Sobota 03 říjen 2020
Ohnivé peklo v Karabachu pokračuje: nálety způsobují strašlivou devastaci v řadách arménských vojsk   
Pridal tk Sobota 03 říjen 2020 - 08:21:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministerstvo obrany Ázerbájdžánu nadále vydává nové děsivé záběry ničení pozic a vybavení arménských sil, pomocí tureckých dronů.

Videa zachycují okamžiky, jak útočící turecké drony provádějí raketové útoky na polní velitelská stanoviště, tanky a další vojenské vybavení, jakož i zásobovací kolony obranné armády Náhorního Karabachu.

Během tohoto ozbrojeného konfliktu utrpěly arménské jednotky těžké ztráty z přesné palby tureckých bezpilotních prostředků.

Ozbrojené síly obou zemí zaznamenávají významnou část svých vojenských úspěchů na fotografii / videu, což dokazuje značné ztráty nepřátel.

V uplynulých dnech ázerbájdžánské ministerstvo obrany ukázalo záběry zničení více než 20 arménských tanků T-72, 12 protiletadlových raketových systémů, asi tuctu bojových vozidel pěchoty, 20 různých houfnic a MLRS, jakož i dalšího vojenského vybavení a personálu nepřátelských jednotek.

Z výše zvedeného je zřejmé, že Turecko se již plně zapojilo do tohoto válečného konfliktu.


Arménie oznámila zničení tří letadel Ázerbájdžánu

Arménské úřady tvrdí, že dnes ráno 3. října byly v oblasti bojů v Náhorním Karabachu sestřeleny tři letadla ázerbájdžánského letectva.

Ztráty nepřítele hlásil tiskový tajemník arménského ministerstva obrany Shushan Stepanyan a další zástupce oddělení Artsrun Hovhannisyan.

"Jižním směrem od kontaktní linky v 08:25 (07:25 evropského času) bylo zničeno nepřátelské letadlo," uvedla Stepanyan na své stránce sociálních médií.

"Před 10 minutami byla zničena další dvě letadla, tvrdá bitva pokračuje," aktualizoval Hovhannisyan později údaje o ztrátách ázerbájdžánské strany.

Je třeba poznamenat, že tento týden Ázerbajdžán skutečně ztratil několik (nejméně tří) bezpilotních letounů An-2 nad Karabachem, které se pokoušely lokalizovat arménské systémy protivzdušné obrany.esf

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSvaz německých učitelů požaduje, aby se ve školách mluvilo německy. “Experti” jsou z toho zděšeni   
Pridal tk Sobota 03 říjen 2020 - 06:40:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Svaz německých učitelů požaduje, aby se ve školách i mimo výuku mluvilo německy. Prý jen tak může dojít ke skutečné integraci dětí cizinců. Děti často žijí ve zcela oddělených komunitách, kde se mluví pouze turecky, arabsky, persky atd. a to ztěžuje jejich integraci do německé společnosti. Také to prý snižuje celkovou úroveň výuky pro ostatní děti, protože se učitel musí primárně zaměřit na výuku němčiny pro německy nemluvící žáky a nikoliv na výuku počtů a další předmětů.

Proti se staví “experti” jako třeba germanistka Heike Wiese. Prý se jedná o stereotyp a něco takového není potřeba. Děti imigrantů se prý naopak mohou cítit diskriminovány a znevýhodněny. Prý je dnes normální, že v Německu děti mluví hlavně turecky, či arabsky. Likvidace německé kultury a národa jede naplno. K čemu se učit německy, když se s němčinou a Němci již nepočítá?

Bohužel podobné trendy vidíme i u nás, Dnes je běžné, že se v první třídě objeví několik dětí, které neumí ani slovo česky a doma mluví pouze mateřským jazykem (většinou Vietnamci). Pravda je bohužel zcela jiná, než se nám snaží vnutit oficiální media a úplatní politici. Přitom vzdělání našich českých dětí je přece budoucnost našeho národa!

Česká věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCo má společného výpad Jourové proti Maďarsku a "Chvilkaři"?   
Pridal tk Sobota 03 říjen 2020 - 06:35:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zdánlivě nelogická otázka a dvě nesouvisející témata. Nicméně zkusme se zamyslet a dát do souvislostí některá fakta na časové ose - jako obvykle to důležité bývá za oponou.

Napřed k Jourové - není tajemstvím, že zastává celkem vysoký post "Místopředsedkyně pro hodnoty a transparentnost". Definici její oblasti působnosti najdete zde. Zapamatujte si, že vše se točí kolem "transparentnosti", "otevřenosti" a "práva". Proti dohledu nad těmito hodnotami nemůže nikdo normální nic namítat. Problémem ale je, jak se k tomu postavila sama Jourová.

Aktuálně je její největší starost o Maďarsko, ve kterém podle ní Orbán "vytváří nemocnou demokracii", přičemž přitom stihla urazit maďarské voliče. Otázka zní, proč jde do otevřeného konfliktu s představitelem země, který v transparentních a demokratických volbách 4x vyhrál a získal se svou stranou 2x až ústavní většinu. A o tom, že to konflikt je pořádný, svědčí oficiální požadavek rozzuřeného Maďarska na odstoupení Jourové a omluvu.

Spekuluje se také, že pokud se minimálně Maďarsku neomluví, pak mohou být na pořadu dne sankce proti Českým firmám, které operují na tamním trhu. Tedy, otázka "proč" tak nabývá jen na aktuálnosti.

Teď k Maďarsku a Orbánovi - rovněž není tajemstvím, že Orbán nemá příliš pochopení pro nejšílenější výmysly EU soudruhů. Asi každý zaregistroval, že z Maďarska vyštípal Sorosovic pohůnky, alias všechny možné jím sponzorované neziskovky.

