Sobota 29 srpen 2020
To je pan Hannig, že? My ho máme rádi   
Pridal tk Sobota 29 srpen 2020 - 06:54:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Takto se o vás zmínila paní uvaděčka, když jste šel přede mnou na film Havel. Zaznamenala jsem od spousty lidí názor, že by vás rádi viděli jako příštího prezidenta, že jste jim byl sympatický jako kandidát při minulé prezidentské volbě. Budete znovu kandidovat?

Ono nejde o to, zda bych kandidovat chtěl či nikoliv. Získat podpisy 10 senátorů při dnešním složení Senátu je nemožné. Zbývá 20 podpisů poslanců. Předsedové stran nyní působících v parlamentu rozhodně nedovolí svým poslaneckým klubům, aby mou kandidaturu podpořily.

Takže není žádná cesta, jak vyhovět velkému počtu vašich příznivců?

Existuje cesta. Začít tak zvaně od píky. Je třeba, aby se Rozumní dostali příští rok do Poslanecké sněmovny. Úspěšná cesta začíná už letos ve volbách do krajských zastupitelstev. Každý můj podporovatel by si neměl nechat ujít možnost volit v letošních krajských volbách a volit skutečnou změnu. Rozumné.

Viděla jsem, že existuje pouze 6 stran či hnutí, které kandidují samostatně ve všech krajích a Rozumní jsou mezi nimi. Znamená to, že přisuzujete krajským volbám velkou důležitost?

Rozhodně. Každý, kdo se podívá na stav našich lesů, musí pocítit smutek a hořkost. Kdysi naše největší přírodní bohatství je v troskách. A není to jenom suchem. Pamatujete se, jak se před deseti lety přivazovali aktivisté z neziskovek ke kmenům stromů napadených kůrovcem s tím, že si příroda poradí sama? Takže si příroda poradila. Na Šumavě je dnes v těch místech skoro poušť a kůrovec se rozletěl po celé zemi. Krajské volby jsou předstupněm k volbám parlamentním. Je třeba změnit zákony tak, aby bylo možno lesy účinně sanovat, dále donutit firmy, aby svážely stromy po vrstevnicích. Současná, k přírodě necitlivá praxe těžby způsobuje, že veškerá vláha z lesů okamžitě odteče a navíc ještě způsobuje lokální záplavy. Nezapomínejme, že zdravé lesy jsou nepominutelnou zásobárnou pitné vody.

Jaký je váš volební program?

Hlavním bodem je regionální soběstačnost, včetně potravinové. Vrátit na naše pole tradiční plodiny. Na Vysočinu brambory, do Polabí a na Hanou obilí atd. Důsledná kontrola odváděných prací při opravách silnic, aby se vlivem šlendriánu nemuselo za tři roky opravovat znovu. Lékaře, včetně zubařů, vrátit do všech míst, kde se jich nyní nedostává. Jak? Jednak jim zařídit ordinace a bydlení v místě, ale hlavně zajistit, aby po atestaci alespoň 5 let vraceli daňovým poplatníkům to, že studovali zadarmo, za jejich peníze. Je hluboce nemorální okamžitě jít pracovat za většími výdělky do zahraničí. V rámci kraje podporovat učňovské školství. Všude scházejí mladí odborníci a staří už odcházejí nebo přestávají vlivem různých, slušně řečeno, omezení podnikat. Musíme změnit myšlení nás všech. Vrátit se k tomu, co bylo po staletí funkční a pro život přínosné a neodporující zdravému rozumu. A začít právě teď. V krajských volbách volit č. 82, Rozumné

Děkujeme za rozhovor

IK

Zadavatel a zpracovatel ROZUMNÍ – Petr Hannig – za spravedlnost a životní jistoty

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerické firmy pořádají povinná antirasistická školení a propouštějí zaměstnance, kteří nesouhlasí s oficiální verzí “Black lives matter”   
Pridal tk Sobota 29 srpen 2020 - 06:00:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americká korporace CISCO propustila všechny zaměstnance, kteří vyjádřili jiný než oficiální názor na situaci kolem hnutí Black lives matter (BLM). Stalo se tak po povinném politickém školení zaměstnanců. Během školení někteří zaměstnanci napsali, že prý záleží na všech životech (all lives matter). To ale vedení firmy považuje za projev rasismu a zaměstnanci dostali výpověď. Jedná se o varování všem zaměstnancům, že jiné názory nejsou tolerovány. Vlna politického ideového teroru zachvátila (jistě náhodou) celý západní svět. Povolen je jen oficiální názor.

