Úterý 22 září 2020
Turecko páchá válečné zločiny zcela v souladu s neveřejnou politikou USA a EU   
Pridal tk Úterý 22 září 2020 - 18:53:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Článek v listu Jerusalem Post věnuje pozornost zprávě OSN o válečných zločinech a zločinech proti lidskosti, kterých se dopouští Turecko a jemu podřízené džihádistické milice na okupovaných územích v Sýrii.
„Extrémisté podporovaní Tureckem se v severní Sýrii dopustili množství zločinů poté, co Ankara za poslední tři roky nelegálně obsadila syrské regiony Afrín, Jarabulus, Idlib a část Rojavy, území obývaného především kurdským obyvatelstvem. Obvinění jsou nyní součástí pololetní zprávy Rady OSN pro lidská práva. Poslední rok je rok s nejjasnějšími a nejkomplexnějšími důkazy o masivním zneužívání a zločinech proti místnímu obyvatelstvu, které je v rozporu s mezinárodním humanitárním právem“, uvádí zpráva.


Zpráva zmiňuje zejména zločiny v Afrínu, kde dochází k systematickým krutostem vůči těm kurdským a jezídským obyvatelům. „Více než 150 000 Kurdů bylo nuceno uprchnout z invaze a Ankara se zapojila do demografických změn podobných procesu etnických čistek, který proběhl na Balkáně v 90. letech. Ankara přivedla osadníky z jiných částí Sýrie a nahradila domorodé Kurdy skupinami, které považuje za loajální. Tyto skupiny nelegálně ukradly olivy místním obyvatelům, převzaly jejich domovy, zničily a znesvětily náboženská místa menšin a unášely a unáší ženy a drží je v tajných věznicích „na černo“.“

Dále je řeč o zločinech spáchaných v oblasti Tel Abyad (Rojava) od října minulého roku. Zpráva také konstatuje, že zločiny proti lidskosti, zneužívání, týrání a znásilňování, jsou obráceny především proti náboženským menšinám, jako jsou Kurdové, křesťané a Jezídi, a zejména pak proti ženám a dětem.
Zpráva Amberina Zamana v Al-Monitoru vypráví o chlapci, který byl unesen syrskou národní armádou podporovanou Tureckem v roce 2019. „Při zadržení byli přítomni jak členové syrské národní armády, tak turecky mluvící úředníci oblečení ve vojenských maskáčích.“ Zpráva rovněž podrobně popisuje, jak turečtí syrští extremisté „přinutili zadržené muže, aby byli svědky znásilnění nezletilé osoby“.

Turecko prohlašuje, že džihádistické skupiny ovládá, což se snaží dokázat tvrzením, že jeden člen skupiny Ahrar al-Sharqiyah, jedné z nejmilitantnějších, nejextremističtějších a nejkrutějších protureckých skupin, byl údajně odsouzen „vojenským soudem“ za roli při vraždě syrské aktivistky Hevrin Khalafové. Khalafová byla pronásledována tureckými extremisty, když jela v autě, a posléze zabita v říjnu 2019 během invaze do Sýrie, která byla umožněna tím, že americký prezident Donald Trump nařídil americkým jednotkám stáhnout se.

Khalafová byla po svém zadržení surově bita a týrána a následně zastřelena militanty podporovanými Tureckem. Muži ji kopali do obličeje a oslavovali svůj čin ve videu, které zveřejnili online. V té době Ankara neudělala nic, aby odsoudila vraždu; místo toho její krajně pravicová média oslavovala vraždu Hevrín Khalafové jako „neutralizaci teroristky“. Terorista je podle tureckých úřadů každý, kdo se odváží kritiky vládní politiky. Karikaturisté jsou odsuzováni do vězení za „zesměšnění“ historických osobností. Za poslední rok byly tisíce lidí odsouzeny za „urážku prezidenta“. Ankara se také stala největším žalářníkem novinářů na světě. Turecké drony se často zaměřují na aktivistky a aktivisty v Sýrii a Iráku a tvrdí, že „neutralizují teroristy“.

„Obvinění proti Turecku nyní rostou“, uvádí se ve zprávě Al Monitor, ze které cituje Jerusalem Post. „Informace z Informačního centra Rojavy, území ovládaného Syrskými demokratickými silami, tvrdí, že na výplatní listině Turecka v severní Sýrii jsou členové ISIS. USA provedly tajné nálety proti členům Al-Káidy a dalším extremistům v Idlíbu a jeho okolí poblíž míst, kde se v loňském roce nacházely posty turecké armády, což ukazuje na přítomnost těchto extremistů.“

Zpráva OSN zahrnuje diskuse o systematickém rabování a také o členech Svobodné syrské armády (SNA), kteří chodí ode dveří ke dveřím hledat kurdské obyvatele, což je praxe, kterou kdysi proti svým odpůrcům používaly jiné extremistické režimy, jako byli například nacisté. Nyní se ukazuje, že Ankara se snaží omezit kritiku za zločiny spáchané v syrské okupované zóně. Zpráva konstatuje, že se snaží předstírat, že ukáznila frakce SNA do té míry, že ty se údajně „snaží zastavit vzájemné boje syrských extremistů“. Je to proto, že oblasti jako Afrín, které byly kdysi mírumilovné, se staly scénami ozbrojených bojů mezi frakcemi podporovanými Ankarou.

„Podle mezinárodního práva má okupační moc zaručovat práva místních obyvatel. Zpráva OSN naznačuje četné mimosoudní popravy, používání nepřiměřeného násilí a únosy cílené na ženy a menšiny. Během počátečních invazí Ankary do oblasti v letech 2018 a 2019 se zdálo, že to OSN, NATO, EU a USA schvalují, buď kvůli hrozbám Turecka, nebo proto, že přijaly jeho tvrzení, že zvyšuje bezpečnost v severní Sýrii. Místo toho se severní Sýrie stala méně bezpečnou a útočištěm je jedině pro extremistické skupiny“, uvádí článek v Jerusalem Post. Americký prezident Donald Trump měl dokonce prohlásit, že s invazí Turecka souhlasí, protože obdivuje vůdce, kteří jsou „zlí“ a „drsní“ a že turecká krajně pravicová vládní strana tuto kvalitu ztělesňuje.

