Sobota 12 září 2020
V Paříži policie použila slzný plyn během protestů Žlutých vest   
Pridal tk Sobota 12 září 2020 - 16:16:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nepokoje vypukly během protestní akce Žlutých vest v 17. pařížském obvodu, policie opakovaně použila slzný plyn. Informuje o tom agentura Sputnik Francie.

Kolona z náměstí Wagram směrem na Montmartre měla odstartovat odpoledne, ale první demonstranti se začali shromažďovat na demonstraci asi v deset hodin ráno.

Akce byla zpočátku klidná, ale v určitém okamžiku se k ní přidali agresivní účastníci. Hodili kameny na policii a zapálili obsah odpadkových košů.

V reakci na to policisté používají slzný plyn a odhánějí výtržníky.
Podle policie bylo v poledne místního času zadrženo 128 osob.

Akce Žlutých vest jsou naplánovány v dalších pařížských čtvrtích. Budou se také konat v několika francouzských městech.

Hnutí Žlutých vest se zrodilo téměř před dvěma lety - 17. listopadu 2018 se konaly první rozsáhlé akce, jejichž účastníci měli povinný atribut francouzských řidičů - žluté reflexní vestičky.

​Zpočátku protestující požadovali, aby vláda nezvyšovala daň z pohonných hmot a ceny benzinu, později k tomu byla přidána řada dalších požadavků. Od té doby Francouzi, nespokojení se sociální politikou, vycházejí do ulic téměř každou sobotu. Protesty jsou často doprovázeny nepokoji a střety mezi demonstranty a policií.

Návrat hnutí Žlutých vest. Národní protest v Paříži proti koronavirovým opatřením

Dnes 12. záři v hlavním městě Francie probíhá demonstrace hnutí Žlutých vest kvůli koronavirovým opatřením.

Účastníci hnutí společně s kritiky režimu nošení roušek a majitelé diskoték, které jsou ve Francii uzavřeny, 12. září uspořádali manifestace na ulicích Paříže a všech velkých měst ve Francii. Pomocí sociálních sítí aktivisté svolávají shromáždění na odpolední hodiny, ale v Paříži má akce odstartovat na Champs-Élysées už v 9 hodin ráno.

Dříve Policejní prefektura v Paříži vydala vyhlášku o zákazu manifestací Žlutých vest. Úřady vyjádřily nesouhlas s cestou protestujících v blízkosti veřejných institucí a vyjádřily pochybnosti, že účastníci akce nejsou schopní zajistit dodržování hygienických pravidel v souvislosti s koronavirem.

A u nás v ČT a dalších zpravodajských kanálech ani slovo o těchto masových demonstracích a brutalitě francouzské policie. Jo kdyby to bylo v Bělorusku tak nám to tlučou do hlavy každou hodinu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DCjv

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak se podvádí u korespondenčních voleb v Německu   
Pridal tk Sobota 12 září 2020 - 06:15:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V souvislosti se strašlivou pandemií koronaviru, se i v ČR začalo před časem mluvit o “korespondenčním” hlasování. Kdy volič pošle svůj hlas poštou. Tak musím se podělit o zkušenosti zde v Německu. V Německu žiji od studií v roce 2001 a za ta léta jsem zažil řadu voleb. Chci proto Čechy varovat před švindlováním a podvody, které korespondenční hlasování přinese. Kvůli tomu ho chtějí “elity” zavést.

Pár osobních zkušeností. Dobu studií jsem strávil v tzv. WG (Wohngemeinschaft). To si několik studentů společně pronajímá byt. Byl jsem jediný cizinec a několik mých spolubydlících si nechávalo posílat volební lístky do schránky. Tu jsem měli společnou a tak je mohl vzít kdokoliv a odvolit za skutečného voliče. Jednou jsem byl dokonce spolubydlícím požádán, abych za něj odvolil! Chtěl volit Zelené a já to raději dal za něj CDU…. takže vlastně takový malý volební podvod.

Pak jsem se přestěhoval do prvního bytu v chudší čtvrti. Spousta imigrantů a chudých Němců. Poštovní schránky v domě často vybrakované, obálky s korespondenčními lístky poházené po zemi a k dispozici každému. Tak to zkrátka v Německu chodí. Občas jsme s tehdejší přítelkyní bezprizorní hlasy vzali a pro srandu naházeli do poštovní schránky, já jsem ale tehdy neměl v Německu volební právo! Nikomu to ale nevadilo!

Nikoho asi nepřekvapí, že korespondenční hlasy jdou vždy ve prospěch radikálních neomarxistických stran. Zelení. Piráti, SPD (sociální demokracie).


Globální elity zavedly korespondenční hlasy jako nástroj švindlování. U normálních voleb se to prostě švindluje obtížněji, byť zde v Německu máme opakované případy záměrného poškození volebního výsledku opoziční AfD. Proto to nadšení pro korespondenční hlasy a volání po elektronické volbě. To bude ráj volebních podvodů. Bude stačit jeden maník u počítače, aby vše “sečetl” tak, jak bude potřeba!

