Čtvrtek 08 říjen 2020
Od pondělí začnou platit nová protikoronavirová opatření   
Pridal tk Čtvrtek 08 říjen 2020 - 17:44:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministr zdravotnictví Roman Prymula dnes ohlásil nová opatření proti šíření covidu-19, ta budou platná od pondělí. Připomeňme, že dnes česká vláda jednala o epidemiologické situaci v zemi, což původně ale plánovala na pátek.

Během tiskové konference ministr zdravotnictví oznámil, že od 12. října a to na dobu 14 dní budou zcela zastaveny všechny kulturní akce, uzavřou se divadla a kina. Nebude také možné strávit volný čas například v zoologických zahradách.

Nová omezení se také vztahují na sportovce, kteří nebudou moci do vnitřních sportovišť a musí trénovat venku o maximálním počtu 20 osob. Fitness centra a vnitřní bazény se přitom uzavřou hned od zítřka. Všechny profesionální soutěže jsou na dva týdny také pozastaveny.

„Co se týká speciálních výjimek, je možnost sehrání mezistátních zápasů, ale bez diváků a v omezeném režimu,“ dodal Prymula.

Nová omezení se dotkla také restaurací, které budou muset zavírat ve 20:00, u jednoho stolu mohou sedět pouze čtyři lidé, ještě menší počet, pouze dva, je stanoven pro jídelny a obchodní centra.

Omezen má být i provoz úřadů - na dva dny v týdnu. Pro veřejnost budou otevřeny jen na pět hodin.

Základní školy dle nových nařízení mají učit polovinu žáku 2. stupně prezenčně a další polovinu na dálku, po týdnu se děti vymění. Distančně se budou učit vysokoškoláci a středoškoláci.

Úřady také poskytnou možnost dobrovolné izolace v hotelech pro nakažené, kteří chtějí zabránit šíření koronaviru uvnitř svých rodin. Provoz hotelů přitom nebude omezen.

Navíc ministr varoval před dosažením maximálních kapacit ve zdravotnictví. Další opatření jsou dle něj potřebná, aby se zabránilo prudkému nárůstu počtu hospitalizovaných.

„Prudce narůstající je počet osob, které vyžadují zásadní intenzivní péči. Kontinuálně narůstající je i počet zemřelých,“ uvedl.

Během dnešní tiskovky Prymula rovněž nastínil projekt protestování asi celé populace Česka pomocí antigenních testů, pro které nejsou laboratoře potřebné. Skutečný počet nakažených je dle něj mnohem vyšší, než se odhaduje. Současně se o projektu jedná s praktickými lékaři.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponK narozeninám VVP   
Pridal tk Čtvrtek 08 říjen 2020 - 17:19:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je mnoho autorů vědoucích jak zkomplikovat připomínku dnešních narozenin prezidenta Putina (07-10-1952). Zástupně uvedu tři: Hegemon v odcházení, USA. Kam odchází, nikdo neví. Covid-19 v akci. Kdy skončí, nikdo neví, a kdo ví, ten to nepoví. Tzv. spojenci s více vektorovou zahraniční politikou: Bělorusko, Arménie, Ázerbájdžán, Kyrgyzstán a Turecko.

Komplikace s připomenutím narozenin prezidenta širší veřejnosti jsou výsledkem dlouholeté práce s cílem přeformátovat myšlení člověka a mas s pomocí hrozeb a popisu tvrdé síly, dlouholeté aplikace známé měkké a před několika lety zavedené aplikace méně známé a ne mnohými pochopené chytré síly. Není předmětem příspěvku vysvětlovat historie, funkci, instrumenty a následky uvedených sil. Vyzdvihnu pouze jejich společné vykonavatele.

V strategickém pojetí strukturování práce nepochybně vedou USA a Velká Británie. Evropa v strategickém zájmu USA a UK má bez pochyb důležitou výkonnou roli. Představuje ji EU. Individuálně je reprezentována technologicky a hospodářsky nejsilnějším členem, SRN. Ta v doprovodu Francie a Švédska je odpovědná za politická řešení. Na taktické úrovni působí Polsko a Pobaltské státy jako operativní instrument, s jehož pomocí se realizují rozhodnutí. Státy trpaslíci mají roli nutného křoví. Vykonavatelem zadání na místě jsou páté kolony a místní nevládní organizace. Ty jsou podporovány zahraničními organizacemi typu USAID, NED, Evropský fond demokratické podpory (17 států EU), Konrad Adenauer Stiftung apod.

Jejich tréninky nabízejí účastníkům naději na politickou a vůdcovskou kariéru v době nedostatku pracovních příležitostí, ihned po té, co vymře starší generace a covid-19 vytvoří poušť pro pracovní příležitosti. Uvedené organizace pracují s předstihem na dobu 5-7 a více let s jasným cílem. Financují se pomocí bitcoinů a podobných platidel ze známých důvodů, podle principu I Can't Stop Loving You peníze, jinak podle české verze zpívané Karlеm Hálou. Používají se sofistikovaná jazyková srovnání-protiklady v párech s otázkou a znalostí kognitivních věd. Například: Rus je nekvalitní Bělorus. Je Bělorus kvalitní Rus? Nebo názvy pro tzv. dialog. Například - Most. Trenéři ale neřeknou, že most lze zbořit (vlastníma rukama, sabotáží, či v boji s nepřítelem), jak a kdo ho udržuje a kontroluje provoz na něm.

