Pátek 02 říjen 2020
Seznam běloruských odvetných sankcí bude platit v Rusku   
Pridal tk Pátek 02 říjen 2020 - 18:18:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Oficiální zástupce ruského ministerstva zahraničních věcí Maria Zacharova uvedla, že v souladu se závazky spojenců bude v Rusku uplatňován seznam reakcí běloruské vlády proti EU.

Odpovídající komentář byl zveřejněn na webových stránkách ruského oddělení zahraniční politiky.

Ministerstvo zahraničí označilo sankce přijaté Evropskou unií vůči Bělorusku za jednostranný a nelegitimní nástroj, který podkopává výsady Rady bezpečnosti OSN a vede k další erozi mezinárodního práva.

"Rádi bychom vás také upozornili na skutečnost, že v souladu se spojeneckými závazky se v Ruské federaci začíná automaticky uplatňovat seznam běloruských vzájemných sankcí, který vstoupil v platnost dnes," uvedla ve svém komentáři Zakharova.

2. října zavedla EU sankční seznam pro Bělorusko, který zahrnoval 40 osob.

Bělorusko oznámilo, že uvalí odvetné sankce proti EU 2. října.

esf

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponErdogan přednesl drzé prohlášení o Krymu a Karabachu   
Pridal tk Pátek 02 říjen 2020 - 18:01:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes učinil prohlášení, které lze považovat za útok na Rusko.

"Krize, která začala okupací Krymu v Černém moři, se může kdykoli opakovat."

"Nejkonkrétnějším příkladem je situace v Náhorním Karabachu, která začala arménským útokem na Ázerbájdžán,“ řekl novinářům.

Samozřejmě si tohle osmanský nacista vymyslel a obrátil skutečnosti. Útok na Karabach a Arménii provedl jako první Ázerbájdžán.

Připomeňme, že Ankara od prvního dne exacerbace 27. září otevřeně podporuje Baku v konfliktu o Náhorní Karabach.

Masakr v Karabachu: 180 tanků a pěchotních bojových vozidel Ázerbájdžánu bylo spáleno, 4000 vojáků bylo zabito a zraněno

Místopředseda vlády Arménie Tigran Avinyan informoval o ztrátách ázerbájdžánských vojsk během bojů v Karabachu.

Podle infografiky zveřejněné na jeho oficiální stránce a na sociální síti ztratila ázerbájdžánská strana 1280 zabitých vojáků a 2700 zraněných.

Kromě toho bylo během nepřátelských akcí zničeno 90 ázerbájdžánských dronů (patrně to zahrnuje UAV Kamikadze), 12 vrtulníků, 181 tanků a bojová vozidla pěchoty, tři těžké systémy plamenometů TOS-1A „Solntsepek“, dva MLRS „Smerch“, čtyři letadla.

Všimněte si, že ministerstva obrany Arménie a Náhorního Karabachu každý den zveřejňují mnoho videí se zničením obrněných vozidel, dělostřelectva a vojenských sil nepřítele, což dokazuje realitu velkých ztrát agresora.

Ázerbájdžánské úřady se dokonce uchýlily k blokování všech sociálních sítí v zemi, aby obyvatelstvo nebylo demoralizováno strašlivými ztrátami z míst prudkých bitev.

esf

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„S cílem přirozeně chránit své národní zájmy“: Bělorusko oznámilo odvetné sankce vůči EU   
Pridal tk Pátek 02 říjen 2020 - 17:02:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Minsk zavádí sankční seznam proti zástupcům Evropské unie v reakci na sankce Bruselu proti 40 úředníkům republiky. Podle tamního ministerstva zahraničí může další podpora „sankčního setrvačníku“ ze strany EU vést k přerušení diplomatických vztahů. Omezující opatření vůči běloruským úředníkům vstoupila v platnost 2. října, prezident Aleksandr Lukašenka nebyl na seznam zařazen.

Bělorusko vstupuje v platnost v odvetný seznam sankcí proti Evropské unii. Oznámilo to Ministerstvo zahraničních věcí republiky. Ministerstvo zahraničních věcí zároveň uvedlo, že „nezveřejní“ jména osob uvedených na černé listině v souladu s civilizovanou diplomatickou praxí.

"Bělorusko je vždy proti konfrontaci slovy a činy." Jsme za dialog a porozumění. Ale jako suverénní stát budeme také rozhodně, i když ne bez lítosti, reagovat na nepřátelské akce, abychom přirozeně chránili naše národní zájmy, uvedlo ve svém prohlášení běloruské ministerstvo zahraničí.

Minsk zdůraznil, že podpora „sankčního setrvačníku“ ze strany EU by mohla vést k „vážným důsledkům“, zejména k odstoupení země od společných programů a projektů a zvážení „účelnosti zachování diplomatických vztahů“.

"EU nám hrozí, že přehodnotí své vztahy s Běloruskem." Toto bude jeho volba. Běloruská strana je zase připravena na takovou revizi vztahů a bude i nadále adekvátně reagovat na jakékoli nepřátelské akce. Pokusy vnutit Bělorusům některé zástupce schválené zvenčí, projekty některých „exilových vlád“ a podobně jsou odsouzeny k neúspěchu. Osud takových struktur je smutný: dosud nezačali, ocitají se na okraji historického procesu, “uvedli běloruští diplomaté.

Tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov, který komentoval rozhodnutí EU uvalit na běloruské úředníky individuální sankce, uvedl, že Moskva je vůči sankční politice „velmi, velmi negativní“.

