Pondělí 31 srpen 2020
Dceři prof. Prymuly se bez otce v podnikání nedaří – další “rodinná” firma MEDIMUN s.r.o. skomírá. Čeká na velkou “očkovací ránu”?   
Pridal tk Pondělí 31 srpen 2020 - 08:04:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V roce 2004 zakládá jistá Ruslana Prymulová (ročník 1965) v malé obci Horní Přím u Hradce Králové firmu MEDIMUN s.r.o. Firma léta nevykazuje žádnou (nebo zcela minimální) činnost. V roce 2017 jí přebírá Karolína Prymulová, dcera prof. Prymuly (hlavního propagátora masového očkování). Ta má za sebou čerstvou vele úspěšnou podnikatelskou činnost ve firmě Biovomed, kterou provozovala od roku 2013 (to bylo slečně Prymulové 24 let) se svým otcem. Její otec prof. R. Prymula tehdy působil jako ředitel FN HK a předseda vakcinologické společnosti. Firma Biovomed dokázala během 2 let (2014-5) vydělat na “poradenské činnosti” pro farmaceutické firmy (mimo jiné výrobce vakcín) neuvěřitelných 75 mil Kč. Zlí jazykové tvrdí, že to byla forma úplatků pro jejího otce za schválení jimi vyráběných vakcín (o podnikání firmy Biovomed zde: https://ceskavec.com/2020/06/kolik-skutecne-vydelal-promoreny-namestek-a-propagator-ockovani-prof-roman-prymula-od-farmaceutickych-firem-117-milionu-korun-za-5-let ). Následně se ale celá věc dostala na veřejnost a R. Prymula byl odvolán. Následoval záhadný prudký pokles zisku firmy Biovomed a v roce 2018 firmu slečna Prymulová prodává.

Je proto záhadou, proč se jí nepodařil stejný podnikatelský úspěch i v nové firmě MEDIMUN?! Ta v roce 2019 vykázala obrat pouze 180 tis Kč a skončila na nule, v roce 2018 měla dokonce ztrátu -84 tis. Kč. Čím to bude? Neúčastí jejího otce? Nebo na firmu nemá čas a čeká na lepší příležitost? Nebo nebyly ty správné zakázky za studie a poradenství od farmaceutických firem?

Podle oficální stránky na Linkedin pracuje slečna Karolína Prymulová v poradenské firmě Deloitte Czech Republic v oblasti supply chain managementu. Bude proto zajímavé sledovat, jak si firma povede v blízké budoucnosti. Její otec aktuálně propaguje masivní očkování proti koronaviru ve fukci poradce předsedy vlády. Jedna vakcína má stát skoro neuvěřitelných 400 USD! (později přišel s cenou 99 kč, tak se v tom vyznejte – poznámka redakce) Marže výrobce tedy budou v řádech tisíců procent! Budou nadnárodní farmaceutické firmy (vyrábějící vakcíny proti koronaviru) zase potřebovat “poradenství a studie” od jeho dcery, jako to bylo v případě firmy Biovomed? To by byl “homerun jako Brno”! Budu pro čtenáře www.ceskavec.com celou záležitost pozorně sledovat.

Prometheus
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponExkluzivně: Český překlad projevu Roberta F. Kennedyho Jr. na milionové demonstraci v Berlíně, která zlámala všechny rekordy!   
Pridal tk Pondělí 31 srpen 2020 - 05:24:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Exkluzivně: Český překlad projevu Roberta F. Kennedyho Jr. na milionové demonstraci v Berlíně, která zlámala všechny rekordy! Česká i světová média nehorázně lžou a tvrdí, že na demonstraci bylo jen 20 000 lidí! Důkazní porovnávací fotky z demonstrací v Minsku a z pražské Letné jsou tvrdým důkazem nehorázného lhaní světových médií o demonstraci, kde synovec JFK varoval národy před nástupem otroctví a totality pod rouškou opatření proti koronavirové pandemii! Robert Kennedy Jr. varoval před Billem Gatesem, připomněl vládu strachu podle slov Hermanna Göringa, varoval před zotročením lidí digitální měnou!

Celá evropská i americká alternativa žije v těchto hodinách dozvuky největší demonstrace v dějinách Berlína za posledních několik desítek let. V sobotu 29. 8. 2020 se v berlínském Tiergarten na hlavní berlínské třídě od náměstí Großer Stern až po Brandenburskou bránu shromáždilo podle matematických propočtů ze záběrů z dronů odhadem 1 až 1,3 milionu lidí z celé Evropy. Záběry zachycují úplně zaplněnou třídu Bundesstraße od Großer Stern až po Brandenburger Tor a zaplněné byly i paprskovitě připojené ulice ke Großer Stern, Altonaer Straße. Spreeweg a Hofjägerallee.
Záběry z dronu (foto o dva odstavce níže) jsou dechberoucí, tak obrovský dav se nedá srovnat s ničím v Evropě, s žádnou demonstrací v poslední době. Neměl jsem bohužel čas na cestu do Berlína, ale takto monstrózní akce otřásla režimem nejen v Berlíně, ale v celé Evropě a v tiskových světových agenturách vypukl poplach a naprostá panika. Zpravodajské agentury začaly chrlit lživou zprávu o 20 000 demonstrantech, včetně českých médií jako je Česká televize nebo server Eurozprávy. Strach globálních elit z dopadů demonstrace je strašlivý do takové míry, že se rozhodly lhát stovkám milionů lidí ve světě o průběhu berlínské demonstrace.

Média mají občany za kretény, když milionovou demonstraci zdokumentovanou fotografiemi vydávají za setkání zhruba 20 tisíc lidí

V naší redakci jsme se proto rozhodli, že dezinformace mainstreamových agentur dáme do kontrastu s fakty, které pochází od nich samotných, tedy rovněž od agentur Velké trojky (AP, AFP a Reuters). Vzali jsme do ruky fotografie z demonstrace v Minsku z našeho článku, kde zpravodajské agentury tvrdí, že 23. srpna se demonstrace zúčastnilo 100 000 Bělorusů v centru běloruského hlavního města.

Toto je podle médií 100 000 demonstrantů v Minsku, no budiž…

FOTO: Minsk, 23. srpna, demonstrace proti Alexanderu Lukašenkovi. Podle západních médií na obrázku vidíte 100 000 Bělorusů.Na fotografii výše tedy vidíte 100 000 Bělorusů. Fotografie zachycují jak samotný prostor před běloruským sídlem prezidenta a parlamentu, tak i ulici, kterou průvod přicházel. Z fotografií jistě vidíte, že ten dav má určitou mohutnost, ale rozhodně ne takovou, jako byla demonstrace v sobotu Berlíně. Pokud tedy toto, co vidíme na snímcích z Minsku, je 100 000 lidí, jak potom proboha v Berlíně mohla být účast jen 20 000 lidí, když se díváme na záběr z dronu? Ano, nosaté lhaní tiskových agentur, to známe, to umí velice dobře. Ale pojďme se podívat na další srovnání. Nejprve fotka sobotní demonstrace v Berlíně pořízená z vysoko letícího dronu.

Tohle níže je prý 20 000 lidí v Berlíně, tvrdí německá policie a spolu s ní nosatá mainstreamová média

FOTO: Berlín, 29. 8. 2020: Großer Stern Platz, nahoru zaplněná Bundesstraße až k Brandenburg Tor. Vedlejší ulice jsou rovněž zaplněny, viz. další fotografie níže. Reálný odhad pořadatelů: 1 milion lidí. Tvrzení německé policie: 20 000 lidí. Takhle se v roce 2020 dělá politika.