Seth J. Frantzman v závěru svého článku konstatuje, že Washington naznačuje, že nic neudělá - a protože se zdá, že NATO dává Turecku bianco šek a EU zápasí se svými vlastními problémy, existuje pro Afrín, Tel Abyad a jejich civilisty jen malá naděje. To znamená více šokujících příběhů o únosech žen a toho, že ozbrojené gangy podporovaných Tureckem, které je členem NATO, si i nadále budou dělat, co budou chtít. Lidé jako Hevrin Khalaf, kteří věřili, že USA a jejich hodnoty demokracie a lidských práv jí umožní být mírumilovnou aktivistkou, zjistili, jak tenká ochrana ve skutečnosti byla,“ konstatuje Frantzman.

Ano, byly napáchány obrovské škody na vnímání „západních a evropských hodnot“. Kterými se neustále někdo zašťiťuje, jen když se mu to hodí. Jako v případě údajné otravy kritika Kremlu Navalného, voleb v Bělorusku a uprchlíků z Morie. Kurdští a jezídští uprchlíci, živořící na pokraji kdysi vzkvétajících oblastí a nedisponující dostatečnými prostředky pro pašeráky, už zdaleka tak zajímaví nejsou. NATO pak, zdá se, dává Turecku bianco šek i v případě Řecka a Kypru. A zahraniční politika EU, neúprosně vedená německou shovívavostí k tureckým zločinům po více než 100 let, nezaručuje nic – jedině že se „turecké mravy“ přesunou i do Evropy.

Ivan David
Nová republika


Poznámka naší redakce: Kde jsou všichni ti naši ochránci lidských práv včele s Petříčkem (ČSSD) co by ministrem zahraničí a další individua jako je Vystrčil (ODS) a spol.!!!Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNad USA visí velká hrozba: země se může zhroutit   
Pridal tk Úterý 22 září 2020 - 10:17:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V listopadu letošního roku se budou ve Spojených státech konat další prezidentské volby, které si Američané mohou pamatovat jako nejtoxičtější v historii země.

Napětí uvnitř státu roste každým dnem, takže je vysoká pravděpodobnost, že by ve Spojených státech mohla začít skutečná občanská válka.

Ulice amerických měst dnes připomínají filmové kulisy. Jsou rozděleny mezi různé zločinecké a etnické skupiny, mezi nimiž se každou chvíli střetávají. Situace je opravdu vážná a děsivá.

Například v jedné části města můžete pozorovat skupinu 250 Afroameričanů. Jsou oblečeni do uniforem, které poněkud připomínají armádu. Kráčí a cvakají závěry zbraní.

Podobnou situaci lze pozorovat i v jiné části metropole, pouze tam skupinu tvoří bílé milice, tzv. Vlastenci, kteří Trumpa podporují.

Konfrontace ve městě Louisville také roste. V něm lze pozorovat konfrontaci „černé“ koalice NFAC s lidmi oblečenými v maskách s lebkami a neprůstřelnými vestami.

Jednu stranu představují bojovníci, kteří sympatizují s úřady. Jejich jednotky se jmenují Back the Blue („Podporujte lidi v modrém“). Jejich oponenty jsou ozbrojené skupiny Black Lives Matter.

Nejzávažnější je, jak vedoucí těchto skupin vysvětlují své činy. Podle nich to dělají, protože druhá strana dělá totéž. Ano, dodržují zákon o svobodě nosit zbraně a dodržování zákona tím končí.

Demokraté a Trump se navzájem obviňují pouze z nesprávného posouzení situace v zemi. Jsou si však dobře vědomi, že Spojené státy jsou pohlceny vlnou protestů a násilí.

To se stane pokaždé, když černý Američan zemře kvůli zákrokům na vymáhání práva.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZnámý německý virolog a lékař, “proti koronaviru se nikdy nenechám očkovat a to je mi 73 let…”. Přidal čísla, která se jinde nedozvíte   
Pridal tk Úterý 22 září 2020 - 06:58:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prof. S. Bhakdi je jeden z nejznámějších německých virologů a mikrobiologů. Je sice thajského původu, ale celá svá studia a profesní život strávil v Německu a má i německou manželku a občanství. K oficiální verzi koronavirové pandemie se jako jeden z mála stavěl od samého začátku, kdy na základě oficiálních čísel ukázal, že situace je zcela jiná, než líčí oficiální media a úřady. Je také spoluautorem koronaskeptického bestselleru “falešný poplach” (Fehlalarm), který napsal společně s manželkou lékařkou.

Před nedávnem poskytl prof. Bhakdi rozhovor rakouské televizi Servus TV. Zde se zcela jasně vyjádřil k očkování koronavakcínou. Prý si jí sám nikdy naočkovat nenechá, ačkoliv je mu již 73 let a patří tedy mezi rizikové skupiny. Jednak není vakcína řádně testována, což obvykle trvá léta. Také se prý jedná o nový typ vakcíny, která dokáže změnit lidský genom a nikdo tedy neví, jaké skutečné důsledky může tahle vakcína mít na lidský organizmus. Lidé a politické strany prý protestují proti geneticky modifikovaným potravinám, ale geneticky modifikované vakcíny jim nevadí. K tomu je třeba si přidat skutečné informace o klinických studií vakcín z Oxfordu. Kdy již ve fázi 2 měla 1/4 dobrovolníků vážné vedlejší účinky jako otoky, bolesti končetin atd. Jenže o tom se mlčí a dokonce lže! Když se tvrdí, že vakcíny nemají žádné vedlejší účinky.

Prof. Bhakdi dále na základě veřejně přístupných dat z Robert Koch Institutu v Berlíně vypočítal, že u lidí mladších 70 let, zemřelo oficiálně na koronavirus (s koronavirem) pouze 0,7 procent. V Německu dokonce jen 0,07 procent! Koronavirus tu byl podle Bhakdiho vždy a byl součástí chřipkových epidemií. Navíc u zemřelých na koronavirus se neví, zda neměli nějakou skrytou chorobu, což se často objeví až při pitvě.

