Pondělí 19 říjen 2020
Pompeo hrozí sankcemi všem dodavatelům zbraní do Íránu   
Pridal tk Pondělí 19 říjen 2020 - 12:16:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo varoval, že Washington uvalí sankce na jakoukoli osobu nebo organizaci, která prodává zbraně Íránu. Toto prohlášení se shodovalo s ukončením embarga OSN na dodávky zbraní do Teheránu, které Rada bezpečnosti odmítla obnovit, píše CNBC.

V neděli ministr zahraničí Mike Pompeo varoval, že USA uvalí sankce na jakoukoli osobu nebo organizaci, která pomáhá Íránu v jeho vojenském programu, uvedla CNBC. Publikace konstatuje, že takové rozhodnutí by mohlo vést k dalšímu zvýšení napětí mezi Washingtonem a Teheránem.

Pompeo ve svém prohlášení připomněl, že za posledních 10 let různá opatření uložená OSN bránila zemím v prodeji zbraní do Íránu. Podle ministra zahraničí se každý stát, který poruší tento zákaz, se „jednoznačně rozhodne podněcovat konflikty a napětí“, místo aby podporoval mír a bezpečnost. Dodal také, že taková opatření vedou k zbídačení íránského lidu, protože umožňují režimu utrácet finanční prostředky nikoli pro blaho lidu, ale pro jeho vojenské účely.

Podle deníku bylo v neděli oficiálně ukončeno desetileté embargo OSN na dodávky zbraní do Íránu. Zrušení sankcí bylo součástí jaderné dohody mezi světovými mocnostmi z roku 2015.

Íránské ministerstvo zahraničí uvedlo, že „Íránská islámská republika si může od jakýchkoli dodavatelů zakoupit jakékoli potřebné zbraně a vybavení bez jakýchkoli legislativních omezení a na základě čistě obranných potřeb.“ Teherán však zdůraznil, že nemá v úmyslu pokračovat v nákupu konvenčních zbraní.

V srpnu Rada bezpečnosti OSN odmítla podpořit americký návrh na prodloužení embarga. V reakci na to Washington jednostranně obnovil sankce vůči Íránu, ačkoli ostatní členové Rady bezpečnosti uvedli, že na to nemá právo: USA odstoupily od jaderné dohody v roce 2018, píše CNBC.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMELODY BOYS   
Pridal tk Pondělí 19 říjen 2020 - 08:41:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Již roky tvrdím stále stejnou věc, kterou ovšem nebylo nutné zatím tolik inFormačně ozvučovat, abych stranu co musí vyhrát nijak nepoškodil. Až kádry Globálních elit (GE) zcela odstraní z řad řízení společnosti osoby napojené na US státní elity/neokony, tak bude nutné NAŠÍM vlastním řízením, vedeným zdola, odstranit/blokovat/vyřadit i tyto kádry. US státní elity díky své neznalosti, hlouposti a zrůdnosti, přivedly svět do ekonomické, ekologické, ale hlavně VOJENSKÉ krize, což by celé skončilo katastrofou pro nás všechny a právě proto jsou likvidováni, zato GE se snaží dostat svět pod jeden diktát, snaží se vytvořit totalitní diktaturu, proti které byly všechny v historii jen legračním čajíčkem. Jinými slovy – Z LOUŽE POD OKAP.

Doba se bohužel dostává do stavu, kdy s tímto musíme operovat. Z posledních projevů předsedy vlády plyne, že je pod totálním tlakem, dohnal ho vlastní strach a zbytky svědomí a je z něj po psychické stránce blábolící troska. Když se rozhodl vstoupit do politiky, tak ho jistě nenapadlo, že v ní nepůjde jen o jeho osobní cíl, tedy pojistit si politicky svůj majetek a mnohonásobně jej zvětšit, ale že bude “zasvěcen” do globální politiky jedním starým prezidentem, který vždy kopal za ČR jen do té úrovně, co mu to umožňovalo globální řízení a jeho minimální a naprosto mizerná, mravnost. Dnes se ovšem láme chleba, předseda vlády obviňuje z toho co se děje občany a prezident se vysmívá jejich ekonomickým problémům, byť to adresuje liberálům, ale to lid nevidí, protože se ho to dotýká též. Oba apelují (vydírají) na občany, aby dodržovali neustále se měnící změny ve kterých se už nevyznají ani oni sami a pak se domluví na tom, že je všechny předáváním vyznamenání poruší.

Máme se tedy všichni domluvit a začít démon-strovat na náměstích proti těmto dvěma osobám? A koho tam chceme místo nich dostat? Piráty alias Trockij Jugend, nebo jiné vlastizrádce z demobloku, kteří za podrbání od páníčků klidně vyhladí, prodají, zlikvidují naši zemi? Máme démon-strovat na akcích spolku HON, který existuje pouze kvůli “honu” na premiéra?

Co tedy dělat? Přečkat to a pamatovat si. Pamatovat si, kdo se jak choval, co říkal, jak měnil názory, lhal, vysmíval se, urážel, ohříval si vlastní polívčičku, byl pokrytecký atd. A to napříč celým politickým spektrem. Všichni odhazují masky a nebo si naopak nasazují nové. Všímejme si toho a pamatujme si to.To občané musí ostatním vypsat účet za to, co se děje, nikoliv poslušní zkurvysyni z jednoho, nebo druhého tábora nám.

Logika je nauka o správném uvažování, zkusme být logičtí. Pragmatismus je o tom, že pravdivé je to, co se ověřilo praxí, zkusme být tedy i pragmatičtí: Čím více lidí se s C19 setkalo, tím méně lidí je vyděšených a tudíž nemají důvěru v hysterii, která je použita ke globálnímu přenastavení vztahů mezi státy. Chytneš to také, drahý čtenáři. Možná už jsi si tím i prošel, ale jen o tom nevíš. Myslet si, že to nechytneš je stejné, jako si myslet, že již nikdy nedostaneš chřipku. Chytnou to i tvoji blízcí a to dříve, nebo později. Na co čekají vlády? Až někdo “objeví” vakcínu, ale z té “správné” země (Ruská federace tou “správnou” zemí není) a bez dostatečného ověřování ji za velké peníze začne aplikovat. Je dobré si všimnout, že C19 řádí jen ve “vyspělých” zemích, v těch, kde se připravují k migraci do Evropy měl touto dobou, dle odborníků ze začátku roku, probíhat učiněný holokaust, kdy mělo africké zdravotnictví zkolabovat během několika hodin a pak už se měli mrtví po stovkách válet po ulicích. Totéž se mělo dít v zemích na Blízkém východě. C19 tam mají, lidé tam také umírají, statistiky úmrtí to nezvyšuje a nic nekolabuje. Že ve Švédsku zpočátku také žádné restrikce neudělali a mají tam již 10 tisíc mrtvých? A jak je možné, že jim tam za stejné období v roce 2015 a 2018 zemřelo lidí více a v jiných zhruba stejně jako nyní? Ty jejich vládě věříš, že informuje objektivně? Není to ta samá vláda, která zničila svou zemi umělou migrací a která v momentě gargantuovského nárůstu znásilnění žen “nově příchozími”, ve statistikách zrušila tento trestný čin a začala jej připisovat do kolonek “napadení, loupežné přepadení” apod?

