Pondělí 12 říjen 2020
Norsko otevírá svou námořní základnu pro USA a NATO - chtějí čelit Rusku   
Pridal tk Pondělí 12 říjen 2020 - 19:24:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Uprostřed konkurenčního boje mezi USA a Ruskem o kontrolu nad Severním ledovým oceánem se Norsko rozhodlo znovu otevřít základnu studené války pro washingtonské ponorky, píše The Times. Jak uvádí noviny, dříve tento hlubinný komplex vzdálený 220 mil od ruských hranic využívali hlavně výzkumná plavidla Gazpromu a dalších státních společností.

Vzhledem k tomu, že USA a Rusko bojují o kontrolu nad Severním ledovým oceánem, je Norsko připraveno znovu otevřít svou tajnou základnu studené války pro jaderné ponorky, píše The Times.

Základna Olavsvern, která byla uzavřena v roce 2002, je kolosální komplex vytesaný do pohoří poblíž Tromsø. Toto zařízení se může pochlubit hlubokými podzemními doky, ve kterých mohou být umístěny a dovybaveny jaderné ponorky.

Podle NRK se základna otevře pro tři ponorky třídy US Navy Seawolf. „Dohoda o návratu Olavsvernu do ozbrojených sil může být tento týden připravena kvůli tlaku amerického námořnictva,“ uvedl v této souvislosti norský zdroj.

Rusko mezitím buduje svoji severní flotilu, takže NATO se obává ruských ponorkových aktivit v Barentsově moři a v severním Atlantiku.

V této souvislosti byl v Olavsvernu v nedávné době byl vícekrát viděn vysoce postavený americký vojenský personál. Minulý pátek norské ministerstvo obrany zároveň podepsalo dohodu, podle níž budou moci ozbrojené síly země i spojenci NATO, včetně Spojených států, využívat základnu vzdálenou 220 mil od ruských hranic.

Tento komplex byl během tání ve vztazích s Ruskem uzavřen a v roce 2015 byl pronajat výzkumným plavidlům Gazpromu a dalších státních společností.

V únoru však Moskva obvinila Oslo z „eskalace napětí“ a „zvyšování rizika vojenské aktivity“ kvůli tomu, že Norsko umožnilo americkým jaderným ponorkám využívat jeho přístavy.

esf


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRadost ze senátorských voleb mají Starostové (STAN), aneb zcela vážně: Senát ano nebo ne?   
Pridal tk Pondělí 12 říjen 2020 - 18:05:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nedávno skončené krajské, ale především ty senátorské volby ukázaly, jak na tom jsem s všeobecným chápáním existence Senátu. Vezmeme-li v úvahu samotnou podstatu a význam Senátu pro společnost, pak není od věci se s odstupem času od jeho vytvoření, znovu zamyslet nad jeho potřebností.

K existenci Senátu se již delší dobu snáší celá řada názorů, ale v nemalé míře i kritika. Pokud jde o názor české veřejnosti na účelnost a potřebnost Senátu, není žádným tajemstvím, že drtivá většina občanů si myslí, že Senát je nepotřebný, že je odkladištěm nepotřebného, bezvýznamného (živého) politického inventáře všeho druhu. Z uvedeného tedy vyplývá, že Senát lze zařadit mezi čtyři známé zbytečnosti, jakými jsou mužské bradavky, farářovo přirození, BISka a zmíněný Senát.

V případě Senátu to dokazují procenta, která ukazují, jaký zájem je o existenci Senátu, protože posledních voleb do Senátu se zúčastnilo „celých“ 15 % oprávněných voličů, kteří zvolili vpravdě významné osobnosti, ne-li celebrity, zvláště ze spolku Starostové, tedy STAN. kteří senátní volby vyhráli, jak do značné míry namyšleně konstatuje jejich předseda Rakušan. Podle něj STAN české politice nabízí výrazné osobnosti.

Z hlediska čísel a procent nelze proti tomu nic namítat, čísla jsou čísla, procenta jsou procenta. Poněkud horší je fakt, že za Starosty kandidovali lidé, kteří nejsou kmenovými členy STAN, ale „za“ STAN jen kandidovali! Tak např. pan Zitterbart kandidoval „za“ STAN, stejně jako pánové Plevný, Sobotka, Trešl, Kárník či paní Pešatová a další, kteří nejsou členy „STAN“, nicméně „za“ STAN jen kandidovali. Podobné „machinace“ s kanditurami „za“ se děly i v případě krajských voleb, kdy např. člen TOP 09 kandidoval „za“ STAN, či za jiné politické sekupení, jako např. „VRDH“, tedy „Vezmeme rozum do hrsti“ apod.

Jinými slovy, všehoschopní rádoby politici se sdružují, vytvářejí koalice a aliance nikoli za účelem být městu a občanům užiteční, ale za udržení se u politických koryt, vlivu,moci a také, aby „posílili“ své šance porazit konkurenci.

Jak výše zmíněno, senátních voleb se zůčastnilo cca 15 % voličů. Jistě není od věci také zmínit některé z osobností či „celebrit“, které byly, případně nebyly do Senátu zvoleny. O „ještě větší koryto“ přišli např. ředitel Knihovny Václava Havla pan Michael Žantovský (rovněž „jen“ kandidoval „za“ TOP 09), bývalý předseda Senátu Milan Štěch, bývalá ombudsmanka Anna Šabatová, a řada dalších. Zato do vytouženého Senátu se dostala také „zasloužilá“, ne zrovna příliš skromná (původně knihkupkyně), svérázná politička Miroslava Němcová.

Žena, která ve své politické kariéře (a že je hodně dlouhá) prožila tolik politických faux pas, politických skandálů, ale i zklamání, byla (bůhví čím přičiněním) vyslána z upatlané dřevěné poslanecké lavice do vypolstrovaných křesel Tchajwancem Vystrčilem řízeného zcela, (ne)postradatelného Senátu, aby se prý mohla více realizovat a být více užitečná. V čem se chce realizovat a komu chce být užitečná však už neříká. Ostatně, kdo by nevzal, kdo by pohrdl 6ti letou štací ve zbytečném Senátu, notabene s božským platem, výhodami, prebendami?