Podobnou situaci vidíme i u nás. “Experti” jako Prymula (bral obří úplatky od farmaceutických firem), Maďar (pracuje pro distributora vakcín) straší veřejnost velkou pandemií a slibují spásu pomocí netestované vakcíny! Necháte se na radu podobných “odborníků s máslem na hlavě” očkovat podivnou vakcínou?! Já ani zadarmo!

Prometheus
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSenátní kandidátky: rabín z Izraele kandiduje na Kladně, Šabatová v Brně a “vlastenec” V. Železný ve Znojmě. Stane se z “českého” Senátu odloučené pracoviště izraelského Knesetu?   
Pridal tk Úterý 22 září 2020 - 06:55:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Letošní senátní volby přinášejí skutečné perly liberální demokracie.

Třeba na Kladně proti sobě kandidují senátor Jiří Dienstbier, majitel amerického pasu a podle zpráv z vlasteneckých kruhů i izraelského pasu [poznámka redakce: podle naši informací není Dienstbier izraelským občanem, ale má na izraelské občanství nárok] proti rabínovi a izraelskému občanovi Davidu Bohbotovi!

V Brně zase kandiduje Anna Šabatová z nechvalně proslulého trockistického rodinného klanu Uhlů.

Další perlou senátních kandidátek je ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský, bývalý velvyslanec v Izraeli. Od roku 1989 se českými velvyslanci v Izraeli stali pouze občané židovského původu. Nevzpomenout nemůžu na kandidáta vlastenecké Trikolory Vladimíra Železného, sběratele judaik a bývalého obchodního partnera prezidenta Světového židovského kongresu Laudera. Pokud všichni výše uvedení pánové uspějí (tedy v Kladně může jen jeden z nich, ale to by se jistě dalo nějak vyřešit), pak by se český Senát mohl s klidem prohlásit za odloučené pracoviště izraelského Knesetu.

Aby bylo jasno, já židům nezazlívám, že důrazně hájí své zájmy. Jen mi není jasné, proč to nemohou dělat i Češi (Slováci, Poláci, Němci atd.) aniž by byli okamžitě obviněni z rasismu, xenofobie a neonacismu.

Tím nechci odrazovat čtenáře od účasti na volbách. Naopak, třeba v Kolíně kandiduje Ivanka Kohoutová, to je ta statečná ředitelka školy, která se postavila Šabatové a celé té multikulturní mašinérii v kauze “zašátkované studentky”. Ta by jistě byla v Senátu přejemným osvěžením. Senát je ale celkově škodlivá instituce a je to jedna z otrávených pilulek, kterou nasadili havlisté do ústavy (další je “nezávislá” centrální banka a justice), aby Čechům bránili v obnově národní suverenity. Měl by proto být bez náhrady zrušen. Nejlépe formou celonárodního referenda.

Jim Nowak,
Chicago, USA
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNový český ministr zdravotnictví má obrovský střet zájmů, provozuje živnost na výrobu zdravotnických prostředků!   
Pridal tk Úterý 22 září 2020 - 06:40:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nový český ministr zdravotnictví má obrovský střet zájmů, provozuje živnost na výrobu zdravotnických prostředků! Provoz živnosti ke dni jmenování ministrem zdravotnictví nepřerušil, podle Lex Babiš je tak podle pravidel Evropské unie ve vztahu neslučitelném s výkonem funkce! Roman Prymula si založil v polovině června podnikání na výrobu roušek a respirátorů, teď je bude jako ministr zdravotnictví nařizovat občanům k permanentnímu nošení uvnitř i venku? A proč proboha Radek Koten z SPD doporučuje přesouvat peníze od neziskovek na testování českých občanů na Covid-19 zdarma? To je doslova vlhký sen distributorů testů, pokud by úhrady za pochybné a mnohdy cinknuté PCR testy platil stát namísto občana!

V České republice přinesl počátek týdne zase další neuvěřitelné chucpe, kterými se republika začíná v poslední době naplňovat až k prasknutí. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (Hnutí ANO) totiž ráno oznámil svoji rezignaci a už po obědě byl narychlo a jmenován nový ministr, epidemiolog a profesor Roman Prymula. Všechno to bylo prý dohodnuto dopředu, celé se to upeklo o víkendu, kdy Andrej Babiš měl s Adamem Vojtěchem dlouhé povídání a bylo potřeba, aby někdo na sebe vzal roli viníka za současnou virovou epidemii v ČR, kde neustále rostou počty pozitivně otestovaných osob.

Veřejnost chce hlavu někoho, kdo za to ponese zodpovědnost, zaznělo o víkendu několikrát na adresu Adama Vojtěcha, a ten tak musel v pondělí podat rezignaci. Jenže, už dopředu bylo s Milošem Zemanem dohodnuté, že v pondělí okolo oběda jmenuje Romana Prymulu novým ministrem, protože se prý osvědčil na jaře jako hlavní epidemiolog vládního krizového štábu. A prezident se jmenováním Prymuly neměl problém, protože pan profesor měl v minulosti blízko ke straně SPOZ, takže náhrada Vojtěcha za Prymulu prošla hladce.

Roman Prymula je tak již novým ministrem, ale nikoho zřejmě vůbec netrápilo, že nový ministr má obrovský střet zájmů podle zákona č. 14/2017 Sb. o Střetu zájmů v platném znění, tedy podle tzv. zákona “Lex Babiš” z roku 2017. Přestože je Roman Prymula ministrem zdravotnictví, k dnešnímu dni je podnikatelem, živnostníkem , IČO 09254447 a zabývá se výrobou zdravotnického materiálu, tedy roušek, respirátorů atd. Roman Prymula si přitom živnost zařídil teprve nedávno, před 3 měsíci, konkrétně 17. června 2020. Pro server TN.CZ a také pro CNN Prima News ale Prymula nedávno uvedl, že nic nevyrábí, že prý si založil živnost jen kvůli tomu, aby mohl přednášet, ale pozor, takové vysvětlení je velmi podivné.

