Pondělí 14 září 2020
P.C.Roberts: Americká barevná revoluce   
Pridal tk Pondělí 14 září 2020 - 19:26:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nasbíral jsem už dost důkazů o tom, že vojenskobezpečnostní komplex s využitím médií a Demokratů zamýšlí proměnit listopadové volby na barevnou revoluci. CIA je v organizování barevných revolucí vele zkušená a v řadě zemí, jejichž vlády nebyly CIA po chuti, je už s úspěchem provedla. Jak už jsme se z denunciací dřívějšího ředitele CIA Brennana na prezidenta Trumpa dozvěděli, ani Trump CIA nevyhovuje, a z jejího hlediska se prakticky v ničem neliší od Hugo Chavese, Nicolase Madura , Charlese de Gaulla, Evo Moralese Viktora Janukovyče a dalších.

Russiagate byl puč, který se nepovedl, stejně tak, jako se nepovedl následující impeachgate. A v očekávání Trumpova znovuzvolení Trumpa prezidentem, které by Trumpovi umožnilo udeřit proti zrádcům větší silou než dosud, se Hluboký stát rozhodl odtrhnout ho od moci barevnou revolucí.

Důkazů o ní přinášejí média CNN. MSNBC, New York Times, NPR, Washington Post a početné internetové weby, skrze něž Hluboký stát své poslání uskutečňuje, nespočetné množství. A všechny se shodují v tom, že Trump po své porážce v listopadových volbách buď odmítne Oválnou pracovnu Bílého domu opustit, nebo ukradne volby a bude tedy muset být z obou těchto důvodů z úřadu vyhnán.

Od čtenářů v Británii a Evropě přichází řada mailů, oznamujících, že jak britská tak evropská média už teď dělají vše pro to, aby barevná revoluce proti Trumpovi byla jejich čtenáři a posluchači s pochopením přijata. Za hotovou věc se zde vydává to, že Trump nemůže své znovuzvolení vyhrát, protože je Putinův agent, zneužívá pravomoc svého úřadu, reprezentuje rasistické ubožáky (deplorables), je na ženské (někam jim sahá), je zodpovědný za to, že v USA se Covidem nakazilo či zemřelo nejvíc lidí na světě, nepodporuje NATO, je outsider, není členem establishmentu a není prostě takový, jako jsme my. Má oranžové vlasy a oranžová barva je považovaná za barvu lidí nižší třídy.

Scénáře, které je k uskutečnění barevné revoluce a k vyhnání Trumpa z úřadu třeba naplnit, jsou dle amerických, britských a evropských médií tyto:

a) Trump prohraje volby, odmítne opustit úřad a musí být z něj vypuzen, nebo je s demokracií konec.
b) Trump vyhraje volby s využitím podvodu a musí být z úřadu vypuzen, jinak je s demokracií konec.

Takže: Trump může volby jedině prohrát, nebo je ukrást. Jiná možnost je předem vyloučena.

V momentu, kdy bude vyhlášeno Trumpovo volební vítězství, budou do ulic amerických měst vypuštěny už z dřívějších nepokojů vytrénované bandy Antify a hnutí Na životech černých záleží (BLM). Načež média lidem vysvětlí, že násilí je tentokrát k osvobození od tyrana skutečně zapotřebí.

Trump, izolován ve své vlastní vládě, která nedokázala vznést obžaloby proti Obamovu režimu, bude odříznut od twitteru, facebooku a od všech tištěných a televizních médií, a svět uslyší, že Trump volby prohrál a musí jít, nebo volby vyhrál podvodem a musí jít. A izolovaný Trump nebude mít možnost tyto lži vyvrátit.

Slabomyslní a vůle zbavení republikáni se zhroutí. Nejsou to lidé schopní boje..Věří totiž tomu, že znevažovat vojenskobezpečnostní komplex je nevlastenecké. Takže budou jen sedět a zírat.

CIA, Národní nadace pro demokracii, Rádio svoboda a další instituce využily až dosud barevné revoluce proti všem, kteří se postavili do cesty amerického národně bezpečnostního státu. A přežil jen Maduro. Zatím.

Tajná služba spolupracovala s CIA a Spojenými náčelníky štábů při zavraždění prezidenta Kennedyho. A co učiní znovu zvolený prezident Trump, až tato tajná služba odmítne zahnat Antifu a BLM poté, co tyto prolomí bezpečnostní mechanizmy Bílého domu? Není totiž žádná pochybnost o tom, že CIA do tajné služby už dávno vrostla. Jak jinak by mohl být prezident Kennedy zavražděn?

