Středa 07 říjen 2020
EU není pro Ukrajinu bankomatem: šéf evropské diplomacie skandální frázi znovu zopakoval   
Pridal tk Středa 07 říjen 2020 - 09:54:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vysoký představitel Evropské unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josep Borrell se během tiskové konference v Bruselu po summitu EU-Ukrajina vyjádřil ke své frázi, že Evropa není pro Kyjev bankomatem. Znovu uvedl, že pomoc sjednocené Evropy není bezplatná a závisí na úspěchu reforem v zemi.

Politik byl požádán, aby vysvětlil své prohlášení, které způsobilo hodně rozruchu.

"Neodstraňuji slova z kontextu." Řekl jsem, že pomoc EU zaměřená na Ukrajinu je poskytována za konkrétních podmínek. Nejsme charita, ani bankomat. Pomáháme, protože vytvoření demokratické Ukrajiny je v zájmu EU a podmínkou naší pomoci je úspěch demokratických reforem, “uvedl Borrell.

Poté si pohovořil o roli Zelenského v reformách na Ukrajině.

"Chci zdůraznit, že prezident Zelenskij dosáhl významného pokroku v klíčových reformách, včetně bankovnictví a daní," ocenil ukrajinského prezidenta Borrell.

esfSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin byl informován o úspěšném testu hypersonické rakety Zircon   
Pridal tk Středa 07 říjen 2020 - 09:34:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Náčelník generálního štábu ruských ozbrojených sil Valerij Gerasimov informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o úspěšném zásahu hypersonické řízené střely Zircon na cíl v Barentsově moři.

"Práce na systému Zircon a fáze úspěšného testování této střely jsou velkou událostí nejen v životě ozbrojených sil, ale také v celém Rusku,“ sdělil Putin.

Poznamenal, že vybavení ozbrojených sil - armády a námořnictva - nejnovějšími zbraňovými systémy, které dlouhodobě nemají na světě obdoby, zajišťuje obranyschopnost státu.

Ruské ministerstvo obrany v tiskové zprávě upřesnilo, že 6. října vypálila hlavní fregata projektu admirála Sovětského svazu Flešova Gorškova hypersonickou řízenou střelu Zircon na námořní cíl, nacházející se v Barentsově moři, z Bílého moře.

„Zirkon“ s přímým zásahem úspěšně zasáhl námořní cíl ve vzdálenosti 450 km. Rychlost rakety byla více než Mach 8.

26. července ruské ministerstvo obrany oznámilo, že země úspěšně dokončuje testy hypersonické rakety Zircon.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov uvedl , že nové zbraně, které již byly oznámeny a jsou vyráběny, zaručí nezranitelnost území země.

esf

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa židovského studenta v Hamburku zaútočil podivín vojenskou lopatkou   
Pridal tk Středa 07 říjen 2020 - 04:37:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V neděli došlo před synagogou v německém Hamburku k útoku na židovského studenta. Toho napadl muž oblečený v maskáčích vojenskou polní lopatkou a vážně ho zranil. Útok tak připomíná podivný útok na synagogu v německé městě Halle loni v říjnu. Útočník byl následně zadržen ochrankou židovského svatostánku a předán policii. Podle policie působil naprosto zmateně a podivně. Podle policie se jedná o německého občana (etnicitu policie neuvedla, ale podle informací z jiných zdrojů se jedná o osobu s muslinskými a kazašskými kořeny) a údajně měl na tašce lístek se svastikou. Nyní lze očekávat, že německý establishment to se incident zjevného blázna pokusí opět využít k útoku na německou opozici a vlastenecké kruhy.

Útok proběhl během židovského svátku sukkot, který navazuje na svátek jom kipur.