Cíl činnosti všech nevládních organizací a organizací podporovaných USA a EU obsahuje mimo jiné europeizaci náboženství (jako stát spolu-tvořící, nebo stát podporující síla), zničení národní identity podle principu jugoslávizace (rozdělení státu na kusy) a potom uvidíme, jak dál. Poslední uvedené nelze vyloučit i v případě EU se všemi následky pro ČR. Její nepříliš slavná role, například školitele v demokracii v Arménii, Bělorusku a jinde, je zcela integrovaná do konceptu práce USAID pracující na začátku a přípravě změn. Ty, když přišel čas, se realizují v tandemu: místní ned pod vedením americké NED, někdy celá léta v latentní pozici. Název místní ned – odvozuji od slangového označení mladých hooligans ve Skotsku, irského hooley, označující divokost a rodiny Hooliganů, proslulé terorem v Londýně. V příštím roce se rodina pomáhající šíření demokracie rozšíří o projekt NATO. To má provést výzkum psychosociálních faktorů netradičních válek.

Ty se vedou v operacích,jejichž cílem je šíření a ukotvení vlivu. Jinými slovy se jedná o organizaci nelegálních sítí, zakládání kontaktů a vazeb v politicko - hospodářsky nepříznivých podmínkách, v ne poslední řadě, motivaci místních spojenců. Kolaboranti a členové páté kolony tak dostanou šanci k dočasnému přežití v době tsunami covid-19 a po vytvoření pouště pro pracovní příležitosti. A to nejenom v české kotlině a EU, ale i jinde, snad kromě ČLR. Tam jede podle mých informací Zlatý týden na plný plyn.

Plný pln musel dát i v den svých narozenin prezident Putin, aby splnil zamyšlené. Měl naplánováno vést dopoledne více než 10 telefonních rozhovorů, odpoledne setkání s příbuznými, předpokládám i v roli dědy a setkání s přáteli. Zcela jistě si naplánoval čas i na svodky. Jak proběhl den ve skutečnosti, nevím. Není to podstatné.

Ne podstatným, za to zajímavým se mi jeví, že v den svých narozenin bylo možné seznámit se s odpověďmi prezidenta na otázky týkající se jeho autority v a vztahu k rodině, včetně vnuků a proč nekopíruje rodinné komedie západních politiků. Na mysli mám především amerických prezidentů, často na veřejnosti vystupujících se členy rodiny. Podstatným se mi jeví, že v den narozenin byla zanesena paní Tichanovská do seznamu hledaných osob po té, co se setkala se spolkovou kancléřkou Merkel, počet diplomatických misí států EU v Bělorusku se začal měnit a bylo zveřejněno oficiální prohlášení MZV RF. V něm se praví, že RF nebude udržovat vztahy s SRN a Francií na doposud známé úrovni a kvalitě. Nevím, zda byl po prohlášení MZV RF proveden tréninkový alarm v příslušném oddělení v Černínském paláci. Další podstatnou věcí se mi jeví podstatně tvrdší a trojitá reakce MZV RF, zástupce RF v OSN a mluvčího prezidenta na roli OPCW (Organizace pro zákaz chemických zbraní) v - pro profesionální analytiky - již vyřešené detektivce Lži o Navalném. S detektivkou jsou spojené dvě další skutečnosti: SRN se bez Severního proudu 2 neobejde a Polskem vyhlášené pokuty Gazpromu dále oslabují samotné Polsko, připravující se krok za krokem na odchod z V4 a EU.

Co se týče bojů v Náhorním Karabachu, potažmo Arménie s Ázerbájdžánem podporovaným Tureckem ve formě syrských žoldnéřů a vojenské techniky, prezidentovi zaujal pozici tichého brouka. Na jak dlouho, nevím. Případné uznání Náhorního Karabachu Arménií zamíchá karty. Kdo dostane žolíky do ruky, ukáže čas. Ten se snaží vyhrát Turecko. Jím rozehraná simultánní vojenská partie v Sýrii, Libyi, Středozemí a na Kavkazu, s ohledem na politicko-hospodářskou krizi v Turecku, nevyřešenou problematiku migrace v EU, demografické trendy v EU včetně následků covid-19 pro mladou generaci, index porodnosti v kontextu objektivních podmínek udržení kultury apod., nevěští pro EU nic dobrého.

Nic dobrého nevěští ani mně dobře známý Kyrgyzstán a geograficky nejednoznačně definovaná oblast v Asii, zvaná Střední Asie. Nevím, jak přežila moje kancelář v 90. letech v 5. patře Bílého domu v Biškeku a kdo tam dnes úřaduje, za to ale vím s pravděpodobností hraničící s jistotou, že připomínka narozenin vrchního velitele ozbrojených sil RF musela být v Kyrgyzstánu krátká a střízlivá. Proč? Protože nelze dovolit poškození nebo dokonce ztrátu vojenské základny v této pro jakoukoliv formu demokracie neúrodné zemi a regionu, protože budeme ještě často slyšet nebo vidět strach vzbuzující obrazy z oblasti Střední Asie. Proč?

Střední Asii objevil Nikolaj Michajlovič Prževalski (1839 – 1888). Podle něj Střední Asie zahrnuje dnešní Kyrgyzstán, Tádžikistán, Uzbekistán, Turkmenistán, jih Kazachstánu, východní Turkestán (část dnešní ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang v Číně) a západní část Tibetu. V současnosti je dohoda o vymezení Střední Asie jednodušší a vychází z definice Velké sovětské encyklopedie z roku 1975. Ta zahrnuje bývalou Uzbeckou SSR, Kirgizskou SSR, Tádžickou SSR a Turkmenskou SSR. V případě Kazachstánu je situace složitější: do Střední Asie se zahrnuje pouze jeho jižní část. Někdy bývá do této oblasti zahrnován ještě Afghánistán a Sin-ťiang. Zohledním-li ještě kulturní vymezení Střední Asie podle definice UNESCO, které je širší, a strategické zájmy USA a UK, jeví se mi jako dobrý trénink nejenom českých školitelů v demokracii seznámit se s prvním popisem divokého koně, chtějí-li tam přežít a působit. Koně popsal Prževalski. Proto je podle něho kůň pojmenován. Chci věřit a upřímně přeji, aby po celou dobu života a obzvláště během příštích dvou let, tj. k 70. narozeninám, se žádný divoký kůň neutrhl ze řetězu a prezident Putin ho nemusel krotit. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
07.10.2020

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuské letecké síly zlikvidovaly vrahy ruského generála pod nosem americké armády   
Pridal tk Čtvrtek 08 říjen 2020 - 10:59:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V úterý 6. října zahájily ruské vzdušné síly letecké údery na podzemní velitelská stanoviště ISIS na území ovládaném USA na severu syrské provincie Deir ez-Zor.