Nyní jim věříš, ale v tomto si jim nevěřil? Co musí udělat vláda, aby zamořila svou vlastní zemi cizinci? Poslouchat rozkazy těch, kteří jsou nad nimi a které musí poslouchat, jinak to nikoho se všemi pěti pohromadě ani ve snu nenapadne, protože to nemá užitek ani pro ně osobně a ani pro daný národ, stát jako celek. A “soucit” sem prosím nepleťme, protože naivita není logická a ani pragmatická, to je nemoc z nedostatku zkušeností, které ovšem protřelí politici mají. Poslouchali předtím, poslouchají stále.

Že máš soucit s ostatními? Máš strach o své blízké a nejdražší? Měl jsi jej i v roce 95/96, když na “obyčejnou” chřipku u nás zemřelo 12 000 lidí a řešilo se to jen “chřipkovými prázdninami” pro školy? Jenže v té době to nemělo sloužit k přeformátování světa a proto jsi se o tom nedozvěděl, zatímco nyní víš o každém nakaženém i v Mongolsku v jurtě č. 365/81. Co soucit s těmi 1500 lidmi, kteří zemřeli loni při chřipkové epidemii u nás? A měl jsi strach loni, kdy na světě zemřelo na zápal plic 4 miliony lidí? Letos můžeme být v klidu, protože zápal plic způsobuje i C19, takže v tomto roce na tuto nemoc zemře mnohem méně lidí než roky jiné, ale její skóre si připíše jistý koronavir. Neposuzujme informační pandemii přes prizma pandemie virové, pak budeme totiž řešit jen marginální pitomosti a celek neuvidíme.

Co tedy dělat? Vzdělávat se, zvyšovat míru svého chápání a své mravnosti. Uvědomovat si, že se jen díváme na hru ve hře další hry. Nepodělat se např. z úsměvného představení Prymuly a jeho melody boys, kterými nás měli vyděsit k smrti, asi aby to vypadalo, že jsme všichni na funusu naší republiky. Joseph Goebbels, říšský ministr propagandy, by se jistě této ubohé přehlídce, kterou zrežíroval nějaký neumětel, od srdce zasmál. Máte problém s tím, že se dnes k tématu vyjadřuje kdekdo a nikoliv jen “odborná veřejnost”? To, co se děje ovlivňuje každého občana a proto je dobře, že se vyjadřuje úplně každý a republika je plná “epidemiologů”. Toto není o odbornosti, to je o kvalitě života každého z nás!

Petr Novák

Zdroj: https://www.facebook.com/permalink.php?
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTéměř polovina mladých lidí na Blízkém Východě a v severní Africe chce emigrovat. Většinou do EU   
Pridal tk Pondělí 19 říjen 2020 - 08:29:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle nejnovějšího výzkumu chce skoro polovina (42 %) mladých lidí ve věku 17-24 na Blízkém Východě a v severní Africe imigrovat trvale do zahraničí. Většina z nich uvažuje o EU. Největší zájem o imigraci je v Iráku (69%) . Libyi (65%), Jemenu (66%) a Libanonu (77%), tedy zemích rozvrácených válkou instruovanou Západem (Irák, Libye), Saudskou Arábií (Jemen), nebo Izraelem (Libanon).

Hlavním důvodem je snaha o zlepšení ekonomické situace. A o tom to celé je, nejedná se a nikdy s nejednalo o “válečné uprchlíky”, ale o cílenou ekonomickou migraci z jejich strany. Tu vyvolaly globální elity s cílem nahradit “vzpurné” bělošské obyvatelstvo v Evropě. Proto jistě náhodu začala “druhá” vlna koronaviru, přesně v době, kdy se chystá změna imigrační politiky do EU. Vyděšená část místních se bude zavřená u televize děsit koronaviru a zatím jim do země nastěhují masy imigrantů!

Česká věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNedělník Adama B. Bartoše (X): Covidové náboženství   
Pridal tk Pondělí 19 říjen 2020 - 08:25:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Covidová hysterie je novodobé náboženství. Jako všechna náboženství, má i covidismus (česky kovidiánství) své náboženské symboly, rituály, obřady, věrouku a ideologii.

Covid je pro vás Bůh (Dobro) – jste-li ti, kteří ho uměle vytvořili a rozšířili a skrze něj se snaží ovládnout svět), nebo ďábel (Zlo) – jste-li ti, kteří věříte, že virus vás má zabít.


Klaníte se mu, nebo se ho bojíte. A i když se ho bojíte, tak se mu vlastně klaníte, protože mu přisluhujete větší pozornost, než si zaslouží. Chcete-li Trojici, můžete ji mít: Bill Gates (jako Otec, Stvořitel, samozřejmě přeneseně), Covid (Syn) a 5G (Duch Svatý). Covidové náboženství má své anděly: Anděla Merkel a její „my to zvládneme“, ať jde o migranty nebo o Covid, to je ostatně jedno, víra říká – wir schaffen das (hlavně nesmíš pochybovat, jinak se utopíš na bárce ve Středozemním moři / nebo nakazíš Covidem). V pražském metru to covidoví věrozvěstové z amplionů říkají podobně, až to člověku leze krkem: „Společně to zvládneme“…


Má i své démony (v Čechách Šmucler, Pirk, Hnízdil, Honzák a další pravdoláskařské entity; ještě se čeká, jak se k tomu postaví luciper Halík – na kterou stranu se přidá, to totiž bude zajímavé. Je totiž vidět, že nové náboženství obrací i syna proti otci, matku proti dceři. Covid přišel na zem uvrhnout meč, takže pravdoláska neví, co dělá láskopravda). Čert (pan VK) aby se v tom vyznal…

Covidové náboženství má samozřejmě své proroky (říká se jim epidemiologové) – všemožní fauciové, prymulové apod., ale i falešné proroky, kteří mají věrné svést z cesty (z pohledu vyznavače Covidu) – všemožné trumpy (protože se z toho dostal a řekl Američanům, že to nic není – to je přece rouhání) nebo například paní Soňu Pekovou a jí podobné, když zůstaneme v českých reáliích…

Kristus se narodil v Betlémě ve chlévě, Mojžíše našli plavat v košíku po řece, Buddha přišel na svět v královském paláci. Covid se zrodil podle jedné pověsti v laboratoři ve Fort Detrick. Nebyli u toho ovečka a kráva, ale netopýr a luskoun.
Toto náboženství má své kněze (lékaře) a velekněze (u nás opět třeba Prymula, kumuluje funkce, je prorokem i veleknězem zároveň), ale i různé chrámové služebníky (politiky) a chrámové děvky, nevěstky, prostitutky (novináře).
Symbol Covidu je jasný: ačkoli ho nikdo nikdy neviděl, všichni víme, jak vypadá a tomuto symbolu, který je nám v médiích dennodenně promítán, se až téměř mysticky klaníme.

Vykoupení hledáme ve Vakcíně. Vakcína má znamenat spasení, nebe, ale je otázka, zda vůbec existuje (zda bude účinná). Testování je misie, šíření víry – hledání nových hříšníků, které je potřeba napravit. Uvrhnout je do očistce (karanténa) a donutit k pokání a ke křtu (vakcinace), jinak přijde věčné zatracení (doživotní karanténa, doživotní vyvržení – doživotní nošení roušky, jak předpověděl prorok Prymula, dej mu Covid věčnou slávu). Bez covidpassu (biřmování) nebudete moci žít, budete psancem, ani si nenakoupíte. Ani si neuprdnete.

