Pátek 28 srpen 2020
V Berlíně zakázali protikoronavirovou demonstraci. Prý to je semeniště konspiračních teoretiků a pravicových radikálů. Posledně na ní přišel 1 milion Němců   
Pridal tk Pátek 28 srpen 2020 - 08:09:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Berlíně se tento víkend měla konat velká demonstrace proti koronavirovým opatřením. Cílem organizátorů bylo obhajovat občanské svobody, které jsou uměle vyvolanou hysterií radikálně omezovány. Mimo jiné svoboda shromažďování, svoboda pohybu, svoboda slova atd. Heslem demonstrace bylo “Versammlung für die Freiheit“ (shromáždění za svobodu).

Oficiálně se nyní úřady vymlouvají na “hygienická opatření a obavy z šíření viru”, ale například při “antirasistických demonstracích black lives matter” jim to z nějakého důvodu nevadilo. Kromě toho řada místních politiků ze sociální demokracie, zelených a levice prohlásila, že nedovolí, aby se Berlín stal schůzkou “konspiračních teoretiků a pravicových radikálů“. V dnešním Německu je obrana svoboda zcela otevřeně nazývána konspirační teorií! Přitom na první antikorona demonstraci v Berlíně 1. srpna přišel 1 milion Němců (podle úřadů a medií to bylo 18 000 osob!!!).

Hnutí proti koronavirovému šílenství veřejně podporuje řada předních německých lékařů a vědců. Jenže vědecké argumenty (stejně jako u nás) nikdo nechce slyšet. V Německu je ministr zdravotnictví vystudovaný politolog a následně pracoval jako bankovní úředním, u nás vystudovaný právní a specialista na komunikaci a pracoval jako podnikový právník. Radí jim “nezávislí odborníci” jako R. Prymula, nebo R. Maďar (ten zase pracuje pro největšího distributora vakcín v ČR).

Koronavirus je čistě politická záležitost, která nemá se zdravím nic společného. Je nejvyšší čas tohle vzít na vědomí! Jde o naše životy, svobodu a i majetek! Ti, co to spustili, nám chtějí tohle všechno vzít.

Milan v Německu
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerický stát Massachusetts nařídí všem studentům povinné očkování proti chřipce. Výrobci vakcín si mnou ruce   
Pridal tk Pátek 28 srpen 2020 - 08:02:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Úřady amerického státu Massachusetts nařídí povinné očkování proti chřipce všem žákům a studentům na školách. Prý jde o prevenci onemocnění chřipky v rámci boje proti koronaviru. Výjimku budou mít studenti z náboženských a zdravotních důvodů (ono snad není očkování bezpečné?!).

Taková zpráva mile potěšila výrobce vakcín. To bude perfektní každoroční business. Že mnoha lidem podobné vakcíny proti chřipce vůbec nepomohou a oni chřipku stejně dostanou? Tak to holt mají smůlu, peníze již uchvátil big pharma business a ten je nikdy nevrátí. U nás se o podobné šílenství snaží Lidé jako R. Prymula, který v minulosti bral obří úplatky (pardon získal zakázky) od farmaceutických firem za “studie” pro firmu, kterou vlastnila jeho dcera (tehdy 24 let).

Česká věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína odpálila dvě protilodní balistické rakety do Jihočínského moře v odvetě za průlet amerického špionážního stroje U-2 nad oblastí...   
Pridal tk Pátek 28 srpen 2020 - 07:56:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína odpálila dvě protilodní balistické rakety do Jihočínského moře v odvetě za průlet amerického špionážního stroje U-2 nad oblastí, kde probíhají námořní manévry čínské armády! Situace eskaluje a v této době letí na Taiwan delegace českého Senátu a zástupců 40 českých firem, bez souhlasu české vlády, bez souhlasu českého ministerstva zahraničí, i bez souhlasu prezidenta republiky! Letí do válečné zóny, protože Čína po americké provokaci s letounem U-2 může okolo celého Taiwanu vyhlásit bezletovou zónu! Japonský generál predikuje, že Čína obsadí Taiwan v roce 2025 a dojde k opakování vývoje z Hong Kongu!

Čína zahájila mohutné námořní manévry v Jihočínském moři a vyhlásila bezletovou zónu prakticky nad celou oblastí. Američané však zónu narušili a vyslali nad oblast manévrů špionážní stroj U-2, který fotografoval a natáčel z výšky celé námořní cvičení. Peking to považuje za provokaci a v odvetě čínská armáda odpálila ze svého území dvě protilodní balistické rakety, které dopadly do moře nedaleko Paracelských ostrovů.

Jednalo se o dvě hypersonické rakety s rychlostí převyšující pětinásobek rychlosti zvuku a čínská armáda tím demonstrovala v odvetě svoji připravenost potápět americká plavidla v Jihočínském moři. Spojené státy uvalily v poslední době sankce na 24 čínských firem, které se podílejí na militarizaci Jihočínského moře. Jedná se především o loďařské a stavební firmy, které se podílejí na výstavbě umělých sypaných ostrovů v Jihočínském moři, okolo kterých potom podle mezinárodního práva vyhlašují výsostné vody a teritoriální vody, takže z mezinárodních vod se rázem stanou čínské výsostně vody. Američané touto technologií nedisponují.