V českých luzích a hájích to má zatím trochu úsměvnou podobu. Nelze nevzpomenout na nedávnou opileckou eskapádu poslance TOP 09 M. Kalouska, který transparent All lives matter odnášel opakovaně z parlamentu. To už i jeho zahraničním pánům musí být za něj trapně.

Pamětníci si asi vzpomenou na politická školení mužstva na vojně, či politické desetiminutovky ve školách a na pracovištích před rokem 1989. Jestli to nebude tím, že za všemi totalitami v novodobé historii lidstva stojí stále stejná skupina osob s perverzním pocitem “vyvoleného práva” na světovládu a zotročení lidstva.

KPI
Česká věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmečtí zelení požadují možnost potratu i těsně před porodem. Přejetá žába jim vadí, zavražděné dítě ne   
Pridal tk Sobota 29 srpen 2020 - 05:57:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Politici německé strany Zelených požadují zrušení paragrafu 218, který zakazuje potrat po 12 týdnu. Podle nich by mělo být legální potratit dítě i těsně před porodem. Podle zelených je prý “ženským právem” nechat usmrtit své nenarozené dítě po celou dobu těhotenství.

Plod se v děloze ženy vyvíjí 40 týdnů a od ca 32 týdne má již vyvinuté skoro všechny orgány a jedná se již o skutečné malé dítě. Lidskou bytostí je ale plod již od početí!

Zelení se zastávají kde koho, stromů, brouků, žab, myší, sexuálních deviantů, uprchlíků…. atd., ale lidský plod-dítě je nijak nedojímá. Ono to není žádné překvapení, jejich vedení všude po světe je tvořeno vesměs perverzními devianty (často LGBT++pedofilové) a slouhy globalistických pánů, kteří sami mají velmi perverzní sklony a pochybnou morálku.

Milan v Německu
Česká věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeská válka v Mali bude pokračovat, zatímco Řecko zoufale volá o pomoc, aby členské státy NATO poslaly vojáky na řecké hranice k ochraně před tureckou agresí!   
Pridal tk Sobota 29 srpen 2020 - 05:44:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Česká válka v Mali bude pokračovat, zatímco Řecko zoufale volá o pomoc, aby členské státy NATO poslaly vojáky na řecké hranice k ochraně před tureckou agresí! Proč namísto pomoci Řecku chce česká vláda mermomocí udržet 120 českých expedičních vojáků v africké zemi po boku francouzské armády a její Cizinecké legie? V pozadí operace stojí francouzská jaderná společnost AREVA, která chce získat přístup k obrovským ložiskům uranu a možná i ČEZu by z toho něco mohlo kápnout, uvedl zdroj naší redakci! Skandál za bílého dne a kecy o ochraně lidských práv v Mali!

Na českou vládu s velkou pravděpodobností praskl další skandál, který svět neviděl. Naše redakce dostala v noci několik ofocených dokumentů ve francouzském jazyce spolu s překladem a zdroj nám posunul informace s komentářem, že by nás to mohlo zajímat, protože se prý jedná o jednu z nejvíce utajovaných operací české armády v zahraničí, o které nikdo nechce mluvit a diskutovat. Armáda ČR má totiž v africkém Mali už delší dobu přibližně 120 vojáků, z nichž většina jsou veteráni z jiných českých zahraničních misí na Balkáně a v Afghánistánu.

Oficiálně jsou součástí evropské vojenské mise EUTM, která má cvičit vojáky v Mali a chránit demokracii a lidská práva. To je alespoň oficiální stanovisko Bruselu. Jenže, ve skutečnosti to vůbec není operace Evropské unie. Je to vojenská operace francouzské armády, a to konkrétně její Cizinecké legie, která provádí v Mali většinu operací, pouze velení operace spadá pod francouzský generální štáb. A právě pod Francouzi tam působí i českých 120 vojáků. A co je na tom divného? To si musíme rozebrat.

Tato mise s názvem European Union Training Mission in Mali (EUTM Mali) vznikla dne 17. ledna 2013 a oficiálně jí velí český brigádní generál František Ridzák. Celá vojenská operace v Mali je tak oficiálně pod velením českého brigádního generála. Jenže, dokumenty, které jsme dostali do redakce, mluví o něčem jiném. Operace je financována z rozpočtu francouzského ministerstva obrany, a v těchto operacích platí, že velí a rozhoduje ten, kdo to financuje.

