Pondělí 12 říjen 2020
NATO: turecká ultimáta pro Řecko   
Pridal tk Pondělí 12 říjen 2020 - 04:22:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Během tajných rozhovorů v NATO předložila turecká delegace- „7 bodů, které ruší řeckou doktrínu zastrašování".

Turecký ministr obrany Hulusi Akar oznámil (!), že Řecko konečně dorazilo k jednacímu stolu v sídle NATO, kde se diskutuje o všech opatřeních, která Ankara požaduje, „aby v Egejském moři nevznikalo napětí“! Naopak Atény, tj. Ministerstvo národní obrany nebo Ministerstvo zahraničních věcí, o dramatickém vývoji neoznámily vůbec nic! Stydí se dokonce diskutovat o níže uvedeném seznamu problémů? Ačkoli hanba vyžaduje existenci důstojnosti...

Zde je to, co je na programu jednání, která oznámil turecký ministr obrany H. Akar:

1. Nezasahujte turecké stíhačky mezi 18 a 22 hodinou v Egejském moři
2. Neohrožujte válečné lodě ani neozbrojené lodě (s.s .: znamená provádět průzkum a vrtání uvnitř řeckého kontinentálního šelfu, aniž by hrozila použití síly ze strany řecké strany)
3. Obě strany uznají právo neomezeného pohybu na volném moři a v mezinárodním vzdušném prostoru
4. Při provádění vnitrostátních vojenských činností se obě strany snaží zabránit narušení normální navigace a letového provozu.
5. Plánování cvičení, které vyžaduje vydání NOTAM (výstraha), musí být provedeno způsobem, který zabrání izolaci oblastí
6. Za účelem dosažení výše uvedeného budou obě strany komunikovat pomocí „červené linky“
7. Nemělo by docházet k zachycení parametrů střelby z radaru řízení palby stíhaček a válečných lodí na obou stranách

Na zasedání delegace projednávaly podrobnosti fungování tohoto mechanismu „prevence krizí“, aniž by samozřejmě projednávaly, co by se stalo v případě porušení svrchovaných práv Řecka.
Turecký ministr obrany H. Akar rovněž uvedl: „Doufáme, že na základě těchto setkání budou vytvořeny mechanismy dialogu mezi oběma zeměmi a opatření nezbytná k prevenci nepříjemných situací a konfliktů. „Naše vojenské delegace pracují tímto směrem.“

Jednoduše řečeno, diskutují o zrušení řeckého odstrašujícího systému. A Ankara to oznamuje! Z Atén a chromého ministra zahraničí nezazněla ani půl slova oznámení!
Srovnejte článek z řeckého webu s včerejší zprávou NATO o jednání Stoltenberga v Ankaře. NATO a Evropská unie házejí Řecko přes palubu. Podobnost s Mnichovskou dohodou je až zarážející. Tak se na ně spolehněme...

Ivan David
Nová republika


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Jourová ignoruje fakta. Získává informace od liberálního mainstreamu.“ Maďarský ministr zahraničí vrací úder Bruselu   
Pridal tk Pondělí 12 říjen 2020 - 04:17:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó minulý týden navštívil Prahu, aby jednal se svým českým protějškem Tomášem Petříčkem o pandemii covidu-19 a o otázkách nelegální migrace. Po tomto setkání poskytl rozhovor portálu Lidové Noviny, jehož velká část byla věnována prohlášení české eurokomisařky Věry Jourové o nemocné demokracii v Maďarsku.

Připomeňme, že taková slova místopředsedkyně Evropské komise použila v rozhovoru pro německý časopis Der Spiegel na konci září. Eurokomisařka promluvila o omezování principů demokracie v EU a jako příklad uvedla východní zemi, jelikož v ní po pádu autoritářských režimů zůstává justice stále snadným cílem politiků. Nejviditelněji jsou tak podle Jourové ohýbány zásady právního státu v členských zemích jako je Maďarsko či Polsko, obzvlášť pokud jde o situaci v mediální sféře.

„Stav prostředí sdělovacích prostředků v Maďarsku je alarmující,“ řekla Jourová. Poukázala tak na fakt, že velkou část médií kontroluje mediální nadace KESMA, která je blízká vládě tamního premiéra Viktora Orbána.

Premiér Viktor Orbán na to reagoval výzvou, a sice, aby Jourová rezignovala. Podle Orbána se totiž Jourová dopustila „hanlivých veřejných prohlášení“ o jeho zemi. Jourová navíc dle maďarského premiéra urazila občany EU maďarské národnosti tvrzením, že nejsou v postavení, aby si mohli vytvořit vlastní názor.

Maďarský ministr zahraničí: Výroky Věry Jourové překračují všechny hranice!