„V každém případě je to spíše projev slabosti než síly,“ dodal úředník Kremlu.

esf


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdo obsadil Donbas? Představitel DLR odpověděl Zelenskému   
Pridal tk Pátek 02 říjen 2020 - 08:58:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Osud milionů obyvatel lidových republik je pro Kyjev prázdnou frází. Uvedl to šéf DLR Denis Pushilin po prostudování prohlášení zveřejněného na oficiálních webových stránkách ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

"Naznačuje to, že hlavním cílem Kyjeva je" návrat dočasně okupovaných území výhradně za ukrajinských podmínek."

Vyvstává otázka: o jakých okupovaných územích mluvíme? Pokud jde o území republik Donbasu, kdo je tedy okupoval?

Rodáci z Doněcku, Makejevky, Šachterska a Novoazovska, kteří v těchto městech žili celý život a neopustili je ani poté, co je začala ostřelovat Ukrajina?

Konflikt začal právě proto, že obyvatelé Donbasu kategoricky nesouhlasili s tím, že budou žít v souladu s „ukrajinskými podmínkami“.

Obyvatelé Donbasu jasně naznačili, že odmítají právě tyto podmínky, a to i v případě Ilovaisk a Debalceve. Minský proces je nyní jediným mechanismem, díky němuž mají strany stále více iluzorních šancí na mírové řešení vzniklých konfliktů.

Kyjev se však nestará ani o své mezinárodní závazky vyplývající z minských dohod, ani o obnovení míru na Donbasu. Stejně jako osud milionů obyvatel je pro ukrajinské úředníky pouze prázdná fráze.

Ukrajina má nicméně jen jednu mírumilovnou cestu a bez transparentního, přímého a účinného dialogu s námi při jednání v Minsku to není možné. Ukrajinské vedení proto musí skončit s ultimaty a hlasitými formulacemi a začít plnit své závazky, “zdůraznil šéf DLR.

esfSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump a jeho manželka potvrdili koronavirus   
Pridal tk Pátek 02 říjen 2020 - 08:35:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump uvedl, že jemu a jeho manželce Melanii bylo potvrzeno, že mají koronavirovou infekci. Podle šéfa Bílého domu jsou okamžitě umístěni do karantény.

"Dnes jsme s Melani pozitivně testovali COVID-19," napsal na Twitteru .

Jak Trump zdůraznil, projdou tím společně.

Dříve bylo hlášeno, že koronavirus byl detekován u nejbližšího asistenta amerického prezidenta Hope Hicks.

esfSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSan Francisco začne platit ženám za těhotenství a porod dítěte. Bělošky se hlásit nemají!   
Pridal tk Pátek 02 říjen 2020 - 04:28:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Starostka amerického města San Francisco London Breedová vyhlásila zvláštní program na podporu těhotenství černých a pacifických obyvatelek města. Program se jmenuje Abundant Birth Project (hojný porod) a bude podporovat částkou 1000 USD měsíčně všechny černé a pacifické ženy po dobu jejich těhotenství a prvních 6 měsíců po porodu. Jedná se o jakýsi garantovaný příjem pro vyvolené etnické skupiny. Že se jedná o zjevný rasismus, to starostce a jejím kumpánům na radnici nijak nevadí. Naopak se podle starostky jedná o boj proti strukturálnímu rasismu a nerovnosti. Podporu poskytly velké korporace (Kellogs) a soukromí mecenáši (např. Freidman family fundation)

Ne, není to žert, článek čerpá z oficiálního tiskového prohlášení radnice Viz zde: https://sfmayor.org/article/mayor-london-breed-announces-launch-pilot-program-provide-basic-income-black-and-pacific

To je dámy a pánové ta Amerika, která je naším vzorem a věrným spojencem!

Česká věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRoman Prymula zvažuje opatření, jaké Češi nezažili ani za Protektorátu Čechy a Morava!   
Pridal tk Pátek 02 říjen 2020 - 04:15:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Roman Prymula zvažuje opatření, jaké Češi nezažili ani za Protektorátu Čechy a Morava! Lidé navštěvující hospody a restaurace se budou muset zapisovat do formulářů a vyplňovat citlivé osobní údaje! Budou se kontrolovat i občanské průkazy, anebo půjde do formulářů napsat smyšlenou adresu a identitu? A proč se nebudou zapisovat návštěvníci supermarketů, nákupních center, fast foodů, úřadů, prodejen, opraven, kadeřnictví, cestující v metru, ve vlacích a v MHD? Proč jenom návštěvníci hospod, pane plukovníku? Ani nacisti tohle Čechům nedělali, proklínají lidé Prymulu na internetu! Světová banka a MMF se mezitím šklebí a mnou si ruce, jak se dílo daří!

Dosazením Romana Prymuly do křesla ministra zdravotnictví v ČR došlo k naplnění cíle Světové banky a Mezinárodního měnového fondu, aby v jednotlivých zemích EU došlo k vyvolání kreditní krize, která na jedné straně vyvolá obrovská zadlužování státních rozpočtů jednotlivých zemí v důsledku kolapsu ekonomik a výběrů daní, a na druhé straně vyvolá masivní procesy kontroly, monitorování, sledování a špehování veškerého obyvatelstva.

Prvním pokusným balónkem jsou jako vždy a jako obvykle hospody, kde se tyto restrikční procesy pokaždé uplatňují jako první, protože hospody jsou místy setkávání lidí, kde se mluví a debatuje o politice, a to hlavně v negativní rovině. Jenže v ČR jsou hospody specifické, jsou to kulturní centra obyvatelstva, v menších městech a obcích dokonce jediná místa, kde probíhají zasedání zastupitelstva, zasedání místních fotbalových klubů, taneční zábavy pro návštěvníky ze širého okolí atd.