Paní Němcová se tím „jakoby obětovala“, vždyť místo toho, aby po letech „záslužné“, náročné, zodpovědné (komu asi) práce v Parlamentu odešla na zasloužený odpočinek, vrhá se do další „náročné“ práce senátorky. Štace v Senátu ovšem není konečná, protože paní Němcová se mnohokrát nechala slyšet, že se prý určitě bude ucházet o kandidaturu na post „paní prezidentky“ České republiky. Že byl pro ni Miloš Zeman pro funkci prezidenta starý jí strašně vadilo, že by sama mohla být „prezidentskou stařenou“ ji však hloupé jaksi nepřijde! Asi si říká, že může-li být (na rozdíl od ní mladou) prezidentkou Čaputová na Slovensku, proč by Němcová zase nemohla vládnout Česku? Ale nepanikařme, paní Němcová prezidentkou ještě není a věřme, že jí ani nebude.

Je sice pravda, že ženská feminizace v oblasti hlav státu je nejen moderní, ale hlavně co do důsledků katastrofální. Vždyť jen pohled k našim západním sousedům (NSR. EU), ale i východním sousedům stačí k tomu, abychom si s myšlenkou „paní prezidentky“ moc nezahrávali zvláště, kdyby o tuto funkci usilovala Miroslava Němcová. Těch politických katastrof v Česku už bylo víc než dost.

Je sice pravda, že M. Němcová má řadu přátel jak mezi politiky (zvláště z ODS), tak jiných pravicových politických subjektů, z řad inteligence, umělců, herců a jiných pravicových fanatiků, takže nelze vyloučit, že by v případě její kandidatury nějakou podporu nedostala. Nicméně věřit v její úspěch může zase jen někdo z jejich přátel, nebo člověk politicky stejně smýšlející či podobně postižený. Případná kandidatura paní Němcové by totiž byla stejně katastrofální, jako byla kandidatura člena „Muslimského bratrstva“ Drahoše! Toho se vyvarujme!

Jestliže úvodem tohoto článku byly volby do Senátu, úvaha nad jeho postavením, účelností a potřebností pro Poslaneckou sněmovnu i občany, pak s ním také skončeme. Ne však ve smyslu ukončení tohoto článku, ale se Senátem jako takovým! Nic lepšího mu nelze přát!

Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Evropském parlamentu byla ustavena ideopolicie   
Pridal tk Pondělí 12 říjen 2020 - 13:19:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Slovenský europoslanec Michal Šimečka, navrhl Evropskému parlamentu zřízení ideologické policie a návrh byl většinou poslanců schválen. To znamená, že každý rok budou probíhat hodnocení všech členských států EU, zda dodržují hodnoty a jsou „právním státem“. V dokumentu se praví, že objektivně a nestranně. Jako příklady států, které nejsou právním státem Šimečka uvedl Maďarsko a Polsko. Podle návrhu bude náprava vynucována, budou nařizovány změny zákonů a institucí a pokud nebudou v určeném termínu provedeny, nastoupí sankce ve formě odebrání hlasovacího práva premiérovi takovému státu a odebrání dotací. Tomu se v eurořeči říká „rozpočtová podmíněnost“.

Ale pozor, tato sankce se nebude týkat neziskovek, ty mají dostávat dotace dál. Státu by ovšem zůstaly všechny povinnosti, to znamená platit a dodržovat všechna unijní nařízení.

A Šimečka návrh zaštiťuje evropskými hodnotami, zejména svobodou a demokracií. Podle této svobody a demokracie je nepřípustné, aby si voliči v členském státu zvolili vlastní cestu.

Monitorování mají v součinnosti provádět Evropská komise, Evropská rada a Evropský parlament. Dále mají být za tím účelem zřízeny „přeshraniční sdružení a neziskové organizace“. Čili celé tlupy Pavlíků Morozovů. Smyšlený Pavlík Morozov udal svoje rodiče, zatímco tyto neziskovky budou udávat vlastní a případně i cizí státy. Poprvé má být zpráva vyhlášena v září.

Jaká budou kritéria dodržení evropských hodnot? To bude na rozhodnutí kontrolních orgánů. Ze smlouvy o Evropské unii cituji, o jaké hodnoty jde: úcta k lidské důstojnosti, svoboda, demokracie, rovnost, právní stát a dodržování lidských práv, včetně práv příslušníků menšin. Společnost se má vyznačovat pluralismem, nepřípustností diskriminace, tolerancí, spravedlností, solidaritou a rovností žen a mužů.“ Konec citátu.

Pozor! Takže odmítání přijímání imigrantů může být hodnoceno jako neúcta k lidské důstojnosti, svobodě, rovnosti, dodržování lidských práv, diskriminace, nespravedlnost a chybění solidarity. Můžete si vybrat.

Šimečka si stěžoval, že v posledních letech Evropská unie státům příliš povolila a je nutné to napravit, aby se Evropská unie vrátila na správnou cestu. Je prý příliš tolerantní k autoritářské politice. Ale je snad tento návrh něco jiného než autoritářství a cesta k totalitě?

Unie čelí podle schváleného textu bezprecedentní a stále se stupňující krizi základních hodnot, která ohrožuje její dlouhodobé přežití jako demokratického mírového projektu.

Zmenšuje se prý prostor pro občanskou společnost. Tím myslí politické neziskovky.

Návrh podpořily ¾ poslanců - 521 poslanců Evropského parlamentu, 152 bylo proti a 21 se zdrželo.

Z poslanců ČR návrh podpořili všichni poslanci za Lidovce, TOP09, Starosty, Piráty a ANO, proti byli poslanci ODS a SPD, Kateřina Konečná z KSČM se zdržela hlasování, ale skoro celá její frakce byla pro.