Český brigádní generál tak působí podle těchto dokumentů více jako alibi pro Elysejský palác, aby to nebylo tak okaté a neříkalo se, že Francouzi znovu vyrazili dělat pořádky do své bývalé kolonie, protože Mali byla francouzskou kolonii v rámci tzv. Francouzského Súdánu. V Mali působí i Němci a další vojáci z EU v této misi. Jenže, minulý týden v Mali došlo k vojenskému převratu a místní vojáci zatkli úřadujícího prezidenta Boubacara Keitu i předsedu vlády Bouboua Cissého. Od minulého týdne tak v zemi vládne vojenská junta. Paříž a nově ani Praha však své vojáky ze země stahovat neplánují. Začíná se před námi rozehrávat neuvěřitelný skandál, ze kterého doslova přechází zrak.

Paříž vyslala do své bývalé kolonie expediční sbor pod maskírovkou Evropské unie a pod velením českého brigádního generála. Cílem operace nejsou lidská práva, ale ovládnutí kontroly nad ložisky uranu

Český ministr obrany Lubomír Metnar (Hnutí ANO) před 4 dny oznámil, že česká armáda nebude po převratu v Mali stahovat své vojáky z mise, protože by to prý narušilo evropskou misi EUTM Mali. Ke stažení vojáků vyzval Lubomír Zaorálek (ČSSD), že už není potřeba, aby v Mali nadále působili čeští vojáci, protože vláda, která jednotky NATO z EU do země pozvala před lety, byla minulý týden svržena. Jenže, stažení jednotek odmítá jak Paříž, tak nově právě i Praha. Teď si možná řeknete, v čem je Mali jako africká země a bývalá francouzská kolonie tak důležitá pro EU a potažmo pro Paříž a pro Prahu? Dokumenty, které jsme v noci do redakce dostali, dávají na tuto otázku děsivou odpověď.

Za operací EUTM Mali stojí podle všeho francouzská elektrárenská společnost AREVA, která se v minulosti ucházela o státní tendr v ČR na dostavbu Temelína a nově se o ní mluví v dokumentech jako o perspektivním partnerovi ČEZu pro výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech. AREVA však bude chtít do Dukovan a do všech svých jaderných provozů v Evropě a také v Asii dodávat pouze své vlastní palivo, nikoliv ruské, a nikoliv to americké od společnosti Westinghouse. Oskenovaný dokument ve francouzštině a s českým apostilem je označený jako důvěrný.

A co s tím má společného Mali a operace EUTM Mali za účastí francouzské armády, Cizinecké legie a českých vojáků, přičemž celé misi velí český brigádní generál? Je to jednoduché a prosté, dámy a pánové. Podle veřejně dostupných zdrojů se v Mali nachází mohutná ložiska uranu. Nemusíte být géniové, aby vám docvaklo, kolik je jedna a jedna. Bývalá francouzská kolonie má obrovské zásoby uranu a francouzská AREVA potřebuje palivo do svých článků pro své elektrárny, a protože se v Česku uchází o výstavbu bloku na Dukovanech, tak pro konceptuálně gramotné lidi to znamená co?

No, přece to, že do čela této africké mise postaví Paříž českého brigádního generála, pošle do Mali české vojáky, aby Praha participovala na získání kontroly nad nalezišti uranu v Mali, a za odměnu dostane ČEZ velké slevy na tento uran, resp. na palivové tyče od AREVY do obou českých jaderných elektráren. Elysejský palác si tak tímto způsobem zavazuje Prahu, aby AREVA dostala v ČR tendr na Dukovany a posléze i zakázku na palivové tyče pro Temelín. Jinými slovy, v Mali nejde o žádnou ochranu lidských práv, ani o cvičení vojáků, ale o získání kontroly nad ložisky uranu. A tady se nám to začíná opravdu komplikovat, nyní poslouchejte pozorně.

O kontrolu nad uranem, zlatem a diamanty soupeří v Mali dvě mezinárodní mise, jedna pod mandátem EU, druhá pod mandátem OSN. Tu první kontroluje Paříž, tu druhou Peking. Kdo ovládne Mali, ovládne produkci uranu a zlata

V africkém Mali kromě evropské a Francouzi kontrolované mise EUTM Mali funguje ještě jedna mezinárodní mise, tentokrát pod křídly OSN. Tato mise se jmenuje MINUSMA a probíhá paralelně s EUTM Mali. A víte, kdo má pod kontrolou konkurenční misi OSN? Čína! Peking má totiž v zemi své čínské vojáky a ti usilují o přístup a o kontrolu nad nalezišti uranu, zlata a diamantů v zemi. A to nemůže Paříž připustit, aby kontrolu nad Mali a nad nalezišti v bývalé francouzské kolonii získala Čína. Z tohoto důvodu neexistuje, že by se mise EUTM Mali ukončila, protože by to znamenalo, že Paříž by vyklidila pole a prostor pro Čínu.