D. Roubíček
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFED oznámil, že končí s papírovými penězi a velkým odběratelům bankovek a mincí oznámil, že pro rok 2020 už nepřijímá objednávky na tisk nových dolarových bankovek   
Pridal tk Středa 07 říjen 2020 - 04:32:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
FED oznámil, že končí s papírovými penězi a velkým odběratelům bankovek a mincí oznámil, že pro rok 2020 už nepřijímá objednávky na tisk nových dolarových bankovek, zákazníci FEDu (banky, retailoví obchodníci, směnárny) mají recyklovat a používat staré bankovky a mince až do jejich úplné degradace! FED navíc přestal distribuovat mince po celých USA, obchodníci nemají na vracení a rozměňování lidem, a tudíž musí odmítat úplně platby v hotovosti, anebo je omezovat na malé bankovky! A to všechno pod záminkou COVIDU-19 přenášeného na hotovosti!

Ve Spojených státech došlo na nejhorší. Americký FED začal velkým odběratelům papírových bankovek a mincí rozesílat v posledních hodinách oznámení, že přestává tisknout a razit nové bankovky a mince v důsledku nákazy COVID-19 a obchodním partnerům FED doporučuje, aby svým zákazníkům namísto bankovek poskytovali pokladniční poukázky, elektronické vouchery, dárkové debetní karty a další formy bezhotovostních platebních instrumentů.

Informaci dnes jako první přinesl americký server Infowars, kterému se dostal do ruky materiál od zaměstnance největší kalifornské kreditní společnosti California Credit Union, která je největším provozovatelem bankomatů v Kalifornii. Tyto společnosti, jako je právě Credit Union, objednávají u FEDu nákupy nových bankovek a mincí pro potřeby svých bankomatů a maloobchodních klientů, které zásobí hotovostí a mincemi.

První signál, že se něco děje, se objevil již počátkem léta, když maloobchodníci začali hlásit, že nemají k dispozici mince a nemají tak na vracení klientům. Americký FED oznámil, že v důsledku COVID-19 se zastavil dodavatelský řetězec niklu, mědi a dalších materiálů potřebných pro ražbu mincí, a proto mnoho obchodníků přestalo přijímat hotovost, protože neměli drobné na vracení zákazníkům.

Situace však eskaluje a dnešní informace Infowars potvrzuje, že COVID-19 je využíván jako záminka ke zrušení hotovosti v USA a k přechodu do éry bezhotovostní společnosti, kdy peníze půjde jednoduše mazat, zmrazovat, suspendovat, anulovat, navyšovat, převádět, a to bez souhlasu majitele účtu a prostředků, které na elektronickém účtu má. Na celý skandál, že FED přestal tisknout bankovky, se přišlo úplně náhodou.

FED oznámil, že přestává úplně tisknout nové bankovky, nové mince se nerazí už od prázdnin

Jeden ze zaměstnanců Credit Union totiž poskytl Infowars interní dokument od FEDu, kde centrální banka reaguje na objednávku nové série dolarových bankovek s novými bezpečnostními prvky, protože Američané si na Vánoce dávají místo dárků peníze v hotovosti a ve velké oblibě jsou nové a “voňavé” bankovky přímo z tiskárny, které mají charakteristickou vůni po fialkách, což je způsobeno zvláštním barvivem, které je použito pro tisk amerických dolarových bankovek na bázi kyanidu a indigového barviva.

V dokumentu totiž FED odpověděl Credit Unionu, že již nepřijímá objednávky na tisk nových bankovek, a to kvůli COVID-19. FED tak přestal tisknout nové bankovky a odběratelům doporučuje recyklaci bankovek, jejich desinfekci, vyžehlení, pokud jsou pomačkané, a jejich používání až do stavu degradace. FED podle všeho neuvažuje, že by začal razit nové mince a tisknout nové bankovky, protože dokud bude trvat epidemie viru, FED odmítá tisknout a razit nové peníze. Snaží se tak dotlačit své odběratele k přechodu na bezhotovostní platby.

