Pátek 04 září 2020
Jsou to USA, kdo se snaží dát svou národní moc nad mezinárodní právo   
Pridal tk Pátek 04 září 2020 - 03:58:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministerstvo zahraničních věcí vyvrací výroky amerických představitelů o Číně: Jsou to USA, kdo se snaží dát svou národní moc nad mezinárodní právo

V reakci na chybné poznámky příslušných amerických činitelů týkajících se Číny mluvčí čínského ministerstva zahraničí Hua Chunying v Pekingu 3. září uvedla, že kroky USA v otázkách souvisejících s mezinárodním právem dokonale ukázaly, co je pokrytectví, hegemonie a dvojitý standard.

Podle zprávy z 2. září velitel indicko-tichomořského velení USA Davidson uvedl, že Komunistická strana Číny se snaží vytvořit svět, kde je čínská národní síla důležitější než mezinárodní právo. Ve stejný den americký ministr zahraničí Pompeo znovu obvinil Čínu z porušování Úmluvy OSN o mořském právu. V této souvislosti Hua Chunying uvedla, že celý svět vidí velmi jasně, že jsou to právě Spojené státy, které se snaží dát svou národní moc nad mezinárodní právo.

V zájmu zachování své námořní hegemonie se Spojené státy nepřipojily k Úmluvě OSN o mořském právu, ale neustále obviňují Čínu z porušování této úmluvy. Aby zabránily Mezinárodnímu trestnímu soudu ve vyšetřování válečných zločinů a zločinů proti lidskosti spáchaných americkou armádou ve válce v Afghánistánu, Spojené státy ukládají sankce na příslušné pracovníky Mezinárodního trestního soudu. USA často porušovaly smlouvy a odstoupily od více než deseti mezinárodních smluv. Posledním příkladem je, že USA oznámily odstoupení od Světové zdravotnické organizace, přičemž letos odmítly zaplatit dlužené částky. Kromě toho USA také dluží přes 2 miliardy USD na příspěvky pro OSN a na mírové mise.

Hua Chunying zdůraznila, zda vypadají Spojené státy stále jako odpovědná, normální moc? Staly se největším destabilizujícím faktorem světového míru a největší hrozbou pro mezinárodní právní stát a mezinárodní pořádek.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1246 sec,0.0540 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,331kB