Středa 16 září 2020
„Celá řada nesrovnalostí“: Rusko položilo EU devět otázek ohledně obvinění ze situace s Navalným   
Pridal tk Středa 16 září 2020 - 13:28:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na pozadí rozsáhlé informační kampaně v zemích EU o situaci s Alexejem Navalným se ruská stálá mise při Evropské unii obrátila na Brusel. Ruští diplomaté poukázali na řadu nesrovnalostí v západní verzi „otravy“ Navalného nervovou látkou ze skupiny Novičok a vyzvali úředníky EU a členy EP, aby odpověděli na položené otázky. Zejména zmiňují neochotu Berlína spolupracovat při vyšetřování incidentu a absenci oficiálních prohlášení specializovaných odborníků.

Stálá mise Ruska při Evropské unii apelovala na úředníky EU a europoslance s výzvou k zodpovězení otázek ruské strany týkajících se obvinění proti Moskvě po incidentu s Alexejem Navaľným. To je uvedeno v komentáři zveřejněném na webových stránkách ruské diplomatické mise.

„V posledních týdnech jsme v EU - v oficiálních kruzích i v médiích - zaznamenali rychle se zintenzivňující informační kampaň o incidentu s ruským politickým aktivistou a blogerem Alexejem Navaľným dne 20. srpna 2020,“ uvedli diplomaté.

"Nepovažujeme se za odborníky na toxikologii, ale přesto považujeme za nutné upozornit na řadu nesrovnalostí týkajících se tohoto případu." S ohledem na nadcházející diskusi v Evropském parlamentu naléháme na úředníky EU a zástupce EP, aby prostudovali řadu následujících otázek, “uvedla stálá mise.

Podle agentury TASS byl odpovídající dokument již zaslán Evropskému parlamentu. Evropským politikům bylo položeno celkem devět otázek.

První z nich: má smysl pro ruské úřady „otrávit“ Navalného vojenským nervovým plynem ve městě s půlmilionovým obyvatelstvem a poté udělat vše pro to, aby mu zachránil život a propustil ho na ošetření v Německu, kde lze „novičok“ identifikovat?

Dále je položena otázka o účelnosti „otravy“ Navalného, ​​míře důvěry Rusů, ve kterou je podle červencového průzkumu nestátního „Levadova centra“ asi 2%.

Ruští diplomaté se také ptali, proč německé úřady nereagovaly na žádost o přesun do Moskvy nebo zveřejnění výsledků toxikologických analýz provedených ve specializované laboratoři německých ozbrojených sil, na jejichž základě byl údajně „otráven“ Navaľnyj. Místo spolupráce v Berlíně byl proces nejprve odložen a poté bylo oznámeno, že nebudou předloženy žádné důkazy.

Stálá mise upozornila na skutečnost, že Moskva je neustále nucena provést důkladné a transparentní vyšetřování údajného atentátu a zároveň některé z osoby, které doprovázely Navalného během jeho cesty na Sibiř, po incidentu opustily Ruskou federaci a odcestovaly do Německa.

"Proč se tvrdí, že vojenský nervový plyn skupiny Novičok byl vyvinut v Sovětském svazu a poté v Rusku, přičemž se ignoruje skutečnost, že specialisté ze západních zemí a příslušných center NATO vyvíjejí chemikálie spojené se skupinou již řadu let "Novičok"? Například USA vydaly více než 150 patentů na bojové použití těchto chemikálií, “uvádí se v jedné z otázek.

Ruskou stranu zajímá také to, proč byl Navaľnyjův transport na berlínskou kliniku „Charite“ doprovázen zvýšenými bezpečnostními opatřeními, přestože v té době neexistovaly žádné zprávy o „objevu“ „Novičoku“.

"Znamená to, že Berlín věděl předem něco, co nevěděli ani v Moskvě, ani v Omsku?" Stojí za zmínku, že v omské nemocnici bylo provedeno více než 60 biochemických analýz, z nichž žádný nevykazoval žádné známky otravy, “ dodala stálá mise.

Další otázka se týká láhve vody, na které byly podle německé strany údajně nalezeny stopy jedovaté látky, přičemž neexistuje jediný fotografický nebo obrazový důkaz, že by Navalny z podobné láhve pil před odletem z letiště v Tomsku. Kromě toho není jasné, jak se uvedená láhev dostala do Berlína.

„Proč se němečtí lékaři z charitální nemocnice vyhýbají profesionálnímu dialogu se svými ruskými kolegy, navzdory zjevným rozdílům mezi příznaky, toxikologickými analýzami a diagnózou pana Navalného?“ - uvedli diplomaté a poukázali na to, že Berlín odmítl návrh na vytvoření společné nezávislé skupiny, která by případ studovala.

Na závěr se stálá mise zeptala, proč ne jediný německý specialista na toxikologii (vojenský nebo civilní) ani lékaři charitové kliniky neudělali o incidentu kompetentní závěr, stejně jako lékaři v Omsku. Rovněž je zdůrazněno, že jakékoli odkazy na potřebu souhlasu pacienta se zveřejněním jeho lékařských údajů neodpovídají četným politickým prohlášením učiněným v Německu, když byl Navalny v kómatu.

