Sobota 10 říjen 2020
Dvě poznámky   
Pridal tk Sobota 10 říjen 2020 - 17:35:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Při „listování“ zanedbatelného mála českých medií po otevření komputeru se vždy a rád zastavím u komentáře Zdeňka Zbořila. Dnešní (10.10), který byl nazván na První zprávy - Myslíme si, že v NATO jsou všichni přátelé, ale asi je to jinak, se přímo i nepřímo dotýká problémů, které jsem nastínil ve svém příspěvku K narozeninám VVP (7/8.10). Pro doplnění si dovoluji dvě poznámky pro případnou diskuzi (beze mne).

První poznámka se týká Náhorního Karabachu. V současné předválečné době, zatím bez velkého množství železa, bomb a raket, kterou ale charakterizuje již na plno probíhající tzv. válka hybridní, do níž patří i ignorování dění, obsahu a kontextu veřejně právními médii, nelze očekávat mírové řešení v Náhorním Karabachu. A to i přesto, že poslední zprávy z Moskvy tvrdí, že byl domluven klid zbraní a výměna těl raněných a mrtvých na obou stranách konfliktu k12 hodině dnešní soboty. Proč takové tvrzení a jaké může být řešení?

Z mezinárodně právního hlediska Náhorní Karabach je územím Ázerbájdžánu. Ten podporuje dnes již oficiálně člen NATO - Turecko, nejenom svými F-16. Z mnoha důvodu, o kterých se nebudu rozepisovat. Naděje, že by se Ázerbájdžán vzdal enklávy, se rovná nule. Z etnického hlediska obyvateli Náhorního Karabachu jsou Arméni. Z historického hlediska byl Náhorní Karabach vždy arménským teritoriem. Taková jsou fakta. Ta nabízejí jedno z mála řešení, které obsahuje historie Rusko -perské války z let 1804 až 1813. O ní se nedávno zmínil Vladimír Žirinovskij. Jeho pochopení historie odpovídá mému (doposud nezveřejněnému) a tím i hodnocení šancí na mír v regionu důležitém pro Ruskou federaci. Několik slov k válce.

Válka představovala jednu z mnoha válek mezi Perskou říší a carským Ruskem a začala sporem o území. Nový perský vládce Fát Alí Šáh chtěl upevnit nejsevernější oblasti svého království, dnešní Gruzii. Ta byla připojena carem Pavlem I. po rusko-perské válce z roku 1796 prakticky na vlastní žádost Gruzínů po té, co si vyzkoušeli život v Osmanské říši. Válka skončila v roce 1813 Gulistánskou dohodou (12.10.1813). Persie v ní postoupila Rusku Dagestán, Baku, Karabach, Gandžu, Širván, Gruzii a část talyšského území. Navíc Rusko získalo právo vydržovat válečné loďstvo v Kaspickém moři a ruský car nabyl výsady schvalovat nástup nového panovníka a potvrzovat jeho legitimitu. Na tyto události, včetně neúspěchu Britů ve výcviku perských vojsk, rychle reagovala britská diplomacie. Podepsala s Íránem v roce 1814 smlouvu, kterou si chtěla zajistit trvalý podíl při rozhodování perských vládců a spolupůsobit při formulování zahraniční politiky země. Britská správa v Indii přislíbila vojenskou pomoc v případě napadení jinou evropskou zemí. Britští instruktoři dohlíželi na chod armády, do které se snažili zavádět prvky evropského typu.

V této souvislosti doporučuji seznámit se s životem, působením a smrtí generála, překladatele (francouzských komedií a poesie) a člena rodu gruzínského knížecího rodu Cicišvili, Pavla Dmitrijeviče Cicianova (1754 – 1806). Ten 20. a 30. června 1804 vyhrál bitvu u Kanagiru a Ečmiadzinu. Dnes Vagharšapat, se nachází nedaleko arménského hlavního města Jerevanu. Je sídlem katholikose, hlavy Arménské apoštolské církve. V roce 1805 vyjednal Cicianov přijetí ruského poddanství chanátů Karabach na základě Kurekčajské smlouvy z 14.5, Šekinského

(Scheki, 21. května) a Širvanského (Schirwan 27. prosince). Dále si dovoluji odkaz na ruskými vojsky prohranou bitvu u Sultanabadu (13.2.1812). Nemá strategický, ale historicko poučný význam. Jako poslední je odkaz na vraždu Cicianova a knížete Eristova během ceremonie předání Baku 8.2.1806. Oby byli zastřeleni bratrancem chána Ibrahim-bek.

Z uvedeného vyplívá, že mírové řešení přijde, až obyvatelé bojujících stran se opět stanou ruskými občany se svojí vlastní národností nezapsanou v žádném oficiálním dokumentu. Náboženské otázky včetně příslušnosti k církvi v době SSSR vyřešila idea komunismu a občanství SSSR. Každá velmoc, i regionální, kterou současná RF představuje, musí mít svoji ideologii. Tu se zatím prezidentovi Putinovi nepodařilo definovat. Nepodařilo se mu také odstranit jednu z klíčových chyb SSSR: nelogické národnostně - teritoriální dělení. To představuje minu, která může kdykoliv vybouchnout a tím proměnit veškeré úsilí prezidenta v prach a popel. Náhorní Karabach je pro prezidenta Putina podle mého hodnocení varováním i kvůli možnosti zvýšení vlivu USA v EU v kontextu podpory stavby a urychlení EastMed pipeline. Podobným varováním je i Kyrgyzstán, a s ním spojená druhá poznámka.

Kyrgyzstán a jeho většinově sunnitsko orientované obyvatelstvo, jehož původ není dodnes zcela objasněn, ale které charakterizuje archetyp kočovného národa, představuje komplexní výzvu z mnoha důvodů. Zástupně uvedu tři: 1) V archetypu Kyrgyzů je ukotvena zkušenost získaná na začátku 13. století. Tehdy původní obyvatelstvo ustoupilo do hor, protože nemělo šanci na přežití v boji armádou vedenou Čingischánem. 2) Vojska carského Rusko neměla problém pastevce porazit. Tak v roce 1876 se stalo území Kyrgyzstánu součástí ruského Turkestánu. Mnoho obyvatel uteklo do Číny. S Čínou je spojena historie Ujgurů. Ti na počátku 9. století n.l. ovládli většinu Střední Asie (včetně Kyrgyzstánu), Mongolska a částí současného Ruska a Číny. Ujgurové jsou dnes aktuální výzvou pro ČLR a USA. 3) Tři zdánlivě si protiřečící fakta: A) Slovo -stan je slovo v perštině a znamená místo nebo země. B) Čtyřiceti paprskové slunce na kyrgyzské vlajce, v jehož středu je koruna jurty (tunduk), je odkazem na Manase, legendárního hrdinu v jednom z dávných turkických destanů, který spojil 40 kmenů proti Ujgurům. c) Kyrgyzstán má velké vodní bohatství. Na něm jsou závislé Uzbekistán, částečně i Kazachstán. Připomínám největší kyrgyzskou řeku Naryn (535 km) s nevyužitým potenciálem pro stavbu vodních elektráren (kaskáda 9) v době post SSSR. K vodnímu potenciálu se řadí povodí řeky Tarym, úmoří jezera Issyk-kul, kazašské jezero Balchaš a celkem cca 750 kyrgyzských jezer a přehradních nádrží s celkovou plochou 6836 km², což je 3,4 % rozlohy země. O dalším přírodním bohatství Kyrgyzstánu, nemluvě.