Pro pořádání přednášek podle Živnostenského zákona stačí do živnostenské žádosti při registraci uvést kódy 60 (Poradenská a konzultační činnost, zpracování odborných studií a posudků), 64 (Výzkum a vývoj v oblasti přírodních a technických věd nebo společenských věd) a 72 (Mimoškolní výchova a vzdělávání, pořádání kurzů, školení, včetně lektorské činnosti), a tím to hasne. Kódy volných živností jsou zde: https://www.mpo.cz/assets/dokumenty/28675/62240/647135/priloha021.pdf Jenže, Roman Prymula má v živnostenském oprávnění, kromě těchto 3 kódů, ještě i kód 39 (Výroba zdravotnických prostředků), a to je problém, to nemá s přednáškami naprosto nic společného.

Roman Prymula nastoupil do funkce ministra zdravotnictví ve střetu zájmů podle Lex Babiš, má totiž živnost na výrobu zdravotnického materiálu, kterou nechce přerušit po dobu výkonu funkce

Nový ministr zdravotnictví pro CNN Prima News nedávno uvedl, že protože jenom přednáší a nic nevyrábí, že nemusí ani přerušovat živnost, když radí české vládě a tehdejšímu ministrovi Adamu Vojtěchovi. Tento rozhovor pro CNN Prima News proběhl již 10. září 2020 a už tehdy byl Roman Prymula v podezření, že může být ve střetu zájmů, když má živnost na výrobu zdravotnického materiálu a současně radí ministru zdravotnictví. Jenže dnes už nejde o podezření, protože po dnešním jmenování doopravdy a skutečně je Roman Prymula ve střetu zájmů, a to podle zákona č. 14/2017 Sb. o Střetu zájmů v platném znění.

Bez ohledu na to, jestli Roman Prymula vyrábí zdravotnický materiál, to má jenom napsané v živnostenském listu pro-forma, anebo jenom přednáší na vysokých veřejných školách, které jsou veřejnými příspěvkovými organizacemi, které za přednášky mohou ministra finančně odměňovat, tak v každém takovém případě je ministr zdravotnictví ve střetu zájmů do té doby, dokud trvá jeho živnost s uvedenými předmětnými činnostmi. Ministr zdravotnictví musí svoji živnost přerušit a během výkonu funkce ministra se zdržet všech ziskových aktivit v souvislosti s výrobou zdravotnického materiálu, v souvislosti s příjmy za přednášky na veřejných vysokých školách atd.

K provozování přednášek o medicíně a epidemiologii, pokud by to byly přednášky zdarma pro studenty, není potřeba mít živnost s kódem č. 39, protože tato živnost nemá nic společného s přednáškami a pro přednášení není potřeba mít ohlášenou živnost na výrobu zdravotnického materiálu. Jedinou výjimkou je, pokud by pan profesor studentům něco prodával ve stánku, nějaké vzorky, potom by kód č. 39 v živnosti měl smysl a význam, i když pouze v případě, že by prodávané zboží bylo alespoň montováno panem Prymulou dohromady, např. ze součástek z Číny apod.

V Česku existují živnostníci, kteří z Číny dováží galony dezinfekce v barelech a v ČR to přelévají do malých lahviček s pumpičkami a prodávají s českým návodem. Taková činnost je výrobou, i když jde jenom o přelévání tekutin z velkých galonů do menších lahviček. A právě pro takovou činnost živnostník použije v žádosti o registraci živnosti kód č. 39. Pokud pan Prymula mluví pravdu v rozhovoru pro TN a CNN Prima News a nic nevyrábí, potom se nabízí otázka, proč vlastně do živnostenského oprávnění tuto výrobní činnost uváděl, když tedy podle svých slov nechtěl nic vyrábět a chtěl jenom přednášet?

Proč má ministr zdravotnictví živnost na výrobu zdravotnického materiálu jakou jsou roušky, respirátory a dezinfekce, když podle svých slov nic nevyrábí a jenom přednáší?

Prymula doslova uvedl v dotazu na přerušení živnosti: „Proč bych ji přerušoval? Žádný zdravotnický materiál nevyrábím. Nevyrábím nic. Mám to proto, abych mohl třeba přednášet,“ prohlásil. „Dezinfekci ani roušky vyrábět nehodlám. Nepřipadá to v úvahu,“ uvedl Prymula pro web iDNES.cz. Jenže, v živnostenském registru má Roman Prymula uvedenou výrobu zdravotnického materiálu, kromě tedy dalších živností vztahujících se k přednáškám.

Teoreticky může dojít k tomu, že ministr zdravotnictví Roman Prymula za několik dní vydá nějaké opatření, které se bude vztahovat např. na roušky, jejich nošení, jejich vyžadování a všichni se budou ptát, jak je možné, že ministr zdravotnictví má stále platnou a běžící živnost na výrobu zdravotnického materiálu? Takový střet zájmů by s největší pravděpodobností skončil u Evropské komise, která by začala Romana Prymulu vyšetřovat pro střet zájmů z titulu nejen toho, že ministr podniká v souvislém oboru, kterému šéfuje jako ministr, ale i z toho titulu, že do ČR a do zdravotnictví proudí z EU dotace.

Nevím, jaké politické standardy se používají v ČR pro jmenování ministrů, jestli se jedná o standardy tradiční demokracie, nebo o standardy banánové republiky, ale jmenovat do funkce ministra zdravotnictví osobu, která má živnost na výrobu zdravotnického materiálu, by prošlo možná někde v Africe, ale že to projde v ČR v roce 2020 s požehnáním premiéra a posléze i prezidenta, to je bizár, který se jinde opravdu nevidí.

To je stejné, jako kdyby ministr obrany byl majitelem vlastní zbrojovky a prezident by ho bez mrknutí oka jmenoval ministrem obrany s tím, že ministr tvrdí, že nic nevyrábí, jenom to má zapsané v obchodním či živnostenském rejstříku. Opravdu, v nějakém Gabunu nebo Nigeru by se tomu nikdo nedivil, ale v Evropě je to neuvěřitelné chucpe. Jenže, kdo by se čemu divil, že? Ani opozice není etalonem rozumu. Předseda Bezpečnostního výboru parlamentu, pan Radek Koten (SPD), vypustil na ČT opravdu a velice nešťastný výrok. Vyzval totiž, aby peníze pro neziskovky v ČR byly raději převedeny na testování občanů na COVID-19 zdarma! Bože, ty to vidíš!