Když voličům lidé jako Hamáček slibují korespondenční volby, tak za tím určitě bude nějaká čertovina!

Čech v Německu
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAlexeje Navalného po celou dobu jeho cesty po Sibiři doprovázela záhadná žena z Velké Británie...   
Pridal tk Sobota 12 září 2020 - 06:12:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Alexeje Navalného po celou dobu jeho cesty po Sibiři doprovázela záhadná žena z Velké Británie, která po jeho otravě zmizela a odletěla do Německa tak rychle, že ji ruští vyšetřovatelé ani nestihli vyslechnout! Kreml teď žádá Berlín o spolupráci, aby žena byla nalezena a vyslechnuta! Podle informací ale už v Německu není, ve Frankfurtu přesedla na letadlo do Londýna! Byla to ona, která Novičokem z laboratoří Porton Down otrávila Alexeje Navalného? Tím by se znovu potvrdilo, že stopy vedou k britské MI-6 a k jejímu programu chemických zbraní pro provádění atentátů a provokací!

Ruský tým vyšetřovatelů otravy Alexeje Navalného intenzivně pátrá po záhadné ženě, která doprovázela Alexeje Navalného během jeho celé cesty po Sibiři a po Navalného otravě zmizela z Ruska a vyhnula se podání výpovědi ruským vyšetřovatelům. Uvedenou ženou je jistá Marina Pevčichová, která má ruskou národnost, ovšem trvale žije ve Velké Británii, tedy stejný scénář jako rodina Sergeje Skripala. Pevčichová je podle informací lidsko-právní aktivistkou a má úzké napojení na londýnskou centrálu Open Society Foundation George Sorose.

Ruská policie po otravě Navalného kontaktovala všechny Navalného přátele, kteří s nim podnikli cestu po Sibiři, ovšem Marina Pevčichová se výpovědi vyhnula a narychlo z Ruska odletěla. Jejím cílem se stalo Německo a ruské úřady nyní po Berlínu chtějí, aby Pevčichovou našli a provedli s ní výslech, nejlépe za přítomnosti ruského vyšetřovatele.

Jenže, to asi nebude možné, protože podle posledních zpráv německých médií Marina Pevčichová ve Frankfurtu přestoupila na jiné letadlo, konkrétně na let do Londýna. Všichni ostatní přátelé Alexeje Navalného poskytli ruské policii své výpovědi, ale Pevčichová se neznámo proč vytratila a zmizela do zahraničí. To je poměrně zásadní a znepokojivá informace, která pouze ukazuje, že otrava ruského opozičníka opravdu nemusela přijít zvenku, ale přímo zevnitř z kruhu nejbližších lidí, kteří s Navalným spolupracují.

Tím by se vysvětlilo opravdu mnohé, protože by došlo k potvrzení toho, že v celé akci má opět prsty britská tajná služba MI-6, která už jednou v kauze Sergeje Skripala předvedla, že novičoková hysterie docela dobře funguje na média a na politické procesy, takže není divu, že v době běloruské krize, která podle všeho skončila pro západ naprostým fiaskem, se znovu kuje železo, dokud je žhavé, a tentokrát přímo v Rusku.

Doprovázela Navalného po celou dobu při cestě po Sibiři, po otravě Navalného narychlo odletěla do Německa

Obrovská péče a snaha o záchranu Alexeje Navalného ze strany Kremlu je naprosto zjevná, protože smrt Navalného by byla pro Kreml naprostou katastrofou. Smrtí Navalného by Kreml nejen nic nezískal, ale naopak by ztratil velice cennou řízenou opozici v Rusku, díky které je v Ruské federaci klid a pořádek. Alexej Navalný je v roli řízeného a spolehlivého ventilu v ruské společnosti, který umožňuje upouštět přetlak bez rizika exploze.

A proto pravidelně v Rusku probíhají demonstrace, které mají pokojný průběh, po skončení demonstrace se všichni rozejdou domů a nikdo nezapaluje na ulici auta a popelnice. Řízená opozice je tím, co v Rusku udržuje klid a pořádek v zemi, kde mnoho mladých lidí nenávidí Vladimira Putina, neboť se jedná o novou “netflixovou” generaci ruské mládeže. A tuto opozici musí někdo řídit, někdo, kdo nebude volat po krvi, kdo nebude zapalovat ulice, kdo prostě bude přijímat ze západu peníze a bude demonstrovat s transparenty v rozmezí od do, ale potom šmitec a všichni domů.

Obětování Navalného je dokonalý a přitom primitivní plán britské MI-6

Dává to dokonalý smysl, proč by Navalného chtěl západ obětovat. Pokud se cokoliv Navalnému stane v Rusku, např. uklouzne na chodníku a rozbije si hlavu, bude za to automaticky odpovědný Putin. Je úplně jedno, kolik svědků by bylo okolo a dosvědčili by, že to byla náhoda, na západě by tomu nikdo nevěřil a okamžitě by začal řev, že Vladimir Putin dal příkaz k likvidaci Navalného přímo na ulici. Je proto logické, že ten plán byl velice jednoduchý. Žena s trvalým pobytem ve Velké Británii přiletí do Ruska a podnikne velkou cestou s Navalným a jeho přáteli po Sibiři.

