Úterý 13 říjen 2020
Turecko: „Připravte se na válku!“   
Pridal tk Úterý 13 říjen 2020 - 17:50:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecký prezident R.T. Erdogan nedávno řekl, že sdělil předsedovi Evropské rady Charlesi Michelovi, s nímž telefonicky hovořil, že „Řecko navzdory dobrému úmyslu Turecka pokračuje v krocích, které zvyšují napětí ve východním Středomoří“!

Prohlášení George Tragase, který v přímém přenosu z pronews.gr dnes hovořil o „buď nevyhnutelné válce s Tureckem, nebo o diplomatické porážce Řecka“, přičemž uvedl, že „příští tři měsíce budou zásadní,“ používají turecká média jako přilévání oleje do ohně.

Vydavatel stránky pronews.gr, Tassos Gouriotis, který včera odpoledne hostoval v pořadu G. Tragase v televizi Vergina, v této souvislosti uvedl: „Čím více ustoupíme, tím více nás budou Turci zastrašovat. Musíme reagovat praktickými kroky, jinak de facto přijdeme o celou mořskou oblast východně od Rhodosu a územní komplex Megisti “.

Evropská komise a Evropská rada se k Turecku nadále chovají smířlivě a vedení Evropského parlamentu se vyhýbá meritornímu jednání o akcích Turecka (a přijetí rezoluce), s nímž EU nadále vede přístupová jednání. Moje, a nejen moje, návrhy na sankce proti Turecku vedení Evropského parlamentu odmítlo projednat.

Ivan David
Nová republika


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTuhle otázku si ministr Petříček nepoložil?   
Pridal tk Úterý 13 říjen 2020 - 17:46:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ta otázka zní „Cui bono?“ a v širším pojetí znamená asi tolik: „Ptej se, komu ten či onen čin přináší prospěch a podle toho ten čin posuzuj“. A podle stejné zásady posuzuj i to, kdo ten čin spáchal.

Takový byl rozum starověku který ovšem v Evropské unii, jejímž jsme členem, dodneška zpráchnivěl až tak, že zní asi takto: „Ptej se, komu ten či onen čin přináší prospěch a podle toho ten čin posuzuj. A to tak, že toho, komu ten čin přinesl prospěch, z podezření vyjmi, a toho, kdo jím utrpěl újmu, z činu obviň. To je ten člověk, země, vláda či stát, který ten čin spáchal.“

Je to, jako bychom se přes propasti staletí octli v blázinci, a ono to, bohužel, není jen jako, ale ona je to skutečnost. Jak vyplývá z této úřední zprávy o setkání ministrů zahraničí EU:

„Včera, to je v neděli 11. října, se státy EU shodly na potrestání Ruska za otravu opozičního předáka Navalného. Ministři zahraničí EU tak jednomyslně podpořili návrh Německa a Francie, který počítá s potrestáním skupin lidí, odpovědných za použití látky novičok, kterým byl podle Organizace pro zákaz chemických zbraní Navalnyj v Rusku v srpnu otráven. O tyto sankce bude rozšířen seznam protiruských sankcí, počítající se zmrazením majetku v bankách unijních zemí či zákazem cest na území evropského bloku“.

Jednání o potrestání Ruska se zúčastnil i náš ministr zahraničí Petříček, který k dalšímu (kolikátému už asi) potrestání Ruska řekl:

„Výsledky vyšetřování otravy Navalného nejsou Česku ani EU lhostejné. Jsme připraveni přijmout sankce proti těm lidem v Rusku, kteří jsou s ní spojeni. Zatím jsme se na radě ministrů shodli na konkrétních jménech“.

Jistě, pane Petříčku, nepůjde o jména jen nějakých podržtašků, ale taková, která Rusko co nejbolestněji zasáhnou, jinak by tahle sankce neměla smysl. Ale to není to nejpodstatnější. To podstatné, na co se vás chci zeptat, je, zda jste opravdu tak málo vtipný, že máte za to, že ruská vláda je tak slabomyslná, že by i na vteřinu kdy uvažovala o spáchání jakéhokoli činu, který by jí poškodil a její nepřátele na Západě a v EU naopak posílil? A že by tudíž byla nikoliv vládou normálních lidí, ale vládou šílenců a sebevrahů. Vždyť vražda či jen pokus o zavraždění v Rusku bezvýznamného Navalného by ruské vládě žádný zisk nepřinesly, ale přinesly by jí jen obviňování odpor a sankce, kterých si v těchto dnech ostatně užívá i tak - bez příčiny.

A ještě na jednu věc se vás chci zeptat. Zda jste si nikdy nepoložil otázku, jaký politický kapitál naopak vytlouká Západ a EU ze svých nekonečných obviňování ruské vlády z jejich vražedných záměrů, pro které ovšem důkazy jako vždy chybí.

A nikdy vás nenapadlo, že právě tady, v té násilné posedlosti Západu zobrazovat Rusko jako zemi zločinců a vrahů, ukazuje i ve věci Navalného Cui bono nekompromisně na Západ a EU, a v žádném případě ne na Rusko? Anebo vás to i napadlo, ale kariéra a živobytí vám nedovolily mluvit tak, jak vám svědomí napovídalo?

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNové sankce proti Rusku kvůli Navalnému, turecká vrtná loď Oruc Reis vplouvá do řeckých vod   
Pridal tk Úterý 13 říjen 2020 - 13:13:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rakouská veřejnoprávní televize ORF včera psala na svém webu: „Po útoku jedem na kritika Kremlu Alexeje Navalného zavádí EU nové sankce vůči Rusku. Ministři zahraničí zemí EU se v pondělí na schůzce v Lucemburku dohodli, že zahájí nezbytné přípravy, dozvěděli se diplomaté. Kromě toho země EU rovněž souhlasily se sankcemi proti běloruskému vládci Alexandru Lukašenkovi.“ Stejnou zprávu dnes mají v hlavních titulcích mnohé další TV a zpravodajské a politické weby. Je to zpráva dne, zpráva, která má čtenáře a diváka přesvědčit, že EU to s demokracií a ochranou lidských práv myslí vážně.

Není prý jiné vysvětlení případu údajné otravy Alexeje Navalného, než že za ní je Kreml. Cokoli se v Rusku děje, za vším je Kreml. Navalný potvrdil, že jed mu byl podán na příkaz Kremlu. A kritici Kremlu nikdy nelžou, zatímco Putin a jeho okolí lžou vždy. To je jeden ze základních „demokratických“ postulátů. Celá ta nelogičnost otravy, na kterou poukazují i někteří nebojácní západní politici, například předsedkyně frakce Die Linke v Bundestagu Sahra Wagenknecht, a sice, že Putin je takový nemotora, že napřed někoho napůl otráví, pak ho pošle do Německa, čímž poskytne proti sobě důkazy, evropské politiky nijak v jejich svatém tažení za demokracii a lidská práva nezdržuje. Ještě zlikvidovat ten zatracený Nord-Stream, a bude blaze a zeleně v Evropě.

Německý novinář Jan Jessen, který se před krátkou dobou vrátil z Jerevanu, kde mluvil s uprchlíky z války o Náhorní Karabach a viděl blízkost války i to, kdo válku rozpoutal a udržuje, napsal na svůj facebook: „Právě jsem na webu Spiegel četl, že EU připravuje nové sankce proti Rusku. Tentokrát kvůli atentátu na Navalného. Pamatuje si někdo Sakine Cansız, Fidan Doğan a Leylu Şaylemezovou? V roce 2013 byly v Paříži zavražděny tři kurdské aktivistky PKK. Francouzské vyšetřovací orgány činily za vraždy odpovědnou tureckou tajnou službu MIT. Kdo kvůli tomu nebyl sankcionován? Správně. Kdo může sesadit svobodně zvolené starosty a svévolně zavírat novináře a členy opozice bez obav z následků? Správně. Kdo může vést agresivní války v rozporu s mezinárodním právem v severní Sýrii, podporovat válku proti Náhornímu Karabachu, bombardovat v severním Iráku, eskalovat v Libyi a hrotit situaci ve Středomoří bez sankcí? Správně. Tento dvojí metr v západní zahraniční politice je prostě žalostný.“, napsal Jessen.

V době, kdy píšu tento komentář, vplouvá turecká vrtná loď Oruc Reis opět do řeckých vod za účelem „průzkumu“. Doprovázejí ji turecké válečné lodě. Proti Turecku nebyly za opětovné narušování řeckých a kyperských vod zavedeny žádné sankce, jen se jimi vyhrožuje. A i toto vyhrožování, kterým Rakousko, Kypr a Řecko podmínily sankce proti Bělorusku, nenastoupí nijak automaticky, ale opět se na ně musí sejít Evropská rada. Do té doby má Erdogan „klid na práci“. Řecké námořnictvo je v pohotovosti, otázka je, jaký přijde rozkaz.