Možná jste si všimli, že banky v Evropě začaly omezovat výběry hotovosti z bankomatů. Namísto bývalého limitu 2 000 EUR dnes mnoho bank snížilo limity na výběr na pouhých 200 EUR, tedy desetkrát méně než před virovou krizí. Banky to zdůvodňují tím, že lidé začali více platit kartami a už nepotřebují tolik hotovosti, jenže to je přesně obráceně. Lidé platí více kartami, protože bankomaty už nevydávají takové objemy hotovosti jako vydávaly před virovou krizí.

Je to snaha vyvolat diskusi o tom, jestli dříve bylo vejce nebo slepice, a jestli omezení výběrů z bankomatů je důsledkem toho, že lidé platí raději kartami, anebo je to příčina nedostatku hotovosti v bankomatech, což nutí lidí platit kartami. Hlavním cílem tohoto procesu je úplné zrušení hotovosti, aby banky a stát měly absolutní kontrolu nad každým člověkem. Hotovost je totiž o svobodě člověka, protože hotovost vám nikdo nemůže “vypnout” nebo “zmrazit”.

Obchody nemají na vracení drobných a omezují či ruší platby v hotovosti, nosatý FED se vymlouvá na moribundus

O situaci přímo na Floridě nás informovala naše stálá čtenářka a zpravodajka z Floridy, paní Karolína, která nám zaslala několik šokujících fotografií pořízených v obchodě 7 Eleven a v jedné pizzerii, kde zákazníky upozorňují, aby platili v hotovosti, pokud možno přesně, protože obchod nemá drobné na vrácení, anebo aby lidé platili kartami, tedy bezhotovostně. Na další fotografii vidíte, že kvůli nedostatků mincí na trhu obchod přijímá pouze bankovky do nominální výše 20 dolarů. Nedostatek hotovosti a mincí trvá v USA už několik měsíců a FED celou situaci eskaluje tím, že odmítá tisknout a razit nové peníze s výmluvou na COVID-19.

Pokud by se něco takového stalo v jiné zemi, vedení FEDu by bylo zastřeleno za sabotáž národní ekonomiky. Jenže, FED dělá pouze přesně to, co je součástí plánu maskovaného pod rouškou hysterie okolo virové nákazy. Žádná krize nesmí přijít nazmar, a proto FED se snaží využít epidemiologickou hrozbu nafukovanou americkými levicově liberálními médii do absurdních rozměrů takovým způsobem, aby většinová americká veřejnost na hotovost úplně zanevřela a ze strachu z nákazy začala platit jenom bezhotovostně, především pomocí platebních karet nalinkovaných do chytrých telefonů.

Plaťte mobilem a pozvěte tak Velkého bratra přímo do svého bytu

Jistě jste si všimli, že v poslední době po vás Google a Apple chtějí, abyste si nalinkovali do mobilu svoji platební kartu a potom platili svým mobilem v obchodech, že prostě přiložíte svůj telefon k platebnímu terminálu místo své platební karty a platba proběhne. Placení mobilem se zdá jako skvělý nápad, protože nemusíte s sebou tahat plastové platební karty, což je výhodné ve chvíli, kdy jich máte víc, ale vy si je můžete nalinkovat do svého mobilu. Jenže, pozor! Jak mně upozornil administrátor, je v tom bezpečnostní hrozba.

S každým zaplacením mobilem se totiž přenáší nejen informace o vaší kartě do terminálu, ale banka, Google či Apple a poskytovatel plateb se dozví i další tři údaje: Sériové číslo SIM karty, sériové číslo zařízení telefonu IMEI a údaj o držiteli telefonu podle jeho Google ID nebo Apple ID. Administrátor mi k tomu napsal, že tyto údaje potom Google, Apple a banka používají ke sledování člověka 24 hodin denně k monitorování platebních a pohybových návyků, které lze potom zkompilovat do XML souboru, vyexportovat a předat dál, např. některým orgánům, firmám, sociálním sítím, jednotlivcům, tajným službám atd. Pokud člověk nemá platební kartu v mobilu, operátor, Google, Apple a ani banka se k těmto údajům tak snadno nedostanou, tedy rozhodně ne tak snadno a už vůbec ne v jednom jediném XML souboru.