Jazykový a psychologický archetyp Kyrgyzů a s nimi spojený archetyp kreativity a řízení vnitřního a vnějšího stresu nedovolují Asii neznalým Evropanům pochopit například vztah k půdě, vlastnictví a výchově, o demokracii nemluvě. Ne nadarmo se traduje: Азия, это дело тонкое. Osobní zkušenost s přístupem EU, USA, WB a dalšími v 90 létech k zemi mi dovoluje nedivit se současnému dění. Dovoluje mi však vyjádřit obavy z představitelné budoucnosti Kyrgyzstánu, Kazachstánu a dalších států, samozřejmě i vztahu EU s nimi. V boji USA, ČLR a RF o vliv v této strategicky důležité části Asie nemá EU šanci, ani jako zprostředkovatel. Proto není na místě finanční či školicí pomoc v demokracii. Evropa dostává ale kvalitní šanci se učit z dění v Kyrgyzstánu. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
10.10.2020

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponChangošviliho, který byl zabit v Berlíně, hledalo Rusko jako účastníka teroristických útoků, i toho v Beslanu   
Pridal tk Sobota 10 říjen 2020 - 10:10:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Němci se opět ukázali jako zrůdy napomáhající a kryjící teroristy z různých koutů planety. Koho to vlastně Němci ochraňují? Čtěte moc a moc pozorně!

Gruzínský občan Zelimchan Changošvili, jehož případ vraždy se nyní projednává v Německu, byl v Rusku obviněn z účasti na celé řadě teroristických činů.

Podle údajů zdrojů v ruských silových strukturách byl členem skupin Šamila Basajeva, Chattába, Abu Hafse a Abu Zaida, které provedly jedny z těch nejkrvavějších teroristických útoků vůbec.

Changošvili se mimo jiné podílel na držení rukojmích v beslanské škole, kdy zemřelo 334 osob, z toho 186 dětí, což je možná ten nejhorší a nejstrašnější zločin teroristů.

Kariéra teroristy

Podle zdrojů se Changošvili, přezdívaný Dyšno, v roce 1999 přidal k militantům na Severním Kavkaze. Tehdy mu bylo 20 let. První epizoda, která se mu připisuje, byl útok na vesnici Červljonnaja v Čečensku. Během incidentu zemřelo 20 vojáků a dalších 28 bylo zraněno.

O rok později se připojil ke zločinecké skupině, v jejímž čele stál mezinárodní terorista Abu Hafs, poté se přidal ke skupině Abu al-Walida. Ten má kromě jiného na svědomí útok na vojenský konvoj v Argunské soutěsce v roce 1996 a teroristické útoky v Moskvě a Volgodonsku v roce 1999.

Od roku 2001 do roku 2005 se zúčastnil bojů proti federálním silám během druhé čečenské války.

Od roku 2003 přešel do Al-Káidy (organizace, která je v Rusku zakázaná) na Severním Kavkazu pod Abu Zaida, který se podílel přímo na teroristickém útoku v Beslanu, stejně tak i na zničení vojenské nemocnice v Mozdoku v roce 2003, během kterého zemřelo 52 osob.

„Changošvili připravoval teroristický útok v Beslanu, byl jedním z organizátorů, stejně tak i výbuch na Avtozavodské (teroristický útok v moskevském metru v roce 2004, vyžádal si 41 mrtvých a více než 100 raněných),“ uvedl zdroj agentury.

Kromě toho podle dalších údajů zdrojů byl Changošvili přímo zapojen do řady útoků na federální konvoje na úseku mezi vesnicemi Alchasty a Galaški v Ingušsku během května až srpna v roce 2003. Tehdy zemřelo kolem 20 ruských vojáků.

Podle ruských policistů se Changošvili v rámci zločinecké skupiny účastnil útoku na civilisty, policisty a vojáky ve vesnici Nesterovskaja, stejně tak na stanoviště dopravní policie na dálnici ve směru Rostov-Baku.

Od 21. do 22. června roku 2004 se pod vedením Basajeva zúčastnil útoku v Ingušsku, kdy zemřely desítky lidí a více než 100 osob bylo zraněno, uvádí účastníci rozhovoru.

Návrat do Gruzie

V roce 2005 pak odjel s falešným pasem do Gruzie, skrýval se ruským bezpečnostním složkám v okrese Achmeta. Ani tam však neztratil kontakt s čečenskými teroristy. Podle zdrojů tam získal a následně rozděloval peníze na pomoc ozbrojencům.

V roce 2006 se pak podle zdrojů v oblasti gruzínské vesnice Dujsi zabýval přípravou skupiny několika desítek bojovníků na následný přesun na Severní Kavkaz a organizováním provokací proti ruským usmiřovatelům v Jižní Osetii.

Podle materiálů ruských donucovacích orgánů organizoval v letech 2009 – 2012 společně s Ahmedem Čatajevem teroristický útok na istanbulském letišti (sebevražedný útočník usmrtil 45 lidí), organizovali v Pankiské soutěsce výcvikový tábor pro militanty, kde se teroristé připravovali v bojových, taktických a sabotážních disciplínách.

Absolventi této „školy“ se pak vysílali do Ruska a připojili se ke zločineckým skupinám Doku Umarova. Právě ten má na svědomí výbuch Něvského expresu v roce 2009 (28 mrtvých a více než 130 zraněných), výbuchy v moskevském metru v roce 2010 (41 mrtvých a 88 zraněných) a útok na letišti Domodědovo v roce 2001 (37 mrtvých a 170 zraněných).

Kromě toho Changošvili rekrutoval muslimskou mládež v Pankiské soutěsce a organizoval nelegální přesun bojovníků a zbraní přes Turecko a Sýrii, kde již probíhala občanská válka.

Nové jméno a krevní msta

V roce 2012 zorganizoval Changošvili, který dostal gruzínský pas na jméno Tornike Kavtarašvili (datum narození zůstalo stejné: 18.08.1979), přesun skupiny militantů z Gruzie do Ruska. Ne vše šlo však hladce, jelikož část zločinecké skupiny byla během střetu s gruzínskými silami zabita.

Podle gruzínského ministerstva vnitra se jednalo o speciální operaci k likvidaci zločinecké skupiny, která zajala jako rukojmí obyvatele vesnice Lapankuri v Kachetii. Ministerstvo uvedlo, že bylo zabito 12 ozbrojenců a tři členové jednotky rychlého nasazení.

Samotný Changošvili vystupoval jako prostředník v jednáních mezi ministerstvem vnitra a členy skupiny. Poté, co odmítl, aby skupina složila zbraně, byla část skupiny zlikvidována. Příbuzní zabitých militantů z toho následně obvinili Changošviliho a hrozili, že za „zradu“ dojde ke krevní mstě.