Předseda bezpečnostního výboru za SPD vyzval k přesunutí peněz od neziskovek soukromým a státním testovacím laboratořím, aby Češi mohli být testováni na Covid-19 zdarma! To znamená všichni, protože by to bylo grátis!

Já nevím, jestli pan Koten sleduje a má čas sledovat alternativu, ale PCR testy na Covid-19 jsou vysoce nebezpečnou záležitostí, protože nejen, že testují pozitivně i ovce, kozy a tropické ovoce na koronavirus, ale dokonce absolvování takového testu může člověka přivést do kritického stavu v nemocnici, kdy zdravý člověk po podstoupení testu do několika dnů těžce onemocní.

Testy jsou totiž v mnoha případech, a podle všeho nejen v USA, odkud jsme přinesli šokující reportáž o kontaminovaném testu, vysoce nedůvěryhodné a opravdu hrozí, že testy jsou záměrně farmaceutickými společnostmi používány na umělé navyšování hysterie a počtů pozitivních osob. A v této situaci výrobci testů, mimochodem, právě tací lidé jako Roman Prymula, kteří mají výrobu zdravotnického materiálu ve svém portfoliu, usilují pouze o jedinou věc, aby veškeré úhrady za testy PCR na koronavirus hradil stát a lidé to tak měli zadarmo.

To je přesně ten největší a vlhký sen všech distributorů a výrobců testů, protože tím by propuklo masivní a celoplošné testování, protože skoro každý by se běžel zadarmo otestovat, a to právě kvůli tomu, že by to měl zadarmo. Zadarmo! Zadarmo! Protože cokoliv je v ČR zadarmo, to se “prodává” nejvíc. Tuhle poučku znají všichni podnikatelé v ČR, že kdykoliv něco platí stát a pro lidi je to “zadarmo”, je z toho největší vývar. Stačí se podívat na tzv. Kotlíkové dotace a šílenství okolo nich, protože je to zadarmo! Zadarmo! Zadarmo!

V případě covidových testů by to ale znamenalo spuštění katastrofy v ČR a Bill Gates by mohl bouchnout šampus, protože tolik pozitivních lidí by nikde na světě nebylo jako v Česku, pokud by se začalo testovat “zadarmo”, to vám garantuji, pane Kotene. O to by se totiž farmaceutické společnosti postaraly, aby na to plošné testování zdarma byly do ČR dodány přes české macaté distribuční firmy “ty správné” testy, které v lidech vyvolají automatickou poptávku i po vakcínách, které by ihned po těch testech zdarma zcela jistě následovaly! Proto jsem zděšen z politiků SPD, z jejich konceptuální slepoty. Pane Kotene, testovat lidi zdarma na agendu Covid-19 opravdu nechcete!

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKozel zahradníkem   
Pridal tk Úterý 22 září 2020 - 06:22:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Včera rezignoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Novým ministrem se stane Roman Prymula. Ministra Vojtěcha jsem moc nebral, ale možná přijde doba, kdy budeme na něj vzpomínat se slzou v oku.

Co píšou o Prymulovi noviny? Cituji z článku Zdravotnictví povede Prymula. Přísný epidemiolog i kritik Vojtěcha na iDnes:


Prymula má za sebou působení v královéhradecké nemocnici, koordinoval boj s koronavirem jako náměstek zdravotnictví. Krátce vedl krizový štáb, nyní působí jako zmocněnec pro vědu a výzkum.

Dramatický konec Prymuly na ministerstvu zdravotnictví přišel v květnu, a to kvůli bezpečnostní prověrce, kterou jako náměstek musel mít. Získat se mu ji nedařilo, podle Zdravotnického deníku tomu bránilo zejména jeho někdejší působení ve firmě jeho dcery Biovomed. (Je zajímavé, že najednou chybějící bezpečnostní prověrka nevadí v jeho nové, ještě vyšší funkci. Stejně jako nevadí jeho působení ve firmě Biovomed. Poznámka editora.)

Vzhledem k tomu, že Prymula byl jedna z hlavních tváří ministerstva, prodloužil mu resort lhůtu do doby, než Národní bezpečnostní úřad o prověrce nerozhodne. Prymula ale nakonec pod Vojtěchem skončil dříve, než k něčemu takovému došlo a obvinil Vojtěcha, že zavedl prověrky kvůli obavám z jeho popularity.

V březnu hovořil o možnosti dlouhodobého uzavření hranic s tím, že cestování do zahraničí může být omezené i v příštím roce či dvou. V první polovině letošního roku mluvil také o tom, že by povinné nošení roušek na veřejnosti mohlo vydržet až do podzimu.

Prymula také upoutal pozornost svým prohlášením v květnu v rozhovoru pro Mf DNES, kdy mluvil o tom, že by se lidé měli vzdát větších sociálních interakcí a měli by žít v malých komunitách o velikosti několika rodin. Mluvil o tom v souvislosti se zhoršením situace v České republice.

„Já bych navrhoval, aby lidé žili v nějakých menších komunitách,“ naznačil tehdy. „Že se budou například stýkat tři rodiny a další komunikace moc nebude. V této formě se to dá udržet kontrolovaně,“ uvedl.


Prymula je znám svými těsnými vazbami na pharmaceutické lobby, jeho dcera vlastní firmu Biovomed, která provádí klinický výzkum pro farmaceutické společnosti z celého světa. V září se zjistilo, že Prymula má také od poloviny června živnostenské oprávnění mimo jiné pro výrobu zdravotnických prostředků. Takže nejen jasná vazba na Biovomed, ale i podnikání ve výrobě zdravotnických prostředků.

Z dřívějška se o Prymulovi ví, že je tvrdým zastáncem povinného celoplošného očkování proti čemukoliv. Je pravděpodobné, že na jeho popud nakoupí stát miliony nebezpečných vakcín za sta miliony korun a Prymula bude trvat na tom, aby každičký člověk v tomto státě byl infikován. Big Pharma jásá.