Na začátku rozhovoru ministr zdůraznil, že maďarská strana Věru Jourovou neztotožňuje ani s Českou republikou, ani s českou vládou a s Tomášem Petříčkem o této kauze nemluvili.

„Prohlášení Věry Jourové považujeme za prohlášení místopředsedkyně Evropské komise. Věru Jourovou tedy neztotožňujeme ani s Českou republikou, ani s českou vládou. Naše vynikající dvoustranné vztahy nejsou touto záležitostí v žádné míře a žádným způsobem ovlivněny. Je příznačné, že dnes, když jsme jednali s českým ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem, jméno té dámy za tu hodinu a půl nebylo ani zmíněno,“ uvedl.

Podle něj „místopředsedkyně říkala velmi hrubé věci, které jsou již daleko za tím, co lze říci a tolerovat v bouřlivých politických debatách“.

„Nazvat maďarskou demokracii nemocnou? To překračuje všechny hranice! Podle nás si žádný úředník Evropské komise nemůže dovolit označit jakýkoli národ, jeho demokratický systém za nemocný. Je to také hrubě urážlivé, zraňující a ponižující,“ prohlásil.

Eurokomisařku pak Péter Szijjártó v rozhovoru usvědčil z toho, že zcela ignoruje fakta a „informace získává výlučně od liberálního mainstreamu, opozice, médií s nimi sympatizujících či nevládních organizací kladoucích důraz na svržení vlády“.

„Prohlásit – jako osoba nemluvící maďarsky–, že v maďarských médiích téměř neexistují hlasy kritické vůči vládě? Snažně tak prosím, podívejte se, že v maďarském mediálním světě neexistuje sektor, v němž by nejčtenější a nejsledovanější média nebyla kritická vůči vládě. Tak tomu je v případě televizí, stejně tak u deníků, týdeníků i internetových stránek. Takže v každém mediálním segmentu je médium zastávající vedoucí pozici na trhu silně kritické nebo přímo nepřátelské vůči vládě. Nyní, po tom všem, je prohlášení, že v médiích v Maďarsku téměř neexistují hlasy kritické vůči vládě, naprostá lež,“ reaguje ministr.

Dotyčný v rozhovoru dále vyjádřil naději, že se jednoho dne kultura vzájemného respektu vrátí do Evropské komise, a také do Bruselu.

„Pro nás je to základ naší zahraniční politiky. Vzájemný respekt. Maďarsko má tisíc let státnosti, očekáváme úctu a samozřejmě ji také vzdáváme. Ale tento respekt Brusel vůči maďarskému národu za poslední rok nebo dva neprojevoval,“ poznamenal.

Orgány Evropské unie dlouhodobě vystupují proti Maďarsku kvůli údajnému porušování takzvaných evropských hodnot. EK považuje za problematické údajné omezování plurality médií či útoky na nevládní organizace asistující migrantům. Jourová dříve také označila za nebezpečný vývoj v oblasti maďarské justice či akademických svobod.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DW4x


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Najednou se princip „největší klub bere“ nehodí a neplatí.“ ODS chce funkci šéfa Senátu pro Vystrčila. Co na to STAN?   
Pridal tk Pondělí 12 říjen 2020 - 04:10:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předseda ODS Petr Fiala na včerejší tiskové konferenci uvedl, že bude s hnutím STAN jednat o křesle šéfa pro končícího předsedu Senátu Miloše Vystrčila (ODS). Podle jeho slov opoziční strany v Senátu po obměně třetiny horní komory získaly silný mandát a vypadá to, že se voliči otočili zády k vládním stranám.

Fiala v této souvislosti promluvil o tom, jaké jsou po volbách další plány a ambice jeho strany. Připustil také, že bude jednat s hnutím STAN o postu senátora.

„Reálné to je, protože (Vystrčil, pozn. red.) je vynikajícím reprezentantem nejen Senátu, ale i České republiky,“ myslí si Fiala.

Podle něj ale záleží i na dohodě senátorů. Sám za sebe však dodal, že k vyjednávání hodlá přistupovat s pokorou.

„A povedeme je (vyjednávání, pozn. red.), všichni budeme mít schopnost domluvit se,“ doplnil s tím, že by mohla začít již brzy.

Petr Fiala pak, stejně jako Miloš Vystrčil, pogratulovali STAN k vítězství ve volbách. Zmínka padla i o tom, že příští týden budou noví senátoři jednat i o členství v klubech. V souvislosti s tím Vystrčil uvedl, že pokud klub existuje, měl by kandidát vstoupit do klubu strany, která ho navrhovala, a pokud ne, pak je to na zvoleném senátorovi.

Starostové se cítí být vítězem voleb a chtějí protlačit svého kandidáta

Vzhledem k výsledkům voleb se Starostové a nezávislí (STAN) dle předsedy hnutí Víta Rakušana cítí být vítězem, a oprávněně.

