Pátek 09 říjen 2020
Řecké úřady využily uprchlíky jako tajné agenty při vyšetřovaní pašeráckých neziskovek   
Pridal tk Pátek 09 říjen 2020 - 05:16:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Řecké tajné služby a policie naverbovaly uprchlíky jako tajné agenty, aby jim pomohli rozkrýt pašeráckou síť neziskovek a pašeráckých mafií. Uprchlíci byli převezeni tajně do Turecka a pak monitorovali práci neziskovek a jejich napojení na turecké úřady a pašerácké mafie. Vyšetřování prokázalo velmi sofistikovaný systém spolupráce turecké tajné služby, neziskovek placených EU a Soroshem a zločineckými mafiemi.

Policie na základě vyšetřování zatkla 35 západoevropských neziskovkářů a obvinila je z pašeráctví. Za jejich propuštění se okamžitě začaly brát západní vlády a orgány EU.

Řecko v poslední době zesílilo kampaň proti imigrantským neziskovkám s cílem omezit přísun imigrantů i na české území.

Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecký parlament se rozhodl zvýšit daň z CO2 2,5 krát. Deindustrializace Německa jede podle plánu   
Pridal tk Pátek 09 říjen 2020 - 05:14:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německý parlament (Bundestag) schválil hlasy CDU/CSU (křesťanští demokraté), SPD (sociální demokraté) a zelených daň 25 EUR za tunu CO2 od roku 2021. Daň bude v dalších letech dále stoupat. Spolková vláda přitom navrhovala “pouze” 10 EUR za tunu. Dojde tak k výraznému zdražení benzínu, nafty a topného oleje. Cílem opatření je, aby došlo k odklonu od používání těchto surovin. Čím ale budou nahrazeny při topení, výrobě, dopravě atd. bohužel němečtí politici neříkají?! To bude mít vážný dopad jak na německý průmysl, tak na běžné životy bílých Němců (uprchlíkům platí topení stát), To ale německé elity nezajímá. Ony pouze plní globalistický plán na likvidaci Německa jako státu a Němců jako národa. Vůbec nejde o náhodu.

Vzpomínáte si, jak před “uprchlickou vlnou ” v roce 2014 došlo v Německu k rozhodnutí o odstavení jaderných elektráren? Bylo to logické, přece nelze nechat “novým Němcům s úrovní technického rozvoje” v zemi jaderné elektrárny, které mohou způsobit vážné globální ekologické katastrofy! To ale byl jen začátek plánu na úplnou deindustrializaci Německa (zelená ekonomika) , kdy v Německu má dojít podle globálního plánu nejenom k výměně obyvatelstva, ale i k úplné deindustrializaci země a její přeměnu na agrární zemi bez průmyslu. To není plán nový, po 1. světové válce o něm již globální elity vážně uvažovaly, ale nepodařilo se ho tehdy prosadit.

Nyní jsou svému cíli podstatně blíže. Mám ale smutnou zprávu pro německé globalistické kolaboranty, kteří tak usilovně pracují proti své zemi. Až dojde ke zničení jejich země, tak je už nebudou globální elity potřebovat a nechají je zničit spolu s jejich národem, který přivedly do neštěstí.

Milan v Německu
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDvacet let po druhé intifádě je vítězství Izraele téměř úplné   
Pridal tk Pátek 09 říjen 2020 - 04:53:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ke vzniku druhé intifády došlo proto, že Izrael zneužil vyjednávání s Palestinci a prosadil svůj projekt na zabírání půdy. Pokrytectví křičí až do nebes - na jedné straně hovory o míru, zatímco na straně druhé pokračuje zabírání palestinské půdy ve prospěch Židů. Pokrytectví volalo do nebes, ale Izraelci neposlouchali.

Hněv a odpor vůči nepoctivému jednání Izraele se hromadily během let zklamání a střízlivosti po dohodách z Osla, a propukly 29. září 2000 (den po provokaci Ariela Šarona se souhlasem tehdejšího předsedy vlády Ehuda Baraka). Ale druhá intifáda nebyla intifádou ve standardním slova smyslu: Kromě několika prvních dnů to nebyla lidová občanská akce a většina veřejnosti se jí nezúčastnila, na rozdíl od povstání v roce 1987. Lidově-kolektivní charakteristika, která byla v tomto povstání zachována, byla „sumud“ (vytrvalost), kterou projevovali všichni Palestinci tváří v tvář utiskovatelským a represivním opatřením Izraele a politice postupného ekonomického oslabování.

Izraelským obranným silám, pohraniční policii a policii, které od prvního dne používaly smrtící prostředky k potlačení protestů, se podařilo potenciální demonstranty odstrašit. Jásir Arafat a jeho svita se obávali kritiky, namířené proti palestinské samosprávě a organizaci Fatah, která zaznívala na těchto demonstracích. Proto dali zelenou Fatahu a bezpečnostním složkám, aby při konfliktu s izraelskou armádou použili zbraně, a tak tímto odporem převzali kontrolu nad demonstracemi. Spočítali si také, že tato militarizace posílí vyjednávací postoj Palestiny. Stále věřili, že mohou zastavit izraelské koloniální osídlování území, která na základě linie příměří z roku 1967 patří Palestině.

Dobře fungující mechanismus mluvčí IDF (Izraelských obranných sil) a vládních mluvčích uspěl na propagandistické frontě vykonstruováním lži, že bitvy v poli vedly mezi sebou rovnocenné armády, a že „s tím začali“ Palestinci. Tehdy, stejně jako nyní, většina Izraelců věnovala palestinským obětem jen velmi malou pozornost a nepovažovala zabírání jejich země za institucionální agresi. Zároveň narůstal počet neozbrojených Palestinců, které zabili Izraelci. S každým pohřbem sílila touha Palestinců po odplatě. S povolením seshora i bez, ozbrojení Palestinci začali střílet na izraelské civilisty (rovněž ozbrojené, neboť mnoho osadníků je ozbrojeno) na Západním břehu Jordánu a v Gaze.

