Neděle 30 srpen 2020
Seznamte se s hrdými “českými” cenzory a udavači. Cemper, Hřebenář, Bauerová-Morkovitz…   
Pridal tk Neděle 30 srpen 2020 - 06:46:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Slova cenzor, nebo udavač nemají v českých luzích a hájích zrovna pozitivní zvuk. Český národ vždy na podobná individua shlížel s despektem a pohrdáním. Jejich neslavné činy a hanebné jednání se dokonce staly předmětem literárního zpracování – třeba J. Hašek ve “Švejkovi”, kde vystupuje postava agenta Bretschneidera. Stejnému opovržení se těšili donašeči/udavači i za socialismu. Dnes tomu není jinak. Dnešní doba ale přinesla jisté novum. Dnešní cenzoři a udavači se za svojí “práci”pro režim nestydí, oni jsou na ni dokonce hrdí. To připomíná neslavně známou postavu Pavlíka Morozova, který měl udat bdělým sovětským orgánům svoje rodiče.

Když jsou na svoji práci ještě hrdí, tak je vhodné se s nimi osobně seznámit. Jsou to vesměs zvláštní individua. Třeba je potkáte na ulici, v MHD, hospodě, či kavárně a můžete jim případně sdělit vlastní názor na jejich “práci”.

Začněme J. Cemperem – nedostudovaný student univerzity v Olomouci. Dnes především homoaktivista, který pomáhá mladým chlapců v homosexuálním coming outu. Současně se věnuje práci pro server www.manipulátori.cz společně s jistým O. Férem a P. Nutilem. Ten údajně uvádí na pravou míru “mediální manipulace a fake news” překvapivě vždy ve prospěch staré pravdy-lásky (havlisté). Cemper také s oblibou píše na jiné lidi trestní oznámení a udání. (Cemperem je bohužel sám prokazatelný lhář a manipulátor, redakce Česká věc o něm publikovala rozsáhlý text: https://ceskavec.com/2020/04/jan-cemper-a-manipulatori-cz-delaji-reklamu-nasemu-serveru-cempere-i-lhat-a-manipulovat-se-musi-umet ).Další postavou je jistý J. Hřebenár (nejsem si jist, zda je to jeho skutečné jméno) – ten zase proslul jako neúnavný udavač a nahlašovatel všech, kdo mají jiný názor na LGBT++P osoby, imigraci, muslimy atd. Dokonce založil udavačský projekt nahlaš extremistu, který ale záhy zase zrušil. Již řadu let je aktivní na internetu a sociálních sítích.Mezi cenzory se bohužel najdou i ženy – Ladka Bauerová-Morkowitz pracuje pro facebook jako “fakt checker”. Strašně jí prý mrzí, že nemůže politikům (zatím) mazat posty, které neodpovídají jejímu vidění světa a tak zatím bojuje proti nezávislým serverům.Dál bych mohl přidat jména pornoherce J. Jandy (úvodní fotka), elfa B. Katrouse, J. Čulíka, J. Backy a mnoha dalších. Každý totalitní režim podobné ubožáky pracující proti vlastní zemi a národu potřebuje.

Co je k jejich chování motivuje? U udavačů to je většinou nějaká charakterová, morální, nebo sexuální vada/deviace. Jeden udavač může být na chlapce, jiný má zas rád peníze, třetí může mít nějaký škraloup z minulosti…. Cenzoři většinou pracují pro peníze a někdy se k tomu přidá i ideologické nadšení a perverzní touha mít moc nad názory a životy ostatních.

V liberální demokracii s námi podobná individua bohužel budou žít a mnohým i mohou zkazit život.

Podobní udavači si zaslouží nejenom veřejné opovržení, ale i spravedlivý trest stejně jako si zasloužili trest třeba udavači Gestapa, či STB (udavačům STB se bohužel nic většinou nestalo). Vždyť tihle udavači se dnes veřejně snaží zničit jiným lidem život pouze proto, že mají jiné politické názory! Snad se zase jednou dočkáme doby, kdy se podobní bonzáci budou bát hanbou vystrčit nos ze dveří, aby do něj nedostali.

Cenzoři zasluhují alespoň to veřejné opovržení!


P. Lacko
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCo se stalo s tou Amerikou, kterou jsem miloval?   
Pridal tk Neděle 30 srpen 2020 - 06:31:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Americe mne nejvíce děsí úpadek odvahy. Konkrétně, většina tamních politiků se bojí kritizovat černochy, i když je zcela zřejmé, že mnoho ze svých dnešních problémů si černí spoluobčané způsobují sami, a co je horší, jsou k tomu vychováváni.

Mám na mysli například zvrácenou kulturu rapu nebo vymývání mozků v uličních ganzích o tom, co znamená být „cool“ v chování, řeči a oblékání. Ale co mne nejvíce znepokojuje jsou projevy anti-bílého rasismu. Přesněji řečeno ani ne tak samotný fakt, ale tabu, které na něj bylo uvaleno. Jev byl zdokumentován v řadě knih, za nejlepší považuji dílo Colina Flahertyho „White Girls Bleed A Lot“: The Return of Racial Violance to America And How the Media Ignore It. Přitom každý, kdo se odváží byť jen naznačit, že američtí černoši jsou částečně zodpovědní za svoji nepříznivou pověst je okamžitě označen za rasistu, postaven před soud.

