Čtvrtek 03 září 2020
Nemáte vědět: Norská premiérka se zastala protiislámských manifestantů   
Pridal tk Čtvrtek 03 září 2020 - 05:11:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Norská premiérka Erna Solbergová potvrdila právo na svobodu projevu anti-islámských manifestantů, kteří v sobotu u budovy parlamentu roztrhali a poplivali Korán, načež došlo ke střetům s masami imigrantsko-levicových protidemonstrantů, které musela policie rozhánět slzným a pepřovým plynem.

"Ačkoli zásadně nesouhlasím s postoji (organizujícího) hnutí Stop islamizaci Norska, velmi se obávám zároveň o svobodu slova, kterou v Norsku pevně hájíme”, konstatovala peremiérka Solbergová.

Za její výrok ji okamžitě napadlo Ministerstvo zahraničí Turecka oponujíc, že je nanejvýš zlé, když rasizmus a nenávist k islámu jsou součástí svobody projevu.

Zdroj: https://www.foreigner.fi/articulo/news/norwegian-premier-defends-freedom-of-speech-after-anti-islam-rally/20200901080758007718.html

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Neuvěřitelná manipulace a mediální žumpa!” Okamura neunesl útok ČT na svou adresu   
Pridal tk Čtvrtek 03 září 2020 - 05:09:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předseda SPD Tomio Okamura byl obviněn z diskriminace zdravotně postižených dětí. Na svém facebookovém profilu totiž uvedl, že ČT natočila reportáž, v níž údajně překrucuje pozici SPD vůči inkluzi ve školách. Okamura tvrdí, že zrušení inkluze sice prosazuje, ale za účelem zajištění lepší odborné péče ve speciálních vzdělávacích zařízeních.

Nedávná reportáž České televize, jejímž hlavním tématem se stala otázka inkluze v českých školách, vyvolala ostrou reakci ze strany českého poslance a předsedy hnutí SPD Tomia Okamury. Ve zmíněné reportáži šlo o řidiče brněnského dopravního podniku Josefa Prokeše, který odmítl jezdit s autobusem, na němž byl nalepen předvolební plakát SPD se sloganem „Zdravé školství bez inkluze“.

Důvodem zásadního stanoviska brněnského řidiče bylo to, že on je otcem dvou dětí, které také mají zdravotní omezení. Jeho dcera má poruchu autistického spektra, zatímco syn je nízkofunkční autista s mentální retardací. Podle jeho slov syn chodí do speciální školy, jelikož to opravdu potřebuje, dcera však vzhledem ke svému stavu do takové školy nemusí. Samotný slogan Prokeš považuje za urážlivý, protože dle jeho názoru předpokládá, že by školství mohlo být zdravé jen v případě, že do ní nebudou chodit děti se zdravotními a psychickými omezeními.

Český poslanec Tomio Okamura rázně zkritizoval výklad celé situace ze strany České televize a obvinil ji z překrucování jeho postoje vůči inkluzi. Okamura totiž tvrdí, že hnutí SPD se staví proti inkluzi ve školách právě kvůli tomu, že v jejím rámci není možné zajistit kvalitní vzdělání a náležitou péči pro děti mající speciální potřeby.

„Včera se stala další neuvěřitelná manipulace a doslova mediální žumpa ze strany České televize. Jak je všeobecně známo, tak hnutí SPD prosazuje zrušení inkluze ve školství a zároveň podporujeme co nejkvalitnější výuku zdravotně postižených dětí ve speciálních školách…A ČT natáčí lživou reportáž proti SPD, že prý jsme proti zdravotně postiženým dětem. Přitom je to přesně naopak,” vysvětlil svou pozici Tomio Okamura.

Incident na pietním aktu

Na konci minulého měsíce Okamura informoval o nepříjemném momentu, k němuž došlo v průběhu pietního aktu na připomínku padlých československých letců ve 2. světové válce. Kritika padla na adresu reportérky ČT, která podle předsedy SPD zneužila pietní událost k diskreditaci jeho strany.