Trasování a všemožné šmírování skrze eRoušky – to je zpověď. Říkáte na sebe informace, které se někde a někomu hodí, za to dostanete pocit, že ulevíte své duši (jste přece zodpovědný občan, tak na sebe musíte nabonzovat, kde jste včera byl, co jste dělal a s kým). Za to získáte rozhřešení (například PCR test zdarma). Test je vůbec něco jako liturgická eucharistie – místo hostie přijímáte do úst (případně do nosu) tyčinku a takto to musíte dělat (v některých profesích) pravidelně každý týden. Při tomto obřadu také dochází k proměňování – neutrální tyčinka se stane pozitivní (ve skutečnosti už pozitivní nejspíše byla od počátku).

Liturgické předměty rovněž existují – roucho pro kněze-zdravotníky (tzv. biohazard oblek), pro běžného věřícího – zatím rouška. Má-li jiná víra jarmulku či hidžháb či biskupský čepeček, má covidismus prymulku (ústenku / roušku / hadr na hubu / jak tomu chcete říkat). Ono to ostatně vypadá ve všech náboženstvích podobně – prymulka vypadá jako jarmulka či biskupský čepeček (jen se nasazuje na jinou část hlavy), ale zároveň až příliš věrně připomíná islámský nikáb. Biohazard oblek pak je burka.

Rituálem je každodenní „mše“, která sestává z kázání (zpravodajství, projevů politiků), vlastních modliteb s modlitebním řetízkem (sledování počtu nakažených), opakování mantry (zvládneme to / svět nebude jako dřív / buďme k sobě ohleduplní / jsme ve válce s virem apod.) – tím vším dochází k obětování bezpříznakových Čechů na mediální oltář, aby se farmakolobby (Bůh nebo ďábel, záleží, jak se na to díváte a na které straně stojíte) uspokojil. Přinášejí se dokonce i lidské oběti – například tehdy, když se kvůli Covidu přehlížejí skutečné nemoci a skuteční nemocní, kterým nikdo nevěnuje pozornost a tito lidé tak zbytečně umírají bez péče, zatímco v nemocnicích se válí bezpříznakoví pacienti jen proto, že je za ně dobře placeno nemocnicím (můj táta musel týden čekat na ultrazvuk kvůli „necovidové“ nemoci a nedožil se ho. Všichni řeší zbožštělý kovid, nové náboženství, než aby se věnovali skutečným problémům… K čertu s vylhaným Covidem, s novým náboženstvím…)

Pokuty za nenošení roušky jsou odpustky. Čas od času se vyhlásí křížová výprava – například proti těm, co odmítají roušky nosit (bezvěrci, rouhači, neznakovidové). U nás obyvatelé Uničova a dalších měst (novodobí albigenští). Pálí se čarodějnice (všemožné pekové a další).

Nové náboženství si podmaňuje doslova celý svět. Novému náboženství se klaní králové všech zemí – nikdo nemá odvahu se vzepřít. Ani v Izraeli, a to je co říci. Vždyť je to přece „ostrov demokracie západního střihu“, ne? Jenže Covid vše mění, po Covidu nic nebude jako dříve a – ani demokracie. V Izraeli můžete jen tisíc metrů od domu a šmitec. IDF a PČR si může podat ruku s mravnostními komandy tálibánců, kteří na ulici kontrolují, zda jste správně zahaleni. Nejsi vhodně zakryta? Tak to bude pokuta. Na Filipínách prý dokonce kulka.

A tak všude po světě nahrazuje liberální demokracii covidová totalita. Spoustu věcí, jako v ostatních náboženstvích – nesmíte. Nesmíte pít alkohol (v hospodách, ale nově už ani na ulici), nesmíte se scházet s přáteli, zpívat, sportovat (to vše je nečisté) a sex bude brzy zřejmě také jen přes roušku a na vzdálenost dvou metrů (jak nám symbolicky ukázal prorok Babiš se svou dvoumetrovou pomlázkou). S nikým se nebavte, protože by vás mohl ovlivnit, zviklat, nebo-li svést, vzít vám vaši víru. Proto se distancujte ode všech, hlavně od rodiny a přátel. Buďte doma, dívejte se na covidovou televizi a čtěte covidový mainstream (katechismus, kázání). Běda, když budete surfovat pro alternativních nezávislých serverech, pak jste odpadlíci, rouhači. Tyto servery jsou jako heretické knihy, které je třeba zabavit a spálit.

Spousta lidí tomu všemu fanaticky věří a proti těm, co nevěří, jsou nenávistní, jak pravda a láska káže. Prostě sekta. Vymyté mozky. A vymytým mozkům velí zelený gumový mozek (mozek je ještě moc pěkný výraz. Sedělo by lépe označení jiného orgánu. I to by ale bylo urážkou tohoto orgánu. Ten totiž kromě toho, že vyměšuje, přenáší i život. Kdežto Prymula jen škodí. Dští jen smrt, děs, hrůzu, naději života nepřináší, temné oči schované za temnou rouškou. Je osvícený / posedlý (záleží, jak se na to díváte), pozná se to podle toho, že vůbec nemrká.

Takže by to měl být státník nebo možná budoucí prezident, odvodily z toho české chrámové (covidové) nevěstky, nadmíru nadržené, protože dlouho s nikým mocným nesouložily (Zeman ani Babiš jim „nedal“). Mesiáš bude prohlášen za krále. Přijede do Jeruzaléma (Prahy) na oslu (Zeman). Když k vám mluví v televizi, za ním stojí jezdci z apokalypsy a on vás uhrančivě hypnotizuje, aby pomohl upevnit vaši víru… A lidé jako zbláznění volají Hosana, Hosana… Prorok Babiš (se svým evangeliem ANO, bude líp) už je out, vyšel z módy. Teď frčí preperství, apokalyptické vize. Krev, pot a slzy. ANO, bude hůř. Příští týdne (motýle) budou smutné. Mrtvoly na ulicích. Potřebuji pomoc vás všech. Česká hospoda se tímto projevem oklamat nedala (nikdo v ní totiž nesedí, nikdo se nedívá), ale kavárníkům vystydlo sojové latté, jak se nechali unést, až se málem tou sojou zakuckali: už větří, že plukovník by byl v prezidentské volbě lepší než generál…

Ale to jsem se nechal příliš unést i já, vraťme se k základům nového náboženství:

Když se někde objeví mnoho heretiků, je vyhlášena klatba (tzv. lockdown) nad celým městem nebo zemí. Ekonomika jde do prdele, protože hlavní je víra. Středověk hadr. Obnovilo se poustevničení (izolace).

Věřící je nabádán k „ohleduplnosti“, k dodržování rozestupů, k mytí rukou (opět liturgický projev – apoštolové si myli nohy, my si myjeme ruce).

Nepřátelé se upalují (zatím jen mediálně), ale motiv ohně je kupodivu přítomný i v nařízené kremaci, kterou Prymula nakázal a která má asi zahladit stopy po – podvodu. Z toho důvodu se nedělají ani pitvy. Asi je to nečisté a příliš vědecké – my ve virus zkrátka věříme i tak. Nepotřebujeme něco pitvat…

Věřícím se říká „zodpovědní občané“, nevěřící jsou „magoři“, popírači covidu, anticovidisti. Náboženství slibuje i pozemský ráj – kdo věří, ten se naočkuje a dostane od Prymuly bonus (nebude muset nosit roušku), kdo nevěří, ten ať zkrachuje, vždyť je neschopný (řekl jiný prorok Covidismu, prorok Zeman). A jeho facebookový profil nechť je navždy zatracen a smazán. Amen.

