Středa 02 září 2020
Maduro prohlásil, že Trump „schválil“ jeho vraždu   
Pridal tk Středa 02 září 2020 - 12:55:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Venezuelský prezident Nicolás Maduro prohlásil, že americký prezident Donald Trump schválil jeho vraždu a že v současné době se vyhledávají odstřelovači, kteří by to mohli udělat.

„Byl jsem obětí velmi hrubé agrese. Vláda USA… nabídla 15 milionů dolarů za mou hlavu. Donald Trump schválil mou vraždu, nepřeháním to, a snaží se poslat skupinu odstřelovačů nebo si najmout odstřelovače ve Venezuele, aby mě zavraždili. Donald Trump se tak rozhodl,“ řekl venezuelský prezident, jehož vystoupení bylo vysíláno na Twitteru.

Na jaře tohoto roku Ministerstvo spravedlnosti USA zveřejnilo obvinění na adresu Madura a dalších 14 vedoucích představitelů Venezuely, kteří se prý podílejí na obchodu s drogami.

Ministerstvo zahraničí USA vyhlásilo za Madura odměnu v částce 15 milionů dolarů. Venezuelský prezident už nejednou obvinil USA z atentátu. Podle jeho slov bylo v roce 2019 zabráněno několika pokusům zorganizovaným v Kolumbii za souhlasu Washingtonu.

Maduro obvinil kromě toho bývalého poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Johna Boltona z atentátu spáchaného 4. srpna. V tento den v průběhu vojenské přehlídky v Caracasu zamířilo několik dronů s výbušninou k tribuně, kde se nacházel prezident. Při atentátu na Madura bylo zraněno sedm gardistů, prezident zraněn nebyl.

USA, na rozdíl od Ruska a mnoha dalších zemí, neuznávají od ledna 2019 Madura za prezidenta a považují za dočasnou hlavu státu vůdce venezuelské opozice Juana Guaidóa, který sebe prohlásil protizákonně za prezidenta. Washington teď nemá ve Venezuele diplomatické zastupitelství. Koncem března obvinilo ministerstvo spravedlnosti USA Madura a dalších 15 členů vedení Venezuely z účasti v obchodu s drogami a praní peněz.

Zdroj: https://sptnkne.ws/D6s2

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa cizineckou policii se přicházejí registrovat černí Afričané. Kde se tu v době koronaviru vzali?   
Pridal tk Středa 02 září 2020 - 10:32:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Koncem července jsem zaskakovala za kolegu “překladatele” na cizinecké policii. Bylo to na oddělení, kde si cizinci žádají o povolení k dlouhodobému (přechodnému, trvalému) pobytu.

Docela mě překvapila jedna věc. Ačkoliv do ČR nesmí přijíždět kvůli koronaviru žádní černoši z Afriky, tak tam jich bylo hned několik. Zrovna sice pršelo a byla zima, ale většina z nich přišla v pantoflích a naboso. Asi se tak chodí u nich doma v horké Africe.

Jak je možné, že se v době té “strašlivé pandemie” mohou přicházet legálně černoši z Afriky do České Republiky? Několik z nich tam sice bylo v doprovodu jakési slečny/paní. Asi nějaká velká láska z internetové seznamky, ale těch se přece karanténa týká také?!

Nebo snad karanténa platí pouze pro nás bílé Čechy? My nesmíme jet dál než do Chorvatska a to nám ještě vládní epidemiolog Madar (současně pracující pro firmu prodávající očkování) vyhrožuje karanténou po návratu?!

Hraje na nás vláda zase nějaké hanebné divadlo s koronavirem?

JaHo
Česká věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZatímco Miloš Vystrčil v Taipei o sobě prohlásil, že je Taiwanec a rozzuřil Peking až k tomu, že hrozí přerušením diplomatických styků s ČR...   
Pridal tk Středa 02 září 2020 - 10:25:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zatímco Miloš Vystrčil v Taipei o sobě prohlásil, že je Taiwanec a rozzuřil Peking až k tomu, že hrozí přerušením diplomatických styků s ČR, automobilka Škoda mezitím představila nové elektrické SUV, které nebude poprvé v historii určené pro Čechy, ale zejména pro dotované trhy v Číně, ve Skandinávii a hlavně v Norsku! Přímý přenos vedený v angličtině cílil hlavně na Nory a Číňany, protože auto s cenovkou přes 1 milion korun bude bez dotací v jiných zemích neprodejné! Nová baterie po skončení životnosti po 5 letech vyjde na čtvrt milionu korun, unikla informace z podnikových šanonů krátce před světovou premiérou!

Miloš Vystrčil jako šéf Senátu dnes definitivně v Číně zlikvidoval všechny vztahy s Čínou. Během ceremoniálu, kdy přijal v taiwanském parlamentu taiwanskou diplomatickou medaili, promluvil k poslancům v čínštině a přímo v čínském jazyce, v mandarínštině, aby tomu v Pekingu rozuměli, pronesl parafrázovanou větu Johna F. Kennedyho “Jsem Taiwanec!” a tím přetekla Pekingu trpělivost. Ústřední tiskový orgán Komunistické strany Číny vyzval k uvalení sankcí na Českou republiku, na české firmy, v ohrožení a v podezření ze špionáže pro USA je okamžitě v této chvíle více jak 10 000 českých občanů, kteří žijí a pracují v Číně.

Věcí se bude zabývat přímo Ústřední výbor komunistické strany Číny a Česká republika bude podle všeho označena za nepřátelský stát podle notoricky a nechvalně proslulého zákona o čínské národní bezpečnosti. Země nebo subjekt s tímto označením je považován za nepřítele a žádná čínská společnost, firma, investor, ani jedinec nesmí s takovou zemí obchodovat, investovat v ní, podnikat, a pokud podniká, nebo investuje z dřívější doby, musí do 90 dnů své podnikání ukončit a investice stáhnout, odstěhovat, nebo prodat. Ten provokatér Vystrčil opravdu uspěl, jeho cílem bylo přerušit diplomatické styky s Čínou. A pozor, s tímhle určitě nepočítala německá firma Volkswagen.

Volkswagen chce novou Škodu prodávat v Číně, po vystoupení Vystrčila je to ale velmi nepravděpodobné, Peking chystá sankce

Právě dnes totiž večer došlo k slavnostnímu odhalení prvního elektrického vozu SUV Škoda Enyaq iV, které probíhalo v pražské hale O2 Universum za přítomnosti pozvaných hostů z vedení českého protektorátu v čele se zastupujícím zemským premiérem Andrejem Babišem. Celé představení probíhalo v angličtině, protože Škoda je německá firma s globalistickými ambicemi a celá show nenechala nikoho na pochybách, že nově představené a plně elektrické auto s dojezdem až 500 km a s cenovkou, která v základu nepůjde pod 1 milion korun, není vlastně vůbec určeno pro český nebo slovenský trh.