Vojenský zdroj, který poskytl záběry ze scény, informoval o tom novináře.

Uvádí se, že během leteckých úderů byl v jedné skrýši polní velitel Abu Qatada, který se podílel na přípravě teroristického činu proti ruskému vojenskému personálu 18. srpna v Bílé poušti, kdy byl zabit ruský generál, vojenský překladatel a syrští vojáci.

V důsledku skupinového leteckého útoku dvojice Su-34 byly zničeny oba úkryty a až 30 ozbrojenců, včetně polního velitele Abu Qatady.

Od vedení Mezinárodní protiteroristické koalice nebyly však zaznamenány žádné komentáře vysvětlující, proč se členové teroristické organizace ISIS volně nacházejí na území kontrolovaném USA.

Jak uvedla média, 18. srpna v Sýrii tragicky zahynul ruský generálmajor Vyacheslav Gladkikh a jeho překladatel.

Byl zabit výbuchem miny poblíž ropného pole At-Taym jižně od Deir ez-Zor, zabit byl také velitel sil národní obrany regionu Al-Meyadin Muhammad Taysar Az-Zahir se čtyřmi podřízenými a další tři vojáci byli zraněni.

esfSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuský premiér schválil seznam států pro získání elektronického víza do Ruska: „Seznam zahrnuje 52 zemí“   
Pridal tk Čtvrtek 08 říjen 2020 - 09:06:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský premiér Michail Mishustin schválil seznam států, jejichž občané budou moci od roku 2021 získat elektronická víza do Ruské federace. Bude možné překročit hranici jakýmkoli speciálně vybaveným kontrolním bodem bez ohledu na region a cestovat po celé zemi. Maximální délka pobytu držitelů víz v Rusku bude omezena na 16 dní a konzulární poplatek bude 40 USD. Podle odborníků zjednodušený postup pro vydávání vstupního dokladu urychlí zotavení ruského turistického průmyslu z důsledků pandemie. Vláda zároveň předpovídá zvýšení investiční atraktivity regionů.

Od roku 2021 budou mít občané více než 50 zemí možnost navštívit Rusko s elektronickými vízy. Odpovídající seznam ve středu 7. října schválil premiér Michail Mishustin.

Například obyvatelé Evropské unie, Turecka, Saúdské Arábie, Číny, Indie, Japonska a některých dalších asijských a středovýchodních zemí budou moci získat elektronická víza do Ruska.

"Seznam obsahuje 52 zemí." Jedná se o všechny státy, jejichž občané měli v rámci pilotního projektu vstup do Ruska na základě elektronických víz. Katar není na seznamu zahrnut, protože bezvízový režim mezi našimi zeměmi platí od 23. února 2020, “uvedl kabinet ministrů.

Pamatujte, že pilotní projekt zavedení elektronických víz byl zahájen v roce 2017, ale měl řadu omezení. Cizinci tedy mohli překračovat hranice pouze přes hraniční přechody v oblasti Dálného východu, Petrohradu a Kaliningradu. Navíc navštěvující občané nemohli tyto regiony opustit

"Nyní bude e-vízum distribuováno po celém Rusku." Bude možné překročit hranici jakýmkoli speciálně vybaveným kontrolním bodem bez ohledu na region a cestovat po celé zemi. Kromě toho se doba pobytu cizinců v Rusku zvýší z osmi na 16 dnů, “uvedla vláda.

Elektronické vízum lze vydat na internetu pro turistické, obchodní, humanitární a hostující cesty. Současně k jeho obdržení nebudete potřebovat pozvánky, hotelové rezervace ani jiné dokumenty potvrzující účel cesty. Konzulární poplatek bude 40 $ a dětem do šesti let bude vízum uděleno zdarma.

Vláda očekává, že zavedení elektronického víza „pomůže rozvoji cestovního ruchu, zvýší investiční atraktivitu regionů a přispěje k růstu ekonomiky jako celku“.

Podle Ruské unie cestovního ruchu (PCT) se v roce 2019 zvýšil počet cizinců navštěvujících Rusko o více než 20% ve srovnání s rokem 2018. Celkově v uplynulém roce díky zahraniční turistům ekonomika země obdržela přibližně 10 miliard dolarů.

V roce 2020 utrpěl ruský turistický průmysl na pozadí pandemie koronavirů, zavedení karanténních omezení a uzavření hranic značné ztráty. Oznámil to 30. září během tiskové konference prezident PCT Andrej Ignatiev.

"Odhadujeme ztráty z uzavření hranic pro příchozí cestovní ruch asi na 7 miliard dolarů. Myslím, že do konce roku budou odhadovány na přibližně 8 až 9 miliard dolarů," uvedl.

esfSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEU dovolila promítat na své budově polskou státní vlajku v “LGBT barvách”. Polští politici jsou pobouřeni   
Pridal tk Čtvrtek 08 říjen 2020 - 05:10:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Budova Evropské komise EU byla nasvícena LGBT aktivisty upravenou polskou státní vlajkou v rámci kampaně proti údajné homofobii. Polská státní vlajka byla vyobrazena v duhových barvách, které si přivlastnilo hnutí LGBT++P. To vyvolalo pozdvižení mezi polskými politiky. Polská vlajka a státní znak jsou totiž chráněny proti zneužívání ústavním zákonem. Proto se polští politici ptají, jak je možné, že EK něco takového dovolila.