Jakkoli je rouška náboženským a rituálním předmětem, nebude věčná. Její nošení bude brzy vyčleněno pouze pro vyděděnce (kteří se budou bránit Vykoupení – Vakcinaci), kdežto praví věřící budou v pravý čas povzneseni a skrze Vakcinaci (očipování, označkování) přeneseni do nové reality, do nové dimenze. Tomu se říká nový život, znovuzrození. Obrácení se.

Tato víra mění svět. Jak řekl Boris Johnson (a ten by o tom měl něco vědět, vždyť tím sám trpěl a jako Lazar vstal málem z mrtvých), nic nebude jako dřív. Starý svět zanikne, rodí se nový. Nejspíše se změní i kalendář. Bude se říkat – tolik a tolik let před Kovidem, nebo ve druhém století po Kovidu.

Ještě neexistují kancionály, ale určitě se nějaký hymnus brzy objeví. Jako každé náboženství se i toto promítne do umění. Pokud ovšem nebude příliš rigidní, aby se zakazovalo virus zobrazovat (jako příliš posvátný). Ostatně, umělci už vymysleli něco lepšího: věřící v covid přece – tancují, ano, tancují (jako dervišové). Tancují lékaři, tancují Češi a Češky (aby povzbudili ostatní Čechy a Češky v boji proti Covidu). Tancem proti Covidu. Covid je už na nové britské dvacetilibrovce. Covid je všude. A aby také ne, Covid je všudypřítomný, bude tu přeci s námi stále. Už nikdy neodejde. Je všemocný – mutuje tak, že mu nestačíme.

O tom, jak to celé začalo (jak to bylo na Počátku, Genesis), se však vedou spory. Podle některých existoval Velký Hokus-Pokus (třesklo to náhodně – z netopýra), jiní jsou kreacionisté a věří, že virus byl stvořen v laboratoři („katolíci“ věří, že ve Wuhanu, „protestanti“ zase, že v americkém Fort Detrick).

O čem však není pochyb, je Apokalypsa. Píše ji Prymula, politici a novináři. Vidina pekla, zkázy, zmaru. Mrtví přibývají po stovkách, čekají nás tři neveselé týdny. Zjevení sv. Hamáčka tvrdí – a hle, viděl jsem mrazáky na ulicích plné mrtvol…

Typickým znamením nástupu nového náboženství je neschopnost předchozích náboženství vymezit se vůči němu. To, že v Izraeli proti lockdownu protestují chasidé, nepočítám. Kde je nějaký rabín, který řekne: je to hoax? Kde je nějaký Duka, který (po piťhovsku, neboli odvážně) řekne, že to je nesmysl? Kde je nějaký buddhista, který řekne, že se nám lže? Všichni tomu bezmezně věří, všichni mají strach, nikdo se neodváží ani pípnout. Nejspíše tedy budeme novým náboženstvím podmaněni. Celé lidstvo vstupuje ze znamení Ryby do znamení Kovidu. Mayové to tušili, jen se sekli. Hrubohmotný svět (konvenční války) se mění na jemnohmotný (války skrze viry). Cítíte ty vibrace?

A tak bych mohl pokračovat dál a dál…

A víte co? Já vám na to nové náboženství – kašlu.

Husity na vás, bando zaprodaných cizáků. Tábor je náš program! Sejdeme se v Táboře, 21. listopadu 2020, na protestu proti rouškám a vakcinaci…

Adam B. Bartoš
předseda Národní demokracie


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponByl jsem u toho! Covidovou krizi si rozvracet nedáme!   
Pridal tk Pondělí 19 říjen 2020 - 08:18:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 18. října proběhla na Staroměstském náměstí demonstrace proti vládním nařízením omezujícím život v této zemi, proti stále se stupňujícím omezením směřujícímu k úplnému lockdownu, kterému se postaru říkalo stanné právo. Demonstraci prý pořádali fotbaloví chuligáni a extrémisté. Byl jsem tam.

Už cestou na náměstí nebylo lze možno přehlédnout silnou policejní asistenci. Byly tam oddíly policie, městapo a také zlověstné řady Rambů – těžkooděnců v kuklách. V postranních ulicích parkovaly policejní vozy a antony. Ale policie jen stála a nechávala lidi proudit na náměstí bez omezení.

Lidi se sešlo dost. Demonstrace probíhala v klidu. Projev střídal projev, někteří řečníci byli trošku naivní, ale vcelku se dalo souhlasit s většinou toho, co říkali. Je pravda, že nikdo nedodržoval rozestupy, místy byl dav téměř neprůchodný. Většina účastníků měla roušky, ale našlo se i mnoho bez. Podstatné procento tvořili mladí muži v černém (to měli být asi ti chuligáni), nicméně chovali se slušně, neagresivně a dokonce mi celkem ochotně uvolňovali cestu, když jsem se prodíral davem. Neměli žádné zbraně ani pálky či klacky, u jednoho jsem zahlídl láhev alkoholu v papírovém sáčku, jinak nic. Nenašel jsem žádné protistátní nebo extrémistické symboly. Vlajek bylo hodně – všechny pouze české. Chyběly vlajky Evropské unie a duhové vlajky. S nápisy na transparentech jsem se ztotožňoval.

Zhruba po hodině oznámil řečník konec demonstrace. Jak jsem se později dočetl v novinách, policie demonstraci rozpustila, protože lidé nedodržovali rozestupy a neměli náhubky.

Byl jsem už na okraji davu a neviděl jsem, co se přesně děje v jeho centru. Někdo tam odpálil petardu. Objevil se kouř, červený oheň. Chtěli jsme s přítelkyní náměstí opustit, ale ulice, kterou jsme přišli, byla zablokována kordonem těžkooděnců. Za nimi stála policejní auta a antony s blikajícími majáčky. Lidé se s nimi snažili diskutovat, byl jsem přímo v přední řadě styčné plochy mezi davem a robokapy a viděl jsem to tak říkajíc na vlastní oči. Nějaká mladá dívka něco zakuklenci vysvětlovala, gestikulovala rukama a přitom se ho dotkla. „Nesahejte na mě!“ zavrčela výhružně gorila. Dívka se omluvila. Ale dav za námi houstl a hrozilo, že nás brzy natlačí na policejní řadu. Prosmykli jsme se mimo (byl jsem na okraji) a podařilo se nám vrátit se na náměstí, kde mezitím stále vybuchovaly petardy a hořely červené světlice. Zamířili jsme k další ulici ven, ale i ta byla uzavřena kordonem robokapů. Teprve třetí ulice byla průchozí, ale policie stála po stranách a výhružně sledovala odcházející dav.

Opravte mě, jestli se mýlím, ale neříká se tomu zablokování odchozích cest v policejním žargonu „sevřít do kotle“? A nepoužila policie v 89 na Národní třídě podobnou taktiku? Proč nedovolila policie, aby se dav v klidu rozešel? Přeci museli vědět, že v davu se těžko mění směr, že ti zadní tlačí na ty přední a ti přední nemají kam utéct.

Jak jsem po návratu domů zjistil z médií, podařilo se nám odejít doslova minuty předtím, než došlo k policejnímu zásahu včetně použití vodních děl, jízdní policie a dalších přátelských prostředků, jak nám je televize zprostředkovávala v nedávných dnech z Běloruska. Jsem zvědav, zda na nás teď Evropská unie uvalí sankce jako na Lukašenka.

Nemohu říct, že jsem viděl, jak to policejní násilí začalo a kdo ho vyprovokoval, ale z toho, co jsem sám zažil, mám divný pocit, že policie chtěla dav vyprovokovat a byla na to perfektně připravena. Nevylučuji ani to, že ty petardy a červené rachejtle byly v rukou policejních provokatérů zamíchaných v davu.

