Sobota 17 říjen 2020
Skrytá operace: Ukrajina bodla nůž do zad Arménii   
Pridal tk Sobota 17 říjen 2020 - 09:38:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kyjev přechází od verbální podpory Baku k nepřímé účasti na vojenském konfliktu v Náhorním Karabachu. Ukrajina začala Ázerbájdžánu dodávat zbraně, včetně protiletadlových raketových systémů. Operace se provádějí tajně, protože systémy protivzdušné obrany převáží pod rouškou humanitární pomoci. Podrobnosti hlásí vojenští analytici na svém telegramovém kanálu.

"Náklad registrovaný jako humanitární pomoc dorazil do tureckého přístavu Karasu z Ukrajiny, ale jeho obsah není zdaleka mírumilovný."

Jako bezplatnou pomoc ázerbájdžánským ozbrojeným silám zaslala Ukrajina protiletadlový raketový systém S-125-2D1 s deseti protiletadlovými řízenými střelami.

Ukrajinská „humanitární pomoc“ pro Ázerbájdžán je přepravována tureckou společností SSTEK. Toto je první dodávka. Celkově se plánuje dodávka pěti takových nákladů z Ukrajiny s celkovými náklady asi 75 milionů eur.

Státní společnosti Ukrspetsexport se podle ukrajinského vzoru podařilo přelstít své ázerbájdžánské partnery. Záruka pro použití střel vypršela v roce 2018 a "nejsou vhodné k použití.“Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHonička na maďarské dálnici skončila pro uprchlíky v příkopě. Policie je lapila a vrátila do Srbska. Kde ale vzali slovenské auto?   
Pridal tk Sobota 17 říjen 2020 - 06:17:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Maďarská policie zažila další divokou scénu s ilegálními uprchlíky, kteří jsou přepravováni do Evropy. Na dálnici zastavila auto se slovenskou značkou a chtěla zkontrolovat jeho posádku. Auto ale začalo zběsile ujíždět. Následovala divoká honička, při které řidič nezvládl řízení a skončil v poli. Z posádky se vyklubalo 6 uprchlíků. jeden z nich měl dočasně povolený pobyt v Německu, ale ani jeden nevstoupil do Maďarska legálně.

Policie uprchlíky zadržela a po ošetření je vypověděla do Srbska, pouze řidič bude obviněn z pašování lidí. Otázkou je, kde vzali uprchlíci auto se slovenskou značkou?! Je to snad nějaká kooperace s cikánskými pašeráckými gangy na Slovensku? Nebo bylo auto kradené?

KPI
Česká věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV čínských městech už roušky nenosí mnoho měsíců a žádnou druhou vlnu v Číně nemají, na rozdíl od Evropské unie a Spojených států amerických!   
Pridal tk Sobota 17 říjen 2020 - 06:09:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V čínských městech už roušky nenosí mnoho měsíců a žádnou druhou vlnu v Číně nemají, na rozdíl od Evropské unie a Spojených států amerických! Kde se berou tisíce pozitivně otestovaných lidí v ČR každý den? Opravdu se tolik lidí chodí dobrovolně testovat a vidíte ve svých městech důsledky následných karantén těch lidí? Zaměstnavatelé nehlásí žádné výpadky pracovní síly, ani v nejvíce pozitivních regionech. Kde jsou ty desítky tisíc pozitivně otestovaných osob v karanténách? Proč nikde nekolabují služby, průmysl, obchody, úřady a podniky, když je tolik lidí pozitivních a v karanténě? Něco tady nehraje!

Dámy a pánové, situace je možná ještě děsivější, než jste do dnešního dne tušili. V noci jsme dostali do redakce email od člověka, který nám poslal sérii ofocených dokumentů pocházejících z resortu ministerstva zdravotnictví, které ukazují statistiku, věkové rozhraní pozitivně otestovaných osob v ČR od 1. září 2020. Dosud se snažíme ověřit validitu a pravost zjevně mobilem ofocených seznamů statistik, ale z předběžného zjištění vyplývá že z těch několika desítek tisíc pozitivně otestovaných a karanténovaných osob v ČR od počátku září, jsou z více jak 60% lidé v produktivním věku pod 60 let a v některých regionech ČR je to více než 70% všech otestovaných. Anonymní zdroj, který nám ofocené kopie poslal, připsal do emailu poznámku: “Nápověda: Nechybí ty lidi náhodou někomu v zaměstnání, když jsou jako v těch karanténách?” A tato poznámka nás v redakci doslova nakopla a vyděsila způsobem, že jsme až byli překvapení, že nám to nedošlo dříve.