Americká demokracie stojí na hraně svého trvalého konce a média jsou připravena zvěstovat tento konec Americe i světu jako úspěšné svržení vlády tyrana.

Překlad: Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMimořádná zpráva! Lavrov: Západní partneři v situaci s Navalným překročili všechny rozumné hranice   
Pridal tk Pondělí 14 září 2020 - 16:25:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministr zahraničí Ruské federace Sergej Lavrov prohlásil, že západní partneři v situaci s Navalným překročili všechny rozumné hranice.

Z našich zdrojů jsme zjistili, že se připravuje obrovská ekonomické ruská protiofenziva.

Rusové jsou připravení odpojit veškeré dodávky plynu a jiných surovin do Evropské unie. Projednali s Čínou a Indií odvedeních všech dodávek pro EU těmto zemím a tím nebudou jakkoliv ekonomicky ve ztrátě.

Vývoj začíná být zajímavý a Rusům opravdu již došla trpělivost.

Aktualizováno

Ministerstvo zahraničí RF právě oznámilo zrušení Lavrovovy návštěvy Berlína, která se měla konat zítra 15. září.

„Pokud jde o tuto situaci, zdá se mi, že naši západní partneři prostě překročili veškerou slušnost, rozumné hranice. Ve skutečnosti se od nás nyní požaduje, abychom „se přiznali“. „Nás se ptají: nevěříte německým specialistům Bundeswehru? Jak to může být? Jejich závěry potvrzují Francouzi a Švédové. Ani jim nevěříte?“ uvedl Lavrov v rozhovoru pro RTVI.

Podle slov ministra Rusko nemá právní důvody k zahájení trestního řízení v případě Navalného.

„Máme vlastní zákony, podle nichž nemůžeme věřit na slovo, abychom zahájili trestní řízení. Musí být dodrženy určité postupy, okolnosti případu. Jejich dodržování bylo předmětem kontroly před vyšetřováním, která začala bezprostředně po tomto incidentu a která v současné době probíhá, během níž byly zohledněny všechny okolnosti případu,“ poznamenal Lavrov.

Podle slov ministra Rusko nemá právní důvody k zahájení trestního řízení v případě Navalného.

„Máme vlastní zákony, podle nichž nemůžeme věřit na slovo, abychom zahájili trestní řízení. Musí být dodrženy určité postupy, okolnosti případu. Jejich dodržování bylo předmětem kontroly před vyšetřováním, která začala bezprostředně po tomto incidentu a která v současné době probíhá, během níž byly zohledněny všechny okolnosti případu,“ poznamenal.

„Zatím nemáme právní důvody k zahájení trestního řízení. Právě kvůli tomu Generální prokuratura požádala německou stranu o právní pomoc,“ uvedl Lavrov.

Šéf ruské diplomacie rovněž prohlásil, že Rusko zatím nemůže udělat víc, než již bylo učiněno k zjištění okolností incidentu s aktivistou Alexejem Navalným.

Politik zdůraznil, že by Západ vymyslel jiný důvod pro sankce proti Ruské federaci, pokud by nebyl případ ruského opozičníka.

„Souhlasím s těmi z našich politologů, kteří jsou přesvědčeni, že kdyby neexistoval Alexej Navalnyj, tak by si vymysleli ještě něco jako záminku pro zavedení dalších sankcí,“ prohlásil Lavrov.

Ruské ministerstvo zahraničí dnes uvedlo, že návštěva Sergeje Lavrova v Berlíně 15. září byla zrušena kvůli změně pracovního plánu německého ministra zahraničí Heiko Maase.

Lavrov a jeho německý protějšek Heiko Maas se měli zúčastnit závěrečného ceremoniálu křížového Roku vědeckých a vzdělávacích partnerství. Jeho datum bylo dohodnuto před rokem a potvrzeno 11. srpna.

3. září však německá strana oznámila změny v pracovním plánu Maase a zrušení jeho účasti na ceremoniálu. Berlín naplánoval ve výsledku hodinu a půl dvoustranného setkání ministrů.

„Původní a hlavní účel cesty S. V. Lavrova do německého hlavního města se tedy ukázal jako irelevantní a navrhovaný formát dvoustranných jednání byl značně omezen,“ vysvětlili v ruském diplomatickém rezortu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DDprSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko a Bělorusko se dohodly na poskytnutí Minsku půjčky ve výši 1,5 miliardy dolarů   
Pridal tk Pondělí 14 září 2020 - 16:02:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prohlásil to ruský prezident Vladimir Putin během setkání s běloruským prezidentem Alexandrem Lukašenkem v Soči.