Vysoká cenovka totiž dopředu a zcela jasně naznačuje, že Škoda Enyaq je auto určené pro dotované trhy, tedy pro země EU, které dotují prodej elektrických aut naproti tvrdému zdaňování aut se spalovacími motory. Není proto divu, že během propagačních videí během show promlouvali moderátoři a zdravili hlavně zákazníky v Norsku, a to několikrát během galavečera, a rovněž nechybělo ani představení nové škodovky právě v mandarínštině, protože Škoda Enyaq primárně bude určená pro čínský trh. Jenže, tady nastává průser pro Volkswagen.

Nová elektrická Škoda Enyaq je auto určené primárně pro dotované trhy, ne pro volný trh. Ojeté auto bude neprodejné, jako většina elektrických aut

Peking před několika hodinami pohrozil, že zakáže dovoz české produkce a veškerých strojních a produktových celků do Číny, což by znamenalo, že Škodovka ztratí čínský trh, a to nejen pro novou Škodu Enyaq, ale pro všechny vozy, včetně těch, které se montují přímo v Číně z komponent dovezených z ČR, protože Škodovka má vlastní čínskou montovnu pro tamní trh. Miloš Vystrčil tak s vysokou pravděpodobností právě zlikvidoval exportní plány Volkswagenu s novou Škodou.

Čína je pro Volkswagen nejdůležitějším světovým trhem, protože na rozdíl od Evropy, kde prodeje aut dlouhodobě padají, a to i bez započtení koronavirové krize, tak v Číně prodeje aut trvale a prudce rostou. A nové auto s cenovkou nad 1 milion korun už dopředu dává jasně tušit, že toto auto nevzniklo pro český nebo slovenský trh, kde by se auto prosazovalo ve volném konkurenčním prostředí, ale bylo navrženo jako prostředek Volkswagenu na čerpání čínských a evropských dotací do elektromobility. Nová Škodovka se totiž má prodávat hlavně na dotovaných trzích, protože pro jiné trhy je to auto naprostý ekonomický nesmysl.

Těsně před dnešní premiérou unikla na německou alternativu důvěrná informace z automobilky Škoda, interní cenovka bateriového paketu se servisní instalační sadou pro Enyaq 80 iV, což je model s největším dojezdem lehce přes 500 km. V interním podnikovém ceníku prý stojí nový bateriový pack pro tento model automobilu 9 750 EUR bez DPH, to je cca. 255 000 Kč, ale znovu opakuji, že bez DPH. Předpokládaná životnost baterie ve voze při normálním nájezdu 250 000 km je 5 let. Životnost po pěti letech u baterie klesne pod garantovaných 60% kapacity, po této době baterie ještě obvykle vydrží další 3 roky, ovšem za podmínky častého dobíjení.

Po 8 letech je však baterie v takovém stavu, že auto je prakticky neprodejné. Pokud se rozhodnete po 8 letech auto prodat, potom kupující si bude muset připravit čtvrt milionu na nový battery pack. Dámy a pánové, kdo z vás to má? Pokud si dnes vezmete 8 let ojeté benzínové nebo naftové auto, které se v roce 2012 prodávalo za cenovku přes milion, např. BMW řady 5, potom po 8 letech a nájezdu v rozumné výši okolo 250 000 km se auto stále prodává v bazarech za slušných 250 000 až 320 000 korun. Za kolik ale myslíte, že se po 8 letech prodá auto s mrtvou a vylítanou baterkou, kterou nekoupíte jako OEM nebo after market, ale pouze od dealera VW, a ten si řekne čtvrt mega?

Dotace na elektrická auta jednoho dne skončí a dotace nahradí… hromadná elektrická doprava pro nemajetné

Odpověď je snadná, po 8 letech se počítá, že auto sešrotujete za šrotovné a pomocí dotací si koupíte další dotované a nové elektrické auto. A pokud se ptáte, kdo bude ty dotace zajišťovat, kde se ty peníze na dotace z EU a ze státních rozpočtů vezmou, tak odpověď je snadná. Ty peníze se vezmou od lidí s klasickými auty se spalovacími motory. Chystá se uvalení uhlíkových daní na auto se spalovacími motory, chystá se zavedení ekologických daní na prodej aut se spalovacími motory, jako v Norsku, kde se platí 100% daň při nákupu fosilního automobilu, dojde ke zvýšení spotřebních daní na fosilní paliva, v Německu se k tomu přidávají i zákazy vjezdu fosilních aut do měst.

Takže prvních 10 až 15 let se peníze na dotace budou brát od lidí provozujících a nakupujících auta se spalovacími motory. Ale co se stane potom? Až bude lidí se spalovacími auty tak málo, že se daně nevyberou, přijde druhá fáze. Fáze konce individuální dopravy. Skončí totiž v tom okamžiku dotační programy na elektrická auta a od té chvíle si je budou moci dovolit jen bohatí lidé, privilegovaní, nikdo jiný. Zbytek populace bude jezdit elektrickými taxíky, vlaky, autobusy. A protože lidé budou závislí na této MHD nového věku, budou dokonale kontrolovatelní. Nikdo se nikam nedostane, jen pomocí MHD, která bude registrovat pohyby obyvatelstva.

Miloš Vystrčil zlikviduje Volkswagenu dodávky v Česku vyráběných elektrických aut Škoda do Číny, což ocení Tesla a Elon Musk, kteří pošlou nastrčenému Vystrčilovi blahopřejný dopis

Proto firma Volkswagen jede logický business, snaží se napakovat na dotacích z EU, na dotacích v Číně, dokud ty dotace jsou, dokud fungují, dokud se automobilky mohou nabalit. Kdo pozdě přijde, má smůlu. A právě v této kritické a pro Volkswagen klíčové chvíli, kdy firma čelí krizi po skandálu Diesel Gate, kdy dostala v USA od americké vlády miliardové pokuty, kdy se potřebuje zahojit, tak v této chvíli se objeví český provokatér, jakýsi Vystrčil, rozbije Škodovce vztahy a podnikání v Číně a německý Volkswagen v tu ránu má rozbitý business model v celé Číně. Chápete? Miloš Vystrčil to možná udělal na objednávku Mikea Pompea, protože věděl, že tím poškodí německou automobilku Volkswagen, která v Číně chce konkurovat americké Tesle Elona Muska, který je jedna ruka s Donaldem Trumpem.

A protože Německo nemá dobré vztahy s USA, hlavně kvůli výstavbě plynovodu Nord Stream 2 spolu s Ruskem, tak o to více se Američanům hodí poškození obchodních zájmů Volkswagenu a jeho Škody v komunistické Číně. Celé to do sebe zapadá. A protektorátní premiér netuší, že když dnes seděl v O2 aréně na odhalení Škody Enyaq určené z českých montoven v Mladé Boleslavi primárně pro čínský dotovaný trh, že v té chvíli Miloš Vystrčil na Taiwanu tomuto plánu aktivně vystavuje stopku a škodí Volkswagenu jako největšímu zaměstnavateli v regionu na Mladoboleslavsku. A tím je to dané! Není-li dáno shůry, v apatyce premiér konceptuální gramotnost nekoupí. Jenom hrůza pomyslet, jak dopadnou lidi ve Škodovce, jestli Peking zavede sankce proti českým firmám a proti dovozu českého zboží do Číny. Tohle je konceptuální sebevražda ČR v přímém přenosu.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/z
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerice se nedaří zastavit růst převahy ČLR   
Pridal tk Středa 02 září 2020 - 10:06:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína jako první začala vytvářet nový trh – tentokrát kosmický, který způsobil průlom v rozvoji laserové telekomunikace, a to díky orbitální skupině družic, sestavené za účelem obsluhy kosmického Internetu věcí (IoT).