Je to další z mnoha útoků LGBT neziskovek a jejich mecenášů proti polské konzervativní společnosti, vládě a národu.

Tadeusz
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKoronavirus tvrdě udeřil na americké univerzity. 48 299 pozitivně testovaných a 2 studenti hospitalizováni   
Pridal tk Čtvrtek 08 říjen 2020 - 05:07:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
USA hlásí obrovskou pandemii C19 na amerických univerzitách. Na 37 ústavech bylo zatím potvrzeno 48 299 pozitivních studentů a 2 byli dokonce hospitalizováni. Důvod jejich hospitalizace ale není znám. Zbytku nic není, nebo má jen trochu kašel.

To je jistě důvod k uzavření univerzit, které si studenti draze platí a přechodu na online výuku. Stejné šílenství vidíme i u nás. Studia na vysokých a středních školách jsou vládou rušena, což povede k cílenému poklesu vzdělanosti české mládeže a dětí. Tak nějak to s naší zemí mají globální elity naplánováno a jejich služebníci jako Prymula a spol. se jim snaží ze všech sil zavděčit.

Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGreat Reset je tady! Vybrané aerolinky ve spolupráci se Světovým ekonomickým fórem a s vakcinační nadací Billa Gatese začaly testovat nový mezinárodní cestovní doklad s názvem CommonPass...   
Pridal tk Čtvrtek 08 říjen 2020 - 05:04:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Great Reset je tady! Vybrané aerolinky ve spolupráci se Světovým ekonomickým fórem a s vakcinační nadací Billa Gatese začaly testovat nový mezinárodní cestovní doklad s názvem CommonPass, který bude nově vyžadován všemi leteckými společnostmi při mezinárodní letecké přepravě! Bez pasu a potvrzení o negativním testu nebo o vakcinaci nikam neodletíte! Britský premiér Boris Johnson v projevu ke straníkům prohlásil, že ani po skončení virové pandemie se už Velká Británie nesmí vrátit do stavu původního normálu! Velký reset je cestou k naplnění cílů 4. průmyslové revoluce!

Dámy a pánové, je to tady. Přesně před půl rokem jsem v článcích na Aeronetu vykresloval chmurnou vizi blízké orwellovské doby, kde k cestování letadly budou vyžadovány tzv. covidové pasy, které budou obsahovat informaci o negativním testu na COVID-19 nebo o podstoupení očkování, a bez tohoto pasu vás aerolinky nikam neodvezou, nepustí vás na palubu, prostě neodletíte. A tato drakonická vize orwellovského světa už od dnešního dne není konspirací ale realitou.

Server Financial Times dnes přinesl tiskovou zprávu o tom, že Světové ekonomické fórum ve spolupráci s aerolinkami United Airlines a Cathay Pacific Airways začnou testovat nový digitální zdravotní certifikát obsluhovaný mobilní aplikací, která bude sloužit jako nosič a ověřená platforma potvrzení zdravotního stavu cestujícího. Aplikace funguje na principu ověření, že daná osoba podstoupila test na COVID-19, obsahuje výsledek testu, datum a čas podstoupení testu, a rovněž má připravenou podporu pro informaci o očkování, datum očkování, typ vakcíny a ověření počtu protilátek v krvi v kontrolním testu.

Financial Times ve své tiskové zprávě uvádí, že projekt CommonPass podporovaný Světovým ekonomickým fórem si klade za cíl vytvořit první globálně uznávaný důkaz, že cestující byl před letem testován na virus s negativním výsledkem, a důkaz je poskytnut pomocí digitálního certifikátu staženého do mobilního telefonu. CommonPass sám o sobě nebude provádět testy.

Namísto toho si klade za cíl zavést standardní certifikace pro výsledky testů Covid-19 a případně důkazy, že cestující byl testován na vir, či podstoupil očkování proti viru. Steve Morrissey, výkonný pracovník pro regulaci a politiku ve společnosti United Airlines, která je součástí pilotního projektu, uvedl, že zkoušky v praxi budou klíčové pro vývoj alternativy ke karanténním požadavkům a omezením cestování, která jsou v současné době platná v mnoha zemích.

První dvě světové aerolinky začnou testovat CommonPass jako nový elektronický a epidemiologický doklad vyžadovaný pro cestu letadly v nejbližší době

Společnosti United Airlines a Cathay Pacific Airways mají ve čtvrtek 8. 10. 2020 zahájit testování digitálního zdravotního průkazu na trasách spojujících cestovní uzly včetně Londýna, New Yorku, Hongkongu a Singapuru. Letecký průmysl doufá, že testování cestujících může znovu zahájit mezinárodní cestování, ale mnoho vlád, včetně Spojeného království, se přiklonilo k neomaleným opatřením, jako jsou požadavky na izolaci příchozích cestujících, uvádí Morrissey pro Financial Times. Kdo ale bude mít CommonPass, do karantény už nebude muset, prostě bude cestovat normálně jako před vypuknutím pandemie.

CommonPass, který byl vyvinut Světovým ekonomickým fórem a jeho švýcarskou neziskovou organizací Commons Project Foundation, byl inspirován přeshraniční spoluprací mezi členy Východoafrického společenství. Šest zemí – včetně Keni, Rwandy a Ugandy – spolupracovalo na sdílení výsledků testů, aby pomohly zkrátit kolony nákladních vozidel na jejich hranicích. Podle všeho jde o záminku funkčního příkladu sdílení databází několika zemí, protože na nějaké africké země jinak každý kašle.