Obrovským problémem pro Bruselské ovšem je, že Orbán regulérně vyhrál už počtvrté volby a z toho dvakrát získal ústavní většinu. Má tedy to, co nemají Bruselští - podporu vlastních občanů, tedy nespornou legitimitu. A opět je zde ožehavá otázka, proč jeden z nejvyšších představitelů dohlížející na "transparentnost, "otevřenost" a "právo" jde do otevřeného konfliktu s politikem, který v transparentních, svobodných a demokratických volbách získává opakovaně mandát, o kterém se Bruselským může jen zdát.

AML (Anti Money Laundering) - poslední díl skládačky. Opatření v Česku známé jako "zákon o praní špinavých peněz. S tímhle se už měl čest seznámit asi každý. V principu jde o to, prokázat odkud peníze máte a co s nimi chcete udělat - samozřejmě to platí od nějakého limitu. V důsledku tak např. nemůžete oficiálně zaplatit (nebo přijmout) hotově 1 mil. Kč, když vybíráte z banky nadlimitní část, podepisujete na co to použijete, když vkládáte nadlimitní obnos, pak opět stvrzujete, že nepochází z nejasného původu, resp. trestné činnosti. A pokud by Vám na účet přistál řekněme 1 mil USD, pak se vsadím, že nevyberete jediný dolar, dokud nedoložíte zdroj peněz. Podstatné v tomto příběhu pak je, že s tímto nařízením se plně ztotožňuje Brusel a přímo ho vyžaduje.

Pojďme k časové ose - v r. 2017 Maďarsko přijalo zákon, který se týkal NGO, tedy neziskových organizací. A jistě čirou shodou okolností začali mít Bruselští někdy poté starost o stav tamní demokracie. Naším mainstreamem se jako na povel prohnala vlna nevole a hlavně se zdůrazňovalo, že ti chudáci NGO musí v Maďarsku mít všude na papírech a webech oznámení, že jsou financovaní ze zahraničí (pokud souhrnně za kalendářní rok překročí stanovený limit).

Po první střetu s Bruselskými pak Maďaři ustoupili v tom, že to tedy nemusí být natištěno na všech hlavičkových papírech dané NGO, ale jen u svých veřejně dostupných údajů a zůstala povinnost se k tomu oficiálně přiznat a sdělit, v souladu s nařízením AML, kdo to platí.

Přesto tohle stačilo k tomu, aby Soros a jeho boys v NGO z Maďarska vycouvali. Neznalému pozorovateli muselo být divné, že kvůlivá takovéto "prkotině" to Soros v Uhrách zabalil. Kroutil jsem nad tím hlavou, ale nakonec jsem mávl rukou a říkal si - je to sice divné, ale hlavní je, že Orbán dokázal vyštípat Sorosem placené rozvraceče svého státu.

Včera jsem ale četl na, dle sluníček, proruském, konspiračním a tuti lživém alternativním webu, jehož název se snad ani nesmí vyslovit natož napsat, úvahu na stejné téma. Tam to sice skočilo spiknutím světového židovstva, ale v jednom bodě ten chlap asi má pravdu. A pokud pravdu má, tak by to vypovídalo, že Orbán má nejenže jako premiér k dispozici zprávy dobře fungující maďarské rozvědky, ale hlavně je umí využít proti Bruselským za použití jejich vlastních zbraní - což zajisté uznáte je těžce přitěžující okolnost, rozžhavující sluníčka do běla.

Aby bylo všem jasné, kde je zakopán pes, vrátím se k důvodu odchodu Sorosovic Open Society a přiblížím ten rozpor na fiktivním příkladu. Představte si, že v obci Horní-Dolní si někteří místní rozvedení muži nebo svobodní mládenci ustanovili spolek s programem rozvracet fungující rodiny. Navíc veřejně přiznávají, že je platí ze sousední vesnice zbohatlík Pepa Surový, který také aktivně podporuje veřejné mínění v tom, že ten ansámbl v Horní-Dolní financuje. A keď máme hen tú demokraciu, tak starosta může jen skřípat zuby, ale dokud hoši neporuší zákon, nemůže dělat nic jiného, než se koukat. Pak ale dostane nápad a vydá vyhlášku, která říká - dobrá, když už to tak je, tak alespoň zařídím, že vejde oficiálně ve známost, kdo za tím ve skutečnosti je. A vyzve spolek, aby se dostavil na obec a dali oficiálně na papír, to co každý ví, tedy že jsou placeni zbohatlíkem ze sousední vesnice a vyvěsili si to na svoji oficiální nástěnku.

A najednou se začnou dít věci ... Zbohatlík Pepa Surový, který má pod palcem média ve své dědině i v Horní-Dolní spustí kanonádu, že to vyvěšení informace na nástěnku spolku, kdo to celé platí (= informaci, kterou v obou dědinách ví každý!) je strašně obtěžující a diskriminační a proto raději činnost té smečky, který zprostředkovává mužům "správný" pohled na institut rodiny, v Horní-Dolní ukončuje. Přitom ale vůbec neventiluje, že (v souladu s praktikovaným AML v EU) musí také zveřejnit zdroj financování - o tom je potichu, jak myška. Dává to někomu smysl? Mně to smysl nedávalo - až do včerejška.

Ta správná otázka totiž není proč Sorosovic pohůnci opouštějí Maďarsko, ale proč nelze oficiálně stvrdit informaci, kterou najdete každý den v každém médiu - tedy, že to celé platí Soros.

Takže, co je (dle mého) v pozadí a proč to nemůže být prezentováno - z logiky věci vyplývá ovšem to, s čím ale Bruselští nemohou moc operovat.