V České republice je každý den v posledních dnech pozitivně testováno skoro 10 000 lidí na COVID-19 a všichni tito lidé logicky a pochopitelně musí nastupovat domácí karanténu. Jenže, takovéto obrovské počty každý den se musí logicky projevit na národohospodářském výkonu. Pokud přijde do karantény v dané oblasti třeba i jen jedna poštovní doručovatelka, okamžitě krachuje místní systém roznášení pošty a různě to pošta potom flikuje. Pokud je pozitivní trafikantka, tak najednou trafika má zavřeno.

Pokud onemocní kuchař, restaurace zkracuje provoz i bez Romana Prymuly, protože nemá kdo vařit. Pokud onemocní učitelka, na škole vypukne poplach a musí se překopávat rozvrh hodin a shání se suplování. Pokud ofocené dokumenty jsou opravdu pravé, potom máme v ruce nejvýbušnější skandál a důkaz o tak obrovském podvodu a spiknutí, až se doslova tají dech.

Desítky tisíc lidí denně v karanténách nikomu v hospodářství nechybí, jako kdyby neexistovali…

Těch 10 tisíc lidí denně musí prostě někde okamžitě chybět v národním hospodářství, ve všech jeho úrovních, od prvovýroby, přes továrny a podniky, až po služby, školy, nemocnice a úřady. V každém regionu to potom bude vypadat jinak, že někde budou chybět úředníci a učitelé, jinde zaměstnanci v podnicích. A nikde v médiích nejsou zprávy o tom, že tam a tam přestala Česká pošta roznášet poštu, protože 4 pošťačky jsou v karanténě, támhle zavřela pekárna, tady zavřela čerpací stanice, protože pumpařka je pozitivní, jak celý den přichází do styku s tolika lidmi, supermarkety by zavřely, protože polovina pokladních by byla pozitivní, protože denně přijdou do kontaktu s několika tisíci lidí… jenže… jenže ono nic. Prd! Nikdo v karanténách není, nikdo nechybí, všechno běží, nikdo nehlásí výpadky zaměstnanců! Co to ksakru má znamenat? Chápete, čeho jsme zde možná svědky?

Než dojde na nejhorší, připomeňme si, jak to počátkem roku fungovalo v Číně. Tam prokazatelně onemocněly desítky tisíc lidí, jako v ČR v těchto dnech. Víte, k čemu došlo? Čínská pošta přestala doručovat, pošťačky byly pozitivní. Zavřely banky, zaměstnanci na přepážkách byli pozitivní. Zavřely úřady, pozitivita byla u úředníků. Přestaly jezdit taxíky, polovina taxikářů ve Wuhanu měla virus. Skoro dvě třetiny řidičů autobusů leželo v posteli.

Výpadek tolika desítek tisíc pozitivně testovaných lidí ve Wuhanu, který má jako město zhruba tolik obyvatel, co celá Česká republika, měl za následek zhroucení místní ekonomiky. Vláda v reakci na to potom mandatorně provedla lockdown a zavřela všechno, ale to bylo až poté, co předtím podniky a úřady hlásily, že jim lidé nepřišli do práce a úřady, podniky a prodejny personálně kolabují. Jinými slovy, pozitivita lidí a následná karanténa měla okamžitě odraz v dostupnosti služeb a v provozu podniků, obchodů a úřadů. Jenže v ČR, ale ani v dalších zemích EU a rovněž v USA, toto prostě neplatí.

Když na obci vypadne pošťačka, okamžitě kolabuje roznáška pošty, když vypadne učitel, ve škole začnou manévry s přehazováním rozvrhů. V ČR denně upadá do karantény skoro 10 000 lidí, ale nikdo je nepostrádá…

Tam, kde není vyhlášený lockdown, tedy povinné zavření obchodů a podniků, tedy shození ekonomiky, tam prostě všechno funguje, lidé fungují, nikdo nechybí, nikdo neomezuje provoz dobrovolně, že by podniku nebo úřadu chyběli karanténovaní zaměstnanci poté, co dostali debilní nápad nechat se otestovat na Hoaxid-19, podniky jsou zavírány výhradně jen tehdy, když to nařídí vláda nebo guvernér. Kdyby denně bylo pozitivně v zemi jako je ČR otestováno každý den jenom pár stovek lidí, přesto by se to odrazilo na ekonomice, protože ti lidé by rázem někomu někde chyběli, nějaké firmě, nějakému úřadu nebo podniku.