A tím se dostávám k tomu vojenskému převratu minulé úterý. Zatím není známé, s čí a jakou podporou vojáci převrat provedli, ale stanice Al Jazeera přinesla porovnání reakcí zemí světa na převrat a zatímco všechny západní země vyzývají juntu, aby propustila prezidenta i premiéra a vrátila k moci původní vládu, tak naproti tomu Peking ústy mluvčího ministra zahraničí uvedl, že Čína situaci v Mali pozorně sleduje a doufá v mírové urovnání. Peking však neodsoudil státní převrat, neobvinil malijské vojáky z vojenského puče a ze vzpoury, nevyzval dokonce ani k propuštění obou čelních představitelů svržené vlády. A dámy a pánové, tím je to dané!

Vojenský převrat v Mali proběhl s tichým souhlasem Pekingu, protože z jeho strany nepřišla proti pučistům žádná výtka nebo ostrá slova, na rozdíl od Evropské unie, od USA, a dokonce i od samotné OSN. Svržená vláda totiž šla na ruku Evropské unii a rovněž USA, nová vojenská junta podle všeho půjde na ruku Číně, která se do Mali dostala spolu s misí OSN MINUSMA, ale Peking nikdy nebyl a není týmový hráč, vždycky hrál jenom svoji vlastní hru.

Vojenským převratem tak došlo k tomu, že plán společnosti AREVA na získání kontroly nad nalezišti uranu v Mali je v ohrožení, v ohrožení je i tendr na Dukovany, v ohrožení jsou dohody a nabídky ČEZu, v ohrožení jsou i různé garance pro české politiky a politické strany od ČEZu a od AREVY. Čína prostě zahrála v Mali faleš, tvrdý smeč do protipohybu EU a USA, takže výsledkem je reakce, kdy všechny západní země vojenský puč odsoudí a volají po obnově původní vlády, jenom Peking vyzývá k mírovému řešení v klidu. Prostě žádný stres, Peking je v klidu a v pohodě, puč mu vyhovuje.

Mise EUTM v Mali zůstává i poté, co došlo ke svržení vlády, která misi do země pozvala, nedá se prostě svítit, sázky na tento obchod už jsou příliš vysoké

Není potom divu, že ministr obrany ČR Lubomír Metnar oznámí, že čeští vojáci v Mali zůstávají, protože by to narušilo činnost mise EUTM Mali, ovšem ve skutečnosti by to ohrozilo chystané plány na výstavbu nového bloku v Dukovanech a plány na francouzské palivo do českých jaderných elektráren, které by bylo natolik výhodné pro ČEZ, pro českou vládu, pro české politiky a politické strany, že by se tomu žádná nabídka z Ruska nebo z USA prostě nevyrovnala. Kdykoliv někde společně válčí francouzský a český voják, pokaždé je z toho nějaký kšeft, úplně stejně jako za 1. republiky.

Koneckonců, právě za 1. republiky byla československá armáda natolik úzce provázána s francouzským velením a se zbrojním a leteckým průmyslem, až to nebylo hezké. A pozor, ani tehdy to provázáni s Francií nebylo kvůli závratné kvalitě francouzské techniky. Byly v tom různé prebendy pro politiky, známosti, zákulisní benefity atd. Současná česká vláda tak navázala na tu prvorepubikovou, že když se dělají tendry a zakázky, nejlépe se dělají s Francouzi, protože nemají problém pustit ke korytům české partnery. To je na Francouzích sympatické, že nejsou krkouni, to je o nich známé, že se umí podělit. A tak výsledkem akce v Mali je jeden velký chaos po vojenském puči, za kterým podle všeho stojí Peking. Nejsou pro to zatím důkazy, ale ty odlišné reakce Pekingu a celého Západu jsou všeříkající.

V Mali bojují čeští vojáci společně s Francouzi nejen o Dukovany

V Mali se nachází neotevřená a dosud nezahájená ložiska uranu, železné rudy, bauxitu, kobaltu, zlata, stříbra a diamantů, přičemž hlavní závod na zpracování již těženého uranu se nachází ve městě Falea na jihozápadě země. A protože o kontrolu nad Mali usiluje jak Paříž jako bývalá koloniální mocnost nad Mali, tak i Peking, tak je jasné, že při válce o kontrolu nad Mali dochází k odkrývání barev a karet jednotlivých hráčů a kdo je kdo, a kdo kde s kým zrovna stojí, a kdo s kým peče, a proti komu a za co. Dovedu si představit tu frustraci, když Peking ovládne bývalou francouzskou kolonii a vypálí rybník Paříži a v podstatě i Praze, ČEZu atd.