Kdo je Prymula jako člověk? Je to ambiciózní tvrdý hráč bez skrupulí bažící po moci, namyšlený, bezohledný, nafoukaný panák. Bohužel má titul, něco o tom ví, takže každou debatu utne způsobem „hele, kdo je tady odborník, ty nebo já? Tak drž hubu a poslouchej.“

Z toho, co o něm víme, můžeme usuzovat na prvky sadismu v jeho povaze. Sadistovi působí potěšení trápit jiné lidi, může pociťovat až orgastické vzrušení omezovat druhé. Pokud takový deprivant dostane moc – pánbůh s těmi, kterým vládne.

S Prymulou přichází jistota, že koronavirus s námi ještě dlouho bude a my ho budeme potírat a potírat.

Rád bych se mýlil, ale obávám se, že s Prymulou máme vyhlídku na smutný podzim, mizerné Vánoce plné náhubků, desinfekce a všech možných zákazů. Zatím neměl možnost je vydat. Teď má.

Mimochodem přehnané lpění na náhubcích, neustálá desinfekce společných prostor, fanatické vytváření sterilního prostředí bude mít za následek podlomení přirozené imunity našich organismů, takže až udeří deštivé dny, zasáhnou nás chřipky a rýmy více než kdykoliv předtím. To samozřejmě vyvolá ještě větší paniku, každé onemocnění bude připisováno na vrub koronaviru a z toho budou ještě větší omezení a zákazy. Nechci ani pomyslet na tisíce mrtvých – ne následkem koronaviru, ale z izolace, depresí, strachu, nebo vyhnutí se nutným lékařským zákrokům.

Je-li můj odhad věci příštích správný (doufám, že není, ale co když), pak se stát dále zadluží dalšími biliony dluhu, protože stovky a tisíce firem a živnostníků bude živořit na hranici existence a mnohé to nezvládnou, stovky tisíc lidí budou přežívat na hranici chudoby, školy zůstanou zavřené nebo omezené ve svém poslání učit. Prymulovy zákazy a nařízení vysají z obyčejných lidí radost a chuť do života, jakýkoliv společenský život a možnosti cestovat budou potlačeny. A mediální bubny šířící strach a paniku neumlknou.

Nakonec Prymula dostane od pana prezidenta metál za „záchranu státu“.

Babiš opravdu nemohl ve svém panoptiku šašků, loutek, nemakačenků, bezpáteřních prospěchářů a tlučhubů najít nikoho horšího než Prymulu. Často si říkám, proč to Babiš dělá a jestli to dělá schválně nebo z hlouposti. Jako by mu nestačilo, že tuto zemi beztak vlastní prostřednictvím svých více než 250 firem pod hlavičkou Agrofertu. Není to totiž poprvé, kdy dosadil kozla zahradníkem. Vezměme si takovou Jourovou. To je osoba, která škodí zájmům naší země 24 hodin v kuse, sedm dnů v týdnu. Jen těžko by se mezi vládními úředníky a podržtaškami našel nebezpečnější a fanatičtější eurohujer než Jourová. Babiš by ji mohl odvolat ze dne na den a poslat soudruhům do Bruselu někoho normálnějšího, ale on ji tam drží a drží.

Myslím, že Babiš jedná takticky a pro sebe. Jemu jde o to, aby zůstal dobrý v očích veřejnosti. Na špinavou práci si najímá tvrdé a bezohledné roboty. Takže Prymula vyhovuje BigPharma a možná ještě někomu, kdo chce decimovat populaci, Jourová vyhovuje Bruselu a tím jistí dotace pro Agrofert. Že oba jednají proti lidem, kteří je platí, je vedlejší. On sám navíc nic, on muzikant; zůstane v očích veřejnosti čistý a opět volitelný.

Dosud jsem měl tendenci Babiše před Chvilkaři omlouvat, argumentoval jsem „no jo, on není dobrý, ale kdo na jeho místo?“. Ale možná přišel čas, aby Babiš šel. A ať si s sebou laskavě vezme Jourovou, Prymulu, Hamáčka (já vím, Hamáček - jiná strana, ale stejná krevní skupina) a další své poskoky.

Vladimír Stwora

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/09/8442-kozel-zahradnikem.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPeking připomíná Bruselu nepohodlné pravdy   
Pridal tk Úterý 22 září 2020 - 06:18:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Pekingu seděl před kamerou prezident Sin Ťin-pching, v Berlíně kancléřka Angela Merklová, protože Německo předsedá EU, a v Bruselu prezident evropské rady Charles Michel a prezidentka Evropské komise Ursula von Leyen.

Zářnější hvězdnou soustavu byste mohli lucernou hledat! Dříve se naši vládci setkávali tváří v tvář, což je přece jen jiná káva a větší sláva, jenže dnes Covid mění, co lidi míní.

A tak 14. září se konal první video summit Peking-Brusel-Berlín.

Tato virtuální schůzka u obrazovek, byla zcela pozoruhodná, neboť měla schizofrenní nádech. EU oficiálně považuje Čínu jak za nezbytného partnera, tak strategického rivala. Brusel trvá na svém odhodlání „spolupracovat“ a současně hájit „vyšší princip lidských práv“. Mnozí evropští diplomaté v soukromí přiznávají, že nemají jinou možnost. Obchodní válka, kterou Washington rozpoutal se mění ve studenou válku, a EU se ocitá mezi dvěma sílícími tlaky.

Po té, co se Pekingu podařilo zvládnout nepokoje v Hong-Kongu, je v popředí otázka muslimské menšiny Ujgurů v Sin-ťiangu a super-výbušného problému tamních „koncentračních“ táborů. Zprávy o nelidském zacházení s Ujgury nelze ověřit. Operativní slovo je „údajně“. Jako v tvrzení, že Rusko „údajně" zasahovalo do amerických voleb a údajně tráví odpůrce Kremlu. V Sýrii je víc jak 5.000 ujgurských džihádistů a Peking dobře ví, co by se mohlo stát, kdyby se vrátili do Sin-ťiangu, a kdyby jej neměli pod kontrolou. To je jeden z mnoha důvodů, proč Čína zavírá muslimské náboženské školy, vězní Imámy a „převychovává“ muslimy, kteří mají sklon k šíření své víry všemi dostupnými prostředky a chtějí odtrhnout rodnou zemi od Číny.