Proti byli poslanci Orbánovy strany Fidesz, zbytek jejich vlastní frakce Evropských lidovců hlasoval pro, včetně poslanců za Českou republiku. Proti byli samozřejmě polští poslanci z vládnoucí strany Právo a spravedlnost. Naše frakce Identita a demokracie byla proti, konzervativci byli napůl proti, z ostatních frakcí byli proti jen jednotlivci.

Takže po prosazování cenzury teď bude ustavena ideopolicie. Z Evropské unie se šíří totalita pod rouškou boje za demokracii a lidská práva. Pod těmito záminkami nám mohou vnutit cokoliv. Pokud tam jsme.

Ivan David
Nová republika

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProhlášení Institutu Václava Klause k výhružkám a strašení pánů Babiše a Prymuly   
Pridal tk Pondělí 12 říjen 2020 - 12:10:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stanovisko IVK ke dni 9.10.2020
----------------

Václav Klaus
Jiří Weigl
Ladislav Jakl

1. Považujeme za nutné říci právě teď zřetelně a nahlas, že strašení a vyhrožování občanům, jaké předvedli pánové Babiš a Prymula na dnešní tiskové konferenci, je rezignací na seriózní přístup k řešení dnešní situace a na poskytování pravdivých informací.

2. Nestrašme se. Nepoužívejme výroky typu, že u nás nastal exponenciální růst počtu nakažených. To jen prozrazuje nedostatečnou znalost jednoduché matematiky. Počet nakažených (nemluvě o tom, že to není počet nemocných) exponenciálně neroste.

3. Zjevná nesmyslnost, přestřelenost a nadsazenost některých přijatých a zejména navrhovaných opatření prozrazuje absenci racionálního přístupu. To zesiluje nedůvěru občanů ke krokům vlády.

4. Nejen eventuálně uskutečněný lock-down ekonomiky a společnosti, ale i výroky o možném lock-downu z úst předsedy vlády mají v okamžiku jejich vyslovení obrovské ekonomické náklady. Zásadním způsobem už dnes podvazují veškerou ekonomickou aktivitu. Vzniká bludný kruh, který bude obtížné opustit.

Václav Klaus, Jiří Weigl, Ladislav Jakl, 9. října 2020

P.S.: Situace je nesmírně vážná, souhlasíte-li s tímto stanoviskem IVK, sdílejte je mezi lidmi ve svém bezprostředním okolí, nebo na vašich sociálních sítích.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAtentát na příznivce Trumpa: Proč se shromáždění v USA mění v bitevní pole a co se stane po volbách   
Pridal tk Pondělí 12 říjen 2020 - 11:04:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve Spojených státech se situace předvečer prezidentských voleb na vlně protirasistických protestů zhoršuje.

Trumpovi příznivci a odpůrci se stále více střetávají. Už jsou mezi nimi i mrtví.

To vše je vnímáno jako špatné znamení toho, co by mohlo začít po skončení voleb, pokud prohraný kandidát nepřizná porážku.

Co se stalo v Denveru

V Denveru v Coloradu se během protestů dvou válčících stran odehrála potyčka, během níž byl zastřelen příznivec Trumpa.

Střelba se konala na nádvoří poblíž Muzea umění, kde se shromažďovaly dvě skupiny: jednu organizovali antirasisté z BLM (Black lives matter) spolu s radikály ze skupiny Antifa (úřady označují všechny aktivní levice termínem „antifa“) a druhou organizovali Američané. Stoupenci Trumpa.

Podle policie účastník shromáždění pro Trumpa, který se bránil proti aktivistovi BLM, použil pepřový sprej.

Ostraha reportéra z místní liberální televizní stanice 9News, který stál poblíž, se dostal do konfliktu a pokusil se plechovku odnést. Poté, co dostal facku, vytáhl zbraň a zastřelil Trumpova příznivce.

Oběť i vrah byli běloši

Video zveřejněné na Twitteru ukazuje muže, který má na sobě tričko Black Guns Matter, jak se násilně hádá s několika muži. Jeden z mužů vyjde ze zorného pole kamery a o několik sekund později je zastřelen.
Policisté zadrželi ostrahu reportéra (policie trvá na tom, že není spojen s Antifou) a televizního producenta, který ho najal. Podle jedné verze mohla být šarvátka zmanipulována tak, aby zaznamenávala zprávu o „agresivních Trumpistech“. Kanál to popírá a říká, že si na ochranu novinářů najali ochranku.

Není to poprvé, co byli fanoušci Trumpa zabiti během pouličních demonstrací. 29. srpna v Portlandu aktivista Antifa zastřelil Aarona Danielsona, protestujícího příznivce Trumpa, a poté se pokusil uprchnout a odejít do sousedního státu. Byl chycen.

V Portlandu pravice bojovala s plechovkami barvy a pepřového spreje. Na otázku, zda je to dobré, americký prezident později odpověděl: „Malování není kulka.“

Některá americká média vykreslují současný incident jako smrtelný incident během střetu mezi účastníky extrémně levých a krajně pravicových shromáždění, zatímco jiná nevylučují, že střety budou čím dál ostřejší.

„Za posledních několik měsíců se po celé zemi střetly válečné skupiny uprostřed rasových nepokojů a nadcházejících voleb,“ píše New York Times.

Jiní docházejí k závěru, že incident v Denveru dále diskredituje Antifu a černé životy, proti nimž je část společnosti již kvůli pogromům proti.

Po volbách hrozí chaos

Odborníci nevylučují, že zvýšené střety mezi Trumpisty a antitrumpisty mohou vyvolat vážný občanský konflikt, který se po volbách může prohloubit a vést k obecnému chaosu (zejména v případě, že poražený neuzná výsledky voleb).

"Amerika je rozdělena jako nikdy předtím na trumpisty a antitrumpisty a kolem 50–50. A nejedná se pouze o konflikt mezi levičáky a pravičáky, konfrontace je mnohem hlubší." Shromáždění stále častěji končí masakrem mezi těmito dvěma tábory. Volby se budou konat ve velmi napjaté atmosféře - koronaviry, střety mezi antifou a Trumpisty.