Lubomír Zaorálek asi vůbec netušil, jakou rozehrál odkrývací demaskírovku české armády, když začal o české válce v Mali hovořit v souvislosti s proběhlým vojenským pučem. V Mali se totiž bojuje o Dukovany a Temelín, dámy a pánové. Bojuje se o naplnění slibů a nabídek AREVY, která podle všeho, pokud by to klaplo, by byla schopna ČEZu a české vládě poskytnout nejlepší nabídku, kterou by prostě nešlo odmítnout. A právě proto čeští vojáci bojují v Mali namísto v Řecku, aby chránili řecké hranice před migranty a rovněž před agresí turecké armády, což je členská země NATO. Athény volají o pomoc, ale nikdo jim na pomoc nepřichází. Kdepak, čeští vojáci jedou s Francouzi raději do Mali bojovat nejen za lidská práva.

Záznam pořadu


-VK-Šéfredaktor AE News; Zdroj: https://aeronet.cz/news/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZdeněk Jemelík: O puči a pučistech   
Pridal tk Sobota 29 srpen 2020 - 05:34:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 20.srpna 2020 senát Heleny Králové Obvodního soudu pro Prahu 1 zprostil nepravomocně Petra a Janu Nečasovy a Romana Bočka obžaloby v tzv. kauze poslaneckých trafik. Jeho rozhodnutí vyvolalo značnou pozornost médií, nepřiměřenou skutečnosti, že se odvolal státní zástupce a rozhodnutí odvolacího soudu je ve hvězdách.

V mediálních ohlasech se objevily úvahy o tom, zda monstrózní policejní zásah na Úřadě vlády v noci z 13. na 14. červen 2013 a na něj navazující opatření byly skutečně nezbytné pro nápravu poměrů v kabinetě předsedy vlády, a zda vůbec skutečným cílem nebylo svržení vlády Petra Nečase, tedy zda nešlo o protivládní puč. Z toho vyplývá požadavek na prověření vzneseného podezření a povolání k odpovědnosti řídících činitelů zásahu. Pozornost se soustředila zejména na tehdejšího ředitele Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Roberta Šlachtu a vrchního státního zástupce v Olomouci Ivo Ištvana jako na hlavní podezřelé.

Je možné, že hlasatele těchto názorů mohl částečně inspirovat sám Robert Šlachta svým popisem událostí v nedávno vydané knize „30 let pod přísahou“. Mimo jiné se v ní doznává, že při zahájení akce obešel policejního prezidenta Martina Červíčka. Také si uvědomoval, že následkem bude nejspíš pád vlády Petra Nečase.

Zmíněná policejní „realizace“ a na ni navazující tisková konference byly skutečně hlubokým zásahem do politický poměrů. Mimoparlamentní cestou byla svržena zákonná vláda. O zachování struktury politických sil, vytvořené parlamentními volbami, se sice pokusila poslankyně Miroslava Němcová, ale její snahu zmařila útěkem z Poslanecké sněmovny poslankyně Karolina Peak. Tím se otevřela cesta pro prezidenta republiky Miloše Zemana k dokonání zahájeného rozvratu jmenováním „úřednické“ vlády Jiřího Rusnoka. Ale rozhodující bylo otřesení důvěry veřejnosti k tradičním politickým stranám a prudký vzestup zájmu voličů o hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem.

Použití pojmu „puč“ má proto své opodstatnění a v mých článcích se vyskytovalo v této souvislosti již dříve. Požadavek na prověření podezření, že šlo o puč a na povolání jeho strůjců k odpovědnosti je přirozeným výsledkem.

V tomto směru považuji ale soustředění pozornosti na Roberta Šlachtu a Ivo Ištvana za zkratové. Zejména volání po postihu bývalého policejního plukovníka považuji za málo nadějné. Byl podřízen vojenské kázni policejního důstojníka a sotva se mohl vyhnout splnění úkolu, kterým jej někdo pověřil. Ale zejména konal pod dohledem státních zástupců, ze zákona odpovědných za zákonnost zásahu, což míru jeho odpovědnosti snižuje.