Výstavba nových ostrovů pokračuje závratným a doslova čínským tempem, čínské společnosti se naučily stavět umělé ostrovy velice rychle a precizně. V principu to funguje tak, že z mořského dna se pomocí mohutných vysavačů odsává písek a vrší se na jedno místo, až se objeví ostrov, který se potom dosypává a dále rozšiřuje. Nejde ale jenom o samotný písek, protože ten by mořské proudy rozmělnily.

Do sypané pokládky je přimíchávaný tzv. vodní beton a polymer, který mění písek na hmotu podobnou betonáži při výrobě armatur. Po několika minutách tato směs ztvrdne jako kámen. Přesná technologie je neznámá, Číňané ji tají, ale Američany děsí, že Čína staví ostrovy už nejen v mělkých částech Jihočínského moře, kde je hloubka 15 nebo 20 metrů, ale dokonce už i v částech s hloubkou přes 200 metrů, kdy čínské vysavače luxují písek z mořského dna po obrovské ploše a staví potom ostrova se základy ve značné hloubce. Čínu prostě nic nezastaví.

Delegace českých senátorů odletí na Taiwan škodit českým investicím v Číně, to bude hodně drahý!

A právě v této situaci, kdy v Jihočínském moři probíhají námořní manévry Číny a nad oblastí je bezletová zóna, tak v této situaci jede delegace českých Senátorů a podnikatelů ze 40 českých firem provokovat čínského draka. Předseda senátu Miloš Vystrčil spolu s dalšími senátory a podnikateli poletí tento víkend na Taiwan na státní návštěvu. Peking už pohrozil mohutnými sankcemi proti ČR a proti Praze, pokud se návštěva uskuteční, ale skupina senátorů má jasný a zadaný úkol, a to je škodit českým zájmům.

Návštěva skončí přesně tak, jak už dopředu je jasné. Peking zastaví podnikatelské příležitosti pro české firmy v Číně, dojde k omezení investic v ČR a Čína přestane chránit české investice v Číně. Nejvíce na to teď doplácí americké firmy, které začaly z Číny odcházet kvůli obchodní válce mezi Čínou a USA. Peking začal americkým firmám házet klacky pod nohy, firmy ze dne na den dostaly výpovědi od pracovních agentur, Číňané nepřišli do práce, logistické firmy ukončily kontrakty, nikdo neměl jak odvézt zboží, prostě konec podnikání v Číně, ztráta investic jako blázen.

Tento proces samozřejmě vyhovuje americké vládě, protože odcházející firmy většinou míří do jiných asijských zemí, do Vietnamu, do Indie, ale také právě na Taiwan. Čeští senátoři tak jedou na Taiwan rozbíjet české investice v kontinentální Číně. Je to přesné opakování procesu, který zahájil Washington a Trumpova administrativa před 2 lety. Nepřátelské kroky vůči Číně vedou k tomu, že Čína vrací odvetu americkým firmám v Číně, a ty jsou tak nuceny se odstěhovat do jiné země, se kterou USA mají lepší vztahy, momentálně tedy hlavně Vietnam a Taiwan.

Čeští senátoři ničeho na Taiwanu nedosáhnou, pouze způsobí miliardové škody těm českým společnostem, které už v Číně podnikají delší dobu. Všichni tito senátoři by potom škodu měli zaplatit a uhradit těmto českým firmám, měl by k tomu být přijat v ČR i příslušný zákon, resp. novela o exekucích veřejných činitelů a politicky aktivních osob. Zákon by přenášel majetkovou a hmotnou zodpovědnost přímo na politika jako fyzickou osobu, pokud by způsobil škodu svým jednáním nebo rozhodováním. Předseda českého senátu nemá problém letět na Taiwan a škodit tak českým investicím v Číně, protože nikdo po něm nebude moci požadovat náhradu škody českým investorům v kontinentální Číně.

Pokud nechcete přijít o investice, na Taiwanu neinvestujte, ostrov v roce 2025 obsadí čínská armáda, varuje japonský generál o zprávách, které kolují v tajných službách v regionu

Rozhodně bych varoval před investicemi na Taiwanu. Pokud někdo jede na Taiwan udělat jednorázový obchod, který se realizuje do pár měsíců, tak určitě nebude problém. Ale rozhodně bych neriskoval středně a už vůbec ne dlouhodobé investice. Taiwan totiž zažívá poslední měsíce nezávislosti a ostrov bude obsazen čínskou armádou v blízké době, to je prakticky už jisté. A po obsazení dojde ke znárodnění podniků, závodů a veškerých investic.

Toto neříkám já, ale je to tvrzení vysloužilého japonského generála protivzdušné obrany Kunio Orita, který vloni pro taiwanský list Taiwan News uvedl v rozhovoru šokující zprávu, že japonské a americké tajné služby už disponují informacemi, jak a kdy dojde k obsazení Taiwanu čínskou armádou. Podle těchto informací dojde k obsazení Taiwanu v roce 2025 (po skončení druhého mandátu Donalda Trumpa) a k obsazení dojde tak, že několik měsíců předtím dojde k vyhlášení bezletové zóny okolo ostrova kolem dokola, čímž dojde je vzdušné blokádě Taiwanu. A na moři dojde k tomu samému, tedy k námořní blokádě.