A atentáty na sebe nenechaly dlouho čekat, poznamenávají zdroje. K prvnímu došlo v roce 2013 v Gruzii: Changošvili byl vážně zraněn, ale přežil. Ten druhý se stal v květnu roku 2015: když Changošvili vyjížděl autem ze soukromého domu, začalo se na něj střílet. Zasáhly ho tři kulky, ale před útočníky se schoval a dojel do nemocnice, kde mu poskytli pomoc.

Ukrajinské období

Po atentátech a poté, co byl jmenován bývalý prezident Gruzie Michail Saakašvili poradcem ukrajinského prezidenta, odjel Changošvili v roce 2016 na Ukrajinu. Jeho aktivity byly ale s touto zemí spojeny již dříve.

Když se v srpnu roku 2014 nacházel ještě v Turecku, dostal od mezinárodních teroristických organizací značnou částku na přepravu skupiny militantů z Gruzie na Donbas za účelem účasti na bojových akcích na straně Ozbrojených sil Ukrajiny, poznamenávají zdroje.

Na konci roku 2016 pak odjíždí do Německa, kde dostává status uprchlíka.

Finále

Dne 23. srpna roku 2019 byl 40letý Changošvili zastřelen v berlínském parku Tiergarten. Z tohoto činu je podezřelý ruský občan Vadim Sokolov. Podle německého vyšetřování měl tento údajný vrah přijet k Changošvilimu na kole a vystřelit na něj z pistole Glock 26 s tlumičem. Changošvili zemřel na místě.

Obviněný muž byl krátce poté zadržen nedaleko od místa činu. Před několika dny začalo v Berlíně slyšení ve věci daného případu. Německé vyšetřování se domnívá, že Rus dostal úkol „od státních útvarů ruské vlády“ zlikvidovat Changošviliho.

Jak je uvedeno ve vyjádření Generální prokuratury Spolkové republiky Německo, zabitého gruzínského občana „ruské úřady zařadily… k teroristům“.

Podle ruských zdrojů informovala o činnosti Changošviliho ruská strana jak gruzínské, tak i ukrajinské, americké a německé partnery.

Dříve ruský prezident Vladimir Putin uvedl, že ruské orgány jednaly s Německem o vydání Changošviliho v souvislosti s jeho účastí na terorismu, a to včetně účasti na výbuchu v moskevském metru.

Výzvy ruských tajných služeb k jejich německým kolegům o vydání Changošviliho byly neformálně zamítnuty, přičemž formální žádost Generální prokuratury RF z toho důvodu nenásledovala, uvedl Putin. Taktéž poznamenal, že Changošvili, který byl zabit v Berlíně, se aktivně účastnil bojových akcí na straně separatistů na Kavkaze.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DVBF

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPlné znění prohlášení ministrů zahraničních věcí Ruska, Ázerbájdžánu a Arménie k situaci v Náhorním Karabachu   
Pridal tk Sobota 10 říjen 2020 - 07:48:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Strany konfliktu v Náhorním Karabachu se dohodly, že 10. října od 12:00 vyhlásí příměří pro humanitární účely. To je uvedeno v prohlášení zveřejněném po výsledcích třístranných jednání ministrů zahraničí Ruské federace, Ázerbájdžánu a Arménie, která se konala v Moskvě. Bylo rozhodnuto o výměně válečných zajatců a dalších zadržených, jakož i těl mrtvých, prostřednictvím zprostředkování Mezinárodního výboru Červeného kříže. Strany rovněž potvrdily neměnnost formátu procesu vyjednávání. IK zveřejňuje prohlášení ministrů zahraničí.

V reakci na výzvu prezidenta Ruské federace V.V. Putin a v souladu s dohodami prezidenta Ruské federace V.V. Putina, prezident Ázerbájdžánské republiky I.G. Alijeva a předseda vlády Arménské republiky N.V. Pashinyana se strany dohodly na následujících krocích:

1. Příměří je pro humanitární účely pro výměnu válečných zajatců a jiných zadržovaných osob a těl mrtvých vyhlášeno od 10. října 12:00, zprostředkováno a v souladu s kritérii Mezinárodního výboru Červeného kříže.

2. Specifické parametry režimu příměří budou dohodnuty dodatečně.

3. Ázerbájdžánská republika a Arménská republika zahájí prostřednictvím spolupředsedů Minské skupiny OBSE na základě základních principů urovnání věcná jednání s cílem dosáhnout co nejdříve mírového urovnání.

4. Strany potvrzují neměnnost formátu procesu vyjednávání.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBanda uprchlíků zbila v metru bílou Švédku. Nikdo z 50 cestujících ve vagónu jí nepomohl, pak ale vstal jeden hrdina….   
Pridal tk Sobota 10 říjen 2020 - 06:01:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mladá Švédka Natalie se stala obětí napadení gangem mladých uprchlíků při cestě metrem v hlavním městě Stockholmu. Skupina 4 uprchlíků si jí vyhlédla na nástupišti a po nastoupení si na ní sedla. Když se mladá žena ohradila, tak jí uprchlíci začali nadávat do kurev a začali jí násilně napadat. Vzali jí telefon a praštili s ním o zem a chtěli jí ukrást tašku. Ženě se naštěstí povedlo na následující stanici násilníkům vysmeknout a utéct.

To vše se odehrálo před zraky 50 cestujících, kteří dělali, že nic nevidí a nikdo jí nepomohl. Nakonec se ale objevil “švédský hrdina”, který dal napadené vizitku, že prý půjde v případě zájmu svědčit k soudu. Mladá žena popsala násilníky jako 3 Araby a jednoho Afričana. Policie sice incident zaznamenala, ale zatím nikoho nezatkla a i kdyby uprchlíky dopadla, tak druhý den budou zase běhat na svobodě! Je to jen jeden z nekonečné řady incidentů, kdy agresivní uprchlíci terorizují švédské ženy na veřejnosti. Napadených žen se nikdo nezastane a policie nemá zájem problém řešit, protože to má zakázáno od politických “elit”.

Poznámka redakce: Cempere neměl by jste vyrazit na místo a reportovat odtamtud, že se vlastně nic nedělo? Pouze bílá žena napadla skupinu 4 mladých uprchlíků, kteří prožili trauma z války?!

Česká věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZalepili ústa, omezili shromažďování a ... a rabování rozpočtu může začít   
Pridal tk Sobota 10 říjen 2020 - 05:54:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministr Prymula se nechal slyšet, že se chystá testování celého národa.

Pokud ani po tomhle to některým nedochází, pak nechť odhlásí předplatné na tisk, přestanou čít zprávy a cestou do otroctví si vyzvednou odklad o absolvování inkluzivního vzdělání.


Tu zprávu najdete ve vícero médiích, např. zde: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/testovani-koronavirus-covid-19-praktici-antigenni-testy.A201008_164408_domaci_knn A teď něco k prováděcí technice, protože dnes, více než kdy jindy, platí, že jakékoli myšlení je pro udržení systému nebezpečné. V informační době je pro elity nejdůležitější odvrátit pozornost mas od skutečných problémů a ohlupovat je.