Vladimir Putin v průběhu jednání se svým běloruským protějškem uvedl, že Ruská federace splní dohodu o poskytnutí úvěru Bělorusku ve výši 1,5 miliardy dolarů. Ministři financí obou zemí na tom pracují.

Lídr ruského státu zdůraznil, že Bělorusové sami bez nápovědy z venku musí pochopit aktuální situaci v zemi.

Putin rovněž označil návrh na zahájení prací na ústavě republiky za logický a aktuální.

„Víme o vašem návrhu zahájit práci na ústavě. Myslím, že je to logické, včasné a účelné,“ uvedl prezident RF.

Také připomněl, že Rusko a Bělorusko mají velmi hlubokou kooperaci v mnoha odvětvích. Obě země musí obnovit výměnu zboží, která se snížila kvůli pandemii. Promluvil i o spolupráci v obranném průmyslu.

Lukašenko uvedl, že poslední události v republice ukázaly, že Minsk se musí držet blíže k Rusku, zejména v ekonomice.

„Ekonomika je základem všeho. Věřte mi, vždy jsme se této linie drželi (spolupráce s Ruskou federací, pozn. red.). A nedávné události nám ukázaly, že se musíme držet blíže k našemu staršímu bratrovi a těsněji spolupracovat ve všech otázkách, včetně hospodářství,“ prohlásil běloruský lídr v Soči.

„No, prokázali své odhodlání, pokud si někdo za hranicemi Běloruska chce mnout ruce, můžeme jim kdykoli dát přes prsty. A mě velmi těší, a já vám jsem za to moc vděčen, že jste ukázali, že běloruské hranice jsou hranicemi Svazového státu Ruska a Běloruska,“ poznamenal Lukašenko.

Putin prohlásil, že Rusko je i nadále odhodláno dodržovat všechny dohody s Běloruskem.

Během jednání bechybělo téma vakcíny proti covidu -19.

„Podle dohodnutí našich premiérů a následně ministrů zdravotnictví bude Bělorusko první zemí, která dostane naši antivirovou vakcínu proti covidu-19, a již se začala účastnit poslední fáze jejího testování,“ pronesl Putin.

Lukašenko poděkoval Putinovi za tento krok.

„Pokud jde o koronavirus, jsem vám vděčný a velmi si vážíme, že jste nás dali do první řady, co se týče zajištění vakcínou. Vidíte, co se děje v Evropě. Rozhodně začala silná druhá vlna. Obávám se, že bude silnější než první. Tyto trendy již vidím, sledujeme je. Musím přiznat, že v Bělorusku k tomu tak, jako v Evropě, nedochází,“ zareagoval Lukašenko.

„Velmi pečlivě se připravujeme na to, aby k nám tato vlna nepřišla. Co je povzbudivé, Vladimire Vladimiroviči, naši odborníci a vědci si všimli, že tento virus již není takový, jaký byl. Obávám se však, že tento virus překryje různé chřipkové viry, které se zde potulují, a proto nesmíme polevovat,“ dodal.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DDjz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStav Navalného se stále zlepšuje   
Pridal tk Pondělí 14 září 2020 - 15:57:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle tiskové služby kliniky Charité v Berlíně se zdravotní stav Alexeje Navalného nadále zlepšuje, je odpojen od umělé ventilace a již vstává z postele.

„Zdravotní stav Alexeje Navalného, který je od 22. srpna 2020 léčen v Charité - Universitätsmedizin Berlin, se zlepšil. Pacient mohl být úplně odpojen od umělé ventilace. Stává se mobilnějším a může již dočasně opustit postel,“ uvádí se ve zprávě.

Incident s Navalným

Bloger Alexej Navalnyj byl 20. srpna hospitalizován v Omsku poté, co se mu udělalo špatně v letadle. Podle závěrů vyšetření mu místní lékaři diagnostikovali metabolickou poruchu, která způsobila prudkou změnu hladiny cukru v krvi. Co bylo příčinou, není zatím jasné, ale podle údajů omských odborníků jedy v krvi a moči Navalného nalezeny nebyly.

Primář Omské pohotovostní nemocnice č. 1, ve které léčili Navalného, Alexandr Murachovskij poznamenal, že diagnóza hovořící o „otravě“ byla hlavní po hospitalizaci pacienta, laboratorní testy ji však nepotvrdily. Později byl Navalnyj letecky přepraven do Berlína.