Hamás se připojil poněkud opožděně a předvedl, že pokud se úspěch měří na počty mrtvých těl Izraelců, je efektivnější než Fatah. Izrael vymazal zelenou linii - tak proč by nemělo znovu pokračovat útočení na Izraelce uvnitř Izraele? Ozbrojená křídla Hamásu a Fatahu navzájem soupeřila, pokud jde o počet zabitých osob, ale prohrála s Izraelskými obrannými silami (IDF). Sebevražedné bombové útoky vytvořily s Izraelci rovnováhu teroru, ale buldozery civilní správy tím nezastavily.

Celkově existují čtyři selhání. První intifáda, která vkládala naděje do vyhlášení svrchovaného státu na základě linie příměří ze dne 4. června 1967, selhala. Rozhovory v Madridu a Oslo, které byly zahájeny jako následek této události, nezmenšily hlad Izraele po palestinském území. Taktika diplomacie Mahmúda Abbáse a přijetí na půdě OSN rovněž selhala: Odsouzení ze strany západních zemí není v podstatě žádná politika - pouze si kryjí záda. S výjimkou několika ojedinělých úspěchů, lidové a legální boje proti zabavení půdy také selhaly. Proces nezastavilo ani použití zbraní, což mnozí Palestinci stále považují za vrchol boje a odporu, ačkoli si jen málo z nich vybere tuto cestu. Použití zbraní je výrazem hněvu a touhy po pomstě. Nemá to žádnou strategickou hodnotu.

O dvacet let později je vítězství Izraele téměř úplné: Dobře naplánovaná ozbrojená loupež palestinské země pokračuje každý den, bez jakýchkoliv překážek. Model, který Izrael vytvořil v Gaze, je kopírován na Západním břehu Jordánu (včetně východního Jeruzaléma), a překládá se zhruba jako „Zóna osídlení“. Pokud nedochází k projevům vzteku a vzpoury, není to pro Židy v Izraeli, nejvyššího vládce, vůbec zajímavé.

Amira Hass

Twenty years after the second intifada, the Israeli victory is nearly complete vyšel 30.9.2020 na ICH. Překlad Zvědavec.

Poznámka editora

Všimli jste si, že se z oficiálního mediálního prostoru úplně vypařil Izrael a jeho zvěrstva páchaná na Palestincích? Na Palestince (genetické potomky starověkých Židů) se úplně zapomnělo. To mediální vymizení palestinského problému začalo s příchodem migrantů do Evropy. Evropa najednou měla dost a dost svých problémů s muslimy a začala pohlížet na Izrael a jeho nelidské zacházení s muslimy s mnohem větším pochopením a porozuměním. Jako by někdo řekl, dejte jim ochutnat naši medicínu.

Navíc se evropští židé s příchodem muslimských hord přestávali cítit v Evropě bezpečně a mnozí začali uvažovat o přestěhování se do Izraele. A mnozí to jistě i udělali. To, že před migrační krizi se tam moc evropských židů nehrnulo a že to mnohé zainteresované dost štvalo, se všeobecně vědělo.

Kdybych byl konspirátor, skoro bych řekl, že ta migrační krize byla vyvolána uměle za účelem někomu nenápadnému za rohem posloužit. Co na tom, že nevinné evropské obyvatelstvo strašlivě trpí a Evropa bude navždy ztracena, účel světí prostředky.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/10/8462-dvacet-let-po-druhe-intifade-je-vitezstvi-izraele-temer-uplne.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCOVID-1984: Roman “Orwell” Prymula prohlásil, že bez roušek v budoucnu budou moci chodit na veřejnosti jenom ti Češi, kteří se nechají “dobrovolně” očkovat vakcínou na COVID-19   
Pridal tk Pátek 09 říjen 2020 - 04:33:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
COVID-1984: Roman “Orwell” Prymula prohlásil, že bez roušek v budoucnu budou moci chodit na veřejnosti jenom ti Češi, kteří se nechají “dobrovolně” očkovat vakcínou na COVID-19 a budou to mít za odměnu jako benefit! Všichni ostatní občané budou muset už natrvalo a celoročně nosit roušky! Ministr zdravotnictví v rozhovoru odhalil, že uvalení restrikcí, omezení a nařízení na obyvatelstvo pod záminkou virové nákazy je pouze prostředkem k tomu, aby donutil Čechy k vakcinaci, která jim vrátí jejich občanská a lidská práva, jako je třeba svoboda pohybu nebo rozhodování o vlastním těle a zdraví! A chystá se plošné testování 10 milionů obyvatel České republiky!

Premiér Andrej Babiš a prezident Miloš Zeman nesou plnou zodpovědnost za navržení a posléze jmenování ministrem zdravotnictví člověka, jehož mediální výroky lze považovat za projevy naprostého blázna a šílence, pokud jsou pouze z jeho hlavy jako nápady a myšlenky, aneb naopak za výroky despoty a diktátora, který má politickou podporu svých přímých nadřízených, minimálně premiéra.

Andrej Babiš si zahrává opravdu s ohněm před volbami 2021, protože to, co předvádí jeho nový ministr zdravotnictví, to prostě v civilizovaném světě nemá obdoby. Roman Prymula totiž v dnešním rozhovoru pro Novinky.cz vypustil neuvěřitelnou informaci, kterou jsme ale v článcích na Aeronetu předpovídali už na jaře. Ministr zdravotnictví dnes v rozhovoru uvedl, že jakmile bude k dispozici vakcína na COVID-19, tak pouze ti čeští občané, kteří se nechají dobrovolné očkovat, budou moci na veřejnosti chodit bez roušek a budou jim navráceny i další svobody formou benefitů.