Prostě okamžitě by ti lidé někde chyběli v místní ekonomice a hned by se to rozkřiklo, že támhle v té firmě omezili provoz, protože jim tam vypadly dvě prodavačky z pěti, protože jsou v karanténě. Okamžitě i ve vašem městě byste věděli na vlastní kůži, že tam a tam je Covid-19, protože tam a tam omezili provoz, protože jim vypadnul člověk. Jenže, funguje to takto doopravdy v ČR dnes? Postrádáte někoho, že by někde někdo chyběl, nebo nějaká služba je omezená z důvodu nedostatku personálu, a nikoliv kvůli Prymulákovi a jeho opatřením?
Američtí a britští expats žijící v Číně přitom publikují na YouTube videa z čínských měst a to, co na nich vidíte, vás doslova šokuje. Video výše zachycuje čínské město Guiyang ze dne 10. října 2020. Drtivá většina Číňanů už dávno roušky nenosí. Někteří je nosí dobrovolně, to je vidět, ale ani venku, ani uvnitř podniků už Číňané roušky nosit nemusí. Jak je to možné? No, je to kvůli tomu, že Číně se nějakou záhadou druhá vlna COVID-19 úplně vyhnula, což je naprosto neuvěřitelné, pokud budeme věřit tvrzení, že Čína je zdrojem a původcem nákazy, kde to celé vzniklo, tedy epicentrum.

Jak je možné, že druhá vlna vypukla jenom v Evropě, obecně na evropském kontinentu a v USA? Jak je možné, že mainstreamová média denně přináší informace o desítkách tisíc nových pozitivních nálezů v různých evropských zemích, ale tito lidé, kteří podle výše zmíněných uniklých tabulek jsou z více jak 60% produktivně činné osoby, prostě nikde a nikomu nechybí? Nechybí v úřadech, v podnicích, na poštách, ve školách, v supermarketech, prostě všechno jede v normálu. Jaké je jediné možné vysvětlení?

Podle uniklých tabulek je v ČR v karanténě skoro 55 000 lidí v produktivním věku, ale nikdo je nepostrádá, nikde to není vidět

Ano, jediné možné vysvětlení je, že objemy pozitivně otestovaných osob jsou uměle vytvořené a vyrobené. Znamená to, že ty počty jsou vyráběny na zakázku, testuje se prostě uměle, každý den média přináší informace o skoro 10 000 nových pozitivních případů, ale ti lidé nikde nikomu v hospodářství a otevřené ekonomice nechybí, nikdo je nepostrádá. A teď jedna otázka: Kdyby tuto nesrovnalost někdo chtěl zamaskovat, protože by to někomu už přišlo podezřelé, že nikde to v průmyslu není vidět ty desítky tisíc chybějících osob v produktivním věku, tak co by udělal? No, pokusil by se vyhlásit celonárodní lockdown, uzávěru!

Tím by došlo k zamaskování spiknutí, protože při lockdownu je všechno zavřené a už se nezjišťuje, kdo je opravdu nemocný a pozitivní, a kdo jenom je doma, protože je ten lockdown. Všechno to do sebe najednou a naprosto dokonale zapadá. V ČR je k dnešnímu dní hlášeno 85 000 aktivních a probíhajících karantén na COVID-19, jde o kumulativní údaj platný právě dnes. Pokud z tohoto čísla je v průměru 55 000 lidí v produktivním věku podle ofocených tabulek, které jsme dostali do redakci, potom si sami položte otázku: Komu a kde proboha v české a chatrné ekonomice právě dnes a právě teď chybí armáda 55 000 pracovníků? Co to k čertu s námi elity hrají za hry? To nás mají za úplně tupé ovce?

Záznam pořadu


-VK- Šéfredaktor AE News; Zdroj: https://aeronet.cz/news/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA odmítly návrh Putina prodloužit smlouvu START   
Pridal tk Sobota 17 říjen 2020 - 05:42:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy odmítly návrh ruského prezidenta Vladimira Putina prodloužit smlouvu START 3 bez jakýchkoli podmínek o rok, oznámil poradce amerického prezidenta Robert O'Brien.

Ruský lídr v pátek prohlásil, že prodloužený smlouvy bez jakýchkoli podmínek poskytne možnost provést plnohodnotná jednání o otázkách, které se týkají STARTu 3. Podle jeho slov toto rozhodnutí také umožní nenechat strany, které mají zájem na zachování strategické stability, bez dohody.

„Dnešní návrh prezidenta Putina o prodloužení STARTu 3 bez zamrazení jaderných bojových hlavic, není varianta,“ napsal poradce amerického prezidenta na Twitteru.

V Bílém domě také prohlásili, že Rusku již nabízeli prodloužení smlouvy o rok za podmínky vzájemného zamrazení jaderných arzenálů. Podle slov OBriena by se taková dohoda stala „vítězství pro obě strany“.

„My jsme si mysleli, že, když jsem se setkal s mým kolegou v Ženevě, Rusové byli připraveni přijmout tento návrh,“ stojí ve zprávě.

Poradce amerického prezidenta dodal, že USA „berou vážně kontrolu zbraní“ a doufají, že Moskva změní svoji pozici v této otázce předtím, než „začne drahý závod ve zbrojení“.