Německá vláda s odkazem na vojenské zdravotníky učinila prohlášení, že byl prý otráven látkou novičok. V Kremlu prohlásili, že ruská strana nebyla oficiálně informována o těchto závěrech, a zdůraznili, že Moskva očekává od německých úřadů odpověď na oficiální dotaz o dané situaci.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov zdůraznil, že Berlín ignoruje oficiální žádosti o poskytnutí dat „v reakci na konkrétní otázky“ ruské generální prokuratury. Kromě toho Rusko s odkazem na lékaře z Omsku tvrdí, že nemá důkazy o tom, že by byl Navalnyj otráven novičokem.

Připomeňme také, že v den, kdy byl Navalnyj hospitalizován, začalo státní zastupitelství a policie provádět šetření. Vyšetřovací výbor RF již dříve zaslal prohlášení stoupenců Navalného o tom, ​​že se na něj údajně připravoval atentát, aby jej prověřila západosibiřská správa. Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov poznamenal, že vyšetřovací akce týkající se situace s Navalným de facto probíhají, a pokud bude potvrzena přítomnost jedovaté látky, bude vyšetřování zahájeno a de jure.

Za zmínku stojí i to, že studie organofosfátových látek z řady novičok, včetně metod jejich přípravy a škodlivých vlastností, provádí od poloviny 90. let 20. století asi 20 západních států, včetně Velké Británie, USA, Švédska a České republiky. V souladu s výnosem prezidenta Ruské federace z roku 1992 zastavilo Rusko sovětský vývoj v oblasti chemických zbraní. V roce 2017 dokončila Ruská federace zničení všech dostupných zásob chemických zbraní, což potvrdila i oprávněná mezinárodní Organizace pro zákaz chemických zbraní.

V Británie se však ve zkouškách a vývoji pokračuje do současnosti a právě tam vedou stopy plánované provokace s otravou Navalného.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DDhQ

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponO čem budou Putin a Lukašenko hovořit na dnešní schůzce v Soči   
Pridal tk Pondělí 14 září 2020 - 09:44:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dnes 14. září budou v Soči jednat prezidenti Ruska a Běloruska Vladimir Putin a Alexander Lukašenko. Jak již bylo v Kremlu uvedeno dříve, hlavními tématy setkání bude další integrace v rámci společné Unie, jakož i dvoustranná spolupráce v řadě oblastí, zejména ceny energetických zdrojů dodávaných do Běloruska.

Jak je uvedeno ve zprávě zveřejněné na webových stránkách prezidenta Ruské federace, jednání nastolí „klíčové otázky dalšího rozvoje rusko-běloruských vztahů strategického partnerství a spojenectví“. Současně bude zvláštní pozornost věnována provádění rusko-běloruských projektů v řadě oblastí a perspektivám rozvoje integračních procesů prostřednictvím společné Unie.

Dříve tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov také upřesnil rozsah témat, o kterých se chystají diskutovat Vladimir Putin a Alexander Lukašenko.

Prezidenti zejména nastolí otázky obchodních a ekonomických vztahů, včetně restrukturalizace státního dluhu Běloruska vůči Ruské federaci. Vedoucí představitelé budou také diskutovat o řadě dalších aktuálních témat, jako jsou ceny energetických zdrojů dodávaných do Běloruska, interakce mezi podniky a plán integrace.

"To vše se projednává pokaždé na schůzce dvou prezidentů." Nyní, v podmínkách, kdy Bělorusko prochází tak obtížnými dny, získává tato komunikace ještě větší naléhavost a důležitost, “- cituje Peskov TASS.

Energetické a ekonomické téma

Připomeňme, že 1. září šéf ministerstva financí RF Anton Siluanov uvedl , že ruská strana spolu se svými běloruskými kolegy zahajuje technickou studii podmínek refinancování dluhu Běloruska vůči Rusku.

Jak běloruský vůdce řekl na konci srpna, jde o refinancování dluhu ve výši 1 miliardy USD. Lukašenko dodal, že poté, co si tyto prostředky Bělorusko ponechá, bude „dobrým posílením“ běloruské národní měny.

Ve svém projevu 10. září o své nadcházející návštěvě Ruska prezident poznamenal, že očekává, že bude mít „tučnou pointu“ v provádění dohod dosažených dříve na jednáních mezi hlavami vlád obou zemí.

"Dobře vidíte situaci v Bělorusku." Myslím, že jsme v posledních dnech, možná pár týdnech, dosáhli významného pokroku při řešení problémů a úkolů, které se nahromadily mezi Běloruskem a Ruskem. Chtěl bych, aby byla tato dynamika zachována, “řekl běloruský prezident v rozhovoru s ruským velvyslancem Dmitrijem Mezentsevem.