Noviny píšou, že nepokoje vyvolalo 400 radikálů, kteří bezdůvodně (hic!) napadli policii. Pokud je to pravda, tak se ti radikálové museli zjančit doslova v několika minutách, protože já jsem tam žádné agresivní radikály neviděl. Zajímavé. A že bezdůvodně? No, možná, kdyby je policie nechala v klidu odejít, tak by žádné napadení nebylo.

A Babiš i Zeman žádají tvrdý postih chuligánů. Psům psí smrt! Řeklo by se postaru. Všechno tady už bylo, kulisy jsou stejné, rétorika je stejná, dokonce i cíle jsou stejné.

Podívejte se na fotky, které jsem tam napráskal a zkuste si udělat sami názor o tom, jak to tam vypadalo. Ponechávám většinu v černobílém provedení, třeba vám ta černobílá syrovost připomene dobu, o které jsme si mysleli, že už je za námi.

Fotoreportáž z demonstrace zde: https://www.zonerama.com/snape/Album/6676970

Vladimír Stwora

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/10/8471-covidovou-krizi-si-rozvracet-nedame.htm


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGumové tendry i projektily: Státní zakázku na dodávku 10 milionů testů pro celoplošné testování Slováků dodá maličká firma z Trnavy, která dluží sociální pojišťovně   
Pridal tk Pondělí 19 říjen 2020 - 08:08:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Gumové tendry i projektily: Státní zakázku na dodávku 10 milionů testů pro celoplošné testování Slováků dodá maličká firma z Trnavy, která dluží sociální pojišťovně přes 17 000 EUR na odvodech a slovenský premiér sledoval zpoza oken, jak policisté zahájili palbu gumovými projektily do protestujících! Gumové projektily si lidé vyndavali z děravých bund se slovy, že takto končí na Slovensku sen o lepší a spravedlivější občanské společnosti! Podle opozičních slovenských médií většinu demonstrantů před sídlem vlády tvořili zaměstnanci z gastro businessu se svými rodinami a dětmi, po kterých už slovenská policie pátrá, aby se děti dostaly do soukolí sociálky kvůli údajnému ohrožování mravní výchovy za výkřiky, že “Pomatovič” je ko..t!

Na Slovensku se začíná koronavirová krize vymykat tamní vládě z rukou a slovenský premiér Igor Matovič se stává terčem nenávistných útoků v souvislosti s epidemiologickými opatřeními, které decimují mnohé oblasti slovenské ekonomiky. Stejně jako v jiných zemích, i na Slovensku je nejvíce zasažen tamní gastro business, kdy vláda nařídila uzavření provozu všech restaurací pro veřejnost s výjimkou vydávání jídla přes okénko a pro rozvoz jídla. Pro většinu restaurací, ale i kaváren, čajoven a obecně bufetů je to naprosto likvidační, protože okénkový prodej je prakticky mizivý, a to z toho důvodu, že Slováci nejsou zvyklí si chodit do hospod jídlo vyzvedávat.

Hospody naproti tomu nemají často kapacity na zajištění vlastního rozvozu, najímají proto donáškové společnosti, které si účtují často až 40% marži z ceny oběda. A ještě větším problémem jsou potom menší města, obce a vesnice, kde lidé nechodí do hospod na jídlo, ale pouze na pivo a za sociálním kontaktem s lidmi, neboť hospody fungují jako náhrady kulturních domů a jsou centrem místního života. A protože virová krize se prohlubuje, Slováci najednou zjistili, že nevidí světlo na konci tunelu. Slovenský premiér, namísto aby občanům dal naději, tak místo toho v posledních dnech přistupuje k velmi podivným krokům, které vyvolávají podezření dokonce i u jeho podporovatelů a dokonce i v zahraničí.

Místo na Dušičky půjdou Slováci za 14 dní “na odběry”

Igor Matovič v sobotu na tiskové konferenci, o které dopředu, až na výjimky, nikoho neinformoval, oznámil svůj plán na celoplošné testování slovenských občanů na Covid-19, které by mělo proběhnout za 14 dní o víkendu na “Dušičky”, přičemž odběrová místa by byla zřízena ve volebních místnostech a na organizaci by dohlížela slovenská policie a rovněž armáda. Dosud není jasné, jestli toto celoplošné testování bude pro Slováky povinné nebo dobrovolné, o tom se má teprve rozhodnout.

Slovenská vláda na tuto akci nakoupí celkem 13 milionů nosohltanových rychlotestů, které ukáží výsledek do 25 minut. Přestože jde o rychlotesty, nejedná se o slinové stěry, ale o nechvalně známé tyčinkové testy se špejlí, která se zasunuje hluboko do nosu, a při neodborném či neopatrném stěru může dojít k vážnému poškození hematoencefalitické membrány, která odděluje nosohltanovou dutinu od mozku.

Při jejím poškození hrozí výtok mozkomíšního moku do nosu a při polknutí rovněž do žaludku, otřesný a mediálně publikovaný případ z USA opravdu lidi vyděsil, jinde jsou hlášeny případy trvalé a neustupující bolesti hlavy způsobené zřejmě špejlí z testu, která pohmoždila některý z nervů v okolí hematoencefalitické membrány. Obvykle se to stane při neopatrnosti a hrubosti zdravotníka, který provádí odběr a zaryje špejlí do nosohltanu velkou silou, namísto s maximální jemností a opatrností. Mnoho Slováků, v případě povinnosti, se tak zřejmě ani tak nebude chtít nechat těmito testy otestovat a budou vyžadovat jinou metodu odběru, např. krevní, anebo slinovou. Jenže, tyto metody asi nebudou vůbec k dispozici. A navíc, okolo nákupu testů se vynořily opravdu velké podivnosti.

Tendr na dodávku 10 milionů testů pro celoplošné testování Slováků dodá firma z Trnavy, která dluží sociální pojišťovně peníze za odvody a neměla by mít právo se tendru účastnit

Slovenská vláda uzavřela smlouvu celkem se 3 soukromými firmami o dodávce 13 milionů rychlotestů, ovšem vláda Igora Matoviče podle všeho porušila zákon o veřejných zakázkách, protože jedna ze 3 firem, která má testy dodat, má dluh u slovenské sociální pojišťovny. A podezření je opravdu závažné, protože tato firma má dodat největší objem testů pro slovenskou vládu, zatímco zbylé dvě firmy jsou jenom do počtu. Zmíněných 13 milionů testů mají dodat firmy Eurolab Lambda a.s., Abbott Laboratories a JUHAPHARM, s. r. o. do několika nejbližších dnů, ale je zde zásadní problém.

Zatímco Abbott Laboratories má dodat 2 miliony testů za skoro 10 milionů EUR a JUHAPHARM, s. r. o. má dodat 1 milion testů za 4,2 milionu EUR, tak naproti tomu největší objem má dodat akciovka Eurolab Lambda, která má dodat rovných 10 milionů testů za 43,4 milionu EUR, to je v přepočtu skoro 1,2 miliardy korun.

Jenže, tato společnost Eurolab Lambda by vůbec zakázku neměla dostat, protože k dnešnímu dni má dluh u sociální pojišťovny ve výši 17 285,46 EUR, takže podle slovenského zákona o veřejných zakázkách se nemůže vůbec ucházet o veřejné tendry, zákon to zakazuje, pokud firma má dluhy na sociálním nebo zdravotním pojištění. Jak je možné, že firma s více jak 17 000 EUR dluhu na sociálním pojištění je připuštěna do tendru a je jí svěřena státní zakázka v objemu 10 milionů testů za bezmála 44 milionů EUR?

