na ministerstvu.

Navíc se začalo víc mluvit o korporátním podnikání = osekat náklady = dovézt mongoly a ukrajince = nechat je makat 16 hodin denně = snížit ceny = zlikvidovat konkurenci = zvýšit tržní podíl = skupovat zadlužené podniky = být podnikatelským žralokem. Ne, že by to jiní dělali jinak, ale každopádně z marketingového hlediska se heslo o řízení státu jako firmy vymklo z rukou a žije si svým vlastním životem.

Asi nejvíc soudnosti projevili normální voliči občané, kteří se nenechali zatáhnout o diskuse o ničem a brali to heslo tak jak bylo myšleno - Veĺký Bocián míní v politice využít své zkušenosti z byznysu. Tečka. Myslím, že i sám Andrej zjistil už dávno limity svého byznysového přístupu a z korporátního řízení mu v politice zůstalo jen pár možností.

Jednak je zvyklý brzo vstávat a dlouho pracovat, takže je co do rychlosti vyjednávání a hledání možností zdaleka nejrychlejší. Ne, není nejlepší, ani nedělá nejméně chyb, ale rozhodně je rychlý, což vyvažuje i leckteré chyby.

Dále bez problémů mění včerejší rozhodnutí, pokud usoudí, že musí. Nic si nedělá z toho, jak to bude vypadat. Novináři v jednom kuse omílají, jak chaotická jsou třeba rozhodování o koronakrizi, ale ve skutečnosti nejde ani tak o chaos jako o korigování. Navíc se zdá, že to voliči Babišovi celkem žerou a novinářům ne.

A do třetice - nastrkává za sebe manažery, které královsky odměňuje za jejich roli obětních kozlů. Adam Vojtěch toho budiž zářným příkladem. Stejně tak se vsadím, že podobné to bylo s Ťokem, Kremlíkem i Šlechtovou. Možná jednou zjistíme, že kinderministr zdravotnictví je v balíku podobně jako Standa Gross, ale nikdo ho nepopotahuje a on si na Maledivách užívá od svých čtyřiceti let dobře honorovaný důchod.

Asi by se daly najít i další korporátní fígle, ale myslím, že výše ty výše uvedené postačí k vysvětlení babišovy voličské obliby a politické schopnosti, kdy přes všechny průsery předbíhá ostatní politická uskupení o dvě délky.

Zároveň se mi zdá, že i to řízení státu jako firmy už Andrej dotáhl takřka do konce. Postačila k tomu čínská breberka a faktická slabost soukromého sektoru. Včerejší podnikatelé, kteří stát k ničemu nepotřebují a chtějí jeho zmenšení jsou rádi, když si sáhnou na covid programy. Zdeněk Pohlreich, který ještě nedávno radil venkovským hospodským, jak mají vést byznys, je ve srabu a vůbec není jisté, jestli jeho Café Imperial přežije.

Prakticky všichni herci, hérečky, zpěváci a další žijí ze státních divadel, bo ta soukromá jsou v koncích a nemají ani na provoz ani na nájem. A pokud někde přežili, tak opět jen díky penězům od státu. Logika věci říká, že je u nás o dost víc umělců, než státních peněz na kulturu a Česká televize všechny nezaměstná. Takže se brzy začnou potápět navzájem formou různých udání, že nejsou dostatečně pravdoláskařsky pravověrní.
Po celé republice jsou tisíce firem, které mají zaměstnance na nějaké formě kurcarbajtu, ať už se to jmenuje jakkoliv.

Součástí všech těch programů jsou i paragrafy, které se musely podnikatelským šíbrům řádně zajídat. Stát je najednou nejen poskytovatelem sociálních dávek, ale i podnikatelských dávek a žebračenek všeho druhu a hodně moc lidí i podniků je de facto závislých na tom, jak se Andrej vyspí a co vyjedná s Hamáčkem a Vojtou Filipem.

Najednou je to Babiš, kdo drží břitvu na tepně pilotům, autobusákům, hoteliérům, autoprůmyslu, hercům, zpěvákům i dirigentům. Ne, nemá pod kontrolou všechno a všechny, ale asi bychom se divili, kdyby to někdo vyčíslil, jak se od loňska změnila situace.

Mám dokonce pocit, že není úplně náhoda, že Minář a spol. přestali demonstrovat a v podstatě hodně zkrotli. Babišovi stačí, aby někde na vládě omezil dostatečně počet lidí na veřejných akcích a všichni herci jsou na dlažbě. Motlová zase bude sedět v supermarketu místo aby fotila prádlo. Stejně tak stačí, aby se podobná opatření vztáhla i na natáčení filmů a herec bude zase synonymum pro hlad. Dneska je vše otevřené a volné, stačí jedno odpoledne na vládě a zítra jsou všichni namydlení.

Navíc všichni ti Prymulové a Maďarové moc chtějí další opatření a roušky. Andrej je spíš brzdí než povzbuzuje. Stačí se ztotožnit s jejich "odborným názorem" a libovolný obor zkrachuje. To je ohromná moc, která se nedá srovnat s volbami. Někdo bude dělat potíže ať už oprávněně nebo neoprávněně a ejhle... peníze došly.

