Sobota 12 září 2020
Nový výzkum:COVID-19 mohl být v Los Angeles před vypuknutím v Číně   
Pridal tk Sobota 12 září 2020 - 05:27:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nová studie amerických vědců zveřejněná ve čtvrtek naznačuje, že nový koronavirus se mohl do Los Angeles dostat již koncem prosince loňského roku a aktivně se v této oblasti šířit měsíce před prvními definitivními případy ve Spojených státech.

Vědci z Kalifornské univerzity v Los Angeles (UCLA) vyhodnotili více než 10 milionů záznamů o pacientech a zdraví pro ambulantní, pohotovostní a nemocniční zařízení UCLA Health, a to od 1. prosince roku 2019 do 29. února roku 2020, a porovnali tyto záznamy s údaji ze stejného období za posledních pět let.

Zjistili znepokojivý trend. Návštěvy pacientů ambulancí UCLA, kteří měli problémy s kašlem, vzrostly o více než 50 procent a o více než tisíc překročily průměrný počet návštěv u stejné stížnosti za posledních pět let.

Zjistili také „významný“ nárůst počtu pacientů na pohotovostních odděleních pro hlášení kašle a pacientů hospitalizovaných s akutním respiračním selháním během tohoto období.

Podle studie zveřejněné v recenzovaném časopise Journal of Medical Internet Research zůstaly tyto abnormality i po zohlednění změn v populacích pacientů a sezónních výkyvů.

„U mnoha nemocí mohou údaje z ambulantního prostředí poskytnout včasné varování pohotovostním oddělením a nemocničním jednotkám intenzivní péče o tom, co přijde,“ řekl Joann Elmore, hlavní autor studie a profesor medicíny na Lékařské fakultě Davida Geffena na UCLA.

„Většina studií COVID-19 hodnotí údaje o hospitalizaci, ale podívali jsme se také na větší ambulantní kliniku, kam se většina pacientů obrací pro lékařskou péči jako první, když nastanou nemoci a objeví se příznaky,“ řekl Elmore.

Vědci zaznamenali neobvykle vysoký počet návštěvníků, pacientů a hospitalizací, což naznačuje šíření SARS-CoV-2 v komunitě před zavedením klinického povědomí a testovacích schopností.

Může to znamenat, že kolem Vánoc 2019 koronavirus tiše začal na západním pobřeží. Pokud je to pravda, otřáslo by to současným vyprávěním o původu viru v zemi.

Americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) ohlásilo 21. ledna letošního roku první případ COVID-19 v USA - muž cestující z čínského Wuhanu (Wu-chan) do státu Washington. A až 26. února CDC potvrdilo komunitní šíření epidemie nového koronaviru ve Spojených státech.

Vědci z UCLA s jistotou nedospěli k závěru, že koronavirus stojí za trendy stanovenými v jejich studii, přičemž tvrdí, že za některými z těchto neočekávaných nárůstů mohou být jiné faktory, jako je používání elektronických cigaret nebo chřipka.

„Možná nikdy nebudeme vědět, zda tito propuštění pacienti představují v našem regionu časné a nezjištěné případy COVID-19,“ řekl Elmore. „Poučení z této pandemie spolu s analýzou zdravotní péče, která umožňuje monitorování nemocí a symptomů v reálném čase, nám však mohou pomoci identifikovat a sledovat vznikající epidemie a budoucí epidemie.“

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerická velvyslankyně v OSN byla odsouzena za poznámky pomlouvající Čínu   
Pridal tk Sobota 12 září 2020 - 05:25:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí stálé čínské mise v OSN ve čtvrtek obvinil americkou velvyslankyni v OSN ze šíření lží, aby pomluvila Čínu a záměrně vytvořila nepřátelství.

Kelly Craft, americká velvyslankyně v OSN, ve čtvrtečním rozhovoru pro sociální média použila nepřátelský tón proti Číně a Komunistické straně Číny (KS Číny).

Tento čínský mluvčí vyjádřil rozhodný odpor a uvedl, že její poznámky mají za cíl sloužit domácí politické agendě.