Všichni ostatní obyvatelé ČR budou muset nosit roušky natrvalo, permanentně, a rovněž natrvalo budou mít omezená občanská práva pohybu a shromažďování, která jim budou bez vakcinace natrvalo odepřena! Přesně toto vyplývá z Prymulových výroků pro Novinky.cz. Lidé tak v rozporu s Listinou základních práv a svobod nebudou moci rozhodovat o svém životě, o svém vlastním těle, co mají na sobě a co mohou nosit na tváři, nebudou moci rozhodovat o svém zdraví, protože stát skrze ministra zdravotnictví jim bude vnucovat vakcínu naproti navrácení občanských a lidských práv. Přesně takto se chovala ve 30. letech mafie v Chicagu, kdy chodila dům od domu a nabízela lidem “ochranu” a stav bezpečí a normálnosti, pokud budou platit mafiánské rodině výpalné, resp. poplatek “za ochranu”. A přesně tyto mafiánské manýry nyní představuje český ministr zdravotnictví českým občanům.

Roman Prymula bez skrupulí zaútočil přímo na Deklaraci lidských práv OSN, navrácení občanských a lidských svobod zpátky k normálu označuje za “benefit” pro ty Čechy, kteří se nechají očkovat proti Covidu

Když jsme dnes dostali do redakce stížnosti desítek čtenářů na Prymulův rozhovor pro Novinky.cz, tak jsem si původně myslel, že jde o nadsázku a zveličování, že takovou pitomost by přece ministr zdravotnictví nikdy ze svých úst nemohl vypustit, protože by se tím dopustil trestného činu potlačování občanských práv a svobod, včetně Charty, která říká, že lidská práva jsou nezastupitelná a nezadatelná, nelze je podmiňovat splněním nějakých podmínek, jako je např. podmínka vakcinace, bez které jinak jsou občanovi lidská práva odepřena nebo umenšena. Roman Prymula svým výrokem pro Novinky porušil čl. 1 Deklarace lidských práv OSN, který říká, že všichni lidé rodí se svobodní a sobě rovní co do důstojnosti a práv. Prymulův výrok rovněž porušuje čl. 13 Deklarace, který říká, že každý má právo volně se pohybovat a svobodně si volit bydliště uvnitř státu.

Každý má právo opustit kteroukoli zemi, i svou vlastní, a vrátit se do své země. Z tohoto důvodu všechny covidové pasy, zavřené hranice a vynucování PCR testů zabraňující lidem vycestovat a přicestovat, jsou v rozporu s lidskými právy a čl. 13 Deklarace. Premiér Andrej Babiš by měl Romana Prymulu znovu upozornit, že jako ministr se dopouští trestného činu potlačování lidských práv, jestliže v rozhovoru pro média uvádí, že pouze očkovaní lidé budou mít navrácena běžná občanská práva formou benefitu, která jsou jim v době Nouzového stavu, či jiného nařízení vlády nebo ministra zdravotnictví, odpírána. Výroky ministra zdravotnictví pro Novinky.cz ze dne 8. 10. 2020 lze označit za výroky v rovině vyzývajících k omezování občanských práv a svobod v rozporu s Chartou, Listinou a Deklarací lidských práv OSN. Přestože jde o skandální a doslova orwellovské výroky Romana Prymuly, vůbec nás to v redakci nepřekvapuje.

V dubnu o tom básnil Bill Gates, v říjnu to už Roman Prymula oznamuje jako hotovou věc: Neočkovaní budou lidmi druhé kategorie s omezenými lidskými právy

Přesně na toto jsme upozorňovali už na jaře v článcích, např. v článku zde: https://aeronet.cz/news/video-bill-gates-v-rozhovoru-pro-ted-odhalil-ze-pro-obnovu-globalniho-cestovani-po-svete-budou-lide-muset-mit-prukaz-digitalni-imunity-ktery-ponese-informace-o-tom-jestli-je-clovek-ockovany/ , že přesně toto se chystá, že lidé bez vakcín a bez očkování budou mít násilně omezena svá lidská a občanská práva už natrvalo a napořád. Podívejte se, uběhlo půl roku a už to neříká jenom Bill Gates, už to nepíše jenom Aeronet v předstihu půl roku, ale už to říká Roman Prymula, že kdo nebude mít vakcínu, bude muset mít natrvalo roušku a bude mít natrvalo další omezení, protože virus bude ve společnosti přetrvávat dlouho, možná napořád a virus nikam zřejmě neodejde, maximálně se oslabí na část roku, a potom zase nabere na síle. Sami se podívejte na citát Prymulova výroku z jeho rozhovoru: https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/prymula-ockovani-na-covid-nebudou-muset-nosit-rousky-40338626

Věříte tomu, že se dosáhne kýžených čísel, zvláště když v Česku je poměrně silný nezájem, částečně i odpor k očkování?

Teď má řada lidí problém, ale až uvidí, že vakcína je bezpečná a že naočkovaní lidé nebudou muset nosit roušky a budou mít řadu jiných bonusů, tak si myslím, že zájem bude poměrně velký. To, že nyní je diskuse téměř 50 na 50, je pravdou, ale názory se budou nepochybně měnit.


Roman Prymula v tomto krátkém výroku řekl více, než v celém zbytku rozhovoru. Je to celé pouze o tom, jak donutit české občany k očkování stejnou metodou, jako to dělala ta zmíněná mafie v Chicagu ve 30. letech minulého století. Nejprve vytvoříte problém, vyrobíte paniku a škody, a potom laskavě jako hodný strýček přijdete za nešťastným člověkem a nabídnete mu, že všechno vrátíte do původního stavu a normálu, ale pouze za splnění drobné podmínky. Jediný rozdíl je v tom, že Al Capone v Chicagu po vás chtěl zaplatit výpalné, zatímco Roman Prymula po vás chce, abyste se nechali naočkovat vakcínou, podle informací vakcínou od britské společnosti AstraZeneca, která si ale pro jistotu nechala od Evropské komise podepsat papír o nežalovatelnosti, tzv. indemnitě, aby farmaceutická firma byla chráněna před žalobami lidí kvůli vedlejším účinkům. Přinesli jsme o tom článek zde: https://aeronet.cz/news/skandal-a-hrozba-nejen-pro-slovaky-evropska-unie-podepsala-s-farmaceutickym-kolosem-astrazeneca-smlouvu-na-400-milionu-davek-vakciny-proti-covid-19-ale-pred-nekolika-dny-udelila-eu-firme-astrazeneca/

Ministr zdravotnictví je jako obchodník s cinknutým zbožím: Snaží se lidem prodat něco, co je natolik nekvalitní, že výrobce si na to nechal udělat papír na ochranu proti žalobám, vakcína má účinnost jen 50% a vláda toho radši nakoupí omezené množství. Ty vole, to nechceš!