Šéf hnutí rovněž doplnil, že výsledky jsou pro hnutí povzbuzením a důležitým signálem. Zároveň bere jako odpovědnost to, že STAN bude tvořit nejsilnější klub v Senátu. Rakušan se také nechal slyšet, že je jeho hnutí připraveno navrhnout kandidáta na šéfa horní komory. Dodal však, že při tom všem bude vycházet z názoru vlastního senátorského klubu.

Řeč přišla i na to, že Rakušan hodlá o vedení komory hovořit s předsedy dalších politických stran a šéfem Senátu Milošem Vystrčilem.

„Je potřeba vyjednat, zda platí nepsané pravidlo, které bývalo dodržováno, že nejsilnější klub jmenuje předsedu Senátu. Naposledy jsme viděli, že to bylo komplikovanější, byla tam dohoda KDU-ČSL a ODS,“ poznamenal.

Zmínil se i o tom, že hnutí může dle jeho mínění nabídnout osobnosti, které by funkci předsedy komory zastaly.

„Pokud by byla jiná pevná dohoda, my jako vedení (STAN) nebudeme ti, kdo bude měnit subsidiární rozhodování, tedy že o tomto rozhoduje senátorský klub,“ poznamenal s tím, že u členů klubu zjistí vyjednávací taktiku a taky to, zda bude mít sebevědomí o post předsedy Senátu usilovat.

„Najednou se princip „největší klub bere“ nehodí a neplatí.“

Této skutečnosti si povšiml i český právník a někdejší poradce exprezidenta Václava Klause, Pavel Hasenkopf. Celé to okomentoval na sociální síti.

„A to se podívejme, najednou se princip „největší klub bere'“ nehodí, a tak vlastně neplatí… Zatím platil vždycky, vyjma Pitharta, protože ten byl jako předseda první a krom toho byl bývalý předseda české vlády (a hlavně to pravidlo vzniklo až po něm). Při vší hluboké averzi, kterou k Pithartovi cítím, na tohle Vystrčil nemá… Jen ať ODS pěkně přenechá křeslo šéfa Senátu Jiřímu Růžičkovi nebo jinému borci ze STAN, když nedokázala vyhrát volby,“ uvedl na Facebooku.

V závěru pak poznamenal, že proti nepsaným pravidlům najednou bojují jejich dosavadní největší zastánci.

„Kdepak zůstal duch ústavy a demokratické principy a další podobná hesla, co? Zmaten… Teď se ukazuje, jak jsou ti duchové a principové pružní a tvární...“ ukončil svou myšlenku.


Poznámka IK: Je to opravdu zajímavé jak ODS zapomněla čeho se domáhala , když se měl stát šmejd Kubera předsedou senátu! Právě oni se nejvíce oháněli tím, že nejsilnější klub má právo na místo předsedy a najednou je to jinak!

Zdroj: https://sptnkne.ws/DW4v

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNesnesitelná suverenita moderátora Ž   
Pridal tk Pondělí 12 říjen 2020 - 04:02:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jeho pevný hlas, zrozený pro rozkazování (chce být přece příštím ředitelem ČT), respektive zrozený pro eventuální vyhazovy hostů ze studia, pokud nemluví tak, jak si on přeje, stejně jako jeho obličejové svaly, stažené v těch okamžicích ještě pevněji než ten hlas, oslavují vítězství opozice v těchto senátních volbách a současně s ním i potupnou porážku stran vládních, zvláště pak tu, utrpěnou v druhém volebním kole. A sobotní Události ČT, tímto rozeným vůdcem moderované, nemohou být tudíž ničím jiným, než čerstvou oslavou tohoto vítězství, které – to dá rozum - nespadlo jen tak z nebe. Moderátor Ž to ví, ví též, jak velkou měrou přispěla k tomuto vítězství televize, jejímž je zaměstnancem, i jak k němu přispěl i on osobně, takže je na ten triumf hrdý, skoro tak, jako by jej dosáhl on sám. A to snad v ještě větší míře, než předseda oné vítězné strany Starostů a Nezávislých (STAN) Rakušan, se kterým s pomocí televizního mostu právě vede řeč. Ptá se ho, jak teď STAN hodlá vystupňovat účinnost své politiky a stmelit své řady, aby dokázal zopakovat svůj úspěch i příští rok ve volbách sněmovních, a dodává k této otázce tento imperativní rozkaz: A NEŘÍKEJTE, PROSÍM, ŽE NA TUTO ÚVAHU JE JEŠTĚ BRZY! PROTOŽE ONO NA NI BRZY NENÍ!