Když dne 15. března 1939 došlo k okupaci Čech a Moravy, tak německá vojska obsadila místní obecní úřady a pošty, rozmístila na silnicích hlídky, ale v následujících dnech došlo k normalizaci stavu a pokud jde o hospody a restaurace, nacisté je nechali v provozu a ani náhodou je nenapadlo zavádět povinnost registrací návštěvníků hospod nebo divadel, protože to by vyvolalo v Češích jedinou reakci a odezvu, že by přestali chodit do hospod ze strachu, že jejich jméno se někde objeví, pokud by se někde museli zapisovat při návštěvě hospod. Roman Prymula ale dnes ve sněmovně ale oznámil, že lidé v hospodách se budou evidovat pro účely trasování.

Český ministr zdravotnictví tak chce zavést něco, co si nedolovili k Čechům ani Němci za okupace. Němci spoléhali na Gestapo a na tajné informátory z řad českého obyvatelstva, takže provoz hospod byl nedotčen a žádné registrace zaváděny nebyly. Z počátku byly uvažovány registrace cestujících vlaky, že by se vedly seznamy cestujících, aby byla kontrola, kdo kam cestuje, ale ani to nakonec nebylo realizováno, protože Němci zjistili, že by s tím byla velká byrokracie a zpomalilo by to přepravu českého dělnictva při cestách do práce, takže to nebylo zavedeno.

Návštěvníci hospod budou muset začít vyplňovat formuláře s citlivými osobními údaji, rozhodl plukovník

Kdo by si jen pomyslel, že 75 let po skončení II. sv. války bude český ministr zdravotnictví ve vojenské hodnosti plukovníka zavádět něco, co si za Protektorátu Čechy a Morava nedovolili ani nacisté, ovšem inspiraci bere v současném Německu a rovněž ve Velké Británii. Ministr zdravotnictví Roman Prymula totiž dnes v poslanecké sněmovně při interpelacích uvedl, že plánuje zavést opatření jako v Německu, že návštěvníci hospod a restaurací se kvůli virové epidemii budou muset zapisovat do registračních formulářů, kam vyplní své osobní údaje, bydliště, kontaktní telefon a email.

A tyto formuláře bude muset provozovatel hospody uchovávat po určitou dobu a bude povinen je předložit na žádost hygieny, policie či dalších orgánů státu při trasování nakažených lidí. Každý návštěvník hospody tak bude muset hospodskému poskytnout své citlivé osobní údaje, a to bez ohledu na to, jestli jde o místního štamgastu, kterého všichni znají a vědí, kde bydlí a kde pracuje, nebo jestli jde o víkendového turistu, který si zašel jenom na jedno pivko nebo na limču.

Hospodský ponese zodpovědnost za ochranu osobních údajů, bude muset dodržovat GDPR a bude čelit zničujícím sankcím a pokutám, pokud se ty registrační formuláře s citlivými osobními údaji hostů dostanou do rukou nepovolaných osob. Na internetu se spustil povyk, lidé na sociálních sítích proklínají Romana Prymulu a označují ho za vlastizrádce.

Hospodští se zřejmě stanou dráby, kteří u dveří budou rozdávat registrační formuláře, kontrolovat občanky a vést evidenci hostů pro potřeby policie, armády a epidemiologických stanic

Roman Prymula neuvedl, jak se tyto formuláře budou ověřovat, jestli se budou vůbec ověřovat, jestli hospodský bude nebo nebude žádat po hostech občanský průkaz a bude kontrolovat občanku naproti vyplněnému formuláři, není vůbec jasné, kolik lidí přestane chodit do hospod na obědy, pokud budou muset naprosto cizímu člověku, majiteli hospody, poskytovat své citlivé osobní údaje. Každému z vás je v této chvíli už naprosto jasné, k čemu to povede, k naprosté likvidaci českých hospod a restaurací, do kterých lidé přestanou chodit. Nejprve poslanci hospodám nařídili, že každá hospoda musí mít oddělený kuřácký prostor. Hospodští velkými náklady přebudovali své provozovny, nikdo jim to nezaplatil. Uběhlo pár let a poslanci zakázali kouření v hospodách úplně.

Nikdo nevyslyšel protesty hospodských, že před lety velkými náklady vybudovali oddělené kuřácké prostory. Hospody tak přišly o velkou část štamgastů, závislých kuřáků. Na jaře hospody musely zavřít úplně kvůli prý epidemii, mnoho z nich se položilo. Před několika dny vydal plukovník nařízení, že se hospody musí zavírat ve 22 hodin každý den. Na venkově je to likvidační, kdy hlavně v pátek musely být zrušeny místní zábavy a diskotéky. Jenže, to plukovníkovi nestačí. Teď chtějí hospody dorazit tím, že budou muset fízlovat své vlastní hosty a vést jejich seznamy. To je konec, likvidace hospod, nikdo nebude vyplňovat osobní údaje nějakému hospodskému, na to zapomeňte.

České hospody budou muset vést evidence hostů s citlivými údaji, amerických fast foodů v ČR se to ale týkat nebude, ty jsou totiž chráněny americkou Doložkou nejvyšších výhod a mezinárodní smlouvou s USA o ochraně investic

Naše redakce Aeronetu by tímto otevřeně chtěla ministru zdravotnictví poslat jednu otázku, na kterou nenacházíme odpověď. Proč se mají zapisovat a registrovat jen návštěvníci hospod? Proč do toho nejsou zahrnuty provozovny amerických nadnárodních fast food řetězců v ČR jako je McDonald’s nebo KFC? Tam také chodí lidé posedět, najíst se, pokecat, podiskutovat, ale těch se to týkat nebude podle informací naší redakce, protože ani tady v Německu provozovny těchto fast foodů žádné seznamy hostů nesbírají. A víte proč?