Dříve, 11. září, vedl šéf Gazpromu Alexey Miller jednání s velvyslancem Běloruska v Ruské federaci Vladimirem Semashkem a běloruským ministrem energetiky Viktorem Karankevičem. Jak je uvedeno v ruské energetické společnosti, strany diskutovaly „o současných a budoucích otázkách spolupráce v plynárenském sektoru“. Je třeba poznamenat, že smlouvy mezi PJSC Gazprom a OJSC Gazprom transgaz Belarus o dodávkách pohonných hmot na běloruský trh a jejich tranzitu jsou platné do konce tohoto roku.

Spolupráce mezi zeměmi v oblasti energetiky byla projednávána také během návštěvy ruského premiéra Michaila Mishustina v Minsku počátkem září. V důsledku těchto jednání vedoucí ruské vlády poznamenal, že strany dosáhly dohody v otázkách týkajících se plateb za dodávky energie.

Michail Mishustin dále uvedl, že očekává obnovení objemu obchodu mezi Ruskou federací a Běloruskem, který v první polovině roku 2020 poklesl o 21% ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.

Jak v rozhovoru pro novináře uvedl zástupce ředitele Ústavu pro strategická studia a prognózy univerzity RUDN Pavel Feldman, především na setkání vůdců Ruska a Běloruska bude otázkou potvrzení těch společných projektů, které jsou již plánovány nebo realizovány.

"Nejprve se jedná o dokončení výstavby JE Rosatom na území Běloruska." Minsk může poskytnout další záruky za nepřerušovaný tranzit ruských uhlovodíků, který prochází jeho územím. Není vyloučeno, že se opět bude hovořit o dodávkách běloruských produktů na ruský trh, na kterých dříve došlo k určitým neshodám, “uvedl Feldman.

Petr Petrovský, pracovník Filozofického ústavu Běloruské národní akademie věd, se zase domnívá, že prioritním tématem jednání budou energetické projekty, dlouhodobé smlouvy na ropu a plyn podle jasných a předvídatelných pravidel.

„Druhý bod: v letech 2012–2013 již bylo diskutováno vytvoření společných podniků, sjednocení ruských a běloruských podniků s cílem vyhnout se vnitřní konkurenci na odvětvovém základě a působit jako jednotná fronta na zahraničních trzích,“ připomněl expert v rozhovoru pro novináře.

Proces integrace

Kromě toho bude z pohledu politologů dalším důležitým tématem jednání mezi ruskými a běloruskými vůdci integrace obou zemí. Alexander Lukašenko dříve zdůraznil, že nyní již není možné provádět dohody stanovené v dohodě o vytvoření státu z roku 1999.

"Situace tehdy (v době podpisu smlouvy. - RT ) byla jiná ... A teď - poté vyrostly dvě generace." Jsou rozdílní. A dnes je nemožné realizovat integraci, která byla vysvětlena v unijní dohodě, “řekl Lukašenka 9. září v rozhovoru pro ruská média.

Ruští a běloruští politici proto podle něj začali pracovat na hledání nových způsobů integrace za současných podmínek.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolsko bezostyšně zaútočilo na Lukašenka a slíbilo Tikhanovské peníze   
Pridal tk Pondělí 14 září 2020 - 09:02:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Polský ministr zahraničí Zbigniew Rau uvedl, že současná běloruská vláda v čele s Alexandrem Lukašenkem ztratila legitimitu.

Oznámil to v neděli 13. září Polský rozhlas s odkazem na ministra.

"Nemůžeme považovat prezidenta Alexandra Lukašenka za legitimní od demokratické společnosti." Je to úplně jiné téma,“ zdůraznil Rau.

V tomto ohledu Varšava podle ministra zahraničí adresovala svoji politiku běloruské společnosti.

Mezitím Tikhanovskaya po výsledcích jednání s polskými úřady uvedla, že Varšava souhlasila s poskytnutím finanční pomoci Bělorusku v případě opakovaných prezidentských voleb.

Setkala se s polským premiérem Mateuszem Morawieckim a mluvila s ním velmi „vřele a produktivně“.

"A vyjádřili svoji připravenost do budoucna, po nových a transparentních volbách, poskytnout nám jakoukoli podporu, investovat do nás a poskytnout finanční pomoc v počátečních fázích našeho hospodářského rozvoje," uvedla Tikhanovskaya.