Ty dvě věty pronáší moderátor Ž s takovým důrazem a s takovou panskou převahou, že předseda Rakušan i kdyby v tomto okamžiku chtěl stokrát říct to, co mu bylo moderátorem Ž právě zakázáno, musí svá zamýšlená slova stopit v hrdle a odpovědět tak, jak si moderátor Ž přeje. I on tedy řekne, že brzy vlastně nikdy není brzy, a aby řeč nestála, začne hovořit o tom, že STAN, který má teď v senátu nejširší zastoupení, by si pro sebe mohl vyžadovat funkci předsedy senátu. Ale že vzhledem k tomu, jak významné jsou zásluhy dosavadního senátního předsedy Vystrčila z ODS (míněna urážka Číny Vystrčilovou cestou na Tchaj-wan), nebude STAN tlačit na pilu a o této otázce se ještě poradí.

Po těchto slovech předseda Rakušan na chvíli zmlkne, jako by čekal, že i k této otázce vyřkne moderátor Ž své rozhodující slovo, které pak STAN taktéž přijme za své – ale nestane se. A to určitě ne proto, že by se snad moderátor Ž zdráhal črtat hlavní směry vnitřní české politiky, ale jen a jen proto, že si svůj názor o hlavě senátu sám ještě neujasnil.

Jinak bychom totiž jméno příštího předsedy senátu už v tuto chvíli nejspíš znali.

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBabiš: Česko od středy zpřísní opatření proti šíření koronaviru   
Pridal tk Pondělí 12 říjen 2020 - 04:01:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Česká vláda v pondělí 12. října rozhodne o zpřísnění sociálních omezení s cílem zastavit šíření nového typu koronaviru v naší republice. Ta vstoupí v platnost od středy 14. října. Uvedl to předseda vlády Andrej Babiš ve videonahrávce ke spoluobčanům, zveřejněné v neděli na Facebooku.

Premiér Andrej Babiš znovu připomněl páteční obří nárůst nakažených koronavirem. Česko za ten den evidovalo rekordních 8618 případů.

„Musíme rozhodnout o dalších opatřeních, a to se stane v pondělí na vládě. A opatření budou platit od středy,“ uvedl Babiš.

Ve svém projevu vyzval občany, aby se semkli a aby přijatá opatření dodržovali.

Zrychlení šíření koronavirové infekce a opatření, která je třeba přijmout, aby se šíření této infekce zastavilo, budou projednány také na pondělním zasedání Rady bezpečnosti státu. Babiš poznamenal, že úřady jsou nuceny zpřísnit stávající sociální omezení, protože je mnoho občanů zanedbává. Přitom otázka úplného vypnutí národního hospodářství, jak tomu bylo na jaře, podle něj zatím není na pořadu dne.

„Chceme najít rovnováhu mezi ochranou nemocných a starších lidí a ekonomikou,“ uvedl Babiš k rozhodování vlády.

Rovněž zopakoval, že jarní omezení fungování země stálo stát 200 miliard korun.

„Museli jsme plošně podpořit živnostníky, společnosti s ručením omezeným. My si už nemůžeme dovolit taková opatření,“ konstatoval.

Podle ministra průmyslu, obchodu a dopravy Karla Havlíčka vláda neplánuje tak drastická opatření jako na jaře, tedy, že by se zavíraly obchody, restaurace či další služby.

„Celkový ekonomický lockdown nechceme zrealizovat. S největší pravděpodobností se nezavřou obchody, restaurace a služby, jako tomu bylo na jaře. Budeme ale tlačit na to, aby se omezilo shromažďování a shlukování lidí,“ řekl Havlíček.

Od začátku pandemie dosáhl celkový počet lidí nakažených koronavirem v České republice 114 005. Za posledních sedm měsíců zemřelo na komplikace způsobené koronavirem v naší republice 948 obyvatel. Šíření této nemoci se v České republice zrychluje od 1. září. Od 5. října byl po téměř šestiměsíční přestávce v republice obnoven nouzový stav, který fungoval od 12. března do 17. května. Tentokrát byl vyhlášena na dobu 30 dnů. Zvýšenou obavou úřadů je nárůst počtu pacientů ve vážném stavu a úmrtí po komplikacích způsobených virem.

Premier Babiš v sobotu, po zveřejnění pátečního rekordního nárůstu nových případů, opakovaně nevyloučil možnost, že Česko bude muset přistoupit k lockdownu, tedy zásadnímu omezení života lidí i ekonomiky kvůli epidemii covidu-19.

Proti úplnému uzavření země se v neděli vyjádřil prezident Miloš Zeman. Očekává, že zavedená opatření v podobě takzvaného omezení volnočasových aktivit se ze 14 dnů protáhnou minimálně na měsíc.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DW4s

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1733 sec,0.0422 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,497kB