Spojení mezi družicemi zajišťuje laserový paprsek, který přenáší obraz, zvuk a další informační data ve vesmíru. Laserový mechanismus disponuje vysokou rychlostí přenosu dat, stabilní bezporuchovostí, poměrně malými systémovými terminály, nízkou hmotností a spotřebou energie. Tisková agentura Sin-chua píše: „Družice „Xinyun-2 01“ a „Xinyun-2 02“ otestovaly klíčové technologie pro mezidružicové laserové spojení. Informovala o tom čínská kosmická společnost Sanjiang (China Space Sanjiang Group Co. Ltd). Tyto dvě družice, určené pro realizaci čínského projektu rozvoje Internetu věcí, spustily oboustrannou telekomunikaci, která se vyznačuje souvislým procesem spojení a stabilitou telemetrie“.

Čistě technologicky laserové spojení mezi družicemi umožňuje značně snížit závislost systému skupiny družic na pozemní síti, omezit potřebný počet pozemních základen a výdaje na jejich stavbu a také prakticky bez omezení rozšiřovat zónu signálového pokrytí (tj. realizovat globální kontrolu).

Úspěch čínských vědců a inženýrů dokážeme lépe ocenit, když si připomeneme, že před pouhými 40 lety HDP Číny činil 190 miliard dolarů a během 20 let vzrostl na 2 triliony. Za tu samou dobu v Číně 18krát vzrostl počet vědeckých výzkumů. Navíc během dvou let ČLR předstihla USA a stala se největší ekonomikou světa podle výše HDP v přepočtu na kupní sílu jüanu. Od toho dne, píše kalifornská Quora, “tato kinetická energie posunuje Čínu kupředu, ačkoliv se USA zoufale snaží využít všech triků, aby zpomalily růst převahy Číny“.

Aby dostala z chudoby a nouze více než půl miliardy svých občanů, vytvořila Čína největší střední třídu na světě a největší vnitřní trh, který svou velikostí odpovídá 20 % světového. V oblasti vzdělávání Čína předběhla USA 10tinásobně. Každoročně zakončí úspěšně vysokoškolské studium více než 8 milionů studentů, v oblasti vědy a techniky pracuje více než 100 milionů lidí. Dokonce Japonci, tito věrní spojenci Washingtonu a Východní Asie, začínají uvažovat: není na čase vsadit na čínský výzkum a vývoj (R&D) místo na americký?

Údaje, získané agenturou Nikkei Asian Review, ukazují, že ze všech publikovaných vědecko-technických studií na světě patří 19,9 % čínským vědcům a technologům. Američanům 18,3 %. Za 2 roky (2016-2018) bylo v Číně publikováno 305 927 studií, v USA 281 487 studií. V Německu (třetí místo) 64 041 studií (4,4 %). Na čtvrtém místě je Japonsko (64 874 vědeckých studií). V japonském Národním institutu vědecko-technické politiky (National Institute of Science and Technology Policy) si všímají, že příprava vědecko-výzkumných prací byla vždy hlavním barometrem rozvoje „a Čína předstihla Ameriku“ v této oblasti. „Počet výzkumných studií, vytvořených v Číně bude mít výrazný vliv na její vojenskou a podnikatelskou aktivitu“.

Kvalita čínských výzkumů ve vědě se přiblížila k americké. Z 10 % nejvíce citovaných studií na světě je téměř čtvrtina amerických – 24,7 %. Čína zaujímá 22 %. Z jednoho procenta nejcitovanějších studií tvoří 29,3 % americké a 21,9 % čínské. Rozdíl není velký a stále se snižuje. Přitom oblasti zájmů v USA a ČLR jsou odlišné. Čína dominuje v přírodních vědách, chemii, inženýrství, výpočetních technologiích a matematice. Američané se soustředí na klinickou medicínu a fundamentální vědu.

Hybnou silou vědy v jakékoliv zemi jsou investice do vědecko-výzkumných a experimentálně-konstruktérských studií (R&D) a růst počtu vědců. V r. 2019 zvýšil Peking financování R&D o 10 % až na 554 milionů dolarů. USA vydaly na tyto účely 581 miliard, ale investice do vědy v porovnání s předchozím rokem vzrostly pouze o 5 %. Výdaje Číny na vyšší vzdělání od r. 2000 vzrostly více než 10krát, USA je za tu dobu zvýšily pouze 1,8krát. Číňané mají do budoucna daleko lépe napracováno než Američané. Peking je připraven zvýšit v r. 2020 výdaje na vědu od 1,5 % do 2,5 % HDP, což se přímo projeví na počtu vědeckých pracovníků v zemi – teď je jich 1,87 milionů (v USA – 1,43 mil.).

Britský deník Financial Times navrhuje spolupráci s Číňany a nepřerušovat s nimi kontakty. Nyní jsou dvě hlavní technologické velmoci, Amerika a Čína, vzájemně úzce propojeny a rozdíl přinese těžký ekonomický dopad pro stovky amerických technologických společností. Ta samá společnost Apple, která sahá k hranici tržní ceny 2 trilionů dolarů, se spoléhá na Čínu jako na svou výrobní základnu. Pětina každodenního prodeje Applu připadá na Říši středu (Čínu). Pět amerických firem na výrobu mikroschémat – Nvidia, Texas Instruments, Qualcomm, Intel a Broadcom, mají každá tržní hodnotu více než 100 miliard dolarů a čtvrtinu až polovinu čipů prodávají Číně.

Nezisková organizace Project Syndicate píše: „Čína je už rovnoprávným účastníkem soutěže ve dvou programech – tržní a národní bezpečnosti a vytvoření umělé inteligence“. Při počtu obyvatelstva, který je 4krát vyšší než v USA, odpadá sama od sebe otázka o tom, kde bude největší vnitřní trh pro umělou inteligenci. K tomu také čínská vláda označila umělou inteligenci za prvořadou prioritu ve vědě a technice.

K tomu dodám, že Peking zdvojnásobil půjčky 68 státům, což je srovnatelné s výší půjček, které jim poskytla Světová banka. A nestyděl se naopak uložit sankce 11 americkým politikům a vůdcům organizací, kteří se vměšují do záležitostí Hong Kongu. Vedení Pekingu v oblasti ochrany státních zájmů pevně odolává.

Elena Pustovojtová

Америке не остановить рост превосходства КНР vyšel 23.8.2020 na Fondsk.ru. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/09/8421-americe-se-nedari-zastavit-rust-prevahy-clr.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponO 40. výročí polské Solidarity jinak   
Pridal tk Středa 02 září 2020 - 10:02:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Když se v srpnu 1980 vzbouřili dělníci v Gdaňsku proti tehdejší politice polského státu pod vedením Polské sjednocené dělnické strany (PSDS), chtěli tím – stejně jako od červnových stávek i jiní v Polsku - pouze varovat tuto stranu v čele s Edwardem Gierkem před jejím pokračováním a stávkou vynutit zásadní reformy. Poté se však do Gdaňska sjeli opoziční aktivisté a poradci a přesvědčili dělníky v čele s Lechem Walesou k pokračování stávky, která pak přerostla v celostátní protestní hnutí. To postupně způsobilo zásadní změny v Polsku, v podstatě zahájilo pozdější podobné změny v celé východní Evropě a vedlo k pádu železné opony.