Podle japonského generála bude Peking tlačit na kapitulaci ostrova a poté instaluje na Taiwanu pro-čínskou vládu. Pouze v případě, že by ke kapitulaci nedošlo, tak by čínská armáda provedla invazi na ostrov a obsadilo ho. Čína totiž začne utahovat šrouby a nebude tolerovat americké a západní procesy řízení ve svých regionech, které považuje za součást Číny. A přesně k tomu opravdu dochází. K rozhovoru s japonským generálem došlo již vloni v únoru, ale od té doby došlo k potlačení protestů v Hong Kongu a Peking začal do řídících struktur v této bývalé britské kolonii instalovat pro-čínské politiky.

Poražená opozice v Hong Kongu rezignovala a začala odcházet ze země, hlavní představitelé protestů z loňského roku emigrovali do USA, do Velké Británie, do Irska a do dalších zemí. Nepomohla ani americká přímá intervence a podpora protestů v Hong Kongu, Peking nepřipustil neoliberalizaci Hong Kongu. Došlo k výměně premiérky Hong Kongu, která byla moc slabá, příliš liberální a Peking začal proces integrace Hong Kongu do systému kontinentální Číny.

Senátoři by udělali dobře, kdyby na Taiwan letěli se zastávkou přes Katalánsko, vyzvěte je k tomu!

Toto samé čeká Taiwan, proces bude podobný. Peking bude považovat podobné návštěvy zahraničních delegací na Taiwanu za pokus vzbouřenecké ostrovní provincie získat samostatnost a legitimní suverenitu u vlád jednotlivých států světa. Taiwan zatím není světově uznán jako samostatná země, protože dosud v Taipei nedošlo k vyhlášené deklarace nezávislosti a zřejmě k tomu ani nedojde. Peking pohrozil, že pokud by k tomu došlo, provede okamžitou invazi na ostrov. Taiwan je de facto nepotopitelnou letadlovou lodí, která se nikdy nesmí dostat do rukou nepřátelům Číny.

Pokud by ostrov vyhlásil nezávislost, okamžitě by hrozilo, že USA by na ostrově rozmístily raketové základny. Došlo by k opakování Karibské krize, ale v jiném regionu a v obráceném gardu, byly by to USA, které by na ostrově těsně vedle Číny rozmisťovaly rakety proti Číně. Nutné je poznamenat i fakt, že ani USA dodnes neuznávají nezávislost Taiwanu. V současnosti Taiwan jako suverénní zemi uznává 18 států světa, především jde o země Latinské Ameriky a některé ostrovní státy.

Docela by mně zajímalo, proč čeští senátoři nenavštíví kromě Taiwanu i Katalánsko? To je také provincie, která usiluje o samostatnost a o uznání suverenity. Pokud jde senátorům o podporu jakýchsi svobod a práv národů na sebeurčení, potom bych jim doporučoval, aby na Taiwan letěli přes Barcelonu a podpořili v Barceloně úsilí katalánského lidu o nezávislost. Nestyďte se, pane senátore Vystrčile. Jen do toho, ukažte, že to myslíte vážně, a že nejde jen o plnění amerických notiček proti Číně.

Katalánsko si v roce 2017 udělalo referendum, které bylo demokratické, proběhlo podle pravidel, nikdo hlasy nefalšoval a 1. října 2017 si tam odhlasovali nezávislost, kterou Madrid neuznal a brutálně ji potlačil policií a armádou. Kde jste byli, páni senátoři? Copak je to za chucpe? Co to na nás zkoušíte? Ano, zkoušíte škodit českým investicím v Číně návštěvou ve vzbouřenecké čínské provincii, to ano, to jde českým senátorům na jedničku. Ale podpořit vzbouřeneckou provincii uvnitř jednoho z členských států EU, ve Španělsku, do toho se už páni senátoři nehrnou. Dostali prostě noty od amerických bratří a už jedou!

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFloyd nebyl uškrcen, umřel na plicní edém způsobeny drogami   
Pridal tk Pátek 28 srpen 2020 - 07:44:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Až teď se dostává na veřejnost pitevní zpráva patologa Andrewe Bakera, který pitval kriminálníka Floyda. Podle této zprávy měl Floyd v sobě tolik metamfetaminu a fentanylu, že kdyby se jeho tělo našlo doma, bylo by jako příčina smrti stanoveno předávkování. V Floydově krvi byla, cituji, „koncentrace fentanylu, která je za normálních okolností smrtelná".

Kvůli přítomnosti léků v těle byly Floydovy plíce oteklé a vážily 2-3krát více, než je obvyklé. George Floyd umíral na nedostatek kyslíku ještě předtím, než dorazila policie. Toto je závěr patologa.

Minnesotské úřady tuto zprávu znaly, ale vydaly ji až po třech měsících. Celou tu dobu tak umožnily Antifě a rasistům z BLM devastovat města, rabovat a pálit.

Pochopitelně, nikdo nebude hnán k zodpovědnosti.