V rozhovoru Craft zlomyslně zaútočila na KS Číny a prohlásila, že má přátelské pocity k čínskému lidu. Čínský mluvčí označil tyto poznámky za odraz pokrytectví.

Poukázal na to, že KS Číny vychází z lidu a slouží lidem z celého srdce. Mluvčí zopakoval, že pokusy postavit KS Číny proti čínskému lidu, jsou odsouzeny k neúspěchu.

Bezdůvodný útlak vedený Spojenými státy vůči Číně poškodil zájmy všech Číňanů, kteří jsou nad tím velmi rozhořčení, dodal tento mluvčí.

Mluvčí poradil vládě USA, aby se zaměřila na boj proti pandemii COVID-19 a na záchranu amerických životů, místo toho, aby se zabývala politickou manipulací, odváděním pozornosti a přesouváním viny.

Craft v rozhovoru připustila, že se podílela hlavně na zatčení Meng Wanzhou (Meng Wan-čou), když sloužila jako americká velvyslankyně v Kanadě, což podle tohoto čínského mluvčí opět ukazuje, že se jedná o „závažný politický incident“.

Čína stojí pevně proti americkému potlačování čínských podniků, včetně společnosti Huawei, uvedl mluvčí a dodal, že USA zneužívají koncept národní bezpečnosti, aby pomlouvaly Čínu a nespravedlivě utlačovaly určité čínské společnosti.

Vzhledem k tomu, že Čína právě zahájila globální iniciativu v oblasti zabezpečení dat, jejímž cílem je založit globálních standardy v oblasti zabezpečení dat, vyzval mluvčí USA, aby přijaly podobný závazek jako Čína, což pomůže posílit vzájemnou důvěru a spolupráci mezi zeměmi v otázkách bezpečnosti dat.

V reakci na poznámky Kelly Craft v otázkách týkajících se čínského Tchaj-wanu, Hongkongu a Ujgurské autonomní oblasti Xinjiang (Sin-ťiang) mluvčí zopakoval, že tyto záležitosti jsou vnitřními záležitostmi Číny a žádná zahraniční vláda, organizace ani jednotlivec do nich nemá právo zasahovat.

Craft v rozhovoru také zmínila, aby více Američanů sloužilo v mezinárodních organizacích, přičemž tvrdila, že pouze tímto způsobem mohou být mezinárodní organizace transparentnější.

Mluvčí poukázal na to, že úředníci v mezinárodních organizacích pocházejí z celého světa a musí dodržovat stanovy asociace, zůstat nestranní a neutrální a sloužit zájmům všech členských států.

Z pohledu Kelly Craft se zdá, že mezinárodní organizace by měly sloužit pouze jednotlivým zemím, uvedl mluvčí a dodal, že její poznámky jsou velkou urážkou mezinárodních organizací.

Craft také uvedla, že USA budou pečlivě analyzovat všechny problémy na pořadu jednání Rady bezpečnosti OSN a nenechají si ujít žádnou příležitost, aby vytvořily témata, útočily a obviňovaly Čínu.

Poznámky Kelly Craft jsou v souladu s tím, co USA udělaly v Radě bezpečnosti OSN, poznamenal čínský mluvčí a dodal, že USA zneužívají platformu Rady bezpečnosti.

USA pro vnitřní politické potřeby porušily pravidla a postupy Rady bezpečnosti, což značně zasáhlo do práce OSN, otrávilo atmosféru spolupráce Rady bezpečnosti OSN a vzbudilo nespokojenost většiny členských států, řekl ten mluvčí.

V letošním roce si připomínáme 75. výročí založení OSN. Ten mluvčí zdůraznil, že prosazování multilateralismu představuje přesvědčivý konsenzus sdílený mezinárodním společenstvím.

Mluvčí dodal, že související akce USA prokázaly, že tato země je nyní největším ničitelem současného mezinárodního řádu, a pokusila se svět přivést zpět do éry „zákona džungle“.