O tento vývoj Solidarity se spolu s charismatickým vůdcem L. Walesou zasloužili mj. Tadeusz Mazowiecki, pozdější předseda vlády, dále Bronislaw Geremek, Jacek Kuroń, Adam Michnik, Bogdan Lis, Jerzy Borowczak aj. Velký vliv na vznik Solidarity a její směřování mělo i to, že se v roce 1978 stal v Římě papežem Janem Pavlem II. polský kardinál Karol Wojtyla, který o rok později navštívil Polsko.

Události a změny v Polsku tak byly připravovány více let a úspěch Solidarity byl dán souběhem řady vlivů, domácích i zahraničních včetně vlivu části politiků a tajných služeb tehdejšího Sovětského svazu, tj. Ruska. Jak mi říkal Jerzy Urban, člen Rady ministrů a mluvčí polské vlády Wojciecha Jaruzelského: „Vyřiď Jiří těm svým v Praze, ať neblbnou, protože to, co se děje v Polsku, se děje i po dohodě s Moskvou“. O J. Urbanovi, s nímž jsem měl přátelský vztah, přitom často říkal významný poradce Solidarity a šéfredaktor listu Gazeta Wyborcza Adam Michnik, že je to jeden z nejbystřejších mozků Polska.

V Polsku se tak v podstatě dělo totéž, co později u nás. Podle oxfordského profesora Timothy Garton Ashe, který byl v roce 1980, podobně jako já, přímým svědkem vzniku Solidarity a vývoje událostí v Polsku, „toto pokojné hnutí nově definovalo revoluci jako změnu, jíž lze dosáhnout bez krveprolití.“ A nazval tehdejší události v Polsku „první sametovou revolucí v komunistickém bloku“.

Takže ta naše „sametová revoluce“ byla naneštěstí pro její obdivovatele a „hrdiny“ až druhá. I ona byla připravována více let a také ona ve spolupráci vybraných politiků a zpravodajských služeb – západních i východních. Především na základě jejich dohody byl mj. do funkce prezidenta ČSSR nominován připravovaný disident, intelektuál Václav Havel. Když byl zvolen, Lech Walesa mu velmi záviděl, a tak se i on nechal zvolit prezidentem Polska (1990-95). Protože to byl sice vynikající tribun lidu, ale špatný politik, v prezidentské funkci neuspěl….

Paradoxem je, že i po zádech L. Walesy a Solidarity se do vrcholné politiky postupně vyšplhali bratři Jaroslaw a Lech Kaczynski, který se v roce 2005 stal prezidentem a v roce 2010 tragicky zahynul u Smolenska v Rusku. Ti se však podle názoru mnoha Poláků zpronevěřili duchu Solidarity a změnili Polsko ve stát, jaký si původní hnutí nepřálo. To je také zřejmě důvod, proč se zakladatel hnutí L. Walesa a nynější neoficiální šéf Polska J. Kaczynski nemají rádi a 40. výročí vzniku Solidarity se slaví v Gdaňsku odděleně.

Tento vývoj v Polsku, zdá se, je rovněž podobný vývoji u nás. Také zde, jak o tom svědčí rostoucí skepticismus zvláště starších lidí, si v roce 1989 většina lidí přála spíše návrat k jakémusi obrodnému, svobodomyslnému a sociálně spravedlivému procesu 60. let, a nikoli návrat k nenasytnému kapitalismu, zvláště pak pod diktátem cizinců, nadnárodních korporací a bank…..

Jiří Vaško
Autor byl zpravodajem ČTK v Polsku v letech 1980-85 a 1987-1990

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOtevřené dopisy ve věci vydání Juliana Assange do USA   
Pridal tk Středa 02 září 2020 - 09:11:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Ostravě dne 1. 9. 2020

Vážený pan
RNDr. Miloš Vystrčil předseda Senátu ČR


Vážený pane předsedo Senátu,

obracíme se na Vás v naléhavé záležitosti.

Dne 7. září má britský soud rozhodnout o vydání australského vydavatele a internetového aktivisty Juliana Assange do Spojených států. Řada světových osobností včetně mnoha uznávaných právníků vyjadřuje obavy, že v případě J. Assange se jedná o politický proces a že mu ve Spojených státech může hrozit za jeho šíření pravdivých informací doživotní vězení, či dokonce trest smrti.

Oslovujeme Vás jako člověka, který veřejně deklaruje, že obhajoba svobody slova, boj za lidská práva a respektování demokracie kdekoliv na světě se pro něj staly životním posláním.

S veškerou naléhavostí, která odpovídá závažnosti případu, se na Vás tedy obracíme s výzvou, abyste využil své autority, zachoval se podle svých zásad a intervenoval u svých britských politických protějšků.

Pokud by byl Julian Assange do Spojených států vydán, neohrozilo by to jen jeho život, ale také důvěru mnoha lidí v čestnost politiků a v dodržování těch nejvyšších hodnot, k nimž se Vy osobně za všech okolností hlásíte.

Bc. Jaroslav Bašta, historik, ex-náměstek ministra zahraničních věcí, signatář Charty 77
PhDr. Petr Hampl, PhD., sociolog, tajemník České společnosti pro civilizační studia,
Prof. PhDr. Jan Keller, CSc., sociolog a vysokoškolský pedagog, nositel Medaile za zásluhy
o stát
Prof. PhDr. Oskar Krejčí, CSc., politolog a vysokoškolský pedagog
Stanislav Novotný, předseda Asociace nezávislých médií, ex-prezident Policie ČR
MUDr. Marek Obrtel, lékař
Lenka Procházková, spisovatelka, signatářka Charty 77, nositelka Medaile za zásluhy o stát
Doc. PhDr. Petr Sak, CSc., sociolog a vysokoškolský pedagog
Michal Semín, spisovatel a překladatel, ex-ředitel Občanského institutu
Jan Schneider, bezpečnostní analytik, signatář Charty 77, nositel Medaile za zásluhy o stát
PhDr. Josef Skála, CSc., historik a vydavatel internetové revue
Ing. Karel Sýs, básník a spisovatel, předseda Unie českých spisovatelů, nositel Medaile za zásluhy o stát
Doc. Ing. Ilona Švihlíková, PhD., ekonomka a vysokoškolská pedagožka
Ing. Jaroslav Šulc, CSc., makroekonom a ex-náměstek ministra financí
Ing. Alena Vitásková, předsedkyně Institutu Aleny Vitáskové, z.s. – Ochrana lidských práv a svobod, nositelka Medaile za zásluhy o stát
PhDr. Vladimíra Vítová, PhD., novinářka a předsedkyně Aliance národních sil
MgA. Ivan Vyskočil, herec, nositel Medaile za zásluhy o stát
Jiří Žáček, básník
Doc. PhDr. Petr Žantovský, PhD., novinář a spisovatel, nositel Medaile za zásluhy o stát


kontaktní osoba:
Prof. PhDr. Jan Keller, CSc., Nerudova 198, Frýdek-Místek 738 01 email: jan.keller©osu.cz


V Ostravě dne 1. 9. 2020

Vážený pan

Mgr. Tomáš Petříček, PhD.
Ministr zahraničních věcí ČR


Vážený pane ministře,

obracíme se na Vás v naléhavé záležitosti. Dne 7. září má britský soud rozhodnout o vydání australského vydavatele a internetového aktivisty Juliana Assange do Spojených států. Řada světových osobností včetně mnoha uznávaných právníků vyjadřuje obavy, že v případě J. Assange se jedná o politický proces a že mu ve Spojených státech může hrozit za jeho šíření pravdivých informací doživotní vězení, či dokonce trest smrti.

