Pondělí 07 září 2020
Rakousko hlásí problémy s imigrací   
Pridal tk Pondělí 07 září 2020 - 04:58:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rakouská ministryně Suzanne Raabová zveřejnila v úterý národní zprávu o imigraci, podle které je Rakousko již z ¼ zaimigrováno. Již čtvrtina obyvatel Rakouska je imigrantského původu v 1. či 2. generaci. Stejná proporce imigrovaných žáků je i na školách, kde se neobejde bez jazykových problémů.

Největší integrační problém je ale představuje největší imigrační skupina – mladí muži z muslimských zemí. Vykazují velkou míru pohrdlivé, ba násilné nadřazenosti vůči ženám, jakož i velkou míru kriminality. "Navíc, ovlivňování imigrantů směrem ze zahraničí rozvrací rakouskou společnost a je přímo jedem pro integraci. Další imigrace už nemáme zapotřebí", prohlásila na tiskové konferenci ministryně pro integraci Suzanne Raabová.

Zdroj: https://www.oe24.at/oesterreich/politik/neuer-integrationsbericht-fast-jeder-vierte-hat-migrations-hintergrund/445090640

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCharlie Hebdo připomíná 5 let od vyvraždění redakce muslimským fanatikem   
Pridal tk Pondělí 07 září 2020 - 04:47:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
"NEBUDEME MLČET!" Charlie Hebdo připomíná 5 let od vyvraždění redakce muslimským fanatikem.

Halíkovi kamarádi z islámské "univerzity" Al Azhar označili znovuotištění karikatur za zločinný akt.

Publikaci odsoudilo Turecko a kritizovalo Macrona, že pod záminkou svobody projevu toleruje rouhačství.
Autor: Martin Gust / euRabia
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurecký ministr nazval rakouského kancléře ilámofóbem!   
Pridal tk Pondělí 07 září 2020 - 04:33:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Další případ pro Vystrčila? Turecký prezident Erdogan v sobotu prohlásil, že Turecko je v konfliktu s Řeckem připraveno na všechny možnosti a důsledky. Poté, co rakouský kancléř Sebastian Kurz prohlásil, že by se EU neměla nechat Erdoganem vydírat a postavit na stranu Řecka, turecký ministr zahraničí Mesut Cavusoglu ho napadl, že jeho politická linie vychází z xénofóbie, rasizmu a islámofóbie.

Hozenou rukavici sebral rakouský ministr zahraničí Alexander Schallenberg, a svému tureckému protěšku opáčil, že Rakousko bude i nadále mluvit jasnou řečí, kdykoli bude Turecko porušovat mezinárodní právo, lidská práva, svobodu médií, principy právního státu nebo instrumentalizovat migranty jako nátlakový prostředek.

Zdroj: https://www.krone.at/2224653


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponExperti předpovídají novou globální ekonomickou krizi   
Pridal tk Pondělí 07 září 2020 - 04:28:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Odborníci předpovídají nové problémy ve světové ekonomice do konce tohoto roku, informuje Bloomberg.

Specialisté si všimli nedávného oživení globální ekonomiky, nicméně mnoho obav zůstává nadále aktuálních. Podle Joachima Felsa, poradce pro globální ekonomiku správy investic v Pacifiku, země již procházejí vrcholem oživení, po kterém začne recese.

Vlády rozvinutých zemí již investovaly biliony dolarů na podpůrná opatření, aby se ekonomiky v pandemii vrátily do normálního stavu. Díky tomu v srpnu v USA prudce poklesla nezaměstnanost a zlepšila se situace na trhu s bydlením. Čínská ekonomika se zotavuje, výroba v Německu roste. Zároveň se rozvíjejícím se trhům dostalo „oddechu“ kvůli poklesu dolaru.

Ekonomové však tvrdí, že udržení pozic na všech těchto frontách nebude snadné. To bude vyžadovat, aby vlády zvýšily stimulace ekonomiky v době, kdy je mnoho připraveno omezit podpůrná opatření.

Například v srpnu bylo ve Spojených státech vytvořeno 1,4 milionu pracovních míst. Jak zdůraznil Ryan Sweet z agentury Moody's, ekonomika by měla „držet toto tempo“, ale bez finanční podpory to bude obtížné.

Existují i ​​další varovné signály. Začátkem tohoto měsíce několik významných značek oznámilo zrušení pracovních míst. Mezi nimi Ford Motor Co. a United Airlines Holdings Inc.

Před listopadovými prezidentskými volbami navíc může zesílit napětí mezi USA a Čínou. To podkope obchodní důvěru, uvádí se v článku.