Pokud Biden prohraje, může začít vlna protestů jeho příznivců, není vyloučena rozsáhlá vzpoura, protože situace v zemi je již napjatá díky pogromům aktivistů černých životů, mezi nimiž je mnoho demokratických fanoušků.

Vzhledem k tomu, že během epidemie vzrostl prodej ručních palných zbraní a Američané mají v rukou miliony kulometů a pušek, mohla by situace explodovat, vyvolat chaos a ochromit úřady. Pokud Trump prohraje, mohou jeho stoupenci také protestovat a levice vyjde bránit Bidenův výsledek. Výsledek závisí na tom, jak se Biden a Trump zachovají, “říká washingtonský politický analytik Peter Stone.

Obyčejní Američané tvrdí, že konflikty mezi těmi, kteří jsou za a proti Trumpovi, se v každodenním životě stávají častějšími.

"Zdá se, že tichý život skončil." Například jsem za Trumpa, protože chci stabilitu a pořádek, a někteří moji známí jsou nejen proti, ale stali se „levičáky“. Prodejce z nedalekého obchodu, který je proti Trumpovi, mě na tomto základě dokonce odmítl obsloužit, můj kolega se mnou přestal komunikovat. A to je až příliš často.

A nyní Američané zabíjejí další Američany pro jejich názory, a to je v údajně demokratické společnosti.

Nepamatuji si takové vymezení v žádných volbách. Již se objevují apokalyptické scénáře, že se státy mohou rozpadnout, že začne občanská válka.

Myslím, že je to přehnané, ale míra nenávisti ve společnosti je opravdu mimo rozsah.

Volby budou velmi stresující,“ uvedla bývalá Ukrajinka Maryana Kolesnik, která žije ve Spojených státech více než 20 let a pracuje pro investiční společnost v New Yorku.

esf

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDŮLEŽITÉ: Skupina tureckých speciálních sil je blokována v Karabachu   
Pridal tk Pondělí 12 říjen 2020 - 10:34:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vojenský velitel Semyon Pegov to hlásí přímo ze scény:

"DŮLEŽITÉ! V Hadrutu byly zablokovány turecké speciální jednotky, což mělo potvrdit Alijevova slova. Projekt WarGonzo z přední linie Hadrut.

Jeho slova nepřímo potvrzuje další známý novinář Alexander Kots:

"Jsem s WarGonzo (autorský projekt Semyona Pegova, přibližně RV) - v Hadrutu." Od včerejška se situace skutečně změnila.

Jak se zde říká, v noci vstoupila do města skupina sabotérů 200 lidí z obou stran. Bez technické podpory. Jedná se o nasazení speciálních tureckých jednotek.

Nyní jsou vytlačováni z města. “

Jde o jednoznačný důkaz, že Turci se zapojili do vojenského konfliktu. Pošle jim Erdogan na pomoc leteckou podporu? Sledujeme další vývoj.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMajitelé kanadské židovské restaurace, kteří si vymysleli antisemitský útok a byli obvinění z podvodu, uprchli před soudem do ciziny   
Pridal tk Pondělí 12 říjen 2020 - 04:47:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Majitelé židovské restaurace BerMax Caffe and Bistro v kanadském Winnipegu si loni na jaře vymysleli antisemitský útok na svůj podnik. Posprejovali si podnik antisemitiskými nápisy a poničili interiér. Bylo z toho tehdy velké vyšetřování a odsuzování antisemitismu. Jenže policie nakonec prokázala, že si majitelé vše vymysleli. Důvodem byla pravděpodobně touha majitelů po bezpracném obohacení a také toho možná chtěla využít židovská komunita k získání dalších výhod a omezení možnosti kritiky svých členů ze strany veřejnosti.

Policie obvinila majitele z podvodu a letos v říjnu měl proběhnout soud. Soudkyně ale musela konstatovat, že obžalovaní opustili zemi a nemají v úmyslu se vrátit kvůli soudnímu jednání. Rodina se údajně vystěhovala do Los Angeles a pravděpodobnost jejich vydání se rovná nule.

Tak to holt u nás za mořem chodí. Všichni jsou si rovni, ale někteří jsou si víc rovnější.

Aron G.
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMatematika je rasistická, prohlásila Asociace amerických matematiků   
Pridal tk Pondělí 12 říjen 2020 - 04:42:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
To muselo přijít. Po “antiraistických” útocích na nejrůznější pilíře americké společnosti muselo dojít i na zdánlivě nudnou matematiku. Asociace amerických matematiků ve svém prohlášení nejenom vyzvala k podpoře antitrumpovských sil a zaštítila oficiální verzi koronavirové pandemie, ale rovněž vyzvala, aby se matematici pustili do “nepříjemných debat o rasismus a stereotypech v jejich oboru”! Prý je potřeba pohnout s matematikou směrem k rasové spravedlnosti!

Co přesně mají američtí matematici na mysli? Že většina zákonů a pravidel v oboru byla objevena bělochy? Co s tím chtějí dělat? Prohlásí Leibnitze a Riemanna za černochy? Nebo zruší jejich objevy a matematické teorie a důkazy jako rasistické? Zavede se pravidlo, že 1+1= černá 8?

Je nejvyšší čas postavit se tomuhle šílenství!

matematik
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRoman Prymula chce zametat stopy po zemřelých s visačkou obětí COVID-19 tím, že jejich těla se budou muset povinně spalovat v krematoriích?   
Pridal tk Pondělí 12 říjen 2020 - 04:37:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Roman Prymula chce zametat stopy po zemřelých s visačkou obětí COVID-19 tím, že jejich těla se budou muset povinně spalovat v krematoriích? Lékaři z Itálie burcují, že COVID-19 jako příčina smrti se u zemřelých cucá z prstu a drtivá většina těl se ani nepitvá! A těch pár, které se pitvaly, ukazuje jako příčinu úmrtí jiné důvody, s výjimkou jediné pitvy! A k tomu všemu americká CDC přiznala, že dosud nedisponuje žádnými z terénu nasbíranými kvantifikovanými laboratorními izoláty viru SARS-Cov-2, všechny “vzorky” pro testy si totiž CDC vyrábí sama pomocí kultivace in vitro!