K hlavním zásadám, které uplatňujete jménem naší země v zahraniční politice, patří důraz na svobodu slova jako jednoho ze základních principů demokratického zřízení. V případě Juliana Assange hrozí, že bude za dodržování právě těchto hodnot exemplárně potrestán, aby posloužil jako odstrašující případ pro ty, kdo by chtěli šířit pravdu.

Vyzýváme Vás, abyste oslovil svého britského protějška a se vší naléhavostí mu připomenul, že svoboda slova je nedělitelná a její potlačování a trestání kdekoliv ve světě ohrožuje nejen víru v demokracii a v dodržování principů právního státu, ale také víru v čestnost a upřímnost politiků, kteří se k těmto zásadám slovně hlásí.

Bc. Jaroslav Bašta, historik, ex-náměstek ministra zahraničních věcí, signatář Charty 77
PhDr. Petr Hampl, PhD., sociolog, tajemník České společnosti pro civilizační studia,
Prof. PhDr. Jan Keller, CSc., sociolog a vysokoškolský pedagog, nositel Medaile za zásluhy
o stát
Prof. PhDr. Oskar Krejčí, CSc., politolog a vysokoškolský pedagog
Stanislav Novotný, předseda Asociace nezávislých médií, ex-prezident Policie ČR
MUDr. Marek Obrtel, lékař
Lenka Procházková, spisovatelka, signatářka Charty 77, nositelka Medaile za zásluhy o stát
Doc. PhDr. Petr Sak, CSc., sociolog a vysokoškolský pedagog
Michal Semín, spisovatel a překladatel, ex-ředitel Občanského institutu
Jan Schneider, bezpečnostní analytik, signatář Charty 77, nositel Medaile za zásluhy o stát
PhDr. Josef Skála, CSc., historik a vydavatel internetové revue
Ing. Karel Sýs, básník a spisovatel, předseda Unie českých spisovatelů, nositel Medaile za zásluhy o stát
Doc. Ing. Ilona Švihlíková, PhD., ekonomka a vysokoškolská pedagožka
Ing. Jaroslav Šulc, CSc., makroekonom a ex-náměstek ministra financí
Ing. Alena Vitásková, předsedkyně Institutu Aleny Vitáskové, z.s. – Ochrana lidských práv a svobod, nositelka Medaile za zásluhy o stát
PhDr. Vladimíra Vítová, PhD., novinářka a předsedkyně Aliance národních sil
MgA. Ivan Vyskočil, herec, nositel Medaile za zásluhy o stát
Jiří Žáček, básník
Doc. PhDr. Petr Žantovský, PhD., novinář a spisovatel, nositel Medaile za zásluhy o stát


kontaktní osoba:
Prof. PhDr. Jan Keller, CSc.,
Nerudova 198, Frýdek-Místek 738 01
email: jan.keller©osu.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponK obvinění ze „členství v teroristické organizaci“ v Turecku stačí točit filmy…   
Pridal tk Středa 02 září 2020 - 09:05:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po 238 dnech hladovky zemřela ve čtvrtek v Istanbulu advokátka Ebra Timtik, která svou hladovkou bojovala za právo na spravedlivý proces v Turecku. Její smrt zůstala hlavními médii a agenturami naprosto nepovšimnuta. Na to, čím je tato ignorance způsobena, když ji srovnáme s rozruchem kolem zatím nepotvrzené otravy ruského disidenta Alexeje Navalného, je snadná odpověď. V Turecku je každému zaručeno právo na spravedlivý proces, a tudíž byla její hladovka naprosto zbytečná. Nebo snad ne?

Dnes pokračuje ve městě Tunceli, kdysi kurdsky Dersim, další „spravedlivý proces“. Kurdský režisér Kazim Öz (na snímku) v něm čelí 7 až 15 letům vězení za „členství v ozbrojené teroristické organizaci," kterou je myšlena Kurdistánská strana práce, známá pod zkratkou PKK. S Kazimem Özem jsem se setkal osobně a měl možnost s ním i mluvit, když se v Praze účastnil české premiéry svého předposledního filmu ZER. Tento film získal řadu ocenění a Česká republika byla jedinou zemí tzv. bývalého východního bloku, kde se film promítal. ZER je poetický film o hledání vlastních kořenů, vlastního životního pocitu a osudu své rodiny. I když se odehrává na pozadí současného kurdsko-tureckého konfliktu a pojednává i o masakru alevitských Kurdů v Dersimu v 30. letech 20. století, nic, v čem by bylo možno spatřovat podporu terorismu, v něm rozhodně není.

Oficiálně není režisér Öz také souzen za točení filmů, přestože celý život nedělal nic jiného. Je obviněn z účasti na protestech v parku Gezi v roce 2013, o kterých jsem už psal. Tehdy se poprvé plně projevila megalomanie dnešního tureckého prezidenta Recepa Erdogana, který neváhal proti protestujícím proti obřímu obchodnímu centru zasáhnout tak brutálně, že výsledkem bylo 22 mrtvých a tisíce zraněných. V kandidátské zemi EU. Dále bylo obvinění proti němu zkompilováno z jeho telefonátů, knih, zabavených při domovní prohlídce a z účasti na politickém semináři opoziční strany HDP někdy v roce 2010. To jsem se dozvěděl z materiálů, které dal sám Kazim Öz k dispozici na internetu. Nikdy nedržel v ruce zbraň, jenom kameru. Jeho filmy, hrané i dokumentární, obdržely celkem 43 cen na nejrůznějších filmových festivalech.