Testy pochází od jihokorejského výrobce, který jich vyrobil jen 120 milionů pro země 3. světa a nízkopříjmové státy s podporou WHO a za jejich zafinancováním stojí hádejte kdo… Bill & Melinda Gates Foundation!

Na Slovensku se bude testovat aplikačními kity od jihokorejské firmy SD Biosensor, Inc. a je velmi zajímavé, že o těchto testech se zmiňuje na svém webu Světová zdravotnická organizace jako o limitované edici testů v počtu pouhých 120 milionů exemplářů určených pro chudé rozvojové země 3. světa a rovněž pro země s nízkými a středními příjmy obyvatelstva. Jenže, tuto speciální a omezenou edici 120 milionů vakcín pro chudé země pomohla zafinancovat (rozuměj dotačně subvencovat) nadace Bill & Melinda Gates Foundation, což asi v mnoha lidech nevyvolá zrovna velkou radost. Na webu WHO se totiž o testech od SD Biosensor píše následující:

V rámci tohoto komplexního úsilí uzavřela nadace Billa a Melindy Gatesových samostatné dohody o objemové záruce s producenty rychlých diagnostických testů (RDT) Abbottem a SD Biosensorem. Tyto dvě dohody LMIC jsou uzavřeny na 120 milionů rychlých diagnostických testů na antigeny (Ag RDT) – v ceně maximálně 5 USD za jednotku – po dobu šesti měsíců. Tyto testy poskytují výsledky za 15–30 minut, nikoli za hodiny či dny, a umožní rozšíření testování, zejména v zemích, které nemají rozsáhlé laboratorní vybavení nebo vyškoleného zdravotnického pracovníka pro provádění molekulárních (polymerázových řetězových reakcí nebo PCR) testů.

Jak tedy sami vidíte, na Slovensku se bude testovat s finančním přispěním Billa Gatese a je s podivem, že slovenská vláda se s tím alespoň nepochlubí a nepoděkuje veřejně Billu Gatesovi za to, že dotačně subvencoval náklady na výrobu testů pro slovenské občany, aby se konečná cena za test snížila na hranici okolo 5 USD. Testy od SD Biosensoru a od Abbottu jsou totiž podle zmíněného článku na webu WHO dotované, a to právě z peněz Bill & Melinda Gates Foundation.

Premiér žije v Trnavě, firma, která vyhrála tendr na testy, sídlí v Trnavě… náhoda?

Slovenský premiér Igor Matovič žije s rodinou v Trnavě a mnoho Slováků zarazí, že společnost Eurolab Lambda a.s. má své sídlo právě v Trnavě. Mnoho lidí tak může mít pocit, že to není náhoda, a že zde může jít o určitý střet zájmů, kdy premiér z Trnavy jako strážce demokracie a občanské společnosti přehlédne takovou drobnost, že akciovka taktéž z Trnavy vyhraje tendr za 44 milionů EUR, ale přitom má na sociální pojišťovně dluh za více jak 17 000 EUR. Jak je vůbec možné přehlédnout takový detail? To jako firma se zakázkou za 44 milionů EUR nemá na zaplacení odvodů za přibližně 25 zaměstnanců? První tranše ze 44-milionové zakázky na nákup prvních 500 000 testů za skoro 3 miliony EUR již byla firmě Eurolab Lambda proplacena podle smlouvy v registru smluv.

Minimálně Igor Matovič jako premiér, který před volbami kritizoval neprůhlednost, čachry a korupci tehdejší vlády, by si měl uvědomit, že tady právě v přímém přenosu akciovka z jeho města, kde bydlí a žije s rodinou, získala v ostře sledované kauze nákupu testů zakázku za 44 milionů EUR, aniž by podle zákona o veřejných zakázkách na to měla mít právo se výběrového řízení zúčastnit, když dluží státu na sociálním pojištění. A to není všechno. Zatímco testy bude nakupovat firma z Trnavy a s dluhem na sociální pojišťovně, před sídlem slovenské vlády v sobotu zaznívaly výstřely.

Podle pro-vládních médií 500 chuligánů, podle opozice až 15 000 demonstrantů z řad nejen rowdies, ale především zaměstnanců v gastro businessu

Slovenská policie a pořádkové oddíly bránily několika tisícovkám demonstrantů před vniknutím do Úřadu vlády v Bratislavě během sobotní demonstrace proti koronavirovým opatřením Matovičovy vlády. Demonstraci svolali fotbaloví fanoušci, tzv. Hooligans, kterým se nelíbí zavřené fotbalové stadiony. Ovšem demonstrace se zúčastnily i tisíce zaměstnanců v gastro businessu , a i celé rodiny s dětmi. Slovenská pro-vládní média přinesla informaci, že demonstrace se zúčastnilo 100 až 500 chuligánů, kteří se snažili přelézt bránu do sídla vlády a házeli na policisty dlažební kostky.

Peter Marcek na svém Facebooku uvedl, že demonstrace se reálně zúčastnilo 10 až 15 000 lidí a slovenská opoziční média potvrdila, že přestože se jednalo o demonstraci fanoušků fotbalu, ve skutečnosti většinu účastníků demonstrace tvořili zaměstnanci z gastro businessu. V té době, kdy demonstrace probíhala, byl premiér Igor Matovič v budově vlády a podle všeho prý sledoval demonstranty zpoza okna. Situace se později vyhrotila a slovenské pořádkové síly nasadily proti demonstrantům dokonce i střelné zbraně a policisté zahájily palbu gumovými projektily.

Policie zahájila palbu gumovými projektily do demonstrantů, premiér se prý díval za oknem a začaly zaznívat nadávky

Naprostým šokem pro slovenskou veřejnost bylo nasazení střelných zbraní proti demonstrantům, kteří volali hesla jako “My jsme tady doma!” a několik lidí se pokusilo přelézt zavřenou bránu do úřadu vlády. Při zahájení demonstrace nikde pořádkové síly nebyly, u sídla vlády žádná policie nebyla, ta se objevila až později, když zaměstnanci úřadu vlády volali telefonicky o pomoc, protože z oken viděli, jak se někteří protestující snaží přelézt bránu. Premiér Matovič v té době prý byl stále v sídle vlády a sledoval situaci zpoza okna. Lidé si vyndavali gumové projektily z prostřelených bund, doprovodné fotografie v tomto článku mluví za vše. Ve chvíli, kdy jsou lidé připraveni o své živnosti, o svoji obživu, vyjdou do ulic a protestují.

Pane premiére, vytáhnout proti vlastním občanům střelné zbraně, byť se jedná o zbraně střílející gumové projektily, je naprosté šílenství a politické selhání. Lidé vás za střelbu do vlastních lidí, i když je můžete označit za chuligány, budou nenávidět. Lidé na Facebooku publikovali důkazní fotografie gumových projektilů a připojovali k fotografiím rozhněvané komentáře.

Gumové projektily jsou považovány za poslední resort obrany perimetru, po něm už přichází na řadu ostrá palba. Premiéru Matovičovi se tak povedlo něco, co v minulosti nedovedl žádný premiér, poštvat proti sobě lidi, kteří se srotí před úřadem vlády a použít proti nim palbu gumovými projektily. Tomu se říká vláda jako řemen, teda spíš v tomto případě jako guma. Ani ten údajně zlý Alexander Lukašenko si dosud nedovolil proti demonstrantům v Minsku použít gumové projektily, zatím zůstává u vodních děl a slzného plynu.