„Česká televize (pořad Reportéři ČT, redaktorka Adéla Paclíková) dnes zcela nechutně zneužila pietní akt na připomínku padlých československých letců ve 2. světové válce k natáčení pořadu o extrémismu. Je před volbami, a tak prý točí reportáž o tom, jak je prý SPD extrémistická, aby nás pomluvili a pošpinili. Vychází ze zmanipulované zprávy ministra vnitra Hamáčka z ČSSD o extrémismu,” uvedl Okamura.

„To, jak ČT zneužívá koncesionářské poplatky občanů pro vlastní aktivistickou politiku, už přesahuje opravdu všechno,” dodal politik.

Zdroj: https://sptnkne.ws/D6HE

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko nejspíše stojí za kybernetickou špionáží na „strategickou českou instituci“. Z jaké země se ale nejčastěji útočí?   
Pridal tk Čtvrtek 03 září 2020 - 05:06:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko pravděpodobně provedlo kybernetickou špionáž za nejmenovanou strategickou instituci české vlády. Ve výroční zprávě za rok 2019 o tom informoval Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Kybernetických útoků meziročně přibylo.

NÚKIB neuvedl, o jakou přesně instituci se jedná. Ve zprávě se uvádí, že špionáž začala takzvaným spear-phishingovým e-mailem. Uživatel z e-mailu, který se tváří důvěrně, stáhne škodlivý program, díky němuž útočník pronikne do systému.

Úřad tvrdí, že s pravděpodobností 85 % za špionáží stojí skupina Sofacy, kterou odborná komunita spojuje s ruskou vojenskou rozvědkou GRU.

Ve zprávě se dále píše, že NÚKIB loni nezaznamenal aktivitu skupiny Winnti, která se zabývá zejména kybernetickou průmyslovou špionáží. Ta má být zase údajně spojená s Čínou. Podle úřadu však existuje až padesátiprocentní pravděpodobnost, že by se tato skupina mohla pokusit o další útok v budoucnu.

Nejvíce útoků pochází z USA

Loni bylo zaznamenáno 217 kybernetických útoků proti českým institucím, organizacím a firmám. Meziročně jich přibylo 53. Většina z nich měla formu spamu, phishingu nebo podvodných e-mailů, které často umožňují provádět škodlivější akce.

Podle NÚKIBu ubylo počítačů s cílem zneužít je k těžbě kryptoměn. Změnil se i charakter vyděračských útoků. Nejsou vedeny plošně, ale cíleně. K jednomu takovému útoku došlo například na benešovskou nemocnici. Kritická infrastruktura loni žádnému soustředěnému útoku nečelila.

Nejzávažnější je situace právě ve zdravotnictví, kde chybí prostředky k zajištění kybernetické bezpečnosti. Podle úřadu se zde množství peněz vyčleněných na digitální ochranu pohybuje mezi nulou a pěti procenty z celkového rozpočtu.

Bezpečnostní společnost Check Point v květnu informovala, že nejčastějším zdrojem kybernetických hrozeb pro české firmy a organizace jsou Spojené státy, z nichž pochází 33 % hrozeb. 22 % hrozeb pochází z domácích hackerů, 17 % z Irska, 8 % z Nizozemska, 7 % z Německa a 5 % ze Španělska.

Zdroj: https://sptnkne.ws/D6HA


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLavrov prohlásil, že v Bělorusku se nachází 200 extremistů z Ukrajiny   
Pridal tk Čtvrtek 03 září 2020 - 05:03:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Moskva má potvrzenou informaci, že destabilizace situace v Bělorusku je řízena z území Ukrajiny, prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

„Takové aktivity jsou prováděny z území Ukrajiny. Tam je také Trojzubec Stěpana Bandery, je tam také S14, je tam národní sbor a Pravý sektor*. Všechny tyto struktury se aktivně podílejí na provokování radikálních akcí v Minsku a dalších městech Běloruska,“ upřesnil.

Podle ministra zahraničí existují na Ukrajině tábory „pro výcvik takových extremistů“: zejména ve Volyňské a Dněpropetrovské oblasti. Celkově je nyní v republice asi 200 členů těchto skupin.