START 3

Smlouva START 3 zůstává jedinou dohodou mezi USA a Ruskem, která reguluje zbraně ve své kategorii. Její platnost končí 5. února 2021. Ruský ministra zahraničních věcí Sergej Lavrov opakovaně zdůrazňoval, že Moskva vystupuje za prodloužení dohody bez předchozích podmínek. Administrativa USA ze své strany trvá na nezbytnosti zapojit do dohody Čínu. V Pekingu ovšem tuhle variantu odmítají.

Sankce proti Rusku

Robert O'Brien se během dnešního dne rovněž vyjádřil k sankcím jeho země proti Rusku. Podle jeho názoru v Rusku už téměř nezůstalo nic, na co by se daly uvalit sankce.

„Problém s Rusy je ten, že tam v podstatě už není co sankcionovat. Sankce jsme uložili na 300 organizací a oligarchů v Rusku, uvalili jsme sankce na všechny energetické společnosti. Z hlediska sankcí toho s Ruskem už nemáme moc co udělat, ale hledáme jiná místa, kde bychom mohli ukázat nespokojenost. Je to ale těžké udělat kvůli komplexnosti stávajících sankcí,“ uvedl ve svém projevu v Aspen Institute.

Ruský prezident Vladimir Putin dříve poznamenal, že pozice Spojených státu je bránit rozvoji Ruska, má komplexní povahu a omezuje spolupráci Donalda Trumpa s Moskvou. Podle slov ruského lídra bylo během prezidentského období Donalda Trumpa zavedeno proti Rusku nejvíc různých restrikcí a omezení: „Celkem 46krát bylo rozhodnuto o nových sankcích nebo o rozšíření těch stávajících“.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DZPd
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFrancouzská policie zastřelila útočníka. Ten předtím uřízl hlavu učiteli   
Pridal tk Sobota 17 říjen 2020 - 05:40:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
K útoku došlo krátce po 17 hodině. Podle informací byl útočník stále přítomen na místě činu, když dorazila policie. Odmítl se vzdát a vyhrožoval strážcům pořádku. Ti ho následně zastřelili.

Francouzská policie uvedla, že zastřelila útočníka, jenž předtím uprostřed bílého dne zavraždil muže na pařížském předměstí. Podle francouzských médií byl obětí středoškolský učitel. Ten měl své třídě ukazovat karikatury muslimského proroka Mohameda. Francouzská média informovala, že útočník byl policii znám. Útočník měl podle informací vestu s výbušninami a střelnou zbraň.

Na místo útoku směřuje francouzský prezident Emmanuel Macron, píší s odvoláním na vládní činitele místní média.

Útočník při útoku vykřikoval slova Allahu akbar. Policie zahájila po útočníkovi palbu poté, co se odmítl vzdát a z místa činu utekl. Podle informací padlo asi deset výstřelů. Útočník je mrtev.

Různí se zprávy ohledně toho, jakým způsobem byla zavražděna oběť činu. Francouzská média nejdříve přišla s informacemi o tom, že oběti byla uříznuta hlava. Reuters ale později citovala francouzskou policii, která tato tvrzení popřela a uvedla, že muž byl pobodán do krku a až následně mu byla uříznuta hlava.

Vyšetřování útoku se věnuje protiteroristický státní zástupce. Čin byl klasifikován jako „vražda navázaná na terorismus“. Francouzský ministr vnitra Gerald Darmanin, který byl na návštěvě Maroka, se nyní kvůli události vrací do Paříže.

Okolnosti útoku

K útoku došlo tři týdny poté, co muž ozbrojený nožem v Paříži pobodal dva lidi. Podle zpráv novin Le Parisien útočníkem byl Pákistánec narozený v roce 2002. Byl znechucen publikací kontroverzních kreseb vyobrazujících proroka Mohameda.

Karikatury byly publikovány satirickým magazínem Charlie Hebdo a jedná se o reprint těch, které byly publikovány v roce 2015. Ty tehdy vyvolaly sérii islamistických útoků, jež ve výsledku zabili 17 lidí, včetně zaměstnanců samotného Charlie Hebdo.

Aktualizace: Francouzský prezident označil vraždu učitele za teroristický čin.

„Obohacení“ Francie

Případu dnešního útoku si všiml poslanec KSČM Zdeněk Ondráček. Ten se na svých sociálních sítích dotázal, jak dlouho ještě budou Francouzi snášet „obohacení“ jejich kultury.

„Přátelé, jak dlouho bude francouzská policie a francouzský národ trpět toho obohacování. Francie byla krásná, ale to už dávno neplatí. Teď se zase mohou politici chytnout za ruce a pindat, jak to zvládnou. Jo a Macron by mohl poradit Lukašenkovi, jak zajistit bezpečí ve své zemi. Evidentně mu to jde,“ uvedl na svém Facebooku.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DZPc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSchneider: BIS se stává exemplárně trapnou, označení za „čučkaře“ je jen velmi slabým odvarem skutečnosti   
Pridal tk Sobota 17 říjen 2020 - 05:34:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bezpečnostní analytik Jiří Schneider se na portálu Česka pozice věnuje odchodu šéfanalytika Jiřího Roma z Bezpečnostní informační služby (BIS). Jak informovala média, Rom odešel bez dohody s vedením BIS o svém dalším působení.