Pokud totiž nějaké NGO v Maďarsku přistanou na účet peníze ze zahraničí, musí sdělit od koho. Jinými slovy - Maďarsko začalo aplikovat mechanismus AML nejen na své občany a firmy, ale rovněž na NGO - a to naprosto v souladu s nařízením Bruselských, což je musí dohánět k patřičné zuřivosti. A proč to nemůžou bruselští ventilovat? No, představte si, jak vysoký představitel pro "transparentnost", "otevřenost" a "právo" zakazuje Maďarsku zjišťovat, odkud vlastně jsou financované NGO působící na jeho území. Komisařka pro "transparentnost", "otevřenost" a "právo" by brojila proti "transparentnosti", "otevřenosti" a "právu". Ona by prakticky bojovala proti mechanismu AML, který je v celé EU na všechny uplatňován ... tedy až na neziskovky. Tohle by už asi dav nezkousl, proto se to nikde nepřetřásá.

A nyní je čas vrátit se ke správně položené otázce, proč Sorosovic kumpáni nechtějí oficiálně doložit, že peníze přicházejí od Sorose, což mají přece všichni vědět.

Správná odpověď je pouze jediná - protože by vyšlo najevo, že buď to nefinancuje Soros a nebo je to financováno z velmi pochybných zdrojů. Namísto toho je stále velmi intenzívně vytvářen dojem, že vše financuje "Soros", ale při rozsahu financování si spíše začínám myslet, že Soros je jen obyčejný "bílý kůň" a v pozadí je někdo větší.

Takže, největší prohřešek Orbána je, že prosadil, aby neziskové organizace v Maďarsku musely, podle pravidel proti praní špinavých peněz, odkrýt zdroje financování - tohle může být a nejspíše bude hlavní důvod odchodu "Sorosovic" neziskovek z Maďarska. Zkrátka najednou by bylo jasné kdo to celé platí. Zároveň by to vysvětlilo zuřivost Bruselských, protože nemohou proti tomu otevřeně vystoupit. Prostě nemohou jít s pravdou ven - mj. i proto bez většího mediálního zájmu proběhla u Soudního dvora EU žaloba a byl prezentován výsledek sporu. Samozřejmě pro Maďarsko nepříznivý. Tady zkrátka nemůže Brusel konat moc hlasitě a tahá za kratší konec špagátu. A Orbán se beztak směje. Proto "jdou oklikou" přes zástupné důvody, jako je starost o demokracii a svobodu médií ... a přitom vrchnímu dozorovateli nevadí např. katalánští političtí vězni ve Španělsku. Právě to Katalánsko, kde silou rozprášili poklidné referendum a organizátory a sympatizanty zavřeli na dlouhá léta do vězení, usvědčuje Brusel z faktu, že o žádné zabránění ohrožení demokracie nejde.

A říkáte si co tohle vše má společného s našimi "Chvilkaři"? No, je to jednoduché, nezisková organizace NEMUSÍ mít transparentní účet. Některý dárce ho může vyžadovat jako podmínku daru, ale to je vše. Zkrátka je to hra "jako že" na transparentnost.

A teď - uvědomte si, že i na "Chvilkaře" prasklo, že mají těch účtů více a není v našich silách zjistit, kdo vlastně financoval ty demonstrace, protože s tím transparentním účtem to bylo jen divadlo pro občany. Není v našich silách zjistit, zda nám náhodou, dle Foldyny "nerozjebává" stát nějaký zahraniční subjekt. I u nás tak může být legitimní požadavek, kdo posílal peníze na netransparentní účet .... Putin? ... Mosad? ... CIA? ... Johny Smith?... Mustafa Al-něco ... nevíme.

Už chápete do čeho jim Orbán zřejmě hodil vidle? A proč se s ním veze prakticky celá V4? Státy V4 byly, dle mého, zahrnuty do této Bruselské kampaně z toho důvodu, že je zde silné protibruselské myšlení a k podobnému nápadu (zjistit, kdo to "rozjebávání" států financuje) mohou mít představitelé V4 pod tlakem svých voličů nebezpečně blízko.

Tolik subjektivní pohled burana na věc, kterému to takhle celé nyní dává smysl. A sci-fi poznámka nakonec - Babiš propásl další příležitost získat voliče ... kdyby předběhl Orbána a vznesl požadavek na rezignaci Jourové sám ... to by bylo ... to by byl fičák :-).

David Dvořák
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJiří Weigl: K novému migračnímu plánu Evropské komise   
Pridal tk Sobota 03 říjen 2020 - 06:30:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Před jakoukoliv věcnou debatou nového migračního projektu Evropské komise, který byl minulý týden zveřejněn, je nezbytné říci, že společnou migrační politiku nemohou mít země, respektive politické síly v jejich čele, jejichž cíle, zájmy a ideologie se v otázce migrace zásadně liší. A to je právě situace dnešní Evropské unie a jejích členských států.

V západní části EU má určující vliv moderní levice a její představy o potřebnosti a prospěšnosti masové migrace pro budoucnost Evropy a evropské integrace. Tato levice spolu s nadnárodními bruselskými byrokratickými strukturami nenávidí tradiční Evropu s jejími národy a národními státy, které se nechtějí nechat glajchšaltovat, trvají na své identitě a rozdílnosti a jsou tak překážkou velkým idejím o sjednocení kontinentu a globálním vládnutí. Masová migrace je pro ně šancí, jak tuto starou Evropu rozbít a zničit. Země jako Belgie, Francie, Německo či Švédsko rychle směřují k multietnickým společnostem, v nichž přistěhovalci budou mít během pár generací většinu. Totéž plánují pro celý kontinent. Problémem je pouze správná taktika, jak tyto plány prosadit proti vůli těch, kteří je odmítají.

(Poznámka redakce VD: Pan Weigl operuje s termínem "levice" či "nová levice" aniž by si dělal těžkou hlavu z rozporu, že tato "levice" straní zájmům nadnárodních korporací, jejich snaze o sjednocení kontinentu a globálním vládnutí. Jeho "levice", jak se zdá, žádnou levicí ve skutečnosti není.)