Pokud se podíváme, jací lidé jsou správci a kurátory této globalistické neziskovky Commons Project Foundation se sídlem ve Švýcarsku, najdeme tam pouze globalisty, bankéře, členy šlechtických rodin, podnikatele, oligarchy a ředitele nadnárodních firem. Mezi kurátory neziskovky se nachází

Matt Anestis, šéf výkonného investičního rozvoje BlackRock Investments (viz. kauza Cínovecké lithium)
Andrew Cohen, výkonný prezident J. P. Morgan Global Wealth Australia
John Dutton, člen výkonného výboru Světového ekonomického fóra
Esther Dyson, výkonná šéfka světového správce internetových domén ICANN
Julie Gerberding, šéfka US Centers for Disease Control & Prevention (CDC)
Jaime de Bourbon de Parme, holandský princ
Rajiv Shah, prezident nadace The Rockefeller Foundation a současně správce fondů americké vládní neziskovky USAID
Priya Jaisinghani Vora, ředitelka regionálního rozvoje USAID
Alan Warren, viceprezident inženýrského vývoje společnosti Google
Karen Watson, ředitelka FCC pro styk s veřejností
Denis Cortese, klinika Mayo
Linda Dillman, ředitelka firmy Walmart pro lidské zdroje
Peter Neupert, viceprezident Microsoft Health

Boris Johnson v projevu ke členům své strany prohlásil, že Velká Británie se už nikdy nevrátí do stavu “normálu” před vypuknutím virové krize. Sledování, monitorování, trasování, omezování už zůstane navždy!

Zahájení pilotního testování CommonPass nepřichází jen tak bezdůvodně. Načasování je synchronizováno s úterním vystoupením britského premiéra Borise Johnsona ve video konferenci ke svým spolustraníkům. Boris Johnson, který se nedávno vyléčil z COVIDu-19 po měsíčním pobytu v nemocnici, řekl v projevu spolustraníkům, že Velká Británie už se nemůže vrátit do původního stavu před vypuknutím virové pandemie, protože předchozí stav nebyl správný, byl podle jeho slov špatný, doslova rozbitý.

Johnson prohlásil: “Po tom všem, čím jsme si prošli, nestačí jen se vrátit do normálu. Ztratili jsme příliš mnoho. Dějiny nás učí, že věci tak velkého rozsahu – války, hladomory, rány, události, které ovlivňují velkou část lidstva, jako je tento virus – nejen přicházejí a odcházejí. Mohou být spouštěčem hospodářských a sociálních změn.“

Jenže, tento výrok nemá Boris Johnson ze své hlavy. Je to přeformulovaný citát Klause Schwaba, zakladatele a výkonného ředitele Světového ekonomického fóra, z jeho nové knihy “Covid-19: The Great Reset”, ve které popisuje důsledky koronavirové krize pro celý svět. Světové ekonomické fórum každý rok ve švýcarském Davosu pořádá mohutnou konferenci, kam zve největší figury globalismu, aby pronesly své projevy, ať už je to Greta Thunberg nebo Angela Merkel. Zakladatel Světového ekonomického fóra varoval, že neschopnost vypořádat se s hluboce zakořeněnými neduhy naší společnosti v návaznosti na pandemii koronaviru by mohla zvýšit riziko „násilných šoků“, jako jsou konflikty a revoluce.

Boris Johnson čerpá z knihy zakladatele Světového ekonomického fóra, který ve virové krizi vidí “Velký reset” celé civilizace a počátek 4. průmyslové revoluce

Kniha profesora Klause Schwaba a francouzského autora Thierryho Mallereta „Covid-19: The Great Reset“ se dívá dopředu na to, jak by svět po koronaviru mohl vypadat sotva pár měsíců poté, co byla epidemie poprvé prohlášena za pandemii. Schwab v knize tvrdí, že globální zdravotní krize „zvětšila zlomové linie, které již trápí naše ekonomiky a společnosti dlouhou dobu“, přičemž mnoho průzkumů ukázalo, že většina lidí si kolektivně přeje změnu. Rozhořčení po policejním zabití George Floyda a široké hnutí Black Lives Matter prý odráží „naléhavou nutnost“ zahájit takzvaný „velký reset“, uvádí Schwab s Malleretem v knize. Klaus Schwab v knize vůbec netají, že nepokoje v USA jsou součástí tohoto Velkého resetu.

Smrt George Floyda byla podle Schwaba jiskrou, která zapálila oheň sociálních nepokojů, ale základní podmínky vytvořené pandemií, zejména rasové nerovnosti, které odhalila, a rostoucí úrovní nezaměstnanosti, byly tím palivem, které zesílilo protesty a udrželo je v běhu, dodávají Schwab a Malleret. Mezinárodní měnový fond již dříve varoval, že svět směřuje k nejhorší finanční krizi od Velké hospodářské krize, zatímco Mezinárodní organizace práce uvedla, že téměř polovina světové pracovní síly může zažít, že jejich živobytí bude zničeno vypuknutím koronavirové krize.

Klaus Schwab to ve své knize píše jasně, svět už se nikdy nevrátí do normálu před covidovou krizí!

“Mnoho z nás přemýšlí, kdy se věci vrátí k normálu. Krátká odpověď je: Nikdy!“ píší Schwab a Malleret. “Nic se nikdy nevrátí ke zničenému pocitu normálnosti, který vládl před krizí, protože pandemie koronaviru představuje zásadní inflexní bod v naší globální trajektorii.” A navíc dodávají: „Někteří analytici tomu říkají Velké rozdvojení, jiní poukazují na hlubokou krizi biblických rozměrů, ale podstata zůstává stejná: Svět, jak jsme ho znali v prvních měsících roku 2020, již neexistuje a je rozpuštěn v kontextu pandemie.“ Spoluautoři knihy trvají na tom, že svět musí bezodkladně provést reset, který postaví svět na cestu směrem k inkluzivnější, spravedlivější a úctyhodnější budoucnosti.