Server el.gr v pondělí večer napsal: „Ozbrojené síly jsou jako vždy v plné pohotovosti v námořní oblasti u Kastelorizo. Podle důvěryhodných zdrojů Pentagonu, citovaných médii, tam turecké výzkumné plavidlo Oruc Reis vstoupilo před několika minutami v mezích stanovených v tureckém Navtexu a pohybuje se jihozápadním směrem. Turecké válečné lodě již vytvořily „ochranný štít“ kolem Oruc Reis a nikdo a nic v tuto chvíli nemůže vyloučit ani to nejmenší. I když tureckých lodí je méně než těch, které ji doprovázely během srpnové krize.“

Příští okamžiky tedy rozhodnou, zda se Řecko bude bránit silou a do jaké míry. Fakt, že Turecko vysílá Oruc Reis k ostrovu Kastelorizo týden a něco po „hrozbě“ EU, vysílá jasný signál o tom, co si o Evropské unii a jejích sankcích myslí. Jak řekl turecký ministr zahraničí Cavusoglu hned po skončení summitu EU: „Nikdy si nedovolí uvalit na nás sankce.“ Mohl by klidně dodat: „Jsou to nuly“. To údajně řekl Hitler Mussolinimu poté, co Chamberlain a Daladier podepsali Mnichovskou dohodu…

Ivan David
Nová republika

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDo Německa přijely další “dětští uprchlíci”. Vláda odmítá sdělit jejich věk a pohlaví   
Pridal tk Úterý 13 říjen 2020 - 08:28:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Do Německa přijelo dalších 139 “dětských uprchlíků”. Německé ministerstvo vnitra ale odmítlo sdělit jejich věk, pohlaví a národnost. Z toho veřejnost usuzuje, že se jedná o dospělé uprchlíky a je to jen obvyklé divadlo pro veřejnost, aby se nezačalo bouřit kvůli dalším vlnám dospělých imigrantů. Ono to totiž občas je ostuda, když se nedávno ukázalo, že “děti a dívky ze Sýrie” jsou ve skutečnosti dospělí chlapy z Pákistánu a Afganistanu s velmi podivnou minulostí. ( v článku je moc pěkné video, jak z letadla vystupují “dívky a děti”)

Německé elity šlapou dál na plyn ve své snaze splnit úkol globalistů a zlikvidovat Německo a německý národ. Češi by se ale měli mít velmi na pozoru, podobný osud mají globalisté a jejich místní pátá kolona naplánovaný i pro ně. Stačí se zaposlouchat do výroků lidí jako Marxová, Freud, Dienstbier atd…

Milan v Německu
Česká věc


Zdroj: https://rmx.news/article/article/germany-accepts-139-migrant-minors-but-government-refuses-to-provide-their-age-and-gender


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKoronavirus se naučil česky, v rodinách se prý nákaza šíří, na milionové demonstraci nikoliv   
Pridal tk Úterý 13 říjen 2020 - 08:20:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Oficiální media mají nový hit. Je jím každodenní korona hrůza “druhá vlna”: Češi jsou prý největším hříšníkem koronaviru. Prý tu přibývá nejvíc nemocných v celé EU (nikdo už neřekne, že se jedná o tradiční období nárůstu sezonních onemocnění respiračního traktu v tuto dobu a pozitivně testovaný ještě neznamená nemocný), prý mají Češi nejhorší morálku v dodržování pravidel, prý nechtějí nosit roušky, chtějí chodit na pivo atd. Není nic, co by nyní Češi nedělali špatně, nic v čem by nebyli nejhorší.

Proto je potřeba přijmout ta nejpřísnější opatření, všechny zavřít doma, kritiky umlčet (nejlépe navždy) a čekat zavřen doma v děsu na “spásnou vakcínu” od firmy Astra/Zeneca, která je tak bezpečná, že si firma od vlád nechala podepsat právní indemnitu. To znamená, že nebude odpovědná za případné vedlejší efekty vakcíny na zdraví očkovaných.

Jedna věc je pozoruhodná. Proč virus udeřil právě u nás? Proč se u nás virus údajně šíři v hospodách a školách, ale nešířil se před minulý měsíc na 1,3 milionové demonstraci v Berlíně proti koronaviru (ta proběhla 28/8 – další už byla berlínskými úřady zakázaná ze “zdravotních” důvodů. V případě té demonstrace to nelze vše svádět na pěkné počasí, v takovém množství lidí je skoro nemožné, aby nedošlo k ohnisku skutečné infekce v případě kapénkových nákaz) Divné, že?!

Jak se mohlo podařit vymýtit strašný virus v přelidněné Číně, nebo Vietnamu s obrovskou hustotou obyvatelstva a nízkou úrovní hygieny? Kdo se o ní chce přesvědčit, ať si zajde do první vietnamské, nebo čínské restaurace. Jak je možné, že se virus nešíří v obrovských imigrantských ghettech v Německu, nebo Francii? Proč zrovna u nás?

Všechny rozumné argumenty proti současné hysterii již byly řečeny. Za to patří dík především odvážným lékařům jako prof. Žaloudík, Pirk a mnoha dalším odborníkům a informovaným laikům. Nejedná se o problém zdravotnický, ale politický, který bude mít nedozírné následky na celou naši zemi. Jednou se snad dozvíme pravdu a budeme schopni povolat všechny odpovědné osoby k odpovědnosti. Je na každém jednotlivci, zda se nechá děsit masmedii, nebo si dokáže zachovat ve vlastním zájmu zdravý rozum.

Jak moc je “vážná situace s koronavirovou nákazou” ukazuje nedávný záznam z televizní debaty českých politiků, hned jak začala přestávka a nemělo se vysílat, tak si všichni přední politici hned sundali roušky. Celé jejich vystupování v rouškách bylo divadlo pro diváky.

prometheus
Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeská televize odpálila nechtěnou bombu, uveřejnila počet zemřelých na chřipku v ČR v roce 2019 a spustil se poprask!   
Pridal tk Úterý 13 říjen 2020 - 04:48:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Česká televize odpálila nechtěnou bombu, uveřejnila počet zemřelých na chřipku v ČR v roce 2019 a spustil se poprask! V České republice totiž dosud zemřelo na COVID-19 o několik stovek méně lidí než na chřipku v roce 2019! Jak je možné, že kvůli obětem chřipky nebyly v roce 2019 spuštěny karantény, lockdowny, uzávěry? Proč nebyly vyhlášeny Nouzové stavy? Proč nebyly zavírány hospody, restaurace, školy, muzea a stadiony? Proč nebyly zranitelným ročníkům rozesílány roušky? Proč se toto všechno děje až při COVID-19 s menší mortalitou než má chřipečka? COVID-19 je totiž ekonomickou krizí, nikoliv virovou!

Česká vláda v pondělí večer opět oznámila další protivirová opatření. Od středy dojde k uzavření 1. stupňů základních škol a rovněž hospod, které budou moci vydávat obědy pouze přes okénko. Členové české vlády v pondělí večer v čele s premiérem Andrejem Babišem a ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou vysvětlovali na tiskové konferenci novinářům a občanům, proč se tyto kroky musely přijmout. Pokud by se nepřijaly, za 14 dní by prý byl konec a nastal by kolaps, nechal se slyšet ministr vnitra Jan Hamáček. Nemocnice by prý pod náporem nemocných zkolabovaly.
Samozřejmě, že to není pravda, drtivá většina českých nemocnic je prázdná, v redakci jsme v kontaktu s mnoha lékaři a zdravotníky, kteří nás denně informují, jaká je skutečnost a realita. Ten údajný kolaps je uměle vyvolaný, protože jde o nařízení ze shora, že nemocnice mají mít připravena lůžka a k lůžkům odpovídající počet lékařů a sester, aby mohli lůžka s pacienty obsluhovat, kdyby to náhodou přišlo a někdo na ta lůžka šel doopravdy ležet. Nikdo na nich dosud neleží, s výjimkou FN Motol a několika dalších pražských nemocnic a tak v krajích je několik pacientů, převážné s bronchitidou a kromě bronchitidy mají i pozitivní PCR testy na COVID-19.

České nemocnice jsou poloprázdné, mediální hysterie dělá z ČR druhý Wuhan, ale ve skutečnosti jde o ekonomickou globální krizi schovanou za virus

Sami se běžte podívat do českých nemocnic a sami si ověřte od lékařů, že žádný kolaps nikde není, lůžková oddělení jsou poloprázdná. Proč ale česká vláda šíří takovou paniku? Člověk by si řekl, že nemocnice praskají ve švech trpícími pacienty, kteří bojují o život, pacienti pomalu leží na chodbách jako v únoru v nemocnicích ve Wuhanu, jenže to není pravda. Je to divadelní inscenace, mediální hysterie, v jejímž centru jsou zdravotníci, kteří se bojí a mají nařízeno od ředitelů nemocnic, že musí mlčet, jinak hrozí vyhazov. Proč toto divadlo pokračuje?