Protože tyto americké provozovny jsou chráněny mezinárodní smlouvu o ochraně investic, která je navázána na Doložku nejvyšších výhod. Pokud by McDonald’s nebo KFC musely shromažďovat osobní údaje o hostech, lidé by přestali chodit. Tím by došlo k porušení mezistátní smlouvy o ochraně investic mezi Německem a USA, což by vedlo k arbitráži. Proto tady v Německu seznamy v hospodách vybírají jenom místní hospodští. Proto by se naše redakce ráda zeptala českého ministra zdravotnictví, jestli si uvědomuje, že právě nařídil ekonomickou likvidaci českých hospod, zatímco americké fast foody jsou v pohodě.

Stejně tak bychom rádi ministrovi položili otázku, proč se nebudou vytvářet seznamy návštěvníků obchodních center? Tam také lidé sedí v kavárnách na židličkách, okolo chodí návštěvníci centra, také tam jsou restaurace, resp. jídelny, kde lidé sedí a chodí na obědy, prostě v těchto místech je také velká koncentrace sedících lidí pohromadě. Proč v tomto případě se nebudou dělat jejich seznamy, ale pouze u provozovatelů hospod klasického formátu? A co takhle seznamy návštěvníků supermarketů, nebo úřadů? A co takhle návštěvníci kin a Cinemaxů? A co třeba kadeřnictví, holičství, opravny, autosalony? A co třeba metro, pane Prymulo? Co takhle registrovat všechny lidi, co nastupují do metra a potom ve vagonech sedí vedle sebe? A co vlaky, pane Prymulo?

Proč jenom hospody, a proč ne seznamy a registrace cestujících ve vlacích, autobusech, MHD a v pražském metru?

Co takhle vytvářet seznamy všech cestujících? Proč dělat věci polovičatě? Jděte do toho, dělejte to jako v Číně, kde pomocí kamer a OCR technologií vytváří seznamy všech cestujících nastupujících do vlaků, nemusí ani nic ručně sepisovat do formulářů, dělá to za ně počítač, OCR kamera a program na bázi AI. Nestyďte se, přiznejte se, že chráníte americké fast food řetězce, zatímco likvidujete české hospody tím, že chcete po jejich zoufalých majitelích, aby vyhnali a odehnali poslední zbytky svých hostů, kteří jim zůstali, že po nich budete chtít, aby šmírovali a vytvářeli seznamy s osobními informacemi o vlastních hostech!

Redakce Aeronetu tímto vyzývá všechny poslance parlamentu ČR, kteří jsou na straně ochrany vlasti a národních zájmů, aby iniciovali podnět k odvolání Romana Prymuly z pozice ministra zdravotnictví, přičemž KSČM by mohla odvolání Romana Prymuly zasadit do kontextu své trvající podpory vládě Andreje Babiše. Komunisté mají jednu z posledních příležitostí ukázat, že jsou na straně lidu a ochrany obyčejných lidí. Sdílejte prosím tento článek, rozesílejte informaci poslancům a politikům, ať se ukážou, jestli jsou na straně obyčejných lidí, anebo na straně Plukovníka, který jde na ruku vakcinační lobby a teď už i na ruku nadnárodním fast food řetězcům.

Nelze tolerovat situaci, kdy soukromý podnikatel v pohostinství bude jako v románu 1984 od George Orwella sbírat informace a osobní údaje o svých vlastních hostech, aby pomohl vládě a režimu se sledováním obyvatelstva pod záminkou jakési krize, nákazy, epidemie, nebo jiného opatření.

Plukovník Roman Prymula si přinesl z armády podivné manýry, které ovšem nemají s demokratickými principy naprosto nic společného. Evidence hostů v hospodách kvůli tomu, že se tam konzumuje alkohol, není argumentem, protože alkohol se neprodává jenom v hospodách, ale i na nádražích, ve vlacích s jídelními vozy, v obchodních centrech atd. A přátelé, v pátek a sobotu jsou volby do krajů a do senátu. Pokud půjdete k volbám, spočítejte to politickým stranám, které podporují plukovníka Romana Prymulu.

Je to jedna z posledních příležitostí, protože pokud se něco nezmění, české hospody a restaurace skončí, nahradí je americké fast food restaurace, které o nikom žádné osobní údaje sbírat nemusí. Roman Prymula tedy dělá práci, která jde na ruku nadnárodním americkým korporacím v oblasti pohostinství, je to řízená likvidace české tradiční konkurence. Je to ale i likvidace center sdružování, center výměny informací, je to likvidace nedílné součásti české kultury. Světová banka a MMF si mnou ruce, jak české království likviduje vlastní živnostenské stavy ve prospěch nadnárodních korporací.