Na konci cesty, když se Navalný vrací letadlem do Moskvy, se mu v kabince udělá totálně zle, zkřiví se mu obličej a v agónii upadá do kómatu. Ruská policie vyslechne všechny jeho přátele, kteří s ním cestu po Sibiři vykonali, ovšem s výjimkou Mariny Pevčichové, která na nic nečekala a narychlo sedla na letadlo a odletěla z Ruska zpátky do Londýna přes německý Frankfurt. Je to jenom náhoda? A je to náhoda, že Pevčichová je etnická Ruska žijící trvale v Anglii stejně, jako byla Skripalova rodina? A je to náhoda, že Skripalovi prý byli otráveni Novičokem, a nyní je prý Novičokem otráven i Navalný, kterého doprovázela Ruska žijící ve Velké Británii?

Navalný musí přežít, je to pojistný ventil na ochranu Ruska před netflixovou mládeží a hořícími ulicemi

Ne, nic jako náhody neexistuje. Všechno to do sebe naprosto dokonale zapadá, protože je to tak jasné a průhledné, až je to směšné. Jestli někdo měl motiv otrávit Navalného, byla to právě britská MI-6 a západní elity, kterým se situace v Bělorusku vymkla z podkontroly a může za to Vladimir Putin, který klepl v Bělorusku západ přes prsty a nedovolil sesazení Alexandera Lukašenka. Otrava Navalného je proti-úder Rothschildovy MI-6 a nemuseli vymýšlet nic nového. Prostě znovu použili Now We Choke látku vyvinutou v Porton Down, vyslali do Ruska k Navalnému kurýra s lahvičkou, možná právě Pevčichovou, a ta se zřejmě postarala o to, aby se Now We Choke dostal k Navalnému způsobem, aby z toho byl obviněný Kreml.

Jakmile byla operace provedena, agentka dostala příkaz okamžitě opustit Rusko, aby z ní Rusové nedostali, pro koho vlastně pracuje. Tento proces je naprosto průhledný a znovu se ukazuje, že při záchraně Navalného se nejvíce angažoval právě Kreml, protože úmrtí řízeného opozičníka by zažehlo v Rusku velice nebezpečné procesy demonstrací Gererace Z, tedy tzv. netflixové ruské mládeže.

Ta totiž je i v Rusku vychovávána globalisty a liberály, bez ohledu na to, jak moc se Kreml tomu snaží bránit. První priorita je totiž jejich, světových sionistů. Je to dáno tím, že drtivá většina učitelů má levicové a liberální ukotvení, které je přímo v systémech školství zakořeněné. Škola totiž učí ke kolektivismu, který vychází z marxismus, na rozdíl od kapitalismu, který je založen na individualismu. V tom je ten zakopaný pes na 1. prioritě.

Záznam pořadu


-VK-Šéfredaktor AE News, Zdroj: https://aeronet.cz/news/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPryč s Big Pharma, Go home, Bill   
Pridal tk Sobota 12 září 2020 - 06:03:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Měl by to být největší skandál veřejného zdravotnictví, ale dostává se mu malé pozornosti, hlavně proto, že jsou v něm namočeni významní boháči a vedení Světové zdravotnické organizace (WHO).

Oč jde?

V úterý 25. srpna WHO oznámila, že se podařilo vyhladit v celé Africe dětskou obrnu, která předtím paralyzovala každý rok tisíce afrických dětí.

„Je to neuvěřitelný a dojímavý den“, prohlásil generální ředitel WTO Tedros Adhanom Ghebreyesus,, který v minulosti pracoval pro Billa Gatse. Bill ho trumfnul: „Opravdu historická událost“ řekl.

Halelujá!!

O tři dny později světové tiskové agentury přinesly dementi.

„Víc jak tucet afrických zemí v současné době bojuje s prudkým výskytem viru způsobujícího dětskou obrnu, mezi nimiž je Kongo, Angola, Niger, Súdán, Čadská republika a Zambie“, hlásila francouzská tisková kancelář AFP.

Ouch!!!

Zanedlouho poté přišlo ze ženevského sídla WHO přiznání, ano, riziko onemocnění je vysoké v celé střední Africe a Rohu Afriky.

Dnes už se hovoří o epidemii ústy podávanou vakcínou, kterou africkému obyvatelstvu vnutilo konsorcium s ušlechtile znějícím názvem Globální iniciativa pro vyhlazení dětské obrny (GPE), kterou založili a financují Bill a Melinda Gatesovi.

Skutečnost, že WHO byla nucena přiznat, byť napůl úst, že obrovská a nákladná očkovací akce vyvolává nemoc, kterou měla zničit, je šokující. Ale co ještě více překvapuje je, že to není první případ.