Odpověď najdete v mém nedávném článku zde: http://infokuryr.cz/comment.php?comment.news.29682 , protože koronavirus není biologický virus, je to virus kreditní. COVID-19 je virem, který má zadlužit státní rozpočty kolabujících zemí západního světa obřími rozpočtovými schodky na udržení trvalého globálního růstu HDP. Za celou koronavirovou hysterií jsou státní dluhy, kolabující globální trhy, potřeba zadlužování státních rozpočtů a restartování světové ekonomiky skrze nasypání obrovských peněz v podobě úvěrů do celé evropské, tedy unijní, ale i americké ekonomiky. Tohle všechno už víte z mého zmíněného článku v odkazu. Jenže, včera na České televizi v pořadu Události došlo k neuvěřitelné události.

V Česku za rok 2019 zemřelo o třetinu více lidí, než dosud zemřelo na COVID-19

Česká televize v neděli 11. října 2020 v hlavní zpravodajské relaci Události uveřejnila reportáž o očkování proti chřipce v ČR a v této reportáži se před vyjevenými diváky ČT objevila tabulka, která uváděla, že v ČR za rok 2019 onemocnělo obyčejnou chřipkou 1 151 000 lidí a z tohoto objemu jich zemřelo 1500. Vyjevení diváci ČT okamžitě začali bombardovat naši redakci s dotazy, že jak je možné, že taková informace na ČT vůbec zazněla, a jak je možné, že v roce 2019 česká vláda nevyhlašovala karantény a uzávěry v ČR, když na chřipku umíralo 1500 lidí. Podle oficiálních údajů totiž k dnešnímu dni na COVID-19 zemřelo v ČR zatím 1045 osob, což je skoro o třetinu méně, než kolik lidí v roce 2019 zemřelo na chřipku.

Do konce roku se možná číslo vyrovná, nebo bude dokonce pořád menší, než kolik lidí zemřelo o rok dříve na chřipku v ČR. Jak je tedy možné, že v roce 2019 vláda nevyhlásila kvůli obětem chřipky Nouzový stav v ČR? Proč se v roce 2019 nevyhlašovaly karantény? Proč vláda nezavřela školy, hospody, muzea, stadiony, nákupní centra, když umírali lidé? Proč se seniorům neposílaly poštou roušky? Proč se nezavírala ekonomika? Proč vláda s klidem nechala chřipkou nakazit skoro jeden a čtvrt milionu českých občanů a žádné karanténní opatření nebylo potřeba? Proč nad 1500 obětmi chřipky v roce 2019 neštěkl ani pes? Víte, jaká je odpověď? Protože virus chřipky je jenom virus, který zabíjí staré lidi se zdravotními komplikacemi a nic víc. Co víc?

Miloš Zeman použil proti vlastním českým lidem odporný bonmot o “neschopných”, zjevně v parafrázi z Talmudu

COVID-19 je totiž kreditní virus. Ten má za úkol zabít ekonomiky jednotlivých zemí, má za úkol zlikvidovat malé a střední podnikání, vyčistit podnikatelský prostor od malého hmyzu, přesně jak před 2 dny prohlásil “židovský” prezident ČR, že neschopní ať zkrachují. Tento prezidentův výrok je zjevnou parafrází z Talmudu od rabína Mordechaj Leviho: “Neschopní nemají právo na plody země, jsou jako plevel, který užírá ze společného lánu!” Nepřekvapuje mně, že tento výrok od prezidenta zazněl, protože je přesně v souladu s probíhajícím procesem globálního resetu, který je zprostředkován divadelní hysterií okolo COVID-19, tedy virem z rodiny koronavirů, který má nižší úmrtnost než sezónní chřipka.

Pod rouškou hysterie všechny vlády západního světa počátkem roku 2020 jako na povel globálního vládce uzavřely a shodily na jaře své ekonomiky do uzávěry, zavřely školy pro malé góje, zavřely hospody gójů jako shromaždišť odporu a společenského disentu gójů a poručily všem loutkovým vládám, že se musí mohutně zadlužit. A teď na podzim přichází repete. A příští rok na jaře znovu, o tom nepochybujte!

Ani je nemusely přesvědčovat, protože na jaře zavřené ekonomiky způsobily stamiliardové propady rozpočtů a nezbývalo nic jiného, než se začít zadlužovat a generovat mamutí schodkové státní rozpočty, což není nic jiného než sypání peněz do zadřené globální ekonomiky, která se zadřela už v roce 2019 a ekonomická krize by přišla teď v roce 2020 tak jako tak.

Rozdíl je pouze v tom, že dnes veškerou vinu za tu krizi, za ten ekonomický globální krach, může neviditelný virus, který není vidět, ale svalit na něj jde všechno, i omezování lidských práv. Nebýt covidu, tak za světový ekonomický krach by dnes opět mohli bankéři sionistických bank. Takhle ale za něj může virus, neviditelný viník, na kterého jde svalit všechno. A pokud jde o právě o virus, ten je tak dokonale neviditelný, že ani americká CDC ho dodnes nedokázala v terénu izolovat ze vzorků pacientů a z těl zemřelých, viz. článek zde: http://infokuryr.cz/news.php?extend.30278.2 To je komedie, že?

COVID-19 je kreditní virus, který pozabíjí malé a střední podnikatele! To je skutečná definice tohoto viru

Pro globální elity je COVID-19 oslíčkem, do kterého se mlátí tyčemi a z oslíka se sypou karantény, hysterie, hrůza a strach, ale rovněž peníze, šeky, půjčky, úvěry a masivní schodkové státní rozpočty. A čím větší globální krize, tím více se do oslíčka mlátí, aby nesl jako zodpovědnost za tuto krizi a hlavně, aby se o té krizi hovořilo jako o virové krizi a nikoliv o ekonomické, přičemž paradoxně všechno, co je s COVID-19 spojeno, se dotýká právě ekonomických záležitostí populace. Potom se nemůžete divit, že nemocnice s lůžky jsou prázdné. Potom se nemůžete divit, že CDC dosud neizolovala SARS-Cov-2 z terénu. Ale stejně tak se nemůžete divit, že krachuje “hmyz”, jak řekl Miloš Zeman tzv. “neschopní”.

Nemůžete se divit, že majitel hospůdky, kterému Prymula zavřel už podruhé letos hospodu a žije jenom z pátečních zábav a z prodeje piva, nikoliv z vaření obědů na výdej přes okénko, najednou krachuje. Pane Zemane, co si to dovolujete? Ten hospodský není neschopný, ten je pouze obětí vašeho koně Prymuly, že mu tu hospodu sprostě zavřel! To není neschopnost, to je ekonomická likvidace malých živnostníků, zatímco velkých hotelů a velkých vývařoven a restaurací se to nedotkne, ty to přežijí, protože z těch restaurací se rozváží obědy do firem a kanceláří. Ale kolik firem a kanceláří je na vesnici, nebo v malém městě?

Prezident Zeman zapomněl, že malá vesnická a obecní hospoda s českými lidmi mu vyhrála v roce 2018 volby. A on dnes tyto hostinské na pokraji krachu nazývá “neschopnými”…

Ano, hospodský je tupý gój, který podle Talmudu nemá nárok na slitování. Podle Talmudu je neschopný, protože Halachim mu připravili zkoušku (rozuměj likvidaci gójovy živnosti) a on se s tím nedokáže vyrovnat, že mu ta hospoda nedokáže poskytnout obživu přes výdejové obědové okénko, protože na venkově si všichni vaří a jí doma, do hospody se chodí jenom na výtoč piva, na fotbal a hokej v televizi a na zábavy v pátek večer. A tohle gój v roli hospodského nerozchodí, skončí. Zůstanou velké hotely, velké restaurace ve větších městech, prostě subjekty, které na daních odvádí více. Prořídne konkurence, zůstanou jen velcí a ty potom někdo koupí, ať už Agrofert pro své pohostinské divize, nebo nějaké pivovary, které si vezmou hospody pod svá křídla v menších městech, takhle to funguje už v Belgii nebo v Holandsku.

Anheuser-Busch a Heineken skupují hospody v malých městech, ruší místní pivovary a v hospodách potom čepují své euro značky. Malé pivovary jsou vytlačovány tím, jak krachují malé hospody na venkově a malých městech. Všechno je to plán! Takže, nejprve Zemanův Prymula dovede ke krachu malé české hospody a ty potom skoupí nadnárodní pivovary působící v ČR? A to už Miloš Zeman neví, že v těch malých hospodách “neschopných” hostinských se v roce 2018 rozhodovalo o jeho znovuzvolení prezidentem? Miloš Zeman zapomněl na goyim z malých vesnických hospod, kteří mu udělali v roce 2018 ten výsledek s podporou alternativy? Teď se jim vysmívá a označuje je za neschopné? Když stát člověku zavře živnost a dovolí mu prodávat jen něco, co mu tu živnost nikdy nedrželo nad vodou, tak to je neschopnost?