Všimněte si, že jediné rezistentní oblasti jsou zase na vesnicích. Vysmívané hospody čtvrté cenové přežily díky rozvozu jídla. Přežili skuteční malí živnostníci, kteří si nikdy nesáhli na dotaci a jsou zvyklí počítat s nejhorším. Ti, kteří doopravdy měli zlaté ruce nebo bystrou hlavu, ti mají pořád víc zakázek, než jsou schopni zvládnout. Lidi na vesnicích vysadili víc brambor, omezili dovolené a i když sem tam někdo přišel o práci, vlastně se nemají o moc hůř. Vesnice si jede po svém. Smůlu mají kafírníci ovšem v tom, že vesnice proti Andrejovi celkem nic nemá. Kavárenský boj za demokracii teď alespoň dostane nový náboj. Už to není bezpečné a peněz za to moc nebude.

Nastává nám pomalu podzim. Za měsíc či dva se ukáže, jak moc šla ekonomika do kopru a hlavně se ukáže, jestli je koroňáček už celkem neškodná nepříjemnost, nebo jestli začne kvalitně kosit. Jisté ovšem je, že za posledních třicet let neměl nikdy jeden politik tolik moci, vlivu i možností jako má dneska Andrej Babiš.

Dnešní článek není žádnou oslavou našeho premiérského oligarchy. Jen suše konstatuji, co má Andrejko v ruce a troufám si tvrdit, že teprve teď uvidíme, jak to chodí v takové hodně velké firmě, kde se šéfovi odporuje jen na vlastní nebezpečí.

-vidlak-

Zdroj: https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/uz-se-stalo

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEurokomisařka Věra Jourová z hnutí ANO, kterou na její post dosadil premiér Andrej Babiš, dostává okolo 600 tisíc korun...   
Pridal tk Čtvrtek 27 srpen 2020 - 07:43:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Eurokomisařka Věra Jourová z hnutí ANO, kterou na její post dosadil premiér Andrej Babiš, se nechvalně proslavila prosazováním cenzury médií a sociálních sítí a bojem proti vlasteneckým vládám v Maďarsku a Polsku, které odmítají migraci, islamizaci, gender a diktát Bruselu. Bere ale obrovské peníze. Základní hrubý plat má 542 tisíc korun (20 832 eur). Příspěvek na reprezentaci: 15 800 korun (607 eur). Příspěvek na bydlení: 77 700 korun (2987 eur). Po odchodu bude mít po tři roky po skončení ve funkci: 217 tisíc až 325 tisíc měsíčně (tedy 40 až 65 procent platu – podle let ve funkci). Po 65 letech věku za dvě funkční období dostane měsíční důchod 232 tisíc korun (8904 eur)!

Andrej Babiš prý o Jourové říká, že je hodná. „Specielně můj stranický šéf mi vždycky říkal, že nechápe, když jsem tak hodná, jak můžu něčeho dosáhnout," řekla Jourová.

Brusel je plný takhle nehorázně přeplacených politiků a úředníků! EU společně s paní Jourovou nepomáhá, ale škodí. Čím dříve z EU vystoupíme, tím lépe! Hnutí SPD jako jediný parlamentní subjekt prosazuje referendum o našem vystoupení z EU.

Sledujte naše nové weby www.tomio.cz a www.spd.cz

Autor: Radim Fiala

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecký politolog: Imigranti brojí proti naší společnosti a policii!   
Pridal tk Čtvrtek 27 srpen 2020 - 07:36:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německý vlajkový Die Welt, který si v poslední době více dovoluje pojednávat veřejné dění více racionálně než jen otrocky politkorektně, uveřejnil rozhovor s německým politologem Stefanem Luftem na téma imigrace.

Luft jednoznačně exponuje tutlaný fakt, že imigranti, většinově muslimští, chovají zášť vůči naší západní společnosti a složkám její výkonné i politické moci. Útoky imigrantů na policisty dnes již nikoho nepřekvapí. Agresívní imigranti jsou prostě dnes velkým problémem Německa.

Luft spatřuje příčiny tohoto jednání v silné frustraci imigantů, kdy se nenaplnila jejich očekávání. Je pro ně těžko se zapojit na trhu práce, a dělat zde kariéru je pro ně příliš velké úsilí. Končí tak v ghettech a paralelní společnosti.

Přesto politici dál žvaní o pestré multikulturní společnosti aniž by poukázali na rizika takové pestré společnosti. Stát by neměl od občanů vyžadovat, aby baštili pestrost aniž by se pozastavovali nad jejími riziky. Spíše by měl být přesvědčivý a značně aktivněji pomáhat překonávat bariéry, byť za cenu zvýšených prostředků jdoucích na imigrantskou integraci, resumuje Stefan Luft.

Zdroj: https://wpolityce.pl/swiat/514548-niemiecki-politolog-o-agresywnych-imigrantach
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVídeň střeží řecko-tureckou hranici jako svoji   
Pridal tk Čtvrtek 27 srpen 2020 - 07:32:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Když střežíme řeckou hranici, střežíme tím také rakouskou.“ Při své včerejší návštěvě kontingentu rakouských speciálních jednotek na řecko-turecké hranici to prohlásil ministr vnitra Karl Nehammer.

Od svého řeckého protějšku ministra veřejné bezpečnosti Michalise Chrisichoidise a migračního ministra Notise Mitrachii seznal, že jen za letošní rok bylo na řeckém území odchyceno na 100 tisíc ilegálních imigrantů, z drtivé většiny z Afghánistánu a Sýrie a dále Konga a Somálska.

Je už jen otázkou času, kdy to Evropu rozloží. A pak to začne..

Zdroj: https://www.krone.at/2217736

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2349 sec,0.0598 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,610kB