Situace okolo podvodu s pandemií COVID-19 začíná nabírat děsivé a naprosto nevídané obrysy, ze kterých se mi doslova chce zvracet. Jenže, o to více najednou do sebe začínají zapadat jednotlivá fakta a informace, najednou dávají smysl podivné kroky klíčových osobností a politiků, kteří se na tomto podvodu podílejí. Český ministr zdravotnictví Roman Prymula včera odpálil další podezřelou informační bombu, protože na stanici CNN Prima News prohlásil, že by bylo dobré, aby se těla zemřelých na COVID-19 v ČR začala spalovat v krematoriích, a to prý kvůli zabránění kontaminace okolí, kontaminace půdy, zřejmě i spodních vod, jinými slovy na zabránění šíření prý prudce nakažlivého viru, jako kdyby šlo o radiaci nebo podobnou látku.

Ve skutečnosti je to ale jinak. Roman Prymula podle všeho chce spalováním těl zamést stopy a zbavit se důkazů, kdyby v budoucnu někdo chtěl těla exhumovat a provést patologické rozbory, až se změní globální proces řízení a začnou se stíhat zločiny současných kádrů globálního liberalismu. Je to podobné jako v dobách Stalinismu v 50. letech, kdy se nejprve stavěly pomníky Stalinovi na Letné a po jeho smrti se naopak zase bouraly a všechno z dob Stalinismu se kritizovalo a lidé se stíhali. Garantuji vám, že to samé v budoucnu čeká dnešní podpindos a budovatele globálního neoliberalismu a někteří to zřejmě tuší.

Roman Prymula chce spalovat těla, protože někdo by v budoucnu mohl dostat nápad ta těla exhumovat a hledat v nich covidové viry, které by tam měly být i po desítkách a stovkách let! A proč virus nemůže umřít?

Pokud je člověk zabit virem a prokazatelně zemře na virus, tak ten zůstane v těle člověka i tisíce let. Virus totiž není živý organismus per se a nemůže umřít. Je to částice, která se může množit pouze za přítomnosti organické a živé buňky. Virus si můžete představit jako látku tvořící bubliny ve vodě. Aby vzniklo více bublin, je za potřebí přidat látku do vody. Aby se virus rozmnožil, je potřeba ho umístit do lidské buňky, a to vzhledem k tomu, že virus není živý organismus. Laická veřejnosti považuje virus za mikroskopické “zvířátko”, které má tvar koule s mnoha tykadly a uvnitř koule to žije, je tam RNA a celé se to pohybuje a množí. Jenže, to je falešná a mylná představa. Virus je částice hmoty, není to živý organismus, protože nesplňuje 3 základní podmínky definice pro živý organismus.

Za prvé, nesplňuje podmínku reprodukce a množení. Aby se viry mohly replikovat, musí nejprve unést reprodukční zařízení hostitelské buňky, přesměrovat ho na „fotokopii“ svého genetického kódu RNA uvnitř viru a výsledné namnožené viry potom zalepit do nově vytvořené nádoby známé jako kapsida. Bez hostitelské buňky se virus jednoduše nemůže replikovat, sám o sobě tedy nemá schopnost množení.

Za druhé, na rozdíl od živých organismů, které mohou samy rozdělit jednu buňku na dvě, se viry musí „shromáždit“ k převzetí kontroly nad hostitelskou buňkou, která potom začne po tomto hackerském útoku vyrábět a sestavovat virové složky a jejich kopie podle RNA návodu z jader virů.

A za třetí, virus se nepovažuje za živý, protože k přežití nepotřebuje spotřebovávat energii, ani není schopen regulovat svou vlastní teplotu. Na rozdíl od živých organismů, které uspokojují své energetické potřeby metabolickými procesy, které dodávají energeticky bohaté jednotky adenosintrifosfátu (ATP), energetické měny života, viry nežijí z ničeho. Teoreticky se tak virus může pohybovat donekonečna v prostoru, dokud se nedotkne správného druhu buňky, do které zapadne, aby se mohl vázat a infikovat, čímž si vytvoří více kopií.

Koronavirus není živý organismus a tudíž nemůže zahynout, není totiž živý. Může být ale poškozen, případně zničen

Viry tak nesplňují žádnou ze tří podmínek živého organismu a zásadním důkazem je, že nepotřebují energii ke svému přežití a zachování existence. Jinými slovy, viry zůstanou a nezmizí, pouze mohou mutovat tím, že živé buňky je špatně okopírují, protože RNA kopie nemají korekční mechanismy polymerázy, na rozdíl od DNA, takže živé buňky kopírují viry s chybami, doslova jako poškozená a chybná tiskárna, která vytiskne 1 list potištěného papíru s textem, následně papír vloží do skeneru, ofotí a následně znovu vytiskne tuto ofocenou kopii.

Vytisknutou kopii opět vezme, znovu ofotí na skeneru a sken znovu vytiskne. A tak pořád dokola. V důsledku je každá další kopie horší a horší, protože každá další kopie pochází z předchozí kopie, nikoliv z původního čitelného a čistého originálu. A touto chybnou replikací virus postupně mutuje a ztrácí svoji věrnost a správnost kopírovacího plánu původní předlohy, stává se jinak organizovaným.

Jenže, virus jako takový nikam nezmizí, nevypaří se, nerozpustí, nevstřebá se nikam, prostě zůstává. A v tom je problém, a to zejména pro účastníky spiknutí na světové pandemii. Těla zemřelých pacientů totiž zůstanou virulentní po desítky, stovky a v podstatě i tisíce let, protože tyto viry, tedy neživé částice, zůstanou dokonce i v kostech zemřelých. Jinými slovy, kdokoliv v budoucnu může nařídit exhumace pohřbených těl a provést pitvy, odebrat vzorky tkáně, případně vzorky vnitřku kostí a bude hledat přítomnost viru SARS-Cov-2, tedy částice neživé látky, která v těle a v kostech zemřelého logicky zůstane.