V Asii WHO a Big Pharma bojovaly spolu s Bill Gatesem proti dětské obrně po třicet let, tažení stálo 16 miliard, aby se nakonec zjistilo, že vakcíny podpořily výskyt této smrtelné choroby v řadě zemí, jmenovitě Afghánistánu a Pákistánu, odkud se dostala do Iránu.

Loni etiopská vláda nařídila zničit 57.000 ampulek s očkovací látkou podávanou ústy stejného typu jako v Asii po té, co v zemi vznikla nová ohniska obrny, a poručila týmu lékařů WHO a Gatesových odborníků sbalit kufry.

Není od věci poznamenat, USA vsází na očkovací látku proti Covidu-19 z laboratoře Moderna, financované agenturou americké armády DARPA z rozpočtu Pentagonu a z grantů nadace manželů Gatesových. Závěrečná etapa zkoušek vakcíny musela být dočasně přerušena pro neočekávané vedlejší účinky na jednom z pokusných dobrovolníků. (Nešlo patrně o jeden případ, problémů bylo více. Pozn. editora) Sám Bill Gates připouští, že při použití jakékoli vakcíny proti Covid-19 by 700.000 Američanů mohlo utrpět vedlejší účinky.

Ponaučení netřeba, byla by to urážka selského rozumu čtenářů.

Prezident Donald Trump přetnul penězovod z Ameriky do WHO z jiných důvodu nežli je skandál o němž mluvíme. Nicméně dává špatný příklad pro země, kterým se hrubě nelíbí, že WHO zanáší s Big Pharma a s Bill Gatesem, který chce kontrolovat zdraví, aby kontroloval lidstvo.

Známá pařížská bordeldáma nesmírně zbohatla, protože se držela zásady, že když kšeft nešel, nezbourala nevěstinec, ale vyměnila nevěstky. Něco podobného by se mělo udělat se Světovou zdravotnickou organizací: nebourat ji, ale vyměnit vedení a na jejím ženevském sídle vyvěsit tabule s nápisy DOWN WITH BIG PHARMA a GO HOME, BILL.

Jan Vítek


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBýt tak poradcem čínské vlády pro ČR   
Pridal tk Sobota 12 září 2020 - 06:00:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Měl bych čistě teoretickou úvahu co by kdyby ... kdybych byl Číňanem se znalostí českých poměrů a navíc poradcem čínské vlády pro Česko.

Samozřejmě se jedná o reakci na akci držáku obleku s charismem mokrého hadru. Fakta jsou následující:

Náš ústavní činitel č. 2 rozzuřil Číňany tak, že na chvíli opustili diplomatický protokol a bez (diplomatického) obalu řekli, co hodlají udělat. V tomto bodě bych všem připomenul, že v diplomacii se má mluva trošku jinak a vybočení se bere jako těžké faux pas. Např. ... i když Vám protistrana lže, jako když ČT09 vysílá, pak nemůžete a nesmíte natvrdo říci ... Vy lžete!. Diplomat to musí vyjádřit trošku jemněji - např. .. "pane/paní o vašich názorech by se dalo s úspěchem pochybovat" ... a všichni v sále ví, že právě bylo řečeno, že dotyčný(á) lže jak když Rudé právo tisklo. V tomto prostředí pak přímočaré vyjádření o tvrdé odvetě musí být (a bylo) všemi odsouzeno. Tohle ovšem svědčí jen a jen o tom, že Číňané byli fakt vytočeni. USA a jejich patolízalové si tak mohou připsat pomyslný bod za úspěšné kopnutí do obra.

Druhým faktem je, že cesta našeho politika byla proti výslovnému nedoporučení prezidenta, předsedy vlády a ministra zahraničí. A troufnu si dodat, že i většiny občanů sledující politiku a zájmy České republiky.

Dalším a nejpodstatnějším pak je, že Čína tuto akci nemůže nechat bez odezvy. Pokud při budování své pozice mocnosti č.1 nechce "ztratit tvář", pak si v žádném - a to podtrhuji - opravdu v žádném případě nemůže nechat líbit, z globálního hlediska naprostou nulou, resp. nějakou montovnou bolestivé kopnutí do kotníku. Pokud by to zůstalo bez odezvy, pak obdobných akcí bude jen a jen přibývat až všem dojde, že Čína nikdy nic neudělá a jen má silné řeči ... tedy dříve nebo později by byla všem pro smích a na pozici světového lídra by mohla zapomenout. S tímto faktem můžeme i nesouhlasit, ale to je tak jediné, co můžeme dělat. Pravidla hry o tom, kdo má největšího pindíka jsou jasná a nekompromisní.