Je třeba připomenout, že 20. srpna nouzově přistálo na letišti v Omsku letadlo společnosti S7 provádějící let Tomsk - Moskva. Na palubě byl Alexej Navalnyj, který během letu náhle onemocněl. Byl urgentně hospitalizován v místní nemocnici , byl v bezvědomí. 22. srpna byl Navalny převezen na berlínskou kliniku „Charite“ poté, co lékaři z omské nemocnice považovali stav pacienta za stabilní.

Později německé orgány s odkazem na výzkum provedený specialisty z laboratoře německých ozbrojených sil uvedly, že Navalny byl údajně otráven nervovým plynem ze skupiny Novičok. Ruští lékaři, kteří blogera ošetřili, však opakovaně uvedli, že provedené testy neodhalily žádné stopy toxických látek v těle pacienta.

Den předtím Navalny zveřejnil příspěvek na sociálních sítích, kde vyprávěl o svém stavu poté, co se probral z kómatu a připojil první fotografii od incidentu.

Bude zajímavé jak se EU k těmto otázkám postaví, naše redakce to bude nadále sledovat! Každopádně předpokládáme podle současné situace, že to dopadne "nijak". Prostě žijeme v nové totalitě evropských šmejdů!Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusové jsou nejhloupější idioti na planetě!   
Pridal tk Středa 16 září 2020 - 12:59:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusové jsou tupí. Beznadějně hloupí. Jsou to amatéři nejhoršího druhu. Ignoranti na steroidech. Proč?

Nu, přeci kvůli jejich tzv. super biologické bojové látce „novičok“, která není schopna nikoho zabít. To si Rusové už museli uvědomit. Když se snažili zabít Skripala (poté, co ho pustili z vězení), dali tuto látku novičok úplně všude: na lavičku poblíž Salisbury, na kliku u dveří Skripalova domu, dokonce i do nějaké lahvičky parfému, kterou našel místní narkoman v odpadkovém koši. Pravděpodobně po celém domě Skripala, načež Britové původně tvrdili, že tak extrémně toxické místo zboří (přesto tam přežila Skripalova kočka a jejich křeček - což vypovídá o tom, jak naprosto nepoužitelná ta jakoby biologická látka ve skutečnosti byla...).

Člověk by si pomyslel, že se po tomto celkovém nezdaru Rusové poučí.

Ale oni ne. Jsou na to zjevně příliš hloupí.

Tak se rozhodli, že otráví Alexeje Navalného, známého to „disidenta“.

A opět se jim to nepodařilo.

Znovu!

Nejen, že použili přesně stejný „novičok“ (neboť tak to tvrdí německá média), ale dokonce umožnili letadlu, kterým letěl Navalnyj, nouzově přistát a ruská Federální služba bezpečnosti FSB neudělala nic pro to, aby zabránila převozu Navalného sanitkou do nemocnice. Jak je vidět, FSB nemá dokonce ani žádnou pravomoc zabránit takové urgentní léčbě muže, kterého chtějí zabít. Sakra, přeci mohli nějak vytvořit dopravní zácpu, aby se Navalnyj nedostal do nemocnice včas.

Jsou naprosto neschopní!

Co je ještě horší, že tito zpropadení ruští lékaři dali Navalnému atropin, přesně stejnou látku, jakou mu dali Němci. Zajímalo by mě, jestli tito lékaři nebyli náhodou všichni agenti CIA/BND (Spolková zpravodajská služba), kteří se snažili zachránit Navalnému život.

Je zcela zřejmé, že ruská FSB je pěkně tupá: vždyť oni ani neumí přimět pilota letadla nebo lékaře, aby je uposlechli...

Ale je to ještě horší. Navzdory tomu, že Navalnyj porušil podmínky svého podmíněného trestu, a navzdory faktu, že takový člověk nemůže opustit zemi, ruští imbecilové mu umožnili odletět do Německa, zatímco jeho tělo bylo stále plné novičoku, který z něj cákal kolem.

K zabití Navalného by Rusům přeci stačila jediná věc - mohli použít kteroukoli z mnoha nevystopovatelných látek (například chlorid draselný) a přivodit mu infarkt.

V zoufalství mohla také zcela bezradná FSB zařídit, aby Navalnyj zemřel třeba při „autonehodě“.

Ale oni neumí ani tohle. Hanba vám, FSB!

Jelikož Navalnyj je diabetik, jeho zabití by mělo být úžasně jednoduché: stačilo by dát mu špatnou dávku léků a, voilà, sbohem Navalnyj. Ale ne, tito idioti se rozhodli opět použít nechvalně známý novičok.

Je zřejmé, že Rusové jsou nejtupější a nejneschopnější idioti na planetě! Ruské speciální služby a biologické výzkumné ústavy jsou obzvláště známé svou nehoráznou nekompetentností. Důkaz:

Ukradli Britům vakcínu na covid-19, POTOM ji učinili nebezpečnou.

Idioti!

