Pondělí 05 říjen 2020
Erdogan: Jeruzalém patří nám!   
Pridal tk Pondělí 05 říjen 2020 - 04:22:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
"Bedlivě sledujeme utlačování Palestinců Izraelem. Jeruzalém ale patří Turecku!

Museli jsme jej v první světové válce v slzách opustit. I tak je v něm dodnes možné shledat stopy tureckého odporu. Byl to sultán Sulejman Vznešený, který vystavěl jeruzalémské Staré město.

Jeruzalémem je tudíž náš!", uvedl ve čtvrtek v parlamentu prezident Erdogan.

Zdroj: https://www.i24news.tv/fr/actu/international/europe/1601580229-jerusalem-est-notre-ville-recep-tayyip-erdogan


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNestrašte a raději se věnujte obnově ekonomiky, vzkazují lékaři v petici. Nezodpovědné nesmysly, reaguje Prymula   
Pridal tk Pondělí 05 říjen 2020 - 04:20:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Někteří lékaři jsou znepokojeni s obnovou nouzového stavu v zemi a vyzývají vládu, aby přestala strašit lidi. Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) je jejich petice projevem nezodpovědnosti a nevzdělanosti.

Mezi autory petice jsou například kardiochirurg Jan Pirk, prezident České stomatologické komory Roman Šmucler nebo psychiatr Radkin Honzák.

„Jsme si plně vědomi vážnosti situace i zdravotních rizik, která s sebou nemoc přináší. Mnohem větší nebezpečí ohrožení celkového zdraví lidu však vidíme v drastických vládních opatřeních, než v nemoci covid-19 jako takové,“ píší autoři v otevřeném dopise.

Podle nich není nutné zavádět další omezující opatření a vláda by místo nich měla raději uklidnit obyvatelstvo a přestat strašit občany počtem nakažených. Povinné nošení roušek by zavedli pouze tam, kde to jednoznačně vyžaduje epidemiologická situace.

„Nikdy v minulosti nebylo obyvatelstvo informováno o jedné konkrétní nemoci tak dlouho, tak detailně a všemi médii naráz. Veřejnost je následkem toho nebývalým způsobem vystrašena,“ tvrdí.

Kromě toho autoři petice chtějí, aby vláda neuváděla „narychlo připravené vakcíny na trh a nezaváděla vakcinaci jako povinnou“. Úsilí by pak měla soustředit na obnovu hospodářství země.

Podle lékařů nový typ koronaviru nepředstavuje pro většinu obyvatel zásadní hrozbu. Přiznávají, že covid-19 může sice představovat nebezpečí pro starší a chronicky nemocné občany. Nicméně tvrdí, že pouze ve stejné míře jako jiné koronavirové, chřipkové a další virové infekce. Naopak existuje řada jiných mnohem závažnějších onemocnění, než je covid-19.

S touto peticí, kterou podepsalo přes 25 tisíc lidí, ale rozhodně nesouhlasí ministr zdravotnictví, který tuto iniciativu označil za nezodpovědnou.

„Jsem velice znepokojen naprosto nezodpovědným přístupem signatářů této petice. Nikdo z nich nerozumí epidemiologii a překvapivě nechápe ani základní fakta. Za poslední měsíc počet zemřelých denně 10krát vzrostl ze 2 na 20,“ uvedl Prymula na Twitteru.

Ministr varoval, že pokud nebudou přijatá další opatření, příští měsíc „bude umírat 200 lidí denně v příznivém scénáři“. Kromě toho Prymula zdůraznil, že se neplánuje žádné povinné očkování občanů.

„Podobně nesmyslné jsou informace o vakcíně, ta povinná nebude,“ dodal.

V neděli v pořadu ČT Otázky Václava Moravce Prymula avizoval, že v pátek 9. října představí dlouhodobý plán opatření proti covidu-19. Některá z nich budou platit po delší dobu.

V sobotu bylo v naší zemi odhaleno celkem 2556 nových případů nákazy kronavirem. Jedná se o nejvyšší nárůst o víkendovém dni od začátku epidemie. Aktuálně je tak nakaženo 40 821 osob. Od začátku epidemie v Česku covidem -19 onemocnělo 80 605 osob a 39 073 lidí se uzdravilo. Na nemoc zemřelo celkem 711 lidí.

Nouzový stav začne platit od pondělí 5. října, a to na 30 dnů.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DSmC


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína během Státního svátku zažívá rekordně vysoké počty železničních cest   
Pridal tk Pondělí 05 říjen 2020 - 04:15:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína během Státního svátku a Svátku středu podzimu zaznamenala více než 10 milionů denních železničních cest s novým denním rekordem 15,09 milionů cestujících dne 1. října, sdělil provozovatel železnic v tuzemsku.