A teď tuto fotku srovnáme s Prahou. Minulý rok v červnu proběhla na pražské Letné mohutná demonstrace Milionu chvilek proti Andreji Babišovi. Podle oficiálních údajů mobilních operátorů a podle analýz z dronů se na Letné sešlo plus mínus necelých 300 000 lidí. Jenže, dámy a pánové. Máme tady velký problém. Přestože Letná není nijak malá, ve srovnání s Großer Stern a Bundesstraße je Letná naprosté prd, doslova mrňavý plácek na kopání s mičudou v několika přátelích a tím to hasne.

A tohle níže je podle médií 300 000 lidí…

FOTO: A tohle je prý 300 000 lidí na Letné, dne 23. 6. 2019Sami se na to podívejte a řekněte si, jestli vás nešálí zrak. Tohle, co vidíte na Letné, je mnohem menší dav než v Berlíně, ale přesto na Letné bylo prý 300 000 lidí a v Berlíně jenom 20 000 lidí. Dámy a pánové, to co vidíte, ten rozpor, ten konflikt mezi fakty, tomu se říká v jidiš Chucpe (Chutzpah), čili nehorázná drzost tak odporného rozměru, že se to nedá nežidovskými slovy ani vyslovit. Sionistické mediální agentury tak gójům nestydatě lžou do očí takovým způsobem, že z nich doslova dělají debily s mašličkou na hlavě, vyplazeným jazykem a tupým pohledem do ztracena.

Zpravodajské agentury si ověřily na 11. září, že mohou lhát i o faktech a skutečnostech, ke kterým existují důkazy a svědectví

Lidé tam byli, lidé viděli, lidé to natočili, záběry z dronů jsou k dispozici, ale nic z toho nosatým agenturám nezabrání v tom, aby lhaly gójům do očí tak sprostě stejně, jako lhaly 11. září 2001, když média tvrdila, že do Pentagonu narazil dopravní Boeing, ale nikdy se ho nepodařilo najít, protože tam nebyl. Ve zdi Pentagonu, než se po zhruba 15 minutách kvůli poškození zhroutila, byla jen kulatá, černá a očouzená díra, zatímco okenní skleněné tabulky ve vedlejších oknech zůstaly nepoškozené.

Letadlo asi nemělo křídla, nemělo motory, ale přesto letělo a vešlo se celé do kulaté díry o průměru cca. 2 metry. Vidíte, lež jako věž, ale to nic nemění na tom, že ta lež už 19 let je prohlašována za pravdu. Média to neustále opakují. Takže se nemůžete divit, že v roce 2020 ta samá média lžou i o počtu lidí, kteří přišli v Berlíně demonstrovat proti globální totalitě, což je hlavní procesní nástroj světového sionismu. A cože tak děsivého na demonstraci zaznělo?

FOTO: Zaplněná vedlejší berlínská ulice při sobotní demonstraci.Největší dopad mělo vystoupení Roberta F. Kennedyho Jr., tedy synovce Johna F. Kennedyho, který na demonstraci vystoupil a začalo rodeo. Nejprve se zmínil o tom, že americká liberální média tvrdí, že přijel do Berlína promlouvat asi ke 3 až 5 tisícům nacistů. Následně zopakoval stanoviska a informace, která znáte z Aeronetu, že současná koronavirová pandemie má pouze za úkol dostat lidi a populaci pod absolutní kontrolu, a to prostřednictvím strachu.

Robert Kennedy Jr. citoval Hermanna Göringa a jeho výrok na tribunálu v Norimberku, že nacisté získali absolutní kontrolu nad Němci prostřednictvím jediného nástroje, že v Němcích podněcovali strach, konkrétně strach o přežití Němců. Ty samé procesy dnes používají globální elity a lidé jako Bill Gates a Tony Fauci k tomu, aby lidé souhlasili dobrovolně s opatřeními, ke kterým by jinak nikdy souhlas nedali. Strach je tak společným nástrojem, který používali nacisté, i dnešní globalisté. Není divu, světový sionismus to má dokonale zmáknuté a může čerpat z historie, kterou sám pomáhal vytvářet v minulosti.

Synovec JFK varoval v Berlíně před novou globální totalitou

Robert F. Kennedy Jr. rovněž varoval před 5G sítěmi, které mají přinést éru permanentního a celoplanetárního sledování lidí a rovněž digitální měnu, kdy dojde k úplnému zrušení hotovosti kvůli poslušnosti populace. Lidé, kteří budou mít peníze jen ve formě digitální měny, tedy v elektronické podobě, budou velice dobře ovladatelní, protože režim může potom jakémukoliv nepohodlnému člověku zablokovat účet a tím ho ekonomicky a krátce poté i fyzicky popravit, protože bez funkčního účtu si člověk nenakoupí ani potraviny a umře hlady.

Na demonstraci přijeli lidé z celého světa, z Evropy, z Asie, z Afriky, z Austrálie, z Ameriky, byla to obrovská akce a reakce globálních elit je jaká? Lži! Chápete? Na nic jiného se nevzmůžou, nezaznívají žádné protiargumenty, prostě nic. Místo toho globální nosatá média vyprodukují nabubřelé chucpe, že v Berlíně bylo jen 20 000 lidí. Tečka. A to je co za proces? No, to je na Odporovém gradientu proces na 1. stupni, tzv. bagatelizace, resp. marginalizace. Média vyprodukují lež, která má bagatelizovat dopad obří demonstrace. Připravil jsem proto pro vás český překlad videa a vystoupení Roberta F. Kennedyho Jr. v Berlíně, protože to byl zlatý hřeb celé demonstrace, které byla zvukovými aparaturami a obrazovkami přenášena i ve vedlejších ulicích okolo Großer Stern.

Nastává civilizační střet o podobu světa mezi Brave New World a Good Old Ages

Tato demonstrace bude mít historický dopad, protože se ukazuje, že média nejsou všemocná a sionistické agentury, přestože se snaží lhát a dezinformovat, postupně ztrácí dech. Dříve bychom slyšeli kritické komentáře a diskusní panely, dnes už se to omezuje pouze na nehorázné lhaní veřejnosti o bagatelní účasti na demonstraci. Všechny společenské procesy v západní civilizaci vedou nevyhnutelně ke katarzi a postupně se začne společnost v Evropě, v USA a obecně v západní společnosti štěpit, a to na neoliberální a zdegenerovaný svět Brave New World, ve kterém žena nemá prsa a muž se chová jako lolitka, a na ochránce Good Old Ages, tedy ochránce tradiční rodiny, svobody a národních států.

Tento civilizační a ideový střet se ovšem postupně bude vyostřovat. Cílem světového sionismu je rozpoutání rasové války mezi bělochy, tzn. mezi tzv. západní civilizací, mezi sebou. A k tomu nesmí nikdy dojít, světový sionismus by tím nad národy gójů zvítězil v obrovském triumfu. Nepřítelem nesmí být příslušník naší rasy, ale pouze ten, který bílého muže či ženu pokřivil, zdegeneroval, rozvrátil jejich hodnoty, odcizil jejich rasovou příslušnost a zničil jejich tradiční rodinu. A právě o těchto vinících, kteří za tyto procesy mohou, o nich mluvil Robert F. Kennedy, i když nepojmenoval Dům Sion otevřeně, pouze jejich emisary, protože by to nepřežil. Přesto ale je skvělé vidět, že v Berlíně zahřmělo a z nebe padají mediální lží tak mocně, jako kdyby někdo prokopl konev plnou vody. Takže, až zase uslyšíte bláboly o 20 tisících lidech v Berlíně, tak už víte, že všechno je jinak.