„Ti, kteří se snaží všemi pravdami nebo nepravdami vyvolat nepokoje, vyprovokovat porušení zákonů, jsou si dobře vědomi, že takový národní dialog je ponechá na okraji historie. Proto se snaží, aby vše vyústilo k extremistickým provokacím a snaží se vyprovokovat policisty. Budeme kategoricky potlačovat takové pokusy, zejména pokusy o využití multilaterálních struktur, kterých se účastní Rusko a Bělorusko, k řešení takových provokací,“ dodal ministr.

V Moskvě dnes proběhlo jednání mezi Lavrovem a jeho běloruským kolegou Vladimirem Makejem. Je to Makejeho první návštěva Ruska po běloruských prezidentských volbách, jejichž výsledky vyvolaly masivní protestní akce.

Během setkání Makej prohlásil, že se s pomocí Ruska podařilo Bělorusku vyhnout se ukrajinskému scénáři „barevné revoluce organizované zvenčí“.

„Dnes musíme reagovat především na vnitřní i vnější výzvy. A to druhé ve větší míře předurčuje to první. Přesto chci říci, že jsme první nápor vydrželi. <...> Je pozorována určitá politická konfrontace, ale můžeme říci, že její úroveň a intenzita je již mnohem nižší,“ řekl ministr zahraničí na setkání se svým ruským kolegou Sergejem Lavrovem.

Dne 9. srpna se v Bělorusku konaly prezidentské volby, v nichž podle Ústřední volební komise zvítězil Alexandr Lukašenko s 80,1 procenty hlasů. Jeho hlavní rivalka Světlana Tichanovská získala 10,12 procent hlasů.

Opozice tyto výsledky neuznala a oznámila vytvoření koordinační rady pro předání moci. Samotná Tichanovská se rozhodla opustit zemi a odjela do Litvy. Podle slov jejího zmocněnce neměla bývalá prezidentská kandidátka jinou možnost. V zemi od výsledků voleb neustále probíhají protivládní protesty. Do ulic ale vycházejí i stoupenci prezidenta Lukašenka.

Zdroj: https://sptnkne.ws/D6FK

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko okomentovalo prohlášení o otravě Navalného novičokem   
Pridal tk Čtvrtek 03 září 2020 - 04:45:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruské ministerstvo zahraničních věcí a Kreml vyzvaly německé kolegy k plnohodnotné spolupráci a výměně informací ve věci Alexeje Navalného.

Moskva upozornila na skutečnost, že dopis ruských lékařů se žádostí o vysvětlení závěrů o intoxikaci Navalného zůstává bez odpovědi.

Hlavními adresáty prohlášení Berlína ohledně ruského blogera Alexeje Navalného byly EU a NATO, prohlásila mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.

„Jak jsme pochopili, hlavním adresátem dnešních prohlášení byla Evropská unie, NATO, z nějakého důvodu byla zmíněna OPCW. A to je místo toho, aby bylo uděláno to, co se mělo udělat nejdříve, to znamená odpovědět na žádost Generální prokuratury Ruské federace. Ještě jednou chci zdůraznit, že tato žádost zůstala nezodpovězena, stejně jako další dvě žádosti, které zaslali ruští lékaři svým německým kolegům,“ prohlásila Zacharovová v pořadu televizního kanálu Rusko 1.

Podle ruského ministerstva zahraničí vzniká dojem, že někdo zakazuje německému ministerstvu spravedlnosti a německým lékařským pracovníkům komunikovat s ruskými kolegy.

„Pokud je cílem obhájit nějaká dříve připravená odvetná opatření‘, o kterých se nedávno mluvilo, tak je jasné, proč začíná tlampačová diplomacie a místo spolupráce máme informační kampaně (…) a prohlašování o OPCW,“ uvedlo ruské MZV.

Německý kabinet ministrů ve středu uvedl, že odborníci z laboratoře Bundeswehru zjistili, že Navalnyj byl „otráven“ látkou skupiny toxických bojových látek novičok. Ruské ministerstvo zahraničí v komentáři k prohlášení německého kabinetu poznamenalo, že ruská strana čeká na odpověď Německa na žádost Generální prokuratury RF ohledně situace kolem Navalného.