Masy obyvatelstva postkomunistických zemí takovou budoucnost nechtějí. Mají tragickou zkušenost s jinou podobnou extrémní levicovou utopií, mají dost chimér o spravedlivém novém světě a ničení toho normálního, známého starého. Do EU vstupovaly poháněny sny o zlepšení svého materiálního blahobytu, nikoliv blouzněním o spáse světa, za níž je třeba se znovu obětovat. Vidí, jaké skutečné dopady přináší masová migrace z nekompatibilních civilizačních okruhů na evropském západě. Sami se pokládají spíše za oběti a nesdílejí pocity viny za bílou barvu pleti a kolonialismus, v nichž se masochisticky zmítají západní elity. Již měly příležitost poznat pokrytectví západních politiků, jejich dvojí hru, kterou se slabšími partnery hrají, a tuší skryté cíle, o nichž se diskuse na Evropských radách nevede.

Je naprostou iluzí, že by se v této situaci mohlo podařit vypracovat společný postoj vůči masové migraci, který by vyhovoval jak levičáckým aktivistům a jejich politickým ochráncům, tak vládám a obyvatelstvu postkomunistických zemí.

Současná nejasná situace je výsledkem falešné pokrytecké politiky politického mainstreamu EU, který se formálně tváří, že se snaží masovou migraci omezovat, ve skutečnosti však činí pravý opak. To se ukázalo jasně v horké migrační krizi v roce 2015, na jejíž vyvolání i logistice se evropské politické špičky aktivně podílely a při tom bezostyšně obelhávaly vlastní obyvatelstvo a brutálně zneužívaly jeho altruismus a pocit solidarity. Když jim politická rizika z nekontrolovatelného přílivu orientálních migrantů začala přerůstat přes hlavu, náhle údajně dříve nezastavitelný proud okamžitě stopli.

Přesto nejsou ochotni dopustit skutečnou ochranu hranic EU a zneužívají k tomu manipulaci s mezinárodními pakty o lidských právech a dohody o mezinárodním mořském právu s cílem udržovat stálý migrační proud z Afriky a Blízkého východu do Evropy. Důkazem je i úloha velkého množství evropských neziskových organizací financovaných z různých evropských nebo národních veřejných zdrojů, jejichž lodě fungují jako pravidelné přepravní linky do jihoevropských přístavů. Jejich aktivisté mají v západoevropských zemích nimbus oficiálních hrdinů a žádné soudy se na ně za jejich formálně protiprávní jednání nezlobí.

V této atmosféře a s těmito lidmi nelze uzavírat žádné rozumné kompromisní dohody o společné evropské migrační politice. Už samotný pokus převést migrační kompetence z národní úrovně do Bruselu je jen metodou, jak překonat tvrdě odmítavý protimigrační postoj zemí V4.

Toto všechno potvrzuje předložený projekt nové společné evropské migrační politiky předložený Evropskou komisí. Jeho zásadní problém vystihl premiér Babiš slovy, že EK chce migraci zvládat, nikoliv zastavit. My ji chceme především zastavit, a poté se když tak možná společně bavit o tom, jak dosavadní důsledky masové migrace zvládnout.

Všechny sliby EK o tom, že povinné přerozdělování by platilo pouze v krizové situaci (ta nastává kdy a kdo to určuje?) a že členská země si formu povinné solidarity může zvolit – buď s dotací migranty přijímat, nebo je bez dotace za své repatriovat – jsou pouze falešnou taktickou hrou. Repatriovat odmítnuté žadatele o azyl není kam, protože lze tvrdit, že všude kromě Evropy jsou ohroženi na zdraví a životě a země jejich původu, pokud jsou vůbec známé, je obvykle nechtějí převzít. Evropská komise se tím ale snaží farizejsky předstírat, že jí jde také o odsun nelegálních migrantů.

Ve skutečnosti tento návrh potvrzuje, že zůstává zachována stará snaha vnutit zemím V4 za každou cenu mimoevropské kolonisty – buď si je převezmou dobrovolně, a k tomu dostanou z Bruselu finanční příspěvek, a nebo nikoliv, a pak si budou muset převzít ty nejproblémovější, kteří azyl na Západě nedostali, a snažit se o nesplnitelné – o jejich odsun v krátké lhůtě. Neuspějí-li, tito problémoví migranti jim zůstanou.

Takový návrh není kompromisem, jak blouzní někteří naši bláhoví novináři či politici, ale drzým a arogantním pokusem uzákonit neomezenou masovou migraci a vnutit nám kolonizaci vlastní země nepřizpůsobivými migranty. O něčem takovém nelze vůbec jednat. Základem jakékoliv smysluplné migrační politiky musí být především přijetí účinných kroků k zásadní ochraně vnějších hranic EU. Nic takového však nikdo nepřipravuje.

Aby byla ochrana hranic EU vůbec možná, bylo by nutné zásadně zrevidovat pakty o lidských právech a mořském právu, protože v době jejich vzniku nikdo nepočítal s fenoménem masové migrace. Jsou proto určeny ochraně práv jednotlivců prchajících před politickým pronásledováním a nepočítají se stěhováním národů hledajících lepší život v bohatých vyspělých zemích. Stejně tak je zcela proti zdravému rozumu dnešní legální zneužívání institutu záchrany trosečníků naloďováním tisíců migrantů na plavby neschopná plavidla s tím, že je zákonnou povinností vyspělých zemí si tyto „trosečníky“ převzít a starat se o ně.

Evropské hranice však nikdo kromě zemí V4 z výše uvedených příčin vážně chránit nechce. Přijetí jakéhokoliv společného migračního mechanismu znamená automatické snížení odpovědnosti středomořských zemí za ochranu vlastních hranic a posílení jejich pochopitelného zájmu přehodit řešení nepříjemného a nevděčného problému masové migrace na ostatní členské země. Pouze tehdy, pokud by neměli šanci poslat migranty ze svého území dál do Evropy, by se vážně snažily své, a tím i evropské hranice chránit.