-VK-Šéfredaktor AE News

Zdroj: https://aeronet.cz/news/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBělorusko: Proč se Lukašenko dočkal barevné revoluce právě teď?   
Pridal tk Pondělí 31 srpen 2020 - 04:46:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Globalistické vyšší síly jsou jednoznačně rozhodnuty svrhnout dlouholetého jediného vůdce Běloruska, prezidenta Alexandra Lukašenka. Otázkou je, proč právě teď? Jedním z argumentů bude, že ho ničí kvůli jeho neodpustitelnému vzdoru vůči koronaviru. V každém případě Bělorusko čelí Západem řízené barevné revoluci, která je v plném proudu. Protesty během voleb, které se konaly 9. srpna, vykazují všechny znaky destabilizačních protestů, které jsou běžné během barevných revolucí, organizovaných západními nevládními organizacemi, jakož i soukromými smluvními stranami, využívajícími sociální sítě k řízení takovýchto protestů.

Lukašenkův režim vzdoroval Světové zdravotnické organizaci a globálním požadavkům na izolaci a karanténu kvůli koronaviru. Odmítl nařídit celoplošnou karanténu obyvatel země a omezení ekonomiky. K datu 13. srpna bylo v zemi zaznamenáno celkem 617 úmrtí na nemoc covid-19. Bělorusko bylo společně se Švédskem a americkým státem Jižní Dakota jedním z mála míst na světě, které úspěšným způsobem dokázalo nesprávnost bizarních a nebezpečných požadavků Světové zdravotnické organizace na globální izolaci, která měla pomoci s potlačením pandemie. Bělorusko nenařídilo žádnou karanténu, takže většina průmyslu pokračovala v činnosti. Školy zůstaly otevřené, kromě třítýdenního volna v době Velikonoc. Nebyly stanoveny žádné požadavky na nošení roušek, pouze dobrovolnické organizace distribuovaly ochranné roušky a v červnu EU zaslala představitelům zdravotnictví zásilku s ochrannými prostředky, včetně roušek k distribuci. Fotbal a přehlídka na počest Dne vítězství 9. května proběhly jako obvykle. A nyní země slouží jako příklad, který Světová zdravotnická organizace a přátelé nechtějí.

Jedním velmi důležitým bodem je, že ministerstvo zdravotnictví ignorovalo chybná doporučení Světové zdravotnické organizace, týkající se označení úmrtí na covid-19 v případě, že existovalo pouze „podezření“ na tuto nemoc. Aby mohli běloruští patologové uvést, že příčinou úmrtí byl koronavirus, musí tam být přítomnost patomorfologického obrazu s laboratorním potvrzením covidu-19.

Tohle samozřejmě nepasovalo globalistickým vyšším silám. Zjevně zkorumpovaná Světová zdravotnická organizace, jejímž hlavním soukromým sponzorem je Gatesova nadace, kritizovala Lukašenkovu vládu za nedostatečnou karanténu, a když v červnu oznámila, že poskytne Bělorusku půjčku ve výši 940 milionů dolarů, MMF sdělil svou podmínku, že země musí lidem nařídit karanténu, izolaci a uzavřít hranice, což Lukašenko odmítl jako „nesmysl“. V prohlášení, které bylo hodně citováno, poznamenal: „MMF od nás nadále požaduje karanténní opatření, izolaci, zákaz vycházení. To je nesmysl. Nebudeme tancovat, jak někdo píská.“

Barevná revoluce začíná

Je zcela zřejmé, že NATO a západní globalistické skupiny pracovaly na svržení Lukašenka již hodně dlouho předtím, než začaly události, spojené s covid-19. Tento vzdor vůči koronavirovým opatřením zřejmě jen přispěl k urychlení událostí. Západ a jeho „demokratické“ nevládní organizace měly dlouho Lukašenka ve svém hledáčku. Během Bushovy administrativy v roce 2008 americká ministryně zahraničí Condoleezza Riceová veřejně označila Lukašenka za „posledního diktátora“ v Evropě. Poté Rusko vytvořilo Euroasijskou hospodářskou unii společně s Kazachstánem a Běloruskem coby členy. Až do nynějška Lukašenko odmítal Putinův návrh, aby se země sloučila s Ruskem v jeden velký unijní stát. To se ale může brzy změnit.

Protesty vypukly v Bělorusku po volbách 9. srpna, kdy Lukašenko získal zhruba 80% hlasů oproti opoziční „západní“ kandidátce Světlaně Tichanovské, která ohlásila kandidaturu na poslední chvíli. Tyto protesty probíhají podle stejného modelu, který CIA a její různé „demokratické“ nevládní organizace, v jejichž čele je Národní nadace pro demokracii (NED), vytvořily v Srbsku, na Ukrajině, v Rusku a mnoha dalších státech, jejichž lídři se odmítli podrobit globalistickým diktátům. Allen Weinstein, spoluzakladatel nadace NED, prohlásil pro Washington Post v roce 1991: „Hodně z toho, co dnes děláme, prováděla tajně CIA před 25 lety.“ NED je financována vládou USA, ale navenek se po celém světě prezentuje jako „soukromá“ nevládní organizace, podporující demokracii, která však již od rozpadu Sovětského svazu na počátku 90. let sloužila jako nástroj při téměř všech destabilizačních procesech, usilujících o změnu režimu, podporovaných Washingtonem.

Nadace NED uveřejnila v roce 2019 na svých webových stránkách seznam zhruba 34 grantů NED na projekty v Bělorusku. Všechny měly za cíl rozvíjet a školit celou řadu opozičních skupin a místních nevládních organizací, zaměřených proti Lukašenkovi. Granty byly určeny na takové projekty, jako např. „Posílení nevládních organizací: Zvýšit místní a regionální občanskou angažovanost... identifikovat místní problémy a rozvíjet podpůrné strategie.“ Další grant byl na „rozšíření online knihovny publikací, které nejsou v zemi snadno dostupné, včetně děl o politice, občanské společnosti, historii, lidských právech a nezávislé kultuře“. Další grant NED se týká „obrany a podpory nezávislých novinářů a médií.“ A další: „Posílení nevládních organizací: Podpora občanské angažovanosti mládeže“. Další velký grant NED se týkal „školení demokratických stran a hnutí, zaměřené na kampaně efektivní podpory“. V pozadí těchto nevinně znějících projektů NED je schéma pro vytváření speciálně vyškolené opozice, které je v souladu s modelem CIA pro nadaci NED.

Pochybná Nexta

Klíčovou roli při koordinaci „spontánních“ protestů hrál kanál „Nexta“, sídlící ve Varšavě, zaměřený na posílání zpráv a videí, který je založený na aplikaci Telegram messaging. Nexta, kterou „někdo“ považuje za běloruský kanál, je formálně vedena 22letým běloruským emigrantem, žijícím v Polsku, jménem Stěpan Putila. Vzhledem k tomu, že běloruský internet byl od té doby nedostupný, kanál Nexta, spravovaný z Polska, zveřejnil bezpočet videonahrávek s veřejnými protesty a zásahem policie, a nyní má údajně 2 miliony sledujících. Jakmile Bělorusko zastavilo přístup k internetu, kanál Nexta se rychle stal srdcem barevné revoluce.