Že ano?!

Stejně jako takzvaní ruští hackeři (další kategorie Rusů, známá svým extrémně nízkým IQ!), kteří se ani nesnažili utajit hacknutí počítačů amerického Demokratického národního výboru nebo zmanipulování voleb v roce 2016. Všude po sobě zanechali rusky znějící pseudonymy. Sakra, vždyť tito hackeři snad pracovali jen během doby, kdy jsou v Moskvě úřední hodiny.

Říkám vám - Rusové jsou nesmírně tupí, nejhloupější lidé na planetě.

Zejména agenti jejich rozvědky a bezpečnostních složek, specialisté na biologické zbraně a hackeři. Pitomci. Všichni do jednoho!

Zopakujme si to společně ještě jednou: Rusové jsou hloupí! Rusové jsou hloupí! Rusové jsou hloupí!

To je velmi „vysoce pravděpodobné“!

The Saker

Russians are the dumbest idiots on the planet! vyšel 4.9.2020 na thesaker.is. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/09/8436-rusove-jsou-nejhloupejsi-idioti-na-planete.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCo svět čeká a možná ho nemine   
Pridal tk Středa 16 září 2020 - 12:50:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Řekněme si to na rovinu, bez jemností obezliček a pokryteckých servítků: Kapitalismus euroatlantického Západu vlastněný a řízený elitami bez zodpovědnosti za budoucnost se tentokrát za oponou migrace a koronaviru zřítil do dosud největší spekulačně ekonomické krize v dějinách. Do krize z nadvýroby cenově neprodejného a teď hnijícího a rezavějícího zboží ve skladech a aut na odstavných plochách. Do krize sociální bídy milionů bezdomovců. Do krize nedostatku vlastních nerostných a produkčních hmotných zdrojů. Do krize nezaměstnanosti statisíců výrobně a odborně nekvalifikovaných a proto nezaměstnatelných absolventů soukromých humanitních a politických škol. A do krize výkladu práva a neochoty elit poctivě mzdově financovat mizející pracovní síly technicky kvalifikované.

Zřítil se do logicky obrovského nárůstu kriminality u lidí chudých a do hamounské chuti válčit cizíma rukama u zbabělých bankovních elit a lidí bohatých. A přitom, zároveň je i v krizi nemožnosti rozpoutat další Velkou válku, protože ta by už končila nejen planetární apokalypsou v radioaktivní smrti žoldáků na bojištích, ale i pozdější smrtí hladem jejich sponzorů v hlubokých podzemních bunkrech, pokud by z nich vůbec vylezli. A ovšem, o civilistech v městech už ani nemluvě. Vědomi si toho, už před mnoha lety finanční elitáři v Bilderbergu vymysleli scénáře porodů budoucí reality a fikce světového terorismu a chorobných pandemií – v úmyslu zachovat si v rukou otěže dalšího řízení světa. Světa, jehož suverénní východní polovina přesto paradoxně silově prosperuje, protože ta – na rozdíl od té poloviny západní – má vlastních zdrojů dostatek a je řízena svým politickým centrem nekorupčně, spravedlivě a vlastenecky zodpovědně.

Západ, který byl dočasně ekonomicky uklidněn po roce 1989 snadnou územní kořistí bývalých sovětských satelitů, dnes však už narazil na konec vojenských možností a šancí dál dobývat globalizovaný svět silou a byznysem tentokrát už jen technicky horších technologií. Rovněž propaganda překrucování dějin a strašení nikdy neexistujícím komunismem také už funguje jen ve vypláchnutých hlavách lidí mladých a nezkušených, přičemž staří pamětníci pracovitého socialismu ještě nevymřeli a na sociálních sítích k situaci nemlčí. Ideologové elit proto vymýšlejí další fantazie o tvorbě kapitálu neproduktivní ekonomikou služeb, o prosperitě z údajně samospasitelných technologií umělé inteligence a o idejích světa úchylného sex-genderu a bílého rasismu pro mladé aktivisty z bílých humanitně tlamocvičných škol, aby byla aspoň ještě na chviličku odvedena pozornost od palčivé podstaty kapitalismu – nikdy spravedlivě neřešené sociální otázky.

Od sociální otázky budoucí bídy generace dnešních mladých aktivistických dcerušek a mamánků střední třídy z dluhů v jejich nezaměstnanosti, která na ně čeká, až jim zemřou rodiče a stane se z nich lůza, protože se budou musit sami živit technickou prací hlav a rukou, prací kterou vůbec neumí. A tak vlády zatím jedou slepou uličkou nabubřelých mezinárodních informačních válek, tisku dalších inflačních peněz, slibů kurzarbeitů a nepodmíněných základních příjmů do pasti imigračně muslimských náboženských bažin, do zeleně elektromagneticky oteplovacích a genderově aktivistických bludů a myslí si, že svými hloupými řečmi dál pro sebe zachrání ten svůj svět. Nezachrání, pokud oni všichni nezačnou už konečně rozumně, sebekriticky spravedlivě a zejména logicky – myslet. I když, pravda, myšlení bolí a slepě věřit čemukoliv je přece krásné, bezpracné a snadné.