Všimněte si, že v podstatě ihned dodal, že to testování bude dobrovolné. Jenže neregistroval jsem, že by se rozpoutal masivní spor mezi odpůrci a příznivci, kdy jádrem diskuze by se obrazně řečeno stala věta ... není to tak špatný, testování bude dobrovolné. No nic, návnada nezabrala, tak jedem dál. Hned následuje další oznámení o zpřísnění opatření likvidující ekonomiku. A určitě zcela jistě náhodou opomenul zmínit, že do obchodu jen ve dvou nebo max. rodič-1 a rodič-2 spolu s dětmi od náhradních matek. Takové drobné opomenutí, taková prkotina ... že? Jenže tady už návnada zabrala a všichni se pohoršují, jak na tohle mohl zapomenout? ... vždyť je to zásadní omezení na svobodě ... a podobné kecy. Vše nasvědčuje, že manévr na odvrácení pozornosti davu je zatím úspěšný.

Od čeho je potřeba odvrátit pozornost? Pořád nic? Zopakuji větu - bude zapotřebí otestovat celý národ. Nic? Tak jinak - bude třeba otestovat 10 miliónů obyvatel ČR. Přihořívá? Správně, ta zpráva totiž má znít - bude třeba nakoupit 10 miliónů testů na COVID. A co čert nechce, bohužel máme hen ten núdzový stav, kdy se na cenu až tak moc hledět nebude a na nějaké výběrové řízení také ne, protože ... protože hrůzostrašný COVID (který tak úspěšně medializujeme) a okamžitá záchrana zdraví je přece více než nějaký ušmudlaný mrzký peníz. Uvědomte si, že Prymulovi je šuma-fuk, zda bude testování dobrovolné nebo povinné. Ty testy klidně mohou skončit v koši stejně jako v minulosti jiná "nezbytně potřebná" vakcína. Jeho pozornost a starost o testování začíná objednávkou a končí proplacením faktury.

Už chápete proč jsou všichni (i odborníci) s jiným názorem úhlavní nepřátelé, které je třeba za každou cenu umlčet nebo alespoň nepustit do médií? Pro tento manévr by byla naprostá katastrofa, kdy se prosadilo, že se budou sledovat jen zemřelí na COVID, zemřelí s COVIDEM, důvodně hospitalizovaní (nikoliv ze sociálních důvodů) a testovaní na COVID s příznaky - a to vše vztaženo k populaci ČR, tedy 10 mil. občanů. Zkrátka, vynechali by se ti bezpříznakoví a ze sociálních důvodů "ubytovaní" v nemocnicích. Velice rychle bychom totiž mohli dojít k číslům, která by byla menší, než čísla z jiných pohrom, kvůli kterým se ekonomika nerabuje. Naplánovaný byznys by tak byl v troskách.

Takže, když to shrnu - máme na postu ministra, který má vědecké názory velmi pružné, ohodnoceno na stupnici pružnosti to možná bude už celý "1 Kalousek". Jestliže při prasečím moru označil nošení roušek za nesmysl a řekl proč, pak v okamžiku, kdy je na pozici, ze které může velmi razantně promluvit od koho a v jakém počtu se roušky budou nakupovat, pak se roušky stávají prvořadou a nezbytnou ochranou. Máme na postu ministra člověka, pro kterého je jeho osobní vedlejší příjem 1 mil. Kč pod rozlišovací schopností a ani neví, za co to vlastně bylo. Máme ministra, který podnikal ve zdravotnictví a jeho dcera i stále podniká. Máme ministra, který, když povýšil ve státní hierarchii, tak si ihned běží zřídit živnost v oboru svého působení ve státní správě. Máme ministra, který vykázal za přednášky a konzultace cca 30 mil Kč a nadstandardní finanční úspěšnost firmy jeho dcery kopíruje dobu jeho působení na postu ředitele významné nemocnice. A právě takový člověk v podstatě rozhodl o "nutnosti" otestovat celý národ, přesněji o záměru nakoupit min. 10 mil testů. Něco mi říká, že za nějaký čas čekají p. Prymulu odborné semináře a přednášky s honoráři v řádu desítek mil. Kč.

Pokud k výše uvedenému přidáme, že dopředu byl ustanoven nemyslitelný deficit státních financí v řádu stovek miliard, aniž by bylo jasné, za co se vlastně bude utrácet, že byly umlčeny "nevhodné" odborné názory, vyhlášen nouzový stav a tím vyloučeno konání výběrových řízení a kontroly nákupních cen, pak situace nápadně připomíná megatunel skvěle organizované mafie. Za této situace je naprosto logické omezení sdružování občanů - v hospodách jen do 20.00, u stolu jen 4 a větší akce utrum. Tady nehledejte zdravotní, ale bezpečností důvody - za jakoukoliv cenu rozdrobit a zneschopnit a nedovolit zorganizovat opozici k probíhajícímu rabování rozpočtu.

Pro všechny bez rozdílu, zda jste příznivci nebo odpůrci Prymuly, Babiše atd. - v přímém přenosu jste se dívali na přípravy a nyní následuje přímý přenos doslova rabování státní kasy. Takže si pomalu chystejte peněženky, někdo to celé bude muset nakonec zaplatit. A buďte si jistí, že ti nahoře to nebudou. Klidně se podívejte na dostupné údaje Babišovic impéria - v souhrnu skupina druhého nejbohatšího chlapa do státní kasy nepřispívá, ale ve stamiliónech čerpá. Proto je taky druhý nejbohatší.

Na pořadu dne je bezprecedentní přesun bohatství směrem k několika málo vyvoleným a s tím související bezprecedentní ožebračování těch dole. Jejich majetky budou za babku skupovány z peněz o které je ti vyvolení obrali.

Podíváme-li se do historie, pak první snahu o celostátní byznys měl asi Autocont spolu s (tehdy) Eurotelem. Jednalo se o tunel s názvem "Internet do škol". Žabaři, jednak nebyli schopni prosadit předražené dodávky do všech škol a taky to nestihli během volebního období, ve kterém "přesvědčovali o správnosti" rozhodující politiky. Pamatuji, jak opoziční Buzková do toho "šila" co mohla a správně poukazovala na přemrštěné ceny. Ale po volbách se s ní sešli a pamatuji na její vyjádření, když jednání, nyní už jako vládní politik, opouštěla - přesvědčili mě, že ceny nejsou přemrštěné ... nebo tak nějak to řekla. Zkrátka Internet do škol dostal zelenou a bylo. Celkem by mě zajímalo, kolik nul to přesvědčení obsahovalo. A mám to v paměti z toho důvodu, že akce šla lehce kolem mě - ono totiž třeba jen server, který byl součástí konfigurace, byl násobně předražen. A proč to vím, no, jednak je to má profese a druhák v té době jsme nabízeli stejně morálně zastaralý značkový server, ale výkonnější, dvoujádrový a ... a nemohli jsme ho udat za 20.000,. Kč. Ovšem Autocont horší server s úsměvem fakturoval za částku blížící se 100.000,- Kč a to v množství větším než malé.

Celkem kreativně k problému celostátního byznysu přistoupil nejbohatší Čech - a to přes jeho pojišťovnu, resp. povinné ručení. Tady už je vidět jistá schopnost - povinné ručení je jednak ze zákona povinné s brutálními sankcemi a druhák "správně" nastavené, protože generuje miliardové zisky. Důsledek pak je, že pokud si koupíte starou vránu na pojížďky kolem baráku a na pole, tak klidně za auto s nákupní cenou 50.000,- Kč budete ročně platit 5.000,- povinného ručení.