A krátce poté o několik týdnů později AstraZeneca zastavila klinické testy své vakcíny na COVID-19, protože se ukázaly závažné vedlejší účinky. A jen před několika dny česká vláda oznámila, že nakoupí od AstraZeneca jen 3 miliony dávek její vakcíny, a zbývající 4 miliony dávek, na které má česká vláda garantovanou opci právě u Evropské unie, nakoupí raději u jiných farmaceutických společností. Takže, Roman Prymula v rozhovoru pro Novinky.cz věší občanům bulíky na nos o bezpečné vakcíně, ale přitom před pouhými několika dny česká vláda na jeho návrh zkrátila objednávku od AstraZeneca ze 7 milionů dávek vakcíny pro české občany na pouhé 3 miliony dávek.

A to proto, že začínají prosakovat informace o její nespolehlivosti, nepříliš vysoké účinnosti, podle přiznání AstraZeneca má jejich slavná vakcína jen 50% účinnost , tedy je schopna vytvořit protilátky jen u poloviny očkovaných osob, tedy u každého druhého, a nedej Bože i o její ne příliš zaručené bezpečnosti, což vyústilo dokonce v přerušení klinických testů vakcíny ve 3. fázi. Takže, přesně máte před očima způsob práce farmaceutické mafie.

Nejprve vyrobí problém, vyděsí veřejnost a následně odepřou veřejnosti některá občanská a lidská práva, jako je třeba právo na shromažďování, právo na svobodu pohybu, právo na nedotknutelnost člověka a jeho lidského těla, kdy jsou lidé nuceni nosit roušky na svém těle a obličeji v rozporu se svým přesvědčením, názorem, nebo i zdravotním stavem, tedy v rozporu s Chartou a Deklarací.

George Orwell nedomyslel jednu drobnost, že totální kontrolu nad obyvatelstvem jednoho dne budou prosazovat plukovníci navlečení do lékařských plášťů. A Prymula právě oznámil, že chce otestovat více jak 10 milionů obyvatel ČR!

A stejně jako mafie nabízela řešení naproti výpalnému, i vám je nabízeno řešení a navrácení těchto zmíněných občanských a lidských práv. Stačí, když se necháte “dobrovolně” očkovat vakcínou, která je tak “bezpečná”, že její výrobce si pro jistotu vyjednal u EU podepsaný papír na ochranu před žalobami, a česká vláda pro jistotu i zkrátila objednávku této vakcíny ze 7 milionů na pouhé 3 miliony, protože podle přiznání AstraZeneca má vakcína jen 50% účinnost. Panečku, to je Palermo! To je mafie! V roce 2020 ministr zdravotnictví v ČR je tak v roli, že by v pohodě strčil do kapsy Al Caponeho i Horsta Fuchse z Teleshoppingu v jednom.

Al Capone si zjednával moc nad jedním městem v Americe pomocí násilí, žhářství a samopalů, Horst Fuchs uměl prodat kdejakou blbost s neuvěřitelným vypravěčstvím, ale český ministr zdravotnictví strčí do kapsy oba dva, protože Prymula si zjednává moc nad celým státem pomocí epidemiologických vyhlášek a opatření, potom děsí lidi virem, vzápětí jim nabízí a prodává v televizi vakcínu jako řešení, a kdo nakoupí v jeho teleshoppingu, rozuměj nechá se zblbnout a naočkovat, ten dostane zpátky své svobody. A to se vyplatí! Teleshopping hadr, jenže ne s nádobím, ale teleshopping s vašimi lidskými právy!

Kdo chce zpátky do normálu a mít svá práva a svobody zpět, musí se nechat naočkovat. George Orwell ve svém románu 1984 nedomyslel, že Total Control nad populací bude používat stejné praktiky jako právě mafie. Nejprve vám něco vezmou, na co jste měli odjakživa právo a nárok zdarma, a slíbí vám, že vám to vrátí, ale pouze za něco. Něco musíte zaplatit, něčemu se musíte podřídit, něco si musíte nechat píchnout. To je doslova COVID-1984! A než jsem stačil dopsat tento článek, tak Roman Prymula na tiskové konferenci oznámil, že chystá plošné testování všech obyvatel České republiky! Testování prý bude v první fázi dobrovolné, ale doufá, že se nechá dobrovolně otestovat alespoň 6 milionů občanů ČR. A když ne, tak…? Ano, už je to tak, diktatura v plné parádě a maskovaná pod zdravotním pláštěm, pod kterým se ale skrývá zelený plukovník!

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMáme tady černé na bílém ukázku toho, k čemu vede masová imigrace. Téměř každý čtvrtý obyvatel Rakouska je původem z ciziny   
Pridal tk Pátek 09 říjen 2020 - 04:25:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Máme tady černé na bílém ukázku toho, k čemu vede masová imigrace. Téměř každý čtvrtý obyvatel Rakouska je původem z ciziny. Za posledních deset let se podíl této skupiny na celkové populaci zvýšil o více než třetinu. Nyní tam žije 2 070 100 lidí, kteří do země buď přišli sami, nebo se zde narodili přistěhovalcům.

My v hnutí SPD odmítáme masovou imigraci, protože nechceme, aby naše země dopadla stejně jako islamizované a afrikanizované státy západní Evropy, kde kriminalita imigrantů ohrožuje původní obyvatele. V ČR je nyní již 618 tisíc cizinců, zatímco v roce 2011 to bylo 436 tisíc… Vypadá to dnes, jako by u Vídně 1683 nezvítězila křesťanská vojska, ale Osmanská říše...