Když bílý zahyne následkem policejního násilí, nejsou žádné protesty a rabovačky , které se rozšíří po celé zemi. Vzpomínám si velmi dobře na video z Dallasu před několika roky, kdy při policejním zákroku byl ležící muž přitlačen k zemi tak tvrdě, že zemřel. Místní deník Dallas Morning News napsal, že oběť, jistý Tony Timpa křičel a prosil o pomoc nejméně třicetkrát policisty, kteří na něm leželi a „připíchli“ jeho krk, ramena a kolena k silnici. „Zabijete mě!,“ opětovně křičel. Když ztratil vědomí, spoutali ho aniž se někdo obtěžoval přezkoušet jeho dech a puls. Než přijela ambulance byl Tony Timpa mrtev. Žádné celostátní demonstrace a bouře se po této smutné události nekonaly….

Každé neúměrné policejní násilí na občanech je odsouzeníhodné a trestné. All Lives Matter. Ale černoši jej dokáží mnohem lépe politicky využít s pomocí elity Demokratické strany a organisací jako jsou Antifa a Black Lives Matter. Jak řekl velký černošský ekonom Walter Williams: „Vždy jsou jiní prospěcháři z rasových potyček a sporů. Tyto incidenty jsou zneužity politiky a aktivisty, kteří se snaží šířit víru mezi liberály, že diskriminace a útisk jsou jedinými hnacími silami žalostného údělu černých spoluobčanů.

Každému kdo žil ve Spojených státech je zřejmé, že s černoši jsou často strůjci vlastní mizérie. V New Yorku, tavícím kotli všech ras, jsem se setkal s nedávno přistěhovavšími Afričany, kteří mi mnohokrát řekli, že černí Američané mají příležitosti, které by v Africe neměli, a že je, přivandrovalce, nemají rádi, protože uspěli v Americe lépe nežli oni, kteří se tam narodili. Závidí rovněž asijským přistěhovalcům, protože bohatnou zásluhou své pracovitost a podnikavosti, dvou vlastností, které většině domorodých černochů chybí. V tom je dračí sémě budoucnosti. Vzpomeňme si na bouře proti Asijcům, které zažilo Los Angeles v roce 1992. Nicméně nejsilnější a nejčastější projevy rasismu v USA jsou a budou proti bělochům, zejména se strany politicky činných černochů.

Sdělovací prostředky rozdmychávají výbušnou situaci neustálý opakováním, že „černý hněv je legitimní“. Tím vlastně ospravedlňují násilí a rabování. Jestliže hněv černých je oprávněný a jestliže „bílá privilej“ jsou skutečné, pak je zcela „pochopitelné“, že tento „hněv“ někdy „překypí“ a vede k „politováníhodným výstřelkům.“

Stejný signál slabosti a poddajnosti vysílají snímky policistů, kteří před černými demonstranty pokleknou. I když toto gesto může být pokládáno za výraz soucitu a možná omluvy, černoši si to vyloží po svém jako znamení kapitulace, což je velice nebezpečné, neboť to může být povzbuzením k dalším a větším výtržnostem.

Co se týče policejního rasismu, který vede k většímu počtu mrtvých černochů, statistika to nedokazuje. Heather Mac Donald z Manhattanského výzkumného institutu zjistila na základě údajů New Yorské policie, že její příslušníci zastřelili v roce 2019 devět neozbrojených černochů a devatenáct neozbrojených bělochů. To ale nedává americké policii rozhřešení. Je pravda, že v jejích řadách je hodně rasistů a násilníků. Ano, bylo by žádoucí, aby muži zákona byli lépe vychováváni, vycvičeni a řízeni, ale ne finančně přiškrceni a propouštěni, jak se to děje v některých amerických městech a státech. Tito strážci veřejného pořádku představují „tenkou modrou linii“, která chrání společnost proti zločincům. New York a New Jersey jsou odstrašujícím příkladem, co se stane, když ta modrá linie hyne na úbytě.

Příručka Antifa hlásá, že bílí a obzvláště muži v plném věku jsou „největším zlem jaké kdy lidstvo znalo…Aby mohla vzniknout kultura snášenlivosti „bílá síla musí být svržena. Chce to zaplnit zemi barevnými imigranty a omezit růst bílé populace tím, že se jejich ženám usnadní potraty…a pomocí medií vytvořit představu, že bílá bezdětná rodina je sexy a cool. Jakmile počet bílých klesne pod třicet procent všeho obyvatelstva, může být tato menšina odstraněna.“

Bod odkud není návratu byl dosažen: umírá víc bílých Američanů než se rodí. Až dnešní bílá batolata dorostou v muže a ženy, budou žít v Americe, kde celkový počet bělochů klesne pod padesát procent ze současných šedesáti čtyř procent. V letech 2010-2019 ubylo 79.000 bílých obyvatel, zatímco přibylo 9,829.000 Hispánců, 4,145.000 Asijců a 3,134.000 černochů.

Bílí Američané nemají vůdce a proto se mohou těžko bránit. Demokraté se spojili s rabovači a republikáni neudělali nic pro obnovení veřejného pořádku a pro ochranu soukromého majetku. Běloši jsou bezbranní a vydáni na milost či nemilost kritické rasové teorii, která jim naočkovává pocit viny a hanby. Výsledkem je, že bílá většina ztrácí důvěru v sama sebe a cítí se bezbranná vůči černému násilí.

A navíc zrazená. Tisíce obchodů bylo zničeno a rozkradeno, mnoho lidí bylo zraněno, pomníky slavných bílých státníků byly zničeny. Ale demokraté, media a bílé liberální elity svádějí odpovědnost za rozbíjení a loupení v amerických městech na rasismus bílých Američanů.

Bílí ustupují na všech frontách. Univerzity ruší výuku anglické gramatiky, protože černí ji nechápou. Ze středních škol vycházejí černí absolventi, kteří neumí číst a psát. Kongres nedělá nic, jedna strana neutralizuje druhou a obě jsou placeny Wall Streetem, zbrojaři, olejáři a velkými korporacemi. Místní správy se podrobují požadavkům výtržníků nebo stojí stranou. Policie je záměrně oslabována finančně i početně. V nočních ulicích číhá nebezpečí a vládne strach.