No a tak nakonec si zkusme na chvilku zapnout logiku a položit otázku: Proč téměř žádní politikové nikdy nic nenamítali nejen proti nedávnému výmyslu digitalizace peněz a hrozby ropného zlomu, ale i soudobého globálního oteplování a vražednosti „uhlíkové stopy“? Odpověď je jednoduchá: Ono totiž nejen digitální peníze lze pěkně u všech ovládat a kontrolovat, ale stejně tak i všechny ty občas škodlivé pracovní projevy průmyslu, energetiky, zemědělství či jiné užitečné lidské činnosti lze přece velmi snadno dotovat i zdanit nebo nutit k náhradním technologiím politických kamarádů a tak získávat nové zdroje např. na zbrojení, na financování aktivistů a na tvorbu dalších tomu podobných nových nástrojů zvyšování politické moci. A proč zdaleka tak aktivně politici nezdaňují úniky kapitálu, obchodní hazard, finanční spekulace a vůbec trh? Inu proto, že v modu velkého byznysu často sami také skrytě jedou. Svět politiky totiž odedávna není dívčí penzionát, ale vždy jen aréna predátorů.

PPK
outsidermedia.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKreml komentoval plány Navalného na návrat do Ruska   
Pridal tk Středa 16 září 2020 - 10:11:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov komentoval plány zakladatele protikorupční nadace Alexeje Navaľného vrátit se po léčbě v Německu do Ruska. Podle Peskova může každý občan Ruska svobodně odejít a vrátit se domů.

"Každý občan Ruské federace může svobodně opustit Rusko a vrátit se do Ruska," uvedl Peskov. Podle něj budou všichni rádi, pokud se Navalnému zlepší jeho zdraví.

Navaľnyj ztratil vědomí 20. srpna během letu z Tomsku do Moskvy. Byl převezen do nemocnice v Omsku, kde zůstal dva dny. Místní experti v jeho analýzách nenašli stopy otravy. 22. srpna byl převezen na kliniku Charite v Berlíně. 7. září se Navalnyho stav zlepšil: byl odpojen od ventilátoru a vyřazen z umělého kómatu. 15. září lékaři kliniky oznámili, že už může vstávat z nemocničního lůžka.

Deník The New York Times s odvoláním na zdroj německých bezpečnostních agentur dříve uvedl, že Alexej Navaľnyj v rozhovoru s německým státním zástupcem oznámil své plány na návrat do Ruska.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMinsk ostře reagoval na prohlášení Evropské unie o nelegitimnosti Lukašenka   
Pridal tk Středa 16 září 2020 - 09:55:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle některých legislativních předpisů nebyly prezidentské volby v Bělorusku dokonalé, ale většina populace určila jejich vítěze a je těžké to zpochybnit, řekl ministr zahraničních věcí republiky Vladimir Makei novinářům.

Komentoval takto prohlášení vysokého představitele EU pro zahraniční a bezpečnostní politiku Josepa Borrella, že Evropská unie neuznává Alexandra Lukašenka jako legitimního běloruského prezidenta .

"Chtěl bych pochopit, na jakém základě se představitelé EU postavili na roveň běloruskému lidu a považují se za oprávněné vydávat verdikty o přijatelnosti výsledků voleb pro Bělorusky." Pro mě tyto hodnoty rozhodně nejsou stejné. A v zásadě k čemu svět přijde, když každý externí hráč začne přímo zpochybňovat výsledky volebního procesu v jiných zemích? “ - řekl Vladimír Makei.

Takto podle něj chápou demokracii v Minsku - přijmout názor většiny a nepoužívat všechny dostupné prostředky a technologie k tomu, aby si je „předělali sami pro sebe“.

Makei rovněž poukázal na to, že Borrelova klauzule, která ve svém projevu zmátla Bělorusko a Ukrajinu , naznačuje, jak hluboce evropský úředník ovládá „běloruskou legislativu“. To zase ukazuje na úplnou neochotu EU objektivně pochopit procesy, dodal ministr.

"Proto považuji Borrelova hodnocení za kategorická a tendenční." O čem to mluví? Že sankce musí být přijaty před nadcházejícím zasedáním Rady EU, což by podle něj mělo potvrdit autoritu EU. Nemůžu tomu uvěřit, ale je to jeho citát. A byli jsme si jisti, že autorita EU nezůstává na sankcích, “zdůraznil běloruský ministr zahraničí.

Zároveň dodal, že Minsk je stále připraven na otevřený a slušný dialog s Evropskou unií a mezinárodními partnery.

V komentáři k Borrellovu názoru, že nejlepším východiskem z této situace mohou být nové volby pod záštitou OBSE, Makei připomněl, že tato organizace neposlala k volbám 9. srpna pozorovatele ze svého předsednictva pro diplomatické instituce a lidská práva, ačkoliv o to byla požádána!