“Není to hezká možnost, ale absolutní nutnost! Pokud se nám nepodaří vyřešit a napravit hluboce zakořeněné neduhy našich společností a ekonomik, bude existovat zvýšené riziko, že stejně jako v celé historii bude nakonec tento reset vynucen násilnými šoky, jako jsou konflikty nebo dokonce revoluce,“ uvedli Schwab a Malleret . “Je na nás, abychom vzali býka za rohy. Pandemie nám dává tuto šanci, představuje vzácné, ale úzké okno příležitostí reflektovat, revizionovat a resetovat náš svět,“ uzavírají.

Ubohá role Borise, tupého góje dosazeného k likvidaci národa kdysi mocné a pyšné gójské Velké Británie

Boris Johnson je pouze výkonný gój, panáček dosazený do čela destruovaných Britských ostrovů, které čeká proces islamizace, ekonomického resetu, likvidace střední třídy a zchudnutí celého národa s cílem resetu HDP a zachování nekonečného růstu, ovšem vynulovaného od nuly. Klaus Schwab jako hlavní architekt 4. průmyslové revoluce a šéf Světového ekonomického fóra je tak ten hlavní guru, od kterého svá moudra čerpá Boris Johnson, když v projevu ke členům Konzervativní strany pronáší slova, že Velká Británie už se nemůže vrátit do stavu normálu před koronavirovou krizí.

A není potom divu, že první dvě velké aerolinky začnou testovat CommonPass vyvinutý globalistickou neziskovkou, za kterou stojí právě Světové ekonomické fórum. Pokud se podíváte na zakládající partnery Centra pro čtvrtou průmyslovou revoluci Světového ekonomického fóra, uvidíte jména jako Microsoft, Palantir, Facebook, Netflix a hlavně Gavi, The Vaccine Alliance, kterou založila Nadace Billa a Melindy Gatesových. Globalizační kruh se nám uzavřel, světový sionismus je malý krůček od triumfálního vítězství ve snaze o ukotvení světovlády, kterou nelze získat baz absolutní kontroly populace celé planety.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJablko daleko od stromu nepadne   
Pridal tk Čtvrtek 08 říjen 2020 - 04:53:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Americe propukl dlouho utajovaný skandál, který může ovlivnit listopadové prezidentské volby. Tamní sdělovací prostředky se tak předhánějí v eufemismech, když o něm píší nebo mluví, že mi to připomíná vtip o dvou sovětských policistech, kteří najdou v příkopu spícího opilce. „Čichni si k němu,“ pobídne jeden svého druha, „když smrdí samohonkou, je to ožrala, „když vydýchává koňak, je to vysoký soudruh, který odpočívá.“

Zero Hedge, který si jindy ubrousek nedává, naservíroval čtenářům skandál následovně: Hunter Biden, starší syn prezidentského kandidáta Joe Bidena, vyvolal svými peněžními machinacemi s ukrajinskými, čínskými a ruskými partnery kriminální, špionážní a vyděračské obavy, vzburcoval americké činitele, kteří v tom vidí etický konflikt rozporu zájmů, a vztyčil červené vlajky dalších možných zločinů od obchodování se ženami k úplatkářství.

No, pěknej ptáček, řekli bychom o tom soudruhovi s povinným sebezapřením.

O velice pochybné činnosti obou Bidenu už víc jak rok píší alternativní internetové noviny. Ale jejich obvinění jsou vždy šmahem znehodnocena cejchem spiklenecké pomluvy. To se ale nedá říct teď, kdy v obsáhlé osmdesáti šestistránkové zprávě Senátu z 23. září mimo jiné čteme:

„Záznamy Ministerstva financí, které předseda (vyšetřovacího senátního výboru) obdržel, ukazují na potenciální kriminální činnost týkající se transakcí mezi Hunterem Bidenem, jeho rodinou a společníky s ukrajinskými, kazašskými a čínskými občany.“

Zpráva se zabývá miliony dolarů, které firmy Huntera Bidena dostaly od Je Žiaminga, zakladatele CEFC China Energy Co. Podle republikánů Je má úzké styky s čínskou vládou.

Zpráva dále zjišťuje, že 4. srpna 2017 pobočka energetického koncernu pana Je poslala telegraficky milion dolarů Hunterově právní kanceláři. O měsíc později, 8. září James Biden, strýc Huntera, a jeho žena Sára si z tohoto konta vybrali kreditními kartami 101.291 dolarů , které utratili na „extravagantní“ účely, zahrnující luxusní hotely, letadla a restauranty.

Kromě toho z amerických vládních záznamů citovaných ve zprávě vyplývá, že Hunter Biden „mohl mít styky s pašeráky lidí, zejména žen.“

To vše je jen pověstná špička ledovce. Každý den přináší další úniky a další obvinění. Zatím však se neobjevil žádný přímý útok na Joe Bidena. Je velmi pravděpodobné, že Trump si schovává munici na velmi očekávaný duel se svým odpůrcem. Zde jsou některé prokázané a svědecky doložené skutky otce a syna.

V roce 2014 Obamova vláda financovala na Ukrajině puč, kterým svrhla demokraticky zvoleného presidenta, protože flirtoval s Ruskem. Na jeho místo se dostal vstřícnější Petro Porošenko, oligarcha a čokoládového magnáta. Dohledem nad ukrajinskou kolonií byl pověřen bývalý vicepresident Joe Binden. Létal do Kyjeva jako domů a pokaždé byl přivítán s královskými poctami. Po každé návštěvě také na jeho konto spadla shůry šestimístná mana. Když Huntera propustili z válečného námořnictva, protože bral drogy, našel mu místo v Kyjevě v olejářské firmě Burisma, s níž ho pojily obchodní a politické zájmy. Patřila ukrajinskému oligarchovi Igoru Kolomojskému, který zaplatil Hunterovi tři miliony dolarů za prokázané úsluhy, jmenovitě za diskrétní přesuny úplatků tatíčkovi. Když se o Kolomojského a oba Bindeny začal zajímat prokurátor, Joe přiletěl na otočku do Kyjeva, aby zakročil. Dle videozáznamu, pořízeného na jednání Atlantického výboru, kde se svým státnickým činem vychloubal, poručil ukrajinskému presidentovi, aby šťouravého prokurátora buď propustil, anebo zapomněl na americkou záruční půjčku ve výši jedné miliardy dolarů.