V konečné analýze dnešní Amerika se jeví jako názorný příklad, jak se rozpadá funkční společnost a začíná anarchie.

President Donald Trump prohlašuje : „Jsme živými svědky nelítostné kampaně zaměřené k vymazání naší historie, k zostuzení našich hrdinů, k vymazání našich hodnot a k indoktrinaci našich dětí. Vztekem ovládané davy svrhávají sochy našich zakladatelů, zohavují naše nejsvětější památníky a rozpoutávají vlny násilnických zločinů v našich městech.“

Jakkoli se může tento výrok zdát za vlasy přitažený, vše naznačuje, že United States of Anarchy upadají do černé tyranie.

Co se stalo s tou Amerikou, kterou jsem miloval?!

Jan Vítek

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdyž kašpárci organizují barevku v Bělorusku…   
Pridal tk Neděle 30 srpen 2020 - 06:28:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Už jsem si myslel, že bude toho Běloruska dost. Kdo jen trochu zná historii všech protestů po každém zvolení Lukašenka se stejným výsledkem a kdo si odvíjí výsledek všech barevných revolucí počínaje tou gruzínskou, kdy Gruzie ztratila část území, ukrajinskou, kdy Ukrajina nejen ztratila Krym a východ Ukrajiny ale přeměnila se ve zhroucený stát, Venezuelskou, kdy sice Západ bleskurychle odmítl uznávat jako prezidenta Maduru, ale ten vládne i nadále a vlastně i hongkongskou, kdy pokusy o odtržení Hongkongu od Číny po dvou letech ztroskotali, nemůže ani náhodou očekávat, že současný pokus Evropské unie o neuznání volby Lukašenka prezidentem může mít úspěch.

Dostávám dotazy, zda se mi líbí, že byli možná i protestující mučeni. Samozřejmě že ne. Ale mnohem více mi vadí dvou leté brutální zásahy francouzské policie proti protestujícím Žlutým vestám či stejně brutální zásahy španělské policie i justice proti Kataláncům, kteří se dovolávali nezadatelného práva na sebeurčení, které my v bývalém Československu jsme bez násilí Slovákům poskytly. Ti, kteří jsou odsouzení na desetileté tresty jsou politickými vězni. To co teď se děje v Bělorusku je proti tomu čajíček.

Tím spíše jsou komičtí ti zvlášť angažovaní protiruští političtí xenofobové typu našeho Fischera, či novinářů Železného, ale hlavně na evropské scéně například náš ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček, který svalnatě chce zařadit na sankční seznam Lukašenka. No rozesmál jsem se. Představitel EU pro zahraniční vztahy Borrell, který Rusko intenzivně nesnáší konstatuje, že Lukašenko je jediný, který zcela kontroluje státní moc v Bělorusku. S kým tedy chce kašpárek Petříček v Bělorusku jednat. No není s kým.

Možná tuplovaným kašpárkem je klasicky polský premiér Morawiecki, který typicky megalomansky varuje Rusko, že když vojensky zasáhne bude se jednat o agresi z hlediska mezinárodního práva. Dobráček jeden.

Alespoň, že Babiš hodil trochu zpátečku, snad mu to vydrží. Alespoň nevypadá jako pitomeček.

Mezi Ruskem a Běloruskem je přece uzavřena dvacet let smlouva o unii zacílená na integraci a zároveň i vojenskou pomoc. Jinými slovy: To, co Lukašenko dohodne s Putinem, platí a žádný Morawiecki tím méně nějaký Petříček tomu může zabránit… A mimochodem, je sporné, zda Evropská unie s polorozpadávající se ekonomikou po koronavirusové pandemii si může dovolit podobné extravagance jako kdysi při euromajdanu, který společně s USA Baraka Obamy vyvolávala. Dnes subalterní úředníci v USA cosi prohlašovali, ale Trump se zahalil do mlčení. A také mlčel, když momentálně Západ, zejména Německo a Francie začal šílet kvůli údajné otravě podvodného mesiáše Navalného, který ve své zemi dluží 26 miliónů přepočteno na naše peníze.

Putin se nemusí vzrušovat. Naopak. Čím více Západ hysterčí, tím více ho vrací z novu na piedestal možná ne světové jedničky, ale evropské rozhodně. Ekonomika není vším (tu mimochodem Rusko nikdy moc ve své historii umělo). Rozhodující je, jakou sílu politickou energii ostatní státy s tou kterou velmocí spojují. No a v tomto ohledu pro evropské politiky je Rusko protivníkem číslo jedna a možná ještě více je protivníkem číslo jedna pro Demokraty v USA, kteří Putina nenávidí do morku kosti…

Putin vlastně vůbec nic nedělá. Převážně mlčí a nechává plynout čas k tomu, aby uzrálo jeho vítězství v Bělorusku, možná s pomocí, možná bez pomoci. A fakt mu může být jedno, jak hystericky budou reagovat země Pobaltí, Polska, či kašpárek Petříček.

Putin prostě v Bělorusku ani s Navalným jako náhradním cílem nemůže prohrát.

Je těžké si pro Západ přiznat, že od tzv. arabského jara je v podstatě v defenzivě. Vždyť přece rok 1990 byl vyhlášen rokem vítězství liberálního Západu nad celým světem. A teď se poražené Rusko a dříve bezvýznamná Čína tak cukají… To přece nemůže být spravedlivé…

Kašpárkové Západu se cítí zneuznáni. Provolávají silná hesla. Volají Rusko, Čínu na souboj. Vyhrát nesmějí…

Svět potřebuje nezbytně vyváženost Západu a Východu. A Morawiecki, pobaltští premiéři či prezidenti, Biden a jeho Demokraté či náš Petříček chtějí konflikt, válku a krev.