Zatím pokus o celostátní testování by mohl být fakt první "čistě" celostátní byznys. Ještě snad stojí za zmínku připomenout, že to je stále 2. liga. Ta první představuje B. Gatese, který hodlá prodat zatím neexistující vakcínu celému světu. A znalci jeho historie mohou vidět jistou paralelu - na začátku Windows byla schopnost Gatese přesvědčit IBM, že něco má. Neměl samozřejmě nic, do začátku jen zkopíroval a navázal na DOS, který ovšem nebyl jeho. Byla z toho pře, ale urovnal to nemalý obulus v době, kdy už z toho prvotního podvodu měl slušné zisky a byl nezastavitelný. Nyní jede podle stejného scénáře - vakcínu nemá, ale to mu nebrání uzavírat dohody na dodávky ...

Úvaha na závěr - domnívám se, že je nejvyšší čas z vlastenecky smýšlejících lidí ustanovit něco jako "Výbor na obnovu ekonomiky" a jasně deklarovat, že organizátoři, spoluorganizátoři a osoby profitující budou ti, kteří v prvé řadě ponesou náklady rekonstrukce toho, co zničili.

David DvořákSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRoman Prymula chce zajít ještě dál, plánuje nařídit lockdown nad celou Českou republikou ve stylu vojenské uzávěry jako v Izraeli!   
Pridal tk Sobota 10 říjen 2020 - 05:47:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Roman Prymula chce zajít ještě dál, plánuje nařídit lockdown nad celou Českou republikou ve stylu vojenské uzávěry jako v Izraeli! Momentálně se na ministerstvu promýšlí, jak daleko by se mohli Češi vzdálit od svého bydliště, jestli 1000 metrů jako v Izraeli, méně nebo více! Andrej Babiš mlčí v pozadí a čeká na výbuch hněvu a odporu ve společnosti, aby proti Prymulovi zasáhl jako záchranný rytíř? Jenže, co když výbuch nepřijde a občané budou držet hubu a krok? Komunisté mají poslední příležitost vymezit se proti Andreji Babišovi a jeho kádrům na politické scéně, jinak strana ve sněmovně skončí!

Situace v ČR začíná připomínat vojenskou diktaturu a politické procesy ustupují do zřetelného pozadí. Zatímco soud ve Španělsku zakázal uzávěry měst a pohybu obyvatelstva jako neústavní, v České republice se k ničemu takovému zatím neschyluje a ministr zdravotnictví Roman Prymula pokračuje v šíleném tažení proti lidským právům a občanským svobodám v ČR, přičemž se zaštiťuje Nouzovým stavem, který v ČR platí od tohoto pondělí. Roman Prymula dnes pro server Novinky.cz odhalil, že na ministerstvu zdravotnictví se připravuje a chystá plán na celorepublikový lockdown, tedy v podstatě vojenskou uzávěru měst a pohybu obyvatelstva podle vzoru Izraele.

V Izraeli už přes dva týdny platí celostátní lockdown, kdy Izraelci se smí pohybovat jen na vzdálenost 1000 metrů od svého domu, přičemž původní nařízení bylo jen 500 metrů, ale to bylo zrušeno kvůli vypuknutí občanských nepokojů v Haifě a v Tel Avivu. Izraelci se mohou pohybovat na 1000 metrů od svého domu za účelem nákupu nebo kvůli cestě za lékařem, mimo tento okruh se však nesmí pohybovat a mají povinnost s sebou nosit chytrý telefon s aplikací, který podle GPS lokace sleduje vzdálenost od registrovaného bydliště. Pokud člověk okruh překročí, telefon začne pískat a řvát, aby se člověk vrátil do vymezeného okruhu.

Roman Prymula chystá nad územím ČR lockdown jako v Izraeli

Pokud člověk pokračuje dál a nevrátí se do perimetru 1000 metrů od bydliště, aplikace v telefonu podle GPS souřadnice informuje nejbližší vojenskou hlídku izraelské armády IDF. Uzávěru v Izraeli totiž má pod jurisdikcí armáda, nikoliv izraelská policie. Jedná se tak o uzávěru pod velením izraelské armády a podle všeho v tomto modelu se zhlédl i plukovník Roman Prymula, který by toto rád vyzkoušel na českých občanech. V rozhovoru pro Novinky doslova uvedl:

„Pokud by došlo k variantě lockdownu, tak by to znamenalo v podstatě omezení opuštění bydliště,” uvedl Prymula, že diskuse se nyní vede o vzdálenosti, na niž by bylo možné jít ven, a o tom, v jakém počtu osob.

Jak sami vidíte, tohle už není žádná legrace. Plukovník Prymula se doslova utrhl z řetězu a v poslanecké sněmovně dosud nezazněl ani jediný návrh na odvolání Romana Prymuly z funkce ministra zdravotnictví. Komunisté, kteří v krajských a senátních volbách dopadli s katastrofálním výsledkem, by mohli si reputaci napravit u voličů tím, že vyzvou premiéra Andreje Babiše k odvolání Romana Prymuly z funkce, a pokud to odmítne, mohou komunisté položit vládu společně s opozicí.

Komunisté již nemají co ztratit a pokud si nezískají důvěru voličů nějaký zásadním a silným krokem, skončí po příštích volbách v poslanecké sněmovně. V této chvíli, kdy plukovník v roli ministra zdravotnictví navrhuje kroky k omezení lidských a občanských práv ve jménu reakce na jakési pozitivní výsledky testů, aniž by byly prováděny pitvy osob údajně zemřelých na COVID-19 v ČR, už není prostor pro pletichy a politikaření, komunisté musí začít bojovat proti krokům vlády, protože všechno toto, co dělá Roman Prymula, to všechno je se souhlasem vlády Andreje Babiše.

Roman Prymula je pouze voják, který plní rozkazy vlády, a ta čeká za bukem a sleduje, jestli dojde k občanským nepokojům

Hlavním problémem zde je fakt, že mediálně to vypadá, že tato omezování lidských práv provádí ministr zdravotnictví a vláda s tím nic jako nemá společného. To není pravda. Pokud by vláda nesouhlasila s kroky Romana Prymuly, potom by premiér zasáhl, pozval by si ministra na kobereček, anebo by ministra rovnou odvolal z funkce. A to se právě neděje. Všechno, co říká Roman Prymula, všechno, co nařizuje Roman Prymula, a všechno, co chystá Roman Prymula, je se souhlasem české vlády a premiéra Andreje Babiše! Na to nesmíte skočit, že vláda s tím jako nic nemá!

Pokud známe tato fakta, tak si musíme říct, k čemu došlo minulý čtvrtek. Roman Prymula prohlásil, že se chystají registrace a zavedení evidence všech návštěvníků hospod. Ozval se obrovský řev a odpor veřejnosti a Andrej Babiš v předvolební debatě na ČT ostře Prymulův nápad odmítl, že žádné registrace se dělat nebudou. Andrej Babiš jako rytíř na bílém koni situaci zachránil. Jenže, to bylo 24 hodin před počátkem voleb v ČR do senátu a krajů. A co přišlo tento týden?