„Podíval jsem se na něj,“ říká na videu, které dovolil natočit v přesvědčení, že je nad zákonem, „ a řekl jsem, že za šest hodin odlítám. Jestli toho prokurátora nevyměníte, nedostanete žádné peníze. Nuže, ten psí syn (smích) dostal kopačky. Dali na jeho místo někoho jiného, co byl OK.“

Jestli tohle není zneužití moci, co jiného to může být? Kdyby Joe Biden volby vyhrál, možná by se v Bílém domě moc neohřál, protože republikáni by měly všechny důvody ho obvinit z korupce a flagrantního zneužití výkonné moci a žádat jeho sesazení.

Jako televizní příběh na pokračování jsou americké prezidentské volby roku 2020 zajímavé a napínavé, jako skutečnost jsou národní tragédií, která ovlivní Ameriku na celé generace.

Jan Vítek


Poznámka editora

Můžeme dobře pozorovat, jak média s příběhem zacházejí. Článek byl napsán 24.9. Od té doby už proběhla první prezidentská debata, noviny měly dost času případ rozmáznout před i po debatě stejně jako o ni mohl mluvit prezident Trump. A stalo se? Bohužel ne. Čekáme marně. Asi to není důležité.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/10/8461-jablko-daleko-od-stromu-nepadne.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFB smazal Trumpovi 2x příspěvek, ve kterém píše, že chřipka je horší než covid   
Pridal tk Čtvrtek 08 říjen 2020 - 04:19:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Facebook dvakrát smazal Trumpovi příspěvek o tom, že přichází chřipková sezona a mnoho lidí na ni zemře navzdory očkování. "Máme kvůli tomu zavřít zemi?" klade Trump řečnickou otázku a odpovídá, "ne, musíme se naučit s tím žít stejně jako se musíme naučit žít s covidem, který je v mnoha případech mnohem méně smrtelný".

Tento příspěvek označil FB za DEZINFORMACI a smazal ho. Twitter příspěvek ponechal, ale doplnil ho upozorněním, že porušuje pravidla, protože prý šíří dezinformace o covidu.

Vítejte v totalitě!Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIvan Noveský: Ústavní soud jako ohrožení právního státu?   
Pridal tk Čtvrtek 08 říjen 2020 - 04:17:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Místopředsedkyně Evropské komise komisařka Věra Jourová dne 26. 9. 2020 vyjádřila obavy o osud demokracie a práva v Evropské unii, a to zejména v členských zemích na východě, kde jsou, podle Jourové, ohýbány zásady právního státu nejvíce.

Obává se paní komisařka o Německo, kde německé soudy již „šmahem“ povolují dětské sňatky nebo spíše se obává o Českou republiku, kde Ústavní soud, přesně před rokem, rezignoval na platné české zákony?

Českého občana určitě více zajímá český Ústavní soud. Dle Ústavy je pojistkou každého občana, která má zajistit, že justice nebude účelově tvořit právní závěry v extrémním rozporu se skutečností a že rozsudky budou spravedlivé.

Bohužel, i Ústavní soud může pochybit, i jeho soudci jsou pouze lidé, bytosti omylné, jako my, normální smrtelníci. Pokud však Ústavní soud vydá Usnesení, které se tváří jako rozsudek a které vychází z celé řady spekulací, znevažování důkazů a ignorování platných zákonů, asi se již nejedná o pouhý omyl. I pokud by cílem měla být pouze snaha zakrýt chyby justičního systému a „pokrýt“ kolegiálně soudce nižších stupňů, je to skutečné ohrožení právního státu a důvěry občanů v právní stát. Pokud však usnesení z 30. září 2019 bylo motivováno jinak, může se jednat o přímý útok na základy právního státu.

V případě tohoto usnesení Ústavního soudu se jedná o dvě solární elektrárny, které byly vybrány ke kriminalizaci. S energetickým zařízením, a tedy i solární elektrárnou, lze podnikat pouze s licencí (speciální živnostenský list), kterou uděluje Energetický regulační úřad dle energetického zákona a dle licenční vyhlášky. Licenci lze udělit pouze na energetické zařízení, které má, jako každá jiná stavba v ČR, povoleno bezpečné užívání příslušným stavebním úřadem dle stavebního zákona.

Až do roku 2015 se nedařilo splnit zadání kriminalizace vybraných solárních elektráren, kterou se zakrývá solární tunel a chrání organizovaná skupina solárních baronů. Na základě změny právního názoru státních zastupitelství v roce 2015, bez jakékoliv změny příslušných zákonů, začaly soudy vytvářet rozsudky, které vytvořily, v rozporu s platnými zákony, novou judikaturu s celou řadou zcela nových, doslova hybridních, technicko-právně-trestních termínů. Pomocí této nové judikatury mohly konečně začít správní soudy odebírat licence, pět a více let, zcela bezvadně fungujícím solárním elektrárnám a trestní soudy mohly konečně začít udělovat pěti až osmileté tresty vězení. Naštěstí pro českou energetiku a tedy i české občany, se tyto termíny používají pouze vysloveně účelově a to pouze pro účely potrestání vybraných solárních elektráren, což je pouze malý zlomek ze všech solárních elektráren a zcela zanedbatelná část české energetiky. Pokud by se však, v rámci rovného přístupu, začaly aplikovat na všechna energetická zařízení, znamenalo by to totální kolaps české energetiky…