Ze všech těchto důvodů je nezbytné všechny snahy o společnou migrační politiku odmítnout. Musí zůstat ve výlučné národní kompetenci a pouze národní státy musejí mít právo určovat, kdo na jejich území může žít. Zásadní omezení masové migrace je nezbytné pro naši budoucnost i pro budoucnost zemí Afriky a Blízkého východu, které přicházejí o své lidské bohatství.

Jiří Weigl
Institut Václava Klause


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřítulné pelešení mezi Evropským soudem lidských práv a levicovými neziskovkami   
Pridal tk Sobota 03 říjen 2020 - 06:28:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
S tím, jak se Británie konečně šourá k dlouho slibovanému odchodu z Evropské unie, je ten správný čas zamyslet se nad svým místem v tom pokleslém Evropském soudu pro lidská práva.

Zpráva Evropského centra pro zákon a spravedlnost (ECLJ) 2020, která referuje o vztazích mezi mocnými soudci ECHR a neziskovými organizacemi, se pustila do upozorňování na tento problém.

Za pozornost stojí, že 22 ze 100 soudců, kteří tam od roku 2009 zasedali, jsou kolaboranti sedmi neziskovek aktivních v ECtHR a 18 z nich v přímém konfliktu zájmů soudilo 88 případů s účastí jejich vlastních bývalých neziskovek. Dvanáct soudců je spojených s Open Society Foundation George Sorose, která rovněž financuje i těch ostatních šest v této zprávě zmiňovaných organizací.

Případ Dohled Velkého bratra versus Spojené království je emblematickou ilustrací těchto nepatřičných vztahů v Evropském soudu. Ten pořád ještě visí v rozhodování Velké komory ECtHR, kdy 10 z 16 žádajících neziskovek je financováno od Open Society, zatímco šest neziskovek jedná jako třetí strany. Ze 17 soudců, kteří ve Velké komoře zasedali, jich šest jsou bývalí kolaboranti s žádajícími a intervenujícími neziskovkami.

To je hrubé porušení i těch nejelementárnějších principů justiční etiky a vznáší to otázky o nezávislosti a nestrannosti tohoto soudu.

K podobné situaci došlo v roce 1998 ve Velké Británii v proslulém Pinochetově případě. Po prvním rozhodování ve Sněmovně lordů se ukázalo, že jeden z Lordů zákona byl neplaceným jednatelem Amnesty International Charity Ltd, přičemž Amensty International do tohoto případu intervenovala ve prospěch vydání pana Pinocheta. Po tomto odhalení následoval těžký skandál. Případ šel nakonec opět ke slyšení k jiným soudcům, kteří zvrátili rozhodnutí. Mohli bychom říci, že současná situace v ECtHR je 88 krát horší než byla v Pinochetově případě.

Tato situace přilákala politickou pozornost celé Evropy. Bulharský ministr spravedlnosti Danailov Kirilov vyjádřil své obavy, když tvrdil, že bulharský soudce v ECHR by měl být vyhozen, protože vyřizoval tři případy přednesené neziskovkami, které sám financoval.

Ten soud má však své přátele. Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová prohlásila, že její úřad „nemá, co se týče integrity a nezávislosti ECHR, žádné pochybnosti,“ a že Unijní přistoupení k Evropské konvenci o lidských právech „je pro Komisi prioritou.“

Paní Jourová se skutečností, že „hodnoty“ Sorosových neziskovek jsou „v srdci všech aktivit EU,“ nedělá žádné tajnosti.

Tak co s budoucnosti ECtHR? Reforma je možná – 150 právníků sestavilo pět přesně konkrétních opatření, aby šel tento soud reformovat.

ECtHR by podle jejich názoru měl zajistit, že bude respektovat pravidla, která předepisuje národním soudům ohledně práv na spravedlivý proces; aby od soudců požadoval veřejné prohlášení o zájmech; aby dopředu strany informoval o jménech svých soudců; aby soudcům zavedl povinnost, a ne pouhou možnost, informovat předsedu v případě pochybnosti ohledně jejich objektivní nezávislosti nebo nestrannosti; a aby zavedl účinné postupy ke stahování a k diskvalifikaci soudců.

Také Parlamentní shromáždění Rady Evropy (PACE) – které ECtHR soudce volí – bude řešit problém petice iniciované ECLJ po oficiálních procedurách, které jakékoliv osobě umožní, aby se zapojila do záležitosti jejich agendy.

To by ale mohlo být k ničemu, pokud se Velká Británie, jak se o tom již diskutuje, z ECtHR stáhne. Jak uvedl bývalý soudce ECtHR Boštjan Zupančič k potenciálnímu odchodu Británie, aby mohla jít svou vlastní cestou: „Pokud se stáhne z Rady Evropy a z ECtHR, tak je to počátek konce tohoto soudu.“

Nicolas Bauer je právníkem a výzkumným členem Evropského centra pro zákon a spravedlnost (ECLJ) ve Starsbourgu ve Francii.

FREDERICK FLORIN/AFP via Getty Images
NICOLAS BAUER
27 Jul 2020


Zdroj: https://www.reformy.cz/pritulne-peleseni-mezi-evropskym-soudem-lidskych-prav-a-levicovymi-neziskovkami/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMacron chce udržet Francii pohromadě zákonem proti "islámistickému separatizmu"!   
Pridal tk Sobota 03 říjen 2020 - 06:22:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve včerejším projevu v Mureaux francouzský prezident Macron opět vystoupil za udržení Francie pohromadě proti «islámské kontra-společnosti» a vyhlásil boj «islámistickému separatizmu» a ghetoizaci městských čtvrtí.