"Je překvapivé, že zástupci OBSE jsou tak dychtiví přijít do Běloruska téměř druhý den, ale zároveň, když to bylo skutečně nutné, se jim za tři týdny nepodařilo vyslat volební pozorovatelskou misi ODIHR." To znamená, že vás absence pozvání neobtěžuje? “ - řekl ministr.

Zároveň zdůraznil, že Minsk zachází s OBSE s respektem a považuje tuto organizaci za důležitý nástroj k udržení míru a stability v regionu.

Borrell dříve uvedl, že Evropská unie nadále považuje volby z 9. srpna za zmanipulované. Podle něj EU přezkoumává vztahy s Běloruskem, studuje odvětví, ve kterých lze vztahy zmrazit. Borrell rovněž zdůraznil, že sankce vůči Bělorusku by měly být přijaty před zasedáním Rady ve dnech 24. – 25. Září.

oSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUprchlíci si v Řecku zapálili ubytovny a teď je přijme německá vláda. Morální vydírání funguje perfektně   
Pridal tk Středa 16 září 2020 - 07:18:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Před pár dny si “syrští váleční” uprchlíci z celého světa sami zapálili ubytovací tábor Moria na řeckém ostrově Lesbos. Nyní dalších 1500 z nich přijme německá vláda a usídlí je natrvalo v Německu. Údajně se jedná o rodiny s dětmi, ale ve skutečnosti o mladé muže většinou neznámého původu.

Podle spekulací z tábora řeckých antiimigrantských kruhů se jednalo o dohodnuté citové vydírání, které uprchlíkům poradily neziskovky. Scénář byl následující: vy si zapálíte tábor, media vytvoří potřebné informační pole a německá vláda vás přijme (v Německu začíná narůstat lidový odpor proti organizované masové migraci). Zafungovalo to na jedničku, morální vydírání je osvědčený trik globálních elit. Stačí si připomenout židovský holocaust, koloniální minulost, údajnou mužskou a bělošskou nadřazenost atd. atd.

Milan z Německa
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCzech Lives Matter: Strážníci v pražském metru klečeli na krku cestujícího, který si odmítal nasadit roušku!   
Pridal tk Středa 16 září 2020 - 07:10:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Czech Lives Matter: Strážníci v pražském metru klečeli na krku cestujícího, který si odmítal nasadit roušku! Fašizace v české společnosti je tady, na Aeronetu jsme před tímto vývojem varovali už na jaře! Covidové Gestapo srazilo muže k zemi, klečeli mu na krku, nemohl dýchat a naříkal! Nemáš roušku, dobytku, pořvávali na muže ostatní cestující! Další žena křičela, aby muže zavřeli na hodně dlouho, že je terorista a chce je všechny nakazit smrtelným virem! A co je nehorší, nikdo se muže nezastal a všichni jen čuměli, jak mu Covidové Gestapo klečí na krku a dusí ho!

V Praze propukla covidová diktatura s veškerou razancí a máme tady první případ a skandál. Jak nás do redakce upozornilo několik svědků z pražského metra ze stanice Florenc, covidová hlídka Městské policie srazila na zem mladého muže, který si odmítal nasadit roušku. Poté, co policisté muže srazili na zem, tak jeden ze dvou zasahujících policistů zaklekl muži na krk, který vydal výkřik, znělo to jako pokus o výkřik, který se změnil v dušené zachrchlání, prý jako když podřezáváte nožem podsvinče. Přesně takto nám to barvitě vylíčil a popsal v redakci očitý svědek, který od místa zásahu podle svých slov stál jen několik metrů a všechno viděl a slyšel z první ruky. Povalený muž na strážníky křičel, že nemůže dýchat. Server Novinky přinesl sestříhané a zkrácené video z bezpečnostní kamery metra, ovšem podle svědka zásah trval skoro 10 minut a měl bizarní průběh. O tomto průběhu na Novinkách ale žádní zmínka není.

Muž vstoupil do stanice metra bez roušky a hlídka měšťáků si ho všimla, že nemá tzv. Gesichtleintuch na ústech. Dotyčný muž jim odpověděl, že roušku mít nemusí, protože to není dáno zákonem. Strážníci mu odpověděli, že jde o nařízení ministerstva zdravotnictví. Muž jim ale zopakoval, že nošení roušek není opřeno o žádný platný zákon a nařízení ministra není nadřazeno zákonu, a pokud ano, aby prý strážníci takový zákon citovali. Muž se po slovní argumentaci postavil a chtěl nastoupit do právě přijíždějící soupravy metra.