Evropa se dívá na vývoj v Sin-ťiangu a Hongkongu jako na problém lidských práv, ale 1.4 miliardy Číňanů si to nemyslí. Věří, že Sin-ťiang musel sáhnout ke krajním prostředkům, aby mýtil tři zla --terorismus, extrémismus a separatismus---, kterými kdysi velice trpěl.

Co bychom si dlouze vykládali! Udělejte si, až Covid dovolí, výlet do kteréhokoli velkého města v západní Evropě od Marseille až po Malmö a všude najdete zóny muslimů, kde vládne šaría a kam se po smrknutí neodváží žádný policejní těžkooděnec. Neškodilo by, kdybychom v tomto směru byli trochu víc jako Číňané?

Svatý grál vrcholných schůzek EU s Čínou je investiční dohoda mezi touto nesourodou dvojicí. Merklová správně koná, když tlačí na to, aby investiční smlouva byla uzavřena raději včera nežli dnes. Evropa potřebuje zlaté injekce jako nikdy předtím. A to se očekávaná hospodářská krize ještě nepřihnala! Nicméně je jasné, že bude mnohem ničivější nežli ta, která nás postihla v roce 2008. Byla by přišla i bez Covidu -19, ale pandemie paniky kolem něho a přehnaná obranná opatření změní bouři v tornádo.

Telekonference, o níž je řeč, se zabývala hlavně investiční dohodou. Co se z jednání dostalo na veřejnost byl obvyklý diplomatický guláš. Zkušení pekinologové se proto ozbrojili trpělivostí a čekali, co napíše vládní list Global Times, což se stalo pět dní po virtuálním summitu.

Global Times, ekvivalent sovětské Pravdy a našeho Rudého práva, říká pro mnohé v EU nepohodlné pravdy. Když budete vy, Evropané, rozumní, můžeme se dohodnout. Ale jestli si někdo myslí, že budeme tancovat, jak si přeje, pusťte dohodu z hlavy. Zapomeňte rovněž na to, že byste mohli mít máslo a peníze za máslo. To jest, vzít naše peníze a šikanovat nás za Sin-ťiang, Hongkong a lidská práva.

List uzavírá poselství následovně: „Nezáleží na tom, jakou škodu by to mohlo způsobit Čínsko-evropským vztahům, Čína nikdy neučiní žádné ústupky ze svých zásad.“ První a nejdůležitější je uznání, řekněme to narovinu, že Hongkong a Tchaj-wan jsou nedílnou součástí Čínské lidové republiky. Uznat znamená také respektovat.

Jan Vítek
Český novinář žijící v Ženevě ve Švýcarsku

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNičení kostelů imigranty: Jen vandalizmus nebo protikřesťanská zášť?   
Pridal tk Úterý 22 září 2020 - 06:13:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Muslimská imigrace do Evropy přinesla mimo jiných detrimentálních fenoménů i jeden, na který se dříve moc nechtělo poukazovat. Nicméně s jeho markantním nárůstem už ani tuto věc nelze do nekonečna zametat pod koberec.

Jedná se o cílené systematické ničení a vandalizování křížů, hřbitovů a zejména kostelů. Ve Francii tento fenomén narostl za posledních 10 let čtyřnásobně, na cca tisícovku zprofanovaných sakrálních míst za rok. Kostely ve Francii, ale i v Německu, Švédsku a jinde v proimigrované Evropě jsou vykrádány, profanovány, počmárávány nenávistnými islámistickými nápisy, pokáleny i vypalovány. Některé křesťanské obce již postavily dobrovolné hlídky na střežení kostelů (v rámci hnutí „Protège ton église“ – Chraň svůj kostel).

Toto už není pouhý vandalizmus, jak se zpočátku tvrdilo, ale nenávistná protikřesťanská kampaň, která snese srovnání snad je s bolševiky v revolučním Rusku. Ve Francii tato kampaň již přešla k napadání a zabíjení kněží. Tzv. sekulární Evropa neví, zda a jak se mladým protikřesťanským muslimským agresorům bránit.

A nejen to. Samotní mnozí církevní představitelé – spíše než obyčejní věřící – bez jakéhokoli patřičného rozsuzování halucinačně prohlašují každého imigranta za potřebného, namísto coby evangelijně neměli dát podkopat dům svůj lotrům a zlodějům. Proč v této logice neprohlásili za potřebné taky bolševiky?

Zdroj: https://www.wochenblick.at/immer-mehr-kirchenschaendungen-ein-neuer-kreuzzug-im-herzen-von-europa/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína: V Tchajwanském průlivu není žádná střední linie   
Pridal tk Úterý 22 září 2020 - 05:59:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína v pondělí zopakovala, že Tchaj-wan je neoddělitelnou součástí Číny, a popřela takzvanou střední linii v Tchajwanském průlivu během nedávného napětí, které bylo výsledkem interakcí mezi americkými úředníky a tchajwanskou Demokratickou pokrokovou stranou.

Wang Wenbin (Wang Wen-pin), mluvčí čínského ministerstva zahraničí, to uvedl, když byl dotázán na tvrzení, že skutečná vojenská cvičení, která Čínská lidová osvobozenecká armáda (ČLOA) provedla minulý pátek a sobotu poblíž Tchajwanského průlivu, „překročila střední linii Tchajwanského průlivu.“

Tato vojenská cvičení se konala během návštěvy náměstka amerického ministra zahraničí Keitha Kracha na Tchaj-wanu. Krachova cesta, měsíc po návštěvě amerického ministra zdravotnictví Alexe Azara, ho také řadí mezi nejvyšší americké úředníky, kteří navštívili Tchaj-wan od roku 1979.

Čína silně oponovala a odsoudila po sobě jdoucí návštěvy vysokých úředníků USA, uvedl Wang, a dodal, že tyto kroky vážně porušují zásadu jedné Číny a tři čínsko-americká společná komuniké.