Osnovou tohoto boje by měl být nový zákon připravovaný na začátek prosince posisilující veřejnou nenáboženskost a potírající radikální islamizmus živený ze zahraničí, který se snaží podvrátit zákony Républiky a ustavit paralelní řád o jiných hodnotách.

Nová opatření přitvrdí v prosazování náboženské neutrality ve veřejné správě, umožní rozpustit spolky, které nátlakem vnucují náboženké postoje a přesvědčení, a zaváže každý spolek a sdružení, které požádá o státní subvence k podpisu tzv. Charty nenáboženskosti (laicity).

No, tak to teda děkuji, už jsem blila, monsieur le président!

Zdroj: https://www.7sur7.be/monde/macron-s-attaque-au-separatisme-islamiste~aa7d56a8/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPrávník rozcupal rozhodnutí vlády vyhlásit nouzový stav: Chtěli to nechat vyhnít   
Pridal tk Sobota 03 říjen 2020 - 06:20:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nouzový stav a nové plošné zákazy. To vše čeká v pondělí Českou republiku. Podle experta na zdravotní právo Ondřeje Dostála vláda dělá chybu, když kvůli volbám opatření odkládá. Uvedl to v rozhovoru pro Novinky.cz. Ministru zdravotnictví Romanu Prymulovi (za ANO) pohrozil, že opět podá žalobu. Tu dřívější na jaře vyhrál.

Dostál na jaře žaloval stát za omezující plošná opatření a Městský soud v Praze mu dal za pravdu. Nyní Prymulovi poslal kvůli proticovidovým opatřením předžalobní výzvu.

„Napsal jsem, že na jaře Městský soud v Praze vyložil zákon o ochraně veřejného zdraví tak, že ministerstvo zdravotnictví nemůže vydávat opatření, která jsou plošná a razantní, neboť toto přísluší už jenom vládě v režimu nouzového stavu,“ vysvětlil.

Dostál ovšem připouští, že zákon o ochraně veřejného zdraví kompetence ministra zdravotnictví stanoví „velice široce a vágně“. Tyto kompetence rozhraničilo až zmiňované rozhodnutí soudu.

„Ve chvíli, kdy už zakazuje hospody po 22. hodině a návštěvy nejrůznějších akcí jsou limitované na padesát lidí, když se tam nesedí, a tak dále, tak jsou to opatření, která jsou podle mého názoru plošná a razantní ve smyslu zmiňovaného výroku Městského soudu,“ uvedl dále právník. „Proto, pokud je chce dělat, tak je musí vydat pod nouzovým stavem jako celá vláda a předstoupit s tím před Parlament, jinak to zažaluji,“ dodal.

Vláda skutečně ve středu 30. září vyhlásila na území České republiky nouzový stav na 30 dnů, ale s platností až od pondělí 5. října. Někteří komentátoři toto rozhodnutí kritizují s tím, že nouzový stav vláda podle vedením premiéra Andreje Babiše (ANO) odložila kvůli volbám do Senátu a krajských zastupitelstev, které se konají v pátek a sobotu.

„Myslím si, že to odsunutí, byť ho politicky chápu, výrazně oslabuje argument vlády o potřebnosti toho opatření. Pokud bylo to opatření potřebné podle narůstajících křivek potřebné ve středu, tak měli nouzový stav a opatření vypustit, volby nevolby. Takže tím sami říkají: ‚Je tady sice děsná krize, ale to, co tu teď děláme, je jenom taková volební hra, protože opatření nevydáváme hned v té děsné krizi, ale necháváme to ještě pět dní vyhnít, a vydáme ho až po volbách, kdy to bude politicky v pohodě. Takže ta krize vlastně není‘,“ upozornil Dostál.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DRxD
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMerkelová uvedla jediný možný způsob, jak vyřešit konflikt v Náhorním Karabachu   
Pridal tk Sobota 03 říjen 2020 - 06:07:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropská unie vystupuje za obnovení příměří v Náhorním Karabachu. Podle německé kancléřky Angely Merkelové se mírové řešení konfliktu nedá dosáhnout vojenskými prostředky.

„My prosazujeme obnovení příměří v regionu. To je jediná možnost zahájit mírová jednání s tím, abychom vyřešili tento těžký konflikt. Udělat to vojenskými způsobem se nedá,“ prohlásila kancléřka SRN Angela Merkelová na páteční závěrečné tiskové konferenci na summitu lídrů EU v Bruselu.

Erdogan podporuje ofenzívu Ázerbájdžánu

Turecký prezident Tayyip Erdogan prohlásil, že by Baku mělo i nadále pokračovat ve své ofenzívní operaci v Náhorním Karabachu.

„Ázerbájdžán již osvobodil velké území. Doufám, že bude pokračovat ve svém boji, dokud neosvobodí všechny své země v Karabachu,“ řekl během svého vystoupení v Konye. Vysílání probíhalo na jeho Twitteru.

Turecký prezident upozornil, že ázerbájdžánská armáda v posledních dnech osvobodila od arménské okupace velké množství okupovaných území.

„Arménská armáda opakovaně páchala provokace vůči Ázerbájdžánu. Po poslední provokaci však následovala pro Arménii neočekávaná odpověď. Turecko bylo a bude na straně přátelského Ázerbájdžánu,“ zdůraznil.

Arménský premiér Nikol Pašiňan přitom poznamenal, že Jerevan trvá na zastavení střelby v regionu. Dodal také, že se Arménie nachází v neustálém kontaktu s ruskou stranou.

„Vláda je ve stálém kontaktu s Ruskem a chování Turecka vytváří problémy celému mezinárodnímu společenství,“ prohlásil Pašiňan v rozhovoru pro The Globe and Mail, jak uvádí tisková služba arménské vlády.

