Neděle 04 říjen 2020
Von der Leyenová: Obchodní hovory mezi UK a EU musejí být zintenzivněny   
Pridal tk Neděle 04 říjen 2020 - 06:08:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předsedkyně Evropské komise prohlásila, že je třeba „zintenzivnit“ jednání se Spojeným královstvím, má-li dojít k uzavření obchodní dohody před 31. prosincem, kdy končí přechodné období pro britský odchod z EU.

Pro potenciální obchodní dohodu bylo mezi oběma stranami dosaženo malého pokroku a britský premiér Boris Johnson stanovil termín 15. října, aby se dohodly podmínky.

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová uvedla, že „je před námi ještě mnoho práce“, ale že dohoda stojí za to „tvrdě na ní pracovat“.

„Neměli bychom zapomínat, že jsme dosáhli pokroků v mnoha různých oblastech, ale ty nejobtížnější jsou samozřejmě stále zcela otevřené,“ řekla Von der Leyenová novinářům na tiskové konferenci po summitu lídrů EU v Bruselu.

Brusel a Spojené království v pátek uzavřely poslední kolo plánovaných jednání. Britská vláda označila týdenní rozhovory jako „konstruktivní a rozsáhlé“.

Von der Leyenová uvedla, že hlavním nevyřešeným problémem byly „rovné podmínky“, které by zajistily spravedlivou soutěž mezi podniky z EU a Velké Británie.

Von der Leyenová v sobotu uspořádá videokonferenci s Johnsonem, aby „zhodnotili“ stav jednání a projednali další kroky.

Setkání se konalo jen několik dní poté, co Brusel prohlásil, že podnikne právní kroky ohledně nového zákona o vnitřním trhu Johnsonovy administrativy, který má přednost před částmi závazné britské dohody o vystoupení.

Do konce přechodného období pro odchod Velké Británie z EU zbývá méně než 100 dní. Pokud nedojde k žádné dohodě, řízení obchodu by se vrátilo k pravidlům stanoveným Světovou obchodní organizací. To by vedlo k zavedení cel na mnoho zboží vyváženého ze Spojeného království do EU.

esf

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump byl přijat k léčbě do Národního vojenského zdravotnického střediska   
Pridal tk Neděle 04 říjen 2020 - 06:07:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump zůstane několik dní ve vojenské nemocnici poté, co jeho test na COVID-19 byl pozitivní. Jeho administrativa a volební kampaň se budou snažit přizpůsobit mimořádnému obratu v jeho bouřlivém prezidentství, v pátek uvedl Bílý dům.

„Z opatrnosti a na základě doporučení svých lékařských odborníků bude prezident v příštích několika dnech pracovat v prezidentských kancelářích ve Walter Reed,“ uvedla tisková mluvčí Bílého domu Kayleigh McEnanyová. Dodala, že má Trump mírné příznaky a zůstává v dobré náladě.

Trump je považován za vystaveného vyššímu riziku závažnému průběhu nemoci COVID-19 kvůli jeho věku a hmotnosti. Během svého působení v úřadu zůstal ve zjevně dobrém zdravotním stavu, ale není známo, že by pravidelně cvičil nebo dodržoval zdravou stravu.

esf


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1824 sec,0.0703 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,410kB