Desítky milionů Číňanů, kteří byli omezeni pandemií nového koronaviru, se ve středu začaly objevovat ve vlacích, protože Čínská lidová republika oslavuje 71. výročí založení a první velký státní svátek od doby, kdy v zemi propukla pandemie COVID-19.

Čínská státní železniční společnost v sobotu oznámila, že dráhy 2. října po celé zemi přepravily přibližně 12,02 milionu cestujících, přičemž železniční doprava probíhala bezpečně, stabilně a řádně.

Vrchol železničního cestování začal od 30. září, kdy počet cestující dosáhl 12,93 milionu. V letošním roce byl Státní svátek a Svátek středu podzimu ve stejný dnu, tedy 1. října.

Vrchol železniční dopravy byl první den osmidenního státního svátku, počet cestujících dosáhl 15,09 milionu, což je nový denní rekord od vypuknutí pandemie COVID-19.

Podle odhadů se v sobotu uskuteční přibližně 11,4 milionu železničních cest, protože cestovní ruch pokračuje, uvedly železniční úřady, které uvádějí do provozu dalších 570 vlaků, aby zvládly prudký nárůst cest zahrnujících turistiku a rodinné návštěvy.

Očekává se, že od pondělí do 8. října bude uskutečněno celkem 108 milionů jízd vlakem s denním průměrem přibližně 9,82 milionu cest, uvedla Čínská státní železniční společnost na začátku tohoto týdne.

Čínská státní železniční společnost uvedla, že zaznamenala zotavení cestovního ruchu díky účinné kontrole epidemie COVID-19. Dodala, že silná poptávka po cestování je umocněna volnem „zlatého týdne“, který se prodlužuje na osm dní, protože Svátek středu podzimu se překrývá s národním dnem, což je obvykle sedm dní.

Čínští turisté letos míří do domácích destinací kvůli globálním cestovním omezením COVID-19. Podle čínské on-line cestovní agentury Ctrip asi 600 milionů turistů tedy přibližně 40 procent populace během osmidenní dovolené, která začala ve čtvrtek, pravděpodobně vycestuje po celé zemi.

esf
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump po ošetření COVID-19 ve vojenské nemocnici řekl, že se „cítí lépe“   
Pridal tk Pondělí 05 říjen 2020 - 04:12:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump, který je léčen na COVID-19 ve vojenské nemocnici mimo Washington, uvedl v sobotu na videu, že se po příjezdu do nemocnice cítil špatně, ale nyní se cítí lépe.

Trump vypadal unavený a měl na sobě sako, ale byl bez kravaty. Ve videu zveřejněném na svém Twitteru uvedl: „Začínám se cítit dobře.“ Dodal: „Následující dny pro mě budou skutečný test. Uvidíme, co se stane během následujících několika dní.“

Trump byl v pátek večer hospitalizován poté, co zažil nízkou horečku, zimnici, ucpaný nos a kašel, uvedla televize ABC News podle více zdrojů s přímou znalostí této záležitosti.

Jeho lékař v sobotu večer uvedl, že lékařský tým je ohledně prezidentova zdravotního stavu „opatrně optimistický“. „Prezident Trump si vede dobře, protože od stanovení diagnózy dosáhl podstatného pokroku,“ uvedl ve svém prohlášení lékař z Bílého domu Sean P. Conley. „I když ještě trpí potížemi, tým zůstává opatrně optimistický,“ dodal lékař.

Preventivní opatření

Trump zůstane ve vojenské nemocnici několik příštích dní po pozitivním testu na COVID-19, uvedl Bílý dům v pátečním prohlášení, když se jeho administrativa a volební kampaň snažily přizpůsobit mimořádnému obratu v jeho prezidentství.

„Z velké opatrnosti a na doporučení svého lékaře a lékařských odborníků bude prezident v příštích několika dnech pracovat z prezidentských kanceláří ve Walter Reed,“ uvedla tisková mluvčí Bílého domu Kayleigh McEnanyová a upozornila, že Trump má mírné příznaky a zůstává v dobré náladě.

Prezident Trump „oceňuje silnou podporu“ pro něj i pro první dámu, dodala tisková tajemnice Bílého domu.

Prezident byl viděn pomalu kráčet z Bílého domu k čekajícímu vrtulníku, kterým měl být převezen do Národního vojenského lékařského centra Waltera Reeda v Bethesdě v Marylandu, zhruba 17 hodin poté, co oznámil, že měl pozitivní test na přítomnost koronaviru. Měl roušku a oblek a s novináři nemluvil.

„Myslím, že se mi vede velmi dobře, ale postaráme se o to, aby věci fungovaly,“ uvedl Trump v krátkém videu zveřejněném na Twitteru.