Musí prostě prohrát…

Jiří Vyvadil
Vaše věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSmrt Francie je realitou: Obrácená kolonizace pokračuje. Násilí každých pár sekund. Původ pachatelů je tabu....   
Pridal tk Neděle 30 srpen 2020 - 06:25:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Smrt Francie je realitou: Obrácená kolonizace pokračuje. Násilí každých pár sekund. Původ pachatelů je tabu. Le Penová: Kam až musí barbarství dojít? Kostely shořely. Podvolení: Vše, co nás ničí, je vychvalováno

Guy Milliere popisuje děsivou situaci země galského kohouta, kde se nyní potkává stále větší agresivita imigrantů se sebevražednou ideologií multikulturalismu a podvolení původní společnosti. Lyon, třetí největší město ve Francii, 20. července 2020, tři hodiny ráno, středostavovská čtvrť.

Mladá dívka venčí na klidné ulici svého psa. Najednou se přiřítí vysokou rychlostí auto a jejího psa přejede. Následně řidič zastaví, zařadí zpátečku a přejede také mladou ženu. Potom se vyřítí vpřed plnou rychlostí a vláčí její mrtvé tělo asi půl míle za sebou. Lidé v ulici jsou probuzeni rámusem a zapíší si SPZ automobilu. Policisté, kteří přijedou na místo tohoto hororu, jsou zděšení.

Tělo mladé ženy je roztrháno na kusy. Na jedné straně ulice je nalezena její noha; zbytek jejího těla je rozdrcen. Jedna její ruka leží blízko těla jejího psa. V druhé ruce stále drží psí vodítko. Jmenovala se Axelle Dorier. Pracovala jako zdravotní sestra a bylo jí 23 let.

Utajovaní vrazi

Francouzské ministerstvo spravedlnosti požádalo místní policii, aby jméno vraha nezveřejnila. Jeden policista jej ale přesto anonymně zveřejnil na sociální síti. Vrah se jmenuje Youssef T. Řídil pod vlivem a bez řidičského průkazu. Státní zástupce ho obvinil z "bezohledné vraždy" a nyní čeká na soud ve vazbě. Hrozí mu nanejvýš deset let za mřížemi. Obyvatelé Lyonu chtěli uspořádat pietní pochod, aby vzdali hold mladé zdravotní sestře a požádali vládu, aby tvrději bojovala proti zločinu. Rodiče mladé ženy si ale pietní akci nepřáli a řekli, že k vrahovi "necítí nenávist".

V červenci 2020 nebyl tento barbarský čin ojedinělý. Na vedlejší silnici v departementu Lot-et-Garonne v jihozápadní Francii se mladá četnice Mélanie Lemée (25 let) pokusila 4. července zastavit řidiče, který překročil nejvyšší povolenou rychlost. Řidič šlápl na plyn a úmyslně ji přejel. Byla na místě mrtvá. Místní četníci řidiče vzápětí dopadli. Jméno řidiče sdělil médiím jeden policista. Řidič se jmenuje Yacine E., a také on řídil pod vlivem a bez řidičského průkazu. Rodiče Mélanie Lemée souhlasili s pietní akcí, ale také řekli, že k vrahovi "necítí nenávist". A dokonce dodali, že s ním mají soucit, protože "jeho život je v troskách."

Třetí barbarský čin se stal 5. července v baskickém městě Bayonne. Řidič autobusu Philippe Monguillot (59 let) odmítl dovolit dvěma mladíkům nastoupit bez lístků a bez roušek. Oba mladí muži ho přinutili vystoupit z autobusu a začali ho okamžitě surově bít. K šarvátce se připojili další dva mladíci a řidiče rovněž bezohledně napadli. A pak ho nechali na chodníku, umírajícího, zalitého krví. V nemocnici mu bylo diagnostikováno kóma. Příbuzní, kteří ho přišli navštívit, řekli, že měl úplně rozmlácenou tvář. O dva dny později řidič autobusu zemřel. Čtyři zabijáci byli dopadeni a jsou ve vazbě. Novináři se jejich jména dozvěděli, ale rozhodli se je nezveřejnit. Policisté však jména pachatelů i v tomto případě zveřejnili: byli to Mohamed C., Mohammed A., Moussa B. a Selim Z. Ve městě se konal tichý pietní pochod. Manželka Philippe Monguillota řekla, že její život je v troskách a že pochybuje o tom, zda bude spravedlnosti učiněno zadost.

Podvolení

Podobné děsivé činy se ve Francii dějí každý den již léta. A jejich počet se stále zvyšuje. Pachateli jsou obvykle mladí dospělí. Všichni jsou imigranty z muslimského světa. Nejsou však islamisté a nemají žádné politické ani náboženské motivy. Obvykle nemají žádné výčitky svědomí.

Psychiatři popisují jejich činy jako "praktikování bezdůvodného násilí", násilí, jehož cílem není nic jiného než mít potěšení z násilí. Zdá se, že tito lidé nemají úctu ani k lidskému životu ani respekt k zákonům.

Psychiatr Maurice Berger, který tyto mladé lidi léčil, nedávno vydal knihu "Sur la violence gratuite en France" ("O bezdůvodném násilí ve Francii"). "Bezdůvodné násilí", píše Berger, se nyní může stát kdykoliv a kdekoliv a jeho obětí může být kdokoliv. "Ve Francii dochází k bezdůvodnému násilí každých 46 sekund...," poznamenává. "A může to potkat každého z nás. Pokud nechcete ohrozit vaše šance na přežití, měli byste se podrobit, sklopit oči a přijmout ponížení."