Aktualizace: Plukovník začal ve čtvrtek večer couvat, Babiš ho totiž nepodržel

A nic na tom nemění ani fakt, že Andrej Babiš poté, co s hrůzou zjistil odpor a řev mezi českou veřejností proti tomuto nápadu plukovníka, tak prohlásil ve volební debatě na České televizi, že žádné registrace se v hospodách zavádět nebudou, že je to nesmysl z hlavy Romana Prymuly. Ne, není to nesmysl, když to prohlásil ministr zdravotnictví, kterého právě Andrej Babiš navrhl do funkce ministra teprve minulé pondělí. Andrej Babiš proto nese za výroky plukovníka Prymuly spoluzodpovědnost, a to i přesto, že Roman Prymula se zalekl reakce českých občanů a začal ze svého stanoviska ve čtvrtek ve večerních hodinách couvat, a že prý registrace v hospodách mohou být jen teoreticky, pokud se zhorší situace, pravděpodobnost je 10 až 15%, uvedl na svém Twitteru.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA na pokraji občanské války   
Pridal tk Pátek 02 říjen 2020 - 04:02:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
S blížícími se prezidentskými volbami v USA je země rozdělena na dva tábory, které se navzájem podezřívají z přípravy státního převratu. Na jedné straně jsou demokraté a neorganizovaní republikáni a na straně druhé jsou stoupenci prezidenta Jacksona, kteří tvoří většinu v republikánské straně, aniž by sdíleli její ideologii.

Nezapomeňte, že již v listopadu 2016 společnost pro manipulaci s médii v čele s Davidem Brockem, mistrem agitace a propagandy, dala dohromady přes 100 milionů dolarů na zničení image nově zvoleného prezidenta ještě předtím, než převzal prezidentskou funkci. Od té doby, ještě předtím, než s tím mohl něco udělat, mezinárodní tisk vykreslil amerického prezidenta jako neschopného člověka a zároveň jako nepřítele lidu. Některé noviny dokonce vyzývaly k jeho zavraždění. Jeho administrativa ho téměř čtyři roky neustále veřejně odsuzovala jako zrádce, kterého platí Rusko, a mezinárodní tisk ho silně kritizoval.

Jiná skupina, nazvaná Transition Integrity Project (TIP), plánuje v současné době scénáře, na jejichž základě má být ve volbách 2020 svržen, nehledě na to, zda prohraje, či vyhraje. Jednalo se o celonárodní kauzu, neboť zakladatelka skupiny TIP, profesorka Rosa Brooksová, vyzradila informace v sáhodlouhém článku v deníku Washington Post, do kterého pravidelně přispívá.

Skupina TIP uspořádala loni v červnu čtyři hry, které simulovaly různé výsledky, předjímající reakce obou kandidátů. Všichni účastníci byli demokraté a republikáni (ideologicky vzato, ne „republikáni“ ve smyslu členství ve straně), nikdo z nich nebyl stoupencem Jacksona. Není překvapením, že všichni tyto lidé věří, že „Trumpova administrativa trvale podkopávala základní zásady demokracie a právního státu, a že si osvojila mnoho zkorumpovaných a diktátorských praktik. Došli proto k závěru, že prezident Trump se pokusí o státní převrat, a uvědomili si, že jejich povinností je preventivně vymyslet „demokratický“ státní převrat.

Pro současné politické myšlení je charakteristické postavit se za demokracii, avšak odmítat rozhodnutí, která jsou v rozporu se zájmy vládnoucí třídy. Opravdu, členové TIP vždy pohotově připouštějí, že volební systém USA, který hájí, je hluboce „antidemokratický“. Ústava nepřisuzuje prezidentské volby občanům, ale volební škole, složené z 538 osob, které jmenují guvernéři. Účast občanů, s jejíž nezávislostí se nepočítalo, se v praxi postupně stala normou, ale pouze jako vodítko pro guvernéry. Proto v roce 2000, když byl zvolen George W. Bush, se floridský Nejvyšší soud odvolal na to, že nemusí znát přání občanů Floridy, ale pouze přání 27 voličů, které jmenoval jejich floridský guvernér.

Zcela proti všeobecnému přesvědčení Ústava USA neuznává lidovou suverenitu, ale pouze suverenitu guvernérů. Navíc volební škola, tak jak ji navrhl Thomas Jefferson, řádně nefunguje od roku 1992: zvolený kandidát již nezastupuje většinu přání občanů v těch státech, které vychýlí výsledky voleb.

Skupina TIP si posvítila téměř na vše, co by se mohlo stát během tříměsíčního období mezi volbami a nominací. Uznává, že vzhledem k využití hlasování nepřítomných osob v době epidemie bude velmi obtížné stanovit výsledky voleb. TIP záměrně neprozkoumala možnost, že by Demokratická strana vyhlásila za vítěze voleb Joe Bidena navzdory nedostatečnému počtu hlasů, a že by ho šéfka Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová uvedla do úřadu ještě předtím, než by byl Donald Trump prohlášen za poraženého. V takovém případě by existovali dva konkurenční prezidenti, což by znamenalo začátek druhé občanské války.

Tato eventualita vede některé státy k tomu, že zvažují odtržení a jednostranné vyhlášení nezávislosti svého státu. To platí zejména pro západní pobřeží USA. Aby se zabránilo tomuto procesu dezintegrace, někteří se zasazují o rozdělení Kalifornie, aby tento stát získal více členů ve volební škole. Avšak toto řešení je již postojem v národním konfliktu, protože upřednostňuje zastoupení lidu na úkor moci guvernérů.

Mimo to jsem vloni v březnu psal o pokušení provést pučistický převrat ze strany několika členů vojska, na což se později odvolávalo několik vysoce postavených důstojníků.

Tyto různé úhly pohledu svědčí o hluboké krizi, kterou si Spojené státy procházejí. „Americké impérium“ se mělo rozpadnout po rozpadu Sovětského svazu. To se však nestalo. Mělo se samo přetvořit s finanční globalizací. To se také nestalo. Při každém konfliktu (etnické rozdělení Jugoslávie, útoky 11. září) docházelo k velkému počtu úmrtí. Již nebude déle možné odkládat konečné termíny.