Kdyby nepřišel koronavirus v roce 2020, přišla by globální ekonomická krize, pouze bychom teď nenosili roušky a nikdo by nám nenutil vakcíny, jinak by se to ale příliš nelišilo. Obrovské státní schodky, zavírání podniků, krachy malých živností, to všechno by probíhalo stejně jako dnes

COVID-19 je kreditní virus s cílem likvidace podnikatelského hmyzu, rozuměj živnostníků a středních podnikatelů. Proto si všímejte, že velké nadnárodní korporace a řetězce opatření vlády nijak nezasahují, fast food řetězce nic nepociťují, protože ty jsou orientovány na prodej přes okénka. Nedotkne se to supermarketů v majetku zahraničních korporací. Nedotkne se to velkých hotelů a vývařoven ve velkých městech orientovaných na rozvoz jídla a obědů. Nedotkne se to subjektů se státní, městkou nebo regionální finanční podporou, případně podporou od EU.

Dotkne se to ale malých a středních podnikatelů, kteří neberou od nikoho dotace, kteří podnikají v malých městech a obcích, a kteří nemají prostředky na reorientaci své produkce nebo výroby do éry 4. průmyslové revoluce, tedy prodeje na dálku, prodeje online, donášky, rozvážky, prodeje přes mobil, přes počítač, prodeje bez osobní interakce s klientem, ale pouze přes rozhraní aplikace, přes stream atd. Ano, každý takový podnikatel, který předělá svůj provoz do podoby digitální ekonomiky, tak jistě ho Halachim označí za schopného a poslušného.

Ale co goyim, kteří nechtějí lahváče na donášku ke dveřím objednaného přes mobilní appku? Co když gój chce do hospody za kamarády a tam posedět, tam popít, tam poklábosit a tam zahulit? Aha, já zapomněl. Zahulit už nemůže, to mu už dávno zakázali. Poklábosit už také nemůže, protože musí u stolu sedět sám, kvůli sociálnímu odstupu. A teď už ani posedět tam nemůže, Prymula mu to zavřel. Takže popít může jen doma. A pro točené pivo k okénku hospody nepůjde, to si koupí rovnou lahváče v supermarketu, který je v majetku nadnárodní globální korporace.

Gój se tak nemůže sdružovat s ostatními góji v hospodě a pivo kupuje od globálního hypermarketu, namísto aby dal vydělat svému gójskému hospodskému. A rádoby-židovský prezident to nazve neschopností? Chucpe! Teď alespoň vidíte, jak to dopadne, když celý národ je v područí Jeruzaléma a jeho kádrů Halachim. Přesně jak řekl Mordechaj Levi: Na góje musí být přísnost, goyim si nezaslouží slitování. Tragédie ovšem je, když Talmud uplatňují chazarští goyim dosazení pod čepcem Halachim na stolci moci nad jámou Mah’ralu v Praze, kdysi sídla českých králů se slovanskou krví.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDokáže americká vláda zkrotit digitální monstra?   
Pridal tk Úterý 13 říjen 2020 - 04:26:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Už jsem psal, že americké IT giganty (Amazon, Apple, Google, Facebook, Microsoft a některé další) získaly ohromnou moc nad USA.

Ještě nedávno byly IT giganty jen prostředníky v předávání informací, dnes se však pokouší diktovat státu své podmínky: co lze považovat za „pravdivou“ informaci a co za „nepravdivou“. Ukázalo se, že mají své systémy hodnot, začínají vystupovat v roli redaktorů a cenzorů informací, které přes ně prochází, a v případě potřeby prosazují informaci, kterou považují za nejaktuálnější. Už nejsou jen prostředníky, nýbrž aktivními tvůrci veřejného mínění. Fakticky se IT giganty staly samostatným centrem moci v politickém životě Ameriky.

Dalším aspektem tohoto problému je fakt, že IT korporace získávají stále efektivnější kontrolu nad ekonomikou. Jejich vliv na mnohá odvětví a trhy dosáhlo takové úrovně, že se to dostává do rozporu s americkým antimonopolním zákonem. V době, kdy byla většina odvětví americké ekonomiky kvůli rozšíření koronaviru „proseta“, korporace IT průmyslu jen upevnily své pozice.

Trump se snaží bojovat s politickým vlivem IT gigantů. Na konci května podepsal nařízení o odpovědnosti amerických korporací za obsah materiálů, zveřejněných na jejich sociálních sítích a předávaných s pomocí jejich servisů. Avšak řadu federálních úřadů to kvůli monopolnímu postavení IT gigantů v ekonomice přivedlo do rozpaků. V červnu 2019 vešlo ve známost, že americké úřady se pouštějí do rozsáhlého výzkumu čtyř IT společností za účelem prověření možných porušení antimonopolního zákona. Federální obchodní komise USA se rozhodla vzít pod svůj dohled Amazon a Facebook, Ministerstvo spravedlnosti se začalo zajímat o vyšetřování Applu a Googlu. O začátku vlastního šetření informovali ve Sněmovně reprezentantů Kongresu USA.

Na konci června proběhla mimořádná jednání o antimonopolní politice v podvýboru Sněmovny reprezentantů USA. To se podvýboru musí nechat: na toto jednání se připravoval více než rok. Vláda měla k dispozici 1,3 milionů dokumentů a tisíce hodin nahraných interview. Tato jednání se uskutečnila 29. června a trvala asi 5 hodin. Byli na ně pozváni ředitelé následujících čtyř korporací: Facebook, Apple, Google, Amazon, tj. Mark Zuckerberg, Tim Cook, Sundar Pichai a Jeff Bezos.

Obtížnost uplatnění antimonopolního zákona vůči IT gigantům tkví v tom, že ne vždy je možné odhalit příznak monopolu, jako je například škoda na spotřebiteli. V případě IT společností je na první pohled vše naopak. Například Amazon, který se specializuje na internetový obchod, přebírá konkurenci zákazníky prostřednictvím snížování cen. Server Youtube a vyhledávací systém společnosti Google jsou bezplatné služby. Sociální sítě s messengery Facebooku jsou bezplatné. Velké množství aplikací od jiných společností je též bezplatné. Ale taková bezplatnost může být formou dumpingu pro ovládnutí trhů. Pokud dojde k takové tržní expanzi, cenová politika monopolu se otočí o 180 stupňů: dojde k razantnímu růstu cen, budou neopodstatněně vysoké. Bezplatný sýr bývá pouze v pastičce na myši. Až budou všichni uživatelé internetových servisů lapeni do „pastičky“, bezplatný sýr zmizí. Objeví se „sýr“ placený, který mnozí „nezkousnou“ (nebo nebude stačit jejich kapse).

Ředitelé všech čtyř korporací se na jednání celkem dobře připravili. Měli možnost zveřejnit na webových stránkách Sněmovny reprezentantů Kongresu USA svá krátká sdělení na projednávané téma. Samozřejmě, že se společnost pokoušela ukázat se v lepším světle. A to, co kongresmani nazývají „porušením antimonopolního zákona“, je z pohledu Silicon Valley naopak úspěchem. Přičemž se nejedná o úspěch jednotlivých IT společností, ale celé Ameriky.

Jeff Bezos ve svém sdělení trval na tom, že Amazon vytváří v americké ekonomice nová pracovní místa a tak v podstatě stimuluje výrobu produktů a zaměstnanost. Avšak odborníci právem prohlásili, že Amazon fakticky nová pracovní místa nevytváří, neboť je pouze prostředníkem mezi výrobci a spotřebiteli. Amazon zkrátka přetahuje deku na sebe, protože zvýšený prodej z internetového obchodu impéria Amazon se opět propadne za jeho hranicemi.

Ředitel Applu Tim Cook ospravedlňoval to, že obchod s mobilními aplikacemi App Store, vytvořenými touto firmou, bere od kupujících provizi ve výši 30 %: vždyť poptávka na světovém trhu na aplikace je obrovská, proto je provize na místě. Tím spíše, když Apple není pouhý prostředník, společnost kontroluje nabízené digitální produkty, určené k realizaci. Celkově je však investice společnosti do rozšíření internetových služeb podle Cooka neocenitelná: přináší nové internetové výrobky na trh a stimuluje jejich vývoj. Tím spíše si mnozí myslí, že zmiňovaná provize je vlastně monopolní rentou. Pavel Durov, tvůrce messengeru Telegram za to ostře kritizuje Apple. Podle ředitele Telegramu Apple záměrně „mate veřejnost“ ujišťováním, že 30% je spravedlivá provize pro vývojáře, kteří využívají služby americké korporace. Durov řekl: „Toto všechno zní natolik neslýchaně, až by se zdálo, že taková 30tiprocentní provize nemůže dlouho existovat. Ale situace zůstává beze měny už asi 10 let“.

