Úterý 01 září 2020
Protestující v Minsku zaútočili na policejní auto   
Pridal tk Úterý 01 září 2020 - 05:16:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Během protestních akcí v běloruském hlavním městě se demonstranti vrhli na policejní auto. Oznámila to tisková služba Ministerstva vnitra Běloruska.

Na záběrech je vidět, jak policisté zadržují několik protestujících, poté auto obklopili jiní účastníci akce a začínají bít do předních i bočních skel, také bijí do dveří auta.

Byli zadrženi tři protestující, kteří byli odvezeni na policejní oddělení. Tisková služba také oznámila, že všichni tři jsou obyvatelé Minsku, kteří již dříve byli správně trestáni.

Dříve vedoucí Hlavního ředitelství Generálního štábu Ozbrojených sil Běloruska Ruslan Kosygin ve vysílání televizního kanálu ONT informoval o tom, že země Severoatlantické aliance sousedící s Běloruskem posilují svůj vojenský potenciál.

Podle jeho slov západní sousedé také zvyšují možnosti „pro příjem a rozmístění zahraničních kontingentů na svém území“. Kromě toho byly „velmi vážně zesíleny zpravodajské činnosti proti Bělorusku“.

Masové protestní akce opozice začaly po celém Bělorusku 9. srpna po prezidentských volbách, v nichž podle údajů Ústřední volební komise pošesté zvítězil běloruský prezident Alexandr Lukašenko s 80,1 % hlasů. Opozice se ale domnívá, že ve volbách zvítězila Světlana Tichanovská, nikoliv Lukašenko.

Akce byly v prvních dnech potlačovány bezpečnostními silami, proti protestujícím byl nasazen slzný plyn, vodní děla, zábleskové granáty a gumové projektily. Pořádkové orgány pak přestaly rozhánět demonstranty silou. Podle oficiálních údajů bylo v prvních dnech zadrženo přes 6,7 tisíce lidí.

Běloruské ministerstvo vnitra sdělilo, že během nepokojů byly zraněny stovky lidí, z toho přes 120 pracovníků bezpečnostních orgánů. Podle oficiálních zpráv zemřeli tři účastníci protestů.


Zdroj: https://sptnkne.ws/D5tT

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína odsuzuje Pompeovo očerňování záznamu o ochraně životního prostředí   
Pridal tk Úterý 01 září 2020 - 05:03:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínské ministerstvo zahraničí v pondělí odsoudilo amerického ministra zahraničí Mika Pompea za poznámky, které zpochybňují čínské úsilí o ochranu životního prostředí, a řekl, že by si měl položit otázku, proč USA opustily Pařížský protokol o změně klimatu.

Čína si vysoce váží ochrany životního prostředí a dosáhla pozoruhodných výsledků v podpoře ekologického a udržitelného rozvoje, zejména v oblasti kontroly znečištění ovzduší, vody a půdy, uvedl mluvčí Zhao Lijian (Čao Li-ťien).

Celosvětově Čína aktivně přispívá k mezinárodní ochraně životního prostředí a plní své povinnosti ve smlouvách, jako je Rámcová úmluva OSN o změně klimatu, Pařížský protokol a Basilejská úmluva, pokračoval.

Do roku 2018 Čína snížila intenzitu uhlíku neboli množství emisí uhlíku na jednotku HDP o 45,8 procenta oproti úrovni z roku 2005, což znamená snížení emisí oxidu uhličitého o 5,26 miliardy tun od roku 2005, uvedl Zhao.

Čína rovněž přikládá velký význam dopadu plastového odpadu na životní prostředí. Již v roce 2008 Čína zavedla „plastovou limitní objednávku“ ke snížení „bílého znečištění“ a důrazně podporovala recyklaci odpadních plastů. Do konce roku 2019 se míra neškodného zacházení s komunálním odpadem v celé zemi blížila k 99 procentům, poznamenal.