V rozhovoru, který vyšel dnes na webu Cumhuriyet, Kazim říká: „Soudit mě 1. září (Světový den míru) je zajímavou ironií osudu. Svůj život a své filmy jsem věnoval řešení rozporů mezi rozdílnými regiony, lidmi, třídami. Točím své filmy, abych přispěl ke spolužití lidí v těchto zemích. Snažím se prosazovat některé základní lidské hodnoty. To je cesta k míru. Výsledkem je, že umění již slouží míru. Ale paradoxně zrovna v Den míru jsem posílán do vězení. Nebyl bych souzen, kdybych se ve filmech, které jsem natočil, nezabýval sociálními problémy, a nezískal 43 ocenění. Význam slov v Turecku byl převrácen. Pokud vláda říká válka, můžeme to chápat jako mír, pokud říká mír, můžeme to chápat jako válku. Žádost o mír je vnímána jako hrozba. Je to vnímáno, jako byste chtěli válku, a soudnictví podle toho jedná. Bohužel v Turecku existuje takovýto černý humor. Každý, kdo učiní i sebemenší kritiku vlády a prezidenta, je považován za nepřítele. Společnost je velmi polarizovaná. Žijeme v prostředí, kde se lidé bojí svého stínu.“

Kazim Öz a Ebra Timtik jsou jen špičky ledovce. Jediný způsob, jak pomoci opozičním politikům, právníkům a umělcům v Turecku je působit na vlády a politiky zemí EU. Jedině veřejné mínění má snad alespoň malou šanci ukázat, že tvář demokracie je vážně poškozená tím, že se zemí, kde neexistuje právní stát, se zachází jako se sobě rovnou. Turecko má vězení plná lidí jako je Navalnyj. Mnozí beze stopy mizí. Nikoho to, zdá se, nezajímá.

Ivan David
Nová republika

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNebudeme se hrbit   
Pridal tk Středa 02 září 2020 - 08:59:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Výše uvedené slovní spojení, které bychom mohli označit jako slogan, působí z hlediska české historie i reality poněkud komicky. Stačí si připomenout české podlézání a hrbení v době třistaleté rakouské okupace. Česky, či moravsky se nakonec čistě mluvilo pouze na vesnici a mezi nemnohými vlasteneckými Čechy a Slováky. Vydatně jsme se následně hrbili po před Francouzi, kteří nás nestoudně vyžírali a nakonec na popud Britů nechali Němcům. Hrbení před Němci, kteří nás bránili před bolševizmem, a židovskou plutokracií doslova nemělo chybu. Stačí se podívat na Lucernu plnou českých umělců, stejně jako plný strahovský stadion na slezině Moravcova Kuratoria roku 1943, jak všichni řízně zdraví německým pozdravem a velká většina má i německý účes. Aspoň podle hlášeni Sicherheinsdienstu. Protektorát a podlézání Němcům zaplatilo životem do května roku 1945 celkem 360 000 občanů ČSR a dalších minimálně 60 000 zemřelo v následujících letech na následky oslabení, nemocí a teroru spojeného s německou ochranou. Na hrbení se před sovětskými soudruhy, jako nedostižným vzorem, si mnozí z nás ještě pamatují. Žhavé polibky soudruhů Husáka a Brežněva, podlézavé komentáře novinářů, hodnotné závazky atd.

A v současnosti se mnozí naši politici od roku 1990 v hrbení doslova překonávají. Stačí si připomenout podlézání sudeťákům a celkově cizáckým zájmům, především ze strany KDU-ČSL a TOP 09. Nastoupený parlament, když před dvěma roky dorazil americký politický reprezentant. Jako když dorazil říšský protektor na sjezd Kuratoria. Jen to komentoval jiný Moravec. Dvojjazyčné hlášení pirátského primátora Hřiba v době výročí našeho přijetí do NATO. Něco takového zde nebylo od časů protektorátu. A když jedou přes naše území americké plechovky na kolech a náklaďáky, aby se jeden bál, že hrbící se čeští politici a mediální pracovníci kleknou na silnici, zastaví konvoj a políbí každému řidiči náklaďáku žhavě zadek. V případě černých řidičů by to mohli brát jako tréning na Black Lives Matters.

Můžeme tedy bez nadsázky konstatovat, že současná česká politická reprezentace, především ta, která je soustředěna kolem vedení TOP 09, KDU-ČSL a ODS láme v hrbení rekordy. Nicméně vůdčími tahouny cizáckých zájmů jsou Piráti, ANO a ČSSD. Co jiného, než ubohé hrbení před Němci a sudeťáky zvláště, je odstranění sochy maršála Koněva, stavba pomníku ruským a ukrajinským nacistům v Řeporyjích, nebo kladení věnců s pomníku generála SS. K tomu stavění mariánského sloupu, jako symbolu náboženského zotročování českého národa v době rakouské okupace, případně stavění jakéhosi pomníku rakušácké císařovně. Masaryk, Štefánik, legionáři, parašutisté a odbojáři z druhé světové války a další bojovníci za českou svobodu by se nestačili divit. Opakované hlasování europoslanců ODS, ANO, TOP 09, KDU-ČSL, Pirátů, ČSSD, někdy i KSČM v Bruselu, proti zájmům naší země a českého národa opět není nic jiného, než hrbení a podlézání cizáckým zájmům.

Prý se nebudeme hrbit před Číňany. Zato naši demokratičtí vládcové, kteří se před nimi údajně nehrbí, rozprodali od roku 1990, případně doslova rozdali cizákům většinu našeho průmyslu a dolů a ve prospěch cizáckých zájmů zlikvidovali značnou část zemědělství. Masarykova a Benešova republika trvala dvacet let a stali jsme se respektovaným státem. Pod vládou komunistů, reálně spíše socialistů jsme žili 40 let a postavil se modernější průmysl, industrializovalo se Slovensko, zemědělství nás stačilo uživit a postavily se statisíce bytů ve městech a moderních domů na vesnici. Cizákům u nás nepatřilo nic. Po třiceti letech demokracie aby člověk hledal, co nám ještě zbylo. Plzeňské pivo vyrábějí Japonci, českou vodu prodávají v Praze Francouzi, Němci, Korejci a zanedlouho Japonci si u nás zřídili montovny aut, na Indy pracovali hutníci na Ostravsku. Jestliže komunistických 40 let bylo tragédií, co je následných třicet let, kdy jsme se stali kolonií. Po třiceti letech už se opravdu nelze vymlouvat na komunisty a je třeba hodnotit, čeho naše republika dosáhla.

Mimochodem, když jsme u toho hrbení, či nehrbení před Číňany, proč jsme zlikvidovali velkou část spotřebního průmyslu a dovážíme právě od těch ošklivých Číňanů kdeco od triček a ponožek po chytré mobily? Ještě před třiceti lety jsme do Číny vyváželi průmyslové výrobky, dnes dřevo a zemědělskou produkci, jako nějaká zaostalá africká země. Jen bych připomněl, že Čína je po Německu naším druhým největším obchodním partnerem. Další nejdůležitější partneři jsou Polsko, Slovensko a Francie. Trapné spíš je, že například v minulém roce jsme dováželi z Číny za 672 miliard korun, zatímco vyváželi za pouhých 56 miliard. Spolupráce s oslavovaným ostrovem Tchaiwan je dvacetkrát nižší. Kdyby se zastavil náš obchod s Čínou, budeme mít nepředstavitelný problém. Mediální bojovníci proti Číně se ohánějí tím, že Tchaiwan má u nás ve srovnání s Čínou nesrovnatelně větší investice a s jejich pomocí vytvořil u nás 24 000 pracovních míst. Co to v praxi znamená? Totéž co japonské pivo z Plzně, korejská, nebo německá auta z našich montoven. Češi jako levná pracovní síla, neboli trochu vulgárně bílí negři pracující za almužny u cizáckých firem, které u nás mnohdy neplatí daně. To je opravdové vítězství polistopadové ekonomiky, demokracie a nehrbení se před cizáky.