Zdroj: https://eadaily.com/ru/news/2020/08/27/bomba-dlya-blm-floyda...

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSubjektivní postřehy burana k Bělorusk   
Pridal tk Pátek 28 srpen 2020 - 07:40:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Bělorusku v žádném případě nejde o střed dobra se zlem nebo střet výspy demokracie a svobod s despotickým režimem. Níže je pár mých postřehů a úvah, na základě kterých si to myslím a které nikomu nenutím.

Napřed, proč to není tak, jak je nám mainstreamem naléváno do hlavy - tedy proč v žádném případě nejde o starost o demokracii, svobodu a všeobecné blaho pro běloruský lid. Odpověď je dle mého prostá - pokud by šlo o tohle, pak by např. Saúdové a okolní obdobné režimy byly naprosto izolovány a kvičely by tak, že by to šlo slyšet až na Měsíci, ve Španělsku by nebyli političtí vězni a ve Francii by "žluté vesty" nedostávaly půl roku dennodenně řádně po tlamě. I poslední Lojza z Horní Dolní ovšem každý den vidí a viděl, že u kámošů schvalujeme, tolerujeme a podporujeme mnohem větší excesy, než aktuálně vytýkáme Lukašenkovi, který (pokud je mi známo) např. žádného odpůrce nerozřezal na kousky a následně nerozpustil v kyselině. Možná dokonce i jeho političtí odpůrci nedostávají 20 let ťurmy tak, jako ve Španělsku političtí předáci Katalánska. Dokonce jsem si jistý, že právo řídit automobil mají běloruské ženy mnohem déle, než u našich kámošů největších. Nebo třeba aktuální chování Erdogana v Turecku... Evidentně jde o něco jiného, zájmy obyčejných Bělorusů jsou loutkovodičům naprosto u zadele stejně jako zájmy obyčejných Francouzů, Katalánců nebo Saúdů. V tomto bodě si neodpustím malou ukázku typického projevu politika-křiváka. Cituji:

"Státy EU mají na rozdíl od Běloruska opravné prostředky např. v případech, kdy dojde k porušení lidských práv. V Bělorusku to ale neplatí a falšování výsledků voleb, k němuž prokazatelně došlo, dělá zvolení Alexandra Lukašenka prezidentem nelegitimním. Proto k němu nelze mlčet a nečinně přihlížet," odvětil Zdechovský.

Hmm, problém je v tom, že každý mohl zjistit, co obnáší ty "opravné prostředky" na straně výspy svobody a demokracie - ve Francii obušky, zábleskové granáty, slzný plyn a gumové projektily, které pár rebelů poslaly na věčnost, několika vystřelily oko nebo jinak zmrzačily. Ve Španělsku v podstatě to samé, jen zarámované dvacetiletými tresty pro politiky, kteří organizovali nejdemokratičtější projev v demokracii - referendum ... Na druhou stranu - za rozřezání a rozpuštění politického odpůrce přísný týdenní zákaz přeletu pro soukromý tryskáč nad územím EU plus veřejné ty! ty! ty! ... a šlo by pokračovat. Zkrátka typický projev politika-křiváka, který má voliče za debily.

O co tedy jde? Domnívám se, že je zde souhra faktorů. V Bělorusku je cca 80% průmyslu stále ve státním vlastnictví, tedy neodolatelné sousto k vyrabování a rozkradení, tedy pardon ... privatizaci, což by v důsledku znamenalo, že po této akci by v podstatě byla "vyčištěna" nemalá oblast pro odbyt západních přebytků všeho druhu a k dispozici velmi levná a závislá pracovní síla. Pak zde máme evidentní zájem vojenský - je to soused na zdroje bohatého Ruska, které se jich nechce dobrovolně vzdát, přičemž přes území Běloruska vedou jeho podstatné obchodní a energetické trasy. Generálové NATO, spolu s vedením Pentagonu, by jistě už všem dodatečně vysvětlili, že Rusko je třeba znovu přísně ztrestat za to, že se hranice RF opět agresívně přiblížily k základnám NATO. V posledních dnech překvapilo i Polsko, které, když by to prý nešlo jinak, by si při rozpadu Běloruska ke svému území přičlenilo a tím vzalo do láskyplné péče Grodno. Možná naostalgicky vzpomínají na obsazení Těšínska po "rozpadu" Československa ...

Podle mého je Bělorusko střetem západních vše požírajících kobylek se systémem, který už je v "obraze", s občanským systémem, který nechce následování Ukrajiny a další vyrabované a rozvrácené země po "exportu svobody a demokracie". Taky si myslím, že v případě sympatií k Bělorusku nejde o projev náklonnosti k Lukašenkovi nebo Putinovi, ale o prosté držení "palců" obráncům před nájezdem sehrané loupeživé hordy. Prostě, občas možná někdo drží palce slabším, čelícím dobře promazané a praxí prověřené mašinérii, bez ohledu na politické pozadí.