Co se týče ředitele Facebooku Zuckerberga, obecně zastává názor, že konkurence na digitálních trzích jen zesiluje, hlavně ze strany zahraničních firem. Jestli existuje nějaká hrozba monopolizace digitálních trhů, pak ji můžeme očekávat především z Číny. Odmítl též obvinění, že společnost agresivním způsobem pohlcuje a ničí konkurenty. Hovoříme-li konkrétně o nákupu Instagramu a WhatsAppu, Zuckerberg píše, že jeho společnost jim vdechla nový život. Bez Facebooku by se prý velká část lidstva nemohla dozvědět o existenci těchto servisů.

Ředitel společnosti Google Sundar Pichai hrdě prohlásil, že jejich operační systém Android obšťastnil celý svět. Tento systém má velmi širokou škálu použití, ve smartphonech, tabletech, elektronických knihách, notebookách, smartbookách, v digitálních přehrávačích, ručních hodinkách, fitness náramkách, televizorech, projektorech, herních konzolích, brýlích Google Glass a jiných zařízeních. Díky využívání Androidu údajně elektronická zařízení zlevňují a jsou tak dostupnější. Monopol zvyšuje ceny, ale v tomto případě jsou snižovány. Ano, Google, skromně podotýká Pichai, je světovým lídrem ve vývoji umělé inteligence, bezpilotních automobilů a kdoví, čeho ještě. Je to však v pořádku, neboť tím samým Google zabraňuje vzniku jiných společností a stimuluje konkurenci. Pichai odmítl informace o tom, že se vyhledávací systém Google stal světovým monopolem: prý nikdo nemůže lidem zabránit násilím, aby používali vyhledávač Google.

Demokrat David Cicilline, hlava podvýboru pro antimonopolní politiku právního výboru Sněmovny reprezentantů o tom vedl jednání. On a ostatní kongresmani oznámili, že považují Facebook, Apple, Google a Amazon za monopolní společnosti. Předběžné vyšetřování ukázalo, že bezohledně ničí své konkurenty. Svých předností v rámci konkurenčního boje dosahují pomocí nezákonného sběru informací o jiných společnostech, díky kopírování, neskrývaným krádežím cizích technologií, nepřátelskému pohlcování apod. Ze všech čtyř firem se staly supermonopoly, zneužívají svou moc a ignorují americké zákony. Svou úvodní řeč David Cicilline zakončil slovy: „Naši otcové zakladatelé se nesklonili před králem. Stejně tak my se nemusíme sklánět před imperátory „online ekonomiky“.

Odpovědi čtyř ředitelů IT businessu na otázky kongresmanů a také dokumenty, zveřejněné během jednání, pomohly lépe pochopit situaci.

Zaprvé, všechny giganty amerického IT businessu vedou ostrý konkurenční boj nejen s čínskými, ale i s jinými zahraničními korporacemi. Mezi jednotlivými korporacemi této velké čtyřky sledujeme ostrou rvačku.

Za druhé, ani jedna z firem nepopřela, že začala jakýmkoliv způsobem „filtrovat“ informace, které vstupují do jejich sítí a procházejí jejich komunikačními kanály. Byly přinuceny přejít k takovému stylu „upravování redakce“ a „filtrace“ informací pod tlakem státu i veřejnosti. Ředitelé firem s opatrností prohlásili, že se více řídili starými pořádky, když společnosti vystupovaly pouze jako retlanslátory informací a nezabývaly se analýzou, protože to nepovažovaly za hlavní činnost.

Za třetí, i když politický aspekt činnosti IT společností nebyl na schůzi zvláštním způsobem projednáván, řada republikánských kongresmanů (Jim Jordan ze státu Ohaio, Matt Gaetz z Floridy ad.)se neopomněla tohoto tématu dotknout. Byly představeny nezvratné důkazy o vměšování čtyřky do politiky v zájmu Demokratické strany a jejích her proti straně Republikánské.

Za čtvrté, všichni ředitelé společností důkladně odmítali (až na drobné výjimky) obvinění z porušení antimonopolního zákona. Jejich hlavním argumentem proti podobným obviněním se stala skutečnost, že většina servisů je nabízena maloobchodním uživatelům zadarmo a pohlcování konkurenčních společností je chápáno jako záchrana digitálních technologií, potřebných pro společnost (které by prý jinak zanikly společně s bankrotem firmy).

Avšak argumenty ředitelů čtyřky kongresmany nepřesvědčily. Vyšetřování pokračuje.

P.S. Prezident USA velmi počítá s tím, že mu kongres pomůže americké IT giganty usadit. Domnívá se, že je potřeba to provést do prezidentských voleb (giganty jsou očividně naladěny proti Trumpovi). Toho dne, kdy v kongresu probíhala zmíněná jednání, šéf Bílého domu napsal na Twitteru: „Jestli kongres nerozhodne spravedlivě v záležitosti velkých technologických korporací…..udělám to sám s pomocí výkonného nařízení. Ve Washingtonu proběhla během řady let pouze jedna bezvýsledná diskuze a národ naší země už toho má plné zuby“.

Valentin Katasonov

Способны ли государственные власти США обуздать цифровых монстров? vyšel 6.10.2020 na fondsk.ru. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/10/8466-dokaze-americka-vlada-zkrotit-digitalni-monstra.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTak se pojďme na chvíli tvářit, že Prymulovi můžeme věřit   
Pridal tk Úterý 13 říjen 2020 - 04:20:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Konkrétní data o denních počtech testů a denních počtech testů vyhodnocených jako pozitivní poskytují zajímavý pohled na dosavadní vývoj „pandemie“ v České republice.

Každý rok, i v době předkovidové, každý rok zemřelo v České republice téměř 8 000 lidí na respirační onemocnění. Každý rok tato onemocnění způsoboval malinko jiný mix virů – např. chřipkové viry velice dobře a rychle mutují, takže „letošní“ chřipka bývá jiná než „loňská“. A letos tu mámě jak mix chřipkových virů a jiných, ale navíc i nováčka SARS-CoV-2.

https://www.rajce.idnes.cz/f1464624474

Počty úmrtí týdně:

https://www.rajce.idnes.cz/f1463399890

Kovid pozitivní počty hospitalizovaných (z nich okolo poloviny nepotřebuje vůbec hospitalizaci, jak přiznal veřejně i plukovník.):

https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19

Pozn.: Vláda vykazuje ve statistice „úmrtí covid“ kohokoli, kdo alespoň zemřel a měl někdy pozitivní test na covid. Už na jaře měla nemocnice Na Bulovce prý 27 úmrtí do statistiky covidalarmistů. Z nich ale na covid nezemřel ani jeden. U 24 z nich bylo zcela zřejmé, že nezemřeli na covid (takže zřejmě autonehoda, rakovina, prostě na první pohled zřejmá příčina smrti jiná než „nový, strašný virus“). A z těch 27 vykázaných jako „mrtví“ ve statistice pandemie „covid“ jich minimálně jeden neměl ani ten pozitivní výsledek testu, protože už byl z covidu vyléčen a zemřel na svoje vlastní před-covidové nemoci.

Viz https://www.novinky.cz/zena/styl/clanek/zeny-z-pitevny-a-jejich-zkusenosti-s-koronavirem-40332513

V Belgii pak rovnou vykazují „úmrtí v covid pandemii“ kohokoli, kdo zemřel a i když vůbec neměl test na covid (a už vůbec ne že by úmrtí na covid prokázala pitva a virologická analýza nálezu), v Belgii postačí, aby lékař uznal, že pacient měl alespoň nějaké příznaky, které se alespoň podobaly covidu. Takže když v Belgii umře někdo na rakovinu a před smrtí měl rýmu, tak je to úmrtí covid a basta.

Když Prymule obhajoval v Parlamentu vyhlášení momentálního stanného práva, argumentoval, že prý strašně narůstají počty nakažených, což média často interpretují jako nemocných (pan Prymula je takový odborník, že mu vůbec nevadí záměna „s pozitivním testem“ za „nemocný“ - vystoupil někde proti této neetické a manipulativní praxi kovidalarmistické masmediální propagandy? nikdy A nakažený, okterých mluví Prymulovo ministerstvo běžně, je také lež a demagogické manipulativní zneužití pojmu ke strašení lidí.

Nakažený je ten, kdo má virus v množství dostatečném k infekci, jinak bychom totiž byli všichni nakaženi prakticky neustále prakticky úplně všemi nemocemi), ale tehdy, když Prymule požadoval vyhlášení stanného práva Parlamentem, tak čísla pozitivně testovaných rekordně klesala. Pak ale přes noc najednou poskočila na rekordně vysokou úroveň, protože „technická chyba“. A od té doby to správce sítě vzal do rukou fest a už je technická chyba opravována preventivně nebo co?

Včera to bylo totéž – celý den nízká čísla a ráno – co si myslíte? - Byl tam! - Nový rekord! nejvíce nakažených za víkendový den! Kdyby to nevyšlo takhle, tak by to byl alespoň rekord počtu nakažených za druhou říjnovou sobotu!