Tiskový mluvčí prezidenta Ruské federace Dmitrij Peskov řekl novinářům, že Berlín neinformoval Moskvu o svých závěrech o „otravě“ Navalného novičokem, Rusko takové údaje nemá.

Rusko je připraveno ke všestranné spolupráci s Německem za účelem vyjasnění situace kolem Alexeje Navalného, ale Kreml uvádí, že Berlín na dříve zaslané oficiální žádosti neodpověděl.

„Obecně potvrzujeme, že jsme připraveni a máme zájem o plnou spolupráci a výměnu údajů o tomto tématu se SRN,“ řekl novinářům tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

Peskov zároveň odpověděl na otázku, jak bude Kreml reagovat na prohlášení Berlína, a řekl: „V tuto chvíli nemůžeme kompetentně reagovat na výše uvedená prohlášení.“

„Než byl pacient převezen do Berlína, v souladu se všemi mezinárodními normami byl v naší zemi proveden celý komplex testů a nebyly zjištěny žádné toxické látky,“ řekl Peskov.

Zdroj: https://sptnkne.ws/D69g

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMuž, který líbá i důtky svého pána   
Pridal tk Čtvrtek 03 září 2020 - 04:39:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Že absurditami, tuposti a sprostotou všech druhů a barev je náš polistopadový vývoj přeplněn až po okraj, je věc známá a neoddiskutovatelná, a jednou z nich je i to, že člověk už od prvního pohledu tak nedůstojný, jako je senátor Vystrčil, se mohl stát předsedou senátu českého parlamentu, tzn. nositelem druhé nejvyšší ústavní funkce v ČR. Platí-li totiž stále ještě poučka psychologů o tom,, že po 40. roce svého věku si za svůj vzhled už může každý z nás sám, pak nedůstojnost zjevu senátora Vystrčila nemůže vycházet z ničeho jiného než z jeho nedůstojných činů, z nedůstojnosti jeho života a z nedůstojnosti jeho charakteru.

V těchto dnech je senátor Vystrčil na výletě na Tchaj-wanu – ale v jeho představě spíš na výpravě hodné velké hrdinské ságy. On, postavou menší a droboučký, ale rádoby vnímán jako velký muž s velkým srdcem, zopakoval předevčírem na zasedání tchaj-wanského parlamentu téměř doslova slavná slova prezidenta Johna Kennedyho, pronesená v r. 1963 před schönebergskou radnicí v západním Berlíně: „Ich bin ein Berliner“
„Já jsem Tchaj-waňan“ sdělil se stejnou pompou v pondělí náš Vystrčil tchaj-wanským poslancům, ale protože zopakováním Kennedyových slov musel nevyhnute lně v posluchačích vyvolat obraz nezapomenutelného amerického prezidenta a sebe sama, stojících takořka vedle sebe, posloužil si Kennedym zcela jistě méně, než doufal.

Ale to jsme jen u jevových momentů Vystrčilova výletu do druhé malé Číny, když ještě mnohem smutnější je jeho rozměr duchovní. Vystrčil totiž svůj „trip“ na Tchaj-wan vydává za cosi jako náš celonárodní a spontánní protest proti diktátu a útlaku, vykonávaný na nás velkou pevninskou Čínou. Ta si nás totiž podle Vystrčiova výkladu chce podrobit, znásilnit, nu a Vystrčil je zde na matičce Zemi a teď zrovna též na Tchaj-wanu proto, aby zlé a uchvatitelské velké Číně ukázal, že se od ní utlačovat nedáme.