Teď pár úvah k Lukašenkovi. Ten svou budoucnost prohrál, to je jisté. Nějakou dobu bude ještě prezidentovat, ale tyto dny jsou sečteny. Na své prohře pilně léta pracoval a pouze sklízí co sám zasel. Alfou a omegou jeho bezbudoucnosti bylo lavírování mezi Ruskem a Západem. On to nebude asi žádný politický "Einstein", protože kolem sebe sice viděl plody spolupráce jiných se "Západní elitou", ale přesto si myslel, že v jeho případě to bude jinak. Že nebude mu sice docvaklo, ale pro něho pozdě, pro Bělorusko možná ještě včas. K Rusku se nechtěl moc vázat, protože by byl v lepším případě mužem č. 2, západní elitě uvěřil, že ho budou potřebovat a nechají v čele, když bude spolupracovat. Jak říkám, žádný Einstein, jiné označení pro takové uvažování po tom všem, co se děje a dělo, nemám. Na jeho obhajobu je ale taky třeba taky poznamenat, že akce ukrajinské SBU, resp. plán demokratických loutkovodičů SBU se skupinou Rusů přijíždějících do Běloruska rozvrátit volby, byla dost dobrá a návnadu Lukašenko spolkl celkem snadno ...

Další věc k tomu géniovi - zavřít slibného protikandidáta ... no dobrá, každý chce u koryta zůstat co nejdéle a protikandidát překáží, ale povolit jeho manželce kandidovat místo něj? Tohle musí v knihách politologie zaujmout první místo na žebříčku stupidních rozhodnutí. Kandidátka - nevinné křehké stvoření ... žena a manželka politického vězně, přesněji protikandidáta ... navíc celkem sympatická ... tohle se snad nedá ani komentovat, těch 10% bych viděl jako minimum, přestože všem byla představena jen pár dnů před volbami. Nicméně si myslím, že sice mohla získat hlas romantiků a snílků, ovšem jsem přesvědčen, že bylo nemálo těch, kteří si uvědomovali, že jako kvalifikace pro řízení státu to bude málo. U nás taky voliči usoudili, že zabít králíka jednou rukou a následně stáhnout nemusí být to pravé ořechové pro výkon funkce prezidenta.

A aby toho nebylo málo, tak ji povolí odcestovat - to už snad musel být ožralý jak Jelcin, jiné vysvětlení nemám. Místo toho, aby ji přidělil dočasně státní vilu a perfektní ochranku s tím, že může přijmout kohokoliv a kdykoliv, že rozhovory může dávat komu chce a kdy chce ... tak ji pustí k těm, pro které její život v této hře nic neznamená ... debil. Tak mohl mít pod kontrolou, že se k ní dostane jak odpůrce, tak vhodný příznivec ... ale hlavně (!) měl by pod kontrolou to, že ta chudák ženská tuhle hru přežije. Místo toho si nyní dává rozhovory jen tomu, kdo je žádoucí v taktice hry ze strany loutkovodičů a na to, jestli u její mrtvoly najdou pas osobního bodyguarda Putina nebo Lukašenka nemá už žádný vliv.

K té ženské mám taky poznámku - její reakce, resp. vystoupení by mohly napovídat, že asi začíná tušit do jaké životu nebezpečné šlamastyky se nechala navézt. Ta ženská nebude úplně blbá. V tomto bodě poslední trošku úsměvnou poznámku - Lukašenko se nechal slyšet, že NATO přesouvá síly k běloruským hranicím, což bylo ihned odmítnuto, s tím že to je čistá lež. No, technicky vzato mají pravdu, je to lež, potíž je v tom, že síly netřeba přesouvat, protože tam již jsou. Vzpomínáte na ty jednosměrné spanilé jízdy a přesuny techniky US Army? Hodně lidí se dohadovalo, že se jedná o přípravu na nový plán Barbarossa, ale až teď to do sebe začíná zapadat. Technika byla na místo dodaná a protože se nevědělo, kdy nastane vhodná doba, tak vymysleli tzv. "rotaci" vojáků na cvičení. Jde o to, že technice nevadí čekání na jednom místě, ale na lidi to lelkování na místě trošku negativně působí. Rotace lidí po pár týdnech nebo měsících tento problém čekání na správný termín krásně řeší. By mě celkem zajímalo, co vzkázal Putin čekajícím ... co nastane, pokud by překročili běloruskou hranici.

K volbám - tady si myslím, že s největší pravděpodobností k falšování docházelo, ale taky si současně myslím, že by volby vyhrál i za regulérních podmínek. Opět to souvisí s tím, že každý Voloďa mohl vidět co se děje po "exportu svobody a demokracie" jinde. Zkrátka si myslím, že rozhodujícím myšlením mohlo být něco na způsob ... raději Lukašenka, než osud Ukrajiny. Případnou manipulaci s odevzdanými hlasy bych spíše viděl v "horlivosti podřízených" než řízeném falšování. Ono přece jenom, (obrazně) ubrat nebo přidat pár pytlů s hlasovacími lístky bylo určitě možné, ale kolik by těch pytlů napěchovaných hlasovacími lístky muselo být, aby se to projevilo např. 25% ve výsledku? Zkrátka, tímto způsobem "převrátit výsledek 48% : 52% ... to asi jo, ale dojít k 80%...? Možná měl ve skutečnosti 75% ... 70% ... nebo i 65%, ale nevěřím, že měl méně jak 50%.