Thierry Meyssan

The USA on the brink of civil war vyšel 15.9.2020 na Voltairenet.org. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/10/8454-usa-na-pokraji-obcanske-valky.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNáš právní stát: Mráz po zádech a zničené životy. EU pilně likviduje spravedlnost. Nedotknutelnost a dvojí metr   
Pridal tk Pátek 02 říjen 2020 - 03:57:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
JIŘÍ KOBZA referují o důležitém semináři, který se uskutečnil na půdě Poslanecké sněmovny, a přikládají úvodní příspěvek k tomuto nanejvýš palčivému tématu

Minulý týden v pondělí proběhl pod záštitou poslance Jiřího Kobzy v Poslanecké sněmovně ve spolupráci s Institutem Aleny Vitáskové a Spolkem Šalamoun, který se dlouhodobě a komplexně zabývá ochranou občanských práv ve vztahu k jejich porušování ze strany našich justičních a policejních orgánů ve stovkách konkrétních případů, seminář pod názvem Spravedlnost a vymahatelnost práva: Žijeme v právním státě?.

Akci věnoval osobní a vlastnoručně podepsanou zdravici prezident republiky Miloše Zeman.

Nejvyšší čas něco udělat

Hlavním a průřezovým tématem semináře bylo systémové selhávání orgánů státu v oblasti (ne)vymahatelnosti práva a z toho rezultující faktická nedostupnost spravedlnosti pro fyzické i právnické osoby v našem státě. A to mnohdy, jak bylo dokladováno, i v důsledku jednoznačně nezákonných postupů a praxe policie, státního zastupitelství a soudů.

Seminář vzbudil enormní zájem i z hlediska veřejnosti, sál, kde probíhal (tzv. „rezervní“ Sněmovna, kapacita přes 200 míst) byl po celou dobu zaplněn do posledního místa. Sérii dvou desítek vystoupení zahájil místopředseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura, důvody jeho konání – i na příkladu vlastní hrůzostrašné kauzy – podrobně osvětlila Alena Vitásková.

Témata jenotlivých projevů, z nichž každý byl zároveň jakousi „obžalobou“ státu (a justice) v konkrétní právní oblasti:

- Zneužívání trestních řízení vůči podnikatelům
- Dopad nevymahatelnosti práva na rodiny občanů poškozených justicí
- Znalecké posudky, jako důkaz v trestním řízení: Nesoudí soudci, ale znalci
- Odškodnění osob v trestním řízení
- Fotovoltaický tunel jako důsledek selhání fungování základů právního státu
- Šmejdí byznys je státem tolerovaný organizovaný zločin
- Účelová likvidace nepohodlných příslušníků bezpečnostních sborů
- Odpovědnost za nezákonné trestní stíhání
- Efektivita trestních, civilních a daňových řízení a její dopady na podnikatelský sektor
- Paragrafy i rozhodnutí v cizím zájmu proti tomu českému

Z většiny příspěvků šel doslova mráz po zádech. Zejména tam, kde nezákonný postup a zneužití moci vedlo k profesní, majetkové – a ve svých důsledcích někdy i fyzické – likvidaci konkrétních osob.

Výstupem poměrně přelomové akce bude jednak tištěný a elektronický sborník obsahující vystoupení všech panelistů – tak i apel na všechny zákonodárce a členy vlády v podobě prohlášení Institutu Aleny Vitáskové, který obsahuje konkrétní výzvy ke změnám v legislativním ukotvení i organizační podobě naší justiční soustavy a i ke změnám záprávních norem s tématem semináře přímo souvisejícím (otázka odškodnění obětí orgánů policie a justice, problematika soudních znalců, občanská kontola justice apod.).

Naše akce tedy nebyla ojedinělým výkřikem nebo tečkou za určitým procesem – ale naopak spíše startovním výstřelem v nesmírně důležitém závodě (a boji) o udržení základních občanských práv a svobod v naší zemi.

Příspěvek organizátora akce, poslance Jiřího Kobzy:

Porušování vlastních zákonů

Otázka spravedlnosti a přístupu k ní je nejen teoretickým filosofickým konceptem, ale v podstatě klíčovým termínem a charakteristikou každého moderního státu. Pro většinu občanů je, vedle osobní svobody, ekonomického zajištění a bezpečnosti, tím nejdůležitějším pro pocit jejich loajality ke státu, ve kterém žijí.

Spravedlnost v dnešní době už ale není jen záležitostí vlastního státu, ale také evropských orgánů a soudů. Spravedlnost, tak, jak je chápána občany, musí být především jasnost, logika a srozumitelnost zákonů, očekávatelnost rozhodování soudů – a hlavně, jeden metr, stejně dlouhý pro všechny občany, kteří sedí na pomyslné lavici obžalovaných či se domáhají svých práv v občanském soudním řízení. Spravedlnost také musí mít také zdravý rozum.

Každý občan má mít možnost právo znát a mít jistotu, že vždy bude rozhodováno podle práva a že v podobné věci bude rozhodováno podobně. Není možné, aby zde existovala selekce a diskriminace na základě politických, majetkových či jakýchkoli jiných kritérií – jako tomu už dnes, bohužel i v naší zemi, mnohdy je.

Evropskou Justicí i společností totiž pomalu prostupuje neuvěřitelná tolerance k porušování vlastních zákonů úřady i vládami, jak jsme viděli (a vidíme) především v záležitostech tzv. migrační krize, kdy porušování azylových a migračních zákonů, schengenské smlouvy i dublinských nařízení byly nejenom tolerovány a velebeny – ale navíc státy (a jejich představitelé), které se rozhodly je dodržovat (například Maďarsko), musely čelit sankcím a výhrůžkám. Ruku v ruce se spravedlnost pak kráčí dějinami i současností Evropy termín právní stát. Právním státem rozumíme takový stát a takový politický režim, který je vázán svým vlastním právem, včetně mezinárodních závazků, které přijal.