Strážníci mu v tom zabránili, srazili ho na zem, jeden z nich muži klekl na krk a ostatní lidé okolo se na to dívali bez hnutí brvy. Hlídka dvou strážníků poté muži nasadila pouta a odvezla na služebnu státní policie ke ztotožnění, muž prý neměl doklady u sebe. Nošení roušek opravdu nemůže být vyžadováno, protože tato povinnost není explicitně uvedena žádným zákonem. Jedna žena muže prý obvinila, že se chová jako terorista, když nemá roušku a nechrání tím ostatní lidi, a že by ho měli zavřít na hodně dlouho. Okolo padala na muže i vulgární slova, že dotyčný je dobytek a má si nasadit roušku.
Nošení roušek v ČR je pouze dobrovolné a nesmí a nemůže být vynucováno, protože chybí opora v zákoně pro takovou povinnost za normálního stavu

Samotný dopravní podnik hl. města Prahy může omezit vstup cestujících bez roušky do Metra, ovšem toto omezení opět není opřeno o žádný platný zákon v ČR. Je to úplně stejné, jako kdyby dopravce nařídil, že do metra nesmí vstupovat lidé bez červených čepic. Kdo nebude mít červenou čepici, nesmí do metra. Ani takové nařízení by nebylo opřené o platný zákon a lehce by se dalo napadnout u soudu.

V právním státě nemůže být občan omezován na svých právech ve veřejné dopravě (pozor, soukromá doprava by byla něco jiného), jestliže takové omezení občanského práva není opřeno o platný zákon. A občan nesmí být nucen k úkonům, které nenařizuje zákon. Jedná se o zásadní právní princip, že co není dané zákonem, nesmí být vyžadováno a sankcionováno. V případě nošení roušek bez platné zákonné opory dochází k porušování základních občanských práv v České republice.

Jak nás do redakce upozornil právník, veřejná doprava je hrazena z daní občanů, jedná se tedy o veřejnou službu, veřejný prostor, který může vyžadovat po občanovi jen takové úkony a procesy, které jsou opřeny o zákon, případně o vyhlášku města. Jenže, v případě vyhlášky platí, že nesmí odporovat zákonu a současně nesmí doplňovat zákon, pokud v něm něco chybí. Povinnost nošení roušek nikde v zákoně není uvedena a městské vyhlášky tak zasahují do občanských práv nad rámec zákona, že požadují po občanech plnění povinnosti, která nemá oporu v zákoně.

Veškeré povinnosti ve městech jsou odvozeny od zákonů, např. poplatky za odvoz odpadu v rámci Zákona o místních poplatcích, ovšem nošení roušek není odvozeno naprosto od žádného zákona. Radnice se odkazují na doporučení epidemiologů, kteří ale v ČR nemají zákonodárnou pravomoc. Když epidemiologové doporučí skrze ministra zdravotnictví dopravním podnikům zavedení roušek, potom se jedná o doporučení, ale nikoliv o zákonné opatření. A cokoliv není opřeno o zákon, nelze v právním státě po občanovi vymáhat, vynucovat, nebo dokonce jej za nesplnění sankcionovat.

Vynucování k nošení roušek lze zákonným způsobem nařídit pouze na základě vyhlášení Nouzového stavu v ČR vládou a posvěcením poslaneckou sněmovnou. Jenže teď je to jinak, omezení občanských svobod nařizuje ministr z vlastního uvážení a z úsudku poradců

Podle českého právního řádu existuje jediná situace, kdy stát může omezit občanská práva, a to v rozmezí, které uzná za vhodné, pokud vláda na základě souhlasu Poslanecké sněmovny vyhlásí na území ČR tzv. Nouzový stav na základě zákona o nouzovém stavu. Koncem dubna tohoto roku se však vláda Andreje Babiše rozhodla obejít tento zákon a přenesla pravomoc na omezování občanských práv na ministra zdravotnictví.

Takový krok je v rozporu s Ústavou České republiky, protože ministr nemůže omezovat občany ČR na jejich svobodách a právech, to je možné pouze a výhradně na základě Zákona o nouzovém stavu, který vyhlašuje vláda a následně poslanecká sněmovna musí svým hlasováním udělit vládě souhlas. To se ovšem v této chvíli neděje, protože hlídky covidového Gestapa pacifikují a dusí v pražském metru občany na základě rozhodnutí ministra, nikoliv na základě zákona o Nouzovém stavu schváleného poslaneckou sněmovnou.

Situace je opravdu děsivá, protože Ken v roli ministra zdravotnictví vydává rozkazy na omezování občanských práv, a současně uvaluje na občany povinnosti ohledně roušek, aniž by měl oporu v zákoně, přičemž je zcela zjevné, že k těmto omezením občanských práv na jejich pohybu či životě, jako je povinné nošení roušek, je zapotřebí souhlas poslanecké sněmovny na omezenou dobu, a to na základě Nouzového stavu, který musí česká vláda nejprve vyhlásit, pokud chce lidem nutit, aby na ústech nosili roušky.

Toto nošení tak v současné chvíli je pouze dobrovolné, nesmí a nemůže být vynucováno, ani sankcionováno. Pokud bude sankcionováni, budete nuceni k nošení roušek, obraťte se na právní pomoc a zvažte žalobu na subjekt, který vás omezil na občanských a lidských právech, radí právník. Roušky v této chvíli jsou věcí dobrovolnosti, protože nemají oporu v zákoně, a Nouzový stav na území ČR vyhlášen nebyl, uvádí v posudku na žádost naší redakce.