Podíl lidí s přistěhovaleckým původem narostl v Rakousku od roku 2010 o přibližně 35 procent. Jedná se v první řadě o důsledek velké migrační vlny z roku 2015, kdy Rakousko poskytlo ochranu přibližně 118 000 uprchlíků. Informovalo o tom Echo24.

Podíl žáků, jejichž mateřským jazykem není němčina, narostl mezi lety 2010 a 2019 z bezmála 17 na více než 24 procent.

My v hnutí SPD odmítáme masovou imigraci, protože nechceme, aby naše země dopadla stejně jako islamizované a afrikanizované státy západní Evropy, kde kriminalita imigrantů ohrožuje původní obyvatele.

Radim Fiala

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÁzerbajdžánský džihád proti křesťanům - záměrně bombardovali katedrálu v Suši   
Pridal tk Pátek 09 říjen 2020 - 04:21:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ázerbajdžánské jednotky záměrně bombardovaly katedrálu Krista Spasitele v Náhorním Karabachu v městě Suša.

Již před touto válkou ázerbajdžánské úřady systematicky ničily jakékoliv historické památky spojené s křesťanskými Armény.

Pro úplnost dodáváme, že Evropští lidovci /(jejich členem je i česká KDU-ČSL) záměrně sabotují jakoukoliv snahu odsoudit barbarské zločiny muslimských Azeru a Turků na arménských křesťanech!

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLiberální šílenství začíná ovládat Karlovu univerzitu? Chtějí napodobovat USA   
Pridal tk Pátek 09 říjen 2020 - 04:16:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Studenti na Karlově univerzitě odstartovali petici, aby jejich studentský informační systém byl „bezpohlavní“. Požadují, aby byla doplněna dvě pole. První, kam by se vyplnila studentem upřednostňovaná zájmena a rod oslovení – ženský, mužský nebo neutrální. Druhým polem by bylo „zobrazované jméno“, které by se mohlo lišit od legálního.

„Prvním z údajů by bylo pole se studentem*studentkou upřednostňovanými zájmeny a rodem oslovení (ženským/mužským/neutrálním). Druhým polem by potom bylo „zobrazované jméno“, jež by se mohlo lišit od legálního. Vyučující by na profilu studenta mohl vidět kromě jeho legálního jména i jméno zobrazované,” stojí v petici.

„Riziko ve zveřejnění spatřujeme například v jednoznačném rozpoznání studentů*studentek, u kterých se jejich upřednostňované oslovování neshoduje s pohlavím uvedeným na občanském průkazu,“ říkají dále studenti nejslavnější české univerzity.

Díky těmto změnám, chtějí být studenti podle vlastních slov, na univerzitě „ještě více vítáni“.

„Studenti*studentky by se tak mohli*y vyhnout mnoha nepříjemným situacím, kdy musí opravovat své vyučující. Tyto situace bývají o to méně příjemné, že v případě vyučujících se jedná o pozice studentovi*studentkám nadřazené. Předem děkujeme za zvážení našeho návrhu. Věříme, že může přispět k tomu, abychom se na Univerzitě Karlově cítili*y všichni*všechny o něco více vítáni*y,“ stojí v závěru.

Má se jednat o iniciativu podobnou těm, které jsou v posledních letech realizovány na univerzitách v USA. Podle informací médií pod petici zatím připojilo pět set studentů svůj podpis.

K záměru studentů se vyjádřil mluvčí Univerzity Karlovy Václav Hájek. „Vedení UK oficiálně žádnou žádost od studentů neobdrželo, ale je případně připraveno vzít náměty obsažené v petici k diskuzi. Pokud budou relevantní a ku prospěchu věci, bude se jimi seriózně zabývat,” uvedl.

“Vstali noví bojovníci“

K počínání studentů nejslavnější české univerzity se na svých sociálních sítích vyjádřil i mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček. Podle jeho slov není důvod k radosti z propadu KSČM, který byl vidět na nedávných krajských volbách, jelikož již „vstali noví bojovníci“, a ti se prý „nezakecají“.

„Mnozí se radují z propadu KSČM. Jenže... vstali noví bojovníci. Noví, mladí, ti se nezakecají,“ uvedl mluvčí Miloše Zemana. Ovčáček tím naráží na dílo bývalého československého komunistického prezidenta Antonína Zápotockého, který je autorem knihy Vstanou noví bojovníci.

​Měnící se liberalismus

K událostem, které probíhají na amerických univerzitách, ale i v širší společnosti, se na začátku října vyjádřil pro ruské Rádio Aurora vlivný ruský filozof Alexandr Dugin.

„Liberalismus se mění. Za začátku byl liberalismu takový – ty si myslíš jedno, já si myslím něco jiného, ale prosím, vykládej svůj názor. (…) Ale dnes, to s čím máme co dočinění v Americe – moderní liberálové změnili svůj přístup. Oni mluví následovně: pravda je to, že žádná pravda neexistuje, ale to může chápat jen liberál. Pravda je liberalismus. Odmítání pravdy je absolutní pravda. A všichni, všichni, kdo nesouhlasí s liberalismem, už nemají právo na vykládání svého pohledu na svět,“ uvedl Alexandr Dugin.

„Liberálové říkají, pokud nejsi liberál, tak ty jsi buď komunista, nebo fašista. (…) Proto, pokud někdo něco namítl jakémukoli liberálovi – ať už je nejkřivější, nejpomatenější – tak se u liberálů hned rozsvěcuje červená a liberálové na něho začínají útočit všemi prostředky,“ dodal ruský filozof.