Jde o jednoznačné vměšování Poláků do vnitřních záležitostí nezávislého státu. Další polská špína nic víc!Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKreml dává Německu tvrdé ultimátum   
Pridal tk Pondělí 14 září 2020 - 08:49:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Politolog Rostislav Ishchenko věří, že prohlášení ruského ministerstva zahraničí o možném zhoršení vztahů s Německem kvůli incidentu s Navalnym je ultimátem.

Připomeňme, že Moskva tvrdě prohlásila, že pokud Berlín neposkytne požadované informace, bude to vnímáno jako hrubá nepřátelská provokace proti Rusku, plná důsledků pro bilaterální vztahy a vážné komplikace mezinárodní situace.

Ishchenko rovněž zdůraznil, že tato situace není obdobou západní provokace „otravou Skripalové“. Faktem je, že v tomto případě zaujal Londýn od samého začátku velmi nepřátelské a agresivní postavení a navíc mezi našimi zeměmi neexistovalo žádné vážné partnerství, jako v případě Německa. Británie je navíc loajálním vazalem USA a nebojí se kazit vztahy s Ruskem.

S SRN jsou věci jiné. Moskva a Berlín mají celkem zdravé vztahy a vzájemně výhodné partnerství. Díky spolupráci v energetickém sektoru se nám podařilo navázat ekonomické vazby. Vřelost je i v zahraniční politice - všechno jde o to, že Rusko a Německo vstoupí do dlouhodobých spojeneckých vztahů.

Proto není jasné, proč Berlín nyní zaujímá takový agresivní postoj k plynovodu Nord Stream 2.

A to navzdory skutečnosti, že Německo se již nepovažuje za ekonomického partnera Spojených států, které jsou mimochodem nejvíce proti budovanému plynovodu.

Moskva se proto nebála vydat ultimátum Německu.

Ishchenko věří, že toto je správný krok Kremlu k ostré a nečekané reakce ze strany Německa. Moskva nikdy nepodnikne tak riskantní akce, pokud si není jistá svým vítězstvím.

Požadované materiály, které vysvětlují Navalného úmyslnou otravu, jsou normou. Mezi našimi zeměmi existují dohody o právní pomoci. Německo je povinno se setkat na půli cesty.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRedaktoři britské veřejnoprávní BBC jsou zděšeni. Byla jim nařízená politická neutralita na sociálních sítích   
Pridal tk Pondělí 14 září 2020 - 04:56:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zděšení mezi redaktory britské veřejnoprávní BBC vyvolalo nařízení nového ředitele Tima Daviea. Podle něj musí být všichni přispěvatelé BBC politicky neutrální i v příspěvcích na sociálních sítích. T. Davie zaměstnancům sdělil, že pokud chtějí být političtí aktivisté, tak je to v pořádku, ale nemohou současně pracovat pro BBC.

Redaktoři BBC jsou dlouhodobě známi jako propagátoři multikulturalismu, lgbt agendy, proti bělošské agendy a dalších neomarxistických vynálezů. Podle zaměstnanců se prý nyní jedná o omezování svobody slova. Že oni sami lidem s jiným názorem svobodu projevu upírají, jim ale nevadí. Dočkáme se podobného nařízení u “české” ČT? Bylo by to milé překvapení.

KPI
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBritsko-americká vakcína neškodná (prý). Pouze vlády podepsaly, že za smrt vakcínou bude zodpovědný občan   
Pridal tk Pondělí 14 září 2020 - 04:54:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Co místo urážek fakta a pravdu?

Tak proces britsko-americké vakcíny běží opět dál. Prý vakcínu dostal "majitel roztroušené sklerozy". A tuto špičkovou vakcínu by měli dostat (snad) pouze zdraví lidé?

Zdá se, že naše vláda a výrobce "skvělé vakcíny" britsko-americké AstraZeneca nám toho asi neřekly podstatně víc.

Takže skupiny, které jsou nejohroženější, by tuto vakcínu dostávat neměly? Prý je běžné, že při zkouškách vakcín se zjistí, na koho všeho se tato vakcinace nehodí. Že prý je běžné přerušení schvalování, protože sem tam někdo zemře, nebo ho to vážně poškodí. Nebo se neví. Nebo tak nějak...

Nic proti tomu, pokud je to běžné. Ale neměl by to pak výrobce občanům celého světa oficiálně oznámit než vláda podepíše s výrobcem vakcíny smlouvu?

Ta záhada se ukrývá v dodatcích, které jsou v pozadí souboje mezi ruskou a britsko-americkou vakcínou.