Na demonstraci zaznívala hesla, ale i nadávky na adresu premiéra Igora Matoviče, např. “Pomatovič je ko..t!” s odkazem na jednu z desítek variant překrouceného příjmení, které si premiér v poslední době vysloužil svými poněkud zmatenými vyjádřeními v uplynulých měsících okolo virové krize. A právě za tyto nadávky a vulgarity v přítomnosti malých dětí, které se účastnily této demonstrace spolu s rodiči, nyní slovenská policie pátrá po identitách těchto dětí, aby mohla zahájit šetření pro přečin z ohrožování mravní výchovy mládeže. Děti prý na demonstraci do megafonu, na pokyn jakýchsi dvou mužů, vykřikovaly vulgární nadávky na adresu “Ko***a z Trnavy”, “Drbnutého ch..a za oknom” a další výkřiky na adresu premiéra.

Policie začala pátrat po malých dětech, které vykřikovaly na demonstraci vulgarity na premiéra

Policie proto pátrá po těchto dětech, aby mohla zahájit úkony ve spolupráci se slovenskou sociálkou, sami si dovedete představit, že to může skončit až odebráním děti a svěřením dětí do péče státu, což by se mohlo potom stát exemplárním příkladem pro ostatní, aby si příště rozmysleli chodit na demonstrace s rodinou. A nejde zdaleka jen o demonstranty z řad zaměstnanců hospod, bister a restaurací. Na Slovensku jsou totiž zakázány i návštěvy kostelů a pořádání bohoslužeb, což je podle našich informací v rozporu s mezistátní smlouvou mezi Slovenskou republikou a Vatikánem, protože podle této smlouvy nemají slovenské orgány nad církevními objekty na Slovensku jurisdikci.

Zákaz bohoslužeb nebyl v minulosti vyhlášen ani v dobách Slovenského štátu po obsazení Wehrmachtem, ani v dobách kolektivizace Slovenska, za komunistů, zákaz bohoslužeb přišel až s Igorem Matovičem a spolu s koronavirvou krizí, kdy nákupy testů pro celoplošné testování obyvatelstva nakupuje akciovka z Trnavy s dluhem u sociální pojišťovny, jako kdyby se nechumelilo, jako kdyby zákony o veřejných zakázkách, které toto zakazují, byly vzduch. Gumové projektily do občanů, zakázky firmám, které nesplňují zákonné podmínky pro veřejné zakázky, policie hledající děti, které křičely sprostá slova na premiéra. A pokud premiér v neděli prosadí povinné testování, proti vůli a svobodnému rozhodnutí Slováků, bude politický osud slovenského premiéra velmi brzy zpečetěn.

Kdo nepřijde dobrovolně na testy na Dušičky, bude omezen na “výhodách”, které vyplynou z chystaných změn zákonů… a je to tady!

A to zejména ve chvíli, pokud dojde k naplnění premiérovy hrozby uveřejněné na TV Markíza, že kdo nepřijde na Dušičky se nechat otestovat “dobrovolně”, tak prostě bude lockdown a nebude smět požívat “výhody”, které budou vyplývat ze změněných zákonů. Jakých zákonů? To premiér neupřesnil, ale je dost možné, že lidé bez testů nebudou smět jezdit vlaky, autobusy, hromadnou dopravou, chodit do autoškoly, do divadel, nebudou smět chodit do škol atd. Je docela možné, že lidé bez testů nebudou smět ani chodit do zaměstnání, nebo dokonce ani na nákupy do obchodů a budou si muset nakupovat pouze přes internet a online.

To jsou samozřejmě jenom spekulace, protože v této chvíli není jasné, jaké “výhody” měl premiér na mysli. Jenže, tím dochází k čemu? Dochází přesně k tomu, co jsem předpověděl v článku už počátkem dubna. Éra Covid pasů je zde a podle všeho začne na Slovensku. Bez covidového pasu, resp. bez potvrzení o prodělaném testu, se nikam nepohnete a nebudete mít “výhody”. Pamatujte, že co čtete v předstihu na Aeronetu, je pouze čtení záznamu z budoucnosti v rámci naší iterace, a to v určitém předstihu. Před 6 měsíci to byla konspirace, dnes je to realita.

-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/news/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMuslimští žáci podřezání učitele schvalují   
Pridal tk Pondělí 19 říjen 2020 - 07:44:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jakkoli páteční podřezání francouzského učitele Samuela Patyho, bylo nevyššími představiteli státu prohlášeno za islámistický teroristický útok proti Republice a vyvolalo celonárodní zděšení (mj. nad tím co multikulturalizmus ve svých důsledcích znamená), mnozí muslimští žáci se na sítích sdílejí jednoznačným souhlasem s podřezáním učitele-hanobitele proroka Mohameda a posílají si obrázek uříznuté učitelovy hlavy. Kromě ovací a pochvaly např. jeden komentář konstatuje, že učitele podřezavší Čečenec jen aplikoval "svobodu projevu".

Z pohledu mnohých francouzských muslimských spoluobčanů bylo podřezání hanobitele Proroka jediným správným a hrdinským činem, a brojení a odsuzování podřezání francouzskými představiteli je jen dalším podněcováním a šířením protináboženské zášti a nenávisti, které nezůstane bez následků.

Otázkou je, co bude ve Francii odsouzeníhodné (podřezávání či rouhání?) za nějakých 10-20 let. A jaké "evropské hodnoty" nám zas budou ze Západu rvát befélem a sankcemi...

Zdroj: euRabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Ten bordel vyprovokoval on. Demisi.“ Štěpánek si nebral servítky a komentoval demonstraci v Praze   
Pridal tk Pondělí 19 říjen 2020 - 05:15:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Během nedělního odpoledne bylo v Praze rušno. Na Staroměstském náměstí se shromáždili demonstranti, kteří protestovali proti zaváděným plošným opatřením. Považují je totiž za potlačování svobody. A této akci se na sociální síti věnoval mediální expert a člen Trikolóry Petr Štěpánek.

Na sociální síti věnoval svůj příspěvek Štěpánek dnešní demonstraci. Na začátku uvedl, že ačkoliv se samotné akce nezúčastnil, strávil celé odpoledne za počítačem a monitoroval situaci z různých zdrojů. Podle jeho mínění se měla demonstrace nechat dokončit tak, jak byla původně naplánována.

„Řečníci by se vypovídali, demonstranti by se vykřičeli a všichni by se pak spokojeně mohli rozejít do svých domovů. Pořadatelé, demonstranti i policie,“ míní.

Dále se pustil do kritiky ministra vnitra Jana Hamáčka. „Hamáček a spol. ale nevěděli nic lepšího, než asi tak v polovině rozhodnout, že tu víceméně poklidnou demošku rozpustí. Se stejným zdůvodněním, že se tu cosi nedodržuje, ji ale mohli klidně rozpustit, ještě než začala.“

Uvedl, že organizátoři ještě stihli požádat lidi, aby odešli v poklidu a i poděkovali policistům za korektní přístup.

„Teprve pak vybuchnul první dělobuch. Od nějakého chuligána? Nebo od provokatéra? Všem příchozím totiž policie kontrolovala batohy a tašky, jestli si s sebou na Staromák nenesou něco zapovězeného,“ napsal.