Kdokoliv vás bude nutit nosit roušku, porušuje Listinu základních práv a svobod, pokud jste ve veřejném prostoru nebo ve veřejné dopravě. Jinak je tomu u soukromých dopravců a v soukromých obchodech

Nikdo vás k nošení roušek ve veřejném prostoru jako je hromadná doprava nesmí nutit. Jedinou výjimkou jsou soukromé subjekty, soukromé obchody, soukromí dopravci, kteří v rámci svého podnikání mohou soukromě jako podmínku svých placených soukromých služeb ustanovit nošení roušek. Veřejný dopravce, městský dopravce, státní dopravce, veřejná správa, ani vláda k ničemu takovému oprávnění za normálního stavu nemají.

Vláda nechce vyhlásit nouzový stav, protože by musela platit soukromým subjektům za ušlý zisk, za omezení provozu, za provozní ztrátu atd., jako např. nyní platí zemské vlády v Německu místním dopravcům. Kvůli tomu Babišova vláda přenesla pravomoc na Kena, aby omezení na občanských právech vyhlašoval sám z titulu ochrany zdraví, přičemž to je chucpe, protože od ochrany zdraví za pomoci omezení občanských práv je v českém právním systém zaveden právě ten Nouzový stav.

Ten ovšem vláda aktivovat nechce, protože ten zákon přiznává dotčeným subjektům finanční náhrady, a to Babišova vláda podnikatelům vyplácet nechce. Takže výsledkem je scéna, kdy covidové Gestapo v metru v Praze koná v rozporu se zákonem, klečí na krku občana, který se dusí a přitom jenom žádá dodržování zákona, protože žádný Nouzový stav v ČR vyhlášen není a nikdo tudíž nemůže a nesmí být omezován na svých právech tím, že by ho někdo nutil zakrývat si obličej rouškou, hidžábem, nikábem apod. Fašizace české společnosti nabírá na obludných rozměrech. Za pomoci chvatů a hmatů vás brzy covidové Gestapo bude pokládat na zem za to, že jste se odmítli nechat otestovat, neukážete jim v metru Covid Pass, že jste se nenechali očkovat a nemáte potvrzení o očkování. Ty roušky jsou jenom začátek, dámy a pánové, to vás dopředu varují, jenom začátek!

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak ovládnout a rozložit vlastenecké hnutí. Sci-fi pohádka z cizí planety   
Pridal tk Středa 16 září 2020 - 03:21:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vlasteneckým hnutím se v naších luzích a hájích nějak nedaří. Vždy to nadějně začne, pak ho ovládnou jisté síly a skončí to řízeným krachem. Já zažil od začátku jednu takovou aktivitu a připomnělo mi to sci-fi pohádku z daleké planety.

Kdysi žil na jednom území cizí planety národ Čekonů, byl to lid mírumilovný, pracovitý a přátelský, proto trpěl na svém území i jiné kmeny třeba Klíštáky a Lahory. Klíšťáci i Lahorové rádi žili z práce druhých, ale Klíšťákům to nestačlo. Chtěli všechno vlastnit a ostatním vládnout a mít je za otroky. Dokonce si k tomu napsali kdysi dávno příručku Galmutum a tou se řídili. Klíšťáci časem dospěli k názoru, že s Čekony jsou problémy. Čekonům se nelíbilo, že by měli pro někoho cizího otročit a nechat si jím vládnout. Klíšťáci se proto rozhodli přivézt do čekonské země cizí bandu kurlimů a Čekony nahradit kurlimy. Kurlimové byli hloupí a nechali se snadno vodit za nos, a to se Klíšťákům líbilo.

Čekoni se ale začali bouřit a dokonce organizovat odpor. Armádu jim sice Klíšťáci přes své nastrčené loutky zrušili, ale začalo to být i tak vážné. Dokonce vznikla organizace Krychle proti Kurlimům. Proto hned Klíšťáci nasadili do organizace své členy Mel Burizona, Kamáše Břichatého a Metora Egostického. Měli za úkol Krychli ovládnout, a pak že se uvidí. Ti se pomocí skuhrání, jak jim každý ubližuje, a arogance, dostali do vedení Krychle. V čele sice formálně nechali dobromyslného Čekona Lahvičku, ale začali hned organizovat rozvrat. Nejprve z Krychle vystrnadili všechny Čekony, kteří nemluvili o Klíšťácích pěkně. Ono řada Čekonů měla s Klíštáky špatné zkušenosti, nebo ukazovala na jejich podivné cíle a špatné chování. Klíšťáci dokonce museli v zemi Čekonů dát přijmout zákony zakazující kritiku Klíšťáků, ale stále to nebylo stoprocentní. Když Klíšťáci vystrnadili z Krychle všechny své kritiky – antiklíšťovity, tak byl čas na rozštěpení Krychle na dva různé tábory. V Krychli sice zbyli už jen obdivovatelé Klíšťáků jako Mana Dubovcová, která žila doma se svým druhem Norbertem Statečným a chameleonem, ale stále si drze myslela, že v její zemi mají žít Čekoni. Proto Klíšťáci vyvolali další rozvrat, zkušeně opili pana Lahvičku, vyhlásili ideové schizma a bylo vymalováno. Začala hádka, kdo za schizma může, a Klíšťáci si spokojeně mnuli ruce. Čekoni se začali hádat mezi sebou a to byl znak rozpadu. Pak už to šlo s Krychlí od deseti k pěti a brzy zanikla. Klíšťáci pak ještě pár naivků vodili chvíli za nos, Lahvičku málem nechali zavřít do šatlavy pro výstrahu ostatním, ale cíl byl splněn.