Jedním z celé řady těchto nových termínů je „nepravdivý“ předávací protokol, který energetický zákon ani licenční vyhláška neznají a tedy není uveden v licenční vyhlášce v seznamu dokladů pro licenční řízení. Z jedné nezákonnosti si systémem „nabalování sněhové koule“ soudy vytvořily další termíny, např. nikde nedefinovaný požadavek „dokončenosti“, který energetický zákon ani licenční vyhláška neznají, a v licenční vyhlášce proto není uveden jako předpoklad pro udělení licence. Jako důvod pro odebrání licence či udělení mnohaletého trestu se však opravdu hodí, protože tím, že není definován, nemůže být obětí justice rozporován, a to ani platnými pravomocnými důkazy. Pokud soud získá dojem, že solární elektrárna byla před 10 lety nedokončena, pak se již presumpcí správnosti úředních aktů vůbec nemusí zabývat, a platné, ale soudu se nehodící, důkazy, které prokazují skutková zjištění skutečného stavu elektráren v roce 2010, může soud zcela ignorovat.

Ústavní soud ve svém usnesení z 30. 9. 2019 spekuluje, zjevně proto, aby nemusel zrušit, mediálně velmi propagované, rozsudky, pro jejich zřejmou svévoli a extrémní rozpor se skutkovým stavem, v konkrétním případě dvou solárních elektráren Saša-sun a Zdeněk-sun:

Obžaloba VSZ Olomouc a rozsudek KS v Brně z 22. 2. 2016, potvrzený Vrchním soudem v Olomouci, totiž tvrdí v rozporu s doklady a platnými rozhodnutími, že v roce 2010 ani jedna elektrárna „není dokončena ani zčásti a je ve výstavbě“. Oproti tomu důkladné šetření Policie KS Ústí n. Labem v 1. pololetí roku 2016 prokázalo, že obě elektrárny byly v roce 2010 plně provozuschopné a řádně vyráběly a dodávaly elektřinu. V Usnesení Policie ze dne 1. 7. 2016, potvrzeném Usnesením KSZ Ústí n. Labem, je dokonce přesně zdokladováno i množství vyrobené a řádně dodané elektřiny v roce 2010.

Pro občany tak vůbec nemůže být potěšujícím zjištění, že Ústavní soud se vůbec nezabýval tím, zda rozsudky vycházejí z objektivně zjištěného skutkového stavu roku 2010 a zda vycházejí z platných zákonů či pouze z judikátů. Pro potvrzení těchto rozsudků si Ústavní soud nově vytvořil, či převzal spekulace, např. typu:

…dle Nejvyššího soudu lze jen těžko uvěřit, že objednatel převezme v dobré víře dílo za stovky milionů, přičemž reálný stav je diametrálně odlišný,… Pokud právě tento protokol dosvědčoval dokončenost podle tehdejší praxe (pozn. autora: jedná se o legalizaci zvykového práva, a to povýšením nezákonné praxe některých zaměstnanců ERÚ, selektivně uplatňované v roce 2010, nad zákon a současně legalizaci nezákonné podmínky dokončenosti) Energetického regulačního úřadu, nelze z těchto dvou skutečností vyvodit nic jiného než (jak učinily obecné soudy) než, že předávací protokoly byly vyhotoveny za účelem jejich předložení Energetickému regulačnímu úřadu. Jakákoliv jiná interpretace nedává smysl, pokud byl reálný stav podle inventarizace dodávek a montáží v extrémním rozporu (pozn. autora: dle objektivního šetření Policie Ústí n. L. byly obě elektrárny v roce 2010 plně provozuschopné a řádně vyráběly a dodávaly elektřinu, v usnesení Policie je dokonce přesně zdokladováno i množství v roce 2010 vyrobené a dodané elektřiny, Ústavním soudem domýšlený smysl předávacího protokolu by neměl zastínit prokázaný skutkový stav roku 2010) se stavem podle předávacího protokolu. Neobstojí tedy ani argument, že předávací protokol byl jednáním čistě mezi dodavatelem a objednatelem.“ (pozn. autora: jednalo se pouze o interní účetní doklad mezi dvěma společnostmi v jednom holdingu, kdy podepisující nemohl tušit, že tento interní doklad bude někým někdy předložen na Energetický regulační úřad).

Podpis interního předávacího protokolu je jediným důkazem, který umožnil soudům uložit podepsanému jednateli 7 let vězení a 7 milionů korun pokuty za zvláště závažný zločin. Protože na podpisu interního dokladu je postavena celá konstrukce procesu, lze pochopit, že Ústavní soud se, bez ohledu na platné zákony, snaží tento „důkaz“ obzvláště závažného trestného činu zlegalizovat, a to dokonce i za cenu znevážení dobrého jména Ústavního soudu. Důsledky selhání Ústavního soudu se dotýkají pouze několika vybraných solárních elektráren a několika vybraných „zločinců“, kteří sice neporušili žádný zákon, přesto si však mnozí z nich již odpykávají mnohaleté tresty vězení. Tento odklon Ústavního soudu od platných českých zákonů však může založit velmi nebezpečný precendes. Možnost odsouzení na objednávku, kterou neumí nebo nechce zastavit ani Ústavní soud, tak pouze potvrzuje obavy komisařky Jourové o ohrožení České republiky, jako právního státu, ve kterém platí platné zákony a pouze jejich porušení je trestným činem.

Ivan Noveský, energetik a právník
zakládal v roce 2001 ERÚ a v letech 2016/2017 byl jeho 1. místopředsedou


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2414 sec,0.0671 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,793kB