Mluvčí také uvedl, že Čína je pevným zastáncem OSN a bude i nadále plnit svou vlastní odpovědnost. Dodal, že Čína bude spolupracovat s dalšími zeměmi na prosazování a podpoře multilateralismu a udržení mezinárodního systému s jádrem v OSN a mezinárodního řádu založeného na mezinárodních zákonech.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponECB udržuje klíčové úrokové sazby beze změny   
Pridal tk Sobota 12 září 2020 - 05:23:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropská centrální banka (ECB) se ve čtvrtek rozhodla ponechat klíčové úrokové sazby beze změny a neprovedla žádné změny ve svých pokynech předem a programech nákupu aktiv.

Podle tiskové zprávy vydané po zasedání o měnové politice ECB zůstane základní úroková sazba eurozóny na 0,00 procenta, přičemž sazba mezních půjček a vkladů bude respektive 0,25 procenta a minus 0,50 procenta.

Řídící rada ECB uvedla, že bude pokračovat v nákupech v rámci pandemického programu nouzových nákupů s celkovým krytím 1,35 bilionu eur (1,6 bilionu amerických dolarů), jakož i v rámci svého pravidelného programu nákupu aktiv.

Uvedla, že bude i nadále poskytovat dostatečnou likviditu prostřednictvím refinančních operací, a dodala, že nejnovější operace ve třetí řadě cílených dlouhodobějších refinančních operací (TLTRO III) „zaznamenala velmi vysoké využívání finančních prostředků, což podporuje bankovní půjčky firmám i domácnostem.“

Jak bylo oznámeno, řídící rada ECB „je i nadále připravena podle potřeby přizpůsobit všechny své nástroje tak, aby zajistila, že inflace bude udržitelným způsobem směřovat ke svému cíli v souladu se svým závazkem symetrie“.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠéf OSN požaduje další financování pro Program WHO v boji proti COVID-19   
Pridal tk Sobota 12 září 2020 - 05:21:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální tajemník OSN António Guterres ve čtvrtek vyzval k dalšímu financování programu „ACT Accelerator“ Světové zdravotnické organizace (WHO) na podporu očkování, léčby a diagnostiky COVID-19.

Šéf OSN António Guterres ve svém videoprojevu během online akce požádal o 35 miliard dolarů více, včetně 15 miliard amerických dolarů v příštích třech měsících.

Podle Guterrese zatím byly poskytnuty přibližně 3 miliardy amerických dolarů, ale je to méně než 10 % z toho, co WHO chce pro svůj program v boji proti COVID-19.

„Nyní potřebujeme dalších 35 miliard dolarů, abychom mohli přejít od 'spuštění' k 'rozšíření a ovlivňování'. V těchto číslech je skutečná naléhavost. Bez infuze ve výši 15 miliard dolarů během příštích tří měsíců, které začínají teď, ztratíme okno pro příležitost,“ řekl Guterres.

Světová zdravotnická organizace uvedla, že celková požadovaná částka 38 miliard amerických dolarů překračuje dříve publikovaný cíl ACT ve výši 31,3 miliardy amerických dolarů a zahrnuje další financování zdravotnických systémů, kromě vakcín, terapeutik a diagnostiky.

Finanční podpora byla zatím pomalá, protože národy nebo vlády, včetně Evropské unie, Velké Británie, Japonska a Spojených států, uzavřely dvoustranné dohody o očkování, což donutilo Guterrese a generálního ředitele Světové zdravotnické organizace Tedrose Adhanoma Ghebreyesuse, aby žádali různé země, aby společně přispěly k programu WHO v boji proti COVID-19.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína a Indie dosáhly pětibodového konsensu o zmírnění napětí na hranicích   
Pridal tk Sobota 12 září 2020 - 05:19:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína a Indie dosáhly pětibodové shody ohledně současné situace, včetně uvolnění pohraničních jednotek a uvolnění napětí.

Konsensu bylo dosaženo 10. září večer v Moskvě po úplné a důkladné diskusi mezi členem čínské Státní rady, ministrem zahraničních věcí Wang Yi (Wang I) a indickým ministrem zahraničí Subrahmanyam Jaishankarem na zasedání Rady ministrů zahraničí Šanghajské organizace pro spolupráci (SCO).