Jako hypotetický čínský poradce vlády bych přesto prezentoval a zdůvodnil názor, že při znalosti českých poměrů bych viděl, jak neztratit tvář a situaci využít v náš (čínský) prospěch. Navrhl bych, aby velmi tvrdé opatření směrovaly výhradně proti ekonomickým zájmům těch, kteří s cestou souhlasili a stranám, které cestu vyzdvihovaly a obhajovaly vč. jejich sponzorů. Ale hlavně, toto rozhodnutí bych veřejně prezentoval. Něco na způsob - uznáváme, že cesta Vašeho politika se uskutečnila proti doporučení prezidenta republiky, předsedy vlády a ministra zahraničí a dle našeho názoru i proti zájmům většiny občanů, kteří si přejí bezproblémové vztahy s naší republikou a proto naše opatření budou směřovat výhradně proti politikům, kteří veřejně cestu podpořili, proti stranám, které dělaly to samé a samozřejmě proti subjektům, které výše uvedené podporují jak verbálně, tak sponzorskými dary. A na závěr bych si neodpustil něco ve smyslu, že dle této skupiny jsou ideje výše než obyčejné groše, takže v podstatě budou opatření v souladu s jejich viděním světa.

Praktický dopad by pak byl ten, že skupina usilující o dobré vztahy s Čínskou republikou by nebyla poškozena a odpůrci dobrých čínských vztahů by pak byli oslabení. Tohle by navíc bylo v pořádku i z pohledu zájmu Česka jako celku, protože není naším zájmem se odpoutávat od nastupující velmoci, ale naopak od těch, kteří nás vedou opačným směrem.

Bohužel můj vliv na dění je nulový, takže jsem zvědav, kdo to odnese. Zatím se mluví o klavírech Petrof za pár miliónů Kč a něco o ohrožených stamiliónech firmy Breno. Současně pronikají zprávy o častých návštěvách na čínském velvyslanectví, což by mohlo signalizovat, že se hledá řešení, při kterém Česko nebude úpět jako mravenec pod čínskou botou a současně Čína neztratí tvář. Uvidíme ...

A na závěr - možná někdy vznikne i něco jako "Tabule hanby ČR", v tom případě by pak mělo být pamatováno nejen např. na Bakalu nebo Kalouska, ale nově i na Vystrčila. A proč si myslím, že by nějaká "Tabule hanby" mohla pomoci? Pamatuje na Grosse? ... ten před odchodem k tomu nejvyššímu doslova žadonil o odpuštění u svých spoluobčanů ... ono totiž jsou věci, které si za peníze nekoupíte, např. čest nebo veřejné uznání.

David Dvořák

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak Babiš neskočil Polákům na lep   
Pridal tk Sobota 12 září 2020 - 05:57:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Šok mezi novináři, povzdvižení mezi opozičními politiky, závrať se záchvaty vzteku mezi „kavárníky“. Český premiér si dovolil neslýchané! Odmítl narychlo spíchnutou polskou iniciativu a setkání předsedů vlád V4 v polském Lublinu se Světlanou Tichanovskou nepodpořil. Tento, na pohled překvapivý krok učinil poté, co se po běloruských prezidentských volbách až nezvykle ostře postavil proti legitimitě tamního výběru. Dost možná měl k tomu ale pádný důvod.

Postoj Andreje Babiše, který, jak mu je ostatně vlastní, dosti neobratně v Kbelích před odletem do Polska vysvětloval i tím, že stejného názoru jsou jak Orbán, tak i Matovič a že je nezbytné, aby vůči Bělorusku postupovala celá EU jednotně má možná ne jedno, ale hned dvě opodstatnění. To ovšem opozičním politikům a novinářům českého mainstreamu dokonale uniká. Nic překvapivého.

Tím prvním je jeden neuvěřitelný fakt. Litevský parlament včera přiznal Tichanovské titul oficiálního představitele Běloruska. Tedy vlastně nové prezidentky, potažmo vítězky prezidentských voleb. Taková litevská obdoba již jednou vyzkoušené finty „Guaidó“. Ta ovšem, nezapomínejme, skončila naprostým fiaskem. O litevském kroku samozřejmě Poláci, u kterých byla Tichanovská na prakticky státní návštěvě, dobře věděli. A kdo ví, dost možná tuto litevskou iniciativu sami iniciovali. Nasvědčuje tomu ostatně i samotný fakt, že o záměru pozvat představitelku běloruské opozice na jednání s ostatními předsedy vlád Visegrádu, neinformovali nejen Prahu, ale ani Budapešť a Bratislavu. Důvod je zřejmý. Pokud by se totižpodařilo k jednacímu stolu dostat „prezidentku“ Tichanovskou spolu s vrcholnými představiteli V4, vznikl by docela silný argument, aby obdobně postupovaly i další země EU!

K připravenému překvapení ovšem nedošlo. Andrej Babiš byl, alespoň se zdá, o akci Litevců a Poláků informován. Je jedno kým. Nejspíš zdroji uvnitř EU. Jeho věty o jednotném postoji Evropy vůči Bělorusku jsou totiž jen plácáním. Zbožným přáním, chcete-li. Premiér velice dobře ví, že k jednotě mají v tomto směru země EU daleko. Důvodů je více. Jeden ovšem markantní. Lukašenkovo Bělorusko je totiž pro země, jako jsou Německo, Francie a další branou k jinak „zakázanému“ obchodu s Ruskou federací. Skrze něj se s pompou každého půlroku obnovované sankce přece tak snadno obcházejí, že?!