Později se objevily informace, že o jeho služby se zajímá Kancelář prezidenta republiky, která je dlouhodobým kritikem BIS.

Jak píše Shneider ve svém komentáři, komentátoři naznačují, že Rom by mohl nahradit dosavadního ředitele BIS Michala Koudelku, kterému příští rok končí funkční období.

Autor přichází s myšlenkou o tom, že množství utajovaných a velmi citlivých informací, jež následně vyteklo z BIS na Roma do médií, svědčí o značné „děravosti“ služby.

„Reálně viděno, je to totiž zcela v intencích aktivního hybridního válčení, v čemž je BIS poslední dobou přebornicí. Její modus operandi je jednoduchý a opsaný z galérky – zloděj křičí „chyťte zloděje“! BIS nálepkuje kdekoho z kdečeho, neboli v rámci aktivních opatření odvrací jakákoliv podezření z vlastního pochybení tím, že je staví do pozice „útoku nepřátelských sil“. Komu to připomíná padesátá léta, má dobrou intuici,“ přichází s analogií Schneider.

Jak neohrozit ochranu nejcitlivějších informací

Následně Schneider připomíná, že Rom byl coby dlouholetý vrcholný funkcionář služby šetřen z podezření z „napojení na ruské služby“ po projevení ambice službu vést.

„Poté nezbylo, než ho zadupat do bláta, protože kdyby se šéfem stal, asi by zatočil s těmi, kteří plýtvají silami vlastní inspekce či odboru vnitřní bezpečnosti pouze kvůli kompromitaci adepta na ředitelský post,“ vysvětluje postup organizace.

Takže Schneider se nediví, že Rom ze služby odešel, protože je-li pravdou, že na porady nejužšího vedení nebyl zván šéfanalytik, pak je něco podle odborníka zásadně špatně.

„Pokud je pravda, že BIS nechala odejít šéfanalytika, aniž se s ním dohodla na jeho dalším působení, byl by to jen další důkaz její tragické personální politiky,“ zdůrazňuje Schneider s dovětkem, že tímto selháním by vedení služby fatálně ohrozilo ochranu nejcitlivějších a nejutajovanějších informací a jejich zdrojů. Doplnil, že okamžitá rezignace ředitele služby by v tomto případě měla být tím nejmírnějším následkem.

Poté se Schneider otočil ke krokům vedení státu.

„V intencích zájmů státu totiž není ohled na to, má-li ředitel služby s někým kamarádské – anebo napjaté – vztahy. Každopádně je třeba poděkovat prezidentské kanceláři, že zabránila podobnému vývoji jako v případě odchodu ředitele BIS Karla Vulterina,“ podotkl analytik.

Zde poznamenal, že ten pak skončil v pražském kasinu, aniž by tehdejší vláda projevila sebemenší péči i o budoucnost současně odcházejícího ředitele civilní rozvědky Oldřicha Černého.

„Tehdy byl chybujícím premiérem Miloš Zeman, a zdá se, že si vzal ponaučení,“ pokračuje ve své argumentaci Schneider.

Autor vyslovil naději, že snad tedy nejde jen o momentální využití příhodné situace, ale o nastavení standardního systémového opatření, jak se má stát v budoucnu chovat k odcházejícím zpravodajským důstojníkům.

Tento nedostatek je pociťován již čtvrt století

V souvislosti s tímto tématem Schneider upozorňuje na roli poslanecké komise pro kontrolu BIS.

Podotýká, že ta je ustavena tak, aby se poslancům dostalo určité virtuální prestiže, a současně aby se celkově nedozvěděli vůbec nic.

„Zákonné působení poslanecké kontroly je totiž mělké, zaměřené spíše na poměr informačního výkonu služby k rozpočtovým nákladům, takže na její hlubší kontrolu nemají vlastně ani nárok. Tento nedostatek je pociťován již čtvrt století,“ přiblížil autor.

„Sám jsem byl koncem devadesátých let u toho, když tehdejší ministr bez portfeje Pavel Bratinka předkládal návrh zákona o kontrole zpravodajských služeb, v němž byla rozpracovaná jak kontrola plošná, poslanecká, tak senátní hloubková (bodová). Poslanci by viděli všechno, ale nikoliv do detailů – senátoři jen něco, ale zase do hloubky. Tento návrh vzbudil pochopitelný odpor, protože by se již tehdy otevřela cesta, jak služby efektivně kontrolovat,“ zavzpomínal Schneider.

Poté zmínil, že podobný pokus o vytvoření senátní kontroly prošel před pár lety, ale byl zcela zmařen podmínkami na vzdělání Senátem zvolených kontrolorů.