Roman Prymula ve svých výrocích pokračuje. Včera prohlásil, že kdo bude očkovaný, nebude muset nosit roušky a nebudou se na něho vztahovat další omezení. Kdo očkovaný nebude, bude muset nosit roušku natrvalo a natrvalo budou omezena jeho lidská práva. Včera rovněž oznámil, že plánuje plošné testování všch obyvatel České republiky. A dnes oznámil, že na ministerstvu už plánují parametry lockdownu a úzavěry České republiky podle modelu Izraele.

A na tyto nápady už Andrej Babiš tento týden nereaguje, je ticho po pěšině. Proč? Protože už je po volbách, volby skončily. A všechno toto, co říká Roman Prymula, je se souhlasem Babišovy vlády, se souhlasem Andreje Babiše i Jana Hamáčka jako ministra vnitra. A nikdo z nich se neohradil proti Prymulovým výrokům. No, jak by se mohli ohrazovat, když Prymula je ve skutečnosti jenom voják, důstojník, který sice je MUDr. a profesor, ale jako plukovník je zvyklý hlavně poslouchat rozkazy a velení.

Komunisté mají unikátní a poslední příležitost zachránit svoji existenci ve sněmovně a vymezit se proti vládě před volbami v roce 2021

Babišova vláda se usnesla a rozhodla pro implementaci těchto kroků, tedy pro trvalé nošení roušek, vakcinace, které lidi osvobodí, plošná testování všech obyvatel a uzávěry měst a lidí, aby se nemohli pohybovat. Tohle je součást plánu Andreje Babiše a Jana Hamáčka. A komunisté se už nemohou vymlouvat na to, že chtějí dělat konstruktivní politiku a podobné kecy. Komunisté drží tuto vládu u moci a pokud ji nezastaví, pokud si nevynutí odvolání plukovníka Prymuly z funkce ministra zdravotnictví, potom komunisté skončí jako strana, která je úplně k ničemu. Strana může prohrát volby, strana může udělat chyby, strana může hledat kompromisy, pokud si je obhájí před voliči, ale jednu věc voliči straně neodpustí, pokud je strana zbytečná.

Voliči komunistů přešli ve velkých počtech k Babišovi a ke Hnutí ANO, protože Babiš rozdává důchodcům peníze. Proč by někdo volil komunisty kvůli jistotám důchodů, když ty jistoty a peníze důchodcům rozdává Babiš? Strana jako KSČM tak čelí hrozbě, že se stane zbytečnou stranou pro potenciální voliče. Komunisté se musí Babišovi vymezit, jinak v této iteraci skončí v poslanecké sněmovně příští rok na podzim. Strana má jedinou možnost, využít této krize okolo skandálních kroků Romana Prymuly a ukázat svoji sílu k jeho odvolání.

Pokud to strana neudělá, udělá to dříve či později někdo za ní. A kdo? No přece samotný Andrej Babiš, který Prymulu odvolá jako zachránce a rytíř ve chvíli, kdy to už bude pro občany neúnosné. To je Plán A. Babiš tím prostě získá znovu politické body u občanů jako zachránce před šíleným Prymulou, kterého ovšem do funkce navrhl Andrej Babiš a jmenoval Miloš Zeman, ale na to voliči zapomenou, jako by se nestalo, že?

Pokud komunisté zaspí, jako zachránce přijede lidu na pomoc paradoxně Andrej Babiš, takový je plán A. Jenže, je tady i plán B

Může ale dojít přesně k opačné situaci, v podstatě k Plánu B, že česká veřejnost se proti Prymulovi bouřit nezačne a jako vrchol chucpe do toho vkročí prezident Miloš Zeman, který Romanu Prymulovi ještě udělí státní vyznamenání za zásluhy, jak se proslýchá okolo Pražského hradu v posledních dnech, že Miloš Zeman u příležitosti 28. října udělí Prymulovi státní vyznamenání. Panečku, to je chucpe! Takže, klidně dojde k tomu, že nebude ani odpor veřejnosti k uzávěrám, k očkování, k plošnému testování, protože občané už jsou vaření jako ta žába, protože ovečky to mají rády s elektrickým ohradníkem, vlčákem a ovčákem. Čím více ovce, tím více Covid!

Taková je možná realita, a možná také ne. Záleží na občanech, co všechno si nechají líbit ze strany figurek a loutek, které si koupila a ovládla farmaceutická lobby, a to nejen v ČR. Pokud se lidé neozvou, Babiš nebude muset hrát roli rytíře a zachránce, protože to klapne a lidé budou spokojeni. Takže Babiš bude vítězem tak, i onak. Je to vymyšlené naprosto dokonale. Pouze komunisté do tohoto plánu mohou vhodit vidle, pokud k tomu najdou odvahu po debaklu v senátních a krajských volbách.

Záznam pořadu


-VK-Šéfredaktor AE News, Zdroj: https://aeronet.cz/news/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponASAD: Západ používá v Bělorusku stejnou strategii diverze jako v Sýrii   
Pridal tk Sobota 10 říjen 2020 - 05:35:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Syrský prezident Bašár Asad v rozhovoru pro média prohlásil, že Západ používá v Bělorusku stejnou strategii jako v Sýrii. Když v dané zemi existuje problém, USA se vměšují do vnitřní situace a snaží se vývoj zvrátit ve prospěch svých národních zájmů.

Vměšování do vnitřních záležitostí

Když se v některé zemi řeší konkrétní vnitřní problém, bez ohledu na jeho rozsah se Západ stejně začne do něj vměšovat. Poznamenal, že když jde o vnitřní proces, udělají z něj západní státy mezinárodní, jen aby ospravedlnily zasáhly do vnitřních záležitostí dané země. „Když problémy nemáte, učiní všechno možné, aby je vytvořily, aby je učinily mezinárodními, aby měli možnost zasahování do vašich vnitřních záležitostí. Je to jejich politika. Takže nejde o to, co se dnes děje v Bělorusku. V každé zemi, Sýrii, Bělorusku, ve vaší zemi, existují vlastní problémy. Ale cožpak má Západ právo zasahovat? Tomu se musíme bránit. Vraťme se ale k vaší otázce. Ano, je to stejné chování, stejná strategie, stejná taktika,“ řekl syrský prezident.

Promyšlená mediální strategie

Podle Asada jediný rozdíl spočívá v zasahování Západu do záležitostí Sýrie a Běloruska v tom, které termíny používají západní země, které titulky dávají. „Používají jedny titulky pro Rusko, jiné pro Venezuelu, třetí pro Sýrii, atd. Nejde tedy o Bělorusko, jde o chování Západu a o jeho strategii v budoucnu…,“ míní syrský prezident. Masové protestní akce opozice začaly po celém Bělorusku 9. srpna po prezidentských volbách, ve kterých po šesté zvítězil Alexandr Lukašenko, který podle údajů Ústřední volební komise získal 80,1 % hlasů. Protestní akce pokračují dodnes, největší o víkendech. Konají se rovněž akce Lukašenkových stoupenců, jehož inaugurace proběhla 23. září.