Stěpan Putila je také znám pod přezdívkou Stěpan Světlov. Putila dříve pracoval pro varšavský kanál Belsat, vysílající propagandu do Běloruska, který je financován polským ministrem zahraničí a agenturou Spojených států pro mezinárodní rozvoj (USAID). Spoluzakladatelem a šéfredaktorem kanálu Nexta je od března 2020 běloruský exulant Roman Protasevič, který v minulosti pracoval pro propagandistická média americké vlády - Radio Free Europe/Radio Liberty. Protasevič také pracoval pro polské Euroradio, které částečně financuje USAID. Aktivně se účastnil demonstrací, organizovaných CIA v letech 2013-14 na náměstí Majdan v Kyjevě, a podle jeho Facebookových lajků má blízko k ukrajinské neonacistické jednotce Pahonia. V dubnu 2018 se Protasevič objevil na ministerstvu zahraničí USA ve Washingtonu, což je pozoruhodné spojení. Na Facebooku k tomu poznamenal: „Začíná nejdůležitější týden v mém životě.“ Téhož dne uveřejnil fotku, na níž se nachází přímo na ministerstvu zahraničí, a uvedl: „Nikdy v životě jsem neměl tolik důležitých a zajímavých setkání.“ Po návratu z Washingtonu začal od 31. srpna 2018 pracovat v běloruském rádiu Euroradio.fm, které financuje USAID. O dva roky později Protasevič koordinuje protesty proti Lukašenkovi z Varšavy prostřednictvím kanálu Nexta. Že by náhoda?

Kanál Nexta, který používá v Londýně registrovaný Telegram, a nachází se v Polsku, které je členem NATO, nebyl vypnutý. Nexta uveřejňovala prostřednictvím sociálních sítí informace, jako jsou např. plány na protesty, doba a místo shromáždění na demonstrace, kdy zahájit stávku, kde je shromážděna policie, atd. Nexta také zveřejňovala texty s požadavky protestujících, aktualizace o zatčení, informace o místě, kam odvezla pořádková policie zatčené demonstranty, kontakty na právníky a ochránce lidských práv, a také mapy, na nichž byla vyznačena místa, kde se nachází policie, a adresy míst, kde se mohou protestující schovat.

Uživatelé také dostávali rady, jak obejít blokování internetu pomocí proxy serverů a jiných prostředků. Maxim Edwards, proopoziční britský novinář z Global Voices, popsal kanál Nexta těmito slovy: “Je jasné, že tento kanál nejen informuje o protestech, ale také hraje zásadní roli při jejich organizování.“

Není pochyb o tom, že by takováto koordinace ze zahraničí nebyla možná, pokud by kanál Nexta neměl skutečně velmi sofistikovanou pomoc od určitých zpravodajských služeb. Nexta tvrdí, že její financování je závislé na „darech“ a reklamách, avšak prohlašuje, že nedostává žádné „granty“ od vlád nebo nadací. Ať už je to pravda nebo ne, je to odpověď, která nám něco málo objasňuje. Je jedním z „dárců“ USAID nebo nadace Open Society? Relevantní je, že kanál Nexta používá kybernetickou technologii, kterou Bělorusko nemůže vypnout. V roce 2018 se ruská vláda neúspěšně pokoušela zakázat aplikaci Telegram kvůli tomu, že odmítala prozradit své zdrojové kódy.

Globalistické snahy

Opoziční političtí kandidáti Lukašenka jsou také překvapivě obratní v taktice, což naznačuje, že je řídí profesionálové. Světlana Tichanovská, údajně „politická novicka“, která se do politiky vložila v době, kdy zatkli jejího manžela a zakázali mu kandidovat, tvrdí, že vyhrála volby na základě výzkumu, při němž jsou dotazováni voliči, kteří právě vyšli z volebních místností. 14. srpna Tichanovská oznámila, že vytváří „koordinační radu“, která má zajistit poklidné předání moci. To připomíná výzvu Valerije Cepkala, jiného opozičního kandidáta, který dříve pracoval ve Washingtonu jako běloruský velvyslanec, jemuž bylo zakázáno kandidovat na prezidenta, stejně jako Sergejovi Tichanovskému, manželi Tichanovské. Cepkal to nazval „fronta národní spásy“.

Přestože je Bělorusko malá země, která má méně než 10 milionů obyvatel, Západ velmi sází na tyto destabilizační snahy. John Brennan, šéf CIA v době Obamovy vlády, řídil v roce 2014 státní převrat na Ukrajině, podporovaný Spojenými státy, s cílem zabránit Ukrajině, aby vstoupila do ruské hospodářské unie. Tento převrat nepřinesl Ukrajině nic dobrého. Výsledkem byla vláda, v jejímž čele stanuli jiní zkorumpovaní oligarchové, kteří se přátelili s Washingtonem, zejména za Obamovy vlády.

Agentura NED se v roce 2018 pokusila destabilizovat Arménii, další část ruské Euroasijské hospodářské unie. Pokud by se jim to nyní podařilo s Běloruskem, pro Rusko by to mohlo mít závažné vojenské a politické důsledky. Zda Lukašenkovo vzdorování opatřením, která vydala Světová zdravotnická organizace proti koronaviru, sehrálo roli v načasování probíhajících snah o barevnou revoluci v Minsku, není důležité. Je zjevné, že globalistické vyšší síly na Západě, včetně EU a Washingtonu, si přejí rozvrácení Běloruska, jako tomu bylo před šesti lety na Ukrajině. Pokud uspějí, můžeme si být jisti, že budou mít dost odvahy na to, aby to později zkusili v Rusku.

William Engdahl

Belarus: Why Is Lukashenko Being Color Revolutioned Just Now? vyšel 21. 8. 2020 na Global Research. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/08/8419-belorusko-proc-se-lukasenko-dockal-barevne-revoluce-prave-ted.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKonec evropské civilizace jak jsme ji znali   
Pridal tk Pondělí 31 srpen 2020 - 04:41:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Oproti Americe, které hrozí černá tyranie, jak jsme zde ve čtvrtek psali, v západní Evropě se ve jménu lidské solidarity, lásky a bratrství rodí jiná odrůda totality-- humanitární fašismus. Evropa udělala stejnou chybu jako římské impérium, když otevřelo brány barbarům, kteří toužili po jeho bohatství a nevzdali se víry svých předků.

V polovině století víc jak třetinu lidí na Zemi budou tvořit muslimové. Zásluhu na tom přičtěme Koránu, který zakazuje potraty a jakýkoli způsob antikoncepce ženám a mužům plýtvání semenem. Totéž přikazuje Bible. Zatímco muslimové poslouchají Alláha, pro většinu křesťanů je ekonomický imperativ silnější nežli hlas Boží. Mladí manželé ve všech vyspělých zemích by o tom mohli přednášet na univerzitě.

Až do roku 2010 bylo nejrozšířenějším náboženstvím křesťanství, k němuž se hlásilo 31 procent z celkového počtu 6.9 miliard lidí na světě, zjišťuje americké statistické středisko Pew Center Research. Islám byl na druhém místě s 23 procenty vyznavačů. V příštích desetiletích se jejich počet víc jak zdvojnásobí a v roce 2060 poprvé v historii jich bude víc nežli křesťanů. Zástupy muslimů vzrostou o 73 procent, zatímco houfy ostatních obyvatel planety pouze o 35 procent.