„Takže krok, k němuž se odhodlal Rom, je legitimní, protože všechny legální možnosti byly vyčerpány, a vláda zřejmě uzavřela s BIS smlouvu o neútočení, čímž je paralyzována i exekutivní kontrola zpravodajských služeb,“ domnívá se Schneider.

V této souvislosti autor vytkl BIS lhaní ohledně toho, že v Česku nikdy nebyl novičok známý. Důvodem je podle autora poslušné zařazení do protiruské hysterie.

„Přitom celý svět ví, kolik zemí s touto látkou experimentovalo, a že vývojář novičoku žije už téměř 30 let v USA, kam byl přesunut i se svou laboratoří a dokumentací, takže se BIS stává exemplárně trapnou (vrcholem byla medaile americké rozvědky české kontrarozvědce). Označení za „čučkaře“ je potom jen velmi slabým odvarem skutečnosti,“ přichází s dalšími argumenty Schneider.

I kdyby měli riskovat vyhození ze služby

Poté Schneider nastínil zásady činnosti skutečné zpravodajské služby.

„Politici lžou téměř z definice, sotva začnou pohybovat rty. Ani diplomaté neříkají pravdu, ale jejich „alternativní popisy skutečnosti“ musejí mít alespoň formu téměř aristokratickou. Proto jsou zřizovány zpravodajské služby, jak říkával doyen zpravodajské komunity Miroslav Polreich, aby se vláda měla odkud dozvědět pravdu,“ píše odborník s tím, že v této situaci vyvstává otázka budoucnosti výročních zpráv o činnosti BIS.

Následně autor zveřejňuje svou vizi toho, kdo by měl pracovat v takových organizacích.

„Proto by ve zpravodajské službě měli být jedinci, kteří řeknou zákonným adresátům informace přesné, ověřené a včas – a odejdou středem, ať se s nimi popasují politici. I kdyby měli riskovat vyhození ze služby, protože podepsali přísahu, že nasadí i vlastní život,“ zdůraznil.

Dodal, že Rom udělal riskantní krok a není jisté, zda se mu po hnojné sprše z vlastních řad může podařit v budoucnu aspirovat na návrat do BIS, na post nejvyšší.

„O to je jeho krok cennější – může pomoci vyvětrat zatuchlost služby, již je cítit na hony, a to i proti větru,“ zdůvodňuje svůj názor odborník.

V této situaci podle Schneidera vyvstává ještě jedna otázka, která se týká – budoucnosti výročních zpráv o činnosti BIS.

„Nutno předeslat, že zákon nic takového službě neukládá, ale státní instituce mohou činit jen to, co jim ukládá. Z tohoto pohledu je tato její aktivita pouze trpěnou tradicí z dob, kdy se zpravodajské služby otvíraly světu, a studená válka na čas pohasla. Tehdy měly smysl, ale s obnovením studené války se rychle změnily v nástroj hybridního působení zpravodajských služeb na veřejnost, činnost zcela mimozákonnou,“ uvedl.

Na závěr se autor zamýšlí nad tím, že nikdo normální nepostrádá litanie o ukrutném nebezpečenství ruských bojarů a záludnostech čínských vojevůdců.

„O samozvaných radách, jak zabránit, aby do distančního způsobu výuky nepronikly sovětské pedagogické manýry, ani nemluvě,“ píše.

Schneider doufá, že Rom své civilní období nepromarní, kvalitně zanalyzuje, co bylo, a co se odehrává, a že se z něho příští rok stane kvalitní adept na vedení BIS.

„Ať to ve finále dopadne jakkoliv, dobrá konkurence zvyšuje kvalitu volby,“ uzavřel analytik.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DZGZ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína naléhá na USA, aby nepolitizovaly programy Konfuciova institutu   
Pridal tk Sobota 17 říjen 2020 - 05:26:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína vyzvala USA, aby zastavily politizaci vzdělávacích výměnných programů, pravidelných mezilidských výměn a vzájemné důvěry a spolupráce mezi oběma zeměmi, uvedl v pátek na tiskovém briefingu Zhao Lijian, mluvčí čínského ministerstva zahraničí.

Tato slova přišla poté, co americký ministr zahraničí Mike Pompeo ve čtvrtek pohrozil uzavřením všech Konfuciových institutů v USA.

Zhao uvedl, že Konfuciovy instituty podporují výuku a učení čínského jazyka a kultury v USA za účelem hlubšího mezikulturního porozumění a rozvoje jazyka.

Každodenní provoz a správa těchto Konfuciových institutů se řídí místními zákony, uvedl Zhao a dodal, že Čína si vyhrazuje právo provést další reakci.

Napomenul Pompeovy neopodstatněné poznámky, které vycházejí z ideologických předsudků a politických zájmů, a naléhal na americké politiky jako Pompeo, aby napravili své chyby a přestali politizovat normální vzdělání a mezilidské výměny mezi oběma zeměmi.