Teď se možná silně zarazíte a budete namítat, že přece v televizi a v médiích se říkalo, že koronavirus přežije ve vzduchu jen pár hodin, na površích některých materiálů i několik dnů a po uběhnutí této doby už virus “umře”. Jenže, to je nesmysl. Virus nemůže umřít, není to živý organismus. Tak jak je to tedy doopravdy?

Pokud někdo v budoucnu nařídí exhumaci těl a budou se hledat viníci a spiklenci podvodu COVID-19 s cílem vymožení náhrady škod firmám, podnikům, korporacím a živnostníkům, vyjde najevo, že v tělech zemřelých žádný SARS-Cov-2 virus není a nikdy nebyl

Virus nemůže zemřít z přirozených příčin, ale může být zničen, poškozen, destruován, a to do takové míry, že už se nemůže dostat do živé buňky a donutit ji k replikaci své předlohy. Viry po několika hodinách nebo dnech se poškozují tím, že jsou vystaveny UV záření ze Slunce, světla, dále je poškozují extrémně vysoké teploty, zatímco mrazy už zdaleka tak ne a rovněž chemikálie poškozují viry velmi výrazným způsobem. Čím ale odolnější virus, tím méně mu vadí UV záření a Slunce, bez poškození vydrží déle.

Jenže, ve všech těchto případech mluvíme a měli bychom mluvit o poškozování virů, ne o jejich zabíjení, protože viry nelze zabít z principu, protože to nejsou živé organismy. A tím se dostáváme k plukovníku Prymulovi. Ten je lékař a není idiot. Musí mu být naprosto jasné, že když se zemřelá těla údajných obětí COVIDU-19 budou pohřbívat do země, tak logicky ty viry tam zůstanou desítky a i stovky let.

Ty viry nemohou zemřít, nejsou živé. Mohou se pouze lehce či více poškodit, ale to je všechno. Pokud někdo v budoucnu nařídí exhumace a pitvy těl, bude se asi hodně divit, že v nich nenajde vůbec žádné viry SARS-Cov-2. A proto nejlepší cestou, jak zabránit provalení spiknutí, je zamést po tělech veškeré stopy tím, že těla se nebudou pohřbívat do země, ale budou se spalovat v krematoriích. Popel totiž nejde exhumovat a patologicky zkoumat, sorry jako. A proč je vysoká pravděpodobnost, že Prymula chce spalovat těla, aby se zametly stopy? No, protože v ČR a stejně tak ve zbytku světa se pitvy zemřelých údajně na COVID-19 vůbec neprovádí, až tedy na nějaké výjimky.

Lékaři z Itálie už v květnu varovali, že většina studií o zemřelých na COVID-19 ve světě paradoxně a nepochopitelně není vůbec založena na pitvách zemřelých

Italští lékaři již v květnu publikovali velice znepokojivou odbornou studii, že v Itálii jsou všechny vědecké studie o COVID-19 založeny pouze na laboratorních studiích in vitro a nikoliv na posbíraných histologických nálezech z pitev zemřelých. V popisu odborné zprávy italští lékaři uvádí tyto znepokojivé informace:

Současné propuknutí infekce COVID-19, které začalo v čínském Wuhanu v provincii Hubei v prosinci 2019, představuje trvalou výzvu a významnou hrozbu pro veřejné zdraví vyžadující dohled, rychlou diagnostiku a výzkumné úsilí, aby bylo možné porozumět novému, vznikajícímu a neznámému patogenu a vyvinout účinné terapie. Navzdory rostoucímu počtu publikovaných studií o COVID-19 je ve všech zkoumaných studiích patrný nedostatek dobře definované patofyziologie úmrtí u pacientů, kteří zemřeli po infekci COVID-19.

Pitva by měla být považována za povinnou k určení přesné příčiny úmrtí, čímž by poskytla užitečné klinické a epidemiologické informace a patofyziologické poznatky pro další poskytnutí terapeutických nástrojů.

Metody: Byl proveden přehled literatury v databázi PubMed s použitím klíčových výrazů: „COVID-19“, „nCov 19“ a „Sars Cov 2“. Bylo získáno 9709 článků; vyloučením všech duplikovaných článků byla poté použita další kritéria: články nebo abstrakty v angličtině a články obsahující jedno z následujících slov: „smrt“, „zemřel“, „komorbidita“, „příčina smrti“, „biopsie“, „pitva“ nebo „patologické “.

Výsledky: Kritéria pro zařazení splnilo celkem 50 článků. Pouze 7 z těchto studií však uvádělo údaje založené na pitvě.

Diskuse: Analýza hlavních údajů z vybraných studií se týká kompletní analýzy 12 954 pacientů, z nichž 2269 zemřelo (s mírou úmrtnosti 17,52%). Laboratorní potvrzení infekce COVID-19 bylo získáno ve všech případech a komorbidity byly plně hlášeny ve 46 studiích. Nejběžnějšími komorbiditami byly: kardiovaskulární onemocnění (hypertenze a ischemická choroba srdeční), metabolické poruchy (cukrovka, nadváha nebo obezita), respirační poruchy (chronická obstrukční plicní nemoc) a rakovina. Nejčastěji hlášenými komplikacemi byly: syndrom akutní respirační tísně (ARDS), akutní poškození ledvin, poškození srdce, jaterní nedostatečnost a septický šok.