Díky sankcím proti Rusku ztrácíme ročně více, než 40 miliard korun. Důležité je, že v rámci sankcí nekupujeme zemní plyn přímo z Ruska, ale stejný ruský přes Německo, aby Němcům neklesla životní úroveň, a pokud možno chceme nakupovat ještě dražší zkapalněný plyn z USA. Místo o svoje občany se naši politici starají o cizí zájmy, což samozřejmě není žádné hrbení. Pokud by se zastavil obchod s Čínou, přišli bychom ve výsledku minimálně o stejnou částku. Chybějící turisté z Číny jsou rovněž vidět na výsledcích turistického ruchu. Jen to dočasně zakrývá virus. Kdo je nahradí? Afroislámští migranti z milovaného Německa, před který se nehrbíme? Ekonomové z ODS a TOP 09 se rozčilují na tím, že dávky pro důchodce vyjdou naši pokladnu na 7 miliard korun. Ale klidně by prošustrovali 90 miliard, jen aby se zavděčili cizáckým zájmům šaškování proti Číně. Hned vidíme, jaké jsme měli a máme hospodáře, kteří se před nikým nehrbí, spíš možná lezou do zadku. Mohli bychom to nazvat Vystrčilovým mnohahrbým syndromem, když se tedy ohání tím hrbením. Mnozí páni politici, o dámách nemluvě, by si měli nechat šít svoje značkové obleky a kostýmy podle velbloudího střihu, přičemž i dvouhrbý drabař by jako vzor nestačil.

Celý spanilý let politické nuly Vystrčila, reprezentanta drahého a zbytečného Senátu, za doprovodu dalších nul a cizáckých slouhů typu Hřiba na Tchaiwan je prezentován pomalu jako objevitelská plavba Krištofa Kolumba, která zachrání naše krachující koloniální hospodářství, jež přežívá z půjček a chudoby většiny obyvatel. Jak je výše uvedeno, s Tchaiwanem máme běžné obchodní styky. Na Tchaiwanu je od roku 1991 česká hospodářská a kulturní kancelář, a v naší republice působí tchajwanská (Praha, Evropská 2590), přičemž obě plní v podstatě funkci zastupitelských úřadů. Čína proti české spolupráci s Tchaiwanem oficiálně po třicet let nic nenamítala. Celá komediální akce Vystrčila a spol. není nic jiného, než sprostá provokace, narušující normální politické a ekonomické vztahy s Čínou. Můžeme ji přirovnat k ricinové mediální komedii kolem ruského zastupitelského úřadu, kde ze sebe především Vystrčil udělal vzorového pitomce.

Dalším krokem je ubohá snaha o mediální zviditelnění politické nuly a primitivní podlézavý politický aktivismus na úrovni Koláře, Pezsinského, takzvaného profesora Kohouta, starosty z Řeporyjí, či Mináře, intimního přítele samozvaného kněze Halíka. Vystrčil žvaní cosi o nehrbení se před Čínou a přitom je hluboce skloněný před zájmy amerických nadnárodních korporací, které Čína poráží v souboji tržního hospodářství. Určitě čeká koryto minimálně v Bruselu, ne-li v nějaké nadnárodní bance. To si kdysi vysloužil Pilip, který se předvedl s Bubeníkem jako šašek na Kubě v póze bojovníka za lidská práva proti kubánské vládě, jež má lepší zdravotnictví, než USA. Životní úroveň v Číně vzrostla za posledních třicet let doslova neuvěřitelně, nikoli v procentech, ale v násobcích. Co dokázali za třicet let naši politici kromě žvanění o svobodě, demokracii a lidských právech a podlézání cizákům?

Možná by nezaškodilo, kdyby si mnozí naši politici, v čele s Vystrčilem a jeho partajními kolegy, narovnali páteř a podívali se na slova přísahy, kterou skládali. Není tam nic o rozprodávání české země, věčné chudobě jejích obyvatel a bezohledném podlézání panstvu v Berlíně, Bruselu, případně za oceánem a politických šaškárnách, na něž doplatí především obyvatelé této země.

Martin Koller
1. 9. 2020

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMilena Míčová: Koronavirus a školství   
Pridal tk Středa 02 září 2020 - 07:56:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Projev, který zazněl na demonstraci v Brně 31. 8. 2020

Vážení přátelé,

Jmenuji se Milena Míčová a učím na střední odborné škole, která připravuje do praxe stavaře, zedníky, truhláře, elektrikáře a další odborné řemeslníky. Když se v březnu uzavřely školy, nikdo nevěděl, jak moc je nový vir nebezpečný. A proto jsme, v rámci předběžné opatrnosti, respektovali všechna nařízení vlády, a dokonce si sami šili roušky.

Jak to probíhalo ve škole? Žáci byli prvních 14 dní nešťastní z distanční výuky, říkali, že je to hrozné a chtěli zpět do školy. Pak si zvykli na pomalejší tempo výuky a přišli na výhody toho, že zůstali doma. Po dvou měsících už mělo mnoho žáků prázdniny. Nyní se jim zpět do školy nechce, dokonce se ani netěší na to, že uvidí svoje spolužáky. Není divu, když média straší druhou vlnou pandemie a zaváděním opatření.

Učitelům nyní musí být jasné, že učivo, které se v těch více než třech měsících od března probralo, potřebuje být znovu důkladně zopakováno. Zároveň žáci potřebují znovu nastavit řád a systém. Školní řád, který je desaterem školy, nebyl sestaven jen tak pro nic za nic. Děti potřebují mít vymezené hranice odtud - potud. Je to jako zákony ve státě. Bez zákonů, smysluplných zákonů a respektovaných zákonů, neexistuje stát. Bez pevně daného školního řádu zavládne ve vzdělávání chaos.
V první polovině prázdnin parlament ustanovil distanční výuku jako běžný typ výuky a tím sebral vítr z plachet rodičům.

Nelíbí se vám, že děti zůstanou doma a budou vyučovány online? Máte smůlu, zde stojí, že je to plnohodnotná forma vzdělávání. Můžeme se ale uklidnit, protože máme ve vládě odborníky, kteří věděli, že se kovid vrátí z dovolené 1.9. Pak ho ale přemluvili, aby se ještě na dovolené zdržel a dopřál nám tak babí léto. Před 14 dny školy obdržely z ministerstva školství manuály pro školní rok 2020-2021. Z rukopisu těchto manuálů je víc než jasné, že autoři počítají s druhou vlnou pandemie.

Neočekávala jsem, že by učitelé vyloženě protestovali proti zaváděným opatřením, ale očekávala jsem, že alespoň budou klást otázky. Především učitelé odborných předmětů se měli ptát, jak bude vypadat praktická výuka? Dá se učit míchání malty online? Dá se dýhování nábytku provádět doma v pokoji s online dohledem odborného učitele?