Tyto komentáře vážně poškozují vzájemnou důvěru a spolupráci mezi Čínou a USA, varoval Zhao.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHistorická dohoda mezi UK a EU   
Pridal tk Sobota 17 říjen 2020 - 05:25:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jak se stalo nevyžádanou tradicí vyjednávání Evropské unie (EU), zdá se, že navrhovaná brexitová dohoda se Spojeným královstvím opět selže. Se svoláním Evropské rady na 15. října se důsledky „dohody“ nebo „odstoupení bez dohody“ dostávají do středu zájmu obou stran.

Hlavními zbývajícími překážkami dohody jsou rybolovná práva, státní dotace a dohled nad jakoukoli dohodou, včetně řešení sporů.

Britský premiér Boris Johnson dříve požadoval „výrazný průlom“ od začátku summitu 15. října, má-li být zajištěna dohoda. Konečný termín pro dohodu před odstoupením Spojeného království z přechodného období 31. prosince je konec října.

Summit byl předznamenán obvyklými varováními zaměřenými na prudký nárůst tlaku a vyvolávání ústupků. Pokud jde o Velkou Británii, zdá se, že existuje určitý pohyb ohledně pravidel týkajících se státní podpory.

Zatímco Spojené království touží po svobodě jednat nezávisle na svých bývalých členských státech EU, bylo vnímáno s překvapením, že tato otázka je pro Spojené království sporná.

Na rozdíl od některých členů má Spojené království velkou averzi ke státní podpoře, někteří by dokonce vnímali malý tok kapitálu ze strany státu do podpory soukromých společností, což by znevýhodňovalo britské firmy. Tváří v tvář COVID-19, vládní podpora pro národní vlajkové letecké společnosti je pozoruhodný příklad, kdy Německo, Francie a Nizozemsko vložily značný kapitál do společností Lufthansa a AirFrance-KLM, zatímco vláda Spojeného království se zdráhala jít proti zásadám volného trhu.

Pokud jde o rybolovná práva, zdá se, že Spojené království má silnější postavení. Pokud by jednání selhala, výchozí situací by byly podmínky WTO a obnovení námořní hranice Spojeného království. Překročení této hranice by vedlo k tomu, že by WTO zmocnila vládu Spojeného království potrestat vlády přestupujících flotil.

Jakkoli to může být pro národy spoléhající se na vody Spojeného království frustrující, nejlepší cestou k ochraně rybářských loďstev EU je dohoda.

Gaetan Delsart jménem francouzských rybářů v rozhovoru pro Sky News prohlásil, že v případě neuzavření dohody „budeme požadovat, aby belgický rybář zůstal v belgických vodách a nizozemský rybář zůstal v holandských vodách. Ve francouzských vodách už nám nezbývá nic k lovu, bude to pro nás katastrofické.“ Takové protekcionistické kroky by byly v přímém rozporu s hodnotami EU.

I když je pravda, že Spojené království má silnější postavení v oblasti rybolovných práv, otázka rybolovu jde k jádru většiny argumentů za brexitem. Rybářský průmysl ve Velké Británii je považován za dělnický průmysl, který zaplatil cenu právních předpisů EU. Vody, které byly kdysi považovány za svrchované, jsou nyní otevřeny rybářům EU, což vede k nadměrnému rybolovu a úpadku domácího britského průmyslu. Pro mnoho rybářů je argument suverenity „převzetí kontroly zpět“ synonymem zachování jejich způsobu života.

Má-li být zajištěna dohoda o právech na rybolov, bude nutné nastolit tvrdou rovnováhu mezi umožněním dostatečného přístupu k moři za účelem zachování životaschopnosti podniků, ale dostatečnou kontrolou k řešení otázek námořní suverenity.

Obavy z rybolovu však mají přímý dopad na významnější obchodní složky dohody. Služba je například sektorem 225 miliard liber, který podvýbor Sněmovny lordů pro služby EU zdůraznil jako požadavek zvláštního ustanovení. „Na tomto odvětví závisí více než 4,5 milionu pracovních míst.“ Předsedkyně výboru baronka Donaghy varovala: „Toto odvětví a lidé, kteří jsou na něm závislí na živobytí, budou trpět, pokud se jeho potřeby neprojeví v jednáních Spojeného království s EU.“ Takže, když je výslovně uvedeno, že zbývá jen malý počet bodů, všechny jsou součástí velkého seznamu požadavků ve hře.

Obě strany zůstávají optimistické ohledně možnosti dohody, pokud ne do 15. října, tak do preferovaného termínu EU do konce měsíce. Žádná ze stran si však nedělá iluze, že riziko bez řešení je extrémně vysoké.