Rovněž uvedl, že vítá prohlášení vedení Minské skupiny OBSE spolupředsedajících zemí – Ruska, USA a Francie, a rovněž odsuzuje turecké odmítnutí výzvy k míru.

Konflikt v Náhorním Karabachu

Ministerstvo obrany Ázerbájdžánu dne 27. září prohlásilo, že Ozbrojené síly Arménie ostřelovaly obce na linii dotyku v Karabachu a že došlo k obětem na životech mezi civilisty a vojáky. Podle prohlášení Ministerstva obrany Arménie byl Náhorní Karabach „vystaven leteckým a raketovým útokům“. V Jerevanu prohlásili, že Baku „zahájilo ofenzívu“ v karabašském směru. V neuznané Republice Arcach oznámili, že byly z děl ostřelovány obce v Náhorním Karabachu, mj. i metropole Stěpanakert. Úřady místní obyvatele vyzvaly, aby se ukryli, a později v Náhorním Karabachu vyhlásily stanné právo a mobilizaci.

Stanné právo a všeobecnou mobilizaci vyhlásila také Arménie. Bývalý náměstek ministra spravedlnosti Arménie a bývalý ombudsman Náhorního Karabachu Ruben Melikjan v rozhovoru pro Sputnik prohlásil, že všeobecná mobilizace byla v Arménii vyhlášena poprvé. Prezident Ázerbájdžánu schválil vyhlášení stanného práva v řadě měst a regionů země, a zákaz vycházení v zemi, vyhlásil také částečnou mobilizaci.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DRx7

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVyužívání teroristů je nepřijatelné: lídři Francie a Arménie si znovu zatelefonovali   
Pridal tk Sobota 03 říjen 2020 - 06:03:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Arménský premiér Nikol Pašinjan poděkoval francouzskému prezidentovi Emmanueli Macronovi za jeho zásadový postoj k nepřípustnosti rozpoutání války.

Využívání ozbrojených teroristů ve vojenských akcích je nepřijatelné: s takovým společným stanoviskem vystoupili arménský premiér Nikol Pašinjan a jeho francouzský kolega Emmanuel Macron, kteří spolu v pátek telefonicky hovořili. Podrobnosti uvádí tisková služba arménské vlády.

Pašinjan poděkoval francouzskému prezidentovi za jeho zásadový postoj k nepřípustnosti rozpoutání války.

Podle prohlášení spolupředsedů Minské skupiny OBSE z 1. října francouzský prezident zdůraznil důležitost brzkého ukončení nepřátelských akcí a obnovení mírového procesu.

Pašinjan považuje invazi Turecka a jím sponzorovaných teroristů do regionu za nepřijatelnou a zdůraznil, že bez stažení těchto sil není možné obnovit bezpečnost v regionu. V souvislosti s nastolením bezpečnosti Nikol Pašinjan zdůraznil důležitost úzké spolupráce mezi zeměmi spolupředsedajícími Minské skupině OBSE.

Spolupředsedové Minské skupiny OBSE navrhují příměří v Karabachu za účelem vyvezení těl vojáků

Spolupředsedové Minské skupiny OBSE navrhují stranám konfliktu v Karabachu vyhlášení humanitárního příměří za účelem vyvezení těl mrtvých vojáků. Uvádí se to v prohlášení spolupředsedů Minské skupiny OBSE Igora Popova (Rusko), Stephana Viscontiho (Francie) a Andrewa Shofera (USA).

Spolupředsedové opakovaně vyzývají strany konfliktu, aby okamžitě ukončily střety a bez předběžných podmínek se vrátily ke smysluplným jednáním.

Strany zdůrazňují, že zapojení externích stran do konfliktu podkopává úsilí o dosažení míru v regionu.

Spolupředsedové důrazně odsuzují vojenské akce v oblasti konfliktu v Karabachu a útoky vůči územím Arménie a Ázerbájdžánu za hranicemi kontaktní linie. Spolupředsedové jsou znepokojeni zprávami o rostoucím počtu civilních obětí. Útoky na mírové cíle jsou každopádně nepřijatelné, ať jsou okolnosti jakékoliv, zdůrazňují spolupředsedové.

Jerevan je připraven spolupracovat s minskou skupinou OBSE na obnovení příměří v Náhorním Karabachu, informovalo o tom v pátek ve svém prohlášení arménské ministerstvo zahraničí. Ministerstvo zahraničí uvedlo, že Jerevan důsledně odmítá a odsuzuje použití síly nebo její hrozbu, jakož i zapojení Turecka do nepřátelských akcí proti Arménii a Náhorního Karabachu.

Mezitím turecký prezident Tayyip Erdogan prohlásil, že doufá v pokračování ofenzívy ázerbájdžánské armády v Náhorním Karabachu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DRx6

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponXaver Veselý a kauza s Vandasem: Podle ČRo i Rady ČRo neporušil kodex veřejnoprávní instituce ani předvolební pravidla   
Pridal tk Sobota 03 říjen 2020 - 05:52:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poté, co se internet obletěla fotografie, na níž byl člen Rady České televize a moderátor Luboš Xaver Veselý s politikem Tomášem Vandasem, strthla se vlna reakcí. Následně jej někteří obviňovali z působení ve prospěch určitého politického hnutí nebo z toho, že porušil kodex veřejnoprávní instituce. Zřejmě to tak ale nebude.

Nyní se totiž objevily informace o tom, že Veselý tímto svým činem na Vlasteneckém setkání neporušil kodex této veřejnoprávní instituce, ani předvolební pravidla. Uvedl to Český rozhlas i Rada ČRo. Na kauzu v minulosti několikrát reagoval i sám aktér Veselý, který prohlásil, že se za svůj život vyfotil už s řadou lidí a nevidí v tom problém. Podle jeho slov totiž odmítá kádrovat, což ale na druhou stranu v žádném případě neznamená, že by souhlasil s postoji radikálů.