Mimochodem, je neděle odpoledne. Prý bylo včera přes 4 500 pozitivních výsledků testů. Kolik bylo celkem testů za včerejšek ještě stále nevíme. Web ministerstva strachu stále uvádí počet pozitivních za 10.10 ale počet celkem jen za 9.10 Někde jsem zachytil neoficiální info v diskusi, že prý bylo cca 8 000 testů za sobotu od nějakého člověka úspěšně vystrašeného Pharma-propagandou.. Tak to jsme na téměř 60% pozitivních testů. Tak to jsou buď kontaminované testovací sady nebo laboratoře nebo pracovníci pracující se vzorky. Nebo to ajťáci na ministerstvu zdravotnictví přepískli a teď se bojí zveřejnit počet testů za sobotu, aby to nebylo podezřelé.

Doufejme, že počet pozitivních testů za včerejšek nepřekročil počet testů celkem. Ale už bych se tomu ani nedivil. Beztak ta čísla a strategii šíření paniky vytváří nějaký absolvent genderových studií nebo jiného super vědeckého oboru.

Už jsem to psal. Vidíte někde masové akce, kde by lidé chodili nechat se testovat? Já ne. Ani masmediální brainwashing nějak nenabízí zástupy lidí čekajících na odběr vzorků, jako nabízel na jaře, kdy se testovalo 3x méně. Ale prý se testuje 25 tisíc lidí denně. A prý už není pozitivních okolo 5% jako tomu bylo než si šel Prymule pro funkci, ale najednou je to 25 – 30 % pozitivních výsledků testů.

Ale je to lhostejné. Pojďme se tvářit, že Prymulovi, Tvrdíkovi, Chlíbkovi, Felgrovi, Babišovi a Hamáčkovi můžeme věřit a že neprosazují jakýmikoli prostředky nastolení totality a velký byznys pro Big Pharma (a velké všimné pro některé, že?)

Připusťme pro úvahu, že je pravdivý ten počet pozitivních testů a že si ta čísla někdo v IT sekci ministerstva zdravotnictví neťuká do kompu podle pokynů někoho úplně odjinud, než je ministerstvo zdravotnictví.

Denně se testuje přes 20 000 lidí.

Testují se lidé ze všech regionů republiky, lidé všech věkových skupin (patrně s výjimkou dětí a velmi mladých), lidé všech povolání, profesních skupin, pozic v sociálně-ekonomickém žebříčku.

Testovaní tak představují velice reprezentativní vzorek populace.
Volební preference se stanovují na vzorku okolo 1 000 lidí, tady je denně vzorek více než 20 000 lidí.

Podíl pozitivních testů na všech dosahuje aktuálně 25-30%. Na reprezentativním vzorku populace. Česká republika má 10 milionů obyvatel.

Těchto 10 milionů obyvatel má ve 25-30% pozitivní „test“ na covid, 25-30% obyvatel má „v sobě“ RNA viru nebo její zbytek. To je dané s velice vysokou mírou pravděpodobnosti. Statistika nuda je, má však cenné údaje. A ještě cennější zákonitosti.

2,5 až 3 miliony obyvatel v ČR má aktuálně „v sobě“ virus covidu nebo zbytek RNA covidu. Ze 2,5 až 3 milionů „nakažených“ jich hospitalizaci opravdu potřebuje 1 000 a z toho je ve vážném stavu 400.

Takže vážný stav nastává u koronaviru ve třinácti tisícinách procenta případů.
To je riziko srovnatelné zhruba s pádem z velké výšky ze žebříku při česání ovoce.

Skutečně na covid zemřelo z vykazovaných „úmrtí s covidem“ cca 15-35 lidí. (Viz předchozí analýzy „Běžte už s Covidem do prdele“ 1 až 3).

Úmrtnost na covid jako takový tak dosahuje zhruba jedné tisíciny procenta všech „nakažených“.

(Spíše méně, protože řada lidí se s virem setkala a dnes by již měla negativní test. Takže skutečný počet lidí po setkání s virem bude vyšší než 2,5 až 3 miliony lidí.)

To je úmrtnost asi tak tisíckrát méně pravděpodobná než pravděpodobnost utonutí při koupání v řece.

Předpověď:

Přichází sezóna každoročně přicházejících viróz, chřipek, zápalů plic a jiných respiračních a virových onemocnění. Každoročně na tato onemocnění zemře v ČR téměř 8 000 lidí ročně.

Takže připustíme, že testy PCR ukazují skutečně lidi s RNA viru nebo její zbytek (testy jsou ale ve skutečnosti chybové), a připustíme, že si údaje necucá někdo na ministerstvu z prstu, pak tedy nyní je 25-30% lidí s RNA nebo zbytkem RNA.

(Test PCR nedokáže rozlišit virus a zbytkovou RNA, stejně jako nedokáže kvantifikovat množství nalezené RNA, takže člověk s jedním kouskem zbytkové RNA viru v těle může vyjít pozitivní úplně stejně jako člověk s miliardou aktivních virů v těle, tuto nevýhodu výslovně uvedl sám objevitel testu PCR).

Pak je vysoce pravděpodobné, že procento lidí s výskytem alespoň marginálního množství viru nebo zbytkové RNA bude stoupat.

Stejně jako při jakékoli chřipkové sezóně by postupně stoupal podíl lidí, kteří mají ve vzorcích virus příslušné aktuálně nejaktivnější sezónní chřipky nebo jeho zbytkovou RNA (a to včetně lidí, kteří vůbec žádnou chřipku v dané sezóně neměli). Pokud bychom tedy zcela nesmyslně a pavědecky testovali plošně přítomnost chřipkového viru nebo zbytku jeho RNA v populaci a pozitivní test označovali za „nakažený“.

Vysoce pravděpodobně podíl lidí s virem, třebas jen v marginálním množství, nebo jeho zbytkovou RNA dosáhne postupně 35%, 40%, 45% a možná i mnohem více.

Toto procento závisí především na tom, jak dlouho se „drží“ zbytkový virus anebo zbytková RNA viru v těle člověka a v prostředí. (Toto patří mezi faktory, jejichž přesná znalost je velice důležitá pro to, abychom vůbec měli nějakou relevanci dat získaných z plošných testů a mohli je vědecky interpretovat. A právě proto se tímto faktorem nikdo nezabývá. Čím více vědy, tím méně strašáků)

Klidně může podíl pozitivních výsledků testů dosáhnout 70-90%, pokud je doba setrvání viru nebo zbytkové RNA delší, nebo pokud virus zůstane jako trvale přítomný (trvale se objevující z prostředí a jiných lidí) v těle člověka, aniž by třeba vůbec působil jakékoli obtíže (resp. bude fungovat jako kterýkoli z těch desítek virů, způsobujících např. rýmu, virů, které ovšem za určitých okolností mohou také zabít člověka).

Každý průměrný měsíc zemře v ČR na respirační onemocnění v průměru 660 lidí. Z nich bude mít postupně 35%, 40%, 45%, možná 50%, 55%, 60%... pozitivní výsledek testu. Počet zemřelých s covidem tak bude postupně dosahovat měsíčně 230 lidí, 264 lidí, 298 lidí, …

Propagandistická čísla udávaná na stránkách ministerstva zdravotnictví a hysterie tak bude nabývat na hrůznosti.

Během podzimních viróz a chřipkových onemocnění to bude více, protože bude sezónně umírat více lidí na respirační a virová onemocnění.

Počet úmrtí lidí s pozitivním výsledkem na covid tak může krátkodobě dosáhnout až 1 000 – 1 500 lidí měsíčně, podle toho, jak silná chřipka a jak silná virová sezóna respiračních onemocnění přijde letos. Z touto sezónou spojená úmrtí budou v čím dál větší míře uměle spojována s přítomností covid v testech a „statistiky“ ministerstva strachu a paniky nabudou na hrůznosti ještě více.

(Pozn.: Pokud během podzimu dojde k dešťům nebo mlhám mrznoucím na silnicích a bude větší množství nehod se smrtelnými zraněními, může poskočit počet „úmrtí s covid“ krátkodobě klidně na několik osob za den.)

Hamáček, Babiš, Prymula a Zeman tak vyhlásí stanné právo na příštích deset let. Jarda Tvrdík bude pro své dobré vztahy s Prymulí a pro svůj sqělý track record (ČSA, čínské investice) jmenován Generálním ředitelem Fšeho a bude řídit všechny firmy v zemi, kromě firem ze skupin Agrofert.

Kdo bude na ulici po 18 hodině, bude zastřelen, aby se nenakazil. Restaurace budou otevřené výhradně od 03:47 do 04:03. U stolu bude smět sedět maximálně jedna osoba, o víkendech pak jen u každého třetího stolu.

Do obchodu se bude smět vstupovat výhradně po jednom a v obchodě bude smět být najednou maximálně 5 osob a to včetně prodavačů a prodavaček.