Pokračoval s tím, že policejní kordon zablokoval některé odchodové cesty. „A pak už nastala mela. Vodní děla, slzný plyn, policajti na koních, výbuchy, dým, obušky, zatýkání, policejní antony, obrněný transportér. Jako 17. listopadu na Národní,“ konstatoval a neodpustil si ani narážku na Českou televizi: „Večer nám to prolhaná Česká televize odvypráví přesně tak, jak se to neodehrálo.“
Závěrem už jen vyjádřil svůj názor na ministra vnitra Jana Hamáčka. „Můj závěr? Hamáček je regulérní idiot. Ten bordel vyprovokoval on. Demisi!“

Štěpánek však nebyl jediný, který akci kritizoval. Na sociální síti se k ní vyjádřil i premiér Andrej Babiš.

„Jsem v šoku, jak bezohlední a sobečtí jsou někteří naši občané, kteří nedodržují nařízení vlády a ohrožují sebe i ostatní. Jsem pro jejich tvrdý postih. Teď, když máme před sebou dva nejtěžší a nejsložitější týdny pro zvládnutí epidemie, jen zaměstnávají zdravotníky, záchranáře a policii, prostě profese, které potřebujeme fakt na úplně jiné činnosti. Zároveň jsem hrdý na vysoce profesionální postup Policie České republiky, které děkuji,“ napsal.

Poznámka IK: Babišovo gestapo by mělo být spolu s ním pohnáno k zodpovědnosti! Hlavně by měl teď Lukašenko vyhlásit na Babišovo policejní režim sankce!

Zdroj: https://sptnkne.ws/EaHZ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBulharsko obvinilo Německo z vyvíjení tlaku na situaci ohledně Severní Makedonie   
Pridal tk Pondělí 19 říjen 2020 - 05:10:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bulharský místopředseda vlády a ministr obrany Krasimir Karakačanov obvinil Německo a „některé další evropské mocnosti“ z vyvíjení tlaku na Sofii ohledně otázky historického sporu se Severní Makedonií. Informovala o tom média.

„Vyvíjejí na nás tlak, to je skutečnost,“ uvedl Karakačanov v rozhovoru pro NovaTV a dodal: „Bulharsko má však svou vlastní důstojnost, je to suverénní stát.“

Tento komentář Karakačanova byl uveden na pozadí mnohaletých sporů ohledně různých pohledů Bulharska a Makedonie na společné dějiny. Hlavní město Severní Makedonie, Skopje, trvá na identitě svých obyvatel, zatímco Bulharsko je považuje za svou vlastní samostatnou etnografickou skupinu. Nicméně, tyto neshody nabyly zvláštního významu v kontextu probíhajícího dialogu ohledně plánu přijetí Severní Makedonie do Evropské unie. V tomto ohledu je tedy zapotřebí odstranit klíčové rozpory týkající se republiky.

Podle Karakačanova Skopje doufá, že Sofie najde kompromis mezi „historickými fakty poskytnutými bulharským státem“ a „falzifikacemi“ ze strany Severní Makedonie. Rovněž upozornil na „odmítání bulharských dějin“ v makedonských učebnicích.

„Nemůžete si přivlastnit část historie země a očekávat, že tato země bude jen tak stát a bude zticha,“ shrnul šéf daného úřadu.

Severní Makedonie a NATO

Připomeňme, že letos 27. března se Severní Makedonie oficiálně stala, v pořadí již třicátým, členem NATO. O vstupu Severní Makedonie do této alienace informoval na svém Twitteru americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

„Dnes vítáme Severní Makedonii v alianci @NATO jako našeho 30. spojence a oslavujeme jejich oddanost vůči Severoatlantické alianci. Znovu potvrzujeme náš závazek kolektivní obrany podle článku 5, základního kamene transatlantické aliance,“ napsal ve svém příspěvku.

Pompeo dále doplnil, že Spojené státy americké dne 27. března obdržely dokument o vstupu Severní Makedonie do Severoatlantické aliance, což ze země činí již třicátého spojence v NATO. Podle amerického ministra navíc připojení Severní Makedonie k alianci ukazuje, že dveře NATO jsou otevřeny pro všechny, kteří se chtějí k organizaci připojit. Pompeo navíc ujistil, že Spojené státy se budou řídit článkem Charty NATO o kolektivní obraně.

Vstup Severní Makedonie do NATO byl umožněn poté, co Řecko a Makedonie v červnu roku 2018 podepsaly dohodu, která vyřešila jejich dlouhodobý spor o názvu bývalé jugoslávské republiky.

Zdroj: https://sptnkne.ws/EaHX

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump prohlásil, že v USA vyrobili nemocnější zbraň, kterou jim závidí všechny státy světa   
Pridal tk Pondělí 19 říjen 2020 - 04:54:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump se během projevu ve státě Wisconsin před svými stoupenci pochlubil americkými zbraněmi. Záznam vysílání byl zveřejněn na YouTube kanálu Real America's Voice News.

„Nikdo nemá zbraň, která by se blížila té, kterou máme my. Rusko, Čína, Severní Korea a další země světa nám ji závidí. Doufejme, že ji USA nikdy nebudou muset použít. Ale nastolíme mír z pozice síly. K tomu to všechno je,“ řekl prezident.

Nicméně, americký lídr neupřesnil, o jaké druhy zbraní se jedná.
Dále americký předák mluvil o přítomnosti „mocných tajných zbraní“ v USA, a to už v roce 2017, kdy poskytl rozhovor novináři Bobu Woodwardovi. Tehdy uvedl, že USA mají systém jaderných zbraní, o němž Rusko a Čína ani neslyšely.

Podle novináře anonymní zdroje po tomto prohlášení potvrdily, že USA opravdu mají nové tajné systémy zbraní, a prohlásily, že byly překvapeny tím, že o nich Trump promluvil.
Americký prezident později označil za „nemocné“ ty, kteří se domnívají, že těmito výroky vyzrazuje nějaké tajemství.

Jaká zbraň to může být?

Dříve jsme uváděli, že podle časopisu Popular Mechanics měl Trump na mysli nejspíše jaderné bojové hlavice W76-2, které byly vyvinuty pro balistické rakety podvodní dislokace Trident D-5.

Podle verze redakce časopisu je v současné době ve výzbroji Vojenského námořnictva USA dvanáct atomových raketových ponorek vybavených asi 20 balistickými raketami Trident D-5, každá raketa může nést čtyři nebo pět jaderných bojových hlavic W76-2. Jedna taková bojová hlavice má sílu kolem 100 kilotun, je tedy asi šestkrát silnější než puma shozená na Hirošimu, píše Popular Mechanics.

Časopis zdůraznil, že o jaderných bojových hlavicích W76-2 se zmínila Trumpova administrativa poprvé v únoru roku 2018 jako o zbrani, která „pomůže čelit jakémukoli chybnému pojetí mezery v amerických regionálních zadržovacích silách“.

Dříve bylo oznámeno, že USA zahájily výrobu nových jaderných bojových hlavic malé síly W76-2, jimiž mají být vybaveny mezikontinentální balistické rakety na strategických atomových ponorkách. V Moskvě označili zahájení v USA výroby nové strategické jaderné bojové hlavice malé síly za činitel, který nedodává současnému světu bezpečnost. Velvyslanec RF v USA Anatolij Antonov v rozhovoru pro Sputnik prohlásil, že právě sázka USA na jaderné nálože malé síly, a nikoli opatření Ruska, destabilizuje světový systém jaderného zadržování.

Zdroj: https://sptnkne.ws/EaHJ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1602 sec,0.0723 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,835kB