Základní principy

Na prvním místě zde musí být vždy myšlenka primátu práva nad státem a také idea důsledné vázanosti státu psaným pozitivním právem – a odtud i právě myšlenka již zmíněné právní jistoty pro občany.

Právní stát také nesmí znamenat pouze jakousi formální legalitu či její zdání zajišťující zachovávání pravidel, ale také, nebo možná hlavně, onu spravedlnost založenou na poznání a akceptaci nejvyšší hodnoty lidské bytosti. A potom samozřejmě také fungující a respektované instituce nabízející rámec pro její plné vyjádření.

Spravedlnost je tedy nejvyšší hodnotou právního státu. Bez jejího zohlednění by právo nemohlo nikdy sehrávat svou společenskou roli – a pokud by se s ní flagrantně rozešlo, občané by jej přestali respektovat. Bohužel, už k tomu máme pomalu nakročeno.

Evropské bezpráví

V posledních letech jsme totiž nepopiratelně svědky rozkladu tradičního pojetí právního státu a justičních systémů, zejména pod tlakem tzv. liberálně demokratické ideologie a politiky vrcholných orgánů Evropské unie, kdy – přestože to základní smlouvy její neumožňují – EU ingeruje do justičních záležitostí členských států, jak to vidíme třeba na příkladu Polska, kdy našim sousedům hrozí sankce jen za to, že si zcela v intencích vlastní ústavy chtějí upravit některé kritéria fungování vlastního soudnictví.

Nezávislost soudů je zde zaměňována za nedotknutelnost, sílí tlak na povýšení moci soudní nad ostatní moci ve státě – absolutně bez jakékoli odpovědnosti. V rovině praktického práva pak můžeme na vlastní oči vidět neblahé důsledky těchto trendů – jde v podstatě o podřízení výkladu práva té „správné“ politické a ideologii (opakuje se to, co jsme již zažili v padesátých letech). Jako příklad politického procesu současnosti můžu uvést soud se italským politikem Matteo Salvinim.

Odtud už je jen krůček ke koexistenci více právních řádů a systémů ve společnosti a státě – a to je konec jakékoli svobody, demokracie a hry na spravedlnost. Příkladů je mnoho, a lze konstatovat, že tentokrát onen příslovečný mráz opravdu nepřichází z Kremlu ale ze samotného jádra EU.

V západní Evropě vidíme díky propagaci nelegální migrace, jež je sama o sobě porušováním základního práva suverénního státu rozhodovat, koho vpustí a koho nikoliv, například neuvěřitelnou toleranci dětských sňatků a polygamie muslimů. Dokonce připouštění fungování šaríátských soudů v rodinných či majetkových záležitostech tamtéž i jinde v západní Evropě.

Dvojí metr u nás

Splňují atributy právního státu a spravedlnosti český stát a česká justice?

Jako právní laik se mohu pozastavit se zvednutým obočím nad několika judikáty z posledních let, které zpochybňují víru občanů ve spravedlnost: Například trest odnětí svobody pro řidiče Smetanu za nakreslená tykadla na volebním billboardu – a na druhé straně beztrestnost za výzvy k podřezání prezidenta Zemana od zastupitele za ODS či k pověšení poslance Ondráčka ze strany řeporyjského starosty. Pozoruhodná je i beztrestnost výroku generála Pavla o oprávněnosti bombardování Srbska, při kterém byly zabity stovky civilistů – tedy v podstatě beztrestnost schvalování genocidních praktik a válečného zločinu.

Když už jsem u válečných zločinů, tak si připomeňme, že Vlasovci byli mezinárodním soudem uznaní a odsouzení jako váleční zločinci za zvěrstva, která napáchali při potlačování varšavského povstání. Bojovali také v Normandii proti spojencům na straně Německa. Přesto naší justici nevadí, když jim řeporyjský starosta z ODS postaví za veřejné peníze pomník. Naproti tomu poslankyni Maříkové (SPD) stále hrozí (imunita poslance platí jen po dobu mandátu) až tři roky vězení za přirovnání nelegální migrace k šíření invazivních rostlinných druhů.

V nedávné minulosti pak trest v dolní hranici sazby za znásilnění mladé školačky nelegálním migrantem či dokonce neuvěřitelné odškodné ve výši 200.000 Kč, přiznané pro muslimského předáka Sáňku, vydavatele knihy „Základy tauhídu“, která vyzývá k zabíjení nevěřících.

Jednoznačně se zde rozšiřuje princip nerovných občanů, dělený na rovné, rovnější, méně rovné a nedotknutelné mj. i na základě náboženských kritérií, či na základě příslušnosti k nejrůznějším menšinám, což jde zcela proti principu nedělitelnosti lidských práv – a proti nejvlastnějším principům právního státu jako takového. Vracíme se snad do 50. let minulého století let a do éry politických monstrprocesů?

K soudu pro rozsudek

Pokud připustíme různý výklad práva pro různé skupiny obyvatel (například jiný pro imigranty a jiný pro původní obyvatele a občany daného státu), anebo pokud připustíme paralelní existenci dvou právních systémů (místní právo vs. právo šaríja), potom už se samotné základy právního státu daly do pohybu a musíme se mít velice na pozoru před tím, kam takový stát vlastně směřuje. Ten stav se totiž nazývá chaos a je nutným předstupněm totality.