A to vše hlavně proto, že klín muslimských je úrodnější než všech jiných bez ohledu na náboženství nebo rasu. A také proto, že mnoho věrozvěstů Alláhových dělá svým mužským ovečkám stejnou nalejvárnu jako saudský imám v Ženevě, který jim hlásal, že svým semenem dobydou svět--- až do chvíle, kdy ho Švýcaři posadili na letadlo do Rijádu.

Tak či onak, z demografického hlediska lze 21. století nazvat stoletím muslimek.

Jakým způsobem ovlivní tento vývoj Evropu, která se stala zaslíbeným kontinentem muslimských přistěhovalců?

O tom rozhodne imigrační politika Bruselu a národní postoj k přistěhovalcům. Obojí bude určovat, jak bude vypadat společenský, sociální a politický vývoj v Evropě. Jsou možné tři scénáře, prohlašují prognostici Pew Research Center.

První předpokládá, že Evropané jako jeden muž prohlásí, že bárka je plná a Brusel zavře ekonomickým migrantům hranice. Počet muslimů se do roku 2050 zvýší jen nepatrně z 4.9 procent na 7.4 procent. Nejvíce jich bude ve Francii kolem 11 procent, v České republice 0,2 procent. Zmiňuji se se o prvním scénáři pro úplnost a také proto, že snít je lidské, jak řekl klasik.

Podle druhého EU nechá hraniční škvírky pro běžnou migraci, to znamená pro pracovní síly, které potřebuje, a pro rodinné příslušníky naturalizovaných cizinců. Všechny západoevropské státy zaznamenají značný přírůstek muslimů. Největší bude ve Švédsku, což nepřekvapuje vzhledem k jeho dlouhodobě neudržitelné imigrační vstřícnosti. Počet muslimů od nás na západ dosáhne v průměru víc jak 11 procent obyvatelů, u nás 1.1 procent.

Třetí scénář je statut quo, k žádnému omezení imigrace nedojde, hranice zůstanou průlinčité a pašeráci lidí, včetně neziskovek, budou mít žně. Počet muslimského obyvatelstva v Evropě se během příštích třiceti let zvýší ve Švédsku na 30 procent, Německu na 20 procent, Rakousku na 19 procent, Belgii a Francii na 18 procent a Anglii, a Norsku na 17 procent. U nás na 2 procenta, v Polsku pouze 0,2 procent.

Tyto předpovědi berou v úvahu národní postoje k imigraci, ale nepočítají se zrychlením přídavného turbo motoru, který OSN cudně nazývá pakt o řízené světové migraci, protože v době, kdy vznikaly, turbo bylo ještě ve vývoji. Naše vláda pakt nepodepsala. Leč Brusel ten spasitelský plán na přesídlení africké a asijské bídy do Evropy přijal za vlastní a bude nám ho servírovat po částech s různými omáčkami při každé vhodné příležitosti.

Obecně lze říci, že přítomnost nesourodé skupiny v národním organismu nad deset procent je hranice sociální a kulturní únosnosti. Při dvaceti procentech země překročí práh společenské snášenlivosti, za nímž již číhají etnické, náboženské a rasové střety.

Skluz z jedné etapy do druhé je pozvolný se stupňujícím se dopadem na domorodé obyvatele. Až do dvou procent jsou muslimští přistěhovalci vnímáni především jako mírumilovná menšina, která nepředstavuje žádnou hrozbu ostatním občanům. Při pěti procentech nabírají aktivisty z řad okrajových sociálních skupin, ve vězeních a z pouličních gangů, aby prosadili svůj způsob života. Začínají výtržnosti, které vedou k násilí a prvním nepokojům.

Kvalitativní zlom v občanském soužití přichází při překročení deseti procent nesourodých cizinců z celkového počtu obyvatel, což se považuje za práh tolerance. Vytvářejí se takzvané no-go zóny, kde je uplatňováno muslimské právo a kam se policie neodváží vstoupit, jako třeba ve Francii, Anglii, Belgii a Německu.

Od patnácti procent výše se ulice stávají válečným polem, hoří automobily a tvoří se milice džihádu jako je tomu dnes ve Švédsku. Ve Stockholmu se během muslimských demonstrací střílelo, v třetím největším městě Malmô vládnou muslimské gangy, na dalších místech došlo k teroristickým akcím, které jsou předzvěstí občanské války. Švédský model sociálního státu se hroutí, protože většina přistěhovalců nemá potřebnou kvalifikaci, aby mohla pracovat a přispívat do státní kasy, místo toho pobírá sociálních podporu z daní domácího obyvatelstva.

Proč Francouzská vláda utahuje penzistům opasek i za cenu všelidového odporu? Jedním z hlavních a utajovaných důvodů je, že musí zacpat díru v sociálním rozpočtu, která se neustále zvětšuje následkem vstřícné imigrační politiky a vyšší plodnosti muslimských žen. Přistěhovalci dostávají sociální dávky jako rození Francouzové plus různé příplatky. Stát již platí 4.5 miliard euro ročně na integraci, 2 miliardy na nedoprovázené mladistvé přistěhovalce a miliardu připlácí na zdravotní ošetření.

Vládnoucí elita v západní Evropě se snaží skrýt pravý stav věcí a omezuje svobodu tisku a projevu, politicky správné myšlení pořádá hony na čarodějnice, policie potlačuje projevy nespokojenosti původních obyvatelů, soudní metr pro přistěhovalce je delší nežli pro domorodce.

Sečteno a podtrženo, ve jménu lidské solidarity, lásky a bratrství se rodí nová odrůda totality— humanitární fašismus, jak tento trend někteří nazývají. Začíná všude tam, kde člověk nemůže říct nic záporného o nezvaných hostech, byť jen, že muslim falešně zpívá. Brání mu v tom strach, že bude ocejchován, když ne trestně stíhán, jako xenofob a rasista. Je to strach zcela oprávněný a doložený mnoha justičními rozhodnutími.

Podle spisovatele a publicisty Benjamina Kurase Islám má dva prvky zcela neslučitelné s demokracií. Jedním jsou zákony šaría rozdělující společnost na nadřazené muslimy a podřízené jinověrce a bezvěrce s odlišnými právy a povinnostmi, trestající kritiku a změnu víry smrtí, a v neposlední řadě stavějící ženy do podřadného postavení. Druhým je koncept džihádu – šíření islámu do celého světa všemi dostupnými prostředky, od propagandy a obsazování veřejného prostoru, po masakry – provozované s náramnou krutostí po celé jeho dějiny. Dokud tyto dva aspekty zůstávají součástí islámského kánonu, zůstává islám ve své kompletnosti největší současnou hrozbou pro západní civilizaci.

Známý britský historik skotského původu Neil Ferguson dochází k závěru, že Evropa udělala stejnou chybu jako římské impérium, když otevřelo brány barbarům, kteří toužili po jeho bohatství a nevzdali se víry svých předků Byli to barbaři, ne Hunové, kteří zpustošili Řím během jedné generace, a ne během delší doby, jak se vykládá.

Nepřirozeně podobné procesy dnes ničí Evropskou unii, ačkoli málokdo je ochoten to připustit, tvrdí Ferguson, který přednáší na Harwardu a v Oxfordu. Co se skutečně děje je, že Evropa, stejně jako římské impérium zkraje pátého století, nechala svoji obranu padnout. Tato obrana spočívala v odhodlání použít své vojenské zdatnosti a ve věrnosti evropským hodnotám. Místo nich přijala za své multikulturní ideje, které způsobily, že společnost se imigraci už ani nebrání. A když, pak jenom slovy.