Konec hotovosti pod nějakou zdravotní záminkou už brzy i v Česku, je to jen otázka času

Představte si, že by ČNB řekla, že už nebude tisknout papírové bankovky a razit mince, protože kvůli COVID-19 je používání hotovosti rizikem přenosu viru. Roman Prymula je všehoschopný a jakmile se dozví, že FED v USA přestává tisknout hotovost a razit mince kvůli prý ochraně zdraví, můžete si vsadit, že dříve či později nařídí opatření na omezení používání hotovosti i v ČR, samozřejmě ve jménu ochrany zdraví lidu. Stejně tak si možná všímáte, že banky končí s posíláním SMS zpráv pro přihlašování do internetových bankovnictví a namísto toho tlačí zákazníkům aplikace do chytrých telefonů. Někdo si myslí, že je to snaha bank, aby se ušetřilo na platbách operátorům za SMS, ale to je nesmysl, protože ty náklady jsou dávno započteny v provozních nákladech banky, v úrocích, v poplatcích atd.

Jde o úplně něco jiného, o to samé, jako s těmi nalinkovanými platebními kartami do mobilu. Pokud máte v mobilu bankovní a přihlašovací aplikaci banky, tak v tom okamžiku banka s vámi žije v bytě a sleduje, kde se pohybujete, co děláte, co čtete, kam s mobilem chodíte, jestli sportujete a běháte, jestli se vozíte autem, nebo chodíte pěšky, do jakých obchodů chodíte, s kým se stýkáte. Tohle všechno umožňují bezhotovostní platby, aplikace a chytré telefony. Jenže, když použijete hotovost, nic z tohoto není možné. Banka nic neví, mobilní operátor nic neví, Google nic neví, Apple nic neví, nikdo nic neví. A právě proto FED přestává v USA tisknout a razit peníze. Šachová koncovka NWO právě dorazila. A pamatujte, do ČR to dorazí co nevidět!

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEU chce zavádět nové daně, které bude přímo vybírat a budou jejím vlastním zdrojem. To je další krok k vytvoření jednoho centralizovaného státu s vlastním nezávislým rozpočtem. To podpořil i Babiš   
Pridal tk Středa 07 říjen 2020 - 04:20:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropská unie chce zavádět nové daně, které bude přímo vybírat a budou jejím vlastním zdrojem. To je další krok k vytvoření jednoho centralizovaného státu s vlastními daněmi a vlastním nezávislým rozpočtem. Toto bohužel podpořil na minulém summitu i premiér Andrej Babiš. Hnutí SPD odmítá, aby Evropská unie vybírala daně. Peníze patří českým občanům, a ne Bruselu! Ukazuje se, že EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve se z ní dostaneme, tím lépe!

Státy Evropské unie by se měly co nejrychleji dohodnout o nových zdrojích peněz, kterými budou financovat příští sedmiletý rozpočet a splácet dluh za chystaný pokrizový fond pomoci ekonomikám. Shodli se na tom poslanci Evropského parlamentu, podle nichž by unie měla již od příštího roku těžit z většího počtu zdrojů, než navrhli lídři členských zemí na červencovém summitu. Europoslanci předpokládají celkem šest nových daní či poplatků. Informovala ČTK.

EU se kvůli fondu o objemu 750 miliard eur (téměř 20 bilionů korun) chystá zadlužit na finančních trzích a dluh splácet do půlky století. Jako první by v příštím roce chtěli zavést poplatek z nerecyklovaných plastů, později uhlíkové clo či digitální daň.

Europoslanci navíc navrhli, aby již od ledna mířila do společných fondů kromě poplatku za plasty také část peněz, které mají členské země z prodeje emisních povolenek. Za dva roky by podle nich měla unie schválit uhlíkové clo a digitální daň, o rok později pak poplatek z finančních transakcí. V roce 2026 by pak sérii nových zdrojů mělo uzavřít schválení nové daně pro firmy...