Teď k demonstracím - měl bych jeden postřeh. Všimněte si, že když demonstrace řídí pravicoví extrémisté nebo Putinovi pohůnci, tak vidíte transparenty vyrobené stylem ... vezmu laťku, k ní přitluču papundekl, na který fixem nebo barvou vyjevím svou myšlenku nebo heslo. Vrcholem pak je, že se dva domluví a z bílého prostěradla střihnou pruh, na konce opět přitlučou nějakou lať jako držadlo a opět barvou nebo fixem sdělují co chtějí sdělit. Tak to jsou, kdyby jste nevěděli a váhali, ty organizované, řízené projevy protestů. Na druhou stranu tady máme demonstrace tak říkajíc spontánní. Ty se vyznačují tím, že transparenty jsou perfektně vyrobené a v hojném počtu, designově navržené naprosto bez chybičky a samozřejmě všechny úplně stejné. No a podívejte se na demonstrace v Bělorusku - všimněte si např., jakou tam mávají vlajkou ... správně, bílo-červeno-bílou. To že se všichni dopředu domluvili a na demonstraci si koupili krásnou, čistou novou vlajku Běloruska by možná šlo pochopit, potíž je v tom, že vlajka Běloruska vypadá úplně jinak. No, a my co jsme zažili "pružnost" trhu, kde vše bylo státní víme své. Fakt je, že v Bělorusku je státního sice jen 80%, ale zkrátka ... ty bílo-červené-bílé vlajky si demonstranti doma nešili, Lukašenko jim je určitě nerozdal a já nevěřím, že státní moloch zareagoval na poptávku a do dvou dnů je na trh dodal.

A dva body nakonec. Všimněte si, s jakou samozřejmostí se už zcela veřejně mluví o tom, jak zasahujeme do jiných států, tuhle pošleme peníze, tuhle přímo založíme diverzní jednotku - přesněji, jak to nazval Foldyna "rozjebáváme" cizí státy. A tohle je prezentováno jako prý už normální, chvályhodné a pěkné, takové demokratické. Ne, není, je to prasárna a výraz "rozjebáváme" je ještě mírný. Zločinem už je jen to, že někdo rozhazuje naše daně a to za účelem zhoršení situace jiných občanů platících daně, ovšem ke zlepšení situace oligarchů. Nebo si snad dnes někdo myslí, že např. na Ukrajině je obyčejným lidem lépe? A já se ptám, kolik jsme přispěli "Zlutým vestám"? ... politickým vězňům v Katalánsku?

Závěrem úvaha co bude. Tohle dle mého nezáleží ani na Lukašenkovi ani na EU nebo USA, ale Putinovi. Ten je schopen spoustu věcí politicky přežít - např. zdražování, zvýšení odchodu do důchodu atd., ale jsou věci, které by zcela jistě nepřežil. Jednou z nich by byla vlající vlajka USA a NATO nad námořní základnou v Sevastopolu a druhá pak zcela jistě vytvoření nástupního prostoru pro export svobody a demokracie z Běloruska. Když nepokoje začaly, tak jsem si říkal, Putin překvapí, protože vždycky překvapil. Takže si myslím, že je možné očekávat něco, co málokoho napadne. Bělorusko potřebuje, ale Lukašenko pro něj ve vedení není ideál. Zkrátka si myslím, že nechá za západní peníze a organizaci nespokojenců vyvolat situaci, kdy bude muset Lukašenko jít a poté prosadí do vedení státu někoho více nakloněného RF. A možná nakonec za spolupráci západním exportérům svobody a demokracie nějak vtipně poděkuje za spolupráci a ušetřený peníz.

David Dvořák

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/08/8417-subjektivni-postrehy-burana-k-belorusku.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeská média manipuluji s fakty v případě teroru antirasistu v americkém Wisconsinu   
Pridal tk Pátek 28 srpen 2020 - 07:21:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Takhle česká media manipulují o případu útoků antirasistů na bělochy a normální občany v americkém Wisconsinu. Z jejich textu má člověk dojem, že ti co se brání brutálním útokům antirasistů a členů hnutí BLM (Black Lives Matter) jsou vlastně zločinci a špatní lidé. Jako příklad může sloužit článek na webu Novinky.cz

Toto tvrdí Novinky.cz:

Americká policie zadržela v souvislosti se středeční střelbou během rasových nepokojů ve městě Kenosha ve Wisconsinu 17letého chlapce, který v ulicích plných rozzuřených lidí střílel z útočné pušky AR-16, což je civilní verze armádní M-16. Ve čtvrtek o tom informovala americká média včetně stanice CNN a agentury Reuters.

A jak tomu bylo doopravdy?

1. Občané se útokům antirasistů a BLM bránili legálními civilními karabinami AR15 a ne samopaly, jak tvrdí Novinky.cz Občané se snažili bránit rabování, žhářství a útokům na nevinné lidi ze strany antirasistů a BLM, nejednali tedy bezdůvodně a agresivně jak se snaží prezentovat článek Novinky.cz

2. Jeden z ochránců byl napaden antirasisty a BLM zápalnými láhvemi a antirasisté se jej pokoušeli ukopat k smrti. Následně antirassité na mladíka zaútočili dokonce skateboardem a jeden z aktivistů BLM/antirasistů byl vyfocen dokonce se zbraní. Těmto všem útokům se mladý ochránce bránil nakonec střelbou.