Pět konsensů

Podle společného prohlášení se dva ministři zahraničí dohodli, že by se obě strany měly řídit řadou konsensů vedoucích představitelů ohledně rozvoje vztahů mezi Indií a Čínou, včetně toho, že nedovolí, aby se z rozdílů staly spory.

Dále se dohodli, že napětí na hranicích není v zájmu obou stran a hraniční síly z Číny a Indie by měly udržovat komunikaci, co nejdříve se odpojit a udržovat nezbytný odstup.

„Obě strany budou dodržovat všechny stávající dohody a protokoly o hraničních záležitostech mezi Čínou a Indií, udržovat mír a klid v příhraničních oblastech a vyhýbat se jakýmkoli krokům, které by mohly vyeskalovat záležitosti,“ uvádí se ve společném prohlášení.

Shodli se také na tom, že „s uvolněním situace by obě strany měly urychlit svou práci a uzavřít nová opatření k budování důvěry a k udržení a posílení míru a klidu v příhraničních oblastech“.

Wang Yi: Čína a Indie nejsou konkurenčními soupeři

Během rozhovorů Wang Yi řekl Jaishankarovi, že Čína a Indie nejsou konkurenčními soupeři ani se neohrožují, nýbrž si navzájem pomáhají jako partneři a poskytují si rozvojové příležitosti.

Čínský ministr zahraničí poznamenal, že je normální, že Čína a Indie mají rozdíly jako dvě sousední země, řekl: „Je důležité tyto rozdíly dát do vhodného kontextu bilaterálních vztahů.“

Wang Yi zdůraznil, že to, co právě teď dvě velké rozvojové země potřebují, je spolupráce, ne konfrontace, vzájemná důvěra, ne podezření.

„Kdykoli se situace zkomplikuje, je o to důležitější zajistit stabilitu celkových vztahů a zachovat vzájemnou důvěru,“ dodal.

Vztahy mezi Čínou a Indií se opět dostaly na křižovatku, řekl Wang Yi a dodal, že dokud obě strany budou nadále posunovat vztahy správným směrem, nebudou existovat žádné potíže ani výzvy, které nelze překonat.

Wang Yi objasnil přísný postoj Číny k situaci v příhraničních oblastech a zdůraznil, že je nezbytné okamžitě zastavit provokace, jako je palba a další nebezpečné akce, které porušují závazky přijaté oběma stranami.

Čínský ministr zahraničí rovněž vyzval obě strany, aby rychle odstranily veškerý personál a nelegální vybavení.

Čínská strana je ochotna podpořit rozšířený dialog mezi pohraničními jednotkami na obou stranách za účelem vyřešení konkrétních problémů a zůstane v kontaktu s indickou stranou prostřednictvím diplomatických a vojenských kanálů, dodal Wang Yi.

Jaishankar uvedl, že Indie si nepřeje, aby napětí v příhraničních oblastech eskalovalo. Řekl, že politika Indie vůči Číně se nezměnila a Indie věří, že politika Číny vůči Indii se nezměnila.

Vysvětlil postoj Indie s tím, že indická strana nepovažuje vývoj indicko-čínských vztahů za závislý na urovnání hraniční otázky.

„Indie se nechce vrátit zpět,“ řekl indický ministr zahraničí.

Jaishankar věří, že dvoustranné vazby dosáhly v mnoha letech stabilního pokroku, vedoucí představitelé obou stran se několikrát setkali a dosáhli řady důležitých konsensů o rozvoji dvoustranných vztahů.

„Indická strana je připravena spolupracovat s Čínou na zmírnění napětí na hranicích prostřednictvím dialogu a jednání,“ dodal.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Spojeným státům a jejich ústavě zbývají už jen dva měsíce   
Pridal tk Sobota 12 září 2020 - 05:01:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bob Woodward píše, že Trumpův ministr obrany generál James Mattis hovořil s ředitelem Národní zpravodajské agentury (NSA), o potřebě zbavit prezidenta úřadu. Generál Mattis řekl, že Trump je „nebezpečný. Je nekompetentní“.

https://theconservativetreehouse.com/2020/09/09/bob-woodward-general-james-mattis-plotted-overthrow-of-u-s-government

Je to totéž, co generálové a CIA říkali o prezidentu Johnu F. Kennedyovi.