Agentura Reuters uvedla, že společnost AstraZeneca získala od řady států ochranu před právními následky vedlejších účinků jejich vakcíny proti koronaviru.

Státy se zavázaly, že firmě proplatí odškodnění, které budou muset případně poškozeným poskytnout.

Takže výrobce vakciny AstraZeneca je právně nepostihnutelný, pokud tato vakcína bude šmejd a poloviční podvod? Nebo jak tomu má prostý občan - neimunolog neprávník - jako jsme my porozumět?

Miliardové zisky poplynou do kapses britsko-amerického konsorcia, ale případné ztráty (mrtvé a odškodnění) zaplatí stát, potažmo občan?

Jakou další hru nebo ruskou ruletu s námi hraje Brusel, potažmo naše vláda?

Není na místě začít pozorně sledovat, proč jeden z předních odborníků v Čechách Prymula poprvé vyslovil názor, že ruská vakcina Sputnik V není špatná?

P.S. Mě jako nezajímá, zda je to americká, či ruská vakcína. Mě zajímá rozdíl a kvalita, případně bezpečnost. A pokud veřejnoprávní média totalitně o ruské vakcíně mlčí a my vše musíme vyhledávat přimo u zdrojů, zatímco o britsko-americké nadšením kvílí, až příliš to smrdí a občan se stává pouzte rukojmím propagandy.

Vakcína AZD1222

Látku AZD1222 vyvinula univerzita v Oxfordu ve spolupráci se svou dceřinou společností Vaccitech.

Látka využívá nereplikující se šimpanzí virální vektor založený na oslabené verzi viru běžné chřipky (adenovirus), který způsobuje nákazu u šimpanzů a obsahuje genetický materiál spike proteinu SARS-CoV-2.

Po vakcinaci je vytvořen povrchový spike protein, který způsobuje, že imunitní systém zaútočí na virus SARS-CoV-2, pokud později tělo napadne.

Zdroj: AstraZeneca

Sputnik V

Vakcína používá unikátní technologii dvouvektorového lidského adenoviru, kterou na celém světě pro covid-19 nemá nikdo jiný. Vektory jsou šlechtěné viry, neschopné reprodukce, které nesou genetický materiál koronaviru.

Technologie používá dva vektory adenoviru, Ad5 a Ad26, pro první a druhou injekci. Tato technologie pomáhá překonat stávající imunitu vůči adenovirům. Rusko mělo výhodu – pro covid-19 modifikovalo existující dvouvektorové vakcíny platformy vytvořené v roce 2015 pro horečku ebola. Ta prošla všemi fázemi klinického testování a byla použita pro vítězství nad epidemií eboly v Africe v roce 2017.

Důvod, proč se ani Putinova dcera nebála vakcínu testovat.

A to nejzajímavější: Některé firmy kalkulovaly s cenou třeba i 100 dolarů za dávku (asi 2200 Kč), přitom v tomto případě se pohybuje kolem 4,5 dolaru za dávku (99 Kč).“ Takže i kdyby se k nám ruská vakcina nedostala, dokázala tržně zlikvidovat vysokou cenu dřívo monopolního západního farmaceutického vydírání a tím pro mnohé nedostupnosti. Prostě západ už hraje vabank. A zoufalé mlčení o ruské vakcíně veřejnoprávní a ZBĚSILÉ útoky Forum 24 či Deník N či dalších vypovídají...

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/3494-britsko-americka-vakcina-neskodna-pry-pouze-vlady-podepsaly-ze-za-smrt-vakcinou-bude-zodpovendny-obcanSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAndrej Babiš by měl Tomáše Petříčka vyrazit, ať to stojí, co to stojí   
Pridal tk Pondělí 14 září 2020 - 04:32:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nedovedu si představit důsledky, kdyby Jiřímu Paroubkovi, premiérovi za ČSSD udělal takový podraz jako nyní Tomáš Petříček. Premiér veden dosavadnímu zkušenostmi s průběhem státních převratů organizovaných a financovaných Západem na Ukrajině či ve Venezuele, kde dopadly zcela úděsně oproti očekáváním Západu sice na jedné straně výrazně napomohl tomu, aby se jednání o Bělorusku dostalo na mimořádné jednání summitu premiérů a hlav států, ale protože si pragmaticky věci vyhodnotil a zjevně nechtěl být je nástrojem protiruské fóbie Poláků, která je neukojitelná, správně usoudil, že v situaci, kdy se členské státy díky vetu Kypru a Řecka nebyly schopny dohodnout na konkrétních sankcích proti Bělorusku a i kdy i po měsíci je režim Lukašenka pevný a i míra zadržených demonstrantů, či demonstrantek je prakticky minimální proti brutálně zadrženým demonstrantům žlutých vest, které v Paříži obnovili svou činnost.