Hůře je na tom Ivo Ištvan, který vystupoval viditelně jako řídící zásahu a zasloužil se o vyhlášení zpráv o získaných poznatcích, které byly z velké části nepravdivé. S odstupem času, ve světle výsledků soudních rozhodnutí, se způsob jeho informování veřejnosti dá považovat za šíření poplašných zpráv. Důvody k vyšetřování jeho postupu v průběhu „realizace“ by se jistě našly, pokud by k jeho provedení byla „politická vůle“.

Komentátoři ale zásadně nedoceňují okolnost, že Ivo Ištvan s jeho melody boys se vydal mimo vymezený obvod své působnosti. To ale nemohl podniknout o své újmě. Nemůže to být jinak, než že olomoučtí žalobci působili jako jakýsi „expediční sbor“, který se vydal do boje na pokyn nebo aspoň se souhlasem nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. První, koho by se proto měli vyšetřovatelé ptát po důvodech zneužití policie a státních zástupců ke svržení vlády Petra Nečase, je tedy Ištvanův přímý nadřízený. To ale olomouckého vrchního žalobce úplně nevyviňuje, protože zákon mu ukládá povinnost odmítnout nezákonný pokyn.

Přirozeně je pak na místě otázka, kdo nebo co vedlo Pavla Zemana k rozhodnutí pustit se do akce, o které musel vědět, že povede ke svržení vlády. Zjištění, že to byl pouze nápad z jeho vlastní hlavy, by bylo hrozné a mělo by jej přivést před trestní senát. Ale je pravděpodobnější, že vyhověl přání, které z jakýchkoli důvodů nemohl odmítnout. Pak je ovšem na místě otázka, čí přání splnil a proč se mu nevzepřel.

Nositele názoru, že by se pozadí „puče“ mělo vyšetřit, při čtení těchto řádků možná blažeností mrazí. Ale neměli by se radovat. K žádnému vyšetřování totiž nedojde. Především proto, že současní držitelé moci jsou potěšeni, že jim výsledek svržení Nečasovy vlády spadl do klína a posílil jejich moc. Jak k tomu štěstí přišli, je nepálí. Kromě toho patrně vědí, kdo prostřednictvím Pavla Zemana uvedl do pohybu policii a státní zástupce a mají mnoho dobrých důvodů nevzbudit jeho nevoli. Vyšetřování proto nevyvolají. Opozice raději ze strachu mlčí Za těchto okolností nepřipadá v úvahu ani odvolání nejvyššího státního zástupce z funkce, což by bylo nejmírnější možnou odvetou. A pokud je Pavel Zeman „v sedle“, nelze napadnout ani Ivo Ištvana. K tomu všemu připočtěme skutečnost, že Pavel Zeman je nedotknutelný také díky svému postavení v kauze „Čapí hnízdo“.

Tímto se ale nezříkám výhrad k oběma jmenovaným, které jsem uplatnil v jiných souvislostech. Podle mého názoru by měli oba odejít. Včera bylo pozdě.

V hledání původce svržení Petra Nečase by mohla být užitečná odpověď na klasickou kriminalistickou otázku „cui bono“? Myslím si ale, že v tomto případě tudy cesta nevede.

Jistý dočasný prospěch měl prezident republiky, jenž dostal příležitost uplatnit své vlohy velmistra politických šachů, ale z různých jeho vyjádření usuzuji, že sice výsledky přijal jako dar, ale s vyvoláním nepřístojností neměl nic společného. Domněnka, že šlo o výsledek konspirace Andreje Babiše s Pavlem Zemanem, by byla zjevná fantasmagorie. Je pravděpodobné, že pravdu o pozadí svržení Petra Nečase se nikdy nedovíme.

Zdeněk Jemelík

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProtivládní demonstrace v Libyi přerušeny střelbou a zákazem vycházení kvůli covidu-19   
Pridal tk Sobota 29 srpen 2020 - 05:30:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Libyjské metropoli Tripolisu vydala vláda 24 hodinový zákaz vycházení, který zdůvodnila šířením covidu-19. Jenomže zákaz přišel zrovna třetí den protestů obyvatel proti zhoršujícím se životním podmínkám a korupci.

Nutno podotknout, že se jedná o OSN určenou, nikoliv lidem zvolenou vládu národní shody pod vedením pro-tureckého „premiéra“ Sarrádže v Tripolisu, kterou odmítnul mezinárodně uznávaný parlament na východě země. Tato pochybná vláda navíc spolupracuje s islamisty a nikým neřízenými milicemi, které už roky sužují místní obyvatelstvo.

Lidé samozřejmě považují opatření jen za pokus zabránit dalším protestům a mnoho z nich se tedy přesto vydalo do ulic. Zde na shromáždění zaútočili neznámí ozbrojenci s vojenskými vozidly a rozehnali ho. Několik lidí bylo také uneseno a zraněno ostrou střelbou.