To je pro nás v SPD naprosto nepřijatelné směřování. A je povinností všech poctivých politiků – i právníků – se proti němu tvrdě postavit i vymezit. Proto jsem se rozhodl zorganizovat tento seminář - abychom mohli tento vývoj diskutovat - a třeba i tyto, nejen mé, obavy vyvrátit.

Rád bych se totiž dozvěděl, vážená spravedlnosti, kde zůstala ta obyčejná lidská spravedlnost v EU i u nás? Nebo se naplní ono hořké přísloví, že k soudu se chodí pro rozsudek, nikoliv pro spravedlnost?

Moc děkuji paní inženýrce Aleně Vitáskové za pomoc a hlavně za práci, kterou v této věci – a v tomto nekončícím boji za spravedlnost proti zvůli - odvedla a odvádí.

Autor: Jiří Kobza

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBudou jednou muslimové, při naší likvidaci, říkat: „Kdo si dnes vzpomene na masakr Arménů?“   
Pridal tk Pátek 02 říjen 2020 - 03:45:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Obávám se, aby jednou nějaký muslimský vládce v Evropě neřekl, podobně jako Hitler při plánování vyvraždění židů: „Kdo si dnes vzpomene na masakr Arménů?“ Arménie aktuálně odvolala svého velvyslance z Izrael, kvůli dodávkám zbraní od Izraele pro útočící ázerbajdžánské jednotky, které izraelské zbraně využívají proti arménským křesťanům. Naopak iránské tajné služby podporuji informacemi křesťanské Armény, aby se mohli lépe bránit proti útočícím ázerbajdžánským jednotkám. Politika nezná víru, židovský stát podporuje muslimy, kteří chtějí pokračovat ve vyhlazení křesťanských Arménů, které naopak podporuji muslimové, kteří chtějí vyhladit Izrael.

V posledních letech slyšíme z médií zprávy o tom, jak jsou v zemích Blízkého východu a mnoha dalších muslimských zemích vyvražďováni křesťané, a celá situace již začíná nabírat stále reálnější podobu novodobé genocidy. Přitom se nejedná o věc novou, ale o opakování historických událostí, které se v této oblasti již dříve odehrávaly a které vyvrcholily během první světové války pokusem o úplné vyvraždění Arménů muslimskými Osmany.

Mnozí si ještě ze školy pamatujeme, že když se Němci rozhodli dát českému národu lekci, přikročili k vyhlazení obce Lidice, aby varovali ty, kdož by usilovali vést odpor proti německé okupaci českých zemí a jejich germanizaci. Obdobně se i Turci na přelomu 19. a 20. století rozhodli vyhladit mnohá arménská města a vesnice na území tehdejší Osmanské říše, z čehož se vyklubala předehra k totálnímu vyhlazení arménského národa. Tak jako Němci měli v úmyslu část české populace vyvraždit a část násilně poněmčit, i vedení Osmanské říše se rozhodlo pro vyvraždění části Arménů a násilné poturčení a islamizaci zbytku.

Byť byla arménská genocida produktem převážně sekulárně orientovaných tureckých nacionalistů, v rámci provedení byla využita i pravidla islámského práva šaría. Arméni byli označeni za zrádce islámského Osmanského impéria, a tím pádem dle zákonů islámského práva šaría propadl veškerý jejich majetek a životy do rukou muslimů.

Na genocidě Arménů a jejich okrádání se podílelo většinové muslimské obyvatelstvo bez rozdílu národnosti a pouze muslimové měli zaručeno, že se mohou na úkor křesťanských Arménů obohatit. Dnes se o této první genocidě moderního světa hodně hovoří jako o turecké záležitosti, je to ovšem nesprávné. Osmanská říše byla státem multikulturním a národnost v něm nehrála žádnou roli. Sami Osmané o sobě nehovořili jako o Turcích a obyvatelích turecké říše, ale jako o muslimech a příslušnících islámského chalífátu.

Tomuto problému se například věnuje i kniha Mezi Vídní a Cařihradem od prof. Jana Rychlíka, doc. Jana Pelikána, prof. Krastjo Mančeva a dr. Nadji Danové. Tento kolektiv odborníků dochází ke stejnému závěru, a sice že: „muslimové sami svou říší Tureckem nenazývali a vlastně pro ni neměli původně vůbec žádný název. Od roku 1517 tvořila (podobně jako v arabské říši za nástupců proroka Mohameda) veškerá území pod vládou sultána prostě chalífát.“ … „V Evropě se brzy ujal i název Turecko jako zkrácené jednoslovné označení pro Osmanskou říši. Výraz Turci byl poté používán často jako synonymum pro muslimské obyvatelstvo říše bez ohledu na jeho etnický původ.“

Nechci, aby naši potomci vzpomínali na své předky ve zlém, že podcenili problém islamizace a masového přistěhovalectví. Nechci, aby naši potomci prožili podobné hrůzy z rukou vyznavačů ortodoxního islámu, jako prožili Arméni pod nadvládou muslimů. Proto jsem napsal úvod do problematiky genocidy Arménů pod názvem Arménský holocaust (iDnes.cz knihu prezentuje zde).

Obávám se, aby jednou nějaký muslimský vládce v Evropě neřekl, podobně jako Hitler při plánování vyvraždění židů: „Kdo si dnes vzpomene na masakr Arménů?“

Knihu Arménský holocaust si můžete zakoupit zde:

http://www.lukaslhotan.cz/Historie-96965/81-Arm%C3%A9nsk%C3%BD-holocaust

Autor: Lukáš Lhoťan / eurabia

FOTO: Archivní fotografie z ukřižování arménských křesťanů v době turecké genocidy proti Arménům.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2560 sec,0.0518 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,798kB