Současný vývoj ukazuje, že budoucnost západní Evropy nabere podobu švédské skutečnosti, ale na steroidech. EU a OSN povolují všechny migrační šrouby a vše nasvědčuje tomu, že bod odkud není návratu byl překročen.

Kdo se domnívá, že střední Evropa je za větrem, je na hlubokém omylu. Statistický výhled sice ukazuje, že muslimská imigrace v příštích letech by u nás měla zůstat pod kontrolou, ale ve hře o národní a státní přežití je několik jiných faktorů, které nejsou statisticky podchyceny.

Především je tu již zmíněné migrační turbo Evropská unie a OSN. Jeho vliv je zřetelný, zejména ve Francii, Německu, Itálii, Španělsku, Velké Británii, Dánsku a Švédsku. Urychluje rozpad západního sociálního státu a v dohledné době tamní migranti začnou šilhat po lepším na východě. EU bude jejich tužby podporovat a my se octneme po stupňujícím se tlakem jim je splnit. Jak dlouho asi bude naše vláda schopná odolávat apelům na evropskou soudružnost podpořeným politickými a hospodářskými šťouchanci?

Jsou dvě věci, které jako angažovaní občané můžeme udělat:

Volit jenom ty strany a politiky, kteří upřednostňují národní zájmy a národní hodnoty. Podpořit všemi silami českého politika, který bude mít odvahu de Gaulla, aby udělal s Putinem za minulostí tlustou čáru. Komunistický systém v Rusku a sovětská rozpínavost jsou deset sáhů pod zemí; soudobý kříženec kapitalismu s autoritářskými rysy nechce dobývat vojenskou silou. Prvenství ve světě se dnes nezískává ve válce, ale v ekonomice, technologii a ve strategickém spojenectví. Českou kotlinu k tomu Rusko nepotřebuje.

Není jiné řešení. Neboť v konečné analýze nejde jenom o záchranu evropské civilizace, ale o přežití bílé rasy.

Jan Vítek
Český novinář žijící v Ženevě ve Švýcarsku

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTo všechno pan Alexandr Vondra možná ani neví nebo je mu to jedno. Prostě partner v NATO může mít možná občas „drobné“ nedemokratické výstřelky...   
Pridal tk Pondělí 31 srpen 2020 - 04:38:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rád bych se vrátil k televizní diskusi na ČT, kde jsem byl 19. 8. hostem pořadu Události komentáře, spolu se dvěma dalšími kolegy europoslanci – paní Ditou Charanzovou z ANO a Alexandrem Vondrou z ODS. Tématem byla situace v Bělorusku po „neplatných volbách“. V okamžiku, kdy jsem srovnával stav demokracie v Bělorusku a Turecku, které je, jak víme, členem NATO a kandidátskou zemí na vstup do EU, jsem byl moderátorkou Světlanou Witowskou přerušen, a aniž by mě nechala domluvit, obrátila se na Alexandra Vondru, který pak měl dost času na to, aby vyjádřil svůj názor, že ve srovnání Běloruska a Turecka je na tom, co se demokracie týče, Bělorusko mnohokrát hůře. Je to očekávaný, a přesto smutný postoj politika, který má v první řadě na mysli zájmy NATO a USA, až pak Evropy, nemluvě o České republice.

Sultán Erdogan je prý občas „s demokracií na štíru“, ale Lukašenko mnohem více. V souvislosti s aktuálními demonstracemi v Bělorusku se hovoří o různém počtu zraněných, zatčených a mrtvých, prý až několik desítek. I kdyby – osobně se domnívám, že počet mrtvých je „poněkud nadnesený“- kam by se diktátor Lukašenko hrabal na váženého spojence v NATO Erdogana.

I kdybychom „přeskočili“ bombardování kurdských měst na východě Turecka v roce 2015 poté, co ztroskotaly rozhovory mezi vládou Turecka a Kurdskou stranou pracujících (PKK), která je stále největším symbolem odporu kurdského obyvatelstva proti turecké represi. I kdybychom velkoryse přehlédli rozstřílené trosky, pod nimiž pod pásy tanků umíraly stovky lidí v tzv. „uzavřené zóně“ jen ve městě Diyarbarkir, kurdsky Amed, mohli bychom si všímat, jaké jsou osudy těch, kdo se odváží kritizovat vládu prezidenta Erdogana.

Starostové velkých kurdských měst, právě jako je Amed, Mardín a Van, stejně jako mnoha menších obcí na jihovýchodě země, jsou pravidelně poté, co zvítězí ve volbách, odvoláváni a nahrazováni nucenými správci z vládní strany AKP. Poslanci za opoziční prokurdskou stranu HDP jsou zbavováni imunity, odvoláváni, souzeni a zavíráni. Důvod je stále stejný – „podpora teroristické organizace“, kterou se myslí PKK. Sazba je různá – od 7 do 15, ale i 30 let či doživotí.

Abychom si nemysleli, že represe se týkají jen Kurdů, jsou stále ještě, 4 roky po nezdařeném puči proti prezidentu Erdoganovi, jehož pozadí je stále nejasné, zatýkány stovky a tisíce údajných přívrženců hnutí duchovního Fetulláha Gülena, toho času v exilu v USA, který je označován za strůjce puče.

V současné době je západní tisk kromě událostí v Bělorusku zahlcen i dohady nad zdravotním stavem opozičního ruského politika Alexeje Navalného. Mluví se o otravě – za kterou je podle většiny západních médií samozřejmě Putin. Navalnyj byl převezen do Německa, tak doufejme, že pokud se otrava prokáže, nebude jed „dodán“ až po činu. Ruští lékaři deklarují, že stopy jedu nenašli, ale kdo by jim v západní Evropě věřil, že.

O tureckém opozičním politikovi Selahattinu Demirtasovi (na obr.) se téměř nemluví, a to přesto, že byl za svou politickou činnost odsouzen k dlouholetému vězení. Loni utrpěl ve vězení infarkt, který ho vážně ohrozil na životě. Přesto nebyl podmínečně propuštěn, stejně jako po rozsudku Soudu pro lidská práva ve Štrasburku, který v roce 2018 nařídil jeho propuštění z vězení. Erdogan se nechal slyšet, že rozhodnutí soudu Rady Evropy není pro Turecko závazné. Selahattin Demirtas je uvězněn od listopadu 2016. Je proti němu vedeno 93 trestních řízení a hrozí mu dva doživotní tresty.

A čím že to tak pohněval sultána? V roce 2014 se umístil na třetím místě v prezidentských volbách v Turecku a ze „své“ Demokratické strany lidu (HDP) udělal třetí nejsilnější stranu v zemi i v parlamentních volbách. Celou svou právnickou kariéru věnoval obhajobě a prosazování práv kurdské menšiny, například aby mohli mít Kurdové školství ve vlastním jazyce. Byl jedním ze zprostředkovatelů rozhovorů mezi vládou a PKK. To, že se v této době stýkal s představiteli PKK, pak posloužilo k jeho obžalobě.