Autor: LH / euRabia
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolský arcibiskup: Jed bolševizmu postihl Západní Evropu   
Pridal tk Pátek 28 srpen 2020 - 07:15:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Arcibiskup Varšavsko-pražské diecéze Henryk Hoser v rozhovoru pro niedziela.pl varoval, že dnešní západní ideologie, které ohrožují Polsko i Evropu mají neomarxistické kořeny, a že postmoderní Západ byl zasažen jedem bolševizmu. Jejich společným rysem je degradace člověka, zvláště slabého a bezbranného.

Proto je nám dnes zapotřebí vřelosti k Vlasti po vzoru bohatýrů Varšavské bitvy. Bolševizmus by nebylo možné porazit bez národní jednoty. Musíme si uvědomit, že svoboda a svébytnost nám nebyly dány jednou pro vždy.

Zdroj: https://warszawa.niedziela.pl/artykul/56856/Abp-Hoser-dla-%E2%80%9ENiedzieli%E2%80%9D-potrzeba

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPetříček: Myslím, že Lukašenko na seznam patří   
Pridal tk Pátek 28 srpen 2020 - 04:29:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dnes probíhá neformální zasedání ministrů zahraničních věcí zemí Evropské unie v Berlíně. Tématem jejich jednání je možnost zařazení běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka na sankční seznam. Tuto informaci sdělil českým novinářům ministr zahraničí Tomáš Petříček.

Nutno podotknout, že v Berlíně dnes k žádnému schválení sankční listiny stejně nedojde, jelikož se jedná o jednání neformální, tudíž nepřinese žádné závěry či rozhodnutí.

„Diskutuje se o tom, zda prezidenta Lukašenka na sankční seznam zařadit, či nikoli. Čekáme, že nějaký závěr z toho budeme mít později večer, či zítra ráno,“ konstatoval Petříček s tím, že je shoda ohledně toho, kdo by měl být na seznamu.

Petříček také odpovídal na dotaz ČTK, jaký má názor přímo on. „Myslím, a to je i moje pozice, že Lukašenko na seznam patří, otázka je, jestli jej zařadit na seznam v tuto chvíli, či pokud se bude situace dále zhoršovat,“ uvedl.

Podle jeho mínění je nutné však brát v potaz to, zda by okamžité uvalení sankcí na běloruského lídra neohrozilo dialog, který žádá opozice a který taktéž podporuje Evropská unie. ČTK uvádí, že se zřejmě počítá s uvalením sankcí na 20 osob, ale prezident Lukašenko na seznamu zřejmě nebude.

Připomeňme, že před pár dny prezident Běloruska uvedl, že se vojáci Severoatlantické aliance přibližují k běloruským hranicím. Dnes po jednání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou uvedl generální tajemník NATO Jens Stoltenberg, že NATO tak nečiní a vyzval Lukašenka, aby respektoval základní práva obyvatel země.

Dnes probíhaly v Minsku také akce na podporu prezidenta Lukašenka, stejně tak i proběhl v centru Minsku mítink běloruské opozice.

Zdroj: https://sptnkne.ws/D3xE

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin uvedl, že v září se v Rusku objeví druhá vakcína proti koronaviru   
Pridal tk Pátek 28 srpen 2020 - 04:26:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský prezident Vladimir Putin konstatoval, že během září se v Ruské federaci objeví druhá vakcína proti koronaviru. Je přesvědčen, že i druhá ruská vakcína bude spolehlivá a efektivní.

Podle slov Putina je v Rusku sice mnoho nakažených koronavirem, ale jen velmi málo úmrtí. Podle něj jde o známku připravenosti zdravotnického systému na mobilizaci.

„Máme… docela hodně nakažených lidí. Ale máme jednu z nejnižších úmrtností na světě. A to není nic jiného než projev připravenosti našeho zdravotnického systému, možnosti mobilizace a pohotovosti přijímání rozhodnutí k potlačení hrozeb,“ uvedl Putin v rozhovoru na televizním kanálu Rossija 24 (Rusko 24).

Prezident také sdělil pár slov k první již zaregistrované vakcíně. Podle něj byla tato vakcína zaregistrována za podmínek dalších testů a v přísném souladu se zákony Ruské federace.

„Udělali jsme všechno, co bylo nezbytné na provedení registrace, jak říkáme. Podmínky zahrnují další výzkum preparátu během masového použití. Takže jsme to udělali v přísném souladu s ruskými zákony. A ruské zákony plně odpovídají světové praxi a regulačním předpisům, které se používají v jiných zemích. Učinili jsme preklinické i klinické studie, na zvířatech, na dobrovolnících,“ uvedl.

Vladimir Putin také dříve oznámil, že jeho dcera se rozhodla touto vakcínou naočkovat. Podle jeho slov se jí daří dobře. „Naši odborníci dnes naprosto zřejmě ví, že vakcína vytváří stabilní imunitu, objevují se protilátky, jako například se objevily u mojí dcery, (vakcína) je nezávadná. Díky bohu se moje dcera cítí dobře,“ konstatoval.