„To vidíme už v knize Karla Poppera Otevřená společnost a její nepřátelé. Tam se nachází jedno velmi důležité místo. Popper je teoretik moderního liberalismu. On říká, že liberálové nemohou být tolerantní k neliberálům. Protože pokud neliberálové dostanou moc, tak zničí liberály. Proto liberálové mají likvidovat všechny neliberály. Proto kdokoli, kdo útočí na liberály, je automaticky kriminálník. Pokud kritizuješ liberály, tak liberálové tě musejí zabít, v přímém smyslu slova. U Poppera je napsáno, že netolerance ke kritikům liberalismu musí být stejná, jako netolerance fašistů k židům, nebo větší,“ prohlásil v rozhovoru pro Rádio Aurora Alexandr Dugin.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DURJ

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMesiáš demokracie nebo reinkarnace Havla? Minář jde do politiky   
Pridal tk Pátek 09 říjen 2020 - 04:13:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
To zase bylo divadýlko. Bývalý šéf chvilkařů přemýšlel, přemítal, dumal a zvažoval. A nakonec do toho praštil. A do politiky jde. Mikuláš Minář se rozhodl založit politické hnutí a s ním nejen projít do Poslanecké sněmovny, ale také porazit premiéra Andreje Babiše.

Nejprve oficiální zpráva. Bývalý předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář potvrdil, že s novým politickým projektem půjde příští rok do sněmovních voleb. Chce je vyhrát spolu s nynější opozicí. Oznámil to na svém facebookovém profilu.

Minář zopakoval, že chce s dalšími osobnostmi vytvořit projekt, který změní dynamiku hry a osloví voliče, které nynější opozice oslovit nedokáže. Hodlá k tomu přispět tím, že bude spojovat, mobilizovat, nabíjet lidi a dodávat jim naději. S tisíci dobrovolníků chce připravit „největší kontaktní kampaň v dějinách ČR“.

„Nechali jsme spoustu lidí napospas populistům. Pojďme jim nabídnout alternativu a přesvědčit je, že na jejich hlasu záleží,“ napsal Minář. „Věřím, že za rok budeme společně se současnou opozicí slavit přesvědčivé vítězství ve velkých volbách. Vítr se otáčí," doplnil.

Prostořeká prohlášení, na to je Minář machr. Kdo sleduje jeho poslední vyjádření, tak ví, že si toho bývalý hlavní chvilkař naložil opravdu hodně. Vidí se jako takový Havel pro tu dnešní generaci, která si žije v blahobytu a líbí se jí hra na bojovníky za demokracii.

Nejde jen o náš dojem. Na své facebookové stránce se neskromně nechal přirovnat ke slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové. K hlavě slovenského státu můžeme mít všelijaký postoj, ale byla zvolena v řádných volbách. Minář? Ten je nikým nevolený svolávač lidu na náměstí a pláně.

Tak předně, Minář chce spojovat. Spojovat opozici, spojovat národ. Proti premiéru Babišovi a panu prezidentu Zemanovi. Jen ať to zkusí. Ale ze současného pohledu se zdá, že pohoří.

Ty hlavní argumenty jsou známé: bude tříštit opozici, je politicky nezkušený, není jasné, kdo za ním bude stát, není jasné, kdo bude tvořit jeho tým. O tom se píše a hovoří dost často. Ale je tu jedna věc, která překvapuje nebo možná děsí.

Minář je fanaticky přesvědčen, jako bigotní liberál, že uzme Babišovu hnutí ANO určitý počet voličů.

„Kdybychom vzali 5 procent voličů ANO, třeba 3 procenta nevoličů a ze 40 procent hlasů pro současnou opozici odsáli 5 procent, tak se zásadně změní po volbách poměr hlasů. Když Andreji Babišovi seberete 15 mandátů a přidáte je na hromádku proti němu, tak rozdíl je 30 mandátů," prohlásil chvilkař v rozhovoru pro DVTV.

To jsou buď bláhové sny, nebo Minář chystá něco, co přesvědčí premiérovi voliče. Premiér Babiš je populista. To není invektiva, to je fakt. A je to dobrý populista, ví, jak si udržet voliče. Co logicky musí Minář? Být ještě větší populista než pan Babiš.

Bude Minář rozdávat rohlíky místo koblih? Bude v jeho reklamách vystupovat Dominik Hašek? Bude se naoko tvrdě vymezovat vůči Evropské unii? Dokážete si to představit? Minář na Letné haní německou kancléřku Merkelovou. To by byl fór. Snad ten Hašek je reálný, zbytek věcí sotva.

Ona Minářovi asi ta sláva stoupla do hlavy. Vidí se jako ten, kdo očistí českou politiku a takzvaným stranám občanské pravice z opozičních lavic ukáže, jak se má ve volbách vítězit. A až narazí, až zjistí, že voliči mu na lep nesednou, bude skuhrat, že Česko není na něho, mesiáše demokracie, připraveno.

O politických snech Mikuláše Mináře Sputnik hovořil s Natálií Vachatovou, spoluzakladatelkou hnutí Trikolóra a jeho místopředsedkyní pro Středočeský kraj.

„Já bych si předně pokládala otázku, kdo za tím vším opravdu stojí. Nedělejme si iluze, že by neznámý student češtiny a filozofie dokázal bez odborně řízené koordinace a velkých financí shromáždit davy lidí. Jen na Facebooku běžela reklama, která stála více než milion a čtvrt korun, to jsou opravdu velké peníze, které jen tak někdo nevěnuje neznámému studentovi češtiny.

Věnuji se dlouhodobě politickým neziskovkám a zaujalo mě například, že Milion chvilek byl také nepřímo financován i ČSSD skrze organizaci Transparency International, která od ministerstev řízených sociální demokracií dostává téměř polovinu všech svých financí, tedy asi pět milionů korun," upozorňuje politička.

Co může Minář nabídnout voličům, co nemůže liberální opozice?