K žádným dotazům však, pokud vím, na školách nedošlo. I školské odbory mlčí! Učitelé se smířili se zaváděním různých opatření, semafory a distanční výukou bez výhrad. Představte si, až školy začnou na jaře vypouštět své absolventy. Budou to distančně vzdělaní řemeslníci a odborníci. Necháte si od takových řemeslníků postavit dům? Necháte se ošetřit od distančně vystudované zdravotní sestry, nebo lékaře? Manuály byly poskytnuty školám, nikoliv ale veřejnosti. Po internetu se začaly šířit obavy rodičů, co se bude s jejich dětmi ve škole dít? V mnoha ohledech jsou jejich obavy oprávněné.

V pokynech ministerstva školství mimo jiné stojí, že KHS bude provádět ve školách epidemiologické šetření. Pokud tedy bude mít nějaký zaměstnanec, nebo žák kovid-19, KHS provede ve škole trasování a nastaví epidemiologické opatření. Zelená – učí se stále ve škole, oranžová – učí se částečně, zbylé třídy, červená – uzavírá se škola.

Dále v manuálu stojí paragraf, cituji:

„příznaky infekčního onemocnění (jako je např. zvýšená teplota, kašel, rýma, … apod.).“Kašel a rýma se dosud ve školách neřešily. Děti pokašlávaly, či smrkaly, ale nikdo je ze školy nevyháněl"

Další paragraf, cituji:

„Pokud se u zaměstnance školy objeví příznaky infekčního onemocnění…, školu nebo aktivitu opustí v nejkratším možném čase s použitím roušky...“

Připomínám, že mezi příznaky patří kašel a rýma. Je tedy možné, že brzy budou školy zavřené kvůli učitelům v karanténě s rýmou či kašlem.

Další znepokojující paragraf:

„Dítěti/žákovi/studentovi (popřípadě zaměstnanci školy) s přetrvávajícími příznaky infekčního onemocnění, …. jako je (rýma, kašel), je umožněn vstup do školy pouze v případě, prokáže-li, že netrpí infekční nemocí. “

To znamená, že se budou muset nechat otestovat, aby mohli zpět do školy. Budou si zaměstnanci a žáci ten test na kovid-19 sami platit? Kolik je bude to testování stát? Co když se někdo nebude chtít testovat?

Dnes se u nás veškole chystaly epidemiologická opatření. Vyvěšovaly se různé vývěsky o nošení roušek, udržování rozestupů, umývání rukou. Do tříd se umisťovaly desinfekční gely a dostávali jsme pokyny. Pokud dítě bude kašlat, nebo mít rýmu, musíme si nasadit roušku a štít a odvést takové dítě
do speciální místnosti, do izolace, a tam s ním vyčkat do příjezdu jeho rodiče. Měla jsem z toho sevřený žaludek, když jsem se do té izolace šla podívat. Nedokážu si představit, že budu odvádět nějakého nešťastníka jako bachař.

Ve školách brzy zavládne pocit stísněnosti. Dodržování hygienických opatření bude otravné a limitující. Všichni budou nervózní z toho, co bude příští týden. Budeme ještě ve škole, nebo už nás zavřou do karantény? Pro mnohé pak může být úlevná raději ta jistota a klid karantény, než ta nekonečná nejistota a úzkost ve škole.

Pokud takový režim ve školách hned neodmítneme, bude se teror na děti vyvíjený stupňovat. Chceme naše děti vystavit takovému tlaku a stresu?

Když byl po válce veden soudní proces s nacisty v Norimberku, a soudci se ptali souzených válečných zločinců proč tak jednali, odpovídali nacisté jako jeden, že to byl ROZKAZ. Nerada bych, aby se nás jednou naše děti zeptaly, proč jste to dopustili? A my bychom jim odpověděli, že to byl POKYN Ministerstva školství.

Bohužel, je to na vás rodičích a prarodičích, abyste řekli jasné NE. Učitelé to NE neřeknou, bojí se o svá místa. Nenechte se manipulovat masmédii a učiňte to nejlepší pro sebe, a hlavně pro své děti. Děti jsou to nejcennější, co máme, je to naše budoucnost. Pokud dovolíme jejich fyzické a psychické týrání ve školách, nebudeme mít budoucnost. Budu se za nás modlit.

Děkuji za Vaši pozornost.

Mgr. Milena Míčová
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStalin měl rozum, nikdy nebyl marxista, sami komunisté se ho zřekli   
Pridal tk Středa 02 září 2020 - 07:51:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pokud někdo zná Stalinův život a politickou kariéru pouze ze zpráv prozápadního bulváru, které citují slovo od slova vše, co vzniklo v hlavách operativců CIA a uprchlých renegátů typu Trockého, nebo Solženicina, tak Vás asi hodně překvapí, co vlastně Stalin ve skutečnosti byl, nebo spíše nebyl zač.

Stalin totiž vyznával od počátku trochu jiné zásady, než třeba Lenin, nebo Trockij. Neuznal nikdy správnost tzv. NEPu, tedy Leninovy nové hospodářské politiky, podle které chtěl Lenin nechat v SSSR opět provozovat své podniky západní firmy a za směšné platy v nich nechat pracovat sovětské dělníky. Hned, jak se Stalin po Leninově smrti dostal k moci, byl NEP zrušen, a veškeré vlastnictví velkých výrobních podniků přešlo do rukou lidu a státu.

Stalin dále zamítl marxistický přístup ke světové revoluci a odmítl napadnout sousední země a roznést revoluci do celé Evropy, jak po něm žádal Trockij a ostatní marxisté a dále zavrhl marxistické excesy ve smyslu rušení tradičních rodin, hranic a míšení národů v rámci SSSR. Za celou dobu jeho vlády, nebyl zrušen ani jediný státní útvar, nebo národní jazyk, či písmo. Je pravda, že nikdy veřejně neodsoudil myšlenky Lenina, nebo Marxe, protože nechtěl rozdělit dělníky a mást jim hlavy politickými teoriemi, jeho činy, však mluvili sami za sebe.

Stalin si totiž vzal z marxismu to jediné smysluplné a funkční, což je ekonomická část o národním hospodářství a centrálně řízené ekonomice a zcela odmítl ideologické žvásty o rušení hranic, národů a rodin. Po tom naopak touží liberálové z řad neomarxistů a trockistů, kteří dnes sedí v čele EU a americké demokratické strany. Tito lidé dnes pracují na realizaci šílených vizí Karla Marxe o jediném světovém pronárodu, o zrušení tradičních rodin a společné výchově dětí, které už nyní ve velkém odebírají jejich biologickým rodičům.

Neměli bychom se bát stínu velkého člověka, který dokázal zastavit šílené plány marxistů a světové stínové vlády složené z nejbohatších a nejmocnějších rodin a korporací na mnoho desetiletí, ale neomarxistů a trockistů, kteří se snaží nastolit marxisticko-liberální světovou diktaturu v současnosti. Liberálové v EU a USA, jsou aktuálním a skutečným nepřítelem svobody a demokracie dnešního světa!!!

Kdysi jejich plány ekonomicky, vojensky a geopoliticky zastavil právě Stalin. Je někdo schopný je zastavit dnes???

Ladislav Kašuka


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2331 sec,0.0628 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,681kB