Takže český premiér, ať již byly jeho pohnutky jakékoliv, prostě včas chytře couvl a Polákům na špek neskočil. Vysloužil si za to sice nenávist domácích médií a křik z opozičních lavic, ale na to je ostatně zvyklý. K dobru si ale u těch, co v unii skutečně rozhodují, připsal důležitou kladnou čárku. A těm, kterým to ještě alespoň trochu racionálně myslí, udělal alespoň malinkou radost.

Petr Sedláček
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHomosexualističtí a genderističtí aktivisté napadají a znesvěcují národní symboly   
Pridal tk Sobota 12 září 2020 - 05:52:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Homosexualističtí a genderističtí aktivisté napadají a znesvěcují národní symboly. Na Staroměstském náměstí v Praze se ve středu sešli aktivisté na protest proti přístupu katolické církve k LGBTQ menšinám či klimatické krizi. Na místě také „požehnali“ Mariánskému sloupu a vztyčili prapor „nebinární Madony“. Není to poprvé, kdy revoluční genderoví aktivisté napadají národní a náboženské symboly. Například v Polsku rozvěsili po známých pomnících v centru Varšavy duhové vlajky homosexualistického hnutí LGBT, v Bratislavě na sochu papeže Jana Pavla II. dali zase duhovou LGBT vlajku. Tito lidé se nejvíce zaklínají tolerancí, ale v praxi prokazují největší netoleranci.

Šílená neomarxistická genderová ideologie tvrdí, že pohlaví je sociální konstrukt (a je libovolně volitelné a měnitelné), nikoli biologická danost. Sociální inženýři pak chtějí, aby si chlapci hráli s panenkami, nosili šatičky a v dospělém věku, aby snad kojili či rodili děti. To je proti přírodě i proti zdravému rozumu. Nemyslíte? A nyní genderisté dokonce tvrdí, že existuje 100 pohlavních identit… A proč ne rovnou 1000? A proč ne 10 000?
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurecko vyhrožuje Itálii a Maltě záplavou migrantů z Libye   
Pridal tk Sobota 12 září 2020 - 05:46:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
24. a 25. 9. bude Rada ministrů zahraničí EU jednat o řeckém návrhu na uvalení sankcí na Turecko. Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis na letním zasedání Evropské rady navrhl, aby EU jako odvetu za neustálé hrozby válkou a napadání Řecka a Kypru vypověděla s Tureckem smlouvu, podle níž Unie platí Turecku „migrační výpalné“. Pro letošní rok byla podle jarního rozhodnutí Rady ministrů financí sazba migračního výpalného zvýšena na 9 miliard eur ročně.

Turecko včera zveřejnilo výhrůžku, že EU zaplaví migranty hned ze dvou směrů zároveň, pokud by Rada schválila protiturecké sankce. Turecký ministr pro evropské záležitosti a hlavní vyjednavač s EU Ömer Çelik (na obrázku 1) pohrozil jmenovitě Itálii a Maltě otevřením „druhé migrační fronty“ na jejich území, pokud by v Radě hlasovaly pro uvalení sankcí na Turecko. Podle Çelikova vyjádření citovaného řeckým webem el.gr je Turecko připraveno do obou zemí vyslat přes moře stovky tisíc migrantů z Afriky.

Na toto riziko obkličování EU Tureckem z více směrů a na potenciální hrozbu ovládnutí další migrační trasy Tureckem jsem v Evropském parlamentu upozorňoval hned po vojenském vstupu Turecka do libyjského konfliktu. V březnu 2020 vyslal turecký prezident Recep Erdogan expediční sbor turecké armády na pomoc džihádistům sdruženým v koalici Vlády národní shody (GNA), jejímž jménem na mezinárodní scéně hovoří samozvaný premiér Faís al-Sarrádž. Tito váleční zločinci ovládají západní část Libye okolo Tripolisu.

Turecká armáda vstoupila do Libye po raketovém útoku na pozice Libyjské národní armády (LNA), jíž velí polní maršál Chalífa Haftar, kterého do funkce velitele ustanovil poslední legálně zvolený parlament sídlící v Tobruku. Ihned po tureckém raketovém útoku z fregat GNA zahájila ofenzivu, kterou ukončila krátké příměří vyjednané OSN.

V reakci na turecké soustavné porušování embarga OSN zakazující vývoz zbraní do Libye a na turecký vstup do libyjské války jsem v europarlamentu navrhoval, aby EU změnila přístup k této zemi. Ve svém vystoupení na plénu jsem navrhl uznat za jediného legitimního zástupce Libye Chalífu Haftara a poslední legálně zvolený parlament výměnou za závazek této skupiny úplně přerušit cesty migrantů přes Libyi do EU. Část zemí na čele s v současné době Evropské radě předsedající Německem však za legální vládu považuje skupinu předáků islamistických milicí označovanou jako GNA. Můj návrh na uzavření dohody s Haftarem o přerušení migračních tras byl odmítnut většinou probruselských poslanců.