Někdy, jako v případě Axelle Dorier, není podrobení možné: Až do chvíle, kdy přejel jejího psa, neměla se svým vrahem žádný kontakt. A jiní, řekněme řidiči autobusů a policisté, nemají "podvolení" v popisu práce.

Rodiny obětí se však podřídit mohou a často to i dělají. Bývají potom zahrnuti pochvalami politiků a oslavováni médii. Krátce po teroristickém útoku v divadle Bataclan v Paříži v roce 2015 napsal Antoine Leiris, manžel ženy, která byla v divadle strašně mučena a nakonec zavražděna, teroristům na Facebooku dopis. Napsal, že rozumí jejich motivům a že vůči nim necítí žádnou nenávist. Dodal, že se na ně nezlobí a že bude dál žít svůj život. Dopis byl v sociálních médiích okamžitě sdílen stovkami tisíc lidí. Jedno nakladatelství jej požádalo, aby námět svého dopisu rozvinul a napsal na toto téma knihu. Kniha nazvaná "Vous n'aurez pas ma haine" ("Neposkytnu vám svoji nenávist") se okamžitě stala bestsellerem.

Obrácená kolonizace

Také soudy "klopí oči" a podvolují se - mají to v dnešní době v popisu práce. Výzvy policii a médiím k nezveřejňování jmen vrahů, jsou snahou utajit pravdu a zabránit veřejnosti v tom, aby se dozvěděla, kdo ve Francii tyto činy páchá. Utajování jmen vrahů odhaluje touhu po appeasementu. Když má vrah křesťanské jméno, je jeho jméno okamžitě vytištěno na titulních stranách novin. Utajování jmen ukazuje strach z komunit, do nichž vrahové patří, a strach z hněvu obyčejných Francouzů.

Politici dělají totéž. Vědí, že hlasy muslimů jsou pro ně teď důležitější, než kdy jindy. Prezident Emmanuel Macron hovořil o vraždách Axelle Dorier, Mélanie Lemée a Philippa Monguillota jako o "neštěstích" a "politováníhodných činech" a potom okamžitě změnil téma a začal řečnit o něčem jiném. Nový ministr spravedlnosti - právník Eric Dupond-Moretti - na otázku novináře, co si myslí o lidech, kteří žádají vládu, aby proti zločinům tvrdě zakročila, řekl: "Spravedlnost musí být garantem sociálního smíru." Nejdůležitějším momentálním úkolem ministerstva spravedlnosti je zajistit repatriaci francouzských džihádistů uvězněných v Sýrii a Iráku do Francie, "protože jsou francouzskými občany a povinností Francie je zajistit, aby se vyhnuli trestu smrti."

Přísněji promluvila pouze lídryně Národního sdružení Marine Le Pen:
"Jakou úroveň barbarství musíme dosáhnout, aby Francouzi řekli tomuto rostoucímu zdivočelému násilí v naší společnosti NE? Kolik policistů, četníků, řidičů autobusů, mladých dívek a chlapců bude muset ještě zemřít?" Mainstreamová média ji ale ihned obvinila z přilévání oleje do ohně a z toho, že se chová jako nezodpovědná extremistka.

"Francie právě zažívá obrácenou kolonizaci," řekl již 3. listopadu 2016 novinář Éric Zemmour: "Lidé přicházející hlavně ze zemí, které byly dříve kolonizovány Francií, se ve Francii usadili bez toho, že by měli v úmyslu se integrovat. Většina z nich žije ve čtvrtích, kde nyní vládnou islámské zákony a kde imámové šíří nenávist vůči Francii. Všechny předchozí vlády umožnily těmto čtvrtím se rozrůstat a přitom doufaly, že se nenávist k Francii a Francouzům z těchto čtvrtí nerozšíří ven. Ale tato nenávist k Francii a Francouzům se z těchto čtvrtí rozšířila v podobě nepokojů, výtržností a terorismu. Dnes má pro změnu podobu individuálních útoků a vražd, které jsou důsledkem všeobecné nenávisti vůči Francii a Francouzům. A na potvrzení své kapitulace úřady tvrdí, že nenávist nepochází od těch, kteří vraždí, ale od těch, kteří na to chtějí reagovat a říkají, že těmto útokům a vraždám musíme učinit přítrž. Toto je naprosto sebevražedný postoj."

"Francie je v kómatu a její smrt se blíží," řekl v diskusní talk show ThinkerView spisovatel a filozof Michel Onfray. A dodal, že hlavní příčinou je mizející křesťanství, na kterém jsou založeny hodnoty a etika, kterými se Francie po staletí inspirovala. Poznamenal, že kostely jsou prázdné, katedrály shořely a že tváří v tvář obecné lhostejnosti dochází k stále častějšímu znesvěcování křesťanských svatostánků. "Křesťanství se rychle vytrácí," dodal. "Naše civilizace je vyčerpaná. Milujeme jen to, co nás nenávidí, všechno, co nás ničí, je považováno za skvělé. Toužíme zničit pravdu a naše dějiny." A poukázal na to, co především tuto zkázu způsobuje: "Nevyučujeme ve školách dějiny Francie a nejsme hrdí na to, čeho naše civilizace dosáhla. Pokud o naší civilizaci mluvíme, tak jenom proto, abychom ji znevažovali a bagatelizovali." Závěrem řekl, že v žádnou renesanci nevěří, ale že bude bojovat až do konce: "Musíme se tomu postavit, musíme proti tomu bojovat."