Zhao však uvedl, že USA jako země, která produkuje nejvíce CO2 na světě, neratifikovaly Kjótský protokol, odstoupily od Pařížské dohody a zcela se oddělily od globálního systému a ujednání o emisích uhlíku, což vážně brání procesu globálního snižování emisí a podpoře zeleného a nízkouhlíkového rozvoje.

„Současně Spojené státy jako největší světový vývozce tuhého odpadu a hlavní spotřebitel plastů neratifikovaly Basilejskou úmluvu a kladou překážky globálnímu procesu nakládání s plastovým odpadem a převádějí velké množství odpadu na rozvojových zemí. Tento krok přinesl velké škody místnímu i globálnímu prostředí. Myslím, že každý může jasně vidět, kdo svévolně ignoruje globální prostředí a zdraví lidí světa,“ řekl Zhao.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPew: Obyvatelé 14 zemí ohodnotili práci své země proti pandemii COVID-19   
Pridal tk Úterý 01 září 2020 - 05:02:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americká agentura pro ankety – Výzkumné centrum Pew nedávno uveřejnilo výsledky ankety. Podle nich ohodnotili obyvatelé 14 rozvinutých zemí práci své země proti pandemii COVID-19, USA jsou na nízké úrovni, méně než polovina Američanů souhlasila v této oblasti se svou vládou. Téměř 80 procent Američanů se navíc domnívá, že současné USA jsou separatističtější než před vypuknutím pandemie COVID-19.

Většina respondentů se domnívá, že jejich země zvládla epidemii správně, s výjimkou USA a Velké Británie. Výsledky průzkumu ukázaly, že méně než 18 procent amerických respondentů uvedlo, že Spojené státy jsou nyní jednotnější než před epidemií. Tento počet je mnohem nižší než 46 %, průměr výsledků průzkumu a jsou poslední ze 14 zemí.

Pozoruhodnější je, že 58 procent amerických respondentů se domnívá, že víc mezinárodní spolupráce pomůže snížit počet potvrzených případů v jejich zemi.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Na obranu rabování   
Pridal tk Úterý 01 září 2020 - 04:57:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rasistická a protibělošská propagační organizace nazvaná Národní veřejné rádio (NPR), ospravedlňuje masové rabování jako osvobozováni se od bílého útlaku:

Samotná základna majetku a majetnictví v USA je podle NPR odvozena od nadvlády bělochů a útlaku lidí černých, stejně tak jako od historie otroctví a dominance prvních bělošských osadníků. Rabování prý zasahuje samo srdce majetku, bělošství a policie a současně míří i na samé kořeny toho, jak jsou tyto tři věci navzájem propojeny. Poskytuje též lidem podnětný pocit svobody i potěšení a pomáhá jim představit si svět, jaký by jednou mohl být. A výtržnosti a rabování, i když se o tom nepíše, přinášejí podle NPR lidem pocity čehosi radostného a osvobozujícího.

Důvodem proč si Demokraté nevynucují právo a pořádek spočívá pak dle NPR v tom, že právo a pořádek jsou ochranou a záštitou lidí bílých. Avšak cokoli, co chrání lidi bílé, je špatné, protože jim to umožňuje utlačovat lidi černé.

Taková je úroveň inteligence NPR, které není ničím jiným než zdrojem protibělošské ideologie.
Je třeba, aby Američané porozuměli tomu, že Demokratická strana a jejich šmoci v presstitutkách jdou zcela zásadně proti všem bílým a též proti všem Asiatům (všimněme si v té souvislosti masívní diskriminace Asiatů na Harvardské univerzitě), a usilují nejen o vyvlastnění majetku bílých, ale též o vyvlastnění jejich životů a jejich země.

Buď tedy dobrým a hloupým Američanem. Dej své peníze NPR a vol Demokraty.
https://www.npr.org/sections/codeswitch/2020/08/27/906642178/one-authors-argument-in-defense-of-looting

Překlad: Lubomír Man

Zdroj: google-P.C.Roberts: In defence of Looting
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1440 sec,0.0578 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,401kB