Nyní se ukazuje, že moje tehdejší varování bylo zcela oprávněné. Naprosto přesně to dokládá výrok tureckého ministra, který na tiskové konferenci řekl, že „Evropská unie uvedla, že se již nemůže spoléhat na spolupráci Turecka při omezování migrace a uprchlických toků, pokud bude vůči Turecku ukládat sankce za jeho výzkumné činnosti ve východním Středomoří. Neměli by věřit, že mohou uvalit na Turecko sankce pro východní Středomoří a že s námi budou i nadále spolupracovat v jiných oblastech.“, řekl Çelik.

Podle el.gr začal Erdogan opět připravovat další migrační vlnu i proti Řecku. Do oblasti u pohraniční řeky Evros a na pobřeží, odkud je blízko k řeckým ostrovům, jsou tureckou armádou a policií opět z celé země sváženi migranti. Další zájemce o průnik do EU turecká armáda verbuje na své vojenské základně v Somálsku. Leteckou cestou je dopravuje do Turecka, kde jsou odesílání k řeckým hranicím.

Řecká vláda tomu však stejně jako na jaře nepřihlíží nečinně. Včera byly k hranicím vyslány vojenské a policejní posily vybavené obrněnou technikou. Armáda trvale udržuje ve vzduchu několik dronů vybavených přístroji pro noční vidění a termokamerami, které sledují pohyby na hranici. Řečtí vojáci navíc na hraních instalují tzv. zvukové zbraně (na obrázku 3). Jde o sadu reproduktorů, které vysílají do hraničního prostoru nesnesitelné vysokofrekvenční zvuky. Tato nesmrtící zbraň dokáže ve vytyčeném pásu u narušitelů způsobovat velmi bolestivé pocity, které mohou člověka až paralyzovat.

Ivan David

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuská armáda varovala před provokacemi s chemickými zbraněmi v Sýrii   
Pridal tk Sobota 12 září 2020 - 05:42:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruské centrum pro usmíření znepřátelených stran v pátek večer varovalo, že teroristé chystají provokaci s chemickými zbraněmi. Provokaci mají údajně provést ozbrojenci z teroristické organizace Tahrír al-Šám* na jihu syrského Idlibu.

Informaci o provokaci ze strany teroristů oznámil zástupce vedoucího centra, kontraadmirál Alexandr Grinkevič, a to během pátečního briefingu. Členové Tahrír al-Šám během ní mají použít jedovaté chemické látky.

„Ruské Centrum pro usmíření znepřátelených stran dostalo informaci o přípravě provokace ozbrojenci teroristické organizace Tahrír al-Šám za použití jedovatých látek v jižní části idlibské deeskalační zóny,“ uvedl Grinkevič.

Kontraadmirál dále dodal, že podle získaných informací teroristé plánují provést zinscenované natáčení v oblasti Džebel-Zavíja za účasti zahraničních novinářů. Tyto záběry mají být pak šířeny napříč internetem a v médiích blízkovýchodních a západních států. Vládní síly Syrské arabské republiky mají být obviněny z nasazení chemických zbraní proti civilnímu obyvatelstvu.

Sýrie opakovaně odmítala obvinění, že během občanské války používala chemické zbraně. Svůj arzenál zlikvidovala po dohodě s Organizací pro zákaz chemických zbraní z roku 2013, kterou zprostředkovalo Rusko poté, co byl Damašek západními zeměmi obviněn z nasazení chemických zbraní proti civilistům.
Syrská vláda obvinila z použití chemických zbraní povstalce, aby tím přiměli západní mocnosti k vojenské pomoci.

Přesto v dubnu roku 2018 Spojené státy spolu s Velkou Británií a Francií podnikly letecký a raketový útok na cíle v Sýrii. Stalo se tak poté, co ji obvinily z použití chemických zbraní ve městě Dúma. Moskva a Damašek však tvrdí, že útok byl zinscenovaný.

Ruská armáda v minulosti opakovaně varovala před možnými provokacemi s použitím chemických zbraní.

Občanská válka v Sýrii trvá od roku 2011. Hlavní role mírového procesu se v lednu roku 2017 zhostily Rusko, Turecko a Írán, a to na konferenci v kazašské Astaně (dnes Nur-Sultan).

V pondělí ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov navštívil Sýrii. Byla to jeho první návštěva od roku 2012. Jak informovalo ministerstvo zahraničí, během návštěvy byly projednány aktuální otázky syrského urovnání a ruská strana znovu potvrdila své odhodlání podporovat konstruktivní vnitrosyrský dialog. Jednalo se rovněž o obchodní, hospodářské, vědecké a technické spolupráci. V létě se Moskva a Damašek dohodly na rozšíření ruské letecké základny Hmímím.