Hnutí SPD odmítá, aby Evropská unie vybírala daně. Peníze patří českým občanům, a ne Bruselu. Ukazuje se, že EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve se z ní dostaneme, tím lépe!

Radim Fiala

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOkamura se zastal, jako jediný vrcholný politický představitel, Arménu před Azerskou a tureckou agresi   
Pridal tk Středa 07 říjen 2020 - 04:18:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Už druhý týden za malého zájmu médií v České republice pokračuje válka mezi Arménií a Ázerbájdžánem, který stále více podporuje Turecko. Turecko přesunuje na frontu i islámské bojovníky ze Sýrie. Obě strany už nasadily raketové systémy a denně přibývají stovky obětí. Válka se vede o Náhorní Karabach, který byl v sovětských dobách uměle předán Ázerbájdžánu přesto, že na něm žijí od nepaměti Arménové.

Turecko v této válce pokračuje v záměru obnovit islámskou Osmanskou říši. Křesťanští Arménové stojí na Kavkaze Turecku v cestě. To je hlavní důvod dnešní války. Hnutí SPD je přesvědčeno, že Česká republika by měla Arménii plně podpořit.

Tomio Okamura
místopředseda Poslanecké sněmovny a šéf hnutí SPD

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEvropští lidovci zradili arménské křesťany a podpořili islamisty! Prosím nevolte je ve volbách!   
Pridal tk Středa 07 říjen 2020 - 04:07:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Přátele, moc Vás prosím rozmyslete se, jestli půjdete teď v pátek a sobotu k senátním volbám a jestli opravdu chcete volit kandidáty KDU-ČSL, například v mém volebním obvodě pana Carbola z KDU-ČSL, který dlouhodobě působí ve vlnných pozicích. Nic osobního proti panu Carbolovi nemám, ale jím ovlivňovaná strana KDU-ČSL je součásti Evropské lidové strany, která dlouhodobě hájí zájmy nepřátel původních Evropanů a křesťanů. Aktuálně se Evropští lidovci podílejí na tom, aby EU neodsoudila útok muslimského Ázerbájdžánu na křesťanské Armény, blokují jakékoliv skutečné sankce proti islamistické diktatur v Turecku a posílají islamistům od nás z EU miliardy euro, které vybrali z naších daní. Takoví politici si nezaslouží být podporování!! Prosím to už raději volte starostku Frýdlantu paní Pešatovou ze STAN.

Informace o situaci nejen na Kavkaze, ale i o tom, jak vedení EU blokuje šanci na nějaký postup proti agresivnímu Turecku a Ázerbájdžánu, přináší pravidelně zde na webu Ivan David (seznám článku). Nebuďte slepí a obětujte prosím chviličku a běžte k volbám a pokud chcete bránit Evropu (a třeba i křesťanství) před levicovým domácím fanatismem i imigrantským islámským fanatismem, tak rozhodně nevolte KDU-ČSL, ale volte jejich konkurenci!Jiným způsobem než odstavením od moci je totiž nezastavíme a oni dál budou moci si hrát svou falešnou hru, kdy před Vámi voliči se tváři jako obránci křesťanství a konzervativismu, ale jejich skutečné poltické kroky jsou namířeny jasně k podpoře neomarxistů, islamistů a nepřátel křesťanů.

Přátelé, je to jen na Vás! Jen vy svou účasti či neúčastí a tím pro koho budete hlasovat rozhodnete nejen o osudu nás v ČR, ale celé Evropy. Tak jako se dnes v Náhorním Karabachu bojuje i za nás v Evropě, tak u nás ve volbách rozhodujeme i o jejich osudu.