Vláda k tomuto vydává falešná prohlášení, že chce lidi chránit a násilí svádí na „infiltrátory“.

Taková tedy panuje situace v Libyi a vzpomeňte na to, až budete zase v poslušném mainstreamu číst cosi o OSN podporované vládě. Ta je ve střetu s generálem Haftarem, který má na rozdíl od ní alespoň podporu lidmi zvoleného parlamentu na východě země. Nic z toho „premiér“ Sarrádž v Tripolisu nemá! Je to jen turecká loutka obklopená islamisty, která neovládá téměř ani hlavní město. Tak dopadnou země, když se o ně začne zajímat NATO.

Messin
28. 8. 2020

FOTO: Na snímku z demonstrací v Tripoli - demonstrant třímá velký portrét generála Haftara, který bojuje proti vládě v Tripolisu

Zdroj: https://uk.reuters.com/article/uk-libya-security/libyas-tripoli-government-imposes-covid-19-curfew-after-protests-escalate-idUKKBN25N1YO

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÚTOKY NA PORANĚNÉ „VELKÉ ZVÍŘE“   
Pridal tk Sobota 29 srpen 2020 - 05:14:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Krátké video, které nedávno někdo umístil na FB, zachycuje pohled kamery z brzdícího auta. Přes setmělou silnici se pomalu belhá poraněný pes a dvě kočky mu poskytují sanitární doprovod. Mají vztyčené ocasy, což podle připsaného komentáře signalizuje přátelství. Videozáznamů, které dokumentují solidaritu ve světě zvířat, lze nalézt na sociálních sítích hodně a jejich sdílení nás lidsky těší.

Debatní příspěvky pod zprávami o zranění a následné operaci prezidenta jsou nejenom účastné ale i posměvačné až nenávistné. Za takový typ šířené nenávisti vůči demokraticky zvolenému „vůdci smečky“ žádný postih nehrozí, protože se nejedná o nenávist k rase, vyznání či sexuální orientaci.

Přesto Miloš Zeman dnes patří k diskriminované menšině. K lidem, kteří vnímají, že žijeme na přelomu dvou epoch. A kteří vidí, že na změny, které přicházejí, není Starý svět (včetně naší republiky) vůbec připravený.

Veřejně projevovaný zájem o zdravotní stav prezidenta je tedy dvojího druhu. Ti, co mu přejí brzké uzdravení, spatřují v jeho osobě a v jeho pozici na „herním poli“ překážku proti dotírajícímu chaosu. Kdežto hlasy dožadující se prezidentovy rezignace, pokládají jeho další setrvávání ve „hře“ za ztracený čas. Já vnímám druhé funkční období prezidenta Zemana jako čas DAROVANÝ. Zatímco však nevratně odtikává, programátoři pravdy a lásky už vystavují fešná fota a aktualizují životopisy „svých“ kandidátů podle měnícího se zadání. Mají těch doporučených „apoštolů“ plné sklady (i skládky).

Lenka Procházková
28. 8. 2020
Nová republika

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDěsivá fotografie. Krásné dívky mrzačí muslimové kvůli údajnému nedostatečnému zahalení   
Pridal tk Sobota 29 srpen 2020 - 05:09:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tato fotografie krásné dívky zmrzačené kyselinou již ji do tváře chrstli muslimové nespokojení s tím že dívka nebyla údajně dostatečně zahalená, jen ilustruje tragedií žen pod nadvládou islámské kultury.

Útočníci si v poklidu běhají na svobodě.

Ale ženy jako Yasaman Aryani, Monireh Arabshahi, Mojgan Keshavarz, které vedli kampaň proti útokům kyselinou, jsou v iránském vězení.

Jméno této krásné ženy je Marziyeh Ebrahimi. Je z iránského Esfahanu.

Zdroj: euRabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠvédko: Imigranti zotročili, zneužili a pohřbili zaživa dva nezletileté   
Pridal tk Sobota 29 srpen 2020 - 05:05:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Emigrantské ponižující (dhimizační) vyhlazovací zločiny nabírají na krutosti.

V sobotu večer v centru švédské Solny potkali dva mladí imigranti Íránec a Arab (18 a 21 let) dva švédské týnejdžry (16) a nabízeli jim drogy. Když odmítli, imigranti je s noži unesli a zavlekli na hřbitov. Tam začalo jejich martyrium.