Cítíte též tu nehoráznou a neomalenou faleš, která z předcházejících řádků vane? To pokrytectví, které rozkaz našeho pána zpoza Atlantiku, abychom to my a ne on dráždili čínského draka, Vystrčil potvrzuje nejen tím, že jako otrok, líbající i důtky svého pána, je rozkazu poslušen (anebo jste tak naivní že si myslíte, že si cestu na Tchai-wan vymyslel Kubera sám a Vystrčil ji též sám od sebe uskutečnil?), a na Tchaj-wan odcestuje, ale snaží se ten hrubý rozkaz pro české uši zjemnit tím, že svoji nařízenou cestu tam zobrazuje jako téměř naše druhé národní osvobození. A to za situace, kdy od nás Čína nechce absolutně nic jiného, než abychom uznávali jedinou vládu Číny, což by vyžadovala každá země sídlící na tomto glóbu. Zatímco náš pán skutečný nám zpoza Atlantiku diktuje kde co. A to od zmíněné cesty Vystrčila na Tchaj-wan k požadavkům zvyšovat náš vojenský rozpočet, nakupovat zastaralé americké zbraně, brát jejich drahý břidlicový plyn a nejposledněji pak to, abychom na sovětskou technologii atomové elektrárny v Dukovanech naroubovali technologii americkou. Tzn. abychom z naší atomové elektrárny vyrobili atomového kočkopsa. Se všemi riziky, které tohle řešení sebou nese.

Avšak proti ničemu z toho se Vystrčil nevzpouzí. Naopak se mu tyhle západní hry s námi nesmírně líbí. A ještě raději v nich účinkuje.

Můžete se pak divit tomu, že v rysech jeho tváře žádnou stopu po důstojnosti objevit nelze? Anebo se vám to už někdy podařilo?

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAby se američtí politici nestali hříšníky historie   
Pridal tk Čtvrtek 03 září 2020 - 04:36:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína: Dne 3. září je pamětní den 75. výročí vítězství války proti fašismu. Čtrnáct let bojovali čínští lidé o vítězství nad japonskou agresí a ztratili 35 milionů životů, věnovali své úsilí na vítězství nad fašismem na světě.

V současnosti epidemie nového koronaviru ovlivňuje situaci světové politiky a ekonomiky, někteří američtí politici ale chtějí vyvolávat další studenou válku.

Celý svět má historickou odpovědnost bránit neštěstí. Různé země by měly společně chránit mezinárodní pořádek pod vedením OSN.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČíňané v Kanadě nesouhlasí s návštěvou českého politika na Tchaj-wan   
Pridal tk Čtvrtek 03 září 2020 - 04:34:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Komise pro popularizaci čínského mírového znovusjednocení v Kanadě vyjádřila nesouhlas s návštěvou předsedy Senátu Parlamentu ČR na Tchaj-wan

Podle prohlášení Miloš Vystrčil ignoroval vzájemné vztahy a spolupráci mezi Čínou a Českou republikou, ignoroval hlavní zájmy českých obyvatel, navštívil Tchaj-wan pro své osobní politické cíle, což vážně zasahuje do čínských vnitřních záležitostí, poškozuje to čínskou svrchovanost a celistvost území, narušuje to základní principy mezinárodních vztahů a politické sliby mezi Čínou a Českou republikou.

V prohlášení se uvádí, že Česká republika je země v normálních diplomatických vztazích s Čínou, všechny oficiální styky s Tchaj-wanem jsou proti mezinárodním zákonům a diplomatickým principům. Vystrčilova cesta na Tchaj-wan má politické cíle větší než myšlenku na čínsko-české vztahy. Taková činnost poškozuje bilaterální vztahy.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRůzné země by měly pokračovat v bezpečnostních opatřeních   
Pridal tk Čtvrtek 03 září 2020 - 04:32:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Světová zdravotnická organizace v pondělí vyzvala různé země, aby pokračovaly v provádění bezpečnostních opatření k omezení šíření koronaviru, jako je omezování veřejných shromáždění a ochrana zranitelných skupin při pokusu o znovuotevření podniků a služeb.

"Čím více mají země nad tímto virem kontrolu, tím více se mohou otevřít. Otevírání bez kontroly je receptem na katastrofu," uvedl generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus na virtuálním zpravodajském briefingu ze ženevského sídla zdravotní agentury OSN. "Žádná země nemůže jen předstírat, že pandemie skončila."

Tedros nastínil „čtyři základní věci, na které se musí zaměřit všechny země, komunity a jednotlivci.“ Řekl, že země by měly „zabránit zesilujícím událostem“, což podle něj souvisí s velkými shromážděními na stadionech, v nočních klubech a na bohoslužbách. Dodal, že země a lidé mohou najít „kreativní způsoby“, jak být sociální.