Pouze 7 článků uvádělo histologická (vzorková) vyšetření. Jsou však popsány pouze dvě úplné pitvy a příčina smrti jako COVID-19 byla uvedena pouze u jedné z nich! Nedostatek posmrtného vyšetřování neumožňuje definici přesné příčiny smrti k určení cest této infekce. Na základě několika histopatologických nálezů hlášených v analyzovaných studiích se zdá, že jde o jasnou změnu koagulačního systému: u pacientů s COVID-19 byla často popsána protrombotická aktivita s následnou tromboembolií. Jako vědecká komunita jsme vyzváni, abychom čelili této globální hrozbě a porazili ji všemi dostupnými nezbytnými nástroji. Navzdory zdokonalení a posílení jakékoli metody studia ve všech oborech medicíny a vědy může podpora pitevní praxe jako nástroje vyšetřování také pomoci lékařům definovat účinnou léčbu ke snížení úmrtnosti.


Pouze jediná studie úmrtí člověka na Covid-19 na vědeckých serverech byla založena na datech získaných ze skutečné pitvy, zjistili lékaři z Itálie

Jak sami vidíte, v květnu probíhala v Itálii mohutná údajná nákaza COVID-19 v první vlně, ale italští lékaři se pozastavovali nad tím, že v podstatě ze všech lékařských a publikovaných materiálů jenom jedna jediná patologická zpráva určila, že pacient opravdu zemřel na virus SARS-Cov-2. Pouze jedna jediná studie, nic víc! A to v době, kdy virus na světě v té době údajně zabil již stovky tisíc lidí a na vědeckých serverech v květnu našli italští vědci jen jednu jedinou pitevní zprávu, jejíž závěr zněl, že pacient opravdu zemřel na SARS-Cov-2 infekci v plicích.

Možná si řeknete, že Italové použili špatnou metodologii, že čerpali pouze z publikovaných zpráv na internetu, ale že mnoho zpráv z patologií publikováno není, prostě se to dá zpochybňovat zleva i zprava. Jenže, těžko bude někdo zpochybňovat bombu, kterou v polovině července odpálila americká CDC přímo ve své zprávě o situaci v CDC jako hlavní epidemiologické instituce v USA. Na kauzu nás upozornila naše čtenářka a krajanka na Floridě, paní Karolína.

Skandál z USA odhaluje, že americká CDC nemá k dispozici virové izoláty SARS-Cov-2 z terénu, z těl pacientů, z těl zemřelých, prostě nic. V dokumentu CDC přiznává, že pro testy PCR proto používá vzorky SARS-Cov-2 kultivované z laboratorních zásob vypěstovaných in vitro

Americká CDC totiž 13. července 2020 publikovala svůj dokument s názvem CDC 2019-Novel Coronavirus (2019-nCoV) Real-Time RT-PCR Diagnostic Panel, který popisuje postupy při testování nálezů koronaviru. A co se v dokumentu skrývá, to doslova jednomu vyrazí dech i se zubama. Hluboko v dokumentu, na straně 39, v části s názvem „Performance Characteristics“ máme v překladu toto: „Jelikož v současné době nejsou k dispozici žádné kvantifikované virové izoláty 2019-nCoV (tzn. izoláty z terénu, z lidských těl), jsou testy (diagnostické testy) určené k detekci 2019-nCoV RNA prováděny testy ze zásob (CDC) in vitro v transkribované podobě plné délky RNA…“

Klíčová fráze zní: „Protože v současnosti nejsou k dispozici žádné kvantifikované virové izoláty 2019-nCoV…“ Každý objekt, který existuje, lze kvantifikovat, to znamená měřit a určit jeho množství, počet virů atd. Použití výrazu „kvantifikováno“ v této frázi znamená jediné, že CDC nemá žádné měřitelné množství viru z terénu, z lidských těl, z patologií, protože jsou nedostupné! CDC tak nemá žádný virus z terénu, ale pouze vzorky vypěstované a kultivované v laboratorních miskách in vitro! Americká CDC tak podle vlastních slov neměla ani ke dni 13. července 2020 k dispozici žádný virový izolát z terénu, z celých USA, ani odnikud ze světa, prostě vůbec nic. To je bomba jako blázen! Šiřte, sdílejte!

Americká CDC nemá žádné izoláty SARS-Cov-2 z lidských těl a Roman Prymula chce spalovat všechna těla zemřelých v ČR s visačkou na palci, že dotyčný zemřel na koronavirus

Přímo v dokumentu CDC přiznává, že americké testy používané v USA se spoléhají na kmenové vzorky RNA SARS-Cov-2 vyšlechtěné a kultivované v Petriho misce přímo v laboratořích CDC, zkrátka v biologickém roztoku in vitro. Tohle je největší bomba a odhalení za poslední půl rok, je to důkaz v podobě dokumentu přímo z americké CDC. Dosud nemají virový izolát koronaviru z terénu! A já se zeptám: Éto děbily? Chápete, co to znamená? Roman Prymula není hlupák a ví, že toto spiknutí jednoho dne praskne, začne vyšetřování, mezinárodní tribunály, budou se hledat důkazy, budou se exhumovat těla a v nich hledat viry, které prostě nemohou umřít, protože nejsou živé, jsou tam i po 100 letech, pokud tedy existovaly od počátku. Pokud ale neexistují, pokud v tělech nejsou, potom jejich neexistence v mrtvých tělech se bude jen těžko vysvětlovat.

Výzva ke spalování těl je výzvou k likvidaci důkazů, protože v těch tělech zemřelých žádný virus SARS-Cov-2 není. Kdyby byl, myslíte si, že by americká CDC do svého dokumentu psala, že dosud nedisponuje virovým izolátem SARS-Cov-2 z terénu? Všichni, kdo se na tomto spiknutí proti národům podílejí, mají obrovský strach. Takový strach, že to jednou praskne a začnou se exhumovat těla a bude se hledat virus, který nebyl? Anebo byl, ale jenom málo, a jenom někde? Pokud největší epidemiologická laboratoř na světě, americká CDC, napíše do dokumentu, že dosud nedisponuje virovými izoláty z terénu, tak si sami domyslíte, jaký průser se z toho může pro všechny plukovníky a bojim-goyim vyklubat. Šiřte, sdílejte, ať to všichni vědí!