Zmiňme, že i přes to, že předvolební pravidla Českého rozhlasu ukládají spolupracovníkům Českého rozhlasu nevyjadřovat podporu politickým subjektům, Xavera se to zřejmě netýká. Ten byl kritizován zejména za to, že se jako spolupracovník ČRo nechal zvěčnit na fotografii s aktivním politikem, který kandiduje v nejbližších volbách, přičemž tato fotka byla následně prezentována veřejnosti. Ředitel regionálního vysílání Jan Menger se ale nechal slyšet, že v případě společné fotografie Xavera Veselého s Vandasem se jednalo o hraniční případ.

„Toto ustanovení by mohlo být v krajním případě posuzováno jako porušení pravidel, byť by šlo skutečně o hraniční případ. V situaci, kdy ovšem následně (s odstupem dvou dnů) moderátor Veselý veřejně Tomáše Vandase odsoudil, včetně jeho politických aktivit, nelze o podpoře hovořit. Došlo dokonce k opaku, tj. k odsouzení kandidujícího politického subjektu, což je nestandardní přístup, který se paradoxně mohl dostat do konfliktu s pravidly z opačné strany, ale v daném případě bylo ohrazení se namístě v reakci na to, že pan Vandas fotografii uveřejnil a vyvolal tak zdání možné podpory,“ objasnil případ ředitel regionálního vysílání.

Kromě toho Jan Menger ještě podotkl, že k osobní kritice kandidujícího subjektu nedošlo ve vysílání Českého rozhlasu, ale v rámci soukromé obrany pana Veselého.

Ve prospěch známého moderátora hrálo i to, že Tomáš Vandas sice je předsedou DSSS, ale v krajských volbách sám nekandiduje. Kromě toho Veselý na dané akci veřejně nevystoupil, pouze se na ní vyfotil s několika lidmi. Tato fotografie pak byla na sociálních sítích zveřejněna bez jeho souhlasu.

K věci se vyjádřil také předseda Rady Českého rozhlasu Miroslav Dittrich, který uvedl, že by radní měli hodnotit práci zaměstnanců rozhlasu pouze v jeho vysílání.

„V této souvislosti upozorňujeme, že Rada Českého rozhlasu má primárně kontrolovat hospodaření Českého rozhlasu a dodržování zákona či kodexu. Radě jako demokratickému orgánu nepřísluší vyjadřovat se k tomu, s kým se zaměstnanci či spolupracovníci Českého rozhlasu ve svém volném čase smějí či nesmějí stýkat, které akce mohou navštěvovat, a které nikoli. Pokud by radní jakkoli ingerovali do osobnostních práv zaměstnanců a spolupracovníků Českého rozhlasu, mohli by se obvinění například z extremismu naopak dočkat sami,“ zareagoval na stížnosti.

Šarapatka: Veselý nejednal v souladu se zákonem

Svůj názor vyslovil i jiný radní a Xaverův kolega, Zdeněk Šarapatka. Ten si stojí za tím, že Veselý nejednal v souladu se zákonem.

„Dnešního setkání místního ‚landsmanšaftu‘ v Příčovech se zúčastnil člen Rady ČT, moderátor ČRo Veselý s TÍM Vandasem. Člen Rady nesmí mít funkce v politických stranách nebo v politických hnutích, ani nesmí působit v jejich prospěch při výkonu své funkce v Radě,“ citoval tehdy Šarapatka zákon o ČT, § 5.

Proti jeho slovům se už tehdy obořil sám Xaver, který snímek s Vandasem okomentoval tak, že pokud ho někdo požádá o společnou fotku, tak nevidí důvod, proč odmítat.

„Šel jsem se podívat na akci, o které jsem už roky slyšel a chtěl jsem natočit reportáž na Youtube a to jsem také udělal a hned po akci uveřejnil. Jinak, kdokoli mě požádá o fotografii – vyhovím. Už třeba proto, že i pan Vandas možná platí koncesionářské poplatky a má právo se třeba na něco zeptat,“ vysvětlil Luboš Xaver Veselý a svým kritikům vzkázal: „Aby bylo jasno, já jsem ho o fotografii nežádal. Očekávám omluvu, ale toho se od soudruha – kádrováka nedočkám...“

Dovětek Veselého

To však nebylo vše. Veselý se následně od Vandase jasně distancoval a uvedl, že je „založením na úplně jiné straně barikády“, jen mu bylo v tu chvíli hloupé říci, že se s ním nevyfotí.

„A neřekl bych to asi nikdy. Protože mám pocit, že je to i tak trošku slušnost,“ podotkl s tím, že okamžik, kdy se Vandas přišel vyfotit, mu nebyl příjemný. Následně pokračoval: „S panem Vandasem já nemám společného vůbec nic. Naopak to, co on dělá a jak se prezentuje, z toho se mi vždycky zvedal kufr, vždycky jsem tím opovrhoval a jak jsem řekl, i v tu chvíli to nebylo příjemné.“

Navíc zdůraznil, že se Vlasteneckého setkání účastnil jako soukromá osoba, nikoliv za XTV, ČRo nebo snad Radu ČT.

„Já se chci důrazně ohradit proti tomu, že umístěním fotky na sítě vytváří Vandas nějaký klamný dojem, že já bych podporoval něco takového. V životě ne, naopak. Byl bych rád, kdyby se to k těmto lidem doneslo. Já si myslím, že takováto ideologie tady nemá místo. Velmi mě potěšilo, když soud tady tuto kapitolu už jednou uzavřel s výsledkem, který mně konvenoval. Já těmato lidma opovrhuju a je to každopádně poučení do budoucna. Nevím, jak se tomu vyhnout, já jsem se v minulosti vyfotil s kdekým,“ dodal posléze Xaver.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DQZQ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2777 sec,0.0887 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,806kB