Dodal, že země by měly předcházet úmrtím ochranou zranitelných osob, včetně starších lidí, lidí se základními podmínkami a základních pracovníků. To pomůže zachránit životy a zmírnit zátěž zdravotních systémů zemí, uvedl Tedros.

Tedros také uvedl, že „jednotlivci musí hrát svoji roli“ tím, že budou často nosit masky, distancovat se od společnosti a umývat si ruce. Dodal, že vlády se mohou vyhnout nutnosti „zůstat doma“ prováděním cílených reakcí na ohniska prostřednictvím testování, sledování kontaktů a izolace.


„Pokud to země s otevřením myslí vážně, musí to myslet vážně s potlačením přenosu a záchranou životů," řekl. „To se může zdát jako nemožná rovnováha, ale není to tak. Dá se to udělat a stalo se to."

Tedros dodal, že WHO nedávno zveřejnila pokyny, jak mohou hotely, nákladní lodě a rybářská plavidla bezpečně pokračovat v provozu, jako „součást našeho závazku podporovat každé odvětví, aby se co nejbezpečněji znovuotevřelo“.

Úředníci WHO uvedli, že takzvaný nový normál bude obsahovat přinejmenším některá zmírňující opatření, jako je sociální distancování a nošení masky. WHO již dříve uvedla, že tato opatření bude pravděpodobně třeba dodržovat v mnoha zemích i po případném zavedení vakcíny trh.

Desítky výrobců vakcín zahájily podle WHO testování kandidátů na vakcíny proti koronaviru a nejméně dvě z nich zahájily rozsáhlé studie třetí fáze. Komisař amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv Dr. Stephen Hahn o víkendu uvedl, že jeho agentura zváží vydání povolení pro nouzové použití vakcíny před úplným dokončením třetí fáze klinického hodnocení.

Dr. Soumya Swaminathan, hlavní vědecká pracovnice Světové zdravotnické organizace, však v pondělí varovala, že povolení vakcíny příliš brzy a s příliš malým množstvím údajů může způsobit řadu problémů.

„Riziko předčasného schválení vakcíny pro nás spočívá v tom, že za prvé bude velmi obtížné pokračovat v randomizovaných klinických studiích,“ uvedla. „A za druhé, existuje riziko zavedení vakcíny, která nebyla dostatečně studována a může se ukázat jako málo efektivní, a tím nepřispěje k ukončení této pandemie, nebo ještě hůře, bude nepřijatelná z hlediska bezpečnosti.“

Dodala, že nouzové použití vakcíny by mělo být prováděno „s velkou vážností“, zejména proto, že by to mohlo vést k nepříznivým vedlejším účinkům u některých částí populace. Dodala, že k rozhodnutí by mělo být použito co nejvíce bezpečnosti a údajů o účinnosti, jak je to jen možné.

„Vědci z celého světa jsou jednotní ve výzvě agentur a společností a většina společností podporuje tento postoj, že schválení vakcíny musí být založeno na údajích z klinických studií třetí fáze,“ řekla Swaminathan.

Dr. Mike Ryan, výkonný ředitel zdravotnického krizového programu WHO, zopakoval tvrzení doktorky Swaminathan, že shromažďování a monitorování obrovského množství dat je zásadní, protože národy začnou distribuovat vakcíny své obecné populaci. Protože se vakcína zavádí do větších a možná i rozmanitějších částí populace, mohou se objevit negativní vedlejší účinky, což podtrhuje význam shromažďování údajů o bezpečnosti.

„Obtíže a výzvy vakcíny spočívají v tom, že v současné době přecházíme od očkování desítek nebo stovek lidí k očkování tisíců lidí,“ řekl. „Musíme od nich získat údaje o bezpečnosti a účinnosti studie. Protože pokud přejdete příliš rychle k očkování milionů, stovek milionů nebo miliard lidí, mohou nám uniknout určité nežádoucí události, které s menšími počty nezachytíte, takže je třeba udržovat monitorování.“

Dodal, že v Evropské unii a USA i v některých částech Afriky a Indie existují přísné předpisy týkající se nouzového používání vakcín a léčiv. Je podle něj zásadní, aby vlády vedly jejich regulační agentury.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1940 sec,0.0539 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,701kB