„To skutečně netuším. Pan Minář staví na programu antibabiš, a to mi připadá už ohrané a nezajímavé. Dokonce mě napadlo, zda se svým vstupem do politiky nerozhodl opozici rozvrátit. Na druhou stranu, pokud by chtěl opravdu něco změnit, pak je vstup do politiky a boj o legitimní hlasy voličů rozhodně korektnější cestou, než vyzývat z pozice spolku, který měl za cíl ‚podporu a kultivaci demokratické kultury, občanské angažovanosti a veřejné diskuse v České republice´ k odstoupení řádně zvoleného zástupce," míní expertka.

Je v opozičním táboře místo pro novou sílu?

„Z mého pohledu tam začíná být mírně řečeno už těsno. Každý máme nějaký cíl – já se chci například zasazovat o to, aby měl český volič u nás konzervativně pravicovou alternativu. Když se ale podívám na výroky pana Mináře, nic krom svržení premiéra není k dohledání. Těžko odhadovat, co bude chtít nabídnout, když ale sleduji, od koho má už nyní podporu, bude to nejspíš další uskupení, které nic nového nepřinese," říká paní Vachatová.

A teď klíčová otázka. A co politická kariéra dá samotnému Minářovi?

„To tuší nejspíš jen on sám, případně ti, co stojí za ním,“ říká spoluzakladatelka Trikolóry a místopředsedkyně hnutí pro Středočeský kraj.

Alena Novotná

Zdroj: https://sptnkne.ws/DUJ5

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVíte to někdo?   
Pridal tk Pátek 09 říjen 2020 - 04:05:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pokaždé, když ho spatřím na obrazovce, pohne se mi žaludek a udělá se mi mírně zle. Ale nejde jen o pocit. Je do toho zapojena i hlava. Uvědomění si toho, že až k této tváři samet též došlapal. Že posledními výstražnými znameními nebyly tváře Bilaka, Štěpána a Poledníka, ale že to pokračuje dodneška a že to není o nic méně znepokojivé, než to bylo tehdy. A že je to snad ještě horší než tehdy, protože tehdy jsme si mohli malovat, že nositelé těch tváří nemají mezi lidmi žádnou podporu a žijí tedy jen a jen na bodácích vládní moci. Jenže teď máme potvrzeno, že nositelem tváře člověka, o němž mluvím, je předsedou strany, která v posledních krajských volbách získala v republice druhý nejvyšší počet hlasů.

Hlasů lidí, kteří s obrazem toho člověka v duši (bez toho by to přece nešlo), neváhali šlapat i kilometry daleko k budově s volební místností, aby to tam jeho straně (a též jemu osobně), hodili. A kteří tedy logicky neprožívají při pohledu na jeho tvář ani v nejmenším totéž, co já. Takže buď jsou slepí oni, nebo jsem oslepl já. Vzdálil jsem se od ideálu toho, jaký by měl politik být, co by měl vyjadřovat a co by z něj mělo vyzařovat, já nebo oni? Zhrubli oni natolik, že nevidí, co v té tváři je, nebo jsem já zpřecitlivěl až tak, že v ní vidím víc neblahého, než je v ní vidět třeba? Je záhadou jen pro mě, jak politik s takovouto zprávou ve tváři může nalákat tak mnoho lidí, nebo je to záhadou pro celý národ s jedinou výjimkou jím nalákaných? A nalákaných když ne na jeho zjev – pak,, proboha, na co vlastně?

Víte to někdo?

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína uspořádá dovozní veletrh podle plánu, zavázala se k dalšímu otevírání   
Pridal tk Pátek 09 říjen 2020 - 04:03:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Šanghaji jsou přípravy na třetí Čínský mezinárodní dovozní veletrh (CIIE) v plném proudu, protože do první světové výstavy na národní úrovni s tématem importu zbývá už jen měsíc.

Byl to náročný rok pro mnoho globálních společností, protože pandemie nového koronaviru zasáhla světovou ekonomiku. Nadšení zahraničních firem pro nadcházející CIIE však pandemie nezabrzdila a obchodní výstavní plocha akce se rozšíří na 360.000 metrů čtverečních, oproti loňským 300.000 metrům čtverečním, aby uspokojila poptávku zahraničních vystavovatelů, tvrdí Sun Chenghai (Sun Čcheng-chaj), zástupce ředitele kanceláře CIIE.

„Rozšířená poptávka po výstavách ukazuje, že zahraniční vystavovatelé uznávají silnou přitažlivost CIIE a čínského trhu,“ uvedl Sun.

DOVOZ PŘICHÁZEJÍCÍ PŘI EPIDEMICKÉ PREVENCI

Protože organizátor plánuje uspořádat výstavu 5. listopadu podle plánu navzdory pandemii COVID-19, šarže produktů Estee Lauder ze Spojených států dokončila celní odbavení v Šanghaji 28. září a stala se prvními exponáty dovozní výstavy, které prošly celními orgány.

Ve stejný den se v Národním výstavním a konferenčním centru v Šanghaji, kde se koná výstava, konal komplexní nácvik.

Shang Yuying (Šang Jü-jing), zástupce generálního tajemníka městské správy v Šanghaji, uvedl, že opatření použitá na předchozích dvou veletrzích a preventivní a kontrolní opatření proti epidemii COVID-19 budou spojena, aby se zlepšila zkušenost vystavovatelů a návštěvníků třetího CIIE.

„Myslím si, že CIIE bude jednou z mála, ne-li jedinou výstavou na světě, která nebude zrušena, a která proběhne offline, a myslím, že to vysílá mnoho velmi silných signálů,“ řekl generální ředitel společnosti L'Oreal Jean-Paul Agon. Dodal, že to ukazuje, že epidemie COVID-19 je pod kontrolou a v Číně se věci vracejí k normálu, což je zásadní, protože ostatní země se svou domácí epidemií nadále bojují.

Ukazuje to také, že Čína znovu potvrzuje svou politiku otevírání se, která je v dnešní době obzvláště důležitá, dodal Agon.

„Jsem si jistý, že řízení CIIE bude prováděno s maximální péčí. To je důležité nejen pro Čínu, ale také pro zbytek světa, aby bylo možné účinně zvládnout pandemii,“ řekl Allan Gabor, prezident společnosti Merck China.