Německý ministr pro Evropu poznamenal, že „Nikdo by neměl snižovat význam rizik bez dohody. To by byla velmi špatná zpráva pro všechny - pro EU a ještě více pro Spojené království uprostřed nejvážnějšího hospodářského poklesu za celá desetiletí.“

Angela Merkelová však připustila, že „Musíme také vzít v úvahu realitu; dohoda musí být v zájmu obou stran, v britských zájmech i v zájmu 27 členských států Evropské unie.“

Mnoho lidí ve Velké Británii již dlouho pociťuje, že EU byla spíše kontrolou hospodářského růstu a expanze Spojeného království než prostředkem k jeho posílení. S příchodem 15. října uvidíme, jak velkou váhu přikládá vláda Spojeného království této víře.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMMF: Čínský růst je „pozitivním impulzem“ pro světovou ekonomiku   
Pridal tk Sobota 17 říjen 2020 - 05:23:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Silný čínský ekonomický růst uprostřed pandemie COVID-19 je pozitivním impulsem pro světovou ekonomiku a mohl by prospět zejména vývozcům komodit a zemím, které jsou s čínskou ekonomikou propojeny prostřednictvím globálních hodnotových řetězců. Uvedla to ve čtvrtek generální ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgieva.

Nejnovější prognóza MMF pro čínskou ekonomiku je založena na „rozhodných“ opatřeních země k omezení pandemie a jejím „silném stimulu“ pro její ekonomiku. Uvedla to Georgieva na virtuální tiskové konferenci během výročního zasedání skupiny Světové banky a MMF.

MMF ve své nejnovější zprávě Světový ekonomický výhled zveřejněné v úterý předpokládá, že se globální ekonomika letos prudce sníží o 4,4 procenta. Současně předpokládá, že čínská ekonomika letos poroste o 1,9 procenta, což je o 0,9 procentního bodu více než jeho červnová prognóza.

„Když se podíváme na více údajů z našich členských zemí, výrobnímu sektoru se daří lépe, zatímco služby, zejména kontaktní služby, jsou stále více omezovány,“ uvedla šéfka MMF.

Kristalina Georgieva se vyslovila v tom smyslu, že navzdory tomu je silný čínský ekonomický růst „pozitivním impulsem pro světovou ekonomiku,“ a poznamenala, že je zvláště důležitý pro země, které vyvážejí kovy a další komodity, protože poptávka Číny je „velmi potřebnou úlevou“, když jdou ceny komodit nahoru. „Růst čínské ekonomiky je také důležitý pro země, které jsou s čínskou ekonomikou propojeny prostřednictvím globálních hodnotových řetězců, protože tam je motorem růstu poptávka z Číny,“ uvedla Georgieva.

Čína se navíc připojila k mezinárodnímu úsilí o vývoj vakcín, které buduje globální důvěru v překonání pandemie. „Nemohu dostatečně zdůraznit, jak důležité je posílení důvěry, že se společně dokážeme z této krize dostat,“ uvedla generální ředitelka MMF.

V rozhovoru pro agenturu Nová Čína začátkem tohoto týdne hlavní ekonomka MMF Gita Gopinath uvedla, že „důležitost multilateralismu nikdy nebyla větší.“Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBill Gates: USA jsou jednou z nejhorších zemí ohledně testování COVID-19   
Pridal tk Sobota 17 říjen 2020 - 05:22:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bill Gates, spoluzakladatel společnosti Microsoft Corporation v USA, v nedávném rozhovoru pro americká média obvinil vládu USA z nedostatečného testování na nemoc COVID-19 a šíření nesprávných informací o problému, jako je nošení roušky. „V současné době jsme jednou z nejhorších zemí v oblasti testování a sledování kontaktů COVID-19,“ uvedl Bill Gates.

Podle americké zpravodajské sítě „Politico“ Bill Gates kritizoval vládu za dlouhou čekací dobu na výsledky testů a špatné sledování nových kontaktů COVID-19. Rovněž však uvedl, že Spojené státy mají stále čas na to, aby se zlepšily, pokud jde o implementaci nového testování na nemoc COVID-19.

„Pokud budete ochotni připustit, že nejste dokonalí, můžete tuto věc zlepšit velmi, velmi rychle," uvedl Gates. „V současné době jsme jednou z nejhorších zemí v oblasti testování a sledování kontaktů COVID-19."

V rozhovoru toho dne Gates také zmínil, že nyní útočíme na špičkové vědce v naší zemi a ničíme důvěryhodnost těch nejznalejších lidí. Portál „Politico“ uvedl, že Gates hovořil o Anthonym S. Faucim, špičkovým odborníkovi na infekční choroby ve Spojených státech.

Kromě toho Gates také zmínil, že americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) je také jedním z cílů (útoků) americké vlády. Od začátku epidemie jim „nebylo dovoleno vyjadřovat názory“.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2296 sec,0.0576 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,774kB