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPokrytectví a spěch západních výrobců vakcín   
Pridal tk Pondělí 12 říjen 2020 - 04:25:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Konkurenti v závodech ve vývoji vakcíny proti covidu-19 zveřejňují klinické protokoly v naději, že si zajistí lukrativní nouzové schválení. Právě kvůli tomu byla kritizována ruská vakcína Sputnik V. Avšak tentokrát média mlčí.

Favorité z USA a západní Evropy, kteří se snaží vyvinout vakcínu proti koronaviru - Pfizer, AstraZeneca a Moderna - zveřejnili zkušební protokoly v reakci na rostoucí znepokojení veřejnosti ohledně rychlého rozvoje slíbeného zázračného léku na koronavirus. Ukazuje se, že kladou ohromný důraz na to, aby byli první, jimž příslušné regulační orgány zajistí nouzové schválení, což zároveň naznačuje, že cílem společností je spíše maximální zisk, než zajištění fyzického zdraví stovek milionů lidí, kteří budou mít zájem o očkování.

Ruská vakcína Sputnik V byla před několika měsíci v západních médiích podrobena ostré kritice právě kvůli získání takového nouzového schválení. Je ironií, že stejné noviny, které veřejně odsoudily takzvané „anti-vakcíny“ jako „nepřítele“ a požadovaly jejich zablokování kvůli ohrožení veřejného zdraví, koketovaly s podobnou rétorikou, aby zpochybnily bezpečnost ruské vakcíny.

Tento skepticismus však nevyprchal, protože firmy, jako Moderna a AstraZeneca, snažící se protlačit vakcíny s nevyzkoušenými mechanismy dávkování a nezanedbatelnými potížemi s vedlejšími účinky, spurtují do cíle. Zatímco média nadále zpochybňují tempo operace „Warp Speed“, kterou zahájil americký prezident Donald Trump, a časového harmonogramu pro vývoj nové vakcíny, jejich kritika se nevztahuje na samotné farmaceutické společnosti.

Tato neochota je možná pochopitelná, vzhledem k úloze, kterou hraje farmaceutická lobby Big Pharma při financování amerických médií prostřednictvím svých reklam. Avšak zjevná propast mezi tím, jak západní média uvádějí své obavy ohledně ruské populace - která, jak se zdá, s tím souhlasí, a neměla by být podrobena očkování předtím, než bude provedeno velmi důkladné testování bezpečnosti vakcíny - a jak jsou lhostejná vůči Američanům (nebo Britům, kteří se již spálili, když rychle zavedli vakcínu během debaklu s prasečí chřipkou v roce 2009), by mělo zvednout nejedno obočí.

Klinické protokoly, které byly dosud zveřejněny, však nemají problém s upřednostňováním rychlosti před bezpečností. Například společnost Pfizer zahrnuje několik „prozatímních analýz“ - předběžná hodnocení mají ukázat „co nejrychleji je to možné během ničivé pandemie, zda naše vakcína splňuje přísné standardy, stanovené FDA (Úřad pro kontrolu potravin a léčiv v USA, pozn. překl.).“ Za normálních okolností zahrnuje testování vakcín sledování pacientů mnoho let po podání poslední vakcíny, aby byla jistota, že nedochází k žádným pozdním projevům vedlejších účinků.

Tato strategie odráží postup, který byl použit v souvislosti s remdesivirem, velmi drahým lékem, který jeho výrobce Gilead a americký koronavirový pověřenec Anthony Fauci vnucovali jako zázračný lék na koronavirus, a to navzdory nedostatku klinických důkazů, že zachraňuje životy. Dokonce i deník USA Today - který je stěží skeptikem ohledně farmaceutického konglomerátu - zpochybnil minulý měsíc rozhodnutí FDA rozšířit nouzové povolení na užívání remdesiviru pro všechny hospitalizované pacienty, včetně dětí. Všímaví lékaři si povšimli, že první testování léku remdesivir si dalo změnit své klinické koncové body - ze smrti na krátkodobé pobyty v nemocnici - což umožnilo propagátorům této vakcíny oznámit své vítězství.

Společnost Moderna v evidenci za minulý měsíc uvedla, že vydělá přes 8 miliard dolarů, pokud jejich vlastní, značně experimentální složení vakcíny získá nouzové schválení do konce tohoto roku. Navzdory hrozivým klinickým výsledkům firma začala chrlit miliony dávek léku, které měly být odeslány v červenci, a chlubila se tím, že si snad vydělá dost na to, „aby byla schopna očkovat vakcínou všechny obyvatele v USA“. Zatímco Moderna hovoří o „robustní“ imunitní reakci, podle výsledků testů, zveřejněných v červenci, vyplývá, že injekce vyvolala nežádoucí účinky u všech účastníků testování, kteří dostali dvě injekce s dvěma nejvyššími dávkami.

Společnost AstraZeneca byla donucena zveřejnit během víkendu svůj vlastní klinický protokol poté, co druhý účastník testů onemocněl vzácným zánětem páteře. Již předtím však byla společnost obviněna z toho, že se u prvního postiženého pacienta objevila nediagnostikovaná roztroušená skleróza. Tento test stanovuje nízkou hranici 50% účinnosti, což by mohlo usnadnit cestu k nouzovému schválení, ale pravděpodobně to nepomůže uklidnit znepokojené příjemce vakcíny.

Ruská vakcína Sputnik V podstupuje poslední schvalovací testy a je nyní distribuována učitelům a lékařům, teprve v příštím roce bude určena pro širokou veřejnost. Prezident Vladimir Putin ji teatrálně nabídl kolegům na zasedání Organizace spojených národů, které proběhlo na začátku září, přičemž zmínil, že již provedl nějaké soukromé šetření.

Moderna, Pfizer & AstraZeneca seek urgent approval for their shots, just what Sputnik V was attacked for – don’t expect a backlash vyšel na rt.com 23.9.2020. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/10/8464-pokrytectvi-a-spech-zapadnich-vyrobcu-vakcin.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:7.2500 sec,0.0458 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,689kB