Kancelář CIIE zahájila registraci vystavovatelů, kteří se chtějí účastnit čtvrté výstavy CIIE v roce 2021. Desítky zahraničních společností, včetně společností Hyundai Motor Group, Shiseido, Theland a Michelin, podepsaly smlouvu s úřadem CIIE, aby se zúčastnily výstavy v příštích třech letech.

„Jsme velmi vděční za příležitosti, které přináší CIIE,“ řekl Sheng Wenhao, generální ředitel Theland asijsko-tichomořského regionu.

Novozélandská mlékárenská společnost, která využívá vylepšenou celní odbavovací službu v Šanghaji, může nyní mít čerstvé mléko s trvanlivostí pouhých 15 dní v šanghajských supermarketech přibližně za tři dny, namísto přibližně sedmi dnů, po výrobě a stáčení v Novém Zélandu.

„Jen několik měsíců po loňském konání druhého CIIE se naše mléko začalo prodávat i v odlehlých čínských malých městech, jako je Mohe, příhraniční město na severovýchodě provincie Heilongjiang, asi 3.000 km od Šanghaje,“ řekl Sheng.

Mléčná společnost ztratila více než 80 milionů yuanů (asi 11,8 milionu amerických dolarů) v důsledku vypuknutí pandemie COVID-19 v prvním čtvrtletí. S oživením čínského spotřebitelského trhu a zavedením vládních politik na podporu spotřeby včetně účasti na nočním veletrhu určeném k propagaci hvězdných exponátů CIIE v červnu, se prodeje Theland v Číně ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšily o 55 procent.

DUÁLNÍ OBĚH, VÍCE PŘÍLEŽITOSTÍ

Jak Čína zintenzivňuje podporu plodných výsledků prvních dvou CIIE, globální podniky se těší na nové příležitosti, které přináší dynamika „dvojího oběhu“, nový vzorec ekonomického rozvoje, který vzešel z nejvyššího vedení země v květnu a povzbudil domácí i zámořské trhy, aby se navzájem posilovaly, přičemž domácí trh je oporou.

Dánský hračkářský gigant LEGO Group otevřel první den probíhajícího osmidenního svátku čínského Národního dne 200. obchod na čínské pevnině v Nanchangu, hlavním městě východočínské provincie Jiangxi.

Obchod debutoval minulý čtvrtek jako první LEGO Certified Store v provincii, jak společnost dále proniká do čínských měst na nižší úrovni.

Paul Huang, senior viceprezident společnosti LEGO Group a generální ředitel společnosti LEGO China, uvedl, že zatímco pandemie COVID-19 v krátkodobém horizontu utlumila tok zákazníků do obchodů LEGO, společnost byla schopna expandovat díky čínským kontrolním pandemickým opatřením.

Finanční zpráva společnosti LEGO Group k 30. červnu tohoto roku ukazuje, že její prodeje v Číně dosáhly v první polovině roku 2020 dvouciferného růstu navzdory COVID-19.

„Náš plán na otevření 80 nových obchodů na čínské pevnině v roce 2020 zůstává nezměněn a do konce roku pokryjeme 60 čínských měst,“ uvedl Huang.

„Skutečnost, že třetí CIIE se bude konat offline podle plánu, nám dává větší důvěru v čínský trh,“ uvedl a dodal, že společnost využije tuto událost jako platformu k debutování nových produktů, předvádění nových technologií a sdílení nových zkušeností.

Jako „starý přítel“ CIIE se Metro bude na výstavě podílet již třetí rok po sobě jako vystavovatel, kupující a dodavatel potravin.

Claude Sarrailh, generální ředitel společnosti Metro China, uvedl, že na posledních dvou výstavách se francouzské hovězí maso Charolais, jako „hvězdný exponát“, stalo nejen „horkým artiklem“ v supermarketech Metro, ale také vedlo ke zvýšení celkového prodeje dováženého hovězího masa společnosti Metro o 128 procent v první polovině tohoto roku.

„Abychom se lépe přizpůsobili zvyklostem čínských spotřebitelů, představili jsme také francouzské hovězí plátky, které lze použít v hotpotu a hovězí kostky vhodné pro čínský způsob vaření,“ uvedl Sarrailh.


Řekl, že Metro přinese na třetí CIIE exponáty včetně španělské šunky, francouzských klobás a rostlinného masa z více než 20 zemí a regionů, aby „otestovalo vody“ čínského trhu.

"Rychlost zotavení čínské společnosti a ekonomiky ukazuje silnou odolnost a dynamiku. V průběhu tohoto zvláštního roku si na čínském trhu věříme ještě více," řekl Sarrailh.

Řekl, že čínská strategie „dvojího oběhu" je prozíravá a pragmatická taktika. Společnost plánuje do roku 2023 otevřít 35 nových koncepčních obchodů, aby lépe vyhovovaly potřebám čínských spotřebitelů.

Liu Min, zástupkyně ředitele Městské obchodní komise v Šanghaji, uvedla, že od 8. do 11. listopadu představí Šanghaj řadu akcí na podporu spotřeby a vytvoří více příležitostí pro exponáty CIIE.

Podle čínského ministerstva obchodu přímé zahraniční investice do čínské pevniny meziročně vzrostly o 18,7 procenta na 84,13 miliardy yuanů.

Na základě účinného zvládnutí epidemie COVID-19 zavedla Čína důsledně řadu opatření ke stabilizaci zahraničního obchodu a investic.

Čínské ministerstvo obchodu se zavázalo výrazně zvýšit položky v průmyslovém katalogu, aby podpořilo zahraniční investice a pomohlo firmám financovaným ze zahraničí těžit z preferenčních politik. Šanghajská podrobná opatření na podporu zahraničních investic vstoupí v platnost 1. listopadu, aby lépe přilákala přímé zahraniční investice.

eesf


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2507 sec,0.0695 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,810kB