Boj proti fašismu

Ve Francii se v posledních letech prudce zvýšil také počet protižidovských činů. Desítky tisíc Židů se vystěhovaly ze země a tato vlna emigrace židovskou populaci ve Francii postupně decimuje. Mnoho Židů, kteří v zemi stále žijí, opustilo města a čtvrti, kde dosud bydleli a přestěhovali se do (dočasně) bezpečnějších oblastí. Křesťané jsou ve Francii imámy v no-go zónách považováni za nevěřící. A pak jsou snadnou kořistí pro mladé muže, kteří Francii a Francouze nenávidí a které submisivní postoj soudů a úřadů od páchání zločinů rozhodně neodradí.

30. května 2020 se v Paříži konala demonstrace ilegálních imigrantů, kteří do Francie přišli většinou ze severní a subsaharské Afriky. Ačkoliv byla demonstrace vládou zakázána, měla policie nařízeno, aby nezasahovala. Přestože všichni protestující porušili zákon, bylo zadrženo pouze 92 demonstrujících, kteří byli ovšem brzy propuštěni. O dva týdny později proběhla v Paříži další demonstrace, tentokrát na podporu rodiny Adama Traoré, afrického kriminálníka, který zemřel, když se násilně bránil zatčení. Také tato demonstrace byla vládou zakázána a policie měla opět nařízeno nezasahovat. "Smrt Francii," křičeli protestující a někdy také "Špinaví Židé". Vláda a média hlavního proudu ani nepípla. Mladí Francouzi z Génération Identitaire (Generace Identity) - hnutí za obranu Francie a západní civilizace - stáli na střeše nedalekého domu a spustili ze střechy dolů transparent s nápisem "Spravedlnost pro oběti anti-bělošského rasismu". Jeden muž vyšplhal na střechu budovy a snažil se transparent zničit. Tento muž byl médii celé dny popisován jako hrdina "boje proti fašismu" a televizní stanice se předháněly, aby s ním udělaly rozhovor. Mladí Francouzi, kteří tento transparent drželi, byli mezitím zatčeni a obviněni z "podněcování k nenávisti".

Dijon, 156.000 obyvatel, hlavní město Burgundska: od 16. do 18. června 2020 proti sobě v ulicích města bojovaly dva gangy obchodníků s drogami - čečenský a arabský. V zuřivých pouličních bojích byly použity vojenské zbraně - v zemi, kde ústava nepovoluje občanům držet zbraň. Francouzská vláda v tomto případě opět požádala místní policii, aby nezasahovala. Konflikt byl nakonec vyřešen v místní mešitě díky imámům a pod jejich dohledem. V průběhu tohoto krvavého konfliktu policie doporučila obyvatelům, aby zbytečně neopouštěli své domovy a aby byli velmi opatrní, dokud přestřelky neskončí. Policie několik členů gangů zatkla, ale až poté, co zuřivý souboj gangů skončil.

26. července 2020 se konal ve vesničce Saint-Étienne-du-Rouvray v Normandii vzpomínkový obřad. Před čtyřmi lety zde byl při celebrování mše zavražděn dvěma mladými islamisty šestaosmdesátiletý kněz Jacques Hamel. Ministr vnitra Gerard Darmanin při této příležitosti přednesl projev odsuzující "islámské barbarství". "Zavraždění kněze v kostele," řekl, "je pokusem zardousit kus naší národní duše." Neřekl ovšem, že kostel byl během oné osudné mše téměř prázdný, a bezmocnými svědky této strašné vraždy byli jen čtyři postarší věřící. Darmanin nicméně dodal, že je rád, že se Francouzi neoddali hněvu, a že si místo něj vybrali "mír".

Guy Milliere
29. 8. 2020
GatestoneInstitut
překlad ProtiProud

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Západ je portrétem degenerace   
Pridal tk Neděle 30 srpen 2020 - 06:12:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kamkoli se dnes rozhlédneme, nemůžeme přehlédnout obraz rozpadávajícího se západního světa. Příklad nejčerstvější přináší Berlínský mezinárodní filmový festival, který, aby prokázal svoji „genderovou čili rodovou či pohlavní citlivost“ zavrhuje od letošního svého ročníku „genderová slova“ herec a herečka.

Jeden by měl za to, že být citlivý ke genderu čili rodu nebo pohlaví vyžaduje jejich uznání. Tzn. uznání genderu čili rodu nebo pohlaví. Ale jak dokazují organizátoři Berlínského mezinárodního filmového festivalu, pravý opak je pravdou. Nebo si snad myslíte, že citlivost k vám prokáží tím, že popřu samotnou vaši existenci?

Jak se mohlo stát, že takováto idiocie pronikla až na světově proslulý filmový festival, ptáte se a odpověď na vaši otázku nemůže být jiná než ta, že se tak děje proto, protože lidem chybí jak inteligence, tak charakter. A když zbytek světa dnes přehlíží činy Západu, nemůže vidět nic jiného než degeneraci.

https://www.rt.com/news/498896-berlin-film-festival-gender-neutral-awards/

Překlad: Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNemáte vědět: Ve Švédsku propukly násilné multikulturní nepokoje!   
Pridal tk Neděle 30 srpen 2020 - 06:07:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Že to ve slavném Švédsku s imigrací neomarxisti přepálili, je už nad slunce jasné. A lidem teď už s imigrací a islamizací a s tím spojenou násilnou kriminalitou, kterou policie nezvládá dochází trpělivost.

Po včerejší protestní akci s pálením Koránu, následně vypukly masové švédsko-imigrantské násilné nepokoje a řádění v ulicích, vandalizace, pálení pneumatik. Policie byla jako obvykle zasypána kameny, lahvemi, pyrotechnikou…

Ve švédském Malmö vypukla vlna chaotických nepokojů poté, co antiislámští aktivisté natočili veřejné pálení koránu, což vyvolalo protesty, které brzy upadly do nepokojů. Nepřátelští demonstranti začali pálit a střetávat se s policií.