Když generálové a CIA řeknou, že prezident je nebezpečný a nekompetentní, míní tím, že je nebezpečný pro jejich rozpočet. Slovem „nekompetentní“ míní to, že není studenoválečníkem, který bude až do obludnosti zveličovat nepřátelé Ameriky s cílem udržet tok peněz do vojenskobezpečnostního rozpočtu. Tím, že tito lidé slouží dodavatelům zbraní místo toho, aby sloužili své vlasti, končí svou kariéru jako lidé velmi bohatí.
Oba Kennedyové i Trump chtěli normalizovat vztahy s Ruskem a přivést ze svévolně vyvolaných válek v zámoří americké vojáky zpět domů.

Bratry Kennedyovy zabili, aby je zastavili.

Aby zastavili Trumpa, zkonstruovali Russiagate, impeachgate a řadu dalších divokých a nepodložených obvinění. A presstitutky tato obvinění opakovaly, jako by šlo o svatou pravdu, a žádné z těchto falešných obvinění nikdy nevyšetřily.

Tyto pokusy odstranit Trumpa k úspěchu nevedly. Poté, co v řadě zemí vyvolali barevné revoluce, v nichž byly svrženy cizí vlády, pozornost se nyní přenáší na Trumpa. A listopadové volby nebudou volbami. Bude to barevná revoluce“

https://www.paulcraigroberts.org/2020/09/08/democrats-have-planned-a-coup-if-trump-wins-reelection/ and https://www.craigroberts.org/2020/09/10/the-democrats-are-fronting-for-the-cia-deep-states-color-revolution/

V procesu zániku naší země jsme dospěli k bodu, kdy prostá prohlášení a zřejmé pravdy se stávají neuvěřitelnými. Jak dokazuje řada pečlivě zdokumentovaných knih, jsou americká média už od roku 1950 řízena a kontrolována CIA. Takže tato média už nepřinášejí novinky a zprávy, přinášejí vysvětlení těchto zpráv a události, jak je podává Hluboký stát. Což zaručuje, že skutečné zprávy a události zvolenou agendu nenaruší.
Německý novinář Udo Ulfkotte napsal knihu Koupení žurnalisté, v níž dokazuje, že CIA kontroluje a řídí i tisk evropský.

Pro vysvětlení: Existují dvě organizace CIA. Jednou je agentura, která kontroluje světové události a snaží se tvůrcům politiky poskytovat více či méně přesné informace. Organizací druhou je pak ta, která má na starosti operace skryté. Ta popravuje lidi, včetně amerického prezidenta, a svrhává nespolupracující cizí vlády. Prezident Truman poté, co opustil svůj úřad prohlásil, že udělal velkou chybu, když když toto oddělení CIA pro skryté operace povolil. A dodal že šlo vlastně o druhou vládu, která ovšem nebyla nikomu zodpovědná.

Prezident Eisenhower s tímto názorem souhlasil a ve svém posledním projevu k americkému lidu varoval před rostoucí a nezodpovědnou mocí vojenskobezpečnostního komplexu.

Prezident Kennedy si tuto hrozbu uvědomoval a řekl, že „rozbije CIA na tisíc kousků“. Než tak ale mohl udělat, byl zavražděn.

Pro CIA by bylo hračkou zbavit se Trumpa, ale „osamělý zabiják“ byl použit už příliš často na to, aby v něj ještě někdo věřil. Jeví se tedy schůdnějším s dopomocí falešných obvinění, která CIA rozšíří do amerických i evropských médií, svrhnout Trumpovo znovuzvolení prezidentem. Nu a poté, co se tak stane, využije se Antify, hnutí Na životě černých záleží a presstitutek k podnícení rasové války. CIA pak do nastálé vřavy vjede na bílém koni a lidé se jí podrobí.

Velmi málo lidí takovémuto scénáři uvěří, dokud se nestane skutečností.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Zdroj: P.C.Roberts: the United States and its Constitution have two months left
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1990 sec,0.0738 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,644kB