Selahattin Demirtas se narodil 10. dubna 1973 v rodině Zaza (Zaza jsou lidé, kteří hovoří kurdským dialektem, máme o nich málo informací, turecký stát je asimiloval jako „horské Turky“). Jeho politická angažovanost začala v roce 1991 smrtí Vedata Aydına, stranického úředníka jedné dělnické strany. Vedat byl kurdský politik, který byl odsouzen za to, že hovořil kurdsky během setkání IHD. Turecko zakazuje Kurdům veřejně mluvit jejich jazykem na veřejných místech. V červenci 1991 byl Vedat zabit a viníci nikdy nebyli nalezeni. Kurdové demonstrovali a policie zahájila palbu do davu, bylo 13 mrtvých a mnoho zraněných. Policie později řekla, že Kurdové házeli kameny a že střelba byla jen obrana. Dodnes nikdo neví, co se skutečně stalo.

Tato událost přivedla Selahattina Demirtase posléze až ke členství v HDP, která se mu stala osudnou. Po jeho uvěznění se nad ním „zavřela voda“ a kromě lidí, kteří sledují situaci v Turecku a jeho agrese uvnitř i vně státu, o něm nikdo neví. Občas někde probleskne, že ve vězení napsal už dvě knihy povídek, které vyšly v mnoha jazycích. PKK je na seznamu teroristických organizací údajně i u nás. Když ale Kurdové vsadili na demokratickou soutěž, prohráli opět.

To všechno pan Alexandr Vondra možná ani neví nebo je mu to jedno. Prostě partner v NATO může mít možná občas „drobné“ nedemokratické výstřelky, ale v zásadě je to proti Lukašenkovi pořád osvícený demokrat, protože tak to evropští a američtí politici chtějí vidět. Věřím ale, že čím dál tím více lidí i u nás si uvědomuje, že toto pokrytectví nelze už dlouho akceptovat.

Ivan David

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKterak EU svou „pomocí“ islámského fanatika Erdogana vykrmila   
Pridal tk Pondělí 31 srpen 2020 - 04:27:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dnes jsem si přečetl následující status na Facebooku. Jeho autorem je příslušník turecké menšiny v Německu, zjevně ne příznivec tureckého prezidenta Recepa Erdogana. Považuji jej za natolik zajímavý a závažný, ohledně mnou často tematizovaného nelogického a nebezpečného chování Evropské unie, že jsem se rozhodl ho zpřístupnit i svým čtenářům.

„Na začátku tohoto roku se EU rozhodla podpořit kandidátskou zemi na vstup do EU, Turecko, částkou „jen“ 168 milionů EUR, jen pro rok 2020. 150 milionů z toho má být použito na „rozvoj demokracie a právního státu“.

Podle informací ze „Süddeutsche Zeitung“ dostalo Turecko v letech 2007 až 2013 od samého zahájení této pomoci kandidátskému státu přibližně 4,8 miliardy eur z EU. Německý podíl na tom činil téměř miliardu eur."

V té době se Erdogan začal naplno projevovat jako diktátor. Jako premiér nechal násilně rozehnat pokojnou demonstraci proti kácení stromů v parku Gezi. Na místě, kde poté nechal vystavět obří nákupní centrum, zůstalo 22 mrtvých a 8 tisíc zraněných.

"Miliardy na demokratizaci v EU se plně projevily. Islamofašista a naprostý proletář takřka bez prostředků se stal velmi bohatým diktátorem ve jménu Muslimského bratrstva, a to ve státě, ve kterém byla zcela zrušena demokracie, vláda zákona a dělba moci.

Děkuji, drahá EU! Děkuji Německu! A především: Děkuji kancléřům Schröderovi & Merkelové!“, konstatuje Emrah Erken.

Dodávám, že na vykrmování Erdogana se samozřejmě podílí i český státní rozpočet, respektive jeho poměrná část. A že tato pomoc při „demokratizaci Turecka“ je zmnohonásobena miliardovou pomocí „na uprchlickou politiku“.

Díky vstřícnému postoji EU si Turecko mohlo dovolit prodloužit „vrtání“ lodi Oruc Reis u Kréty o dalších 90 dní. Neustále dochází k soubojům – zatím jen „stínovým“, mezi tureckými a řeckými stíhačkami. Turecko považuje smlouvu mezi Řeckem, Itálií a Egyptem o výsostných vodách za „casus belli“.

Pomoc EU Turecku nerušeně pokračuje.

Ivan David

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLukašenko vydrbal s Macrónem   
Pridal tk Pondělí 31 srpen 2020 - 04:25:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Se svým návrhem zprostředkovatele mezi běloruskou opozicí a prezidentem Lukašenkem dopadl francouzský prezident Macrón jako nedůvtipný floutek. Lukašenko mu vzkázal, ať nejdříve připustí, aby Lukašenko byl zprostředkovatelem mezi Macrónem a Žutými vestami. A je vymalováno.

Francouzská diplomacie by napříště měla myslet hlavou, nebo se nemontovat do záležitostí cizích zemí, kterým nerozumí. Takhle jsme pak za blbce v EU všichni.

Připomeňme, že v Bělorusku stále probíhají, podobně jako v USA, demonstrace proti prezidentovi, ale neméně silné i za stávajícího prezidenta. Český mainstream ovšem z nějakého "nestranného" důvodu pojednává jen ty protilukašenkovské. To jen až se zas budou soudruzi divit, kde udělali chybu...

A hlavně, druhým největším obchodním partnerem Běloruska je hned po Rusku... Rakousko. A Lukašenko pohrozil odvetou. Takže se sankcemi to nebude tak horké. Zvláště v době koronavirového ekonomického propadu si nikdo od huby utrhávat nebude... Nebo se snad někdo hlásí..? Takže Evropský režim prakticky nemá na to, něco zmoci, a ostatní svět ctí státní svrchovanost a mezinárodní právo.

Zdroj: https://www.gazeta.ru/politics/2020/08/21_a_13206079.shtml

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGenerální štáb Běloruska informoval o posílení vojenského potenciálu sousedních zemí NATO   
Pridal tk Pondělí 31 srpen 2020 - 04:18:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Země Severoatlantické aliance sousedící s Běloruskem posilují svůj vojenský potenciál. Informoval o tom vedoucí Hlavního ředitelství Generálního štábu Ozbrojených sil Běloruska Ruslan Kosygin ve vysílání televizního kanálu ONT.

Podle jeho slov zvyšují také západní sousedé možnosti „pro příjem a rozmístění zahraničních kontingentů na svém území“. Kromě toho byly „velmi vážně zesíleny zpravodajské činnosti proti Bělorusku“.

„Dnes byla na území sousedních států s naší zemí v rámci operací Atlantic Resolve (Atlantické odhodlání) zesílena přední přítomnost. Nachází se tu kontingent vojáků, který čítá více než 10 tisíc lidí, více než 40 bojových letadel, více než 500 jednotek těžké vojenské techniky,“ uvedl.

Situace jako před Velkou vlasteneckou válkou

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko před pár dny uvedl, že nynější situace na západní hranici země je podobná na situaci před Velkou vlasteneckou válkou. Podle jeho slov sovětskou armádu konejšili a ve výsledku pak nebyla připravena odrazit agresi.

„Dějepis jsem se uměl, a tak to vím. Proto vyvozuji takové závěry. Pro mě to bylo poučení. Proto jsem musel převelet polovinu armády na plnou bojovou pohotovost a rozložit, aby vojáci mohli v podstatě obklopit Grodno, aby se nedívali na tuto naši perlu,“ uvedl prezident.

Lukašenko také nevyloučil, že 18 amerických stíhacích letounů F-16, které byly přesunuty z Berlína na vzdálenost 15-20 minut od území Běloruska, mohou nést jaderné zbraně.