V Číně, kde byl koronavirus lokalizován před několika měsíci, spotřebitelé stále nechtějí utrácet peníze. Zároveň největší banky v zemi vykázaly nejhorší pokles zisků za více než deset let kvůli růstu nedobytných pohledávek.

Evropské továrny se snaží snížit náklady, protože slabá poptávka a nižší ceny zasáhly zisky.

Dalším problémem je riziko druhé vlny koronaviru. Warrick McKibbin z Brooking Institution varuje, že bude trvat dlouho, než se očkování rozšíří po celém světě. Odhadl škody na globální ekonomice způsobené pandemií v příštích letech na 35 bilionů dolarů.

Zdroj: Bloomberg
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína dále usnadní přístup na trh v sektoru služeb   
Pridal tk Pondělí 07 září 2020 - 04:23:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína bude i nadále usnadňovat přístup na trh v oblasti služeb dalším zkrácením negativního seznamu zahraničních investic, uvedl v sobotu čínský úředník na právě probíhajícím Čínském mezinárodním veletrhu obchodu se službami v Pekingu 2020.

Čína podpoří expanzi a otevírání odvětví služeb, zrychlí inovativní rozvoj obchodu se službami a vytvoří nové hnací síly růstu pro vysoce kvalitní rozvoj obchodu. Uvedl to čínský náměstek ministra obchodu Wang Bingnan (Wang Ping-nan) na fóru o nových trendech otevírání se světu a rozvoje obchodu se službami.

„Ekonomika služeb se stala novou hnací silou ekonomického růstu a horkým bodem globální spolupráce,“ uvedl Wang.

WTO předpověděla, že do roku 2040 bude obchod se službami představovat 50 procent celosvětového obchodu a vyhlídky na růst obchodu se službami jsou velmi slibné.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠéfredaktor Lancetu nazval časový plán vakcín podle Trumpa „prostě chybným“   
Pridal tk Pondělí 07 září 2020 - 04:21:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Šéf světově uznávaného lékařského časopisu Lancet v pátek odsoudil Trumpovo prohlášení o načasování uvedení americké vakcíny COVID-19 za „jednoduše nesprávné“.

V rozhovoru přes Skype pro CNN šéfredaktor časopisu Lancet Richard Horton uvedl, že do konce října letošního roku vakcína nebude pro veřejnost k dispozici a prezident Trump se v tom prostě mýlí.

Richard Horton vysvětlil, že ačkoli v mnoha zemích s vysokou mírou zamoření nákazou probíhají pokusy, nelze do konce letošního roku zaručit spolehlivé výsledky, protože všechna data musí být pečlivě ověřena.

„Regulační orgány budou klást mnoho otázek na zajištění bezpečnosti vakcín, nejen na to, zda fungují,“ dodal,

„Nechápu, proč to prezident Trump říká. Protože jeho poradci mu jistě řeknou, že je to prostě nemožné.“
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Trump nařizuje zastavit protibělošskou diskriminaci praktikovanou vládními úřady USA   
Pridal tk Pondělí 07 září 2020 - 04:01:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tatáž rasová diskriminace proti příslušníkům americké bílé většiny a zvláště proti její mužské části je v jistých oblastech USA praktikovaná též v korporacích a na univerzitách. Tento proces, zbavující americké bělochy jejich sebeúcty, nabírá stále víc a víc na síle. Bílí Američané mají už dnes tak málo hrdosti, že se v rasovém smyslu nechávají ponižovat tak, jak by to má generace nikdy neunesla.

„Americký první černošský prezident“ inicioval protibělošskou rasistickou politiku utrácením peněz daňových poplatníků (což byly většinou peníze Američanů bílých), na přesvědčování všech bílých zaměstnanců federální vlády o tom, že jsou rasisté a musí proto platit odškodné. Dovedete si představit větší idiocii než byla ta, když američtí běloši zvolili rasistického Obamu prezidentem?

Udělají snad totéž i teď a zvolí viceprezidentkou Kamalu Harrisovou? To by si snad místo toho měli hned nechat proříznout hrdla.

Zde je Trumpův rozkaz anulující Obamovu rasistickou politiku:

https://www.whitehouse.gov/wp-content/uploads/2020/09/M-20-34.pdf
A další detaily jsou zde:

https://www.breitbart.com/tech/2020/09/04/partys-over-trump-orders-purge-of-critical-race-theory-from-federal-agencies/

https://sputniknews.com/us/202009051080373804-trump-reportedly-shuts-down-anti-american-trainings-based-on-idea-of-systemic-racism-in-us/

Překlad: Lubomír Man

Zdroj: President Trump orders a Halt to the anti-white racial discrimination...
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1539 sec,0.0588 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,437kB