Lukáš Lhoťan
je autorem knihy Arménsky holocaust.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurecko přesunulo k Černému moři S-400   
Pridal tk Středa 07 říjen 2020 - 04:01:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecko přesunulo protiletadlové raketové systémy S-400 ke svému černomořskému pobřeží. Informuje o tom Sputnik Turecko. Údajným cílem jsou cvičení.

Na sociálních sítích se objevily záběry vojenského konvoje s komponenty raketového komplexu, který se pohybuje přes město Samsun směrem k sousední provincii Sinop, kde podle očekávání cvičení proběhnou.

Turecké úřady přesun techniky dosud nekomentovaly.

Další turecká média, včetně Yeni Akit, také upozorňují na uzavření vzdušného prostotu nad Sinopem.

Turecko začalo dostávat nejmodernější ruské systémy protivzdušné obrany v polovině loňského července. Tato smlouva mezi zeměmi byla však uzavřena ještě v roce 2017.

Dodávky vyvolaly krizi ve vztazích Ankary a Washingtonu, který trval na zamítnutí obchodu s ruskými komplexy a navrhoval své vlastní Patrioty. Spojené státy rovněž odstranily Turecko z programu výroby nejmodernější stíhačky páté generace F-35 a vyhrožovaly zavedením sankcí proti Turecku podle zákonu CAATSA, tedy jako proti protivníkovi USA. Ankara však pokračovala v jednáních s Moskvou ohledně další dodávky S-400.

Dle šéfa ruské Federální služby pro vojensko-technickou spolupráci Dmitrije Šugajeva jednání ohledně dodávky druhého pluku S-400 jsou v pokročilém stádiu, ale dohoda ještě uzavřena nebyla. „Nyní ještě diskutujeme o některých podrobnostech, dokončujeme jednání a čekáme na rozhodnutí tureckých partnerů, abychom podepsali ještě jednu opci,“ sdělil Šugajev.

Své znepokojení ohledně dodávek ruských systémů protivzdušné obrany vyjadřoval i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg. Podle jeho slov „existují reálné problémy“ spojené s neslučitelností S-400 se systémy NATO a „potenciálním rizikem pro spojenecká letadla“. Turecko odpovědělo, že zakoupilo S-400, protože nechce být věčným žadatelem u aliance.

V polovině září turecký ministr zahraničí Mevlüt Cavusoglu prohlásil, že S-400, které byly obdrženy jeho zemí, ještě nejsou v bojovém provozu. Připomeňme ale, že prezident země Recep Tayyip Erdogan předtím avizoval uvedení strojů do provozu v dubnu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DTAg
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠéf ruské rozvědky okomentoval konflikt v Náhorním Karabachu. Říká, že tam směřují tisíce bojovníků z Blízkého východu   
Pridal tk Středa 07 říjen 2020 - 03:58:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tisíce radikálů bojujících na Blízkém východě včetně bojovníků několika teroristických organizací se přesouvají do zóny konfliktu v Náhorním Karabachu. Uvedl to šéf ruské Služby vnější rozvědky Sergej Naryškin.

„Podle informací, které má SVR k dispozici, se do zóny konfliktu stahují žoldnéři z bojujících na Blízkém východě mezinárodních teroristických organizací, včetně Džabhat an-Nusry*, Firqat Hamzy, Sultan Murad, a zároveň extremistických kurdských organizací. Jde přitom o stovky a dokonce tisíce radikálů, kteří chtějí vydělat na nové karabašské válce,“ uvedl Naryškin.

Naryškin rovněž zdůraznil, že zcela novým faktorem vnějšího ovlivňování situace je otevřená podpora Ázerbájdžánu ze strany Turecka.

„Ke střetům podél linie dotyku v Náhorním Karabachu docházelo i dříve. Současné zostření situace vyvolává větší znepokojení nejen kvůli svému rozmachu, ale zásadně novému ovlivňování vnějších faktorů. Na stranu Ázerbájdžánu se poprvé tak otevřeně a jednoznačně postavilo Turecko,“ sdělil.