Rudolf Hruboň
Národní Noviny


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmcová potvrdila, že ODS hájí zájmy globalistů a sluníčkářů   
Pridal tk Sobota 10 říjen 2020 - 05:26:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pozornost poslance SPD Radima Fiala upoutala on-line debata, před druhým kolem senátních voleb se proti sobě postavili poslankyně Miroslava Němcová (ODS s podporou STAN, TOP 09, LES) a současný senátor Václav Hampl (za KDU-ČSL, Zelení, Praha sobě a Senátor 21). V jejich případě je ve hře přízeň voličů v senátním obvodu 24.

Radim Fiala si z dotyčné debaty vybral pro něho to nejpodstatnější a výsledek zveřejnil na sociální síti.

„Kandidátka do Senátu Miroslava Němcová z ODS potvrdila, že ODS, která o sobě tvrdí, že je eurorealistická strana a že hájí naše národní zájmy, ve skutečnosti hájí zájmy globalistů a sluníčkářů,“ napsal.

Dodal, že podle Miroslavy Němcové eurokomisařka Věra Jourová, když označila Maďarsko za „nemocnou demokracii,“ nepoužila přísný metr.

„Režim pana Orbána v Maďarsku považuji za režim, ve kterém bych nechtěla žít. V Polsku mají k demokratickému světu nakročeno blíž,“ zdůraznila Němcová během improvizované debaty, kterou vysílala Česká televize.

Zástupkyně ODS se domnívá, že Jourová by se měla více soustředit na zájmy České republiky.

„Jourová by měla být ve své zprávě přísnější a objektivnější, co se týká situace v Česku. Pro Jourovou je snadnější komentovat situaci v Maďarsku, v Polsku, ale vyhýbavě popisuje střet zájmů Babiše. Měla by si zamést před svým prahem než jiným říkat, co mají dělat,“ pronesla Němcová.

V této souvislosti Radim Fiala opět zopakoval, že hnutí SPD na rozdíl od ODS odmítá, aby Evropská unie zasahovala do vnitřních záležitostí států a porušovala suverenitu České republiky, Maďarska či jakéhokoli jiného státu.

„Pokud by pan premiér Babiš porušoval případně nějaké zákony, mají to řešit české orgány, nikoli Evropská unie! Znovu opakuji, že odmítáme vměšování Bruselu do naší suverenity. Brusel s paní Jourovou se chová jako Brežněv (‚omezení suverenity´) a paní Němcová tomu tleská a zlobí se, že Jourová ještě více nevystupuje proti své vlastní zemi!“ uzavřel příspěvek poslanec.

zdroj: https://sptnkne.ws/DV8t
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Vláda ekonomicky a sociálně vyhladí páteř svobodného národa.“ Daniel Landa se obává o osud českého lidu   
Pridal tk Sobota 10 říjen 2020 - 05:18:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Slavný zpěvák Daniel Landa, autor Blanického manifestu, poskytl rozhovor Luboši Xaveru Veselému. Pokud se politici „nevzpamatují“, obává se o osud českého národa. Chybí mu věcná diskuze o situaci okolo koronaviru a prováděných opatření.

„Blanický manifest říká: Jsme velice, velice znepokojeni, šaháte nám do svobod tak, že se nám to nelíbí. Je to výkřik na politiky. Není to proti politikům, je to na politiky. Budeme rádi, když si uvědomí, že s naší svobodou už dlouho, a teď ještě přiostřují, nakládají tak, jak se nám to hrubě nelíbí,“ uvedl zpěvák v rozhovoru s Lubošem Veselým na jeho kanálu Xaver Live.

Landa zmínil, že proti omezování svobod nevystupoval dříve, jelikož předtím měl hodně starostí s prací a rodinou. „Najdenou nás zastavili pořádně, že se lidé mohli zamyslet, ohlédnout se, a říci – no to jste hoši po*rali,“ uvedl věhlasný zpěvák. Vadí mu chování vlády, která jen diktuje protichůdná prohlášení.

„To, co se děje teď, vyhladí ekonomicky, sociálně a mentálně celou velmi silnou skupinu, která tvoří páteř svobodného národa,“ uvedl v rozhovoru s Xaverem Veselým zpěvák.

V souvislosti se situací okolo koronaviru Landa poukázal na skutečnost, že v Česku není odborná debata dvou táborů. Existuje pouze oficiální linie. Proti ní se, jak říká, tvoří druhý tábor. „Druhý tábor je potlačován, ostrakizován, těm lidem je vyhrožováno, jsou zesměšňováni. Tím pádem není možná veřejná debata o tom, co s tímto problémem dělat a jak se dá řešit,“ uvedl známý zpěvák.

Podle jeho slov je „druhý tábor“ tvořen tisíci lékaři a politology, kteří nesouhlasí s oficiální linií vlád vytvářejících omezující opatření a varují před sklouzáváním k totalitě.

„V Německu jsou stovky věhlasných lékařů, kteří tu situaci vidí úplně jinak. Ten systém ale proti nim zasahuje, stejně jako tady. Tady je nějaký pan Žaloudík, nějací další, a teď jsou jak mouchy, které někdo honí plácačkou. Tak mi to přijde,“ prohlásil.

Daniel Landa mimo jiné uvedl, že současné ekonomická krize, jež je pouze v začátcích, bude velmi těžká pro miliony lidí. „Mě opravdu chybí to hledání nejmoudřejší cesty,“ dodal s tím, že současná situace „mu smrdí“ právě díky tomu, že se vlády snaží zbavit kritiků oficiální linie jejich opatření.

Zpěvák nicméně dodal, že v současné situaci se spíše snaží krotit emoce, aby nešlo mezi lidmi ke zbytečným konfliktům. „Jsme jeden národ. Lidé okolo nás jsou naši sousedi. Pojďme se nepobít,“ prohlásil Landa v rozhovoru s populárním moderátorem.

Blanický manifest podle jeho slov vznikl ze zoufalství, jako „výkřik“, kdy nemohl prostě jen tak sedět doma a sledovat, „jak se to celé potápí“.

„Největší strach mám, že můj národ se možná rozhoduje už nebýt národem, a že možná se rozhodne, že je mu příjemnější bezpečí a plné břicho než svoboda. Svoboda je drahá, svoboda stojí kolikrát i životy. Svoboda je obrovská odpovědnost. Svoboda je složitá, nikdo vám neřekne, co máte dělat,“ uvedl Daniel Landa.

Blanický manifest

Svůj Blanický manifest na pražském Vyšehradě prezentoval při příležitosti státního svátku. Šestsetpáté výročí upálení mistra Jana Husa využil slavný zpěvák Daniel Landa, aby vyzval politické síly k hájení svobody. Ve své petici kritizuje „zbrklé, nepromyšlené a neodborné příkazy a zákazy z pera úředníků“, vytracení svobody a rostoucí kontrolu ze strany státu.

„Jako rovnoprávní občané této země, zároveň daňoví poplatníci a jako obyvatelé Evropy cítíme a vnímáme, že jsme hrdými nositeli nikoliv jen daňových povinností, ale i stovky let budovaných a krví vykoupených práv jednotlivce, žijícího uprostřed starého kontinentu. A budeme si za tím stát. Nejsme ovce ve stádu, ale svobodní spolutvůrci našeho státu,“ praví se dále v textu manifest.