Za krátkou dobu mohla pověřená trojice Klíšťáků hlásit do centrály – úkol splněn – a přísun kurlimů mohl potichu pokračovat.

Protože se model osvědčil, tak byl hned opakován. Když se Čekoni začali zase organizovat pod hlavičkou bandy Pětikóra, tak jim hned Klíšťáci nasadili starého Mědínka jako gurua a tak Pětikóra zase pomalu spěla k zániku.

Tak to bylo pořád, dokud všem Čekonům na poslední chvíli nedošlo, že bránit svojí zemi musí sami a proti všem. Všechny darebáky ze své země jako kdysi dávno vyhnali a žili šťastně a spokojeně po mnoho let.

-Spisovatel-

Jedná se o umělecké dílo, kde všechny děje, postavy a jména jsou smyšlená a nemají nic společného s jakoukoliv reálnou situací, či postavou.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč Navalnyj odmítá vypovídat německé policii?   
Pridal tk Středa 16 září 2020 - 03:16:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Připusťme, že Západ se svými médii dokonale umí vyvolávat hybridní války. Dnes již klasickým příběhem byla válka proti Iráku pod záminkou, že Saddám Husajn má přichystány zbraně hromadného ničení. Jiným fakem byla údajná otrava plukovníka Skripala a jeho dcery ze strany Ruska tři dny před triumfálním vítězství Vladimíra Putina v prezidentských volbách a celý západní svět jako poslušné ovce, s výjimkou několika odvážlivců jakým byl Sebastián Kurz z Rakouska, na to šel.

A teď tu máme otravu Alexeje Navalného, opět novičokem ze strany Putinova Ruska…

To, že asi Navalnyj měl v sobě stopy takové látky je pravděpodobné. Ale nic nenasvědčuje tomu, že ji měl při odletu z Ruska.

Nejsem investigativní novinář a v jistém smyslu vím, že i u nás jednoznačně a stále se bude opakovat, že za to může Putin.

Je ovšem pikantní, že Merkelová i Macron tlačí na Putina, aby věc vysvětlil, ale podle prohlášení časopisu New York Time, při svém v podstatě zázračném uzdravení (a na fotce vypadá skvěle) při komunikaci s německým prokurátorem odmítl vypovídat a navíc prohlásil, že se chce vrátit do Ruska.

Když se podle zpravodajství uváží, že již pět dní je ve stavu, kdy se mu plně vrátila paměť na události před otravou, je absurdní, že nechce vypovídat. Vždyť jak jinak by to mohl natřít ruskému putinovskému režimu, který tak nenávidí.

No takto se těžko může chovat člověk, který byl právě otráven z příkazu prezidenta Putina.

Mimochodem. Je absurdní, že Německo che vysvětlení po Rusku, ale nijak nezareagovalo na žádost ruského prokurátora, aby byla vyslechnuta žena, která s trávila poslední dny před otravou s Navalnym a dokonce po příletu transportního letadla do Německa byla na místo manželky Navalného v sanitce. Po příletu obratem odletěla do Británie.

Asi tak

Jiří Vyvadil

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRakouský kancléř: Nepůjdeme německou cestou imigrační politiky!   
Pridal tk Středa 16 září 2020 - 03:08:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jak funguje zákon padajícího lejna v zahraniční politice?

Čínský prezident Si Džinpin dostal Merkel do úzkých, když jí ve videokonferenčním rozhovoru pozeptal (za zeptání nic nedáš..) na lidská práva imigrantů z vyhořelého tábora Moria na ostrově Lesbos. Následně se německá kancléřka Merkel se navezla do svého rakouského protějšku, kancléře Kurze, jehož země je dnes příkrým odpíračem jejích imgračně-politických manýrů. A „to není dobře“, prý. Tedy role Rakouska v evropské imigrační politice.

Rakouský kancléř Kurz se ovšem nedal a Merkel do Německa vzkázal, že "Německou cestu tady následovat nebudeme! A mám za to, že tuto cestu - přijímání imigrantů z Řecka - nebudou následovat ani další země. My zde v Rakousku jsme v posledních letech přijali velmi, velmi vysoký počet imigrantů."

Merkel už u většiny evropských nemůže se svou imigraní politikou prorazit, a nyní nepochodila ani s tím, aby si členské země rozdělily aspoň 400 mladistvých imigrantů bez doprovodu. Vedle Rakouska ji vypoklonkovala i V4 a Dánsko.

A je ostatně i kolektivní povinností nepřipustit, aby jeden excentický člověk přivedl celou unii zugrund.

Zdroj: https://www.krone.at/2230304

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2263 sec,0.0516 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,643kB