„V Moskvě si všímají eskalace napětí kolem Náhorního Karabachu s rozrušením. Pro Rusko jako spolupředsedu minské skupiny OBSE je nová válka v regionu nepřípustná. Není nám rovněž lhostejné, že během ozbrojených střetů umírají lidé přátelských nám arménského a ázerbajdžánského národu,“ dodal.

Ozbrojené střety na linii dotyku v Náhorním Karabachu začaly 27. září. Arménie a Ázerbájdžán se navzájem obviňují z rozpoutání konfliktu, informuje se o dělostřeleckém ostřelování civilních obcí neuznané republiky, včetně jejího hlavního města Stěpanakertu. Arménie vyhlásila válečný stav a všeobecnou mobilizaci. Ázerbájdžán vyhlásil částečnou mobilizaci a místy válečný stav.

Prezidenti Ruska, USA a Francie vyzvali znepřátelené strany, aby zastavily ozbrojené střety a zavázaly se k zahájení jednání bez předběžných podmínek. Odsoudili také eskalaci napětí a vyjádřili soustrast příbuzným zahynulých a zraněných. Turecko ze své strany uvedlo, že je připraveno poskytnout Ázerbájdžánu jakoukoli požádanou pomoc.

Konflikt v Náhorním Karabachu začal v únoru roku 1988, kdy Náhorně-Karabašská autonomní oblast vyhlásila vystoupení ze složení Ázerbájdžánské SSR. V průběhu ozbrojené konfrontace v letech 1992 až 1994 ztratil Ázerbájdžán kontrolu nad Náhorním Karabachem a sedmi přilehlými okresy.

Od roku 1992 probíhají jednání o mírovém urovnání konfliktu v rámci minské skupiny OBSE za spolupředsednictví Ruska, USA a Francie. Ázerbájdžán trvá na zachování své územní celistvosti, Arménie zase hájí zájmy neuznané republiky, protože Republika Arcach není smluvní stranou.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DTAf
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína odmítá neopodstatněná obvinění EU ohledně Xinjiangu   
Pridal tk Středa 07 říjen 2020 - 03:55:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína rozhodně odmítá a je proti neopodstatněným obviněním představitelů EU, České republiky a Kanady ohledně otázek týkajících se Xinjiangu (Sin-ťiangu), Tibetu a Hongkongu a naléhá na ně, aby přestali zasahovat do vnitřních záležitostí Číny. Uvedl to v pondělí čínský úředník.

Dai Bing, náměstek čínského stálého zástupce a velvyslanec při OSN, to učinil v pondělí na zasedání Valného shromáždění Organizace spojených národů (OSN) poté, co tito představitelé obvinili Čínu z jednání v záležitostech týkajících se Xinjiangu, Tibetu a Hongkongu. „Tato obvinění jsou „úplnou dezinformací“, která je zcela v rozporu se skutečností,“ zdůraznil Dai.

Dai Bing poukázal na to, že otázky související se Xinjiangem, Tibetem a Hongkongem nejsou v žádném případě problémem lidských práv. A mimo jiné zdůraznil, že se jedná o vnitřní záležitosti Číny.

Čínský velvyslanec při OSN Dai Bing uvedl, že Čína má neochvějné odhodlání bránit národní suverenitu; implementovat princip „Jedna země, dva systémy“; udržovat stabilitu a rozvoj Xinjiangu; a postavit se proti jakýmkoli vnějším zásahům, a také vyzval EU, Českou republiku a Kanadu, aby respektovaly fakta, zbavily se svých ideologických předsudků a přestaly politizovat otázky lidských práv.

Dai Bing rovněž vyzval zmíněné představitele, aby přestali zneužívat platformu OSN k vyvolávání konfrontace. Požádal příslušné strany, aby se vrátily na správnou cestu k dialogu a spolupráci a spolupracovaly s dalšími zeměmi na řešení výzev a problémů.

esf


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2410 sec,0.0824 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,740kB