Zpěvák zdůraznil, že pomocí manifestu se nechce připojit k žádné politické straně či ideologii. Dle jeho slov se snaží pouze varovat politiky, že toho mají lidé dost a situace je již vyhrocená. Landa je přesvědčen, že dlouhodobá nespokojenost může vést k vypuknutí povstání, jak tomu bylo v případě husitských válek.

„Příklad Mistra Jana Husa, který pro pravdu zemřel a následné husitské hnutí připomíná, kam může vést dlouhodobá nespokojenost s poměry v širokých vrstvách společnosti. Člověk se liší od ostatních forem života na této planetě právě svou nevypočítatelností. Nevypočítatelností v pravém slova smyslu, o níž se inženýři lidských duší nesčetněkrát v historii přesvědčili. Jak říkal Mistr Jan: ‚Pravda vítězí!‘ A za víru ve svobodu se možná budeme muset porvat jako naši předkové pod vedením hejtmana Jana Žižky z Trocnova,“ stojí v manifestu.

„Tohleto je Vyšehrad a tohle je o duších a o lidech, to znamená, že to není ani pro ty, ani pro ty, jestli to jsou pravičáci, levičáci, jakýkolivčáci, nevěřící, věřící, to je úplně jedno,“ uvedl Landa. „Já s*ru na politiky a nikomu nechci nahrát, žádnýmu politikovi. Já chci zařvat na všechny politiky: Hele, ku*va, je vaše práce nám bránit svobody. Takže odleva doprava, já říkám, máme toho dost. Takže chraňte nám svobody, začíná Blanický manifest. Není to proti vám, je to zařvání na vás, koukejte nás chránit, koukejte chránit naše svobody, ne nám je krátit a krájet,“ prohlásil na Vyšehradě slavný zpěvák.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DV8r
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKlaus: Prymulovi věřím velmi málo. V roušky nevěřím vůbec   
Pridal tk Sobota 10 říjen 2020 - 05:14:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý prezident Václav Klaus v rozhovoru uvedl, že nechová velkou důvěru k ministru zdravotnictví Romanu Prymulovi. Koronavirus je prý používán jako nástroj pro přeměnu společnosti.

První otázka, které bývalý prezident v rozhovoru pro Reflex čelil, byla, zdali nový druh koronaviru je důvodem ke znepokojení.

„Já si myslím, že to skutečně k znepokojení je. Abychom to bagatelizovali, to já bych nikdy nedělal. Na druhé straně je potřeba to zasadit do kontextu a ta zdánlivě hrozivá čísla je potřeba s něčím porovnat. Že to souvisí s počtem testů, je naprosto jasné. To že je někdo nakažený vůbec neznamená, že je nemocný. To se tady u nás pořád plete dohromady. Zatřetí, když je někdo nemocný, tak se nemluví o tom, jak moc je nemocný – někdo o tom vůbec ani neví, někdo má malou chřipčičku, někdo je na tom hůř. A tak dále,“ uvedl bývalý prezident a dodal, že nelze jedno konkrétní číslo vytrhávat z kontextu.

Václav Klaus následně poukázal na skutečnost, že nový druh koronaviru není ze strany medicíny pochopen.

„To, že může dojít najednou k takovému radikálnímu zrychlení formálně nakažených, to jasně říká, že o té nemoci vůbec nic nevíme. Já jsem od žádného pana Prymuly nikdy neslyšel, proč se to stalo,“ prohlásil v rozhovoru s Čestmírem Strakatým.

Bývalý prezident konstatoval, že nástroje používané pro boj s nemocí, a hlavně jejich důsledky, považuje za hroší než samu nemoc.

„Já hodnotím vedlejší efekty za mnohem hrozivější než samotnou epidemii. Není pravda, že by epidemie covidu způsobila větší úmrtnost. Nemáme více mrtvých, než jsme měli v předchozích letech. To si myslím, že je klíčový ukazatel. Další věc je známý fenomén, že umírají lidé na covid, ale v 90 % nebo 85 % mají tito lidé paralelní vážné nemoci, které různí lidé odhadují, že 70 % z těchto lidí by stejně nežilo déle než rok, i kdyby nedostali žádný covid,“ prohlásil.

V souvislosti s přibývajícím počtem lidí v nemocnicích bývalý prezident zmínil, že existují objektivní problémy, které nesouvisejí s nemocí, jež je v nemocnicích drží.

„Není pravda, že lůžkové kapacity nemocnic jsou přecpané. Spousta lidí na lůžkách jsou lidé, které není kam vrátit. Jsou zavřené různé domovy důchodců a podobné. (…) Jestli v nemocnicích nechávám spousty lidí v pořádku, jimž zavřeli domov důchodců a oni se nemají kam vrátit, tak potom budou ty kapacity přecpané,“ prohlásil Václav Klaus.

Bývalý prezident rovněž uvedl, že před několika dny měli v jeho institutu půldenní debatu s jedním z předních českých lékařů akutní medicíny, „a ten to také nevidí tak dramaticky“.

„Nebezpečnější je, jak na to naše společnost reaguje. Ta reakce prostých lidí by nemusela být špatná, ale lidé jsou vylekáni nekonečnými zprávami o tom, kolik lidí zemřelo, co se v jaké zemi stalo. (…) Žádná nemoc nemá tak vysoké PR, jako má covid,“ myslí si bývalá hlava státu.

„Já nevím, nakolik je pan Prymula odborník na slovo vzatý v této věci. Já mu věřím velmi, velmi málo,“ konstatoval Klaus.

On sám se podle vlastních slov ve svých činnostech neomezuje, a to nehledě na svůj relativně vysoký věk.

„Já jsem super-riziková skupina, mě bude příští rok 80 let, já bych ani neměl vycházet z domu. Já ale vycházím z domu od začátku této pandemie, dělám všechno, co jsem dělal kdykoli předtím a nevěřím v roušky. Tudy cesta opravdu nevede,“ uvedl.

Podle jeho názoru je pro zvládnutí situace nezbytné používat racionální přístup a „přesně stratifikovat“, kdo je nemocný vážně, kdo je nemocný polovážně a zacházet s covidem stejně jako s každou jinou nemocí. „To se v tomto případě neděje, ona dostala to pěkné PR, a tak se s ní zachází úplně jinak,“ dodal.

Bývalý prezident zastává názor, že koronavirus je používán jako instrument k přeměně společnosti.

Možný lockdown

Premiér Andrej Babiš během dneška vystoupil na mimořádné tiskové konferenci a promluvil o situaci související s koronavirem. Apeloval na občany ČR, aby respektovali a dodržovali nová opatření, která platí ode dneška a další od pondělí. Nevyloučil ani možnost lockdownu celé země.

„Opakovaně jsem vás prosil a důrazně žádám, abyste opatření respektovali. Názor lidí se změnil, především na nošení roušek. Dokonce 7 % Čechů je nenosí vůbec. Buď budeme všichni opatření dodržovat, nebo budeme přistupovat k omezujícím krokům. Nemůžeme vyloučit ani lockdown,“ uvedl na tiskové konferenci předseda vlády.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DVzn
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2439 sec,0.0624 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,826kB