Přesto situace v okolí Idlibu a na severu a východě země i nadále zůstává napjatá. Při cestě ruského konvoje v Sýrii zahynul v polovině srpna po výbuchu bomby ruský generál. Stalo se tak při explozi improvizovaného výbušného zařízení v okolí města Dajr az-Zaur.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DBSg

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLhát se nevyplácí. Bartík za slova o rakovině Zemana zaplatí pokutu 250 tisíc a musí se prezidentu omluvit, rozhodl soud   
Pridal tk Sobota 12 září 2020 - 05:38:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Městský soud v Brně dnes rozhodl, že se bývalý brněnský radní Svatopluk Bartík bude muset omluvit českému prezidentovi Miloši Zemanovi, a to za šíření nepravdivé zprávy, že má česká hlava státu rakovinu. Kromě toho byl Bartíkovi vyměřen i peněžitý trest.

Připomeňme, že celou kauzu odstartovalo to, že Bartík prohlásil, že je česká hlava státu vážně nemocná a zbývá jí jen pár měsíců života. Za toto tvrzení jej kancelář prezidenta republiky zažalovala. Na konci června 2020 se tímto dlouho trvajícím sporem opět zabýval Městský soud v Brně, který odročil jednání na 21. července. Jeho slova tak měla dohru a Zeman se dožadoval omluvy i odškodného. Prezidentská kancelář po Bartíkovi chtěla omluvu prostřednictvím dopisu a trvala na pěti milionech korun odškodného.

Dnes se však objevily nové informace o tom, že Městský soud v Brně rozhodl ve prospěch Zemana. Bartík se tak českému lídrovi budu muset omluvit. Do tří dnů mu má zaslat doporučený dopis ve znění, že se omlouvá za újmu způsobenou na jeho důstojnosti, vážnosti, cti a soukromí. Kromě toho bude muset kvůli svému nevhodnému a poškozujícímu výroku zaplatit náklady soudního řízení a odškodné ve výši 250 tisíc korun.

„Žalovaný je povinen žalobci zaplatit 250 tisíc korun do 15 dnů od právní moci rozsudku,“ pronesl soudce Radek Malenovský.

Honění politických bodů nebo právo na informace?

K věci se vyslovil také Marek Nespala, který zastupuje prezidenta Zemana. Ten ve své závěrečné řeči zmínil, že Bartík chtěl oznámením nahnat politické body.

„Učinil to s předchozím rozmyslem a ve zlém a přímém úmyslu. Byl to projekt politického podnikatele, který prostě nevyšel. Rakovina byla v celém rozsahu vyvrácena,“ řekl Nespala.

Bartíkův advokát se zase nechal slyšet, že cílem rozhodně nebylo někomu ublížit, ale informovat o situaci. Na to Bartík dodal, že je přesvědčený, že je ve veřejném zájmu znát zdravotní stav člověka, který kandiduje do nejvyšší ústavní funkce i do funkce vrchního velitele ozbrojených sil.

„U řady profesí, začněme třeba profesionálním řidičem náklaďáku, musí zaměstnavatel předem zjistit nejen odbornou a jinou způsobilost uchazeče, ale i jeho způsobilost zdravotní, pokud by takový zaměstnanec mohl svou prací ohrozit veřejnou bezpečnost či jiné veřejné chráněné zájmy,“ podotkl Bartík.

Ten totiž za zaměstnavatele prezidentů od roku 2012 považuje i občany České republiky, a to kvůli přímé volbě prezidenta.

Kauza Bartík vs. Zeman

Svatopluk Bartík koncem roku 2017 na své stránce na Facebooku šířil zprávu, že Zeman trpí rakovinou, odmítá se léčit a zbývá mu maximálně sedm měsíců života. Stalo se tak během volební kampaně. Příspěvek zdůvodnil tím, že má veřejnost před volbami právo vědět, jak je na tom Zeman, který obhajoval prezidentský mandát.
Následně Hrad Bartíka zažaloval a prezidentská kancelář v žalobě na ochranu osobnosti požaduje omluvu a pět milionů korun. Bartík později svá slova o Zemanově zdraví z webu stáhl. Okomentoval to tím, že nečekal takovou negativní vlnu na Zemana, ani na sebe.

Policie tehdy zahájila vyšetřování, následně však kauzu odložila. Státní zástupce Arne Nekula vysvětlil, že pokud jde o pomluvu, absentuje subjektivní stránka trestného činu v podobě zlého úmyslu. Co se týče poškozování cizích práv, ani v tom prý Bartíka není za co stíhat, protože Zeman byl znovuzvolen a žádné jiné následky nenastaly. Zeman se pak podle právníka rozhodl obrátit na bývalého ministra spravedlnosti Jana Kněžínka.

V září 2019 se žaloba začala řešit, ale jednání skončilo neúspěšným pokusem o smír.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DBX9
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2274 sec,0.0617 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,635kB