Zástupkyně NATO Oana Lungescu uvedla pro RIA Novosti, že cvičení NATO v této oblasti byla naplánována již dříve a nemají nic společného s tím, co se děje v Bělorusku. NATO podle ní prokazuje transparentnost, pokud jde o cvičení a výcvikové procesy, které jsou předem plánovány.

Běloruské orgány dříve vyjádřily znepokojení v souvislosti s pohotovostí NATO u západních hranic Běloruska, především v Polsku a Litvě. Lukašenko tak po zasedání Rady bezpečnosti Běloruska nařídil, aby ministerstvo obrany hlídalo přemisťování vojsk NATO v Polsku a v Litvě a „nestydělo se“ vyslat své jednotky k pohybu.

Ministerstvo obrany země také uvedlo, že v Bělorusku probíhá komplexní kontrola bojové připravenosti ozbrojených sil a předpokládá se přivedení jednotlivých vojenských jednotek k nejvyššímu stupni bojové pohotovosti s přizváním vojáků ze zálohy. Tato kontrola končí taktickým cvičením, které je naplánováno na 28. – 31. srpna.

Zdroj: https://sptnkne.ws/D4T4

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa Ukrajině předpověděli horší katastrofu, než byla v Černobylu   
Pridal tk Pondělí 31 srpen 2020 - 04:16:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zástupce šéfa ukrajinské delegace v třístranné kontaktní skupině na Donbasu Vitold Fokin varoval před hrozbou rozsáhlé ekologické katastrofy, která by mohla být horší než v Černobylu.

Poznamenal, že zničení infrastruktury na Donbasu vedlo k tomu, že jsou zatopeny mnohé domy a jsou tak „ponechány napospas osudu“, stejně tak přetékají mnohé vodní nádrže. Zdůraznil, že je nutné rychle zorganizovat práce na vyčištění, jelikož voda může zaplnit místní jezera a řeky, a poté se dostat i do Azovského a Černého moře.

„Mnoho lidí nad tím zavírá oči, ale hrozící katastrofa může být mnohem větší než havárie v Černobylu,“ uvedl v rozhovoru pro Strana.ua.

Výbuch jaderné elektrárny

K tragédii v Černobylské jaderné elektrárně došlo v noci na 26. dubna 1986. Ve 4. bloku elektrárny pracovníci prováděli testy turbogenerátoru. Odborníci plánovali zastavit reaktor a změřit potřebné ukazatele. Systém nouzového chlazení byl vypnutý. Bohužel se jim ale nepodařilo bezpečně vypnout reaktor.
V 1 hodinu a 23 minut došlo v energetickém bloku k výbuchu a následně také k požáru. Tato událost se stala největší katastrofou v dějinách jaderné energetiky. Při ní byla zcela zničena aktivní část reaktoru, částečně se zřítila budova energobloku a došlo k výraznému uvolnění radioaktivních látek.

Radioaktivní kontaminaci bylo vystaveno území o rozloze 200 tisíc kilometrů čtverečních, přičemž 70 % z tohoto území patřilo Ukrajině, Bělorusku a Rusku. Radioaktivní srážky zasáhly i Mordvinsko a Čuvašsko. Znečištění bylo následně pozorováno také v Norsku, Finsku a ve Švédsku.

V průběhu prvních tří měsíců zemřelo celkem 31 osob a později ještě dalších 19, a to z těch osob, jejichž smrt lze přičítat přímým důsledkům katastrofy. Další tisíce lidí na sobě pocítily následky radioaktivního záření, jako je rakovina či různé formy deformací u dětí.

Zmiňme, že v červnu byly zveřejněny zprávy o požáru v uzavřené zóně Černobylské jaderné elektrárny. Uhasit oheň v uzavřené zóně v Černobylu se nedařilo 10 dní. Požár vypukl 4. dubna a zachvátil 20 hektarů lesa, ale 7. dubna hořelo již 75 hektarů lesa. Před uhašením se situace zhoršila kvůli silnému větru, takže oheň bylo obtížné ovládnout. Celkem na místě zasahovalo kolem 400 lidí a 100 kusů techniky, včetně tří letadel An-32P a tří vrtulníků.

Zdroj: https://sptnkne.ws/D4Tv

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMezi ČR, SR a Rakouskem se hranice zavírat nebudou. Shodli se na tom představitelé státu   
Pridal tk Pondělí 31 srpen 2020 - 04:12:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V neděli se konalo setkání Slavkovského formátu na zámku v rakouském Grafeneggu. Potkali se tam předseda Poslanecké sněmovny ČR Radek Vondráček, předseda Národní rady SR Boris Kollár a předseda rakouského parlamentu Wolfgang Sobotka. Tématem bylo možné zavírání hranic kvůli koronaviru.

Všichni tři představitelé se shodli, že by nebylo vhodné zavírat hranice mezi státy navzájem. Kollár uvedl, že země zaváděly v podobné době stejná opatření zaměřená na boj s novým koronavirem.

„Neměli bychom se bát. Navzájem jsme se ujistili, že zavírání hranic by měla být ta úplně poslední věc, kterou uděláme,“ sdělil předseda slovenského parlamentu.

Dodal, že v sobotu se na neformálním setkání slovenské vlády její členové shodli na tom, že pendleři budou mít snadné cestování. „Určitě jsme připraveni pečovatelky bez nějakých nároků na omezení pouštět do Rakouska v plné výši,“ uvedl s tím, že o tom ujistil zejména rakouského partnera.
Předseda slovenského parlamentu také uvedl, že ambicí zemí je ponechat ekonomiky otevřené. Myslí si, že ačkoli bude druhá vlna pandemie nového koronaviru silnější, není se čeho obávat.

Význam vidí v důkladném dodržování zavedených pravidel zaměřených na boj s onemocněním covid-19. „Hygienici musí jednat, ale nesmíme zavírat ekonomiku, a to jsme si všichni tři potvrdili. Hranice mezi sebou musíme mít otevřené, aby ekonomika mohla pulzovat,“ uvedl. Slovensko je podle jeho slov na boj s novým koronavirem připravené, nesmí podlehnout strachu.

Boj s pandemií

Vondráček zhodnotil, že všechny tři země postupovaly při návratu „do normálu“ v rámci koronakrize podobně. Slovensko pochválil jako nejlepší zemi v rámci Evropy v boji s pandemií. Česko podle jeho slov aktuálně už ví, čemu čelí.

„Máme již zkušenosti s tímto virem. Máme připravený zdravotnický systém. Nyní nás nejvíce zajímá, jaké to bude, když půjdou děti do školy. Nikdo neví, co to přinese,“ uvedl.

Zdůraznil, že pokud se nestane něco mimořádného, ​​Česko určitě zavírat hranice nebude. Evropské země se musí podle slov Sobotky synchronizovat a v boji proti novému koronaviru postupovat společně. Rakousku se podle něj podařilo zabránit šíření onemocnění covidu-19 rychlými opatřeními na počátku vypuknutí pandemie.

„Zavírání hranic nepovažujeme za dobrý návrh. Jsme rádi, že máme Schengen a hranice v rámci něj by měly být otevřeny. Zavřít se mohou pouze v případě velmi vážného ohrožení a nebezpečí, což momentálně není,“
zdůraznil.

Zdroj: https://sptnkne.ws/D4Ty

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2276 sec,0.0488 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,635kB