Je právní heslo: Za stejných podmínek stejně. A nepochybně to platí i pro politiku.

Přeloženo: Není možné útočit na prezidenta Lukašenka pro brutální zásahy policie a ignorovat brutální zásahy policie ve Francii, zejména když počet zatčených byl výrazně vyšší. Petříček útočí na pučisty v Bělorusku, ale za celou dobu svého působení ve funkci ani jednou neodsoudil porušování lidských práv využíváním policejního násilí v Macronově Francii.

Nepochybně složité vyhodnocování situace v Bělorusku, fakt, že v pondělí dojde k rozhodujícímu jednání mezi prezidentem Ruska Vladimírem Putinem a prezidentem Běloruska Lukašenkem zřejmě posune situaci v Bělorusku k tomu, že myšlenka státního převratu, podobně jako ve Venezuele se zjevně stane nemyslitelnou.

Zcela určitě to nebude Evropská unie, která určí budoucí podobu Běloruska a kdo tam bude vládnout.

Podléhat demagogii rusofóbistikých novinářů si zodpovědný politik nemůže dovolit.

ALE NAVÍC A KATEGORICKY: STÁTNÍ PŘEVRAT V CIZÍ ZEMI JE ZÁSADNÍM PORUŠENÍM MEZINÁRODNÍHO PRÁVA.

A cynicky. Těžko je možné se jej dopustit v zemi, kterou kryje Rusko a Čína… Poznal to Trump právě v případě Venezuely, ale i oba američtí prezidenti v případě Sýrie.

Premiér odmítl setkání s běloruskou opozicí, neboť protiruský fanatismus polského premiéra Morawieckého, který přijal neúspěšnou kandidátku na úřad běloruského prezidenta…. jméno se zatím nepotřebuji si zapamatovat.

Naši pravici chytl amok, opět se ponořili do hlubin nadávek, kdy nejmenší bylo oblíbené estébák.

Zatímco Andrej Babiš, premiér České republiky zaujal a prosadil tento názor a je pravděpodobné, že jej konzultoval i s francouzským prezidentem Macronem či rakouským kancléřem Kurzem. A sám ví, unáhlené oduznání Madura ve Venezuela byla politická chyba a nic pozitivního České republice nepřineslo. Jen hlupák Petříček samozvanci Guaidóvi poslal tuším 10 000 000 korun. Z našich peněz.

Ruku na srdce : v Bělorusku logicky utrpí Evropská unie blamáž. Lukašenko neodstoupí a nemá důvod. Macron po dvou letech mnohem tvrdších demonstrací dožadujících se jeho odstoupení také zůstal ve funkci.

A znovu ruku na srdce: V Bělorusku Evropská unie zažije fiasko. Putin je tolerantní, ale vyžaduje respekt. Když si Angela Merkelová chtěla vynutit ústupnost Putina a případně Lukašenka vydíráním prostřednictvím údajné odpovědnosti za otravu jinak pro Rusy bezvýznamného excentrického politika napůl liberálního a napůl fašisticky nacionálního, pochybila.

Od toho okamžiku se neuskutečnil ani jeden telefonát Merkel – Putin.

A neuskuteční se…

Na jakékoliv dramatické prohlášení Merkelové Vladimír Putin mlčí. Nechá mluvit příslušné podřízené. Je to nádherná pokerová hra Německo vs. Rusko. Možná nejdůležitější od roku 1990. A bohudík může vést ke spuštění železné opony. To možná ideologicky Merkelová chce. Ale každá železná opona se zase po čase dá vytáhnout. Přijdou po Merkelové jiní. Například premiér Bavorska Marcus Söder.

Zítra se zkrátka s noblesou Vladimír Vladimírovič Putin v Soči s Lukašenkem setká a dohodnou první fázi integrace. Vývoj v Bělorusku se od toho setkání bude odvíjet. Ale jistě ne podle představ EU.

Je moudré, že Andrej Babiš chápe, že je třeba vyčkat. A Petříček, nejhorší ministr zahraničních věcí od roku 1992 by měl být vykopnut. Jiří Paroubek, coby bývalý premiér by takového parchanta z druhé koaliční strany minimálně přede všemi na vládě seřval jako malého a pitomého kluka.

Jiří Vyvadil

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2156 sec,0.0475 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,609kB