Pořezali je na nohou, aby nemohli utéct, donutili je svléknout, mučili je a sexuálně zneužívali až do neděle nad ránem. Nakonec je přinutili vyhrabat si hrob a zaživa je pohřbili. Cílem je zničit a vyhladit tělo, ducha i duši, a připravit o jakoukoli naději, přestat doufat a umírat v krutých bolestech a zoufalství.

Chlapce jen náhodou objevil kolemjdoucí a zalarmoval policii. Pachatelé byli pro policii známé firmy – na kontě měli žhářství, loupeže, řízení bez řidičáku, krádeže aut a další zločiny.

Soudce na Novém Zélandu nazval střelce, který lovi vystřílel dvě mešity, zrůdným. Jenže to asi švédský soud nad tímto barbarským činem v Solny neudělá. A v tom zas tkví zrůdnost stávajícího režimu a jeho aparátu...

Zdroj: https://www.aftonbladet.se/tv/a/318193/tortyrnatten-pa-kyrkogarden--detta-har-hant
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLukašenko přirovnal situaci na západní hranici k období před Velkou vlasteneckou válkou   
Pridal tk Sobota 29 srpen 2020 - 04:57:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko uvedl, že nynější situace na západní hranici země je podobná na situaci před Velkou vlasteneckou válkou.

Podle informací agentury Belta Lukašenko během své cesty do města Orša „nastínil paralelu se situací na začátku Velké vlastenecké války, kdy sovětskou armádu konejšili a ve výsledku pak nebyla připravena odrazit agresi“.

„Dějepis jsem se uměl, a tak to vím. Proto vyvozuji takové závěry. Pro mě to bylo poučení. Proto jsem musel převelet polovinu armády na plnou bojovou pohotovost a rozložit, aby vojáci mohli v podstatě obklopit Grodno, aby se nedívali na tuto naši perlu,“ uvedl prezident.

Spolu s tím Lukašenko vyzval k tomu, aby se lidé nebáli. „Jsou to moje problémy a já si je vyřeším. Ale tady (na místech v zemi, pozn. red.) musíte problémy řešit vy, protože přijdeme o všechno to bohatství, které teď vidíme,“ zdůraznil běloruský prezident.

Běloruské orgány dříve vyjádřily znepokojení v souvislosti s pohotovostí NATO u západních hranic Běloruska, především v Polsku a Litvě. Lukašenko tak po zasedání Rady bezpečnosti Běloruska nařídil, aby ministerstvo obrany hlídalo přemisťování vojsk NATO v Polsku a v Litvě a „nestydělo se“ vyslat své jednotky k pohybu.

Ministerstvo obrany země také uvedlo, že v Bělorusku probíhá komplexní kontrola bojové připravenosti ozbrojených sil a předpokládá se přivedení jednotlivých vojenských jednotek k nejvyššímu stupni bojové pohotovosti s přizváním vojáků ze zálohy. Tato kontrola končí taktickým cvičením, které je naplánováno na 28. – 31. srpna.

Dohoda s Putinem

Kromě jiného prezident Běloruska také oznámil, že pokud se na západní hranici státu budou „škubat“, využijí Moskva a Minsk společnou skupinu ozbrojených sil.

„Máme dohodu. Řekl jsem (prezidentovi Putinovi, pozn red.): pojď popřemýšlet, co budeme dělat. A on řekl: víme, co chtějí. A Putin již prošel několika takovými fázemi, od čečenské války, ví, co se děje u hranic. A domluvili jsme se. Vyrovnáme se s tímto problémem,“ uvedl.

Kromě toho poznamenal, že základem společné skupiny bude běloruská armáda. V neposlední řadě zdůraznil, že přijetím odpovídajících opatření Rusko „zachrání nejen Bělorusko, když hrozba existuje i pro Rusko samotné“.

Tranzit přes Bělorusko

Bělorusko má v úmyslu adekvátně reagovat na sankce ze strany Polska a Litvy, uvedl běloruský prezident Alexandr Lukašenko. Podle jeho slov je nutné dát Varšavě a Vilniusu „lekci“ a „určit jim jejich místo“.

„Nařídil jsem vládě, aby předložila návrh na přeorientování všech obchodních toků z litevských přístavů na ostatní. Uvidíme tedy, jak budou žít. 30 procent litevského rozpočtu tvoří naše nákladní toky přes Litvu. A co dalšího je potřeba? Jsou drzí. Proto jim ukážeme jejich místo,“ řekl.

„O sankční produkci ať ani jen nesní. Ukážeme jim, co jsou to sankce,“ dodal.

Zdroj: https://sptnkne.ws/D3FQ

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3165 sec,0.1389 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,566kB