Také zmínil, že jeho dcera se s ním o samotném očkování neradila: byla dobrovolnicí a sama se tak rozhodla.
„Je dospělá, jen řekla, že se tak prostě rozhodla,“ uvedl. Na otázku, zda byla jeho dcera dobrovolníkem, odpověděl kladně.

„Jako dobrovolnice a vzhledem k její profesi… stýká se s mnoha lidmi a samozřejmě se pro to, aby mohla normálně pracovat, musí cítit chráněná,“ dodal.

Prezident také vyjádřil přesvědčení, že i druhá ruská vakcína proti koronaviru bude spolehlivá a efektivní. V rozhovoru totiž poznamenal, že po první vakcíně, která byla vyvinuta Gamalejovým centrem, by se měla objevit v září i druhá vakcína, kterou vyvíjí ústav Vektor v Novosibirsku.

„Jsem si jistý, že i specialisté z Vektoru vytvoří skvělou vakcínu, která pomůže lidem,“ uvedl.

Na otázku o tom, zda budou tyto dva preparáty mezi sebou soupeřit nebo se spíše doplňovat, uvedl, že to budou dle jeho mínění spíše konkurenční vakcíny, protože co do účinnosti a bezpečnosti nebude ani jedna z nich horší.

Ruská vakcína proti koronaviru

Ministerstvo zdravotnictví RF v srpnu zaregistrovalo první vakcínu na světě k prevenci covidu-19, která byla vyvinuta Národním výzkumným centrem epidemiologie a mikrobiologie N. F. Gamaleji ve spolupráci s Ruským fondem přímých investic. Generální ředitel RFPI Kirill Dmitrijev uvedl, že fond obdržel žádosti od více než 20 zemí o nákup miliardy dávek ruské vakcíny proti koronaviru. Zároveň poznamenal, že Rusko se dohodlo na výrobě vakcíny v pěti zemích, dostupné kapacity umožňují vyrábět 500 milionů dávek ročně.

Bezpečnost vakcíny byla potvrzena ve studii, která se skládala ze dvou fází a zahrnovala 38 dobrovolníků. Bylo zjištěno, že všichni ti, kteří vakcínu dostali, si vyvinuli imunitu vůči infekci.

Ředitel Ústavu N. F. Gamaleji Alexandr Ginzburg uvedl, že používání vakcíny mezi občany bude povoleno po třetí fázi výzkumu přípravku. O vakcínu už projevilo zájem hodně jiných zemí, podle ruského ministra zdravotnictví musí být však nejdříve vyrobeno dost dávek pro vnitřní trh. Jako první získají možnost naočkovat se ti, kteří pracují s nakaženými covidem-19 a lidmi z rizikových skupin. Hromadné očkování v Rusku by mělo začít v říjnu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/D2YN
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína urychlí uvolnění 2 bilionů yuanů finančních prostředků místním vládám   
Pridal tk Pátek 28 srpen 2020 - 04:21:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína urychlí uvolnění zvláštních fondů na posílení finanční síly na nejnižší úrovni, uvedl 26. srpna na tiskové konferenci čínský náměstek ministra financí Xu Hongcai (Sü Chung-cchaj).

Čína dříve vydala nové fiskální fondy ve výši 2 bilionů yuanů (290 miliard amerických dolarů), jejichž cílem je přímý přínos pro podniky a lidi a upevnění základu pro oživení růstu země.

Xu Hongcai vyjádřil spokojenost s úspěšným uvolněním prostředků. Uvedl, že téměř 300 miliard yuanů z celkových prostředků bylo do poloviny srpna použito na podporu snížení daní a poplatků.

„Provádění konkrétních politik a opatření bude mít pozitivní dopad na investice, spotřebu, dovoz i vývoz,“ řekl Xu Hongcai a dodal, že distribuční práce byla v podstatě dokončena, zbývá jen malé množství prostředků, jako jsou rezervované prostředky pro následnou kontrolu COVID-19.

Bude se nadále usilovat o to, aby místní vlády poskytly finanční prostředky přidělené tržním subjektům a na živobytí lidí, pečlivě sledovat jejich využívání a přísně řešit porušování a zneužívání.

Šéf rozpočtového úřadu ministerstva financí Li Jinghui (Li Ťing-chuej) uvedl, že

provádění této politiky hrálo důležitou roli při potlačování epidemie a pomáhá udržovat stabilní hospodářskou základnu a živobytí lidí.

"Místní vlády optimalizovaly strukturu výdajů v souladu s místními podmínkami. Zaměřují se hlavně na potlačení epidemie, pomoc tržním subjektům a lidem, kteří mají problémy, zajištění základních potřeb a zaměstnanosti lidí, podporu úřadů na nejnižší úrovni a výstavbu velkých projektů," řekl Li.

Čína za současných okolností stanovila rozpočtový schodek do roku 2020 ve výši nejméně 3,6 procent HDP, oproti loňským 2,8 procenta. Vláda také vydala 1 bilionu yuanů ve zvláštních státních dluhopisech.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2260 sec,0.0667 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,576kB