Wang považuje tento krok za politickou provokaci proti Číně a uvedl, že to vážně poškodilo mír a stabilitu Tchajwanského průlivu i dvoustranné vztahy.

Wang varoval USA před protiopatřeními, která se mohou zaměřit na určité americké vedoucí představitele, protože otázka Tchaj-wanu se týká čínské suverenity a územní celistvosti a je nejdůležitější a nejcitlivější otázkou ve vztazích mezi Čínou a USA.

Nikdo by neměl podceňovat pevné odhodlání Číny postavit se proti zahraničnímu zasahování a uskutečnit národní sjednocení, zdůraznil Wang, a vyzval americkou stranu, aby dodržovala svůj závazek a zastavila jakýkoli oficiální kontakt s Tchaj-wanem.

Foto: Čínská lidová osvobozenecká armáda (ČLOA) provádí skutečná vojenská cvičení, 13. září 2020.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPremiér Babiš vystoupil s proslovem v televizi. „Epidemie je zpět,“ uvádí a apeluje na dodržování opatření   
Pridal tk Úterý 22 září 2020 - 05:51:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Premiér Andrej Babiš vystoupil v pondělí večer s proslovem v televizi. O svém vystoupení informoval již v neděli na sociální síti s tím, že chce sdělit něco důležitého. V projevu hovořil o aktuální situaci v České republice související s koronavirem.

Premiér uvedl, že se opět nacházíme ve složité situaci a epidemie je zpět. Konstatoval, že scénáře vývoje, které byly předloženy, jej značně znepokojily. Připomněl i situaci v březnu a na jaře, kterou jsme dle jeho slov dobře zvládli. V červenci se však zrušila povinnost nošení roušek, jelikož tehdy si chtěl každý užít léto a opatření měli lidé už dost.

„Bylo to poté, co jsme zarazili šíření nemoci jako jedni z prvních v Evropě. Měli jsme jen minimum mrtvých, což nás tehdy možná ukolébalo v představě, že to s tím virem není tak zlé,“ sdělil.

Konstatoval, že i on sám se zřejmě nechal „ukolébat“, ale tuto situaci již nechce zopakovat. Připomněl, že od března jedou jako vláda 7 dní v týdnu a bojují s touto situací, na kterou nemohl být nikdo připraven.
Podle jeho slov je však naše společnost poněkud rozdělená na ty, kteří opatření chápou a na ty, kteří virus považují jen za chřipku. Uvedl, že by toto chování chápal u mladší generace, u které se ani neobjevují často příznaky onemocnění, ale pro starší osoby, které mají často přidružená onemocnění, je virus nebezpečný.

„Právě starší a nemocné lidi musíme ochránit,“ zdůraznil.

O politiku nejde

Uvedl, že slyšel, jak nějací lidé nenosí roušky kvůli vyjádření jakéhosi protestu proti vládě. Podle jeho mínění se však nenosí roušky kvůli němu či ministru zdravotnictví, ale kvůli rodinným blízkým a kamarádům. Zdůraznil, že tady již nejde o politiku. „Nošení roušky není o svobodě jednotlivce, ale o osobním pohodlí,“ zdůraznil s tím, že to zachraňuje naše životy. „A já jako předseda vlády prostě nechci dopustit, abychom měli miliony nakažených a tisíce mrtvých,“ dodal.

„Je jasné, že se opatření spoustě lidem nelíbí a líbit nebudou, ale musíme je teď dodržovat kvůli sobě, kvůli ostatním a kvůli tomu, abychom i touto vlnou prošli v relativním pořádku,“ apeloval premiér a zopakoval zase tři R: roušky, ruce a rozestupy.

Podle jeho slov se vláda snaží myslet na všechny skupiny obyvatel a budou to tak dělat i nadále, jelikož už nechtějí vypnutí ekonomiky tak, jako tomu bylo na jaře. „Zároveň ale musíme především myslet na ochranu životů našich občanů. Je to těžké rozhodování. Ale snažíme se najít rovnováhu mezi ochranou zdraví našich lidí a naší ekonomikou,“ sdělil.

Premiér však nezapomněl Čechy ani povzbudit.

„Je mi líto neustálých sporů, útoků a obviňování. Pojďme toho teď na chvíli nechat, čas na skládání účtů zase přijde. Situace je vážná, ale vím, že to zvládneme, protože v těžkých chvílích se náš národ vždycky dokázal semknout,“ uvedl.

Ve svém proslovu nezapomněl poděkovat všem hygienikům, armádě, zdravotníkům, sestřičkám, medikům, laboratořím, IT specialistům, stejně tak i policistům, hasičům, záchranářům a dobrovolníkům.

Situaci lze zvládnout společnými silami

Babiš poděkoval také ministrovi zdravotnictví Adamu Vojtěchovi. Připomeňme, že ten dnes oznámil svou rezignaci z postu ministra zdravotnictví. Na jeho místě ho nahradí Roman Prymula.

„Je to slušný, poctivý a velmi pracovitý člověk, kterého jsem si kdysi přivedl na ministerstvo financí a v podstatě si ho vychoval, takže k němu mám speciální vztah. Přinesl do politiky slušnost a úctu a jsem přesvědčen, že se na něj jednou bude vzpomínat jako na nejlepšího ministra zdravotnictví. Na rezortu udělal víc práce než většina jeho předchůdců. Boj s první vlnou viru zvládnul neuvěřitelně,“ uvedl.

Vyjádřil přesvědčení, že situaci, ve které se nyní nacházíme, dokážeme zvládnout, ale jen společnými silami. Z toho důvodu opět apeloval na zodpovědnost, ohleduplnost a důslednost v dodržování pravidel.

„Nechceme zavírat ekonomiku a ohrozit zaměstnanost. Stejně jako vy to chceme zvládnout jen s opatřeními, která náš život omezí co možná nejméně. Pojďte nám s tím prosím pomoct! Pojďme se znovu semknout. Koronavirus jsme porazili jednou, porazíme ho i podruhé. Věřím, že to zvládneme znovu,“ uvedl závěrem.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DHuG
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2547 sec,0.0769 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,684kB