Asi 300 lidí se shromáždilo na hlavní dopravní tepně v Malmö v pátek kolem 19:30 místního času na protest proti členům krajně pravicové politické strany, která podle místních tiskových zpráv uspořádala dřívější spalování Koránu . Jak se dav rozrůstal, na ulici byly zapáleny požáry a několik aut bylo zapáleno, což si vyžádalo těžkou policejní reakci, která se snažila dostat situaci pod kontrolu.

"Právě probíhají násilné nepokoje, nad nimiž nemáme žádnou kontrolu," řekl policejní mluvčí Rickard Lundqvist místnímu zpravodajství uprostřed nepořádku.

Mrkněte! Kliknutím na odkaz zdroje.

Zdroj: https://www.rt.com/news/499381-malmo-riots-koran-burning/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJedna z nejsledovanějších zahraničních cest je tady. Přečtěte si, kdo odletěl na Tchaj-wan s Vystrčilem   
Pridal tk Neděle 30 srpen 2020 - 06:00:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V sobotu odpoledne vyletělo letadlo na Tchaj-wan s předsedou Senátu ČR Milošem Vystrčilem a dalšími asi devadesáti osobami na palubě. Serveru Parlamentní listy se povedlo zjistit, kdo všechno se bude na palubě nacházet.

Není překvapením, že se jedná o jednu z nejsledovanějších zahraničních cest, jelikož se proti ní staví nejen Čína, ale i vrcholní čeští politici, a to včetně premiéra Babiše a prezidenta Zemana. Miloš Vystrčil se přesto rozhodl na zahraniční cestu odletět a server Parlamentní listy nyní přichází se seznamem osob, které letí s ním. Jak server uvádí, na seznamu se nachází úředníci a politici, ale ani jeden zástupce privátní společnosti.

S předsedou Senátu odletí jeho manželka Ivana, senátoři Jiří Růžička a Pavel Fischer, dále Lumír Aschenbrenner, místopředseda Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu, a několik dalších.

Na Tchaj-wan letí dále pražský primátor Zdeněk Hřib s vedoucím oddělení zahraničních vztahů a protokolárních záležitostí hlavního města Martinem Churavým, z Akademie věd pak Hana Sychrová, rektor VŠCHT v Praze Pavel Matějka či Radek Holý, prorektor ČVUT, a ředitel Nemocnice Milosrdných bratří Pavel Piler.

Na palubě letadla se budou nacházet i IT expert Petr Pavlinec z Vysočiny a projektový manažer Václav Jáchim, Kateřina Kalistová z Pražské filharmonie a předseda České vesmírné aliance Petr Bareš.

Server disponuje i seznamem novinářů. Z České televize letí Jakub Szántó s kameramanem Markem Halfarem, z Primy Pavlína Kosová, z ČRo David Jakš, ČTK vybrala Karla Čapka, Hospodářské noviny Ondřeje Leinerta, za Deník N poletí Luboš Palata, za Respekt pak Kateřina Šafaříková a ze Seznamu Václav Dolejší.

Z Tchajpejské ekonomické a kulturní kanceláře letí Andy W. M. Tseng, Peter Liheng Hsiung a vedoucí Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře Liang-Ruey KE. Na palubě budou i osobní ochránci, jejich jména ale kvůli citlivosti údajů server nepublikuje.

Za zmínku stojí, že například ČTK uvádí, že v delegaci se nachází především podnikatelé a zástupci firem, kteří se orientují na inovativní oblasti ekonomiky. Na rozdíl od Parlamentních listů však žádný seznam delegace nepublikuje.

Vystrčilova cesta

Svůj záměr oficiálně navštívit Tchaj-wan oznámil Vystrčil v červnu. Cestu pak schválil Organizační výbor Senátu České republiky. Předsedu Senátu má doprovázet devadesátičlenná delegace.

„Jsem přesvědčen, že je to správné z hlediska hospodářského a ekonomického i z hlediska toho, jak se mají k sobě demokratické země chovat,“ řekl Vystrčil.

Vystrčil odletí na Tchaj-wan 29. srpna a vrátí se 5. září. S jeho cestou však nesouhlasí Čína ani někteří čeští političtí činitelé, včetně premiéra Andreje Babiše, ministra zahraničí Tomáše Petříčka a prezidenta Miloše Zemana. Přednedávnem se k tomu vyjádřil i ministr vnitra Jan Hamáček, který zpochybnil ekonomický význam této cesty a upozornil na diplomatická rizika ve vztazích s Pekingem.

Zdroj: https://sptnkne.ws/D42y

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA a evropské země učinily společné prohlášení týkající se Běloruska   
Pridal tk Neděle 30 srpen 2020 - 05:55:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zástupci Evropské unie, Spojených států, Velké Británie a Švýcarska vyzvali ve společném prohlášení Minsk k tomu, aby zastavil násilí na demonstrantech. Samotné prohlášení je zveřejněno na webu zastoupení EU v Minsku.

Diplomaté promluvili o „nepřiměřeném použití síly“ běloruskými orgány a vyzvali „k zastavení násilí a hrozby použití vojenské síly proti vlastním občanům“. Kromě toho autoři prohlášení zformulovali výzvu, aby došlo „k okamžitému a bezpodmínečnému“ propuštění všech, kteří byli „zadrženi neprávem“.

„Vyzýváme běloruské orgány, aby dodržovaly mezinárodní závazky týkající se dodržování demokratických svobod a lidských práv. Očekáváme úplné a transparentní vyšetřování všech údajných trestných činů a zneužití s cílem dovést odpovědné osoby k zodpovědnosti. Pouze toto dá možnost mírového urovnání krize na základě otevřeného národního dialogu,“ uvádí se v prohlášení.