Později v pátek, poté, co byl hospitalizován s COVID-19 ve vojenské nemocnici, řekl na Twitteru, že si myslí, že dělá dobře. „Myslím, že to jde dobře! Děkuji vám všem. Láska !!!“, tweetoval prezident Trump.

Doctor Bílého domu Sean P. Conley tuto zprávu potvrdil s tím, že Trumpovi se „daří velmi dobře“ a „nevyžaduje žádný doplňkový kyslík“.

Podle zdrojů s touto otázkou měl čtyřiasedmdesátiletý prezident mírnou horečku. Doktor Conley dříve v nové zprávě uvedl, že byl v pátek odpoledne „unavený ale v dobré náladě“.

Trump je považován za vystaveného vyššímu riziku závažného vývoje COVID-19 kvůli jeho věku a hmotnosti. Během svého působení v úřadu zůstal ve zjevně dobrém zdravotním stavu, ale není známo, že by pravidelně cvičil nebo dodržoval zdravou stravu.

Brzy v pátek ráno na svém Twitteru oznámil, že on a jeho manželka Melania měli pozitivní test na COVID-19 krátce poté, co potvrdili, že jeho blízká spolupracovnice Hope Hicksová nakazila nový koronavirus.

Jednalo se o poslední překážku pro republikánského prezidenta, který v průzkumech veřejného mínění před prezidentskými volbami 3. listopadu zaostává za demokratickým soupeřem Joe Bidenem.

esf


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: To se establishment snaží Trumpa zabít?   
Pridal tk Pondělí 05 říjen 2020 - 04:07:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vypadá to tak, že establishment konečně našel cestu, jak Trumpa sprovodit ze světa.

Proč Trump nepovolal Dr. Vladimíra Zelenka z New Yorku nebo Dr. Didier Raoulta z Francie?

Proč byly Trumpovi podány experimentální léky a ne známá a bezpečná léčba hydroxychlorochinem (HCQ)?

Ze zprávy Jona Rappoporta adresované poradci Bílého domu v záležitostech koronaviru Scottu Atlasovi dne 3. října 2020

Scott: Jestliže jsou zprávy médií správné, dostává prezident dva experimentální léky: protilátkový koktejl regeneron a protivirový remdesivir.

Na což Jon Rappoport reaguje takto:

Mimo jejich individuální nepřiznivé účinky....NEBYLY ZKOUMÁNY JEJICH KOMBINOVANÉ ÚČINKY NA PACIENTA. A NYNÍ TÍMTO PACIENTEM...PRVNÍM PACIENTEM, KTERÝ JE DOSTÁVÁ...JE PREZIDENT SPOJENÝCH STÁTŮ.)

Scotte, vy o nepříznivých účincích remdesiviru víte. Jsou více než jen znepokojující. Např. poškození ledvin. Tento lék má autorizaci jen pro naléhavé případy a je určen jen pro pacienty se zvlášť těžkým průběhem nemoci z Covidu -19. Trump ovšem těžkým případem není. Co se to děje?Proč lékaři doktora Reeda tento lék do prezidenta cpou?

Oním druhým lékem je protilátkový koktejl regeneron, který se v klinických zkouškách teprve prověřuje a zatím není pro použití na lidech autorizován.

V proběhlých zkouškách protilátkových léků se dostavila zvýšená infekce. Velmi nebezpečná.

A modlete se, aby lékaři nesáhli po ventilaci. Což by mohli učinit, kdyby se zdravotní stav prezidenta v důsledku účinků mu podávaných LÉKŮ zhoršil.

Ve velké newyorské studii pacientů onemocnělých Covidem-19 je doloženo, že z věkové skupiny prezidenta Trumpa, kterým byla ventilační léčba naordinována, 97 procent zemřelo.

Prezident se nachází ve velmi nebezpečné situaci.

Každý lékař, který má aspoň kousek cti v těle, by měl už teď vykřiknout: připravuje se vražda. Předepsal byste vy pacientovi ne jeden, ale hned dva experimentální léky, z nichž každý má škodlivý účinek? A podával byste je pacientovi oba najednou? A zvlášť v situaci, kdy ten pacient není vážně onemocnělý? A zvlášť tehdy,
když účinky oněch dvou léků, podávaných najednou, dosud nikdo neprověřoval?

PROČ LÉKAŘI WALTERA REEDA LÉČÍ TRUMPA, JAKO BY UŽ BYL V POSLEDNÍM TAŽENÍ?

Jako by jeho život visel už jen na vlásku a oni tedy byli nuceni hodit na jeho záchranu všechno to, co mají k dispozici?

Kdo v těchto okamžicích dohlíží na prezidentův život? Nechtějí ho lékaři zabít?

Zdroj: P.C.Roberts: Are they murdering president trump?

Překlad: Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2439 sec,0.0891 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,486kB