V prostředcích hromadné dopravy bude smět být maximálně 6 osob včetně řidiče a všichni budou muset mít ten den ráno trojí přeočkování vakcínou od firmy AstraZeneca, GSK, Sanofi nebo jiné farmaceutické firmy schválené firmou příbuzného ministra Prymuly. Tato ranní očkování si bude muset každý hradit sám. Skutečnost, že tím pádem nikdo nebude jezdit do práce nevadí, protože stejně nebude kam jezdit – co nezničí karantény, to zničí Tvrdík.

Za porušení kteréhokoli z těchto nebo jakéhokoli jiného nařízení Prymulova Výboru Obecného Blaha bude trest smrti zastřelením na místě (mrtvoly popravených budou okamžité nakládáni do chladících aut pro podobné rozvraceče přistavených v ulicích Hamáčkem z Aspen Institutu, ehm zministerstva vnitra.)

Z každé rodiny bude minimálně jeden člověk odstěhován jako rukojmí, ehm jako pozitivní do hotelu, případně na sportovní stadion nebo jiné místo určené ke koncentraci lidí v „karanténě“.

Bude zaveden trest smrti za kritiku Hamáčka, Prymuly, Babiše, Tvrdíka, Bakaly, Zemana, neziskových organizací, za nedostatečně rozjásané vítaní nelegálních migrantů, za kritiku EU, České televize, nevyzkoušeného očkování s vedlejšími zdravotními následky, farmaceutických firem nebo firem Prymulových příbuzných.

Proti covidu se budeme povinně očkovat každé dva měsíce, protože jak již dnes víme od expertů, imunita ani po prodělané nemoci covid netrvá dlouho, tím méně pak po očkování, které samozřejmě startuje imunitní systém mnohem méně.

Kdo po nevyzkoušené vakcíně bude mít vážné zdravotní následky, bude odeslán do „karantény“ na příslušný sportovní stadion nebo jiný Lager ke koncentraci osob. Kdo na nevyzkoušenou vakcínu (vakcínu s imunitou především proti žalobě za následky) zemře, bude vykázán jako oběť pandemie covidu.

Důchodci dostanou kromě na dluh zvýšeného důchodu od Babiše každý měsíc také rouškovné, těsně před volbami pak každý týden. Za rouškovné si ale stejně nekoupí ani roušku a ani jídlo, protože ekonomika už dlouho nevydrží tyhle nesmyslné a naprosto zbytečné destruktivníšílenosti vlády (vlád EU).

Ale zato všichni budou mít pravidelně každé dva měsíce očkování (hrazené ze státní kasy, která na to postupně vezme prodejem aktiv státu farmaceutickým firmám, později pak již rovnou prodejem nevolníků, ehm občanů na práci a na orgány).

Hamáček nechá po ulicích rozestavět všechna chladící auta, aby utvrdil obyvatelstvo, že strašný covid řádí a že mrtvoly se musí po statisících skladovat v chladících autech. Také se v nich budou skladovat mrtvoly nehodných a neukázněných občanů, kteří porušili nějaké nařízení a byli po právu jako rozvraceči popraveni akčními údernými oddíly Covidabteilung.

Bude to alespoň nějaké využití pro chladící auta, která stejně nebudou mít jaké potraviny vozit do obchodů.

V potravinářských podnicích totiž nebude mít kdo pracovat. Všichni budou v karanténě. A co nezničí karanténa, to zničí Prymulův kamarád, skvělý manažer Tvrdík.

Skupina Agrofert v nastalém ekonomickém rozvratu přejde plně na pěstování výhradně řepky, která bude i nadále dotována z fondů EU.

Výuka na všech školách bude zrušena na neurčito.

Žáci a studenti budou mít jen dvě hodiny týdně výuku o prospěšnosti Evropské Unie, o výhodnosti každodenního očkování nevyzkoušenými a neúčinnými vakcínami za pouhých 10 000 Kč jedna dávka, o správnosti homosexuálního styku (s názornými ukázkami předváděných pracovníky a pracovnicemi neziskovek za povinné aktivní účasti žáčků a žaček, studentů a studentek) a o škodlivosti styku heterosexuálního (bez názorných ukázek, ještě by se někdo zhlédl v úpadkové imperialistické kultuře hetero sexu),

Výuka také bude zahrnovat výuku a povinném recitování vědeckých poznatků o vysokoškolském vzdělání a vysoké pracovitosti líných negramotných migrantů a o tom, jak všechny vynálezy lidstvu přinesli lidstvu výhradně černoši a muslimové a zlí běloši si zcela proradně jejich vynálezy přivlastnili.

Protože jak víme už zhruba od dob filmu Sexmise:

Einstein byla ve skutečnosti invalidní a duševně postižená lesbická černoška, která se nechala přeoperovat na muže, aby nebyla zločinnou utlačující patriarchální společností tolik utlačovaná, cítila se ale většinou jako nebinární, jen občas jako čerstvě vylíhlý ptakopysk, a byla přesvědčeným muslimem, vzor integrace a inkluze.

Také prý zdravila sousedy. A třikrát týdně se nechávala proti nijak významně nebezpečným nemocem očkovat neúčinnou a nevyzkoušenou vakcínou, na kterou měl výrobce předem zákonem danou imunitu proti jakýmkoli žalobám za následky a která jedna stála půlku průměrného měsíčního platu.
------------------------
Post Scriptum: Přijde Vám to jako humor? Tak se ještě zasmějte. Než to Prymule zakáže stejně jako zpěv.

Michal Brand

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNová vládní opatření!   
Pridal tk Úterý 13 říjen 2020 - 04:17:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vláda po několikahodinovém jednání dospěla k dalšímu zavedení nových opatření. Podle nejnovějších informací by se měla dotknout zejména oblasti vzdělávání, tedy škol, restaurací a barů, ale také shromažďování lidí. Co dalšího se chystá?

Vláda na dnešním jednání rozhodovala o dalších mimořádných opatřeních, která budou přijata kvůli šíření koronaviru. Začalo se ale jednat až v podvečer. Na tiskové konferenci, která začala dnes před 22. hodinou, vystoupil premiér Andrej Babiš, ministr vnitra Jan Hamáček, ministr zdravotnictví Roman Prymula a ministr školství Robert Plaga. Následně byl prostor pro dotazy. ​Uvádí se, že většina těchto nových opatření vstoupí v platnosti již o půlnoci na středu 14. října.

Ti oznámili, že na základě nejnovějšího rozhodnutí přejdou školy, s výjimkou těch mateřských, na distanční výuku. Premiér uvedl, že znovu by se školy měly otevřít 2. listopadu. Pokud jde o ošetřovné, to by mělo zůstat na 60 % a mělo by činit nejméně 400 korun denně.

K omezením se přidal i zákaz ubytování studentů na kolejích či internátech, pokud mají trvalé bydliště jinde v Česku. Výjimka se vztahuje pouze na studenty s vládou nařízenou pracovní povinností nebo studenty v oborech všeobecné lékařství, zubní lékařství, farmacie a dalších zdravotnických studijních programech a ty, kteří vykonávají pedagogickou praxi v mateřských, na základních a středních školách. Nové nařízení rovněž zakazuje poskytování ubytování žákům a studentům v domovech mládeže a internátech. Zakázány budou také školy v přírodě. Základní umělecké školy musí zrušit i dosud povolenou výuku jeden na jednoho.

Zákaz se vztahuje i na prezenční praktickou výuku, která se mohla dosud konat. Na vysokých školách se budou moci konat pouze zkoušky s účastí do 10 osob. Výjimka ze zákazu fyzické přítomnosti na Vš se vztahuje na studenty účastnící se klinické a praktické výuky a praxe ve zmiňovaných oborech.

​Vláda také uvedla, že shromažďování osob je omezeno na 6 osob. To se týká skupin venku i vevnitř, například i sportovců. Stejně tak je zakázáno pít alkohol na veřejně přístupných místech.

Připomeňme, že ministr zdravotnictví měl původně před 20. hodinou vystoupit v televizi a promluvit k národu o aktuálním vývoji situace, ale na poslední chvíli bylo jeho vystoupení zrušeno.

Mimo to bude od středy povinné nosit roušky také na zastávkách veřejné dopravy. Týká se to tedy nástupišť, přístřešků a čekáren. Připomeňme, že nyní v celé zemi již platí povinnost nosit roušku ve vnitřních prostorách budov, a to od 10. září.

Omezení se nakonec dotklo také restaurací a barů, které budou od středy do 3. listopadu uzavřené. Pouze do 20.00 hod je možné vydávat jídlo okýnkem. Výjimka platí pro hotely, kde se může současně stravovat max. 20 hostů.

„Byl zakázán provoz restaurací, umožněno bude jen výdejní okénko. Tak aby restaurace mohli fungovat i v tomto režimu. Výdejní okénko může fungovat do dvaceti hodin,“ řekl Prymula.