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko dříve uvedl, že pouliční protesty se řídí ze zahraničí, zejména z Polska. Podle jeho slov sousední země nejen že otevřeně hovoří o své pozici k tomu, aby v zemi byly opakovány volby, ale také začínají zasahovat do vnitřních záležitostí Běloruska.

Ruský prezident Vladimir Putin zase konstatoval, že Rusko se vůči událostem v Bělorusku chová zdrženlivěji a neutrálněji než Evropané a Američané. Moskva považuje výsledky prezidentských voleb za legitimní a vychází z předpokladu, že všechny problémy v zemi budou vyřešeny pokojně.

Zdroj: https://sptnkne.ws/D4sB

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSpojené arabské emiráty zrušily ekonomický bojkot Izraele   
Pridal tk Neděle 30 srpen 2020 - 05:52:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezident Spojených arabských emirátů Chalifa bin Saíd Ál Nahján vydal výnos o zrušení ekonomického bojkotu Izraele na pozadí rozhodnutí o normalizaci vztahů mezi oběma zeměmi. Emirátské společnosti dostaly povolení k obchodu s Izraelem, oznámila v sobotu státní informační agentura WAM.

„Prezident SAE vydal výnos č. 4 z roku 2020 o zrušení federálního zákona č. 15 z roku 1972 o bojkotu Izraele a s tím spojených sankcí v souladu s vyhlášením o uzavření mírové smlouvy s Izraelem,“ uvádí se ve zprávě státní agentury.

Podle výnosu mají nyní společnosti a jednotliví podnikatelé v SAE povoleno uzavírat obchodní a finanční dohody s izraelskými společnostmi. Izrael může vyvážet do SAE jakékoli zboží a výrobky, a prodávat je na území této arabské země.

Izrael a Spojené arabské emiráty se dříve dohodly na úplné normalizaci vztahů. Ve společném s USA třístranném prohlášení se uvádí, že podle podmínek dohody se SAE dočasně odloží Izrael rozhodnutí o rozšíření své svrchovanosti na území na Západním břehu Jordánu. V nejbližších týdnech podepíší Izrael a SAE řadu dohod v oblasti investic, cestovního ruchu, přímého leteckého spojení, bezpečnosti, telekomunikací a dalších. Palestinské vedení prohlásilo své rozhodné nepřijetí a odsouzení třístranné dohody.

Reakce Íránu

SAE dělají chybu, když se sbližují s Izraelem, který je „nepřítelem“ celého Blízkého východu, prohlásil dříve íránský prezident Hasan Rúhání.

„Náš soused se bohužel sblížil s nepřítelem islámského světa, regionu a vrahem Palestinců – rozhodl se navázat vztahy se sionistickým režimem. To je islámská země, v níž žijí pobožní muslimové, jejich vládcové ale udělali chybu,“ řekl ve vysílání íránské televize.

Vyjádřil také naději na to, že SAE sejde ze zvolené cesty, a označil smlouvu za „zradu věci Palestiny“.

Zdroj: https://sptnkne.ws/D4hG
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína sleduje spolupráci s Francií na lécích a vakcínách na COVID-19   
Pridal tk Neděle 30 srpen 2020 - 05:45:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína a Francie by měly na pozadí pandemie COVID-19 řádně obnovit spolupráci v různých oblastech a posílit lékařskou spolupráci, aby pandemii porazily a přispěly k budování společenství společného zdraví lidstva, uvedl v pátek člen čínské státní rady a ministr zahraničí Wang Yi (Wang I).

Čína a Francie by měly více spolupracovat na výzkumu a vývoji léků a vakcín, jakož i na mechanismu prevence budoucích pandemií, uvedl Wang, když se v Paříži setkal s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem.

Obě strany by rovněž měly nadále pevně podporovat vedoucí úlohu Světové zdravotnické organizace (WHO) v globálním úsilí proti propuknutí koronaviru a postavit se proti politizaci pandemie, dodal Wang.

Čínský ministr zahraničí rovněž zdůraznil, že Evropa je významnou součástí multipolárního světa, že Čína a Evropa jsou vždy partneři, nikoli konkurenti. Čína i Evropa by tedy měly přispět k ochraně multilateralismu.

Francie je čtvrtou zastávkou Wangovy cesty po pěti evropských zemích. Doposud navštívil Itálii, Nizozemsko a Norsko.

Macron je jedním z nejvlivnějších evropských vůdců - druhý po německé kancléřce Angele Merkelové, se kterou se Wang setká, až v Německu bude zakončovat svou cestu.

Francouzskému prezidentovi také předal mluvený vzkaz a knihu od čínského prezidenta Xi Jinpinga (Si Ťin-pchinga).

Macron ocenil vzkaz od Xi a zdůraznil, že strategická komunikace mezi Čínou a Francií má velký význam.

Pochválil, že Čína slíbila, že poskytne koronavirovou vakcínu celému světu, jakmile bude vyvinuta a schválena, a dodal, že Francie je ochotna prohloubit spolupráci s Čínou proti COVID-19 a zároveň usilovat o dosažení dalších úspěchů v oblasti obchodu a zemědělství i v dalších oblastech.

Během své návštěvy se Wang také setkal s prezidentovým poradcem pro zahraniční politiku Emmanuelem Bonnem. Během svého setkání Wang znovu zdůraznil, že je třeba využít „rychlého kanálu“ k obnovení lékařské a další spolupráce s Francií.

Bonne uvedl, že Francie je odhodlána napomáhat oficiálním výměnám na vysoké úrovni mezi Čínou a Evropou, a že bude spolupracovat se všemi zúčastněnými stranami na komunikaci a spolupráci po pandemii, aby posunula strategickou spolupráci mezi Čínou a Evropou na novou úroveň.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2124 sec,0.0443 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,585kB