Hamáček, jenž je předsedou Ústředního krizového štábu, k opatřením uvedl, že kdyby vláda neudělala nic, pak hrozí nekontrolované šíření viru, a to si dle něj nemůžeme domluvit. Dodal také, že dodržování nových opatření bude kontrolovat policie, ale zdůraznil, že to dle něj nemůže být založeno na represi.

Vůbec nejlepší by podle šéfa ČSSD bylo, kdyby se lidé chovali jako na jaro - tedy šli do práce, pokud je to třeba, šli si nakoupit a jinak zůstávali doma.

​Dodává se také, že sociální služby omezí svůj provoz a bude poskytnuta jen nezbytná péče. Zařízením, v nichž bude chybět personál, by měli pomoci studenti sociálních oborů středních, vyšších odborných a vysokých škol. V domovech pro seniory či pacienty s demencemi se zavede zákaz vycházení. Klienti, za nimiž pečovatelé docházejí domů, budou muset mít roušku, respirátor či jinou ochranu nosu a úst.

S tím souvisí i to, že část invalidních důchodců a děti s průkazem postižených dostane do schránek pět roušek a respirátor. Doručit by jim je měla Česká pošta, jak uvedla na Twitteru i ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Ochranné pomůcky by se dle ní měly dostat asi k 185 000 lidem.

Pokud jde o nemocnice, které jsou personálně oslabené kvůli koronaviru, mělo by v nich vypomáhat až 2400 mediků čtvrtých a pátých ročníků, stejně jako studenti absolventských ročníků dalších profesí, například budoucí farmaceuti či zubaři.

„Zaktivovali jsme naše mediky a studenty zdravotnického profilu,“ uvedl Prymula.

Uvádí se, že pokud se průměrné reprodukční číslo za týden sníží na hodnotu 0,8, pak budou dnes přijatá opatření zmírněna. Pokud je totiž toto číslo menší než 1, pak epidemie koronaviru postupně slábne. V pátek bylo ale reprodukční číslo na úrovni 1,5, jak dříve uvedl Prymula.​

Kompenzace ano či ne?

Mnohé zajímá také to, jak to bude aktuálně s kompenzacemi pro postižené sektory.

„Budeme kompenzovat všechny sektory - restaurace, kulturu, sport, fitka, bazény. Pan ministr Havlíček o tom vede už pár dní debatu. Na stole jsou konkrétní dohody,“ řekl Babiš.

Přísná opatření obhajoval i Prymula, který argumetnoval tím, že vláda nemá bohužel na rozhodování rok, ani měsíc.

„To, že budeme mít dva, tři dny nižší hodnoty, nás nesmí uchlácholit,“ řekl Prymula, podle kterého nebylo možné s opatřeními otálet.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDvojí metr Schwarzenberga: V Karabachu by mělo platit právo na sebeurčení, na Donbasu a na Krymu nikoliv   
Pridal tk Úterý 13 říjen 2020 - 04:12:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Exministr zahraničí ČR Karel Schwarzenberg v příspěvku na blogu Aktuálně.cz prozkoumal historii konfliktu v Náhorním Karabachu, která pochází ze stalinovské územní politiky. Jejím důsledkem však bylo zhoršení situace i v jiných republikách bývalého SSSR, jako například na Ukrajině. Politik však k nezávislosti Krymu a Donbasu už nevyzývá.

Schwarzenberg odkazuje na knihu rakouského socialistického státníka a myslitele doktora Karla Rennera o národnostních problémech, která, prý, měla velký vliv na Josifa Vissarionoviče Stalina, když pracoval na sovětské ústavě, protože Sovětský svaz byl mnohonárodnostní stát podobně jako staré Rakousko. Schwarzenberg však poukázal na dvě důležité změny, které jsou ve sporu s knihou rakouského myslitele a které byly zakotveny v sovětské ústavě.

„Za prvé, zakotvil v sovětské ústavě princip demokratického centralismu, čili že nejvyšší špičky strany rozhodovaly o všem a všude, a za druhé, umístil do každé svazové republiky jednu menšinu, aby měl páku, jak původní obyvatelstvo vydírat či na ně zatlačit. On byl nejen masový vrah, ale také velký pokrytec,“ napsal bývalý ministr zahraničí a spoluzakladatel strany TOP 09 s tím, že Stalin tak záměrně poštval národy proti sobě.

Podle něj se právě to stalo příčinou konfliktu v Náhorním Karabachu, který patří na území Ázerbájdžánu, ale je převážně osídlen Armény.

„Ovšem v osmdesátých letech došlo v Ázerbájdžánu k pogromu vůči Arménům a tudíž, když se Sovětský svaz rozpadl a Azerové a Arméni se osvobodili ze sovětského jha, Arméni se snažili také osvobodit od azerského útlaku a založili samostatnou a dodnes mezinárodně neuznanou republiku Náhorní Karabach,“ popsal a dodal, že mezinárodní společenství vycházelo ze zásady, že při rozpadu Sovětského svazu, tak jako posléze v Jugoslávii, se uznávají bývalé svazové republiky jako budoucí státy a jejich hranice se nemají měnit.

Schwarzenberg uzavírá svůj text prohlášením o právu na sebeurčení a podotýká, že Náhorní Karabach jako „území se složitou historií obývané Armény, pak má plné právo na samostatnost, a tedy nebýt součástí Ázerbájdžánu, kde na nich bylo spácháno už několik pogromů“. Spoluobčany pak vyzývá, aby se postavili na stranu utlačovaných.

„Tak jako jsme byli my ohroženi hitlerovským Německem a Sovětským Svazem, tak jsou dnes Arméni v Náhorním Karabachu ohrožováni Azery, kteří se toto území snaží vší silou a tureckou pomocí dobýt. Pomozme nejstaršímu křesťanskému národu na světě,“ napsal.

Schwarzenbergova pozice ohledně Krymu a situace na Donbasu

Prohlášení bývalého ministra zahraničí o právu národů na sebeurčení je však v rozporu s jeho pohledem na zostření situace na území bývalé Ukrajinské sovětské socialistické republiky (Ukrajinská SSR).

Ruský postup na Krymu Karel Schwarzenberg opakované přirovnává k obsazení československého pohraničí Hitlerem nebo k jeho následnému útoku na Polsko.

„Ve všech těchto případech padá stejný argument – a to údajná nutnost chránit své občany na cizím území,“ uvedl v jednom z rozhovorů.

V roce 2014 v rozhovoru pro MF DNES Moskvu připodobnil k Otesánkovi ze Švankmajerova filmu, který chce víc a víc a víc, když je krmen.

Politik rovněž hodně kritizoval loňskou cestu komunistického poslance Zdeňka Ondráčka do Doněcké lidové republiky.

Historie vstupu Krymu a Donbasu do Ukrajiny v sovětské době

Připomeňme, že v rámci Sovětského svazu (SSSR) byl Krym součástí Ruské sovětské federativní socialistické republiky (RSFSR). Dne 19. února 1954 byl Krym z iniciativy sovětského vůdce Nikity Chruščova vyňat z Ruské SFSR a administrativně přičleněn k Ukrajinské SSR při příležitostí třístého výročí Perejaslavské rady — sjednocení Záporožské Siče a Ruského carství roku 1654.

Krym se stal součástí Ruska v březnu 2014 po referendu, v němž obyvatelé poloostrova využili svého práva na sebeurčení v souladu s Chartou OSN a mezinárodním právem. Drtivá většina občanů Krymu a Sevastopolu (96,77 %) v něm tehdy kladně hlasovala pro připojení poloostrova k Rusku. Krymské úřady dané referendum uspořádaly po státním převratu na Ukrajině, když z Kyjeva na poloostrov vyjely vlaky s ozbrojenými nacionalisty.
Po Krymu svou nezávislost na Kyjevě vyhlásily i na Donbasu. Na jaře roku 2014 zahájily ukrajinské orgány proti povstalcům vojenskou operaci. Podle posledních údajů OSN se obětí tohoto více než pětiletého konfliktu stalo asi 13 tisíc lidí.

Doněcko-Krivorožská sovětská republika vznikla v únoru 1918 jako autonomie ve složení RSFSR. Již o měsíc později však bylo území republiky převedeno do složení Ukrajinské sovětské republiky.

Podle doktora historických věd Olega Nazarova bylo toto rozhodnutí odůvodněno vůlí bolševiků přidat převážně rolnické Ukrajině dělnickou třídu, která byla bohatá na průmyslové oblasti Donbasu.

Ruský prezident Vladimir Putin ve svém vystoupení na meziregionálním fóru Všeruské lidové fronty v roce 2016 toto rozhodnutí sovětské vlády kritizoval.

„Hranice byly stanoveny zcela libovolně a ne vždy rozumně. Například Donbas byl převezen na Ukrajinu. Pod jakou záminkou: zvýšení procenta proletariátu na Ukrajině, aby tam byla větší sociální podpora. To je nějaký nesmysl,“ řekl Putin.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DXgY
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3587 sec,0.1550 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,884kB